Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Od Władywostoku po Odrę

Posted by Marucha w dniu 2012-08-21 (Wtorek)

Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji, podpisane w dniu 17.08.2012 przez Przewodniczącego Episkopatu Polski abp Józefa Michalika i Patriarchę Moskwy i całej Rosji Cyryla I na Zamku Królewskim w Warszawie jest wydarzeniem tysiąclecia.

Dlatego trzeba zwrócić uwagę na ubóstwo, a raczej jednostronność wiedzy historycznej przeciętnego Polaka w kwestii stosunków z naszym wschodnim sąsiadem, ale także w zakresie historii powszechnej. Polska jest dziełem personalistycznej cywilizacji łacińskiej, a Rosja owocem zmagań gromadnościowych cywilizacji: turańskiej i bizantyńskiej. Z uwagi na względnie powierzchowną personalizację społeczeństwo rosyjskie wciąż jeszcze potrzebuje silnego władcy lub silnego państwa, a najlepiej jednego i drugiego.

Nie ma zatem sensu obrażać się na caropodobne rządy Putina, zwłaszcza, że Kresy Wschodnie Polski Jagiellońskiej uległy wciągu wieków znacznej turanizacji, czego owocem po dziś dzień jest tęsknota za silnym, autorytarnym przywódcą. Obok turanizacji drugą przyczyną klęski I Rzeczpospolitej było odmówienie Stolicy Apostolskiej – od Kazimierza Jagiellończyka poczynając – prawa głosu stanowiącego przy nominacjach biskupich. Toksyczny owoc urodził się szybko – senatorowie Zygmunta Starego – za jednym wyjątkiem – poparli ideę przyjęcia hołdu lennego księcia Albrechta, torując w ten sposób drogę pierwszemu w Europie państwu świeckiemu.

Gromadnościowość cywilizacyjna uratowała rosyjskie prawosławie, które gromadnościowość komunistyczna przygięła aż do ziemi, ale nie złamała. Doszło do czegoś niezwykłego; mimo eksterminacji tradycyjnej inteligencji Rosjanie wysunęli się na czoło ekspansji gospodarczej świata, lokalne ludy północnej Azji włączone zostały do ZSRR, podczas gdy nominalnie wolne lokalne ludy Trzeciego Świata, do dziś toną w bratobójczych walkach, nędzy i głodzie. W swoim zbiorze reportaży „Od Stołpców po Kair” Melchior Wańkowicz kreśli kontrast na granicy polsko-rosyjskiej: dacza hrabiego X po stronie polskiej na terenach opanowanych przez jaglicę i terkot traktora po stronie rosyjskiej.

Przetrwanie prawosławia mimo trzech pokoleń straszliwego terroru komunistycznego niesłychanie irytuje Centralne Siły Polityczne, które na wszelkie sposoby próbują podpowiadać opinii publicznej, że komunizm wymyślili i wcielili w życie Rosjanie, a co za tym idzie, twierdzą, że Rosji potrzebna jest „demokratyzacja”, czyli rozluźnienie moralne, likwidacja patriotyzmu, wolność bez odpowiedzialności itd. Otóż można się przekonać, że Cerkiew Prawosławna w Rosji po likwidacji ZSRR broni kraj przed takimi zmianami, stojąc zdecydowanie na pozycji wierności Ewangelii bez żadnych uproszczeń czy ułatwień, jakie doprowadziły Zachód do faktycznej dechrystianizacji.

Podpisane wspólne przesłanie toruje drogę umocnieniu chrześcijaństwa, na początek od Władywostoku po Odrę. Dalej poprowadzi nas Najświętsza Maryja Panna, która wędrując od oceanu do oceanu wzywa do bezwarunkowej obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Taka misja wymaga jednak szerokiego oparcia się o Prawo Naturalne. Chrześcijanie polscy i rosyjscy muszą więc zastanowić się nad uwolnieniem współczesnego człowieka od pychy i buntu oraz zapytać się sami siebie, czy możliwe jest trwanie w wierności Ewangelii jeżeli przez postęp i rozwój rozumiemy ucieczkę przed modlitwą, pracą i odpowiedzialnością?

Powinni także zdecydowanie unikać prawa stanowionego, sprzecznego z Prawem Naturalnym, a w szczególności z prawem do Ojczyzny, do małżeństwa mężczyzny i kobiety – fundamentu wielopokoleniowej rodziny, do pracy umożliwiającej godne utrzymanie tej rodziny. Szczególnie cenne jest głębokie przekonanie zawarte w dokumencie o potrzebie współpracy Kościoła i państwa w dziedzinie moralności, ponieważ oba narody są obecnie oskarżane o „łamanie praw człowieka” wtedy, gdy stają w obronie ładu moralnego w życiu osobistym, rodzinnym i publicznym.

Wspólne przesłanie Kościoła Prawosławnego w Rosji i Rzymsko-Katolickiego w Polsce przychodzi na pięć przed dwunastą, ponieważ kanclerz Angela Merkel już szykuje referendum paneuropejskie w kwestii utworzenia eurosuperpaństwa – organu Antykościoła. Tę inicjatywę IV Rzeszy Niemieckiej trzeba połączonymi siłami zablokować.

Andrzej J. Horodecki
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 37 do “Od Władywostoku po Odrę”

 1. Piotrx said

  Cyryl z mordem w tle – Jerzy Szygiel

  http://www.bibula.com/?p=59952

  Czytam dziś obszerne sprawozdanie prasowe z wizyty w Polsce rosyjskiego patriarchy prawosławnego Cyryla I i trafiam na suchą informację o podarunku polskiej Cerkwi dla rosyjskiej: mianowicie nasz arcybiskup Jakub „podarował patriarsze ikonę świętego męczennika Gabriela z fragmentem jego relikwii”. Nie należy się dziwić, że redakcja nie rozwinęła tematu, gdyż chodzi o rzecz poniekąd wstydliwą.

  Polskich i rosyjskich prawosławnych łączy kult patrona polskich dzieci i młodzieży św. Gabriela – sześciolatka zabitego w tajemniczych okolicznościach na wsi pod Zabłudowem, wiosną 1690 r. W Polsce, Rosji i na Białorusi prawosławni wierzą, że dziecko padło ofiarą żydowskiego mordu rytualnego, czyli wyznają coś, co należy do mitycznego jądra starego, europejskiego antysemityzmu. Dodatkowo i symbolicznie mamy tu do czynienia z „mikro-Chrystusem”, kimś kto przywołuje równie stary, antyżydowski zarzut o zgładzenie Mesjasza.

  (….)

 2. JO said

  Pierwszym Ksiedzem, ktory powiedzial mi o Cherezji Nowego Ekumenizmy – byl Ksiadz Prawoslawny. To za Tego Ksiedza Postednictwem rowniez Duch Swiety Zastopowal Moja i Calej Mojej Rodziny Smierc Duchowa

 3. JO said

  Zydowsko-Masonski Liberalizm zabija POLAKOW

 4. błysk said

  Rozważania autora artykułu takie sobie. W szczególności nie zgadzam się,że cerkiew okazała się silna w okresie komunizmu ; przeciwnie okazała się bardzo słaba i zduszono ja dość szybko. Również jakiś obrazek z Wańkowicza jest taki sobie : i co z tego,że po stronie rosyjskiej słychać warkot traktora ; ile krwi i zbrodni za tym niby sielskim obrazkiem stało.A po stronie polskiej byli nie tylko hrabiowie ,zresztą nie wszyscy tacy jak u Wańkowicza, byli np. bardzo dobrzy gospodarze z osadnictwa wojskowego . A współczesna rosyjska ekspansja gospodarcza to nie wszystko ,bo naród rosyjski wymiera na skutek obowiązującej ustawy o przerywania ciąży.Tak,że te rozważania p. Horodeckiego są nie na miejscu. Natomiast wspólna deklaracja Episkopatu i Cerkwi jest wielkim krokiem i tu się zgadzam, co więcej , jest to ogromny postęp cywilizacyjny po stronie rosyjskiej, bo dotychczas Rosjanie nie znali pojęcia dialogu , a obecnie go inicjują.

 5. JO said

  To Przeslanie dla Rosjan i Polakow jest jednoznaczne – jezeli chcesz Polaku, Rosjaninie miec swoj Kraj, Rod, Rodzine – w r a c a j do TRADYCJI, Wracaj do Kosciola, Organizuj sie wkolo Ksiezy a Ksieza niech beda Ojcami Duchowymi Twojej Wolnosci, ktora przeniesiesz na Wolnosc Twojej Rodziny od Czerowno-Masonsko-Zydowskiej Zarazy.

  Organizujmy sie TYLKO w kolo Tradycjonalistow

  Przestanmy Glosowac a idzmy na Msze Trydencka do Tradycjonalistow,

  Odbierzmy Koscioly judeokatolickim Ksizom

 6. Piotrx said

  Re 4: Słuszne uwagi Panie Błysk. Miejmy nadzieję że to tylko pierwszy krok i na nim się nie skończy. A w dalszej perspektywie pociągnie on za sobą dalsze konkretne pozytywne dla obu narodów działania i że tylko na samych deklaracjach się nie skończy.

  Ciekawe czy zmieni się /a moze już zmienił się?/ np status KK w Rosji od pamiętnejgo roku 1997 kiedy to wprowadzono tam prawo o „wolności religijnej” które czyni rozróznienie między „organizacjami religijnymi”, które posiadają zupełni legalne istnienie w Rosji: za takowe uznano cztery religie – prawosławną Cerkiew rosyjską, judaizm, islam i buddyzm, oraz „grupami religijnymi”, które nie korzystają z powyższego statusu i których sytuacja związana z pobytem w kraju jest bardzo niepewna- do tej ostatniej grupy przypisano tez i KK wraz z innymi sektami.

  Trzeba szukać porozumienia jak najbardziej – oby tylko jedna i druga strona robiła to szczerze i w oparciu o pełną Prawdę.

 7. Piotrx said

  A tutaj bardzo nerwowa reakcja neobanderowców:

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/5056/trudna-owczarnia

  Wśród (krytycznych) relacji wobec deklaracji arcybiskupa Michalika i patriarchy Cyryla umyka stanowisko wyrażane przez Ukraińską Cerkiew Grekokatolicką w Polsce i jego wiernych, wśród których nie brakuje neo-banderowców.

 8. JO said

  ad.7. Judeoukrainski Kosciol …..to nie unicki kosciol, nie z z takim nastaiwniem tam ludzi i nie taka nauka…

 9. AlexSailor said

  @Jo
  Dobrze Pan prawisz, tylko co zrobić, gdy najbliższa msza św. trydencka odprawiana jest 200 km od domu????
  Niemniej jednak dał Pan do myślenia.

 10. Piotrx said

  Re 9: Dokładnie , a może arcybiskup Michalik i jemu podobni pojednają się w końcu także z Tradycją?

 11. JO said

  ad.9. Czytac Mszal Rzymski, Biblie, Ojcow Kosciola Nauczanie, Kazania Ks Jana – w gajowce jest link… i duchowo polaczyc sie z Ksiedzem odprawiajacym Msze Trydencka .

  NIE UCZESTNICZYC w judaistycznej Mszy !! za zadne skarby swiata…

 12. Tralala said

  ad 11
  Papiez przygotowuje nam na rok 2013 nowy mszal – kompilacje Novusa z tridentina, beda mieli nakaz uzywania go wszelki grupy poslugujace sie dotej pory mszalem z 1962 roku.
  Ciekawe jakie kwiatki tam znajdziemy?

 13. Kapsel said

 14. JO said

  ad.12. To Wojna z Tradycjonalistami – To wojna z Bractwem Piusa X.

  Ten Mszal to kolejne pomieszanie z poplataniem . To kolejna konfuzja, tak by bezrozumni mogli miec stanowisko jak Pani Aga Ostatnio

 15. Kazek said

  RE: 4 , Cerkiew wcale nie została łatwo pokonana jest to też mit ukazujący Rosjan jako z natury zasługujących na komunizm, bezwolne bydło do popędzania.
  Proszę poczytać np o patriarsze Tichonie.
  19 stycznia 1918 roku Tichon wydał i podpisał list pasterski, w którym potępił nienawiść i okrucieństwo „…potworów w ludzkim ciele(…), prześladujących kościół prawosławny i chcących zniszczyć dzieło Chrystusowe…”.
  Zapłacił za to głową.
  Bolszewicy zlikwidowali około 300 tys. duchownych różnych wyznań w zdecydowanej większości prawosławnych.

 16. Głupia Zuzia said

  No może ja i głupia i prosta i nie znam historii, ale co tu czytam to jest nie żadne pojednanie ani nie przebaczenie ani nawet nie chęć porozumienia.W moim prostym rozumieniu jest to szukanie dziury w całym albo inaczej mówiąc szukanie zaczepki.No rozumiem że piszą tu różne agenty i nie chodzi im o porozumienie ale raczej o zniszczenie kiełkującego porozumienia na razie dwu chrześcijańskich odłamów kościoła chrystusowego.Ani n ie jestem dewotą ani nawet zbyt wierzącą ale wiem że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.Dla tego popieram wszelkie porozumienia choćby nawet nie zbyt idealne.W moim małym móżdżku to sprawa ma się tak – Prawosławni i katolicy uważają że wszelkie skrobanki i in vitro i pedalstwo jest grzechem ciężkim to niech się do tego stosują, a jak postępowcy uważają że trzeba się skrobać, pedalić i eutanazjować to droga wolna niech się pedalą,psiańczą,mordują i narkotyzują !.Jest to bardzo prosty i czytelny według mnie sposób aby zażyć wolności i spełnić się na tym łez padole.Nie można tylko narzucać swoich przekonań innym , to znaczy niewierzącym.Natomiast pasterze mają prawo uczyć swych wiernych tak jak im każe ich wiara.Moim zdaniem to wystarczy zeby oddzielić ziarno od plewy w stosunkowo krutkim czasie.S poważaniem głupia zuzia.

 17. bardzo said

  Dobrze sie stalo. Moze jest to poczatkiem czegos wielkiego, wbrew Tym, Co Nas Nienawidza.

  Ale zastanowmy sie przez chwile.

  Gdziesmy byli, gdy sily Zla mordowaly naszych braci Serbow lat temu moze trzynascie? Teraz sie wypowiadamy za pojednaniem Slowian, bo taka moda, bo tak sie nalezy. Bo tak piszom w gazetach i pokazujom w (prosze ukleknac) telewizji. Wtedy, wobec ohydnej zbrodni na Slowianszczyznie, najwyzej poburkiwalo sie z cicha na rozmaitych pokatnych forach, zwanych wtedy listami dyskusyjnymi.

  Spojrzmy prawdzie w oczy. Wolno nam podskoczyc jedynie na tyle, na ile pozwala nam pare centymetrow poluzowanej smyczy. Ktoregos pieknego dnia, Michnigowno znow parsknie „Smolensk!” i znow chocholy beda tanczyc tak, jak zagra kapela.

  Dobranoc panstwu.

 18. RSA said

  Cieszy mnie ta informacja, być może ta wizyta jest sondażem przed odwróceniem sojuszy. W każdym razie dla Polski na razie innej szansy nie widać, jeśli chce zachować niezależność, przynajmniej wewnętrzną. Nie dziwi też, że jest odbierana negatywnie przez Ukrainę. Kiedyś pisaliśmy na forum o tym szerzej, ale wydaje się, że alternatywa jest taka: albo rozbiór Polski, albo rozbiór Ukrainy.

 19. Głupia Zuzia said

  No jeszcze może dwa zdania i pewnie to będzie o te dwa zdania za dużo a chodzi o sławnego kapsla.Mnianowicie prezentuje on tu ciągle jakieś miejsca święte,zdarzenia cudowne i ludzi nie zastąpionych.Moim skromnym zdaniem jest to pogaństwo ,szamaństwo, dewotyzm albo zwykła naiwność.No i wielce szanowny pan Marucha może mnie usunąć ale to nie zmieni mojego zdania.

  Pani stałość poglądów nijak nie idzie w parze z ich rozsądkiem. Chce być Pani mądrzejsza, niż Kościół, wraz z jego papieżami, świętymi i uczonymi teologami. Powodzenia. – admin

 20. lemi58 said

  Panie Jo mylisz się na wieczność, Bóg Cudem Eucharystycznym w Sokółce potwierdza ważność mszy w Kościele Katolickim.

  Skąd ma Pan takie informacje? Czy Bóg może być zadowolony z Mszy skleconej przez masona, abp Bugniniego? – admin

 21. 25godzina said

  Wydarzenie tysiąclecia? Myślę, ze nawet gdyby Cyryl przywiózł tutaj zapowiedź, że katolicyzm w Rosji nie będzie w żaden sposób szykanowany to i tak nie można by był tego tak określić, a przecież nic takiego się nie stało i nigdy nie stanie.

 22. JO said

  Ad.18. Ani jedno, ani drugie a obu Nawrocenie!

 23. JO said

  Ad.20. Pan Bog tego tak nie potwierdza a przeciwnie, wola o Nawrocenie zbladzonych….

 24. JO said

  Ad.17. A gdzie Byla Slowianszczyzna jak Nas Robiono w Bambuka? Przygladala sie jak I my oglupialymi, wybaluszonymi oczyma. Moze Pan Bog teraz Da nam widziec!

 25. ad 11 „NIE UCZESTNICZYC w judaistycznej Mszy !! za zadne skarby swiata…”

  Proszę zauważyć, że Cud w Sokółce jest potwierdzeniem ważności Mszy św. w Kościele Rzymsko-Katolickim
  i dlatego proszę nie nawoływać do nie uczestniczenia w Mszach św. w naszych kościołach !
  Pan Jezus dokonał tego Cudu w zwykłym kościele parafialnym w czasie powszechnej rozterki,
  czy msza ta jest ważna czy nie i dzięki Panu Bogu za to potwierdzenie !
  Nie dajmy się oderwać od Kościoła Rzymsko-Katolickiego !

  Nie widzę, dlaczego miałby być potwierdzeniem ważności Mszy skleconej przez masona Bugniniego. – admin

 26. JO said

  Ad.25! ….pan jest w Poteznym Bledzie

 27. 25godzina said

  @25
  Już samo istnienie formalne dwóch różnych rytów tej samej niby Mszy oznacza, że są jakieś różnice. Skąd się wzięły dwa różne ryty skoro Msza ta sama i co to za różnice?
  http://tiny.cc/3poejw

  A skoro są dwa RÓŻNE ryty, to znaczy że któryś z nich jest (co najmniej) legalniejszy. To tak jak z bogami których wyznawcy spotkali się w Asyżu. Skoro bogów jest wielu to znaczy, że się różnią między sobą, a skoro się różnią, to znaczy, że są pośród nich bogowie „silniejsi” i „słabsi” a to znaczy, że tylko jeden jest „najsilniejszy”. A zatem „nie warto” wyznawać pozostałych, bo prawdziwy jest tylko jeden.

  Mam nadzieje, że rozumie Pan o co mi chodzi.

 28. JO said

  Ja Widze, ze atak na Bractwo jest OLBRZYMI . Wywolywany jest on Talmudycznym odwroceniem „Kota ogonem”! Przyklady Sokolki, niby przywrocenie Mszy Trydenckiej Przez B16, I teraz Wizyta o B. Cyryla….a w miedzy czasie wykorzystanie Ks Natanka Dzialan, …to wszystko nadinterpretowane Ma Pokazac ludziom, ze Bractwo jest niepotrzebne, jest w Bledzie, Ma udezyc w Bractwo I wkolo Bractwa Zgromadzonych Wiernych Tradycjonalistow, Tradycyjnych Katolikow.

  Typowe Talmudyczne Dzialanie

  Tak właśnie jest. – admin

 29. ad 28
  Czy wg rozumu ludzkiego łatwiej jest przelać szklankę wody do oceanu czy ocean do szklanki ?
  Ocean, pomimo jego zanieczyszczenia nadal pozostaje oceanem i tylko pozostaje sprawa jego oczyszczenia.
  Proszę pamiętać, że proces oczyszczania Kościoła Katolickiego zawsze przebiega od wewnątrz nigdy z zewnątrz.
  Dlatego proszę więcej zaufać Panu Bogu w Trójcy Przenajświętszej jedynemu i Matce Bożej naszej Królowej.
  Proszę wierzyć, że narastający modernizm w Kościele jest dla nas wszystkich bolesny i smutny
  ale samo Bractwo Św. Piusa X nie jest dla nas zbawieniem i rozwiązaniem naszego problemu.
  Sami mają wiele własnych problemów.

  Ufanie Bogu to nie siedzenie z założonymi rękami i czekanie na Jego interwencję.
  A Bractwo nie ma najmniejszego zamiaru być „zbawieniem” – po prostu walczy, jak potrafi, o zachowanie Kościoła katolickim. Czyni to właśnie od „wewnątrz”, bo JEST CZĘŚCIĄ KOŚCIOŁA.
  I pewne sukcesy odnosi. – admin

 30. Głupia Zuzia said

  No to jak się przyjęłam to jeszcze powturzę bo może temat zlikwidowany albo ja się zagubiła a chodzi o amber gold.Jak mnie pan Marucha skasuje to uznam że tak trzeba.Mianowicie pisała ja swoją historje jak oszczędzała i dochodziła do poziomu przeżycia ale to gdzieś znikło.W skrucie pr\zeżyła ja już swoje i dorabiała się od zera .Za 20 lat pracy i ścisłego oszczędzania założyła rodzinę a za resztę kupiła maszynę do szycia marki łucznik którą teraz aywaliła na smietnik bo tylko do tego sią nadawała po 4o letnim nieużywaniu.To samo było z pieniędzmi.W obliczu ze wszech stron zwiastowanego kryzysu uważam że będzie to samo i papierowym i złotówkami będzie można się co najwyżej podcierać a złoto jak zawsze niewiele straci na wartości i ten plichta na pewno spłacił by lokatorów tym złotem co go miał ale zgraja sprzedajnych sługusów pożarła się o zdradzieckie srebrniki i popsuła konkurencji geszeft.Jedna swołocz warta drugiej .Bo ZUS oferuje lokaty na życie pod nazwą ,,pewny zysk ,, na 30 % na 3 lata to jest po 3 latach 100% lokaty.I co tu mędzić o 15% w amber gold???.Oczywiście środowiska prawicowe nic o tym nie wiedzą podobnie jak świątobliwy mninister gowin i PIS i PSL i PO i palikot i insze partie kanapowe.Staram się nie zdenerwować Marychi i nawet pisze go z duży litery i niech się wysili i sprawdzi te informacje o ZUSie i lokatach w pewny zysk na 30%.S poważaniem może w poprzednim poście zbyt uniosłam siem i używałam niezrozymiałych słów dla wysokowykształconych uszu pana Maruchy.

 31. Kapsel said

  Re 29

  Tylko widzi Pan, żeby ten ocean w ogóle zobaczyć, to trzeba złapać głęboki oddech i wzbić się trochę wyżej niż monitor i klawiatura a to już dla Wielu zbyt trudne.Nie chce się leniom popatrzeć jak to z góry wygląda.Pozdrawiam.

 32. JO said

  Ad.29. Wlasnie odwrotnie.Bractwo Piusa X jest Zbawieniem, Rozwiazaniem danym Nam Od Boga tak jak Kiedys Jezuici, jak inne pojedyncze Osoby Swietych, tak I dzis tylko Jeden Biskup, ktory wyswiecil 4 nam Biskupow wykonal Zbawienna Prace dla calego Kosciola I tym samym wzywa Nas do jej kontynuacji.

  To pojedyncze ludzie a nie mash ludzkie wykonuja Zbawienna Prace za Laska Ducha Swietego.

  Teraz jestesmy Swiadkami olbrzymiego talmudycznego ataku na Bractwo, na Laske Dana Nam Od Pana Boga.

  Bro my Tradycjonalistow
  Bronmy Bractwo
  Panie Boze daj sily Bractwu I Tradycyjnym Katolikom wkolo Bractwa Zgromadzonym

 33. Kapsel said

  Re 28
  Typowe Talmudyczne Dzialanie

  Typowe Talmudyczne Działanie to zamiana Tradycji na Konserwę a Konserwa od Tradycji rożni się tym że ma określony termin do spożycia ,po której staje się nie do zjedzenia ,jest trująca i wędruje na śmietnik !

 34. bardzo said

  Ad 24 (JO)

  Tyz prawda. Ale ktos musi to pierwszy powiedziec i ktos musi pierwszy cos zrobic. Wyciagnac reke, otworzyc drzwi. Inaczej, cywilizacja wygniecie nas wszystkich dzikusow, narod po narodzie.

  A jest nas ponad pol miliarda. Genetycznie moze i drugie tyle.

 35. RomanK said

  NU i do czego doszla nasza Gajowkowa Yeshiva????czyje tzadykim mondrzejsze????
  Jakos nikt nie poeusza tresci przeslania ..Patriarchy i Acb Michalika;;;; nie dostarczyli jeszcze instrukcji???”=____
  Trzeba czekac ,,zatkalo nawet najpowazniejsze super think tanki:_)))) Tilki Cerkiew Rizunow Lachoryziw…czuji z daleka szczom woniajet:-))))Ojjj czuji:-)))duzo dobre czuji:-_)))

 36. anna said

  Panie Marucha,nie ma żadnych błędów doktrynalnych w Orędziach jakie
  otrzymała Vassula.
  Odsyłam do książki O.Rene Laurentin,;Jak rozpoznać znak dany od
  Boga.Odpowiedzi na zarzuty wobec Vassuli Ryden; (wyd.Vox Domini )
  http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/vd-laur.html
  wybitnego specjalisty w rozeznawaniu charyzmatów i objawień.
  Konsekwentnie wspiera objawienia Vassuli wskazując na bezpodstawność
  stawianych jej zarzutów,oraz liczne owoce wynikające z lektury
  ;Prawdziwego Życia w Bogu ;- nawrócenia i pogłębienie zycia duchowego i
  pracę na rzecz jedności aby Kościół oddychał ;Dwoma Płucami;

  Odpowiedź na zarzuty wobec Vassuli Ryden i książki „Prawdziwe Życie w Bogu”
  http://voxdomini.com.pl/zarz/zarz_ind.html

  Świadectwo kierownika duchowego Vassuli O.Michaela O,Carrolla
  http://www.voxdomini.com.pl/vass/smierc-ojca.htm

 37. Pud said

  # 35
  „Jakos nikt nie porusza tresci przeslania ..Patriarchy i Acb Michalika;;;; nie dostarczyli jeszcze instrukcji???”=____”

  Instrukcyje w drodze. Niebawem pudla rezonansowe sie odezwa : -)

Sorry, the comment form is closed at this time.