Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Przyzwolenie na totalitaryzm

Posted by Marucha w dniu 2012-09-04 (Wtorek)

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Costa i Pavan Włochy orzekł, że zakaz eugenicznej selekcji dzieci poczętych metodą in vitro jest naruszeniem prawa do życia prywatnego.

W swoim wyroku Trybunał uwzględnił jedynie prawa urodzonych do ich prywatności, pomijając całkowicie prawo do prywatności (i bardziej podstawowe prawo do życia) ich nienarodzonych dzieci. Oznacza to, że wprowadził rozróżnienie pomiędzy poszczególnymi ludźmi, dyskryminując jednych wobec innych.

W istocie, pomiędzy wierszami, orzeczenie Trybunału niesie bardzo poważne przesłanie natury ideologicznej i moralnej. Po pierwsze, odmawia człowieczeństwa dziecku poczętemu (niezależnie czy na etapie embrionalnym, czy płodowym rozwoju), a konsekwentnie także godności i praw stąd płynących.

Życie dziecka pozostaje całkowicie w gestii woli rodziców i legislatorów. Samo w sobie nie jest podmiotem jakichkolwiek praw i godności. Jego zabójstwo (określane mianem aborcji lub terminacji ciąży) jest procedurą w oczywisty dla Trybunału sposób pozostającą w sferze prywatności danego małżeństwa (danej pary czy kobiety).

Trudno w tym kontekście nie przywołać słów bł. Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae”, który w 57. numerze stwierdza:

„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości. „Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać””.

Papież z naciskiem podkreśla totalitarny charakter prawa dopuszczającego zbrodnię na niewinnym człowieku. Totalitaryzm bowiem niekoniecznie przejawia się w torturach czy policyjnej kontroli. Istotą totalitaryzmu jest uzurpacja przez władzę prawa do decydowania, kto ma jakie prawa, kto jest człowiekiem i na ile jest człowiekiem, komu dane będzie żyć, a kto będzie musiał umrzeć.

Właśnie dlatego wyrok Trybunału odsłania totalitarne oblicze współczesnej Europy oraz całego „nowoczesnego” świata, w którym rację mają tylko zdrowi i silni. Tylko ci są bronieni, którzy sami się mogą obronić. Nienarodzeni, zwłaszcza jeśli jeszcze są chorzy bądź dotknięci wadą lub kalectwem, nie mają żadnych praw. Podobnie chorzy, starzy, zniedołężniali. Dla nich nie ma miejsca między zdrowymi i silnymi. Są nadmiernym ciężarem… Podnoszony niekiedy argument „niskiej jakości życia” takich ludzi i wynikające stąd decyzje o aborcji lub eutanazji są bezczelną kpiną z ludzkiej godności.

Wyrok Trybunału Praw Człowieka jasno pokazuje, że w Europie w tej chwili panuje przyzwolenie na totalitaryzm. Ale nie Europa jest tu winna, tylko poszczególni ludzie. To oni, to my tworzymy struktury, wybieramy naszych przedstawicieli do parlamentu, samorządów. To my, w rozmowach z kolegami w pracy i przypadkowymi osobami w sklepie lub autobusie, wspieramy cywilizację życia bądź spisek przeciwko życiu. Za każdym grzechem stoją konkretne decyzje konkretnych ludzi.

Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 12 do “Przyzwolenie na totalitaryzm”

 1. RomanK said

  Wyrok sadu europejskiego jest swiadectwem ze Sad ten jest sadem Poganskim czyli Totalitarnym i Odrzucajacym Prawo Naturalne czyli Boskie jak i odrzuca Prawa Czlowieka Przyrodzone Podstawopwe i Niezbywalne!
  1. Pozbawia istote ludzka Czlowieczenstwa
  2. Pozbawia ja prawa do zycia
  3. Wprowadza pojecie niewlonictwa uznajac dziecko poczete za wlasnosc Rodzicow, czy opiekuniow Prawnych
  To explicite wyjasnia ze Unia Europejska jest tworem Totalitarnym, Faszystowskim i Antyludzkim Oligarchicznym zwiazkiem, uprzedmiotowujacycm Istote Ludzka stworzaona na wzor i podobienstwo Boga degradujac ja do statusu bydlecia!
  A ostrzegalismy….lata temu/////….

  .

 2. bardzo said

  Panie Romanie.

  Taka jest cala dzisiejsza cywilizacja, nie tylko junia. Antropocentryczna mentalnosc wspolczesnego Europejczyka uwaza naturalne prawa za sredniowieczny ciemnogrod (cokolwiek to ma oznaczac). Co z tego, ze ostrzegalismy, racje wszak ma ten, co gada glosniej, szybciej i wiecej.
  Nic dodac.

 3. zagrypiona said

  @1 Pan RomanK

  Zgadzam się z tym co Pan pisze, jednakże w przypadku opisywanym w artykule, już samo powoływanie na świat dzieci na drodze in vitro nie ma nic wspólnego z Prawem Naturalnym. Jest uprzedmiotowieniem tego dziecka „oj bo musimy mieć koniecznie swoje, mimo ze matka natura tak nas stworzyła (albo sami sobie zaszkodziliśmy) ze nie możemy”. Szczerze mówiąc to nie wierze ze instynkt macierzyński może być na tyle silny by w przypadku niemożności posiadania dziecka, matka godziła się na uśmiercenie iluś poczętych dla korzyści posiadania jednego – to czysty egoizm i durna moda jakaś.

  PS. Tyle dzieci jest w sierocińcach, niechcianych, brać tylko i adoptować.

 4. RomanK said

  Zgadzam sie….i dlatego pisze ze w JewroUjnii,,,nastepuje uprzedmiotowienie Czlowieka, bo to jest zalozeniem Tego STFora!!!
  Antropocentryzm:-)))) ktory degraduje Czlowieka do pozycji Bydlecia, na przestrzeni wiekow udowodnil niezbicie milionami ofiar, ze jest czysta Forma Zla i Klamstwa!
  Metody in vitro…sa takim samym Klamstwem i Zlem, jak prowadzona masowo aborcja i aborcja chemiczna- czyli antykoncepcja.i slusznie zatloczone sierocince..w tym dzeicmi odbieranymi rodzicom……
  Droga do tego wiedzie przez zidiocenie edukacja ludzi..wierzacych w Mniejsze Zlo…essencje.Nowego Paradygnatu Kulturowego.
  Najgorsze w tym , ze Polski Porzadek Prawny podlega temu diabolicznemu totaloitarnemu Prawu….
  Bize moj..sredniowiecze…..jemu zawdzieczamy przebudowe Poganskiego Bajzlu i Rzezni….. w Cywilizacje Zycia….
  To co obserwujemy i jestesmy swiadkami dzis,,,jest powazna proba zamiany tej Cywkizacji Zycia z powrotem w Rozpasany Bajzel i Rzeznie…tzn w antycywilizacje Grzechow Glownych…

 5. Zbigniew Kozioł said

  Wybaczyć proszę moją ignorancje. Czy KK opowiada się jednoznacznie przeciw in-vitro? Czy porusza ten problem szeroko? Czy jest w tym słyszalny?

  Rad jestem, że podobnie myślących tu spotkać można. Pani Zagrypiona (!), Roman K.

  W „moim” mieście jest parę dużych ogłoszeń o in-vitro. Rosjanie raczej w swej większości nie czują problemu. Ale.. czy tylko Rosjanie w Rosji? To jest trochę zbyt abstrakcyjne dla „zwykłego” człowieka.

  Znowu to jakby mniejsze zło (wytrych uniwersalny), bo daleko umysłem nie sięgnie przecie. Moja żona zna kobietę, juz dobrze ponad trzydzieści, która w ten sposób (bynajmniej nie jakaś tam z brzegu, osoba z doktoratem). Coś tam u nich w małżeństwie nie tak biologicznie. Urodziła dziecko, szczęśliwa. Ale… to ale i mnie prześladuje.

  Z punktu społecznego – wcale tu nie tak wiele pozytywnego. W tym akurat przypadku dziecko ma geny męża i żony. No i co? Ano to, że kto wie, czy dziecko nie będzie mieć tych samych problemów?

  Najważniejsze jednak to uprzedmiotawianie życia ludzkiego.

  Ludzie też jakby przyjęli do siebie, że coś im się z życia należy, że mają prawo. Jakie prawo? Kto je dał? Skoro nie mogą, to może ma to jakiś głębszy, nawet boski sens? A jeśli na pewno bardzo chcą, to właśnie domy dziecka.

  Siedzę sobie lat parę temu w pubie w Toronto, razem z moim znajomym Polakiem i jego znajomym Litwinem mówiącym po polsku. Zjawiają się dzieci znajomego znajomego, już dorastające. Dość ładna dziewczyna (ale nie bardzo rozwinięta umysłowo, jak to zwykle) zaczyna gadkę szmatkę o swych problemach. I widzę, że chodzi o seks. Zaczynam z nią rozmowę: przecież ludzie powinni się kochać najpierw, być sobie wierni, żyć dla siebie bez końca. Wtedy wszystko można. Nie.. popatrzyła na mnie jak na wariata… Ci ludzie są już wyprani z wszelkiej duszy. Kanada i emigracja im w tym pomogły. Nie wiem, czy w Polsce to norma. Jeśli nie, to obawiam się, że to będzie tak i w Polsce.

 6. RomanK said

  http://old.usccb.org/prolife/programs/rlp/98rlphaa.shtml

  TU znajdzie pan wyczerpujaco ujete stanowisko oficjalne Kosciola Katolickiego…w wydaniu Konferencji Biskupow Ameryki/

 7. Zbigniew Kozioł said

  Dzięki, Pan RK, którego inicjały kojarzą się 166, która po prostu lepiej by ignorować).

  Mały fragment (istotnie, jakiż ten język amerykański):

  One reproductive technology which the Church has clearly and unequivocally judged to be immoral is in vitro fertilization or IVF. Unfortunately, most Catholics are not aware of the Church’s teaching, do not know that IVF is immoral, and some have used it in attempting to have children. If a couple is unaware that the procedure is immoral, they are not subjectively guilty of sin. Children conceived through this procedure are children of God and are loved by their parents, as they should be. Like all children, regardless of the circumstances of their conception and birth, they should be loved, cherished and cared for.

  I też:

  Obviously, IVF eliminates the marriage act as the means of achieving pregnancy, instead of helping it achieve this natural end. The new life is not engendered through an act of love between husband and wife, but by a laboratory procedure performed by doctors or technicians. Husband and wife are merely sources for the „raw materials” of egg and sperm, which are later manipulated by a technician to cause the sperm to fertilize the egg.

  Oh. Myśli jeszcze nie ukształtowane kołaczą się po niepełnej mózgownicy.

  Tylko coś jeszcze. Coś mi tu nie tak, nie całkiem. Coś męczy.

  Ale w zasadzie jakby ta sama droga? Tylko czy wierni Kościoła rozumieją? In-vitro to nie mniejszy grzech niż aborcja. Czy KK krzyczy o tym?

  Krzyczy. – admin

 8. Zbigniew Kozioł said

  a tutaj g*wienko:

  http://wirtualnapolonia.com/2012/09/06/przewodnik-po-dziejach/

 9. Zbigniew Kozioł said

  O najjaśniejsza z jasnych gwiazd

 10. Zbigniew Kozioł said

  Znajomi wirtualni z Nowosybirska przysłali mi taką wiadomość:

  =============

  В Новосибирске открывается визовый центр Польши
  [04.09.12]
  Новосибирск станет одним из 38 российских городов, где в этом году служба экспресс-доставки «Пони Экспресс» открывает визовые центры Польши.

  Как сообщил сегодня в ходе визита посол Польши в России Войцех Зайончковски, «Пони Экспресс» выиграла тендер на открытие визовых центров Польши в России, в том числе и в Новосибирске. «Первый был открыт в мае, и до конца года этих центров будет 38 — от Смоленска до Владивостока», — рассказал посол.

  По словам посла Польши, до последнего времени в России работали 4 польских консульства в Калининграде, Санкт-Петербурге, Москве и Иркутске, что создавало проблемы для жителей других городов, желающих подать документы на польскую визу.

  «Мы решили, что можно с этой проблемой справиться, открывая визовые центры. Это одна из тех мер, которые должны снять препоны, присутствовавшие до недавнего времени», — прокомментировал работу по созданию визовых центров Войцех Зайончковски.

  В новосибирском филиале «Пони Экспресс» сообщили, что официальное открытие визового центра Польши в городе намечено на вторую половину текущего сентября.

  ==============

  Coś w rodzaju konsulatów polskich ma zacząć działać Rosji, wkrótce. Do końca roku 38 lokacji po całej Rosji. Będzie Rosjanom łatwiej dostawać polskie wizy.

 11. Zbigniew Kozioł said

  A tutaj moja córka:

  http://www.concordia.ca/now/university-affairs/accolades/20120619/stitching-a-greener-world.php

 12. Zbigniew Kozioł said

  Tutaj problemem jest nawigacja po przeszłych wątkach. Tak pół żartem rzucę, panie Marucha, taką ideę: może by tak pisujący aktywniej mieli tutaj swoje wątki? 😉 Każdy sam sobie. Ja chyba piąty raz pod rząd piszę bez odpowiedzi w tym samym. Bojkotka być może miała rację, iż powinienem się ograniczyć.

Sorry, the comment form is closed at this time.