Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  walthemar o Tożsamość Ukrainy
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

USA zrywają współpracę z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2012-07-21 (Sobota)

Amerykańska Izba Reprezentantów opowiedziała się za przerwaniem współpracy z rosyjskim państwowym przedsiębiorstwem zbrojeniowym Rosoboroneksport, które zaopatruje w broń m.in. reżim prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

Poprawkę w ramach głosowanej tego dnia ustawy o budżecie na zbrojenia zgłosił republikański kongresman Jim Moran. Zakazuje ona Pentagonowi podpisywania umów oraz współpracy z Rosoboroneksportem. Za głosowało 407 kongresmanów, przeciw było 5. Głosowanie odbyło się kilka godzin po tym, jak Rosja wraz z Chinami zawetowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przedłożoną przez Zachód rezolucję, która groziła syryjskim władzom sankcjami, jeśli nie przestaną używać broni ciężkiej przeciwko powstańcom i nie wycofają oddziałów z miast.

Amerykański Departament Obrony dzień wcześniej zamówił od Rosjan 33 śmigłowce wielozadaniowe Mi-17, przeznaczone dla armii afgańskiej. Szacuje się, że Rosja w ubiegłym roku sprzedała Syrii broń, w tym 36 samolotów bojowych, o wartości 1 mld dolarów. Amerykańsko-rosyjski kontrakt na helikoptery i części zamienne opiewa na 640 mln dolarów. – Myślę, że to dla nas wszystkich dość kłopotliwe, że kupujemy śmigłowce od rosyjskiej firmy, która jest bezpośrednio związana ze śmiercią tysięcy niewinnych syryjskich mężczyzn, kobiet i dzieci – powiedział Moran. – To musi się skończyć – podkreślił.

Zdominowana przez Republikanów izba przyjęła też zaproponowany przez administrację prezydenta Baracka Obamy budżet obronny na 2013 rok, wyznaczony ostatecznie po różnych cięciach na 608 mld dolarów.

http://naszdziennik.pl

Cieszymy się, że nareszcie administracja demokratycznego  USA dała odpór totalitarnemu reżymowi rosyjskiemu. Amerykanom nawet do głowy by nie przyszło, żeby dostarczać broń i pieniądze rebeliantom, wspierać jakieś kolorowe rewolucje, obalać legalnie wybrane rządy, bombardować różne kraje bez wypowiadania wojny, budować setki baz wojskowych poza granicami swego kraju itd. I Rosja powinna brać z USA przykład.

A swoją drogą nie rozumiemy, jak to się dzieje, że prymitywna i zacofana Rosja, bazująca przecież wyłącznie na surowcach, eksportuje śmigłowce i samoloty bojowe, i to nie gdzieś do Bantustanu, ale do Stanów Zjednoczonych. Za tym wszystkim musi kryć się jakieś oszustwo.

Admin

Komentarzy 59 do “USA zrywają współpracę z Rosją”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Tytuł z ND jest nieco przesadny. Zrywają współpracę z przedsiębiorstwem zbrojeniowym Rosoboroneksport.

  Jest to oczywiście cios dla Rosji, ale chyba nie myślicie, że Rosja z takim rozwojem zdarzeń nie liczyła się.

 2. JO said

  Pan Zartuje „cios” ..chyba blogoslawienstwo. Im mniej wspolpracy z Unymi tym lepiej…

 3. guła said

  „Za tym wszystkim musi kryć się jakieś oszustwo”

  Raczej różnica w cenie. Te śmigłowce z góry skazane są na zagładę.

  A z tego wynika, że wszystkim tylko zdaje się, co Afganistan, przez siły pokojowe został opanowany.

  Proponował bym zrzutkę i zakupił odpowiednią ilość na to, co siła rzeczy, ma być.

 4. Zerohero said

  Re 3

  Stosunek ceny do możiwości jest istotnym aspektem oceny urządzenia.Piszę, bo Guła chyba o tym nie wiedziała.

 5. Maciej said

  – Myślę, że to dla nas wszystkich dość kłopotliwe, że kupujemy śmigłowce od rosyjskiej firmy, która jest bezpośrednio związana ze śmiercią tysięcy niewinnych syryjskich mężczyzn, kobiet i dzieci – powiedział Moran. – To musi się skończyć – podkreślił.

  Czy ci amerykańscy kogresmeni są tak głupi, czy tak zakłamani ?

  Są po prostu sajanami. – admin

 6. Kronikarz said

  Jak to jest, ze nie zbrali sie, by wyczyscic bojowkarzy ?

 7. karl85 said

  USA zrywają współpracę z Rosją – to jest tylko biznes

  Świat na krawędzi?
  Brzmi to jak historia z niskobudżetowego horroru, ale to nie mrzonka. Rosjanie prowadzą prace nad bronią służącą do unicestwiania całych miast i wsi. Co się stanie, gdy dojdzie do jej aktywacji? Eksperci nie mają wątpliwości. Pod jej wpływem ludzie zamienią się w bezrozumne, powolne istoty, które przypominać będą zombie. Medialne doniesienia potwierdził już minister obrony Rosji, Anatolij Sierdiukow. Wystarczy iskra zapalna i urządzenie do kontroli umysłu będzie mogło zamienić nasz krajobraz w piekło.

  Projekt prac nad bronią, za pomocą której można by kontrolować umysły i zgładzać całe narody, został już przedstawiony Władimirowi Putinowi. Śmiałe plany, podczas specjalnego spotkania, przedstawił prezydentowi szef resortu obrony. Prezydent miał być podobno zachwycony wizją nieodległej przyszłości i możliwościami nowoczesnej broni, nazywając ją technologią doskonalszą niż broń nuklearna.

  Urządzenie służące do zamieniania ludzi w bezwolne marionetki miałoby wykorzystywać mikrofale. W przypadku zastosowania narzędzia, osoby znajdujące się w obszarze jego oddziaływania, miałyby odczuwać potworny ból, który np. żołnierzom uniemożliwiłby wykonywanie jakichkolwiek planowych działań, prowadząc ostatecznie do ich śmierci.

  „Rozwój broni opartej na odkryciach w dziedzinie fizyki, takiej jak: broń wiązkowa, broń geofizyczna, broń genetyczna czy broń psychofizyczna i podobne, to część państwowego programu zamówień zbrojeniowych, przeznaczonego do realizacji na lata 2011-2020” – powiedział minister Anatolij Sierdiukow cytowany przez serwis „The Inquisitr”.

  Zachwycony pomysłem wzbogacenia rosyjskiego arsenału o broń psychofizyczną jest wiceprzewodniczący Dumy Władimir Żyrinowski, który stwierdził, że pozwoli ona Rosji przejąć kontrolę nad światem. „Dzięki niej zniszczymy każdą część planety w ciągu 15 minut. Bez wybuchów, bez laserów, ale po cichu i spokojnie. Całe kontynenty zostaną uśpione na zawsze. I tyle” – powiedział znany rosyjski polityk, który już wcześniej groził światu zagładą.

  -Miejmy nadzieje, że nigdy nikt nie wejdzie w posiadanie takiej lub podobnej broni !
  Ps. być może ta broń już jest testowana……!

 8. Zbigniew Kozioł said

  @7

  „być może ta broń już jest testowana……!”

  Na razie testuje się te broń selektywnie. Na całym świecie. Ale na pojedynczych osobnikach.

  W najbliższym wydaniu pisma fachowego (w wersji angielskojęzycznej) „War and Piece” będzie duży artykuł na temat.

 9. Rysio said

  re 8. „…….Czy ci amerykańscy kogresmeni są tak głupi, czy tak zakłamani ?……..”

  Mogę powiedzieć z pierwszej ręki (słuchałem ich wystarczająco), że są strasznie głupi.

  Na 535 członków (100 senatorów i 435 kongresmenów ) trawię 5-ciu no góra 10-ciu z nich.

  Pozostali to typowi karierowicze, bez moralnego kręgosłupa, od małego trenowaniu w laniu wody.

  Wszystkie ich przmówienia to g…. i trochę moczu.

  PS. Bardzo charakterystyczne było ostatnie wystąpienie Netanyahu w Kongresie amerykańskim – wszyscy kongresmeni patrzyli na niego wiernie i poddańczo takim obitym psim wzrokiem.

  Było to bardzo żałosne widowisko.

 10. Rysio said

  Nasz Dziennik to przecież żydowska szczekaczka.

 11. Joe said

  Re#9….Gdybys Rysiu bral od pokolen kase na wybory i luksusowe zycie nie pracujac….o przepraszam ,bawiac sie w poltykiera…to rownierz tanczylbys na rurze jak oni wszyscy….pozdrowko.Joe.

 12. Brat Dioskur said

  „Eksperci nie mają wątpliwości. Pod jej wpływem ludzie zamienią się w bezrozumne, powolne istoty, które przypominać będą zombie. ….”

  Tez mi odkrycie. W Polsce bez rozglosu i jakichs wiekszych nakladow zwykla TV i troche przekaziorow pisanych zamienily bez mala 90% Polakow w polityczne zombie ,potocznie zwanych lemingami.Efektem wdrozenia tych „broni” jest bez mala 50% absencja przy urnach wyborczych a z pozostalej reszty ,ktora glosuje , 70% wydaje sie miec ,cytujac klasyka -tylko dwie funkcjonujace szare komorki !
  P.S. Tym klasykiem jest …Sarko ,ktory w ten sposob wyrazil sie o ludowej komisarzycy N.Kroes zapowiadajacej surowe sankcje z powodu dokapiltalizowania francuskiego przemyslu samochodowego na kwote €5 mld.Ten sam „numer” z naszymi stoczniami juz nie wyszedl….

 13. Marucha said

  Re 7:
  Wprawdzie powyższa wiadomość pochodzi z portalu zajmującego się m.in. ezoteryką, magią i proroctwami, ale wygląda na prawdziwą. Co więcej, podejrzewam, że jest już stosowana…

 14. Brat Dioskur said

  Powyzszy komentarz dotyczyl uruwku wpisu Karla85.

 15. Rysio said

  re 11. Joe,

  Każdy złodziej myśli, że każdy inny człowiek też jest złodziejem.
  Każdy bandyta myśli, że każdy inny człowiek też jest bandytą.

  Każdy …….. itd….

  PS. A ty kim jesteś Joe?

 16. facet 63 said

  To zwykłe pitolenie Izby Reprezentantów, która i tak nie ma żadnej wiarygodności jak zresztą cały ten amerykański rząd i wszystkie organizacje znajdujące się w USA. Fałsz i obłuda oraz ludobójstwo po całym świecie.

 17. Joanna said

  ad/15
  To cos z pogranicza praw fizyki: ciało uczepione do koryta trwa tam, dopuki się go siłą nie oderwie. A skoro trwa przy korycie, to zachowuje się jak świnia. Gdyby zamiast dupokracji była prawdziwa demokracja, to każdy obywatel z biernym prawem wyborczym mógłby -o ile by chciał i gdyby go wybrali- miałby możliwość zasiadać w parlamencie. Mimo zapisów konstytucyjnych w dupokracji istnieją instrumenty uniemożliwiające realizacje konstytucji. Dlatego oglądamy nie bez obŻydzenia stale te same ryje.

 18. wet3 said

  @ 16
  Do tej wyliczanki trzeba dodac prezydenta i wiceprezydenta Usraela. Poza niklym procentem, od czasu prezydentury Johnsona, prawie wszyscy strzelaja do tej samej bramki. Kto sie wychli, to dostaje jak przyslowiowa zaba klamotem w leb!

 19. j said

  Ad.10- Rysio

  Gdyby ND byla chinska szczekaczka to ta sama, jak najbardziej prawdziwa wiadomosc o decyzji Kongresu amerykanskiego by kaprysnego Rysia bardziej zadowolila? 🙂 🙂 🙂

  PS. Zeby tylko oficer prowadzacy nie przegapil tego panskiego odwaznego oswiadczenia, bo glupio by bylo, prawda? 🙂

 20. ORION said

  „Za głosowało 407 kongresmanów, przeciw było 5.” – no proszę to nawet w hamerykanskym kongresie ruski mają pięciu agentów.
  „… to dla nas wszystkich dość kłopotliwe, że kupujemy śmigłowce od rosyjskiej firmy, która jest bezpośrednio związana ze śmiercią tysięcy niewinnych syryjskich mężczyzn, kobiet i dzieci” – powiedział Moran. buaha ha ha
  To może dla ruskich powinno być dość kłopotliwe, że sprzedają śmigłowce amerykańcom którzy są bezpośrednio związani ze śmiercią tysięcy niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci – i to nie tylko syryjskich.
  Oś zła, izrael – USA.

 21. Zbigniew Kozioł said

  „Zeby tylko oficer prowadzacy nie przegapil tego panskiego odwaznego oswiadczenia, bo glupio by bylo, prawda?”

  Że Rysio głupi, to każdy wie.

  A że ja mam kota – mało kto.

  Oprócz tego w głowie, znaczy.

  Zwierzę, to jest zwierze. Ale to nie tak.

  Najpierw żona zauważyła, że kotek sam, maleńki, bezradny. Potem, dzień później, pod balkonem coś mi miauczy błagalnie.

  Mówię żonie: weź przynieś. A ona: a potem będzie na mnie!

  Ale poszła i przyniosła.

  Tak że teraz mam dwa koty. Jeden w głowie a drugi na głowie. Dosłownie, bo włazi mi na głowę, wspina się pazurami po spodniach, potem wyżej, a potem robi pazurami masaż po głowie. Ani opędzić się.

  A taki śmierdzieluch. Wzięliśmy go nocą (żona, nie ja!) więc i trudno było zobaczyć. Brudas taki z ulicy. Ledwo żyw. Chory, wycieńczony (ale już przechodzi). Wcale nie ładny ani rasowy.

  Ale jak się przykleił! Nie wiem, ile jemu, ale bardzo mały. Jeszcze nie umył się całkiem. Takie g*wienko. Żona chciałaby mu zrobić kąpiel w szamponie, a ja mówię, że koty wody nie nawidzą. Na razie pozostaje brudasem.

  Co do miejsca do s*rania to nieco pomogłem. Przygotowałem wcześniej pudełko z piaskiem. Gdy zauważyłem, że ma potrzebę, to pokazałem na to pudełko. Poszedł. Już wie. Korzysta. Kocinka która ma nie więcej niż ze dwa miesiące, a posługuje się mózgiem, rozumie wiele. Moja zona była oszołomiona (bo wcześniej w życiu nie miała bliskiego kontaktu ze zwierzętami).

  A my, ludzie, to różnie z tym mózgiem bywa.

 22. JO said

  ad.21. No to Macie Panstwo Problem 🙂
  Co do wody i kapieli kotow, to prosze kapac koty w cieplej wodzie wykonyjac powolne ruchy a Kot bedzie lubil kapiele wowczas…

 23. Zbigniew Kozioł said

  Dzięki, Panie JO, w razie potrzeby będę się radził.

 24. Marucha said

  Re 21:
  Panie Zbyszku, koty MOŻNA kąpać.
  1. Nalać do wanny letnio-ciepłej wody pod nieobecność kota, aby się nie przestraszył szumu.
  2. Myć go delikatną szczoteczką w dobrym szamponie, chyba że dostanie Pan w sklepie specjalny szampon dla kotów. Być przygotowanym na pewien opór. Szamponu nie za wiele.
  3. Po kąpieli wytrzeć go we wsiąkliwy ręcznik lub papier, owinąć w ręcznik i uspokoić kota, mówiąc do niego łagodnie.

  Niektóre koty wręcz lubią kąpiele.

  A bywają też w sklepach szampony „na sucho”. Taki proszek, którym zsypuje się kota, a potem wyczesuje szczotką (nie za twardą).

 25. 25godzina said

  Kibice stalinowskiego CWKS na Łotwie

 26. JO said

  te zdjecie pokazuja jak Upadla jest mlodziez w Calej Europie, ktora mysli tylko o kopulacji a nie o Bogu – Trojcy Swietej, Rodzinie, Honorze, Ojczyznie

 27. Zerohero said

  Re 10 Rysio, 19 J

  Ta konkretna wiadomość jednak JEST zredagowana tak jakby pochodziła z żydowskiej szczekaczki:

  Myślę, że to dla nas wszystkich dość kłopotliwe, że kupujemy śmigłowce od rosyjskiej firmy, która jest bezpośrednio związana ze śmiercią tysięcy niewinnych syryjskich mężczyzn, kobiet i dzieci – powiedział Moran. – To musi się skończyć – podkreślił.

  Cechy szczekaczki spełnione:

  1. Zaprezentowane stanowisko tylko jednej strony.
  2. Do tego kłamliwe
  3. Opisane bardzo prostym językiem

  Pani J nie czuje smrodku? Punkt nr. 2 wymaga pewnej świadomości nt. wydarzeń w Syrii, ale 1 i 3 rzucają się dość mocno w oczy wyrobionemu czytelnikowi.

 28. 25godzina said

  @JO
  Mówi Pan o wstawionych przeze mnie filmach? To nie jest „młodzież z całej Europy”, tylko mieszkańcy okolic Warszawy kibicujący stalinowskiemu CWKS.

 29. Zbigniew Kozioł said

  Doprawdy, ja nie wiem, ile można rżnąć głupa (mam na myśli ND). To jest jakiś absurd. Albo oni okłamują świadomie, albo mają całkiem denną redakcję. Skłonnym myśleć o pierwszym wariancie.

 30. j said

  Ad.22-JO

  Dokladnie tak jak Pan radzi. Dawno temu chcielismy zrobic przyjemnosc naszej ukochanej babci i zawiezlismy ja w rodzinne strony. Goscinnie przyjeli ja starzy znajomi, a ze byli to biedni ludzie wiec mogli jej ofiarowac tylko maciupenkiego kotka. No to co mielismy zrobic. Wzielismy. Babcia byla w siodmym niebie i cala droge powtarzala, ze wreszcie bedzie miala kolo siebie prawdziwego krajana 🙂
  Malego wzielismy jak zmierzch juz zapadal wiec nie ogladalismy szczegolowo. Czarna malutka kulka i tyle. Rano sie okazalo, ze maly nie tyle czarny co oblepiony czarnymi pchlami 🙂
  Intuicja mi podpowiedziala to co zaproponowal Pan JO. Do miski nalalam cieplutkiej wody i na laweczce w sloncu delikatnie zanurzylam malenstwo. W ogole nie protestowal, bo bylo mu chyba przyjemnie. Albo taki glupiutki byl jeszcze, ze nie bal sie wody. Zajelo mi to ze 3 godziny. Dolewalam cieplej wody i iskalam z tych pchel, iskalam i dolewalam…
  Ten kocik umilal mojej Babci ostatnie lata zycia. Nie opuszczal jej nawet na minute, chodzil za nia jak psiak, caly czas przy niej siedzial a do snu ukladal sie przy babcinej glowie.
  Faktycznie okazal sie niego prawdziwy krajan 🙂

 31. u said

  Amerykanie, mam na mysli przecietnego obywatela cos zaczynaja kumac, rozumiec, ze rzad prowadzi imperialne mocarstwo w krzaki. Codziennie pare opinii wyrywkowo wybiore i zaponaje sie z pogladami opniodawcow pod tekstami dotyczacymi „pelnej sukcesu” polityki zagranicznej w wydaniu ostatnich prezydentow.
  Spuscili z tonu, brak buty, brak powodow do domy, komentarze pelne sa krytyki przepojonej gorycza. Rozumia, ze swiat ich nienawidzi, maja wyruszenia w podroz z amerykanskim paszportem w reku, uswiadomili sobie , ze amerykanskie marzenie – is gone. Zdarza sie, ze nawoluja sie do podjecia kontrakcji, bo boli ich terroryzm zycia codziennego, czyli po prostu – poglebiajacy sie zamordyzm. Do tego nie byli przyzwycajeni, a zaszokowani a z tego wyniknie pokaze najblizsza przyszlosc. Imperia jak mowi historia najpredzej rozwalane sa od wewnatrz.

  Amerykanie moga sobie banaowac handel z Syria, to ich bedzie dotyczyc, bo Rosja, jak narazie broni legalnej wladzy i wywiazuje sie z kontraktow zbrojeniowych.

 32. u said

  Pisze bardzo szybko i zazwyczaj brak mi cierpliwosci do ponownego przeczytania tekstu, stad roi sie od bykow pospolitych i stylistycznych. Sorry!

  ( korekta)
  Amerykanie, mam na mysli przecietnego obywatela cos zaczynaja kumac, rozumiec, ze rzad prowadzi imperialne mocarstwo w krzaki. Codziennie pare opinii wyrywkowo wybiore i zaponam sie z pogladami opniodawcow pod tekstami dotyczacymi “pelnej sukcesu” polityki zagranicznej w wydaniu ostatnich prezydentow.
  Spuscili z tonu, brak buty, brak powodow do dumy, komentarze pelne sa krytyki przepojonej gorycza. Rozumia, ze swiat ich
  nienawidzim dociera do nich i z jakich to powodow ta antysympatia sie wywodzi, maja cykora gdy wyruszaja w podroz z amerykanskim paszportem w reku, uswiadomili sobie , ze amerykanskie marzenie – is gone. Zdarza sie, ze nawoluja sie do podjecia kontrakcji, bo boli ich chyba jabradziej bolesnie – terroryzm zycia codziennego, czyli po prostu – poglebiajacy sie zamordyzm. Do tego nie byli przyzwycajeni, kochaja wonosc, sa zaszokowani, co z tego wyniknie pokaze najblizsza przyszlosc. Imperia jak mowi historia najpredzej rozwalane sa od wewnatrz, wiec ………. wszystkie opcje nalezy brac pod uwage.

  Amerykanie moga sobie banaowac handel z Syria, to ich bedzie dotyczyc, bo Rosja, jak narazie broni legalnej wladzy i wywiazuje sie z kontraktow zbrojeniowych.

 33. JO said

  ad.28. …ale ja widze cala Europe i patrzac na Polska Mlodzez z Pana Filmu stwierdzam, ze to pokolenie jest stracone….

  Tylko Laska Boza obfitujaca w sily umozliwiajace przeciwstawienie sie Swiatu, Klamstwu i Namietnosciom moze kazdego z Osobna Uratowac z Tych mlodych ludzi.

  Mlodzi ludzie poddani sa Namietnosciom – Konsumpsji, Seksizmowi …ktore prowadza je w Smierc. Odeprzec pokusy swych namietnosci NIE jest w stanie sam czlowiek, zaden czlowiek. czlowiek SAM nie potrafi Kochac a jedynie pozadac czyli byc zakochanym chwilowo zauroczonym i pozadac, pozadac az do trupa kopulowac, kopulowac, kopulowac….

  ZADEN ale to zaden mlody czlowiek juz nie podejmuje decyzji malzenskiej w celu Posiadania Laski Uswiecajacej prowadzacej do Raju a jedynie w celach Konsumpcyjnych a wiec szatanskich prowadzacych do Smierci.

  Zaden czlowiek mlody nie podejmuje decyzji madrej a jedynie namietna w oparciu o swoje emocje

  Zaden mlody czlowiek NIE uwaza zakochania jako Psychiczna Chorobe a jako Baze decyzji o zwiazku juz NIE malzenskim a Partnerskim

  To widza ogladajac Pana Fil i mlodych w Europie , Mlodych Bialych Ludzi bo nie Brazowych czy czarnych, ktorzy podlegajac Innej cywilizacji prowadzonej przez Ich opiekunow duchowych przestrzegaja Rygorow Ich Wiary, ktora stawia wciaz Zycie w odzinie na Piewszym miejscu a konsumizm jest im wrogi….

 34. 25godzina said

  @JO
  >to pokolenie jest stracone….
  Nie dla wszystkich. To ostatnio jest elita, wmawia im to gazeta nazywana polską i oni w to wierzą. Że są Solidarnością 2.0. Jest już nawet KOR 2.0 i Wałęsa 2.0 i kto zaprzeczy, że historia jeśli się powtarza to jako farsa?

  Łatwo ich rozpoznać na ulicy, maja na ubraniach numery 1916 (fałszywa data powstania stalinowskiego CWKS).

 35. Zbigniew Kozioł said

  eh, ten kot śpi mi na kolanach.

  Widzę, że bardzo nie dawno zrobiono Michałkowa w wersji II, po polsku. Rosjanie, o ile słyszę, nie lubią tej wersji. A i z Michałkowem to też różnie.

  Spaleni Słońcem, wersja druga (mnie osobiście też nie bardzo, ale sens jest, aby popatrzeć)

 36. j said

  A teraz na powaznie bez kocich wtretow 🙂
  Pare dni temu szanowny Pan 1/2 srula (byc moze) napisal:

  „1/2 srula czytając kiedyś teksty różnych ważnych Sruli przeczytał jak to jeden z nich – XIX w. – powiedział: “Mamy ludzi we wszystkich możliwych opcjach i ruchach politycznych”.
  Ostatecznie pozostaje (nam) chrystusowe “po owocach ich poznacie”.

  Ponizej jakze wiele mowiacy wpis wspanialego Jedrzeja Giertycha.
  __________________________________

  KTO TO JEST pan Józef LICHTEN?

  http://gazetawarszawska.com/2012/07/20/jedrzej-giertych-kto-to-jest-pan-lichten

  Jędrzej Giertych Opoka 12 , 1976 Londyn

  Nadesłano mi z Rzymu trzy drukowane za­proszenia. Zawierają one trzy daty: 4 grud­nia 1975, 23 grudnia tegoż roku i 10 stycznia 1976. Oczywiście, zaproszenia nie są skierowa­ne do mnie; nie mieszkam zresztą w Rzymie. (Przesłał mi je do wiadomości ktoś, kto je otrzymał).

  Pierwsze zaproszenie brzmi: “Prezydium Rady Polaków we Włoszech, sku­piającej niemal wszystkie organizacje polskie na tut. terenie, postanowiło zorganizować w Rzymie OGNISKO POLSKIE, którego celem będzie podtrzymywanie życia kulturalnego towarzyskiego i społecznego wśród Polonii rzymskiej.

  Zebranie organizacyjne odbędzie się dnia 4 grudnia br. o godz. 18 w sali przy kościele św. Stanisława BM, via delie Botteghe Oscure 15, na które uprzejmie zapraszamy.

  Ks. Mieczysław Kowalczyk Sekretarz Rady

  Dr Edward Szczepanik Przewodniczący Rady

  Porządek dzienny:

  Powitanie — ks. M. Burniak

  Zagajenie — dr E. Szczepanik

  Program działalności — dr J. Lichten.

  Dyskusja , Wybory tymcz. Zarządu Ogniska.

  Po zebraniu lampka wina.

  Drugie zaproszenie brzmi:

  OGNISKO POLSKIE W RZYMIE Via Vecchiarelli 32 int. 2 — Roma 00186

  Rzym, 23 grudnia 1975 r.

  Szanowny (Panie) Pani!

  Na zebraniu w dniu 4 grudnia 1975 r. założone zostało Ognisko Polskie w Rzymie,

  Nowa ta, apolityczna, ale stojąca na grun­cie niepodległościowym organizacja zajmować się będzie sprawami kultury i społecznej samopomocy; będzie również prowadziła działal­ność towarzyską. Liczba członków będzie ogra­niczona.

  Na zebraniu organizacyjnym wybrany zos­tał Tymczasowy Zarząd w składzie: ks. Ma­rian Burniak, dr Józef Lichten, dr Stanisław A. Morawski, Hanna M. Szczepanik, Wanda Wąchała.

  Pragnęlibyśmy widzieć Pana (Panią) wśród, naszego grona i dlatego , załączamy deklarację członkowską z prośbą o wypełnienie i doręczenie jej nam na najbliższym zebraniu Ogniska. Gdyby z jakichkolwiek powodów było to niemożliwe, uprzejmie prosimy o przesłanie de­klaracji pocztą na adres podany w nagłówku.

  Wpisowe zostało ustalone na zebraniu orga­nizacyjnym na L. 1000, a składka członkowska — na L. 3.000 rocznie. Każda dodatkowa donacja na cele Ogniska będzie mile widziana.

  Ze względu na to, że w sobotę 10 stycznia 1976 r. gościć będą w Rzymie rodacy z Me­diolanu, Turynu i Wenecji, przesunęliśmy styczniowe zebranie z drugiego czwartku miesiąca na 10-go stycznia.

  Mamy nadzieję, że spotkamy się na tym zebraniu.

  Za Zarząd: Hanna Szczepanik, sekretarz

  Józef Lichten, Prezes”.

  Trzecie zaproszenie brzmi:

  „Zarząd Ogniska Polskiego uprzejmie prosi a przybycie na spotkanie towarzyskie, które od­będzie się w sobotę, 10-go stycznia 1976 r_ o godz. 6 p.p. w sali przy kościele Św. Stani­sława, Via Botteghe Oscure, 15.

  Józef Natanson:

  Na zebraniu tym mówić będzie Józef Natan­son:

  „O drogach piękna”. Czarna kawa z faworkami.

  Jak widzimy, powstała w Rzymie nowa pol­ska organizacja. Patronuje jej polskie ducho­wieństwo. Zebrania tej organizacji odbywają się w sali przy polskim kościele (tym samym kościele, który objął w polskie ręce jeszcze w XVI wieku słynny bojownik polskiej kontrreformacji, kardynał Stanisław Hozjusz), albo też przy Via Vecchare) li 32, to znaczy w lokalu polskiego duszpasterstwa.

  W sposób oczywisty, duszą tej organizacji jest dr Józef Lichten. Na zebraniu organizacyjnym wygłosił on główne przemówienie pro­gramowe, formułując „program działalności” organizacji, a potem został obrany na prezesa tej organizacji.

  Organizacja zapowiada, że „liczba jej członków” będzie „ograniczona”. To znaczy, że nie każdy będzie się mógł do tej organizacji do­stać.

  Otóż chciałbym się zająć osobą organizatora i prezesa tej organizacji, doktora praw, Józefa Lichtena.

  Informacje osobiste o p. Lichtenie znajduję w dwóch almanachach, wydanych w języku an­gielskim.

  W almanachu światowego żydostwa, wyda­nym w. Ameryce 20 lat temu, noszącym naz­wę „World Jewish Register. A Biographical Compendium of Notable Jews in the Arts, Sciences and Professions”, którego autorem jest Itzhak J. .Carmin (nakładem Monde Pub­lishers Inc., Nowy Jork 1955/56, Publishers of Who’s Who in World Jewry) znajduję na str. 323 informacje następujące:

  „Lichten, Joseph L., Stany Zjednoczone, adwokat, dyrektor organizacyjny (Organization executive), urodzony w Warszawie, Polska, 6 czerwca 1906. Syn Maurycego i Eugenii (Langfier); Magister praw Uniwersytetu Warsza­wskiego, 1928, doktor praw 1930. W Stanach ..Zjednoczonych od roku 1940. Dyrektor depar­tamentu spraw zagranicznych w ADL. (Skrót ten oznacza Anti-Defamation League — przy p. J.G.), od roku 1945. Praktykujący członek korporacji adwokatów w Warszawie 1934-1939; wykładowca historii doktryn społecznych w or­ganizacji Polskiego Radia w latach 1934-39; do­radca w sprawach wschodnioeuropejskich i na­rodowościowych w Ambasadzie Polskiej w Wa­szyngtonie w latach 1941-1945. Członek: po­przednio Komitetu koordynacyjnego wszystkich organizacji żydowskich w Warszawie; amery­kańskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodo­wego; amerykańskiego Komitetu Wolności Kul­turalnej; Masonerii (Masons); Shriners (nie wiem, co to jest — przyp J.G.); B’nai B’rith; Klubu Polskich Żydów. Autor następujących prac: „Poglądy filozoficzno-prawne’ Stanisła­wa Orzechowskiego”, 1930; „The White-Ruthenian Problem in Eastern Europe”, 1944; „Russian-Americans and Ukrainian-Americans in One America”, 1953. Adres: 134 E. 70 St., TSowy Jork, N.Y. Biuro: 212 Fifth Avenue, Nowy Jork N.Y.”

  Drugi almanach, to jest „Directory of the Members of . the Polish Institute of Arts and Sciences in America” na rok 1975. Zawie­ra on na str. 17 informacje następujące:

  „Lichten Józef L., 1906, dyrektor spraw między kulturalnych w Anti-Defamation League B’nai B’rith (emerytowany), doradca, 315 Le­xington Ave, Nowy Jork, N.Y., 100016; pro­wadzi seminarium (teaching seminar) na te­mat stosunków katolicko-żydowskich w Kole­gium Północno Amerykańskim (Seminarium) w Rzymie we Włoszech; magister praw 1928, doktor praw 1930, Uniwersytet Warszawski, Polska; religioznawstwo porównawcze, katoli­cyzm, judaizm, druga wojna światowa, prześladowania hitlerowskie (Nazi holocaust) historia polsko-żydowska, historia ukraińsko-żydowska. (Jest to wyliczenie zainteresowań – przyp. J. G.) Adres: via San Crescenciano 11, 00199, Rzym, Włochy”.

  Widzimy z powyższych informacji, że p. Lichten jest polskim Żydem i człowiekiem o pol­skiej kulturze, ale ani się nie uważa za Po­laka, ani nie został chrześcijaninem. Jest to, w sposób oczywisty, nacjonalista żydowski. Był on wysokim urzędnikiem amerykańskiej Anti- Defamation League. Ligi obrony przed znie­sławieniem, potężnej, ongiś tajnej, dziś jawnej organizacji żydowskiej, stawiającej sobie za ceł obronę dobrej opinii narodu żydowskiego, a zarazem w ogóle obronę interesów żydows­kich? Jest on członkiem masonerii amerykańs­kiej. Obok tego jest członkiem B’nai B’rith (apostrof w obu wypadkach nie oznacza skró­tów, ale jest osobną literą, wyrażającą gardło? wy przydech, właściwy językowi hebrajskiemu, a więc jakby krótką pauzą w wymowie: B-nai B-rith), czyli osobnej masonerii czysto żydow­skiej, do której nie-Żydzi nie są przyjmowani, niesłychanie potężnej i wpływowej, zarówno w Ameryce jak w świecie. W Warszawie był członkiem komitetu koordynacyjnego organi­zacji żydowskich.

  Otrzymałem także o p. Lichtenie garść in­formacji z różnych źródeł drogą ustną. Podaję je na odpowiedzialność moich informatorów, bez pewności, że wszystkie są ścisłe. Był on podobno w czasie II Soboru Watykańskiego obserwatorem na tym Soborze z ramienia B’nai B’rith, czyli masonerii żydowskiej i dla­tego przeniósł się do Rzymu. Podobno jest dzisiaj nieoficjalnym agentem dyplomatycznym (ambasadorem) Republiki Izraelskiej przy Sto­licy Apostolskiej. (Izrael nie utrzymuje ze Sto­licą Apostolską stosunków dyplomatycznych oficjalnych). Podobno wyrobił sobie, jako poli­tyk żydowski, poważną pozycję w kołach dy­plomatycznych Rzymu. Za jedno ze swoich za­dań zdaje się uważać poprawienie stosunków polsko-żydowskich, oczywiście ze stanowiska żydowskiego. Podobno Jest, razem z p. Stehle z niemieckiej „Frankfurter Allgemeine Zei­tung” żydowskim członkiem Watykańskiej Ko­misji dla Niewierzących. Na pierwszym zjeź­dzie naukowców polskich w Ameryce miał re­ferat o stosunku prasy podziemnej w czasie wojny w Polsce do Żydów kwestii żydowskiej. Doktoryzował się w Warszawie u profesora Eugeniusza Jarry. Nazywał się ongiś Lichten- sztul, ale w Ameryce skrócił sobie nazwisko na Lichten.

  Jest oczywiste, że jest to polityk żydowski i patriota żydowski. Jest to zarazem badacz spraw religijnych, ale badacz ze stanowiska ży­dowskiego, lecz być może, żydowsko-ateistycznego.

  Mam szacunek dla patriotów każdego narodu i w szczególności zawsze miałem i mam na­dal szacunek i sympatię dla Żydów izraels­kich, budujących państwo żydowskie na wła­snej ziemi po dwóch tysiącach lat nieobecności. Pan Lichten w sposób oczywisty jest jednym z tych, co budują politykę państwa ży­dowskiego w Ziemi Świętej. Budują także i po­tęgę światową Izraela.

  Ale szacunek dla żydowskiego patrioty, broniącego systematycznie i z zapałem żydows­kich interesów w świecie, w Polsce, w Amery­ce i w Rzymie, nie oznacza, bym miał uważać za rzecz dopuszczalną by odgrywał on rolę teologicznie i organizacyjnie wpływową zarówno W środowiskach polskich, jak w środowiskach katolickich.

  Być może właściwym jest jego miejsce w ,komisji dla niewierzących1‘, w której może on katolickim ekspertom dostarczyć informacji o tym co myślą tacy jak on „niewierzący”, wywodzący się ze środowiska, które ongiś wy­znawało religię żydowską. Jest rzeczą roztropności owych katolickich ekspertów i w ogóle kościoła decydować, w jakim stopniu korzystać z dostarczanych przez niego informacji, i wypowiadanych przez niego opinii. Ale bardzo mnie to dziwi, że Kolegium Amerykańskie w Rzymie powierzyło właśnie jemu, żydowi, prowadzenie wykładów o stosunkach katolicko-żydowskich: młodzi klerycy amerykańscy, studiujący w Rzymie, powinni otrzymywać oświetlenie sprawy tych stosunków ze stanowiska katolickiego, a nie żydowskiego. Nawet gdyby p. Lichten był człowiekiem bardzo ustronnym (a nim nie jest), jest nieuniknione, że może on w sposób mimowolny coś naświetlić w sposób jednostronnie niekatolicki, lub może nawet antykatolicki. Wykłady te powinien prowadzić katolik. Tak samo np. wykłady o tym, co to jest protestantyzm powinien dla kleryków katolickich także prowadzić katolik.

  Ale jeszcze bardziej mnie dziwi, że p. Lichten zdobył sobie w Rzymie pozycję jakby przywódcy miejscowego środowiska polskiego, a nie jest on Polakiem, a więc nie może być przywódcą polskim. Może być prezesem Ogni­ska Polskich żydów. Może mógłby od biedy być prezesem Ogniska Polaków Liberalnych i Niewierzących, z natury rzeczy mogącego skupiać wielu Polaków pochodzenia żydowskiego (Żydów uważających się za Polaków) i może razem z nimi też i kilku Żydów uważających ę za żydów, ale o polskiej kulturze. Ale jest rzeczą niedopuszczalną, by odgrywał czołową rolę w środowisku polskim, w którym uczestniczą polscy księża, które odbywa swoje posiedzenia w sali przy polskim kościele i ma swoje biuro w lokalu polskiego, katolickiego duszpasterstwa.

  Doszła mnie z kół polskich opinia, że jest to człowiek „solidnego wykształcenia, dużej; kultury, politycznie doświadczony”. Być może z pewnego punktu widzenia można go tak oce­niać. Ale świeżo p. Lichten zaprezentował się także i z całkiem innej strony.

  Zaatakował na łamach londyńskiego „Dzien­nika Polskiego” pracę Feliksa Konecznego „Cywilizacja żydowska”. Atakiem tym zaprezen­tował się nie tylko jako człowiek zaciekły i ożywiony nienawiścią, ale także jako demagog daleki od bezstronności naukowej. Nie wolno jest człowiekowi, posiadającemu doktorat na­byty na polskim uniwersytecie, nie wiedzieć, kto to jest Feliks Koneczny i nie wolno mu napadać na Konecznego wyzwiskami na poziomie prasy brukowej. Wolno mu się z poglądami wielkiego polskiego uczonego nie zgadzać. Ale jeśli się z nimi nie zgadza, powinien wystąpić z polemiką na poziomie naukowym, a nie demagogicznym wrzaskiem, domagają­cym się pośmiertnego zakneblowania ust Konecznemu.

  Co więcej, p. Lichten zaprezentował się w tym swoim wystąpieniu jako kłamcą. Twier­dzi on, że „nie istniał” nigdy projekt utworze­nia państwa żydowskiego w Lubelszczyźnie(***). Twierdzi to kategorycznie, z tupetem i w to­nie oburzenia.

  Otóż, człowiek zajmujący tak wpływowe stanowisko w “świecie żydowskim, oraz znają­cy zarówno Polskę jak Amerykę, nie może ta­kiej rzeczy twierdzić w dobrej wierze, gdyż nie może o projekcie Lublinlandu nie wie­dzieć. Jest oczywiste, że p. Lichten musiał o tym wiedzieć, że owszem, istniał projekt utwo­rzenia państwa żydowskiego w Lubelszczyźnie, że trzy miliony polskiej ludności miały być z: Lubelszczyzny wysiedlone w taki sposób, jak wysiedleni zostali Palestyńczycy z rozległych połaci Palestyny, oraz że zbudowane miała być na polskiej ziemi państwo żydowskie, sil­niejsze od Izraela, bo liczące więcej od niego żydowskiej ludności, wyposażone w najurodzajniejszą w Polsce ziemię i w pokłady węgla, a mające centrum w Lublinie, który od wieków słynął jako ośrodek uczoności żydow­skiej i życia religijnego żydowskiego. Nie spo­sób, by p. Lichten tego nie wiedział. Ale na ła­mach pisma, czytywanego przez Polaków, po­wyższym faktom gwałtownie zaprzeczył. Naj­widoczniej chciał sprawić, by Polacy o tym wielkim niebezpieczeństwie, jakie im 35 lat temu zagrażało, nie byli poinformowani, a je­śli taka wiadomość do ich świadomości dotar­ła, by została zduszona w zarodku.

  Zajmując takie stanowisko, wystąpił on w sposób wyraźny, jako wróg polskiego naro­du i jego interesów. Zarazem, jako wróg doty­czącej tego narodu historycznej prawdy.

  Oczywiście, nie wypowiadam zdziwienia, że londyński „Dziennik Polski” udzielił mu dla tego wystąpienia swoich łamów. Pismo to tyle miejsca poświęca sprawom żydowskim i głoszeniu i obronie żydowskiego punktu wi­dzenia, że jest nieomal czymś jakby wspól­nym czasopismem polsko-żydowskim.

  (-) Jędrzej Giertych.

  (***) Ciekawe , że tekst Giertycha – https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/ajewishstateinpoland mówiący o tym planowanym żydowskim osadnictwie, a który został zamieszczony w portalu Nowy Ekran – redakcja wyrzuciła po kilku dnia eksplozji. Pomyśleć, 40 lat minęło, tam Rzym, tu Warszawa, a żydowski terror ten sam, tu i teraz , bez reakcji ze strony publikujących blogerów, ludzi bez honoru.

  ———————————————-

  Z wikipedii: W latach 1963-1965 reprezentował Ligę Przeciwko Zniesławieniu na sesjach II Soboru Watykańskiego. W późniejszych latach był również jej przedstawicielem przy Watykańskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.

  [—-] 4 listopada 1986 roku, za zasługi na rzecz wzmacniania więzi między Kościołem i społeczeństwem, został odznaczony przez papieża Jana Pawła II komandorią Orderu Św. Grzegorza Wielkiego. Otrzymał to wyróżnienie jako pierwszy obywatel amerykański żydowskiego pochodzenia.

  Z artykułu Hugona Hajduckiego (2003 r,) : Dużą rolę w nadaniu ostatecznego kształtu deklaracji Nostra aetate, odegrał przedstawiciel związanej z B’nai B’rith (tajnej żydowskiej organizacji o charakterze wolnomularskim) Ligi Przeciw Zniesławianiu (Anti-Defamation Ligue), dr Józef Lichten. W ten sposób powstał dokument Nostra aetate, przyjęty ostatecznie w 1965 r.

  http://dakowski.pl//index.php

 37. j said

  Ad.32-U

  Pisz Uleczko, pisz tu jak najczesciej. Daj sobie spokoj z korekta. Wszystkoco piszesz jest bardzo czytelne a reszta…furda 🙂
  Pozdrowienia i usciski

 38. Rysio said

  re 19. J – Ja zarówno Nowy Dziennik jak i amerykański kongress mam głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi.

  A od kiedy to jest przymus lubienia ND czy Kongresu?

 39. Rysio said

  re 21. Że Kozioł głupi, to każdy wie.

  PS. Ale muszę przyznać Kozioł, że masz jedną zaletę – lubisz koty.

 40. Rysio said

  Przecież ND to tuba żdowskiego PISu.

  Kiedyś Trybuna Ludu była tubą komunistów z PZPR.

  ND wrzuci parę kościelnych nowinek, parę teologicznych tekstów a głupie owieczki (np. J) dają się na nie nabrać jak młode wróble na plewy.

 41. u said

  Odp.Jahalinka

  Ty takze cos ostatnio moja droga Przyjaciolko pauzujesz, a mnie tak teskno do Twoich jakze trafnych, szczerych – nigdy balamutnych – komentarzy. Kierujac sie tymi wzgledami – zawsze szukam Twoich wypowiedzi pod publikowanymi na Gajowce tekstami i zgadzam sie z Toba w kazdym punkcie i podpunkcie. Ty wiesz co pisac, zeby lekturzystow – nie dreczyc, ekwilibrujesz jak zawodowiec – literkami po klawiaturze. Moje uznanie.
  Ja sie wypalam, rece mi opadly bo to wszystko w co wierze – obija sie bez rykoszetu. Tobie radze – nie trac nadziei, wierz.

  Buzka

  Ula

 42. Waffen SS said

  bardzo, dobrze, Rosja to SZAJS, zawsze tak było i zawsze będzie, wszystko co produkuja jest gowno warte. gdyby nie mieli gazu byliby NIKIM. ludzkie odpady, gdyby nie NKWD nie byliby w stanie walczyc z Wehrmachtem. zdemoralizowana bolszewicka holota.

  Komuś jebnęło w instalacji… – admin

 43. Marucha said

  Re 35:
  Niech Pan weźmie gąbkę albo jakąś czystą szmatkę i korzystając z faktu, że kot śpi Panu na kolanach, niech mu Pan przetrze futerko, łapy, nosek i kąciki oczu tą gąbką.
  Niech Pan używa tylko czystej wody, bez dodatków.

 44. wi42 said

  Skoro o US – cos dobrego tez maja:
  http://billmoyers.com/segment/bill-moyers-essay-fighting-disclosure-killing-democracy/
  „Kliknac” na Watch now.

 45. wi42 said

  RE: 45
  Rozpracowali i to im nie pomoglo.

 46. Halina said

  Ad 9 @ Rysio uzupełnienie do
  PS:
  Rekordowa dotacja USA dla Izraela
  — 2012/05/14
  1
  Kongres USA zaproponował przeznaczenie z budżetu 2013 prawie miliarda dolarów na rozbudowę
  izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Komisja Obrony kongresu USA zatwierdziła
  kilka dni temu projekt ustawy przewidującej kwotę 948,736,000 USD na program budowy
  izraelskich systemów przeciwrakietowych.
  Wczorajsza decyzja zwiększa przewidziany umową z 2007 coroczny budżet
  pomocy wojskowej dla Izraela z 3,1 mld USD do rekordowej kwoty 4 mld USD.

  Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie zrealizowany.

  Dodatkowy budżet przewiduje zakup nowych baterii Iron Dome.
  System został wybrany przez izraelskie władze wojskowe do zwalczania
  artyleryjskich pocisków rakietowych i klasycznych pocisków kal. 155 mm w lutym 2007.
  Od tego czasu Rafael Advanced Defense Systems, przy wsparciu technologicznym i finansowym USA,
  wdrożył system oraz przekazał wojsku cztery baterie, przeznaczone do ochrony południowej
  i północnej granicy kraju. System po raz pierwszy został zaprezentowany na Eurosatory w 2010

  Wzrostu budżetu na izraelski system obrony oczekiwano już w od marca, gdy Pentagon ogłosił,
  że wspieranie bezpieczeństwa państwa Izrael jest priorytetem prezydenta Obamy
  i sekretarza Panetty. Departament Obrony poparł wtedy wniosek Izraela o sfinansowanie
  dodatkowych systemów Iron Dome. Izrael ma obecnie trzy baterie tego systemu.
  W najbliższym czasie dojdzie czwarta. W 2013 ma być ich 6, a w sumie ma zostać przyjętych
  do uzbrojenia co najmniej 9 baterii Iron Dome.

  System został wdrożony do służby w 2011 i od razu przeszedł test skuteczności
  niszcząc wystrzelony w kierunku Izraela pocisk rakietowy. Według Jerusalem Post
  z 30 grudnia 2011, Iron Dome udało się uzyskać 75-% sprawność przy przechwytywaniu
  celów wystrzeliwanych przez Hamas. Np. w kwietniu 2011 system przechwycił i zniszczył
  8 z 10 rakiet, w sierpniu 22 z 28, a w październiku 3 z 9.

  Rozwój systemu Iron Dome finansowany jest przez USA.
  W ubiegłym roku Waszyngton przeznaczył na ten cel 205 mln USD.
  Izrael skarży się, że system jest drogi w eksploatacji, cena pocisku przechwytującego
  wynosi ok. 50 tys. USD, a bateria kosztuje ok 45 mln dolarów.
  Władze Izraela głośno wtedy mówiły, iż liczą na pomoc USA w wysokości ok. 1 mld USD, aby dysponować w linii 10-15 bateriami.

  Za: Diarium.pl (13 maja 2012)
  http://www.bibula.com/?p=56659
  ONE THOUGHT ON “REKORDOWA DOTACJA USA DLA IZRAELA”

  To jest typowy przyklad ze Zydzi chca bezwzglednie zyc na cudzy koszt !
  Oni sa jak tasiemiec w czlowieku !
  Sa rekordowe bo zwykii Amerykanie zaczynaja byc swiadommi ich ordynarnej
  kryminalnej dzialalności, stad chyba pospiech

  Żydzi nie szanują swobody słowa. Nie szanują swobody prasy.
  W każdym stanie amerykańskim B’nai B’rith wnosi do prawodawstwa miejscowego projekt ustawy, zakazujący publikowania wszystkiego, co by przynosiło ujmę Żydom.

 47. antka kobity szwagra brat said

  …już mi sie…. pozajączkowało…to co?…demokraty – to oszusty?…czyli – demon-kraty?….a oszusty to tez jakaś inna podkategoria?….cytując klasyków…”Za tym wszystkim musi kryć się jakieś oszustwo”!…pytanie…

  CZY KTOS MOZE DOROBIC NAPISY DO TEGO FILMU? – COBY „LUT” – TEŻ COS ZROZUMIAŁ Z TEGO BEŁKOTU…

 48. kinga said

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/5199,smolensk-widziany-zza-oceanu.html

 49. kinga said

  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2012/07/alan-watt-nowy-wspanialy-swiat-i-wielka-globalna-transformacja/

 50. Zbigniew Kozioł said

  @35.

  Marusze i innym którzy coś rozumieją.

  A ten film można nie patrzeć.Posyłam muzykę.

  Chociaż, można i popatrzeć.

  A muzyka? Czy wiecie jak to jest z muzyką? Pani J wie?

  http://www.youtube.com/watch?v=vn0MZsFsjSE

 51. Zbigniew Kozioł said

  http://www.youtube.com/watch?v=vn0MZsFsjSE

 52. Zbigniew Kozioł said

 53. Zbigniew Kozioł said

  Majster, co z tymi adresami ? Dlaczego filmy nie wklejają się?

  Daj mi te jedną niedzielę.

  Zabrakło „http” w adresie jutubowego filmu… – admin

 54. Zbigniew Kozioł said

  Dzięki, Panie M., choć nie pojmuję.

  Sens jest w tym, by porównać muzykę.

  Tę z @52 i tę: (sam film to podawałem, ale chodzi mi o porównanie muzykui)

  http://www.youtube.com/watch?v=Y7YvqoDkLFM

  Oczywiście oba utwory muzyczne są (prawie) identyczne… – admin

 55. j said

  Ad.40- Rysio

  Panie Rysio! Ja, w przeciwienstwie do Pana, nie szafuje inwektywami. Nigdy i nigdzie nie napisalam, ze jest Pan glupi. Napisalam „kaprysny” co nie jest ekwiwalentem „glupiego” i nie trzeba studiowac Misesa by to pojac. Problem w tym, ze czytajac Pana wpisy i obserwujac panskie zachowanie i personalne ataki na dyskutantow, szczerze mowiac wolalabym, zeby Pan byl glupi 🙂
  Wtedy byloby jasne. Jest glupi i dlatego tak sie zachowuje i tak pisze. Ale Pan niestety glupi nie jest.
  I to jest wedlug mnie bardzo zagadkowe.
  Pozdrawiam Pana

  Dobrze to Pani wyłożyła. – admin

 56. j said

  Przed chwila dostalam e-maila, ze zebrano 36 000 podpisow ludzi protrstujacych przeciwko bluznierczym wystepom Louisy Ciccone* w Polsce.
  36 000 podpisow na 40-to milionowy katolicki narod!!!!!?????
  Wszystko sie we mnie gotuje a na usta cisnie mi sie ziemkiewiczowskie slowo, ktorego staramy sie tu unikac, ale ktore niestety dosadnie choc dramatycznie nas okresla.

  Nie idę na koncert “Madonny”-Estery!
  http://www.bibula.com/?p=58852

  * Dla mnie slowo Madonna jest zarezerwowane tylko dla jednej jedynej na swiecie kobiety.

  PS. Informacje o liczbie wpisow dostaja droga e-mailowa tylko ci co ten protest podpisali.

 57. Zbigniew Kozioł said

  Pani J wybaczy, ale siusiam na to.

 58. j said

  Ad.57-Zbigniew Koziol

  Ma Pan ostre zapalenie pecherza Panie Zbyszku? Podobno sok z zurawin bardzo pomaga.

 59. Zbigniew Kozioł said

  Pani J,

  jestem tak pół na pół, trochę wsiowy a trochę miastowy.
  Czy wie pani kiedy żurawiny się zbiera?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: