Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  prostopopolsku o Schiller na liście Ukraiń…
  Piotr B. o Schiller na liście Ukraiń…
  bryś o Turbina wkracza na scenę
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Suwerenna polityka monetarna nad przepaścią

Posted by Marucha w dniu 2012-08-23 (Czwartek)

Rządząca koalicja PO-PSL pragnie wszystkimi możliwymi sposobami spełnić warunki przyjęcia tak szybko, jak to tylko możliwe obcej waluty euro. Muszą być zachowane różne wyniki finansowe państwa, jak np. deficyt Skarbu Państwa. „Poczekalnią” do Europejskiej Unii Walutowej (EUW) jest dwuletni okres przejściowy w systemie ERM II. Ma on na celu ograniczenie wahań walut.

Gdy nasza waluta stała się najszybciej taniejącą walutą na świecie, wyprzedzała nawet waluty Brazylii czy Meksyku, gdzie ryzyko walutowe było większe. Fundusze wysokiego ryzyka (firmy hedgingowe) poszukują rozchwianych rynków, na których poprzez szybkie spekulacje można zarobić. W samej chęci kupienia taniej i odsprzedania drożej (spekulacja) oczywiście niż złego nie ma. Co innego gdy dochodzi do manipulacji.

Nagłe słabnięcie wartości złotówki rozpoczęło się, gdy rząd zaczął przyspieszać przygotowania do przyjęcia euro. W systemie ERM II dany kraj, jego Bank Narodowy (centralny) musi bronić kursu swej waluty, nie dopuszczając do zmiany kursu +/- 15%. Jest to świetna okazja do zarobienia dużych pieniędzy. I tak też się robi.

George Soros w latach 90. zaatakował brytyjskiego funta, wiedząc że bank centralny będzie bronił kursu. Potężny kraj, pod względem gospodarczym, jakim jest Wielka Brytania, była w stanie bronić kursu funta tylko kilka tygodni, a potem poddając się. Dzięki temu, George Soros zarobił fortunę. Gdyby bank centralny nie bronił funta, G. Soros by stracił. Analogiczna sytuacja może być Polsce. W systemie ERM II NBP będzie musiał właśnie tak bronić kursu złotówki. Wtedy atak na naszą złotówkę, nie będzie obarczony żadnym ryzykiem.

Nie trudno sobie wyobrazić ile państwo straci na tym sztucznym bronieniu kursu. Kolejny przykład. Rosja wydała na bronienie kursu swej waluty 160 miliardów dolarów (!). Ile straci Polska w ciągu dwóch lat w systemie ERM II?

A dopiero potem zacznie się „dobrodziejstwo” wspólnej waluty.

Największe państwa z członkostwa w EUW straciły, zwłaszcza widoczny spadek zamożności Włochów – z 21,4% powyżej do 1,5% poniżej średniej UE. Wedle szacunków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2005 r. najbliższe dekady (!) będą spadkiem ekonomicznego znaczenia euro-landu w stosunku do innych państw rozwiniętych na świecie. Na rok 2030 szacowany jest dochód na głowę w strefie euro niewiele przekraczający dochód Amerykanina, a obecnie jest to „tylko” o 30% mniej, a więc z analiz na najbliższe dekady jasno wynika, iż posiadanie euro – to równia pochyła. A jeszcze na początku lat 90. różnica wynosiła kilkanaście procent.

W dokumencie „Komisji Europejskiej” z 1990 roku, będącym podstawą Traktatu z Maastricht, na pierwszym miejscu wspaniałości płynących z posiadania wspólnej waluty zapisano fakt, iż podróżowanie po Europie będzie tańsze. Wymiana gotówki w kantorach wiąże się ze stratą do 47% wartości swych funduszy (wedle wyliczeń „KE”). Co ciekawe, dalej „KE” sama przyznaje, iż podróżowanie z kartą kredytową wynosi już tylko do 1,5% strat (!). A więc już pierwszy argument dobrodziejstw wspólnej waluty jest mityczny.

Każde państwo, każda gospodarka ma swoje cykle koniunkturalne. Dobrym przykładem jest zachowanie się gospodarek na nagłe wzrosty cen ropy naftowej. Inaczej to odczuwa Wielka Brytania (producent i eksporter) inaczej Niemcy (importer i eksporter produktów przetworzonych) i jeszcze inaczej np. Portugalia (nie zaliczająca się do żadnej z tych grup). W takim wypadkach, gdy skutki są różne, dane państwa mogą (mogły) amortyzować takie wstrząsy poprzez wpływanie swych banków centralnych na swe kursy walutowe i politykę pieniężną. Po wejściu do strefy euro – nie ma takiej możliwości. Wspólny bank centralny i Pakt na rzecz rozwoju i stabilności (PSR) wykluczają podjęcie takich kroków obronnych przez państwa euro-landu.

Europejski Bank Centralny (EBC) nie jest w stanie, nawet gdyby chciał, ratować sytuacji np. w Portugalii czy we Włoszech (poprzez obniżkę stopy procentowej) bez zwiększania presji inflacyjnej np. w Irlandii i na odwrót, nie jest w stanie „schładzać” przegrzanej gospodarki Irlandii (przez podwyżkę stopy procentowej) bez pogarszania sytuacji we Włoszech i Portugalii. Ponieważ wszystkie te państwa posiadają tę samą jednostkę pieniężną, niemożliwe jest także najprostsze rozwiązanie – dewaluacja walut Portugalii i Włoch. I to jedno z największych zagrożeń.

Obroty z resztą świata wzrastają szybciej niż w ramach EUW, odwrotnie niż tego oczekiwano przed zawarciem Traktatu z Maastricht. Reszta świata rozwija się znacznie szybciej niż EUW i wymiana z tym krajami będzie szybko rosnąć. W sensie gospodarczym znaczenie Europy maleje i okazje do wzrostu eksportu leżą zupełnie gdzie indziej. Z tego względu, przyszłość EUW rysuje się niezbyt optymistycznie i z czasem, argumenty, które 20 lat temu przemawiały za przyjęciem wspólnej waluty będą jeszcze mniej istotne.

Kolejnym argumentem była integracja rynków finansowych, co miało obniżyć koszty zaciągania kredytów oraz poprzez obniżenie stóp inflacji do obniżenia nominalnej stopy procentowej. Lecz niestety, w praktyce liczy się tylko obniżka realnej stopy procentowej. Co z tego, że stopa procentowała spadła np. z 7% do 4% jeśli w tym samy czasie inflacja spadła z 5% do 2% – realna stopa procentowa pozostaje na poziomie 2%.

Spadek stopy procentowej wynikający z przystąpienia do Strefy-euro nie spowodował we Włoszech boomu inwestycyjnego, gdyż walka z inflacją doprowadziła ten kraj do długotrwałej stagnacji i firmy pesymistycznie patrzą w przyszłość. Nawet zaciąganie kredytów w euro przez Włochów wcale nie zmniejszyło ich kosztów, ponieważ banki niemieckie wymagają wyższej premii za ryzyko, niż np. od firm niemieckich.

Pozbycie się mechanizmu korygującego poprzez dewaluację waluty narodowej, doprowadziło do mocnego usztywnienia gospodarek państw euro-landu. A nic tak nie szkodzi gospodarce jak sztywne, sztuczne normy. Europejski Bank Centralny w Frankfurcie nad Menem ma status kompletnej niezależności od „władz unijnych” i narodowych.

Pierwowzorem dla EBC był Bundesbank, niemiecki bank centralny, z tym że ten ostatni nigdy nie cieszył się aż tak daleko idącą swobodą w podejmowaniu decyzji. W obradach tego banku uczestniczyli przedstawiciele rządu, nawet z prawem zablokowania uchwały na krótki czas.

Istnienie limitów zadłużenia państw (60% PKB) uniemożliwia przeciwdziałanie wstrząsom gospodarczym. Zwiększona poziom wydatków państwa i płynący stąd deficyt może mieć zbawienny wpływ na tempo rozwoju ekonomicznego słabiej rozwiniętych członków Strefy-euro. Finansowanie rozwoju infrastruktury, wydatki na oświatę i naukę, a także na badania naukowo-rozwojowe stanowią czynniki determinujące tempo rozwoju gospodarczego. Czyli coś przeciwnego co zrobił rząd PO-PSL, tylko po to, aby za wszelką cenę zachować poziomy finansowe dopuszczające do wejścia w system ERM II. Czyli nie tylko przed przyjęciem euro, nie tylko przed wejściem w bardzo kosztowny system ERM II, już ponosimy straty z tego tytułu – trzymając się pazurami odpowiednich poziomów zadłużenia państwa, co teraz, wbrew pozorom, tylko nam szkodzi.

Pożytki ze stymulowania wzrostu ekonomicznego poprzez zwiększenie wydatków państwa i stymulację rozwoju gospodarczego doskonale obrazują doświadczenia dwóch najsłabiej rozwiniętych państw Piętnastki – Grecji i Portugalii. W ciągu ostatnich 11 lat kraje te prowadziły diametralnie odmienną politykę gospodarczą, Grecja „cierpiała” na niesłychanie wysokie deficyty budżetowe (w 2004 r. wynosił on aż 7,4% PKB), zaś Portugalia, pod naciskiem KE, do 2005 r. dokonywała wszelkich wysiłków by utrzymać deficyt w granicach nakreślonych przez PSR. Mimo tej „nierozważnej” polityki, w Grecji stopa życiowa wzrosła bardzo poważnie (z 70,9 do 98,4 średniej UE, która wynosi 100), podczas gdy Portugalia zanotowała dokładnie odwrotne zjawisko, spadek z 76,6 do 74,0

Skutecznym i sprawdzonym sposobem na przezwyciężenie recesji i zadłużenia państwa jest „ucieczka do przodu”, dynamiczny wzrost gospodarczy, który można osiągnąć poprzez wzrost wydatków państwa.

Szwecja i W. Brytania, państwa, które nie przystąpiły do EUW, nie nadały tak daleko idących uprawnień swym bankom centralnym. W związku z tym, banki te prowadzą elastyczną politykę pieniężną i kraje te osiągnęły znacznie lepsze wyniki gospodarcze w ostatniej dekadzie. Natomiast w przypadku Strefy-euro współpraca rządu i banku centralnego jest praktycznie niemożliwa, ponieważ EBC posiada całkowitą niezależność od wszelkich władz

Przeciętna inflacja w obu tych krajach była niższa niż w Strefie-euro. Albowiem, do tego by bank centralny dbał o niskie tempo wzrostu cen nie potrzeba udzielać tej instytucji kompletnej niezależności od władz politycznych. Wystarczy by relacje pomiędzy rządem a bankiem były w pełni przejrzyste

Kryzys globalny dotknął wszystkich, to jest faktem.. Największe gospodarki w Europie przeszły ochłodzenie.

Polska wyszła niemalże obronną ręką, w porównaniu do innych, silniejszych państw. „Manpower” przeprowadził swoje badanie w 34 krajach świata. W Europie lepsze wyniki niż Polska notuje tylko Norwegia (spoza UE). Daleko w tyle zostawiliśmy m.in. Wielką Brytanię czy Irlandię.

„Elastyczny kurs złotego stanowi swego rodzaju amortyzator negatywnych zjawisk globalnych i europejskich. Dzięki temu, że złoty się osłabił znacznie wzrosła efektywność i konkurencyjność naszego eksportu. Widać, w danych za półrocze 2009 roku, że głównym czynnikiem wzrostu jest eksport netto” i dalej „Polska unika recesji m.in. dzięki temu, że posiada elastyczny kurs walutowy, który poprawia atrakcyjność eksportu” – uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Nasuwa się pytanie: To po co wchodzić na siłę do strefy euro, skoro posiadając własną walutę, sami możemy tak pokierować polityką monetarną, by zamortyzowała wstrząsy międzynarodowe? Wicepremier sam przyznaje, iż otarcie się kryzysu o Polskę jest zasługą własnej waluty i samodzielnym kierowaniem polityką monetarną!

Na zakończenie jeszcze jedna wypowiedź, tym razem francuskiego ekonomisty Christiana Saint-Etienne’a.

„Euro spowalnia gospodarkę i tak naprawdę jest nieopłacalne nawet dla bogatych krajów starej Europy”. Saint-Etienne uważa, że euro jest balastem dla europejskiej gospodarki. Jak twierdzi jest to “pułapka” i cukierek z trucizną” dający złudzenie stabilizacji, ale na dłuższą metę wywołujący stagnację. „Główną wadą europejskiej waluty jest to, iż obecnie państwa UE nie są w stanie kontrolować jego kursu. Istnieje możliwość, że z pogłębianiem się kryzysu gospodarczego może dojść do rozpadu strefy euro. A to byłoby nie tylko klęską gospodarczą, ale także polityczną całej zjednoczonej Europy” – konkluduje francuski ekonomista.

Oby to były prorocze słowa…

Maciej Wydrych
Obóz Wielkiej Polski
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 13 do “Suwerenna polityka monetarna nad przepaścią”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. jowram said

  Wałęsa” za pieniądze oszukanych. A co z „Rojem”? drukuj

  Sprawa Amber Gold obnażyła nie tylko chore układy polityczno-biznesowe z domieszką nepotyzmu, ale również metody działania polskiej kinematografii. Tak oto za pieniądze oszukanych emerytów na ekrany kin trafi apologia Lecha Wałęsy autorstwa Andrzeja Wajdy. Są jednak prawdziwi bohaterowie, którzy nawet po kilkudziesięciu latach od swojej śmierci nie doczekali się filmu. Jednym z nich jest „Rój”.

  /

  Spółka Amber Gold była jednym ze sponsorów filmu “Wałęsa”. Chociaż Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, nie podała kwoty, jaką spółka zasiliła budżet filmu (producentka zasłaniała się tajemnicą handlową), można się domyślać, że ten wkład był dosyć istotny, skoro logo “złotego interesu” pojawiało się niemal na wszystkich konferencjach prasowych i bankietach. Reklama donatora filmu była na tyle natrętna, że po wybuchu całej afery internauci zaczęli rozsyłać sobie zdjęcia aktora Roberta Więckiewicza, wystylizowanego na Lecha Wałęsę z logo Amber Gold w klapie.

  Nic więc dziwnego, że sprawa produkcji wzbudziła wielkie kontrowersje. Głos zabrał również znany krytyk filmowy Krzysztof Kłopotowski, który w całej aferze wokół Amber Gold i samego filmu dostrzega “palec Boży”. “Oto największy autorytet moralno-kulturalny bierze – zapewne nieświadomie – wyłudzone pieniądze emerytów »puszczonych w skarpetkach« przez oszusta. A po to, żeby uczcić byłego Pana Prezydęta, który puścił był w skarpetkach swoich robotniczych zwolenników, gdy wygrał wybory, chociaż oszustów obiecywał, że puści w skarpetkach. Prokuratura wie o przekręcie, ale nic nie robi, pozwalając naciągać wciąż nowych klientów. Za to prezydent Gdańska legendarnego legendą Solidarności a dziś matecznika rządu – zachwala publiczności innowacyjną naturę interesu – pisze Kłopotowski na Salonie24 (pisownia oryginalna – przyp. red.).

  Najbardziej zatrważające jest jednak to, że stawia się pomniki żyjącym, zapominając o prawdziwych bohaterach. Bohaterach, a nie kontrowersyjnych eks-związkowcach, którzy dziś nawołują do pałowania ludzi. Z pewnością takim herosem jest st. sierż. Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. Rój”, legendarny partyzant Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, który zginął w walce z komunistami w 1951 r. Film Jerzego Zalewskiego “Historia Roja” wydawał się kamieniem milowym w przywracaniu prawdy historycznej. I może nim być, o ile zostanie skończony. Chociaż patronat honorowy nad filmem objął śp. Lech Kaczyński, jako prezydent RP, produkcja cały czas spotykała się z niezwykłymi trudnościami. Przedstawiciele TVP, którzy zadomowili się w gmachu telewizyjnym jeszcze za czasów “tamtej epoki”, robili wszystko, aby film nie został dokończony. Zalewski został odcięty od pieniędzy na postprodukcję, ponadto zmuszano go do skracania jego opus magnum, co w znacznym stopniu zachwiało konstrukcją filmu.

  Jednak – po raz kolejny – okazało się, że w trudnych momentach Polacy potrafią się zmobilizować… Dlatego Zalewski zaczął być zapraszany przez zwykłych ludzi na pokazy kopii roboczej filmu. Obwoźne kino Jerzego Zalewskiego przemierza całą Polskę od Podhala po Wybrzeże. Reżyser zawitał również w miejscu, gdzie Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi przyszło spędzić ostatnie chwile życia. Chociaż znaczna część mieszkańców kręciła nosami na pomysł wystawiania filmowej laurki Dziemieszkiewiczowi, po obejrzeniu szkicu filmu, ludzie wyrażali pochlebne opinie. Z uznaniem mówili się o „dobrym podejściu” reżysera do tematu, jak i realizmie przedstawionych sytuacji. „Zalewski pokazał tak, jak było” – powiedział jeden z uczestników pokazu, na którym nie zabrakło autentycznych świadków historii partyzantów, a nawet ludzi, którzy wspierali Dziemieszkiewicza i jego żołnierzy. Pokaz kopii roboczej był dla nich prawdziwym powrotem do przeszłości. Najlepszym tego dowodem była sytuacja, jaka zaistniała w zupełnie innych stronach. Staruszek, który obserwował powstawanie filmu, podszedł do odtwórcy głównej roli – Krzysztofa Zalewskiego i – zupełnie na serio – powiedział: „Dzień dobry Panie Roju!”.

  Problemy twórców „Historii Roja” zmotywowały miłośników Żołnierzy Wyklętych do istnego pospolitego ruszenia. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na film, a przedstawiciele coraz to nowych szkół, domów kultury, stowarzyszeń czy uczelni zaczęli wysyłać zaproszenia do Zalewskiego i spółki. Efekty są widoczne: w bardzo krótkim czasie zebrano już ponad 100 tysięcy złotych, co przerosło oczekiwania twórców. „Jesteśmy na dobrej drodze do celu i tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy nadzieję go zrealizować” – piszą na stronie „Historia Roja” twórcy filmu.

  Spora kampania społeczno-kulturalna nie robi jednak wrażenia na przedstawicielach „głównego nurtu”, którzy ignorują ekranizację losów partyzanta. I tak ofiarni Polacy sami wspierają produkcje odsłaniające prawdziwą historię, natomiast laurki dla idoli “salonu” są już gotowe. Za pieniądze oszukanych emerytów.

  Aleksander Majewski

 3. 166 bojkot TVN said

  http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/71969,rzadzacy-klamia-jak-z-nut-w-sprawie-budynku-ipn-u
  I jak czesto bywa komentarze sa ciekawsze od artykułu:

  Dla mnie sprawa jest prosta. naród nie dał upoważnienia do prywatyzacji
  wobec tego należy wszystkich posłów traktować jak złodziei,
  a wszystkich nabywców mienia społecznego jak paserów,
  a wszystkich odkupujących byłe mienie narodu jak klientów paserów.

  Wszyscy do kicia. Łącznie z autorem.
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL 24.08.2012 10:20:03
  @Zbigniew Kużmiuk
  To trzeba rozpowszechnić, bo wprawdzie: ” …myślący dokładnie zdają sobie z tego sprawę.”(za Bendixem), ale niestety nie jest ich za dużo.
  „Wrzuciłam” na Facebook.
  nadużycie link skomentuj
  AnnaZofia 24.08.2012 10:23:08
  Banda antypolskich złoczyńców
  Rządzi Polską banda antypolskich złoczyńców. Sprawa TV TRWAM, IPNu i tysiące innych przykładów nie pozostawiają wątpliwości, jaką solą w oku są dla tej bandy sprawy narodowe, historia, wartości chrześcijańskie i z jaką konsekwencją i bazczelnością są unicestwiane. A najbardziej bolesna jest niemoc wobec tej sytuacji, spowodowana tym, że wyrachowani cwaniacy znaleźli sposób, by urobić na swoją modłę miliony lemingów, których dotknęła ślepota na polskie sprawy. Skutki są nieodwracalne.
  nadużycie link skomentuj
  romunio 24.08.2012 11:02:49
  to trochę inaczej…
  generalnie bez poparcia SLD platforma upada ,a sld za poparcie zażądało likwidacji IPN gdyż to tam jest najwięcej ją kompromitujących materiałów…trwało to już od pewnego czasu ,a jak sytuacja DONKA i spółki się coraz bardziej pogarsza to są tym bardziej skłonni do ustępstw ,no i słynny ,,GRUPA” obciął dotacje na IPN aby go wykończyć i dać pole do działania SLD..OT I WSZYSTKO…

 4. konstanty said

  Suwerenna nad przepascia ? Nad przepascia to ona jest ,nie od dzisiaj ! Od 89 roku ! Cala ta transformacja to byla i jest( bo trwa nadal) – – przekretem Tysiaclecia Panstwa Polskiego i tyle !

 5. RomanK said

  Jaka suwerenna:-))))..stake bzdur i belkot polglowka wyksztalciucha:-)))

 6. Lars said

  Ad: 4 & 5
  Najlepszy dowod jak oglupiony jest caly narod. Zyja 24 godz. w wirtualnym belkocie me(r)diow.

 7. RomanK said

  Tak..jeszcze, jak dostaja porcje belkotu np tu ..na Gajowce….
  z nowinami sprzed 1000lat:-)))))
  Panem est circensis….. co tlumaczy sie na ruski..zrat’, srat ‚i… rzat’……

 8. yeti said

 9. yeti said

  Tymczasem Jacob Rotschild obstawia upadek euro
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/lord_rothschild_obstawia,p1879802787

 10. MatkaPolka said

  KRYMINALNE ASPEKTY WŁADZY

  Zapowiedź wepchnięcia Polski w strefę Euro jest zapowiedzią popełnienia przestępstwa i dowodem na agenturalność władz, które chcą występować jako władze polskie i przedstawicielstwo narodu, a żadnym przedstawicielstwem nie są. Są agentami na usługach obcych, tradycyjnie i historycznie wrogich Polsce sił , sa skorumpowana siłą
  Jest aktem kryminalnym i pokazuje kryminalne aspekty i intencje tych, którzy uważają się za prawowita władzę, a żądną prawowitą władzą nie są.

  Oddanie emisji pieniądza w obce ręce jest aktem najwyższej zdrady stanu.

  Emisja pieniądza jest sprawa gardłową – nie ma innej ważniejszej sprawy.

  Jedynie NBP ma konstytucyjnie prawo emisji pieniądza (Art. 220) – w postaci kredytu i gotówki (druku).

  Istnienie i działanie innych obcych banków jest niezgodne z prawem z Konstytucją RP – jest aktem kryminalnym.

  Nie można oddawać prawa emisji pieniądza powierzonego instytucji narodowej NBP – ani rząd , ani prezydent ani sejm i senat nie maja takiego prawa, aby pozbyć tego prawa się na rzecz kogo innego – pieniądz nie jest ich własnością. To dobro narodowe. To, że im powierzono to prawo to nie znaczy , że mogą się zbyć tego prawa.
  (Patrz wcześniejszy artykuł na ten temat – System Bankowy i system emisji pieniądza).
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka/

  Oddanie prawa emisji pieniądza to oddanie decyzji – Czy zbudować drogę szpital , fabrykę broni i karabinów,
  czy podwyższyć pensje lekarzy, nauczycieli, sędziów, budować tanie domy, dofinansowywać rolnictwo, stymulować gospodarkę, tworzyć miejsca pracy, podwyższyć emerytury….

  Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wszystkie banki zachodnie prowadzące działalność w Polsce (przede wszystkim niemieckie) – nie mają prawa przyjąć pozwolenia na emisje pieniądza (udzielanie kredytu to inaczej emisja pieniądza) – popełniają czyn niezgodny z Konstytucją RP, a więc czyn kryminalny.

  Jest to planowanie i przygotowanie do dalszego oddania suwerenności, ubezwłasnowolnienia państwa i narodu , obywateli – jest to zbrodnia z premedytacja i zaplanowana. Wszystkie sygnaly ostrzegawcze są już znane

  Te wladze wiedzą o i znają wszystkie sygnały ostrzegawcze; o upadku waluty Euro i o rozpadzie Unii Europejskiej – jednak brną w to dalej. Jest to dowód, co najmniej na korupcje i współudział w tym procederze
  – wymieńmy kilka – bankructwo Grecji ,Hiszpanii , Włoch , Portugali , dług Polski , Libia zbombardowana , bo Kadaffi emitował swój własny złoty dinar ….

  Unia Europejska jest przykrywka dla rewanżyzmu niemieckiego, dla nowej formy Wojny Totalnej , agresji Niemiec na Polskę i inne kraje Europy Wschodniej. To nowa forma Dragn nach Osten

  W Niemczech mamy boom gospodarczy, podczas gdy inne państwa europejskie sa zbankrutowane
  (proszę sobie zobaczyc wykresy – Jak to Niemcy zjadły resztę Europy, jak wilk zająca
  http://nathanel.nowyekran.pl/post/68825,jak-to-niemcy-zjadly-reszte-europy-jak-wilk-zajaca

  Niemcy finansowały wybory Tuska – fundacje niemieckie i jest to fakt od lat znany (link niezalezna.pl)
  Jest to akt kryminalny – wtrącanie się w wewnętrzne sprawy państwa (teoretycznie). Jest to działanie korupcyjne, a wiec nielegalne i kryminalne

  Korupcja przybiera rożne formy – to może być walizka pieniędzy pod stołem, depozyt na tajnym koncie
  Ale tez może być, właśnie tak jak w przypadku Tuska osadzenie na bardzo dobrze płatnej pozycji rządowej, przez finansowanie wyborów

  Lub na dobrze płatnej funkcji posła do Sejmu, Senatu lub Parlamentu Europejskiego.
  Ci przekupieni tańczą potem tak jak im się do tańca przygrywa.

  Np. znamienne jest, ze kolejne zdradzieckie rzady nie wyegzekwowaly roszczen od niemcow za straty wojenne w czasie II wojny swiatowej, mimo dwoch uchwal sejmowych z czerwca 1990 r i wrzesnia 2004 r.
  Roszczeń sięgających bagatela 25 bilionow dolarow, co zapewne jest wieksze od calej kapitalizacji gospodarki niemieckiej. Za to wszystkie ulegaja czym prędzej roszczenia niemieckim i żydowskim.
  CZy trzeba więcej dowodow na korupcje i kryminalną działalność

  Działalność fundacji niemieckich popierające Tuska jest kryminalna , tak samo jak działalność fundacji Batorego – Sorosa popierające Kaczyńskiego , a wcześniej NED ( National Endowment for Democracy) czy USAid finansujące „Opozycje Demokratyczną” – KOR, Michnika , Kuronia Kaczyńskiego, Macierewicza i innych – potem złupili Polskę w ramach Kryminalnej prywatyzacji i transformacji ustrojowej

  Dzialanie w Polsce (i innych krajach też) BŚ, MFW, (Marek Belka jest etatowym Pracownikiem MFW )
  innych banków w tym Europejskiego Banku Centralnego ( w istocie niemieckiego banku) jest niezgodne z prawem , niezgodne z polska konstytucja – jest działaniem nieprawnym, a wiec kryminalnym.

  Tworzenie struktur i schematów finansowych służącym obrabowaniu klienta w języku angielskim nazywa się Racket lub racketeering – i jest prawnie ścigane.

  Taka struktura finansowa jest EBC, MFW, Bank Światowy
  To takie same piramidy finansowe jak
  Piramida Madoffa
  Art.-B
  Abler Gold i OTL Expers

  Kryminalne charakter władz polskich aspekty

  Kryminalne, bo niekonstytucyjne wybory, (dowod bezposredni I nuie do obalenia – Kodeks Wyborczy)
  Obecne wladze – sejm senat rzad , prezydent sprawuja wladze w wyniku sfałszowanych wyborow

  Sady i prokuratora – nietykalni sprawuja wladzę wbrew prawu – następcy czerwonych , zydokomunistycznych elit sadowych. Sprawuja wladzę zgodnie z talmudycznym KOdesem Mojzesza Majmonidesa

  Władza ustawodawcza – sejm, senat posłowie i senatorowie – sprawują wladze w wyniku oszukanych wyborow – kryminalne ustawy tej władzy niezgodne z polskim prawem.

  Wszystko co robi wladza ma charakter kryminalny z naruszeniem – konstytucja , Kodeksem karnym, kodeksem cywilnym , kodeksem handlowym
  Przestępczość Zorganizowana nie ma prawa ustanawiania praw

  Traktat Lizboński jest niezgodny z Konstytucja RP Az w 54 artykulach – kryminalista Macierewicz powołał nawet komisje sejmową aby to zbadac i oczywisciwe nie zbadal , a sprawe zablokowal – no bo po co inna komisja skoro taka dobra już istnieje”

  Koszerny Trybunał Konstytucyjny uznał zarówno wybory jak i traktat Lizboński za zgodny z prawe – popełniając w ten sposób czyn kryminalny , bo Traktat Lizboński w sposób oczywisty nie jest zgodny z Konstytucja RP – tym samym udowodnił, ze jest instytucja kryminalna łamiąca prawo

  Działanie rządu – władz wykonawczych i władz sadowniczych , władz ustawodawczych na szkodę społeczeństwa , działanie Służb Specjalnych.
  Wszystkie te instytucje maja obowiązek służby społecznej – wsłuchiwanie się w glosy, potrzeby społeczeństwa i narodu.
  Jest zupełnie odwrotnie – i na opak – wymyślili sobie , że sa władzą i to społeczeństwo i naród ma słuchać władzy.
  To AROGANCJA władzy, to kompletne zaprzeczenie ustalonych definicji instytucji życia publicznego , demokracji , systemu przedstawicielskiego . Tu trzeba przypomnieć odmowę Referendum i jego fałszowanie
  Uwłaszczenie żydokomunistycznej nomenklatury, a nie społeczeństwa…

  DZIAŁANIE NA SŁUPA

  Tusk słup Niemców i MFW
  Komorowski słup Służb Specjalnych
  Marek Belka słup MFW
  (Zd)Radek Sikorski – słup minister spaw zagranicznych nie wiadomo jakiego Kraju.
  Zapewne słup Syjonizmu i Izraela.

  TERROR I BANDYTYZM, TOTALITARYZM
  Tajemnicze Zgony – zabójstwa polityczne opozycji politycznej, blokowanie śledztw i dochodzeń

  SMOLEŃSK jest najważniejsza sprawa do wyjaśnienia
  To wojna dwóch gangów żydowskich – Żydów wojskowych i Żydów cywilnych – tym niemniej dokonano i zamachu na instytucje państwowe. Dokonano morderstwa – czynu kryminalnego

  Sprawa zabójstwa Leppera i innych czołowych polityków Samoobrony

  Afery gospodarcze

  SFAŁSZOWANIE WYBORÓW – niedopuszczanie głosu narodu , niedopuszczenie innych kandydatów do kandydowania , blokada medialna, blokowanie referendów

  CELOWA DESTRUKCJA PAŃSTWA I GOSPODARKI.

  Środki zaradcze

  Sporządzić Akty Oskarżenia za czyny kryminalne jak wyżej

  przeciwko rządowi, – za zdradę, i służenie wrogom polski
  przeciwko sejmitom i senatorom -za zdradę, i służenie wrogom polski
  przeciwko sędzia i prokuratorom
  przeciwko Służbą Specjalnym za uzurpacje do władzy, lekceważenie jakichkolwiek praw.
  przeciwko zagranicznym podmiotom Gospodarczym i transnarodowym instytucjom finansowym
  Przeciwko Niemieckiej Republice Federalnej i kanclerz – za nowy formę wojny gospodarczej i finansowej , za ingerencje w sprawy Polski –
  Przeciwko Izraelowi – odszkodowania za zbrodnie żydokomuny i rabunek dóbr materialnych
  Przeciwko Rosji – za zbrodnie żydokomuny i rabunek dóbr materialnych
  Przeciwko Gmina żydowskim i wyznawcą Talmudu.
  Przeciwko lożą masońskim
  Przeciwko Komisji Europejskiej – ciało niewybierane i uzurpatorskie prawem nie wiadomo jakiego kaduka

  Renacjonalizacja wszystkich banków
  Cofniecie kryminalnej prywatyzacji i transformacji Ustrojowej
  Likwidacja służb specjalnych – od czasu żydokomuny ustawiają się ponad sejm, senat ( a także na owe czasy ponad decyzje np. komitetu Centralnego i Biura Politycznego – chodzi mi o fakt zupełnego ustawiania się ponad jakakolwiek władzę – To nie jest dyskusja czy ta władza jest legalna czy nie – chodzi o to ,że pewna ukryta mała grupa ludzi uzurpuje sobie prawem kaduka pełnię władzy, przed nikim nie odpowiada , zabija i morduje jak chce i kiedy chce , terroryzuje i grabi.

  Zlikwidowanie wszystkich organizacji żydowskich gmin i innych organizacji , lóż masońskich, fundacji „dobroczynnych” niemieckich, amerykańskich i żydowskich – to ośrodki PZ – Przestępczości Zorganizowanej.

  Tajność działania i ukryte cele są najlepszym dowodem przestępczości.
  Ukrywanie żydowskiego pochodzenia jest dowodem złych zamiarów

  Kryminalne Struktury Międzynarodowe – KE, UE, EBC, PE, MFW, Gminy i Kahały , Loże Masońskie.
  Obce wywiady.

  Wszystkie te zorganizowane siły działają na szkodę Polski i Polaków bez poszanowania praw międzynarodowych i prawa do samostanowienia, suwerenności i niezależności narodów.

 11. MatkaPolka said

  CELOWA DESTRUKCJA PAŃSTWA I GOSPODARKI.

  Dobrym przykładem jest tu sprawa upadku polskich stoczni Gdańsk , Gdynia , Szczecin
  Dokumentuje to Henryk Pająk w swojej ostatniej książce „Rytualna Zemsta nad Kolebka Solidarności”
  – to zestaw wszystkich dokumentów i pism – bezcenna ze względu na jej historyczną wartość – przedstawia i dokumentuje przestępczą, niezgodny z prawem działalność kolejnych sądów i rządów w Polsce nadgorliwie wykonujących polecenia swoich Panow – Niemców. Jest również omówiona i udokumentowana sprawa śmierci i zabójstwa kapitana Hutyry (obrońcy stoczni) przez „nieznanych sprawców” – kolejny mord Służb Specjalnych. Dokumentacja kryminalnej działalności.

  Bezpośrednich dowodów na korupcje nie ma, ale skutki jak najbardziej sa dowodem korupcji na wielka skale całych elit polityczno –sadowych w Polsce przez Niemcy oraz I zmowę i spisek z Niemcami aparatu władzy.
  Bo innego wytłumaczenia nie ma na zamkniecie bez powodu stoczni , które kończyły cykl technologiczny całego przemysłu maszynowego, pod rzekomym pozorem żądania Unii Europejskiej zabraniającej subsydiowania i kredytowania stoczni a stanowiącą dużą konkurencje dla niemieckiej gospodarki.

  Tymczasem rząd niemiecki jak najbardziej dofinansowuje przemysł stoczniowy jak i samochodowy
  mając w „głębokim poważaniu” jakieś przepisy, jakiejś tam Komisji Europejskiej.

  To tylko jeden z wybranych przykładów z najnowszej historii Polski
  Sprawa może i lekko stara i jedna z wielu, jednak bardzo ważna i warta przypomnienia na tle obecnej działalności niemiecko-żydowskiej agentury w Polsce i likwidacji Polski i narodu na zlecenie zbrodniczych sil neonazistowskich i syjonistycznych , które zawsze idą razem.

 12. yeti said

 13. yeti said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: