Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Największa pułapka pozytywnego…
  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Rosyjscy konserwatyści gotowi do współpracy z Polakami – rozmowa z metropolitą Wołokołamskim Hilarionem

Posted by Marucha w dniu 2012-09-06 (Czwartek)

Poniżej zamieszczamy fragmenty bardzo ważnego wywiadu jakiego metropolita Wołokołamski Hilarion udzielił tuż przed wizytą Cyryla I w Polsce. Hierarcha prawosławny mówi w nim o wspólnej walce Polaków i Rosjan z antycywilizacją zachodnią.

Czy Kościoły obu krajów mogą dzisiaj sprzyjać umocnieniu stosunków Rosjan i Polaków?

– Na przestrzeni wielu wieków chrześcijaństwo jest religią dominującą w Rosji i w Polsce, w znacznej mierze określa ono system wartości i sposób życia w naszych krajach. Większość Rosjan znajduje wsparcie duchowe w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a przeważająca część Polaków – w polskim Kościele katolickim. Okoliczność ta wymaga od naszych Kościołów uczestnictwa w życiu społecznym. Ludzie widzą przecież w Cerkwi siłę autorytetu, słyszeć chcą jej zdanie w całym szeregu kwestii.

Rosjanie i Polacy mają wspólną wielowiekową historię. Wyszliśmy z jednej rodziny słowiańskiej, jesteśmy sąsiadami, wyznajemy wiarę chrześcijańską. Stosunki nasze nie zawsze charakteryzował rozwój postępujący, były w nich momenty ciężkie i dramatyczne. Niestety, ostatnie właśnie epizody dominują w naszej pamięci historycznej, stają się przedmiotem zwiększonej uwagi niektórych sił społecznych i dziennikarzy. Głęboko jestem przeświadczony o błędności tej tendencji. Jako krewniacy i chrześcijanie powinniśmy zmierzać ku sobie z sercem otwartym.

Takiemu właśnie zmierzaniu ku sobie sprzyjać mogą wspólnoty religijne. Cerkiew nie skłania się ku koniunkturalizmowi, nie wyraża interesów jakiejkolwiek grupy politycznej. Jej posłannictwo jest niezmienne – nieustające głoszenie prawd ewangelicznych, nakazanych przez Jezusa Chrystusa. A zawarte w Piśmie Świętym ideały, bliskie są dowolnemu człowiekowi o dobrej woli, niezależnie od tego, czy jest on wierzącym czy nie. Są to pokój, miłość, wybaczenie wzajemne. Cerkiew, wykorzystując posiadane zasoby (misję pasterską i służbę społeczną) sprzyja temu, aby kategorie wspomniane określały stosunki między ludźmi i narodami. Patriarchat Moskiewski i polski Kościół katolicki poczyniły już konkretne kroki po temu, aby pomóc umocnieniu związków rosyjsko-polskich. W pierwszym rzędzie mam na uwadze wspomniany już apel do narodów Rosji i Polski, przygotowany przez nasze Kościoły. Dokument ten wyraża wspólne nasze podejście chrześcijańskie do stosunków rosyjsko-polskich.

Polska jest jedną z głównych ostoi katolicyzmu w Europie. Czy wizytę Patriarchy w tym kraju można również traktować jako pewien sygnał dla Watykanu, w tym w kontekście dyskusji na temat perspektywy spotkania się Biskupa Rzymu i Patriarchy Moskwy oraz Wszechrusi?

– Świątobliwy Patriarcha odwiedza Polskę przede wszystkim na zaproszenie Jego Eminencji Metropolity Sawy, Patriarchy Polskiego Kościoła Prawosławnego, składając w ten sposób bratnią wizytę w innej terytorialnie Cerkwi Prawosławnej. Niemniej jednak, w danym przypadku ważną okolicznością jest również fakt, że Polska to kraj w przeważającej mierze katolicki, większość jej ludności należy do Kościoła katolickiego. Oczywiście, aspekt ten nadaje wizycie patriarchy szczególnego charakteru, tym bardziej, że są to w ogóle pierwsze w historii odwiedziny Polski przez zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. I, jak wiadomo, Jego Świątobliwość spotka się z Prezydium Konferencji Episkopatu Katolickiego Polski i wspólnie z jej Przewodniczącym arcybiskupem Józefem Michalikiem podpisze wspólne posłanie do narodów Rosji i Polski.

Można powiedzieć, że wizyta patriarchy w Polsce ma na celu również sprzyjanie rozwojowi dialogu z Kościołem rzymsko-katolickim tego kraju i pojednaniu narodu rosyjskiego i polskiego, które przeżyły w przeszłości okresy wrogości wzajemnej i braku zrozumienia.

Jak ocenia metropolita kroki Polski w zakresie obrony korzeni chrześcijańskich Europy?

– Dobrze wiemy, że członkowstwo w Unii Europejskiej wiąże się czasami z parciem politycznym ze strony organów kierowniczych tej organizacji. Czasami pod hasłami wolności, równości i niedyskryminacji – instytucje europejskie usiłują forsować modele postępowania niezgodne z chrześcijańskimi wyobrażeniami o moralności. Przykład najbardziej jaskrawy – kwestia legalizacji małżeństw reprezentantów mniejszości seksualnych. Liczne państwa UE zrównały już rodzinę tradycyjną z niezgodnym z naturą ludzką współżyciem ludzi jednej płci. Przy pomocy wpływów europejskich przepchnięte zostało w Mołdawii tak zwane ustawodawstwo antydyskryminacyjne. Mamy nadzieję, iż Polska, w ramach Unii Europejskiej, zdoła obronić swoje wyobrażenia o wartościach tradycyjnych. Zatroskanie Polski rozumie wielu wiernych prawosławnych w Rosji i już teraz gotowi są oni współpracować z polskimi organizacjami konserwatywnymi.

Za portalem: pravmir.ru
Tłumaczył Henryk B. Tymiński Łódź
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 21 do “Rosyjscy konserwatyści gotowi do współpracy z Polakami – rozmowa z metropolitą Wołokołamskim Hilarionem”

 1. JO said

  Polskich organizacji Konserwatywnych NIE MA.

  W Polsce sa Konserwatysci, ale skutecznie eliminowani z zycia poblicznego, nie dopuszczani do zycia publicznego i skutecznie bombardowane sa proby stworzenia Konserwatywnej Organizacji.

  Polska potrzebuje pomocy w ZORGANIZOWANIU Konserwatywnej Organizacji.

 2. Przypominam, od zmysłów odchodzę: czy to możliwe? Istnieje Jeden Bóg – Stwórca Wszechrzeczy, obecny w każdym Swoim Dziele Ożywionym i Nieożywionym.
  Po „arabskiej wiosny”, życie w wielu krajach Bliskiego Wschodu stał się znacznie bardziej ekstremalne. W Iraku, Egiptu i Syrii, życie dla chrześcijan stało się bardzo trudne. Ale jest kraj Bliskiego Wschodu, którego głównym religia nie jest islam. Jak chrześcijanie żyją w Izraelu? Czy premier Netanjahu rację, kiedy powiedział, że chrześcijanie swobodnie wyznawać swoją wiarę tam?

  Przemawiając ostatnio w Jerozolimie, Benjamin Netanjahu powiedział: „Jeśli się w wielu krajach, takich jak Syria, chrześcijanie żyją w stanie oblężenia, tutaj, w Izraelu, mogą swobodnie praktykować swoją wiarę.”Izraelski premier wezwał chrześcijan do zjednoczenia się wokół Izraela i chronić cywilizację chrześcijańską od całkowitej islamizacji stwarzanego przez „Wiosny Arabskiej”.

  Netanjahu słowa usłyszeli na kongresie Ruchu „Chrześcijan dla Izraela”, których członkowie nazywają się chrześcijańskimi syjonistami. Długo przed chrześcijańskiej Kongres Syjonistyczny, rosyjscy eksperci wyrazili tę samą opinię, że Netanjahu wyraził. Ich zdaniem, w najbliższej przyszłości, Izrael będzie ostatnią ostoją chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie, w innych chrześcijańskich obszarach regionu zostaną zmiecione przez krwawej arabskiej „Wiosny” i wzrostu tendencji fundamentalistycznych islamskich. W rozszalałym oceanie zbrojnego dżihadu i wojny „la Somalii”, który stanowi zagrożenie dla Bliskiego Wschodu w najbliższej przyszłości, Izrael rzeczywiście wygląda jak arka Noego dla chrześcijan. Ale czy to prawda? http://english.pravda.ru/society/stories/03-09-2012/122050-christians_israel-0/

 3. JO said

  Nataniachu bedzie, ale ostoja Judeochrzescijanstwa, czyli Globalnej Jednej Religii.

  Chrzescijanstwo – to Tradycyjny-Ortodoksyjny Katolicyzm-Ortodoksja wylacznie, ktora jest Kosciolem WALCZACYM a nie Pielgrzymujacym co propagowal JPII.

  Katolicyzm to Dazenie do Boga a nie Uwazanie sie za Boga, co propagowal JPII budujac Jedna Swiatowa Religie.

  Oczywiscie, ze Nataniachu zrobi wszystko by bronic Talmudu i go rozprzestrzeniac , ktory jest Judeocchrzescijanstwem.(czyz w judeochrzescijanskim koscile Pani Agi nie ma Polityki, ktora jest permamentna „rozmowa” z sektami, „dialogiem” zmian ciaglych w liturgii, poszukiwanie „Boga w sercu” czloieka…?…etc, etc, etc kolegializmu, ekumenizmu, relatywizmu,….

  Kosciol Katolicki ma jedyna ostoje w Bractwie Piusa X na ziemi i pojedynczych Tradycjonalistach na swiecie.

  Kosciol zostal Opanowany i Zmieniny od Srodka, zostal znowotworzony niedopoznania.

  Strach myslec co bedzie, jak Bractwo zostanie rozsadzone…

 4. 25godzina said

  „Kościelna władza moskiewska rozciąga się od wschodniej granicy Polski, poprzez Białoruś i Ukrainę, aż po Kamczatkę… i wystarczyłoby gdyby Cyryl I dał wszędzie tam Kościołowi katolickiemu choćby takie prawa jakie ma Prawosławie w Polsce (czyli żadnych przeszkód i pełna swoboda działania).

  Po co lać wodę?

 5. JO said

  ad.4, tu chodzi by judeokosciol dal taka swobode Wiernym jaka daje Cyryl w Rosji Prawoslawnym oraz Autokefaliczny Kosciol Prawoslawny swoim Wiernym.

  Niech Pan porowna Parafie Prawoslawne z Parafiami Judeokosciolow w Polsce. Roznice CYWILIZACYJNA na Korzysc Prawoslawia….w Judeokosciolach mamy Trupy , Boga Mamone i Talmud trzymajacy za Morde Wiernych a w Cerkwiach KWITNIE ZYCIE

 6. 25godzina said

  @Jo
  FSSPX nie ma w Rosji ŻADNYCH możliwości działania, co zaprzecza pańskiej tezie.

 7. 25godzina said

  „(…)Myślę, że to, co najlepsze w polskiej historii, to tradycja żydowska w małych miasteczkach wschodniej Polski. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński (zastępca szefa Czeka Feliksa Dzierżyńskiego – dop. S. K.) i Dzierżyński… Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką”. [10]

  A oto następne pytanie Górnego: „Słowem, z Pana punktu widzenia korzystne są wszelkie działania antykatolickie w Polsce?”. Odpowiedź Dugina: „Dokładnie tak. Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. Katolicyzm nie może być wchłonięty przez naszą tradycję, chyba że zostanie głęboko przeorientowany w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim. Gdyby w Polsce działała loża w rodzaju irlandzkiej Złotej Jutrzenki, której liderzy, np. William Butler Yeats czy Maud Gonne, z jednej strony byli katolikami, z drugiej zaś – fanatycznymi okultystami zainspirowanymi kulturą celtycką, to można mieć jakąś nadzieję. Tacy ludzie mogliby rozkładać katolicyzm od wewnątrz i przeorientowywać go w kierunku bardziej heterodoksyjnym, a nawet ezoterycznym. Moi znajomi w Polsce mówią mi zresztą, że są u was takie grupki, mające związek z telemizmem czy dorobkiem Alistaira Crowleya”[11].(…)”
  http://krajskiomasonerii.nowyekran.pl/post/64283,czy-polska-masoneria-wspoldziala-z-rosyjska
  Czy polska masoneria współdziała z rosyjska?, Stanisław Krajski, 03.06.2012

  „(…)Politolog i filozof, który doradzał m. in. Jewgienijowi Primakowowi, Władimirowi Putinowi i rosyjskiej Dumie, autorytet tzw. eurazjatyzmu uważa, że prezydent Polski nie leciał do Rosji jako przyjaciel. Nie leciał też bynajmniej do Rosjan. Jak mówi, chciał „rozbudzić prozachodnią, katolicką, rusofobiczną tożsamość Polaków”.(…)”
  http://www.bibula.com/?p=20538
  Dugin: Katastrofa smoleńska to przejaw immanentnej sprawiedliwości , 2010-04-16

 8. JO said

  Ja nie wypowiedzialem zadnej tezy. Poza tym, Pan nie zdaje sobie sprawe, ze by byc Tradycyjnym Katolikiem jak Katolicy przy Bractwie Zyja, lub chca, pragna zyc trzeba miec conajmniej takie Panstwo jak Bialorus lub Rosja, gdzie zaden Pedzio nie Gorszy…..bo ma prawa mniejsze od Ortodoksyjnych .

  Coz wiec, ze w polsce Katolicy czy Prawoslawni moga zarejestrowac Swoj Kosciol, Wiare, jak Panstwo produkuje Prawa, ktore uniemozliwiaja Ortodoksyjne Zycie, ktore jest PODSTAWA NASZE WIARY – CZYNY!!! ZYCIE!!!

  W Rosji i Na Bialorusi Bractwo nie bedzie mialo tych samych praw, bo jest Czescia Judeokatolickiego Kosciola w Zawieszeniu, Bo Uznaje Judeokatolickiego Papieza, Wroga Ortodoksji….

  Jaka jest Gwarancja, ze Bractwo nie podda sie i nie zgodzi sie na Warunki Watykanu?

  Zakon Wschodni ma swoich judaistow dosyc jak sadze, po co im dodatkowa 5 kolumna?

  Osobiscie dla mnie wystarczy jezeli Cerkwia Rosyjska wesprze Polakow, Cerkiew w Polsce i marze by wsparla Modlitwa Bractwo Piusa X i Wiernych wkolo Bractwa…

 9. JO said

  ad.7. Katolicyzm nie jest wrogiem Cerkwi a Zydzizmu w Cerkwi jaki powstal po Reformie…

  Cerkiew Istniala Obok KKatolickiego przez Setki Lat w Polsce i nadal Istnieje i Zaden Katolik jej nie zwalcza…

 10. JO said

  re.9. Ja bym byl szczesliwy gdyby Cerkiew robila to samo …zwalczala Zydzizm w KK 🙂

  Ufam, ze Patriarcha Rosji wlasnie to zapowiedzial…ostatnio bedac w Polsce.

 11. 25godzina said

  @JO
  Nie wypowiedział Pan takiej tezy ale ją pośrednio postawił. Dwa – również nie prawda, że Tradycja katolicka potrzebuje sojuszu z tronem, przykład USA gdzie FSSPX nie ma ŻADNYCH przeszkód w działaniu.

  >Bo Uznaje Judeokatolickiego Papieza, Wroga Ortodoksji….
  Bzdura, żydowsko-masońska antykatolicka propaganda. KK to nie tylko hierarchowie, a dwa teza że Benedykt XVI jest wrogien Tradycji to absurd, albo zła wola.

  >Jaka jest Gwarancja, ze Bractwo nie podda sie i nie zgodzi sie na Warunki Watykanu?
  Gwarancja? A ma Pan gwarancje, że to nie jest ostatni dzień pańskiego życia?

  >Zakon Wschodni ma swoich judaistow dosyc jak sadze, po co im dodatkowa 5 kolumna?
  Bzdura. Rosjanie tworzą swoją nową tożsamość, tak jak poprzednio to był człowiek sowiecki, gnębiony przez burżujów, tak teraz to jest człowiek prawosławny, gnębiony przez zlaicyzowany zachód. Te pranie mózgów robią ci sami ludzi lub ich dzieci czy wnuki.

  Wiedzą, że KK jest słaby, że polskiego państwa nie ma i realizuje swoje cele.

 12. 25godzina said

  Rosja to cywilizacja wroga łacińskiej, cywilizacja turańska/bizantyńska, gdzie nie ma miejsca na niezależny od władzy państwowej kościół. Dokładnie tak jak w Niemczech, którzy reprezentują te samą cywilizację i tak jak Rosjanie są rządzeniu przez środowisko chazarsko-masońskie, skrajnie antykatolickie.

 13. JO said

  Cerkwia Prawidziwa nie ma polaczenia Tronu i Oltarza. Cerkiew prawdziwa to Ortodoksja-Katolicyzm.

  Oczywiste jest, ze Zarowno Cerkiew jak i Katolicyzm zachodni powinny brac udzial w Polityce i to czynny. Tak bylo kiedys w Rzeczpospolitej i tak powinno byc i teraz…na zasadach Magisterum Swietego….

  W jakiejs mierze robi to Ks Natanek a takich Natankow w tej kwestii powinno byc co parafia…

 14. 25godzina said

  @JO
  >Cerkwia Prawidziwa
  A jak odróżnić prawdziwą od nieprawdziwej?

 15. RomanK said

  26 godzina…w Rosji katolikow jest niewiele…znajomy ksiadz Rosjanin mowi mi, ze na msze w niedziele..przychodzi 4 osoby…w Dniepropietrowsku… Tam gdzie sa maja swoje kaplice, kosciolki ,ale duzy problem z ksiezmi jeszcze na zachodzie na Kresach, jako tako tam wiecej ludzi ale w Rosji….to drobny procencik…ni moga utrzymac ksiazy kaplic..etc…
  Teraz Cerkwia da…..jak w Polsce Kosciol dal Prawoslawnym…o czym 26 godzina bredzi?????
  NIech poczyta historie Monasteru w Ujkowicach,….
  Ja mysle, ze gdyzby Duch Swiety mial rozum- jak JO, czy nawet 27 godzina.ze o innych nie wspomne……to by dal tak po ryju wszystkim turanskim i tym bizantynskim..ze gadaliby po lacinie,,nawet przez sen:-))))
  Nie wstyd wam ludzie?????

 16. Filomena said

  Wszelkie pojecia takie jak cywilizacja lacinska, nielacinska, turanska i tym podobne wydaja mi sie smieszne. Jest jedna cywilizacja chrzescijanska. Dzis najlepszymi i najbardziej autentycznymi chrzescijanami wcale nie sa spadkobiercy tzw cywilizacji lacinskiej. Pisze „spadkobiercy”, bo z tego co widac to tej cywilizacji juz nie ma – w kazdym razie w Zachodniej Europie ktora byla jej centrum niewiele jej pozostalo.

  Chrzescijanie w Indiach z ktorych wiekszosc stanowia katolicy nie reprezentuja cywilizacji lacinskiej ani nigdy nie beda jej reprezentowac, bo ich dawna starozytna kultura i cywilizacja maja inne korzenie. Chrzescijanie z Bliskiego Wschodu wlacznie z katolikami tez nie reprezentuja cywilizacji lacinskiej w tradycyjnym rozumieniu Europejczykow. No, mozna by powiedziec, ze mamy pewnego typu „cywilizacje lacinska” w Lacinskiej Ameryce, ale i tu jest pewien problem. Spojrzmy na taka Brazylie. Glowny korzen tego kraju wyrasta z Portugalii – kraju o bardziej lacinskich tradycjach niz mamy w Polsce. Jednakze Brazylia ma korzenie rowniez w Afryce, no i w samej Ameryce. Brazylijska kultura jest wiec mieszanka i to dosc osobliwa.

  Jesli chrzescijanie chca pokonac aktualnego wroga musza przestac dzielic samych siebie na rozne grupy i podgrupy, bo jest to nie tylko smieszne, ale i niechrzescijanskie. Mam duzo wiekszy respekt dla NIELACINSKICH Koptow niz dla polskich katolikow -rzekomych reprezentantow wymierajacej lacinskiej cywilizacji -ktorzy klaniaja sie w pas bezboznikom z Brukseli i ich chazarskim panom z City of London i Nowego Jorku.

  Co do Rosji, to wplywy chazarstwa zostaly tam dosc mocno ograniczone o czym swiadcza niedawne wydarzenia. Ataki na cerkiew w stylu iscie bolszewickim swiadcza o tym, ze Chazaria czuje sie porzadnie zagrozona i traci kontrole nad sytuacja.

  Drugim przykladem zniecierpliwienia Chazarii moga byc wydarzenia w Gruzji, ktore mialy miejsce w sierpniu 2008. Gruzinska wojna przeciw Poludniowej Osetii byla wlasciwie wojna Izraela przeciw Rosji. Gruzja stala sie totalnym wasalem Izraela. W Iranie nazywa sie ja Palestyna Kaukazu. Czesc gruzinskiego rzadu posiada izraelskie paszporty i mowi plynne po hebrajsku. Co wiecej, Gruzja wypchana jest po brzegi izraelskimi organizacjami, klubami, firmami, bankami, kantorami oraz zydowskimi szkolami i synagogami. Przeciwnicy Saakaszwilego sa przesladowani, przesluchiwani, torturturowani i, jesli trzeba, likwidowani przez izraelskie sluzby specjalne. Gruzja jest terytorium z ktorego izraelski Mossad robi sobie wypady do Armenii i Azerbejdzanu w celu porywania iranskich waznych osobistosci wizytujacych w tych krajach.

  5-tego sierpnia czyli wkrotce przed agresja przeciw Pld. Osetii Saakaszwili wybral sie do Izraela – pewnie na porady. 1-szego sierpnia zorganizowana byla w Tbilisi konferencja najwazniejszych i najbardziej wplywowych amerykanskich zydowskich organizacji. Gospodarzem wydarzenia byl Saakaszwili, ktory takimi oto slowy przemawial do chazarskich gosci: Wrog Izraela jest rowniez wrogiem Gruzji. Jedyne miejsce, gdzie czuje sie naprawde jak u siebie to Izrael.

  Trzy tygodnie przed owa konferencja gruzinskie sluzby specjalne porwaly z terenu Armenii iranskiego obywatela, pracownika ambasady. Zrobiono to na zadanie zydow, ktorzy trzy tygodnie pozniej goscili w Gruzji.

  Naskok na Osetie Poludniowa byl proba destabilizacji Kaukauzu a ostatecznie destabilizacji reszty Rosji. Sam fakt, ze taki naskok szykowal sam Izrael swiadczy o tym jak bardzo Chazaria stracila wplywy w Rosji. Natomiast fakt, ze takiego pastucha Chazarii jak ten Saakaszwili wspieral polski rzad swiadczy tylko o tym, ze albo Polacy sa kompletnie glupi albo w Polsce juz dawno nie ma polskiego rzadu. Uwazam, ze bardziej prawdopodobne jest to drugie i, jesli tak jest, no to zle sie dzieje. W niezla Polska wpakowala sie kabale.

  W takim przypadku powstaje pytanie: co z tej wielkiej „lacinskosci”, kiedy sie lize stopy Chazarom. Komu jest ta „lacinskosc” do szczescia potrzebna kiedy tak latwo poddala sie Izraelowi. Jak by dzis wygladala Bialorus gdyby kierowala sie owa „lacinskoscia” i – tak jak Polska – poleciala w objecia Unii Europejskiej, bo przeciez tam jest lacinska cywilizacja a na Wschodzie barbarzynstwo. Tylko, ze tak sie dziwnie dzieje, ze dzisiaj Wschod wystepuje przeciw pedalom, przeciw swieckosci, przeciw modernizmowi a nie Zachod.

  Zamiast bajdurzyc o cywilizacjach, skoncentrujmy sie na tym, co nas wszystkich tradycyjnych chrzescijan laczy, bo tylko w ten sposob bedziemy wystarczajaco silni aby pokonac wspolnego wroga.

 17. JO said

  Pani Filomeno. Niech Pani nie maci tu zgrywjac Debila

 18. Filomena said

  Nie wiem o co Panu chodzi mowiac „maci”. Prosze to wyjasnic. Jak na dobrego katolika zachowuje sie Pan troche nieladnie porownujac mnie do debila. Uwazam Pana reakcje za bardzo niedojrzala a nawet niegrzeczna.

  Kazdy ma prawo do swojej opinii. Jesli nawet sa jakies punkty sporne, mozna na ten temat podyskutowac, ale jak widac grzecznosc sie gdzies zapodziala. No coz zyjemy w chazarskiej rzeczywistosci. A moze po prostu argumentow zabraklo?

 19. Maria1 said

  Pan Dżo, jak św. Paweł, jest mizogyne, nie cierpi bab (bo one nie zwracły uwagi na brzydala Pawła).
  Niestety ma też mocno „zakutane” poglądy i nie rozumie pewnych spraw np., że Novus Ordo Messe w Polsce wygląda inaczej niż na zachodzie, że pewne zachowania papieży trzeba widzieć w kontekście uwarunkowań i nie być tak surowym i zatwardziaym w ocenach ludzi („Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni”, jak radził Pan Jezus)…

  Novus Ordo to Novus Ordo. To prawda, że na Zachodzie dochodzi do większych ekscesów liturgicznych, niż w Polsce – ale dzielnie gonimy Zachód i w tej materii. – admin

 20. Junior mlodszy said

  Ad.2
  Techniczna sprawa
  Pozwole sobie przypomniec, ze w Jerozolimie ortodoksi zydowscy palili Nowy Testament na ulicach. Zrobili stos z ok. 600 egzemplarzy.
  Nie dalej jak w tamtym miesiacu w Jerozolimie zydzi podpalili klasztor a na scianach wypisali ze Jezus jest malpa. (Jesus is a monkey).
  Prawoslawny pop armenski prosil rzad Izraela zeby nie pozwolil pluc zydom na chrzescijan. Patriarcha prawoslawny, urodzony w Jerozolimie mial odmowiona ‚wize’ do izraela – wyjechal na pare dni z kraju. Kosciol katolicki jest bardzo przesladowany w Izraelu. Rzad izraela zastanawial sie nawet nad tym czy w ogole pozwolic papiezowi przyjechac do Jerozolimy.
  W Syrii jest najwiekszy procent chrzescijan na Bliskim Wschodzie. sa tam najstarsze w swiecie koscioly. Wszyscy chrzescijanie popieraja Assada. Nigdy nie byli przesladowani.
  Zydy przesladuja wszystkich: Chrzescian w bylej Jugoslawii, katolikow w Libii; ostatnio probowali podpalic katolicki kosciol w Hurgardzie w Egipcie i zostali przylapani.

 21. Junior mlodszy said

  Ad. 16
  Filomena.
  Zgadzam sie co do opinii o Gruzji, natomiast sadze, ze skoro jezykiem liturgicznym przez stulecia byl jezyk lacinski, nie wypada nam zaprzeczac lacinskiej kultury.
  Naturalnie ze nawet wsrod katolikow w Europie bywaja rozne rozbieznosci. Katolicy irlandzcy sa troche inni niz np. Wlosi czy Francuzi.
  Ale przeciez nie o to chodzi.
  Moim skromnym zdaniem lacina laczyla bardzo kosciol katolicki. ‚Katolicki’ z greckiego znaczy ‚powszechny’ i takim lacznikiem w katolickim swiecie byla lacina. Polacy odwiedzajacy Austrie czy Nowa Zelandie mogli swobodnie uczestniczyc w mszy katolickiej. Na Filipinach jest religia katolicka oparta na kulturze i liturgii lacinskiej. Cale europejskie Sredniowiecze, Odrodzenie, wlasciwie az do madrosci debila Marksa – Europa nie miala klopotow z identyfikacja religijna.
  W Poludniowej Afryce Polacy modlili sie wedlug mszy lateranskiej. Nikomu sie nie podobaly sie zmiany Soborowe.
  Polacy w Turcji (Adampolu) tez mieli msze lateranskie. Ja to naprawde nie rozumiem dlaczego bywaja ludzie, ktorzy podejrzewaja, ze nie mamy nic wspolnego z kultura lacinska i wplywu laciny na katolicka Europe. I nie tylko Europe. Do II Soboru Watykanskiego msze katolickie na calym swiecie odprawiane byly po lacinie.Przyklad z Brazylia jest o tyle nieszczesliwy ze Brazylijczycy nawet pochodzenia afrykanskiego – a w Brazylii nikt nie rozroznia rasy- przejeli wszystkie tradycje kulturowe z katolickiej Europy zachowujac czesto swoj tradycyjny charakter. W katolickiej Europie do tej pory obchodzimy poganska kupale i wianki. Nasza religia jest religia powszechna i nie wynaradawia narodow.
  A jezyk liturgii to nie tylko slownictwo i teksty. To cala filozofia, historia i historia przetrwania.
  Dlatego Sobor II chcial nam te historie i ‚powszechnosc’ odebrac.

Sorry, the comment form is closed at this time.