Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Praworządność a la III RP

Posted by Marucha w dniu 2012-08-21 (Wtorek)

Sprawa Amber Gold i jego szefa Marcina Plichty dopiero się rozpoczyna („jest rozwojowa” – by użyć bełkotu obecnej nowomowy) i trzeba będzie poświęcić jej odrębną, dłuższą analizę. Już teraz jednak nasuwa się kilka bardzo niepokojących uwag.

Plichta został dziewięć razy (!) skazany prawomocnym wyrokiem sądowym i za każdym razem dostawał wyrok w zawieszeniu, a raz grzywnę w wysokości (uwaga!) 150 zł. To zdumiewające. Z reguły, gdy raz już skazany popełnia nowe przestępstwo, poprzednie zawieszenie zostaje anulowane i klient idzie za kratki. Ale nie w przypadku Plichty. Należy więc przypuszczać, że albo posiada bardzo dobre powiązania polityczne (między bajki włóżmy niezależność sądów i prokuratur), albo jego zawieszenia zostały poparte odpowiednimi papierami produkowanymi przez NBP lub inny, niepolski bank. Mało tego, cały czas prowadzi interesy finansowe.

Dopiero gdy rozpoczęła się afera z Amber Gold okazało się, że Plichta: nie składał przez dwa lata sprawozdań finansowych, prowadził bez zezwolenia działalność bankową (właściwie parabankową), wyłudził bezprawnie wpis w KRS, kupował i sprzedawał wartości dewizowe bez wpisu do rejestru działalności kantorowej itd. Itp. Tymczasem tysiące ludzi czeka (jak się wydaje, na próżno) na zwrot oszczędności wpłaconych do Amber Gold. Przedstawiciele władz oraz aparatu nazwijmy to sprawiedliwości natomiast twierdzą, że zwrot ich wkładów jest problematyczny, ponieważ wpłacający sami zdecydowali się na ryzyko. Trzeba powiedzieć, że tłumaczenie takie stanowi nie lada bezczelność i usprawiedliwienie oszustwa, względnie własnych zaniedbań – mimowolnych czy umyślnych, to inna sprawa. Jeśli ktoś otwiera przedsiębiorstwo i obiecuje zysk od wkładu, psim obowiązkiem władz nadzorczych jest sprawdzenie wiarygodności założyciela interesu. Trzeba tu przyznać, ze Komisja Nadzoru Finansowego kilka razy sygnalizowała prokuraturom nieprawidłowości Amber Gold, ale te sprawy umarzały. Dlaczego? Powinno to zostać wyjaśnione. Tak czy inaczej, majątek Plichty jest pokaźny i należy go przeznaczyć na wypłaty dla poszkodowanych. Resztę powinien zwrócić Skarb Państwa. To państwo bowiem nie dopełniło elementarnych obowiązków, by zweryfikować Amber Gold.

Jest jedna okoliczność przemawiająca – ale tylko częściowo – na korzyść Plichty. Zaangażował się on w finansowanie linii lotniczych OLT Express, które stanowiły poważną konkurencję dla państwowych PLL „Lot”. Po pewnym, krótkim czasie banki odmówiły obsługi firmy. Amber poniósł straty, a OLT Express ogłosił upadłość. A wiadomo, że inwestycje w tego rodzaju przedsięwzięcia zwracają się dopiero po kilku latach. Prawdopodobnie zadziałał tu „Lot”, aby utrącić konkurenta. To jednak stanowi okoliczność poboczną. Notoryczny oszust został dopuszczony do działalności parabankowej, a jego przestępstwa były kryte przez umarzające sprawy prokuratury.

Na razie podejrzany, po przesłuchaniach w prokuraturze, mimo ze postawiono mu sześć zarutów, chodzi dalej na wolności, tyle że został objęty nadzorem policyjnym i odebrano mu paszport. Sprawa ma jeszcze inny wymiar – polityczny. Jak się wydaje, na tle sprawy Plichty zostanie uchwalona nowa ustawa dotycząca działalności parabankowej, która uderzy w te instytucje. A chodzi tu o SKOK, który ze względów politycznych stanowi cierń w oku rządzących Polską. Amber zawinił, uczciwy SKOK poniesie konsekwencje. No i nieszczęśni klienci Plichty. Ale poszkodowani nie stanowią przecież przedmiotu troski rządzących. Troską natomiast jest syn premiera, który pracował w liniach OLT. Ani jemu jednak, ani tatusiowi włos z głowy nie spadnie. Podobnie jak Plichcie. Założą się Państwo?!

Zbigniew Lipiński
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 12 do “Praworządność a la III RP”

 1. Niedaleko said

  Rok 2010-ty

  „Ale sprawa Amber Gold jest wyjątkowa z innego powodu. Otóż obecny prezes firmy, Marcin Plichta, w przeszłości był skazany przez sąd za… sprzeniewierzenie pieniędzy klientów. W 2002 r. miał firmę „Multikasa”, skupiającą punkty kasowe, w których klienci mogli opłacać rachunki za prąd czy telefon. Okazało się, że pieniądze klientów „Multikasy”, zamiast trafiać na konta zakładów energetycznych czy operatorów telefonicznych lądowały w kieszeni właścicieli firmy. Plichta został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.”

  http://samcik.blox.pl/2010/04/Posrednikiem-finansowym-nie-moze-zarzadzac.html

 2. Piotrx said

  Nie na temat

  Jobbik pozywa szefa Centrum Wiesenthala
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/21/jobbik-pozywa-szefa-centrum-wiesenthala/

  Czy to prawda nie nie wiem?
  Setki trupów na budowie warszawskiego metra
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7174&Itemid=56

 3. Pokręć said

  przepraszam, jakie „państwo” nie zweryfikowało tego, co z mocy prawa powinno było sprawdzić? Dlaczego znowu podatnik Kowalski ma płacić z własnej kieszeni za zaniedbania urzędników? Co ja jestem winien, że jakiś urzędnik nie sprawdził w przypadku pana Plichty papierków, o które mnie normalnie przegania przez pół roku? Wiem jak jest, jak budowałem dom, to musiałem papierki do ostatniego, najmniejszego świstka wyzałatwiać (i słono opłacić każdą pieczątkę z napisem „uprawniony specjalista w zakresie…”). A tutaj – jakby urzędników opanowała pomroczność jasna. Zobaczył nazwisko „Plichta” w papierach i już oczki w słup, jak zahipnotyzowany gnie się w pas i moczy na każdą myśl o sprawdzeniu rejestru skazanych. Bo przecież taki urzędnik też nastrzelał dzieci i coś musi im dać jeść…
  Jak znam życie, Plichta dostanie jakiś symboliczny wyrok kilku lat bez zawieszenia i na tym się skończy. Za parę lat wyjdzie i będzie mógł spokojnie zyć do końca zycia z tego, co nakradł. Gdyby nie ostrzeżenie nadzoru finansowego, Amber Gold do dziś by kosiło Polaków. A ostrzeżenie się pojawiło, bo ktoś komuś na odcisk nadepnął, np. w tej ostatniej aferze, kiedy biura podróży padały jedno za drugim.

 4. MAHAKALA said

  Jest to jawne państwowe oszustwo, to państwo na oczach wszystkich okradło naiwnych obywateli, to było z góry ukartowane. Plichta jest tylko slupem. Banki leżą na łopatkach są bez pieniędzy. Ludzie wycofujcie wkłady w bankach żeby nie okazało sie że nie maja pieniędzy i ogłoszą upadłość i zostaniecie bez grosza. To jest celowe działanie banksterów i wszystkich ugrupowań politycznych, powtarzam wszystkich ugrupowań politycznych. Skandalem jest ze państwo buduje autostrady nie płacąc wykonawcom, buduje gazoport nie płacąc ludziom pensji, ten kraj opanowali gangsterzy i banksterzy. Uświadomcie sobie ze nie ma już państwa.

 5. Isreal said

  „Resztę powinien zwrócić Skarb Państwa.”
  byle nie z moich podatków
  niech płaci psychicznym, ale nie z moich……………..
  nie zgadzam się
  na wiele nie wyrażam zgody……………….

  ale kogo to ………………………………………

 6. Kibic said

  Na marginesie…

  – Nowa sprawa/wyrok bynajmniej automatycznie nie odwiesza innego wyroku!
  – Szum wokol klopotow AMBER GOLD tylko napedzal zadania klientow o przedterminowy zwrot wkladow.
  W podobnej sytuacji pasc musialyby nawet duze klasyczne banki.
  – Zdumienie budzi, ze firmie majacej roczny obrot na poziomie 2 miliardow (!) zostaje wstrzymane
  biezace finansowanie linii lotniczych.
  – cos pachnie wielowatkowa kombinacja… fundusze otwarcia (?), „slup”, wymuszenie
  upadku,sytuacja prawna wykluczajaca realna perspektywe zwrotu(!!)…
  – Absurdem oczekiwanie „prezentu” od Skarbu Panstwa.

  Kibic
  z Reims, 21.08.2012

 7. Głupia Zuzia said

  No ja tradycyjnie już głupia ale pamiętam czasy kiedy zarabiała ja najsampierf 1200 zł potem w górnictwie 3500 a potem prywatnie 4-5-6 tysięcy i systematycznie oszczędzała w PKO.No i uskładała ja sobie na malucha który kosztował 60 tysięcy ale jak już uskładała to on kosztował 80 tys.No to ja uskładała ponownie te 80 tys ale w międzyczasie ślub, precjoza i odzienie to była najlepsza moja inwestycja do dziś z tego kożystam.Za reszte wystała ja w kolejkach maszynę do szycia marki łucznik co ją nie dawno wyniesła na śmietnik bo do niczego inszego się nie nadawała.No i zaczęła ja zaraniać w milionach złotych.Oczywiście obrączki ja upolowała ale juz pierścionek musiała sobie kupić prywatnie bo męż nieradny.No to teraz o tem amber golt.Jeśli to prawda co wszystkie mówio to amber jest ok.Jak kupił te kilkadziesiąt kilo złota za wkłady to po nadejściu prawdziwego kryzysu papierowymi złotufkami można se będzie du…pe potcierać a za złoto można zadowolnić wszystkie lokaty i jeszcze zostanie.Na moją głupią głufke to po prostu rządzące Polską mafijno-sprzedajne bandyckie związki przestępcze pożarli się z przyczyn zdalnego sterowania zdrajcami oraz ze zwykłej zachłanności i z tej przyczyny te nieporozumienia. Bo wszyscy warci jedni drugich i te same złodziejskie metody stosują.Na ten pszykład ZUS oferuje lokaty (pewny zysk) na 30% na 3 lata to jesy na 3 lata 100% wkładu.Niby ubezpiecza na życie bez podatku belki ale skąd te 30% to już tylko wie chyba skur..winsyn tusk albo ten bandyta finansowy rostowski.No oczywiście żaden sąd ani prekurator ani inszy świątobliwy mninister sprawiedliwości nic o tym nie wie k…wa ich mać w dupe posrana.S poważaniem związek pszestempczy rządzi a narodowcy pier..lą o tym czy kaczyński jest be i czy ziobro zamordował blide.A p… sie we swój głupi łep.No i s poważaniem niech se marucha sprawdzi te wiadomości abo niech nich usunie żeby mieć śfienty spokój i zero spamu.

 8. jowram said

  Wiadomości wysoce niestosowne – 05

  Nadchodzi 3 września – Poniedziałek Korku Ostatecznego w Wafce – a HGW ujawnia, że rok opóźnienia to termin wzięty z sufitu – będą trzy lata!

  Afery w III RP wybuchają, a potem cichną i nigdy nie można się dowiedzieć jak się skończyły. (Bo o ich wyjaśnieniu nawet marzyć nie można – do tej pory Matka Wszystkich Afer – cZyli afera FOZZ nie została wyjaśniona, a co dopiero jakieś tam Olewiniki czy Sobótki) Kolejna afera jest natychmiast przykrywana jakimiś pierdołami, wrzutkami, sianiem i rozmywaniem informacji. Nawet tutaj Trzech Pożytecznych Idiotów, ewent. szczwanych, dobrze opłacanych, sieje popelinę i zatyka strony portalu watą.

  Wczoraj HGW udzieliła wywiadu Uwaga! UWAGA! Janinie Paradowskiej (szkoda, że nie Wandzie Odolskiej, Ricie Radkiewiczowej czy Barbarze Seidler). HGW oświadczyła oficjalnie, iż rok opóźnienia na budowie II linii metra, to termin wzięty z sufitu – będą bowiem trzy lata opóźnienia.

  Cud, że tarcza drążąca tunel w skutek wcześniejszych opóźnień (!) nie została umieszczona na zalanaj stacji Powiśle – starty by były miliardowe! Jednak zamiast zbudować most kolejowy nad Wisłą, HGW potwierdziła budowę tynelu pod Wisłą. A co będzie, jak w 600 m tunelu też zrobi się „dziura kurzawkowa”? Co poczną miliony wyborców PO jak woda dziurą zaleje tunel, a tunelem całe metro i wszystkimi stacjani metra zaleje Warszawę do drugiego piętra budynków? Nie wiem -na szczęście mamy „wybitnych fachowców, którzy myślą” – mieszkam na 10 piętrze, to poczekam co wymyślą.

  Aferą Amber Gold wszyscy już żygają, tak wiemy, Marcin P. to zwykły słup, jego firma to przykrywka do prania pieniędzy, dlatego został wymyślony, i dlatego był chroniony. Prof. Jadwiga Satniszkis w TVN 24 (!!!), to musi być prawda objawiona skoro w TVN 24, rzuciła kwotę przepierki – dwa miliardy zł.-
  dzisja mówi się na mieście o 12 – 20 miliardach. OK! – guzik mnie to obchodzi, myślę gorączkowo kto by mi pożyczył 200-300 zł!

  Odprysk amberowo-goldowy to kwota jaką Marcin P. dał Andrzejowi Wajdzie na film o Wałęsie z Dorotą Wellman w roli legendy Solidaraności. Prezydent Gdańska P.O.Adamowski zapewniał, że 10 szanowanych obywateli Gdańska w tym Marcin P. dali Wajdzie razem 500 tys. – a tu potwierdzono, że Wajda dostał od Marcina P. trzy miliony zł. Wajda przerwał produkcję, uciekł
  w chorobę, jest w sanatorium, milczy. Podobno afera z Amber Goldem spadła mu z nieba. Film okazał się być knotem niebywałym, scenariusz do d…, teraz ma pretekst by go nie skończyć i nie pokazać. A cało PO Polska będzie żyła legendą o genialnym dziele Wajdy leżącym na półce.

  Czekamy z rosnącym zainteresowaniem, jaka to nowa afera przykryje aferę Amber Gold???

  Remigiusz Włast-Matuszak

 9. 166 bojkot TVN said

  http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/3252-kancelaria-familijna
  Kancelaria “familijna”
  Kogo zatrudnia prezydent Komorowski

  180 milionów złotych – tyle wynosi tegoroczny budżet Kancelarii Prezydenta RP. To 9 mln zł więcej niż w roku 2011 i 25 mln zł więcej niż w 2010 r. (w ostatnim roku urzędowania Lecha Kaczyńskiego). Dla porównania: tegoroczny budżet Kancelarii Premiera to niespełna 117 mln zł – półtora miliona mniej niż rok wcześniej. A przecież i konstytucyjnie, i faktycznie władza Donalda Tuska jest nieporównanie większa niż Bronisława Komorowskiego. Z kolei Kancelaria Sejmu ma w tym roku do wydania 412 mln zł – o 18 milionów mniej niż w poprzednim. Tyle że posłów jest 460, zaś Komorowski – jeden. A zatem prezydent to najdroższy i najszybciej drożejący organ władzy w III RP.

  Na co idą tak wielkie pieniądze, które dostaje Pałac Prezydencki? Przede wszystkim na utrzymanie “dworu” głowy państwa. Określenie “dwór” nie jest tu żadną przesadą, jeżeli wziąć pod uwagę, ilu ludzi zatrudnia Kancelaria i podległe jej Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Zapytaliśmy o to Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta, ale do momentu zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z dalece niepełnych szacunków prasowych z poprzednich lat wynika, że prezydencki personel liczy dziś powyżej 400 osób – więcej niż za kadencji każdego z poprzedników Bronisława Komorowskiego.
  (…..)

 10. 166 bojkot TVN said

  Jesienne wybory?
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/71676,amber-gold-olt-express-elewar-tusk-pawlak-serafin-i-cala-reszta

 11. 166 bojkot TVN said

  http://janpinski.nowyekran.pl/post/71700,200-lat-temu-oszustow-zabijano
  (….)
  Ostatnio skazano szefa piramidy finansowej Interbrok, która w 2007 r. przewaliła oficjalnie 260 mln zł na 7,5 roku więzienia. Faktycznie było to znacznie więcej (mówi się o miliardzie złotych) bo część ludzi lokowała tam „lewe” pieniądze. Oskubani w większości należeli do VIP-ów. Dziś nie mogą podać ile naprawdę stracili, bo urząd skarbowy zapytałby się skąd mieli pieniądze i niezależnie czy je stracili, musieliby płacic 70 proc. podatku od nieujawnionych dochodów.

  Firma nie reklamowała się, ale wykorzystywała BRE Bank do potwierdzenia swojej wiarygodności. Klientów przyjmowali szefowie firmy w siedzibie tego banku. Jednym z właścicieli był Andrzej K., były minister w rządach SLD i były członek rady nadzorczej BRE. Była polecana tzw. pocztą pantoflową. Aby zrozumieć skalę zjawiska podam tylko jednego poszkodowanego: były szef kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego, Marek Ungier, przyznał, że stracił w Interbrok milion złotych.

  Interbrok miał „zarabiać” na spekulacjach walutą. „Gwarantował” 20 proc. rocznie. Biznes padł, bo giełda zaczęła przynosić 40 proc. rocznie i ludzie chcieli przenieść depozyty.

  Skazany prezes dostał 7,5 roku więzienia. Pozostali właściciele 2 razy mniej. Nie byli karani. Wyjdą za dobre sprawowanie po odbyciu połowy kary. Moim zdaniem kilka następnych pokoleń w ich rodzinach nie musi myśleć o zarabianiu pieniędzy. Podobnie będzie z Marcinem P., który 3 lata temu deklarował roczny dochód na poziomie 600 zł. Zostanie skazany na kilka lat, odsiedzi i zacznie wydawać pieniądze. Bo obecny system chroni tylko oszustów.

 12. Wandaluzja said

  http://polmap.republika.pl/polska1.htm
  ***
  Dostałem prospekt Monumentalnego dzieła MAPY HISTORYCZNE POLSKI, Copyright – „igd” 2004-2012, kontakt e-mail, z następującą preambułą: SIEDZIBY WŁADZY I STOLICE – GIECZ:
  Gród stołeczny od 860 z przerwami do 1038 roku. Wieś w województwie wielkopolskim położona nad rzeką Moskawą – 25 km od Gniezna i 30 km od Poznania. Jeden z najstarszych ośrodków związanych z początkami państwa polskiego. Prawdopodobna siedziba rodowa pierwszych Piastów… więcej…

  Już z tej preambuły wynika, że jest to DZIEŁO Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, który jako szef antypolskiej siatki terrorystycznej – złożonej z samych Żydów – dostał od czechosłowackiego sądu Wojskowego karę Śmierci, od której ocaliła go amnestia Monachijska. Potem z tą Antypolską Siatką Terrorystyczną przeniósł się z Czech do Krakowa, gdzie utworzył Krakowską Szkołę Archeologiczną, którą POKOCHALI Francuzi.
  Szkoła ta zrobiła światową karierę dzięki powołaniu w Warszawie I rządu III Rzeczpospolitej z holokaustycznego haremu Boskiego Adolfa – no bo ta Antypolska Siatka Terrorystyczna była HOLOKAUSTYCZNA, jak świadczy film Spielberga LISTA SCHINDLERA, który zdobył ILEŚ Oskarów.
  Ma to tylko jedną analogię, w postaci UŚWIETNIENIE akcesy Polski do Unii Europejskiej wystawą WANDALOWIE, której patronowali Prezydenci Polski i Niemiec. Na wywstawie Wandalowie Grecy zarobili 130 miliardów Euro, ale ile zarobią na Mapach Polski z KSzA?
  O tej Krakowskiej Szkole Archeologicznej piszę w klsiążce „Incydentu nie było”, Gdańsk 2001.

Sorry, the comment form is closed at this time.