Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

X. Curzio Nitoglia – O tym, co sądzi Żyd Robert Aron o ewolucji Kościoła soborowego

Posted by Marucha w dniu 2012-08-16 (Czwartek)

Podobno Kościół nie popadł w herezje, może co najwyżej głosić „błędy”, jak to zapewniał pewien znaffca z pewnego forum… – admin.

LIST OTWARTY DO KOŚCIOŁA WE FRANCJI: O TYM, CO SĄDZI ŻYD ROBERT ARON O EWOLUCJI KOŚCIOŁA SOBOROWEGO

“…CHRYSTUS NIE JEST BOGIEM, A WIĘC “ZBLUŹNIŁ I WINIEN JEST ŚMIERCI…”

http://www.doncurzionitoglia.com/

W książce zatytułowanej List otwarty do Kościoła we Francji (47) napisanej na podstawie dokumentu Episkopatu francuskiego o tym samym tytule a dotyczącym kwestii judaizmu, Robert Aron bada Les orientations pastorales sur l’attitude des chrétiens à l’egard du Judaisme (Orientacje biskupie dotyczące postawy chrześcijan względem Judaizmu).

Autor stwierdza, że dokument ten, zamiast być pouczeniem ze strony biskupów, jest w rzeczywistości “zaprzeczeniem bogobójstwa, zrehabilitowaniem Faryzeuszy, potwierdzeniem stałego posłannictwa narodu izraelskiego, który nie obala Nowego Przymierza Chrystusa. Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że COŚ ULEGŁO GRUNTOWNEJ ZMIANIE I TO NIE TYLKO W RELACJACH MIĘDZY IZRAELEM A KOŚCIOŁEM, ALE RÓWNIEŻ W STOSUNKACH MIĘDZY KOŚCIOŁEM A BOGIEM ABRAHAMA I MOJŻESZA” (48).

Dokument episkopatu ani jeden raz nie wspomina kwestii boskości Jezusa Chrystusa, która wszak jest fundamentalna w ustalaniu stosunków pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem.

Naturalnie Aron docenił ten nowy styl Episkopatu francuskiego. W rzeczy samej Kościół przedsoborowy, który w argumentacjach opierał się na niezmiennych i rzeczowych dogmatach nie mógł nagle zacząć maszerować “pod rękę” z antychrześcijańską Synagogą. Lecz skoro Kościół Soborowy przestał być dogmatyczny, a zaczął cichaczem zaprzeczać dogmatom i mówić językiem potocznym, masońskim do współczesnego człowieka o filozofii oświeceniowej i idealistycznej, zbliżenie i obopólne zrozumienie stało się możliwe (jak de facto okazało się 13 kwietnia 1986 w Synagodze w Rzymie) …a zarazem zabójcze dla Mistycznego Ciała Pana naszego Jezusa Chrystusa.

I to właśnie z tego powodu Aron cieszy ewolucja, jaka dokonała się w Kościele Soborowym dzięki “Theilhard’owi de Chardin, który stał się post mortem… jednym z inspiratorów Soboru Watykańskiego II”.

I w ten sposób Aron ośmiela się nawet składać propozycje Kościołowi, pod warunkiem jednak, iż zwróci się w kierunku wiary judaistyczno-talmudycznej, a wyrzeknie się chrześcijańskiej. Węzłem gordyjskim albo “kamieniem węgielnym” jest jak się okazuje Jezus Chrystus (o jak prawdziwa jest Ewangelia…), gdyż Aron stwierdza, że “trudność w zostaniu chrześcijaninem jest… metafizyczna… [w religii chrześcijańskiej] istnieje pośrednik między Bogiem i ludźmi, a jest nim sam Syn Boga, Jezus Chrystus. Jest Barankiem Bożym, który przyjął na siebie grzechy świata i zgładził je, GDY TYMCZASEM, u żydów, KAŻDY CZŁOWIEK BIERZE NA SIEBIE JARZMO WŁASNYCH GRZECHÓW” (49). Znaczy to, że każdy człowiek jest Mesjaszem i Zbawicielem (według Kabały i Teilhard’a), jest łańcuchem ewolucji i dopełnieniem samego Boga.

Ale “co się dzieje kiedy większa część chrześcijan zaczyna kwestionować same podstawy wyznawanej wiary? Znajdujemy się dziś w obliczu największego kryzysu Kościoła…” (50).

Tak więc badacz żyd słusznie zauważył. „Większość chrześcijan… już nie jest chrześcijańska”; na tym polega kryzys wywołany przez żydomasońską “piątą kolumnę” wewnątrz Kościoła Soborowego. Z sondaży przeprowadzonych przez katolickie dzienniki w 1972 roku wynikało, że już tylko 36% katolików wierzy w boskość Chrystusa. (A dziś?). Pozostałe 64% nie było już chrześcijanami, gdyż chrześcijaństwo jest religią, która wyznaje wiarę w bóstwo Jezusa Chrystusa.

Jak twierdzi Aron obecnie znajdujemy się w obliczu kryzysu w Kościele: w stosunkach między chrześcijaństwem a judaizmem trzeba wybrać jedną z dwóch alternatyw: albo Chrystus jest Bogiem, a więc antychrześcijański judaizm jest fałszywą religią; albo też nie jest Bogiem, a więc chrześcijaństwo jest herezją, sektą, która oderwała się od Narodu Wybranego.

Trzydzieści lat nauczania soborowego wynaturzyło relacje między Starym a Nowym Przymierzem, między Chrześcijaństwem a Judaizmem, doprowadziło do logicznego i nieuchronnego rezultatu – dla większości chrześcijan (64% w 1972, trzydzieści cztery lata temu!) Chrystus nie jest Bogiem, a więc “zbluźnił i winien jest śmierci“.

Aron stwierdza: “Jeśli Kościół dotknął kryzys, to nie dlatego, że używano łaciny… Nie! Nastąpił w nim pewien rodzaj proliferacji, która wzięła swój początek z niebezpiecznego zasiewu…” (51). Jeśli już w 1972 roku 64% katolików nie wierzyło w bóstwo Chrystusa, to należy, być może, sięgnąć do samych korzeni Kościoła i ustalić w którym miejscu nastąpiło początkowe rozwidlenie między rzeką (Kościołem) a jej źródłem (Synagogą). Trzeba więc ponownie postawić to samo pytanie, które Kajfasz zadał Jezusowi: “Poprzysięgam Cię na Boga żywego, czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży?“. Jednak na to pytanie należy udzielić innej odpowiedzi niż tej, której udzielił Jezus (“Sam powiedziałeś, Ja nim jestem“), aby wreszcie móc połączyć rzekę (Kościół) ze źródłem (Synagogą).

Według Roberta Arona droga, która łączy rzekę ze źródłem jest właśnie ta, którą wyznacza Sobór Watykański II…

OPINIA ARONA NA TEMAT SOBORU WATYKAŃSKIEGO II

“Sobór Watykański II poczynił fenomenalne wysiłki mające na celu PRZYSTOSOWANIE KOŚCIOŁA DO WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA [bardziej judaistyczno-talmudycznego]… W tym znaczącym wydarzeniu tkwi – w najlepszym tego słowa znaczeniu – ZALĄŻEK REWOLUCJI, lecz o ile dopiero zaczął on kiełkować, to nadal daleko mu do pełnego rozkwitu. Jeśli można porównać Sobór do Rewolucji innego rodzaju, to ta rewolucja religijna jest jeszcze ciągle w powijakach; …jest dopiero w nocy 4 sierpnia 1789″ (52).

De ore tuo te judico!

Któż to zachwyca się tak Soborem? A któż go zorganizował? Doskonale wiemy: Jules Isaac z B’nai B’rith był redaktorem Nostra Aetate. To dlatego Aron twierdzi, że Kościół, który odłączył się od swojego źródła Synagogi z powrotem zostanie do niej przyprowadzony na drodze soborowej Rewolucji, czego rezultaty już daje się zauważyć: większość katolików już nie jest chrześcijańska!

Już Pan Nasz Jezus Chrystus postawił pytanie: “Kiedy Syn Człowieczy powróci na ziemię, czy znajdzie jeszcze Wiarę?“. Wszystko więc zostało przepowiedziane.

Z pewnością usiłowania antychrześcijańskiego judaizmu mające na celu narzucenie wszystkim przyjęcia postanowień [pseudosoboru] Vaticanum II powinny otworzyć nam oczy. Ha Keillah, biuletyn Izraelskiej Wspólnoty w Turynie(53) jakiś czas temu zachęcał Instytut Mater Boni Consilii do przyjęcia postanowień Soboru Watykańskiego II i zaprzestania nauczania według Kościoła przedsoborowego! Wcale nie oskarżano nas – proszę zwrócić uwagę – o antysemityzm, o nie! Ale o wierność przedsoborowej teologii. Lecz, jeśli sobór, jak twierdzi Robert Aron, jest drogą wiodącą do utraty Wiary w bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, to przyjęcie soboru nie oznaczałoby nic innego jak sprzedanie Jezusa Chrystusa za trzydzieści srebrników!

Otóż każdy katolik, który pragnie pozostać wierny Chrystusowi i Jego Kościołowi, powinien zastanowić się nad tymi ewidentnymi i niezaprzeczalnymi faktami. Vaticanum II jest dzieckiem Synagogi, jest drogą prowadzącą do judaizacji chrześcijan.

Henry Le Caron tak to komentuje:

“Żyd składa wam propozycje pomocy w imieniu Synagogi… Jeżeli chcecie ratować kościół…, wasz «nowy kościół», będziecie musieli wyrzec się Objawienia, Wcielenia i Odkupienia. Za tę cenę uzyskacie życzliwość Synagogi i będziecie mogli liczyć na jej wsparcie” (54).

ŻYDOWSKIE WPŁYWY NA SOBORZE

W książce Ratier’a o B’nai B’rith (55) dowiadujemy się, że Jules Isaac należał do tej potężnej masońskiej organizacji złożonej jedynie z samych Żydów, która obecnie liczy około pół miliona członków na świecie (56).

Znamy już wkład Jules Isaaca w redagowanie Nostra Aetate(57), ale może jeszcze nie są znane łaskawe ukłony w kierunku judaizmu, które poprzedziły soborowy dokument pojednania, ani też manewry B’nai B’rith wokół niego.

Ralph Wiltgen (58) opowiada, że 31 sierpnia 1964, na dwa tygodnie przed otwarciem trzeciej sesji soboru, złożył mu wizytę pan Lichten, dyrektor departamentu spraw międzykulturowych A. D. L. (Anti-Defamation League of B’nai B’rith): “Był bardzo zaniepokojony faktem, że zdanie uniewinniające Żydów od ukrzyżowania Chrystusa, zostało usunięte z dokumentu soborowego twierdząc, że to zdanie było dla Żydów najistotniejszym elementem dokumentu… Powiedział ponadto, że złożył wizytę kilku kardynałom europejskim. Dodał, iż kardynał Bea przygotował poprawkę dotyczącą tej przykrej decyzji i że przedstawi ją w soborowej auli”.

ZAKOŃCZENIE

Któż mógłby jeszcze wątpić, po przedstawionych faktach i doniesieniach Magisterium Kościoła, że Oblubienica Chrystusa stała się przedmiotem uknutego spisku i została przeniknięta przez wroga aż do najwyższych stopni?

W obliczu tej smutnej rzeczywistości możliwe są trzy postawy:

A) POLITYKA STRUSIA, która polega na przymykaniu oczu na rzeczywistość i łudzeniu się, że wszystko jest w porządku… [Taka jest większość katolemingów – admin]

B) ZNIECHĘCENIE tych którzy wobec POZORNEGO zwycięstwa wroga w ważnej bitwie, sądzą, że cała wojna jest przegrana zapominając o tym, że Kościół jest boski i że Pan nasz obiecał nam, iż”bramy piekielne go nie przemogą“.

C) POSTAWA REALISTYCZNA I NADPRZYRODZONA. Kierujący się nią biorą pod uwagę nie tylko smutną rzeczywistość, której zignorować nie sposób, lecz również kierują się Wiarą i Nadzieją chrześcijańską, które dają ABSOLUTNĄ PEWNOŚĆ, że Najświętsza Panna, jak zwykle, zetrze głowę piekielnego węża: “IPSA CONTERET!”.

Prośmy Najświętszą Pannę Maryję, a w szczególności Matkę Dobrej Rady, by dała nam światło i siłę, by dostrzegać pułapki “piątej kolumny” i umieć je zwalczać z wszystkich naszych sił!

Wydaje mi się, że dobrze byłoby zakończyć tą piękną modlitwą świętego Jana Bosco: “Najsłodszy Jezu, nasz Boski Mistrzu! Ty, który zawsze potrafiłeś rozwiać NIECNE ZAKUSY, którymi FARYZEUSZE często Tobie zastawiali sidła, racz rozproszyć zgubne dla nas postanowienia bezbożników“.

Ks. Curzio Nitoglia
Z języków francuskiego i włoskiego tłumaczyła Iwona Olszewska
Artykuł z czasopisma: “Sodalitium”, n. 38 (X, 1994), ss. 17-29.
Tytuł w wersji włoskiej: Infiltrazioni giudaico-massoniche nella Chiesa romana.
Z działu: La questione ebraica (Kwestia żydowska).
Wersja francuska: Infiltrations judeo-maçonniques dans L’Eglise romaine, [w:] “Sodalitium”, n. 38, (II-III, 1995), ss. 29-42.
Z działu: La question juive.

Przypisy:
(1) Por. Sodalitium, n. 37, ss. 33-45 (w wersji francuskiej. – Przyp. red Ultra montes).
(2) Por. Sodalitium, n. 37, ss. 33-45.
(3) Powiedzeniem Wielkiego Wschodu Francji było: “Trzeba WSZĘDZIE WYCZUWAĆ masonerię, a NIGDZIE JEJ NIE ODKRYWAĆ”.
(4) Por. Sodalitium, n. 37, ss. 33-45.
(5) GUILLON, Collection générale des brefs et institutions de notre très saint Père le Pape Pie VI, Paryż, tom II, s. 233.
(6) CRETINEAU-JOLY, L’Eglise romaine en face de la Révolution, “Cercle de la Renaissance française”, Paryż 1859, tom II, ss. 373-375.
(7) Por. Verbe, n. 123, lipiec-sierpień 1961, s. 44.
(8) Cyt. przez msgr. M. DELASSUS w: Verités sociales et erreurs démocratiques, wyd. Sainte Jeanne d’Arc, Villegenon 1986, ss. 398-399.
(9) Por. La Contre-Réforme catholique, n. 237, listopad 1987, s. 5.
(10) R. DULAC, La collégialité épiscopale au deuxième Concile du Vatican, wyd. Du Cèdre, Paryż 1979, s. 9.
(11) J. PLONCARD D’ASSAC, Le secret des Francs-Maçons, wyd. de Chiré, Chiré-en-Montreuil, 1979, s. 26.
(12) Por. U. FIDELE, Le décalogue de Satan, sine loco et data, ss. 341-388.
Czcigodna Anna Katarzyna Emmerich (1774-1824) i błogosławiona Anna Maria Taïgi (1769-1837) również ujawniały masońską infiltrację w Kościele, którą mogły rozpoznać poprzez mistyczne doświadczenia, jakie dane im było przeżyć. Por. Msgr. M. DELASSUS, La conjuration antichrétienne, Desclées de Brouwer, Lille 1940, tom III, ss. 853-891.
(13) LEON DE PONCINS, Infiltrations ennemies dans l’Eglise, Documents et témoignages, Paryż 1970, ss. 85-88.
(14) R. ESPOSITO, Le grandi concordanze tra la Chiesa cattolica e la Massoneria, Nardini wyd., Florencja 1987, ss. 25-26.
(15) J. PLONCARD D’ASSAC, op. cit., s.169.
(16) A. CORONA, Non c’è Massoneria senza trascendenza, wyd. HIRAM, maj 1988.
(17) Msgr. LEFEBVRE, L’Eglise infiltrée par le modernisme, wyd. Fideliter, Eguelshadt 1993, ss. 31-55.
(18) R. ESPOSITO, op. cit., s. 26.
(19) Ib., s. 27.
(20) Ib., s. 27.
(21) 30 Giorni, luty 1994, s. 29. Gaito utrzymywał, iż nie może stwierdzić czy Jan XXIII był członkiem loży masońskiej, ale jedyne czego był pewny to to, że w jego nauczaniu była filozofia masonerii.
(22) R. ESPOSITO, op. cit., ss. 29-30.
(23) Ib., s. 32.
(24) Ib., s. 33.
(25) Ib., ss. 34-37.
(26) Ib., s. 41.
(27) Pascendi, 8 września 1907.
(28) Por. U. FIDELE, op. cit., s. 193.
(29) Por. 30 Giorni, luty 1994, s. 29.
(30) Por. Sodalitium, n. 24, ss. 3-8.
(31) Por. Cristianità, Piacenza, styczeń-luty 1994, s. 23.
(32) Op. cit., s. 335.
(33) Por. Civiltà Cattolica, II, 1928, 481-489/ 1928, III, 97-109/ 1929, I, 337-346.
(34) G. B. BUZZETTI, artykuł Rotary, w: Enciclopedia Cattolica, vol. X, kol. 1398.
(35) Rivista diocesana milanese, listopad 1949, ss. 240-241.
(36) Tekst znajduje się w A.A.S., rok 33, styczeń 1951, 91.
(37) R. ESPOSITO, op. cit., s. 345.
(38) Ib., s. 345.
(39) Ib., s. 347.
(40) Ib., s. 348.
(41) O. NARDI, Gnosi e rivoluzione, Grafiche Pavoniane, Mediolan 1991, s. 77.
(42) Carrefour, 9 października 1968.
(43) Rivarol, 26 września 1968.
(44) Approches, styczeń 1968.
(45) O. NARDI, op. cit., s. 83.
(46) Ib., s. 86.
(47) ROBERT ARON, Lettre ouverte à l’Eglise de France, Paryż 1975.
(48) Ib., s. 38.
(49) Ib., s. 133.
(50) Ib., s. 138.
(51) Ib., s. 141.
(52) Ib., s. 141.
(53) Ha Keillah, n. 1, rok 1994, s. 1.
(54) H. LE CARON, Dieu est-il antisémite?, Wyd. Fideliter, Escurolles 1987, s. 80.
(55) E. RATIER, Mystères et secrets du B’nai B’rith, Facta, Paryż 1993.
(56) 3 czerwca 1971 Paweł VI przyjął na audiencji przedstawicieli loży B’nai B’rith (Osservatore Romano, 3 czerwca 1971); Jan Paweł II zrobił to samo w 1984 (Documentation Catholique, n. 1874, s. 509).
(57) Por. Sodalitium, n. 28, ss. 8-10.
(58) R. WILTGEN, Le Rhin se jette dans le Tibre, wyd. du Cèdre, Paryż 1976, s. 169.

Całość: http://www.ultramontes.pl/infiltracja_zydomasonska.htm

Za http://gazetawarszawska.com/ 

Komentarze 34 to “X. Curzio Nitoglia – O tym, co sądzi Żyd Robert Aron o ewolucji Kościoła soborowego”

 1. Tralala said

  „…napisanej na podstawie dokumentu Episkopatu francuskiego o tym samym tytule a dotyczącym kwestii judaizmu..”
  Chcialabym najpierw przeczytac ten list, ale nie moge go znalezc.

 2. aga said

  Trzeba się bardzo starać, aby z najwyższą starannością rozróżniać to, co jest Kościołem i jego nieomylnym nauczaniem a co jest opinią jednej osoby, bądź gremium, które nie stanowi Kościoła w jego integralności.

  „Dlatego jest konieczne, abyśmy z jak największą pilnością zwracali uwagę na to, cośmy słyszeli, abyśmy przypadkiem nie zeszli na bezdroża” (Hbr 2, 1).
  Sługa Pański „nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku” (Iz 42, 3)..

  Novus Hiacynthus

 3. aga said

  Salezjanie wierni Tradycji: Kard. Alfons Maria Stickler SDB o Mszy Świętej Trydenckiej

  W roku 1986 Ojciec Święty Jan Paweł II polecił zwołać komisję złożoną z 8 kardynałów, wśród nich byli kard. Ratzinger i kard. Stickler SDB. Komisja ta orzekła, że Msza Trydencka nigdy nie została zakazana.
  Kard. Alfons Maria Stickler SDB, zasłużony hierarcha i salezjanin wierny Tradycji, w trosce o zachowanie najdoskonalszego akt kultu, jakim jest Msza Święta Trydencka, w 1995 roku przypomniał zasadę, wyartykułowaną później przez naszego Ojca Świętego Benedykta XVI w motu proprio „Summorum Pontificum”:
  „Żaden biskup nie ma prawa zabronić katolickiemu kapłanowi odprawiania Mszy trydenckiej” („La Nef” 53/1995).
  Warto przeczytać z uwagą i w skupieniu wykład Kard. Sticklera SDB wygłoszony w Nowym Jorku w dniu 9 maja 1995: Teologiczna atrakcyjność Mszy Świętej Trydenckiej.
  Tytuł wiele mówiący. Treść teologicznie bogata, interesująca. Katolicka. Przeczytajmy!

  * * *

  „Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra;
  w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga
  i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba”
  (Obietnice różańcowe, które otrzymał od Niepokalanej Matki
  bł. Alan de Rupe).

  Autor: Sacerdos Hyacinthus

 4. aga said

  Stacja 9: Pan Jezus upada po raz trzeci

  ROZWAŻANIE

  Co mówi nam trzeci upadek Jezusa
  pod ciężarem krzyża?
  Może nasuwać myśli o upadku wszystkich ludzi,
  o oddaleniu się od Chrystusa wielu chrześcijan,
  zdających się na sekularyzm bez Boga.
  Czy jednak nie powinniśmy myśleć także o tym,
  ile Chrystus musi wycierpieć w swoim Kościele?
  Ileż razy nadużywa się sakramentu Jego obecności,
  jak często wchodzi On w puste i niegodziwe serca!
  Ileż razy czcimy samych siebie,
  nie biorąc Go nawet pod uwagę!
  Ileż razy Jego słowo
  jest wypaczane i nadużywane!
  Jak mało wiary jest w licznych teoriach,
  ileż pustych słów!
  Ile brudu jest w Kościele,
  i to właśnie wśród tych,
  którzy poprzez kapłaństwo
  powinni należeć całkowicie do Niego!
  Ileż pychy i samouwielbienia!
  Jak mało cenimy sobie sakrament pojednania,
  w którym On czeka, by nas podźwignąć z upadków!
  To wszystko jest obecne w Jego męce.
  Zdrada uczniów,
  niegodne przyjmowanie Jego Ciała i Krwi
  jest z pewnością największym bólem,
  który przeszywa serce Zbawiciela.
  Nie pozostaje nam nic innego,
  jak z głębi duszy wołać do Niego
  Kyrie, eleison — Panie, ratuj! (por. Mt 8, 25).

  MODLITWA

  Panie, tak często Twój Kościół
  przypomina tonącą łódź,
  łódź, która nabiera wody ze wszystkich stron.
  Także na Twoim polu widzimy więcej kąkolu niż zboża.
  Przeraża nas brud na szacie i obliczu Twego Kościoła.
  Ale to my sami je zbrukaliśmy!
  To my zdradzamy Cię za każdym razem,
  po wszystkich wielkich słowach i szumnych gestach.
  Zmiłuj się nad Twoim Kościołem:
  także w nim Adam ciągle na nowo upada.
  Naszym upadkiem powalamy Cię na ziemię.
  A szatan śmieje się szyderczo z nadzieją,
  że nie zdołasz podnieść się więcej z tego upadku.
  Liczy, że powalony upadkiem Twego Kościoła,
  będziesz leżał na ziemi, pokonany.
  Ty jednak podniesiesz się.
  Podniosłeś się, zmartwychwstałeś
  i możesz podźwignąć także nas.
  Zbawiaj i uświęcaj Twój Kościół.
  Zbawiaj i uświęcaj nas wszystkich.

  źródło: LINK

 5. aga said

  Panie gajowy,

  oj, lubi Pan dokładać KK tak z niby miłości ale powinien się Pan zdecydowac czy jest Pan lefebrysta czy sedewakantystą :))

  Ks. Jenkins : wyklad zatytułowany „Herezja sedewakantyzmu”:

  nie podobał się Panu Korek to tutaj 🙂 Jemioł:

  …Jest herezją, ponieważ sedewakancja jest okresem przejściowym, do wybrania kolejnego papieża. Gdyby biskupi dalej wybierali papieża zamknięci w Watykanie od iluś tam lat to byśmy mieli taki okres. Jednak biskupi dawno temu wybrali kolejnego papieża i Kościół zgodnie z Obietnicą Chrystusa ma swoją widzialną głowę. Protestanci jak to protestanci nie wierzą Słowu Bożemu wiec mamy Sedewakantystów i rożne inne odłamy protestanckie.

  Napisał/a: KrusejderA co jest, gdy głowa oddziela się od ciała ?

  To, że się nie odzieli – gwarantuje sam Chrystus, komu ufasz bardziej? Swojemu ułomnemu rozumowi, czy Jemu? To, że pomyliłeś naukę nieomylną – niezmienna, z nauką nie-nieomylna – zmienną to już twój problem, nie jest to na pewno problemem Kościoła. Ja sobie zdaję sprawę, że w Kościele jest wiele wilków w owczej skórze, ale to nie oznacza że Kościół zbłądził, On nigdy nie zbłądzi.

  Napisał/a: Krusejder Papież po swoim wyborze nie przestaje być człowiekiem, a zatem może popaść w herezję.

  Nie może, to gwarantuje Słowo Boże, to że Mu nie wierzysz to już inna inszość.

  Napisał/a: Krusejder Nie wierzę Twojej interpretacji, która nie ma żadnego umocowania w dokumentach jakiegokolwiek magisterjum kościelnego.

  „Ten dogmat, iż Duch Święty jest w Kościele, kieruje jego nauką i rządami, i dopuścić nie może, aby Kościół powszechny w swych zbiorowych czyli społecznych czynach zbłądził, ten dogmat mówię, był zawsze podwaliną wiary katolickiej, ten dogmat jest cechą katolickiego Kościoła, głównie odróżniającą go od protestantyzmu i wszelkich sekt kacerskich, gdzie nie znają władzy uczącej i każdy wedle swej głowy wierzy. Ten dogmat sprawia tę jedność wiary, której żadna inna religia mieć nie może, boć jest własnością jedynej prawdziwej religii – jedność taką, że wszystkie wieki i wszystkie narody jedno i to samo wierzą, i za te same prawdy krew przelewają dzisiaj misjonarze w Chinach i Korei i bracia nasi od schizmy prześladowani, za które ją przelewali w pierwszych trzech wiekach męczennicy rzymscy i kartagińscy. „O. Marian Morawski SJ
  Ks. Marian Morawski SI (b. prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego), Kazania i szkice. Kraków 1921, ss. 52-59. (Pisownię i słownictwo nieznacznie uwspółcześniono).
  Pozwolenie Władzy Duchownej:
  NIHIL OBSTAT.
  J. Urban S. I.
  L. 5610/21.
  POZWALAMY DRUKOWAĆ.
  Z KSIĄŻĘCO-BISKUPIEJ KURJI
  Kraków, dnia 20 maja 1921.
  † Adam Stefan
  Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

  http://rebelya.pl/forum/watek/43179/

  :

 6. JO said

  ad. 5. Pani Ago, niech Pani sie odstosunkuje od Gajowego. Nachalnosc Pani reklamowania posoborowia przekracza granice wszelkie….Pani nie ma umiaru i nie zna granicy. Zjadaja Pania Emocje – chore emocje

 7. psisjwa said

  Młody chłopak jestem w nawróceniu, pytam więc: Krusajder= Gajowy Marucha?

 8. Marucha said

  Re 5:
  Pani Ago, mam nadzieję, iż poniższy zdumiewający passus wynika z niezrozumienia:

  oj, lubi Pan dokładać KK tak z niby miłości ale powinien się Pan zdecydowac czy jest Pan lefebrysta czy sedewakantystą )

  1. Dokładać Kościołowi? Czy tym, którzy się doń wkradli i udając katolików rozwalają od środka jego ziemskie struktury? A może lekarz, mówiący pacjentowi, że za dużo pali, zażywa za mało ruchu i ma podniesione ciśnienie „dowala” pacjentowi?
  2. O tym, czy jestem „lefebrystą”, czy „sedewakantystą”, pisałem więcej razy, niż to było konieczne.

  Prywatne opinie „Jemioła”, choć głoszone tonem, jak by był co najmniej Doktorem Kościoła, pozostają jego prywatnymi opiniami, niezgodnym zresztą z prawdą historyczną. Ot, takie typowe poglądy zwolennika „hermeneutyki ciągłości”.

 9. aga said

  http://www.piotrnatanek.pl/ostatnie-dyskusje/74-masoneria-w-kociele-katolickim/9464-uwaga-zmasowany-atak-masonow-kocielnych

 10. aga said

  Podobno Kościół nie popadł w herezje, może co najwyżej głosić “błędy”, jak to zapewniał pewien znaffca z pewnego forum… – admin.

  Kościół, a więc i Sobór ma gwarancję nieomylności w sprawach wiary i >moralności. W pozostałych sprawach może się mylić, popełniać błędy lub podawać rozwiązania aktualne tylko w określonym czasie, które później powinny ulec zmianie, tak jak zmieniają się okoliczności.

  cytat:

  „Oto probujesz mi udowodnic, ze „sobor byl nieomylny” a sam piszesz, ze „moga tam byc bledy”. To jest kuriozum myslenia.

  .
  Korek:
  Wypowiadam się precyzyjnie, a ty nie masz woli zrozumienia drugiej strony. Kościół, a więc i Sobór ma gwarancję nieomylności w sprawach wiary i moralności. W pozostałych sprawach może się mylić, popełniać błędy lub podawać rozwiązania aktualne tylko w określonym czasie, które później powinny ulec zmianie, tak jak zmieniają się okoliczności. Tutaj można dialogować, spierać się, ale szanując ostateczne słowo i decyzję Stolicy Apostolskiej. Ale nawet w tych sprawach, w których nie wchodzą w grę zasady wiary powinniśmy okazywać religijną uległość i posłuszeństwo najwyższym władzom. Ostatnio to właśnie w końcu podpisał bp Fellay.

 11. micaela said

  ad.10. Pani sie ZAGUBILA

 12. Ruta said

  Obecny tzw. polski KK „wdepnal w okres bledow i wypaczen” po udoskonaleniach Soborowych pod przewodem santo subito? Zupelnie jak za zydokomuny PRL : -)))

  „Węzłem gordyjskim albo “kamieniem węgielnym…….”
  Raczej kamieniem u szyji.

 13. Józef said

  @ Aga!
  Nachalność posoborowian zdumiewa.
  Herezja jest herezją i warto wpierw zapoznać się z orzeczeniami KK, aby czarno na białym zobaczyć, że moderniści którzy przystąpili do soborowej rewolty nie mogli się znajdować w Kościele. Słusznie twierdza sedewakantyści, że Kościół posoborowy pomimo zachowania pozorów katolicyzmu, katolickim nie jest, lub jest w takiej części, w jakiej są członkowie Jego zachowujący katolicką wiarę, a tych jest niewielu. .Pan Jezus nie zadał pytania czy jak wróci na ziemię znajdzie papieża i biskupów, tylko czy znajdzie wiarę. To wiara która jeszcze trwa, stanowi że Kościół jest.

 14. Tralala said

  ad 2 Aga
  Msza trydencka nigdy nie byla zakazana. Fakt, nie bylo „dekretu”, ktory by ja zakazal, ale nikt nie mogl jej odprawiac, a jak tylko probowal, to zaraz dostawal po paluchach.
  Mowil o tym m.in. (wyraznie) na swoich konferencjach 1szy asystent bp. Fellay’a, ks. Pfluger.

  Jak przelatuje przez pani Agi posty, to mam takie wrazenie, ze ona chcialaby, aby wszystko bylo ladne, piekne, zgodne i cacy. Do tego marzenia, pani Aga probuje dostosowac realia.
  W psychologii nazywa sie to „usprawiedliwianiem zla”. Cos w rodzaju: maz mnie bije, ale to nie jego wina, bo mial do szkoly pod gorke.
  Takie zachowanie, sentymentalne acz glupie, wspaniale wykorzystuja „narcyztyczni psychopaci”, czyli osoby perwersyjne (Anglicy nazywaja ich „psychopatami w bialych kolnierzykach”, z reguly ujmujace, a uprawiajace na innych psychiczny terror w bialych rekawiczkach.

  Pani Ago, niechzesz Pani nie wpada w pulapki.

 15. błysk said

  Przestańmy wpatrywać się w Kościół francuski , bo ten od czasu rewolucji we Francji, nie robi dla Kościoła nic pożytecznego /za wyjątkiem grupy Bractwa św. Piusa X/ , ale wpatrujmy się w Kościół w Polsce ,może tu narodzi się jakiś sprzeciw wobec żydowskiej akcji niszczenia Kościoła.

 16. wet3 said

  @ Aga
  Oni moga sobie klekotac, co tylko chca. Msza Trydencka, jak to juz wspomniala Pani Tralala, byla ZABLOKOWANA. I, gdzie tylko mozna, blokuje sie ja do dzis! Taka jest prawda. Na prawde, nie rozumiem Pani.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Do białości wk…a mnie bezczelność posoborowych judeokatolików, twierdzących, że przecież nikt „nie zakazywał” odprawiania Mszy Trydenckiej.
  Jak nie zakazywał, skoro do dziś zakazują?
  A że nie było formalnego zakazu, to tym gorzej świadczy o stanie KK: do herezji dochodzi jeszcze obłuda.

 18. Tralala said

  ad 15
  Ani Kosciol Francuski, ani Kosciol Polski nie sa niezalezne od Rzymu, patrz – drugiego soboru watykanskiego i do tegoz odnosi sie powyzszy artykulik.

 19. Kapsel said

  A mnie się nie podoba wrzucenie Agi do jednego worka z judeokatolikami tylko dlatego że poszukuje , stara się dociekać i jest na tyle uczciwa że się z tym nie kryje.To jest absurd i nonsens bo Aga zawsze zwalczała modernistów i pseudo patriotów. A dlaczego nikt nie powie że tacy ludzie jak o.Krąpiec czy choćby abp.Wielgus którzy mają u Wszystkich jak najlepsze notowania, jednak ani od JP II nie odeszło ani Go nie krytykowało a wręcz przeciwnie.To są też moderniści ? A tacy ludzie jak na przykład Państwo Filipscy to też judeokatolicy ? Tak samo jeśli chodzi o stosunek do Bractwa to przecież już dawno uczciwie powiedziała że każdy Niemiec nawet jak jest w sutannie to Jej się źle kojarzy.A z tą nachalnością to też jedna wielka pomyłka bo są tutaj w Gajówce osoby kilka razy banowane a i tak przyłażą dalej.

 20. RomanK said

  Panie Kapsel..obydwaj przez pana wymienieni roznia sie od pana , Agi i….calej reszty …ze sw,p Ojciec wiedzial i ks bp, Wielgus, czy panstwo Filipscy nadal wiedza….co mowia…a nie belkoca co wiedza …. najczeciej co sie im wydaje.a .co ubzduralo sie im z niczego, czyli z wlasnej glowy…
  Poszukiwanie rozni sie znacznie od weszenia z piana na pysku..nawet- jak sie weszy z rozancem w reku, szkaplerzm na plecach…i na ……. polecenie:-)))

 21. Kapsel said

  Panie Kafil

  roznia sie od pana , Agi i….calej reszty ….na ……. polecenie:-)))

  różnią się dokładnie tak jak i pana złote myśli o Polakach które regularnie mamy przyjemność wysłuchiwać z jeszcze większą pianą na ustach.Tutaj tylko jedna próbka:

  ….Ha typowa sarmacka metoda”=___ czolobiucia ,poklony , do nozek padanie i …lizanie dooopy mozniejszemu od siebie z msciwym kopanie sobie rownych i sraniem na leb biedniejszemu i slabszemu:-)))
  Szlachceka spuscizna wylazi na kazdym kroku z panoff braciof….arendarzoff przezenioych z arystokracjom za piniondze..:-))))))wynik tzw prostytucji klasowej ….czyli Frankizmu:-))))….

  oczywiście ks. prałat Roman Kneblewski też się zalicza do tej całej reszty no bo ośmielił się powiedzieć że

  …….podobnie jak funkcjonuje Czarna Legenda Sarmacji,tak proszę zwrócić uwagę istnieje straszny,wręcz odwrócony ,negatyw,stereotyp, Świętej Inkwizycji…..

  ks. dr Roman Kneblewski

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/05/czarna-legenda-swietej-inkwizycji/#comment-176535

  ……Ksiadz…
  .po samym ksiedzu tez widac , ze jest:-)))))) i nie jest…… Sarmata:-)))))a przynalezy do tej cywilizacji ktora wymyslono i pozwolono ewoluowac:-))))

  Sarmacja….sztuczne pojecie stworzylo narod sarmacki…szachecki..z niczego, czyli z jezuickiego lba:-))
  Kiedy pozeniono i nadano tytuly Frankistom.a .ci przezneli szlachetnych Sarmatow tzn ich cory… na oczch tej drugiej cywilizacji i drugiegi narodu..Slowianskiego roznych plemion Lechitow i ruskich, ktore trwaly w swej cywilizacji i kulturze zatopionej w wiekach i ziemi ,,w kosciele Cyrylo Metodianskim i Wierze Rodzimej…
  Ta nowa parchatasarmcja..przejela schede po starej ….ale zmienilo geny…. uszy poszly troszke wyzej..a uszka nizej i wydluzyly sie zdziebelko….slepki troszke wylazly na wierzch i cofnelo brewki….
  To pokolenie slicznych przetznela zdziebelko z koleji Rabacja Szeli…
  Po wojnie dowieziono troszke Parchatow z Parchacji Czerwonej…i dimieznao dla poprawy genetyki:-))).i dzis mamy znowu dwie cywilizacje jedna stara chlopska, slowianska z elita kmieca….jak zawsze…. i gantz nowa ..ktora troszke jest ….. a troszkei nie jest”=___truszkie jakby gralo troszkie akj zdawalo ….ze gra….
  Parchatosarmacjolajdacje……czyli Parch – Dobrodziej- Qurwa -,Zlodziej//////
  Pienkna nasia Polska cala..Kontusz, Chaat i Kufaja:-))))
  Nawiekiwiekow Ament!

  https://marucha.wordpress.com/2012/08/13/sarmaci-a-wspolczesni-polacy/#comment-189887

  No to posłuchaj panie Kafil „modlitwy” Całej Reszty:

  To jest antypolski,wulgarny,chamski i chachłacki język mahometańskiego pomiotu których pod Wiedniem Polacy w łańcuchy i na powrozy wzięli aby nie zalali całej Europy,i do dzisiaj pamiętają tą lekcję historii a że mściwość u nich w genach na pierwszym miejscu to nadal plują i nienawidzą !
  Taka to jest wdzięczność czarciego pomiotu !

  a można było przecież tak po ludzku,od razu w łeb wypalić s@wysynom, to Naszym „się zachciało” chrześcijańskiego miłosierdzia.

  Nawiekiwiekow Ament!

  Z całego serca pozdrawiam Panią Agę i Całą Resztę z ks. prałatem Romanem Kneblewskim na czele.

 22. aga said

  Panie Marucha
  bądźmy precyzyjni; Rzym czy Papież nigdy nie zakazał ale nie tylko hierarchowie ale i duchowni wykazują niechęć do jak to niektórzy nazywają „wskrzeszania starego trupa:

  W Poznaniu n.p. Msza Trydencka odbywała się po ’69.
  Ale obecnie z nakazu biskupa w Poznaniu jest Msza św. tzw. indultowa (jeszcze z czasów JP2) o… 14.00 odprawiana przez księży wyznaczonych przez biskupa, którzy raczej nie kryją się z tym, że tylko z posłuszeństwa biskupowi to robią, a woleliby nie….

 23. aga said

  Panie Kapsel
  na aszkanazyjską swołocz ,obojetnie czy taka co udaje jewropejczyków czy taka co udaje słowian w cerkwi obrzezanych 🙂 szkoda nerwów i energii; lepiej ignorować i omijać jak ….sam Pan wie

  pozdrawiam

 24. Marucha said

  Re 19:
  Z tego, co prezentuje obecnie p. Aga nijak nie wynika jej przywiązanie do Tradycji – chyba, że chodzi o tradycję uwspółcześnioną.
  O. Krąpiec nie odszedł od Jana Pawła II.
  Bractwo też nigdy nie odeszło. W czym problem?

  Re 22:
  To, że istniały wyjątkowe przypadki odprawiania Mszy Wszechczasów, to fakt.
  I faktem jest, że do dziś dnia jest zakazywana – pod byle pretekstem – przez hierarchów.
  Przypomnę bullę Piusa V, który pod groźbą potępienia zakazał komukolwiek, po wsze czasy, utrudniania lub zakazywania jej odprawiania. Jak to się ma do rzeczywistości? Nijak.

 25. Kapsel said

  Re 24
  Nigdy nie mówiłem że Bractwo odeszło a Pani Aga też w okresie całej bytności w Gajówce wiele razy odnosiła sie do Tradycji a jeśli teraz więcej mówi o współczesności to pewnie ma taką potrzebę i ja nie mam z tym żadnych problemów aby to widzieć,dlatego podałem takich ludzi którzy trwali przy Papieżu i jakoś nie słyszałem żeby im stawiano zarzut że nie są Tradycyjni.Ja wcale nie mam pewności że gdyby Ci ludzie pisali w Gajówce to pisali by inaczej niż teraz Pani Aga.

 26. Maria1 said

  Pani Ago, wiadomo, że postanowienia i nakazy papieskie sobie, a biskupi sobie (a muzom spiewają), boć w posoborowym KK obowiązuje kolegializm i demokracja!
  Na stronie warszawskiej par. trydenckiej czytamy:

  ZE WZGLĘDU NA BRAK ZGODY WŁADZY KOŚCIELNEJ ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ
  NA CELEBRACJĘ DLA PIELGRZYMÓW MSZY ŚWIĘTEJ W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO
  MSZA ŚWIĘTA W NIDZICY, OLSZTYNKU I GIETRZWAŁDZIE
  SPRAWOWANA BĘDZIE W ZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO.

  Puściłam im mail tej treści, ale nie było odzewu:

  Dawno nie widziałam tak głupiego komunikatu.
  Czy ci księża są z księżyca, że nie wiedzą, iż sprawowanie prawdziwej Mszy św. przez prawdziwego księdza katolickiego nie wymaga niczyjego pozwolenia?!

 27. aga said

  Panie Marucha
  Tradycja to nei tylko FSSPX ; mamy Bractwo Sw. Piotra, Instytut Dobrego Pasterza,a także przyczółki w tzw. posoborowym Kosciele. W tych szacownych miejscach rzeczywisćie nie neguje anie nie pomniejsza się mądrości Jana Pawla II o jakiej wspominał ś.p. o.Krapiec.

  Natomiast ze strony lefebrystów mamy kilka nie-pięknych kwiatków o których już. nie chce mi się wspominać.

 28. Kapsel said

  Re 26
  Bardzo dobry komentarz.Właśnie o to chodzi że Papież za wszystko zbiera „bęcki” a tak naprawdę to biskupi miejsca są najbardziej odpowiedzialni odpowiedzialni za to co nazbyt często widzimy a oglądać nie chcemy.

  Na kogo można liczyć w walce o ratunek dla naszego Kościoła? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To WASZE zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. WASZA misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!

  Arcybiskup Fulton J. Sheen

  a My co ?

  Huzia na Józia !

  Chwała Bogu że nie wszyscy.

 29. aga said

  Króluj nam Chryste ! — 2012-08-17 02:07:03:
  …Niedługo potem, tygodnik “Le Réveil du Peuple” opublikował artykuł, w którym sprecyzował, że te „deklaracje” padły na tajnych zebraniach loży masońskiej B’nai B’rith, złożonej z samych Żydów.

  Poniżej niektóre tezy tego artykułu z 1936roku.

  „Dopóki będzie istnieć wśród gojów jakakolwiek moralna koncepcja porządku społecznego i dopóki każda religia, każdy patriotyzm, każda godność nie zostaną zlikwidowane, nasze królowanie na ziemi nie może nadejść…

  Mamy przed sobą jeszcze długą drogę zanim będziemy mogli zniszczyć naszego głównego przeciwnika – Kościół katolicki. Z tego też powodu zabraliśmy się z całą mocą by skutecznie zaatakować fundamenty Kościoła.

  Rozpowszechniliśmy ducha Rewolucji i fałszywy liberalizm wśród wszystkich Narodów goim, by przekonać ich do oddalenia się od od ich wiary, by zaczęli wstydzić się wyznawać i praktykować religię, by przestali być posłusznymi przykazaniom ich Kościoła.

  To my doprowadziliśmy wielką ich liczbę do stania się ateistami, jeszcze więcej przekonaliśmy do szczycenia się pochodzeniem od małpy (Darwinizm).

  To my wbiliśmy im do głowy nowe teorie, niemożliwe do zrealizowania, jak komunizm, socjalizm, anarchizm. A wszystkie służą naszym celom.

  To my postępowaliśmy zgodnie ze wskazówkami naszych przywódców, którzy mówili mądrze:

  sprawcie by niektórzy z naszych synów zostali kardynałami i biskupami by zniszczyć Kościół.

  To my jesteśmy ojcami wszystkich rewolucji, także tych, które obracają się przeciwko nam.

  To my możemy chwalić się, że jesteśmy twórcami Reformacji.

  Kalwin był jednym z naszych synów, z pochodzenia był Żydem, wykształconym przez autorytety żydowskie i wspierany przez przez nasze finanse by odegrać swoją rolę w Reformacji.
  Luter był pod wpływem naszych przyjaciół Żydów a jego spisek przeciwko Kościołowi ukoronowany został sukcesem, także dzięki naszym finansom.

  Jesteśmy wdzięczni Protestantom za wspaniałomyślne poparcie, które udzielają nam w walce przeciwko potędze cywilizacji chrześcijańskiej i w naszych przygotowaniach do nadejścia naszej supremacji na światem całym i nad królestwami goim.
  Udało nam się zniszczyć większość europejskich tronów. Reszta podzieli ich los niebawem.

  Rosja już zaakceptowała nasze panowanie. Francja ze swoim masońskim rządem znajduje się w naszej mocy. Anglia, zależna od naszych finansów, znajduje się pod naszymi obcasami.

  Naszą nadzieję na zniszczenie Kościoła katolickiego pokładamy w Protestantyzmie.

  Hiszpania i Meksyk to dwa narzędzia w naszym ręku. Wiele innych krajów, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi już jest podporządkowanych naszym planom.

  Większa część światowej prasy jest pod naszą kontrola. Robimy wszystko, by ta podjudzała do nienawiści przeciwko Kościołowi katolickiemu.”

  10 stycznia 1937 roku, żydowski dziennik z Nowego Jorku, “Freiheit” pisał:

  „Według judaizmu papież jest wrogiem narodu żydowskiego tylko przez fakt, ze jest przywódcą Kościoła katolickiego. Judaizm jest w opozycji do Chrześcijaństwa w ogóle a do Kościoła katolickiego w szczególności.” — « Szczegóły »

 30. RomanK said

  Panie kapsel….mahometanski pomiot o to jednak nei talmudyczny:-)))
  W sluzbie Rzeczyposotej poniesli duze zaslugi i zostala po tym nazwa ulan..tak samo- jak parch….. wie pan po kim:-)))
  Dlatego i ja nie musze sie wstydzic. jak pan swego nazwiska….od wiekow nie bylo w naszej rodzinie zdrajcow, kapusi, szmat. volksdojczy, ormowcow i ..kapsli:-))) Za ro wiele najwyzszychodznaczen – medali i orderow za zaslugi na polach bitew.

  Ta wasza resztkowa neosarmacja -czyli to co z niej zostalo dzi- czyli parchatosarmatolajdacja…odroznia sie od cywilizacji slowianskiej, polskiej narodowo, ludowej tym. ze…ta polska jest otwarta…assymilujaca..oparta na rozumie i woli wolnej.,.. na chrzescijanstwie i jego glownym przykazaniu ,,,byscie sie wzajemnie milowali..
  ..A to co reprezentujecie i pan i szaja,..,.. to i pokraczny talmudyzm…. wylazacy z kazdej dziury w chalato kontuszach:-)))) i sluzba przykazaniu..byscie sie wzajemnie z gojami nienawiedzili:-))))

  I tak po kolei wyroznia was- parchate polactfo….kilka wyraznych talmudycznych cech dokladnie takich samych-jakie wyroznija wszystkie sekty talmudyczne , zarowno mniej lub wiecej heretyckie, mniej badz wiecej zydowskie w zasadzie parchate..mamzerskie…bo z judaizmem ma to neiwiele wspolnego…

  Po pierwsze falszywy mesjanistyczny excluzywizm…wybranstwo i mesyjanstwo…my sarmaci wybrani , przedmurze emm pstrem bzdrem,,,i tylko my mamy wylacznosc na nasz typ patryotyzmu wartjotyzmu parchatyzmu…:-)))

  Autoryteciarstwo..czyli uznawanie coraz to nowych tzadykim za autoryteta:-)))i niemoznosc obejscia sie bez autoryteta cadyka …
  Rozum zastepuje opinia cadykim….

  Nachlana i wredna dewocja..na pokaz. polaczona z agresja.i nienawiscia …i zadnym innym argumentem…zadna wiara, zadna religia poza sektarianizmem politycznycm…….
  majacym za zadanie tylko jedno…… mieszac i dzielic…. Dovide et Impera….

  Czyli dokladnie to co glosil Tzadyk Mendel Schneerson..i zostawil- jako swoj testament dla wiernych nasladowcow …..tez heretykow i sektarian,,,

  To was musi sluchac Papiez i Konklave,,i…Duch Swiety:-)))) a jak nei slucha i nie robu wam na reke to,,,,,no wlasnie:-)))

  Wasze ataki na Papiezy na chieraechie na woele zjawisk jakie maja miejsce w Kosciele..zarowno pozytywn-e jak i negatywne..sa wyrafinowana i doskonale koordynowana akcja niszczenia Jednosci Kosciola.
  Pelne nienawisci i ukrywanej z trudem satysfakcji z kazdegon iepowodzenia, potkniecia czy wypowiedzi.,.. dokladnie was identyfikuja:-))) Identyfikuja wasza zla wole i intencje!
  ZObaczcie ja w tym roznicie sie od srodowisk Tradycji!!! Tu prowadzimy dialog w duchu Prawdy i MIlosci…widzicie roznice????
  Swoja droga…
  Zadne z was nie ma ani prawa, ani podsatwy, zeby wpychac koszerny ryj w sprawy wewnatrz koscielne.
  Ani do tzw kosciola posoborowego, ani do Tradycji, ani…. nigdzie…
  Sadze, ze wiekszosc juz doskonale rozpoznala wasze intencje i po znamionach potrafi ocenic co reprezentujecie i komu sluzycie.

 31. Kapsel said

  Panie romaniek

  https://www.google.pl/search?q=ko%C5%84+by+sie+usmia%C5%82&hl=pl&client=firefox-a&hs=6cN&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xUMuUM7yLozLtAb624HYBw&ved=0CF0QsAQ&biw=1280&bih=869

  i tyle !

 32. Kapsel said

  do 31 ……. a najlepsze to jest to

  ……..Wasze ataki na Papiezy…….

  czy konie mnie słyszą ?

 33. Kapsel said

  słyszą,słyszą…

 34. RomanK said

  Dzieki za zdjecia.. nie trzeba bylo az tyle… do dowodu tozsamosci wystarczy jedno…,potrzebny jeszcze podpis i odcisk palca,,pardon koptka:-))))
  Gladysz z pana…. panie kapsel..ale pan Rysio ma ladniejsze zeby:-)))

Sorry, the comment form is closed at this time.