Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Skrót relacji z Sejm… o Minister zdrowia i statys…
  Bogdan o Na Dolnym Śląsku odnaleziono s…
  Kar o Największa pułapka pozytywnego…
  Niedowierzający o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  wanderer o Globaliści wzmagają agresję na…
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Bendzwal o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Bankster rewolucji bolszewickiej

Posted by Marucha w dniu 2012-08-06 (Poniedziałek)

Banksterem rewolucji bolszewickiej był urodzony w Berezino, 90 mil na wschód od Wilna, dr Aleksander Izrael, Lazarewicz Helphand-Gelfand, który używał początkowo pseudonimu „Parvus”. Urodził się on 27 sierpnia 1867 roku i umarł z powodu ataku serca 12 grudnia 1924 roku jako najbogatszy człowiek w Berlinie. Był on autorem podstawowego planu eliminacji frontu wschodniego za pomocą finansowania przez rząd niemiecki rewolucji w Rosji przez finansowe poparcie dla Lenina, który żył w Szwajcarii jako uciekinier chory na syfilisa. Lenin został zwerbowany do działania jako agent rządu w Berlinie. Celem głównym Niemców było zniszczenie sił Rosji i powiększenie sił Niemiec na terenie Francji wobec przystąpienia USA do wojny.

Prezydent USA zdecydował się wystąpić do Kongresu o wypowiedzenie wojny Niemcom. Posiedzenie rozpoczęło się 21 marca, a 2 kwietnia Senat podjął decyzję o wypowiedzeniu wojny. Tego samego dnia rząd Stanów Zjednoczonych wypowiedział Niemcom wojnę. Decyzja dotyczyła tylko Niemców – decyzja o wojnie przeciwko Austro-Węgrom została podjęta dopiero osiem miesięcy później – 7 grudnia 1917 roku.

Powszechnie przyjmuje się, że wszystkie państwa biorące udział w wielkiej wojnie po stronie Wielkiej Brytanii i Francji należały do Ententy. Praktycznie tak, ale od strony formalnej tak nie było, a Stany Zjednoczone były jedynie państwem stowarzyszonym, a nie sprzymierzonym.

Amerykański wkład w przyszłe zwycięstwo był znaczny. Moce produkcyjne amerykańskich stoczni pozwalały zrekompensować znaczne straty spowodowane działalnością niemieckich okrętów podwodnych, a towary przemysłowe jeszcze szerszym strumieniem płynęły do Europy. Łącznie w czasie I wojny światowej Amerykanie wysłali do Francji 1,1 miliona żołnierzy skupionych w 42 dywizjach. Była to ogromna pomoc dla wyczerpanych czteroletnimi walkami państw Ententy. Dodatkowo na morzach pojawiło się niemal trzysta amerykańskich okrętów, które transportowały przez Atlantyk wszystkie niezbędne towary, a dodatkowo zwalczały okręty podwodne przeciwnika. Na ich pokładach służyło niemal sto tysięcy ludzi.

Generał Erih Ludendorff (ur. 9 kwietnia 1865 w Kruszewni koło Poznania, zm. 20 grudnia 1937 w Tutzing), był czołowym dowódcą w czasie I wojny światowej, który popierał finansowanie przez rząd w Berlinie rewolucji bolszewickiej w Rosji. Ludendorf był szefem sztabu 8. Armii pod dowództwem Hindenburga i miał udział w spektakularnyh zwycięstwach nad Rosjanami pod Tannenbergiem i nad Jezioram Mazurskimi. W sierpniu 1916 roku, po przejściu Hindenburga na stanowisko szefa sztabu generalnego, Ludendorff został mianowany generalnym kwatermistrzem armii niemieckiej. Wspólnie z Hindenburgiem odgrywał w tym czasie wiodącą rolę w państwie, nie tylko w administracji wojskowej, ale i cywilnej. Ważną rolę odegrał w zawarciu pokoju z Rosją w Brześciu nad Bugiem w marcu 1918 roku. Przygotował następnie plan tzw. ofensywy wiosennej na froncie zachodnim. Po jej niepowodzeniu i przegraniu drugiej bitwy nad Marną był on zwolennikiem zawieszenia broni. Lekkomyślne poparcie przez Ludendorff’a finansowania rewolucji bolszewickiej przez skarb w Berlinie przyczyniło się do sukcesu Parvus’a, znanego już od 1900 roku z takich publikacji jak „Socjalna rewolucja narzędziem proletariatu w zniszczeniu kapitalizmu”, ”Rewolucja celem głównym” czy „Tylko siła stosowana bezwzględnie liczy się”. W 1903 roku Parvus uczył Leona Trotsky’ego, a w 1906 roku żył “na wiarę” z Rosą Luxemburg (ur. Luksemburg pod Zamościem), działaczką komunistyczną w Niemczech.

Bankster rewolucji bolszewickiej, dr Aleksander Izrael (Lazarewicz Helphand-Gelfand) uzyskał nieograniczone fundusze od imperialnego rządu w Berlinie dla uczynienia z kliki konspiratorów potęgi rewolucyjnej w Rosji. Popierał niepodległą Ukrainę oraz wraz z Rosą Luxemburg był zdecydowanym przeciwnikiem niepodległości Polski. Został on obywatelem pruskim w 1916 roku jako „nosiciel kultury niemieckiej”.

Iwo Cyprian Pogonowski
http://www.pogonowski.com

Komentarzy 19 do “Bankster rewolucji bolszewickiej”

 1. 25godzina said

  „Rozmowa Ziemkiewicza”, cz.2: SKOK-i mogą zostać przejęte?

 2. 25godzina said

  ad.1

  „(…)Ten projekt to kapitalna zmiana dla klientów, bo daje bezpieczeństwo 15 mld zł złożonym w kasach – przekonuje Sławomir Neumann [ http://tiny.cc/1kemiw ], poseł PO reprezentujący wnioskodawców. Zajmował się również poprzednim SKOK-owym projektem Platformy, uchwalonym już w 2009 r., ale skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dopiero niedawno Sejm poprawił ustawę i jej pierwsze zapisy zaczną obowiązywać pod koniec października.(…)

  To zdumiewający i szokujący projekt. Nie mam wątpliwości, że jest on niekonstytucyjny. Godzi w wolność gospodarczą i wykracza daleko poza jakiekolwiek granice ingerencji ustawodawcy – mówi Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Kasy Krajowej. Sławomir Neumann odpowiada: Oni zawsze zarzucają, że zmiany, które ich dotyczą, są niekonstytucyjne. Dla mnie to nie nowość.(…)”

 3. Piotrx said

  (….) Drugim obok USA inkubatorem zawodowych rewolucjonistów była Szwajcaria. Choć wiosna 1917 r. była ustaloną porą ich powrotu do Rosji, to z powodu wojny miedzy Niemcami a Rosją nie było to łatwe. Jednak mieli oni dobrych opiekunów w rządzie niemieckim i w sferach bezpośrednio z nim związanych w osobach: Theobalda Hollweg-Bethmana (potomka znanej frankfurckiej rodziny bankierskiej), Artura Zimmermanna, Izraela Lazarewicza Gelfonda-Parvusa, Jakuba Furstenberg-Ganeckiego, oraz znanego bankiera Maxa Warburga. W kwietniu 1917 r. grupa 32 rewolucjonistów z Leninem na czele wyruszyła z Berna, by poprzez Niemcy, Szwecję i Finlandię przedostać się do Rosji. W grupie tej poza Leninem znajdowali się miedzy innymi: Krupska, Zinowiew-Apfelbaum, Sokolnikow, Radek-Sobelson . Dotarli oni do Petersburga w nocy 16 kwietnia 1917 r . Kilka miesięcy później ich śladem przybyła kolejna grupa prawie 200 rewolucjonistów z Martowem-Cederbaumem i Akselrodem.

  Zdaniem niektórych autorów to właśnie Gelfond zasugerował Ludendorfowi i niemieckiemu kanclerzowi T.Hollweg-Bethmanowi, że Lenin powinien zostać wysłany z powrotem do Rosji w zaplombowanym wagonie . Uważają też oni, iż Gelfond-Parvus był drugim, po Marksie, inspiratorem Lenina. Tak między innymi podsumował jego rolę M.A. Landau w swojej książce „Lenin”:

  „To nie Lenin był tym który zapoczątkował rewolucyjną ideę rad, która prawie zdobyła świat, ale Parvus, Parvus Sułtana i Wilhelma II, Parvus spekulant, który dorobił się na wojnie, Parvus, który stworzył słynną teorię, że z socjalistycznego punktu widzenia Niemcy mają prawo do zwycięstwa, ponieważ posiadają najsilniejszy proletariat i najbardziej rozwinięty przemysł”

  W drugiej połowie XIX wieku Gelfond działał w rewolucyjnych kręgach w Odessie. W 1886 roku wyjechał za granicę, zapałał nagłą sympatią do Niemiec i został członkiem Niemieckiej Partii Socjal-Demokratycznej. Później brał on udział u boku Trockiego w nieudanej rewolucji 1905 r. i wraz z nim redagował broszurę „Permanentna rewolucja”. Gelfond znał praktycznie wszystkich przywódców środowiska rewolucyjnego, a ponadto wdał się w robienie różnych podejrzanych interesów w Kopenhadze, Sztokholmie, Konstantynopolu i w Sofii, zarabiając na tym ogromne pieniądze. Istnieje nawet przypuszczenie, że był on emisariuszem tajnych towarzystw, będących spadkobiercami Iluminatów Weishaupta .

  W kilka miesięcy po wybuchu wojny 1914 r. Gelfond poprosił o audiencję u ambasadora niemieckiego w Konstantynopolu, deklarując się jako „socjalista” i jednocześnie „niemiecki patriota”, gotów świadczyć swe usługi. Po tym został przyjęty w Berlinie przez wysokiego urzędnika niemieckiego sztabu generalnego, Riezlera. Wkrótce poprzez niemieckiego ambasadora w Kopanhadze, Gelfond przedstawił na piśmie swój plan dotyczący rewolucji w Rosji. Zakładał on między innymi: sparaliżowanie rosyjskich transportów kierowanych w stronę frontu, ożywienie separatyzmów narodowych na Ukrainie i Kaukazie, zainicjowanie tworzenia komitetów rewolucyjnych i dostarczenie środków umożliwiających zarówno podjęcie kontaktów ze środowiskami rewolucyjnymi Odessy i Nikołajewa jak też pomoc socjaldemokratom i rewolucjonistom w takich krajach jak Szwajcaria, Włochy, Dania i Szwecja.

  Jak podsumował niemiecki ambasador w Kopenhadze: „Gelfond ocenia, że potrzeba około 20 milionów rubli, aby zorganizować całkowicie rewolucję w Rosji.” . Plan został zaakceptowany a Gelfond stał głównym architektem polityki Berlina na wschodnim froncie, od chwili gdy zapadła decyzja likwidacji wschodniego frontu, za pomocą rewolucji w Rosji. W marcu 1915 roku otrzymał on od bankierów rezydujących w Niemczech pierwszą kwotę 500 000 marek, żądając by koszty następnych obciążały rząd niemiecki…..

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

 4. Pytacz said

  SKOS – czy chodzi o skok na kase?

 5. RomanK said

  A jakos zapomnialo o Kgun Loeb and ska????ze starym Schiffem…i Wartburgiem…to na rozkaz Schiffa zamordowal Lenin cara..jego sluchal..nie Niemcow:-)))

 6. RomanK said

  http://sn127w.snt127.mail.live.com/default.aspx?wa=wsignin1.0#!/mail/InboxLight.aspx?n=607224741!n=123647345&fid=1&fav=1&mid=911713d8-e02c-11e1-8b96-00215ad7b032&fv=1

 7. Gal said

  Wywiad – rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata: To może okazać sie najbardziej wstrząsającą rzeczą o jakiej kiedykolwiek słyszałeś. Jeśli to cię nie zaszokuje, to już nic nie zdoła cię zaszokować, kiedy syjo-naziści otwarcie mówią o “Gojach” – nie-Żydach.
  https://edgier25.wordpress.com/

 8. czytelnik said

  Ile jeszcze razy bedziecie to wszystko (co tu i na innych forach) walkowac a jewrjej bedzie nadal bohaterem mimo,ze jest w mniejszosci ?????????????????

 9. kiriki said

 10. poszukiwacz said

 11. poszukiwacz said

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.somethingjewish.co.uk/judaism_guide/ashkenazi_jews/index.htm

 12. Piotrx said

  „A jakos zapomnialo o Kgun Loeb and ska???”

  A wystarczyło tylko zajrzeć do podanego linku z caloscią artykułu, któtego fragment był cytowany i jest tam i o kunach, lebach, warburgach , felsach etc . Ale nawet w tym cytowanym fragmencie nie było mowy o jakimś „słuchaniu Niemców” tylko iz to Parvus & Co był rzeczywistym architektem polityki „niemieckiej”. Trzeba więc czytać ze zrozumieniem całość – a przepraszam, zapomniałem ….

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/22/watykan-uwaza-ze-rzad-syryjski-nie-ma-nic-wspolnego-z-masakrami/

  “..ja nie czytam pana tasiemcow- bo nie mam czasu, ani checi…”

 13. żyrafa said

  Artykuł o polish jokes w kontekście Żydów. Wklejam tu, bo prof.Pogonowski też niejednokrotnie poruszał ten temat
  http://nczas.com/publicystyka/lepkowski-antypolonizm-a-zydzi/

 14. żyrafa said

  To jest też ciekawe
  http://inicjatywa14.net/index.php?option=com_content&view=article&id=452:pracowaem-u-amerykaskich-ydow&catid=40:artykuy&Itemid=59

 15. RomanK said

  Banksterem rewolucji bolszewickiej był urodzony w Berezino, 90 mil na wschód od Wilna, dr Aleksander Izrael, Lazarewicz Helphand-Gelfand, który używał początkowo pseudonimu „Parvus”. Urodził się on 27 sierpnia 1867 roku i umarł z powodu ataku serca 12 grudnia 1924 roku jako najbogatszy człowiek w Berlinie. Był on autorem podstawowego planu eliminacji frontu wschodniego za pomocą finansowania przez rząd niemiecki rewolucji w Rosji przez finansowe poparcie dla Lenina, który żył w Szwajcarii jako uciekinier chory na syfilisa. Lenin został zwerbowany do działania jako agent rządu w Berlinie. Celem głównym Niemców było zniszczenie sił Rosji i powiększenie sił Niemiec na terenie Francji wobec przystąpienia USA do wojny.

  ;;;;;;;;emmm pstrem bzdrem…..;;;;;;;;;;;;;; pisze czy nie pisze….co pisze w linkach….nie wiem nie mam czasu na czytanie tasiemcow:-))
  Tzn powinno sie pisac duperele na czele…..a prawde chowac w piwnicy , pokazujac ze klucz do piwnicy ma ciotka Tekla?????..Parvus byl agentem Rothschildow…a nawet nie ich ile Shiffa….
  Po co zatem beltacie ludziom we lbach???? oglaszajac bzdury????

 16. Kronikarz said

  Kiedyz wreszcie Polacy opamietaja sie, by tych gansterow pogonic ?!

 17. RomanK said

  Panie Kronikarz… wtedy i tylko wtedy…kiedy Polacy dorobia sie wlasnej elity!
  Polacy zostali poddani eliminacji polskich elitna przestrzqani 400 lat.
  Pierwsza proba bylo wprowadzenie pojecia Sarmatyzmu…oddzielenie elity) szlachty) od narodu..chlopstwa i mieszczanstwa..i dopuszczenie..) sic!).jako w jedynym miejscu w Europie..jako niezaleznej ,wolnej i oblozonej przywilejami kasty zydowskiej…
  Kasta ta zorganizowana w religijna dintojre kryminalno ekonomiczna przejela kontrole nad ekonomia kraju legalnie i prawnie poprzez instytucje Arendy ktora oddala w ich rece najbardziej intratne przedsiewziecia tzn jandel koniami i bydlem, handel zbozem i przetworstwem jego nadwyzek czyli Propinacje.
  To pozwolilo na wyeliminownie szlachty jako kasty rzadzacej i odpowiedzianej…i doprowadzilo do rozbiorow Polski…
  Kahaly z tzw Waad’em Lubelskim..stworzyly niezmiernier silna dintojre zamieniajac instytucje Arendy w doskonale prosperujacy aparat finansowej explpatacji kasty chlopskiej na rachunek i odpowiedzialnosc szlachty..doprowadzajc do prawie biologicznego jej unicestwienia…
  W procesie przetrenowano nowe i niezwykle sprytne rozwiazania lichwiarsko finansowe i bankowe wraz z cala plejada nowych stanowisk i funkcji wlacznei z zawodowymi lapowkarzami – sztadlanami…donosicielami, i informatorami zamieniajaqc ten proceder w doskonale prosperujace przedsiewziecie. handlu informacja i szpiegostwem na zlecenia.
  Tajna i doskonale smarowana siec tajnego Kahalu dzialala calkowicie swobodnie, ze wgledu na calkowita hermetycznosc i tajnosc.
  Juz wtedy pojawiajace sie proby denuncjacji konczyly sie dla zdrajcow kahalow tragicznie…trzymajac cale spolecznosci zydowskie w strachu i posluszenstwie elicie Kahanej.
  ZMiany wewnatrz spolecznosci zydowskiej w tym herezje jak Frankizm tzn Shabataizm poprawnei antynomianizm..spowodowal przemiane dintrojry Kahalnej religijnej – w jeszcze wieksza dintojre Krytminalno Finansowa, a ta dokonala wolty podczas Haskakah i zmiany na Dintojre Finamsowo Plityczna produkujac zjawisko Socjalizmu i Komunizmu z cala filozoficzna i ekonomiczna baza intelektualna..nowych wyksztalconych elit zezwalajac im na assynilacje dla kariery…i .uzywajac masy zydowskie tradycyjnie wierzace i religijne, jako barwy maskujace, lisc figowy i od czasu do czasu- jako kozla ofiarnego..Zamieniajac sie w Globalistyczna Dinotijre Finansowa i Plityczno-Kryminalna ewoluujac w tzw Nomenklature Partyjna, ktora stala sie jego nowa elita….a jej doskonalym narzedziem tzw. demokracja:-)))
  Po stworzeniu PRL czyli Judeopolonii w jej czystej postaci…nomenklatura usiluje udawac i zastapic elity narodowe..ktore poddawane sa bezlitosnej eliminacji z fizyczna likwidacja co bardziej skutecznych jej przedstawicieli.
  Stan wojenny byl akcja ktora w radykalny sposob przeszkodzila przejeciu odpowiedzialnosci za POlske przez elity etnicznie polskie i narodowe, Od tego czasu…zmieniono troche taktyke i znowu bazyjac na doswiadczeniach w Polsce…
  Nomenklatura bardzo usilnei stara sie idgrywac elity narodowe ( knwersje,
  zmiana nazwidsj , wzenianie sie w polskie rodzinym ostentacyjny katolicyzm, kariery koscielne etc etc..wlacznei ze skrajnym nacjonalizmem i antysemityzmem:-)))/// co prawda dzi8ala skutecznie.., ale i z coraz wieksza trudnoscia. Kolejne garnitury quasi Polakow ujawniaja sie i zostaja skompromitowane. To powoduje strach, o nomenklature- czyli ……..Srul czuje sie zagrozony.
  Zatem nalezywg starej uznanej metody i sprawdzonej wpraktyce….znowu podmienic kolejny garnitur. teraz juz z mamzerow , mehesow a nawet shabes goji…ktorzy udajac Polakow uwiarygadniaja sie gdzie sie tylko da i odgrywajac antysemitow, skrajnych rusofobow, utra katolikow z rozancem w rece i piana na pysku.
  .po to tez strasza Israelem,zeby … za wszelka cene Srulowi nie stala sie krzywda w Judeopolonii:-))))

  Dlatego mamy tak wielu ultra patriotow produkujacych sie i w Radio Maryja, a nawet w Tzw Parawanach, Nowych i starych Starych, w ,mediach niszowych..gdzie doskonali felietonisci odkrywaja tajemnice i powiadaja, ze grozi nam Judeopolonia…dziwnie pomijajac fakt- ze ta Judeopolonie juz mamy 70 lat z okladem.
  .I to wszystko robia zupelne bezkarnie…przy czym powodzi sie im tym oszolomom koncesjonowanym coraz lepiej…. i wszystkim imnez wyjatku zyje sie wesolo…dostaja programy w mediach, pieniadze na podroze po swiecie , ich wypociny kupuja stacje telewizyjne, robia tam programu eyc ectc…..i to wszystko w czasie ….kiedy goje padaja- jak muchy z rak nieznanych przyczyn, skutkow i ……sprawcow:-)_)
  Bryluja w mediach glownego frontu ideologicznego, uwiarygadniani w oczach naiwniakow atakami na ich osoby autoirytetow…
  Powtarzaja to juz, ktorys z kolei raz..z dobrym niestety skutkiem….
  Ilu Polakow…tak tych wyksztalconych, patriotycznych uwazajaqcych sie za elite polska to widzi..i umie ocenic wlasciwie zamierzenia i cele….????

 18. Niedaleko said

  Ad. 17 – Bardzo ciekawa analiza. Nie wiedząc co to jest „dintojry” GOOGLE skierował mnie do tej ciekawej postaci

  Menachem Bornsztajn – http://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Bornsztajn

  Ciekawa grupa ludzi!!! Przypomina działanie raka.

 19. Kronikarz said

  @RomanK
  Ciekawe spojrzenie.
  @Niedaleko
  A ja znalazlem to – co Pan o tym sadzi :
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3151

Sorry, the comment form is closed at this time.