Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Assad: Stany Zjednoczone wspierają terrorystów żeby “zdestabilizować Syrię”

Posted by Marucha w dniu 2012-08-02 (Czwartek)

Assad: United States supports terrorists to “destabilize Syria”
http://www.activistpost.com/2012/07/assad-united-states-supports-terrorists.html
Madison Ruppert – 9.07.2012, tłumaczenie Ola Gordon

W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD emitowanym dzisiaj, ale nakręconym 5 lipca, syryjski prezydent Bashar al-Assad oświadczył, że Stany Zjednoczone są “częścią konfliktu” w Syrii poprzez finansowanie i ochronę sił zbrojnej opozycji, które są, według każdej definicji, terrorystami.

To nie jest pierwsze oskarżenie wypowiedziane przez syryjskich urzędników. Potwierdzili to 21 czerwca anonimowi urzędnicy amerykańscy i oficerowie arabskiego wywiadu w New York Times.

W wywiadzie Assad potępił wspieraną przez NATO zmianę rządu w Libii, mówiąc: “Opis tego co przydarzyło się Kaddafiemu, to bestialstwo, to zbrodnia”.

Nic więc dziwnego w tym, że Associated Press publikuje swoją rewizjonistyczną historię, twierdząc: “reżim obalili rebelianci przy pomocy NATO-wskich ataków powietrznych” w Libii, oraz że “libijski lider Muammar Kaddafi został zabity uciekając przed nadciągającymi bojownikami opozycji”.

W rzeczywistości wiemy już, że rebeliantów szkoliły i ich działania planowały siły katarskie, że na miejscu były wojska zachodnie, oraz że prawdziwa historia o śmierci Kaddafiego nie jest taka pewna.

Według Assada Stany Zjednoczone są teraz partnerami tych “terrorystów. . . w kwestii broni, pieniędzy, czy też wsparcia publicznego i politycznego ze strony ONZ”. “Oni ochraniają i udzielają politycznego wsparcia tym gangom żeby. . . zdestabilizować Syrię” – dodał.

Assad odrzucił także twierdzenia, że jego wojsko odpowiada za wszystkie brutalne akty przemocy w Syrii. I powiedział: “zwolennicy rządu, ofiary spośród służb i armii” przewyższają liczbę zgonów po stronie opozycji. Faktycznie to rebelianci są odpowiedzialni za większość przypadków przemocy w Syrii – tak jak to miało miejsce w Libii – i w końcu piszą o tym główne międzynarodowe agencje informacyjne.

Powiedział, że uzbrojona opozycja to grupa gangów i “mikstura, amalgamat al-Kaidy (i) innych ekstremistów”.

Dla potwierdzenia tej wypowiedzi możemy powołać się na opinię al-Kaidy wyrażaną poparciem dla syryjskiej opozycji.

“Większość ludzi chce reform, reform politycznych (ale) nie wolności”, powiedział Assad, dodając, że ma pełne wsparcie syryjskiego narodu, tym samym odżegnuje się od możliwości podania się do dymisji. “Prezydent nie powinien uciekać przed wyzwaniami i teraz w Syrii mamy narodowe wyzwanie”.

Assad oświadczył, że jest gotowy na pokojowy dialog polityczny z opozycją – rozwiązanie całkowicie i wielokrotnie odrzucane przez opozycję. “Ale tak długo jak istnieje terroryzm, i tak długo jak nie można nawiązać dialogu, trzeba zwalczać terroryzm. Nie można prowadzić dialogu kiedy zabija się własny naród i wojsko”, powiedział zacytowany przez Haaretz.
Powiedział też, że główną przeszkodą w rozwiązaniu pokojowym konfliktu syryjskiego jest to, że wiele krajów obecnie wspiera opozycję zarówno otwarcie jak i potajemnie.

Assad wymienił Arabię Saudyjską i Katar, które wysyłają rebeliantom broń, Turcję, która pomaga w logistyce i szmuglowaniu przez granice, i Stany Zjednoczone, które udzielają wsparcia politycznego.

Mówiąc o wsparciu politycznym, amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton ostatnio wzywała do nałożenia jeszcze większych sankcji na Syrię, jak również na zjednoczony front tzw. “Przyjaciół Syrii” przeciwko Rosji i Chinom.

Powodem tego jest to, że Chiny i Rosja są najbardziej aktywnymi krajami wyrażającymi sprzeciw wobec prób zachodnich potęg dokonania interwencji w stylu libijskim w Syrii. Działania te doprowadziły do stwierdzenia Clinton, że to one “zasadniczo dały Assadowi przepustkę nie wprowadzając sankcji i nadal importując syryjską ropę”, jak mówi CBS.
“Co może tu zrobić każdy kraj i reprezentowana tu grupa?” zapytała Clinton. “Proszę zwróćcie się do Rosji i Chin, i nie tylko naciskajcie, ale żądajcie by zeszły z linii bocznej i zaczęły popierać słuszne aspiracje syryjskiego narodu”.

Ciekawe będzie zobaczyć jak zachodnie potęgi będą nadal naciskały na tę próbę interwencji i jakie będzie uzasadnienie – jeśli w ogóle – tej interwencji.

Ja zakładam potencjalne wykreowanie sfałszowanych opinii o posiadaniu przez Syrię broni chemicznej, jak również powołanie się na Art. 5 sojuszu NATO, ale żadne z nich nie będzie prawdziwe.

Według mnie największym czynnikiem powstrzymującym są Rosja i Chiny, i do czasu kiedy zostaną do pewnego stopnia zmarginalizowane, będzie to przynajmniej coś co powstrzyma pozornie nieuniknioną interwencję.

*                            *                          *

Lizzie Phelan: spisek medialny przeciwko Syrii

Lizzie Phelan: The media conspiracy against Syria
http://snippits-and-slappits.blogspot.com/2012/07/lizzie-phelan-media-conspiracy-against.html

Angielska dziennikarka i filmowiec Lizzie Phelan mówi o kłamstwach na temat Syrii przekazywanych przez media na zachodzie, jak również arabskie – Al Jazeera i Al Arabiya.

Przykład tych kłamstw – zdjęcie [pod linkiem] ‘pobitej przez siły syryjskie’ dziewczynki, które obiegło cały świat. Okazuje się, że dziewczynka nazywa się Katie Ann Guttridge i pobił ją kolega w angielskim przedszkolu w grudniu.

*                                *                                  *

I na koniec – proszę porównać te zdjęcia zamieszczone przez austriacką Kronen Zeitung [cyrkulacja ok. 3 mln]:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=53538

Komentarzy 11 do “Assad: Stany Zjednoczone wspierają terrorystów żeby “zdestabilizować Syrię””

 1. Kto jeszcze wierzy w zydowskie manipulacje (hutzpy), ten wciaz jeszcze niczego nie widzi i nie slyszy…
  „Jak moze slepy prowadzic slepca???”
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  http://www.ojczyzna.pl

 2. adrada said

  Marucha prosze przestan pisac p[ierdoly , ze amerykanie wspieraja terrorystow jak oni sami sieja najwiekszy terror na swiecie , musisz odrozniac ludzi broniacych swoj kraj od terrorystow !!! obudz sie marucha , chyba ze ktos ci kaze pisac te klamstwa !!!!

  A odwal się Pan – admin

 3. Zerohero said

  Gdy Izrael zabił kilku Turków na wodach międzynarodowych było trochę oficjalnego naburmuszenia, ale jak Turcja ma toczyć wojnę, to z Syrią a nie z Izraelem. Ludzie nie zdają sobie jak wiele krajów Żydzi kontrolują mając w nich spolegliwe rządy. Na Bliskim Wschodzie antyizraelskie są tylko Syria i Iran. Reszta jest tylko werbalnie „anty” a po cichu ściśle współpracuje.

 4. Wosiu said

  Cisza o tym, że Syryjczycy dokonali odwetowego uderzenia na Arabię Saudyjską. Otóż niedawny zamach bombowy w Damaszku na część dowództwa syryjskiego, z licznymi ofiarami, był podobno dziełem wywiadu saudyjskiego. W odwecie, tydzień później, Syryjczycy zabili w zamachu szefa wywiadu saudyjskiego, księcia Bandar`a ibn Sultan`a. Brawo!!!

 5. ojojoj said

  nie nie doceniajmy mocy photoshopu w rekach magikow z pod gory horeb

 6. olagordon said

  THE “ISLAM” OF SAUDI WAHHABIS IS ANTI-ISLAM, MASS-SUGGESTION FOR MASS-MURDER

  „Islam” saudyjskich wahabitów to anty-islam, masowa propozycja do masowej zbrodni
  http://snippits-and-slappits.blogspot.com/2012/07/the-islam-of-saudi-wahhabis-is-anti.html
  MSK/HJL – 27.07.2012 tłumaczenie Ola Gordon

  Powiedziałem to wcześniej i mówię to znowu, że „Memoirs of Mr Hempher, the British Spy to the Middle East” [Pamiętniki p. Hempher, brytyjskiego szpiega na Bliskim Wschodzie], powinny być lektura obowiązkową dla każdego – muzułmanów i chrześcijan. Wiemy o tym, że żydzi stoją za większością tego, oczywiście, i biorąc pod uwagę to, że Saudyjczycy są z pochodzenia żydami, to może dodać nieco więcej do wyjaśnienia tej sytuacji. Faktycznie, zasady wahabizmu mają więcej wspólnego z ortodoksyjnym judaizmem talmudycznym, niż z prawdziwym i naukowym islamem, tym który tak bardzo próbują wykorzenić.

  Emanująca z KSA [Królestwo Arabii Saudyjskiej] forma islamu bardziej interesuje się rytuałami i krzątaniem się – pracą pamięciową – niż sprawami ducha. Po zbadaniu Koranu odkryłem, że zasady islamu saudyjskiego były bardzo odpychające ze wszystkimi skrajnymi „nie będziesz” lub ścięciem głowy. To nie jest islam!

  Wahabicki / salafi islam jest innowacją wewnątrz islamu i geopolitycznej sieci religijnego ekstremizmu, zdrady i korupcji finansowej i moralnej wywodzącej się ze światowej mafii mułłów znanych muzułmańskiemu Ummat jako zaraza wahabizmu. To dlatego go stworzono i na tronie KSA zainstalowano klan saudyjski. Wahabizm jest bardzo purytańską, nieinteligentną i niedoinformowaną percepcją islamu. Od ery sowieckiej wykorzystywały go jako narzędzie motywacyjne kraje imperialne: USA, Izrael i Brytania.

  Na przestrzeni dziejów były różne nazwy tej sekty, ale w VIII wieku jeden z ich liderów zwykł nazywać się „Salafi”. Nawet obecnie sekta ma cztery nazwy: salafi, wahabi, najdi i ahl al-Hadith. Ogólnie wiadomo, że obecnie wolą nazywac sie salafi.

  Ta sekta nie byłaby tak słynna jak teraz, gdyby nie miała wsparcia ze strony państwa – Arabii Saudyjskiej. Nawet teraz, gdyby człowiek, lub więcej ludzi, mieli składać petycje w Arabii Saudyjskiej, otrzymaliby fundusze i dotacje, jeśli obiecają, że wybudują meczet lub madrasę, żeby nauczać program wahabitów.

  Inną powszechną metodą jest otrzymywanie funduszy przez publikacje czasopism, żeby pomóc zwiększyć cyrkulację pod warunkiem propagowania wierzeń wahabizmu. To w ten sposób i dzięki posiadaniu wielkich, dobrze wyposażonych wydawnictw, wahabici mogli masowo dystrybuować i masowo sprzedawać dezinformacje o Ahl as-Sunna wa’l-Jama’a* i propagować własne wierzenia – przekazywać je pod przykrywką islamu „salafi”.
  * jedność imion i atrybutów Allaha, wiary w anioły, książki, wysłanników, los i życie wieczne
  [http://www.islamhouse.com/p/75891]

  THERE ARE NO SUNGLASSES

  Bez okularów słonecznych
  27.07.2012

  [Fałszywy „islam” który amerykańscy sojusznicy i pełnomocnicy wciskają całemu światu, zwłaszcza byłym krajom sowieckim, faktycznie nie jest „islamem”.

  Religia nauczana wszystkich ignoranckich bojówkarskich muzułmanów sunni, których lokowaliśmy na świecie NIE jest religią, lecz starannie spreparowaną nauką o kontroli umysłu, kreującą potrzebę mordowania „niewiernych” i „niewierzących”, i wszystkich tych, którzy odmawiają przyjęcia fałszywego „islamu”.

  Jeśli naprawdę wierzysz w nauczane przez nich rzeczy, będziesz musiał stoczyć wewnętrzną walkę ducha, między wrodzoną ludzką moralnością, która uczy każdego, iż „złem jest zabijanie”, i nauczanie przez „autorytety” moralne (które produkują „fatwę”), która określa większość ludzkości jako „kafirów”, których trzeba doprowadzić albo do poddaństwa, albo wyeliminować.

  Inaczej mówiąc, wahabizm jest religią terrorystycznych mordów, skupiającą się na eliminowaniu prawdziwych wyznawców Allaha / Boga. Zobacz „Excerpts from Iraqi Intelligence Report On Origin of Wahhabism” [fragmenty irackiego Raportu wywiadu nt. pochodzenia wahabizmu; Wspomnienia p. Hemphera. . .]:

  Kiedy złamie się jedność muzułmanów i osłabi wśród nich wzajemną sympatię, ich siły zostaną rozwiązane, i w ten sposób łatwo ich zniszczymy. . . My, Anglicy, musimy intrygować i wywoływać schizmę we wszystkich koloniach, żebyśmy mogli żyć w dobrobycie i luksusie”.

  „Kiedy dojdziemy do tej liczby, zdobędziemy muzułmanów pod nasze wpływy” i islam znajdzie się „w nędznym stanie, z którego nigdy nie będzie mógł wyjść”.

  Analityk: W systemie politycznym Arabii Saudyjskiej islam jest nieobecny

  Dr Syed Ali Wasif: Przed ministerstwem spraw wewnętrznych zgromadzili się saudyjscy demonstranci z żądaniem uwolnienia więźniów politycznych.
  Protestujący wykrzykiwali hasła przeciwko reżimowi Al Saud i wzywali do natychmiastowego uwolnienia więźniów.
  Press TV przeprowadziła wywiad z dr Syed Ali Wasif z Waszyngtonu, przewodniczącym Stowarzyszenia na rzecz Międzynarodowych Reform i Badań. Poniżej transkrypt tego wywiadu:

  Press TV: Liczba więźniów politycznych w Arabii Saudyjskiej jest szokująca. Jak to jest, że nie zauważa tego większość społeczności międzynarodowej?
  Wasif: Tylko dlatego, że oba mają ten sam cel, ten sam program, głównie zachodnia społeczność, zachodnie kraje, i społeczność międzynarodowa całkowicie zależy od krajów zachodnich, ich gospodarki, importu i eksportu, handlu itd.
  Więc jest to głównie sprawa zachodnich interesów. Arabia Saudyjska dostosowuje się do polityki Zachodu, polityki NATO na Bliskim Wschodzie w imię tzw. islamu, który wyznaje, islamu wahabi-salafi.
  I to stanowi problem, problem dla zwykłych ludzi, laicy nie zawsze potrafią zrozumieć, prawdziwi ludzie, monarchii ukrytej za tym nikczemnym celem dostosowania się do polityki Zachodu i przyjaznej Izraelowi, wprowadzanej po to by powstawały proizraelskie rządy w regionie.
  Taka jest główna polityka historyczna Arabii Saudyjskiej, i to nie jest niczym nowym. Głównym problemem jest społeczność międzynarodowa, organizacje praw człowieka, Rada Bezpieczeństwa ONZ, Czerwony Krzyż i Czerwony Księżyc, a także inne instytucje międzynarodowe, które całkowicie ignorują fakt, że w ostatniej dekadzie aresztowano tam dziesiątki tysięcy ludzi, obywateli saudyjskich, i robi się to nadal.
  Tam stosuje się całkowicie arbitralne aresztowania mężczyzn, kobiet i dzieci bez żadnych praw człowieka, zwłaszcza tych, którzy mieszkają we wschodniej prowincji kraju, ich traktuje się jako obywateli trzeciej klasy. Oni nie mają żadnych praw, pomimo, że są obywatelami tego kraju.
  Żeby zrozumieć reżim saudyjski, należy rzucić światło z dwóch różnych punktów widzenia. Kiedy je się zrozumie i perspektywę z dwóch punktów widzenia na temat tego reżimu, można zrozumieć przyczyny tych masowych i nielegalnych aresztowań.
  Pierwszy to perspektywa międzynarodowa, Arabia Saudyjska całkowicie dostosowuje sie do polityki USA i Izraela w regionie, odgrywa tu rolę policjanta dla tych krajów. Ślepo robi wszystko o co poproszą ją Izrael i USA.
  Drugi jest taki, że społeczność międzynarodowa chce ropy, a Arabia Saudyjska ma jej ogromne zasoby. Nie chcą tu żadnych przeszkód.

  Press TV: Ostatnio bardzo wzrosła liczba aresztowań w monarchiach Zatoki Perskiej, niedawno słyszeliśmy o tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak bardzo na przestrzeni lat wpłynął na to saudyjski eksperyment?
  Wasif: To proste. Od pierwszego dnia, momentu kiedy została ustanowiona przez MI6. . . za tym stała agencja brytyjskiego wywiadu, i myśli się, że jest to w imię islamu. Oczywiście islam nie ma nic wspólnego z saudyjskim reżimem, gdyż jest w nim w całkowitej sprzeczności, z podstawowymi zasadami islamu, a islamskim wymogiem jest reprezentacja narodu i powszechne poparcie.
  W przypadku Arabii Saudyjskiej nie widać żadnego powszechnego poparcia dla tego reżimu ani przedstawicieli ludowych zasiadających na radach czy w parlamencie. A zatem jest to całkowicie sprzeczne z zasadami islamu.
  Nie widać tu żadnego rodzaju islamu w jej systemie politycznym. Nawet pierwsi czterej kalifowie w okresie zakładania islamu nie rządzili żelazną ręką lub bez reprezentacji ludowej, ani nie było żadnego rodzaju władzy osobistej lub rodzinnej.
  Ale w Arabii Saudyjskiej widzimy jedną rodzinę panującą przez ostatnie 70 lat, bez żadnych przeszkód i bez żadnej odpowiedzialności. Szaleje korupcja i nie ma praw człowieka, nie ma islamu; prawdziwy islam jest nieobecny w saudyjskim systemie politycznym, oni tylko dostosowują się do polityki krajów zachodnich.
  Dlatego jest to tak ważne dla laików, i chciałbym zwrócić uwagę na zwykłych muzułmanów, świeckich muzułmanów, dzięki uprzejmości waszego kanału, że Arabia Saudyjska wykorzystuje nazwę islam do przedłużenia swoich nikczemnych projektów w zakresie wspierania, obrony i zabezpieczenia interesów zachodu i Izraela.
  To nie ma nic wspólnego z islamem.
  Tylko dlatego, że w Arabii Saudyjskiej są Mekka i Medyna, nie oznacza, że wyznaje ona islam.

 7. Alfons Kokieszko said

  Na polityce się nie wyznaje ale wiem że od stworzenia świata zawsze ktoś starał się podporządkować sobie innych i żyć ich kosztem choć niektórym wydawało się że robią to właśnie dla dobra innych.To nic się nie zmieniło i trwa do dziś.Zmieniają się tylko pasożyty.Reszta ma niewiele do powiedzenia a jak ma i może to właśnie zmienia sobie pasożyta.Chyba tylko tyle.No jest jeszcze takie przysłowie że apetyt rośnie w miare jedzenia i chyba można to tłumaczyć tak że człowiek to może odrzywiać się roślinkami ale nie zadowala się tym i jak mu się przyjedzą roślinki to zażera się mięskiem a jak się zmęczy to chce żeby inni za niego pracowali i tak dalej ciągle szuka słabszego i głupszego na ofiare dla siebie.Ni znaczy to wcale że ofiara jak się jakimś cudem wybije na żrącego to zrezygnuje z mięska i pasożytnictwa.I tak się ten świat kręci wspinając się ciągle na wyższy stopień pasożytnictwa i podboju co się nazywa rozwojem.Oczywiście ulepszeniu ulegają metody i technologja tego pasożytnictwa.Reszta to propaganda s poważaniem.

 8. aga said

  Panie Wosiu
  dzięki za budującą informację 🙂

  Niech Dobry Bóg ma w opiece allawitę Assada,bo chrześcijanie w Syrii go kochają i wspierają.

 9. chemtrail said

  Z sieci:

  Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie – procent Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z Tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 – było ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa ??? Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 10. Wszedobylski said

  Caly wywiad po engielsku z tlumaczeniem na polski
  Nacisnac cc i wybrac jez. pol.

 11. adrada said

  .. a wiec mamy to co mamy terrorysci wspieraja samych terrorystow

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: