Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Wielka Brytania coraz bliższa decyzji o opuszczeniu Unii Europejskiej

Posted by Marucha w dniu 2012-08-16 (Czwartek)

Groźba wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE jeszcze nigdy nie była tak poważna. Liczą się z tym już nie tylko politycy i eksperci, ale także największe światowe instytucje finansowe.

Krąg brytyjskich polityków, którzy sprzeciwiają się pomysłom na nowy, proponowany przez Niemcy model wspólnoty, poszerza się. Mimo, iż to prawe skrzydło Partii Konserwatywnej najgłośniej mówi o konieczności rozpisania referendum, to nawet były lewicowy premier – Tony Blair uznaje wyjście kraju ze struktur europejskich za realistyczne. W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Zeit” ostrzegł, że Brytyjczycy nie zgodzą się na dalsze pogłębianie integracji polegające na oddawaniu kolejnych kompetencji do Brukseli i rezygnacji z idei państwa narodowego. Z sondaży opinii publicznej wynika, że ponad połowa Brytyjczyków opowiedziałaby się w głosowaniu za wystąpieniem z UE.

Do mediów przedostał się raport japońskiego banku Nomura – pisze dziś o nim „Rzeczpospolita”. Z dokumentu wynika, że Wielka Brytania znalazła się na ścieżce, która może prowadzić do wyjścia kraju z UE. 11-stronicowy dokument zwraca uwagę, że jeśli Unia Europejska podejmie decyzję o głębokiej integracji, aby ratować strefę euro, będzie to nie do zaakceptowania dla rządu w Londynie i brytyjskiej opinii publicznej. Raport wskazuje też na możliwość rozłamu między Londynem a Brukselą na tle nowego unijnego budżetu na lata 2014 – 2020.

Zorganizowanie plebiscytu jeszcze w tej kadencji rządu wydawało się mało prawdopodobne ze względu na proeuropejskie stanowisko współrządzących z konserwatystami Liberalnych Demokratów. Jednak z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że ponad połowa Brytyjczyków nie daje koalicji szans na dotrwanie do 2015 roku.

Wielka Brytania wstąpiła do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w 1973 roku, licząc przede wszystkim na korzyści gospodarcze. Pogłębianie integracji politycznej budziło jednak opór Brytyjczyków przywiązanych do idei państwa narodowego. Eurosceptycy wskazują na przykłady Szwajcarii, Norwegii czy Islandii, które do Unii nie należą, ale korzystają z dobrodziejstw wspólnego rynku.

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE mogłoby być także szkodliwe dla Wspólnoty. Bez presji ze strony Londynu Unia Europejska skręciłaby wyraźnie w stronę modelu socjalistycznego.

Źródło: „Rzeczpospolita”
kra
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 7 to “Wielka Brytania coraz bliższa decyzji o opuszczeniu Unii Europejskiej”

 1. marta1 said

  tu ciekawy artykul wyjasniajacy co nieco masonko-szatanska symbolika ujawniona w czasieceremonii otwarcia Olimpiady w Londynie.

  http://traditioninaction.org/History/G_020_Olympics.html

 2. marta1 said

  tu ciekawe zdjecia
  http://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-0812/

 3. błysk said

  Daj Boże by W. Brytania wystąpiła z UE.Może by to zachęciło inne państwa.Choć trochę wątpię w to wystąpienie ; żydostwo będzie się trzymać unii niczym żaba błota.

 4. wet3 said

  Mam nadzieje, ze angole wyjda z UE. Oczywiscie, moge tylko sobie tego zyczyc, bo angolom NIGDY wierzyc nie mozna!!!

 5. Boryna said

  Jeżeli będą im dopłacać to nie wyjdą.

 6. night_rat said

  chodzi tez o sporą kasę, UK dotuje UE a niewiele ma w zamian, tylko regulacje i nakazy, jest to odbierane wręcz jako mieszanie się w wewnętrzne sprawy

 7. Ciek said

  To, że ktoś inny korzysta z dobrodziejstwa wspólnego rynku nie oznacza, że korzystałyby z niego państwa wychodzące z UE – ścieżka prawna wychodzenia z kołchozu określona jest mało konkretnie w klauzuli wyjścia, forma w jakiej by to następowało miałaby wynikać z negocjacji i być zatwierdzana przez PE. Myślę, że w takim układzie bardzo mało prawdopodobne jest uzyskanie zgody na opuszczenie UE i dalsze korzystanie z czterech swobód bo stanowiłoby to groźny precedens i zachętę dla reszty krajów do opuszczenia kołchozu więc pewnie niepisany układ brzmi „wszystko albo nic”.

  W ogóle jest to tajemnicą poliszynela, że nie musieliśmy wchodzić do UE by korzystać z tego co tak bardzo cenią sobie ludzie, a więc przede wszystkim możliwości pracy za granicą. Warto o tym od czasu do czasu przypominać 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.