Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

A gdyby tak Unia Europejska się rozpadła…

Posted by Marucha w dniu 2012-09-09 (Niedziela)

Zeszłotygodniowe wiernopoddańcze wystąpienie w Berlinie szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego przeszło w mediach bez większego echa. Tym samym zaprzepaszczona została kolejna szansa podjęcia dyskusji nad problemem polskiej suwerenności. Taka debata mogłaby się rozpocząć od pytania: co zrobiłby jutro Donald Tusk, gdyby dziś rozpadła się Unia Europejska?

Minister Sikorski już po raz drugi w dosyć krótkim czasie pojechał do Berlina po to, by przedstawić tam pomysły polskiego rządu na politykę zagraniczną. Za pierwszym razem, w listopadzie ubiegłego roku, zachęcał Niemcy do większej aktywności w Europie i rysował przyszłość Unii Europejskiej jako państwa federacyjnego. Zadeklarował więc gotowość do oddania suwerenności w ręce podmiotu, który enigmatycznie nazywamy „zjednoczoną Europą”.

Wystąpienie Sikorskiego sprzed kilku dni można śmiało uznać za kontynuację tez, jakie przedstawił przed niespełna rokiem. Zachęcał więc do głębszej integracji politycznej, krytykował Niemcy za opieszałość w sprawie ratyfikacji traktatu fiskalnego, chwalił zachodnich sąsiadów za to co już zrobili na rzecz wspólnoty. Bardzo spodobało się to szefowi niemieckiego MSZ, Guido Westerwelle, który należy do wielkich zwolenników pogłębiania integracji politycznej. Z radością więc powitał zapewne Sikorskiego w tzw. Grupie Refleksji ds. Przyszłości UE, która ma przygotowywać odpowiednie rozwiązania traktatowe, by cel niemieckiej dyplomacji został zrealizowany. Dodajmy, że większość krajów Europy dystansuje się od pomysłu Westerwellego, a w Grupie Refleksji znalazło się zaledwie 10 przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej.

Czy działania Sikorskiego mogą dziwić? Raczej nie. Rząd Donalda Tuska oparł filozofię swojego działania właśnie na Unii Europejskiej i strumieniu pieniędzy, który płynie do nas z Brukseli. Jeśli Polska nie otrzyma 80 mld euro z nowego unijnego budżetu, Tusk znajdzie się w poważnych tarapatach. A traf chciał, że akurat teraz europejska wspólnota pogrążała się w kryzysie.

Wystąpienie Sikorskiego stanowiło więc prostą reakcję na całkiem realny rozpad Unii Europejskiej. Już teraz w Europie silne są mechanizmy dekompozycyjne. Wspólnota europejska przypomina obecnie hybrydę. Nie ulega przecież wątpliwości, że w efekcie kryzysu powstała Europa „trzech prędkości”: Unia Europejska, państwa objęte paktem fiskalnym i grupa eurozone. Rozpaczliwe naciski polskiej dyplomacji na głębszą integrację polityczną, połączoną z demokratyzacją procedur podejmowania decyzji w grupie państw członkowskich, mają na celu powstrzymanie tego procesu. Cena wydaje się być jednak ogromna: suwerenność naszego kraju.

Co więcej, wystąpienie Sikorskiego obnażyło też brak podmiotowości Polski na arenie międzynarodowej. Bez Unii Europejskiej nie jesteśmy sobie w stanie poradzić jako państwo, choć gdyby wsłuchać się w propagandę mediów głównego nurtu, to możemy usłyszeć, że oto mamy jedną z silniejszych gospodarek w Europie, a zbudowana przez ojców założycieli przy Okrągłym Stole III RP to państwo wspaniałe, takie jakiego w historii jeszcze nie mieliśmy. Tymczasem wystarczy zapytać, co by się stało jutro z Polską, gdyby Unia Europejska rozpadła się dzisiaj? Stawiani przed takim pytaniem wynajęci przez salon III RP komentatorzy pukają się głowę i mówią, że taki scenariusz jest po prostu niemożliwy.

Kolejne, daleko idące deklaracje, jakie w imieniu rządu złożył minister Sikorski naszym zachodnim sąsiadom sprawiają wrażenie, że również Donald Tusk nie ma pojęcia co by zrobił jutro, gdyby dzisiaj Merkel, Hollande, van Rompuy i Barroso zorganizowali konferencję prasową i ogłosili rozpad Unii Europejskiej. Brak scenariusza na taką ewentualność jest najlepszym dowodem na to, że Polska to kraj o podmiotowości na poziomie bliskim zeru. To przykry wniosek, ale trudno go nie wysnuwać, gdy przychodzi czytać o tym, jak usilnie polska dyplomacja rozpaczliwie i za każdą cenę stara się przykleić do silniejszego sąsiada, by uzyskać pieniądze mające stanowić o naszym być albo nie być.

Kilka dni przed wystąpieniem Sikorskiego obchodziliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapewne wielu zastanawiało się, co by się stało, gdyby 73 lata temu minister Beck nie zaufał Wielkiej Brytanii i Francji i podjął się prowadzenia prawdziwej realpolitik, bez złotoustych wystąpień w których słowo „honor” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Być może, gdyby kilka tygodni przed wybuchem wojny Beck spotkał się z Carlem Gustawem Mannerheimem, naczelnym dowódcą fińskiej armii, który w 1940 roku zgodził się na pertraktację z sowietami nie ufając obietnicom pomocy ze strony państw zachodu, Fin wybiłby mu z głowy naiwne złudzenia. Mannerheim być może uświadomiłby Beckowi, że w polityce liczy się przede wszystkim siła i słabość.

Krzysztof Gędłek
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 9 do “A gdyby tak Unia Europejska się rozpadła…”

 1. night_rat said

  taak a jeśli coś słychać to nie to o „folklorze” eurosceptyków tylko że, o zgroza, że Polacy nie orientują się, co i kiedy w tej unii słychać, prosty wniosek- może zwykłych ludzi to nie obchodzi, bo już dawno sprzedane bez ich poparcia i wpływu?

 2. Kibic said

  Nadludzkie zdolnosci TUSKow i…spolki
  niedziela, 09 września 2012 13:18

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 3. MatkaPolka said

  Dziadkowie (Zd)Radka Sikorskiego byli zbrodniarzami wojennymi, Żydami z Bydgoszczy, którzy podpisali volkslistę i kolaborowali ze zbrodniczą, nazistowską III Rzesza niemiecką

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=region_ck&id=461

  Ponadto P. Radek jest agentem międzynarodowego syjonizmu, agentem CIA i prawdopodobnie Mosadu
  Uczestnikiem wielu żydowsko amerykańskich agend badawczo szpiegowskich oczywiście doradczych.
  Takich jak :
  JINSA — Jewish Institute for National Security Affairs, PNAC — Project for a New American Century, New Atlantic Initiative (NAI), AEI — American Enterprise Institute,

  Jozef Tusk dziadek Donalda Tuska , babcia Tuska Ewa Anna Liebke z Domu Dawidowska – to zydzi wyznania augsbursko –ewangelickiego. Dziadkowie, zarówno ci ze strony matki Ewy Tusk z domu Dawidowska oraz Jozefa Tuska, podpisały tzw. Volkslistę i tym przyjęły od III Rzeszy niemiecką przynależność państwową i kolaborowali ze zbrodniczą, nazistowską III Rzesza niemiecką

  Zbrodnia zdrady stanu folksdeutscha Tuska?

  Czy Donald Tusk napierając na szybka ratyfikacje Traktatu popełnia zbrodnie zdrady stanu? Pytanie jest o tyle ważne, iż premier RP jest ludowym Niemcem, którego niemalże wszyscy przodkowie kolaborowali z okupantem hitlerowskim.

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=376

  Trzeba tu nadmienić , że Niemcy i Żydzi zawsze ze sobą współpracowali Syjonizm stworzyl Nazizm, a tak zwany holokaust był wspólnym ich programem, specyficznym systemem zachet i selekcji do wyjazdu i stworzenia państwa Izrael.

  Wnukowie kolaborantów zbrodniczej , Nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej kontynuują pokoleniowe dzieło w sposób oczywisty reprezentują interes współczesnej, neonazistowskiej IV Rzeszy niemieckiej, która ponawia akt agresji na Polskę w nowej formie Wojny Totalnej – gospodarczej i finansowej i prawnej pod płaszczykiem Unii Europejskiej

  Obaj Tusk i Sikorski sa sygnatariuszami Traktatu Lizbońskiego instrumentu prawnego służące do oddania suwerenności Polski na rzecz Niemiec i Międzynarodówki Finansowej

  Traktat jest niezgodny z Konstytucja RP i uznanie Traktatu Lizbońskiego jest niczym innym jak aktem agresji
  Niemiec na Polskę i inne kraje Europy

  Tusk niczym sztukmistrz królika z cylindra za uszy, Vincenta Rostowskiego wnuka Jakuba Rothfelda-Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder) w momencie otrzymania teki ministra finasów nie miał obywatelstwa polskiego i był obywatelem brytyjskim! Wyszło to przypadkiem, gdy się okazało, że nie posiada on ani numeru pesel, ani NIPu.

  Vincent Rostowski, agent MFW, w sposób niemal błyskawiczny zadłuża Polskę na grube miliardy.

  Ci agenci obcych i wrogich nam sil i państw powinni powinni być izolowani i osądzeni za zdradę stanu

  Jakikolwiek dokument i decyzja przez nich popisana, przez agentów, przez agentów obcego państwa na rzecz i w interesie obcego państwa, jest oczywiście nieważna, jest oszustwem i jest sprawą kryminalną.

 4. Halina said

  Polakom syjoniści serwują „UŚMIERZACZE” z wody, z ziemi i z powietrza. Zaprawiana czymś tam – woda, pożywienie modyfikowane i konserwowane chemią, a w powietrzu „chemitrails”, różne rodzaje HAARP…..

  Te zbrodnicze, szkodliwe i nielegalne „dodatki” do naszego życia, plus zastraszanie terrorem policji – daje totalne niedomaganie polskich mężczyzn w temacie samoobrony siebie i Polski przed bandytami syjonizmu i ich haniebnymi „sposobami na ludzi”.
  Dlatego musimy czekać cierpliwie,aż zdrowsze od naszego społeczeństwa zachodnie -rozbiją zbrodniczą Unię w drobny pył.
  Dopiero wtedy i my skorzystamy – powróci wolność od żydowskiego zbrodniczego okupanta.

 5. Fran SA said

  Matka Polka
  Banaly.
  Rodzina Tuska to nie zadni zdrajcy! Sa wierni krajowi, ktory reprezentuja.
  Zdrajcami sa Polacy, ktorzy na to pozwalaja.
  No bo niby dlaczego, Zyd, Niemiec, Francuz, czy Belg ma bardziej kochac Polske niz … Benelux?

 6. Brat Dioskur said

  Unia jest jak dupa,a dupa to nie szklanka -nie rozbije sie.Wlasnie w niemieckim Manheim 40 tys. Kurdow z calej Europy pokazalo co jest warta ta cala Unia.Kiedy policja zazadala usuniecia flag PKK,komunistycznej organizacji uznanej za terorystyczna Kurdowie odpowiedzieli kamieniami i butelkami zapalajacymi. Niemcy we wlasnym kraju musieli uciekac z pola walki jak niepyszni.Pamietam jak po aresztowaniu przez Turkow szefa PKK Ocallana ,nie bez pomocy sluzb izraelskich ,rozwscieczeni Kurdowie zaatakowali i wdarli sie do kilku zachodnich ambasad .Tylko personel ambasady izraelskiej otworzyl do nich ogien i zmykali predzej niz sie zjawili,natomiast inne ambasady przy biernej postawie personelu zostaly obrocone w perzyne.Nawiasem w 15 min. pod zaatakowana izraelska ambasada bylo juz 1000 policjantow!Tak wiec zamiast zabrac sie za bande ,spedzic do obozow i wyslac partiami pociagami tam skad przyszli Europa sie z nia cacka i pozwala -za przeproszeniem- srac sobie na glowe.Proby obrony sa od razu owrzaskiwane neonazizmem.Tak stalo sie tez w Grecji ,gdzie niedawno czlonkowie i parlamentarzysci Zlotego Switu oczyscili kilka ulic Aten z murzynskich handlarzy ,ktorzy brutalnie zmuszaja przechodniow do kupna .Przetrzepano tez skore jakims afiszujacym sie ze swoimi zboczeniami pedalom .Merdia calego Zachodu zawyly zgodnie ,ze neonazisci w Grecji przejmuja wladze.No a wlasnie idzie nastepna transza unijnej pomocy dla Grecji ,rowniez z polskiej kieszeni …czyli wspieramy nazistow.Co na to WybGaz ?

 7. Jones said

  ad.6. Rzadzacu Unia celowo stosuja Multi Kulture by zmienic genetycznie i kulturowo Europe Biala na czekoladowa a w miedzyczasie przeciwstawic sobie nacje i oslabic sile spoleczenstwa Panstw Narodowych.

  To nie Europa sie z Murzynami Cacka a Rzadzacy Europa. Kazdy Narodowiec wyrzucilby w sekunde taki Tlum, ktory robi Panstwo w Panstwie i gwalci lub kopuluje z bialymi Kobietami po to by spelnic rozkazy Masonerii, przy Masonskiej Deprawacji Mlodziezy i Wpajaniu Sexizmu i Konsumpcjonalizmu Biala Europa GINIE W OCZACH. Na miejsce Bialej Europy wchodza Nacje z Calego Swiata…

  System Zlozony z Wielu czynnikow jest tak jak zelazna Praca, ktora mieadzy i nie pozwala na pisniecie nawet…Ten System Wchodzi Do Polski Wielkimi Krokami. Nie na darmow Masonskiej Interii i innych portalach i TV sa reklamy z Murzynami jako pozytywnymi postaciemi a Bialasy w reklamach to dziwki lub alfonsy…

  Promowanie Par medialnie Bialej kobiety z Murzynem juz jest Nagminne

 8. Tomek-Kolejarz said

  Nasze pożal się elity zdaje się w ogóle pojęcia o geopolityce i strategii nie mają. Planu awaryjnego nie ma. Zresztą czego spodziewać się po bandzie jak to nazwał prof. Chodakiewicz postpeerelowców. Wytresowani jak psy Pawłowa nie potrafią myśleć samodzielnie i mają wpojony odruch potrzeby pana, który by nimi kierował. Stąd nasi przywódcy, którym kulosy wyrastają gdzieś w pomroce dziejów PRL obecnie przewerbowali się po transformacji ustroju i likwidacji ZSRR na rzecz różnych innych panów. Jedni pozostali wierni spadkobiercom ZSRR tj. Rosji, inni poszli na niemiecki jurgielt, tradycyjnie wielu chętnie przyjmie koszerne srebrniki, a jeszcze inni udali się na służbę USA.

  Rządząca już od czasów PRL Polską z tylnego siedzenia razwiedka już raz jak wiele wskazuje nie skorzystała z okazji do samodzielności w roku 1980. Obecnie również nie potrafi lub raczej nie chce wykorzystać szansy, jaką niesie powolne bankructwo i rozpad Unii. Jedyne co ma zdaje się miejsce to powrót do karnego szeregu wasali Rosji. Ot co zyskamy na upadku UE.

 9. night_rat said

  Do tego dalekie USA wychodzi z Europy i daje sygnały pozostawiania nas w obszarze w obszarze wpływów Rosji, byleśmy tylko nie robili im problemów, słali żołnierzy a w zamian dogadują się mad naszymi głowami, bez nas. stąd i pomysły na własną tarczę, niestety nie na własną gospodarkę, albo politykę (np. w oparciu o układy z tzw. nową Europą- postsowieckimi i krajami BUMAGI, co wcale nie wyklucza ani nato, ani unii).sikorski ni tusk z ich hołdami raczej nie wyrosną na Bolesława Chrobrego

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: