Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

III RP w praktyce: firmę zrujnowano, zarzuty umorzono po 7 latach

Posted by Marucha w dniu 2012-07-24 (Wtorek)

Zarzuty wobec Bestcomu, firmy z branży informatycznej, zostały umorzone po siedmiu latach postępowania. Dobrze prosperująca firma została zrujnowana przez bezpodstawne postępowanie prokuratury. Miał być sukces, jest wielka kompromitacja. [A co prokuraturę obchodzi jakaś „kompromitacja”? Wykonała zlecenie zniszczenia firmy, otrzymała za to gratyfikację i resztę ma w d… – admin]

– Prowadzone przez siedem lat postępowanie przeciwko właścicielom Bestcomu, w kontekście efektu końcowego tego postępowania dobitnie udowadnia, że Polska nadal nie zdaje egzaminu z państwa prawa – mówi Marcin Wątrobiński, prawnik specjalizujący się w sprawach gospodarczych.

Właściciele firmy odmawiają komentarza, zgodni są za to prawnicy i eksperci. Postępowanie w sprawie tej firmy jest wymowną ilustracją problemów trapiących polskie życie gospodarcze.

– Ta sprawa to precedens [Czyżby??? – admin]. Opowiadano bajeczki o „zorganizowanej grupie przestępczej” i „praniu brudnych pieniędzy”, podczas, gdy ci ludzie prowadzili legalną działalność gospodarczą, wykorzystując obowiązujące przepisy prawa – ocenia dr Robert Gwiazdowski, prawnik i ekonomista. – Zniszczono dochodową firmę płacącą podatki. Pytanie, czy to była tylko głupota, czy sabotaż – dodaje Gwiazdowski.

W czerwcu 2006 roku wrocławska prokuratura okręgowa i tamtejsza policja odtrąbiła sukces: rozbicie pierwszej w Polsce „zorganizowanej grupy przestępczej” funkcjonującej w branży IT. „Mafię” tworzyć miało kilka firm, jej kierownictwem mieli być – według prokuratora Roberta Mielczarka – właściciele dystrybutora sprzętu komputerowego Bestcom: Jacek Karaban i Robert Nowak wspierani przez ówczesną partnerkę, a dziś żonę Karabana – Agnieszkę Karaban-Awdziejczyk. Po siedmiu latach prokuratura przyznała: rzekoma mafia nigdy nie istniała.

W momencie zatrzymania szefów Bestcom był jednym z liderów rynku, zatrudniał 75 osób, firma posiadała ok. 120 milionów złotych obrotu. Przedsiębiorcy posiadali umowy z blisko 200 sklepami partnerskimi. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, w kilka godzin po przeszukaniu siedziby firmy, konkurencja dysponowała bazą klientów firmy, rozesłała nawet do nich informację o problemach prawnych. – Jeżeli tak było, to jest to dowód, że organa państwa wykonały w tej sprawie działania rekieterskie – ocenia dr Gwiazdowski. Firma upadła w ciągu kolejnych trzech miesięcy. W trakcie aresztu prokurator nie zezwalał nawet na widzenia właścicieli z prokurentem firmy.

Postępowanie w sprawie Bestcomu było przedmiotem wielokrotnych interpelacji ze strony posłów. Prokuratura twierdzi, że wyłączną odpowiedzialność za upadek przedsiębiorstwa ponosi jego… zła kondycja finansowa. Otwarcie przeczą temu ekspertyzy biegłych, do których dotarli dziennikarze. Kondycja Bestcomu była dobra, osiągała dodatnie wyniki finansowe i nie było innych czynników przemawiających za ogłoszeniem upadłości. Do zrujnowania firmy doprowadziło postępowanie prokuratury, co otwarcie potwierdzają eksperci z Centrum Adama Smitha i posłowie.

– Sytuacja jest jednoznaczna. To rząd i Skarb Państwa powinny ponieść finansowe konsekwencje nieudolności i niekompetencji swoich przedstawicieli – mówi Andrzej Sadowski. Na rażące błędy w śledztwie wskazywali dziennikarze a także eksperci Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Sprawa została oficjalnie umorzona. Według uzasadnienia, do którego dotarła „Rzeczpospolita” postępowanie opierało się na zarzutach wyssanych z palca przez prokuratora Roberta Mielczarka. [E tam, sam tego nie wymyślił, kazali mu i tyle – admin]

„W przedmiotowej sprawie brak jest jakichkolwiek podstaw do przyjęcia, że podejrzani (…) tworzyli zorganizowaną strukturę, której celem było popełnienie przestępstw. Jedyne powiązania wymienionych osób, jakie wykazano w tej sprawie, to współpraca w ramach prowadzonych działalności gospodarczych polegających na handlu w branży IT” – napisano w uzasadnieniu.

Źródło: rp.pl
mat

http://www.pch24.pl/

Komentarzy 11 do “III RP w praktyce: firmę zrujnowano, zarzuty umorzono po 7 latach”

 1. Tomek said

  Ciekawe wpisy na blogach dotyczące gospodarki IIIRP publikuje „michael” Niestety część publikacji z 2007 roku i wcześniejszych nie są już w sieci ale coś tam jeszcze można wyczytać:

  http://michael-wolnaeuropa.blogspot.com/2009/01/doktryna-haasu-w-historii-gospodarczej.html
  http://michael-rwe.blogspot.com/2007/10/spjrz-na-polski-interes-gospodarczy-w.html
  http://michael.salon24.pl/50744,sprawa-polskiego-interesu-narodowego-przed-polskim-sadem

 2. Tomek said

  http://michael.salon24.pl/50791,o-demoralizujacych-cechach-ustroju-gospodarczego-prl-cz-ii

 3. Sowa said

  Podobnie było z Optimusem. Czy ktoś pamięta że portal Onet to było dziecko Optimusa? Potem na zapłacenie kar z nierządu skarbowego trzeba było wziąć pieniądze, więc Optimus sprzedał Onet, który był już bardzo znanym portalem. No i kto to kupił? Wiemy wszyscy. Onet przeszedł małą kosmetykę i służy wiernie komu trzeba. A były takie obawy że będzie to portal abrdzo nieprawomyślny. Wszak R. Kluska nie należy do klanu handlowego.

 4. JO said

  tak niszczono Panstwowe zaklady wlasnie w Obliczu Prawa polskiego….. Tak zniszcxzono PGR y ktore do dzis w wielu miejscach stoja zrujnowane i czekaja az przyjda po niego ci , ktorzy maja przysc i posiadac a zwykly Polak tylko moze dzierzawic i ploacic …po czym zbankrutowac….i tak przeniesc nieruchomosc we wlasciwe Unych Rece…

  Wszakze Sikorski z ..manowa zyja w Wdorku Szlacheckim…

 5. konstanty said

  To jest kolejny przyklad calkowicie i ordynarnie kryminalnego dzialania szeregu tzw sadow i prokuratur Te nieslychanie bandyckie dzialania sa OSTENTACYJNIE BEZKARNE !!! Bez uimieszczania bandytow wykonujacych zawod sedziego,prokuratotora za przestepcze dzialania w wiezieniach ,nic nie zmienimy Nie mozna sie zgodzic, zeby jawnie kryminalne dzialania byly usankcjonowane prawem,bo to nie jest prawo Wszystko to co sie dzieje zaczyna ewidentnie przypominac dzialania zorganizowanych grup kryminalnych powiazanych z wymiarenm sprawiedliwosc lub czescia tych grup jest wymiar sprawiedliwosci !!!

 6. JO said

  ad.5…zaczyna przypominac? Pan sie dopiero opamietuje co sie dzieje? Toc takie przekrety sa nagminne od lat!

 7. konstanty said

  Panie JO ! Panie, niech pan uwaznie czyta i pomysli a dopiero potem pisze !

 8. Bagman said

  Bo firme to sie zaklada na Bermudach. A w Polsce tylko przedstawicielstwo, na tzw „slupa”. Dodatkowo nalezy zaopatrzyc sie w „ekipe do zadan specjalnych” narodowsc: dowolna. Pojechaliby do pana prokuratora z wizyta duszpasterska to by szybciutko wyspiewal jak kolede kto zlecil wykonczenie firmy. Bo z akumulatorem na jajach jeszcze nikt nie odmowil…

  Niestety, chwasty sie wyrywa.

 9. Zerohero said

  Państwo ograbiło obywatela, zamknęło mu firmę, pogwałciło podstawowe prawa. Gdzie są organizacje prawoczłowiecze, gdzie opozycja demokratyczna, głos potępienia parlamentu UE i obawu Hilary Clinton?

 10. 166 bojkot TVN said

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/69345,ponura-tajemnica-bulek-ktore-jemy

 11. Joe said

  W demokracji kazdy wolny czlowiek, nie musi sie zadnemu biurokracie mundurkowemu tlumaczyc, skad ma pieniadze, jak dziala jego biznes czy co robill zagranica etc.
  To na rzadzie spoczywa obowiazek udowodnienia ze popelnial jakies niezgodne z prawem czyny i nie moga byc na podstawie przypuszczen, posadzen, pomowien czy flaszywych zeznan innego kryminalisty ktory wspolpracuje z nimi w celu obnizenia swojej kary, ale tylko i wylacznie na podstawie dowodow rzeczowych. Wywodzacy sie z komisarzy obecni urzedasy kontynuuja dedukcje myslenia jak za czasow ich walki z kulakami, teraz tylko to wyglada tak, ze jak jest to byla komunistyczna emnecja z oligarchyjnymi powiazaniami to wszystko im wolno, nawet na ten uzytek politycy maja imunitety zapewniajace im bezkarnosc, jakby w demokracji i republice prawa istnialy dwa zestawy praw. Jakby pozycja spoleczna nie zobowiazywala do przykladu. To jest oczywistym lamaniem prawa i jeszcze nigdy nadgorliwi urzedasy nie zostali pociagnieci do odpowiedzialnosci za ruinowanie komus zycia , biznesow czy reputacji etc. W demokracji posadzony moze zalozyc kontra sprawe posadzajacym, o pokrycie kosztow sadowych, strat biznesu, strat moralnych i reputacji. Moze zadac zakazu wykonywania zawodu dla delikwentow naduzywajacych pozycji spolecznych, poniesienia kosztow i konsekwencji. Niestety w Polsce takie rzeczy sa nieznane, konflikt interesow jest prawem do wykorzystywania zajmowanej pozycji w celu wzbogacenia sie na kontraktach rzadowych, przyznajac je kolesiom, rodzince lub sobie samemu.
  W Kielcach dziala taki syndykat kryminalistow zorganizowany wokol Izby celnej, w dzilalnosci tej kryminalnej grupy biora udzial nawet udzial policja, prokurator i wladze miasta. Slowem III swiat jezeli idzie o konstytucje i wykonywanie obowiazkow sluzbowych.
  Ci kryminalisci czujac sie bezkarnie i ponad prawem, uwazaja ze karalne powinno byc ich krytykowanie i ukazywanie ich bezczelnych aktow kryminalnych.
  Wiekszosc Polakow sluszala o biznesie pana Kluski OPTIMUSIE doprowadzanym do ruiny bez kosekwencji wobec kryminalistow przedstawiajacych falszywe dowody, falszywie posadzajacy o korupcje. Na wlasny oczy widzialem podobny przypadek falszywych pomowien podczas swojej wizyty w Polsce. Gdzie wlasciciel hoteliku czy pensjonatu, zostaje oczerniony, a biurokraci uwazaja nie nie maja nawet obowiazku informowania opini publicznej jak doszli do takich wnioskow, nawet nie przeprowadzajac tak podstawowej dowodowej ekspertyzy jak badanie gruntu pod zbiornikiem, czego wymaga troska o sprawiedliwosc. Juz tak bywa ze ludzie nieuzyteczni, lewi aby sie wykazac lupia knuc, udawac mundrych gdy naprawde sa idiotami naduzywajacymi wladzy i swoich uprawnien, a kazde naduzycie wladzy powinno byc karalne, czy jest to naduzycie sily poprzez policje, czy naduzycie prawa poprzez prokuratora. Wtedy i tylko wtedy mamy demokracje.
  Ci bandycie uwazajac sie za bozkow uwazja ze odpowiadanie opini publicznej jest nieistotne bo Polska to ich prywatny folwark.
  Czas temu polozyc kres i aby prawo do spokojnego uzytkowania swoich posiadlosci, biznesow mialo prajorytet nad widzimiesie tepych biurokratow. Element ktory jest najglupszy w naszym spolecznestwie nie moze zajmowac waznych i odpowiedzialnych pozycji spolecznych. Dlatego trzeba w takich przypadkach wprowadzic odpowiedzilanosc finansowa tych delikwentow i kryminalistow. a w niektorych przypadkach kare smierci. Poniewaz sa to wyjatkowo perfidne grupy kryminalistow, robiacych tylko pozory ze sa potrzebni dla kraju i ekonomi. Gdy naprawde jest to element pasozytniczy i kryminalny.
  Nawet sa tak bezszczelni ze chcieliby zastraszyc wszelkie glosu ujawniania ich kryminalnej dzialanosci niczym grupa gansterow, zapominajac o wolnosci slowa i ze nikt nie jest ponad prawem w demokracji. absolutnie nikt wlacznie z premierem i prezydentem sluzbami specjalnymi i prokuratorami.
  Oto kolejny przyklad gdzie kryminalisci ruinuja komus zycie a potem umazaja sprawe. Teraz nalezy ich podciagnac do odpowiedzialnosci z wszystkimi konsekwencjami.
  Przyklad bezprawia postkomunistow:

  Czas wprowadzic demorkacje i republike prawa w Polsce. Aby bezkarnosc oligarchow i kryminalistow nie byla kontynuowana.

  Takie zachowania sa nie tylko kryminalne , ale s aaktami terroryzmu wobez obywateli, bezuzytecznych iditow chcacych zaistniec kosztem praciwtej i tworczej czesci naszego spolecznestwa. Tak zachowuja sie wrogowie wewnetrzymi ojczyzny i s ato powazne zarzuty ktore nalezy natychmiast ukrucic, ukarac, delkwentow zwolnic z zajmowanych pozycji z zakazem zajmowania dozywotnio pozycji spolecznych i politycznych, tak nalezalo zachowac sie wobec bylych czerwonych pajakow i bandytow z PZPR i dzisiaj ludzi enie musieli by emigrowac za praca i zarobki byly 3 krotnie wyzsze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: