Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lvz o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  wewewe o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

GOPR alarmuje

Posted by Marucha w dniu 2012-07-23 (Poniedziałek)

Nawet 700 tys. zł zabraknie Bieszczadzkiej Grupie GOPR, by domknąć tegoroczny budżet.

Pod względem finansowym tak źle jeszcze nie było od 10 lat. A brak odpowiednich środków to zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko turystów. Problemy dotyczące finansowania ratownictwa górskiego miała rozwiązać nowa ustawa o bezpieczeństwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, która weszła w życie z początkiem br. Wszystkie akcje ratownicze podejmowane przez GOPR miały być finansowane przez MSW. Tymczasem w ocenie ratowników finansowanie jest na poziomie zaledwie około 50 proc., a nowe przepisy zamiast pomagać, działają przeciwko ratownictwu górskiemu.

W tragicznej sytuacji jest Bieszczadzka Grupa GOPR, która od MSW na br. otrzymała ok. 800 tys. zł, podczas gdy preliminarz tegorocznych wydatków zamyka się kwotą 1,5 mln złotych.

Ratowników bulwersuje fakt, że zasięg ich działalności próbuje się ograniczyć jedynie do niezamieszkałych terenów Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Jak podkreśla Grzegorz Chudzik, naczelnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR, rejon podejmowanych działań ratowniczych jest znacznie szerszy niż teoretyczne wskazania urzędników.

– W zakresie naszych działań są także inne pasma górskie. GOPR wspomaga działania również innych grup, np. pogotowia ratunkowego, jeżdżąc do wypadków czy zdarzeń w obrębie siedlisk ludzkich w rejony, gdzie karetki nie są w stanie dotrzeć. Pomagamy ofiarom wypadków na górskich drogach – zaznacza Chudzik. Jednak takie akcje traktowane są jako działalność uboczna i nie są finansowane. Bieszczadzki GOPR, w którego szeregach działa 210 ratowników, w tym 16 zawodowych, może liczyć na wsparcie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i pomoc sponsorów, ale to nie załatwia sprawy.

– Najgorsza sytuacja jest na początku roku, kiedy musimy się utrzymywać z własnych oszczędności, bo pierwsza dotacja budżetowa wpływa dopiero na przełomie lutego i marca. Tych oszczędności z roku na rok jest coraz mniej. Obawiam się, że kolejnego roku w ten sposób już nie przetrwamy – alarmuje Chudzik.

Sytuacja staje się poważna w momencie, kiedy zepsuje się sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia poszkodowanych. Największe koszty są w obrębie utrzymania sprawności transportu specjalistycznego i sprzętu medycznego. – Ostatnio np. za serwis defibrylatorów, które muszą być sprawdzane co dwa lata, musieliśmy zapłacić około 5 tys. zł – wylicza naczelnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Przy okazji GOPR-owcy apelują do turystów o rozsądek i przypominają, by wybierając się na górskie szlaki, sprawdzić prognozę pogody, mieć ze sobą cieplejszą odzież na wypadek załamania pogody, termos z ciepłą herbatą oraz naładowany telefon komórkowy i pamiętać nr alarmowy GOPR: 601 100 300.

Mariusz Kamieniecki
http://naszdziennik.pl/

I pomyśleć, że chodzi o głupie 700 tysięcy złotych dla rządu, który lekką ręką wydaje miliardy na udział w syjonistycznych wojnach, na gigantyczne stadiony (które i tak trzeba będzie za jakiś  czas rozebrać), na Unię Europejską – nie mówiąc już o rosnącej nieustannie armii urzędników państwowych… – admin.

Jedna odpowiedź do “GOPR alarmuje”

 1. GW said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/07/23/struktura-z-krysztalu-z-zydowskiego-skansenu-nienawisci-i-antypolonizmu-alina-cala-3/#more-25141

  ‚Alina Cała jest pracownikiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, który z polskiego, czyli naszego budżetu, dostaje 4 miliony złotych.’

  I co tu dodac?

  Moze by tak ‚odjac’?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: