Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Tadeusz o Rosjanie Południowi, nie …
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Senat przyjął projekt ograniczający wolność zgromadzeń

Posted by Marucha w dniu 2012-07-31 (Wtorek)

Kogoś to jeszcze obchodzi? – admin.

Pomimo licznych protestów organizacji pozarządowych (m.in. centrali związkowej „Solidarności”), stosunkiem głosów 55 za przy 34 przeciw zatwierdzono w Senacie projekt dotyczący ograniczenia wolności zgromadzeń publicznych. Nowelizację ustawy o zgromadzeniach uznać można za kolejny etap stopniowego wprowadzania państwa policyjnego.

W demonstrantów najbardziej uderza zapis, na mocy którego odpowiedzialność za zachowanie ładu w trakcie manifestacji przeniesiona zostaje ze służb porządkowych na organizatora zgromadzenia, jak również pozostawienie kwestii legalności danej demonstracji w gestii woli urzędników. Ustanowiono horrendalnie wysokie kary grzywny: nawet do 7 tysięcy złotych dla organizatora, jeśli w interpretacji policji dostatecznie nie zapobiegł zakłóceniom porządku publicznego i 10 tysięcy złotych grzywny dla uczestnika, który nie podporządkował się poleceniom wydawanym przez organizatora.

Służby odpowiedzialne za porządek (policja, straż miejska, urząd miasta) dostały również prawo zakazywania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie, a także rozwiązywania trwających już demonstracji. Nowe przepisy kategorycznie zabraniają uczestnikom manifestacji odpalania środków pirotechnicznych, które na stałe zagościły na wielu zgromadzeniach o charakterze patriotycznym czy nacjonalistycznym.

Wbrew woli prezydenta Komorowskiego, który jest pomysłodawcą projektu, nie udało się w pełni wprowadzić zapowiadanego zakazu maskowania twarzy demonstrantów – według nowelizacji, jeżeli organizator zgromadzenia poinformuje zawczasu, iż część uczestników jego manifestacji może zakrywać twarze to służby porządkowe nie mogą tego zabronić.

Warto nadmienić o niechlubnym pierwowzorze, na którym oparto projekt znowelizowanej ustawy. Otóż prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, mając w pamięci zimowe wielotysięczne antyrządowe protesty wyszedł z podobną inicjatywą. Dzięki sile nacisków przeforsował on prawo o zgromadzeniach, na mocy którego stukrotnie podwyższono karę za udział w manifestacji, jeśli władza nie wyraziła na nią zgody. Projekt ten wszedł w Rosji w życie niecałe dwa miesiące temu.

Nowelizacja ustawy w Polsce także jest pokłosiem obaw władzy związanych z radykalizacją protestów społecznych. Bronisław Komorowski projekt ten podał do informacji publicznej (nie dyskusji) po zamieszkach z dnia 11 listopada 2011 r., które wywołane zostały na skutek policyjnej prowokacji. Przed zatwierdzeniem przez Senat, nowelizacja ustawy o zgromadzeniach została przyjęta przez Sejm – za nowelizacją głosowało 224 posłów, 209 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Na podstawie: PAP, senat.gov.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 25 do “Senat przyjął projekt ograniczający wolność zgromadzeń”

 1. 1/2 srula (być może) said

  „Kogoś to jeszcze obchodzi? – admin.”
  Mnie, ale co ja tam…
  Ciekawe jak długo „młodzi i wykształceni…” tudzież moja rodzinka będą wierzyć w te TV-bzdety, spod flagi TVN i „GW” pod patronatem guru Michnik? „Oto jest pytanie.”

 2. walerianda said

  Mnie też i to nawet w szerokim zakresie ograniczania swobód obywatelskich i podbudowy państwa policyjnego.

 3. j said

  Ad.1-1/2 srula (być może)

  Dobrze, ze zagniezdzil sie Pan w Gajowce 🙂
  A jak Gajowy wroci moze sobie razem jakie ognisko rozpalim w bezpiecznym miejscu? I prosiaczka jakiego smakowicie czosnkiem nafaszerowanego spieczem na tym ognisku? A dla drugiej polowki Srula moze byc i baraninka suto podlana piwkiem?
  Pozdrawiam

 4. JO said

  I bardzo Dobrze , ze taka jest ustawa… kara…powinna byc wiekrza….

 5. Wandaluzja said

  Senat NIE MA PRAWA DO TAKICH WYBRYKÓW. Ja byłem na KILKUDZISIĘCIU rozprawach za udział w deminstracji Przeciw Synagodze Katyńskiej i Katedrze Holokaustycznej, gdzie Sąd NIE DOPUŚCIŁ do zeznań w sprawie zamordowania policjanta przez bojówkę Antify.
  ***
  Dziś w nocy oglądałem film o losach arystokracji polskiej, za którą nie przepadam. Jeden mówił, że gdy przyszli bolszewicy to utopili salon Paderewskiego w gnojówce. Ja mogę dodać, że zrobili to na Rozkaz Stalina, który TAK NIENAWIDZIŁ FASZYSTÓW, którzy uniemożliwili mu wykupienie USA za złoto z NIEWOLNICZEGO folwarku żydowskiego.
  Historycy rosyjscy zwracają uwagę, że po napaści Wehrmachtu na Armię czerwoną społeczeństwo sowieckie dowiedziało się ze zdziwieniem, że NIEMCY TEŻ SĄ FASZYSTAMI, bo dotychczas ta nazwa była zastrzeżona dla Polaków. Faszyzm był bowiem ANTYKOMINTERNIZMEM, czyli walką z tajnymi kontami szwajcarskimi, na które płacono dywidendę z Folwarku Żydowskiego, i stąd ta straszna NIENAWIŚĆ rządów szwajcarskiego i amerykańskiego, które niszczyły wszystko co miało jakikolwiek związek z Paderewskim, bo tajne konta szwajcarskie były HOLOKAUSTYCZNE – czyli stalinowskie – ale teraz są już Bardziej Holokaustyczne tajne konta izraelskie.
  Po mym powrocie z RFN, gdzie pojechałem w sprawie mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej i Satelitarnej Detekcji Złota, policja polityczna III RO zniszczyła moje zdjęcia rodzinne. Zrobiono to całkiem jawnie z argumentacją, że JESTEM WARIATEM, co może potwierdzić STU PROFESORÓW, a poza tym JUŻ NIE JESTEM POTRZEBNY i mogę POCAŁOWAĆ W DUPE… Uzasadnił to profesor Zbigniew Brzeziński w TVP, że III RP jest Protektoratem Amerykańskim…
  TaK jak Utopienie w Gnojówce Salonu Paderewskiego przez czerwonoarmistów nie było aktem protekoralnym a OKUPACYJNYM, tak zniszczenie mych zdjęć rodzinnych było aktem Okupacji Holokaustycznej. Jest to poza tym argument za tym, czego dowiedziałem się po powrocie do Polski, że Kanclerz Kohl URATOWAŁ MI ŻYCIE nie wydając mnie US Army, która wsadziłaby mnie do samolotu wojskowego, który by – z wiarygodnych względów – do Ameryki nie doleciał. Dostałbym jednak NUMER, jakiego Armia Sowiecka nie daje.
  Gdy Powiedziałem o tym braciszkowi to popatrzył na mnie z niedowierzaniem i powiedział: Amerykanie poświęciliby za ciebie samolot i pilota? bo Wiedział, że ja POTRAFIĘ TYLKO SRAĆ, co potwierdzić może Tysiąc Profesorów. Odpowiedziałem, że zdezelowany samolot i czarnucha mogli poświęcić, na co popatrzył na mnie jakby chciał powiedzieć MOŻĘ – czyli awansowałem u niego. Pomimo że uważał się za największego antykomunistę to Wiedział od Stalina, że Paderewski potrafił TYLKO SRAĆ, toteż braciszka musieli otruć jak szczura, bo stał się BARDZO GROŹNY dla opartego na TYSIĄCU PROFESORACH Protektoratu Amerykańskiego. A wystarczyło 10 Profesorów WAT od Jaruzelskiego by wytłumaczyć Sipińskiej, że KOWALSKI JEST SZALBIERZEM, co oddało USA Żydom hitlerowskim.
  Okazało się, że III RP pod protektoratem amerykańskim jest tryumwiratem: Jaruzelski-Wałęsa-Tusk. Teraz Protektorat Amerykański nabrał nowego wymiaru w związku z Zarejestrowaniem przez FED 750 tysięcy ton złota z satelitarnej detekcji, z miliona obiecanych POLKOM za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej.

 6. konstanty said

  Kolejny etap panstwa policyjnwgo ? To bylo i jest od samego poczatku panstwo policyjne ! To bandziory ze sluzb specjalnych PRL przeprowadzili ta transformacje i ci bandyci rzadza absolutnie wyjeci spod jakiejkolwiek kontroli od 89 roku Na strazy tych kryminalnych dzialan maja do dyspozycji policje ,prokurature i tzw.sady( w koncu nie wiadomy ilu bandytow,szpicli SB pelni urzad sedziego !) Te panstwo od samego poczatku dziala w sposob kryminalny ( zadne zbrodnie,afery,malwersacje nigdy nie zostaly wyjasnione i ukarane ) To jest kolejny przyklad tej kryminalnej dzialalnosci Nie dajmy sie oglupic ta tzw ustawa Nie mozemy zaakceptowac dzialan kryminalnych pod pozorem rzekomego prawa bo to nie jest prawo ! Hitlerowcy tez uchwalali prawo ! Wszystko bylo zgodnie z prawem uchwalone przez parlament Rzeszy ( Hitler absolutnie legalnie doszedl do wladzy !!!)DOSC KRYMINALNYM DZIALANIOM POD POZOREM PRAWA !!!

 7. JO said

  nazizm – nazizm europejski

 8. JO said

  ..nazizm swiatowy…

 9. Kibic said

  5 lat temu…zrobilismy z niego premiera
  wtorek, 31 lipca 2012 13:48
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 10. Antymason said

  Tyle, że Putin zrobił to prawo przeciwko motłochowi i lewactwu, a komorowski przeciwko Patriotom!

 11. ojojoj said

  Czy to uderzy tez w procesje Bozego Ciala ? Jezeli tak, to jest to juz jawne niszczenie tradycji, a co za tym idzie, narodu.

 12. 1/2 srula (być może) said

  Re 10:
  Od kiedy to „zimny czekista Putin” nie jest lewakiem? To są tylko różnice semantyczne.

  Re 9:
  Tylko nie „zrobiliśmy”. Ja się tam nie przyznaję. Bo się w srulowatej połówce honor zagotuje. Z gojowską nie rozmawia bo ma ją w niepoważaniu. Zgodnie z tradycją. 🙂

  Re 3:
  Połówka srulowata jest postępowa i wpieprza wieprzowinkę aż miło. Jak ma. Ogólnie jest gołodupcem. Gojowska zresztą też. 🙂

 13. niereligijna said

  mecze pilkarskie tez sa przyczyna zgromadzen!
  a czy zgromadzenie (p)Oslow na posiedzeniu sejmu lub trafniej :polskiego knesetu” bedzie zgromadzeniem legalnym czy nie?
  w us-raelu zgromadzenie w domu zywnosci na dluzej niz 7 dni jest tez nielegalne,
  rzeczy nie mozna legalnie gromadzic, ani ludzie tez nie moga sie gromadzic….
  moze une sie boja bo wiedza ze z gromada trudno sobie poradzic.
  Czy sa jakies liczby limitujace ilosc zgromadzonych?

 14. Czy to tak trudno zauwazyc, ze zydostwo na „sile” probuje wziac wszystkich za „morde???”…(a wk….rionych wsadzic do „pudla???”)
  Jak dlugo jeszcze Polacy trzymac beda „geby w kublach???”
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pewnie tak dlugo, az sie…utopia…we wlasnym „sosie”…

 15. Boryna said

  Już flaga Izraela powiewa nad Belwederem, bo już wszystko mają w swoich łapach.

 16. JO said

  Polacy sa zadluzeni w Bankach po uszy. Polacy sa sorumpowani po uszy Przez unych….Jak taka masa , ktora jest uwiazana, „skologacona” dzialaniem zlym Ma przeciwstawic sie .? Namietnosci Polakow sa nieokielznane Przez Nich….., STRACH, Przed utrata wlasnego wyimagiwoanego komfortu, ktory jest wiezieniem ……Paralizuje Polakow, ie tylko Polakokw….na To nakladaja sie SETI czynnikow ideologiczno- systemowych, prawnych….

  Polak musi wipers jowl nic sie …duchowo…..by zaczalem Dzialac

  Po patrzcie na Pana Kapsla. Przeklad Katolika Tradycyjnego, ktory pokazuje pornusy tu niemalze….(niech Pan wybaczy mi QPanie Kapsel , to dla Dobra publicznego wskazuje Pana….dla Dobra Nas, Pana Dobra….)

 17. JO said

  Chodzi mi o to, ze nawet Tradycjonalisci sa w dummy procencie uwiazani….I Sami o tym nie wiemy jak I jak bardzo to Nas usadza w wiezieniu.

  Gajowka jest Jedna z nielicznych stron jak nie Jedyna, gdzie Polak moze zadac sobie sprawy z tego jak malo jest w nim Polaka I Polski….jak wiele jest z wieznia, nieswiadowego Masona….

 18. 1/2 srula (być może) said

  Re 17:
  Ogólnie wedle nauczania w KK wolność przychodzi gdy człowiek jest gotowy na śmierć dla wiary. Czy umrze to oczywiście nie wiadomo. Ale czy o tym pamięta i czy buduje w sobie gotowość do poświęcenia. Wtedy jest nieważne ilu „stoi” obok mnie czy za mną. Ponieważ sformułowanie „dla Chrystusa” jest jednak nieprecyzyjne – świadczy o tym ilość wyznań odwołujących się do Chrystusa łącznie ze Świadkami Jehowy – pozostaje „dla prawdy w Chrystusie”. Tak se myślę.

 19. Kapsel said

  Re 16
  a to w kom 4

  ….I bardzo Dobrze , ze taka jest ustawa… kara…powinna byc wiekrza….

  rozumiem że też pro publiko bono !

 20. JO said

  To tak do myslenia….kontrowersyjny zdanie….
  Osobiscie uwazam, ze dostajemy to na co zaslugujemy. My powinnismy dostac jeszcze bardziej w kosc za to co robimy Panu Jezusowi….uwazam, ze ten Bol, cierpienie to po to bysmy „zyli” , bysmy zaczeli zyc normalnie.

  To pan mi dal do myslenia Panie Kapsel swoimi wstawkami piosenki I kobiet…..majac obraz Pana Osoby przeciez jako Katolika I to Tradycyjnego. Jak bardzo odbieglismy od tego w co nawet my wierzymy , my Tradycjonalisci w naszym Zyciu, sposobie myslenia…od tego co Naucza Nas Chrystus? Pan jest tu przykladem, ale I Ja moge wskazac jako przyklad siebie samego w wielu kwestiach!
  Prosze sobie wyobrazic Nas Polakow jako Narod! Skoro po dobro I nie potrafimy sluchac, to moze poprzez ten Bol, Jaki czujemy zacznie my myslec?

  To sa czy oczyszcza nia Kosciola . Ludzie upadli albo gina albo sie nawracaja….I zyja…czasem w tym fizycznie tu na ziemi rowniez…

  To dlatego napisalem, ze powinnismy miec jeszcze gorsze prawo… I Zapewne bedziemy JE miec…..dla Naszego Dobra , choc to brzmi paradoksalnie…

  Czlowiek pojedynczy zyjacy po katolicku, jest narazony na upadek, bo Tacy jak Pan a nie dawno Ja Gorsza Katolikow Publicznym pokazywaniem tego co nie Powinno byc conajmniej publicznie pokazywaniem dla Dobra ogolu. Tu musze mash sie nawracaja I Dzialac jak trzeba, jak Bog kaze. W przeciw my razie mamy sodome I Gomore, ktora Bog niszczy….I To Widzimy Na Wlasnych Oczach.

  Bibila Nas Uczy, Kosciol Nas Uczy, ze z Sodomy I Gomory Moga uratowac sie tylko nieliczni, Ci a w zasadzie jeden sprawiedliwy….jeden z Rodzina…Reszta musi zginac, Chyba ze w sodomie I Gomorze bedzie wiecej niz jeden Sprawiedliwy, co oznacza, ze lud musi a przynajmniej jego czesc znakomita byc Kosciolem walczacym w prawdziwym tego slowa znaczeniu.

  Po przeczytaniu Gladkowskiego rozumiem, ze to nie sa zarty jak Glosza liberalowie, ze mozemy grzeszyc I wciaz obcowac z Bogiem.

  Tak, nie jest! Jezeli grzeszymy, to Milosci-Pana Boga Nie Ma a wiec jest tylko Smierc!!
  Tu nie Ma Panie Kapsel kompromisu, ze raz Modlimy sie do Jezusa Krola a Raz pulikujemy dla Wszystkich ogle Nogi , lub erotyczne mocno pozy Postaci polnagich Kobiet!!

  Tu nie Ma kompromisu!

  Czesto Patrze na Muzumanow w Paryzu, Londynie….ONI, nawet mezczyzn I chodza podczas prokreacjnego czasu swego zycia okrywajac cale swoje Cialo suknia…Ja my Sarmacko kiedys…Chlopi rowniez….

  ONI potrafia sluchac przykazaniom Bozych….to sa przykazania Trojcy Swietej, choc w iCh Falszywego Religii .

  ONI maja wielodzietne Rodziny….ONI nie sa konsumentami, zyja ubogo, razem w pokoju po piec osob, ale sluchaja Boga…

  A co my robimy? Ogladamy nagie kobiety, kastrujemy psy…I siebie….

  Ostatnio mialem muzeumanina klienta. Na propozycje kastracji psa malo nie zabil mnie wzrokiem….

  A my co? A my sodome I Gomore nasladujemy…

  My zaslugujemy na zelazne baty….

  Czy teraz wyjasnilem swoj wpis?

 21. JO said

  Zyjemy w swiecie uragajacym Bogu od setek lat…. To ze zyjemy wciaz jest Wyrazem Milosci Boga do Nas….

  Tak, zabija no na elite…., ale czy nie zabijano nam elite, bo na to ogol dal zgode?

 22. JO said

  Choc rozumiem przyczyny Upadku Moich Rodakow…wstyd mi jak na to patrze, boli mnie jak na to patrze.

  Patrze na bialego czlowieka, ktory mial skarb Mszy Trydenckiej i plynace z niech Laski i Dary Ducha Swietego i ten Bialy Czlowiek to Piekno Odrzucil

  Tatuaze, cekiny w jezyku, nosie, brwiach, na glowie, pepku i intymnych czesciach ciala….a wiec domyslac sie mozna co jest noca i kto z kim – przeciez to gorzej niz zboczenie, to obraza Prokreacji, ktora Bog Poblogoslawil w Sakramencie Malzenstwa…to satanizm….

  MY ZASLUGUJEMY na wypalenia nas siarka….Pan Bog widzi, ze Nami Zmanipulowano, odebrano nam naszych ksiezy, wymorowano ich….Bog widzi, ze nie jestesmy swiadomi tego co robimy ale To My jestesmy Winni jednak, bo co robimy jest Karygodne

 23. Kapsel said

  Panie JO

  ja miałem niespodziewaną awarię komputera , musiałem zmienić dysk i straciłem kontakty,niech Pan napisze do mnie.

 24. Kapsel said

  MY ZASLUGUJEMY na wypalenia nas siarka….

  Jednak…… jest ratunek dla Polski……

  służebnica Boża Rozalia Celakówna

 25. 1/2 srula (być może) said

  Wszystkim niepodległościowcom pod rozwagę:
  Jesteśmy sami i nie mamy co liczyć na kogokolwiek z „przyjaznych narodów” a raczej na „wbijanie noża w plecy” lub podżeganie do „wbijania” i „krokodyle łzy”. Jeżeli ktoś ma „ciągoty niepodległościowe” to moim zdaniem musi uwzględnić ten czynnik. Można się na mnie obrazić za takie postawienie sprawy ale tak to z mojego punktu widzenia wygląda. Smutne? Owszem, lecz czy nie lepiej pozbyć się złudzeń? Kiedy człowiek staje na twardym gruncie prawdy, wtedy ma właściwą perspektywę. A tak widzę prawdę o naszej sytuacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: