Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lekcja sprawiedliwości. Dla sądu! – Relacja wideo.

Posted by Marucha w dniu 2012-07-19 (Czwartek)

Posiedzenie Sądu nad aresztowanym Bogdanem Goczyńskim było zaprzeczeniem praworządności. I praw człowieka. Będzie jednak lekcją sprawiedliwości dla samego sądu.

Oto po raz pierwszy to my publicznie ocenimy sędziów. Bogdan Goczyński wciąż przebywa w areszcie.

Drodzy sędziowie i prokuratorzy – od dzisiaj pamiętajcie, że bez względu na wasze pragnienia zachowania anonimowości, czasy, w których mogliście prowadzić procesy według własnego uznania, w których w protokołach znajdowało się coś zupełnie innego niż odbywało się na rozprawie, bezpowrotnie minęły. Nigdy nie będziecie wiedzieli, kto z obecnych na sali nagrywa przebieg procesu. Pewni za to możecie być jednego – to nagranie znajdzie się w internecie. Z waszym wizerunkiem oraz imieniem i nazwiskiem. Jesteście urzędnikami państwowymi, nie możecie być bezkarni. Decydujecie o tragediach poszczególnych ludzi, i ich rodzin. A społeczeństwo się was boi – sąd już dawno przestał być synonimem sprawiedliwości. Sędziami i prokuratorami straszy się dzieci!

Oto wczorajsze posiedzenie Sądu nad wnioskiem Bogdana Goczyńskiego, który został osadzony w areszcie, choć tak naprawdę nie było podstaw do pozbawiania wolności człowieka schorowanego i zgnębionego przez system, skończyło się oddaleniem wniosku o zwolnienie go z aresztu.

Oczywiście wiem, dlaczego prokurator chce widzieć Goczyńskiego za kratami. Uważa, że to człowiek niebezpieczny. Uchylający się przed sądem. Człowiek, który może uciec przed „sprawiedliwością”. Nie z rozprawy jednak pochodzi moja wiedza – bo to, co powiedział prokurator na rozprawie nie wniosło nic, zresztą sami oceńcie. W żałosny sposób prokurator nawet nie chciał się przedstawić. Otóż panie prokuratorze Jarosławie Polanowski– nie jest pan anonimowy i nigdy nie będzie. Jest pan urzędnikiem, który – być może nie po raz pierwszy – zadziałał przeciwko wolnościom obywatelskim.

Sędzia Ewa Gregajtys, przewodnicząca wczorajszego składu, sędzia sądu okręgowego nie zgodziła się na rejestrowanie przebiegu postępowania. Wiecie dlaczego? Obejrzycie relację z posiedzenia – zrozumiecie, czego boją się sędzie.

Sędzie Ewa Gregajtys, Dagmara Pusz-Florkiewiczoraz Izabella Rzewuska, nie spotkały się, by ocenić wniosek Bogdana Goczyńskiego. Spotkały się, by go odrzucić. I gdyby nie obecność dziennikarzy i działaczy różnych organizacji społecznych, nawet nie ogłosiłyby swojego postanowienia. „Bo nie ma takiej praktyki w tym sądzie” zdradził mi pan protokolant tłumaczący, czemu nasza wizyta na ogłoszeniu postanowienia miała być bezcelowa.

Skoro decydujecie o losach ludzi. Skoro bawicie się wierząc, że macie boskie moce, proszę drodzy sędziowie i prokuratorzy, spójrzcie jak oceniają was ludzie. Co myślą o waszej sprawiedliwości i sposobach procedowania. Przecież bierzecie z naszych kieszeni grube pensje, macie immunitety. I macie społeczeństwo za nic. A my…, cóż. Możemy tylko pokazywać to, jak wyglądają wasze działania. I rozmawiać o tym – tego nam odebrać nie możecie.

Zapraszam do obejrzenia relacji:


.
http://pietkun.nowyekran.pl/.

Komentarze 32 to “Lekcja sprawiedliwości. Dla sądu! – Relacja wideo.”

 1. Bożydar Jajogłowy said

  No to temat wprost do czcigodnego Pama Maruchi.Tak się dziwił zawsze na wspomnienie razwietki.A sądy w polsze są najsłodszą odmianą nie zweryfikowanej nigdy razwiedki.Ich wyroki są nie zrozumiałe dla nikogo ,no chyba tylko dla zleceniodawców.Prokuratura i milicja zostały niby zweryfikowane ale po poprawkach i przywruceniach są już nie wiadomo czym.Żeby to chociaż było posowieckie ale po tych weryfikacjach i poprawinach to jest wrzud na dupie polski i świata.Rak i zaraza i wszelki początek zła.Każda k… w sądzie sądzi jak jej pasuje i zleceniodawcom i niema to nic wspulnego z jakimkolwiek prawem, myśle że wyrok zależy od tego kto zleca sprawę i potrafi ją poprzeć.Zresztą krzywe nosy i nazwiska sędziuw mówią same za siebie i były one raczej przygotowane pod odzyskiwanie mienia niż pod rozpatrywanie spraw zgodnie z prawem.

  Zrozumiałem z aluzji do „razwiedki” tyle, ze za każdym takim procesem sądowym zapewne stoi, ukryty gdzieś za węgłem, Putin z dymiącym naganem. – admin

 2. Polo said

  Napiszę krótko-aby zostać policjantem trzeba przejść szereg badań, zdrowotne, sprawnościowe, psychologiczne. By zostać sędzią wystarczy mieć mgr prawa i jakąś aplikację.
  Pamiętacie co było na Litwie z Ojcem co mu pedofile z wyższych sfer z córką zrobili.

 3. Bożydar Jajogłowy said

  Wielce szanowny panie Marucha albo pan nic nie zrozumiał albo pan sobie ze mnie drwi.No to może odniose się do wypowiedzi.Mnianowicie gdyby za każdym procesem sądowym w polszy stał putin z dymiącym naganem to myślę że wyroki były by bardziej przewidywalne a może nawet sprawiedliwsze i bardziej korzystne dla naszych obywateli.Pamiętam jak Putin u progu swej politycznej karjery mówił że polska źle robi poddając się prawu europejskiemu.Tylko że wtedy jeszcze nikt nie znał putina ani uni europejskiej do której zresztą zostaliśmy przyjęci na innych prawach niż teraz obowiązują.Tak że s poważaniem nie ma co drwić z oszukanego.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Najwyraźniej źle Pana zrozumiałem, za co się sumituję.

 5. Krzysztof said

  ……………………………………………………………………
  Polacy młodzi, starzy, gdy chcecie znów mieć prawo,

  należy mocno wstrząsnąć sanhedrynową ławą.

  Gdy w obecnej materii natychmiast coś nie zmieni,

  za grymas twarzy łotrom będziemy oskarżeni.

 6. konstanty said

  Sady w Polsce praktycznie nie istnieja,na pweno nie maja absolutnie nic wspolego z tym z czym powinny sie kojarzyc Jest to wrercz szkolny przyklad ich plugawej dzialalnosci Zadnych bandytow sprawujacych urzad sedziego z czasow komuny nie postawiono przed sadem Ten Sad Najwyzszy szereg razy stanal murem za tymi bandytami ! Nie jest zadna tajemnica ze to sama zydokomuna byla kiedys i teraz kontroluje te sady ,a wrecz trzyma je za morde !

 7. Zerohero said

  Re 1,3
  Gajowy nigdy nie negował, że w Polsce działa układ i sitwa, rządzą służby. Natomiast termin „razwiedka” przez swój brak precyzji może sugerować, że to pozostałości układów PRL kontrolowane w 99% przez dawnych towarzyszy czyli obecną Rosję. Gajowy walczy z tym mitem i przyznam, że tym mnie głównie ujął. Mnie ten mit denerwuje.

  1. W latach 90 Rosja miała trudności w kontrolowaniu samej siebie (złodziejska prywtyzacja, separatyzmy)
  2. Teczkami dysponowało NRD, z NRD poszły do RFN, więc haki mają nowi towarzysze. Teraz z zachodu.
  3. Komisja Michnika też grzebała…więc z południowego wschodu też mają.
  4. lata 80 to rozpad ZSRR. Jeśli imperium traci integralne ziemie, to można powątpiewać w jego możliwości utrzymania lokalnych agentur. Proszę. Taki wielki Kazachstan poszedł się bujać, wielka Ukraina poszła się bujać….
  5. Prywatyzacje i propaganda geopolityczna są u nas prozachodnie, więc to pokazuje brak działąnia agentów rosysjkich.

  Powiem więcej: używanie rosyjskiego terminu „razwiedka” miało, moim zdaniem, sugerować, do kogo ona należy. I owa sugestia głęboko zapadła w mózgownice lemingów, wciąż bredzących o „Polsce pod butem Rosji”, o „Putinie rządzącym Polską” itd. – admin

 8. wet3 said

  Spoleczenstwo ma takie sadownictwo na jakie sobie zasluzylo! Jakby spuscili wciry paru swiniom w togach i wyraznie powiedzieli, ze zrobia to kazdemu wieprzowi w todze lamiacemu prawo – to bybloby inaczej.

 9. albtps said

  W jaki sposób wytłumaczyć wykształconemu (humaniści) rodzeństwu, że obecny rząd nie działa w interesie Polski i Polaków? Wszelka jego krytyka, poparta ewidentnymi faktami, nie przynosi rezultatu. Pierwszy „z brzegu” przykład na temat grabieży majątku narodowego:
  A– przecież rozkradziono majątek Ursusa
  B– ależ tu trzeba zobaczyć faktury sprzedaży, aby coś takiego stwierdzić
  A– (po reportażu TV Trwam n.t. Ursusa): widziałaś, co zrobiono, rozgrabiono
  B– wiesz, każdy może sobie zacząć budować traktory

  Temat przekształcania Polski i innych post-demoludów w kraje kolonialne jest kompletnym tabu. Polecono mi dzisiaj poszukanie wiersza Tuwima pt „Ja mam to wszystko w d…” Nie szukałem jeszcze — obawiam się chyba, co w nim znajdę.

  Czy ktoś z piszących tutaj ma podobne „kłopoty rodzinne”? I jak sobie z nimi radzi?

 10. Rysio said

  re 2. „……………..Napiszę krótko-aby zostać policjantem trzeba przejść szereg badań, zdrowotne, sprawnościowe, psychologiczne……….”

  Zgadza się – a najbardziej zdyscyplinowani, zdolni (bez żadnych skrupułów ) na rozkaz zabijać i wykonywać wszelkie inne najbardziej bandyckie rozkazy, są kierowani do SS, Czeka, GROM itp….

 11. mgrabas said

  Bogdan Goczyński – posiedzenie 18 lipca – wypowiedź Krystyny Górzynskiej, „Rebeliantki”

 12. Re.8
  Panie Wet3
  pan pierwszy pokaże jak to się robi.
  Zgoda?

 13. W polskim sądownictwie są też rzetelni uczciwi sędziowie.
  Im z reguły nie przydziela się do prowadzenia szemranych spraw.

 14. A odnośnie tego posiedzenia sądu.
  Nie znamy treści wniosku p. Goczyńskiego.
  Czy i jakie zarzuty zostały w nim postawione, jak była argumentacja.
  Dla uniknięcia spekulacji przewodnicząc składu orzekającego powinna odczytać głosem całość treści wniosku p. Goczyńskiego, a skoro tego nie uczyniła to obrońca powinien złożyć wniosek o odczytanie głosem przez sąd całości treści wniosku p. Goczyńskiego z żądaniem wpisu tego wniosku do protokołu posiedzenia.
  To jednak nie nastąpiło.
  W treść uzasadnienia wydanego postanowienia nie przywołano żadnego konkretnego dowodu z akt sprawy, co przy braku wiedzy co do treści wniosku przez obserwatora zewnętrznego trudno głębiej się odnieść do treści tego uzasadnienia.

 15. Re. 9 – Albtps

  A zostały pokazane rodzinie materiały (te bardziej przystępne)
  zgromadzone na witrynie
  http://jozefbizon.wordpress.com/ ?
  To z reguły działa.
  Może nie zawsze od razu, ale działa.

 16. Re: 12 Jozef Bizon

  Panie Jozefie,
  Czy moze Pan podac nazwiska tych rzetelnych i uczciwych sedziow.
  Bardzo prosze Pana o to…
  Dziekuje.
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. 166 bojkot TVN said

  13/JB
  PAN NIE DOSŁUCHAŁ DO KOŃCA?
  Przecież w uzasadnieniu jest całe qu.restowo tego składu sędziowskiego. Pytanie człowieka na końcu i reakcja sądu wystarcza za wszystkie wnioski. Człowiek siedzi za jakąś bzdurę, nie popełnił żadnego przestępstwa!!!!! Jedyną jego winą jest, że przyjechał z Australii ożenił się z jakąś cwaną jędzą i teraz nie ma ani majątku, ani prawa widywania się z dziećmi, bo jędza jest nie tylko cwana i pozbawiła go majątku, to jeszcze oskarżyła fałszywie o znęcanie się nad rodziną! Przecież Goczyński sam to mówił i nikt nie poważył jego słów.
  Kłamstwem obrzydliwym jest to co mówi sędzina, że z powodu niestawiania się nie mogą sądy prowadzić postępowania – mogą, jeśli pozwany się nie stawia sąd może osądzić go zaocznie! Tymczasem Goczyński siedzi BEZ WYROKU!!!
  Za to tylko wszyscy winni jego uwięzienia od prokuratora, poprzez wszystkich sędziów i sędziny a na ministrze sprawiedliwości skończywszy powinni dostać dożywotnio kopa z wymiaru sprawiedliwości.zaś najbardziej winna żona-jędza powinna siedzieć za składanie fałszywych zeznań, wprowadzenie sądu w błąd i pokryć koszty postępowania i odszkodowania za niesłuszne uwiezienie.
  Widać jędza musi być Żydówką, skoro obchodzą się z nią w sądach jak ze świętą krową.

 18. albtps said

  Re 14 Józef Bizoń

  Jeszcze nie. Spróbuję ten, zobaczymy, co będzie. Dziękuję.

 19. Przeclaw said

  W USA jest regula, ze z wolnej stopy odpowiada nawet zdeklarowany morderca, zwykle po wplaceniu kaucji.
  To co robia z Goczynskim to bezczelne przesladowanie.
  „Prokurator” to belkoczacy niezrozumiale, patrzacy z pode lba osobnik. Co do cholery, za co im placa ?
  Sklad sadu apelacyjnego- znudzone dwa babsztyle pod komenda trzeciej, niezbyt skutecznie maskujacej swoja irytacje, z nieujawnionego powodu.

 20. […] Lekcja sprawiedliwości. Dla sądu! – Relacja wideo […]

 21. Joanna said

  ad/14
  Podstawa aresztu było utrudnianie przez P.Goczyńskiego prowadzonego postepowania-według oceny sądu. Z tym, ze areszt można stosować wyjątkowo i w miare możności uchylić. Można stosować areszt, gdy jest uprawdopodobnione popełnienie przestępstwa, co w tej sprawie wydaje się wątpliwe.Jest on oskarżony o uporczywe uchylanie się od obowiązku opieki przez niewykonywanie alimentacji, przez co naraża dzieci na pozbawienie środków utrzymania. Uporczywe tj. trwałe, nakierunkowane ze złą wolą i w sytuacji, gdy miał możliwość alimentacji, Po drugie jego uchylanie się od tego obowiązku musiało narażać dzieci na pozbawienie środków do życia. Pytanie redaktora NE wskazało, że sąd mając P.Goczyńskiego pod „kuratelą” nie doprowadził go na posiedzenie, mimo że zarzucał mu wcześniejsze niestawianie się.

 22. Joanna said

  Po wysłuchaniu P, Górzyńskiej:
  Alimenty uzależnione są od 2 czynników: potrzeby dziecka oraz mozliwości majątkowe i zarobkowe zobowiązanego. (mają być spełnione łącznie, z tym że sąd ocenia najpierw ile dziecko potrzebuje na utrzymanie)Zasądzenie alimentów na dzieci po 7tys.zł to jakieś nieporozumienie. Czy dzieci P.Goczyńskiego mają aż takie potrzeby?W Polsce, gdzie rodziny kilkuosobowe utrzymują się z groszy? Nasuwa się podejrzenie, że mamusia jest z plemienia handlowego i dodatkowo ma wejścia.

 23. antka kobity szwagra brat said

  …Panie Gajowy!…tutaj jest sprawa jeszcze grubsza!!….

  Burak O’bama – kenijczyk – wreszcie zdemaskowany!….OSZUST – prezydentem!…brawo Ameryko!….czyli wszystkie jego ustawy – to papier – do dupy!….

 24. Marucha said

  Re 23:
  Obawiam się, że nawet z tego NIC nie wyniknie… na pewno będę bardzo zdumiony, jeśli będzie inaczej.

 25. Re.17 – 166 bojkot
  Proszę czytać moje teksty z rozumieniem ich treści.
  Rozumiem też, że znajomość treści wniosku nie jest 166 potrzebna do jego rozpatrywania. Można i tak.

 26. Re.16 – Jasiek z Toronto

  Nie chce pan chyba powiedzieć, że wszyscy sędziowie w Polsce są nierzetelni i nieuczciwi. A może się mylę?

 27. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 28. 166 bojkot TVN said

  I tak trzymać q.mać

  http://pietkun.nowyekran.pl/post/68970,wysoki-sadzie-nie-zmienimy-zdania

  Sąd Okręgowy w Warszawie wzywa nas do usunięcia materiału filmowego z posiedzenia dotyczącego aresztu Bogdana Goczyńskiego. Cóż, musimy Sądowi… odmówić. To posiedzenie było jawne – z mocy prawa.

  Gdybyż to sądy procedowały w tempie Sądu Okręgowego w Warszawie Wydziały IX Karnego – Odwoławczego! Wczoraj opublikowaliśmy film z posiedzenia sądu w sprawie aresztu Bogdana Goczyńskiego. Dzięki nagraniu postępowanie sądowe w sprawie, było nie było, bardzo przecież głośnej i doskonale wszystkim znanej, to, co Sąd próbował ukryć, stało się jawne – od kuriozalnego wystąpienia prokuratora Jarosława Polanowskiego, który próbował zachować anonimowość, przez zdumiewające zachowanie sędzi Ewy Gregajtys, Dagmary Pusz-Florkiewicz oraz Izabelli Rzewuskiej a na decyzji dotyczącej zniewolenia pokrzywdzonego przez aparat państwowy człowieka kończąc.
  (…)

 29. RomanK said

  W jaki sposób wytłumaczyć wykształconemu (humaniści) rodzeństwu…etc pyta pan Albpts////….
  Niestety takiemu sie nie da nic wytlumaczyc..widzi pan ksztalcenieq Polsce od mniej wiecej 80 lat polega na tym ze delikwentowi tlomoca wszystko i do konca.
  Stad nie ma mozliwsci wytlumaczenia..takiego mozna tylko reedukowac. Powaznie….musi pan zaczynac od nowa. ale to tylko jesli ktos naprawde sam chce, i wyrazi zgode na reedukacje….
  Inny sposob zamienic sie na lby z koniem..ale pstatnio konei nei chca sie zamieniac….wstydza sie ” polskich rumakoff., ktore sie zaminily lekkomyslnie…z kilkunastoma politykusiamy….

 30. 166 bojkot TVN said

  25/JB
  Tu można się zorientować o co chodzi z p. Goczyńskim.

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/69025,wiezien-systemu

 31. Re: 26 Jozef Bizon

  Panie Jozefie, ja niczego nie sugerowalem n/t nierzetelnosci i uczciwosci sedziow czy prokuratorow, ale zwrocilem sie do Pana z prosba o podanie nazwisk(a) choc jednego (lub kilku) rzetelnych i uczciwych sedziow czy prokuratorow. NIC WIECEJ!!!

  Zazwyczaj, jesli jakas informacje zapodaje, lub opiniuje, to zawsze mam „cos” w zanadrzu na „wszelki wypadek” i nie odpowiadam w taki sposob, ze: „nie wszyscy sedziowie sa skorupmowani…”…
  Panie Jozefie, oczekiwalem jasnej odpowiedzi i zyczylem sobie podania nazwiska…
  No coz, pomylki zdarzaja sie w tym „szybkim swiecie” medialnych opinii i medialnych „prawd…”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. c.d. said

  http://pietkun.nowyekran.pl/post/68970,wysoki-sadzie-nie-zmienimy-zdania

Sorry, the comment form is closed at this time.