Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Spotkałam świadka ludobójstwa
  Krzysztof M o Świat przedstawiamy sobie różn…
  Krzysztof M o Klęska ukraińskiej Wunderwaffe
  Boydar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Boydar o Wolne tematy (37 – …
  Kar o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Laterna Magica o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Sudbina Srba o Zamieszki w serbskim Koso…
  UZA o Namiot z atrakcją w środk…
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  lewarek.pl o Anglosaskie elity hamują PiS-o…
  lewarek.pl o Niewierzących – do piachu…
  lewarek.pl o Namiot z atrakcją w środk…
  Sebastian o Zamieszki w serbskim Koso…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Zero aborcji” w Hiszpanii

Posted by Marucha w dniu 2012-07-14 (Sobota)

Liczne inicjatywy, spotkania, prelekcje, piesze pielgrzymowanie i modlitwa, aby znieść prawo zezwalające na zabijanie dzieci poczętych – to cel kampanii „Zero aborcji”, która w czasie lata i jesieni będzie trwać w Hiszpanii. Inicjatywa młodych ma także przypomnieć premierowi Mariano Rajoyowi o przedwyborczych obietnicach jego partii, w których mówił o zniesieniu obowiązującej ustawy aborcyjnej i wprowadzeniu ochrony każdego życia oraz wsparciu rodzin w ich kraju.

Po dwóch latach funkcjonowania ustawy, która daje kobiecie „prawo wyboru”, czyli decydowania o życiu własnego dziecka, statystycznie każdego dnia dokonuje się 300 aborcji, zwraca uwagę jeden z hiszpańskich dzienników. Przypomina jednocześnie o obietnicy uchylenia obowiązującego prawa aborcyjnego, znanego jako „Ley Aído”, jaką potwierdził, także w wywiadach prasowych, obecnie urzędujący premier, Mariano Rajoy. Gádor Joya, rzecznik prasowy organizacji „Prawo do życia”, zwrócił uwagę, że „rząd Zapatero pozwolił, aby aborcja w Hiszpanii stała się prawem”.

Dziś wielu Hiszpanów nie zgadza się, aby pieniądze z ich podatków były przekazywane na zabijanie dzieci. Organizacje broniące życia przygotowały więc szereg inicjatyw, które będą przypominać o konieczności szacunku dla każdego ludzkiego istnienia i radości, jaką niesie każde życie.

Kampania rozpoczęła się 5 lipca, w kolejną rocznicę uchwalenia ustawy aborcyjnej. Jedną z podjętych inicjatyw jest Crossroads, piesza pielgrzymka młodych, którym zależy, aby w ich kraju każde życie było traktowane z szacunkiem. Obrońcy życia, pielgrzymując z Barcelony, odwiedzają różne hiszpańskie miasta, a piesze pielgrzymowanie zakończą w Santiago de Compostela.

Pablo Santana, młody adwokat z Valladolid i rzecznik prasowy inicjatywy, przypomina, że „celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju i zaoferowanie kobietom alternatywy dla aborcji w przypadku nieoczekiwanej ciąży”.

Gádor Joya przekazał Partii Ludowej Mariano Rajoya manifest „Zero aborcji”, który przypomina rządowi i Partii Ludowej o przedwyborczych obietnicach.

Podczas narodowej kampanii „Zero aborcji”, która rozpoczęła się w lipcu, a zakończy jesienią, Hiszpanie chcą zebrać milion podpisów pod przekazanym manifestem, żądając uchylenia ustawy aborcyjnej, a zamiast niej wprowadzenia prawa ochrony życia i wsparcia matek.

Jak poinformował minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón, na jesień rząd planuje złożyć projekt reformy prawa aborcyjnego. Pielgrzymowanie młodych Hiszpanów i wszelkie informacje o przebiegu kampanii zamieszczone są na stronach: http://www.crossroadswalk.es. oraz http://www.abortocero.org.

Agnieszka Gracz
http://naszdziennik.pl/swiat/3885,zero-aborcji-w-hiszpanii.html

Komentarze 2 do “„Zero aborcji” w Hiszpanii”

 1. Rysio said

  „………..“Zero aborcji” w Hiszpanii……….” Te dane z pewnością nie są dokładne.
  A Hiszpanki zapewne wyjeżdżają do sąsiednich krajów aby ją przeprowadzić.

 2. Pokręć said

  300 dziennie to ponad 100 tys. rocznie. W całej Europie to pewnie będzie koło 2 milionów morderstw rocznie. No, tempo, jakie Stalin z Hitlerem do spóły może z trudem wyciągali. A na świecie – mówi się o 50 mln. morderstw rocznie. Bóg naprawdę jest potężny, skoro na to patrzy i się powstrzymuje przed huknięciem z całej siły.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: