Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Boydar o Galicja
  Ramirez o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Lucyferyczny plan zniszczenia Kościoła Świętego

Posted by Marucha w dniu 2012-07-21 (Sobota)

Link do artykułu nadesłała p. Aga – admin.

Przedstawiamy poniżej oficjalne dyrektywy (uzyskane od egzorcystów) pochodzące z centralnego ośrodka walki z Kościołem Św. Ich wprowadzanie w życie rozpoczęło się w marcu 1962 r.

Przypominają się tu jakże aktualne dzisiaj następujące słowa św. Maksymiliana M. Kolbe z dnia 24.10.1937 r., które tak bardzo pokrywają się z „Mistrzowskim” i „Lucyferycznym planem”: „… w pierwszych wiekach jeden święty widział kapitułę diabłów, w której uradzili, by do klasztorów nasyłać powołania chwiejne i słabe, które by później osłabiły i rozwaliły od wewnątrz życie zakonne (św. Maksymilian w wyjaśnieniu pisze, że tym świętym był święty Franciszek z Asyżu). Tacy być mogą i są a diabeł uradził niedawno taką kapitułę…, której uczestnicy uchwalili, żeby… wstępować do organizacji katolickich i udając wielkich pobożnisiów, rozsadzać je od wewnątrz”.

W świetle tych punktów i innych przytoczonych tu faktów, jak na dłoni widać, na czym polega fałszywa odnowa Kościoła Św. i fałszywy ekumenizm, którym tak bardzo sprzeciwia się Ojciec Św. Jan Paweł II. Poniższe wskazania były wielokrotnie publikowane przez różne ośrodki na Zachodzie. W Polsce ukazały się między innymi w książce ks. Ignacego Charaszewskiego Królestwo szatana. Oto one:

1.
Usunąć św. Michała, Opiekuna Kościoła Katolickiego z wszelkich modlitw odmawianych podczas Mszy Sw. oraz poza Mszą – raz na zawsze. Usunąć wszelkie jego figury. Mówić, że to z polecenia Chrystusa.
2.
Znosić praktyki pokutne podczas Adwentu, takie jak nie jedzenie mięsa w piątki lub poszczenie. Wykluczyć jakikolwiek czyn samoponiżania się. Zastąpić go aktami radości, szczęścia i miłości bliźniego. Twierdzić, że Chrystus już zwyciężył i że niebo jest dla nas. I że wobec tego ludzkie wysiłki są bezużyteczne.
3.
Angażować pastorów protestanckich dla deformacji i desakralizacji Mszy Św. Prowokować wątpliwości, że Eucharystia jest bliższa wierze protestanckiej i że jest to tylko chleb i symbol.
4.
Usunąć całą łacinę z liturgii Mszy Św., modlitw i pieśni. Wnosi ona poczucie tajemnicy i szacunku. Ukazywać to jako zaklęcia wróżbitów. Ludzie wkrótce przestaną myśleć, że kapłani posiadają szczególną mądrość Bożą przewyższającą każdą inną.
5.
Zachęcać kobiety do zdejmowania w kościele nakryć głowy, włosy są zmysłowe. I niech żądają one prawa do bycia kapłanami, lektorami i diakonami. Inicjować ruch wyzwolenia kobiet.
6.
Zastopować przyjmowanie Komunii Św. na kolanach. Przykazać zakonnicom, aby nie pozwalały dzieciom trzymać złożonych rąk przed i po Komunii Św. Mówić im, że Bóg kocha je takimi, jakie są i pragnie je widzieć całkowicie zrelaksowane. Spowoduje to z czasem całkowity zanik poczucia sacrum. (Ten pogański sposób zachowania się jest również coraz
bardziej widoczny w Kościele polskim – przyp. Red.)
7.
Zlikwidować kościelną muzykę organową i na jej miejsce wprowadzić gitary, lutnie, perkusje i przytupywanie. Zapobiegnie to jakimkolwiek modlitwom osobistym lub rozmowom z Jezusem. Uniemożliwia to relację osobową dzieci i młodzieży z Jezusem, co sprawi, że nie będzie religijnych powołań.
8.
Profanować hymny do Matki Bożej i świętego Józefa. Mówić, że są zbyt bałwochwalcze. Zastąpić je pieśniami protestanckimi. To wprowadzi sugestię, iż Kościół Katolicki uznaje, że protestantyzm jest prawdziwą religią lub co najmniej równorzędną wobec religii Kościoła Katolickiego.
9.
Zmienić nawet wszystkie hymny do Jezusa. One przypominają ludziom ich słodkie dzieciństwo, co w konsekwencji przypomina im o pokoju, jaki zyskuje się przez umartwienia i pokutę przed Bogiem. Wprowadzać nowe pieśni, by przekonać ludzi, że poprzednie obrzędy były błędne. Zadbać o to, by w każdej Mszy znalazła się co najmniej jedna pieśń, która nie wymienia imienia Jezusa, lecz tylko miłość do ludzi. Młodzi będą entuzjastami miłości bliźniego.
10.
Usunąć wszystkie relikwie świętych z ołtarzy, a następnie zastąpić je ołtarzami pogańskimi, nie błogosławionymi, które będą używane do składania żywych ofiar w mszach szatańskich. Anulować prawo kościelne, które mówi, że Msza w kościele może być odprawiana tylko na ołtarzu zawierającym relikwie świętych.
11.
Wstrzymać praktykę odprawiania Mszy przed Eucharystią w Tabernakulum. Nie dopuszczać żadnych tabernakulów na stołach używanych do odprawiania Mszy. Ołtarz powinien wyglądać jak stół w jadalni. Uczynić go przenośnym w celu zasugerowania, że nie jest on święty, lecz że może spełniać rozmaite zadania, jak np. stół konferencyjny lub stół do gry w karty. Za nim postawić co najmniej jedno krzesło. I niech ksiądz siada na nim po Komunii dla zaznaczenia jego odpoczynku po jedzeniu. Nigdy nie pozwolić księżom klęczeć podczas Mszy, jak również ludziom podczas podawania Komunii.
12.
Usunąć z kalendarza kościelnego świętych, paru za jednym razem. Zabronić kapłanom mówienia o świętych, chyba że są wymieniani w Ewangelii. Mówić, że w świątyni mogą przebywać protestanci, którym mogłoby się to nie podobać.
13.
Podczas czytania Ewangelii opuścić wyraz „Święty”. Na przykład w Ewangelii wg świętego Jana po prostu mówić Ewangelia wg Jana. To będzie powodować likwidację ich czci przez ludzi. Tak długo przepisywać Biblię, aż stanie się identyczna z protestancką.
14.
Usunąć i zniszczyć wszystkie osobiste książeczki do nabożeństwa. Położy to kres odmawianiu Litanii do Najświętszego Serca Jezusa, Błogosławionej Matki, świętego Józefa oraz utrudni przygotowanie do Komunii Świętej. Spowoduje to skrócenie, a z czasem całkowite zaniechanie dziękczynienia po Komunii Świętej.
15.
Usunąć wszystkie figury i obrazy Aniołów. Po co mieć wokół wizerunki naszych wrogów? Nazywać to legendą lub historią złych czasów.
16.
Wyeliminować Zakon Mniejszych Egzorcystów wyrzucających diabła. Szczególnie mocno nad tym pracować. Ugruntować przekonanie, że nie ma rzeczywistego diabła. Wmawiać, że jest to ewangeliczny sposób ukazywania zła i że nie może być dobrego opowiadania bez czarnego
charakteru. W następstwie tego ludzie przestaną wierzyć także i w piekło i nie będą się obawiać tam iść.
17.
Uczyć, że Jezus był tylko człowiekiem, że miał braci i siostry i nienawidził istniejących instytucji. Mówić, że lubił przebywać w towarzystwie prostytutek, szczególnie Marii Magdaleny. Opowiadać, że nie przebywał w Kościołach i Synagogach.
18.
Pamiętaj, że możesz spowodować, by zakonnica porzuciła zakon, przez odwoływanie się do jej próżności, wdzięku i urody. Spowodujecie zrzucenie habitu, co doprowadzi automatycznie do odrzucenia modlitwy różańcowej. Pokazywać światu, że istnieją różnice zapatrywania w ich
zakonie, a powołania wyschną.
19.
Spalić wszystkie katechizmy. Powiedzieć nauczycielom, by uczyli miłości do ludzi, zamiast miłości do Boga. Mówić, że jest dojrzałością kochać otwarcie. Uczynić seks powszechnym wyrazem miłości na lekcjach religii. Uczynić seks nową religią.
20.
Zamknąć wszystkie szkoły katolickie przez zredukowanie liczby powołań. Głosić, że zakonnice są niedopłaconymi pracownikami społecznymi i że Kościół bogaci się na nich.
21.
Zniszczyć papieża, przez zniszczenie jego Imperium Uniwersytetów. Oddzielić Uniwersytety od papieża przez głoszenie, że rząd (państwo) chętnie przeznaczy na nie fundusze. Zmienić również nazwy religijnych instytucji na świeckie, jak np. Immaculate Conception School na Compton High School (Szkoła Niepokalanego Poczęcia na Wyższą Szkołę Komp-
tona). Nazywać je ekumenicznymi (tj. wielowyznaniowymi).
22.
Atakować władzę papieża przez nałożenie ograniczenia wieku w tej służbie. Granicę wieku stopniowo obniżać. Mówić, że to z troski, by nie był przepracowany.
23.
Bądźcie śmiali. Osłabiajcie papieża przez ustanowienie Synodu Biskupów. Papież wówczas będzie figurantem, podobnie jak królowa angielska dzięki Izbie Lordów i Parlamentowi. Kościół będzie wówczas otrzymywał rozkazy od Synodu Biskupów. Następnie osłabić władzę biskupią przez ustanowienie odpowiednika synodu na poziomie księży. Mówić, iż jest to forma wyrażenia uznania księżom, na jakie od dawna zasługiwali. Potem zaś osłabić władzę księży przez utworzenie grup świeckich kierujących księżmi. Będzie wówczas wspaniale rozwijać się nienawiść tak, iż nawet kardynałowie porzucą Kościół. Głosić, że Kościół jest teraz demokratyczny.
24.
Zmniejszyć powołania kapłańskie przez utratę szacunku świeckich do stanu kapłańskiego. Chwalić wyrzuconych księży, którzy porzucili wszystko z miłości dla kobiety. Nazywać ich bohaterami. Honorować zeświecczonych księży jako prawdziwych męczenników, którzy byli tak prześladowani, iż nie mogli tego dłużej wytrzymać.
25.
Zacząć zamykać kościoły z powodu braku księży. Nazywać to oszczędnością i dobrą praktyką biznesową. Mówić, że Bóg wszędzie słucha modlitw, a więc kościoły są ekstrawagancją, czyli zbytkiem.
26.
Posługiwać się komisjami świeckich oraz księżmi o słabej wierze dla potępiania oraz dezaprobaty jakichkolwiek wizji Błogosławionej Matki czy też jakichkolwiek rzekomych cudów, szczególnie zaś świętego Michała Archanioła. Możecie być pewni, że żadna z tych rzeczy nigdy nie uzyska aprobaty po Drugim Soborze Watykańskim. Następnie nazwać to nieposłuszeństwem (buntowaniem się) wobec władzy, jeżeli ktokolwiek będzie postępował zgodnie z tymi objawieniami lub będzie je rozpowszechniał, czy też chociażby myślał o nich. (Przyp. red.: Widać to doskonale na przykładzie Medziugorje i innych objawień Matki Bożej).
27.
Wprowadzić prawo rozwiązywania Kurii za każdym razem, gdy nastaje nowy papież. To spowoduje z całą pewnością, że Kuria będzie posiadać wielu radykałów i modernistów.
28.
Wybrać antypapieża. Wmawiać, iż przyprowadzi on protestantów na powrót do Kościoła i może nawet Żydów. Antypapież może być wybrany przez przyznanie prawa wybierania biskupom. Będzie wtedy tak wiele nowo mianowanych na papieży, że antypapież wystąpi jako papież kompromisowy.
29.
Wyeliminować spowiedź przed Pierwszą Komunią Św. dla klasy drugiej i trzeciej, tak iż nie będzie dzieciom przeszkadzać brak spowiedzi przed Komunią, kiedy przejdą do klas wyższych. Spowiedź wówczas zniknie.
30.
Pozwolić kobietom i osobom świeckim na rozdawanie Komunii Św. Argumentować, iż mamy teraz czas świeckich. Zacząć podawać Komunię Św. na rękę i na stojąco lub siedząco jak protestanci, zamiast na klęcząco; mówiąc, iż w ten sposób czynił sam Chrystus. Zgromadzić opłatki dla mszy szatańskich. Następnie zamienić indywidualne przyjmowanie Hostii, stawiając naczynie z opłatkami, które będą zbierane podczas opuszczania Kościoła. Mówić, że będą one przynosić dary Boga w życiu codziennym. Zainstalować maszyny automatyczne do wydawania Komunii, nazywając je tabernakulum.
31.
Po zapanowaniu antypapieża rozwiązać Synod Biskupów, związki księży, świeckie grupy doradców. Zabronić jakiejkolwiek osobie kościelnej angażowania się w politykę. Mówić, że Bóg kocha pokorę i nienawidzi szukających chwały.
32.
Dać najwyższą władzę papieżowi do wybierania swego następcy. Nakazać pod groźbą ekskomuniki przyjąć znak bestii wszystkim prawdziwie kochającym Boga.
33.
Ogłosić, że wszystkie dotychczasowe dogmaty są fałszywe, prócz dogmatu nieomylności. Oświadczyć, że Jezus Chrystus był rewolucjonistą, który dogmatów nie ustanawiał. Mówić, że prawdziwy Chrystus wkrótce nadejdzie.
34.
Rozkazać wszystkim podległym papieżowi walczyć w Świętej Krucjacie dla rozprzestrzenienia jednej ogólnoświatowej religii. Szatan wie, gdzie znajduje się całe zaginione złoto. Bezwzględnie zdobyć cały świat. Da to ludzkości to, za czym zawsze tęskniła: ZŁOTY WEK POKOJU.

Większość tych zaleceń jest wprowadzana stopniowo w tzw. ruchach charyzmatycznych (oazy, odnowa w Duchu Świętym, a szczególnie neokatechumenacie). Na przykładzie pkt. 1 widać bardzo wyraźnie jak wierni w imię ekumenizmu i w imię Soboru, z częstym powoływaniem się na Papieża, zostali wręcz ogołoceni i pozbawieni bardzo ważnych i niezwykle skutecznych środków obrony przed szatanem.

Ojciec Św. Jan Paweł II bardzo często publicznie odmawia modlitwę do św. Michała Archanioła, przypominając o obowiązku jej kontynuowania. Papież przy różnych okazjach wiele razy żądał aby ją przywrócono, m.in. 24 maja 1987 r. gdy przybył jako pielgrzym do słynnego sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano, powiedział:

„Ta walka z demonem, którą tak charakteryzuje figura św. Michała Archanioła (ma pod stopami szatana), jest aktualna również dzisiaj, ponieważ demon jest żywy i działa w świecie… W tej walce Archanioł Michał stoi u boku Kościoła, aby go bronić przeciw wszelkim przewrotnościom świata, aby wspomagać wierzących w odparciu szatana…”

Kończąc dodał:

„Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Św…. Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła”.

Natomiast 24 kwietnia 1994 r. w medytacji południowej Ojciec Święty powiedział m.in.:

„Chciałby Bóg, aby umocniła nas modlitwa w walce duchowej, o której mówi list do Efezjan: (W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi  (Ef 6,10). O tej samej walce mówi księga Apokalipsy, ożywiając przed naszymi oczyma obraz świętego Michała Archanioła (por. Ap 12,7). Z całą pewnością musiał być świadomy tej sceny Papież Leon XIII kiedy pod koniec ubiegłego stulecia (w 1886 r. – dop. Redakcji) wprowadził w całym kościele specjalną modlitwę do św. Michała: „Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w (Przyp. red.: Jak będzie we wszystkich szczegółach przebiegało naznaczanie znakiem bestii, zostało po raz pierwszy wyjaśnione w doskonałej książce ks. H. Czapułkowskiego Antykościół w natarciu) walce, a przeciw złości i zasadzkom szatana bądź naszą obroną, niech go Bóg pogromić raczy, a Ty wodzu zastępów anielskich szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do Piekła. Amen… Chociaż w obecnej sytuacji nie odmawia się już tej modlitwy pod koniec celebracji Eucharystycznej, zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, byście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw siłom ciemności i przeciw duchowi tego Świata”. (Michalineum, Któż jak Bóg, 3/94 i 5/94)

Modlitwę tę, jeszcze pod koniec XIX wieku nakazał Kościołowi Św. odmawiać Papież Leon XIII. Chciał w ten sposób przygotować wiernych do skutecznego odparcia i pokonania mocy piekielnych próbujących z niespotykaną dotąd siłą zniszczyć jedyną prawdziwą religię na świecie jaką jest Kościół Rzymsko-Katolicki.

Już choćby na tym przykładzie widać jak wielkie jest odejście od prawdziwego ducha Ewangelii Św. i całej ciągłości Tradycji Kościoła i jak wielka samowola i nieposłuszeństwo Papieżom!

Jak widać realizacja tego punktu, czyli usunięcie modlitwy do św. Michała Archanioła, nastąpiła wbrew ostatnim Papieżom i Vaticanum II, choć biskupi i kapłani dokonali tego w „imię soboru” i w duchu „ekumenizmu”, jak dziesiątki innych dyrektyw masońskich, co jest przyczyną, że świat pogrążył się w zabójczym i śmiertelnym chaosie i, że szatan może tak bardzo szkodzić dzisiaj Kościołowi i światu.

Bardzo trudna była w wieku osiemnastym sytuacja Stolicy Apostolskiej, wieku wojującego ateizmu, materializmu i masonerii. Ale Papieże tych czasów okazali czujność i zrozumienie skąd płynie niebezpieczeństwo, stąd ich odważna i bezkompromisowa postawa (co już wcześniej udokumentowaliśmy).

Z podobną stanowczością mimo trudniejszej sytuacji postępuje obecny Papież Jan Paweł II w przeciwieństwie do większości kardynałów, biskupów i kapłanów, którzy bojąc się Krzyża Chrystusowego milczą, a niekiedy świadomie czy też nieświadomie pomniejszają lub zaprzeczają istnieniu śmiertelnego zagrożenia. A przecież zostali zobowiązani mocą Ewangelii Św. oraz encyklik papieskich nie tylko do ostrzegania wiernych przed masonerią, liberalizmem i modernizmem, ale również do publicznego demaskowania ich działalności, tak jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe (Odrażające metody walki masonerii z Kościołem oraz obecnym Papieżem Janem Pawłem II, ukazuje i to w sposób naukowo udokumentowany, książka
Paula A. Fischera Szatan jest ich bogiem).

Czyż prawdziwy pasterz Chrystusowy boi się, czy też udaje, że nie widzi wilka siejącego spustoszenie wśród jego stada? Czy Chrystus nie powiedział, że prawdziwy pasterz jest gotów oddać życie za swoje owce? (przykład ks. Jerzego Popiełuszki). Wybitny intelektualista francuski Andre Frossard, występując w obronie Ojca Św. Jana Pawła II przed atakami ze strony duchowieństwa i różnych teologów „katolickich”, nazywając ich także wywrotowcami doktryny, określa ich jako „bojących się własnego cienia pseudonauczycieli, rodzących się jak epidemia z nędzy czasów, którzy ubiegają się o wątpliwą cześć, niszczenia tego, co jeszcze pozostaje z naszych wierzeń, i którzy mnożą się na trupie naszej wiary”. Masoneria kościelna (głównie ta na Zachodzie) doprowadziła przy kapitulanckiej i tchórzliwej postawie pozostałych kardynałów i biskupów do ogromnego spustoszenia (po ludzku nienaprawialnego) Kościoła Św., deformując obrzędy i wypaczając istotę liturgii Eucharystycznej i Sakramentów Św., fałszując doktrynę Kościoła i podważając dogmaty wiary katolickiej.

Widzimy, że ta samowola wielu biskupów, kapłanów i teologów w duchu „europeizacji”, czyli masońskiego liberalizmu, prowadząca do zeświecczenia, pogaństwa i sekciarstwa grozi również Kościołowi Św. w Polsce. Działania te z inspiracji masonerii, prowadzone są w sposób świadomy i zorganizowany, a ich celem jest zrealizowanie największej utopii w historii ludzkości czyli zniszczenie Kościoła Katolickiego założonego przez Boga – Człowieka (czytelników, którzy pragną dokładnie poznać ciemne knowania masonerii odsyłamy do następujących tytułów książek zamieszczonych w ofercie na końcu książki: poz. 16, 17, 25, 26, 27, 28, 29, 30 oraz do książki T. Kolberga Oszustwo stulecia. Bez znajomości tych publikacji nie sposób zrozumieć co się stało i co się dzieje w ostatnich 200 latach w Kościele i poza nim).

Coraz wyraźniej daje się też zauważyć w Polskim Kościele przerażające zaślepienie i tchórzostwo wołające o pomstę do nieba, tych biskupów, kapłanów i teologów, którzy bardziej bojąc się ludzi niż Boga, ulegają lub wolą milczeć wobec masońskiej infiltracji wewnątrz Kościoła Św. Należało by się zapytać cóż znaczą dla tych nieszczęsnych duchownych słowa samego (Por. Andre Frossard Bronię Papieża str. 22-23. Wyd. Misjonarzy Klaretynów, Warszawa 1985 r. Znakomita ta książka broni prawdziwej nauki Kościoła przed fałszowaniem jej ze strony zliberalizowanego i zeświecczonego duchowieństwa francuskiego. Ukazuje też przyczyny zrujnowania Kościoła francuskiego przez jego własną hierarchię.

Dlatego to Ojciec Św. w swojej książce Przekroczyć próg nadziei nie wykluczył, że Europę trzeba będzie ewangelizować od nowa i, że będą to robić misjonarze z Afryki). Jezusa „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego i Ja zaprę się przed Moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,33; Dz 3,13; 2Tm 2,12). Gdzież ta nieustraszona odwaga i męstwo w głoszeniu i obronie prawdziwej Ewangelii Św. jakie cechowały pierwszych Apostołów i niezliczoną rzeszę świętych i męczenników przelewających krew w obronie czystości wiary Podział wśród duchowieństwa z powodu licznych kompromisów z wiarą oraz związana z tym coraz większa dezorientacja i niepokój wśród wiernych, są już faktem niepodważalnym. Katolicy w bardzo wielu wypadkach nie mając oparcia w duchowieństwie, nie wiedzą czego mają się trzymać. Straszne są skutki fałszowania lub odejścia od prawdziwej Tradycji Kościoła, kończące się zawsze mimo początkowego entuzjazmu obumieraniem życia religijnego, protestantyzacją i upadkiem moralnym duchownych i wiernych. Widać to doskonale na przykładzie państw Zachodnich i niestety coraz bardziej na przykładzie Kościoła w Polsce.

W państwach tych wypaczenia i nadużycia te poszły jeszcze dalej i głębiej, gdyż przeciwreakcja była za słaba i spóźniona.

http://chrystusnadchodzi.blogspot.se/

Komentarzy 148 do “Lucyferyczny plan zniszczenia Kościoła Świętego”

 1. JO said

  Nie mozna mieszac Prawdy z Klamstwem- klamstwem, ze JPII byl przeciwny Nowemu Ekumenizmowi, ze dazym do przywrocenia Tradycji ….podczas gdy To On Glosil Ekumenizm, Odprawial Nowa Msze….etc, etc, etc

  Takie teksty to kontynuacja mieszania Prawdy z Falszem

  Zlodziej musi byc nazwany zlodziejem a nie wrobionym czlowiekiem ktoremu zdazylo sie zabrac cos innemu bo NIE wiedzial ze to kogos innego chos w kolo wrzyscy o tym mopwili i byl na tym napis – CUDZE

 2. JO said

  Takie teksty maja spowodowac by Kon Trojanski – Pseudoautorytet JPII wciaz byl Zywy

  Tylko Smierc tego Autorytetu moze przywrocic Lad

  Dogmaty nie znaja slowa Kompromis

 3. JO said

  Pozwalanie na istnienie Mitu JPII jako Swietego , biednego Konrada Walenroda…..bedzie skutkowalo tym co Postac Pilsudskiego dzis i takie chore podejscia jak Pana Wandaluzji

 4. Przeclaw said

  „chore podejścia jak Pana Wandaluzji”. Kolego JO, czy nie zauwazyłeś, że on sobie jaja robi , ignoruj go.

  Poza tym „wszystkie” pisze się przez „sz”, nie „rz”, jak to robisz. Przestań wreszcie pisac to „rz” po kaźdym „w”, nie rób obciachu.

  Pozdrawiam.

 5. JO said

  ….powiedzmy, ze te bledy ort to moj „celowy” wyroznik po to by sie w Gajowce „wyroznic”, by byc widzialnym, slyszalnym, zapamietywalnym…i podswiadomie wlozyc to co widze takim ludziom jak Pan Panie Przeclawie. Pana prosba jest przeze mnie NIEWYKONALNA z przyczyn niezaleznych ode mnie. Jedni maja :))), pstrem bzdem a inni styl dziwny a inni ortografie….i ja do tych osob grupy naleze. Moge tylko Pana przeprosic za ten „obciach-opciach”

  Czy Pan to ten sam Przeclaw, ktory tu jest stalym Gajowkowiczem?

 6. RomanK said

  Panie JO…cierpliwosci..niech pan da sie wypowiedzic „diabelskiej kapitule” siedz pan cicho i ogladaj i sluchaj.czytaj ….. widzenia szatanskich heheheerarchitoooff…
  Czy pan jada pasztetowke w piatek???
  Co pan wogole jada ze smakiem?
  A teraz namawiam pana na taki experyment… po poscie i biczowaniu najlepiej publicznym…,zanim pan cos przetraci…. niech pan zapali swieczke usiadzie,,wyciszy sie, odmowi modlitwe do sw Michala Archaniola i…wypowiada spokojnie w jedna i druga strone takie specjalne slowo…ktore i w jedna i druga strone wymawia sie jednakowo.Pan zauwazy- jak malo jest takich slow….
  Ale neich je pan wypowiada w jedna i druga strone i uwaza zeby sie nie pomylic…,,sam pan zobaczy co to jest za slowo- jak pan zobaczy co sie panu pokaze…

  a-g-a…..A-G-A……a-g-a……A-G-A… a-d-a ..A-G-A..trzy razy…. i powinno sie zaczac…

  Jak pan nie bedzie mogl zniesc widoku i zechce przerwac widzenie….niestety nie da sie tak latwo..ale jak pan zacznie protokolowac diablich kapitulistoff dla uzytku na forum…. samo zniknie.
  Uwaga@@@@@
  nie wolno pomylickolejnosci wypowiadana,,bo inaczej ukaze sie panu straszliwa wizja…ostrzegam zobaczy pan wsciekla babe z piana na pysku i rozancem w reku. wlosem porosla ohydnie pana podniecajacym, bez nakrycia lba, w podkasanym odzieniu..a moze nawet i bez odzienia…wyjaca po lacinie…apage age..apage age…..age apage….
  Jak sie to pokaze,,to niech sie pan od razu przepowadzi do innej chalupy..bo tego pan nie wygoni zadnym egzorcyzmem…powaznie…

 7. Machu Picchu said

  ad.6
  Przestań się pan wreszcie kompromitować i zaniżać poziom tego forum swoimi jakże błyskotliwymi wypowiedziami.

 8. JO said

  ad.6 . Panie Romanie ja cenie Pania Age za wiele…..Kazdy bladzi i Pani Aga rowniez…jak kazdy z Nas a jestesmy tu po to by Prawde Poszukiwac i mimo upadkow, bledow wspierac sie, budowac, pomagac a nawet UPOMINAC co jak rozumiem Pan Robi.
  ….:) sprobuje by zobaczyc czy dziala :))).

 9. JO said

  ad.7. Pan Roman potrafi wyprowadzic czlowieka z rownowagi ale trzeba przyznac, ze poziomu to Pan Roman nie zaniza. Przeciwnie, daje do myslenia, wprowadza STRES, ktory czesto jest pozytywnym czynnikiem na „czyjes nawrocenie”. Ja nie wyobrazam sobie Gajowki bez Pana Romana, Pani Agi…..

 10. RomanK said

  Machu Picchiu….nic tak nie zaniza poziomu forum- jak niedorastajacy do jego poziomu …uczestnicy..
  nie pomyslal pan o Wirtualnej Polonii??? tam maja poziom w sam raz dla pana. picchiu i machiu….:-)))

 11. syzyf said

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,Saudowie-nakazuja-przestrzegania-ramadanu,wid,14778692,wiadomosc.html , nasi „bracia starsi” wogole nie toleruja „u siebie” katolikow i wiadomo powszechnie jak „nas”opluwaja!!! tylko u nas mamy wmawiane ze wszyscy jestesmy bracmi,wszyscy przed Bogiem rowni,ze mamy byc tolerancyjni,w kosciele rozsiadla sie zachlanna zboczona bestia ktura niszczy nas od wewnatrz!!!!!!!

 12. Machu Picchu said

  RomanK
  Nie interesują mnie wirtualne polonie i inne wirtualne wymysły czy fanaberie powstałe w pańskiej głowie, a które usiłuje pan tu publice wmawiać.

 13. Diana said

  ad.6

  Panie Romanie K.

  Pan staczasz się do rynsztoka. Dla jakich celów Pan to robisz ? A może………. na czyje zamówienie ?

  I jakoś Gajowy Marucha dziwnie, na chwilę opuścił ……… las?

 14. aga said

  ad.JO

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/20/egzorcysta-walka-miedzy-dobrem-a-zlem-trwa-i-bedzie-sie-zaostrzac/#comment-180416

 15. Marucha said

  Re 12:
  U p. RomanaK można mieć zastrzeżenia co do formy, ale nie co do treści. To jeden z bardziej przenikliwych komentatorów rzeczywistości, która nas otacza.

  Re 13:
  Pani Diano, wzajemna niechęć p. Agi i p. RomanaK dokucza mi.
  Niewiele jednak mogę i chcę zrobić.
  Wciąż liczę na to, że powiedziawszy sobie nawzajem co myślą, odpuszczą dalsze starcia. A przynajmniej jedno z nich.

 16. aga said

  Czy donoszenie o personaliach osób,ktÓre sobie tego nie życzą też mieści się w ramach przenikliwego kometowania rzeczywIstosci ,Panie Marucha,
  Nie ma i nie może być zgody z naczelnym ukraińskim polonofobem, który wybiela pod plaszczykiem słowianofilstwa wybiela na każdym kroku,kiedy Gajowy i inni nie patrzą 🙂 zbrodni ukraińców na narodzie Polskim,a pod pozorem obrony Tradycji wynosi prawosławie i poniża katolicyzm,nie cierpi Feliksa Konecznego i innych wielkich Polaków wybełkotanymi bzdurami umniejszając ich wielkość,itd.
  Pan to doskonale wie,bo już pisałam,że jest Pan zbyt bystry aby nie wychwycić tego w tych plugawych wersetach.

  Tutaj jest próbka owego „polaka i katolika tradycyjnego” o wielkiej przenikliwości:

  „Jestes albo chora kobieta, albo zwykla szmata..do tego glupia.
  Chcesz placic na Niewidome dzieci w Laskach??? bo widze….. ze cie na to stac.
  Poniewaz twoje wpisy wypelniaja znamiona czynow karalnych, dlatego ustalilem twoja rozsamosc adress i wszystko co potrzebne .
  Latwo..bez niczyjej pomocy, a zaledwie dzieki twojej wszechobecnosci na Internecie zwlaszcza na Facebook:-)))
  Nie wiesz kopnieta, ze to tylko kwestia parunastu minut. Zdecydowana wiekszosc informacji o kazdym jednym, jaki opojawi sie na Necie jest dostepna i wiekszosc kazdy sam udostepnia, Zwlaszcza Facebook- jako narzedzie sluzb amerykanskich.
  Klamca jestes ty…gdyz ja wiem kim jestes ty wcale…ja nie mam nic do ukrycia ty srasz w gacie ze cie odkryto:-))))i lzesz jak suka i konfabulujesz zakopujac sie coraz glebiej w kupie gnoju ,ktora sama zrobilas,,,
  Ze strachu walisz na slepo, bo nie mozesz sobie przyponiec , z kim, komu, gdzie , na kogo nafajtolilas:-))) ja ci przypominac nie bede. Twoje oceny wartaja tyle dokladnei- co ty sama,,,,gudlajko !
  Gadanie z toba to koncert na puszczanie bakow..zatem nie mn zadnej przyjemnosci. Ludzie jesli mysla i maja troche lepiej w glowie niz ty- sami sa w stanie ocenic co uprawiasz i co reprezentujesz.
  Tak to wyglada- jesli sie glupiemu wydaje, ze za ksywka jest bezkarny:-))) dlatego ja pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem, bo o tym doskonale wiem.,.,ze nikt nie jest anoinimem:-)))
  Ale jak piszesz pod swoim nazwiskiem wiesz co mozesz napisac…a pod ksywka mozna tak zbudowac na sama siebie bat…ze jeszcze nic straconego:-)))mozesz zobaczyc- jak nim leja:-)))
  Obrzydzenie bierze patrzac na twoje seanse z piana na pysku z…… rozancem w reku…i obrazkami od Ks, Natanka….popatrz do lusterka…zalosna kreaturo.
  TO jest moja ostania odpowiedz dla ciebie….na forum Gajowki.”

 17. Piotrx said

  Re 13: Pani Diano, to jest po prostu inna, wroga nam cywilizacja ….

  Re 15:
  Jeszce próbka tych treści ….

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/08/cywilizacja-lacinska/

  cyt
  „Z daleka poznajemy ze sa lacinskie,,,czyli nasermatter:-))))) czyli wg lacinskiej zasady… qurwa , qurwarum poganiarum:-))))”

  (….)

  Objawy cywilizacji lacinskiej Polskiego Wymiaru Sprawiedliwosci…

  tak chciał za wszelką cenę dokopać tej „cywilizacji łacińskiej” że potem Gajowy musiał zamiescic sprostowanie i przepraszać

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/22/sprostowanie-w-sprawie-firmy-cubic-consultants/

  Czasem więc umiar bywa więc wskazany ….

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/03/homo-totalitarne-panstwo/

  cyt
  „Memento Polonus…z prochu powstales powstancze..w proch sie obrocisz……. zasrancze…..”

  Z cyklu przygadywał kocioł garnkowi ….

  https://marucha.wordpress.com/2012/05/26/rosyjski-panslawizm-jako-idea-geopolityczna/

  „Tys????? tluku tradycyjnym katolikiem????:-))))) z talmudycznym wkladem:-))) i pochodzeniem????”
  ………..
  „podobienstwa dotycza opisow okrutnosci i bezwzglednosci Polakow., ktory budzil strach przed wpadnieciem w ich rece…:-))))
  Az trudno uwierzyc,,patrzac na ich wnuki kurduple i tchorze:-))))”

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/14/skandal-policja-zastrasza-rolnikow/

  „Widzi pani doktor….teraz pani rozumie- dlaczego kastruja konie . byki, nawet psy….
  Polska Rzycpospolita Przestraszonych,,, ojczyzna kastratow.”

 18. Marucha said

  Re 16:
  Pani Ago, jak powiedziałem, forma wypowiedzi p. RomanaK nie zawsze jest przesadnie elegancka.

  Ale i ja nie wiem, jak bym zareagował, gdyby ktoś mnie uporczywie wyzywał od polonofobów i wybielaczy zbrodni ukraińskich. Proszę się spokojnie zastanowić nad tym, co napisałem – i może nawet przejrzeć ponownie wypowiedzi p. RomanaK, w których jakże często wykazuje szczerą troskę o Polskę.
  Troskę – a nie KADZENIE Polakom.
  Czasami trzeba zza hadkiej gęby dostrzec intencje.

  Co do wyjawiania Pani tożsamości… dla mnie wciąż jest nieznana i nie mam nawet zamiaru dochodzić, kim Pani jest, ale przecież umieszczając swoje dane na portalach typu Facebook sama Pani wyraża implicite zgodę na dostęp do nich…
  —————————————–

  Panie Romanie, niech Pan tak nie obrzuca p. Agi czym popadnie.
  Pani Ago, niechże Pani dostrzeże, że p. Roman NIE jest żadnym polonofobem.

  Pani Ago, Panie Romanie… czy nie możecie się po prostu ignorować? Bo na zgodę, choćby słomianą, nie liczę.

  Ech…

 19. JO said

  Droga Pani Ago, NIE OBCHODZA MNIE SLOWA nawet Papieza, ktory Mowi jedno, robi drugie a przypuszczam , ze trzecie mysli. To TAMUDYZM

  i nie jest to NIENAWISC a zwykla madrosc , Dar Ducha Swietego w Racjonalnym Ocenianiu Wypowiadanych Slow i Czynow i zastrzegam, ze NIE CZLOWIEKA, ktora to ocene kazdy czlowiek musi zostawic Panu Bogu

  Pani i inni moga przytaczac slowa JPII piekne godzinami a ja powiem, ze uwazam, ze celowo JPII mowil Prawde i Falsz po to by tacy jakl Pani uzywali Argumentow przeciwko Jedynej i NIEZMIENNEJ PRAWDZIE, ktora opiera sie na slowie i filozofii TAK< TAK NIE NIE

  ——————————-

  Jana Pawla II piekne slowa NIC ALE TO NIC NIE Wniosly do Kosciola Katolickiego, nic nowego nie potwierdzil a jego czyny i slowa ZAPRZECZYLY wiele w tym to co pieknie niby mowil

 20. JO said

  Po OWOCACH ich poznacie.

  Ja poznalem JP II po owocach…..

 21. Marucha said

  Re 17:

  1. Panie Piotrze, niestety, mówienie o cywilizacji łacińskiej w Polsce w czasie teraźniejszym może każdego rozdrażnić. Pan RomanK nie bluzga na cywilizację łacińską, ale na jej współczesną wersję (która mi przypomina raczej stan bezcywilizacyjny). Nie bluzga na Polaków, ale na ich żałosne, lemingowate parodie, jakie zaludniają Polskę.
  Dlaczego tego tak wiele osób nie rozumie?

  2. Przeprosiny firmy Cubic Consultants nie miały nic wspólnego z „dokopywaniem cywiilizacji łacińskiej”. Pan RomanK nie zrobił nic innego, niż wrzucił żywcem tekst opublikowany przez Fundację Lex Nostra. Bez własnego komentarza.

 22. Marucha said

  Re 19, 20:
  Papieża Jana Pawła II można poznać po słowach, czynach i owocach Jego pontyfikatu.
  Ale czy do końca?
  Pozostawmy choć trochę wątpliwości, boć Duchem Świętym nikt z nas nie jest i nie wie, jakie były Jego myśli i zamiary – i jakie siły na Niego wpływały.
  Trzymajmy się po prostu Ewangelii i Tradycji.

 23. JO said

  ad.22. To sa 2 rozne rzeczy o czym Pan napisal. Dzialenie Ducha Swietego moze sprawic , ze czyjac najgorsza robota przyniesie cudowne dla ludzi skutki ale NIE jest to rownoznaczne z tym , ze czyjas podla robota byla NIEpodla.

  ———————

  Pani Aga i ci ludzie, ktorzy maja postawe w stosunku do JP II dzialan jak Pani Aga nawet nie zdaja sobie sprawe z tego jak Grozni sa Dla Kosciola.

  Przeciez Pani Ago wierzac Pani ideii-zapatrywaniu ja i inni musieli by uwazac sie za schizofrenikow widzac JPII przy scianie placzu, calujacego Koran, odprawiajacego msze Nowusa, dajac Komunie na reke, odprawiajac Msze Ekumeniczne, dajacego sie czarowac wrozkom indyjskim i szamanom afrykanskim…..

  Przede wrzystkim jednak Pani Ago, Pani Oslabia czujnosc zwyklych ludzi, gloszac, ze wrzystko jest dobrze a WATYKAN wciaz KONTYNUUJE DOBRA ROBOTE swojego poprzednika

  Pani Jest Grozna Pani Ago

 24. JO said

  ad.22. Watpliwosci w stosunku do ZLYCH dzialan celowych JPII kazdy zdrowy na umysle czlowiek musi miec, jako chociazby ten ktory jest milosierny i nosi Milosc w sobie. Jednak te watpliwosci NIE moga zaslepic Prawdy o faktach – Owocach pontyfikatu.

  Pani Aga pcha ludzi by wierzyc, ze Watykan i Bractwo robi taka Gre w dobrego i zlego policjanta by przechytrzyc Masonerie, gre w Walenroda…. wg mnie to Paranoja taki sposob myslenia, naiwosc prowadzaca do smierci

 25. aga said

  Marucha napisał:

  „Panie Romanie, znamy się internetowo nie od dzisiaj i nie od wczoraj… dlatego pozwoli Pan, że spytam:
  Czy Pan naprawdę chce zrównać zbrodnie ukraińskich rezunów ze zbrodniami Polaków?
  Czy Pan naprawdę chce zrównać planowane ludobójstwo, które DO DZIŚ ma ogromne rzesze chwalców na Ukrainie z wyczynami jakichś polskich degeneratów, którymi reszta narodu pogardza?”

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/09/klamstwo-klamstwem-poparte/#comment-101795

 26. aga said

  ad.25
  Nie zauważyłam aby Roman K odniosł się do P/pytania Panie Marucha.

 27. aga said

  Roman K napisał:

  „Myli sie pani Aga,,Ojciec nie polecilby Koniecznego:-))) i nie polecal…”

  https://marucha.wordpress.com/2011/07/15/grunwald-przestroga-od-boga/#comment-102645

  Już kto jak kto ale Pan Gajowy chyba wie ,że to jest wierutne KŁAMSTWO,że ś.p. o.Mieczysław Albert Krapiec nie polecał Feliksa Konecznego.
  Więcej nie mam czasu ani ochoty wyszukiwać.

 28. aga said

  Ad.22
  Dokladnie tak, Panie Marucha ,tym bardziej,że w/w przeze mnie O.KRĄPIEC ,którego bardzo słusznie porownał Pan kiedyś do największego filozofa naszych czasow,na miarę Sw. Tomasa Akwinaty,
  mowił o papieżu :”to był wielki papież” i to nie gdzie indziej ale w rozmowach z Lusią Ogińską „U źrodla Prawdy”…
  A teraz JO zapewne w swojej zapalczywości wyzwie i s.p. o.Krapca i poetkę Lusię Ogińską dla siebie charakterystycznymi inwektywami….

 29. aga said

  Zal mi Pana,panie JO.
  Trzeba się za Pana modlić bardziiej niż za niektórymi nieświadomymi,wyszydzanymi przez pana ale jakże szczerze miłującymi Chrystusa i Kościół „posoborowymi” katolikami.

 30. Przecław said

  #5 JO
  Tak, jestem tym samym.
  Nie rozumiem dlaczego niemożliwe ? Coś sobie Pan wbiłeś do głowy, że po „w, k” itp nie można pisać „sz”, wyrzucić ćwieka – cały problem.
  Proszę się nie obrażać.

 31. aga said

  ad. 18
  Panie Marucha troskę to widac i czuć u macieja Giertycha w Opoce.

  Ta też uznaję tzw. negatywne motywowanie ale bez poniżania,bluzgów i czy odczuwanej przez wielu pogardy…

  W każdym razie postaram się ignorować tego sobnika za P/ zaleceniem.

  pozdrawiam

 32. Przecław said

  Pani Ago,
  cóż mogę dodać, po prostu ma Pani rację.
  Pozdrawiam.

 33. JO said

  ad.30.Panie Przeclaiwe, ja nie potrafilbym na Pana sie obrazic a tymbardziej za uwage na temat mojego problemu z ort, ktore sie poglebia im dluzej jestem poza Polska.

  Ja sam jestem sflustrowany na siebie, ze tak pisze tragicznie. Pisze miedzy przerwami..czasem miedzy konsulrtacjami majac doslowinie 1 minute na odpowiedz…i kolejny pacjent….

  Nie usprawiedliwiam sie, na takie tragiczne bledy usprawiedliwienia nie ma a jedynie slowa przepraszam.

  Mam do wyboru pisac czasem tu w Gajowce z bledami lub nie pisac wcale. Ja wybralem to drugie wyprowadzajac ludzi z rownowagi swoja ortografia.

  Zauwazylem, czy to j.rosyjski, czy angielski, czy niemiecki czy lacina – ja robie bledy, choc bardziej czy mniej posluguje sie tymi jezykami.

  Nie umiem sobie z tym poradzic pedzac za innymi rzeczami, ktore uwazam za wazniejsze. Ulegam swiatu w tej materii ..
  Nie licze na zrozumienie
  Za kazdym razem bede kazdego przepraszal i sie tlumaczyl
  Jak bede juz b stary i siedzac wylacznie w swoim pokoju…przy mietowej cherbacie…majac czas na pisanie w Gajowce, zobaczycie Panstwo piekne moje zdania, bez zadnego bledu.
  Poki co, narazam Was na swoje opinie na poruszane tematy piszac zdaniami pelnymi bledow.
  Pocieszam sie, ze moze nie jeden z Was wowczas sie stara by pisac poprawniej 🙂 majac tak tragiczny przyklad polszczyzny pisanej….

  I ja pozdrawiam Panie Przeclawie

 34. JO said

  ad.29.Prosze nie czuc tego zalu Pani Ago.Widocznie wg Pani bedac w bledzie…ja potrzebuje czasu. Wole jednak byc „adwokatem Diabla” niz narazac moje dzieci na utrate wiary pokazujac przyklad Jana Pawla II Pontyfikatu i nie jest dla mnie w tym momencie wazne, czy On sam dokonal tego mieszania prawdy z falszem czy go wrobiono pod roznymi presjami.

  Zamilcze , przestane wyciagac tematy przeciwko JPII dzialaniom tylko wowczas gdy TRADYCJA oglosi go Swietym

  Prosze sie za mnie modlic. Ja potrzebuje modlitwy. Ja modle sie rowniez i za Pania

 35. EC said

  P. Aga ma rację, równie dobrze jak Janowi Pawłowi II zarzucanie różnych błędów, można zarzucać zabijanie chrześcijan Szawłowi, później św. Pawłowi.
  Panie JO, w owocach swoich św. Paweł miał zabijanie wyznawców Chrystusa, a jest świętym.
  I mógł zostać wybranym narzędziem Boga-Chrystusa. Wielu widziałem odważnych mędrków, którzy jak poczuli trochę bólu i strachu, „brali ogon pod siebie „. Jeśli nie będziemy mieli łaski Boga, to pognamy w swojej odwadze jak apostołowie w gaju oliwnym, każdy w inną stronę.
  Jedyny który powrócił później pod krzyż to św. Jan, i jako jedyny nie zginął śmiercią męczeńską.
  Jan Paweł II za błędy które popełnił, pokutował, i toż to każdy mógł widzieć. (każdy z nas popełnia błędy).

  Warto się zapoznać z tekstem poniżej, ponieważ możliwy jest podobny scenariusz naszych najbliższych czasów, wg. tekstów proroków czasów ostatecznych. (imprimatur Kościoła)

  «Wiele razy wam ogłaszałam – mówi ks. Gobbiemu Matka Najświętsza, 31 grudnia 1992 – że zbliża się koniec czasów i przyjście Jezusa w Chwale. Pragnę wam dziś pomóc w zrozumieniu znaków opisanych w Bożym Piśmie, które wskazują na wielką bliskość Jego chwalebnego powrotu. Znaki te – jasno ukazane w Ewangeliach, Listach św. Piotra i Pawła – realizują się w obecnych latach» (485). Maryja szczegółowo poucza o tych znakach. Oto one:
  – szerzenie się błędów prowadzących do utraty wiary i odstępstwa (Mt 24,4n; Mt 24,11; 2 Tes 2,3; 2 P 2,1nn);
  – wybuch wojen i walki bratobójcze, mnożenie się katastrof naturalnych (por. Mt 24,6-12);
  – krwawe prześladowanie wiernych Jezusowi; głoszenie Ewangelii na całym świecie (por. Mt 24,9-10.14);
  – nadzwyczajne znaki na niebie (por. Mt 24,29).
  Maryja wyjaśnia: «Cud słońca – dokonany w Fatimie w czasie Mojego ostatniego objawienia się – wskazuje, że weszliście obecnie w czasy, w których spełniają się wydarzenia przygotowujące was na powrót Jezusa w chwale (por. Mt 24,30)» (485). Maryja mówi dalej ks. Gobbiemu o strasznym świętokradztwie, jakiego dokona ten, który sprzeciwia się Chrystusowi, czyli Antychryst. Wejdzie on do Świętej Świątyni Bożej i zasiądzie na tronie, każąc siebie adorować jako Boga (por. 2 Tes 2,2.4-10; Mt 24,15). Wyjaśnia Ona, o jakie świętokradztwo chodzi: «Na zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta» (por. Dn 12,11) (485). Opisywanie pojawiających się znaków – zapowiadających powrót Jezusa i ostateczny tryumf Boga – Maryja kończy słowami ostrzeżenia: «coraz bliższa staje się chwila pełnego ukazania się Antychrysta.» Czas ostatnich dwóch świadków z Objawień Św. Jana się kończy. Po Papieżu Benedykcie XVI, na tronie zasiądzie prawdopodobnie Antychryst.(mason-faryzeusz). Dokona największej ohydy spustoszenia, zakaże konsekracji Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa na wszystkich ołtarzach świata. Apostazja naród jest prawie w pełni(inaczej to by się nie powiodło). Ten właśnie moment będzie śmiercią Kościoła, jak niegdyś Jezusa Chrystusa na Krzyżu.(o tym mówi trzecia tajemnica fatimska – papież z kościołem wierzących idzie na górę, na której stoi krzyż i tam zostaje zabity). Po tym nastąpi Zmartwychwstanie = Paruzja. Powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię. Zastanowi się ktoś dlaczego Jan Paweł II i Benedykt XVI są ostatnimi dwoma świadkami z Apokalipsy. Jan Paweł I sprawował swój pontyfikat 33 dni, jak 33 lata życia Chrystusa. Tak jak kropka nad papieżami. Oraz jako jedyni nie mieli już zakładanej Tiary, potrójnej korny, symbolu władzy Niebiańskiej, Ziemskiej i nad Czyśćcem.
  Według wizji Jana Bosko, kościół miał otrzymać dwa filary ratunku. Filar Maryjny oraz Eucharystyczny. Jan Paweł II był to papież Maryjny(w historii Kościoła nikt nie pielgrzymował ze słowem Ewangelii po całym świecie jak On=z trudu słońca). Benedykt XVI to filar Eucharystyczny=chwała oliwki. Nawet w nie potwierdzonych przepowiedniach jest iż ostatni papież miał być murzynem. W herbie Benedykta mamy głowę murzyna. A na dodatek Benedykt XVI jako pierwszy papież wycofał Tiarę nawet z herbu papieskiego (zastąpił ją mitrą). Koło się historii zbawienia się zamyka.
  Szczęść Boże.

 36. Zdziwiony said

  Pani Ago,

  od wczoraj do jutra odbywa się „Łemkowska Watra” w Zdyni nad którą patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

  „Kulminacją programu będzie sobotni koncert galowy oraz wieczorny blok koncertowy podczas którego, wspólnie z Państwem zapalimy sześćdziesiąt pięć światełek mających przypominać nam o wydarzeniach z 1947 roku” – a nam „Łuny w Bieszczadach” wg Jana Gercharda.

  W swoim czasie miałem „przyjemność” bycia na tej łemkowskiej watrze, doświadczając przeciętych przewodów hamulcowych w swoim samochodzie.

 37. wet3 said

  @ Marucha (15)
  Nie zgadzam sie z Panem. Mozna miec bardzo powazne zastrzezenia, tak do formy, jak i do tresci. Problem polega na tym, ze swoimi stronniczymi komentarzami w obronie Romana K opogarsza Pan tylko i zaostrza sytuacje.

  Otóż moim zdaniem kilka osób po prostu nie rozumie, o co p. Romanowi chodzi – a i on sam nie ułatwia tego zadania, nie starając się tłumaczyć ze swych słów.
  Nie jest mym zamiarem pogarszanie sytuacji.
  Admin

 38. JO said

  ad.35. Sw Pawel nawrocil sie i do konca Zycia Zalowal…pokutowal i calym swym zyciam i Smiercia Meczenska jak sadze odpokutowal

  Porownywanie Sw Pawla do poczynan, zycia i smierci JPII jest totalnym nieporozumieniem… , ktore swiadczy o Panu

  ad.36. Bol komolowski jest na organizowanych spedach majacych na celu by Masonsko Dzialic po to by znow laczyc w chore organizmy by miec wladze….i przebudowywac Swiat.

  Bula Komorowskiego Obecnosc i Mecenat swiadczy o tej Imprezie dobitnie ale NIE O LEMKACH – PRAWDZIWYCH LEMKACH a li tylko o Lemeckich Lemingach

 39. JO said

  ad.35. „Panie JO, w owocach swoich św. Paweł miał zabijanie wyznawców Chrystusa, a jest świętym.”

  Taka wlasnie Lemingow-wykrztalciuchow Teologia i rozumowanie

  ———————————————————-

  Bedac na „wygnaniu” spotkalem taka po „wyzszej szkole” – politykoznastwei…., ktora siedzac na lawce z piwem z innymi Facetami z Piwem miala Powazne zdanie o Polikocie, na ktorego glosowala. Wypowiadala mi ona teorie jakoby Wielki Polak Polikot publicznie trzymajacy imitacje meskiego penisa…., reakcjami Szokowymi dla Polakow, chce Przebudzic Polske

  ————————————-

  Biedna Ta Polska majaca Dzieci, ktore mysla jak ta popierajaca Polikota lub EC z 35, ktorej opinia jest, ze owocem Sw Pawla jest smierc wyznawcow Chrystusa zadana przez tegoz …….

 40. Przecław said

  JO

  Panie JO, za mało wiary w swoje siły.
  O ile ja pamiętam czego uczono mnie w szk.pdst,.jest regułą, z wyjątkami, że po bezdźwięcznych np po P spółgłoskach piszemy RZ, natomiast po „W”, które jest dźwięczne, swobodnie piszemy SZ , tak jak się słyszy. Coś się Panu pokiełbasiło.
  Błagam, pisz Pan SZ, SZ, SZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  przecieź forma teź świadczy o treści.

  Nie porównuj się Pan z RomanemK, bo on złośliwie kaleczy nasz piękny język POLSKI, taka jego, psia mać, kultura…

 41. JO said

  ad.35. „Jan Paweł II za błędy które popełnił, pokutował, i toż to każdy mógł widzieć. (każdy z nas popełnia błędy).”

  : ((””’

  Ja placze nad Pana glupota

  Pawel pokutowal, bo wiedzial i przyznal sie do Grzechu

  Z zadnego pisma po JPII nie wynika, ze JPII przyznal sie do Grzechu jakim jest Modernizm w jego Pontyfikacie. Z zadnego pisma i czynow nie widac, by poddal sie pokucie i zadoscuczynil

  Ja rozumiem, ze „cierpienia” ciala , gryms bolu JPII Pan /Pani uwaza, za te cierpienia za Grzechy – zapewne jego wlasne i swiata….

 42. JO said

  ad.40. Bede pracowal ciezej nad soba, obiecuje.
  Wszystko, wszedzie, wszakze…

  Dziekuje Panie Przeclawie

 43. RomanK said

  Szanowny panie Waclawie….tlumaczenie odnosi skutek tylko do ograniczonego kregu.Bardzo ograniczonego kregu,
  Nie ma natomiast zadnego, ale to naprawde zadnego wplywu na,,, ograniczonych!

  Stad bierze sie tak ogromna liczba sekt.,.,.,w kazdej jednej religii…:-)))) i takie rzesze misjonarzy na swoja wersje:-)))

 44. LO said

  Lista zlych czynow JPII jest dluga. Czy jest lista dobrych, szczegolnie co zrobil dla Polski?
  Kiedys zaskoczyla mnie opinia Zyda z Polski wychwalajaca JPII o ktorym napisal „nasz super-papiez”.
  Myslalem ze uwaza sie za Polaka. Po odkryciu pochodzenia matki Wojtyly przestalem sie dziwic tej reklamie.

 45. JO said

  ad.43. Dziekuje Panie Romanie, slowa swe chyba Pan kieruje do mnie. Jestem ograniczonym a jednak ze swoich granic ograniczenia probuje sie wydostac i wdzieczny jestem Tlumaczeniom Pana Przeclawa w temacie moich ograniczen 🙂 . Wierze, ze ludzie moga stwac sie doskonalsi…be w to wierzy Pan Bog mowiac bysmy stawali sie „doskonali”, dozyli do Doskonalosci a Kosciol Naucza bysmy Poszukiwali Jej.

  Pana wpis tchnie totalnym pesymizmem w Czlowieka

 46. Marucha said

  Re 40:

  Nie porównuj się Pan z RomanemK, bo on złośliwie kaleczy nasz piękny język POLSKI, taka jego, psia mać, kultura…

  A czy Panu, Panie Przecławie, nie przyszło do głowy, że p. RomanK może mieć przejawy dysleksji? Zakłada Pan z góry, że pisze „nei” zamiast „nie” po to, aby złośliwie kaleczyć polszczyzn?

 47. RomanK said

  Zdziwiony powiedz mi czlowieku,,co wspolnego maja Lemkowie ze Zdyni z Lunami w Bieszczadach.
  TO bardzo madre posuniecie Komorowskiego- ze objal patronat.,sam na to nei wpadl zaloze sie o kazde pieniadze ,musial mu poradzic prof Kuzniar:-))).,.,.szkoda, ze tak pozno bo od paru lat juz Juszczenko probowal przytulic Zdynie do Tryzuba.
  Moze zamiast Zdyni podrzucic mu do przytulania Przeclawa. z Piotrem- tak tego podpartym krzyzem Sw Andrzeja….z podobna kultura:)) nazywaliby go Przeclaw Podrzutek i Petro Keremeslo:-)))) ale jak znam Lemkow napewno zwykle po lemkowsku gadali by na nich zwyczajnie ,.,najduchy:-))))

 48. Przecław said

  #46 Marucha

  O ile wiem, dysleksja to wada wymowy, natomiast pisownia to co innego.
  Notoryczne pisanie NEI to zwykłe niechlujstwo, które łatwo można skorygować przed kliknięciem „opublikuj”, warunek trzeba chcieć.

 49. Marucha said

  Re 47:
  Łemkowie nie mają nic wspólnego z łunami w Bieszczadach, ale dzięki b. mądrej polityce wszystkich polskich rządów czują się coraz bardziej Ukraińcami, co kiedyś może zaowocować…

 50. Marucha said

  Re 48:
  Jest Pan w błędzie. Dysleksja dotyczy zarówno percepcji wzrokowej, jak i słuchowej oraz kombinacji powyższych.
  Ktoś widzi, ale nie dostrzega. Słyszy, ale nie może usłyszeć. To skomplikowany problem i zwalanie wszystkiego na „niechlujstwo” to tak, jak ja bym zarzucał Panu brak dobrej woli jako przyczynę, że nie przebiega Pan 100 metrów w 9.5 sekundy.

 51. wet3 said

  @ Marucha i Roman K
  To nie jest ograniczony krag. Niech Roman K przypomni sobie ile to osob na tym forum obrzucil lajnem i blotem, tylko dlatego, ze nie podzielali jego „swiatej” (*???!) opinii. Niech takze Pan Marucha w koncu sobie uprzytomni, ze chamstwa nie powinno sie tolerowac!
  PS – Jakos, np. Pani Aga, Tralala, Przeclaw, JO, Kapsel, Piotrx, ja – i dalej nie chce mi sie juz wymieniac, mamy w wielu przypadkach roznice pogladow. Jakos, w odroznieniu od Romana K, NIGDY NIE obrzucamy sie inwektywami. Moim zdaniem pan Roman K zdecydowanie powinien sie dostosowac do porzekadla gloszacego: nie wazne jest co do geby sie wezmie, ale bardzo wazne jest to, co sie z niej wypusci! Pan Roman K zachowuje sie jak idiota, ktory uwaza, ze on tylko jedem pozjadal wszystkie rozumy! Natomiast pan Marucha powinien zrozumiec, ze ludzie nie maja ochoty byc obrzucani lajnem i blotem, tylko dlatego, ze maja odmienna opinie na jakis temat!!!

 52. wet3 said

  @ Przeclaw
  Tym razem stoje po stronie Pana JO, ktory wyraznie powiedzial, ze sw. Pawel sie nawrocil … Prosze sobie to dobrze i powoli przemyslec. JP2 nawet obrzucil klatwa SSPX…
  PS – Bardzo szanuje Pania Age, ale tym razem nie zgadzam sie z Nia.

 53. Przecław said

  #52
  Ależ moja uwaga do JO nie dotyczyła tych spraw.
  To samo odnośnie Pani Agi.

 54. wet3 said

  @ Przeclaw
  Wielkie dzieki za sprecyzowanie. Pozdrawiam Pana.

 55. Marucha said

  Re 51:
  Przestaję się wtrącać w kłótnie między gośćmi gajówki.
  Przestaję apelować.
  Nie mam kompetencji sędziego pokoju, nie mam takich ambicji.
  I nie mam już chęci obrywać za to po łbie.
  Niech gajówka będzie zwierciadłem tego, jacy jesteśmy, jako naród.

 56. Piotrx said

  Re 21:

  1. Ja jednak nie potrafię bluzgać na swój naród i to dla mnie nie do zaakceptowania, co najwyzej mogę wkurzać się czy nazwać dosadnie jego konkretnych przedstawicieli którzy na to zasługują, a uogólniając bluzga się tez na samego siebie ..

  2. „Przeprosiny firmy Cubic Consultants nie miały nic wspólnego z “dokopywaniem cywiilizacji łacińskiej”. Pan RomanK nie zrobił nic innego, niż wrzucił żywcem tekst opublikowany przez Fundację Lex Nostra. Bez własnego komentarza.”

  Panie Gajowy dobrze Pan wie, że tu nie chodzilo o zacytowanie tego artykułu, bo wiekszość z nas tak robi w Gajówce , ze cytuje różne teksty i trudno aby kazdy w 100% odpowiadał za ich treść , ale o dopisek przed cytatem tego artykułu:

  „Objawy cywilizacji lacinskiej Polskiego Wymiaru Sprawiedliwosci…”

  Miało być złosliwie a obróciło się to przeciwko piszącemu …

  A dobrze wiadomo ze obecny wymiar sprawiedliwości w Polsce , w zach. Europie czy USA ma więcej wspólnego z Talmudem niż cywilizacją łacińską.

 57. Marucha said

  Re 56:
  Ja odebrałem zwrot “Objawy cywilizacji lacinskiej Polskiego Wymiaru Sprawiedliwosci…” jako sarkazm.
  Tak samo, gdy gajowy pisze „moi mądrzy i patriotyczni rodacy”, ma na myśli coś zupełnie innego, czego nie przytoczy ze względu na zgorszenie publiczne.

 58. wet3 said

  @ Piotrx
  Mam nadzieje, ze w koncu bedziemy NORMALNI !!! Serdecznie pozdrawiam.

 59. Piotrx said

  Re 36:

  Nawet “Watry” łemkowskie w Polsce są używane jako propaganda ideologii OUN

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3428

  /fragmenty/

  Było stoisko chyba Związku Ukraińców w Polsce z wydawnictwami (książki, gazety, itp.) gdzie kupiłem wydaną po polsku książkę Ihora Iljuszyna „UPA i AKA, konflikt w Zachodniej Ukrainie 1939-1945”. Otrzymałem za darmo gazetę „Nasze Słowo”. Na stoisku była zawieszona do sprzedaży mapa „Łemkowszczyzna”. Oczywiście to manipulacja Ukraińców i Łemków, gdyż nigdy w Polsce nie było takiego regionu geograficznego. Chcą oni w ten sposób podkreślić swoje prawa do tych ziem. Owszem były opracowania map, gdzie były zamieszczone obszary zamieszkiwania mniejszości narodowych lub grup etnicznych. Pewne obszary Polski były zamieszkiwane przez Łemków, którzy przybyli do Polski podobnie jak Cyganie, Żydzi, Ormianie itd. W Polsce jest obecnie 25tys. Ukraińców i 5tys. Łemków. Oczywiście część Łemków utożsamia się z Ukraińcami.

  Pod krzyżem na wzgórzu znajduje się głaz z metalową tablicą z napisem „Wypędzonym z Łemkowszczyznę w 50 rocznicę akcji „Wisła” 1947-1997”. Tekst ten zawiera 3 fałszywe informacje: nie było regionu geograficznego nazywanego Łemkowszczyzną, nie było wypędzeń, były przesiedlenia w inne rejony kraju, gdzie Łemkowie jak twierdzi wielu autorów książek i artykułów mieli możliwość mieszkania w lepszych warunkach (awans cywilizacyjny) i korzystali z pomocy finansowej państwa polskiego. Przyczyną przesiedleń była działalność części Łemków skierowana przeciwko państwu polskiemu (m.in. działalność w UPA lub pomoc UPA). Inną fałszywą informacją jest podanie nazwy akcja” Wisła”. Nigdy nie było akcji „Wisła”, była operacja „Wisła”. Dlaczego Łemkowie i Ukraińcy używają niewłaściwej nazwy, widocznie mają w tym jakiś cel. Łemkowie od 1956 r. mają cały czas możliwość powrotu na swoją ojczystą ziemię lecz z tego co wiem nie są tym zbytnio zainteresowani. Łemkowie, pomimo tragedii przesiedlenia ich w inne regiony kraju, byli bez porównania w lepszej sytuacji i lepiej traktowani niż Polacy z dawnych Kresów II RP, którzy zostali nie przesiedleni, lecz wypędzeni na zawsze.

  W stercie zamokłych gazet i ulotek na terenie Watry znalazłem ulotkę Fundacja „Losy niezapomniane”. Jest formą apelu o upamiętnianie historii i losów ludzi, którzy w 1947r. zostali „ deportowani” z własnych domów. Szkoda , że przez cały czas zapominania się o tragicznych losach Polaków po II wojnie światowej zamieszkujących południowo-wschodnie tereny Polski, jak i tragiczne losy Polaków zamieszkujących dawne tereny Kresów wschodnich II RP. W ulotce jest następujący tekst: ”Jesteśmy pewni, że z czasem wszystko to stanie się podstawą do stworzenia muzeum poświęconego losom ludzi, których w 1947 r. spotkała niezwykła krzywda.” A może w tym muzeum powinno się uwzględnić krzywdy doznane przez Polaków różnych narodowości z rąk Ukraińców i Łemków z podaniem faktycznych przyczyn operacji „Wisła”?

  Czy taka impreza powinna być w Polsce? Moim zdaniem nie! A dlaczego? Gdy byłem na terenie dzisiejszej Ukrainy zachodniej ( w czasach II RP Wołyń i Małopolska wschodnia) Polacy tam zamieszkali opowiedzieli mi o spotkaniu sprzed kilku lat czynników rządowych z Polski i Ukrainy. Polacy zwrócili się do Ukraińców, że skoro Ukraińcy (ich władze) nie finansują działalności kulturalno- oświatowej Polaków tam zamieszkałych, to strona Polska nie będzie finansować strony kulturalno- oświatowej mniejszości narodowej Ukraińców w Polsce. Rozległ się szum i żądanie strony ukraińskiej, że im się to należy. Pozostało na tym, że władze Polski dalej finansują działalność kulturalno- oświatową Ukraińców i Łemków w Polsce, jak również działalność kulturalno- oświatową Polaków na Ukrainie. Obywatele polscy- Łemkowie i Ukraińcy korzystają przy organizacji imprez z pieniędzy publicznych państwa polskiego pomimo tego, jak np. w przypadku Łemków jest ich zaledwie około 5tys. osób. Wielokrotnie większa liczba Łemków znajduje się poza granicami Polski i tam oni powinni organizować swoje imprezy. A tak państwo polskie umożliwia i finansuje zjazd Łemków i Ukraińców (niektórzy Łemkowie uważają się za Ukraińców) z całego świata. W imię czego? Czy państwo jesteście w stanie wyobrazić sobie sytuację, że Polacy na dzisiejszej Ukrainie zachodniej (dawnych Kresach II RP) organizują imprezy, podczas których na stoisku znajdują się w sprzedaży mapy z napisami polskimi – miejscowości Wołynia i Małopolski wsch. z czasów II RP i książkami polskimi opisującymi zbrodniczą działalność nacjonalistów ukraińskich i Łemków związanych z OUN- UPA oraz na terenie imprezy znajduje się pomnik poświęcony polskim ofiarom, które zginęły z rąk OUN- UPA. Watra jest moim zdaniem promocją Ukrainy i Ukraińców za polskie pieniądze. Polacy mieszkający na terenach, które obecnie należą do Ukrainy zazdroszczą praw i przywilejów, jakimi się cieszą Łemkowie i Ukraińcy w Polsce. Szkoda, że oni nie chcą tego dostrzec. A tymczasem Ukraińcy na zach. Ukrainie stawiają pomniki i tablice upamiętniające swoich „bohaterów” np. S. Banderę, R. Suchewycza, nie licząc się z nikim i z niczym, za nic mają opinie Polaków. Doszło do tego, że na polskiej szkole we Lwowie jest tablica upamiętniająca R. Suchewycza. Polacy uważają tych „bohaterów” za zbrodniarzy.

 60. Piotrx said

  „….Odbywa się doroczne łemkowskie święto, zwane Watrą, w Zdyni pod Gorlicami.

  Dobrze, że mniejszości etniczne i narodowościowe pielęgnują swoje tradycje. Dobrze, że państwo polskie je w tym wspomaga. Żle jednak, że niektóre z tych święt stają się okazją do propagowania idei antypolskich i faszystowskich.

  W dzisiejszym „Dzienniku Polskim” możemy przeczytać w reportażu z Watry: :”Igor Panas z wykształcenia matematyk, z zawodu fotograf przyjechał do Zdyni z Lwowa. Jest Ukraińcem. Nosi czerwoną koszulkę z wizerunkiem Stepana Bandery. Miał w rodzinie banderowców, członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. – Mam pełne prawo nosić tę koszulkę, bo sercem jestem banderowcem – mówi. Nie ma łemkowskich korzeni, ale do Zdyni przyciągnęła go dobra sława, jaką otoczona jest organizowana tam od dwudziestu lat łemkowska watra. Fotografuje, poznaje ludzi. Nie ma żadnej bariery językowej, bo w Zdyni przez trzy dni trwania Święta Kultury Łemkowskiej obowiązuje język ukraiński.”

  ……

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1980

  Koszulka z Banderą 2009-07-20

  Odbywa się doroczne łemkowskie święto, zwane Watrą, w Zdyni pod Gorlicami. Dobrze, że mniejszości etniczne i narodowościowe pielęgnują swoje tradycje. Dobrze, że państwo polskie je w tym wspomaga. Żle jednak, że niektóre z tych święt stają się okazją do propagowania idei antypolskich i faszystowskich.

  W dzisiejszym „Dzienniku Polskim” możemy przeczytać w reportażu z Watry: :”Igor Panas z wykształcenia matematyk, z zawodu fotograf przyjechał do Zdyni z Lwowa. Jest Ukraińcem. Nosi czerwoną koszulkę z wizerunkiem Stepana Bandery. Miał w rodzinie banderowców, członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. – Mam pełne prawo nosić tę koszulkę, bo sercem jestem banderowcem – mówi. Nie ma łemkowskich korzeni, ale do Zdyni przyciągnęła go dobra sława, jaką otoczona jest organizowana tam od dwudziestu lat łemkowska watra. Fotografuje, poznaje ludzi. Nie ma żadnej bariery językowej, bo w Zdyni przez trzy dni trwania Święta Kultury Łemkowskiej obowiązuje język ukraiński.”

  Stepan Bandera, szef terrorystycznej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów był zbrodniarzem. W okresie międzywojennym przyczynił się do zabójstwa kilku polskich urzędników, w tym ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego i lwowskiego kuratora oświaty Stanisława Sobińskiego, za co został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Karę śmierci zamieniono mu na dożywocie, a we wrześniu 1939 r. został ze względu na polski humanitaryzm wypuszczony z więzienia. Cały czas kolaborował z Niemcami, a jego formacja wzięła udział w ludobójstwie Żydów i Polaków.

  Gdyby na jakimkolwiek festiwalu kultury niemieckiej, nawet w samych Niemczech, ktoś nosił na sobie koszulkę z Adolfem Hitlerem czy Heinrichem Himmlerem, to wybuchłby skandal, a władze nie tylko polskie interweniowałyby. Podobnie byłoby, gdy na festiwalu kultury żydowskiej, gdyby ktoś ubrał koszulkę z podobiznami okrutnych oficerów Urzędu Bezpieczeństwa np. Anatola, Fejgina, Jożef Różańskiego vel Józef Golberg czy Julii Brystygierowej, zwanej przez swe ofiary „Krwawą Luną”. Albo też z podobiznami żydowskich policjantów, którzy w czasie II wojny światowej współpracowali z Niemcami, pomagając im w zagładzie swoich rodaków.

  Jednak ubranie koszuli z podobizną Bandery czy z innego ukraińskiego zbrodniarza nie wzrusza „poprawnie politycznie” polskich władz. Minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna wciąż udaje, że nie widzi odradzającego się agresywnego nacjonalizmu ukraińskiego. Może się to bardzo zemścić w najbliższym czasie, w czasie EURO 2012, które z pewnościa pogrobowcy z UPA wykorzystają do propagowania swoich „wartości”.

  Jeżeli prokuratura polska nie zareaguje na zjawiska opisane w „DP”, to znaczy, że Trzecia RP jest tak słaba jak Rzeczpospolita szlachecka w XVIII w.

  Co do podobnych paranoi, to jeden z Internautów napisał do mnie:

  Jestem pełen oburzenia treściami publikowanymi na zakłamanej Wikipedii. Proszę zajrzeć na stronę poświęconą nacjonalistycznemu ukraińskiemu zespołowi „Tartak” i i samemu się przekonać jakie kłamstwa są tam wypisywane. Próbowałem wielokrotnie zmieniać i pisać że UPA nie walczyło z ” armią niemiecką i wspierającymi ją oddziałami polskimi” tylko napadło na bezbronnych wiernych zgromadzonych w kościele. Niestety jakiś głupi administrator ciągle przywracał poprzednią wersję i teraz zablokował możliwość edycji strony. To skandal!!

  Artykuł w tej Wikipedii ma wyraźnie charakter gloryfikujący ten nacjonalistyczny zespół Tartak.”

  I rzeczywiscie. Otwarłem w Wikipedii link grupy muzycznej „Tartak” z Łucka na Wołyniu i przeczytałem ku swemu zdumieniu:

  Historia zespołu zaczyna się w roku 1996, kiedy projekt bierze udział w festiwalu Czerwona Ruta, który wygrywa w kategorii muzyki tanecznej, zaprezentowawszy piosenki O-la-la, Podaruj meni kochannia i Bożewilni tanci. Wydany w 2004 roku utwór „Ja ne choczu” stał się jednym z hitów pomarańczowej rewolucji.

  W 2006 roku wraz z Andrijem Pidłużnym (znanym pod pseudonimem artystycznym Niczława) zespół zarejestrował utwór Ne każuczy nikomu, poświęcony bojownikom za wolną Ukrainę. Wideoklip nakręcono na miejscu bitwy, która miała miejsce w 1943 pomiędzy UPA a armią niemiecką i wspierającymi ją oddziałami polskimi.”

  Jeszcze jeden krok a dowiemy się, ze na Wołyniu w 1943 r. UPA broniła bezbronnej cywilnej ludnosci ukraińskiej, na którą napadało Wojsko Polskie wspierane przez SS i Gestapo . A może dowiemy się także w czasie powstania w Warszawie bojówki złozone z Polaków i Żydów mordowały bezbronna ludność niemiecką.

  Napiszę jednak list do polskiej prokuratury.

  PS. Dzisiejszy Dziennik Internetowy Katolickiej Agencji Informacyjnej strzeszczając artykul z „DP” ocenzurował cały akapit o koszulce z Banderą, pozostawiając jedynie dwa fragmenty mówiące o tym, że Łemkowie spędzją w Zdyni czas na modlitiwie oraz na spożywaniu piwa i kiełbasek. Tak wygląda „poprawnie politycznie” rzetelność dziennikarska.

 61. Piotrx said

  Re 58. Miejmy nadzieję Panie Wet3 – i ja Pana pozdrawiam

 62. Marucha said

  Niewielu Łemków dobrowolnie pomagało banderowskim bandytom. Na ogół byli do tego zmuszani, a banderowcy potrafili to robić.
  Przyznam też, że nie rozumiem różnicy między „akcją” a „operacją”.

  Widząc stosunek Polaków do Łemków, nie dziwię się, że coraz więcej Łemków przyznaje się do ukraińskości. A i że wpływy neobanderowców wśród nich rosną.

 63. JO said

  ad.59. Takie dzialania sa Masonska Budowa klina , Atomizacja lub jej kontynuacja. Tu nie ma strony uprzywilejowanej Lemeckiej czy PRL Bis Polakow, tu sa wylacznie kozly ofiarne, ktorych napuszcza sie na siebie a strona Uprzywilejowana jest NAPUSZCZACZ, ktory oczekuje zbioru plonow w odpowiednim momencie. Typowe Dzialanie talmudyczne , ktore bazuje na niskich instynktach oglupionych Lemingow obu stron.

  Ksiadz Issakowicz – Zalewski wpisuje sie w Nieswiadomego lub Swiadomego (Bog jeden wie) podjudzacza naczelnego, dobrego dla PRL bis Polakow – Policjanta, ktory tak wyraznie wie kto jest a kto nie jest Ukraincem , Lemkiem i jak Te NARODY w odroznieniu wlacznie z nowoPolskim winny ze soba wspoldzialac.

  NIE ma roznicy miedzy ludzmi na Ukrainie , Lemkowszczyznie, PRL Bis calej…..a jedynie etniczne, ktore kazdy winien zachowywac, dbac i byc dumnym….bo MY JESTESMY wszyscy Jednym Narodem Rzeczpsopolitej i jedni moga zwac ja Ukrainska a inni Polska, ktorej wspolnym mianownikiem byla nasza Ortodoksyja Wiara w Trojce Swieta i Jezusa Chrystusa Magisterium.

  Ksiadz Issakowicz Zalewski Nie wystepuje jak Ksiadz ale jak Polityk, ktory wie ze Polacy to PRL Bis a Ukraina to Ukraincy…..wsadzajac kij w mrowisko w sposob, gdzie ZADNA ale to Zadna ze stron NIE chce albo Nie widzi po prostu o zgrozo z powodu wielosci dramatycznych wydazen i czasu Atomizowania NAS.

  Zacznijmy Widziec, zacznijmy wyganiac takich Issakowiczow, Szeptyckich…..a opierajmy sie na Wiedzy Ksiezy Rzeczpospolitej tych Prawdziwie Tradycyjnie Ortodoksyjnych-Katolickich Milujacych Boga i Nasza Ojczyzne – RzeczWspolna

 64. JO said

  ad.62. „Widząc stosunek Polaków do Łemków, nie dziwię się, że coraz więcej Łemków przyznaje się do ukraińskości. A i że wpływy neobanderowców wśród nich rosną”

  „Polakow” stosunek jest urabiany metodycznie odgornie Panie Gajowy tak jak odgornie urabiane jest spoleczenstwo w Judeoukrainie ideologia Ukrainskosci.

  To ja sie dziwie, ze potrafi Pan wygarnac slusznie Polskim Lemingom a w kierunku Lemeckich Lemingow Pan jedynie potrafi powiedziec , ze sie im „nie dziwi”

  Lemek, ktory poddaje sie Ukrainizacji jest takim samym Lemingiem jak PRL wykrztalciuch Polak czy Judeoukrainiec Leming i prosze by jezeli Pan sie z Tym zgadza, podchodzil Pan Wychowawczo do Kazdej z Grup a nie wybiurczo jak mi sie zdaje….
  ——————————-

  Ja widze to inaczej niz Pan Gajowy, bo ja NIE dziwie sie, ze Lemkowie patrza w strone Ukrainy, ktora ma wiekrza wolnosc niz PRL Bis, ktorej wydaje sie Los jest Przesadzony o totalnym podziale i likwidacji PRL BIS pseudoNarodu….

  Takim zapatrywaniom Lemkow ja sie nie dziwie, jako poszukiwania ostatecznego ratunku dla Swych Rodzin. Sam oddalbym sie ROSJI dzis jak Bialorusini ostatnio…na takich jak Bialorus zasadach z cala Polska , gdyby ode mie to zalezalo …..

 65. wet3 said

  @ JO
  Nareszcie rozmawiamy o waznych dla nas sprawach sprawach w prawidlowy sposob!

 66. Marucha said

  Re 63:
  Pomijając wszystko inne – ks. Isakowicz robi dobrą robotę w kwestii banderowców i neobanderowców. Dopóki nie znikną oni z krajobrazu politycznego Ukrainy, dopóki będzie się tam wystawiać pomniki zbrodniarzom – dopóty jest on potrzebny.
  Ks. Isakiewicz nie judzi ani na Ukraińców, ani na Łemków, lecz przypomina prawdę historyczną.

  Re 64:
  Istotnie, przyznaję Panu rację… chyba więcej zrozumienia okazałem Łemkom, niż Polakom – bo tak bardzo chciałbym Polakom stawiać większe wymagania. Ale widzę, że i Pan ma podobne myśli, cyt.: „Takim zapatrywaniom Lemkow ja sie nie dziwie”.

  Dla Łemków Ukraina jawi się najwyraźniej jako państwo poważniejsze od Polski. Państwo lepiej, czy gorzej, ale w zasadzie samo o sobie decydujące, a nie „współdecydujące”.

  PS. Wśród Łemków istnieje też opcja prorosyjska, dość silna.

 67. JO said

  ad.65. To Uni Maca, bysmy NIE rozmawiali w Prawidlowy sposob, bysmy mieli falszywe widzenie , falszywy OBRAZ nas samych!

  Uni po prostu BOJA sie Nas, bo My jestesmy ponad 100 milionowym Narodem tylko w Granicach Krolestwa Rzeczpospolitej a poza nim jest drugie tyle.

  My Mamy poklady olbrzymiej Sily nie tylko w ilosci Ludzi wciaz ale Naszym Krolestwem CALEJ Rzeczpospolitej jest Matka Boga, ktora wyprasza wciaz u Swojego Syna Laski dla Naszego CALEGO NARODU.
  ——————————————————————————

  Niech Pan zauwazy, ze Slask jest poddawany indoktrynacji Niemieckiej, to samo dotyczy Szczecina, Gdanska, Mazur i Warmii – Prus. Ludzie na Podlasiu Patrza jak Lemkowie w Kierunku Bialorusi. Mazowsze jest Usypiane – jak na Haju a nawet przebakuje sie o Mazowsza Niepodleglosci jak za czasow Ksiestawa Mazowieckiego (rozmowy w Gronie Zwiazku Szlachty Polskiej…)

  Kazda z dzielnic Krolestwa Rzeczpsolitej i w tym Korony a dzis PRL BIS ma swoja Kulture, dialekty , ktore jedne sie likwiduje – uni likwiduja a inne rozbudowuje do miary Jezyka Narodowego – Kaszubi….

  Nie tylko Grupy Lemeckie Kulturowe sa zaniepokojone swym Istnieniem ale kazda z Grup Etnicznych wciaz istniejacych w PRL BIS…caly PRL Bis jest jak Wrzaca Woda dzis w szklance, ktora nie jest Zaroodporna! i tylko chwila a moze peknac, co podgrzewajac w odpowiednim czasie Uni maja na celu….

  —————————————————

  Tylko Swiadomosc Etniczno-Narodowa moze nas Uchronic przed Totalna Globalizacja – Kosmopolityzacja. To co Robia Lemkowie, Podlasiuki…to opcja extremalna o ktora zaczna walczyc, gdy szklanka peknie…. a do ktorej pchaja Unych sily ale pod sztandarami POST UPA a na podlasiu chcieli by pod sztandarami JudeoBialorusi a pozniej jakiegos innego lokalnego Tworu – Rusi Czarnej na przyklad….oczywiscie b liberalnej i demokratycznej…

 68. JO said

  ad.66. Problem , ktory ja widze u Ks Issakowicza jest taki, ze miesza Prawde z Falszem, jako Ksiadz Odprawiajac Nowusa i Jako Polityk uzywajac Masonskiej Nomenklatury na pojecie Narodu i Podzialu Masonskiego Jednego Narodu Rzeczpsopolitej.

  Nie uwazam, by Ks Issakowicz robil to nieswiadomie – to nie jest malego kalibru Rozum a dodatkowo jak Wiekrzosc Kresowiakow posiada wiedze o Prawdzie Historycznej, ktora po stronie np. juz Wielkopolan ma prawo po takiej nagonce….i polozeniu geograficznym – zaniknac….

 69. Marucha said

  Re 68:
  Panie JO, niezależnie od naszych tęsknot do Pierwszej Rzeczypospolitej – ks. Isakowicz opisuje stan aktualny, współczesny. Ukraina istnieje, naród ukraiński istnieje, bez względu na to, w jaki sposób powołano je do życia. Zapomnijmy o Jednym Narodzie Rzeczypospolitej. To se ne vrati.

 70. Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%e2%80%9erzeczypospolita-obojga-narodow%e2%80%9d/

  Fundamentem, a zarazem ostatecznym zwieńczeniem tej budowy jest osoba JPII stosownie do tego celu wykorzystana.
  Ekumenizm JP II i Jego szczególna przychylność dla Żydów doskonale temu służył i służy.

  Końcowy fragmenty MOTTO ze strony głównej.

  „– Żydzi z fundacji Pave the Way [z międzynarodowej organizacji z Nowego Jorku, wspierającej pojednanie między religiami] chcą wybudować w Polsce pomnik papieżowi Janowi Pawłowi II za to, że tak wiele on zrobił dla pojednania z Żydami.
  26.06.2006 r. przedstawicielka Pave the Way odwiedziła ks. abp Stanisława Dziwisza i przekazała mu makietę pomnika przedstawiającego Jana Pawła II pod Ścianą Płaczu, a abp St. Dziwisz bardzo życzliwie odniósł się do tego pomysłu.

  „Taki pomnik powinien stanąć w miejscu, gdzie pojawia się wielu pielgrzymów, bo to będzie symbol dialogu. Wizyta papieża w Izraelu to było wielkie wydarzenie. Żydzi poczuli się dowartościowani. Moment wkładania karteczki z modlitwą w mur świątyni był bardzo wzruszający.”
  – powiedział Tadeusz Jakubowicz, prezes krakowskiej gminy żydowskiej.”

  Ktokolwiek, w jakikolwiek sposób będzie przeszkadzał w realizacji tej budowli (kluczem jest osoba JPII) zostanie w takiej, czy innej formie (tak jak p. Roman), zaatakowany przez p. Agę i jej zwolenników. Gra idzie o bardzo dużą stawkę, więc nie można się temu dziwić.

  Kluczem rozpoznawczym jest też używanie argumentu nawrócenia się Szawła.
  Argument powszechnie używany podczas tzw. transformacji ustrojowej.
  Szawłów była cała kupa. Miały być z nich same św. Pawły, a tu teraz dalej same Szawły.

 71. u said

  R.Dmowski ma racje – ponadczasowa. Sto lat temu doszedl do wniosku, ze tylko pelna asymilacja roznych grup narodowosciowych prowadzi do jednosci narodowej i jest bodzcem do pomylslnego rozwoju panstwa.
  Z Ukraina ten numer nie wyjdzie, oni nas nienawidza i o zadnym zjednoczeniu pod polska flaga mowy byc nie moze. To utopia, ktora prowadzi do nie tylko wzajemnej animozji.

 72. u said

  W nawiazaniu do powyzszego tekstu, uwazam, umacniam sie w swojej dezycji, ze atakowani autorytetu papieza jest absolutnie bez sensu. Komu to sprzyja????????? Lucyferystom na pewno!

 73. JO said

  Zapominajc o jedym Narodzie Rzeczpospolitej musialbym zapomniec o Krolestwie Najsietrzej Marii Panny a tego Nigdy NIE zrobie i przestac sie modlic z Modlitewnika Rzymskiego.

  Ja zyje i jestem czescia Narodu Krolestwa Rzeczpospolitej, Katolickiego Krolestwa, ktore trwa w moim sercu i bez znaczenia jest czy Pan Gajowy widzi na Mapie Swiata Panstwo Przykarpackie, Ukrainskie, Bialoruskie, Litewskie, Mazowieckie czy jakiekolwiej Masonskie PSEUDO PANSTWO Z PSEUDO NARODAMI.

  Ja wiem co jest Prawdziwe a Pan jak widze NIE.

  To Pan wierzy w Ulude i domy na piasku. Ja wierze w Krolestwo bydowane na Skale, nawet jezeli ono na mapach Swiata Masonskich Kart Nie istnieje – JA PANU POWIEM ZE ONO WCIAZ ZYJE i walczy jak umie na ziemi z Boza Nadprzyrodzona pomoca

 74. Re.72
  Czy ‚U’ ma już upatrzone miejsce dla swego osadnictwa w Polsce?”

 75. u said

  Niczego w zyciu wykluczyc nie mozna, w kazdym badz razie, chata czeka. Przepowiednia na temat bezpiecznej przystanii zaczyna nabierac walorow – realistycznych.

 76. JO said

  ad.71. „Z Ukraina ten numer nie wyjdzie, oni nas nienawidza i o zadnym zjednoczeniu pod polska flaga mowy byc nie moze. To utopia, ktora prowadzi do nie tylko wzajemnej animozji.”

  Od wiekow Uni pilnuja by Animozje pomiedzy Grupami Etnicznymi a w szczegolnosci tzw Risinami i Lachami byly i byly wielkie a konczyly sie Rewolucjami oraz Masakrami czy lokalnym cholokaustem.

  Ukrainna i Korona od wiekow szly pod jedna Flaga z wlasna wiekrza lub mniejsza autonomia jak na Rozsadnych Ludzi przystalo a potem jak pokazuje by bylo KKatolickiego Magisteruim.

  Polaczenie sie pod jedna Flaga Ukrainy i Korony oznacza przegrana Chazarii , do ktorej Uni nie chca dopuscic bo to jest wojna na smierc i Zycie i NIE dziwi mnie, ze Uni stosuja Triki, w ktorych obie strony „sa znienawidzone”.

  Nienawisc ta jednak jest KLAMSTWEM, gdyz po likwidacji tego kto Nienawisc rozsiewa Ukazuje sie Obraz Jednej Rodziny

  Kto Mowi o Nienawisci pomiedzy Ukraincami a Polakami dzis ten jest albo konfidentem albo Lemingiem po obu stronach Sanu…..

  Mozna mowic o rozbieznych interesach (choc takich NIE MA…) …..ale nie o nienawisci. O nienawisci beda mowic tylko ci co chca by nienawisc istniala

 77. JO said

  ad.69. Klamstwo nawet miliony razy wypowiedziane NIE moze byc uznane za Prawde przez Katolika a Ks Issakowicz uznaje je za Prawde…..dla Pana to Klamstwo jakl widze tez staje sie Prawda

 78. wet3 said

  @ JO
  Zgadzam sie z panem w sprawach religii. Absolutnie nie podzielam panskiego stanowiska w sprawach jednego narodu. TO PRZEMINELO Z WIATREM!!! Chcialbym tylko za mego zycia widziec nasze stare dzielnice – Ziemie Czerwienska, Zachodni Wolyn, Zachodnie Polesie, Rus Czarna i Wilenszczyzne w granicach Polski. Pozdrawiam.

 79. JO said

  ad.78. Rodzina nawet Rozbita pozostaje Rodzina w KKatolickim, bo tam nie ma Rozwodow i „Przeminelo z Wiatrem”

  Rzeczpospolita miala Kulture, ktorej nawet NIE widac w PRL Bis a jedynie mowimy w dzisiejszej Polsce Rzeczpospolitej tej Posz jezyku i zyjemy na jej czesci ziemi nic wiecej a To Ludzie Tworza Panstwa przeciez, ludzie, ktorych ja sie wstydze dzis…… Odebrano nam Nasza Wiare zamieniajac na Zydowska a przez to my sami jestesmy innymi niz nasi Dziadowie i mamy to na co zaslugujemy……

  I tu i za Sanem jest robiony podobny proces a roznice sa we wkladanych nam Ideologiach, ktore maja nas niszczyc i bysmy sie niszczyli nawzajem..to widac jak na dloni patrzac na historie…..

  I tu i tam, mamy w obowiazku walczyc o Boga Panowanie Powszechne i Ja wierze, ze jak tu i tam wygramy – Odrodzi sie na mapach swiata Rzeczpospolita wiekrza, piekniejsza….jako Dar dla Nas od Pana Boga jakim Byla kiedys Nasza Ojczyzna.

  Ja wiem, ze choc Nie w kazdym sercu Krolestwo Rzeczpospolitej Zyje ale tu nie chodzi o ilosc a jakosc, ktora za Boza Laska w Odpowiednim Czasie przerodzi sie w Ilosc, a kiedy to zalezy od WOLI NASZEGO PANA Jezusa Chrystusa.

 80. JO said

  ad.78. Pana Marzenia moga sie zyscic tylko wowczas, Gdy Zapanuje powrzechne Panowanie Pana Jezusa Chrystusa na ziemiach, ktore Pan wylicza, czego Nam wrzystkim Zycze.
  I ja pozdrawiam

 81. JO said

  Panie Gajowy, to ze na Ukrainie dzis panuje wiekrze niby samostanowienie, to tylko Uluda. Jezeli Zniknie PRL BIS, to zniknie i Ukraina z jego „Ukrainskim Narodem” i zaden Lemek tam „raju” nie znajdzie….

 82. u said

  @ 76

  Ile panow i pan tyle roznicy zdan! A kto z nas ma racje? Nikt, oprocz prawdy, ktora ma racje bytu, jest zawsze w wymowie obiektywna, ale jest najczesciej interpretowana subiektywnie. Jesli chodzi ukrainskie uczucia odnosnie Lachow, jest niezalezna od naszej woli, naszych osobistych intencji, jest jaka jest!

 83. Piotrx said

  Tak sie składa ze jeden z tych tekstow /relacja/ pochodzi od Stanisława Woczeji a nie od ks Issakowicza więc – nie przesadzajmy Panie JO z hiperkrytyką, akurat w sprawach zwalczania neobanderowszczyzny i ujawniania zbrodni OUN-UPA ks. Issakowicz ma rację. W innych sprawach tez się z nim nie zgadzam.

  A kolejne rządy czy to AWS czy SLD, czy PIS czy PO robią to samo w kwestii ukraińskiej jesli chodzi o tolerowanie neobanderowszczy – widocznie takie mają dyrektywy – ale czy my mamy się z tym godzić i to tolerować?

  Głownym tematem obu cytowanych tekstów są konkretne naganne rzeczy mające miejsce na Łemkowskiej Watrze – prosze wskazać w tych tekstach rzekomo nieprawdziwe informacje – ale bez lania wody tylko konkretnie punkt po punkcie.

  Jesli chcą być postrzegani jako lojalni i uczciwi obywatele RP to niech sami Łemkowie (ci co biorą w tym udział) przegonią ukraińskich i neobanderowskich agitatorów z Watry , dopóki to tolerują swiadczy to na ich niekorzyść.
  Wystarczy powiedzieć NIE jak mawiał pewien znany „klasyk”.

  Pewnie, ze nie możemy uogólniać bo byli i są nadal Łemkowie lojalni wobec Polski , ale pamiętać też trzeba że nie wszyscy z nich byli i są zawsze lojalni. Na przykład 5 grudnia 1918 roku na wiecu we wsi Florynka powołano niezależną “republikę”, nazwaną od miejsca spotkania Republiką Floryncką. Jej głównym organem stała się Naczelna Rada Łemkowszczyzny z księdzem Mychajłem Jurczakewyczem na czele, której podporządkowano rady powiatowe z siedzibami w Czarnem, Bińczarowej, Krynicy i Sanoku. (..) Przyjęto na nim pięć rezolucji wyrażających życzenie przyłączenia wszystkich ziem ruskich do Rosji: “Naród ruski, który zamieszkuje terytorium Galicji po San, Poprad i Dunajec, południowe stoki Karpat i Bukowinę na północ od Seretu uroczyście wyraża wolę należenia do wspólnego organizmu politycznego, a protestuje przeciwko pretensji Polaków i Węgrów do wymienionych obszarów” – czytamy w dokumencie końcowym. Z czasem okazało się, że nawiązanie kontaktu z Rosją jest niemożliwe. Potem wiec działacze łemkowscy zmienili orientację: stali się rzecznikami przyłączenia do Czechosłowacji. Państwo to miało być federacją Czech, Słowacji i suwerennego państwa ruskiego. Nawiązali kontakt z pobratymcami z południa i 21 grudnia 1918 roku połączyli Naczelną Radę Łemkowszczyzny z Ruską Radą Narodową Preszowszczyzny, tworząc wspólną Radę Karpatoruską.

  Ksiądz Mychajło Jurczakewycz i doktor Aleksander Cichański udali się do Pragi. Tam spotkali się z prezydentem. Masaryk nie wypowiedział się w sprawie przyłączenia Łemkowszczyzny do Czechosłowacji. Stwierdził jedynie: “zobaczę, co da się zrobić”. Głównym celem Rady Karpatoruskiej było utrzymanie wszystkich ziem zamieszkanych przez Rusinów w jednym państwie. Działacze narodowi zdawali sobie sprawę, że nie zdołają stworzyć i obronić niepodległego bytu, chcieli jednak zapewnić swojemu ludowi maksymalną autonomię w ramach większej całości. Co znamienne, nigdy nie planowano, żeby tą “większą całością” było odradzające się państwo polskie: “My, naród ruski, zamieszkujący zwartą masą południowe części galicyjskich okręgów administracyjnych: Nowy Targ, Nowy Sącz, Grybów, Gorlice, Jasło, Krosno i Sanok, nie pragniemy wejść w skład państwa polskiego, a pragniemy dzielić los naszych węgierskich braci w żupach Spisz, Szarysz i Zemplin jako niepodzielna geograficzna i etnograficzna całość” – deklarowali Łemkowie.

  Władze Rzeczpospolitej postanowiły działać. Wejście Wojska Polskiego zaostrzyło sytuację. Zbuntowani Łemkowie stawiali bierny opór – odmawiali płacenia podatków, dostarczania kontyngentu, użyczania podwodów. Odpowiedzią były represje, pobicia i aresztowania. W marcu 1920 roku Rusini Karpaccy podjęli ostatnią próbę przywrócenia ruskiej administracji – powołali Komitet Wykonawczy spełniający rolę łemkowskiego rządu. Jednak jeszcze w tym samym miesiącu członków rządu aresztowano i postawiono przed sądem. Tym samym Republika Floryncka ostatecznie przestała istnieć. Po procesie, który odbył się w Nowym Sączu, aresztowanych uniewinniono jako ludzi “nie mających złej woli”. W polskich Karpatach powstała jeszcze jedna republika łemkowska, która jednak była odpryskiem państwa ukraińskiego i w przeciwieństwie do Republiki Florynckiej nie można jej uznać za wyraz niepodległościowych dążeń Łemków.

  Jesienią 1918 roku, kiedy proklamowano Zachodnio-Ukraińską Republikę Ludową (ZURL), we wschodniej Łemkowszczyźnie pojawiła się idea włączenia terytorium Rusinów do Ukrainy. Głównym propagatorem opcji ukraińskiej na tych ziemiach był ksiądz Pantelejmon Szpylka, proboszcz Wisłoka Górnego. W listopadzie 1918 roku zwołał on zebranie przedstawicieli poszczególnych wsi, na którym namawiał ich do obrony przed Polakami. Zaproponował powołanie Powiatowej Ukraińskiej Rady Narodowej dla powiatu sanockiego. W tym czasie Sanok znajdował się już w polskich rękach, na siedzibę Rady wybrano więc Wisłok Wielki. Stworzono uzbrojoną milicję i rozpisano wybory do nowych władz gromadzkich, które miały złożyć przysięgę na wierność Ukrainie. Rada podlegała Zachodnio-Ukraińskiej Republice Ludowej, stała się więc po prostu lokalnym organem administracyjnym rodzącego się właśnie państwa ukraińskiego.

  Reakcja polska była dużo ostrzejsza niż na zachodniej Łemkowszczyźnie. Do pierwszych walk doszło na linii kolejowej Komańcza-Zagórz. Decydujące starcia rozegrały się już w styczniu 1919 roku, również na linii kolejowej, tym razem między Sanokiem i Łupkowem. Oddziały polskie pokonały słabą milicję łemkowską. Część walczących oddziałów, a także ksiądz Szpylka, przekroczyła granicę, a siły polskie spacyfikowały Łemkowszczyznę wschodnią. Ważniejszych działaczy ukraińskich aresztowano, wielu emigrowało lub przez długi czas ukrywało się.

  Potem w czasie II WS faktem jest że niektóre kręgi Łemków poparły czynnie ukraiński nacjonalizm a i teraz to czynią nadal co widać choćby po niektórych “Łemkowskich watrach” .

  Warto tez wspomnieć o listach podpisywanych przez niektórych ich przedstawicieli po wojnie, i kierowanych do Stalina proszących o przylączenie ziem polskich do ZSRR. Konsekwencje za to poniesli niesety też ludzie nie bioracy w tym udziału ale nie było innej możiiwości.

  Wiktor Poliszczuk nazwał słusznie “Operację Wisła” stanem wyższej konieczności – w obronie integralności i bezpieczeństwa państwa i życia oraz mienia innych jego obywateli. Raz ze ludnosc ta stanowila chcac lub nie chcac zaplecze materialne dla UPA a po drugie jak mozna było np. odroznic członka SKW (w dzien pracowal na roli a w nocy szedl do akcji) od niewinnego chłopa?

  prof. E.Prus – “Operacja Wisła”

  Umowa z 1944 roku nie wspominała o Łemkach wliczając ich do ludności rusińskiej a więc podlegającej przesiedleniu. Wyłoniły się watpliwości których przyczyną było to że niektóre kręgi Łemków podczas okupacji opwiedziały się po stronie ukraińskiego nacjonalizmu.

  Mimo to terenowe władze uważały że Łemkowie powinni pozostać w Polsce . Łemków poparł też J.Bednarz głowny przedstawiciel rządu RP do spraw ewakuacji, a ostatecznie uratował Władysław Gomułka . Dotarła do niego delegacja Łemków , których Gomułka znał bo w ich gronie ukrywał się w czasie ucieczki ze Lwowa okupowanego przez bolszewików. W kwietniu 1946 Gomułka wystosował pismo do wiceministra administracji publicznej zabraniające surowo stosowania jakigokolwiek przymusu przy wysiedlaniu Łemków. Interwencje zahamowały proces wysiedlania Łemków i wydawało się że kwestia jest rozstrzygnięta tak jak tego sobie życzyli Łemkowie. Jednak do sprawy wkradło się „wiarołomstwo” które w dużej mierze leżało u podstaw podjecia decyzji o „Operacji Wisła”

  Nacjonaliści ukraińscy jednak czuwali, trudno powiedzieć czy to oni podsunęli myśl o powołaniu pozornie lojalnego w stosunku do Polski „Komitetu Łemkowszczyzny” czy też była to inicjatywa samych Łemków.
  Faktem jest że ów komitet wystosował list do Stalina z prośbą o przyłączenie do Związku Radzieckiego. OUN inspirowała „masowe” pisanie podobnych suplik do „ojca narodów sowieckich” prosząc o wybawienie z nowej „polskiej” niewoli i „przyłączenie nas i naszych ukraińskich ziem do macierzystej ziemi ZSRR.”

 84. 166 bojkot TVN said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6743&Itemid=53

  KTO TO JEST pan Józef LICHTEN?
  http://gazetawarszawska.com/2012/07/20/jedrzej-giertych-kto-to-jest-pan-lichten

  Jędrzej Giertych Opoka 12 , 1976 Londyn

  Nadesłano mi z Rzymu trzy drukowane zaproszenia. Zawierają one trzy daty: 4 grudnia 1975, 23 grudnia tegoż roku i 10 stycznia 1976. Oczywiście, zaproszenia nie są skierowane do mnie; nie mieszkam zresztą w Rzymie. (Przesłał mi je do wiadomości ktoś, kto je otrzymał).

  Pierwsze zaproszenie brzmi: “Prezydium Rady Polaków we Włoszech, skupiającej niemal wszystkie organizacje polskie na tut. terenie, postanowiło zorganizować w Rzymie OGNISKO POLSKIE, którego celem będzie podtrzymywanie życia kulturalnego towarzyskiego i społecznego wśród Polonii rzymskiej.

  Zebranie organizacyjne odbędzie się dnia 4 grudnia br. o godz. 18 w sali przy kościele św. Stanisława BM, via delie Botteghe Oscure 15, na które uprzejmie zapraszamy.

  Ks. Mieczysław Kowalczyk Sekretarz Rady

  Dr Edward Szczepanik Przewodniczący Rady

  Porządek dzienny:

  Powitanie — ks. M. Burniak

  Zagajenie — dr E. Szczepanik

  Program działalności — dr J. Lichten.

  Dyskusja , Wybory tymcz. Zarządu Ogniska.
  (…)
  Ale jeszcze bardziej mnie dziwi, że p. Lichten zdobył sobie w Rzymie pozycję jakby przywódcy miejscowego środowiska polskiego, a nie jest on Polakiem, a więc nie może być przywódcą polskim. Może być prezesem Ogniska Polskich żydów. Może mógłby od biedy być prezesem Ogniska Polaków Liberalnych i Niewierzących, z natury rzeczy mogącego skupiać wielu Polaków pochodzenia żydowskiego (Żydów uważających się za Polaków) i może razem z nimi też i kilku Żydów uważających ę za żydów, ale o polskiej kulturze. Ale jest rzeczą niedopuszczalną, by odgrywał czołową rolę w środowisku polskim, w którym uczestniczą polscy księża, które odbywa swoje posiedzenia w sali przy polskim kościele i ma swoje biuro w lokalu polskiego, katolickiego duszpasterstwa.

  Doszła mnie z kół polskich opinia, że jest to człowiek „solidnego wykształcenia, dużej; kultury, politycznie doświadczony”. Być może z pewnego punktu widzenia można go tak oceniać. Ale świeżo p. Lichten zaprezentował się także i z całkiem innej strony.

  Zaatakował na łamach londyńskiego „Dziennika Polskiego” pracę Feliksa Konecznego „Cywilizacja żydowska”. Atakiem tym zaprezentował się nie tylko jako człowiek zaciekły i ożywiony nienawiścią, ale także jako demagog daleki od bezstronności naukowej. Nie wolno jest człowiekowi, posiadającemu doktorat nabyty na polskim uniwersytecie, nie wiedzieć, kto to jest Feliks Koneczny i nie wolno mu napadać na Konecznego wyzwiskami na poziomie prasy brukowej. Wolno mu się z poglądami wielkiego polskiego uczonego nie zgadzać. Ale jeśli się z nimi nie zgadza, powinien wystąpić z polemiką na poziomie naukowym, a nie demagogicznym wrzaskiem, domagającym się pośmiertnego zakneblowania ust Konecznemu.

  Co więcej, p. Lichten zaprezentował się w tym swoim wystąpieniu jako kłamcą. Twierdzi on, że „nie istniał” nigdy projekt utworzenia państwa żydowskiego w Lubelszczyźnie(***). Twierdzi to kategorycznie, z tupetem i w tonie oburzenia.

  Otóż, człowiek zajmujący tak wpływowe stanowisko w “świecie żydowskim, oraz znający zarówno Polskę jak Amerykę, nie może takiej rzeczy twierdzić w dobrej wierze, gdyż nie może o projekcie Lublinlandu nie wiedzieć. Jest oczywiste, że p. Lichten musiał o tym wiedzieć, że owszem, istniał projekt utworzenia państwa żydowskiego w Lubelszczyźnie, że trzy miliony polskiej ludności miały być z: Lubelszczyzny wysiedlone w taki sposób, jak wysiedleni zostali Palestyńczycy z rozległych połaci Palestyny, oraz że zbudowane miała być na polskiej ziemi państwo żydowskie, silniejsze od Izraela, bo liczące więcej od niego żydowskiej ludności, wyposażone w najurodzajniejszą w Polsce ziemię i w pokłady węgla, a mające centrum w Lublinie, który od wieków słynął jako ośrodek uczoności żydowskiej i życia religijnego żydowskiego. Nie sposób, by p. Lichten tego nie wiedział. Ale na łamach pisma, czytywanego przez Polaków, powyższym faktom gwałtownie zaprzeczył. Najwidoczniej chciał sprawić, by Polacy o tym wielkim niebezpieczeństwie, jakie im 35 lat temu zagrażało, nie byli poinformowani, a jeśli taka wiadomość do ich świadomości dotarła, by została zduszona w zarodku.

  Zajmując takie stanowisko, wystąpił on w sposób wyraźny, jako wróg polskiego narodu i jego interesów. Zarazem, jako wróg dotyczącej tego narodu historycznej prawdy.

  Oczywiście, nie wypowiadam zdziwienia, że londyński „Dziennik Polski” udzielił mu dla tego wystąpienia swoich łamów. Pismo to tyle miejsca poświęca sprawom żydowskim i głoszeniu i obronie żydowskiego punktu widzenia, że jest nieomal czymś jakby wspólnym czasopismem polsko-żydowskim.

  (-) Jędrzej Giertych.

  (***) Ciekawe , że tekst Giertycha – https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/ajewishstateinpoland mówiący o tym planowanym żydowskim osadnictwie, a który został zamieszczony w portalu Nowy Ekran – redakcja wyrzuciła po kilku dnia eksplozji. Pomyśleć, 40 lat minęło, tam Rzym, tu Warszawa, a żydowski terror ten sam, tu i teraz , bez reakcji ze strony publikujących blogerów, ludzi bez honoru.

  ———————————————-

  Z wikipedii: W latach 1963-1965 reprezentował Ligę Przeciwko Zniesławieniu na sesjach II Soboru Watykańskiego. W późniejszych latach był również jej przedstawicielem przy Watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.

  [—-] 4 listopada 1986 roku, za zasługi na rzecz wzmacniania więzi między Kościołem i społeczeństwem, został odznaczony przez papieża Jana Pawła II komandorią Orderu Św. Grzegorza Wielkiego. Otrzymał to wyróżnienie jako pierwszy obywatel amerykański żydowskiego pochodzenia.

  Z artykułu Hugona Hajduckiego (2003 r,) : Dużą rolę w nadaniu ostatecznego kształtu deklaracji Nostra aetate, odegrał przedstawiciel związanej z B’nai B’rith (tajnej żydowskiej organizacji o charakterze wolnomularskim) Ligi Przeciw Zniesławianiu (Anti-Defamation Ligue), dr Józef Lichten. W ten sposób powstał dokument Nostra aetate, przyjęty ostatecznie w 1965 r.
  =====================
  =====================
  Ciekawe, kto przejął obowiązki po tym ‚ żydowskim patriocie”, dla Polaków zdrajcy i ukrytym wrogu?

 85. 166 bojkot TVN said

  Mój wpis trafił do tiurmy bo 3 linki
  ale warto zajrzeć na jeden, http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6743&Itemid=53

 86. wet3 said

  @ U (72)
  Widze, ze ktos miesza mowienie prawdy z atakowaniem Papieza. Papieza nie atakujemy. Prawde MUSIMY mowic! Klamstwem nigdy sie nie wygra…

 87. Przecław said

  JO
  W dużej mierze ma Pan rację. Pamięć o I RP jeszcze długo może stanowić inspirację. Pani U myli bandreowców z przeciętnymi Ukraińcami, tych drugich jest więcej, a nikt tak jak oni nie pragnie ukręcenia łba banderowszczyźnie.

 88. Piotrx said

  Re 62: „Przyznam też, że nie rozumiem różnicy między “akcją” a “operacją”.”

  w dokumentach wojskowych związanych z „Operacją Wisła” figuruje termin „operacja” (np Grupa Operacyjna „Wisła”) i taki termin jest prawidłowy , natomiast termin „akcja” jest uzywany obecnie głownie przez propagandystów ukraińskich – miał się w swiadomosci osób niezorientowanych negatywnie kojarzyć np. z „akcjami odwetowymi” czy „akcjami deportacyjnymi” – chodzilo o podkreslenie ze agreseorem wobec „niewinnej ludności” ukraińskiej była strona polska – bez słowa o przyczynach tej „akcji”

 89. Jan said

  Jan powiedział(a).
  Ad.16. Jest taka taktyka szatańska, którą przedstawię na przykładzie książki. Im ona ma mniej zafałszowanych stron tym jest bardziej niebezpieczna. Ponieważ pozostałe prawdziwe, nawet w 99% uwiarygadniają ten fałsz.
  Uważam, iż tak jest w przypadku „pięknych mów” JPII. Naiwnym i niezorientowanym dają one pozór prawowierności i troski o dobro, a zarazem uwiarygadniają realizowany plan zniszczenia Kościoła i pośrednio cywilizacji. Nakreślony wiadomo przez kogo i po co.,

 90. u said

  @ 85

  Prawda, jak ja nazywam na okaziciela – ma zwiazek z interpretacja wlasna, ktora ma zrodlo w idei strategicznej narzuconej, bo pozadanej przez wplywowe elity antychrzescijanskie z tych czy innych wzgledow. Dlatego w twierdzeniach wlasnych odnosnie faktow i wydarzen trzeba byc ostroznym, tymbardziej , ze chodzi o Glowe KK. Nalezy pamietac zawsze o konsekwencjach – rozpowszechniania , kto wie czy akurat czystej prawdy, bez podloza falszu. Czasami nieswiadomie sie papuguje , w nastepstwie szkaluje blizniego, potepia o rzeczy – niestworzone, bez zastanowienia i zbadania nawet tla , czy tam okolicznosci – wydarzen. Obecnie nawet Bractwo sw.Piusa X stara sie nie podwazac autorytetu papieza, podkresla wlasny nierozerwalny zwiazek z papiezem, uznaje jego zwierzchnosc i waznosc poslugi papieskie. Oni rozumia jakie to ma znaczenie dla przetrwania ciezkich czasow w KK.
  Zdarza sie czesciej niz myslimy, jaka krzywde wyrzadzamy naszej wierze, gdyz osly kupuja bez zastanowienia wszystkie rzucane kalumnie na posluge papieska. Przeczytaja jakas negatywna opinie na temat pontyfikatu papieza i zaraz rzucaja kamieniami w caly KK i odzegnuja sie od wiary. Efekt wiec taki tej calej nagonki, ze” zamiast umocnic fundamenty KK sami je podgryzamy. Gdzie tu logika? Ja nie widze mimo, ze galy wytezam.

 91. Krzysztof said

  http://pl.gloria.tv/?media=313666

 92. wet3 said

  @ 89
  Dla nas liczy sie to, co jest zgodne z Prawdziwym KK i jego Tradycja – tym sprzed Vaticanum II. Gdy od tego odstapimy, to jestesmy w pozycji z gory przegranej. Na taki luksus, oczywiscie, nie mozemy sobie pozwolic.

 93. wet3 said

  @ 70
  Jak sa tacy skorzy, to niech mu za wlasne pieniadze wybuduja pomnik w krakowskim Kazimierzu na Wolicy, czy tez w Brzezince, lub obok sciany placzu w Jerozolimie!

 94. Marucha said

  Panie JO,
  Bardzo dobrze rozumiem Pana tęsknotę za Wielką Polską, jednoczącą pokrewne narody (czy jak kto woli grupy etniczne, plemiona, etc).
  Ale Pan nie chce się pogodzić z rzeczywistością taka, jaka jest. Pan ją neguje. A nie jest to dobry punkt wyjścia do poważnych rozważań.

  Odnośnie Jana Pawła II (do wszystkich):
  Wydaje mi się, że w zwalczaniu modernizmu powinniśmy większy nacisk kłaść na:
  – pozytywne nauczanie Tradycji, wyjaśnianie dlaczego jest ważna, dlaczego „nowus” jest niegodny itd.
  – wytykanie błędów II Soboru Watykańskiego i posoborowia, krytykę modernizmu, ekumenizmu, kolegializmu, wpływów protestanckich.
  Natomiast ataki na konkretnych papieży powinniśmy wyraźnie stonować. Jan Paweł II nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za obecny stan Kościoła. To się zaczęło od Jana XXIII i Pawła VI.
  To nie oznacza, że mamy przemilczać błędy papieży. Powtarzam, chodzi mi o pewne stonowanie ataków. Niewiele one nam dają. Więcej nam chyba da uporczywe trwanie przy Ewangelii i Tradycji i świecenie przykładem.

 95. Tralala said

  ad 37 Wet3 i
  ad 55 Marucha

  Nie doczytalam nastepnych wpisow, bo brak czasu, a chcialam powiedziec:

  Wet3 ma racje, autor wypowiedzi moze miec wszelka madrosc i racje, ale nie wolno mu pluc na prawo i lewo – przeciez dyskredytuje siebie samego.
  A pan, panie Marucha powiniec to rozumiec i to zadanie admina wyrzucac plugastwa.

 96. Z zezem said

  30 lat spedzilem na wedrowkach po Bieszczadach i Dukielszczyznie,poznalem wielu Lemkow i Ukraincow. W wiekszosci byli to wspaniali ludzie,rezim zydokomuny robil wszystko zeby ich zniszczyc.Ich wiara w Polske z czasem slabla.Judzeni przeciw Polakom i judzenie przeciw Lemkom to norma w tych parchatych czasach.
  W. Polszczuk opisal te kwestie bardzo dokladnie,wiele materialow otrzymal od mojego wujka,lekarza pediatry z Jasla,wspanialego czlowieka z ktorym przemierzalem ukochane Bieszczady.

  Sytuacja jaka zaistniala w Gajowce nie wrozy niczego dobrego dla Polski.
  Szanowny Panie Gajowy,ma Pan ciezkie zycie,jak to wszystko zebrac do kupy i pogodzic.
  ,Wyjatkowo parchate czasy.

 97. Z zezem said

  @96
  Oczywiscie Wiktor Poliszczuk.

 98. Marucha said

  Re 96:
  Niestety, czasy są parchate, nie mamy przewodników nawet w Kościele, prawdę nam mieszają z fałszem, szczują jednych na drugich.
  Gajówka jest tylko odbiciem polskiego społeczeństwa, może mimo wszystko nieco upiększonym.

  PS. Ja też jestem starym bieszczadnikiem… i do tej pory tam wędruję, choć nogi już nie te, co kiedyś.

 99. RomanK said

  – Jakos, np. Pani Aga, Tralala, Przeclaw, JO, Kapsel, Piotrx, ja – i dalej nie chce mi sie juz wymieniac, mamy w wielu przypadkach roznice pogladow. Jakos, w odroznieniu od Romana K, NIGDY NIE obrzucamy sie inwektywami. Moim zdaniem pan Roman K zdecydowanie powinien sie dostosowac do porzekadla gloszacego: nie wazne jest co do geby sie wezmie, ale bardzo wazne jest to, co sie z niej
  wypusci! Pan Roman K zachowuje sie jak idiota, ktory uwaza, ze on tylko jedem pozjadal wszystkie rozumy! Natomiast pan Marucha powinien zrozumiec, ze ludzie nie maja ochoty byc obrzucani lajnem i blotem, tylko dlatego, ze maja odmienna opinie na jakis temat!!!

  Pisze pan Wet 3″=…. czyzby??? Panie Wet???
  Roznice pogladow ma sie tylko wtedy- jesli sie ma poglady… a po drugie to kto kogo obrzucil obelgami??? Pierwszy??? Dochodzac jakie to pochodzenie i jakie filie ma taki ,a nie inny interlokutor???
  Chamow, rasistow i konfabulatorow traktuje sie po chamsku…gdzyz sami sie o to chamsko prosza…widocznie inaczej nie potrafia.
  Ja- jako czlek bywaly i na salonach i w chlewniach….potrafie i rozmawiac z ksieciem Monaco…. i pogodzic zrace sie o koryto swinie…
  na wszystko sa metody…jak powiada ulica warszawska…. znajdzie sie kij na kazdy swinski ryj…
  Zatem, jak ludzie nie maja ochoty,,panie Wet3..niech nie ciagna psa za ogon … to ich nie obsra…
  Czy nie zauwazyl We3t kto zachowuje sie- jak idiota…zwierciadelka nie ma pod reka???? Idiota to taki osobnik , ktory wszystkich innych uwaza za idiotow…
  Ja bron Boze poza wymieniona szaja przez samego Wet 30jak wyzej,,do innych nie mam zadnych zastrzezen…
  Dobrze ze w koncu poczuliscie na wlasnej skorze to- co uprawiacie w stosunku do inbych juz dawno..zupelnie bezkarnie….

 100. Kapsel said

  Pani Ago
  Panie Zdziwiony

  Znalazłem dziurę w całym której poszukuje się w Gajówce.

  Jest tutaj..

  intronizacja: Jezus Król Żydowski & Jezus Król Polski -historia kołem się toczy…

  http://www.gloria.tv/?media=272866

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/20/wielka-polityka-nie-zna-litosci-dla-naiwnych/#comment-180368

  Buduje się Judeopolonię !

  a więc

  Won !!! ……z Intronizacją !!!
  Won !!!…..z Ks.Natankiem ,Małkowskim i Kiersztynem i….tp

  i płacić jak najwięcej podatków bo to kosztowna budowa….i wiele innych.

 101. Kapsel said

  Panie Wet3

  – Jakos, np. Pani Aga, Tralala, Przeclaw, JO, Kapsel, Piotrx, ja – i dalej nie chce mi sie juz wymieniac,

  Chciałem Panu bardzo gorąco podziękować że wymienił mnie Pan w gronie tak zacnych osób.
  Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.

  Pan RomanK
  Ja bron Boze poza wymieniona szaja przez samego Wet 30jak wyzej,,do innych nie mam zadnych zastrzezen…
  a po drugie to kto kogo obrzucil obelgami??? Pierwszy???

  No to dla równowagi przypomnijmy wszystkim jaka jest prawda.Tutaj jest początek który bardzo wyraźnie pokazuje ..KTO PIERWSZY !!!

  …..Niestety obecna arystokratycznosc i szlacheckosc,,objawiana popisami i warknieciami na parobkow i chlopow, fornali,,,to zazwyczaj wizytowka parchatego herbowego z herbem” Oberzniety Pejs w zoltym polu:-)))) i tu doskonalym przykladem jest Ziemkiewicz i cala parchata reszta. czy tez inne kapsle:-))
  Wypowiedz sie o chlopie , a powiem ci skad jestes:-))))

  Nie wyśmiewałem się z chłopów a przeciwnie pochwaliłem ich zawziętość i bezkompromisowość w obronie swojej własności…wspomniałem przy tym o mordowaniu chłopów w osobie św.p Andrzeja Leppera….dalsze dialogi są z życia wzięte….to jest czarny humor ale jak się siedzi za wielką wodą to się nie widzi. Jakoś wszyscy jakby to zrozumieli a przynajmniej nikt nie potratował tego tak jak Pana kolega….. miał okazję aby nawyzywać i antagonizować.Byłem bardzo grzeczny nawet zaprosiłem pana Romana w moje strony

  A jak Pan mnie chce poznać to zapraszam w rejon Bitwy nad Bzurą……będę zaszczycony.

  ..i to wlasnie panie Kapsel powoduje , ze sterczy pan…jak plugawy wiechec
  I tego nie zmieni nic…bo nic nie wymieni krwi….i wlasnie pan to zaczyna odczuwac….organizm zaczyna ta krew , zla krew odrzucac….na wielka skale..ogromna skale…To co pan czuje- to dopiero pierwsze niesmiale objawy…objawy odrzucania owego smierdzacego strupa, owej gnojkultury- jakim usilujecie od wielu lat pokryc zdrowe cialo zdrowej kultury….skoro doszlo juz do jezyka,,znaczy to, ze to ostatnie stadium….

  Grzecznie poprosiłem

  Więc po co Pan się do mnie odzywasz i to cały czas jakimś językiem i z duszą jakiegoś stepowego mieszańca chazaro-ukraińskiego z domieszką akcentów rodem z puszczy bukowińskiej.Pan jest chory.
  Odpowiedź

  Moje paskudne parchatki…jakie wy nieznajome:-))))
  Przedstawiliscie sie z kazdej najlepszej strony, pokazaliscie swoje uposledzenie, gusty i upodobania…to wiecej niz pokazanie dowodow osobistych:-)))
  O pojdziecie sobie teraz…parchalki,,ano idzcie, idzcie….. mniej smrodku:-))))
  Zmienisz ksywki i wleziesz oknem, ze sledziem w zebach….. to macie w zwyczaju ,,zaloze sie, ze pojawisz sie – jako kobieta:-)))

  cala parchata reszta. czy tez inne kapsle:-))
  oni nie byli wogole polskie…ja prosze panba to zauwazylem , jak’zemy sikali, jak Polak z Polakiem:-)))

  Mój wniosek:
  …zwłaszcza że książkę i inne pańskie publikacje z chęcią czytałem i polecałem znajomym ale to już tak w życiu bywa.Nie tak dawno też się przekonałem że pewien Pan którego polecałem …ba nawet drukowałem i rozpowszechniałem tak samo jak Gajówkę okazał się być też nie takim za jakiego go miałem.

  https://marucha.wordpress.com/2011/09/19/korzenie-elity/

  przytakiwanie w opluwaniu Nas przez takich jaką była antagonizująca i antykatolicka opluwaczka Sono a potem Maran i Ostatnio.
  Tutaj tylko jeden przykład.

  ….RomanK powiedział/a
  2011-09-20 (wtorek) @ 17:56:06

  Prosze..pani Sono gorszy nasie kochane srulkowe:-))))
  Materialy pana Kapsel oczywiscie bawia , ciesza i nalezy ich tu wiecej umieszczac:-))))
  Prosze jak latwo identyfikowac….. jak sie wie po czym:-)))

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/07/henryk-pajak-roman-dmowski-tworca-polski-odrodzonej/

  Kim była Pani Sono i jak skończyła to może Pan już się doczytać w archiwach Gajówki.W każdym razie jest to znowu nie tylko moja opinia.

  Nie przypominam co było potem bo moją intencją jest POKAZAĆ początek.Zawsze jest początek i najczęściej sądy przy orzekaniu właśnie dociekają przyczyn u źródła jako istoty bo potem to już się tylko dokłada ale tylko krótki fragment kontynuacji

  Ha typowa sarmacka metoda”=___ czolobiucia ,poklony , do nozek padanie i …lizanie dooopy mozniejszemu od siebie z msciwym kopanie sobie rownych i sraniem na leb biedniejszemu i slabszemu:-)))
  Szlachceka spuscizna wylazi na kazdym kroku z panoff braciof….arendarzoff przezenioych z arystokracjom za piniondze..:-))))))wynik tzw prostytucji klasowej ….czyli Frankizmu:-))))

 102. Z zezem said

  Panie Romanie K.
  Wet3 to typowy fundamentalista chrzescijanski w wersji USRAELSKIEJ.
  Ignorowac Dziada!!!

  Takie parchate czasy.

 103. Piotrx said

  Re 102:

  Panie Z Zezem to może przedstawi się Pan najpierw z imienia i nazwiska, pochodzenia narodowego i wyznania zanim zacznie Pan rzucać oszczerstwa – chyba ze coś przoczyłem ?
  Ja sie już przedstawiłem w Gajówce , Pan Kapsel też, czekamy na Pana….

 104. Piotrx said

  re 96:

  „W wiekszosci byli to wspaniali ludzie,rezim zydokomuny robil wszystko zeby ich zniszczyc.Ich wiara w Polske z czasem slabla.Judzeni przeciw Polakom i judzenie przeciw Lemkom to norma w tych parchatych czasach. W. Polszczuk opisal te kwestie bardzo dokladnie”

  Ja tez nam niektórych porządnych Ukraińców ale znam też wielu przesiąknietych nadal idologią OUN i nienawidzącyh Polski.

  Przeciw Polakom judził głownie OUN i kler grekokatolicki i to jeszcze przed II WS. Który rezim i gdzie i co robił aby ich rzekomo zniszczyć – przesiedlenie z dobytkiem na z reguły lepsze gospodarstwa nazywa Pan zniszczeniem?

  To chyba nie czytał Pan prac ś.p. Wiktora Poliszczuka ?
  W.Poliszczuk pisał głownie o zbrodniczej ideologii nacjonalizmu ukraińskiego, oraz o nieukaranych i nie potępionych zbrodniach OUN-UPA . Stwierdził on wyraznie że „Operacja Wisła” była „stanem wyższej konieczności” wobec prób oderwania czesci powojennego terytorium Polski i rebelii ukraińskiej na tych terenach (co było zwyklym bandytyzmem)

  Bardzo uczciwy i prawy Ukrainiec, który z wiekszym zrozumieniem i szacunkiem spotkał się u Polaków (srodowiska kresowe) niz u swoich rodakow. Kilkukrotnie grozono mu smiercią w Kanadzie . Jego rodak Witalij Masłowskyj został zamordowany we Lwowie za demaskowanie fałszów o nacjonalizmie ukraińskim i pisanie prawdy o ich zbrodniach.

 105. Piotrx said

  Operacja „Wisła” – Wiktor Poliszczuk
  /fragmenty/

  Dokonując analizy przyczyn zarządzenia operacji „Wisła”, należy mieć na uwadze dwie zasadnicze okoliczności: po pierwsze – dążenie OUN-UPA do oderwania terytorium tzw. Zacurzonia od państwa polskiego, po drugie – terror stosowany przez OUN wobec ludności ukraińskiej. Inną rzeczą byłoby, gdyby UPA stanowiła formację ochotniczą i gdyby jej zaopatrzenie sprowadzało się do dobrowolnego działania ludności ukraińskiej, a inną – postawienie ludności ukraińskiej w sytuacji bez prawa wyboru: kto nie pomaga OUN-UPA, ten jest wrogiem narodu ukraińskiego, a taki podlega likwidacji.

  W wytworzonej, w oczekiwaniu na wybuch trzeciej wojny światowej przez OUN-UPA, sytuacji, kiedy ludność ukraińska była terroryzowana, kiedy nie pozostawiono jej prawa nawet do neutralności, władze uznanego przez prawo międzynarodowe państwa polskiego miały prawo i obowiązek podjęcia działań zmierzających do zaprowadzenia ładu i porządku na terytorium państwa, do zapobieżenia oderwania od niego części terytorium.

  Najlepiej sformułowaną oceną przyczyny przeprowadzenia operacji „Wisła”, polegającej na przesiedleniu ukraińskiej i łemkowskiej ludności na tereny północne i zachodnie Polski powojennej, jest opinia działacza OUN Bandery i jednocześnie uczestnika działań OUN-UPA w Przemyskiem, po wojnie ukraińskiego nacjonalistycznego historyka w Stanach Zjednoczonych – Lewa Szankowśkiego, który napisał:

  „zbrojna walka UPA oraz podziemia OUN w Przemyskiem, jak też na całej Zacurzońskiej Ukrainie, została powstrzymana nie dlatego, że była taka lub inna przewaga sił zbrojnych wroga. Została ona powstrzymana dlatego, że zabrakło szerokich mas, które tę walkę popierały i w ten lub inny sposób brały w niej udział. Gdy wysiedlono z Zacurzonia prawie wszystkich Ukraińców, jednych do ZSRR, innych na północne i zachodnie ziemie Polski, oddziały UPA oraz podziemie OUN nie mogły nadal egzystować, musiały one porzucić to terytorium”.

  W nauce na Zachodzie szeroko stosowana jest metoda porównaw-cza (komparystyka) – badanie analogicznych faktów, motywów itp. W Polsce powojennej, prócz ukraińskiej, istniała też pokaźna białoruska mniejszość narodowa. Wobec niej władze polskie nie podjęły działań analogicznych do operacji „Wisła”, albowiem w ramach tej mniejszości nie działał terrorystyczny ruch zbrojny skierowany na oderwanie od państwa polskiego określonych terenów.

  Władze polskie nie stosowały wobec Białorusinów przymusu w trakcie wymiany ludności z Białoruską SRR, nie dokonały przesiedleń Białorusinów z ich miejsc zamieszkania.

  Ergo: gdyby nie istnienie i działania OUN-UPA, nie byłoby przymusu w trakcie wymiany ludności i nie byłoby operacji „Wisła”.

  Stąd należy sformułować wniosek, że nie w samym istnieniu ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce powojennej leżały przyczyny stosowania przymusu w trakcie wymiany ludności, nie w chęci pozbycia się skupisk ukraińskich w Polsce tkwiły przyczyny podjętych przez władze polskie kroków w postaci operacji „Wisła”, a jedyną ich przyczyną było istnienie i działanie struktur Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów frakcji Bandery, dążącej do oderwania od państwa polskiego jej południowo-wschodnich terytoriów.

  Trzeba pamiętać, że struktury OUN-UPA-SKW składały się z obywateli państwa polskiego. Stąd też legalność ich zwalczania, stąd też zasadność umieszczania podejrzanych o udział lub współdziałanie z OUN-UPA w obozie w Jaworznie. Rzeczą odrębną jest traktowanie osadzonych w tym obozie, ale ono nie niweczy zasadności zwalczania osób podejrzanych o działalność antypaństwową, nawet kilkunastoletniej młodzieży, często angażowanej do współdziałania z OUN-UPA.

  Jak wynika z dziennika „Burłaki”, po przeprowadzeniu operacji „Wisła” wygłodniałe, schorowane, obdarte niedobitki OUN-UPA pozbawione zostały oparcia w ludności ukraińskiej, w następstwie czego miały miejsce częste dezercje. W tym stanie resztki oddziałów podjęły dramatyczną przeprawę przez Czechosłowację do amerykańskiej strefy okupacyjnej. Przedostawały się przez teren Polski i Czechosłowacji, po drodze dokonując rabunków. Do celu doszło tylko 300 upowców.

  Łew Szankowśkyj dokonał prawidłowej oceny sytuacji: to nie stosunek sił zbrojnych OUN-UPA oraz Polski zadecydował o zaprzesta-niu działań UPA na tzw. Zacurzoniu. O zaprzestaniu tej działalności zadecydowała opercja „Wisła”. Oznacza to, że polityczna decyzja władz Polski była prawidłowa i przyniosła spodziewany skutek.

  Operacja „Wisła” podjęta została w stanie wyższej konieczności. Winę za przymus w przesiedlaniu ludności ukraińskiej na Ukrainę oraz za podjęcie decyzji o wykonaniu operacji „Wisła”, w konsekwencji za pozbawienie ludności ukraińskiej zwartych skupisk jej zamieszkania i postępującej asymilacji mniejszości ukraińskiej w Polsce, ponosi OUN Bandery, do której ukraińska mniejszość narodowa w Polsce winna kierować swoje ewentualne pretensje.

  Nie do przyjęcia jest twierdzenie ukraińskich nacjonalistycznych działaczy w Polsce, w tym historyków, że operacja „Wisła” miała na celu zlikwidowanie mniejszości ukraińskiej drogą asymilacji, czemu sprzyjać miało jej rozproszenie na ziemiach zachodnich i północnych. Po pierwsze – państwo nie dysponowało enklawą do osiedlenia 150 000 ludności z zapewnieniem dla niej mieszkań i miejsc pracy; po drugie zaś – teoretyczne osiedlenie przesiedlonych na jednym obszarze nie rozwiązałoby problemu OUN-UPA, której oddziały przekoczowałyby w ślad za przesiedloną ludnością i nadal terroryzowałyby ją walcząc przeciwko państwu polskiemu.

  Rozproszenie przesiedlonych było jedynym wyjściem wykluczającym metodę osadzenia ludności ukraińskiej w obozach.

  W związku z powyższym należy również pamiętać, że takie wzory demokracji zachodniej, jak Stany Zjednoczone i Kanada, po przystąpieniu Japonii do drugiej wojny światowej po stronie koalicji hitlerowskiej, dokonały osadzenia wszystkich Japończyków w obo-zach odosobnienia i pozbawiły ich majątku, w tym nieruchomości, których nigdy japońskim obywatelom Kanady i Stanów Zjednoczonych nie zwrócono. Znów więc w ocenie zaszłości w Polsce należałoby porównać je z działaniami państw demokratycznych (komparystyka).

  Działalność struktur OUN Bandery na południowo-wschodnich terenach powojennego państwa polskiego stanowiła nieudany etap realizacji celu sformułowanego przez I Kongres OUN polegającego na stworzeniu ukraińskiego państwa nacjonalistycznego typu faszystowskiego, na wszystkich, według arbitralnych ocen OUN, ukraińskich terytoriach etnograficznych, a więc na oderwaniu od uznanego przez prawo międzynarodowe państwa części jego terytorium. Działania te, podjęte przez obywateli państwa polskiego, należy kwalifikować jako zbrodnię przeciwko państwu, a nie jako działania przeciwko „komunizmowi”.

  Tej prostej prawdy nie potrafi zrozumieć historyk Grzegorz Motyka, nie rozumie tego kierownictwo IPN, nie rozumiał tego Senat RP, nie rozumie prezydent Aleksander Kwaśniewski. OUN-UPA podjęłaby analogiczne kroki również przeciwko polskiemu państwu demokratycznemu, gdyby takie po zakończeniu wojny powstało.

  Wskazać przy tym należy, że mimo operacji „Wisła”, banderowcy operowali na terenie Polski do 1953 r. Resztki „Służby Bezpeky” OUN nadal dokonywały egzekucji podejrzanych o zdradę, a wywiad brytyjski do 1953 r. dokonywał desantu z powietrza i z morza banderowców na teren Polski z zadaniem prowadzenia dywersji.

 106. Piotrx said

  Re 103 i 103: Przpraszam Panie Z Zezem za mój błąd, pomyliłem wpisy i osoby Pana Wet3 z panem Kapslem – ale przedstawić i tak się Pan może. Ja sie przedstawiłem.

 107. JO said

  ad.102. Pan przekracza granice…..
  ad.101. Wielokrotnie Pan Roman K spowodowal moj „wybuch” nerwow. Po szkole Pana Gajowego, wyciszonym bedac , z dystansu powiem raz jeszcze, ze Pan Roman K potrafi wyprowadzic z Rownowagi czlowieka a przyczyn jest jak w Chorobie – NIE JEDNA.

  W wielu sytuacjach Pan Roman K ma Racje. Posiada on wiedze, ktora pozwala zobaczyc Nas samych w Zwierciadle , ktorym My jestesmy dla Pana Romana K a O dla Nas.

  To unikatowe doswiadczenie publicznej debatu dwoch Rzeczpospolitej Srodowisk , juz dzis powiedzmy nie Jednej Rzeczpospolitej apo Porzeczpospolitej Jednej – tej Rzeczpospolitej Judeoukrainskiej i JudeoPRLowskiej.

  Pan Roman K ukazuje Kompleksy i Zwartosc Srodowiska Judeukrainskiego, ktorym sa wpajany od dziecka strach do Rzeczpospolitej, ktora przeciez Judeoukraincy Buduja , daza do nie NIE widzac, ze bazujac na ideologii Talmudycznej od ktorej w ZASADZIE Pan Roman K sie Odrzegnuje wrzelkimi sposobami a dowodem na to jest Jego Obecnosc w Gajowce – stronie Tradycyjnych Katolikow i Jego wklad w Poszukiwanie Prawdy i Jej Obrone .

  To , ze Pan Roman mowi czesto jak pijany i pisze jak po butelce spirytusu, to ma swoja przyczyne, z ktora nie chce moze walczyc albo nie potrafi w chwilach Wielkiego dla niego Stresu, co widac b wyraznie, bo w sytuacjach , gdy Stresu NIE ma Pan Roman K potrafi pisac bardzo jasno, piekna polszczyzna.

  Jaki stres Pana Romana K przebija w Gajowce? ano jego cala przeszlosc… wielki wysilek dla Polski – tej PRL w ktorej jak wiekrzosc Dzialaczy Podziemia lub nawet tych co oficjalnie uwierzyli , ze Moze powstac Wolna Polska dla Polakow w duchu Katolicko-Ortodoksyjno Narodowym – wysilek jak sie okazalo Na Darmo !! a nawet gorzej , bo z wielka przegrana, utrata majatku, zdrowia, a rowniez ZDRADA PRZYJACIOL a tego nie tylko sie NIE zapomina ale bol sprawia Cale zycie, ktory powoduje wewnetrzna walke z samym soba o w pewnym sensie jezeli nie WYBACZENIE totalne to czesciwe przynajmniej dla Zdrajcow, takie w ktorych NIE sadzi sie czlowieka ale l;i tylko jego czyny.

  W tym dramacie czlowieka, ktory reprezentuje Pan Roman, dochodzi do sytuacji w ktorej pokrzywdzony ucieka w swiat nejbardziej bezpieczny a dla Pana Romana to Dziecinstwo i Mala Ojczyzna co jest Zrozumiale.

  Przezywajac podobna historie do historii Pana Romana choc w innym czasie, ja Ucieklem od Tej Polski PRL BIS do Polski moich Dziadow szukajac Ratunku, spokoju i odkopalem Genealogie swojej Rodzyny, w ktorej sie OKOPALEM. Powrocilem do Rodzinnych Stron z Rodzina, kupilem ziemie i oddalilem sie od Tego PRL BIS Swiata z Jego PseudoKresowym Srodowiskiem w ktorym widze Glupote kierowana przez Zydow powodujaca , ze Atomizuje sie spoleczenstwa poprzez chociazby li tylko Taka „Kresowa” dzialalnosc, ktora nosi sama w sobie BLAD wytyczajacy Granice Polskosci, Ukrainskosci, Litewstwa, Bialoruskosci, jezykow i ch Pseudonarodowych NIE widzac w tym zagrozenia Niszczacego Antagonizmu wynikajacego z Podzialu Ekstremalnego Jednego Narodu jak Podzialu Jednej Rodziny i to nie kuzynostwa ale Meza I Zony oraz Ich Dzieci.

  i konsekwencji tego podzialu opartego na chorej bazie-ideologii Panstwa i Narodow BEZ BOGA powstalych z BOZEGO, Poboznego Jedego Narodu, Jednej Rodziny.

  Konsekwencje to dalsze podzialy wynikle w Secesyjnej Rzeczpospolitej, Komunistycznym Zwiazku Radzieckim a potem w Socjalistycznej PRL podzialy Mas juz PRL – klase robotnicza, PGRowsko-chlopska, Nowych Socjalistycznie Wykrztalconych a potem juz w Liberalnej PRL BOS wykrztalciuchow – Lemingow i Rzesze „mniejszosci Narodowych”….

  W samej Judeoukrainie podzialy na NeoUpowcow, Prorosjan, Zydo-Syjonistow, Zydow ortodoksow, Rosjan, Tatarow, i wiele innych Podzialow, podzialow, podzialow

  Pan Roman K odnalazl sie jakos w swoich okopach z ktorego to miejsca poszukuje Prawdy a Najbezpiecznieszym miejscem dla niego jest jego Mala Ojczyzna (jak i dla mnie moja…)

  Pan Roman K wciaz poszukuje i walczy juz NIE dla siebie ale dla innych, jak my wrzyscy tu w Gajowce.

  To, ze zaplecze malej Romana K ojczyzny jest Przykarpackie to jest powodem dla Ktorego odzywaja sie Kompleksy tamtego Srodowiska, ktore powinny byc glosem dla Nas do Zastanowienia sie ale i rowniez znakiem jak nalezy postepowac by te kompleksy Eliminowac a przeciez powstale sa z Przyczyn NIE NASZYCH a tych co dazyli do Nas Rozbicia.

  Przeciez Czy to Lemkowie czy Bojkowie, czy inni….maja doczynienia NIE z POLKAMI a Mazowsznami, Poznaniakami – Wielkopolanami, Goralami, Kaszubami…Slazakami, Podlasiukami…..takimi samymi roznymi Etnicznie i subkulturowo Ludzmi jak Lemkowie, Bojkowie, czy ludzie nazywajacymi sie Ukraincami, ktorzy kriwa sa spokrenieni z Nami Wrzystkimi..

  To ze Lemek trzesie, ze strach swa pupa nie oznacza, ze nie robi tego Pomorzanin, Kaszub, Wielkopolanin, Goral, Slazak, Mazowszanin .. czy Wolynianin, Podolanin czy Ukrainiec na terenach Wschodniej Ukrainy w Tym Rosjanin

  ———–

  Wyobrazenia o Polakach Pana Romana K jako Szlachcie sa bledne bo ta sama szlachta byla fundamentem dzisiejszej Ukrainy jak i jej „zakala”

  Bledne Rozumienie pojecia Szlachcic Pana Romana K powoduje Jego „samospalenie” ale i jak w Lustrze pokazuje, ze i wielu z Nas dalo sie nabrac na wraza Idee o Szlachcie w Judaistyczny sposob rozumiana a nie w Katolicki czy Staroslowianski
  ————–

  Uwazam, ze Upominac nalezy Pana Romna K ale z Miloscia, Zrozumieniem i Przedfe wrzystkim Brac wiedze jaka nam Pokazuje o Nas Samych w tym wlaczajac Jego , ktory reprezentuje przeciez Nas bo nie ufoludka

 108. JO said

  Panie Przeclawie „sz” :(…musze biec i nie uwazalem….piszac….takie rozne mysli w pospiechu…

 109. JO said

  ad.94.
  a)
  Panie Gajowy. Pan mnie zle odbiera. Ja Mam bardzo jasny OBRAZ rzeczywistosci. To Pan wydajie sie TEGO nie widzi o co mi chodzi.

  Tak jak w Religii Katolickiej jedynym Zrodlem dla Ludzi Naukii Pana Boga Jest Pan Jezus Chrystus, ktora jest tylko w Kosciele Katolickiem-Ortodoksynym-Tradycyjnym i jego ciaglascia hermetyczna przekazywan przez Ojcow Kosciola w Biblii i Tradycji calej

  Tak dla mnie osobiscie jedynym Obrazem Panstwa i Rodziny – Rodu i Narodu jest nie Judeoukraina, Bialorus, PRL czy Bis Prl czy II Rzeczpospolita a wlasnie Ta PIERWSZA RZECZPOSPOLITA siegajaca swoimi Korzeniami do organizacji Naszych Rodow Przedchrzescijanskiej.

  To Pierwsza Rzeczpospolita byla Monarchia, byla Ortodoksyjna i byly w niej ziemie i Ludy z Ktorymi jestem spokrewniony

  Ja wiem dokladnie co sie dzieje w PRL i Ukrainie i Bialorusi i Litwie i co sie stalo z Tymi grupami ludzmi tam i tu i widze co jest planowane z Nami Wszystkimi zrobiic.

  Przywolam Tu Pana Romana K, ktory wielokrotnie mowil , ze w przeszlosci Nasi Pradziadowie tworzyli Organizacje Panstwowe rozne dostosowujace sie do realiow Czasow by PRZETRWAC

  To wlasnie sie dzieje i dzis

  Zawsze jednak Nasi Dziadowie mieli Wzor przed Oczami zarowno Obszarow na ktorych budowali Panstwa albo Panstwo jak i stosunkow spolecznych do ktorych w Swym Panstwie dazyli. Zawsze nasi Pradziadowie Wiedzieli gdzie jest RODZINA, z ktora czesto gesto walczyli ale nigdy NIEdokonywali Holokaustu…
  —————–
  My Wszyscy Mamy jeden Wzor ktora jest Rzeczpospolita i pominmy jej czarne plamy ale mowmy jedynie o tych Bialych i to jest dla nas Wzor o ktorym Marzy Pan Roman i kazdy z Nas
  b)
  zgadzam sie co do podejscia do Papiezy…..pokazywanie bledow jednak w wyciszony sposob jest NIEZBEDNE

 110. Marucha said

  Re 109:
  Pan pisze o historii, która była, minęła i więcej nie wróci. Rozumie Pan? JUŻ NIGDY NIE WRÓCI.

  Jak była Pierwsza Rzeczpospolita wszyscy – lepiej lub gorzej – wiemy. I nikt tego nie neguje.
  Ale my żyjemy w Rzeczypospolitej wersja 3, jeśli Pan zauważył.

  Historia powinna być częścią naszego dziedzictwa i natchnieniem do działań na przyszłość. Ale nie możemy historii przenosić żywcem w nasze czasy i twierdzić, że taka jest rzeczywistość.
  Rzeczywistość jest taka, że polski naród kona. Nie tylko wymiera, ale i staje się stadem lemingów.

 111. JO said

  ad.87.
  Rzeczpospolita to nie tylko inspiracja ale zrodlo, w ktorej znajdujemy Kosciol Katolicki na Naszych Ziemiach, znajdujemy Pamiec i doswiadczenie naszych Przodkow za Ktorych sie modlimy, to NIEZBEDNA BAZA, pierwowzor NOWOCZESNEGO Panstwa w Nowej Po urodzeniu Pana Jezusa Chrystusa Erze.

  W Rzeczpospolitej odnajdujemy Zrodla Naszej sily ale i wiedze o naszych Slabosciach.

  To Rzeczpospolita byla spadkobierczynia nie tylko Panstwa WielkoMorawskiego ale i Wielkiego Ksiestwa Kijowskiego, czy Krolestwa Ruskiego.

  PRL powolujac sie na Rote indoktrynowal ludzi w PRL, ze Polska to tereny Piastowskie a przeciez Rota byla pisana dla ludzi pod zaborem Niemieckim wylacznie !!

  Wymazano Nam pojecie Polaka, skrzywono nasza wiedze o nas samych a na ukrainie wyeliminowano ja niemalze calkowicie robiac podmianke Talmudyczna.

  Z tego co slyszalem nawet Biskup Szeptycki na Lozu Smierci mowil ze Ukraina moze byc tylko gdy idzie razem z Polska….co rujnowalao jego haniebna calego zycia ideologie , ktorej sie poswiecil, ba lepiej pozno niz wcale przyznac sie do bledu….i dlatego My powinnismy i za Jego Modlic sie dusze….

  —————–
  Bez Rzeczpospolitej NIE jestesmy w stanie wiedziec cokolwiek o nas samych , kim jestesmy i stajemy sie bezbronni w stosunku do Masonerii , ktora realizuje swoje plany w tym na Ukrainie dzisiejszej…by przeciwstawic ja Rosji a PRL likwidujac podporzadkowac te ziemie i pozostalosci ludzi – Tyranii
  ———–

  Pan Roman K idac za inspiraca Taludzistow , neguje osiagniecia Rzeczpospolitej a widzi same negatywy i siega do czasow Panstw Ruskich a nawet glebiej!. Taki przeskok na bazie klamstwa zawsze wyjdzie bokiem a konsekwencja tego przeskoku bedzie nienawisc do samego siebie, ktora Pan Roman reprezentuje w Kompleksie rozbudowanym przez Masonerie u tzw Ukraincow

 112. JO said

  ad.110. Napisze raz jeszcze -Ja bardzo dobrze odbieram rzeczywistosc. To dlatego mam poglady Prorosyjkie, Probialoruskie, to dlatego jestem Tradycjonalista a przynajmniej staram sie usilnie nim byc!

  Widze dokladnie o Konaniu Nie tylko Nowego Narodu PRL BIS, ale calych narodow Ultra Nowoczesnej Europu w Tym Noego Narodu Judeoukrainskiego i Rosyjskiego, Judeolitewskiego….

  Z powodu jasnych realiow dzialam na tyle ile potrafie i moge by bliskich ochronic i stworzyc im warunki do Przetrwania i namawiam kazdego by walczyl i trwal a jedynym skutecznym srodkiem na walke jest Tradycyjny Katolicyzm – Kosciol Walczacy.

  i nie wazne czy Lemkowie przeniosa sie czy utworza Ukraine na Lemkowszczyznie, Podkarpaciu……jezeli ona bedzie Modernistyczna…to skonczy tak jak Europa Zachodnia i zacznie pikowac w dol jak PRL Bis.

  To widza Lukaszenka i Putin …choc ich dzialania wciaz sa za slabe i beda za slabe bo NIE opieraja sie na Panowaniu Religii Ortodoksyjnej a wciaz na Prawach Czlowieka i Obywatela…-to samo dotyczy Ukrainy…

 113. Marucha said

  Panie JO,
  Pisze Pan:
  Rzeczpospolita to nie tylko inspiracja ale zrodlo, w ktorej znajdujemy Kosciol Katolicki na Naszych Ziemiach, znajdujemy Pamiec i doswiadczenie naszych Przodkow za Ktorych sie modlimy, to NIEZBEDNA BAZA, pierwowzor NOWOCZESNEGO Panstwa w Nowej Po urodzeniu Pana Jezusa Chrystusa Erze.
  W Rzeczpospolitej odnajdujemy Zrodla Naszej sily ale i wiedze o naszych Slabosciach.

  A któż to neguje?

 114. Piotrx said

  Re 102, 106

  Zapomniałem dodać – co nie zmiania mojej krytycznej opinii o Pańskim oszczerczym wpisie nt . Pana Wet3

 115. Ad. 100 – Panie Kapsel

  W obecnej tragicznej sytuacji Narodu Polskiego dla zmiany tego kursu zostały sformułowane niezbywalne warunki dla połączenia propolskich sił wszystkich celem szybkiego odsunięcia od władzy dotychczasowych niszczycielskich sił.
  —————————-
  Józef Bizoń powiedział/a
  2012-07-20 (piątek) @ 18:16:28
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/20/wielka-polityka-nie-zna-litosci-dla-naiwnych/#comment-180239

  – Nie jest możliwym stawienie skutecznego oporu przeciw temu co się w Polsce dzieje bez pozyskania szerokich rzesz społeczeństwa polskiego, które w swej strukturze światopoglądowej jest różne. Zatem podbijanie bębenka na tle światopoglądowym prowadzi do ostatecznej klęski Narodu Polskiego.
  Jednakże podstawowym warunkiem budowania dużej obronnej formacji jest
  – uznawanie prawa naturalnego (beż żadnych wyjątków),
  – uznawanie zasad prawa rzymskiego.
  W końcu na jakimś fundamencie trzeba oprzeć gmach polskiej państwowości.

  Do tak postawionego zadania obrony Polski i Narodu Polskiego nikt uczestniczący w tej obronie nie może się czuć mniej wartościowy z uwagi na jego światopogląd, ani też nikt nie może uważać się za lepszego od innych z tegoż tytułu.
  Tu nie ma przelewek. Tu idzie o być, albo nie być Narodu Polskiego i Polski.

  Nie dość, że prawie jest już po przysłowiowej herbacie, stan Narodu Polskiego i Polski jest tragiczny, to jeszcze usiłuje się grać (stawiając warunki) na podziale katolików na lepszych i gorszych.
  Można dostać mdłości od rad aptekarzy.
  ———————-
  Spełnienie tych warunków daje fundament i prawidłowe ukierunkowanie dalszych korzystnych dla Narodu Polskiego procesów tak, aby w Polsce było po Bożemu.
  Wpierw trzeba zatrzymać dotychczasowy niszczycielski proces, a dopiero potem rozpocząć nowy ożywczy trwający w czasie proces na bardzo wielu polach.
  Do tego trzeba zaangażować duże rzesze Polaków.

  Takie podejście dla połączenia Polaków we wspólnej walce o ich istnienie oprotestowała – oczywiście w trosce o ooo – pani Aga insynuacjami, wykrętami.

  Teraz do akcji wkroczył głównodowodzący Pan KAPSEL
  ze swoim komentarzem pod ad. 100
  insynuując i wzniecając podziały pośród Polaków katolików z wykorzystaniem Intronizacji – oczywiście też w trosce o ooo ….

  Czy pan nie widzi tu u siebie instrumentalnego wykorzystywania Intronizacji celem nie dopuszczenia do powstania wspólnego frontu Polaków przeciwko temu co się teraz w Polsce dzieje?

  Jeśli pan nie widzi, to proszę się autorytatywnie zajmować tym na czym pan się zna i ma w tym doświadczenie – to jest pośrednictwem w handlu nieruchomościami.

 116. Re.55

  „Niech gajówka będzie zwierciadłem tego, jacy jesteśmy, jako naród.”
  Panie Marucha – skąd ta pewność co do narodu?
  Czyżby gajówka pod tym względem była czysta jak łza?
  Pewności w tym względzie chyba nie ma.

 117. Kapsel said

  Re 115 Panie Józefie

  Jeśli pan nie widzi,

  ależ ja widzę dużo,dużo więcej….. w tym roku,dzięki zdolnym ludziom miałem udaną operację na oko…

  i nie w handlu a tak jak mówi Ustawa w Obrocie … na handel nie mam kasy

  107 Panie JO

  Ma Pan rację i ja już zaczynam paać takom miłościom….jak Pan mówi..z Miloscia, Zrozumieniem …..czyli tak jak Pan do Papieży.

  Och jakem się zawstydził za ten komentarz…

 118. Kapsel said

  głównodowodzący Pan KAPSEL

  Wooooow !!! ale fajnie ,

 119. JO said

  ad.17. Moje wypowiedzi co do Papiezy sa b emocjonalne a wynika to z moich osobistych doswiadczen. Chcialbym by moje wypowiedzi byly pelne Milosci jaka dla mnie reprezentyje w tym temacie Pan Gajowy a wiec Modre, Wywazone….

  Prosze nie brac ze mnie zlego przykladu, z ktorego zdaje sobie sprawe a jedynie esencje wypowiedzi jaka chce przekazac w temacie JPII czy B16
  Pozdrawiam Cieplo! 🙂

  p.s. …moje wypowiedzi co do Pana Romana K rowniez bywaja BBBB emocjonalne, nie oznacza , ze sie ich nie wstydze czesto…

 120. wet3 said

  @ Roman K (99)
  Pan, za zadne skarby, nie moze zrozumiec, ze swoim naburmuszonym i pyszalkowatym zachowaniem i ciaglym obrazaniem innych, rozwala gajowke. Kaze pan wszystkim patrzec w lustro, ale nigdy, jak prawdziwy Judasz, nie przyjrzy sie sobie. Z wypowiedzi pana jasno wynika, ze pan tylko i wylacznie posiada rozum i tylko i wylacznie miec patent na poglady, a inni sa durniami, analfabetami, czrownicami czy sukami. Czy pan nie widzi, ze taka postawa jest godna tylko i wylacznie politowania”? Zastanawiam sie czy pan w ogole jest chrzescijaninem w cos wierzacym? Prawdziwy katolik absolutnie nie moze postepowac tak jak pan!!! Do tej pory przedstawia sie pan jako uosobienie bardzo wynioslego zyda…

 121. JO said

  ad.120. „Do tej pory przedstawia sie pan jako uosobienie bardzo wynioslego zyda…” ….Pan Wet 3 do Pana Romana K

  Z przykroscia stwierdzam , ze i ja tak odbieram czesto Pana Romana K – JO

 122. Piotrx said

  Re 120:

  Ja także /ale bez przykrości/ zgadzam się z tą krytyczną oceną, Panie Wet3.

 123. Re.120
  Tak, tak – panie Wet3.
  Katolik – według was (może i starszych i mądrzejszych – tego to nie wiem) – to takie ciepłe kluchy, któremu można narobić do buzi, a on powie, że to czekolada.
  No, bo jak odwinie i przygrzeje adekwatnie do potrzeb i okoliczności to jużci musi być żyd, albo być jego uosobieniem. Stary to numer i bardzo przydatny – szczególnie rozwinięty ostatnimi czasy.

 124. Tralala said

  ad pan J Bizon

  A propos Intronizacji: pan uwaza, ze to Polakow po/dzieli, a nie mysli, ze mogloby wlasnie polaczyc?
  Wg. tego co kiedys zrozumialam polskie FSSPX tez jest kontra Intronizacji – nie bylam w stanie zrozumiec dlaczego.
  Co zlego mogloby nas spotkac gdybysmy oglosili Jezusa Chrystusa krolem Polski?
  Co zlego przyniosla nam Matka Boska – Krolowa Polski?
  Ze politycy/masoneria/chazarstwo broni sie przed, rozumiem, oni nie chca kopiowac prawa na prawie Boskim, ale my? zwykli ludzie? Czy nasze sady sa dzis az tak wspaniale a nasze prawa tak bezwzglednie
  sprawiedliwe? Byloby gorzej niz gdyby podciagnely pod Dekalog?
  Pan pisze:-
  „Nie jest możliwym stawienie skutecznego oporu przeciw temu co się w Polsce dzieje bez pozyskania szerokich rzesz społeczeństwa polskiego, które w swej strukturze światopoglądowej jest różne. Zatem podbijanie bębenka na tle światopoglądowym prowadzi do ostatecznej klęski Narodu Polskiego.
  Jednakże podstawowym warunkiem budowania dużej obronnej formacji jest
  – uznawanie prawa naturalnego (beż żadnych wyjątków),
  – uznawanie zasad prawa rzymskiego.
  W końcu na jakimś fundamencie trzeba oprzeć gmach polskiej państwowości.”

  Sam Pan pisze: „prawo naturalne” (czyli Boskie), „zasady prawa rzymskiego” (cywilizacja lacinska/chrzescijanska)

  A wiec?

  http://gloria.tv/?media=313850

 125. wet3 said

  @ JB (123)
  Pan, ze tak powiem, beznadziejnie nie widzi roznicy miedzy opluwaniem innych i wywyzszaniem sie – naczelnymi „cnotami” Romana K, wg ktorego jestesmy wszyscy idiotami niezdolnymi do posiadania wlasnych pogladow. Kto nie podziela jego pogladow jest durniem, czaownica, glupkiem i suka …! Dlaczego pan tego nie widzi? – Bo, podobnie jak Roman K, NIE potrafi pan rozmawiac z ludzmi po ludzku … I tu jest pies pogrzebany. Ponoc Gajowy dal panu lekcje jak odnosic sie do ludzi. Nie byla jednak skuteczna. Szkoda, ze Gajowy nie ma odwagi udzielic takiej samej lekcji Romanowi K.
  PS – Powiem tylko panu, ze w bardzo wielu przypadkach podzielam panskie opinie. Nieszczescie pana i Romana K polega na tym, ze nie umiecie rozmawiac z ludzmi! Gdyby to ode mnie zalezalo, to wsadzilbym (tylko) Romana K , ktory NIGDY nie powiedzial nikomu „przepraszam” za obelgi i wyzwiska, do klatki (bo pod naciskiem Gajowego pan pokazal, ze moze sie odnosic do ludzi tak jak trzeba!!!) i poddal przymusowemu kursowi normalnego zachowania sie i savoir vivre’u.

 126. JO said

  ad.125. Podobno Zydzi nigdy nie mowia przepraszam gojowi, bo to wbrew Talmudowi. Polak, Katolik, ortodoksa mowia przepraszam czasem za czesto. Mialem pracownika, ktory okradal mnie i obnazony z tego nawet NIE powiedzial przepraszam!. On chrzanil robote i nigdy nie mowil przepraszam! On wyzwal mnie od Rasistow na koniec….. coz , czasem NIE Trzeba miec Zydowskich – chzarskich czy semickich korzeni by zachowywac sie jak Zyd czesto….

  ad.124. Bractwo jest za Intronizacja Pana Jezusa Jako Krola ale w sposob GODNY i robi to razem z Wiernymi……

 127. JO said

  ad.123. Pan przesadza, Jozefie. Jesesmy w Gajowce a nie na judeistycznoKlickim zlocie Teze

 128. Kapsel said

  Re 124

  a więc ?

  a więc jako nowomianowany…… głównodowodzący Pan KAPSEL
  „rozkazuję Pani trzykrotnie wysłuchać tą melodię

  Zespol Passaty – Goralka (oryginal)

 129. Marucha said

  Re 125:
  Nie przypominam sobie, żebym szczególnie pouczał p. Józefa Bizonia w czymkolwiek. Bardzo cenię jego obecność na forum i to, co zrobił na swej witrynie. To kopalnia wiedzy.

  Z Panem Romanem K jest taki problem, że jego hadkie słowa i zwroty niektórzy biorą do siebie osobiście, a szkoda, bo warto go posłuchać. Zgadzam się jednak, że p. RomanK do miłych i przyjemnych interlokutorów nie należy.

 130. Tralala said

  ad 128
  Wykonano! Odmaszerowano!

  Cale szczescie, ze chociaz ks. Natanek ma zdrowy, chlopski, goralski rozum Polaka i Katolika w jednej glowie.

 131. Kapsel said

  Re 130

  Daletego w „rozkazie ” górale w roli głównej….

 132. Re.125 – Wet3

  Pan jest pewien tego co pan piszesz, czy tylko się tak panu wydaje?
  Bo to jest zasadnicza różnica.
  W takich razach – jak pan to czynisz – mawiają: wmówić komuś chorobę w brzuch.

  Ad.124 – Tralala

  O to proszę pytać panią Agę, pana Kapsla, a nie mnie.

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/20/wielka-polityka-nie-zna-litosci-dla-naiwnych/#comment-180355

  „Akurat jest pora toczyć spory i dzielić ludzi na tle Intronizacji!

  Co pan Zdziwiony (a i pan Kapsel) może nam powiedzieć na temat zagadnienia postawionego pod ad. 16.

  Szukamy sposobów pozyskania szerokich rzesz społeczeństwa polskiego na podanych tam warunkach, czy szukamy dziury w całym?
  ————————-

  No i pod ad.100 od p. Kapsla mamy

  „Pani Ago
  Panie Zdziwiony

  Znalazłem dziurę w całym której poszukuje się w Gajówce.
  Jest tutaj..
  intronizacja: Jezus Król Żydowski & Jezus Król Polski -historia kołem się toczy…”
  …. linki …. – i
  „Buduje się Judeopolonię !
  a więc
  Won !!! ……z Intronizacją !!!
  Won !!!…..z Ks.Natankiem ,Małkowskim i Kiersztynem i….tp
  i płacić jak najwięcej podatków bo to kosztowna budowa….i wiele innych.”
  ——————-

  A tu p. Aga
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/16/wojujacy-ateizm-i-jego-pseudonaukowe-roszczenia/#comments

  Ad.70
  aga powiedział/a
  2012-07-19 (czwartek) @ 10:57:17

  „ad. Józef B

  Te 2 warunki nie wystarczające.Funkcjonowały rownież w IIRP – masońskiej ,sanacyjnej,która miała bardziej patriotycznych masonów w rządach niż dzisiejsze POPIsy. I co?
  Wszak pan Grabski zarządził nawet zmniejszenie o połowę uposażenia ówczesnych posłów – a dzisiejszych “patriotów” nawet na tak mały gest nie stać .Ale prawo rzymskie i prawo naturalne ,a jakże Popisy mają pełną gębę . Dopóki nie wygrają wyborów 🙂 Potem jak zwykle talmud i kabała.
  Polska musi iść drogą Columbii :film “Swiadectwo dla świata”.Niestety odkąd masońsko-żydowska GazetaPolska połozyła na nim swoja kosmata łapę ,już nie do obejrzenia na glorii tv.
  Tylko na takim fundamencie można opierać jej odbudowę i tylko ludzie ,którzy całkowicie i szczerze a nie deklaratywnie opowiedzą się po stronie Królestwa Chrystusa .Pozostali wystarczy jak nie będą przeszkadzać ani zrzędzić..”
  ——————–
  Ad.72
  aga powiedział/a
  2012-07-20 (piątek) @ 09:32:02

  Te dwa warunki wymienione przez Józefa B są bardzo latwe dla naszych koszer “katolików” rodem z PPOPISu do zmanipulowania i przeskoczenia ; oni bardzo chetnie się na nie zgodzą a potem zaczną nadinterpretacje 🙂 .Pokazuja to również przedwojenne sanacyjne nasze dzieje.I kara Boża ,która po tym nastąpiła w co zapewne Jozef B nie wierzy ale zywię nadzieję,że inni gajówkarze tak.

  Intronizacja Chrystusa Króla ich przeraża i tylko ona odsieje frankistów i pseudokatolików od Prawdy.
  Tu jest wszystko proste i klarowne:

  Jeżeli uznana jest najwyższa władza Jezusa Chrystusa, z tego wynikają pewne konsekwencje. Nie wolno uchwalać praw sprzecznych z Dekalogiem. Nie można się podporządkować Unii Europejskiej, która forsuje neopogańskie ustawodawstwo. Nie można przyjmować zapisów traktatu lizbońskiego.
  Intronizacja Jezusa, na króla Polski, to realizacjawizji Polski takiej aby Jezus królował w sprawach społecznych. Nie tylko osobistych i rodzinnych. W sprawach narodowych, państwowych. W dziedzinie ludzkich ustaw.
  Ma się dokonać przy współudziale obu władz: kościelnej i państwowej. Na razie władze tego nie chcą.

  To nie episkopat polski dokonał intronizacji Matki Bozej na Królową Polski ale osobiście przywódca narodu polskiego Król Jan II Kazimierz dokonałkoronacji i SAM WŁASNORĘCZNIE NAŁOŻYŁ KORONĘ KRÓLEWSKĄ NA GŁOWĘ MARYJI.

  Na pozostałe zaczepki w rodzaju to aga będzie decydować,etc. nie odpowiem.”
  ==================

  To ma być niby konstruktywne podejście p. Agi i p. Kapsla do postawionego problemu połączenia maksymalnie szerokich rzesz Polaków?

 133. wet3 said

  @ 129
  Albo ma pan slaba pamiec, albo pan rznie glupa. Bylo to niedawno. Wyrazil pan wyraznie swoje niezadowolenie z odpowiedzi p. JB (rzeczywiscie bardzo nietaktownej) do kogos. Pan JB poprawil swoja odpowiedz, a pan wyrazil swoje zadowolenie. Nieladnie tak robic, panie gajowy!!!
  Jesli idzie o Romana K, to podam panu tylko dwa przyklady (odnoszace sie do mnie), ktore powinny wystarczyc z nadwyzka:
  1 – Gdy powiedzialem, ze odcyfrowalem pierwsze 4 wyrazy „Ddieki Hitlerowi za szoa” – to komentarz Romana K byl nastepujacy: … cuda sie dzieja, analfabeci czytaja po hebrajsku…”
  2 – gdy powiedzialem, ze twarz czlowieka jest odbiciem jego charakteru, to RK napisal natychmiast, ze takie opinie … wyrazaja wszarzosmarty …
  Problem RK polega na tym, ze zachowuje sie dokladnie tak samo jak prawdziwy wyniosly zyd
  „dokladajacy” kazdemu tyle lajna i blota – ile tylko sie da. Uwaza, ze nas – idiotow po prostu nie stac na posiadanie wlasnych pogladow. Nigdy jeszcze nie zauwazylem by on kiedykolwiek powiedzial komus „przepraszam”! Wiem, ze prawdziwi zydzi nigdy nie przepraszaja! Reszta z nas jakos, dziwnym trafem, potrafi powiedziec „przepraszam”. Prosze pana, to, co pan nazywa „hadkim” w czysto polskim jezyku nazywa sie celowym gnojeniem i obrzucaniem gownem! Moze wreszcie by przestal pan byc zbytnio wyrozumialym? Wiem bardzo dobrze, ze moja opinie podziela tu bardzo wielu…

 134. Tralala said

  ad 132
  Panie J.Bizon, zamiast krecic i robic niedomowienia, prosze napisac wyraznie panski program, bo z tych insynuacji nic nie wynika.
  Pan napisze, my przeczytamy i wtedy bedzie mozna powaznie rozmawiac.

 135. Kapsel said

  Re 124

  proszę pytać panią Agę, pana Kapsla, a nie mnie.

  Pani Tralala.

  Oczywiście że ma Pani rację , Intronizacja łączy a nie dzieli.Intronizacja jest potrzebna do powrotu Praw Naturalnych bo nami rządzą Prawa Stanowione. Najlepszym przykładem jest tutraj okres historyczny za panowania król Jadwigi a teraz św. Jadwigi.Jak wtedy wyglądła Polska a i sama św.Jadwiga.Młodziutka dziewczyna ale przede wszystkim niesamowicie wierna Jezusowi Ukrzyżowanemu.Podczas gdy lud najczęściej wzywał wstawiennictwa Bogarodzicy ona wciąż nie odstępowała od Jezusa.W granicach państwa polskiego w tym czasie byli katolicy,prawosławni a i przecież całe rzesze pogan świeżo na chrzest.I niech Pani zobaczy że to wszystko było pod takim ogromnym obszarem i jak funkcjonowało.Katolicy.prawosławni, i inne ,mniejszości i był spokój a państwo się rozwijało. Najciekawsze jest to że o ożenku z Jagiełłą zaproponował jeden z możnowładców który miał wtedy 21 lat i poparli go też młodzi.Król Jadwiga też młodza osoba.Taka była Piastowska mądrość.Dlaczego nie mamy się uczyć z historii ? Młodzi ludzie dali podwaliny pod parawdziwą potęgę bo Ufali w Jezusa Chrystusa ,ufajmy i My bo On Sam o to prosi.Na temat istoty Intronizacj podałem tyle wypowiedzi że jak każdy wysłucha będzie wiedział o co chodzi.

  Oczywiście że Pani Aga ma rację to jest wszystko proste i klarowne.

  Kto sie boi Intronizacji to wszyscy wiemy.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.

 136. Re.133
  Rzeczywiście p. Wet3 bardzo taktowne były insynuacje (trwające nadal z waszej strony V kolumny) i obelżywe stwierdzenia na wprost pod moim adresem.
  I pan w takich razach chcesz savoir-vivre?
  Za takie coś to się w papę wali. Tak po chrześcijańsku, żeby delikwent zapamiętał na całe życie.
  Panie Wet3 i spóła – pokażcie tu nam swoje twarze, to sprawdzimy w nich odbicie waszego charakteru.

 137. Tralala said

  ad 135
  http://bilmo.net/mp3/562057/oni_juz_ida_le_bleus_sont_la_-_jacek_kowalski.html

 138. Ad.135

  Panie Kapsel.
  Załóż pan okulary, bo najwyraźniej pan niedowidzisz.
  Intronizacja ma wypłynąć z woli całego Narodu Polskiego – na to trzeba czasu, to jest proces – i jak Pan Bóg pozwoli, a nie z dekretacji czynników kościelnych i państwowych … i z nachalność (i insynuacji) kapslo-podobnych.
  Już raz sobie zadrwiono ponad 2000 lat temu.

 139. Kapsel said

  Re 138

  Dlatego trzeba zakasać rekawy i brać się do roboty aby Naród bł swiadomy bo parchaci nad swoim pracują non stop.
  Kapslo-podobne są tego świadome i są nachalne do takiej roboty .

  Już raz sobie zadrwiono ponad 2000 lat temu

  Ja wiem że są tacy którzy zmieniać tego nie chcą.

 140. Zdziwiony said

  @ Józef Bizoń

  Niech się Pan nie obawia, że dojdzie do INTRONIZACJI; …Kościół musi głosić i realizować wartości ewangeliczne i wszystkie przykazania Boże, także „nie zabijaj”, ale źle by było, gdyby zamiast je głosić, osiągał je na gruncie zapisów prawnych…
  oto tu dowód:

  Kardynał Nycz:

  „nie zagraża nam masowy ateizm, tylko płytki fideizm”
  plus „sekularyzacja godna pochwały”

  O przywództwie Prymasa Wyszyńskiego w okresie PRL:

  Szanuję siłę jego charakteru (…). Ale warto pomyśleć, w jakim stopniu to jego przywództwo było nieco wyidealizowane, w jakim wymuszone przez epokę.

  ***
  O Ludu Bożym, który chłonie każde słowo:

  A tak po prawdzie, to może jednak księdzu kardynałowi nie przeszkadza, gdy Lud Boży widzi w nim przywódcę, chłonie każde słowo, pada na kolana?
  Niestety, tego mnie jako młodego księdza w Krakowie nie nauczył kardynał Wojtyła. To mi naprawdę nie imponuje. Możecie być spokojni.

  ***
  O stosunkach władza -Kościół:

  Będą spory o aborcji czy miejscu katechezy. (…) Jeśli stawianie takich tematów jest postrzegane w Kościele jako element wojny z nim, no to gratuluję. Takie dyskusje są pożyteczne.

  ***

  O sekularyzacji:

  Model ingerowania w rzeczywistość świecką na pewno nie jest modelem soborowym. I taka sekularyzacja jest godna pochwały.

  ***

  O walce chrześcijan o chrześcijański kształt prawa:

  Kościół musi głosić i realizować wartości ewangeliczne i wszystkie przykazania Boże, także „nie zabijaj”, ale źle by było, gdyby zamiast je głosić, osiągał je na gruncie zapisów prawnych.

  ***

  O sercu Kościoła:

  Uważam, że rodzajem serca w Kościele są też środowiska „Znaku”, „Więzi” czy „Tygodnika Powszechnego”, potrafiące rozmawiać i współdziałać przy wszystkich różnicach.

  ***

  O zagrożeniach dla Kościoła:

  Bo nam, tak naprawdę, nie zagraża masowy ateizm, tylko płytki fideizm.

  ***

  O telewizji TRWAM i walce milionów katolików o tę stację:

  Na ten temat w wywiadzie nie padło ani słowo.

  http://wpolityce.pl/artykuly/32567-zaskakujacy-wywiad-kardynala-nycza-nie-zagraza-nam-masowy-ateizm-tylko-plytki-fideizm-plus-sekularyzacja-godna-pochwaly

  ***

  A tu komentarz ks.Natanka odnośnie powyższego wywiadu kardynała Nycza udzielonego POLITYCE z dnia 19.07.2012.(słuchaj od 25 min.):

  http://pl.gloria.tv/?media=313806

 141. Re.139
  Panie Kapsel
  Pan jesteś głąb, czy głąba pan udajesz?
  Umie Pan czytać?
  To proszę sobie jeszcze raz (a może parę razy) przeczytać warunki postawione pod ad. 115 (które są początkiem realnej roboty) i to co napisałem pod ad. 138.

 142. Re.140.
  Czy do was dociera cokolwiek pisane po polsku, czy tylko pisane w jidisz?

 143. Kapsel said

  Re 141
  Panie Kapsel
  Pan jesteś głąb, czy głąba pan udajesz?

  Ha !!! a żebym to ja wiedział ?

  Umie Pan czytać?
  Czy do was dociera cokolwiek pisane po polsku, czy tylko pisane w jidisz?

  Do tej pory umiałem i umieliśmy tylko po polsku ale dzięki Panu zaczynam i zaczynamy rozumieć i w tym drugim za co gorąco dziękujęmy bo to na dzisiejsze czasy jest bardzo potrzebne.

 144. Kapsel said

  Re 137
  Pani Tralala.

  pozwoli Pani jeszcze trochę historii

  Myślicie, że Polacy sami w swoim geniuszu wpadli na pomysł, żeby obwołać Matkę Bożą Królową Polski? No to się mylicie. To sama Najświętsza Maryja Panna osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to 14 sierpnia 1608 roku w Neapolu u jezuitów w klasztorze Gesu Nuovo. Sługa Boży Juliusz Mancinelli będzie widział klęczącego św. Stanisława Kostkę przed NMP z Dzieciątkiem na ręku i już wtedy, tamże każe mu się nazywać Królową Polski.

  Osobiście NMP ogłosiła się NMP Królową Polski w Krakowie 8 maja 1610r w katedrze, przy relikwiach św. Stanisława bpa głównego patrona naszej Ojczyzny.

  Kiedy w 1655 roku w granice Polski wdarli się Szwedzi, a opuszczony król musiał uciekać poza granice kraju. Zrozpaczeni biskupi pisali do papieża: „Zginęliśmy, jeśli Bóg nie zlituje się nad nami”. Wtedy Ojciec Święty Aleksander VII, powołując się na objawienie o. Juliusza Mancinelli odpowiedział: „Nie, Maryja was uratuje, to Polski Pani. Jej się poświęćcie. Jej oficjalnie ofiarujcie. Ją Królową ogłoście, przecież sama tego chciała”. Król Jan Kazimierz, stosując się do rady papieża, 1 kwietnia 1656 r. złożył uroczysty ślub, ogłaszając Maryję Królową Polski.

  I taka rocznica została przemilczana. Wszystkie narody katolickie nam tego zazdroszczą. Kardynał Stanisław Dziwisz gospodarz katedry wawelskiej powinien się ze wstydu spalić bo to On z całym episkopatem żydowskim i narodem polskim powinien uczcić uroczyście po królewsku 400-lecie tego wydarzenia. On jednak wolał wybudować masońską beskidzką drogę krzyżową, będącą zaprzeczeniem wiary katolickiej i profanacją symboli religijnych.
  Na całym świecie naród katolicki jest przerażony i zgorszony postawą ucznia-przyjaciela ojca świętego papieża JPII.

  Wydarzenie, jakie miało miejsce 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej, było faktem nie mającym precedensu w historii Europy. Tego dnia, podczas uroczystej Mszy Świętej, w obecności senatorów, biskupów, szlachty i ogromnych rzesz zwykłego ludu, król Jan Kazimierz – dokonawszy wpierw koronacji Matki Bożej na Królową Korony Polskiej – klęknął przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej i wypowiedział następujące słowa:

  „Wielka Boga Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico. Ja, Jan Kazimierz, za zmiłowaniem Syna Twojego, Króla Królów, a Pana mojego i Twoim miłosierdziem król, do Najświętszych stóp Twoich przypadłszy, Ciebie dziś za Patronkę moją i za Królową państw moich obieram. Tak samego siebie, jak i moje Królestwo polskie, księstwo litewskie, ruskie, pruskie, mazowieckie, żmudzkie, inflanckie, smoleńskie, czernichowskie oraz wojsko obu narodów i wszystkie moje ludy Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twej pomocy i zlitowania w tym klęsk pełnym i opłakanym Królestwa mojego stanie przeciw nieprzyjaciołom Rzymskiego Kościoła pokornie przyzywam.

  A ponieważ nadzwyczajnymi dobrodziejstwami Twymi zniewolony pałam wraz z narodem moim, nowym a żarliwym pragnieniem poświecenia się Twej służbie, przyrzekam przeto, tak moim, jak senatorów i ludów moich imieniem, Tobie i Twojemu Synowi, Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi, że po wszystkich ziemiach Królestwa mojego cześć i nabożeństwo ku Tobie rozszerzać będę.

  Obiecuje wreszcie i ślubuję, że kiedy za przepotężnym pośrednictwem Twoim i Syna Twego wielkim zmiłowaniem, nad wrogami, a szczególnie nad Szwedem odniosę zwycięstwo, będę się starał u Stolicy Apostolskiej, aby na podziękowanie Tobie i Twemu Synowi dzień ten corocznie i uroczyście, i to do końca świata był święcony oraz dołożę trudu wraz z biskupami Królestwa, aby to, co przyrzekam, przez ludy moje wypełnione zostało.

  Skoro zaś z wielką serca mego żałością wyraźnie widzę, że za jęki i ucisk kmieci spadły w tym siedmioleciu na Królestwo moje z rąk Syna Twojego, sprawiedliwego Sędziego, plagi: powietrza, wojny i innych nieszczęść, przyrzekam ponadto i ślubuję, że po nastaniu pokoju wraz ze wszystkimi stanami, wszelkich będę używał środków, aby lud Królestwa mego od niesprawiedliwych ciężarów i ucisków wyzwolić.

  Ty zaś, o najlitościwsza Królowo i Pani, jakoś mnie, senatorów i stany Królestwa mego myślą tych ślubów natchnęła, tak i spraw, abym u syna Twego łaskę wypełnienia ich uzyskał.”

  Zaraz po królu ślub ten pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Trzebickiego w imieniu całego narodu powtórzyli senatorowie i wyżsi urzędnicy państwowi.
  Potem orszak królewski przeniósł się do kościoła oo. jezuitów. Tam nuncjusz papieski ks. Piotr Vidoni odprawił Mszę św. i wraz z wiernymi odmówił Litanię Loretańską, po raz pierwszy włączając do niej zawołanie: „Królowo Korony Polskiej – módl się za nami”
  *********************
  Od tej chwili Matka Boża wzięła losy naszego narodu w swoje dłonie. Ocaliła Polskę nie tylko od potopu szwedzkiego. Lecz wiele razy okazywała nam Swoją potęgę i miłosierdzie. Nuncjusz apostolski w Warszawie — Pignatelli przed naszym zwycięstwem nad Turkami pod Wiedniem, powiedział do hetmana Stanisława Jabłonowskiego: „Szczęśliwe narody, które mają taką historię, jak Polska. Szczęśliwszego od was nie widzę państwa, gdyż wam jedynym zechciała być Królową Maryja, a to jest zaszczyt nad zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście to tylko zrozumieli sami”. Zaraz po tym zwycięstwie został papieżem Innocenty XII.

  Oto legalnie wybrany, dysponujący pełnią politycznej władzy przywódca państwa polskiego (a takim był przecież król Jan Kazimierz) oraz wysocy rangą przedstawiciele narodu i Kościoła ogłosili Matkę Boską Królową Korony Polskiej. Ten bezprecedensowy akt polityczny nigdy nie został unieważniony, a zatem nawet w świetle prawa nadal obowiązuje! I to, co najważniejsze: nikt z nas, polskich katolików, nie zdjął obowiązku wywiązania się z obietnic złożonych przez naszych przodków!

  Sami doskonale widzimy, że to nie z inicjatywy episkopatu polskiego dokonano intronizacji NMP na Królową Polski!.
  To nie episkopat polski dokonał intronizacji ale osobiście przywódca narodu polskiego Król Jan II Kazimierz dokonał koronacji MATKI BOŻEJ NA KRÓLOWĄ KORONY POLSKIEJ I SAM WŁASNORĘCZNIE NAŁOŻYŁ KORONĘ KRÓLEWSKĄ NA GŁOWĘ MARYJI.

  Zaraz po tym akcie i ślubowaniu króla, śluby pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Trzebickiego w imieniu całego narodu powtórzyli senatorowie i wyżsi urzędnicy państwowi wraz z biskupami.
  Czyli uroczystej intronizacji NMP na Królową Polski dokonał naród polski którym prawnym reprezentantem był Król Jan II Kazimierz.

  Ojciec Święty Aleksander VII, powołując się na objawienie o. Juliusza Mancinelli odpowiedział: „Nie, Maryja was uratuje, to Polski Pani. Jej się poświęćcie.

  Czy prawo kanoniczne było w tedy inne? Czy prawo kanoniczne się zmieniło? Czy przykazania się zmieniły? Nie!- One tak jak przykazania i prawa boskie obowiązują niezmiennie do końca świata.

  Bez żadnego umocowania prawnego perfidnie kłamią i są przeciwko narodowi polskiemu. Ojciec Święty Benedykt XVI nie tylko nie zabrania ale namawia Episkopat Polski do włączenia się w dzieło intronizacyjne Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

  Myślicie, że Polacy sami w swoim geniuszu wpadli na pomysł, żeby obwołać JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLEM POLSKI? No to się mylicie!. To sam JEZUS CHRYSTUS osobiście poprosił, żeby DOKONAĆ UROCZYSTEJ INTRONIZACJI JEGO NA KRÓLA NARODU POLSKIEGO.

  Pan Jezus słowami sługi bożej Rozalii Celakównej przemówił :

  „Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa jako Króla w całym tego słowa znaczeniu, poprzez Intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale wraz z całym rządem na czele.”

  „Moje dziecko, za grzechy i zbrodnie popełnione przez grzechy, Pan Bóg ześle straszliwą karę. Ostoją się tylko te Państwa, w których Chrystus będzie królował”

  „Jeśli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację we wszystkich Państwach i Narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które Państwa i Narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie Jezusowej miłości, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy więcej nie powstaną! Zapamiętaj to sobie, zginą i już nigdy więcej nie powstaną! Intronizacja w Polsce musi być przeprowadzona!”

  Orędzia i życzenia Pana Jezusa zostały uwiarygodnione w procesie beatyfikacyjnym sługi bożej Rozalii Celakównej jako prawdziwe i nie podlegające wątpliwościom oraz zgodne z nauką Kościoła i prawem kanonicznym i przesłane do Kongregacji Watykańskiej.

  Za prawdomówność i z godność z nauką Kościoła Świętego poświadczył kardynał Stanisław Dziwisz oraz uczestnicy przewodu diecezjalnego m. innymi z podpisem ks. prof. Piotra Natanka (który przez to stał się niewygodnym świadkiem bo nie zdołano zamknąć mu ust i dlatego jest prześladowany za autentyczną wiarę katolicką).

 145. Kapsel said

  do 144

  z pośpiechu nie podałem linku do powyższego,są to fragmenty z

  http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Kto-sie-boi-Krolowej-Polski-za,2,ID425280408,n

 146. JO said

  ad.140. Zwiazek Szlachty Polskiej chwali sie Kartkami Zyczeniowymi od Ks Nycza

 147. Tralala said

  ad 144
  „Myślicie, że Polacy sami w swoim geniuszu wpadli na pomysł, żeby obwołać Matkę Bożą Królową Polski? No to się mylicie. To sama Najświętsza Maryja Panna osobiście poprosiła, …”

  Nie napisalam ze sami wymyslili, ale spytalam, czy to komu zaszkodzilo?: „Co zlego przyniosla nam Matka Boska – Krolowa Polski?”, brzmialo zdanie.

  A wogole, to dobrze, ze wkleil Pan ten artykul, przyda sie.

 148. Kapsel said

  Re 147
  Ja wiem a wkleiłem bo komponuje się z rozmową, tak jak komponują do Pana Zdziwionego te fragmenty

  ks. Tadeusz Kiersztyn, 9.06.2007 r.
  KAPŁAN przed plutonem egzekucyjnym:
  Chciałbym pokrótce przedstawić dramat mego życia poświęconego dziełu Intronizacji Jezusa Króla w naszym Narodzie. Od kilkunastu lat władze duchowne zmuszały mnie, bym zaparł się Jezusa Króla i bym wraz z narodem Izraelskim wybrał Barabasza, tak jak to uczyniły one na fali soborowych przemian.

  Gdy sztandaru Jezusa Króla Polski mimo wszelkich gróźb, kar i nacisków nie chciałem wypuścić z dłoni, postawiono mnie, tak jak ongiś górników z „Wujka”, przed plutonem „egzekucyjnym”, którym dowodził sam kard. Stanisław Dziwisz, i nie strzelano do mnie z broni palnej, lecz popełniono na mnie mord moralny przy użyciu broni, znanej dobrze siłom ciemności. Zanim opiszę te smutne wydarzenia, by były one zrozumiałe, krótko przedstawię historię mego życia, umieszczając w niej linki do najważniejszych dokumentów.

  W tym czasie jezuici opcji liberalnej czynili wszystko, by zdyskredytować posłannictwo Rozalii, a zwłaszcza wszystkie działania związane z Intronizacją Pana Jezusa na Króla Polski. Już w lutym 1998 r. o. prowincjał Adam Żak podczas egzorty wygłoszonej do członków wspólnoty jezuickiej na Przegorzałach w Krakowie stwierdził, że misją Kościoła nie jest szerzenie Królestwa Bożego na ziemi, a tylko działalność charytatywna. Ten nieporównywalnie heretycki pogląd, godzący w samą istotę Ewangelii, uświadomił mi, jak dalece Towarzystwo Jezusowe zatraciło ducha swego charyzmatu, a także jak groźne może to być dla Kościoła. W tym czasie bowiem szeptano między jezuitami, że o. A. Żak wraz z bp. T. Pieronkiem oraz bp. J. Życińskim przygotowywali razem przemówienia papieskie przed kolejną podróżą do Polski Jana Pawła II.

  Wyjaśnienia Fundacji na chwilę ostudziły niszczycielskie zapędy bpa K. Nycza – jak sądzę, będącego jedynie wykonawcą poleceń ks. kard. F. Macharskiego. Jednakże racje wyższe, domagające się zniszczenia Fundacji musiały wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem, bo po pięciu miesiącach milczenia bp K. Nycz wydał niezwykle przewrotny komunikat. Z jednej strony rzucał on tyle niejasny, co głęboki oszczerczy cień na Fundację, a z drugiej strony izolował ją od kapłanów i wiernych pod płaszczykiem troski o dobro (a jakże) dzieci.
  Drugi etap działań w tej sprawie polegał na tym, by komunikat dotarł do możliwie jak największej ilości ludzi. Opublikowano go w Biuletynie diecezjalnym, a następnie zadbano, by za pośrednictwem głównie ludzi świeckich dotarł on do najdalszych ośrodków i osób utrzymujących od lat łączność z Fundacją. Przypuszczam, że zasadniczy wpływ na te działania Kurii krakowskiej mieli jezuici, gdyż jeszcze w 2006 roku, po upływie 6 lat, o. Tadeusz Chromik rozsyłał nadal komunikat po całej Polsce osobom świeckim. Dla wyjaśnienia dodam, że komunikat „omijał” moją osobę, gdyż wtedy jeszcze formalnie należałem do Towarzystwa Jezusowego i nie było podstaw prawnych do bezpośredniego ataku na mnie, lecz pośrednio, ponieważ zamieszkałem w w/w Domu Fundacji, był przede wszystkim bezlitosnym ciosem we mnie. Przy okazji składam hołd osobom, które wtedy zarządzały Fundacją i prowadziły Dom Rekolekcyjny, bo cierpienie mi zadane z taką samą mocą spadło i na

  Od 2003 r. na wielką skalę zacząłem szerzyć w Polsce misję Rozalii – Intronizację Jezusa Króla Polski. Ukazała się moja książka Ostatnia walka o Bogu Królu w dziejach świata i o Jego przeciwniku Lucyferze. Książka zyskała bardzo przychylne opinie ks. prof. Czesława Bartnika oraz abpa Stanisława Wielgusa i cieszy się do dziś powodzeniem. Opracowaliśmy „Siedmiodniowe nabożeństwo intronizacyjne” oraz została wykonana i seryjnie powielana figurka Jezusa Króla Polski. To wszystko sprawiło, że dzieło Intronizacji Jezusa na Króla Polski zaczęło rozwijać się żywiołowo.

  Początkowo największym zagrożeniem dla szerzonego przez nas posłannictwa Rozalii było wypaczanie jego istoty przez tzw. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca. One to w osobach swych liderów: p. Ewy Nosiadek, p. Stanisława Leniartka, o. Henryka Klimaja, o. Jana Mikruta często w sposób naiwny i fanatyczny zastępowały Intronizację Osoby Chrystusa Króla Intronizacją Jego Serca. W ten sposób postać Jezusa Króla przysłaniały Jego Sercem, w efekcie sadowiąc na tronie nie Osobę, a tylko jeden z Jej organów, choć godny największego uwielbienia, to jednak nie wyrażający majestatu, wszechwładzy i osobowej godności Boskiego Króla. By zobrazować dramat tej pomyłki, ucieknę się do obrazu zaślubin: Proszę sobie wyobrazić sytuację, że pan młody pragnie zawrzeć związek małżeński nie z osobą, lecz z sercem swej narzeczonej. Czy byłby możliwy taki związek małżeński? Tak samo niemożliwa jest Intronizacja Serca – postawienie Serca w miejsce Osoby Króla

  Poczynając od 2005 roku, udawały się do księdza kard. Stanisława Dziwisza delegacje w mojej sprawie i w sprawie zamknięcia procesu. W czasie tych spotkań nigdy nie padły z jego strony nieżyczliwe słowa, lecz tematu też nigdy nie podjął, ograniczając się do grzecznościowych gestów. Odczekawszy nieco aż po ingresie przeminie pierwszy natłok wydarzeń, udałem się 5.11.2005 r. do ks. abpa Stanisława Dziwisza na rozmowę, by przedstawić mu prośbę o kanoniczne uregulowanie mej sytuacji. Prośbę tę przedstawiłem również na piśmie, do którego dołączyłem szereg dokumentów obrazujących moje dotychczasowe starania i źródło dotychczasowych moich trudności. Otrzymałem ustne zapewnienie od ks. abpa S. Dziwisza, że odpowiedź w mej sprawie dostanę na piśmie. Gdy czas oczekiwania na nią przedłużał się, rozpocząłem starania o powtórne z nim spotkanie. Ks. Sekretarz indagowany dwukrotnie przeze mnie w lutym i w kwietniu 2006 roku za każdym razem polecał mi nadal czekać.

  Nadszedł 17 kwietnia 2007 r., dzień zamknięcia procesu. Ponieważ sesja końcowa procesu została utajniona, na „salę obrad” przybyły osoby mające z urzędu obowiązek lub prawo do wzięcia udziału w jej przebiegu. Dlatego dla przedstawicieli Fundacji Serca Jezusa oraz Biura Postulacji zaskoczeniem było, że oprócz Członków Trybunału, na sesję przybyło kilku zaproszonych jezuitów. Spotkały się zatem połączone siły Kurii krakowskiej z jezuitami, by przeprowadzić zamknięcie procesu S.B. Rozalii Celakówny. Gdy wszystkim urzędowym formalnościom stało się zadość i gdy akta zamykające proces zostały opatrzone podpisami i pieczęciami, szybko wyjaśniła się tajemnicza obecność jezuitów. To właśnie im ksiądz Kardynał zlecił troskę o dalsze prowadzenie procesu Rozalii oraz dbałość – jak to sam nazwał

  całość
  http://obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2004:ks-kiersztyn&catid=95:kosciol-wiara&Itemid=27

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: