Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o „Bajecki”
  Bezpartyjna o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Greg o Wolne tematy (70 – …
  konfuzjusz o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Bezpartyjna o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Jacek o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  konfuzjusz o Białoruska elektrownia jądrowa…
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Sebastian o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (70 – …
  Marucha o Dziwne i najciekawsze choroby…
  Andzia o In statu nascendi
  50% slavic + 20% bal… o Dziwne i najciekawsze choroby…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Lustracja na zamówienie

Posted by Marucha w dniu 2012-08-27 (Poniedziałek)

Agencje doniosły: „Instytut Pamięci Narodowej zbada teczki prezesa Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego zarejestrowanego jako TW „Zdzisławski”.

Jesienią okaże się, jak zinterpretuje kontakty bohatera powstania z bezpieką. Wiceszef Biura Edukacji Publicznej IPN Władysław Bułhak zapowiada przeanalizowanie wszelkich dostępnych Instytutowi dokumentów. Daleki jestem od ocen badawczych, choć z materiału, który przejrzałem, wynika niezbicie, że generał współpracował – mówi. Jak dodaje, w aktach nie ma deklaracji o współpracy, podpisywanych meldunków ani danych świadczących o tym, że oficer mógł brać pieniądze za informacje. Na oceny jednak zdecydowanie za wcześnie. Więcej być może da się powiedzieć we wrześniu – zastrzega”.

Po wysłuchaniu tego oświadczenia zajrzałem do ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Jest tam wykaz stanowisk podlegających urzędowej lustracji, czyli „osób pełniących funkcje publiczne w rozumieniu ustawy”. W tym wykazie nie ma funkcji Prezesa Zarządu Głównego Powstańców Warszawskich, czyli tej pełnionej przez gen. Ścibor-Rylskiego. Tymczasem urzędnik IPN mówi, że Instytut „zbada teczki prezesa Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego zarejestrowanego jako TW „Zdzisławski”. Czyli, mówiąc jasno, zlustruje generała (bo w zapewnienia, że chodzi o „oceny badacze” chyba nikt nie wierzy).

Powstaje pytanie – na jakiej podstawie prawnej? W związku z jakim punktem ustawy lustracyjnej? Stanowisko, jakie zajmuje gen. Ścibor-Rylski nie podlega urzędowej lustracji, więc na czym ma polegać „badanie” jego teczki? Nie pierwszy to przypadek, kiedy IPN lustruje kogoś w związku z zapotrzebowaniem politycznym. Najbardziej jaskrawym przypadkiem była bezprawna lustracja abpa Stanisława Wielgusa, przeprowadzona w biały dzień, mimo że duchowieństwo nie jest objęte ustawą lustracyjną. Teraz mamy przypadek Ścibor-Rylskiego.

Pytanie brzmi – dlaczego w takich sprawach milczy Kolegium IPN, dlaczego ludzie z tytułami naukowymi, rozsądni i wyważeni – w takich przypadkach robią „ruki pa szwam”? Dlaczego milczy ustawodawca? W tym tekście nie wchodzę w sprawę związaną z życiorysem Ścibor-Rylskiego (uczynię to wkrótce), ale zadaję pytanie – czy IPN działa z godnie z prawem i Konstytucją, czy też nie?

Jan Engelgard
http://mercurius.myslpolska.pl/

Komentarze 52 do “Lustracja na zamówienie”

 1. ludka said

  Szczerze się dziewię braku obowiązkowej lustracjii duchowieństwa. Bo nie od dziś wiadomo, że współpracowali z bezpieką. Nie wszyscy, mały procent, ale jednak !

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. 25godzina said

  >Powstaje pytanie – na jakiej podstawie prawnej?
  Na takiej, ze ów generał jest osobą zaangażowaną w bieżące spory polityczne, osobą publiczną zabierająca w imieniu określonego środowiska głos w ważnych kwestiach. Każdy ma prawo wiedzieć kim on jest, co sobą reprezentuje tym bardziej, że zbliża się kolejny Marsz Niepodległości i agentura zaczęła już rozgrywać środowiska w nim uczestniczące.

  Rylski sam powinien się zwrócić do IPN o tzw autolustrację czy po prostu opublikować wszystko co na jego temat jest w IPN .

 4. Pokręć said

  Gdybyśmy byli państwem suwerennym i niepodległym, to lustracja by była, ale nie w archiwach post – ubeckich, tylko akowskich – czy gen. Ścibor-Rylski miał polecenie przełożonych na odegranie roli „Konrada Wallenroda”. Takie samo, jak Feliks Młynarski miał polecenie od rządu polskiego, aby objąć proponowane mu przez Niemców stanowisko prezesa Banku Emisyjnego w Polsce emitującego walutę Generalnego Gubernatorstwa. Co ciekawe, na banknotach Niemcy używali oficjalnie nazwy „Polska” zamiast „Generalne Gubernatorstwo”.
  Feliks Młynarski do dziś (słusznie) nie jest uznawany za folksdojcza – kolaboranta. A może być nawet uznawany dziś za ekonomistę o chrześcijańskich poglądach…

 5. filip piękny said

  Ad 1 . A mnie dziwi, że do tej pory nie zlustrowano rabinatu !!!

 6. Zerohero said

  Re 3

  Ale to nie jest „podstawa prawna”. Pan wie co to jest „prawo”? To fundament cywilizacji.

  Z resztą w sytuacji gdy TW byli prezydentami i ministrami III RP, sądownictwa z PRL nic nie ruszyło, syn notabli PRL – Kraśko – jest prezenterem w TV itd, powstaje pytanie o sens pracy IPN. Lustracja powinna być albo rzetelna i całkowita albo nie powinni być jej wcale. Ja byłem za całkowitą. Tymczasem IPN odstrzeliwuje trzeciorzędne osoby publiczne. Jaki to ma sens?

  Poza tym w całaj tej zabawie z lustracją TW z PRL umyka przewodnia idea. Lustracja powinna stanowić zabezpieczenie przed sterowaniem życiem III RP z cienia (np. szantażowanie agentów), a nie „rozliczaniem”. Do czego zmierzam?

  Tyle się mówi o agentach PRL, a nic się nie mówi o agentach świeżo zwerbowanych przez wywiady obcych państw, agentach Sorosa i tym podobnych. Przecież na Marsz Niepodległości jako autorytet może pójść osobnik nieskalany współpracą ze służbami PRL ale i tak będący agentem.

 7. Zerohero said

  Z resztą sami organizatorzy Marszu Niepodległości to towarzystwo niepewne, np. popierają wojnę w Iraku, państwo Izrael itd. Moim zdaniem nie potrzeba im podstawiać agentów skoro sami się tak zachowują:

  Pytany w 2005 r. przez dziennikarzy portalu psz.pl, wówczas jeszcze będący posłem PiS obecny lider Marszu Niepodległości tak przedstawiał swoje poglądy:

  „- Jak z perspektywy dwóch lat ocenia pan decyzję zaangażowaniu się Polski w interwencję w Iraku?

  – Byłem i jestem wielkim zwolennikiem tego zaangażowania. (…) Oczywiście na wojnie jak na wojnie giną ludzie, czasem opinia publiczna może być zdezorientowana ale przesłanką zasadniczą było to, że braliśmy udział w dziele ofensywnej obrony cywilizacji zachodniej przed zagrożeniem terrorystycznym. Jestem usatysfakcjonowany, że polska znalazła się wtedy po właściwej stronie”.M

  (…)

  Zawisza wyraził w swym bodaj najsłynniejszym tekście na temat polityki międzynarodowej, opublikowanym w „Dzienniku” w styczniu 2009 r. pod wszystko mówiącym tytułem „Racja jest po stronie Izraela”.

  http://prawica.net/30742

 8. 25godzina said

  @Zerohero
  Kompletne bzdury. Powinien po prostu wyłożyć wszystko na stół i zamknąć temat. Co do MN to już widać jak się to rozwala. Wystarczy uderzyć w stół a agenci się odzywają.

 9. jowram said

  Pogrzeb Księdza Tadusza Kiersztyna

  Pogrzeb Ks. Tadeusza Kiersztyna odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2012 roku na Cmentarzu Rakowickim przy ul. Rakowickiej w Krakowie.

  O godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa w Kaplicy pw. Zmartwychwstania Chrystusa Króla, a po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce ziemskiego spoczynku.

  Wypełniając duchowy testament śp. ojca Tadeusza i wolę Rodziny, prosimy o nieorganizowanie żadnych manifestacji (emblematów, transparentów itp.) podczas uroczystości pogrzebowych. Podczas uroczystości nie przewiduje się także żadnych przemówień.

 10. RomanK said

  IPN…jak mowie od chwii jego powolania- w takiej formiem jak funkcjonuje-…. jest niczym innym , a tylko Szambem Przechodnim w rekach panujacej kamaryli ,ktore sluzy jej, jako podreczny magazynek do pobierania gowien przydatnych do obrzucania osob niewygodnych…..tylko tyle.
  Dzieku temu szambu…i zepsutym sadom mozna robic takie szopy, ze ewidentnych wspolpracownikow ParchtejKomuny mozna nagradzac i na stolce sadzac w tym szmym czasie .karac ludzi, ktorzy nazywaja ich wspolpracownikami zgodnie z prawda….a z niewinnych ludzi zrobic kapusi….ktorymi nigdy nei byli!

  Pomozcie propagowac wsrod Polakow wiedze ..jak zepsuto polskie prawo i w jaki sposob i kt to robi…

  Click to access 049_sedziowie_prokuratorzy_policjanci_spolki1.pdf

  Podeslijcie to znajomym czy tez zamiescie na innych polskich stronach….
  Tak niszczy sie i pozbawia Polakow Ojczyzny.. a wszystko w patriotycznych smierdzacych gownem parchato ubeckim..rekawiczkach i za Polakow .”przejete” i „zasiedniete” mienie ogolnonarodowe,

 11. RomanK said

  Ustawie o Lustracji jak i jej pozniejszyc zmianom ,,oczywiscie patronowal nei kto inny niz Naczelny Psuj Prawa,,,,pan Iwanicki linki w Powyzszym opracowaniou….ukaldanka daje dosc nieciekawy obrazek tego co zrobiono w Polsce…

 12. JerzyS said

  Zamieszani w mord syna Piaseckiego, lub księdza Popiełuszki nadał maja ochronę w postaci schowania akt do zbioru zastrzeżonego.
  Dobrze poinformowani twierdzą :

  „IPN to organizacja opanowana przez obcą agenturę. Potocznie zwana Instytut Przemocy Niemieckiej, lub Instytut Polityki Niemieckiej.”
  Pytają:

  ” Dlaczego to prokurator badający wątek niemiecki w zbrodni na X. Popiełuszce został odsunięty od śledztwa?
  mówią:

  „IPN nie ma zielonego pojęcia nawet o IV komendzie WIN a co dopiero o bardziej tajnych i skomplikowanych sprawach.
  To mieszanka dyletantów i szkodników!”

 13. Rysio said

  Tak naprawde to potrzebna jest jak-najdziksza lustracja.

  Przynajmniej do 10-tego pokolenia wstecz.

 14. Zerohero said

  Zgadzam się z Romanem K i Jerzym S. Dodam, że IPN jest tak „szkalowany” tak jak „szkalowany” jest PIS.

  @25godizna
  Miałem pracowicie tu opisać po co jest prawo, co to jest podstawa prawna i czemu władza wykonawcza MUSI działać na podstawie prawnej. Miałem opisać jaki sens ma lustracja, ale….Jak ktoś przyznaje, że dla niego to bzdury, to albo jest osłem albo trolem. A po co marnować czas na takiego?

  Natomiast co do MN, to nie pierwsza przesłanka, że jego organizatorzy to element obcy prowadzący przygłupich patriotów. To na razie może być śmieszno-żałosne, ale w warunkach bardziej bojowych (okrutna okupacja itp.) zamienia się w dramat. Bo gdzie partyzancką jednostkę bojową poprowadzi obcy agent? Na pewną śmierć? A może na inną jednostkę partyzantów przedstawioną im jako wróg? Tak się kończy gdy głowy brak a dobrych chęci mnóstwo.

 15. Miet said

  W latach 90-tych, gdy na Poland-L dyskutowano sprawe obsady na stanowisku prezesa IPN, zadalem pytanie: dlaczego to stanowisko jest takie wazne.
  Teraz wiem, ze moje pytanie swiadczylo o mojej wtedy znacznej naiwnosci. Dalem sie wtedy latwo przekonac, ze ta instytucja rzeczywiscie bedzie kierowc sie jednym podstawowym celem – dbaloscia o pamiec tych, dla ktorych Polska znaczyla wszystko.
  Teraz wiemy jak to sie potoczylo – paru sprawiedliwych, ktorzy sie tam jakos dostali, zostalo szybko i odpowiednio potraktowanych.
  Panowie RomanK i JerzyS opisuja te instytucje krotko i wezlowato, tak ze nic dodac, nic ujac.
  Moze tylko stwierdze, ze w kraju rzadzonym przez obca agenture, kazda oficjalna instytucja wraz z ustawodastwem i sądownictwem musi chodzic na pasku tej agentury – koniec, kropka.
  Jedynie co mozna robic, to troche przeszkadzac i troche sie opierac.
  Obserwujac jednak to co sie w Polsce dzieje, co raz mniej sie zauwaza tych odwaznych i sprawiedliwych, ktorzy by „rzucili na stos swoj zycia los…”.
  A dokladniej, to czy jeszcze tacy w ogole istnieja???
  Proponuje odczytywac skrot IPN jako „Instytut Przekretow Narodowych”.

 16. Boryna said

  To jest instytut ochrony agentów i tworzenia papierów do opluwania najbardziej patriotycznych przywódców i biskupów (np Wielgusa). Nie każdy obywatel może zajrzeć do teczki na jego temat. Jęśli już coś pokażą to tylko z kryptonimami agentów i na tym ciekawość nasza kończy się.

 17. JerzyS said

  Tu felietonista Stanisław Michalkiewicz jako agent wpływu

  Zakon Ojców Konfidencjałów – Stanisław Michalkiewicz o niedoszłym ingresie abpa Wielgusa

  a tu fakty

  Fikcyjne akta abp.WIELGUSA

 18. 25godzina said

  @Zerohero
  >to albo jest osłem albo trolem…
  Ewentualnie hasbarą, albo antifą, prawda? Piękno jest w prostocie.

  „(…)Abp. Wielgus przyznał, że przed wyjazdem do Monachium w 1978 r. funkcjonariusz wywiadu „wrzaskiem i groźbami” skłonił go do podpisania deklaracji współpracy z wywiadem.(…)”
  http://tiny.cc/abpWielgus

  „(…)Generał [Scibór- Rylski] nie wypiera się, że był TW. Jak stwierdził w jednej z nieoficjalnych rozmów z „Rz”, w połowie sierpnia, współpracował głównie po to, by wyciągać informacje z drugiej strony.(…)”
  http://tiny.cc/Rylski

  >Natomiast co do MN, to nie pierwsza przesłanka, że jego organizatorzy to element obcy prowadzący przygłupich patriotów…
  A coś oprócz insynuacji i inwektyw by się znalazło?

 19. 25godzina said

  c.d.
  …w Kościele katolickim w Czechach około 10% duchownych współpracowało z bezpieką. Katolików jest tam kila procent i przy polskim Kościele czeski nie istnieje. Ilu konfidentów było/jest w polskim KK? Dlaczego nie potrafią powiedzieć prawdy o swojej współpracy? Tak po prostu, przez nikogo nie zmuszani, tylko i wyłącznie dla ostatecznego pokonania tych esbeków i pokonania kłamstwa i stanięcia po stronie prawdy?

 20. JerzyS said

  25godzina
  o co Ci tak naprawdę chodzi?
  Wywiad , kontrwywiad, podwójny agent i.t.p

  Kogo ścigasz, a kogo osłaniasz
  i na czyje zlecenie działasz?

  No i ile Ci płacą, bo może się za werbuję!

  Czy jesteś krewny felietonisty SM

 21. 25godzina said

  Chodzi mi zawsze o to samo – nie lubię łgarstwa.

 22. Zbigniew Kozioł said

  Nie podejrzewam 25godzina o jakieś niecne czyny lub ich zamiary.

  Chciałbym jednak zwrócić uwagę szanownym czytaczom niniejszego sajtu, iż podawane przez 25godzina adresy URL do stron w internecie (http://tiny.cc/cos_tam) umożliwiają osobie mającej administrację nad niemi (w tym przypadku zapewne jest tą osobą 25godzina) na uzyskiwanie danych o osobie klikającej, które nie są dostępne ogółowi użytkowników sajtu Maruchy (acz są dostępne Marusze). Innymi słowy, klikanie na linki z http://tiny.cc potencjalnie naraża na utratę prywatności.

 23. 25godzina said

  @Zbigniew Kozioł

  Ha, ha, ha! Co za bzdury! To jest ogólnodostępna strona do skracania linków. Serwisów „skracających” jest wiele, ja lubię akurat ten, bo mają estetyczną stronę i łatwy do zapamiętania adres. I tyle Szerloku! Na prawdę! 😀

 24. wi42 said

  Re: 6 ZeroHero i wiele nastepnych wpisow ZH i RomanK, Miet, JerzyS trafiaja w to co nalezy. Male rozszerzenie @6 (cytat)
  „Tyle się mówi o agentach PRL, a nic się nie mówi o agentach świeżo zwerbowanych przez wywiady obcych państw, agentach Sorosa i tym podobnych. Przecież na Marsz Niepodległości jako autorytet może pójść osobnik nieskalany współpracą ze służbami PRL ale i tak będący agentem.”

  I wlasnie po to przede wszystkim jest potrzebny IPN, aby maskowac aktualnych szkodnikow. Przyznacie, ze oslona doskonala.

  Przy okazji podrzuce cos naprawde warte obejrzenia (niestety po rosysku – tylko):
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=1366

 25. 25godzina said

  @Wi42
  Bo tłumaczyć się trzeba tylko ze współpracy z PRL (ktoś tu pytał o podstawę prawną), współpraca z PRLBis jest 100% legalna. A czy na MN mogą być agenci obydwu PRL i nie tylko? Oczywiście! Tak jak choćby tutaj czy gdziekolwiek. I co z tego? To argument przeciw MN? Co Pan proponuje? 1 i 9 maja, 22 lipca, 7 listopada (1612)… i oczywiście wszyscy „świętują” w domach?

 26. Brat Dioskur said

  Jakzesz to , Scibor -Rylski wzial w obrone przy Kopcu zlazle tam lze-elity i jeszcze chca go lustrowac?Przeciez juz sama Bufetowa no i pewien prefesur szczesliwie wypisany z KL.Auschwitz ,powinni byc mu dozgonnie za to wdzieczni.Ma wiec Rylski skorke za wyprawke ,co mu sie nalezy za zabieranie glosu w sprawach o ktorych albo nie ma zielonego pojecia ,albo chcial sie podlizac wladzy….
  Zas owe buczenie bylo jednym z najbardziej wartych zapamietania i poparcia epizodow z obchodow rocznicy Powstania!

 27. wi42 said

  Re: 25 – 25 g
  Proponuje tylko zdrowy rozsadek. Jezeli ktos niszczy panstwo i narod TERAZ i jest szansa go unieszkodliwic to tym sie trzeba przede wszystkim zajmowac. Reszta to szum propagandowy. A jest ODWROTNIE.

 28. Brat Dioskur said

  Wpisuje to w pierwszy wolny od blokady watek.Naukowcy z Duke Univeristy Durcham po 40 latach badan doszli do konkluzji ,ze marycha powoduje szkody w centralnym ukladzie nerwowym tym wieksze im mlodszy jest uzytkownik tego narkotyku.Najwyrazniej propagator marychy niejaki Paliglup musial juz mlodo zaczac jarac inaczej nie mozna sobie wytlumaczyc stanu jego umyslu.Szczegoly dla zainteresowanych mozna znalezc w fachowym wydawnictwie Proceedings of National Academy Sciences.

 29. Zerohero said

  Re 25, 25 godzina

  cytuję:

  Bo tłumaczyć się trzeba tylko ze współpracy z PRL (ktoś tu pytał o podstawę prawną), współpraca z PRLBis jest 100% legalna.

  1. Ja pisałem o współpracy z obcymi wywiadami, np. z CIA, więc proszę nie przeinaczać.

  2. Współpraca z PRL? To nieuprawniony skrót myślowy. Pisz człowieku klarowniej. Zgaduję, że chodzi o SB. No to proszę mi podać podstawę prawną wg. której jest to nielegalne. W PRL było legalne, a prawo nie działa wstecz. Co innego mordy polityczne, ale nawet tego nie ruszyli i np. mordercy Popiełuszki…No i co innego ocena moralna.

  3. Tłumaczyć na gruncie towarzyskim i społecznym można się ze wszystkiego, nawet seksu pozamałżeńskiego. Pan 25godzina uparcie miesza kwestie prawne z moralnymi.

  Powtarzam. Jeśli IPN lustruje kogoś kto nie został uwzględniony w ustawie, to łamie prawo i już. Działa jak wybiórczy kastet.

  A czy na MN mogą być agenci obydwu PRL i nie tylko? Oczywiście! Tak jak choćby tutaj czy gdziekolwiek. I co z tego? To argument przeciw MN? Co Pan proponuje? 1 i 9 maja, 22 lipca

  Jacy agenci człowieku. Ja tylko podałem tekst gdzie zaprezentowano wściekle proizraelskie i prowojenne poglądy części organizatorów MN. I TYLE!!! KROPKA. A każdy sobie sam wnioski wysnuje. Sugestie, że chodzi mi przesunięcie daty świętowania na 22 lipca są godne Wielkiego Cymbalisty.

 30. wet3 said

  Dziwie sie, ze strzepicie sobie jezyki nad Instytutem Ponizania Narodu … Przeciez wiadomo, ze jest to antypolska instytucja praujaca na uzytek rzadzacych PRL-bis …

 31. błysk said

  IPN jest jaki jest,ale zrobił trochę dobrego :udostępnił już wiele akt esbeckich i podał wiele nazwisk TW-wiaków. Ci, którzy kwestionują samo chyba istnienie IPN nie maja pojęcia w jakiej sytuacji jest Polska i co można w takiej sytuacji osiągnąć. Za bardzo cenne uważam ujawnienie poglądów szefa Młodzieży Wszechpolskiej , Winnickiego , na temat zaangażowania Polski w Iraku.To nie są poglądy narodowe i dlatego tzw. Marsz Niepodległości wydaje mi się inicjatywą podejrzaną.Pragnę też zwrócić uwagę ,mimo wszystko na publikację S. Krajskiego ” Masoneria polska 2012r”.Autor uwypukla w niej rolę wojskowych w masonerii na przestrzeni dziejów , także twierdzi że Polska I Rosja rządzi masoneria francuska ,której usiłuje się przeciwstawić Putin i w jakiś sposób Tusk.Jego zdaniem ta masoneria dokonała zamachu w Smoleńsku i Putin z Tuskiem wiedza kto tego dokonał, ale postanowili kryć sprawców.Jeśli by przyjąć wersję Krajskiego , to dodaję od siebie , bardzo ciekawie przedstawiała by się w deklaracja Episkopatu w Polsce i Cerkwi ,m.zd. ,mimo zastrzeżeń ,pożyteczna , bo zakłada braterstwo polsko – rosyjskie oraz wspólną walkę z liberalizmem.To dużo i znając stosunki w prawosławiu nie można wykluczyć udziału Putina w tym przedsięwzięciu .Zaś co do lustracji Ścibora Rylskiego ,to uważam ją za jak najbardziej wskazaną , i zastrzeżenia red. Engelgarda wydaję się być obrona Rylskiego.

 32. JerzyS said

  Błysk napisał
  „Zaś co do lustracji Ścibora Rylskiego ,to uważam ją za jak najbardziej wskazaną , i zastrzeżenia red. Engelgarda wydaję się być obrona ”

  Redaktor Engelgard broni cywilizacji łacińskiej przed cywilizacja bizanatyjską i cywilizacja turańską.

  Tylko wyjątkowy szkodnik dziś każe szukać współpracowników legalnego rządu i, aby chronić obcą agenturę.

  Ja sie pytam kto zajmie się dziś tropieniem obcej agentury?
  IPN , ABW?

  Nikt, bo każdy kto tam pracuje, już dziś myśli o przyszłym pracodawcy którym będzie obcy wywiad, cywilny, wojskowy . lub gospodarczy!

  Jeśli dziś za bardzo intensywnie będzie tropił obcą agenturę to na wcześniejszej emeryturze zamiast posady doradcy np niemieckiego banku, skończy jako ochroniarz na bankowym parkingu.

 33. JerzyS said

  Czcicielom zabobonu demokracji polecam:
  Technologia produkcji przestępców metodą sowieckiego prokuratora Wyszyńskiego

  Złapać, pobić, wymusić fałszywe samooskarżenie, skazać i do kasy po premie za wyniki!

  ===============================================
  Pobity za narkotyki, których nie miał

  W Poznaniu funkcjonariusze Policji zatrzymali w piątek trzech nastolatków,
  których podejrzewali o posiadanie narkotyków.
  Chłopcy zostali pobici i skopani, jeden z nich ma złamaną nogę – podaje „Gazeta Wyborcza”.

  17-letni Borys, któremu funkcjonariusze złamali kość piszczelową twierdzi,
  że najpierw jakiś mężczyzna próbował sprzedać im narkotyki, później pytał ich o innych dilerów.
  Gdy chłopcy nie chcieli podać żadnych informacji, zaczął się koszmar.

  Dwóch 16-latków i 17-latka wciągnięto do srebrnego busa i zadawano kolejne pytania.
  Gdy funkcjonariusze nie otrzymywali satysfakcjonujących odpowiedzi, zaciągnęli Borysa do pobliskiej bramy.
  Tam plując na niego, skopali go i przypalali jego ciało papierosami.

  Oferowali mu też 100 zł za informacje o dilerach – czytamy na stronie „Gazety Wyborczej”.
  ==================================================================
  Współpraca z ta policją jest chwalebna

  ==================================
  „Mamy państwo prawa
  Czy psy mogą bezkarnie harcować bez nadzoru?

  Czy psy powinien wyłapać hycel i uśpić, a właściciela czyli komendanta
  powinno się posadzić za trzymanie szczególnie niebezpiecznych psów bez nadzoru

  Czy oczywiście wszyscy powinni być pozbawieni prawa do emerytury,
  bo jeśli nie zostaną to znaczy , że wszyscy podatnicy i płatnicy ZUS są współwinni , bo finansują zbrodniczą organizację.

  Sąd powinien z automatu unieważnić wszystkie wyroki,
  bo były prowadzone w oparciu o „dowody” uzyskane w wyniku działalności tej organizacji przestępczej

  Ciekawe co na to nasz Pogromca Razwiedki Rodzimej i czciciel Zachodniej Razwiedki Obcej , -pan Redaktor Stanisław M. „

 34. veri said

  22. @Zbigniew Kozioł

  Mnie po kliknieciu w w/w adres wyskakuje takie „cuś” :

  Russische Singles – Bild
  Neu: Russische Singles mit Bild sehen & Kontakt knüpfen: Kostenlos!
  http://www.Russian.PARTNERSUCHE.de

 35. Zbigniew Kozioł said

  @34

  A widzi pan, jaki internet może być złudny?

  Tym bardziej wtedy, gdy nie napisze pan, po kliknięciu na który właściwie adres? 😉

 36. veri said

  13, @ Rysio

  W swietle wypowiedzi o IPN, o roznego autoramentu agentach … kto niby mialby lustrowac to szemrane a decydujace o losach Polski, Polakow towarzycho ?!

 37. veri said

  ad.35 w to zrobilem click : http://tiny.cc 🙂

 38. jowram said

  Click to access nekrolog.pdf

  Pogrzeb Księdza Tadeusza Kiersztyna

  Pogrzeb Ks. Tadeusza Kiersztyna odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2012 roku na Cmentarzu Rakowickim przy ul. Rakowickiej w Krakowie.

  O godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa w Kaplicy pw. Zmartwychwstania Chrystusa Króla, a po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce ziemskiego spoczynku.

  Wypełniając duchowy testament śp. ojca Tadeusza i wolę Rodziny, prosimy o nieorganizowanie żadnych manifestacji (emblematów, transparentów itp.) podczas uroczystości pogrzebowych. Podczas uroczystości nie przewiduje się także żadnych przemówień.
  Nekrolog-klepsydra w wersji .pdf do pobrania

 39. veri said

  ad.36 a’propos tych „Bondow” – nie tak dawno znalazlo mi sie na necie, iz Gajowka to dzupla ruskich agentow.

  Hmmm … „A widzi pan, jaki internet może być złudny?” – to gdzie jest zrodlo Prawdy ? – … a moze lepiej nie znac pani Prawdy ?!

 40. Zbigniew Kozioł said

  @37

  A mnie pokazuje się:

  Распродажа одежды и обуви
  Распродажа одежды и обуви в QUELLE! Доставка даром. Скидки до 70%
  http://www.quelle.ru

  Znaczy tak: widzimy reklamę;) Pan klika z Niemiec, to ma po niemiecku, ja z Rosji, to mam po rosyjsku. To normalne w dzisiejszych czasach.

 41. RomanK said

  IPN…tez normalka w dzisiejszych czaach,,,

 42. RomanK said

 43. 25godzina said

  @Zerohero (29)
  >W PRL było legalne, a prawo nie działa wstecz…
  A żydoczerwona PRL była legalna?

 44. wi42 said

  Re:43 25g
  Wszystko co bylo w PRL wg. 25 g jest nielegalnie, poczynajac od ziem zachodnich.
  Moze jednak mimo wszystko mniej „nielegalne” niz chore fantazje.

 45. 25godzina said

  @Wi42
  PRL była legalna bo „dostaliśmy” trochę ziemi na zachodzie?

 46. Zbigniew Kozioł said

  @36, 37, 39, 40

  Z kodu źródłowego tiny.cc wynika, że to są Google Ads. Nie tylko język reklamy zależy od tego, skąd osoba wizytująca stronę przychodzi. Również treść reklamy może zależeć od dwóch czynników:

  1. Od kontekstu (treści) strony czy sajtu (ten na pewno będzie klasyfikowany jako ten, gdzie jest dużo o Rosji)
  2. Od preferencji osoby wizytującej, jeśli Google je zna. W moim przypadku Google na pewno je zna. Z tym, że QUELLE itp to nie mój zakres zainteresowań, a żony używającej mojego komputera do częstych wędrówek po sklepach internetowych… 😉

  Nie na temat to, ale skoro już pojawiło się, to warto mieć rozumienie tych rzeczy.

  Reklamy reklamami, ale może dojść do tego, że informacje polityczne jakie czytamy będą dobrane pod każdego z nas, a to wtedy może już przestać być zabawne.

 47. chemtrail said

  Re 46

  „…ale może dojść do tego, że informacje polityczne jakie czytamy będą dobrane pod każdego z nas.”

  Panie Zbigniewie ależ tak właśnie jest !

  I to nie poprzez ACTA, SRACTA czy inne opresje. To się dzieje tu i teraz i jest wprowadzane przez komercyjne firmy typu google- bez żadnych specjalnych aktów prawnych.

  Nazywa się to optymalizacją i polega na tym, że ze względów czysto tzw. „marketingowych” – treść która wyświetla się Panu może być ( i najczęściej JEST) KOMPLETNIE inna niż treść, która się wyświetla komuś innemu – jeśli wpiszecie to samo w wyszukiwarkę.

  Legalnie szpiegujące nas w ogromnej ilości aplikacje pokazują że np Pan Zbigniew lubi np. oglądać strony z pięknie śpiewającymi piosenkarkami, więc wujek google takie wyniki mu będzie serwował, pomijając np jakieś potencjalnie stresujące informacje o eskimoskich knowaniach 😉 Czyż nie proste – po co kogoś denerwować i zaburzać spokojną egzystencję.

  Od dawna w taki sposób jest cenzurowany: you tube.

  Niedługo więc goście Gajówki będą się miętolić we własnym sosie – ale żeby ktoś „nowy” zobaczył tę stronę w spersonalizowanych wynikach wyszukiwania googla – proszę o tym zapomnieć.

  To najperfidniejsza forma cenzury i najskuteczniejsza.
  U większości lemingów nie budząca najmniejszego sprzeciwu- przecież to takie wygodne 🙂
  I nie trzeba żadnych ustaw, nikogo korumpować, organizować – to po prostu ogólnie, komercyjnie pożyteczny, społecznie (haha) akceptowany algorytm wyszukiwania !!!!!

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 48. Zbigniew Kozioł said

  @47 (Chemtrail)

  Ma Pan/i wiele racji. Bardzo wiele.

  yousrube to dobry przykład. To co tam pokazuje się w wynikach wyszukiwania zależy od tego, czego wcześniej szukano, jakie filmy oglądano, itp. Ale to jeszcze jakby niewinne. Można nawet przyjąć – ot po prostu chcą nam ułatwić wyszukiwanie. Pewnie tak jest, na razie, że chcą nam ułatwić. Ale to też jednocześnie tylko test, jak to działa, ta metoda.

  Od dawna Google News używam, na różnych językach. Ale tu formalnie też trudno się przyczepić. Podawane są po prostu informacje z „lokalnej” prasy. Ponoć wybierane komputerem (w co nie wierze; znaczy owszem wierzę, że komputer może takie rzeczy robić, ale nie wierzę, że one są rzeczywiście wybierane wyłącznie komputerem).

  „U większości lemingów nie budząca najmniejszego sprzeciwu- przecież to takie wygodne”

  Walczymy z wiatrakami. Jeszcze trochę, a głupota lemingów kontrolowana z wierzchu nas zaleje. Myślących zaś odmiennie izolują wirtualnie albo wytłuką.

 49. Zbigniew Kozioł said

  Ah, ta yousrube. Rozrywka dla ubogich, żądnych więcej internautów.

  Wiele poważnych rzeczy, gdy już zacznie się to MEDIO używać, trudno po prostu znaleźć, bo ono podpowiada wkółko i wkólko to samo. Zresztą, przypuszczam, że yousrube ma jakiś kod wmontowany, który dodaje zawsze w porządku przypadkowym filmy do wybrania, które mają kształtować świadomość. A to o lezbijstwie, a to anychrześcijańskie idee, a to filosemickie. Jakby innego rodzaju filmy nie istniały.

  Trafiłem na taki ciekawy film: Nowa Ziemia. To jest po niderlandzku ale z polskimi napisami. Dla mnie – przepiękny film.

  Mam szczególny sentyment do Amsterdamu i Holandii (5 lat życia tam). To jest szczególny naród. Konotacje z aborcją i eugeniką są nieco, nieco mylące. Mało jest filmów, które pokazują tego ducha, sposób myślenia, zachowania, jeśli one nie są zrobione pod Hollywood.

  Mała Ziemia.
  Nowa Ziemia – Nova Zembla [2011] [Napisy PL]

 50. Fran SA said

  @Ludka
  Duchowienstwo powinno byc sprawdzane pod wzgledem ceremonii religijnych. Wielu ksiezy i biskupow w Polsce jest obrzezanych. Byc moze, ze wiaze sie to z przynaleznoscia do UB. Tyle, ze ma niewiele wspolnego z religia.
  Tragedia wszechczasow jest manipulowanie religia dla celow politycznych.
  Religia nie jest problemem.
  Ale wielkim problemem jest polityczna interpretacja religii. Vide: Jugoslawia

 51. Marucha said

  Tak mi się wydaje, że najlepiej jest lustrować tych, których (perswazją, kłamstwem, groźbą czy przemocą) zwerbowano do współpracy.
  Zaś majorów i kapitanów, którzy werbowali – zostawić w spokoju.
  I tak się przecież w Polsce stało.
  Czy ktokolwiek, kto werbował ludzi do współpracy, poniósł jakąś odpowiedzialność? Musiał się lustrować?

 52. Marucha said

  Tak a propos wyszukiwarek… jak do tej pory Google zapytane o hasło „Marucha” wciąż podaje adres gajówki, i to na jednym z pierwszych miejsc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: