Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  brys o Przyczyny zwiększających się w…
  Yagiel o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Warto robić swoje!

Posted by Marucha w dniu 2012-07-29 (Niedziela)

Być może poniższy tekst ma jakieś zastosowanie także do gajówki – admin.

Niejednokrotnie spotykałem się z opinią, że pisanie w takim, w sumie „niszowym” piśmie, jak „Myśl Polska”, czy publikowanie tekstów na stronie „myslpolska.pl”, to takie hobby, bez wpływu na otaczającą nas rzeczywistość. Tę bowiem kształtują telewizje i gazety o dużym nakładzie.

Nie zgadzam się z tym poglądem. A oto dowód: Do niedawna polska opinia publiczna nie miała pojęcia, że problem roszczeń majątkowych żydowskich środowisk z USA zwyczajnie nie istnieje, bo został rozwiązany raz na zawsze i to wiele lat temu. Mianowicie, 16 lipca 1960 r. pomiędzy Rządem USA a Rządem Polski został zawarty regulujący tę kwestię traktat odszkodowawczy. Dokument ten został ratyfikowany, odpowiednio, przez Kongres i Sejm. Artykuł I, punkt A, wyżej wymienionego układu brzmi: „Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zwany dalej Rządem Polskim, zgadza się zapłacić a Rząd Stanów Zjednoczonych przyjąć sumę $ 40.000.000.- w walucie Stanów Zjednoczonych na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych jak prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie niniejszego układu.”

Punkt B. ustalał, że płatność nastąpi w 20. rocznych ratach. Polska ze swoich zobowiązań się wywiązała i 10 stycznia 1981 r. zapłacona została ostatnia kwota. Niestety, jak to napisałem powyżej, wiedza o tym, jakże ważnym, traktacie była żadna, a kierownicy polityki polskiej zachowywali się tak, jakby dokument ten w ogóle nie istniał.

O sprawie przypomniał Dr Ryszard Ślązak w dwumiesięczniku „Realia” w 2008 r. a potem na łamach „Myśli Polskiej” w grudniu 2009 r. Może się mylę, ale chyba bez echa. Rzecz „pociągnął” niżej podpisany i w lipcu 2010 r., na 500-lecie bitwy pod Grunwaldem, w „MP” ukazał się artykuł pod prowokacyjnym tytułem „Rocznica ważniejsza od grunwaldzkiej”. Zamysł był prosty: część kolegów dziennikarzy uzupełniając swą historyczną wiedzę do okolicznościowych tekstów o batalii z 1410 r. sięgnie do wyszukiwarek w swoich komputerach. Wówczas, wpisując do wyszukiwarki „Grunwald” chcąc, nie chcąc „natkną się na wiedzę” o układzie z 16.07.1960 r. Albo to przypadek, albo fortel się udał, bo po jakimś czasie o tym dokumencie przypomniał konserwatywno-liberalny „Najwyższy Czas!”, lewicowy „Przegląd” i, co najważniejsze, wysoko nakładowa i szeroko czytana „Angora”, na tę okoliczność, ze znakomitą, prowokacyjną okładką. Dodatkowo, na swoim blogu skan „Układu między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącego roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych” zamieścił red. Stanisław Michalkiewicz.

I teraz już sprawę trudniej będzie „zamieść pod dywan”. O robocie „Myśli Polskiej”, Dr-a Ryszarda Ślązaka i niżej podpisanego oczywiście nikt nie wspomniał, ale nie o to przecież chodzi. Warto robić swoje!

Paweł Milczarek
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 27 to “Warto robić swoje!”

 1. siggi said

  Wznam otwarcie,ze z duzym zainteresowaniem i przyjemnoscia czytalem Mysl Polska,kiedy bylem w Kraju.Od wrzesnia jestem czasowo w Kalifornii.Mimo,ze ideowo jestem kilka odleglosci od Mysli Polskiej,to sprawiedliwie stwierdzam,ze jest to bardzo dobra Gazeta.Podoba mi sie poprawnosc jezykowa,dbalosc o jezyk polski.To sie rzuca w oczy.Artykuly cechuje rzeczowosc ,logika,bogata znajomosc rzeczy autorow artykulow.Zycze Zespolowi MP wytrwalosci-tak trzymac!!! Siggi z Kalifornii.

 2. 1/2 srula (być może) said

  „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych jak prawnych”
  Srulowata połówka już mlaska z ukontentowania bo nie jest obywatelem USA i zacznie szukać przodków gdzie indziej. Mniam. Będzie więcej dla niej. 🙂

 3. Zbigniew Kozioł said

  „Być może poniższy tekst ma jakieś zastosowanie także do gajówki – admin.”

  Ma. Uczę się u Pana.

  Pisałem już o tym. Przekazuję myśli i idee moim znajomym tutaj w Rosji. Rosjanie, zdziwicie się mocno, są bardzo uważnymi słuchaczami. W mentalności rosyjskiej nie ma miejsca na granie z myślami i ideami. Wszystko traktuje się poważnie. Do tego stopnia, że gdybym ja zaczął wymyślać i okłamywać, to nie nie miałbym tu szans pracy w uniwersytecie. A jednak, gdy mówię kontrowersyjnie – słuchają i myślą o tym. A potem.. przyjmują. Doświadczyłem tego wiele razy.

  Zresztą, o ile społeczeństwo zakłamane nie jest – przyjmie tylko prawdę. I tylko prawda liczy się dla ludzi niezakłamanych.

  Moje możliwości oddziaływania są w istocie skromne. Mam niewielu znajomych. Ale jednak, to są znajomi ze sfer wierchuszki intelektualnej w mieście (nie ważne, że często przymierającej głodem).

  To ludzie w jakiejś mierze kształtujący poglądy, z których opinią liczy się wielu.

  Oczywiście, ci ludzie świata nie zmienią. Ani Pan, Marucha. Ale kropla drąży skałę. Coś ostaje się w myśleniu szerszym.

  Przecie nie po to robi Pan ten sajt, by zostać ministrem? Sam też nie po to tu pisuję. Cel jest inny, nie materialny.

 4. xero75 said

  @2
  Umowy indemnizacyjne zostały podpisane nie tylko z USA – z innymi państwami też. Więcej o tym tłumaczy w wykładzie były vice-prezydent Krakowa Stanisław Żółtek:
  1

  2

  3

  4

  A poza tym, większość przedwojennych polskich Żydów żyła na Kresach Wschodnich, czyli na terenach, które od 1945 r. nie należą już do Polski, a po drugie jak jakiś Żyd potrafi udowodnić prawa spadkowe, to odzyskuje w polskim sądzie mienie w podskokach. Sęk w tym, że o mienie nie ubiegają się prawie nigdy prawowici żydowscy spadkobiercy (bo prawie wszyscy zginęli), tylko wyspecjalizowane żydowskie gangi (głównie z USA), a ostatnio także oficjalnie Państwo Izrael (które nawet powołało w tym celu instytucję HEART). Zarówno amerykańscy Żydzi, jak i Państwo Izrael nie mają żadnych praw spadkowych do mienia przedwojennych polskich Żydów i doskonale o tym wiedzą, dlatego próbują sobie stworzyć niby-prawo moralne (na bazie dziedziczenia rasowego), obsmarowując nasz naród na wszelkie możliwe sposoby, dzięki kontroli przez diasporę żydowską mediów, ośrodków akademickich, tzw. środowisk twórczych, instytucji międzynarodowych i niejednego państwa zachodniego, z USA na czele.
  Polecam też wywiad z Bolesławem Szenicerem:
  http://www.bibula.com/?p=960

 5. xero75 said

  Z powodu tych bezpodstawnych roszczeń (i drańskiego sposobu, w jaki są podejmowane) oraz działalności środowiska „Gazety Wyborczej” stosunki polsko-żydowskie są zrujnowane na wiele pokoleń. W Polsce w przyszłości wybuchnie prawdziwy antysemityzm we wszystkich warstwach społeczeństwa i będzie on jak najbardziej uzasadniony.

 6. Maria1 said

  Czy ta książka była prezentowana w odcinkach w „gajówce”?( w cudzysłowie, bo gajówka to nazwa ptaka):
  Douglas Reed:Kontrowersja Syjonu http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Controversybook_pol_index.htm

  wyjaśnia kontrowersyjne fragmenty Biblii i przyczyny światowych nieszczęść.
  ( Chciałam przesłać jej ciekawsze fragm., ale nie wiem gdzie: tu, na forum, czy inny jeszcze adres? Moim zdaniem koniecznie trzeba ją popularyzować, może wznowiś w jakimś wyd. podziemnym? MF)

 7. Zbigniew Kozioł said

  „W Polsce w przyszłości wybuchnie prawdziwy antysemityzm we wszystkich warstwach społeczeństwa i będzie on jak najbardziej uzasadniony.”

  Przepowiednia się znalazła.

  Idź pan się posikać. W Polsce nie będzie żadnego antysemitysmus. I nigdy jego nie było.

 8. RomnK said

  I mala popraweczka..sprawe wyciagaly non stop organizacje polonijne KPN Prez Mazewski, prez Moskal/.//i polonijana prasa…juz w laach 70..i 80 tych..nie wspominajac o 80 tych////
  TO- ze panowie z Mysli Polskiej robia to w 2000 latch chwalebna kontynuacja….ale nie przypisujecie sobe odkrycia Amerkyi- bo Jan z Kolna buszowal tu przed Colombo. a zeglarze mnisi z opactwa Lyn jeszcze przed nim…

 9. RomnK said

  Zastanowcie sie..czym naprawde jest afera odszkodowan…co z tego dostanie sie tzw przecietnemu Zydowi..ktory stracil wszystko w Polsce????
  Ludzie to jeszcze jeden szwindel wazym kosztem dla Dintojry i ich polskich czlonkow i pomagierow!
  GLownym i jedynym,od ktorego to zalezy..jest tylko i wylacznie- „wasz rzad”,.na ktorego glosowaliscie za namowami pani Bojkot:-)))///.ktory z was zyje najlepiej…i tylko i wylacznie od niego zalezy- czy da komus jeszcze….. zeby was sobie tez ….. podoil:-)))

 10. xero75 said

  @7

  Przepowiednia się znalazła.

  Idź pan się posikać. W Polsce nie będzie żadnego antysemitysmus. I nigdy jego nie było.

  To, że nie było, nie znaczy, że nie będzie. Przecież gdy wiedza o tym wszystkim, co nam Żydzi robią się upowszechni (a upowszechnia się), to ludzie nie pozostaną na to obojętni (zwłaszcza, gdy jednocześnie – w ramach kryzysu – bida zajrzy w oczy). Widać, że nie mieszka pan w Polsce i nie ma styczności z młodym pokoleniem Polaków, pośród którego opinia o Żydach jest fatalna. Moja opinia nt. Żydów też w ciągu ostatnich kilku lat bardzo ewoluowała w kierunku negatywnej.

  @9

  Zastanowcie sie..czym naprawde jest afera odszkodowan…co z tego dostanie sie tzw przecietnemu Zydowi..ktory stracil wszystko w Polsce????

  Ci Żydzi, którzy mieszkają obecnie w Polsce, walnie popierają te roszczenia (poza może Szenicerem i grupką ludzi wokół niego skupioną). Prawie całe światowe żydostwo również. Przeciętny Żyd, który stracił wszystko w Polsce a przeżył, może sam (lub jego spadkobierca) odzyskać to mienie w polskim sądzie (i takich przypadków jest mnóstwo). Ale jak już poprzednio pisałem, to nie ci Żydzi (bo ich jest stosunkowo niewielu) wysuwają roszczenia. Roszczenia te wysuwają gangi Nowego Jorku i Państwo Izrael, a wspierają je prawie wszyscy współcześni polscy Żydzi, chętnie i energicznie szkalując kraj w którym mieszkają i naród pośród którego żyją.

  Ludzie to jeszcze jeden szwindel wazym kosztem dla Dintojry i ich polskich czlonkow i pomagierow!
  GLownym i jedynym,od ktorego to zalezy..jest tylko i wylacznie- “wasz rzad”,.na ktorego glosowaliscie za namowami pani Bojkot:-)))///.ktory z was zyje najlepiej…i tylko i wylacznie od niego zalezy- czy da komus jeszcze….. zeby was sobie tez ….. podoil:-)))

  Sukces wyborczy w demokracji zależy od poparcia mediów, a te w Polsce prawie wszystkie są w rękach żydowskich lub filosemickich i zawsze wyniosą do władzy ludzi, którzy będą służyć Żydom wbrew polskim interesom. Tylko może ze kilka procent ludzi (w każdym narodzie, nie tylko polskim) jest w stanie zadać sobie wysiłek, by w niezależnych mediach zdobyć unikatową wiedzę, a zarazem ma zdolność do abstrakcyjnego myślenia, żeby tę wiedzę „przetrawić” i zrobić z niej użytek polityczny. Tak więc psioczenie na Polaków, że w demokratycznych wyborach wybierają sami żydowskich sługusów, jest nie na miejscu. Wszystkie narody Zachodu to notorycznie robią (pomijając kilka incydentalnych przypadków) odkąd na Zachodzie została w imię żydowskich interesów zainstalowana wszędzie demokracja w miejsce monarchii.

 11. 1/2 srula (być może) said

  Re 4:
  Jak napisałem: „i zacznie szukać przodków gdzie indziej”. I znajdzie 🙂 Srulowata połówka wiele potrafi. Mniam.

 12. Boryna said

  PO i PiS znowu awansowały antypolskiego żyda Kieresa do Trybunału Konstytucyjnego, w którym chyba już nie ma Polaka. Jeszcze brakuje tam Grossa i Bonieckiego.Potwierdza się zdanie Gajowego ,że PO i PiS do dwie nogi tego samego zyda.

 13. bobola said

  Musze przyznac, ze nie widze nic zlego w tym aby komunistyczne zawlaszczenia majatkowe dokonane wzgledem obywateli polskich dowolnej narodowosci zostaly wreszcie wynagrodzone z nawiazka. W koncu majatki te zostaly zuzyte na podniesienie stopy zyciowej reszty populacji bez pytania kogokolwiek o zgode i pora wreszcie na to aby potomkowie tych, ktorzy skorzystali na zmianie ustroju w 1945 roku i pozniejszych latach tzw demokracji ludowej splacili wreszcie dlug zaciagniety przez ich przodkow.

 14. krzysztofm said

  Ad. 10

  „To, że nie było, nie znaczy, że nie będzie. Przecież gdy wiedza o tym wszystkim, co nam Żydzi robią się upowszechni (a upowszechnia się), to ludzie nie pozostaną na to obojętni”

  – Antysemityzmu nie było w Polsce, nie ma i nie będzie. A to, co w cytacie wyżej, to może spowodować reakcję na zło. Ale nie antysemityzm. Jak cię murzyn okradnie, to nie stajesz się antymurzynistą, tylko antyzłodzieistą.

 15. Marucha said

  Re 6:
  Otóż Pani Mario, „gajówka” ma kilka znaczeń:
  1. Gajówka – budynek, zazwyczaj położony w lesie, pełniący funkcję mieszkania służbowego dla funkcjonariuszy pomocniczej Służby Leśnej – podleśniczych lub gajowych.
  2. Mały ptak z rodziny pokrzewkowatych.
  3. Występuje również jako nazwa wsi/osad a nawet rzeczek.
  Tak więc zanim weźmiemy się za pouczanie i cudzysłowy, warto sprawdzić swoją wiedzę w słownikach lub na Internecie.


  Gajówka rodziny Trzewików, gajowych z dziada pradziada (Morysin, nie wiem, czy jeszcze istnieje)

 16. RomnK said

  BObola..zawlaszcznia byly ine komunistyczne -ale niemieckie nazistowskie! Mienie pozydowskie przejela rzesza Niemiecka i wprowadzala do obrotu. Mienie Rzeszy Niemickiej przejal rzad PRL na zasadzie przyznanej mu przez Mocarstwa rekompensaty wojennej -jako mienie bylej III Rzeszy/
  PRL_ GOmolka splacil obligacje dla USA, a te zaspokoily zadania poszkodowanych w pelnej wysokosci bo odwolan nie bylo.
  W Polse obowiazuje prawo , ktore dopuszcza odzyskanie mienia..i wiele ludzi to robi w postepowaniach cywilnych poprzez sady PR/
  To co chca organizaxje zydowskie to zwykly characz- jaki sie im pod zadnym wzgledem nie nalezy…bo ani nie bylo wtedy Israela ani obywatelstwa Israela..wszyscy poszkodowani byli obywatelami Polski.
  Zatem jest to zwykly szwindel i chce na nim zarobic banda zlodzieji….Narodowosci jednej Obywatelstwa Obojga
  Nic innego.

 17. 25godzina said

  @ 15
  http://tiny.cc/prd8hw

 18. xero75 said

  @14
  Ja, interesując się tematyką, będę w stanie rozróżnić między „murzynem”, a „złodziejem” (choć w przypadku akurat tych „murzynów” nie jest to takie proste), ale większość ludzi nie potrafiąc rozróżnić i utożsamiając jedno z drugim, odreaguje po całości, „murzyni” o których tu mowa sami robią wszystko, żeby tak to się skończyło. Zrujnowana gospodarka + wieloletnie upokorzenia + zniszczona moralność chrześcijańska i tradycyjny model społeczeństwa może się skończyć tylko jednym.

 19. błysk said

  Przy okazji :chciałbym się dowiedzieć z jakimi jeszcze innymi krajami zawarliśmy podobne porozumienie jak z USA i kiedy.Jeśli ktoś wie bardzo proszę o informację.

 20. Zbigniew Kozioł said

  Było o tym na sajcie Maruchy, więc wstukałem w googlownicę:

  Umowy indemnizacyjne site:marucha.wordpress.com

  Rezultat:

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/30/swiatowy-kongres-zydow-wzywa-do-bojkotu-polski/

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/18/polska-wyplacila-usa-40-mln-usd-odszkodowan/

  Ale można znaleźć więcej.

 21. Zbigniew Kozioł said

  @10

  To, że nie było, nie znaczy, że nie będzie. Przecież gdy wiedza o tym wszystkim, co nam Żydzi robią się upowszechni (a upowszechnia się), to ludzie nie pozostaną na to obojętni (zwłaszcza, gdy jednocześnie – w ramach kryzysu – bida zajrzy w oczy). Widać, że nie mieszka pan w Polsce i nie ma styczności z młodym pokoleniem Polaków, pośród którego opinia o Żydach jest fatalna. Moja opinia nt. Żydów też w ciągu ostatnich kilku lat bardzo ewoluowała w kierunku negatywnej.

  Fakt, w Polsce nie mieszkam od dawna. Sądząc jednak po prasie i mediach (też internetowych), to raczej widzę wzrastające ugłupienie, a nie wzrastającą świadomość, a także wzrost arogancji z ich strony, wręcz bezczelności. Prędzej dojdzie w Polsce do totalniackiego poprawniactwa politycznego, jak ma to miejsce na zachodzie. Obym nie doczekał tych czasów.

  A o anysemitysmus niechaj sami zainteresowani się martwią…

  W sumie to niechaj sami się martwią

 22. Zbigniew Kozioł said

  Ponieważ zaś sezon tzw. wakacyjny (dla mnie) a przy tym i ogórkowy, to ja właśnie o ogórkach skrobnę, na podstawie własnych doświadczeń.

  Urodzaj duży, tanie warzywa i owoce. Mnie marzyło się zawsze robienie przetworów na zimę. I dopiero teraz w życiu mam taką możliwość. Np. ogórki marynowane. Zagadką było dla mnie, w jaki sposób robi się pasteryzację. Może i wielu z was nie wie? Popróbujcie sami. To proste.

  Samych recept jest wiele w internecie, więc ja tylko o pasteryzacji w warunkach domowych, moim własnym sposobem.

  Pasteryzacja (nazwa od Pasteura, tego od szczepionek) polega na zabijaniu bakterii. Na przykład w słoiku z ogórkami. To jest poddawanie działaniu temperatury zawartości słoika.
  Jednocześnie jednak nie chcemy doprowadzić do zagotowania, do wrzenia – to zniszczy owoce. Zapewne temperatury odpowiednie do pasteryzacji różnić mogą się w zależności od owoców. W przypadku ogórków, jak widzę, optymalna to około 70 stopni. W tej temperaturze należy je potrzymać w słoiku przez jakieś 10-15 minut.

  Biorę dwa garnki, duży i mniejszy. Na spód dużego kładę podstawkę od filiżanki, a na niej stawiam otwarty słoik z ogórkami, napełniony do pełna wodą (roztworem odpowiednim). Do garnka nalewam wody. Stawiam to na niewielkim ogniu (gaz tu powszechny i tani).

  Można oczywiście używać termometru do kontroli temperatury, ale to nie jest konieczne.
  Gdy woda w dużym garnku jest bliska wrzenia, tak regulujemy ogień, aby bąbelki były tylko na samym dnie. Wtedy temperatura wody w objętości nie zmienia się i pozostaję w granicach 80-90 stopni, zaś wewnątrz słoika będzie nieco niższa..

  Akurat nie mam termometru, ale od czego doświadczenia z elektroniką? Mam zamiast tego uniwersalny przyrząd pomiarowy. One teraz zwykle są wyposażone w czujnik temperatury (koszt – już od około 20 $). Wkładam ten czujnik do słoika z ogórkami. Trzymam je przy nieco ponad 70 stopni przez jakieś 5 minut.

  Ah, ważne, duży garnek zakrywam mniejszym garnkiem, takim, że w miarę dobrze to się przykrywa. Uchodząca para wodna ogrzewa górną, wystającą z wody część słoika. To jest bardzo efektywny sposób.

  Zakładam pokrywkę na słoik, wyjmuję z wody, zakręcam pokrywkę. Ważne, by pokrywkę zakręcić wtedy, gdy zawartość słoika jest gorąca.

  Wyglądają świetnie! A jak smakują! 😉

 23. 1/2 srula (być może) said

  Re 22:
  Ja mam pytanie: jak dwie panie o poglądach postępowych chcą mieć dzidziusia to czy ogórek się nadaje? W końcu ma tyle nasionek a i kształt właściwy. Bo jak one są norma to właściwie nie powinny się oglądać na adopcję tylko we własnym zakresie. Z panami trochę gorzej ale jakby tak jajo kurze do odbytu… To nawet nobel by się udało. „Słuszną linię ma nasza partia”. 🙂

 24. 1/2 srula (być może) said

  Re 16:
  Mam znajomego co mieszka w kamienicy. Znalazły się jakieś pociotki i sprawa ciągnie się od dwóch lat. Powiedział, że jak przyjdą to z siekierą stanie. Pytanie jest takie jak rozliczyć dotychczasowe utrzymanie budynku – są wspólnotą – remonty i takie tam. Co zrobić z ludźmi, którzy zostali tu po wojnie i nie z własnej winy znaleźli się w ustroju, którego nie wybierali. Co oni są temu winni? Czy w ogóle istnieje jakiekolwiek sprawiedliwe rozwiązanie jeśli były odszkodowania?

 25. Zbigniew Kozioł said

  @23

  Wam Srulom to nawet ogórek wystarcza.

  Jeśli mają te panie taką przyjemność z ogórkiem, to niech się jebią. Jak zwierzęta.

 26. Maria1 said

  Witam, Panie „Gajowy”. Zaiste, „warto robić SWOJE”. Pan – lustrować lasy (bo z zawodu leśniczy?). Ja, poprawiać będy językowe (i błędne mniemania, bo polonistka, choć oczywiście i mnie zdarza się palnąć gafę):
  „Gaj”- literacka nazwa małego lasku, zagajnika, w którym śpiewają gajówki, brak natomiast – z konieczności, bo i gdzie? – „rewirów”, gajowego i siedziby jego 🙂
  „W zielionym gaju, ptaszki śpiwaju…”, jak „wdzięcznie” śpiwało „Mazowsze”.
  Czy na zdjęciu widoczny jest kawałek puszczy Morysina Wawerskiego k/ Warszawy? Te lasy, to teren Ludowego Wojska, przez nie ogrodzony, wątpię czy można tam łazić.

 27. j said

  Ad.13- B.

  Szanowny Panie B.! Uprzejmie prosze Pana o zmiane nicka. Razi mnie bardzo gdy zupelnie niepotrzebnie szarga sie, niezaleznie czy w dobrych czy zlych intencjach
  ( uprzejmie zakladam, ze Pan mial intencje dobre)
  nazwisko wielkiego patrona Polski, sw.Andrzeja Boboli.
  Z gory dziekuje za zmiane nicka

  PS. Oczywiscie jesli jest to panskie nazwisko rodowe – sprawa wyglada inaczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.