Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sprzedadzą lasy, na grzyby nie pójdziesz

Posted by Marucha w dniu 2012-07-10 (Wtorek)

Bezczelne i zuchwałe k…y nie odpuszczają… – admin.

Chodzisz do lasu na grzyby i jagody? Spacerujesz leśnymi ścieżkami wdychając świeże powietrze? Może to już ostatnie takie chwile! Rząd szykuje się do sprzedaży lasów państwowych! A przecież, jeśli knieje będą prywatne, właściciel ogrodzi teren i będzie ludzi szczuł ochroniarzami. A za zbieranie grzybów karze sobie słono płacić!

To nie żarty! Rząd szuka pieniędzy, by ratować wiecznie dziurawy budżet i chce prywatyzować lasy. Prace nad ustawą już trwają. Jednym z wariantów rozpatrywanych przez ministerstwo jest prywatyzacja części Lasów Państwowych. Ministerstwo środowiska rozważa sprzedaż 36 tys. hektarów lasów.

– Prace nad zmianą dwudziestoletniej już ustawy o lasach są w toku. Wśród rozważanych zmian jest m.in. kwestia zwiększenia udziału Lasów Państwowych w przychodach budżetu państwa – informuje rzeczniczka ministerstwa środowiska Magdalena Sikorska. A tak po ludzku? Chodzi o to, by kolejna państwowa firma pozbywała się swego majątku! Pieniądze zasiliłyby kasę państwa.

– Niektórych kawałków lasów nie ma sensu utrzymywać, bo dojazd do nich jest bardzo drogi. Mówią to nawet leśnicy. Nie robiłbym katastrofy z tego, że sprzeda się maksymalnie 5 tys. hektarów, bo tylko tyle się nadaje. Teraz i tak te tereny niszczeją, bo stoją na nich stare, prawie nieużywane ośrodki wypoczynkowe – broni pomysłu Stanisław Żelichowski (68 l.) z PSL.

Pomysłowi rządu PO-PSL już sprzeciwia się PiS.

– To skok na kasę – odpowiada mu Jan Szyszko (68 l.), były minister środowiska. Dlaczego tak myśli? Bo prywatny las każdy właściciel może ogrodzić, zabronić wszystkim wstępu. Nikt nie może tam zbierać grzybów, ani nawet spacerować – chyba że zapłaci właścicielowi. A za nieuprawniony wstęp na taki teren grozi grzywna – do 500 złotych. – Motywacja jest jasna. Trzeba sprzedać niedochodowe lasy w prywatne ręce, wtedy się na nich zarobi. Ale ludzie już z nich nie skorzystają – mówi Jan Szyszko.

http://media.wp.pl/

Kto tym bydlakom dał prawo sprzedawania  naszej wspólnej, przez Boga nam darowanej własności? Tę watahę trzeba wyrżnąć, drodzy rodacy. Nie, nie nawołuję do przemocy i zbrodni – ja cytuję wybitnych polityków z Platformy Obywatelskiej. – admin.

Komentarzy 127 do “Sprzedadzą lasy, na grzyby nie pójdziesz”

 1. Marucha said

  A lasy na pewno wykupią Rosjanie.

 2. robertgrunholz said

  Wiadomo, że w Polsce będzie to istne złodziejstwo, a nie prywatyzacja, jednak w Szwecji 3/4 lasów to lasy prywatne, nie państwowe. W Niemczech podobnie, ponad połowa i generalnie można po nich chodzić. W naszych warunkach to się nie sprawdzi. Poza tym co to ma w ogóle być? Wspólna własność Narodu, coś, za co dbano za nasze pieniądze i teraz jeszcze sprzedać? Okaże się, że państwo NIC NIE DAŁO, tylko obracało tym wszystkim jak zawodowy makler.
  Czekamy na prywatyzację wiejskich dróg, wszystkich elektrowni i wodociągów, produkcje już zarżnęli – korwinowcy będą w rhhhaju.

  http://www.rgrunholz.wordpress.com

 3. Katarzyna said

  Skoro można za pieniądze postrzelać sobie do chronionych żubrów, które pomimo ścisłego nadzoru weterynaryjnego zachorowały na gruźlicę, to dlaczego nie pójść dalej i nie strzelać do grzybiarzy, znajdujących się na prywatnym terenie? Mój las, moja zwierzyna.

 4. asta said

  dziś „rząd” zajmuje się „założeniami ustawy o księgach wieczystych i hipotekach”…czemu mam dreszcze?

 5. Katarzyna said

  Lasy sprzedadzą to nawet szałasu sobie nie wybudujesz.

 6. asta said

  Gdyby Rosjanie wykupili to jeszcze jest nadzieja – ale jak złapią w swoje szpony
  „ci których imienia wypowiadać nie wolno” ( taka dygresja z HarregoPottera) to będzie kicha

 7. 25godzina said

  Soczewica koło miele młyn

  „Zdaniem tym rycerze Władysława Łokietka sprawdzali polskość mieszczan krakowskich po stłumieniu buntu w 1312 roku. Przywódcą buntu był wójt Albert, Niemiec z pochodzenia, wspierany przez ówczesnego biskupa krakowskiego, Jana Muskatę, wrogiego Łokietkowi. Kiedy Władysław Łokietek był nieobecny w Krakowie, Albert otworzył bramy miasta Janowi Luksemburskiemu, pretendującemu do tronu polskiego. W mieście doszło do buntu przeciwko Łokietkowi. Do możnowładców dołączali również mieszczanie, wśród których wielu było pochodzenia niemieckiego.

  Kiedy do miasta powrócił Łokietek, mający poparcie rycerstwa małopolskiego, mieszczanie zostali surowo ukarani. Konfiskowano majątki, sklepy, wielu straciło życie. Miasto zostało pozbawione wielu przywilejów. Szczególnie represjonowano mieszczan niemieckiego pochodzenia. Testem polskości były cztery słowa: soczewica, miele, koło i młyn, trudne do wymówienia dla cudzoziemca.”
  http://tiny.cc/Lokietek

  Kto nie potrafił tego wypowiedzieć, był ścinany.

 8. Kronikarz said

  Dobrze zorganizowane watahy nawet nielicnych zydkow lub innych zbirow jest w stanie sterroryzowac 99,…% pokojowo nawtawionych ludzi.

 9. Marucha said

  Re 2:
  W Szwecji (która zresztą obfituje w lasy) nawet w lasach prywatnych obowiązuje prawo powszechnego dostępu dla każdego: spacerowanie, zbieranie runa leśnego, nawet biwakowanie w namiocie, byleby nie za blisko domostwa.
  W Polsce tak nie będzie.
  Nowobogackie je ogrodzą, postawią strażników, będą przepędzać staruszki zbierające chrust.

 10. Katarzyna said

  Ciekawe co muszą nam zabrać, żeby społeczeństwo naprawdę się wkurzyło…

 11. 25godzina said

  „(…)Na całym Zachodzie uciekających przed Hitlerem Żydów uważano wtedy powszechnie za zagrożenie dużo gorsze, niż sam Hitler. Pewien szwedzki dyplomata, pytany, czemu jego kraj konsekwentnie odmawia niemieckim Żydom azylu, rozbawił świat chętnie cytowanym bon-motem: „bo u nas w Skandynawii nie ma antysemityzmu, i chcemy, żeby tak zostało”. (…)”
  W duchu „St Louis”, Rafał Ziemkiewicz, Interia, 18 marca 2011
  http://tiny.cc/in37gw

 12. 1/2 srula (być może) said

  Re 10:
  Dowiesz się jak zabiorą:
  „Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.” (Mt 25:29)

 13. Katarzyna said

  Re 12:

  Wtedy już raczej się nie wkurzą. A cudu żadnego nie będzie, bo jaki naród takie cuda. I zamiast postaci mnicha pojawi się najwyżej „figa”.

 14. Zerohero said

  Re 9

  Dawno temu jak pływałem z przyjaciółmi na kajakach, to mnie właściciel ziemski herbu gnojówka pogonił ze swego królestwa za zbieranie drewna na ognisko :).

  Rozumiem, że las to dla włąciciela głównie drewno z drzew, ewentualnie walor turystyczny, gwarancja, że mu obok domu nie wybudują ubojni itp. Zyski z grzybów i jagód są minimalne. Chrust do pominięcia. W większości przypadków rozsądnie jest zatem założyć, że przejście przez las oraz zebranie paru jagód i patyków nie skrzywdzi właściciela.

  I żadne mikkojebne „święte prawo własności” tu nie ma zastosowania, bo jak „święty właściciel” wykupi cały teren wokół mojego domu, to co? Mam zdechnąć w takim więzieniu? Musi być trochę logiki w tym wszystkim.

 15. Joanna said

  Wkrótce sprzedazą nawet powietrze, bo już nie będzie niczego. Trzeba będzie płacić za oddychanie.

 16. guła said

  To rabunkowa gospodarka i od czasów rozbiorów zawsze tak było. Los puszczy białowieskiej właśnie za rozbiorów jest najlepszym przykładem.

 17. guła said

  Wyraźnie szwankuje – znaczy nie nadąża, legislacja. Może być, że z tego powodu bardzo szybko wystrugają nowych, z banana.

 18. Sowa said

  Jacy przywódcy duchowi, taki naród i jego świadomość. Ilu jest prawdziwie wierzących biskupów? Takich nieunijnych, nie sprzedanych za dotacje, nieekumenistów, niefilosemitów? Ilu?

  W narodzie nie ma ducha.

 19. guła said

  „Establishment” za mocno obżarł się, a to jak wiadomo geszeftom nie służy. Poza tym, co daje się zauważyć, ten i ów próbuje zerwać się z łańcucha.

 20. Greg said

  Z tą watahą to będzie chyba problem… siedzimy 4 w pokoju w pracy – 3 moich wykształconych kolegów nie przepuści żadnego odcinka Moniki Olejnik w radiu Z. Oni są dobrze bardzo dobrze uświadomieni politycznie – oglądają telewizję i wszystko wiedzą co sie tutaj dzieje – kto się stara, kto pracuje, a kto przeszkadza, wszczyna awantury, poluje na czarownice itp. Jak poszedłem na jedno katolickie forum, to mało mnie nie powiesili za jaja za to, że odważyłem się powiedzieć cokolwiek nieprzychylnego o Gazecie Polskiej… O naszej ukochanej partii opozycyjnej może się odważę coś dodać, jak trochę ochłoną z tamtym… Ale w każdym razie prędzej spodziewałbym się kolejnej wojny polsko-polskiej (np. o invitro), niż jakiegoś większego przewrotu.

 21. guła said

  #17 Gajowy
  Zlikwidujcie najsampierw Islam. Szybciej wam lichwiarze pójdzie.

  Idiotyczny wpis „gajowego” został wywalony – admin

 22. Greg said

  Może to marzenie ściętej głowy, ale gdyby tak się stało, że wywalczylibyśmy sobie kiedyś wolność, ktoś mądry by nad nami stanął, to może byłaby możliwość odzyskania tego majątku narodowego… Wystarczyłoby tylko odpowiednio opodatkować te prywatne lasy, na wzór podatku katastralnego… Ale jak obserwuję społeczeństwo, to nie ma raczej czego się spodziewać.

 23. guła said

  No co wam lichwiarze zależy?
  Właściwie nic na dłuższą metę wam nie wyszło. Sami organizujecie i sam się załatwiacie.
  I tak już od kilku tysięcy lat.
  Tyle tylko że jesteście uparte. Jak muły.
  Co Guła wam przyznaje.

 24. Katarzyna said

  „Wina ojca idzie w syna;
  niegodnych synowie niegodni;
  ten przeklina, ów przeklina –
  ród pamięta, brat pamięta,
  kto te pozakładał pęta
  i że ręka, co przeklęta,
  była swoja”

  Najgorsze, że ludzie wciąż nie mogą uwierzyć w to, że władzy nie chodzi o nasze dobro. Przynajmniej tak zachowują się Ci, którym próbuję podrzucić jakieś informacje – o szczepionkach czy podatku katastrofalnym. „To niemożliwe…”

 25. AV said

  Scenariusze wojenek „polsko-polskich” były już dawno temu napisane. Teraz trwa ich realizacja. Na podstawie starej masońskiej zasady „dziel i rządź” lub jak kto woli „ordo ab chao”. Niebawem wybuchnie następna, a za kurtyną tych „zamieszek” politycznych dojdzie do kolejnego wprowadzenia NWO-wskich „praw”, celem całkowitego zniszczenia tego kraju wraz z narodem. Ale wiarę mam, bo jak świat światem, ale każdy zdrajca/-y kończył/-li zawsze tak samo. A wiara czyni cuda… 🙂

 26. kurtkaluza said

  To była tylko kwestia czasu, i właściwie logiczny ciąg w w tym systematycznym szabrowaniu majątku narodowego. Oprócz zasobnych lasów, wiele im już nie pozostało z „rodzinnego srebra” do łatania coraz głębszycvh, budżetowych dziur!
  http://kurdebele.blox.pl/tagi_b/3842/Tusk.html?PageNumber=47

 27. Brat Dioskur said

  „Kto tym bydlakom dał prawo sprzedawania naszej wspólnej, przez Boga nam darowanej własności? Tę watahę trzeba wyrżnąć, drodzy rodacy….”

  Jak to kto? Wyniki wyborow!Reprezentuja oni wiekszosc glosujacego narodu ,(reszcie pozostajacej w domu wszystko wisi) ktory w ich osobach zyczy sobie -,tym razem – sprzedania lasow A wspolczesnym „schlachthausem” jest lokal wyborczy…

 28. RomanK said

  “Kto tym bydlakom dał prawo????
  Wszycy ci…. co nozkami poszli i dali swiadectwo… ze moga:-)))) a takich jest ok 50%…. kto winien??? ci co wrzeszczeli ze to obywatelski obowiazek:-))))
  Idiokracja to wspanialy ustroj..oczywiscie dla idiotow! a Polak potrafi!

 29. antka kobity szwagra brat said

  …kozik już dawno mam naostrzony – szukam tylko Robin Hooda….

 30. EC said

  Re.24.
  „Najgorsze, że ludzie wciąż nie mogą uwierzyć w to, że władzy nie chodzi o nasze dobro. ”
  Pani Katarzyno, ludzi to jest około trzy miliony jak podpisów za Radiem Maryja (liczbę oczywiście zawyżyłem dla tych którzy może jeszcze się wahają). Zaś reszta to przewrotne, idące i POpierające wbrew jakiejkolwiek logice, zło. Ludzko-podobne istoty(jak kiedyś wyroby czekoladopodobne).

 31. Joanna said

  No widzi Pan EC, a Adze nie podoba się to, że słucham Radia Maryja. Pewnie proponowałaby mi erefem albo zet.

 32. Katarzyna said

  Re. 30

  Co do większości na pewno ma Pan rację, jednak ci o których wspomniałam nie należą do elektoratu PO. To jest o tyle dziwne, że zauważają pewne fakty które mówią, że dzieje się źle, ale „nie może być aż tak źle, władza kradnie, ale bez przesady, nie zrobią z nas przecież niewolników”… Nie?

  Czyli podstawa pod tytułem „Nie jesteśmy za nimi, ale nie jesteśmy też przeciwko.” Kto stoi okrakiem, ten w końcu musi dostać kopa między nogi.

 33. guła said

  Tyle tylko że w żaden sposób nie tłumaczy to wyników głosowania w więzieniach. Panie mecenasie.

  Albo kasty urzędniczej i ich rodzin. Aparatu prewencji i ich rodzi. Służb „ochroniarskich” i ich rodzin. Wszelakich organizacji pozarządowych i ich rodzin itd.

  Słowem elektorat wyborczy jest zorganizowany, stały i pewny. Majstersztyk? I owszem z punktu widzenia geszeftu.

  Naród który nie brał udziału, jeneralnie, w wyborach dostaje od pana, panie mecenasie, po uszach.

  Wybory wygrać można tylko poprzez przewrót, niekoniecznie majowy, w wykonaniu tych co nie głosowali.

 34. Rysio said

  re 14. Komuna tak niesamowicie wytresowała ludzi że zatarcili nawet pojęcie własności.

  W USA rozmawiałem kidyś z starszym gościem, Polakiem który w ameryce znalazł się na początku lat 60-tych. Opowiadał jak przyszło do niego i bez pytania wlazło do mieszkania paru gości z polskiego konsulatu – i kazali mu podpisać jakieś tam papiery.

  Słuchałem tego zdumiony – w końcu zapytałem – czy wie, że w USA ma On prawo nie wpuścić do domu amerykańskiego urzędnika, jeżeli ten nie ma sądowego nakazu rewizii? (On wpuścił urzędników obcego państwa!)

  Gość w odpowiedzi popatrzył na mnie debilnym, nic niewidzącym, całkowicie pustym wzrokiem.

  😦

  ————————-
  A zawsze to przyjemniej chodzić po czyimś terenie i bez pytania biwakować, brać drzewo itp…
  Zupełnie inaczej gdy to ktoś włzi i panoszy się na naszym terenie.

  Jak to mówią: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  ————————–

  Co do ogrodzeń to nie przejmujcie się – nie są one żadną barierą dla naszych rodaków.

  Np. na działce moich rodziców ogrodzenie nigdy nie powstrzymało desperatów, chcących zarobić trochę pieniędzy cudzym kosztem. Przeleźli przez płot i wydarli z ziemi wkopaną starą żeliwną wannę do nagrzewania wody z głębinowej studni.

  I to nie raz, nie dwa, tylko trze razy.

  😉

 35. Katarzyna said

  Przy tej polityce jaka jest obecnie takich wanien na pewno nie wystarczy dla wszystkich, Panie Rysiu. Kolejną proszę schować do piwnicy, na ciężkie czasy.

 36. Rysio said

  Pani Katarzyno – zgadza się.

  A pamiętacie te wielkie powodzie w Polsce?

  Ludzie za nic nie chcieli opuszczać swoich zalanych gospodarstw bo najbardziej obawiali się sąsiadów, polskich szabrowników.

 37. Katarzyna said

  Nikt chyba nie odważy się powiedzieć, że to co się dzieje to wyłącznie wina zewnętrznych, wrogich wpływów, bez naszego własnego udziału.

  Nawet gdybyśmy mieli jakiś „Złoty Róg” do obudzenia tatrzańskich rycerzy, to gdyby nas zobaczyli, nie chciałoby im się nawet opuścić przyłbic…

 38. konstanty said

  Ten Zelichowski to jest obrzydliwy zdegenerowany typ najbardziej zdecydowanie zdegenerowany w tym calym PSL znany z niezliczonych ilosc plugawych i lajdackich wypowiedzi !!! Tu nie chodzi tylko o kase, kasa przy okazji Tu chodzi o wywlaszczenie Polakow z jakiejkolwiek wlasnosci Jeszcze raz widac ze te zmijowe plemie nie ma najmniejszych zwiazkow z Polska !

 39. kolo said

  http://nczas.com/publicystyka/sommer-euro-tuska-6-razy-gorsze-niz-powodz-tysiaclecia/

 40. ojojoj said

  re 2. Tam gdzie zostaly sprywatyzowane lasy, zniknela zwierzyna. W niemczech nie ma doslowie zadnych zwierzat, chyba ze przyjda od nas. A w Angli, nie ma nawet dzikich zajacow, nie mowiac o wilkach.

 41. ojojoj said

  W koncu bedzie tak jak w filmie: Wyścig z czasem (In Time) z 2011 roku.
  Zadnych pieniedzy, tylko kredyt w formie „czasu zycia”. Jak pracujesz dostajesz kredyt w formie czasu zycia, jak nie, umierasz. Wynik tego jest taki, ze bogaci zyja setki lat, a zwykli obywatele do 30-stki.

 42. Rysio said

  Nie wiem gdzie to wsadzić.

  W Chicago już tak rozbroili mieszkańców, że bandyci czują sie całkowicie bezkarnie.

  http://news.yahoo.com/homicides-spike-chicago-mayor-defends-tactics-004217621.html

 43. ojojoj said

  re 34. Rysio, teraz w usa bez nakazu sadowego do domu prywatnego moze wejsc nawet zolnierz, prywatny ochroniarz, o policji nie wspomne.

 44. […] (19) “Miliarder Gundiajew” – znów o sowieckim patriarsze (20)… ==> Sprzedadzą lasy, na grzyby nie pójdziesz ==> Wspólna modlitwa na Majdanku. Pięciu hierarchów różnych obrządków modliło się o […]

 45. Z zezem said

  @36
  Cora wyraznie widac,ze twoje seksualne wybryki,coraz wieksze kolo zataczaja.
  Sono-Maran a teraz T. Gros z sasiadami.

  Parchaciejesz chlopie!!!

 46. RomanK said

  ad33//Drogi panie Gulo///..zadne glosowanie..obojetnie gdzie- nie tlumaczy niczego///
  W wiezieniu glosuja klawisze…reszta nie moze…. pozbawiona wolnosci -dokonywac legalnie czynnosci zastrzezonych dla wolnych i swiadomych obywateli… raz nielegalne, drugie idiotyzm..ale to tylko nastepny dowod ze w Polsce mamy ustroj Idiokratyczny!
  Ponadto..w ustroju idiokratycznym ..tylko totalny bojkot uswiadomi nam i powoli policzyc ilu Polakow naprawde zostalo przy zdrowych zmyslach…
  Ustroj idiokratyczny panuje tam, gdzie elita rzeczywista- naturalna zostala wyeliminowana..obojetnie w jaki sposob ,, Naturalna elita nie istnieje nie ma jej!. Narod pozbawiony elity reaguje totalna inercja… poprostu znosi dzialania tej narzucinej mu idiokracji..liczac tyklo na przetrwanie i ….. na jakis cud.
  Taka sytuacje mamy w Polsce…..
  Czlonkow elit idiokratycznych poznajemy po kilku cechach..np po pojmowaniu prawa wlasnosci:-))) Jesli ktos ,,komus glosi takie cos,,ze pola, lasy wody i powietrze jest jego..i jego kobity szwagra….. i ze mu sie od tego naleza danie, czy podatki ..wiecie napewno z kim macie do czynienia…

 47. Zerohero said

  Widzę, że Rysio pije do mojego wpisu drwiącego ze „świętego prawa własności”. Rysio widać nie pojmuje subtelnej różnicy między racjonalnie traktowaną wolnością osobistą i prawem własności a wersją wypaczoną.

  Poszanowanie własności to jedno, a „wykupienie” kraju i zepchnięcie tubylców do gett, to drugie. Nie wszystko jest na sprzedaż. Rzeki na przykład sprzedawać nie wolno. Mikkistyczne młoty sprzedałyby i gwarantując nabywcy święte prawo własności pozwoliłyby np. zawrócić bieg albo skazić rtęcią. Niech kraj się zamieni w pustynię! Przecież prywatna własność jest lepsza.

  Ja mam w okolicy kilku „wolnoć Tomku w swoim domku”. Palą gnoje śmieci, bo szkoda im na wywózkę. Rozumiem, że mam bez narzekania zaciągać się ich beznenami i innyi smrodami, bo to ICH działki?

 48. wet3 said

  @ Boomcha (11)
  Z tymi Szwedami to niezupelnie jest prawda. Bardzo dawno temu czytalem dosc ciekawa historyjke. Otoz, w czasie 2WS, pewien szwedzki milioner (nie wiem czy to byl prawdziwy Szwed, czy tez Szwed slusznego pochodzenia) zalozyl na jednej z wysp oboz dla zydowskich uchodzcow, ktorzy zyli tam jak paczki w masle. Pewnego dnia do obozu przydzielono im Polaka. Oczywiscie, zydki zaprotestowaly. Wzieto go z tamtad precz. Nie wiem co sie z Polakiem pozniej stalo?
  Poza tym Szwedzi ochoczo przyjeli wszystkich zydkow z Danii (ok.5 tys.) – co przedstawione bylo w detalach w jankeskiej TV. Przedstawiciele dunskiego ruchu „oporu” mowili z TV jak do tego „przeszmuglowania” doszlo. Otoz szwabska policja patrzyla w inna strone, a „bohaterscy Dunczycy” zapakowali „bohaterskich” zydkow na statek i bylo po wszystkim … Istna sielanka, a nie tak jak antysemickiej Polsce – gdzie paskudni Polacy wydawali zydkow w rece przecudnej szwabskiej policji, ktora potem bronila biednych zydow przed polskimi zbirami zadnymi biednej zydowskiej krwi!

 49. Miet said

  Ad43.
  Jak na razie nigdzie w USA nie zauważyłem aby przestało obowiązywać prawo tzw. „No Trespassing Law”.
  W bardzo dużym skrócie jest ono jasno przedstawione jak następuje:
  ============
  Trespassing occurs when one person enters onto the land of another, without permission or the legal right to be there. Depending on the circumstances and the law in place where the act occurs, trespassing may be considered a crime, a civil wrong (called a „tort”), or both.
  ============
  USA jest jeszcze krajem, w którym prawo jest jednakowe dla wszystkich ludzi niezależnie od funkcji administracyjnych, chociaż jak wszędzie, tak i tutaj ci co u władzy chcą mieć przywileje i dominować nad innymi.
  Jak dotychczas ani żołnierz, ani policjant, ani nawet sam prezydent nie ma prawa przekroczenia progu mojego domu bez mojego zezwolenia.
  Dlatego kraj ten jeszcze mi się podoba i nie zamieniłbym go na żaden inny – no tylko na Polskę, gdyby moja stara Ojczyzna jakimś cudem stała się normalnym krajem.

 50. Radosław37 said

  …z tym ogrodzeniem lasu to lekka przesada. Właściciel lasu nie może zabronić obcym ludziom zbierania runa leśnego i chrustu. Być może zmienią prawo sprzedając lasy państwowe „swoim”.

  Panie Radosławie… – admin

 51. Marucha said

  „Prawo własności”:
  – nabyte drogą oszustwa
  – nabyte od osób które nie mają prawa dysponowania przedmiotem kupna
  – sprzeczne z prawem naturalnym
  jest bezprawiem.

 52. revers said

  … i psa, innego czworonoga domowego nie wyprowadzisz, nawet na smyczy, odstrzela.

 53. Radosław37 said

  …oczywiście, że bezprawiem lasy państwowe winny zostać w zarządzaniu skarbu państwa. Mój wpis odnosił się do ogradzania prywatnych lasów.

 54. karl85 said

  Krakowscy kelnerzy pokazali nam jak się – wykupuje to i tamto !

 55. Miet said

  Pamiętam, gdy jeszcze nie istniała Gajówka a lista dyskusyjna Ciemnogród zaledwie raczkowała, dyskutowaliśmy i to dość ostro o prywatyzacji lasów państwowych.
  Wtedy parę osób, pododniecało się UPRowską „zasadą”, wg której to co prywatne musi być automatycznie lepsze.
  Podawano wtedy kłamliwie lub też bezwiednie, że ponoć lasy w USA są prywatne.
  Przypomnę wiec, że w USA jest sporo prywatnych lasów ale powierzchniowo to jest mały procencik w stosunku do państwowych.
  Lasy i tereny państwowe dzielą się National Parks, National Federal Forests, State Parks, State Forests.
  Na tereny tych parków i lasów państwowych, stanowych, każdy ma wstęp ale w parkach trzeba płacić, gdy wjeżdża się do nich samochodem.
  Ja jako w „odpowiednim” wieku senior mam prawo wykupienia jednorazowo ($10) karty wstępu do wszystkich parków narodowych na całym terytorium USA. Skorzystałem oczywiście z tej przysługi i taką kartę posiadam.
  Obecnie w USA prawie nigdzie nie sprzedaje się lasów – jedyny obrót to tylko tymi lasami, które były kiedyś nabyte a i to jest obwarowane bardzo ostrymi przepisami – głównie gdy chodzi o budowę czegokolwiek w takich lasach.

 56. 777 said

  Może jednak uda się obronić lasy, jeżeli planowany rabunek w porę zostanie nagłośniony?

 57. Kazek said

  Re: 46 Panie Romanie napisał Pan ,:
  „tylko totalny bojkot uswiadomi nam i powoli policzyc ilu Polakow naprawde zostalo przy zdrowych zmyslach”…

  Totalny bojkot stosuje od 20 lat około 50% społeczeństwa i g…no z tego wynika.Milion urzędników plus rodziny głosują i robią w kraju co chcą. Mają w głębokim poważaniu frekwencje ( zawsze będzie te 30%). Czy ktoś uważa,że ONI zawstydzą się niską frekwencją i oddadzą władzę?

 58. wet3 said

  @ Kazek
  Ma Pan racje!!! Bojkot okazal sie niewypalem.

 59. Marucha said

  Re 57, 58:
  Totalny bojkot to nie 50-procentowa frekwencja – to 0% albo coś blisko tego.
  Ludzie wolą spełniać swój „obywatelski obowiązek”.
  LPR i Samoobronę utopili. Teraz mają do wyboru dżumę albo cholerę.

  PS. A na kogo Panowie głosowali? Na jaką partię?

 60. aga said

  ad.32

  Ludzie nie trawią PO ale jeszcze bardziej nie trawią parchatej, zawziętej ,nienawistnej,kaprawej gęby Jaroslawa Kaczyńskiego.Dopóki on jest na czele Pisu a Pis udaje opozycję nie ma szans na pobudkę lemingów.

 61. RomanK said

  NO pan Gajowy odpowiedzial co to Bojkot…aktywny Bojkot..jesli 50 procent glosuje zeby utrzymywal go ten gorszy 50 procent..to ten gorszy zbojkotuje jego zadanie utrzymania i odmowi karmienia…Bojkot Aktywny ma rozne formy…glowna to odmowa posluszenstwa..wlacznei z odmowa placenia Podatku…. NO representation……. no taxation…. dlatego panie Mieczyslawie w USA jest jak jest…
  Niech pan porowna ilosci ziemi wlasnosci narodu pod zarzadem stanow i rzadu federalnego…z POlska.
  Ta ziemia nei jest bezpanska ta ziemia lasy, wody, maja wlasciciela jest nim narod! Cala Polska jest Wlasnoscia Narodu Polskiego! To Polski Narod jest Suwerenem…..i Krucafux NIKT!!!!! NIKT!!!!!!! zaen dupek pisatujacy stanowiska rzadowe…..
  NIkt…NIKT! nie ma prawa sprzedac wlasnosci Ogolnonarowdowej a juz najmniej ten kto ma obowiaek dbania tylko i ta wlasnoisc.
  Kady akt sprzedazy majatku narodowego jest nielegalny a dokonujacy tego sa uzurpatorami i poniosa kare za Najwyzsza Zdrade Interesow witalnych Narodu Polskiego! ! Do smierci wlacznie!
  NIkt… zaden Sejm..zaden rzad…. nie ma prawa wydac decyzji o sprzedazy czegokolwiek- dopuki nei uzyska zgody zdecydowanej wiekszosci NRODU w drodze referendum!!!!

 62. Kazek said

  Totalny bojkot to jest nierealny i tylko dla tego nawoływanie do niego jest na rękę rządzącej elicie.
  W ostatnich wyborach głosowałem na Brudzińskiego. Wiem, że PIS prowadzi taką samą politykę zagraniczną jak PO, że Kaczyński zablokował ekshumację w Jedwabnem i zniszczył LPR i Samoobronę. Może jest to drugi pośladek tego samego żyda.
  Jednak w stosunku do UE i Niemiec zachowywali się znacznie lepiej.

  Przestrzegałbym przed totalną krytyką wszystkich, jest to dobry sposób na uwiarygodnienie się typu jaki to ja jestem niezależny.
  Wygodna to postawa bo jak się jest wśród PISowców to jedzie się na PO i odwrotnie, wszędzie można mieć przyjaciół.

 63. Mariusz81 said

  W tym co się dzieje w Polsce od 20 paru lat widzę ogromne podobieństwo do sytuacji Rzeczpospolitej w XVIII wieku. Tak jak wtedy Naszym krajem rządzili obcy królowie, zaś szlachta dbała tylko o własną kieszeń, a nie dobro Rzeczpospolitej i jej mieszkańców, tak samo i teraz rządzą nami ludzie, dla których ważniejszy jest interes własny i obcy, niż Polski i Polaków. Politycy ci zasługują jedynie na miano pasożytów, bo jak można nazwać inaczej kogoś, kto bezmyślnie zadłuża Polskę w naszym imieniu. Kogoś, kto nie ponosi konsekwencji swoich czynów, zaś całą odpowiedzialność za długi zrzuca na zwykłych ludzi. Są to ludzie bez kręgosłupa moralnego i patriotycznego.

  Żeby móc zmienić drogę, którą idzie Polska lub chociaż ją odwrócić oraz co najważniejsze uniemożliwić powtórzenie się tego co obecnie miejsce w Polsce, potrzebny jest charyzmatyczny człowiek, ktoś z jajami, który nie ma co ukrywać, jedynie mając pełnię władzy będzie mógł cokolwiek zrobić. W innym wypadku zostanie zaszczuty przez ten cały układ postkomunistów i postsolidarnościowców – kolesi od Okrągłego Stołu. Pierwszą najważniejszą rzeczą, którą musiałby zrobić to wprowadzenie nowego prawa, coś na wzór Konstytucji 3 Maja, prawa które przede wszystkim uderzało by w polityków o urzędników, biznesmenów z układu politycznego, kończąc ich bezkarność z powodu podejmowanych przez nich decyzji. Prawo nie pozwalające by żyli oni lepiej niż pozostali Polacy, w których imieniu, jak by nie było rządzą. Mam pewność, że tak samo jak Konstytucja 3 Maja, była czymś nie do przyjęcia dla XVIII wiecznej polskiej szlachty i ościennych państw rządzonych przez monarchie absolutne, tak samo te nowe prawo, zostało by znienawidzone przez obecny układ polityczny w Polsce oraz sąsiednie państwa, które ślepo hołdują zasadom demokracji, a raczej bezwzględnemu kapitalizmowi. Wyobrażam sobie jak wielki krzyk byłby ze strony obecnych polityków, że dzieje się wielka niesprawiedliwość, o pomoc wzywali by kraje zachodnie a te chętnie udzieliły by im pomocy. Sytuacja analogiczna do całego zamieszania związanego z J. Tymoszenko, ale i tym co działo się w XVIII wieku, gdy szlachta raz za razem wzywała o pomoc ościenne kraje. Ten wielki sprzątacz, bo tak warto by go nazwać, niestety ale stałby się obiektem nagonki polskich i zachodnich polityków, mediów oraz tzw lemingów, którzy mieli by nowy obiekt kpin i żartów. Obawiam się, że przypadku przejęcia władzy przez kogoś takiego i po rozpoczęciu wprowadzania zmian w naszym kraju, oprócz wspomnianej wcześniej nagonki naszych i zachodnich polityków, nasz kraj i nasz gospodarka stałaby się obiektem ataków ze strony zachodnich grup interesu, np. ataki na system bankowy czy walutowy, jako forma szantażu czy pokazania ludziom, że to co robi ten sprzątacz, prowadzi Polskę do ruiny. 😉

  Kolejna sprawą było by osądzenie tego całego układy postkomunistów i postsolidarnościowców, którzy od ponad 20 paru lat pasożytują na naszym kraju, doprowadzając go do ruiny lub chociaż skuteczne odsunięcie ich od władzy i uniemożliwienie im sprawowanie jakiejkolwiek władzy do końca swoich dni. Oczywiście i w tym wypadku, ci politycy krzyczeliby o wielkiej niesprawiedliwości jaka się dzieje, wołali o pomoc zachód. 🙂 Taka prawda, że tylko w taki sposób można zmienić sytuację, choć jednak żeby mogło to nastąpić musiałby nastąpić jakiś cud. W innym razie czeka nas po prostu powtórka z historii czyli powolny upadek naszego państwa. To co dzieje się obecnie doprowadzi do tego, że kolejne pokolenia Polaków będą zakładnikami długów uczynionych przez rządzących naszym krajem od ponad 20 lat. Nasz kraj czeka wieczna recesja. Po wyprzedaniu wszystkiego czego się da, dług Polski nie przestanie rosnąć, zaś politycy wezmą się porządnie za nas, za własność prywatną, doprowadzając do tego, że ludzie będą się bali cokolwiek posiadać. Doprowadzając do tego, że na ulicach będą koczować dziesiątki tysięcy ludzi, zaś obok będą stały puste niezamieszkane domy. Takie obrazki, można już zobaczyć m.in w Hiszpanii.

  Tak wyglądają moje przemyślenia dotyczące sytuacji naszego kraju. Choć znacznie uogólnione, jednak chyba są wystarczająco jasnym uświadomieniem tego dokąd zmierza nasz kraj. W końcu już nie raz przerabialiśmy to co obecnie dzieje się w naszym kraju m.in rozbicie dzielnicowe, czy rozbiory. Jeśli nic nie zrobimy, to będziemy dalej tak dryfować, cały czas obgryzani przez krążące nad nami sępy, aż w końcu prawie nic nie zostanie z naszego kraju a jedynie biały szkielet.

 64. Kazek said

  RE:61 cytat:”To Polski Narod jest Suwerenem…..i Krucafux NIKT!!!!! NIKT!!!!!!! zaen dupek pisatujacy stanowiska rzadowe…”.
  Niestety ONI mają w d…pie Suwerena i sprzedają co się da.

 65. RomanK said

  Do tego czasu nie bylo w Polsce zadnego Bojkotu wyborow..zadnego…!!!!!w ielu rozsadnych ludzi od lat tlumaczy koniecznosc obrony interesow Narodu Polskiego Bojkotem…zorganizowanym Bojkotem…ale jak do tego czasu nie znalazlo sie zadne nawet najmniejsze ugrupowanie, ktore staneloby na czele i koordynowalo taki Bojkot!!! To co jest dzis..to poprostu postawa soiadomych obywateli ignorujacych pseudodemokratyczne umizgi bandy rzadzacej Polakami… TO -ze w Polsce siega to 50% jest fenomenem swiatowym, w USA takich ludzi jest ok 23%.. z tym ze oni maja o wiele wieksza moc organizacyjana i organizuja sie…..
  Swiadczy to dobitnie o tymm ze w Polsce nie ma elity zdolnej do pokierowania Bojkotem….Powstanie I Solidarnosci nie bylo niczym Innym tylko takim BOjkotem wladzy…i wylonila sie elita i doszlo do zorganizowania spoleczenstwa….dzis tego brakuje…
  I wypowiedzi…. ze bojkot nie wypalil, jest tylko porykiwaniem….. politycznych oslow:-))))

 66. RomanK said

  Panie Kazek…kazdy zlodziej ma w dupie prawo….dopuki go nei dopadnie…. Od 100 lat zlodzieje Polski sa bezkarni,,stad ich buta i bezczelnosc…jesl pwiesi sie jakies 3-5 tysiecy… reszta szybko straci tupet…
  Glupiego tchorza i bezbronnego..i mysz obrabujer,..

 67. Kazek said

  Nie chcę nikogo obrazić ale większość z tych co nie chodzą na wybory nie idzie nie dlatego,że świadomie bojkotuje ale ,że w tym czasie np. griluje a jak już pójdzie to zagłosuje poprawnie na SLD lub PO.

 68. Rysio said

  re 62. „…….Totalny bojkot to jest nierealny i tylko dla tego nawoływanie do niego jest na rękę rządzącej elicie..”

  Totalny bojkot jest realny tylko, że powinien być połączony z spaleniem wszystkich lokali wyborczych.

  PS. A ci ktorzy mówią, że to przecież szkoły itp… – powinni wiedzieć, że dla Polski i Polaków na dłuższą metę było by to na pewno bardziej opłacalne.

  Naprawdę, niech Pan tyle tego nie bierze… 😉 – admin

 69. Marucha said

  Re 62:
  Totalny bojkot to jest nierealny i tylko dla tego nawoływanie do niego jest na rękę rządzącej elicie.

  Bojkot ABSOLUTNIE NIE JEST na rękę rządzącym. Przeciwnie, rządzący nachalnie namawiają wszystkich do spełnienia tego „obywatelskiego” obowiązku.

  Więc „obywatele” niech go sobie spełniają, taka ich mać.
  A obrabowani ze swej własności, upodleni, pozbawieni praw obywatelskich i bodaj szczątkowej sprawiedliwości Polacy – NIE MUSZĄ.

 70. Rysio said

  Tym którzy nie głosowali w ostatnich wyborach – i czują psychiczny stress z tego powodu – proponuję aby głosowali w następnych.

  A jak nie będą wiedzieli na którego polityka oddać głos to im podpowiadam że w każdej chwili mogą się poradzić naszej bojkotki.

  🙂

 71. aga said

  Panie Kazek .Pan sobie doczytaj jeszcze i nie powielaj kłamswt o mniejszym złu jakim jest rzekomo Pis.
  PiS to wcale nie tylko w potencjalnej i upragnionej przez pisuary wojnie polsko-ruskiej gorsza opcja niż Peło.
  I nie kompromituj się jak nieszczęsne „patrioty” .zmanipulowane przez neokońskie radio Miriam.

 72. Miet said

  Mnie totalny bojkot to się nawet podoba – problem tylko taki jak go osiągnąć – jakim sposobem?
  Kto jest w stanie namówić skutecznie wszystkich ludzi do bojkotu wyborów?
  Ja bojkot stosuje ale tak sam dla siebie. Nie idę na głosowanie gdy widzę, że i tak się nic nie zmieni obojętnie kto wygra.
  Ale to tylko ja mam taką osobistą satysfakcję, że nie przyłożyłem własnej ręki do syfa, który i tak będzie trwał.

  W obecnych warunkach ja nie widzę żadnych rozwiązań dla Polaków a co najgorsze ja nie widzę aby zdecydowana większość polskiego społeczeństwa chciała jakichś radykalnych zmian.
  Wielu ludziom po prostu wszystko obojętnie zwisa a na jakąś krytykę z zewnątrz natychmiast się obrażają.

  Syn z rodziną powrócił z wakacji z Polski. Pytałem go o wrażenia – mówił, że uderzył go brak jakichkolwiek choćby śladów industralizacji. W rejonie Tomaszowa i Piotrkowa porosnięte brzózkami rozpadające się resztki po dawnych zakładach.
  Znajomi i rodzina na wyścigi przechwalali się nowym i okazałym centrum handlowym – ponoć na skalę europejską, tak, że nawet Lódź może Piotrkowianom pozazdrościć.:-)))
  Podobnie jest i w innych miejscach – kim więc bojkotować???
  Ogłupiała młodzież dumna jest, że jest nowocześnie, jest gdzie się rozerwać – kto by sobie zawracał głowę lasami państwowymi- przecież stoją jak stały i dalej rosną więc o co chodzi.

 73. Kazek said

  re 69, Rządzący chcą oderwać tych od grila.
  Od 20 lat są środowiska ,które zachęcają do bojkotu z wiadomym skutkiem.

  Inny temat posłuchajcie senatora Antoniego Motyczki
  http://vod.gazetapolska.pl/2028-wazne-senator-po-nie-mam-nic-do-stracenia-dlatego-moge-mowic-prawde

 74. Kazek said

  Re: 71, bluźnisz kobieto. Co do PIS to nie będę się upierał. Natomiast bojkot uważam za bujanie w obłokach

 75. aga said

  Nawet onet opublikował okrojoną,bo okrojona ale jakąś tam prawdę o ojcu Kaczyńskich.
  Dużo ciekawsza i pikantniejsza oczywiście ta od kilku lat wisząca na stronie byłego posła SO Z.Nowaka ale mimo wszystko dobre i to po latach ukrywania…

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kim-byl-ojciec-braci-kaczynskich-wiemy-niewiele,1,5183437,wiadomosc.html

 76. z sieci said

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/68048,janusz-szewczak-nacjonalizuja-za-nasze-pieniadze

 77. 166 bojkot TVN said

  Co do głosowania i nie glosowania, wiadomo, że bojkot wyborów to totalna głupota, a słuchanie zamorskich idiotów takich jak Rysio, prowadzi do sytuacji, jaką mamy, jaka chcieli osiągnąć medialni i poza medialni wrogowie Polski https://marucha.wordpress.com/2012/07/10/zydowski-dziennikarz-kontrolujemy-media/
  czyli rządzą nami najbardziej bezwzględni zbrodniarze.
  Jeśli ktoś w Polsce, jak baba-Aga, nie widzi różnicy miedzy 2 latami rządów PiS-SO-LPR, a 6 latami rządów PO, to powinien udać się czem prędzej do psychiatry.
  Nawet J. Bizoń zatwardziały w zwalczaniu Kaczyńskich, powinien powiększyć krąg zwalczanych o wszystkich z PO, bo ci udając Polaków i ludzi rozumnych doprowadzają galopem do upadku niepodległości tego państwa, które mamy nie budując niczego w zamian. Oddają prawie za darmo własność publiczną pozbawiając Polaków prawa własności do dóbr publicznych.

  166 zalecało, żeby nawet jeśli nie ma się kandydata, pójść do wyborów i wrzucić nieważną kartkę, oczywiście z wyraźnym skreśleniem wszystkich na wszystkich listach.
  Jeśli ponad połowa uprawnionych nie głosuje, tzn, że gdyby zagłosowała np. w wyborach w 2007 roku na SO i LPR, to te partie by rządziły i nasz świat wyglądałby całkiem inaczej, chociaż media koszerne z właściwą sobie wścieklicą pewnie doprowadziłyby do upadku tych partii.

  To nie bojkot powinien być głoszony., tylko masowe głosowanie na tych, co jeszcze nie rządzi, na doprowadzeniu do wyeliminowania z sejmu przywódców partyjnych i dotychczasowych premierów i wicepremierów, marszałków sejmu i ludzi odpowiedzialnych za antypolskie działania. Antypolskie, czyli wszystkie, które pozbawiają Polaków własności, obciążają zwiększonymi podatkami, inwestycjami, na które nie ma zgody w postaci referendum., które preferują banki. Szczególną kontrolą powinni być objęci ludzie odpowiedzialni za zaciąganie kredytów w zagranicznych bankach, bez naszej zgody.

 78. 166 bojkot TVN said

  Tu jakby na zamówienie
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/68048,janusz-szewczak-nacjonalizuja-za-nasze-pieniadze

 79. Zbyszko said

  Zidiociałym piewcom prywatyzacji wszystkiego co tylko sie da, żeby tylko nie było panstwowe… Otóż, Polskie Lasy Państwowe są gospodarowane wg planowej gospodarki leśniej, której głównym celem nie jest zysk a utrzymanie tych bogatych zasobów leśnych. Po prywatyzacji Polskie Lasy nie będą juz objęte tą gospodarką, bo ktoś kto zainwestuje swój kapitał w lasy nie będzie czekał 80-100 lat na zwrot tego kapitału z zyskiem, tylko od razu bedzie myślał jak wycisnąc z tych terenów jak największy zwrot. Więc drzewa poójdą pod tartak, odłowione zwierzęta do skupu (tak jak rabuje się wszystko z lasów zwrotnikowych i teraz mamy modę na zwierzęta egzotyczne dostarczane w każdej ilości- Polskie Lasy wykupi ten sam Kapitał), zaś uwolnione tereny przekształci sie na atrakcyjne działki budowlane i pójdą do deweloperów, którzy teraz już rabują Polskie Ogródki Działkowe. I tak Polski majątek przekazany mam przez naszych Przodków, nasze pokolenia zdefraudują, bo zachciało nam się solidarności!!!!
  P.S. podobno, jak mówią niektórzy fachowcy, Polskie Lasy uchroniły nas przed epidemią grypy która przetoczyła sie przez europę parę lat temu a Polskę oszczędziła. Więc odwdzięczmy się im, ich sprzedaża pod niechybną wycinkę, by już nas nic nie chroniło przed Chemtrailsami!!!! i depopulacją!!!

 80. RomanK said

  Zmienmy temat …prosze zmienmy temat..:-))))))).Bojkot to wymysl zamorskich glupkow:-))))szkodzi,,szkodzi glupocie:-))))

  Jesli spoleczenstwo..narod nie stac na bojkot narzucoych mu Ukladow…nie stac go na nic innego! I nie bedzie go na nic stac tak dlugo..dopuki nie zbojkotuje Ukladow!

  Belkotka..nawolujaca do glosowan..bez podawania na kogo:-))) jest typowym dowodem, na strach -jaki wywoluje pojecie Bojkot w Ukladach.
  To co uprawia to typowa agitacja Idiokracji!
  Narazie wiemy ze 50% Polakow ignoruje ,neguje i olewa Uklad…z jakiego powodu??? mniej wazne. Kazdy ma swoje powody…moze tak- jak wielu nie chce isc ramie w ramie z idiotami, zeby sie nie zarazic:-)))
  Z idiotami…. ktorzy uwazaja za obywatelski obowiazek glosowanie na skurwysynow zlodzieji i oszustow, majacych w dupie swoje powierzone im obowiazki.dbalosci o dobro obywateli…. i co najwazniejsze wcale sie z tym nie kryja:-)))) rabujac w samo poludnie i sprzedajac majatek Polakow juz ponad 20 lat????
  Jaka jest odpornosc na prawde tych durniow???? ocencie sami:-)))) idzcie z nimi glosowac:-))))

 81. RomanK said

  Zbyszko…wytlumacz idiocie..co to idiotyzm?????:-))))

 82. Zbyszko said

  Ostatnio Leśnicy opracowali wzór petycji z podpisami. Pomóżmy im tym razem, zgłaszajmy sie do Nadleśnictw, inywidulanie a jeszcze lepiej przedstawiciele organizacji pozarządowych, różnych stowarzyszeń nie tylko przyrodniczych, wydziały biologi polskich uczelni, może wojsko (przeciez one też są urzytkownikami lasów),inne służby mundurowe (przecież Leśnicy to tez służby mundurowe) strażacy bronią naszych lasów a teraz mielibyśmy pozwolic by ktos je wykarczował??!! Widac z tego że już tylko szeroki front jest w stanie uratowac POLSKIE LASY PAŃSTWOWE.

 83. aga said

  http://monsieurb.nowyekran.pl/post/67995,tajemnicza-smierc-najemnika#comment_542803

 84. Zbyszko said

  Rpman K @80, to nie jest idiotym to jest celowe działanie ludzi którzy nie widzą w Polsce swojej przyszłosci. Po nas chocby potop- to jest ich motto. Oni juz mają gdzieś stam w ciepłych krajach zaklepane swoje miejsce

 85. Raa said

  Gdzie można złożyć PROTEST lub petycję w tej sprawie? (przeciwko ustawie lub projektowi ustawy).
  Czy ktoś wie?
  Czy ktoś już organizuje taką akcję? (podobnie jak to było w przypadku np. ACTA, szczepień na ‚świńską grypę’, które ostatecznie nasz rząd odrzucił, i in.)
  Proszę o info.

  CHROŃMY NASZĄ NARODOWĄ WŁASNOŚĆ!!! – LASY, SUROWCE, ZIEMIĘ, WODĘ, ŁOWISKA, PRZEMYSŁ, PORTY, JĘZYK, TECHNOLOGIE… ITD.

 86. RomanK said

  O tak panie Zbyszko ni idotami nei sa,,to szczwane skurwysyny i dokladnei wylupki doskonale nieruchomosci w calych USA najwiecej na Florydzie ..ale i w innych krajach tez…to co Polska ..mig,,mig pozyczyla i Polacy maja oddawac..to ich inwestycja,….dbrze ulokowana z daleka od Polski…idzcie na nich glosowac,,,przyda sie im wiecej:-))))

 87. 1/2 srula (być może) said

  Bojkot, nie bojkot… A przywódcę macie za którym pójdzie większość – nie mówię że wszyscy? O. Tadeusz Rydzyk, powiedzmy 3mln, może ciut więcej. Michnik czyli „GW” też trochę. I właściwie to wszystko. Ostatnim autorytetem na właściwą skalę był Jan Paweł II. Nie polemizuję tutaj z sceptykami w/w osób. Pokazuję tylko istotę problemu. Możecie mówić o skutecznym sprzeciwie wtedy gdy będzie kandydat na Gospodarza, komu się mimo jego wad ufa. Macie kogoś takiego, za którym pójdą tłumy? Kogoś kto da nadzieję mocniejszą niż śmierć? Nie, to za przeproszeniem nie gadajcie bzdetów.
  Druga rzecz to wolność. No idziemy na wyzwolenie ale co dalej? W 1989 też pojawiła się wolność tylko realizacja późniejsza do niczego i znowu jesteśmy w punkcie wyjścia.

 88. 166 bojkot TVN said

  RomanK wybojkocił to co mamy – i jak baba-Aga nie dokonał analizy porównawczej efektów polityczno-gospodarczo-ekonomicznych rzadów PiS i PO.
  No cóż pewne analizy są poza możliwościami intelektualnymi wielu ludzi.
  Będzie zza oceanu pitolił taki jeden RomanK z drugim mundracem Rysiem, żebyśmy tu pozostawili żydostwu wolne pole do popisu no i popisują się, a my – nie oni musimy za to płacić. Wsadźcie sobie wasze bojkoty w galoty.

 89. ziggy said

  czyżbym dostał bana

  Częściowo tak. – admin

 90. ziggy said

  w takim razie żegnam i życzę miłych chwil w kółku wzajemnej adoracji.

  Ja Panu powiem, co było tą kroplą, jaka się przelała:

  „ad 1. To zrozumiałe, Pan jako gajowy wścieka się, że miejsce pańskiej pracy będzie sprywatyzowane . Nie będzie się już pracować na pół gwizdka.
  No a te lasy to powiedzmy sobie szczerze, nie są moje ani pańskie tylko państwowe, jak sama nazwa wskazuje.”

  Tak może tylko pisać dureń, który polskie lasy ogląda tylko w telewizji.
  Są one jednymi z najlepszych w Europie, przynoszą poza tym zyski (choć nie muszą) nie tylko państwu, ale i całej masie ludzi, którzy dorabiają sobie zbieraniem runa. Pracownicy leśni to jedna z niewielu grup zawodowych, która zachowała etos zawodu, którego to słowa zapewne Pan nie rozumie.

  Admin

 91. Re.88

  „do popisu no”

  A 166 sprawdził kiedykolwiek głosowania (kto i jak głosował) nad budżetem państwa?
  W ustawie budżetowej na dany rok jest taka pozycja jak planowane przychody z prywatyzacji. Budżet realizuje rząd.

  Takie te PiS-okory dobre jak przy głosowaniu za zbójecką ustawą szczepionkową z 16.06.2012.

 92. 166 bojkot TVN said

  91/JB
  166 na razie nie ma czasu sprawdzać. Dlaczego ma się przejmować, ze PIS-iory dobre? A bo kiedy 166 głosowało, czy kazało głosować na PiS?
  Trzeba było wybrać innych ludzi, wyeliminować z sejmu Kaczora Tuska Komorucha – może inni ludzie nie robiliby z siebie maszynek do głosowania.
  To są efekty bojkotu wyborów – niech pan to wreszcie pojmie.

 93. Marucha said

  Re 91:
  Widzę, że p. Józef Bizoń nie za bardzo wierzy, że rządy PiS byłyby dla Polski lepsze, niż PO.
  Ale na pewno byłoby więcej miłych dla ucha patridyoty słów i obietnic.
  Co ciekawe, zdanie p. Bizonia nie jest odosobnione.

 94. Marucha said

  Re 92:
  Trzeba najlepiej było wybrać tych ludzi, których w ogóle nie było na listach wyborczych, należących do partii nie zarejestrowanych przed wyborami.
  Np. ludzi z LPR i Samoobrony.
  Niestety, Polacy ich nie chcieli.

 95. Tym co nawoływali do pójścia na wybory i tym co leźli do lokali wyborczych trzeba by było solidnie nakopać do majtek. Dali legitymizację tej całej menażerii.

 96. Jak 166 i jemu podobnie myślą
  – czy długo utrzymałby się rząd i cały parlament, gdyby to towarzystwo zostało wybrane przy 10 % frekwencji wyborczej?

  Byłoby to votum separatum 90% społeczeństwa w stosunku do wszystkich partii, ich list wyborczych i ich kandydatów na tych listach. A Naród zaś zobaczyłby swą siłę.
  Nie bierze się udziału w grze znaczonymi kartami i to nawet wówczas gdyby nie wiem kto do tego namawiał: Episkopat, O. T. Rydzyk, czy x. Natanek (z pośrednim wskazaniem na PiS) – jak to miało miejsce na jesieni 2011 r.

  Gdzie oni teraz wszyscy są (gdzie byli), gdy przeforsowano zbójecką ustawę szczepionkową. Śpię, boją się, też nie chcą narazić się lobby farmaceutycznemu?

 97. Rysio said

  re 77. Ja tak bardzo chciałem głosować bojkotka.
  I nawet pytałem się ciebie na którego żyda?

  A ty nie chciałaś ani mi ani nikomu doradzić.

  😦

 98. Rysio said

  re 92. bojkotka wykrzutś wreszcie – który żyd był według ciebie wart wybrania?

  🙂

 99. Re.30 – EC

  3 miliony wyprowadzonych w pole w pięknym stylu.

 100. Re.30

  RM popiera PiS. PiS zbierał też podpisy za …..
  PO to zło.
  PiS to uosobienie dobra dla EC.
  No to proszę poczytać (w oparciu o źródła) to tu

  http://jozefbizon.wordpress.com/

  i artykuły zamieszczone tu

  http://jozefbizon.wordpress.com/wpisy-blog/

 101. u said

  W koncu moze ten szaber lasow – obudzi, zjednoczy motloch do przeciwdzialania? Bodziec jest bardzo newralagiczny i moze WYPALI lotrom dziure w kieszeni.

 102. Obudzi i wybierze PiS – czyli to samo.

 103. 1/2 srula (być może) said

  Re Józef Bizoń:
  W kraju demokratycznym, a za taki uchodzi Polska, jest obywatelskim obowiązkiem głosowanie. I formalnie mamy wolność, wobec czego nie modlimy się: „ojczyznę wolną racz przywrócić Panie”. Na kogoś zatem – jeśli się jest osobą publiczną – na pewno trzeba głosować, inaczej będzie to podważanie porządku społecznego. O. Tadeusz Rydzyk chociażby dlatego, że PiS „ładniej” mówi miał do wyboru w zasadzie tylko to. Zresztą chyba rok po wyborach – osobiście słyszałem – powiedział: „zdradzili nas”.
  Jeśli w wyborach bierze udział tylko 25% uprawnionych, wbrew apelom, to to oznacza, że żadna postać publiczna nie jest „nośna” dla ludzi. Nie ważne czy z „prawa” czy z „lewa”. W związku z tym „wszystko się może zdarzyć”.

 104. 166 bojkot TVN said

  Ciekawe, że JB jeszcze nie zrozumiał, że nawet jeśli do wyborów pójdą tylko ci, co są na listach i ich rodziny to NA POSTAWIE OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA WYBORY BĘDĄ WAŻNE I WAŻNE BĘDĄ ICH FUNKCJE DECYZJE I USTAWY!!!!!

  Bojkot wyborów w Polsce może propagować tylko wróg. Natomiast do każdego wyborcy należy obowiązek poznania osób kandydujących w danym okręgu. Jeśli nikogo takiego nie ma -wrzucić kartę dokładnie skreśloną, chociaż będzie nieważna. Miejscowi działacze, nawet parafie powinny mieć swoich mężów zaufania, którzy dopilnują liczenia głosów.

  Prywatyzują lasy dokładni ci, którzy zostali wybrani przez „swoich”, bo reszcie nie chciało się pójść i wybrać innych albo zamanifestować swój protest. Wcześniej ci sami zlikwidowali pobór do wojska, stocznie, i całą lotniczą generalicję, dwóch prezydentów oaz drogie sprawne samoloty.

 105. 166 bojkot TVN said

  do 104
  Rząd jest konsekwentny w dekompozycji państwa
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6634&Itemid=55

 106. Inkwizytor said

  Tak jest Bełkotka, „bojkot wyborów w Polsce może propagować tylko wróg”, Zapomniałaś dodać, wróg tych, którzy doją Polskę już od 20 lat 🙂

 107. Radosław37 said

  …gdyby Roman Giertych nie dał „się unieść emocjom” poszedłbym na wybory. Giertych wśród pedagogów postrzegany jest jako „Kazimierz Odnowiciel”. Niestety dał się wprowadzić w róg Jarosławowi z Żoliborza.

 108. Brat Dioskur said

  Poczytuje sobie rozrelaksowany te wpisy i widze ,ze fantazja niektorych ponosi:100% absencji przy urnach,puste lokale , ba… nawet na wszelki wypadek spalone ,zeby sie tam jakis menel na „cyku ” przypadkiem nie zablakal i …. nie zapaskudzil …. bojkotu!
  Niech i mnie wiec bedzie wolno pobujac troche w oblokach…w koncu mamy d*****e!.Tak wiec oczyma wyobrazni widze kolosalne UFO(a’la „Indepedence Day”) ladujace w …Korniku !Kosmici przekazuja Giertychowi swoja cala wiedze oraz moc ich technologii ,ktora daje mu nad USA przewage militarna jaka ma czolg nad mrowka….Dalej juz nie musze chyba kontynuowac ,bo wszyscy sie domyslaja epilogu.Ze co ?…ze bzdury? Prawdopodobienstwo ich zaistnienia nie jest wcale mniejsze od 100% bojkotu wyborow….zaloze sie jednak ,ze niektorym przemknie prze glowe mysl ,ze byc moze nawet …wieksze!

 109. Marucha said

  Re 108:
  100% Bojkotu to nierealne, bo zawsze znajdzie się 166% Bojkot TVN i inni, nawołujący wraz z żydomediami do spełnienia obywatelskiego obowiązku, czyli uwiarygodnienia aktualnie rządzących sayanów.
  Natomiast, powiedzmy, 10-20-procentowa frekwencja, nie przeszłaby niezauważona.
  Hiszpanie potrafili tak zbojkotować jakiś niemiecki tytuł prasowy, że się wycofał.

 110. re.103
  Jak O. Rydzyk całe lata rozprowadzał PiS, to teraz niech nie biadoli, że nie ma no kogo głosować, że coś tam musi.
  Udział w wyborach jest należnym Polakowi prawem, a nie obowiązkiem.
  Z prawa tego można skorzystać lub nie.
  Nie legitymizuje się tym prawem marionetek na obcych usługach.
  Nie jest ważne kogo się wybierze (wybiera się zawsze to samo), ale ważna jest frekwencja wyborcza, że polazł lokaj do lokalu wybrać lokaja.

  O frekwencję zabiega ‚166’ – idź, weź kartę, podpisz się na liście pokłoniłeś się diabłu, a teraz możesz nawet wrzucić nieważny głos.

 111. Marucha said

  Re 110:
  Być może głosowanie, czy niegłosowanie, niczego nie zmieni.
  Ale nie głosując przynajmniej się nie upapram gnojem.

 112. Kazek said

  RE: Panie Józefie wycinek z RM bardzo mocny.
  Albin Siwak pisał o ks. Rydzyku, że brak mu politycznego doświadczenia i rzeczywiście dlatego tak jednostronnie poparł PIS.
  Do PIS nie można mieć zaufania mimo ,że na niektórych polach działają pozytywnie .
  Po dojściu do władzy mogą zrobić takie numery ,że nikt z RM tego nie wytłumaczy.
  Podobny szok był jak JPII zachęcał do Unii

 113. 166 bojkot TVN said

  109/111 Marucha
  No to gratuluję samopoczucia.
  166 zawsze kazało głosować po to,żeby obca mniejszość nie stanowiła większości głosujących, żeby wybrać im wpływ na życie publiczne.
  Nie ma Pan kaca przy kolejnej kadencji tego zbrodniczego rządu?

 114. Rysio said

  re 49. „….USA jest jeszcze krajem, w którym prawo jest jednakowe dla wszystkich ludzi niezależnie od funkcji administracyjnych…”

  Miet nie opowiadaj bajek.

 115. Re.112.
  „Albin Siwak pisał o ks. Rydzyku, że brak mu politycznego doświadczenia i rzeczywiście dlatego tak jednostronnie poparł PIS.”

  OBY.
  A co miał napisać Albin Siwak?
  Że ma nie tylko wyczucie?

  Re.113
  A gdzie na tych listach była ta tzw. nieobca większość?

 116. Re.112
  No – pozostaje jeszcze taka możliwość jak w tym filmie „Alternatywy 4”.

 117. Rysio said

  bojkotka ty to żeczywiście jestś głupsza niż mój but.
  Judejska durna krowo – nie wymieniłaś, bo nie potrafiłaś wymienić – nawet jednego Polaka umieszczonego na listach wyborczych.

  PS. Jednak to racja, że jak chłop baby nie bije to jej wątroba gnije.

 118. Marucha said

  Re 113:
  Gajowy chciałby nawet zagłosować, ale nie mógł się dopatrzeć ani polskiej partii, ani polskich kandydatów. Dlatego wielokrotnie pytał 166 Bojkota, na kogo ma oddać swój głos.

  166 jednakowoż nigdy nie odpowiedziało, co gajowemu nasunęło przypuszczenie, iż 166 idzie ramię w ramię z żydomediami nachalnie nawołującymi do głosowania na byle kogo – niczym w czasach PRL „na całą Listę Frontu Narodowego”.

  A na kogo zagłosowało 166?
  166 powinno już dawno zapaść się pod ziemię ze wstydu…

 119. 166 bojkot TVN said

  No to se pogadajcie o bojkocie, bo nic innego nie potraficie …
  Powodzenia.

  Na kogo głosowało 166? Bez tej informacji wszelkie nawoływania 166 do głosowania są niepoważne. – admin

 120. Rysio said

  Ja już dawno zobaczyłem, że po bojkotce wszelka gnojówka spływa jak deszcz po kaczce.

 121. Miet said

  Ad 114.
  Rysiu, zamiast posądzać mnie o bajdurzenie, podaj konkretny kontr-przykład.
  Podaj przykład sprawy gdzie ktos piastujący jakieś stanowisko w administracji rządowej i postawiony przed sąd, uniknął kary tylko dlatego, że miał jakieś przywileje wynikające z racji zajmowanego stanowiska.
  Albo Rysiu, podaj przykład takiego prawa w USA, które by faworyzowało ludzi pełniących funkcje administracyjne – rządowe.

 122. Re.121
  A w USA są tacy, których przed sąd się nie stawia mimo, że powinno się to uczynić?
  No bo jak się nie stawia?

 123. Rysio said

  re 121. Miet nie mogę Ci niestety podać takiego przykładu bo tych złodzieji po prostu nie zamykają i nie stawiają przed sąd.

  Przykładem takiego nie-stawiania przed sąd jest – były Governor New Jersey
  Jon Corzine. Wyparowało w jego firmie 1.6 miliardów dollarów.

  Zwykły śmiertelnik za coś takiego – został by posadzony już w pierwszym dniu i na wszystkie pytania prokuratury odpowiadał by zza kratek.

  Drugim dobym przykładem jest Madoff – FBI bała się go zakuć w kajdanki.
  A wszyscy bohaterscy prokuratorzy ze strachu nawalili w gacie i pochowali się po kontach jak psy z podkulonymi ogonami.

  W USA jest tylko jedno prawo – dla tzw. maluczkich.
  Góra jest całkowicie poza prawem.

  PS. poczytaj sobie Lysnadera Spoonera, który przejrzał to oszustwo 1850-tych latach.

 124. Rysio said

  re 121. „….Rysiu, zamiast posądzać mnie o bajdurzenie,……”

  Miet myślę, że jesteś uczciwym i dobrym (tylko głupio naiwnym) człowiekiem.

 125. Miet said

  Rysiu drogi, dyskusja z toba to jest taka, że jak ktoś ci nawija o chlebie, to ty mu zaraz o niebie – lub też odwrotnie.
  Mnie drogi Rysiu nie musisz przekonywać, że w USA są ludzie, którym udało się uniknąć kary za popełnione przestępstwo.
  Mało tego, dobrze wiesz,że na całym świecie istnieje bardzo wiele ludzi popełniających przestępstwa i uciekających z powodzeniem przed sprawiedliwością.
  Przeczytaj jeszcze raz moje zdanie, które sam zacytowałeś pod # 114 i jak zrozumiesz co tam jest napisane, to wtedy zabieraj głos.

 126. 1/2 srula (być może) said

  Re 118:
  Kolega zapytał ze dwa lata temu 1/2 srula ilu jest Polaków w aktualnym rządzie. A mały srulek miał problem z wyliczeniem na palcach jednej ręki Polaków w całym ostatnim 22-leciu. Srulkowi się przypomiał wpis u p. H. Pająka jak to ogrodnik w ambasadzie w USA w okresie PRL-u na pytanie ilu jest tam Polaków odpowiedział: „Dwóch. Ja i kierowca.”

 127. Inkwizytor said

  Re: 113

  Kazać glosować to sobie możesz w swoim kibucu a nie nam Polakom. Stręczy taka glosowania a na kogo głosowala to nie powie durna baba 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.