Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Jakie tam morderstwo Palestyńczyka!? Zabójca z IDF dostaje 45 dni więzienia.

Posted by Marucha w dniu 2012-08-16 (Czwartek)

Źródło: http://www.rt.com/news/israel-soldier-45-days-525/

Izraelski żołnierz oskarżony o zabójstwo palestyńskiej kobiety z córką niosących białą flagę w czasie Operacji Płynny Ołów odbędzie karę 45 dni w więzieniu. Zgodził się on na zawarcie ugody, w której przyznał się do winy, a jego czyn został zakwalifikowany jako „nielegalne użycie broni”.

Krew dzieci jest oskarżeniem całego świata

Przyznanie się w zamian za zmianę kwalifikacji prawnej czynu z dokonania zabójstwa zostało w niedzielę zatwierdzone przez sąd wojskowy w Jaffa.

Śledztwo w sprawie zastrzelenia 64-letniej kobiety wraz z jej 35-letnią córką, które zginęły idąc wraz z grupą Palestyńczyków niosących białe flagi po tym, jak ich domy zostały zbombardowane, wdrożono wskutek skargi wniesionej przez izraelską organizację praw człowieka, B’Tselem.

Do zdarzenia doszło 04.01.2009 r. podczas izraelskiej Operacji Płynny Ołów, gdy grupa cywilów z Gazy podeszła do stanowiska wojskowego IDF, zajmowanego przez żołnierzy z Givati, wśród których był nieznany z nazwiska sierżant, określany przez izraelskie media jako “sierżant sztabowy S”. “S” otworzył ogień w kierunku cywilów bez rozkazu dowodzącego posterunkiem oficera.

Młodsza kobieta zginęła na miejscu, a jej matka poważnie ranna, zmarła póxniej wskutek otrzymanych postrzałów.

“S” potem przyznał, że to on otworzył ogień i zameldował, że trafił jedną z osób w grupie. Wyjaśnił swój czyn jako „reakcję na sytuację zagrożenia dla życia żołnierzy” i twierdził że strzelał w nogi zbliżającego się tłumu.

Wojsko wyjaśniało, że były rozbieżności między relacjami żołnierzy w sprawie incydentu, a opisem udokumentowanym przez obrońców praw człowieka. Prawnicy “S” dowodzili, że nie było związku pomiędzy strzelaniną, do jakiej przyznał się ich klient a zabójstwem kobiet, i że nie ma w tej sprawie kluczowych dowodów. W szczególności żądali wyników sekcji zwłok.

Oskarżyciel wojskowy przyjął te zarzuty i zmienił kwalifikację prawną czynu z zabójstwa na „nielegalne użycie broni”.

“Po przeprowadzeniu procesu mediacyjnego i zbadaniu materiału dowodowego przez sąd wojskowy, obydwie strony postępowania osiągnęły porozumienie w sprawie przyznania się do stawianych zarzutów, a oskarżony zostanie uznany winnym użycia broni w sposób nielegalny”, AFP cytuje orzeczenie sądu.

“S” odbędzie teraz wyrok 45 dni w więzieniu, gdyby skazano go za czyn zabójstwa wyrok mógłby być wymierzony do 20 lat.

Jak dotąd “S” jest jedynym żołnierzem, który stanął pod zarzutem zabójstwa podczas izraelskiej wojny z Gazą w latach 2008-2009.

B ‘Tselem komentuje orzeczenie jako oparte wyłącznie na relacjach wojskowych i nie wzięło ono pod uwagę zeznań Palestyńskich świadków tragedii. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej organizacja zarządała, aby żandarmeria wojskowa ponownie wszczęła postępowanie w kierunku postawienia zarzutów dokonania zabójstwa. Ta grupa obrońców praw człowieka wzywała już wcześniej do przeprowadzenia niezależnych śledztw w około 20 przypadkach, w jakich śmierć poniosło 92 Palestyńczyków.

Anonimowe świadectwa w sprawie rozmyślnego mordowania cywilów

W ciągu 3 tygodni walk w Gazie zginęło 1417 palestyńczyków i 13 izraelczyków, w tym 4 od wystrzałów swoich kolegów.

Palestinian Center for Human Rights mówi, że wśród zabitych Palestyńczyków było 926 cywilów, w tym 429 kobiet i dzieci, a ponadto 236 weteranów i 255 członków Palestyńskich sił bezpieczeństwa.

W 2009 r., the Times opublikował anonimowe relacje na temat zabójstw z premedytacją popełnionych na cywilach w Gazie.

Zeznania żołnierzy dotyczyły różnych wydarzeń, w tym relacje na temat zastrzelenia bezbronnej starszej kobiety z dachu budynku, gdy przechodziła ulicę podczas walk.

“Nie wiem czy była podejrzana, nie wiem co o tym mówi” powiedział jakiś niewymieniony z nazwiska officer do Danny’ego Zamira, szefa akademii przysposobienia wojskowego im. Rabina. „Nie wiem, czy mój oficer wysłał ludzi na dach, aby ją zastrzelili…To było zabójstwo z zimną krwią”.

Potem następuje opis, jak żołnierze czyścili domy strzelając do każdego, kogo tylko napotkali w zasięgu wzroku.

“Gdy weszliśmy do domu, najpierw rozwalaliśmy drzwi i otwieraliśmy ogień do środka, i tak piętro po piętrze…nazywam to morderstwem. W każdym wypadku, gdy zidentyfikowaliśmy daną osobę, zabijaliśmy ją. Pytałem siebie – jaki to ma sens?”

Kolejny opis dotyczy zupełnie zlekceważonego przypadku zastrzelenia matki z dwojgiem dzieci przez izraelskiego snajpera.

“Przejęliśmy kontrolę nad budynkiem…rodzina została wypuszczona i powiedziano im, że mają iść w prawo. Matka z dwojgiem dzieci pomyliła kierunki i poszła w lewo…Snajper na dachu nie dostał informacji, że wszystko jest Ok i że nie powinien strzelać…można powiedzieć, że zrobił, co powinien…powiedziano mu, że nie wolno mu puszczać nikogo podchodzącego do naszej lewej flanki i zastrzelił ich”.

“Oto cały urok Gazy. Widzisz idzie człowiek, nie może mieć broni, a ty możesz go zastrzelić” powiedział jeden z żołnierzy po tym, jak zadano mu pytanie dlaczego dowódca kompanii wydał rozkaz zastrzelenia starszej bezbronnej kobiety.

Wg the Times, wojska IDF używały również Palestyńczyków w roli żywych tarcz, aby sprawdzać ewentualne pułapki i miejsca podłożenia ładunków wybuchowych. Żołnierze, którzy zmusili 9-letniego chłopca, aby otwierał torby z podejrzaną zawartością, zostali oskarżeni w 2010 r. o „niewłaściwe zachowanie i nadużycie uprawnień”.

ONZ na miejsce konfliktu wysłał swoją Fact Finding Mission. W 2009 r., były sędzia, a w tym czasie prawnik od spraw gospodarczych, Richard Goldstone, który kierował tą misją, opublikował raport, w którym stwierdził, że Izrael i islamska grupa Hamas są winne dopuszczenia się aktów zbrodni wojennych podczas działań zbrojnych.

Raport wywołał wściekłość w Izraelu, który odmówił dalszej współpracy w śledztwie.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 6 to “Jakie tam morderstwo Palestyńczyka!? Zabójca z IDF dostaje 45 dni więzienia.”

 1. Krzysztof said

  Une przeszły w kwestii ludobójstwa porządne praktyczne szkolenie, stąd perfekcjonizm w zakresie militarnym, jak również i pseudoprawnym, który z ochotą przeszczepiają we wszystkich uzależnionych krajach.

  http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html

 2. ojojoj said

  Wscieklosc i mordowanie chazary maja w swojej krwi od pokolen. Ta bandycka rasa tak sie kiedys rozpanoszyla, ze ktorys z carow rosyjskich musial to cale talatajstwo wykopac z Rosji na zbity pysk. W Palestynie cara nie ma, wiec robia to co robili OD ZAWSZE.

 3. ojojoj said

  Dodam jeszcze, ze ta ich wscieklosc pozostala im w DNA do dzisiaj. Np. jak mowia to pluja dookola, nawet na tematy niewrazliwe. Tak jak kazdy czlowiek automatycznie oddycha, drapie sie jak cos swedzi, kichnie od czasu do czasu, tak oni dodatkowo automatycznie pluja za kazdym slowem wychodzacym z ich pejsatej japy.

 4. Piotrx said

  Ballada palestyńska – Andrzej Kołakowski

 5. RomanK said

  Ojojojjj..nie car Rosji…ale Wielki Kniaz Rusi…KIjowskiej Rusi…Swiatoslaw….ktory rozgromil ich i rozwalil ich stolice Sarkal….

  http://www.jewishencyclopedia.com/articles/4279-chazars

 6. Piotr said

  It is a mockery.

Sorry, the comment form is closed at this time.