Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Fotki z Gietrzwałdu

Posted by Marucha w dniu 2012-08-12 (Niedziela)

Czym jest Gietrzwałd dla polskich katolików, każdy wie. W razie czego polecam np:
http://www.sanktuariummaryjne.pl/
http://sanctus.pl/index.php?grupa=31&podgrupa=54

 

Gajowy Marucha

Komentarzy 7 to “Fotki z Gietrzwałdu”

 1. Kapsel said

  Panie Gajowy

  Bardzo dziękuję za te zdjęcia ,są bardzo ładne.Jest to miejsce gdzie każdy Polak niech będzie przynajmniej raz w życiu.Pozdrawiam.

 2. marlog1 said

  Gietrzwałd jest to jedyne miejsce w Polsce potwierdzone przez Kościół gdzie ukazała się Maryja..
  Miejsce polskości w czasach zaborów, przybywały tu tysiące polskojęzycznych wiernych z Warmii..
  Może Gajowy by odwiedził również Glotowo to przecież niedaleko..
  Po drodze można wpaść do Olsztyna, w katedrze proboszczem był ten sam kapłan przed i po II wojnie światowej..
  Ale kto o tym pamięta??
  Przed wojną spowiadał Polaków, po wojnie Niemców..
  Jan Hanowski mu było – święty człowiek – jak mawiała moja Babcia….

 3. Siorba said

  Polecam te miejsca kultu,kilka lat temu odwiedzilem Gietrzwald i Glotowo.W Glotowie jest pieknie usytuowana w terenie Droga Krzyzowa.Legenda glosi ze w polu woly uklekly przed sakramentem swietym.Nie pamietam dokladnie jak ten sakrament tam sie znalazl.Na cmentarzu odpoczywaja moi krewni.

 4. Pomysl said

  Dlaczego miejsce to, miejsce uznanych przez Kosciol objawien Matki Bozej jest jeszcze tak malo znane i nie doceniane przez Polakow….?
  To wlasnie, poprzez to objawienie Matki Bozej w1877r. skierowane przeciez nie do kogo innego jak do Polakow w ich rodzimym jezyku, sciagaly tu pielgrzymki ze wszystkich najodleglejszych regionow rozgrabionej przez zaborcow Polski.To tutaj Polacy doznawali niesamowitego uczucia wskrzeszenia swiadomosci narodowej…bo oto zobaczyli ze jako narod istnieja choc bez widocznych oznak wlasnej panstwowosci…..
  Nie mozna znalesc drugiego takiego miejsca na swiecie o takiej waznosci dla Polski. Tu przeciez nawolujac nieustannie do odmawiania rozanca, na koniec objawien Matka Boza zapewniala ..nie smuccie sie ja zawsze jestem z wami…
  Czy tragiczne losy Polski mogly potoczyc sie inaczej ….? Przywolujac juz tak znane fakty historyczne jak zwyciestwo pod Wiedniem, wyzwolenie Austrii spod niewoli sowieckiej w 1955r, pokojowa rewolucja na Filipinach w 1986 r czy ostatnie wydarzenia rewolucji konserwatywnej na Wegrzech znajdziemy jeden wspolny mianownik tych znamiennych wydarzen.
  Jest nim rozaniec. Na Wegrzech 2 miliony obywateli przystąpiło do Krucjaty Różańcowej i efekt widać teraz! Podobnie bylo w Austrii gdzie Austryjacy w pokojowy sposob „pozbyli” sie swych sowieckich wyzwolicieli. Filipinczycy tez przezyli podobny rozancowy cod pozbywajac sie dyktatora Markosa.
  Czy mozna wiec w dalszym ciagu lekcewazyc ten glos plynacy z Nieba, ktory wyraznie skierowany byl do narodu polskiego i dawal srodek do walki ze zlem modlitwe rozancowa.
  Zamiast biernie przypatrywac sie zlu i uzalac nad postepujaca degradacja Ojczyzny wezmy przyklad z innych narodow, ktore stac bylo w chwili zagrozenia bytu narodowego na zryw modlitewny……..
  Rodacy nie zwlekajmy i pamietajmy Jej Matki Bozej Gietrzwaldzkiej zapewnienie….nie smuccie sie ja zawsze jestem z wami…

 5. Krzysztof said

  Cieszmy się, że jeden nieposłuszny kapłan zauważył to Sanktuarium i w skuteczny sposób stara się go rozpropagować wśród wiernych zarządzając w swojej pustelni Różaniec Gietrzwałdzki.
  http://www.regnumchristi.com.pl/index.php?mod=site&id=15

 6. Siorba said

  Nieco wiecej o wydarzeniach i objawieniach Maryjnych w Gietrzwaldzie,rok 1877-znajdziecie panstwo w ksiazce ks.Januarego
  Zelawskiego pt.:Opowiesc o zapomnianym Gietrzwaldzie: Polecam bardzo ciekawa lektura,tymbardziej ze Matka Boska objawila sie
  blisko 150 razy i sa przeslania nawet na dzisiejsze czasy.

 7. Wandaluzja said

  NEOLITYCZNA Europa jest opleciona gęstą siecią TUNELI, od Szkocji po Armenię. Ja skojarzyłem to z informacją z naukowego odczytu, że Gruzini odparli SETKI najazdów dzięki pobudowaniu zamków połączonych TUNELAMI.
  Większość z tych tuneli jest zapadnięta, ale niektóre tunele zostały zbadana nawet na przestrzeni 5 km. Tą rewelację naukową uznałem to za Wsparcie mej teorii ZAMKÓW NEOLITYCZNYCH, które w najstarszej formie zachowały się chyba tylko w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Sudetach.
  Do tego rodzaju Dzieł zaliczam podziemny kanał dostarczający doskonała wodę z Trewiru do Kolonii. Kanał ten jest uważany za RZYMSKI, ale ja skojarzyłem go z podobnymi dziełami które ciągną się setki km wokół jeziora Wan i są one datowane na połowę II tysiącl. p.n.e., co DATOWAŁOBY tak wodociąg trewirsko-koloński. Ponieważ bez Wspaniałej Kolonii kanał ten nie miał sensu więc BIJE TO datowanie Wspaniałej Kolonii na Karola Dolnolotaryńskiego – obalonego przez cesarza Ottona III i Bolesława Chrobrego króla niemieckiego, który dotychczas był kwalifikowany tylko zbudowana przezeń katedrą akwizgańską, która zachowała się.
  Tunele te BIJĄ też moje datowanie zamków nadreńskich HALSZTACKĄ Metalurgią Żelaza, na szwajcarskiej rudzie i westfalskim węglu. Pozostaje więc moja kwalifikacja Wspaniałej Kolonii jako dzieła Pragi i Foroneusza z Wrocławia, którzy Wygrali najlepszy kamień budowlany i architektoniczny dla przeniesienia metalurgii brdneńskiej na Ren, czemu zapobiegła klęska z Tartessem-Tangerem i Hellenami skandynawskimi, którzy przywrócili Kolonii jej poprzednią nazwę od DeuKALIONA.
  To PASUJE do metrykowania fary wrocławskiej Inachosem – ojcem Foroneusza – a jeśli potraktujemy poważnie Śląską Szkołę Architektury Farnej jako pierwociny far meklemburskich to wypada zestawić budowę fary świdnickiej z wrocławską, która zachowała się w formie najbardziej oryginalnej.

Sorry, the comment form is closed at this time.