Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Papież” Adam II

Posted by Marucha w dniu 2012-07-21 (Sobota)

Informacja z gatunku humorystycznych, choć śmiech zamiera na ustach, gdy popatrzymy na niektórych hierarchów współczesnego Kościoła.
Za link dziękujemy p. Tralala – admin.

Herb Adama II

Adam Antoni Oraczewski (urodzony 7 października 1883 roku, zmarł w sierpniu 1973 roku) 

Antypapież w Stanach Zjednoczonych od 7 sierpnia 1927 roku do sierpnia 1973 roku. Był księdzem, który – jakby wychodząc naprzeciw tęsknotom Polaków za słowiańskim papieżem – postanowił papieżem mianować się sam. [Uwaga admina: miano „antypapieża” jest, naszym zdaniem, zbyt nobilitujące dla tego psychiatrycznego przypadku]

Po kilku – raczej nieudanych próbach udał się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tu rozpoczął działalność od wydania w języku angielskim broszury pt. „Wszyscy w jednej wierze”. Na karcie tytułowej widniała fotografia siedzącego na tronie papieskim księdza Oraczewskiego, odzianego w białą sutannę i białe pantofelki na nogach (w rzeczywistości były to zwykłe tenisówki). Podpis głosił: „Jego Świątobliwość Adam II PP”. W dalszym ciągu – kilka danych biograficznych: „urodził się 7 października 1883 roku, wyświęcony na księdza 8 kwietnia 1919 roku, proklamowany papieżem całego Kościoła katolickiego 7 sierpnia 1927 roku”.

W. swojej broszurze ksiądz Oraczewski oświadczył, ze celem jego żywota jest. znalezienie podstaw, na których – drogą wzajemnych ustępstw – wszystkie religie, wyznania i wierzenia można by połączyć w jedną prawdziwą i rozumną wiarę z zastrzeżeniem, że żadna z grup religijnych nie mogłaby dominować nad inną ani jej tyranizować.

W swoim credo „papież” wieścił: „Wierzymy w jednego, wszechmogącego Boga, stwórcę wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, będącego doskonałym niematerialnym duchem, który pomaga ludziom, dając im wszystkie łaski i błogosławieństwa – a jeżeli żądają więcej – daje im więcej”.

Następnie, po opisaniu różnych skandali i skandalików, które – jak twierdził – działy się w plebaniach i klasztorach, „jego świątobliwość” podał skład hierarchii swojego Kościoła.
Na Jego czele – rzecz oczywista – stoi on sam. Następnie: apostoł, kardynał, arcybiskup, biskup. Każdy z hierarchów miał wyznaczoną dolną granicę wieku: apostoł – 55 lat, kardynał – 45 lat, arcybiskup – 35 lat, biskup – 25 lat. Zwykłych księży Kościół Oraczewskiego nie przewidywał.

Samozwańczy papież wystąpił ponadto w swoim „dziele” przeciw celibatowi księży i nakazał, aby w każdej parafii była kobieta, tzw. dziekanka – w celach oczywistych.

Wszystkim księżom katolickim, pastorom protestanckim i żydowskim rabinom, którzy wstąpiliby do jego Kościoła ze swoimi gminami, przyobiecał z miejsca mianowanie ich biskupami.

W zakończeniu ksiądz Oraczewski przedstawił swój program „gospodarczy”. Jego główny punkt to ogłoszenie zbiórki pieniężnej na .potrzeby nowego Kościoła. Po zebraniu 100 milionów dolarów przedsiębiorczy „papież” obiecał zakupić w pobliżu Waszyngtonu obszar ziemi o powierzchni 50 tysięcy akrów. Teren ten miał być nazwany Watykanem. Na wybudowanie godnej świątyni „jego świątobliwość” obiecał przeznaczyć 25 milionów dolarów, zaś 30 milionów miała kosztowa budowa pałacu papieskiego.

Nic z tych planów nie wyszło, zaś autor tej wiadomości w Ilustrowanym Kurierze Codziennym wyraził zdanie, że samozwańczym papieżem powinni się zająć wybitni psychiatrzy.

Dzisiaj, oceniając ten incydent z dystansu 60 lat,, nie bylibyśmy aż tak niskiego mniemania o stanie umysłu niefortunnego twórcy nowego Kościoła. Za zniesieniem celibatu występuje obecnie na Zachodzie część prawowiernych biskupów oficjalnego Kościoła katolickiego, którym się ani śni jakakolwiek schizma, zaś na rzecz zbliżenia współczesnych religii monoteistycznych, zwłaszcza chrześcijańskich, gorąco występuje obecnie nie kto inny, jak sam – tym razem prawdziwy papież Polak – Jan Paweł II.

http://parafiapruszcz.x.pl/

Komentarze 22 do “„Papież” Adam II”

 1. JO said

  JPII zapewne czytal Oraczewskiego.

  Osobiscie dla mnie JPII jawi sie jako zakompleksiony na punkcie Zydow chlopak, ktory swe kompleksy przeja po swojej Mamie w swietle calek Kultury Polskiej.

  Jego dozgonne dazenie by z Judaizmu i Chrzescijanstwa zrobic JEDNA Religie jest odziwrciedleniem postaci jego Samego – mieszanca Katolika z Zydowka.

  Karol Wojtyla, zdolny chlopak, mezczyzna stojacy cale zycie w Rozgroku pomiedzy Ojcem – Katolicka Polska a Matka – Zydowka Polska

  I to chyba jest podstawa tego co on zrobil

 2. RomanK said

  Panie JO ..pan wymysli nowenne do swietego papieza Adama II…zobacz pan wszystko ci napisal sie sprawdza…
  slepi podsluchuja, glusi podgladaja, chromi donosza, plebanom kucharkidaja, katecheci molestuja,,,
  w klasztorach kwitnie milosc pci jednakich,,,,
  Jeden Pastuch , Jedna Skladka, Jeden Czort.
  Nie wierzgaj pan przeciw oscieniowi…Warszawa to nei Moskwa:-)))

 3. Tralala said

  Znalazlam tego „wybitnego” ksiedza ogladajac serie video „Errata do biografii”, gdzie opowiadano o przyjaznil sie z ksiedzem suspendowanym za „jakies przewinienia” w KK.
  Zaciekawilo mnie za coz to karal KK przed soborem2.

  Widzicie Panstwo, dzisiaj ks. Oraczewski bylby kardynalem!!! Biedak urodzil sie za wczesnie.
  ……………………………….
  Czy pan Marucha zechcialby poslac panu Kapsel’owi moj adres mailowy, jezeli Kapsel zechce to napisze do mnie, merci de la montagne.

 4. Przeclaw said

  JO
  Panie JO, czy Pan może udowodnić, że mama JP2 była żydówką ?
  Dopóki Pan tego nie zrobi, lepiej nie bawić się w te dywagacje, proste ale niekoniecznie prawdziwe.
  Wystarczy, że sam „tate” JP2 miał jakieś gnidzie inklinacje, a jego „syne” postępował w naiwnej ale szczerej wierze.

  Młodemu Wojtyle żyło się w Wadowicach jak pączkowi w maśle. Mieszkali w żydowskim domu i to tłumaczy b.wiele.

 5. JO said

  ad.4 . Opieram sie na dowodach internetowych – zdjeciu, nazwisku panienskim Matki oraz na calym Postepowaniu proZydowskim JPII

  Jestem „mieszancem” Rzeczpospolitej – Polakiem przez duze P i jak widze po sobie, ja nie potrafie zajac stanowiska ani po stronie PRL BIS nacjonalistow ani ZYDO-Ukrainy dzisiejszej. Osobiscie dla mnie JudeoLitwa, Judeopolonia, JudeoUkraina i dzisiesza Bialorus To Polska Wlasnie.

  Pro-zydowskie postepowanie JPII nie ma li tylko podloza Teologicznego, kazdy psycholog w mig odgadnie, ze musi byc jakic emocjonalny osobisty aspekt JPII dzialan.

  Z perspektywy Inetrnetowych dowodow i wiedzy, moj wniosek jaki podalem w ad 1 dla mnie ma sens i tlumaczy wiele.

  ad.2. Panie Romanie. Poprosze o mniej skomplikowana wypowiedz do mnie. Ja az tak inteligentny nie jestem by te zrozumiec. A moze Pan Gajowy przetlumaczy mi i powie co chce Pan Roman K mi powiedziec?

 6. RomanK said

  Nie…wierzgaj przeciw oscieniowi….. Ktorej czesci slowa” nie” pan nie rozumie???:-)))

 7. JO said

  chyba calego przeslania nie rozumiem. Oscien to rodzaj widel na ryby. Rozumiem, ze Ryba bedac w Pana przenosni, mam sie nie ruszac przeciwko oscieniowi bo Warszawa to nie Moskwa i tego „Warszawa to nie Moskwa” nie rozumiem i rowniez, co oznacza Pana przenosnia do mnie… co w zasadzie chce Pan powiedziec. Czy moze Pan Nie uzywajac przenosni powiedziec wprost o co Panu chodzi? bym nie robil czego?

 8. Przecław said

  #5 JO

  No to proszę o link do tego zdjęcia, choć tylko w wyjątkowych przypadkach wygląd może być dowodem.
  Jeśli nazwisko Schulz ma być dowodem, to ja też jestem żydem, bo moja babka miała podobne. Co więcej, mojej babki ojciec też był rymarzem, wyrabiał uprzęż i mieszkał w Krakowie w tym samym czasie.

  Jednak dużo do myślenia daje fakt, że o rodzinie matki JP2 dziwnie małopisze się w biografiach, unika tego tematu także Nasz Dziennik, dlaczego więc nie pisze także TE DEUM ?

 9. RomanK said

  OK. Najlepiej stanac w kacie bic sie tylko i wylacznie w swoje wlasne piersi i powtarzac,- Boze, badz milosciw grzesznej duszy…i tu pan uwaza…MOJEJ!!!! Tzn panskiej wlasnej… i niczyjej innej….
  Zwlaszcza papiezy , swietych, etc..
  Chrzescijanstwo to specyficzna religia polegajaca spolecznym kolektywizmie i na bardzo personalnym stosunku pomiedzy panem i Stworca….i z tego i tylko z tego bedzie pan… sam….. sie z nim rozliczal..
  W Warszawie kolektywizmu nie ma wcale, gdyz dawno przybral formy kamarylizmu( sojusz paly z pastoralem)…a to niebezpieczne zjawisko..kamarylizm( pierwszy stopien satanizmu) nie odrzuca zycia pozagrobowego, ale zagrozony wysyla tam wczesniej kazdego jednego ,ktory mu zagraza….przeszkadza, osmiesza, demaskuje etc….

 10. RomanK said

  NIe martw sie pan panie Przeclaw…nie jednemu psu Mucek…wi kot czyjo slunine zezarl.
  Widzial pan kiedys, zeby sie psi zarli o to- ktory Polak…. a ktory Zyd????

 11. JO said

  ad.8 Nie potrafie teaz odnalezc w Internecie. kiedys bylo na Polonica net…..ale ona wypadla.
  Zdjecie Mamy JPII wyraznie pokazuje, ze ma Ona rysy Chazarskie albo Semickie – duze , nieslowianskie czarne szeroko osadzone oczy….

  Panie Przeclawie, jak Pan wie, ja nie mam nic do ludzi pochodzenia semickiego czy innego. Sam pan wskazuje, ze mieszkal w miesteczku gdzie Zydow bylo duzo i to w Domu Zydowskim. Mial srodowisko Zydowskie. Wiele wiec wskazuje – nazwisko Mamy , Jej Uroda, miejsce zamieszkania, ze byl spokrewniony z Rodzina Pochodzenia Zydowskiego, a napewno duchowo byl spokrewniony z tym Srodowiskiem o czym Glosno sami Zydzi – jego koledzy mowili , pisali.

  To „pokrewienstwo” krwi lub duchowe , widze, ze Wywarlo Olbrzymie pietno na tym czlowieku. Przeciez, jezeli On Byl pochodzenia Zydowskiego, to podczas Okupacji Grozila mu Smierc a juz napewno widzial te grozbe wiszaca i zapwene jej wykonanie na wielu jego Kolegach, bliskich mu duchowo Osob.

  Ten Dramat „zydowski” w Jego sercu widac i to w moim mniemaniu + presja Jego srodowiska spowodowalo, ze dzialal wbrew naukom Sw Pawla listu do Hebrajczykow i Naukom tradycji Katolickiej, ktora zabraniala judeizacji Kosciola

  Jan Pawel II podjal sie proby unikniecia Judaizacji Kkatolickiego a za razem przyblizenia sie KKatolickiego do Judaistow, co OCZYWISCIE skutkowalo judaizacja KKatolickiego – napisalem tak, bo chce wierzyc, ze Wojtyla Robil Wrzystko w Dobrej Wierze z „szalenczym” przeswiadczeniem swojej misji uwazajac sie, ze jest „leprzy” od Sw Pawla i swych wielu poprzednikow, bo tylko Butny czlowiek moze podjac sie PROBY, ktora jest ZAKAZANA

  Tu przypomna mi sie moje doswiadczenie z moim ojcem. Dam trywialne porownanie do sytuacji niewspolmiernej ale moze ono cos pokaze:

  Moj Ojciec mial gospodarstwo Rolne na wzgorzu. Byly sianokosy ktoregos lata. Ja wzialem ciagnik 30 ke z przyczepa i pojechalem zebrac siano w kostkach. Ulozylem wielka przyczepe siana. Moj Ojciec ostrzegl mnie bym nie probowal wjechac pod Gore prowadzaca do domu z prawej strony nawet majac wiekrza predkosc ciagnika z przyczepa siana, bo ciagnik nie podola i zacznie sie kopac w ziemie kolami i bede mial problem , bo stane z Przyczepa na polowie wzniesienia!

  Coz, ja wierzac w swoje mlode sily, zignorowalem doswiadczenie mojego ojca, ktory w przeszlosci wkopal sie tam i mial problem!

  Zrobilem podejscie, rozpedzilem siagnik z przyczepa Siana i ….i sie zakopalem….

  Glupio mi bylo, bo NIE usluchalem mojego ojca….Moja wiara, pycha mnie „zgubila”

  Wracajac do JPII, uwazam, ze tak wlasnie bylo z JPII. Ten niewatpliwie uzdolniony czlowiek wierzyl w swoje sily, byl pyszny i NIE usluchal Ojcow Kosciola, NIE usluchal SAMEGO PANA BOGA –
  – Wojtyla podjal probe, z powodu swych namietnosci…, by „zawalczyc” o swoja „rodzine”, zawalczyc ” o swiat ” a skutkiem tej pychy bylo to…

  …..ze sie „zakopal na wzniesieniu” z nami wszystkimi (tu napisalem SZ po W – dzwiecznej wspolglosce 🙂 )

 12. JO said

  ad.8. Zydem sie jest wowczas, gdy wyznaje sie albo raczej ZAPRZECZA swoim zyciem 10 Przykazaniom Bozym. O tym kto jest Zydem a kto nie pieknie pokazuje POLSKA Kultura w krotkim okolicznosciowym zwrocie polskim „nie badz Zydem”.

  W Polsce, tej wielkiej Polsce przyjelo sie nazywac Kazdego Zydem, kto postepowal w mysl Talmudu. Zydem nie byl czlowiek pochodzenia Chazarskiego, Semickiego, bo Chazarzy i Semici byli, w malym pracencie ale byli, szlachta odwiczna co pokazuje badania chaplogrup.

  Zyd, to okreslenie na czlowieka o okreslonym Swiatopogladzie, postepowaniu, WYZNANIU. Oczywisie, ze tak jak Slowian bylo wiecej jako szlachty Polskiej tak Zydow Chazarow lub semitow bylo wiecej jako tych co maja Talmudyczny swiatopoglad.
  ——————-

  Zyd, to Talmudzista, Judaista, Komunista, Globalista, Modernista, Liberal…etc, etc, ect a nie koniecznie Szulc, Katz, ……, tory moze byc Polakiem 100%
  i odwrotnie…Radziwill moze byc Zydem….

 13. Przecław said

  Brawo Panie JO, jak jeszcze napisze Pan więkSZe zamiast wiekRZe, to będzie super.

  Nie, nazwisko niemieckie miała wtedy co druga rodzina w Krakowie. O wyglądzie nic nie mogę powiedzieć, bo tego zdjęcia nie widziałem.
  Czarne oczy, hmm…jak u mojej mamy, po tatarach….
  Nie bierze Pan ważnej okoliczności, że wtedy małżeństwa takie, w tych środowiskach były rzadkością, a skoro już nastąłpiła konwersja, to w środowisku drobnomieszczańskim była na serio, nie dla pucu, takie były reguły gry.
  Jednak ja niczego nie przesądzam, nikt jednak przez lata nie przedstawił mi dowodów.

 14. Przecław said

  #12 JO
  Nie Panie JO. szabesgoj to szabesgoj, nie żyd. Myli Pan pojęcia.
  Również głupi goj, który w dobrej wierze przejmuje pojęcia i poglądy żydowskie, jest nadal tylko głupim gojem, wcale nie żydem.
  Wprowadza Pan szkodliwy ZAMęT semantyczny.

  Z braku dowodów można uznaćJP2 za głupiego, naiwnego goja.

 15. JO said

  ad.13. Wieksze, hmm..dam rade 🙂
  I ja nie daje glowy na swa czy innych teorie o pochodzeniu K. Wojtyly. Daje jednak paznoksie sobie poobcinac, ze Zwiazek Mlodego Wojtyly ze srodowiskiem Zydow w Polsce byl Emocjonalnie Rodzinny i to wystarczy mi na moja teore podstaw psychologicznych Wojtyly w Jego celu dzialania „nawrocenia Zydow i Swiata przyblizenia Zydom”……

  Pan A pszczolkowski na swej stronie internetowej, ktorej teraz nie potrafie znalezc :(, opracowal drzewo genealogiczne JPII…b skromne. Dziwne, ze prawie NIC w nim nie ma !!!

  To jest b podejrzane, ze NIC tam niemalze nie ma…i do tej pory nie znamy wiele z JPII Drzewa Genealogicznego

 16. JO said

  Pan A . Pszczolowski…

 17. JO said

  ad.14. Pan przywoluje podejscie Zydow do tematu kto jest Zydem a nie podejscie Polakow kto Zydem jest lub nie….
  Moze jestem w bledzie…. ale ja widze jak Katolik Kto jest Zydem, byc moze jest to niebezpieczne……

 18. Przecław said

  JO

  #15
  Zgadzam się, to jest podejrzane.

  #11
  Z powiedzenia „nie bądź żydem” wcale nie wynika, że każdy kto postępuje jak żyd był nazywany żydem. Powinien Pan jak najszybciej skorygować ten błędny tok myślenia, ponieważ prowadzi on do zupełnego zamętu, zaprzeczenia precyzji myślenia.
  Niech Pan nie twierdzi, że takie jest podejście Polaków, może notorycznych nieuków tak, ale nie wszyscy Polacy są nieukami.

 19. JO said

  :), no dobrze, to moze utopijne i naiwne podejscie ale chce wierzyc, ze jest tak jak napisalem w temacie Zydow….Tak, ma pan racje, to by bylo zbyt proste , gdyby bylo prawda…… Pan sprowadza mnie na ziemie Panie Przeclaiwe…

  I za to Panu Dziekuje.
  Przestane tak marzyc…..choc wowczas wylania sie obraz Pelen Grozy!

 20. Czy ktoś, gdzieś znalazł określenie się Karola Wojtyły (a potem jako JPII) na wprost (bez domysłów i nie domówień) – jestem Polakiem?

 21. RomanK said

  Pan Pszczolkowski….pan wiepaie JO jak sie nazywa pszczola po hebrajsku???

 22. Joanna said

  Ciekawa jestem dlaczego z internetu znikło drzewo genealogiczne JPII, dobrze opracowane i daleko wstecz. Bezpośrednio po Jego śmieci było. Myslę, że może być na stronie herbarz-genealogie, ale tam nie mogę wejść bez rejestracji. Można zapoznać się na stronie http://www.skrzetuski.com/?temat=kaczorowscy , albo pojechać sobie i osobiście sprawdzić te informacje, zanim sie zacznie insynuować bez dowodów..
  JPII mieszkał w domu żydowskim, bo ojciec tam dostał kwaterunek z wojska i zapewne jednostka wojskowa za to płaciła. Widocznie byli to dobrzy ludzie, skoro Karol przyjażnił się z ich dziećmi.
  O jego innym pochodzeniu zaczęto mówić po śmieci (coby nikt nie miał szans zapytania Go o to wprost). Jednocześnie z merdiów powycinano rzetelne informacje o jego rodzinie, które były wcześniej (czyje są merdia i po co to zrobiono?)Brzyd puścił kaczkę i rechocze z zażartych dyszkusji gojów, nawet zdaje sie myślących. I jak ma tu być dobrze, kiedy każdy krytykant to ofiara manipulacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: