Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Święto narodowe 15 lipca

Posted by Marucha w dniu 2012-07-15 (Niedziela)

Jakie to nieeuropejskie – bronić domu przed napaścią.

Jan Matejko – Bitwa pod Grunwaldem

15 VII 1410 r. Polacy i Litwini pokonali na polach Grunwaldu Krzyżaków oraz ich posiłki z całej Europy Zachodniej.

Krzyżaków do Polski sprowadził książę Konrad Mazowiecki w 1226 r. Od samego początku Krzyżacy dążyli do pełnej niezależności i do zbudowania potężnego państwa. Udało im się to zrealizować w pełni. Po fałszerstwach, zdradach, po rzekach przelanej krwi dochodzi do roku 1410. Po Grunwaldzie ich potęga zostaje zachwiana. Nadal potężne państwo zakonne staje na równi pochyłej o małym stopniu nachylenia – powolutku te lokalne mocarstwo zaczyna tracić na znaczeniu.

15 VII 1410 r. to wielkie polskie święto. Antypolskie czynniki opanowały całą polską państwowość (z której nic już nie zostało), naukę, edukację itp. nic dziwnego więc, że oficjalnie rocznica bitwy pod Grunwaldem nie jest obchodzona (inscenizacja pod Grunwaldem to prywatna inicjatywa).

 Król Jadwiga. Tak, tak! Jagiełło rządził, bo Jadwiga pozwoliła. Jedna z najbardziej niedocenianych postaci w historii – Litwie dała chrzest, Koronie – dynastię jagiellońską.

Według kronikarza Jana Długosza, król Władysław Jagiełło nakazał, by rocznica bitwy była obchodzona jako święto w całym królestwie; by 15 lipca “ojcowie uczyli swoich synów, wnuków i prawnuków oraz następców, żeby po wieczne czasy zachowali w pamięci ten dzień, w którym łaska Boża okazała swe miłosierdzie wobec narodu i ludu polskiego”, by „wszystkie kościoły w całym Królestwie Polskim tak miejskie, jak i wiejskie czciły ze swym ludem szczególnie uroczyście mszami i procesjami dzień tak wielkiego triumfu i by składały Bogu ogromne dzięki za dobrodziejstwo udzielone narodowi polskiemu”.

15 lipca jest więc pierwszym ustanowionym polskim świętem narodowym i państwowym.

A jakie „święta” obchodzimy dzisiaj?

3 maja (1791 r.) – ustanowienie konstytucji. Święto masonerii. Wszyscy ważni gracze tego wydarzenia należeli do wolnomularstwa (wstąpienie do masonerii – ekskomunika ipso facto). Konstytucję wprowadzono na drodze zamachu stanu, nielegalnie, gdy większość posłów świętowała Wielkanoc w swoich domach. Ot masz wzór, przykład cwaniactwa! Cichcem i konfidencko!

1 sierpnia (1944 r.) – wybuch powstania warszawskiego. Bez wątpienia mnóstwo młodych i starych okazało godny naśladowania patriotyzm, jednak powstanie warszawskie (tak jak listopadowe oraz styczniowe) było prowokacją mającą na celu po prostu jak największą fizyczną likwidację Polaków. Dlaczego Kaczyński nie ustanowił świętem 12 września (zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w 1683 r.)? Najprostsza odpowiedź – bo nie był Polakiem. Niech Polacy pamiętają masowe mordy a nie chwalebne wiktorie.

Generał Tadeusz Rozwadowski – zwycięzca bitwy warszawskiej.

15 sierpnia (1920 r.) – święto Wojska Polskiego, rocznica tzw. bitwy warszawskiej, także katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia aż krew zalewa człowieka, gdy patrzy co się dzieje! Gardzi się poświęceniem milionów Polaków – żołnierzy i cywili – walczących z nawałą sowiecką, lekceważy się liczne procesje odprawiane w całym kraju w roku 1920, zapomina się o twórcy planu bitwy generale Rozwadowskim, przemilcza się rolę innych dowódców jak np. generał Józef Haller, a… no właśnie tylko on! On! Tylko on jeden sam! Piłsudski. Dezerter (zrzekł się dowództwa tuż przed bitwą i uciekł do konkubiny pod Częstochowę) jest przedstawiany jako zbawca Polski i Europy.

11 listopada (1918 r.) – odzyskanie niepodległości. Patrz jak wyżej. Ponownie totalna olewka i tylko Piłsudski sam po 123 latach niewoli wywalczył dla Polaków niepodległe państwo.

Tak to niestety wygląda. Zainteresowani znają szczegóły lub sami je sobie odszukają.

http://ussus.wordpress.com/

Komentarzy 59 do “Święto narodowe 15 lipca”

 1. karl85 said

  Póki Królowa Jadwiga żyła – Krzyżacy bali się Polski, jak żyd święconej wody
  jak zmarła to pokazali swoje pazury
  …dlatego wiecznie jest z nimi problem

 2. Zbyszko said

  I Chwała temu Blogowi (i jeszcze paru innym) że Polacy w koncu dowiadują sie prawdy. dlatego powinno się rozsyłac link do tego artykułu (i nie tylko), gdzie tylko sie da.

 3. wow said

  Autor atykułu ma generlanie rację tyle że:

  1 sierpnia to nie jest święto wolne od pracy-większość populacji nie wie nawet , że sejm czy prezydent ustanowił ten dzień „świątecznym”

  3 maja -konstytucja pewnie masońska, ale i tak słuzyła naprawie państwa, można dyskutować czy powinien ten dzień być dniem święta narodowego

  15 sierpnia-chyba wszyscy są zgodni, po prostu trzeba J.P odbrązowić i przypomnieć innych wodzów tej bitwy

  11 listopada-data wzięta tak naprawdę niewiadomo skąd, bo w POlsce nic się wówczas nie wydarzyło, instytucje państwowe istniały już od jakiegoś czasu, a na mapy świata powróciliśmy i tak oficjalnie dopiero w 1919r . :] Dlatego niegdyś narodowcy postulowali datę traktatu wersalskiego jako datę święta Niepodległości.Ale ta data 11 listopada mogła by zostać, gdyby znów zamiast gadać o J.P po prostu powiedzieć że świętujemy koniec I wojny światowej, który wówczas nastąpił.

 4. Zbyszko said

  @3 Wow, odbrązowic a najlepiej od razu przetopic te pomniki w Gliwcach, by był materiał na pomniki Wilekich Polaków. Ogłosic konkurs na pomnik Gen Rozwadowskiego

 5. Zbyszko said

  @4 i czywiście, przede wszystkim Króla Jadwigi, ku przestrodze tym wszystkim teraz sprzedawczykom. Zawsze sie dziwiłem gdy czytałem jakieś relacja ludzi po przeżyciach mistycznych, którzy opisywali piekielne męczarnie Piułsudzkiego. pewnie większośc myślała, jak to możliwe, skoro zrobił tyle dobrego. Powoli wychodzi na wierzch jakie to było „dobro”. Osobom, którym nie pasują te przeżycia mistyczne, juz odpowiadam: to że czegoś nie widac, nie znaczy że tego nie ma.

 6. Przecław said

 7. albtps said

  Ryszard Filipski „zrobił”, dawno temu, monodram pt „”Krajobraz po Grunwaldzie”, oparty — myślę — na „tekstach” Jana Falkenberga, kłamcy świadczącego na Soborze w Konstancji przeciwko Polsce i Jagielle. Nie mogę znaleźć całego spektaklu, ale nawet jego fragment (zał. poniżej) pokazuje antypolską zajadłość Falkenberga. (Czy ktoś z blogowiczów wie, gdzie można znaleźć jego „Satyrę na herezje i inne nikczemności Polaków oraz ich króla Jagiełły”? Tytuł znam z artykułu w Wikipedii [wiem, wiem….] na temat Soboru w Konstancji.) Oto link do monodramu Filipskiego:

 8. Przecław said

 9. Piotrx said

  Inne tematy pokrewne z Gajówki

  Grunwald – przestroga od Boga
  https://marucha.wordpress.com/2011/07/15/grunwald-przestroga-od-boga/

  Grunwald 1410 – Chwała zwycięzcom!
  https://marucha.wordpress.com/2010/07/15/grunwald-1410-chwala-zwyciezcom/

 10. albtps said

  Re:9 Piotrx
  Jak Pan to wyszukuje? Nie widzę na stronie Gajówki okienka „szukaj”…

  Re:8 Przecław
  Ach, „Krzyżacy” — „lecę” oglądać. Dzięki. (Prośba: Czy mógłby Pan dodawać kilka słów na temat załączanych linków do y.tube? To ta sama firma co google, nie lubię jej „karmić.”)

 11. Kapsel said

  ….Król przeto włożywszy zbroję dosiadł konia i pozostawiwszy wszystkie insygnia królewskie oprócz niesionego przed nim proporca z wyhaftowanym białym orłem, udał się na znaczne wzniesienie celem ocenienia sił wrogów. Przybył na położony między dwoma gajami pagórek… z którego można było mieć pełny wgląd w szeregi wrogów. Oceniając raczej oczami niźli rozumem siły własne i wrogów, wróżył sobie to pomyślny, to smutny los. Nasyciwszy oczy widokiem licznych wrogów, zjechał niżej i pasując bardzo wielu Polaków na rycerzy, zagrzał ich do walki krótką, ale dobitną przemową.

  Zapowiedziano nagle dwóch heroldów, z których jeden, króla rzymskiego, miał w herbie czarnego orła na złotym polu, a drugi księcia szczecińskiego czerwonego gryfa na białym polu. Wystąpili oni z wojsk wrogów niosąc w rękach gołe miecze, bez pochew, chronieni przed zniewagami przez rycerzy polskich i domagali się stawienia przed oblicze króla. Wysłał ich do króla Władysława mistrz pruski Ulryk z nader dumnym posłaniem, aby skłonić go do podjęcia niezwłocznie bitwy i stanięcia w szeregach do walki… [Heroldowie] … oddawszy jako tako honory królowi przedstawiają treść swego poselstwa… „Najjaśniejszy królu! Wielki mistrz pruski Ulryk posyła tobie i twojemu bratu (pominęli imię Aleksandra i tytuł książęcy) przez nas tu obecnych posłów dwa miecze ku pomocy, byś wespół z nim i jego wojskami nie ociągał się i z większą, niż to okazujesz, odwagą przystąpił do boju, a także żebyś się nie krył nadal w lasach i gajach i nie odwlekał walki. Jeśli zaś uważasz, że masz zbyt szczupłą przestrzeń aby rozwinąć szyki, mistrz pruski Ulryk… ustąpi ci, jak daleko zechcesz, tego pola, które zajął swoim wojskiem, albo wreszcie wybierz jakiekolwiek miejsce bitwy, byś tylko dalej nie odwlekał walki…” A król Władysław, wysłuchawszy pełnych pychy i zuchwalstwa posłów krzyżackich, przyjął miecze z rąk heroldów… odpowiada heroldom… „Ponieważ – rzecze – mam w mym wojsku wystarczająco wiele mieczów, przeto nie potrzebuję mieczów mych wrogów, jednakże dla większej pomocy, opieki i obrony mej słusznej sprawy, przyjmuję, w imię Boga, te dwa miecze przysłane przez wrogów pragnących krwi i zguby mojej oraz mego narodu, a doręczone przez was…” Dwa wspomniane miecze… są do dnia dzisiejszego przechowywane w skarbcu królewskim w Krakowie, by ciągle przypominały i świadczyły o pysze i klęsce jednej strony, a pokorze i triumfie drugiej. [Godne uwagi są dalsze losy obu słynnych mieczów. Przez długie wieki pozostawały w skarbcu koronnym. Po okradzeniu skarbca przez Prusaków w 1795 r. trafiły do Zbiorów Puławskich. Ukryte po upadku powstania listopadowego, zostały w 1853 r. odnalezione przez rosyjskie władze policyjne, skonfiskowane i w ten sposób, ostatecznie stracone.]….

  http://www.album-grunwaldzki.iq.pl/zrodla/index.php/

  http://wawel.blog.onet.pl/Dwa-nagie-miecze,2,ID410601167,RS1,n

  W dobiciu Krzyżaków przeszkodził z Zygmunt Luksemburczyk bo od południa najechał Ziemię Polską i dlatego musiano odstąpić od oblężenia Malborka.O dwóch nagich mieczach zupełnie co innego mówi Wiki !

 12. robertgrunholz said

  Zlepek tekstów:

  http://rg.nowyekran.pl/post/68498,grunwald-zwyciestwo-i-przegrana

  Hazbara jeszcze milczy, ale zaraz zaczną ujadać, bądź minusować. Bądź tak jak w przypadku przedostatniego tekstu o Katyniu po prostu go konsekwentnie przemilczą. Czyżby nie było miejsca dla prawdy historycznej?

  Pozdrawiam myślących

 13. 166 bojkot TVN said

  7/Albtps
  Dzięki za film, tu też bardzo ciekawa rozmowa z R.Filipskim

 14. Przecław said

  Filipski wspomniał o ostrzeliwaniu własnych ludzi przez samoloty niemieckie. Tu warto wspomnieć wstydliwie ukrywany fakt o masowych egzekucjach, wieszaniach żołnierzy Wehrmachtu przez SS w obliczu zbiżającego się frontu Armii Czerwonej. Były to wieszania publiczne na ulicach miast, lub skrzyżowaniach dróg, ich celem wymuszenie posłuszeństwa.
  Świadkowie mówią, że drzewa i latarnie Gdańska były wielokrotnie używane jako szubienice, a SS dysponowało specjalnie wyprodukowanymi samochodami, oddzielnie do przywożenia skazańców i zabierania trupów, które najpierw przez długi czas wisiały na ulicach. Podobnie było w innych miastach Rzeszy.
  Czy skrupulatne w archiwizacji Niemcy ujawnią dane z tych egzekucji ? A może warto się ich oto zapytać ?

 15. RomanK said

  Leszek Zebrowski mowi….Prawde!

 16. albtps said

  Zwykle nie jest rozsądnym pomysłem słuchanie aktorów na tematy inne niż ich role i teksty, które wygłosili na scenie lub w filmie. Oczywiście, są wyjątki. Pan Filipski zaskoczył mnie nadzwyczajnie pomysłem, aby Polska po prostu zbankrutowała. „I co nam zrobią?” — powiedział. Od dawna noszę w sercu właśnie taki scenariusz. Nie jestem jednak astrologiem, pardon me, ekonomistą, więc nie mam pojęcia czym skończyłaby się taka akcja. Bolszewikom uszła na sucho odmowa płacenia długów carskich, podobno: bowiem jeśli ci sami, którzy pożyczali carom finansowali „rewolucję” to chyba „jesteśmy w domu” i wiemy, o co chodzi(ło).

  Nikt nie ma tego tekstu Falkenberga (re: #7 powyżej)?

 17. Rysio said

  14. „……….Czy skrupulatne w archiwizacji Niemcy ujawnią dane z tych egzekucji ? A może warto się ich oto zapytać ?….”

  Nie tylko Niemców.
  Brytyjskie statki i konwoje też były kierowane na pewną śmierć aby jedne dotaryły do Wielkiej Brytanii, a drugie były poświęcone niemieckim łodziom podwodnych – na wabia.
  Ci, kórzy podejmowali te decyzje, utajnili je na wiele lat.
  Boją się sk…syny aby naród im nie podziękował jak należy.

  Dlatego też w Polsce potrzebna jest jak-najdziksza lustracja.

 18. Rysio said

  „… Pan Filipski zaskoczył mnie nadzwyczajnie pomysłem, aby Polska po prostu zbankrutowała. “I co nam zrobią?” — powiedział. Od dawna noszę w sercu właśnie taki scenariusz. Nie jestem jednak astrologiem, pardon me, ekonomistą, więc nie mam pojęcia czym skończyłaby się taka akcja….”

  Ja mam lepszy pomysł – odszukać wszystkich urzędników, którzy nas Polaków zadłużyli i ich powywieszać.
  Następnie odszukać wszystkich bankierów którym Polska spłaca dług i wysłać „nasz Grom”* z zadaniem ich zlikwidowania.

  „…czym skończyłaby się taka akcja…” Masowymi samobójstwami co najmniej 50% polityków i bankierów.

  PS. zaraz by się okazało, że ten nasz Grom nie jest taki nasz.

 19. błysk said

  Chwała wielkim rycerzom Grunwaldu ,którzy poprzez zwycięstwo zapewnili niepodległość Polski na całe wieki.

 20. RomanK said

  Albpts…pisze:
  Zwykle nie jest rozsądnym pomysłem słuchanie aktorów na tematy inne niż ich role i teksty, które wygłosili na scenie lub w filmie. //
  Drogi panie….Pan Ryszard Filipski jest aktorem….ale nie tylko! To wielki polski PATRIOTA a przedewszystkim ,FILOZOF !
  Filozof….nie jakis taki facet po filozofii..udajcy fizolofa za sakramenca dyche:-)))) Filozof..niech pan to zapamieta,,,,
  To co mowi pan Filipski…to poprostu prawda…a prawda jest prozaiczana i dziecinnie prosta….
  to pana zaskakuje oczywista prawda..ze nalezy zbankrutowac.,.i oczywiscie nie my- ale banki- bo to one sa bankrutem…pan Filipski to doskonale rozumie w odroznieniu od tych wybitnych, pofesorow z dziesiatek uniwersytwetow zarowno swieckich jak i duchownych- czy partyjnych….
  Dlatego jes sekowany, bo nie ma w POlsce zdnego parchatego dziennikarza ,ktory by nei wyszedl na skonczonego glupka w YelAwizji….probowali ,,dlatego nei zobaczy pan pana Filipskiego w zadnej parchatej TiVi….

 21. RomanK said

  Panie Rysio,,doskonaly pomysl i jeden drugiego nie wyklucza….
  najpiew bankrucja.,.zlatuja sie wierzyciele a pan prozi o kopie umow..i spisuje nazwiska urzednikow ,ktorzy to podpisali ..robi kopie wola prokuratora i dolacza sie do aktu oskarzenia o zdrade i Grabiez z Gwaltem…
  Bankiera ktory udzieli pozyczki prokurator dolaczy do aktu oskarzenia i oskarzy o podjudzanie sprawcze, udzial w przestepstwie i gwalt….wystepujac do krajow banbkierow o extradycje,,, wszystko mozliwe..prosto spokojnie,..doklanei jak Islandia, ktora wciela plan jaki juz tu prezetowalem a ktory powstal w 1984 roku…. Jest zycie po smierci IMF….

 22. Piotrx said

  Re 10:

  Panie Albtps
  Pan Gajowy podał mi kiedyś taki sprytny sposób ktory polecam – dzięki Panie Gajowy sprawdza się znakomicie

  1. wejsc na stronę http://www.google.pl
  2. wpisać w pole wyszukiwania w googlach:
  „tekst do wyszukania” site:marucha.wordpress.com
  3. wcisnąć przycisk „szukaj w Google” [Enter]

  i gotowe

  np:

  „Grunwald” site:marucha.wordpress.com

 23. J@cek said

  „Krzyżaków do Polski sprowadził książę Konrad Mazowiecki w 1226 r.”

  Błędna hipoteza. Zresztą już dość dawno obalona.

 24. wi42 said

  Re: 23 J@
  Czy nie prosciej podac to co J@ wie na ten temat?

 25. MatkaPolka said

  A gdzie się podziały inne święta narodowe

  1 Września 1939 r. – początek II wojny swiatowej – Agresja Niemiec na Polske
  Polska utracila 12 mln swoich obywateli (ponad 33%) w tym ok. 8mln zginęło w wyniku bezpośrednich
  Polska utraciła swoich obywateli zamieszkałych na kresach Wschodnich i przyłączonych do ZSRR

  8 maja Dzień Zwycięstwa – Berlin 1945

  Umowa Poczdamska i Uchwala 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami zlikwidowały Państwo Pruskie i Pruski Militaryzm

  Polska zostala okrojona terytorialnie utracila Kresy Wschodnie na rzecz ZSRR

  Sojusznicza Rada Kontroli nad Niemcami ustaliła granice zachodnie Polski na Odrze i Nysie

  A silnie zgermanizowane ziemie Zachodniej Słowiańszczyzny oddano pod zarząd bolszewicki – To Obszar byłej NRD – patrz MAPA – zasięg Zachodniej Słowiańszczyzny

  http://halat.pl/drang_nach_osten.html
  DRANG NACH OSTEN
  Byliśmy nad Łabą. Uchylono nas za Odrę.
  Przemoc już się i tam ciśnie, gdzie nigdy German, chyba wędrowny, stopy swojej nie postawił.
  Nauczony klęskami swoimi Polak może znowu powróci do owych wieków Tacyta, gdy między Germanami a Sarmaty wzajemna bojaźń była granicą.

  Nie lękali się nas Germanowie, lecz ani my onych, mając w ręku równie ostre szable i skuteczniej pisząc żelazem dzierżaw zakresy, niżeli z cyrklem i tablicami

  Umowa Poczdamska z dnia 2 VIII 1945 r.
  podstawy prawne likwidacji skutków wojny polsko-niemieckiej z lat 1939-1945

  Trzeba jednak pokreślić, ze po II –ej wojnie światowej Polska, mimo opresji żydokomuny i znacznego okrojenia ze wschodu i zachodu zachowała byt państwowy (tak, zależny) integralność terytorialna i tożsamość narodową. Polskę odbudowano po tragicznych zniszczeniach dokonanych przez zbrodniczą nazistowską Trzecią Rzeszę niemiecką. Umowa ma aspekt umowy ponadczasowej i wiecznej i stanowi podstawę ładu prawnego Europie po II wś.

  Unia Europejska to sprytny wybieg rewanżyzmu niemieckiego, to odradzanie się militaryzmu pruskiego
  W istocie jest to neonazim,

  To lekceważenie zwycięskich w II wojnie światowej Aliantów, to nie liczenie się z układami i umowami. To wreszcie pogarda dla ofiar II wojny światowej, ofiar nie tylko polskich, ale także 60 milionów ofiar – obywateli państw zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej Angli, Francji, USA, Rosji.

  24 października 1795, 1795 III Rozbiór Polski – Zbrodnia Rozbiorów i likwidacji Polski przez Prusy. Caryca była Prusaczka ze Szczecina

  BITWA WARSZAWSKA 15 sierpień 1920 – Zwycięstwo nad sponsorowanymi przez Prusy bolszewikami , zachowanie odrodzonego państwa polskiego

  Zwycięstwo pod Wiedniem – ochrona Europy przed zalewem Tureckim.

  HOŁD PRUSKI
  Hołd pruski odbył się 10 kwietnia 1525 w Krakowie po wcześniejszym zawarciu traktatu między królem Zygmuntem I Starym a Albrechtem Hohenzollernem

  UNIA LUBELSKA
  Unia lubelska – umowa międzynarodowa Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim zawarta 1 lipca 1569 na Sejmie w Lublinie. Określana jako unia realna, w odróżnieniu od poprzednich, wiążących oba państwa tylko osobą władcy (unia personalna). Została przyjęta 28 czerwca, a podpisana 1 lipca 1569, ostatecznie ratyfikowana przez króla 4 lipca 1569. W jej wyniku powstało państwo znane w historiografii jako Rzeczpospolita Obojga Narodów – ze wspólnym monarchą, herbem, sejmem, walutą, polityką zagraniczną i obronną – zachowano odrębny skarb, urzędy, wojsko i sądownictwo.

  OBRONA CZĘSTOCHOWY – Potop Szwedzki
  W cudownej obronie Częstochowy widziano jakby wskazówkę Opatrzności. Rozpowszechniło się przekonanie, jako Najświętsza Maria Panna bierze w opiekę katolicką Polskę, przeciw innowiercom, chcącym ją rozszarpać. Miała obrona Częstochowy olbrzymie znaczenie moralne, bo naprowadziła naród na inne myśli, odrodziła w przodkach ducha, dodała im serca. Odwróciła losy wojny. Szkoda, że nie potrafili nasi przodkowie przemyśleć i podjąć innych wyzwań historii tamtego czasu stojących przed Rzeczypospolitą.

  Konstytucja 3- maja 1795– Święto Prowokacji Pruskiej – jakobińska rewolucja francuska, w tym programowe królobójstwo, była nie do przyjęcia przez żadnego z monarchów. Zlikwidowanie pańszczyzny – zrównanie wszystkich Stanów też było nie do przyjęcia na owe czasy.
  Kiedyś chłop był wolny. Konstytucja 3-maja – powód do ostatniego Rozbioru Polski i

  Wersal – 1919 Odrodzenie Polski 28 Czerwca 1919

  Traktat wersalski – główny układ pokojowy kończący I wojnę światową, podpisany przez Niemcy i państwa Ententy 28 czerwca 1919. Największy sukces dyplomatyczny Polski i Komitetu Narodowego kierowanego przez Romana Dmowskiego. Pilsudskiego w Wersalu nie było.
  Istnienie Legionów Piłsudskiego, sprzymierzonych z Niemcami, było największą przeszkodą na drodze odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Dopiero zorganizowanie Armii Dmowskiego pod dowództwem Hallera , te przeszkodę zlikwidowało.

  11 listopada to dzień przysłania do Polski Jozefa Piłsudskiego przez pokonane w I wojnie światowej Prusy/Niemcy Prusy podmienili swoją 3 osobową Radę Regencyjną na Piłsudskiego.
  Ani nie był narodowcem ani Polakiem, i przez nikogo nie został wybrany. Owszem wybrany został przez Prusy, jako ich agent, mając do obrony Legiony – formacje austriackie i będące finansowane przez największych wrogów Polski – Prusy i Żydów.

 26. MatkaPolka said

  WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE – wezwanie do przebudzenia

  http://gloria.tv/?media=263016

  Podany Link do –Pigułka Informacyjna, niby MAŁA, ale której NIE SPOSÓB GO POMINĄĆ, ani przejeść do tego obojętnie jak do wielu innych informacji.

  Zatrzymajmy się, więc nad tym przekazem i nad tą relacją. Zdecydowanie zasługującą na obszerniejszy komentarz.

  Dzwoni słuchacz Radia Maryja, p. Leszek Oliwy, i relacjonuje pewną rozmowę jego sąsiadki z panią Irmina Samulską, pracownikiem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na wydziale teologicznym.
  Sąsiadka p. Leszka, nauczyciel akademicki, kobieta na wskroś uczciwa i pobożna,
  napisała (to było 1995, 96r.) świetnie test na inteligencje.

  Po teście przychodzi do sąsiadki p. Samulska i proponuje, czy aby pani asystent nie chciałaby się przyłączyć do NAS !!

  Przyłączyć się? Jak to? Do kogo? (pyta sąsiadka)
  Pani Irmina Samulska powiedziała ( To ta sama Irmina Samulska , która pisuje artykuliki do czasopisma Różaniec )
  My mamy wszystko, mamy banki na całym świecie. Ja kiedyś nazywałam się Samuel.

  I za chwile dodała
  WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE (2:40 min wypowiedzi)
  Wy będziecie zbierać jedzenie po śmietnikach.!!!

  My mamy wszystko rozpracowane; spokojnie, powoli, krok za krokiem. (2:57)
  (Polska) To jest zbyt bogaty kraj, żebyśmy go Wam zostawili, to jest nasza Ziemia Obiecana (3:00)

  Czy pani się nie obawia, ze ja to powtórzę? (pyta sąsiadka)
  Na co żydówka Irmina Samulska odpowiada : A kto pani w to uwierzy ?

  Dalej mówi p. Leszek , rozmówca Radia Maryja
  Jak ja powtórzyłem to swojemu koledze i przyjacielowi to ten tak odpowiedział

  Gdybym ja usłyszał od kogokolwiek takie słowa WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE
  To wale w pysk, bez ostrzeżenia, aż głowa odpada
  I nie dziwie się , że tak się wzburzył, bo sa to słowa straszne.

  Koniec cytatu, koniec wypowiedzi

  Otóż ta relacja i wypowiedz wystarcza, aby wyciągnąć wiele wniosków, wniosków daleko idących.

  1. Pani Samulska jest żydówką i zmieniła nazwisko z Samuel na bardziej polsko brzmiące.
  2. Pani Samuel , przyznaje , ze istnieje ŻYDOWSKI SPISEK i głęboko schowana konspiracja przeciwko Polakom i przeciwko narodowi polskiemu, przeciwko państwu polskiemu mające na celu:

  A. Dokonanie Aktu Ludobójstwa i eksterminacji narodu polskiego, dokonania czystek etnicznych.
  B. Likwidacja państwa polskiego.
  C. Wybranie wybitnych, bardziej utalentowanych jednostek z narodu polskiego i przemienienie
  ich na tzw. Żydów.

  Wypowiedź, zdarzenie miało miejsce 16 17 lat temu w 1995 r. Ten zaplanowany proces jest jak najbardziej zauważalny. Ludobójczy i morderczy PLAN JEST JAK NAJBARDZIEJ REALIZOWANY współcześnie i jesteśmy jego świadkami.!!!

  Następuje pauperyzacja społeczeństwa polskiego i spychanie go na margines
  Likwiduje się miejsca pracy dla Polaków tj. odbiera się pracę i środki utrzymania.

  Następuje masowy eksodus bardziej aktywnych i przedsiębiorczych Polaków poza granice kraju, gdzie następuje proces wynaradawiania i integracji z krajami osiedlenia. Żeby to zilustrować: jest to proces identyczny w swych skutkach z wywózką dzieci polskich z Zamojszczyzny przez zbrodnicza, nazistowska III Rzesze niemiecka w celu ich germanizacji.

  Maleje dzietność Polek. Służba zdrowia jest w opłakanym stanie( to jeden z elementów tego procesu powolnego ludobójstwa)

  Rozprzedano przemysł – za grosze, żydzi sprzedali nie swoje Niemcom; cały PROFIT z Kolonii Polskiej TRANSFEROWANY JEST NA ZACHÓD.

  Żydówka, Irmina Samulska jest wykładowcą na katolickim uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego
  No to jak to ma być?
  Żydówka – Katoliczka , Żyd -Chrześcijanin , JudeoChrześcijanstwo , to przecież wszystko OKSYMORON !!

  Nie można być jednocześnie wyznawca judaizmu Talmudu i chrześcijaństwa
  Dlaczego katolicki Uniwersytet zatrudnia tzw. Żydów, a wiec wyznawców Talmudu. Oto jest pytanie ?
  W tym procesie ludobójstwa uczestniczy kościół zwany katolickim , bo już zamieniony na Synagogę Szatana

  Tzw. Żydzi to mafia, to Przestępczość Zorganizowana!!

  O tym fakcie, o tej relacji do katolickiego Radia Maryja , a przykładów można mnożyć , o planowanej przez żydowską Międzynarodówkę Finansowa planach zbrodni ludobójstwa i eksterminacji narodu polskiego i planach likwidacji Polski jako kraju, niegdyś wielkiego Pasa Cywilizacyjnego od Bałtyku do Morza Czarnego.

  Ten spisek powstaje w Tajnych Gremiach żydowskich ,a wiec ukrytych przed przeciętnym obywatelem.

  Dwa żywioły niszczą i niszczyły Polske i Polaków – Niemcy i Żydzi !!
  I to jest dalej kontynuowane
  Tajność oznacza nielegalność !!

  Trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratora, interpelacje poselska w Sejmie, Interpelacje w Parlamencie Europejskim, Interpelacje w Organizacji Narodów Zjednoczonych, Trybunału Sprawiedliwości w Hadze,
  „Sojuszników” z NATO. Jak to możliwe , ze Polaków nie będzie ?
  Żądanie śledztwa w tej sprawie !!!

  Samulska już znamy , ale wszyscy noszący symbole judaistyczne takie jak mycka i zapalający menorę są równie podejrzani o uczestnictwo w tym spisku ; to nie jest takie trudne do ustalenia. Wrogowie polscy sami się demaskują. Wszystkie organizacje niemieckie i żydowskie są ośrodkami antypolskimi.
  W Niemczech Polakom nawet w domu nie wolno mówić po polsku i uczyć dzieci polskiego – to sprawa znana.

  Czy zatem istnienie na terenie Polski organizacji wrogich Polsce, dążących i realizujących systematycznie Akt Ludobójstwa nie powinno się spotkać z właściwą reakcja instytucji krajowych i międzynarodowych?
  Wdrożenie śledztwa w tej sprawie jest koniecznością !!

  Ktoś powie, głupota i naiwność . I tak nie odpowiedzą .

  No właśnie, niech te Szanowane Instytucje same się ośmieszają i demaskują ,bo pewnie rączka rączkę myje.
  To weryfikacja ich statutowych powinności i zobowiązań. Niech się ujawni ta ŻYDOWSKA DEMOKRACJA , i na czym polega. Milczenie będzie przyznaniem się do winy

  Kto dał dla TAJNYCH GREMIÓW, działających z ukrycia i w tajemnicy przed wszystkimi innymi, a w szczególności przed Polakami, prawo eksterminacji narodu polskiego i likwidacji państwa polskiego ? W końcu pomijając całość skomplikowanego procesu zgody lub niezgody na to tj. wciągniecie Polski w struktury UE

  Wrogami Polski i Polaków są Niemcy, Żydzi, Masoneria. Mamy na to doświadczenia historyczne i współczesne. TE ZAGROŻENIA UPOWAŻNIAJĄ POLAKÓW DO OBRONY WŁASNEJ
  Może to Polacy powinni odpowiedzieć na takie słowa.

  To was Żydów nie będzie
  To was Niemców nie będzie

  Decyzje najistotniejsze podejmowane sa w TAJNYCH GREMIACH do tego w sposób oczywisty nieupoważnionych, Bo już sama tajność czyni te decyzje i gremia nieważnymi. !!

  Ponadto mówimy o zamiarach ZBRODNI LUDOBÓJSTWA, co czyni te gremia obiektem ścigania.

  W tym sensie krwiożerczy decydenci z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, Europejskiego Banku Centralnego oraz osadzone przez te instytucje tzw. Władze Polskie, które doszły do władzy w wyniku SFAŁSZOWANYCH WYBORÓW.

  Te władze nie maja dlatego żadnego mandatu sprawowania władzy!!

  Dlatego wszystkie decyzje, umowy, pakty są nieważne i nie maja wartości prawnej.!!!

  Umowa Poczdamska i Uchwala 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami zlikwidowały Państwo Pruskie i Pruski Militaryzm . Te Ustawy maja charakter ponadczasowy tzn. są cały czas obowiązujące. Na dzisiaj stajemy w obliczu odradzania się Militaryzmu Pruskiego i i Rewizjonizmu Żydowskiego – oba ruchy sa nielegalne i nie maja wartości prawnej – nikogo do niczego nie zobowiązują.

  Unia Europejska to sprytny wybieg niemiecki, rewanżyzmu pruskiego, chcący pominąć te ustawy.
  Niemcy w ten sposób chcą okpić zwycięskich Aliantów Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami z II wojny światowej . Te ustawy są dalej ważne.

  To całe ustawodawstwo UE jest nieważne, bo niezgodne z Umowa Poczdamską, bo zostały wprowadzone wbrew wcześniejszym ustaleniom.

  Ciekawe, co na to wszystko sygnatariusze Umowy Poczdamskiej, zwycięzcy Alianci w II wojnie światowej!
  Czyżby nie chcieli szanować umów przez siebie podpisanych ? ! Polska ma prawo egzekwować od zwycięskich Aliantów te ustalenia.

  Tzw. Władze Polskie – Tusk i Komorowski to MARIONETKI W REKACH TYCH SIŁ – są ich płatnymi agentami.

  Żaden dokument prawny, akt prawny podpisany przez opłaconego agenta nie może być ważny, a przecież Tusk jest agentem Niemiec , którego kampanie wyborcza sponsorowały fundacje niemieckie.
  Tusk dostał prestiżową niemiecka nagrodę Karola Wielkiego i inne nagrody – no przecież nie za zasługi dla Polaków!!

  Sprawdźmy na ile wymienione wyżej Instytucje Prawa, zobowiązani do zwalczania przestępstw, a na ile związani z PZ?

  Petycja o odwołanie Rządu Donalda Tuska
  petycjeonline.pl/petycja/petycja-o-odwolanie-rzadu-donalda-tuska/639

  to minimum co można zrobić.

  Piszmy interpelacje i komentarze. Piszmy do posłów adresy e-mailowe posłów do sejmu są znane

  Zagrożenie zbrodnia ludobójstwa pozawala na m na podjęcie wszelkich Śródków obronnych, łącznie i przede wszystkim z użyciem siły w obronie własnej. Przestańmy się oszukiwać i/lub ulęgać propagandzie Niemico żydowskiej.

  Kiedy Polacy się otrząsną z tej hipnozy propagandy niemiecko żydowskiej

  WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE

  Likwidacja Polski – prof. Artur Śliwiński

 27. RomanK said

  Hmmmm..nic dodac nic ujac…nikt nie chce Krajobrazu po Grunwaldzie w tym Telawizja Trfam….
  teraz wiadomo..nas ma nie byc…o czym mowia redktorki katolickich gazetek rozancowych…

  Wiersz niedopalpny/

  Wrosnieci w ziemie korzeniami,
  ktore siegaja w antypody,
  trwamy. Trwa Polska razem z nami,
  choc gina panstwa i narody
  tanio sprzedane, oszukane,
  i uwiklane w slusznosc Swiata.
  Ktorym, ze beda zapomniane,
  jedyna dola i zaplata…

  Historia was znieczuli cisza,
  bo bedzie w niej ze was nie bylo…
  Od lat juz te historie pisza
  i wkrotce wcisna wam ja sila
  nie szczedzac kar, wyrokow, srodkow,
  aby w was zabic pamiec przodkow.

  Ksiazki, zapisy, spala skrycie,
  popioly sluszny wiatr rozwieje,
  by wmowic wam ze wasze zycie
  od wczoraj trwa – a o czym snicie
  to tylko w waszych snach istnieje…

  I tylko czasem wiatr zbudzony,
  ktory popioly wirem kreci
  przyniesie wiersz niedopalony,
  ktory zazgrzyta wam w pamieci
  mglistym wspomnieniem zakazanym,
  nieslusznym rymem, prawdy slowem,
  i zrozumiecie i lza spadnie,
  gdy pochylicie nad nim glowe.

  Lecz taki strzepek to niewiele,
  i pewnie braknie juz wam checi
  by szukac dalej w tym popiele
  co wypalono wam z pamieci.

  I chociaz, gdzies na Swiata skraju,
  gdzie nie dotarly nowe prawa,
  ludzie wciaz dobra pamiec maja
  – to bedzie zbyt daleko dla was…

  Bo to by moglo miec zle skutki.
  A wiec wasz lancuch bedzie krotki…

  /Miroslaw Krupinski, Australia/

 28. guła said

  Póki co to narodofcy kolaborują. Matko Polko(?) W imię czego? Ano mamon y

 29. guła said

  Dmowski w Wersalu tyle miał do powiedzenia, co nić. Piłsudski musiał wysłać Paderewskiego.
  Bzdur nie opowiadajcie.

 30. Zerohero said

  W dobrym tonie jest teraz powiedzieć, że Krzyżacy byli OK, a w XV wieku koncepcja narodu nie istniała. Swego czasu dałem się na to nabrać, ale teraz myślę, że to bełkot taki sam jak „płeć jako konstrukt kultirowy” albo „ras nie ma – wymyślili je rasiści”.

  Re 28

  Ktoś rozumie o co chodzi temu facetowi?

 31. Zerohero said

  Re 29

  komentarz jak do nr. 28

 32. guła said

  Wydumał sobie pan Roman ze poprowadzi ten traktat pod siedemdziesięcio tysięcznym dyktatem nieźle uzbrojonego żołnierza.
  Ot i cała polityka pana Romana.

  A jak się ten cyrk skończył?
  Na gwałt trza było ewakuować Błękitną Armię do walczącego Kraju. A potem nikt nie chciał rozmawiać z deputowanym do dumy.
  A do Rad też był deputowanym ? Bo nie pamiętam.

 33. guła said

  Nie ma żadnej gwarancji że znów nie dadzą się na coś nabrać.

 34. guła said

 35. Kronikarz said

  Swieto Narodowe 15 lipca i 15 sierpnia a Niemce oraz Zydy paszli won z Polski !

 36. Kronikarz said

  A zaczac te operacje wyweleniem Ziutka oraz Kalksztajna z Wawelu !

 37. albtps said

  Re:#20 RomanK
  Albpts…pisze:
  Zwykle nie jest rozsądnym pomysłem słuchanie aktorów na tematy inne niż ich role i teksty, które wygłosili na scenie lub w filmie. //
  Drogi panie….Pan Ryszard Filipski jest aktorem….ale nie tylko! To wielki polski PATRIOTA a przedewszystkim ,FILOZOF !

  Panie Romanie, napisałem @16:
  Zwykle nie jest rozsądnym pomysłem słuchanie aktorów na tematy inne niż ich role i teksty, które wygłosili na scenie lub w filmie. Oczywiście, są wyjątki. Pan Filipski zaskoczył mnie nadzwyczajnie pomysłem, aby Polska po prostu zbankrutowała. “I co nam zrobią?” — powiedział.

  Dlaczego urywa Pan kontekst? Nie rozumiem.

 38. Przecław said

  Historyczna nowa szkoła
  Historyczna nowa szkoła
  Swą metodę badań ścisłą,
  Sprowadzoną hurtem z Niemiec,
  Rozpowszechnia ponad Wisłą
  I, nabywszy pogląd świeży,
  Nowym łokciem dzieje mierzy.

  (…)

  I tak dalej… i tak dalej…
  Coraz śmielsze wnioski przędzie
  I, nicując dawne sądy,
  Nie powstrzyma się w zapędzie,
  Aż dowiedzie, że król Herod
  Dobroczyńcą był dla sierot.

  Adam Asnyk

  ——————————————————————————–

 39. Przecław said

  Uzasadniane fałszywymi danymi o zasięgu języka niemieckiego
  rewindykacje terytorialne są dla Niemców
  trwale przydatnym pretekstem napaści na państwa sąsiednie
  w celu kradzieży cudzej własności, zwłaszcza ziemi
  oraz czystek etniczych w formie ludobójstwa
  dokonywanych w imię wyzwolenia Niemców spod urojonych prześladowań.
  więcej:
  THE STRUGGLES FOR POLAND, PART 4

  Richard Suchenwirth, „Deutsche Geschichte”, Lipsk 1937

 40. RomanK said

  To ja nie rozumiem… dlaczego pan zaczyna w taki sposob….
  odebralerm to jako..co prawda wszystkie aktory to glupki zatem nie wiem dlaczego temm mowi cos madrego…
  zatem wyjasnilem panu ze madrze mowi bo… Filozof…
  I madrosci ne nabywa sie z zawodem a raczej ze tak powiem wbrew:-))))

 41. albtps said

  Re: Piotrx @22
  Bardzo dziękuję za instrukcje. Nawet mimo tego, że unikam g.gle jak diabła. Blekko.
  Cheers.

 42. albtps said

  Panie Romanie,

  Przestańmy się wygłupiać. Stoi tam jak byk @16: „Oczywiście, są wyjątki. Pan Ryszard Filipski….”
  Nie wiem dlaczego uparł się Pan, aby mi wyjaśnić mój powód (moje powody) dla których załączyłem fragment monogramu Filipskiego. To nie jest ładne.

  Bardzo lubię Pana wpisy, no ale że niekiedy walnie Pan w ścianę, co zdarza się każdemu od czasu do czasu (i filozof i matołek czasem sobie p… w stołek) to chyba nie mnie należy o to winić. Powiem więcej: niemalże nie mam w sobie agresji, tak więc jeśli nawet coś poprawię tu i tam, to raczej z chęci pomocy, niż z pozycji wyższości. Sam byłbym wdzięczny za wytkanie mi błędów ortograficznych.

  Tak więc poważnie — Panie Romanie — nie ma jakichkolwiek „ukrytych” treści w moich wypowiedziach, a jeśli myśli Pan, że są, to zawsze, proszę, zawsze proszę interpretować je na „korzyść” Gajówki . No i oczywiście, proszę nie wyrywać z kontekstu jednego zdania, za którym stoi inne, wyjaśniające to poprzednie. OK? Peace?

 43. MatkaPolka said

  A skąd się biorą te majątki – Tuska , Komorowskiego , Kaczyńskiego innych polityków ?

  Skąd się bierze ich pozycja społeczna?
  Z pracy pokoleń.? Z dorobku ojców i dziadów, którzy poświecili część majątków na działalność publiczną dla dobra kraju i narodu.?

  Jedynym wytłumaczeniem jest Korupcja
  Politycy w Polsce są agentami obcych Państw – wrogich Polsce. Niemcy sa największym wrogiem Polski, co jest historycznie udokumentowane

  Belka i Rostowski są etatowymi pracownikami Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  Poseł w Parlamencie Europejskim zarabia 500,000 Euro rocznie plus dodatki – to tez forma korupcji.

  If you want to know the truth, follow the money. Chcesz poznać prawdę? Idź za pieniędzmi

  Kto finansował kampanie wyborcza Tuska ?

  http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.
  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności – najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA . daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [] Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego.
  Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau pod polskim adresem internetowym nosi nazwę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Strona for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.
  CZYTAJ DALEJ

  O Kaczyńskich i Fundacji Batorego- Sorosa można znaleźć informacje na stronie p.Józefa Bizonia

 44. bartlomiej_w said

  Pod Grunwaldem, czy Tannenbergiem rozbita zostala europejska krucjata, nie tylko Krzyzacy. To bylo starcie Zachodu ze Wschodem, a nie tylko krola Jagielly/ksiecia Witolda z Krzyzakami.
  Jak zwykle dobrodupni Slowianie nie wykorzystali politycznie swej przewagi. Wspolczesnym badaczom i analitykom historii jakby ktos zakleil geby.

 45. aga said

  ad.20

  Romana K znajomi z Łodzi , na których się powołuje w swoich insynuacjach w stosunku do mnie :
  – Paweł Ziemiński z WPS
  -Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w łodzi, do którego zresztą w swojej głupocie i naiwności tego pierwszego wprowadziłam.
  Skoro to są zanjomi Romana K to może zalatwi to czego mnie się nie udało : a mianowicie zaproszenie Pana Filipskiego z Lusią Ogińską na spotkanie autorskie.
  Było takie spotkanie z H. Pająkiem,było z Bohdanem Porębą – ich przyjacielem .Cóż mnie nie udało mi się załatwić spotkania z P.P.Filipskim,dopiero potem zrozumiałam swoja naiwność i głupotę,kiedy nastąpił pewien incydent i

  moimi znajomymi przestali być w momencie takich wpisów,które wszyscy mogliśmy tutaj podziwiać,delikwent jest tak arogancki i pyszny w swojej głupocie ,że nawet bużkę swoją zamieścił 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2011/06/20/bronmy-wolnosci-slowa/#comment-99746:

  Prawda,że człowiek uczy się przez całe życie.Tylko ateusze nie,oni już wszystko wiedzą najlepiej…

 46. guła said

  Ten prezentowany film należałoby potraktować jako instruktażowy ….choćby z uwagi na panujący upał nie tylko klimatyczny.

 47. Brat Dioskur said

  Re44@Bartlomiej,
  Powiem wiecej:pod Grunwaldem pobilismy owczesne NATO!!!!

 48. guła said

 49. Przecław said

  Zajrzyjcie do wikipedii, hasło „bitwa o Anglię”. Strony konfliktu: po jednej stronie W.Brytania, Kanada, Polska, Czechosłowacja.
  Teraz kliknijcie na wersję angielską, okazuje się że żadnej tam Polski ani Czechosłowacjinie było, tylko W.Brytania i Kanada…

 50. Marucha said

  Re 22:
  A propos wyszukiwania… witryna marucha.wordpress.com ma również własną wyszukiwarkę, umieszczoną po prawej na stronie głównej w rubryce „Archiwum artykułów”. Ma ona tę wadę, iż nie szuka w komentarzach.
  Natomiast sposób opisany w #22 sprawdza się i w artykułach i w komentarzach.

 51. krzysztofm said

  Ad. 4

  „najlepiej od razu przetopic te pomniki w Gliwcach, by był materiał na pomniki Wilekich Polaków. Ogłosic konkurs na pomnik Gen Rozwadowskiego”

  – Autorem powinien być twórca pierwszej wersji (po chamsku odrzuconej) pomnika Powstania Warszawskiego PIOTR RZECZKOWSKI.

 52. RomanK said

  Rozumiem panie Albpts…odebralem to- jak juz panu wyjasnilem..ciesze sie- ze pan nie mial nic zlego na mysli i przyjmuje za zloto.Niewielu jest ludzi tak zaslugujacych na szacunek- jak pan Ryszard Filipski.
  Dziekuje zatem.

  INsynuacje….Agi..jaggi…..sa bezczelne! W zyciu na oczy nie widzialem ludzi ..o jakich pisze insynuujac mi znajomosc<<<
  Lecz sie kobieto..albo popros o egzorcyste.

 53. aga said

  ad.52
  Judeoukrainiec NUP Roman K :

  „Panie Gajowy..wlasnie po tym poznaje sie gudlaji..nie wi…ale powi…. malo- jeszcze plujac i wrzeszczac…
  Ja nie mam nic do gudlajki Agi za pochodzenie..ani ona. ani pan. ani ja, ani zaden z nas nie wybieralismy sobie krewnych..ale za chamstwo rzadkie i prustactwo ,jakim wyroznia sie sposrod wielu gudlajow… gudlajska nachalnoscia i niczym nie usprawiedliwiona agresja do kazdego innego niz ona sama wypelnia znamiona gudlaja.Wstretnego bo machajacego szkaplerzami…
  Za taka uwazaja ja tez jej dobrzy znajomi z Lodzi, ktorzy wiedza dokladnie od pokolen kto kogo, ile razy….i za ile.
  Ona tez wie kto Ukrainiec, kto polonofob, jakim bandzoirem jest P.e..i atakuje go bez zadnego powodu…to tylko potwierdza…to co jest.
  Panie P.e…jak powiadalo u nas …swinia kwicy ,,a wor drze…..splunie pan, walnie kamieniem i…. robi swoje:-))) Robi pan to dobrze,,o czym wlasnie swiadczy wsciekly atak parchatki Agi.
  Tak jest ustawta sie w kolece nostryfikowac u Agi swiedectwa Chrztu..dopiero wtedy mozecie nauczyc sie mowic slowo narodowy:-))))
  RomanK powiedział/a
  2012-07-12 (czwartek) @ 22:31:19

  ad..wlsni eza to rzucila sie ta lwica juda na czlowieka…albo ja rzucono:-)_))”

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/12/tygodnik-powszechny-uderza-w-ak/#comment-178483

  A swoją droga klasyczny przykład bełkotu opętańca…

 54. aga said

  A tutaj są nie które tylko fakty ,nie pomówienia , czyli „owoce” ,po których można stwierdzić prawdziwość określenia Romana K jako judeoukraińca i naczelnego polskiego polonofoba a także kłamcę i manipulatora:

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/09/klamstwo-klamstwem-poparte/

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/11/zbrodnie-ukraincow-wychodza-wciaz-na-jaw-odnaleziono-kolejna-masowa-mogile-polakow/

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/12/%E2%80%9Eocalalem-z-rzezi-wolynskiej-to-byl-cud%E2%80%9D/

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/16/wspolpraca-z-ukrainskimi-nacjonalistami/

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/15/grunwald-przestroga-od-boga/

 55. a said

  Jestes albo chora kobieta, albo zwykla szmata..do tego glupia.
  Chcesz placic na Niewidome dzieci w Laskach??? bo widze….. ze cie na to stac.
  Poniewaz twoje wpisy wypelniaja znamiona czynow karalnych, dlatego ustalilem twoja rozsamosc adress i wszystko co potrzebne .
  Latwo..bez niczyjej pomocy, a zaledwie dzieki twojej wszechobecnosci na Internecie zwlaszcza na Facebook:-)))
  Nie wiesz kopnieta, ze to tylko kwestia parunastu minut. Zdecydowana wiekszosc informacji o kazdym jednym, jaki opojawi sie na Necie jest dostepna i wiekszosc kazdy sam udostepnia, Zwlaszcza Facebook- jako narzedzie sluzb amerykanskich.
  Klamca jestes ty…gdyz ja wiem kim jestes ty wcale…ja nie mam nic do ukrycia ty srasz w gacie ze cie odkryto:-))))i lzesz jak suka i konfabulujesz zakopujac sie coraz glebiej w kupie gnoju ,ktora sama zrobilas,,,
  Ze strachu walisz na slepo, bo nie mozesz sobie przyponiec , z kim, komu, gdzie , na kogo nafajtolilas:-))) ja ci przypominac nie bede. Twoje oceny wartaja tyle dokladnei- co ty sama,,,,gudlajko !
  Gadanie z toba to koncert na puszczanie bakow..zatem nie mn zadnej przyjemnosci. Ludzie jesli mysla i maja troche lepiej w glowie niz ty- sami sa w stanie ocenic co uprawiasz i co reprezentujesz.
  Tak to wyglada- jesli sie glupiemu wydaje, ze za ksywka jest bezkarny:-))) dlatego ja pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem, bo o tym doskonale wiem.,.,ze nikt nie jest anoinimem:-)))
  Ale jak piszesz pod swoim nazwiskiem wiesz co mozesz napisac…a pod ksywka mozna tak zbudowac na sama siebie bat…ze jeszcze nic straconego:-)))mozesz zobaczyc- jak nim leja:-)))
  Obrzydzenie bierze patrzac na twoje seanse z piana na pysku z…… rozancem w reku…i obrazkami od Ks, Natanka….popatrz do lusterka…zalosna kreaturo.
  TO jest moja ostania odpowiedz dla ciebie….na forum Gajowki.

  ..

 56. RomanK said

  Judeoukrainiec NUP Roman K ….

  :-)))))

 57. JO said

  ad.55. Pani/Pan A – prosze sie odczepic od Pani Agi.
  Pojedynek Pani Agi i Pana Romana K nalezy zostawic im sobie….trafila kosa na Kamien, potrzebny jest czas, ktory wrzysko wyjasni miedzy nimi….

 58. wet3 said

  @ Gula (29)
  Prosze nie pisac glupot! Tylko dzieki obecnosci Dmowskiego w Wersalu udalo nam sie ustalic zachodnie granice naszego panstwa.
  PS – Powiedz nam jeszcze, ze wielki wojownik Selman vel Pilsudski dowodzil i wygral bitwe o W-we!!!

 59. Paweł Sienicki said

  Pokój i Dobro

  Franciszkanie świeccy co roku 3 Maja obchodzą swoje święto w parafii Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Warszawskich Siekierkach. Kult ten rozpoczął się 3 Maja 1943 r. Tego dnia pierwszy raz ukazała się
  Matka Boża na drzewie kwitnącej wiśni 12 letniej Władzi
  Papis. Objawienia te trwały do 15 września 1949 r. Na miejscu objawień na osiedlu Siekierki w 1946 r. z cegieł rozbitych w Powstaniu Warszawskim domów, została zbudowana kaplica. Poświęcona została 8 maja 1949 r. Zaś w 1970 r. kaplicę nawiedził podczas wizytacji Wielki POLAK Ks. Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Polski. Pierwsza Msza św. dla wiernych została odprawiona tam 3 maja 1977 r. W 1980 r. Wielki POLAK Ks. Prymas powierzył to miejsce zakonowi ojcom Pijarom. Ks. Kard.Stefan Wyszyński nadał kaplicy i ośrodkowi duszpasterskiemu wezwanie ” Matki Miłosierdzia Królowej Narodu Polskiego” i zatwierdził odpust 3 maja . Druga część ” Królowej Narodu Polskiego” pochodzi z litanii podyktowanej przez Matkę Bożą.Kościółek na Warszawskich Siekierkach został poświęcony 17.09.1994 r. zaś 31.09.1997 r. podniesiony został do rangi Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przez ks. Prymasa Józefa Glempa. 2.05.2010 r. konsekracji Kościoła dokonał ks. kard. Kazimierz Nycz. Obecnie Matka Boża odbiera cześć w kaplicy na miejscu objawień w świątyni i przyległej do niej kaplicy Sanktuaryjnej z obrazem Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Wezwanie to niestety zostało zmienione ale odpust zatwierdzony przez Prymasa Tysiąclecia dla tej świątyni pozostał.

  Siostra Władysława Papis jest siostrą w III Zakonie św. Franciszka. Franciszkańskie III Zakony co roku gromadzą się w Sanktuarium na Siekierkach miejscu objawień. Jest to ich zakonne święto.

  Paweł Sienicki na podst. Drogi Franciszkańskiej NR. 4 z kwietnia 2012 r. str.14-18

  Pax et Bonum

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: