Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Sąd daje wiarę policji, nie pobitym przez policję

Posted by Marucha w dniu 2012-07-10 (Wtorek)

Pobici i zatrzymani przez policję nacjonaliści, którzy 11 listopada ubiegłego roku usiłowali wziąć udział w Marszu Niepodległości w Warszawie (działania agresywnych policjantów pokrzyżowały im plany), w dalszym ciągu mogą zostać umieszczeni w areszcie na podstawie fałszywych oskarżeń funkcjonariuszy policji. Sąd bez chwili namysłu dał wiarę zeznaniom policjantów i podtrzymuje wniosek o ukaranie zatrzymanych.

Jeden z niesłusznie oskarżonych dostał wezwanie do odbycia kary pozbawienia wolności, na które ma się stawić już 12 lipca do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Za rzekome złapanie za rękaw kurtki funkcjonariusza w cywilu ma on spędzić w areszcie 3 miesiące, a także wypłacić „poszkodowanemu” policjantowi 300 złotych grzywny. Podobna kara grozi brutalnie pobitemu przez policję Danielowi, którego policyjny oprawca usłyszał niedawno zarzuty przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności cielesnej.

„(…) – 11 listopada na komendzie, będąc w szoku tego wszystkiego, przyznałem się, że faktycznie mogłem złapać za rękaw tego policjanta, ale jak obejrzałem filmy na YouTube pokazujące te wydarzenia to widać, iż nawet do takiej sytuacji nie doszło. Ale Pani Iwona Konopka [sędzia – przyp. red.] dała wiarę, że policjant został przeze mnie pokrzywdzony i wymierzyła mi taką a nie inną karę” – powiedział w rozmowie z Autonom.pl niesłusznie oskarżony nacjonalista.

Poszkodowany uczestnik Marszu Niepodległości zamierza złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary, jednak jak sam mówi, uruchomione w tym celu procedury na dłuższą metę mogą nie wstrzymać osadzenia go w areszcie na podstawie fałszywych oskarżeń. Złożona przez niego wcześniej apelacja została odrzucona, a wysuniętym przez sąd argumentem miał być fakt, że na załączonych do sprawy filmach rzeczywiście nie widać, aby oskarżeni łamali prawo, lecz… „mogli złamać je wcześniej”.

Nie zamierzamy rozwodzić się nad działalnością dzisiejszego „wymiaru sprawiedliwości” – niech każdy z czytelników sam wyciągnie odpowiednie wnioski. Dla porównania pozwolimy sobie jednak przypomnieć o prawie stu zatrzymanych w dniu 11.11.11 „antyfaszystach” z Niemiec, których sprawa została umorzona…


http://autonom.pl/

Komentarzy 51 do “Sąd daje wiarę policji, nie pobitym przez policję”

 1. Rysio said

  „……….Sąd daje wiarę policji, nie pobitym przez policję……….”

  A co w tym dziwnego – sąd jest państwowy i policja jest państwowa – no a swój swojego nie będzie przecież krał.

  Najlepjej było by rozwiązać całkowicie policję państwową i wprowadzić lokalną – ale i to tylko wtedy gdy lokalni (oczywiście uzbrojenie po zęby) obywatele zechcą ją mieć i za nią płacić z własnej kieszeni.

  Powiem krótko, że g…o to by dało. – admin

 2. Rysio said

  Sądy też (tak samo jak lokalna policja) powinne być powoływane, lokalnie przez obywateli a nie przez biurokratów, urzędników i polityków.

 3. Polo said

  O, jak za dobrych starych czasów jest człowiek i paragraf się znajdzie. Znam to z własnej skóry, nie na próżno Temida ma opaskę na oczach. Temida jest głupia, tendencyjna i zakompleksiona, przez co nigdy nie przyznaje się do błędów. A, ciekawe po co na prawie taki przedmiot jak logika? Znam wymiar sprawiedliwości (osoby które tam pracują)z bliska i nic ciekawego z tego nie wynika poza talmudycznym postrzeganiem przepisów.
  Do admina- cz ktoś używa mojego nicka?

  Chyba nikt – admin

 4. aga said

  Jeśli nie znajdzie się wśród Polaków nikt kto zainterweniuje w tej kolejnej bulwersującej sprawie rodem z kazamatow wspólczesnego UB? gdzie jest nowy ekran ,gazeta polska ,które miały pilotować sprawę Daniel Kloca???
  Rysio bierz swego kałacha i odstrzel łeb tej neo-ubeckiej sędzi Iwonie Konopka.Czy to nie ta sama,która nakazala prof. Wolniewicza jako świadka doprowadzić w kajdankach?

  http://www.fakt.pl/Ta-sedzia-wypuscila-podpalacza-z-Warszawy-Oto-jej-dokonania-,artykuly,146651,1.html

 5. aga said

  http://bandyckapolicja.com/2011/12/01/kolejne-materialy-do-sprawy-policjanta-bandyty/

 6. aga said

  A może jakiś psychiatra skieruje na badania,bo wyjatkowo niezawisła od rozumu i faktów a zawisła od nienawiści rasowej przeciwko Polakom….

 7. Rysio said

  Aga – a ten okopany po pysku – to co? jaj nie ma?

  Jak on nie walczy o swoje – to dlaczego ja mam za tego tchórza się nadstawiać?

  PS. A nowy ekran i gazeta polska to przecież parchate gazety.

 8. aga said

  Rysiu,zmiłuj się ten okopany ma wyrok, więc chcesz go jeszcze bardziej wkopać ?
  Oczywiście ,że parchate i widać jak się skończyły ich obiecanki. Tak samo jak obiecanki parchatego Pisu.

 9. aga said

  A może „szeryf „Ziobro wreszcie coś dla Polaków zrobi???

 10. Rysio said

  re 7. Ten okopany Pani Ago – dałby się pobić i (zapewne dałby się zabić też) jak zwykłe ciele.

  Gdyby chociaż raz (albo przynajmniej próbował) dał w ryja temu gestapowcowi po cywilu to miałbym o nim pozytywne zdanie.

  Czy chciała by Pani mieć takiego męższczyznę „obrońcę” jak ten pobity? Przecież byle jaki eunuch byłby od niego aresywniejszy.

  PS. Ziobor to tyż parch, którego celem jest zniewolenie Polaków.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Panie Rysiu, zmusza mnie Pan, żebym był wulgarny: NIE PIERDOL PAN.

  Podnoszenie ręki na policjanta to najgorsze co można zrobić. W niektórych krajach łamie się takiemu delikwentowi wszystkie kości. Policjanci oczywiście zgodnie zeznają, że w obronie własnej.
  Pan chyba coś zażył – albo żyje w jakimś świecie komiksów, czy starych westernów…

 12. aga said

  Ciekawe Panie Rysiu jakby Pan się zachował dopadnięty przez sforę uzbrojonych policyjnych bandytow
  A gdybyś Pan dał któremuś w ryło to znaczy,toś narwany kiep – bez urazy.
  Daniel Kloc to młody i bardzo męski -przystojny 🙂 patriota a, nie żadne ciele.Pracuje cięzko w Polsce w Obornikach na chleb i znajduje jeszcze czas na Marsze Patriotyczne w dalekiej warszawce.
  Wlasnie dzięki temu,że nie zlapał nawet za rękaw tego polcyjnego oprawcy,możemy mówić bez naciągania o neoubeckiem wymiarze Nie-sprawiedliwości w Polsce.

 13. Piotrx said

  Nie na temat

  Pamiętajmy o jutrzejszej kolejnej rocznicy 11 lipca i o modlitwie za bestialsko torturowanych i pomordowanych naszych rodaków (w tym wielu duchownych rzymskokatolickich zapomnianych przez Episkopat)

  Na 11 lipca 1943 przypada apogeum zbrodni ludobójstwa OUN-UPA. Była to NAJKRWAWSZA NIEDZIELA w historii polskiego narodu. Pod względem zasięgu terytorialnego , ilości ofiar i barbarzyństwa oprawców – zbrodnie dokonane w tę niedzielę przewyższają wszystkie inne, dokonane kiedykolwiek na ludności polskiej w ciągu jednego dnia. W blisko 100 miejscowościach Wołynia, wsiach i osadach, w tę niedzielę najbardziej bestialskimi metodami wymordowano ponad 10 000 osób . W siedmiu wołyńskich kościołach nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA zabili ponad 1000 wiernych, nie oszczędzając dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. ani księży. Rozległość obszaru na którym dokonano tych zbrodni i wybór momentu ich dokonania (niedziela) świadczy o tym, że była to starannie zaplanowana i skoodrynowana, przez kierownictwo OUN.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/niedziela/niedziela.html

 14. Rysio said

  re 11. „…..Podnoszenie ręki na policjanta to najgorsze co można zrobić…..”

  Z całym szacunkiem Panie Gajowy mam zupełnie odmienne
  zdanie.

  PS. Historycznie policja to przecież najbardziej mordercza organizacja.

 15. Rysio said

  re 12. „……….Ciekawe Panie Rysiu jakby Pan się zachował dopadnięty przez sforę uzbrojonych policyjnych bandytow………..”

  To tylko Pani Ago zależy od tego jaką bym miał broń przy sobie.

  Po za tym ja nie wierzę w protesty bezbronnych rozbrojonych niewolników.
  Szkoda czasu na branie w nich udziału.

  Natomiast protest powiedzmy 500,000 obywateli, każdy uzbrojony w swój prywatny kałach – Aaaaaaaaaaa to by była zupełnie inna sprawa.

  😉

  Popatrzcie do czego doszło – ta ślepa wiara w kamery – bandyci atakują ludzi a ci stoją jak owce i nagrywają. http://www.youtube.com/watch?v=Gv7qyXvoM5E

  PS. Jak to mówią – psy szczekają, karawana idzie dalej.

 16. Art. 5. [Kodeksu postępowania karnego]
  § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona
  i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
  § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

  Jeśli podczas rozprawy został postawiony wniosek o dopuszczenie dowodu w postaci tego filmiku na okoliczność przebiegu zajścia, a sąd ten dowód dopuścił,
  to w konfrontacji tego dowodu z zaznaniami policjantów (szczególnie tego, który butami kopał) w sposób oczywisty ma zastosowanie art. 5 par. 2 kpk.
  Ponadto na podstawie dowodu z filmiku w sposób oczywisty wynika, że zeznaniom policjantów nie można dać wiary, albowiem w interesie policjanta leżało podać inny przebieg zdarzeń od rzeczywistego.
  Oskarżony powinien zostać uniewinniony.
  Skazać można tylko wówczas, gdy zarzucany czyn został popełniony i wina oskarżonego została udowodniona w sposób bezsporny.

  W takich okolicznościach, jak widzimy na filmiku, należy bezwzględnie korzystać z prawa odmowy zeznań na policji. Niczego wówczas nie podsuną w treści zeznania do podpisania.

  Jest jeszcze inne pytanie. Czy prawo do obrony koniecznej ma zastosowanie w takich sytuacjach jaki widać na filmiku?

  A tak przy okazji kto wprowadził postępowanie karne w trybie przyspieszonym?
  Tzw. sądy 24-godzonne.

 17. konstanty said

  Wszystko to swiadczy o bardzo wyraznym upadku panstwa polskiego. To nie moze byc tak ze policjant moze dopuscic sie w zasadzie w obronie tzw,,panstwa,,dowolnej dzialalnosci kryminalnej i bedzie mial poparcie tzw sadow i tzw,wladz panstwowych Sad z kolei moze wydac dowolnie kryminalny wyrok nie ponoszac absolutnie jakiejkolwiek odpowiedzialnosci To wszystko sie dzieje przy pelnym zrozumienie rozmaitych Ziobrow,Kaczynskich,Kurskich i innych koszernych opozycjonostow !

 18. Wosiu said

  No dobrze, teraz coś apropos, długi materiał video. Facet – dr Stanisław Krajski – się rozjeżdża w połowie nawijając o jakimś Rybickim, potem rozjeżdża się trochę na końcu co do spraw smoleńskich…

  Ale pomimo tego, materiał jest wręcz monumentalny pod pewnymi względami.

  Chodzi o to, że niby wszystko wiadomo itp.itd.itp. Tymczasem człowiek podał tyle rzeczy powszechnie nie znanych i wypunktował inne, powierzchownie znane, że, jak to mówią dżentelmeni, „chapeau bas”.

  „Masoneria polska 2012”

  Panie Marucha, Pan obejrzy od początku do końca i skojarzy Pan z tym wszystkim, co już Pan wie. Potem Pan powie czy dalej Pan wierzy w nieskazitelność strony rosyjskiej. Właściwie „rosyjskiej”

 19. Postępowanie powinno być wznowione z urzędu
  Minister Sprawiedliwości nie może udawać, że sprawy nie ma.

  Wznowienie postępowania [Kodeks postępowania karnego]

  Art. 540.
  § 1. Postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się,
  jeżeli:
  1) w związku z postępowaniem dopuszczono się przestępstwa, a istnieje
  uzasadniona podstawa do przyjęcia, że mogło to mieć wpływ na treść
  orzeczenia,

  2) po wydaniu orzeczenia ujawnią się nowe fakty lub dowody nie znane
  przedtem sądowi, wskazujące na to, że:

  a) skazany nie popełnił czynu albo czyn jego nie stanowił przestępstwa
  lub nie podlegał karze,
  b) skazano go za przestępstwo zagrożone karą surowszą albo nie
  uwzględniono okoliczności zobowiązujących do nadzwyczajnego
  złagodzenia kary albo też błędnie przyjęto okoliczności wpływające
  na nadzwyczajne obostrzenie kary,
  c) sąd umorzył lub warunkowo umorzył postępowanie karne błędnie
  przyjmując popełnienie przez oskarżonego zarzucanego mu czynu.

  Art. 542.
  § 1. Wznowienie postępowania może nastąpić na wniosek strony lub z urzędu.>

 20. Re.18
  No, bo Panu Krajskiemu zachciało się wzmacniać PiS wbrew oczywistym faktom.
  Trzeba przecież wstrzelić się w wytworzone w rynkowe zapotrzebowanie.

 21. Zasługi Prezydenta L. Kaczyńskiego – Świętowanie Chanuki 2006-2009 w obrazkach
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/04/01/zaslugi-prezydenta-l-kaczynskiego-swietowanie-chanuki-2006-2009-w-obrazkach/

  Zasługi Lecha Kaczyńskiego – wizyta w 2006 r. w Izraelu w obrazkach.
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/03/30/wizyta-w-2006-r-w-izraelu-prezydenta-rp-lecha-kaczynskiego-w-obrazkach/

 22. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/08/nie-bedziesz-mial-cudzych-bogow-przede-mna/
  Fragment

  „Krzyż na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego – upamiętniający dzień 10 kwietnia 2010 r. – powinien tam pozostać. I nie z tego powodu, jak to od samego początku różni i przeróżni twierdzą, że pod Smoleńskiem w katastrofie prezydenckiego samolotu zginęło 96 „wybitnych rodaków” – inni mówią „wybitnych Polaków” – lecz dlatego, że ludzie nie zdający sobie sprawy z tego co się faktycznie wydarzyło w tym dniu postawili tam ten Krzyż – również nie zdając sobie z tego sprawy – w istocie jako zapowiedź wejścia do tego pałacu Polaków służących Narodowi Polskiemu, a nie innym nacjom.
  …………….”

 23. 20 lat temu – 4 lipca 1992 r. pod osłoną burzy lustracyjnej

  Sejm ustawą wyraził zgodę na ratyfikację Układu Europejskiego z 16.12.1991 r. (238 – za; 78 ‑ przeciw; 20 – wstrzymujących się) – bandyckiego w swych skutkach dla Polski i Narodu Polskiego

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata1.nsf/118b9e577f3fceeac125746d0030d0fa/2f4c1b02766ea41dc125750700454340?OpenDocument

  Więcej:
  Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%E2%80%93-czy-nocna-zdrada/

  20 lat później 4 lipca 2012 r.

  Senat RP przyjmuje (z kosmetycznymi poprawkami) bandycką ustawę szczepionkową uchwaloną przez Sejm pod osłoną igrzysk Euro 2012.

 24. Re.23
  Errata.
  4 lipca 2012 r. bandycką ustawę przyjmuje komisja Zdrowia Senatu RP.
  5 lipca 2012 r. przyjmuję ją Senat RP.

  No i dodatkowo dano w tym czasie zajęcie – z inspiracji Macierewicza – w postaci zbierania podpisów pod listem do Obamy w sp[rawie Smoleńska.

  4 lipca 1992 r. po wyrażeniu przez Sejm zgody na ratyfikację Układu Europejskiego, kiedy to wszystko już się dokonało i Polska została pojmana w nową niewolę – a skóra wielu została uratowana, na koniec posiedzenia Sejmu całość ponownie przykryto sprawozdaniem komisji do badania wykonywania przez ministra spraw wewnętrznych uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 maja 1992 r.

  Wystąpił też Antoni Macierewicz

  [ http://orka2.sejm.gov.pl/Debata1.nsf/main/74374352 ]
  – tyle tylko, że próżno szukać w stenogramach sejmowych (również tych wcześniejszych), aby pisnął chociaż słowo na temat Układu Europejskiego, a na takiego wielkiego obrońcę Polski i polskości się kreuje. Placek lustracyjny ponownie został odgrzany i wszystkie media znowu o tym tylko mówiły, pisały i trąbiły.

 25. Grażyna said

  policja u nas też pobiła młodego niezbyt rozwiniętego umysłowo mężczyznę i umarł.I oczywiście sprawiedliwości nie stało się zadość.Jak zwykle zresztą….

 26. kruk said

  Satius est impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnare

  Ta łacińska paremia jest wyryta na kolumnadzie Sądu Najwyższego. Jeśli o niej zapomniano, to wkrótce ten moloch legnie w gruzach. Niestety, nie najlepiej świadczy to o naszym Państwie oraz o zachowaniu naszych europejskich tradycji kulturalnych i społecznych

 27. Halina said

  @11
  Proszę zauważyć, jak bezsensownym a nawet niebezpiecznym instrumentem do inwigilacji ludności – może być internet. W większości my, odwiedzający tę stronę – nie znamy osobiście prawdziwego jej gospodarza, a to wulgarne dzisiejsze ODSŁONIĘCIE SIĘ osoby podpisanej jako administrator strony – toż to może być ewidentna mundurowa zbójecka – PODSTAWKA!!!
  Czy ktoś z internautów zna osobiście Gajowego?
  Proszę sprawdzić, czy prawdziwy G.Marucha jest bezpieczny, czy jest wolny?
  Wulgarne ODSŁONIĘCIE SIĘ tego kogoś – może świadczyć, że sfora mundurowców mogła nie tylko zaaresztować prawdziwego Gajowego, a teraz „zabawiają się” fałszywymi i podstępnymi rozmowami z internautami na kradzionym i serwerze i maruchowym komputerze.

  CYTAT:
  Panie Rysiu, zmusza mnie Pan, żebym był wulgarny: NIE PIERDOL PAN.

  Podnoszenie ręki na policjanta to najgorsze co można zrobić. W niektórych krajach łamie się takiemu delikwentowi wszystkie kości.” KONIEC cytatu

  Tylko mundurowa syjonistyczna, pozbawiona moralności talmudyczna kanalia – mogła coś takiego tu napisać, prawdziwy Gajowy Marucha nie jest zdolny do takiego draństwa. Bo nie jest żydem. A ten tutaj wie bardzo dobrze, co robią zaaresztowanym Polakom jego talmudyczni towarzysze kaci Polaków.

  ciąg dalszy jest np.tu:

  „Pełen film bez cenzury. „Policja po drugiej stronie lustra” Zawisza – Widzew. Zadyma w Bydgoszczy.”
  Film powinien w państwie prawa stanowić podstawę do wszczęcia postępowania prokuratorsko-sądowego przeciwko przestępcom policyjnym ukrytym za przyciemnionymi lustrami-szybami. Ta (na filmie) mundurowa zaraza nie tylko podstępnie podgląda i podsłuchuje młodych kibiców, bez zgody tychże kibiców na to perfidne, niegodziwe, faryzejskie postępowanie – to jeszcze mundurowi prowokatorzy wulgarnie klną, a w minucie 7,35 artykułują swój prostacki osąd do obecnych na trybunach dziewcząt (dziewczyny-małolaty-i coś tam mamroczą na temat tych dziewcząt; 9,55 dziewczyny-„szmaty”).
  To, co powiedział DZISIEJSZY GAJOWY wkomponowuje się w obraz chamskich mundurowców z filmu.

 28. Halina said

  Zniknął mój komentarz. Ciekawe,dlaczego?
  Bo znowu tam „Potrząsnęłam drzewem Prawdy”?
  Tym razem odnośnie policyjnej zarazy inwigilującej każdego, kto tylko jeszcze żyw.
  Bo syjonistyczna hołota nie może zamordować wszystkich Polaków równocześnie.
  Robią to -kolejno.
  I bezkarnie – jak dotąd.

  Już nie wiem po raz który polecam zajrzenie na stronę: https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Niech Pani to wreszcie zrobi!!! – admin

 29. RomanK said

  http://www.videofe.com/videos/19-poa-udnik-teatr-j-machulski-7-8/3J9W1EzAARk/

 30. Marucha said

  Napisałem:
  Podnoszenie ręki na policjanta to najgorsze co można zrobić. W niektórych krajach łamie się takiemu delikwentowi wszystkie kości.”

  Oto odpowiedź p. Haliny:
  Tylko mundurowa syjonistyczna, pozbawiona moralności talmudyczna kanalia – mogła coś takiego tu napisać, prawdziwy Gajowy Marucha nie jest zdolny do takiego draństwa. Bo nie jest żydem. A ten tutaj wie bardzo dobrze, co robią zaaresztowanym Polakom jego talmudyczni towarzysze kaci Polaków.

  Jako „mundurowa syjonistyczna kanalia” proponuję p. Halinie, aby sama rzucała się do bójki z uzbrojonymi i wytresowanymi policjantami, za którymi stoi cały aparat (nie)sprawiedliwości. Obiecuję, że na jej grobie złożę wiązankę kwiatów. Ewentualnie będę wysyłał pocztówki tam, gdzie znajdzie opiekę jako dożywotnia inwalidka.

  Zawsze zastanawiam się, skąd bierze się na świecie tylu idiotów… może to te chemtrailsy?

 31. Re.26

  jak już o tym mowa

  „Satius est impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnare”

  Satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari.

  to wyjaśnienie tegoż jest tu

  http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?mod=m_aktualnosci&cid=21&id=2095

 32. „2. Satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari.
  Przytoczona reguła wyraża obawę przed pomyłką sądową, wskutek której może zostać skazana osoba niewinna19. Ma ona wyraźnie rzymskie pochodzenie, stanowi część fragmentu zawartego w „Digestach” justyniańskich.

  D. 48,19,5 pr. (Ulpianus): Absentem in criminibus damnari non debere divus Traianus Iulio Frontoni rescripsit. Sed nec de suspicionibus debere aliquem damnari divus Traianus Adsidio Severo rescripsit: satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari.

  Boski Trajan odpowiedział Juliuszowi Frontonowi, że nie należy skazywać za zbrodnie nieobecnego. Boski Trajan odpowiedział Adsidiuszowi Sewerowi, że nie należy jednak skazywać nikogo na podstawie podejrzeń: lepiej jest bowiem pozostawić nieukarany występek złoczyńcy niż skazać niewinnego.

  Autorem cytowanego fragmentu jest Ulpian, jurysta rzymski okresu klasycznego. Powołał się on na reskrypt Trajana (53–117), jednego z najwybitniejszych władców rzymskich, który przede wszystkim zakazał skazywania osób nieobecnych lub jedynie podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

  Obecność tej humanitarnej w swoim wydźwięku paremii znajduje potwierdzenie w starożytnych źródłach literackich. Jednym z nich jest wypowiedź Cycerona (106–43 p.n.e.), zamieszonej w mowie wygłoszonej w obronie Sekstusa Roscjusza z Amerii:

  Cic. pro Rosc. Am. 56: Utilius est autem absolvi innocentem quam nocentem causam non dicere. Pożyteczniej jest uwolnić niewinnego niż nie wnieść oskarżenia przeciw winnemu.

  Zgodnie z opinią Cycerona, mówcy, filozofa, pisarza i męża stanu jednocześnie, wypowiedzianą, jak czytamy, w czasie mowy wygłoszonej w obronie oskarżonego o parricidium Roscjusza20. Retor jednoznacznie stwierdził, że jest bardziej pożytecznym (słusznym) uwolnić osobę niewinną, niż nawet zaniechać wniesienia oskarżenia przeciwko winnemu.

  Wyrażając obawę przed pomyłką sądową zasada Satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari w okresie Oświecenia stanowiła istotny argument przeciwko nadmiernemu szafowaniu karą śmierci. Jest również ważnym argumentem we współczesnych dyskusjach nad zniesienm kary smierci. Przeciwnicy kary głównej słusznie utrzymują, że nigdy nie można wykluczyć pomyłki sądowej polegającej na skazaniu niewinnego. Wówczas kary śmierci nie da się żadną miarą odwrócić czy też naprawić.

  Zasada Satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari znalazła swoje odbicie także w przepisach prawa międzynarodowego i prawa polskiego gwarantujących przyjmowaną powszechnie zasadę domniemania niewinności (por. art. 11 ust. 1 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, art. 14 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, art. 6 ust. 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, art. 42 ust. 3 Konstytucji RP, art. 5 § 1 KPK).”
  za:
  http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?mod=m_aktualnosci&cid=21&id=2095

 33. Re.30
  Panie Gajowy – nie jest tak źle.
  Jest już nas dwóch u p. Haliny (pani doktor – ginekolog zresztą).

 34. Marucha said

  Re 33:
  Nooo… to pani Gajowa Maruszyna już na pewno nie przestąpi progu gabinetu pani dr Haliny. Lepiej pójść do baby za lasem…

 35. Zerohero said

  Re Halina. Ale przecież to co napisał Rysio to pierdolenie w czystej postaci :). Rysio proponuje wariant siłowy z użyciem rkm, noża. W wolnościowym Juesej policjanci puścili puścili z dymem sektę Davida Koresha. Może z Rysia lepszy Rambo niż Koresh i lepszy Bruce Lee niż ten pobity przez glinę narodowiec w święto 11 listopada. Ale i na Rysia znajdzie się bazooka. No więc po co takie, podkreślam, PIERDOLENIE? W fizycznej konfrontacji nie mamy szans. Trzeba nagłaśniać, pikietować, wspierać się, zbierać np. na adwokata itd.

  Fizycznej konfrontacji nie wygramy, a za to w mediach nas obsmarują jak trzeba. Nie ma sensu grać na ich warunkach. Przypomina mi się wojna Żydów z Palestyńcyzkami. Żydom Palestyńczycy nie mogą nic zrobić. NIC. ZERO. Symbolicnzie czasem puszczą race, a w żydowskich mediach ta raca urasta do rangi nalotu dywanowego. Więc po co te race? Z głupoty? A może Mossad opłaca jakieś frakcje by odpaliły race i był pretekst?

  Bolek ponoć też dawał złote rady, że przyniesie wiązkę granatów i mu Wyszkowski (chyba) podziękował. Szkoda, że do tych ludzi nie dotrarło, że Bolek robił za prowokatora.

  Rysio to żaden prowokator, mi wygląda na swego chłopa, ale myśli za prosto. Powinien urodzić się 5000 lat temu, byle nie w dożeczu wielkiej rzeki, bo tam już ludzie prowadizli bardziej skomplikowane gry.

  Ja twierdzę odwrotnie niż Rysio. To jeden z naszych powinien się dać ekstremalnie skatować glinom, a z ukrycia inni zrobić kilka filmików w HD i z dźwiękiem. Powruzcać gdzie się da, nagłośnić. To wtedy policja będzie miała kłopot a nie my. To co zrobiono na 11 listopada poszło w dobrym kierunku. Facet się zasłąnia, a bydlak go kopie. Przekaz jest dobry. Gdyby facet odkopywał się polichantowi, to by nikt nie widział afery. Ludize by powiedzieli, że bandzior dostał za swoje. A tak…jest smród.

  Pani Halina jest chyba trochę psychiczna. Natomiast Rysio, jak Pan słusznie zauważył, myśli za prosto, kryteriami z westernów. Lubię jego zamiłowanie do broni, poglądy ekonomiczne jakby mniej. – admin

 36. Halina said

  Jest sposób na żydziochów. Usłyszycie o tym sposobie, bo jest świetny.
  Ale teraz nie wspomnę o tym, tutaj, na stronie Maruchy, bo ten aktualny Marucha jest nie tylko zajebiście psychiczny, ale do tego także – paskudnie wredny.
  So looonnnnng, gajowy.

  DDT ? – admin

 37. RomanK said

  Nie bedziesz kopal sie z koniem
  przeszczekiwal z psem
  bil z policja…. plul z lama…
  Wyrzucie wszystkie rzymskie zasady prawne osadzaja sie na zalozeniu ze sprawiedliwosc to przywrocenie rownowagi w prawdzie…
  Od pary lat w Sadach w Polsce wprowadzono zsade ,ze sad nei musi dociekac prawdy obiektywnej ,,ale po wysluchaniu stron zajac pozycje……
  Czy wiecie co to znaczy?????jakie skutki powoduje takie zatatwianie????
  W Polsce siedzi czlowiek w tymczasowym areszcie ..9 lat!!!!!!!!!!

 38. Rysio said

  re 35. „……….Pani Halina jest chyba trochę psychiczna. Natomiast Rysio, jak Pan słusznie zauważył, myśli za prosto, kryteriami z westernów. Lubię jego zamiłowanie do broni, poglądy ekonomiczne jakby mniej. – admin………”

  No i proszę pani Halina większa wariatka od Rysia.
  Smutno mi bo do tej pory to ja byłem tutaj największym wariatem.

  😦

  Jak się wydaje, p. Halina zwakowała tytuł, więc wraca Pan na top 🙂 🙂 – admin

 39. Rysio said

  „………Rysio, ……………….., myśli za prosto……..”

  g. nie za prosto.

  Eisenstein wymyślił E=mc2
  a Rysio strzecha = kałach (albo i dwa kałachy).

  Oba równania niby proste a opisują siły wszechświata.

  😉

 40. Walerian Dąbrowski said

  Całkowity brak akcentów samoobrony katowanego Polaka przez okupanta jest więcej wart niż „Kałach” w Jego dłoni a nawet i dwa. Nie wolno dawać do ręki żadnych argumentów prawnych wrogom. Pozbawienie ich argumentacji prawnej jest wartością ogromnej wagi i w przyszłości oręża. W tym przypadku nawet uzasadniona obrona konieczna była NIEWSKAZANA. Wobec Policji i to nawet atakującej dopuszczalna jest tylko BIERNOŚĆ.

 41. Re.39

  Czy jest Pan pewien tego swego kategorycznego uogólnionego stwierdzenia co do wszystkich możliwych przypadków i okoliczności?
  Czy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia spowodowanego przez policyjnego bandytę też bierność?

 42. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 43. aga said

  http://bandyckapolicja.com/2011/12/02/sedzia-iwona-konopka/

 44. aga said

  Iwona Konopka, powołana jako sędzina Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 24 maja 2007 roku nr 1130-6-07.
  Monitor Polski nr. 42 poz. 466 (2007) (http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pdf/MP/2007/42/MP20070420466.pdf)

 45. aga said

  http://dosc.nowyekran.pl/post/55360,wzbogacic-kolekcje-czajek-konopek-i-podobnych-debilnych-strozow-prawa-i-asow-wymiaru-sprawiedliwosci-rozprawa-w-bialymstoku

 46. Erison said

  Najpierw ustawa o możliwości wprowadzenia stanu wojennego w przypadku ataków internetowych, podwyżki dla policjantów, potem ACTA, niedawno ustawa o ograniczeniu zgromadzeń publicznych, a teraz to:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,title,Policjanci-chca-otrzymac-uprawnienia-do-strzelania-do-kobiet-w-widocznej-ciazy-i-do-dzieci,wid,14749386,wiadomosc.html

  Mimo, że dotyczy to młodocianej zorganizowanej przestępczości zorganizowanej, to jestem pewien, że w przypadku masowych protestów z powodu polityki rządów PO, teraz służby porządkowe nie będą miały już żadnych zahamowań i będą uprawnieni by móc bez żadnych konsekwencji, strzelać do nielegalnie protestujących z polskimi flagami, gdy wśród nich będą kobiety w ciąży i dzieci.

  Od 2010 roku, po katastrofie smoleńskiej, gdy PO zdobyło pełnię władzy zauważyłem, że Tusk zbratany z ex-kgb-istą, zaczyna wprowadzać w Polsce wschodnie prawa uderzające w zwykłych obywateli, zaczynają ginąć politycy z opozycji i inni ludzie krytykujący PO i oficjalną prawdę dot. katastrofy smoleńskiej. Nagle ni stąd ni zowąd, pojawiają się i są wprowadzane jakieś absurdalne pomysły dot. stanu wojennego, ACTA i wiele innych pomysłów, czyniących pomału nasz kraj, krajem totalitarnym.

 47. Greg said

  Re 19.

  Podane podstawy prawne nie mają jednak w tym przypadku zastosowania.
  Muszę przyznać, że ktoś tu sromotnie dał d… I to tak, że aż się płakać chce. Przypuszczam, że adwokat chłopaka, albo sam chłopak, jeśli nie wynajął adwokata.

  Te podane podstawy prawne nie mają zastosowania, ponieważ wszystkie te fakty i dowody zostały ujawnione, a jedynie sąd je zignorował, tendencyjnie ocenił.

  Jak wspomniałem, ktoś dał d… bo nie została wniesiona kasacja do Sądu Najwyższego. Była podstawa i możliwość ponieważ mamy do czynienia z bezwzględnym pozbawieniem wolności (art. 523 § 2 KPK). Teraz jest za późno, bo zgodnie z art. 524 § 1 KPK można było to zrobić w ciągu 30 dni od doręczenia odpisu treści orzeczenia z uzasadnieniem. Obrońca powinien wiedzieć o tym – to podstawy. Chyba, że oskarżony nie miał obrońcy… Kasację musi być sporządzona i podpisana przez obrońcę (art. 526 § 2 KPK), wiec sam i tak nie mógłby napisać.

  Jeszcze pytanie: czy sąd odrzucił apelację, czy oddalił? To zasadnicza różnica! Odrzuca się apelację, gdy np. została wniesiona po terminie, lub nie zostały uzupełnione braki formalne w terminie (i ogólnie wtedy, kiedy sąd nie wdaje się w jej zawartość merytoryczną). Oddala się wtedy, jeśli są ją rozważa pod względem merytorycznym, po czym stwierdza, że jest bezzasadna.

  Jedyne co zostaje teraz zrobić, to jak najszybciej wnieść wniosek o wstrzymanie wykonania orzeczenia, a następnie zwrócić się do Rzecznika Praw Obywatelskich i/lub do Prokuratora Generalnego o wniesienie Kasacji (art. 521 § 1 KPK). Są to w tym momencie jedyne podmioty uprawnione do tego i mogą to zrobić w dowolnym momencie (nie są one związane terminami: art. 524 § 2 KPK).

  To co jeszcze trzeba dodać, to trzeba opisać szczegółowo tę sprawę np. RPO. Sąd Najwyższy jest związany stanem faktycznym ustalonym przez sądy podrzędnych instancji (nie można zaskarżyć na podstawie błedu w ustaleniach faktycznym mających wpływ na treść orzeczenia). Jedynie można zaskarżyć na podstawie rażącego naruszenia prawa – a w tym konkretnie przypadku: naruszenia prawa materialnego, naruszenie przepisów postępowania i naruszenie prawa procesowego Art. 523 § 1 KPK. Przypuszczam, że naruszenie prawa materialnego poprzez błędne zastosowanie, albo błędną wykładnię odpada (zachodzi wtedy, kiedy sąd źle interpretuje przepisy kodeksu karnego, terminy prawnicze, jakiś przepis niesłusznie zastosuje, albo jeśli czegoś niesłusznie nie zastosuje). Ale z pewnością można podnieść zarzut naruszenia przepisów postępowania, oraz prawa procesowego. Wg mnie zostały naruszone przepisy postępowania:

  KPK:
  Art. 4. Organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz uwzględniać
  okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego.

  Art. 5 § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

  Art. 7. Organy postępowania kształtują swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych
  dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego
  rozumowania oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego.

  Art. 410. Podstawę wyroku może stanowić tylko całokształt okoliczności ujawnionych w toku
  rozprawy głównej.

  Także o ile nie można zaskarżyć na podstawie błędu w ustaleniach faktycznych, to jednak można zaskarżyć na podstawie rażącego postępowania podczas ustalania stanu faktycznego.

  Jeśli chodzi o naruszenie prawa procesowego, to trzeba się zastanowić, czy sąd w ogóle dopuścił te dowody, czy dopuścił świadków itp.

  Jeśli RPO albo PG tego się podejmie, wniesie do SN kasację, SN ją przyjmie, a następnie rozpozna, to wtedy będzie szansa, że uchyli zaskarżony wyrok. Radziłbym się skontaktować z jakimś prawnikiem w tej kwestii, bo ja nim nie jestem, ale mam trochę z tym doświadczeń.

 48. Re.47
  Nie wiemy, czy i jaki filmik został dopuszczony jako dowód.
  Jeśli np. został dopuszczony okrojony tylko do sceny skopania, a nie maksymalnie pełny ukazujący również przebieg zdarzeń przed samym skopaniem (bo nie był znany oskarżonemu), to można równolegle iść i tą drogą, którą podałem, niezależnie od tej drogi którą Pan podał.
  Jednakże wstrzymanie wykonanie wyroku jest tu rzeczą kluczową.

  Jeżeli apelacja od wyroku 1-wszej instancji została oddalona (a nie odrzucona), to można też wnieść kasację wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia kasacji (o ile istnieją przesłanki do wniosku o przywrócenie terminu).

  No i zostaje też droga podana pod ad.47.

  Jedno jest pewne, że nie mając dostępu do całości akt sprawy trudno tu jednoznacznie doradzić.
  Potrzebny jest adwokat.

  No i rzecz zasadnicza. Czy to co tutaj piszemy przeczyta sam zainteresowany pobity przez policjanta.

 49. Rysio said

  re 40. Smutne to ale Walerian Dąbrowski to typowy przykład jak myśli niewolnik całkowicie zniewolony.

  😦

 50. greg said

  Re 48

  No z pewnością, jeśli filmik na rozprawie był okrojony, a po rozprawie pojawiła się pełniejsza wersja, z której treść mogłaby mieć wpływ na treść orzeczenia, to można wznawiać.

  Z tym przywróceniem terminu nie jest ponoć taka prosta sprawa. Jakby udowodnił, że był w tym czasie np. chory i dlatego nie mógł wnieść w terminie, to tak… A w innych przypadkach to ponoć ciężka sprawa…

  Jeśli został złożony wniosek o doręczenie odpisu wyroku z uzasadnieniem i nie minął jeszcze miesiąc od doręczenia, to należy jak najszybciej biec z tym do adwokata o sporządzenie kasacji.

  Właśnie dowiedziałem się od wujka prawnika, że wydział karny dla Warszawy Śródmieścia to jest najbardziej przerąbany ze wszystkich. Ponoć dlatego, że są tam trochę dziwni ludzie.

  Ale cóż, nie wiem, czy koleś coś tam z tym robi, czy też nic nie robi (bo może nie ma pieniędzy, albo nie wie co robić). Jeśli którychś z tych powyższych powodów, to niech się skontaktuje tutaj z nami – pomożemy.

  Jeśli chodzi o RPO, to sprawa jest wg mnie bardzo optymistyczna. O ile z tymi ludźmi to potrafi być tam różnie – w zależności na kogo się trafi. W każdym razie jeśli sprawa jest wyjątkowo rażąca w oczy, oraz dobrze opisana (a najlepiej jeśli nie jest również zawiła), to ma duże szanse na podjęcie przez RPO. Tym bardziej, że zrobiła się ona medialna, są faktycznie oczekiwania społeczne na to, aby się tym zająć. Jeśli sprawa jest zbyt bardzo zawiła, lub co do zasadności co najwyżej dyskusyjna, lub wymagająca od nich zbyt dużego nakładu pracy (dogłębnego zrozumienia tematu, znalezienia podstaw prawnych itp), to wtedy ma odpowiednio mniejsze szanse na powodzenie (wg mnie). Dlatego też zawsze poprosić profesjonalistę o sporządzenie wniosku do RPO lub PG – tutaj chyba lepiej podać im kawę na ławę – odwalona robota przez kogoś innego i mniej roboty dla nich samych, to powinno być zawsze milej widziane.

  Jeśli kasacja zostałaby przyjęta, wyrok uchylony (oraz albo postępowanie umorzone, albo przekazane do ponownego rozpoznania), to wtedy po uniewinnieniu/umorzeniu można by było wnieść do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez tego funkcjonariusza, wypełniające znamiona art. 233. § 1 KK (fałszywe zeznania, za które grozi do 3 lat więzienia) oraz wnieść akt oskarżenia z art. 217. § 1 KK (naruszenie nietykalności cielesnej – do roku więzienia). Pierwsze oskarżenie – ściganie z urzędu, można wystąpić w roli oskarżyciela posiłkowego, a drugie przestępstwo z oskarżenia prywatnego. Obok tych spraw można również wytoczyć powództwo cywilne w związku z poniesioną szkodą. Tutaj trzeba by było wyszczególnić – odszkodowanie za poniesioną szkodę i doznaną krzywdę w związku z wykonaniem kary (Art. 552. § 1-2 KPK), utrata zarobku, dojazdy, koszty adwokackie, koszty zakwaterowania, korespondencji itp. Jeśli bandyta zostałby skazany, to sąd powinien również rozpoznać powództwo cywilne. Jeśli skarb państwa musiałby wypłacić odszkodowanie za poniesioną krzywdę w związku z wykonaniem kary, to mógłby mieć roszczenie zwrotne to pana policjanta, który swoim działaniem spowodował niesłuszne skazanie (art. 557. § 1 KPK).

  Wg mnie temu bandycie trzeba by było sklepać mordę za to co zrobił. I to nie nogami i rękami, ale paragrafami – to będzie bardziej bolało.

 51. Brat Dioskur said

  Media holelenderskie sa regularnie zalewane alarmujacymi wiesciami o atakach grupowych na policjantow probujacyh aresztowac winnych jakichs knajpianych bijatyk.Normalny patrol w takich wypadkch nie wystarcza,bo nagle zwasnione i walczace ze soba grupy jednocza sie i wspolnie atakuja policje,ktora musi prosic o posilki.Cywilni policjanci w ogole w takich wypadkach nie interweniuja.W Polsce w bialy dzien w obecnosci biernego tlumu dwoch cywilnych ubekow wloklo do samochodu aresztanta.W Holandii polecialyby z nich strzepy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: