Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Traditionis Custodes
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  mistrzYoda o Traditionis Custodes
  Wladca o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  revers o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Bez tematu (4-09.2012)

Posted by Marucha w dniu 2012-09-13 (Czwartek)

Tutaj wpisujemy komentarze, które nigdzie indziej nie pasują.

Komentarze 322 do “Bez tematu (4-09.2012)”

 1. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/36175-mecz-polska-anglia-w-telewizji-trwam-posel-jaworski-mozemy-zrobic-mila-niespodzianke-polskim-kibicom

  Po dwóch pierwszych meczach w eliminacjach Mistrzostw Świata, polska reprezentacja ma na swoim koncie cztery punkty. Jednak to nie dorobek punktowy był najistotniejszą sprawą, którą żyli polscy kibice. Ani meczu z Czarnogórą, ani z Mołdawią nie można było zobaczyć w ogólnodostępnej telewizji.

  Już 16 października Polacy podejmą na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentację Anglii. Jak się okazuje, są szanse, że mecz będziemy mogli obejrzeć w… Telewizji Trwam! Sprawa rozpoczęła się od wpisu posła Jaworskiego na Twitterze, który oznajmił:

  TV Trwam chce transmitować 16 października mecz Polska – Anglia.

  W rozmowie z portalem Stefczyk.info mówi o szczegółach pomysłu:

  Inicjatywa jest poważna, bo technicznie Telewizja Trwam jest gotowa do takiego przedsięwzięcia. Wszystko zależy teraz od tego, co z tą sprawą będzie chciała zrobić spółka Sportfive, która ma prawa do tego meczu. Do tej pory nikt nie kwestionował, że mecze polskiej kadry powinny być transmitowane w kanałach niekodowanych. (…) Biorąc pod uwagę to, że mecz z Anglią jest gratką dla kibiców, myślę, że trzeba zapewnić dostęp do tego meczu naszym kibicom w paśmie otwartym w telewizji, która dostępna jest w wielu platformach cyfrowych, a taką jest właśnie Telewizja Trwam

  – uważa poseł.

  Jaworski opowiada także o ewentualnych kosztach. Mówi się o tym, że Sportfive może zażyczyć sobie za prawo do tego meczu nawet milion euro:

  Jeżeli Sportfive nie będzie chciało zrobić interesu życia, ale podejdzie do sprawy w sposób odpowiedzialny, to jesteśmy w stanie się dogadać, ponieważ wiemy, jak wygląda rynek reklam w Polsce i mamy w tej sprawie pewne rozmowy poczynione

  – przekonuje poseł.

  I puentuje:

  Jeżeli nikt inny nie potrafi i nie chce transmitować takiego wydarzenia, to Telewizja Trwam może zrobić niespodziankę i mały prezent polskim kibicom

  – uważa Jaworski.

  Całość rozmowy na portalu Stefczyk.info. Polecamy!

  Będziemy pilotować sprawę transmisji meczu. A hasło „Alleluja i do przodu” przydać się może naszym piłkarzom, którzy w grze ofensywnej mają w ostatnim czasie spore problemy. (…)

 2. 166 bojkot TVN said

  A tu można się dowiedzieć skąd pochodzą tradycje urzędniczych przekrętów związanych z budowaniem inwestycji liniowych
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/12/07/bankructwa-kretactwa-dziwne-oszczednosci-budowa-pierwszej-polskiej-linii-kolejowej/

 3. Droga Polaków do wolności wiedzie poprzez rozpirzenie – w pierwszej kolejności – w drobny mak PiS-u i piso-podobnych.

  http://jozefbizon.wordpress.com/

  Witryna ma charakter edukacyjno-informacyjny i służy odkrywaniu skrzętnie ukrywanej prawdy o otaczającej nas Polków rzeczywistości.

  Prezentowane treści na tej witrynie nakierowane są na rozumienie zbudowanych [i nadal budowanych] mechanizmów zniawalania Narodu Polskiego we wszelkich żywotnych dla Narodu Polskiego obszarach.

  Burzone są wytworzone mity ogłupiające Polaków pod realizację obcych celów na terytorium Polski.

  Ukazywane jest wykorzystywanie religii katolickiej i duchownych Kościoła Rzymsko-Katolickiego dla realizacji celów godzących w żywotne interesy Narodu Polskiego, a i samego Kościoła. Ukazywana jest w tym rola poszczególnych partii politycznych, ludzi i mediów – łącznie z tymi mieniącymi się tylko polskimi.

  Dla wielu osób prezentowane treści będą całkowitym zaskoczeniem i w pierwszym odruchu mogą wywoływać wręcz oburzenie wynikające z siedzącej w ich głowach medialnej papki w konfrontacji z faktami udokumentowanymi na tej witrynie. Dokono [i dokonuje się nadal] niebywałego oszustwa w dziejach Polski.

  Dla uśpienia czujności Narodu Polskiego nową jego niewolę nazwano wolnością, a część osób [i ugrupowań politycznych – teraz PiS] odpowiedzialnych za ten stan rzeczy kreuje się na wielkich polskich patriotów i zbawców Narodu Polskiego.

  Konsekwentnie realizuje się plan budowy ‘Rzeczypospolitej Obojga Narodów’ [zwaną IV RP] – tzn. Żydów i Polaków lub Polaków i Żydów – jak kto woli, ze skutkiem wiadomym dla Narodu Polskiego.

  Rzetelna wiedza o rzeczywistym stanie rzeczy jest punktem wyjścia do dalszych działań na rzecz Narodu Polskiego.

  Dlaczego akurat omawiany jest PiS [Prawo i Sprawiedliwość] – bo:

  1. Największe tutaj jest zakłamanie;

  2. Na bazie tego totalnego zakłamania PiS kreowany jest na zbawcę Narodu Polskiego, a stan faktyczny jest wręcz przeciwny;

  3. Celem wykazania, że w stanie faktycznym PiS niczym nie różni się od PO [Platformy Obywatelskiej] – obie formacje realizują plany Izraela w stosunku do terytorium polskiego;

  4. Jest najbardziej niebezpieczny [z uwagi na to zakłamanie] dla interesów Narodu Polskiego – nim blokowane są [przechwytywane] wszelkie działania środowisk szczeropolskich;

  5. Pozostałe główne formacje polityczne [PO, SLD, PSL] są w miarę dobrze rozpoznane i służą tym samym celom co służy PiS.

  Solidne rozpoznanie PiS i metod jego działania daje jednocześnie pełne rozpoznanie w tym zakresie pozostałych głównych formacji politycznych działających w Polsce,
  a także pozwala na właściwą ocenę innych grup i środowisk pojawiających się [lub już istniejących] na polskiej scenie politycznej, a także pozwala na właściwą ocenę postaw księży – w szczególności hierarchii kościelnej [Episkopatu Polski].

 4. 166 bojkot TVN said

  PANIE BIZOŃ!!!!
  Przestań pan pitolić po nocy, bo szkoda pańskiej energii.
  Widzi pan jedno jedyne nieszczęście w postaci PiS, jakby już poza tym nieszczęść żadnych nie było. Zaraz jakieś durnie będą wybierać SLD i Palikota i pO.
  Czy po ostatnich doświadczeniach politycznych, wyborach, po tym co się TERAZ DZIEJE Z RZĄDEM-NIERZĄDEM, kiedy od 5 lat Kaczyński i PiS nie rządzi, nie ma LPR, ani Samoobrony, pan nie widzi niczego innego tylko jak jakiś człowiek w amoku walczy z PiS????

  Jak widać nie dokonał pan analizy porównawczej rzeczywistych dokonań obu partii i woli pan zeby Tuski i ich palikoty doprowadziły wszystkich na stryczek (patrz ostatni program E.Jaworowicz).

  Zejdźże waść na ziemię, bo bujasz w swoich urojeniach

  Tu lektura obowiązkowa dla każdego. Marusze się nie spodoba, oj nie spodoba…. „Bliżej” Pośpieszalskiego
  http://kruk.salon24.pl/447434,pospieszalski-blizej-o-pekao-sa-i-tajnym-projekcie-chopin

 5. RomanK said

  Pani Bojkot….na pistolenie toma pani tutaj wylacznosc:-))))
  Pani twierdzi z uporem godnym osla ze syndromerm Dawnsa ..ze istnieje mniejsze zlo….. czyli PiS:-))))) u ze jego wybor czyni nam dobrze:-)))
  Nie wstyd pani? Bo jesli boi sie pani o posade???To tak…. to rozumiem…ale niech nie dorabia pani do tego ideologii.
  Przeczytala pani chciaz jedna strone z tego co pisze pan Jozef????
  Zaloze sie ze nie……[rzeczytala pani???? ale uczciwie…

 6. 166 bojkot TVN said

  Panie RK!
  A panu nie wstyd powtarzać bzdury za Rysiami i Bizoniami, że jedyne zło to PiS???? Czy wy sami nie potraficie myśleć, tylko powtarzacie się jak TVN? Nie widzicie innych większych słoni w menażerii?

 7. Józef Bizoń said

  Rozpirzenie PiS-u uwolni energię Narodu Polskiego, która rozwali resztę towarzystwa.
  Dlatego tak się pieklą wszelkiej maści 166 i wyłażą niemal ze skóry, aby PiS się ostał, bo wraz z PiS-em ostoi się też cała reszta.

 8. 166 bojkot TVN said

  Oj panie JB!!!
  Jeśli chodzi o 166, to PiS powiewa mi i lata koło ogonka jak każda inna partia. Tylko realia są takie jakie są a pan z uporem bezsennego maniak nie może ich pojąć, jakby nie potrafił wyciągać praktycznych wniosków nawet z własnych opracowań. Zaiste dziwne to zjawisko.

  Rozpirzenie PiS oznacza rozrost dużo gorszej zarazy jaką jest PO z SLD i Palikotem. Trzeba mieć końskie klapki na mózgu, żeby tego nie przewidzieć – w tym kierunku idzie cała heca.
  Bardziej prawdopodobne jest, że wbrew temu co pan tu na siłę wciska, rozpirzenie PiS będzie oznaczało rozpirzenie Polski i wejście administracji niemiecko-rosyjskiej. Boguchwała może załapie się do niemieckiej, ale Warszawa zostanie raczej w rosyjskiej, na pewno prawobrzeżna. PiS udaje patriotyzm i jest niewolnikiem tego udawania – musi realizować głoszone zasady i dlatego lepiej żeby to PiS sprawował tymczasowe rządy niż PO, mafia zbrodnicza, złodziejska i oszukańcza.

 9. Józef Bizoń said

  Cała reszta poza PiS-em ma swój naturalny elektorat, który z natury rzeczy swoich nie wysadzi – jest tego do 40%.
  Natomiast PiS (grający równo z tą całą resztą) posiada elektorat tylko dlatego, że elektorat ten nie wie co to w rzeczywistości jest PiS.
  Uwolnienie tego elektoratu spod mamidła PiS spowoduje poderwanie się reszty Polaków i wysadzenie w powietrze całego magdaleńskiego układu.

 10. Józef Bizoń said

  Czy 166 nie widzi, że Polska już została rozpirzona i mając administrację izraelską mało prawdopodobne są inne administracje?
  Rozpirzenie zaś PiS oznacza powstanie dużej formacji propolskiej i pogonienie wszystkich – łącznie z takimi Bojkotami 166 TVN.

 11. 166 bojkot TVN said

  10?JB
  Bul ma 5-cioro młodych bulów. Ile pan ma dzieci? Czy policzył pan jaka jest mniejszość izraelska w Polsce? Niech pan policzy na czym stoi…..

 12. Józef Bizoń said

  Ad.11
  – z tym pytaniem o dzieci to taki ubecki chwyt.
  To ja tak sobie myślę, że 166 niech zacznie już dziś moczyć nogi w wodzie, może się to 166 przydać. Grunt to zdrowe nogi w razie czego.

 13. 166 bojkot TVN said

  12/JB
  To było pytanie retoryczne, tylko po to by uświadomić jak szybko rozmnażają się bule i jaką mają siłę głosów w wyborach, których NIGDY NIE BOJKOTUJĄ.
  Jeśli i po tym jeszcze będzie pan propagował bojkot wyborów, to znaczy, że w pańskim przypadku wykształcenie techniczne bardzo przeszkadza w kontakcie ze światem nietechnicznym – politycznym. Pan po prostu nie ma pojęcia o ścieżkach jakimi podążają myśli tzw humanistów, czyli większości ludzi tzw „wykształconych”.

 14. RomanK said

  Pani Bojkot…rozumirem ze w tak elegancki sposob potwierdzilaa pani ze jrednak posadka…..
  A mnire tam obojetnie kto zasiada na moim ,,pan czy jakas parchata Bozenka, czy inna Sarra Ukladanka…
  Jak roznica zlo malutkie, czy wieksze ,czy kurdupel papciaty, czy parchaty”=___ obaj zlodzieje..
  Widzi pani narzeka PANI ZE GLOSUJA nigdy nei bojkotuja…a pani z nimi:-)))))
  Jak bym mogl wybierac Polakow tez nym nie bojkotowal:-)))
  Pani Bojkot….czy pani naprawde nei moze pojac???

 15. Siggi said

  Ale kabaret… Ja ,caly PRL we mnie 68-latku pekam ze smiechu,jak czytam to u gory.Chcieliscie Rodacy odmiany w 1980 i w 1989 rokach, to ja macie…Porownajcie wskazniki PRL i IIIRP-tragedia.Podam jeden wskaznik;dlug(nie wazne publiczny ,czy panstwowy)PRL-w 1980r-19,5mld.$ ,IIIRP aktualnie 360mld$.Kto to ma oddac?
  PRL-ograniczona suwerennosc,ale mowimy po polsku i dbamy o mowe ojczysta.IIIRP-suwerenna?Dzis z kazdym duperelkiem do Brukseli,Vaticanu,Washingtonu,a moze i Tel-Avivu.I,Moskwa ,i Berlin bawi sie nami jak z gowniarzami…Rece opadaja.A mowa ojczysta?Rozpacz , jak gadaja z „bulem” od rzeczy .Koncze butelke smacznego wina kaliforniskiego laczac sie duchem,myslami z Winobraniem w moim miescie na zachodnich rubiezach IIIRP. Szczesc Boze-shalom!!! Siggi.

 16. Siorba said

  Przeciez- pis- oddal wladze- po-,a teraz wielkie larum i placz jak to -po- jest beee i rozwala gospodarke.Chca wprowadzic jakies reformy,wiedzac ze i tak ich nie wprowadza,wiekszosc glosow w sejmie posiadaja rzadzacy.Proste jak budowa cepa. Nadzieja tylko w Krucjacie za Ojczyzne!

 17. Marucha said

  Re 6:
  Nikt nie pisze, że jedynym złem jest PIS. Natomiast PIS jest definitywnie największym złem dla polskiej prawicy patriotycznej, gdyż odciąga i pacyfikuje wielu przyzwoitych, acz naiwnych ludzi, udając to, czym nie jest.
  Albo Pan tego nie widzi, więc jest w najlepszym razie naiwny – albo udaje, że nie widzi, więc robi krecią robotę.

 18. Kibic said

  ja mam coś dla Ciebie

  Będący mocno pod wpływem Bronek wraca do domu przez Plac Zamkowy w Warszawie. Nagle słyszy jak ktoś wysoko z góry woła:
  – Bronek! Bronek!…
  Podnosi wzrok do góry i widzi że to Zygmunt III Waza.
  – … Bronek! Załatw mi konia! Poniatowski ma konia, Sobieski ma konia a ja tu tyle lat stoję na nogach!
  Na drugi dzień Bronek wraca pod pomnik króla, ale tylko po jednym „głębszym” na odwagę! i znów słyszy:
  – Bronek! Załatw mi konia!…
  Utwierdziwszy się w przekonaniu, że to nie była pijacka zjawa pobiegł do swojego przyjaciela Donka, podzielić się tym co zobaczył.
  – No, Bronek! Bujać to my, a nie nas! Nigdy nie uwierzę, żeby pomnik przemówił do człowieka.
  – No to chodź ze mną i przekonaj się, że mówię prawdę.
  Jak postanowili tak i zrobili.
  Jeszcze nie doszli do placu Zamkowego a już słyszą głośne:
  – Bronek! Bronek! Co ty prowadzisz?!.. Przecież prosiłem o konia a nie osła!

 19. p.e.1984 said

  Piotr Zychowicz: Pakt Ribbentrop-Beck. Ofensywa propagandowa agentury niemieckiej czy niewinne fantazjowanie?

  Publikacja Piotra Zychowicza „Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” wywołała ożywioną dyskusję w kręgach prawicowo-patriotycznych. Niejeden „niepodległościowy” „ułan” i najpatriotyczniejszy z patriotycznych antybolszewików już oczyma duszy zobaczył dzielnych polskich orłów defilujących obok bohaterskich SS-manów na Placu Czerwonym przy akompaniamencie „Heidi, heido, heida”. Gdzieś hen na zapleczu frontu Sonderkomanda Himmlera hurtowo mordują podludzi staroniemieckimi metodami paląc ich żywcem w zabudowaniach lub nowoniemieckimi – rozstrzeliwując na krawędzi uprzednio wykopanych dołów lub obrzucając zapędzonych do dołów granatami (wszak ktoś ten Lebensraum dla rasy panów musi utworzyć swym zniknięciem). Oczywiście o Śląsku, Pomorzu i innych „pragermańskich” ziemiach już Hitler nigdy Polakom nie przypomni. Wizje z Mein Kampf i Generalplan Ost pozostaną tylko wstydliwie usuwanymi w niepamięć grzeszkami dobrotliwego zwycięzcy Adolfa. Będzie nam Polakom dobrze razem z hitlerowską III Rzeszą jak nie przemierzając w Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego. Prawda, że to wizja porywająca niczym zwycięstwo pod Kłuszynem?
  (…)
  Pan Zychowicz ignoruje takie niewygodne drobiazgi, jak Hakata, Komisja Kolonizacyjna, Kulturkampf, stulecia niszczenia przez Niemców polskości wszelkimi metodami
  (…)
  Gdyby w Rosji wyszła książka, w której pisano by, że Stalin powinien Polaków wysiedlić na Syberię i zrobić na byłym terenie II RP enklawę rosyjską – plus nadzielić Białoruś i Ukrainę terenami po Wisłę – ciekaw jestem jaki krzyk świętego oburzenia by się rozległ wśród różnych „patriotów” i „prawicowców”. Książka Zychowicza to dla współczesnych Rosjan dokładnie taka sama prowokacja.
  (…)
  Paradoksalnie – w świetle powyższego (zajęcia przez Armię Czerwoną pozycji obronnych) – sojusz polsko-niemiecki najprawdopodobniej doprowadziłby do szybszego zwycięstwa ZSRR w konfrontacji z III Rzeszą.
  (…)
  Czytaj dalej: Piotr Zychowicz: Pakt Ribbentrop-Beck. Ofensywa propagandowa agentury niemieckiej czy niewinne fantazjowanie?

 20. najnowszy model terminatora said

  Modlitwa w kościele dominikanów w W-wie w intencji szefa masonerii w PRL, Jana Józefa Lipskiego:

 21. Brat Dioskur said

  Bomba sezonu! Kraje Amer..Pol.przeganiaja ze swoich terenow Monsato.Prezydentka ( to za palikotem!)Argentyny Kirchner oswiadczyla ,ze Monsato jest winien smierci tysiecy ludzi i powinien stanac przed sadem.Okazuje sie , to ze gen-soja sprzedawana ze szkodliwym srodkiem roslinobojczym jest przyczyna raka,Alzheimera i urodzin znieksztalconych noworodkow.Wszystko wyszlo na jaw jak byla laborantka Monsato ujawnila w NYT ,ze Monsato zmuszal wlasne osrodki badawcze do podawania falszywych wynikow. Malo tego przekupywano inne tzw. niezalezne osrodki badawcze oraz znane uniwersytety.Afera obejmuje 45% amerykanskiego i miedzynarodowego naukowego establiszmentu .Monsato zaprzeczyl i zaskarzyl swoja b. pracownice do sadu ,ale w sukurs pospieszyl jej inny pracownik Monsato ,ktorego ruszylo sumienie.Bedzie wiec skandal na skale swiatowa ,bo Europa jest juz poruszona, tylko nalezy sobie zadac pytanie czy nasze decydenty mimo wzietych lapowek zareaguja wlasciwie na te rewelacje?

 22. 166 bojkot TVN said

  14/RK
  Pan jest naćpany, albo pijany. Poza tym pan nigdy nie głosuje na polskich posłów, bo jak w Teksasie? – To jest faktycznie bez sensu?

 23. Jones said

  ad.21. Zostanie to zamilczane na smierc a osoby o tym mowiace glosno – „powiesza sie”…

 24. 166 bojkot TVN said

  Pośpieszalski w lepszej jakości, niestety z głupią reklamą równie z udziałem równie głupiej „dziennikarki”
  http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/13092012-2230/8340392

  Afera goni aferę i aferą pogania, a były minister sprawiedliwości K. Kwiatkowski poseł PO rozkosznie stwierdza, że błędem było sprzedawanie mieszkań zakładowych jako majątku zakładowego, bo mieszkania były budowane z funduszu socjalnego, czyli niejako wynagrodzeń pracowników, czyli ICH DOCHODÓW. Z TEGO OCZYWIŚCIE TEN BUBEK NIE WYCIĄGNĄŁ WNIOSKU, ŻE TO POWINNO BYĆ PODSTAWĄ DO UNIEWAŻNIENIA WSZYSTKICH TYCH „PRYWATYZACJI”, BO BYŁO TO ZŁODZIEJSTWO.
  No ale skoro mafia włoska w banku PKO.SA może sobie kupić ustawę, to o czym my tu mówimy.
  Dziwne, że dziś nikt nie analizuje słów właściciela ‚Malmy” w którym to rządzie sobie Włosi kupili ustawę, ani słów byłego ministra sprawiedliwości.

 25. miś said

  Sz.P. Gajowy
  Niedawno na widok żenujących i wk…rwiających komentarzy Pani „agi”,
  po których bolały mnie zęby napisałem następujący komentarz:

  „miś powiedział/a
  2012-09-13 (czwartek) @ 14:50:36

  Ad. 50,131 i inne pani Agi

  Po tym art. odbyła się bardzo ciekawa dyskusja żałuję że nie zapoznałem się z nią wcześniej.
  Jeśli judaizm jest także drogą do zbawienia, to po kiego wała św. Piotr fatygował się aż do Rzymu, czy nie byłoby mu łatwiej zbawić się siedząc w domu na swej łajbie?
  To samo tyczy się św. Pawła, dlaczego pisze “biada mi gdybym nie głosił słowa Bożego”? Skoro nie ma o co się kłócić?

  Poza tym jak można określać lefebrystów heretykami nie przytaczając jakiejkolwiek nowej obcej kościołowi nauki(?!!!), którą by głosili!
  Bo wypominanie im obrony tradycyjnej nauki przed nowymi herezjami wprowadzanymi odgórnie do kościoła nie może być żadnym zarzutem!!!
  Oni nawet nie są schizmatykami, ponieważ uznają zwierzchność papieża, ale w granicach jego kompetencji czyli w granicach głoszenia i umacniania tradycyjnej nauki Kościoła Katolickiego, a nie zaprzeczania nauce jego poprzedników i kneblowania innych.

  W tym kontekście przytaczanie instrukcji Weischapta i robienie z lefebrystów głównego ramienia bojowego illunminatów w walce z Rzymem (!)
  wyczerpuje znamiona debilizmu, bardziej prawdopodobne jest to że illuminaci już zdobyli Rzym, głoszą w nim swoje nauki i niszczą wszystko co Katolickie, od nauczania począwszy na instytucjach skończywszy, rozpoczynając to co św. PAweł nazwał wielkim odstępstwem (w którym liście już nie pamiętam), tym samym przygotowując drogę dla Antychrysta!!! Są oni tak bezczelni, że chcą tworzyć jakieś enklawy dla tradycjonalistów, ale należy dodać że są to enklawy dla zwierząt skazanych na wymarcie, które pozwoliły sobie wyrwać zęby i spiłować sobie pazury, bez możliwości wzrostu i rozwoju.

  Tak więc piętnowanie lefebrystów w imię obrony KK dowodzi zupełnego zlasowania mózgu u naszej pani Agi i jej koleżanki,
  a szafowanie nazwą zawsze wierni z pewnym pobłażaniem i politowaniem to się aż nie mieści w głowie!!!!”END

  Proszę o dożywotnie zbanowanie za uporczywy debilizm „agi”, ponieważ widzę, że w dalszym ciągu zaśmieca ona to wartościowe forum,
  tymczasem sama powinna odpowiedzieć na kilka zasygnalizowanych przeze mnie w komentarzu WAŻNYCH pytań:

  1.Jak się ma dzisiejszy ekumenizm do żarliwości apostołów i pierwszych chrześcijan???(po kiego wała św. Piotr fatygował się aż do Rzymu, czy nie byłoby mu łatwiej zbawić się siedząc w domu na swej łajbie?To samo tyczy się św. Pawła, dlaczego pisze “biada mi gdybym nie głosił słowa Bożego”? Skoro nie ma o co się kłócić, bo o Bogu każdy może myśleć co chce.)Przecież to kpiny z ich nauki!!!

  2.Jeśli ta pani chce mieć prawo nazywania kogoś heretykiem musi to jasno wykazać, jaką naukę, nową wprowadzają oni do KK, bo że powołują się na przepisy od dawna obecne w Prawie kanonicznym na wypadek szczególnych okoliczności, to stanowczo za mało.Schizmatykami też nie są, dlaczego?? Odsyłam do mojego komentarza powyżej.

  3.Co mógł mieć na myśli twórca prawa kanonicznego tworząc paragraf o wyższej konieczności ?? Czy nie miał na myśli sytuacji w której władza wykonawcza sama zaczyna działać wbrew ustalonym regułą??? I czy taka sytuacja nie jest absolutnie niezbędna do tego, by zaistniało „wielkie odstępstwo” przewidziane przez św.Pawła???

  4.Co mógł mieć na myśli św. Paweł pisząc o wielkim odstępstwie, jak nie to co obecnie dzieje się w KK???
  Przypominam miało ono nastąpić przy końcu czasów, gdy słowo Boże będzie wszędzie głoszone i znane, więc za brednie o reformacji arianizmie i inne sofizmaty serdecznie dziękujemy,
  poza tym żaden pajac (luter, hus itp.), który rozbił jedność KK w poprzednich wiekach nie zasługuje na taki honor by zajmował się nim św. Paweł, tym bardziej jeden arcybiskup i garstka jego zwolenników, głowę daje że św. Paweł musiał tu widzieć oczami swej prorockiej jaźni jakąś większą grupkę, nawet więcej niż jeden episkopat, wręcz cały sobór, takie odstępstwo naprawdę można powiedzieć jest wielkie i godne swych czasów!!!! No ale Pani może mieć inną wizję, jaką????

  Proszę, by dać szansę pani „adze” na wyrzucenie całego swojego jadu z siebie w jednym poważnym artykule, który o ile nie będzie pełen skruchy (zawsze to będzie jakieś odkupienie za grzechy i drobne zadośćuczynienie za nieprawdopodobną głupotę), zostanie ciepło powitany (a pani aga wróci na forum jak syn marnotrawny) lub jeśli będzie inaczej czyli jak zawsze,
  powinien być opublikowany jako dobry przyczynek do analizy chorego umysłu i talmudycznej przewrotności modernistów ( i koniec z sączeniem jadu na forum! jeden strzał i end).

  Jeśli Gajowy się ze mną zgodzi: proszę cały ten wpis przesłać pani „adze” i dodać coś od siebie. W końcu to Pana strona, nie mniej myślę że wyrażam myśli i odczucia wszystkich
  co mądrzejszych forumowiczów, a umysł pani agi i tych obciążeń może nie unieść 🙂
  Oczywiście bana z forum proszę dać niezwłocznie, +30 dni na zebranie myśli w formie artykułu.

  Ps.
  Odkąd masoni panoszą się w KK. nic im tak nie smakuje jak posłuszeństwo i hierarchia, odmieniają je przez wszystkie przypadki,
  oto popychacze pod które wszystko się łyknie, za nami jest XX wieków historii, za modernistami 40 lat herezji, bo przez te wieki KK mówił co innego (!)
  dlatego Loyola kazał słuchać Kościoła (w kwestii co jest czarne/białe), bo odwieczna nauka KK się nie myli, jeśli więc papież i uczestnicy II SW, sami nie usłuchali rady Ignacego to sami popełnili grzech przeciw KK i jego jedności!!! I choćby po 100 razy i przez 100 lat przyklepywali swe herezje, to zasłanianie się biretem czy tiarą nic im nie pomoże, doprawdy Adam z figowym listkiem będzie miał lżej na sądzie ostatecznym niż oni

 26. miś said

  No dobrze bana „adze” nie dawać ale palcem pogrozić i do myślenia zmusić,
  z jej artykułu na moje pytania może być niezły ubaw.

 27. Greg said

  Szanowny Bojkotku!

  PiS ma tyle wspólnego z prawicą, co bolek z Solidarnością. Tak jak niegdyś mieliśmy do wyboru bolek/kwach, tak teraz mamy do wyboru PO/PiS. O ile PO jest najbardziej bandycki, to PiS jest najgroźniejszym naszym wrogiem i tak na prawdę to nasze siły powinny koncentrować się na zmieceniu ich ze sceny politycznej. PiS nie mający nic wspólnego z wartościami, jakie reprezentuje elektorat prawicowy, właśnie ich przejmuje odbierając tym samym szansę na to, aby ten elektorat opowiedział się za tymi, którzy z prawicą mają więcej wspólnego.

 28. Greg said

  Panie Marucha, jak jest temat „bez tematu”, to może warto też założyć wątek „uprzejmie donoszę”, gdzie można by było wstawiać jakieś ciekawe linki.

  Chyba można wykorzystać „Bez tematu” do tego celu… – admin

 29. 166 bojkot TVN said

  Greg
  A praktycznie co proponujesz?
  Bo sejm i tak działa jak każdy może sobie zobaczyć, cichcem i podstępnie.

 30. 166 bojkot TVN said

  Informacja dość denerwująca bezrobotnych, którzy planują własny biznes, a jeszcze bardziej dla tych co już prowadzą własną działalność gospodarczą

  http://www.w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=5650:podatki&catid=5:panstwo&Itemid=2

  Przychów 400 000 zł mało kto może osiągnąć, Przy przychodach rzędu 40 000-50 000 rocznie sprawa wyglądaj jeszcze tragiczniej.
  Aha – nikt kto prowadzi działalność nie może sobie „zaplanować’ przychodów, bo przeważnie jest to losowa sprawa – będzie klient i zlecenie, albo nie będzie ….

 31. Sław. said

  Warto posłuchać, konkretne propozycje naprawy państwa. Dlaczego nie zwalczacie mafii, jak to takie proste ! Mafia na wesoło: http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm.

 32. GW said

  Ad 17

  A Pan Bardzo tak ladnie to wyjasnil natenczas.
  Bylo o (nie)wyborach). i… kuchni cieplej, i, … o 166-cos-tam.

 33. greg said

  > Chyba można wykorzystać “Bez tematu” do tego celu… – admin
  – Ale ten „bez tematu” to jest pewnego rodzaju śmietnik, a „uprzejmie donoszę” byłby zestawem różnych ciekawych linków, które może nie są na tyle powalające, aby znalazły się na Pana stronie, ale może też ciekawe. Czasem człowiek się zastanawia „gdzie ja to widziałem” – wtedy miałby wszystko w jednym miejscu. A ten „bez tematu” – to co jakiś czas powstaje nowy, gdy ten bieżący urośnie do znacznych rozmiarów.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Pomyślę o tym…

 35. Inkwizytor said

  Stręczycielka Belkotka w stręczeniu braci z koszerPIS jest nie do zdarcia. Po nocach siedzi, mylą jej się numery komentarzy no ale dniowkę odwalic musi, zawsze to parę szekli w kieszeni, prawda stręczycielko ? 🙂 Zalożę sie o mace , która jutro zjesz ze swoim Ickiem, ze masz najwiecej komentarzy w Gajówce, wiecej niż gospodarz

 36. 166 bojkot TVN said

  35/Inkwizytor
  Ty Arschlochu 2!
  Podaj choć jedne link do jakiegoś wpisu, w którym 166 stręczy PiS ty kłamco i oszuście. To czy 166 siedzi, czy leży po nocach – to sprawa 166 – nie zapominaj d..u, że 166 ma kilka komputerów i może pisać w dowolnej pozycji, nawet do góry nogami.
  Poczytaj swoje wpisy…..

 37. Jak nie PiS – to kogo w takim razie 166 stręczy?
  Bo to, że stręczy to aż nadto widać.

  Ruch Palikota? SLD? PO? PSL? – musi być któryś z tych 🙂

 38. 166 bojkot TVN said

 39. 25godzina said

 40. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność wykładową Wszechnica Narodowa w Krakowie.
  Najbliższy wykład pt.

  “Dlaczego euro jest szkodliwe dla Polski?”

  21 września 2012, godz. 16:00 – Piątek

  (dalsze szczegóły tu:
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/09/14/stowarzyszenie-fides-et-ratio-w-krakowie-na-14-stycznia-2012-r/

  W imieniu Stowarzyszenia Fides et Ratio
  serdecznie zaprasza
  Stanisław Papież
  http://www.fides-et-ratio.pl
  Ps. Bardzo proszę o przekazanie tego zaproszenia na stronach internetowych i innych nośnikach medialnych i zainteresowanym osobom

 41. 166 bojkot TVN said

  KTO NAM ZAFUNDOWAŁ TAKĄ POLSKĘ

 42. 166 bojkot TVN said

  KOREKTA MIAŁO BYĆ „ODKRYĆ PRAWDĘ”:

 43. 166 bojkot TVN said

 44. 166 bojkot TVN said

 45. 166 bojkot TVN said

  PRZEPRASZAM zachodzi jakieś diabelskie zjawisko, które zmienia link do filmu Aliny Czerniakowskiej „Odkryc prawdę”
  Może ktoś to sprawdzić?
  Świat Kiszczaka i Michnika z Życińskim w tle.

 46. Polska – najlepszy przyjaciel Izraela w UE
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/14/polska-%E2%80%93-najlepszy-przyjaciel-izraela-w-ue/

  Fragment
  ….
  – Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi.

  Zarówno PO, jak i prawicowe PiS.

  Przecież świętej pamięci Lech Kaczyński był wielkim przyjacielem państwa żydowskiego – mówi Bartoszewski.

  – Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę. ….

 47. Ad.45
  Wkleić za jednym zamachem wszystko co jest na YouTube
  to może tym sposobem odnajdzie się właściwy film.

 48. 166 bojkot TVN said

  47/JB
  Żenada złośliwego tępego trolla

 49. 166 bojkot TVN said

  Oglądam ten film pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=236tqZb4WcQ&feature=channel&list=UL
  i to w moim komputerze jest właściwy film. Po skopiowaniu i wklejeniu do gajówki pokazuje się zupełnie inny film. czy ktoś to potrafi wytłumaczyć. panu JB wyjaśniam, że nie jest to pierwszy w życiu link i film wklejony przez 166 – wszystkie inne były właściwe.

 50. A może 166 wie jaka to jest ta polityka względem Izraela,
  o której L. Kaczyński w 2006 r. mówił tak:

  “I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają,
  jak w każdym demokratycznym państwie,
  to polityka wobec Izraela się nie zmieni“
  – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.
  http://jozefbizon.wordpress.com/

  No i czy Tusk ze swym PO realizuje tę politykę czy też nie realizuje?

 51. Re.49
  Już napisałem co trzeba zrobić.

 52. 166 bojkot TVN said

  51/JB
  To zrób pan to a nie pisz mi co trzeba zrobić. Po prostu.

 53. Jak się już 166 bawi w stachanowca to trzeba konsekwentnie i do końca to zrobić.

 54. ad.45 / 166

  Najwidoczniej pod tym adresem siedzi Kiszczak i starym zwyczajem robi swą robotę.

 55. 166 bojkot TVN said

  Dobrze, że 166 czasem się odzywa, bo by JB nie miał do kogo pić po nocy. Czasem zastanów się co piszesz, bo czytać szkoda.

 56. Ładne mi to odzywanie się 166.

  Po wpisie ad. 3 – 166 rzuciło się jak lwica do obrony PiS-u.

 57. add.54

  Chodzi oczywiście o adres url tego felernego filmu.

 58. 166 bojkot TVN said

  57/JB
  Pan ma bardzo powazny problem ze zrozumieniem prostych tekstów pisanych. Wyczytuje pan w nich własne imaginacje, coś czego 166 nigdy nie napisało.

  166 jako lwica broniąca PiS?!

  Chyba zdrowo ktoś Pana PiSnał!

  No ja też odbieram wiele tekstów 166 jako pro-pisowskich. – admin

 59. RomanK said

  Pani Bojkot ja sie pani nie zrewanzuje i nie napisze, ze sie pani /////puszcza…taki juz jezdem…:-)))) wybaczam posadzanie o opilstwo…nawet PiSzczalskim:-)))

 60. Kibic said

  Euro-rewolucja
  sobota, 15 września 2012 9:59

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 61. 166 bojkot TVN said

  58/Admin
  To jest tak:
  166 bardzo lubi (polskie) ziemniaki jako niezbędny element 2.dania.
  Tymczasem przebywa w wiezieniu, w którym dają tylko żydowski ryż albo niemiecko-włoski mafijny podtruty makaron.
  Czy z tego, że musi coś jeść i wybiera ryż wynika, że jest koneserem ryżu???!!!

 62. głupia zuzia said

  Czytam to i czytam i dalej jestem gupia jak but.No bo tak, jezd w naszem kraju jakaś tam scena polityczna z mniej lub wsięcej prawdziwymi przedstawicielami narodu w mniej lub więcej demokratycznym sejmnie.No i tak , PO związek przestempczy,PIS przedstawicielstwo żytkóf na polskę ,PSL komunistyczna przybudówka SLD.No i pozostałe szczątki mniej lub bardziej prawdziwych przedstawicieli naczej kochanej ojczyzny.I pewna prawidłowość, mianowicie im mniejsza partyjka tym większe żądania i wyżej zadarta głowa i mniejsza chęć do jakichkolwiek porozumień .No pszychodzi mni na myśl tylko jedno powiedzenie, dla czegoś biedny? boś głupi a dla czegoś głupi boś mały i niedorozwinięty abo coś takiego.Pomijając już wszystkie wasze przebrzmiałe i dawno nie aktualne aspiracje i pretensje ,nie mogę sobie wyobrazić jak można się spodziewać zrealizować swoje ambicje polityczne, choćby nawet najbardziej uzasadnione, w ten sposób i w takim nastawieniu do rzeczywistości.Jesteście może i potrzebni ogółowi społeczeństwa jak strup na ranie ale po zagojeniu odpadniecie jask ten strup i w zasadzie nie będziecie się nigdy liczyć jako coś zdrowego i potrzebnego do dalszego życia.A marucha to nie reprezentuje tu żadnej alternatywy tylko jest stroną w sporze politycznym ,,komu służyć,,.Jedni stawiają na niemców, inni na amerykanów a marucha po prostu uważa że powinniśmy się oprzeć na wielkiej rosji.No przynajmniej wiedzą że samemu to można sobie palcem w d… pogrzebać.A ci inni fantaści to folklor .A kto ma racje i z kim możemy na tym etapie pokonać kawałek drogi w dobrym kierunku to dalej jest dla mnie wielka tajemnica.A przynajmniej żaden przyjaciel nie sprawdził się w naszych dziejach an chya w niczyich innych .Kurcze pieczone jak trudno porozumieć się w tym samym języku a o ile trudniejsze być musi porozumienie obcych sobie i mętalnie i językowo.Jak w tej sytuacji zrealizować swoje cela i swoich najbliższych??? s poważaniem głupia zuzka.

 63. 166 bojkot TVN said

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/74138,die-welt-sadzone-za-polskie-obozy-koncentracyjne

 64. Marucha said

  Re 61:
  Porównanie może i nie głupie, ale lepiej byłoby porównać do wyboru między cyjankiem potasu a muchomorem zielonym…

 65. Józef Bizoń said

  166 chciało powiedzieć, że gdyby w tym więzieniu dostało do żarcia ziemniaki to byłoby już gut.
  Więc chce wymiany (i innych do tego namawia) pilnujących go strażników na takich co mu do celi ziemniaki podadzą zamiast ryżu lub makaronu.

  Możliwym też jest, że 166 chciało też powiedzieć, że z czegoś musi żyć – więc pisze to co pisze.

 66. 166 bojkot TVN said

  65/JB
  Co 166 chciało powiedzieć to powiedziało i nie potrzebuje interpretacji JB, niech pan nie traci życia na interpretowanie wpisów 166 czyli ich przeinaczanie.
  Widać tylko po pańskich wpisach, że ma pan dość duze problemy z percepcją, na co 166 nic nie poradzi.

 67. Czy 166 może nas tu oświecić (bo percepcje 166 ma znakomitą) i powiedzieć nam jaka to jest ta polityka względem Izraela, o której L. Kaczyński w 2006 r. mówił jak pod ad.50.

  No i czy 166 może nam powiedzieć – czy Tusk ze swym PO realizuje tę politykę czy też nie realizuje?

 68. 166 bojkot TVN said

  67/JB
  166 nie jest RadSikiem więc o polityce względem Izraela tej prawdziwej nie ma szans wiedzieć. Po co 166 ma o tym pisać, skoro pan już raz napisał i tysiąc razy powtórzył?

 69. Inkwizytor said

  Bełkotka ty się za jakąś uczciwą robotę weź, bo siedzenie cały dzień w Gajówce i stachanowska ilość komentarzy stręczących PiS chleba ci nie da, no chyba, że to właśnie jest twoja „praca” 🙂

 70. No to skoro nie to co pod ad. 65 to pozostaje bardzo celne spostrzeżenie Pana Gajowego pod ad.64.
  166 bardzo lubi, i innych namawia, do spożywania zielonych muchomorów
  – bo one tak ślicznie wyglądają, a innych grzybów przecież nie ma.

 71. Ad.68
  No, ale moja percepcja jest kiepska – to też pytam eksperta 166 (ze znakomitą percepcją) o wyrażenie swojej opinii na temat podany pod. 67.
  166 musi mieć przecież swą opinię na ten temat skoro czyni wszelkie zabiegi, aby się ostał układ w układzie.

 72. 166 bojkot TVN said

  JB/Inkwizytor
  Wymyślcie, znajdźcie coś oryginalnego, jakiś nowe zjawisko, ciekawe odkrycie, bo robicie w gajówce za zdarte płyty.

 73. Kapsel said

  14 września
  Podwyższenie Krzyża Świętego

  Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus.
  Po długich poszukiwaniach Krzyż odnaleziono. Co do daty tego wydarzenia historycy nie są zgodni; najczęściej podaje się rok 320, 326 lub 330, natomiast jako dzień wszystkie źródła podają 13 albo 14 września. W związku z tym wydarzeniem zbudowano w Jerozolimie na Golgocie dwie bazyliki: Męczenników (Martyrium) i Zmartwychwstania (Anastasis). Bazylika Męczenników nazywana była także Bazyliką Krzyża. 13 września 335 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie miejscowemu biskupowi obydwu bazylik. Na tę pamiątkę obchodzono co roku 13 września uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Później przeniesiono to święto na 14 września, ponieważ tego dnia wypada rocznica wystawienia relikwii Krzyża na widok publiczny, a więc pierwszej adoracji Krzyża, która miała miejsce następnego dnia po poświęceniu bazylik. Święto wprowadzono najpierw dla tych kościołów, które posiadały relikwie Krzyża, potem zaś dla całego Kościoła Powszechnego.
  Ważnym wkładem w historię dzisiejszego święta jest świadectwo mniszki Egerii, która w Itinerarium Egeriae relacjonuje obchody Podwyższenia Krzyża połączone ze świętem dedykacji, czyli poświęcenia kościoła Męczenników (Martyrium) na Golgocie: „Dniami Eucenii (dedykacji) zwą się te dni, w których święty kościół stojący na Golgocie, zwany Martyrium, poświęcony został Bogu. Także święty kościół znajdujący się w Anastasis, to jest w miejscu, gdzie Pan po męce zmartwychwstał, tego samego dnia został Bogu poświęcony. Rocznica poświęcenia tych świętych kościołów jest obchodzona z całą czcią, bo i Krzyż znaleziono tego samego dnia […]”

  Podwyższenie Krzyża W 614 r. na Ziemię Świętą napadli Persowie pod wodzą Chozroeza. Zburzyli wówczas wszystkie kościoły, także i kościół Bożego Grobu, a wiedząc, jak wielkiej czci doznaje Krzyż Pana Jezusa, zabrali go ze sobą. Cały świat modlił się o odzyskanie Krzyża Świętego. Po zwycięstwie, jakie cesarz Herakliusz odniósł nad Chozroezem, w traktacie pokojowym Persowie zostali zmuszeni do oddania świętej relikwii (628). Podanie głosi, że kiedy sam cesarz chciał na swoich ramionach zanieść Krzyż Chrystusa na Kalwarię, mógł to uczynić dopiero wówczas, kiedy zdjął swoje królewskie szaty. Jest to legenda, gdyż ze świadectwa św. Cyryla Jerozolimskiego (+ 387) wiemy, że już za jego czasów czcigodną relikwię podzielono na drobne części i rozesłano je niemal po wszystkich okolicznych kościołach.

  Kościół w Krzyżu Jezusa widział zawsze ołtarz, na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. Dlatego każda jego cząstka, tak obficie zroszona Jego Najświętszą Krwią, doznawała zawsze szczególnej czci. Nie chodzi w tym wypadku o autentyczność poszczególnych relikwii, ale o fakt, że przypominają one Krzyż Chrystusa i wielkie dzieło, jakie się na nim dokonało dla dobra rodzaju ludzkiego.
  O ukrzyżowaniu Pana Jezusa piszą wszyscy Ewangeliści. Co więcej, podają bardzo szczegółowe okoliczności tego wydarzenia. Według świadectwa Ewangelistów Pan Jezus został ukrzyżowany około godziny 12, a umarł o godzinie 15. Jego pogrzeb odbył się ok. godziny 17.
  Kara ukrzyżowania była u Żydów znana, chociaż w prawie mojżeszowym nie była przewidziana. Aleksander Janneusz (103-76 przed Chrystusem) użył jej dla ukarania zbuntowanych przeciwko niemu faryzeuszów. Taką karę stosowali powszechnie Fenicjanie, Kartagińczycy, Persowie i Rzymianie. Ci ostatni jednak nie stosowali jej wobec obywateli rzymskich. Była to bowiem kara uznawana za hańbiącą i bardzo okrutną. Skazańca odzierano z szat, rzucano go na ziemię, rozciągano mu ramiona i nogi, przybijając je do krzyża. Skazaniec konał z omdlenia i gorączki, dusił się. Na domiar złego wisielca nękało mnóstwo komarów, a bywało, że konającego rozrywały sępy. Krzyż miał zwykle kształt litery T (tau). Ponieważ śmierć na krzyżu miała wszystkie znamiona hańby, dlatego cesarz Konstantyn Wielki zniósł karę śmierci przez ukrzyżowanie (316).

  Relikwiarz Krzyża św. z Olkusza Największą część drzewa Krzyża świętego posiada obecnie kościół św. Guduli w Brukseli. Bazylika św. Piotra w Rzymie przechowuje część relikwii, którą cesarze bizantyjscy nosili na piersi w czasie największych uroczystości. W skarbcu katedry paryskiej jest cząstka Krzyża świętego, podarowana przez polską królową Annę Gonzagę, którą miała otrzymać od króla Jana Kazimierza. Największą część Krzyża świętego w Polsce posiadał kościół dominikanów w Lublinie (zostały one skradzione w roku 1991, chociaż nadal w kościele tym znajdują się dwa inne relikwiarze Krzyża świętego). Stosunkowo dużą część Krzyża świętego posiada kościół św. Krzyża na Łysej Górze pod Kielcami. Miał ją podarować benedyktynom św. Emeryk (+ 1031), syn św. Stefana, króla Węgier (+ 1038). Od tej relikwii i klasztoru pochodzi nazwa „Góry Świętokrzyskie”. Wreszcie dość znaczna relikwia Krzyża świętego znajduje się w Bazylice Krzyża Świętego w Rzymie.
  Ku czci Krzyża Świętego wzniesiono mnóstwo kościołów. W samej Polsce jest ich ponad 100. Istnieje również kilka rodzin zakonnych – męskich i żeńskich – pod nazwą Świętego Krzyża. Wśród nich najliczniejsze to Zgromadzenie Św. Krzyża, założone w 1837 r., a zatwierdzone przez Rzym w 1855 r.
  Na czele czcicieli Krzyża stoi św. Paweł Apostoł. Szczególnym nabożeństwem do Krzyża wyróżniała się św. Helena, cesarzowa. Jednak na wielką skalę kult Krzyża zapoczątkowało średniowiecze, kiedy to bardzo żywo i powszechnie rozwinął się kult męki Pańskiej. Wśród świętych wyróżnili się tym nabożeństwem: św. Bernard z Clairvaux (+ 1153), św. Franciszek z Asyżu (+ 1226), św. Bonawentura (+ 1274), św. Filip Benicjusz (+ 1285), a w latach późniejszych bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505), św. Piotr z Alkantary (+ 1562), św. Jan od Krzyża (+ 1591) i św. Paweł od Krzyża (+ 1775). W nagrodę za serdeczne nabożeństwo do swojej męki Jezus obdarzył wielu świętych darem stygmatów. Dzieje Kościoła znają aż 330 podobnych wypadków. Pierwszy stwierdzony historycznie fakt stygmatów spotykamy u św. Franciszka z Asyżu. W ostatnich czasach mówiło się głośno o stygmatykach: Teresie Neumann z Konnersreuth (+ 1962) i o św. o. Pio (+ 1969).

  Krzyż celtycki z Irlandii Od I w. spotykamy krzyże wypisywane, rysowane czy ryte graficznie – i to w najróżnorodniejszych formach i symbolice, której postacią naczelną jest zawsze Chrystus. Od IV w. spotykamy krzyże bez Ukrzyżowanego, ale za to bogato wykładane szlachetnymi kamieniami i złotem (crux gemmata). Ich forma jest także różna. Spotykamy między innymi krzyże Chrystusa, Piotra, Andrzeja, św. Pachomiusza, krzyż etiopski, ormiański, jerozolimski itp. We wczesnym średniowieczu zwykło się wyrabiać krzyże (pasje) z wizerunkiem Chrystusa, ale z koroną królewską (diademem) na głowie. Od wieku XII datują się krzyże współczesne, pełne wyrazu cierpienia i grozy. Najdawniejszy krzyż znaleziono w Herkulanum, w jednym z domów zasypanego przez wulkan (Wezuwiusz) w roku 63 i 79, którego to odkrycia dokonano w 1748 roku. Na jednej ze ścian domu znaleziono wyraźny odcisk dużego krzyża, który tam wisiał. Jest nawet otwór po gwoździu w ścianie, na którym ten krzyż był umieszczony.
  Krzyż Chrystusa czci się także czyniąc znak krzyża. Początkowo czyniono krzyż nad przedmiotami, kreśląc go dłonią. Miał on być wyznaniem wiary, chronić od nieszczęść, sprowadzać Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Był on traktowany jako credo katolickie, streszczenie najważniejszych prawd wiary. Słowami podkreślano wiarę w Boga w Trójcy Świętej jedynego, a ruchem ręki podkreślano nasze zbawienie przez Chrystusową mękę i śmierć. O znaku krzyża świętego pisze już Tertulian (+ ok. 240). Św. Hieronim mówi o nim w liście do Eustochii. Pierwsi chrześcijanie tym znakiem posługiwali się bardzo często. Kościół zachował ten zwyczaj, kiedy w liturgii błogosławi swoich wiernych.

  Dzisiejsze święto przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.

  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-14a.php3

  15 września
  Najświętsza Maryja Panna Bolesna

  „Oto Ten przeznaczony jest na upadek… A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu” (Łk 2, 34a. 35).

  Maryja siedmiokrotnie przebita mieczem boleści Tymi słowami prorok Symeon, podczas ofiarowania Jezusa w świątyni, zapowiedział Maryi cierpienie. Maryja, jako najpokorniejsza i najwierniejsza Służebnica Pańska, miała szczególny udział w dziele zbawczym Chrystusa, wiodącym przez krzyż.

  Przez wiele stuleci Kościół obchodził dwa święta dla uczczenia cierpień Najświętszej Maryi Panny: w piątek przed Niedzielą Palmową – Matki Bożej Bolesnej oraz 15 września – Siedmiu Boleści Maryi. Pierwsze święto wprowadzono najpierw w Niemczech w roku 1423 w diecezji kolońskiej i nazywano je „Współcierpienie Maryi dla zadośćuczynienia za gwałty, jakich dokonywali na kościołach katolickich husyci”. Początkowo obchodzono je w piątek po trzeciej niedzieli wielkanocnej. W roku 1727 papież Benedykt XIII rozszerzył je na cały Kościół i przeniósł na piątek przed Niedzielą Palmową.
  Drugie święto ma nieco inny charakter. Czci Maryję jako Matkę Bożą Bolesną i Królową Męczenników nie tyle w aspekcie chrystologicznym, co historycznym, przypominając ważniejsze etapy i sceny dramatu Maryi i Jej cierpień. Święto to jako pierwsi zaczęli wprowadzać serwici. Od roku 1667 zaczęło się ono rozszerzać na niektóre diecezje. Pius VII w roku 1814 rozszerzył je na cały Kościół, a dzień święta wyznaczył na trzecią niedzielę września. Papież św. Pius X ustalił je na 15 września. W Polsce oba święta rychło się przyjęły. Już stary mszał krakowski z 1484 r. zawiera Mszę De tribulatione Beatae Virgini oraz drugą: De quinque doloribus B. M. Virginis. Również mszały wrocławski z 1512 roku i poznański z 1555 zawierają te Msze.
  Oba święta są paralelne do świąt Męki Pańskiej, są w pewnym stopniu ich odpowiednikiem. Pierwsze bowiem święto łączy się bezpośrednio z Wielkim Tygodniem, drugie zaś z uroczystością Podwyższenia Krzyża świętego. Ostatnia zmiana kalendarza kościelnego zniosła pierwsze święto, obchodzone przed Niedzielą Palmową.

  Od XIV w. często pojawiał się motyw siedmiu boleści Maryi. Są nimi:
  1. Proroctwo Symeona (Łk 2, 34-35)
  2. Ucieczka do Egiptu (Mt 2, 13-14)
  3. Zgubienie Jezusa (Łk 2, 43-45)
  4. Spotkanie z Jezusem na Drodze Krzyżowej (Ewangelie o nim nie wspominają)
  5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa (Mt 27, 32-50; Mk 15, 20b-37; Łk 23, 26-46; J 19, 17-30)
  6. Zdjęcie Jezusa z krzyża (Mk 15, 42-47; Łk 23, 50-54; J 19, 38-42)
  7. Złożenie Jezusa do grobu (Mt 27, 57-61; Mk 15, 42-47; Łk 23, 50-54; J 19, 38-42)

  Maryja Bolesna Jest rzeczą niezaprzeczalną, że Maryja wiele wycierpiała jako Matka Zbawiciela. Nie wiemy, czy dokładnie wiedziała, co czeka Jej Syna. Niektórzy pisarze kościelni uważają to za rzecz oczywistą. Ich zdaniem, skoro Maryja została obdarzona szczególniejszym światłem Ducha Świętego odnośnie do rozumienia ksiąg świętych, gdzie w wielu miejscach i nieraz bardzo szczegółowo jest zapowiedziana męka i śmierć Zbawiciela świata, to również wiedziała o przyszłych cierpieniach Syna. Inni pisarze, powołując się na miejsca, gdzie kilka razy jest podkreślone, że Maryja nie rozumiała wszystkiego, co się działo, są przekonani, że Maryja nie była wtajemniczona we wszystkie szczegóły życia i śmierci Jej Syna.
  Maryja nie była tylko biernym świadkiem cierpień Pana Jezusa, ale miała w nich najpełniejszy udział. Jest nie do pomyślenia nawet na płaszczyźnie samej natury, aby matka nie doznawała cierpień na widok umierającego syna. Maryja cierpiała jak nikt na ziemi z ludzi. Zdawała sobie bowiem sprawę z tego, że Jej Syn jest Zbawicielem rodzaju ludzkiego.

  Wśród świętych, którzy wyróżniali się szczególniejszym nabożeństwem do Matki Bożej Bolesnej, należy wymienić siedmiu Założycieli zakonu Serwitów (w. XIII), św. Bernardyna (+ 1444), bł. Władysława z Gielniowa (+ 1505), św. Pawła od Krzyża, założyciela pasjonistów (+ 1775) i św. Gabriela Perdolente, który sobie obrał imię zakonne Gabriel od Boleści Maryi (+ 1860).
  Ikonografia chrześcijańska zwykła przedstawiać Matkę Bożą Bolesną w trojaki sposób: najdawniejsze wizerunki pokazują Maryję pod krzyżem Chrystusa, nieco późniejsze (od XIV w.) w formie Piety, czyli jako rzeźbę lub obraz Maryi z Jezusem złożonym po śmierci na Jej kolanach. W tym czasie pojawiają się obrazy i figury Maryi z mieczem, który przebija jej pierś lub serce. Potem pojawia się więcej mieczy – do siedmiu włącznie. Znany jest także średniowieczny hymn Stabat Mater, opiewający boleści Maryi. Wątek współcierpienia Maryi w dziele odkupienia znajduje swoje odzwierciedlenie także w znanym polskim nabożeństwie wielkopostnym (Gorzkie Żale).

  Przez wspomnienie Maryi Bolesnej uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-15a.php3

 74. No to jak 166 nic nie wie na temat polityki względem Izraela, która nie ma się prawa zmienić – chociaż rządy się zmieniają jak w każdym demokratycznym państwie – to po co 166 zabiera tu w Gajówce głos na tematy polityczne, o których nie ma zielonego pojęcia (z wyjątkiem zielonych muchomorów, które być może widział w lesie lecz myślał, że to zielone gołąbki)?

 75. Sędziowie, prokuratorzy, policjanci – legalnie udziałowcami w spółkach, handlowych
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/08/26/sedziowie-prokuratorzy-policjanci-legalnie-udzialowcami-w-spolkach-handlowych/

  „Sędzia nie może posiadać w spółce prawa handlowego więcej niż 10% akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10% kapitału zakładowego” (Art. 86, §3, pkt 4 ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych) – ale do 10% sędzia może posiadać.
  .
  „Prokurator nie może posiadać w spółce prawa handlowego więcej niż 10% akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10% kapitału zakładowego” (Art. 185, pkt 9 ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych) – ale do 10% prokurator może posiadać.
  Obejmuje to również prokuratorów wojskowych.
  .
  Wszystko to legalnie według ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. prawo o ustroju sądów powszechnych. …

  Zwróćmy uwagę, że te graniczenia ponad 10% dotyczą tylko jednej spółki. Tak więc sędzia, czy prokurator, mogą mieć udziały i akcje w wielu spółkach – np. w 10-ciu spółkach. W ten sposób możliwe jest utworzenie sieci wzajemnych powiązań (ja mam tu, ty masz tu, i każda inna kombinacja).

  A swoją drogą – skąd się wzięło to ograniczenie do 10%, a nie np. do 30% i więcej?
  Zrobiono wcześniej jakiś wewnętrzny plebiscyt?
  Czy chodziło o to – w ramach równości wobec prawa – aby jeden nie miał za dużo, a dla drugiego już nie starczyło? A może powyżej 10% to już by to była ustawowo dopuszczona korupcja?
  .
  Oczywiście dobrze by było wiedzieć, czy jacyś sędziowie, prokuratorzy, policjanci nie byli (nie są) udziałowcami, nie posiadali (posiadają) akcji imiennych (a i akcji na okaziciela) tej – czy innej – spółki.
  .
  Oczywistym też jest, że wszystkie te udziały i akcje są legalne – w świetle obowiązującego w Polsce prawa – ale dla oczyszczenia atmosfery wokół stróżów prawa warto by było to wiedzieć. Szkopuł jednak w tym, że tą wiedzę posiadają nieliczni i okryta jest różnego rodzaju klauzulami typu tajne/poufne itp.

  Tak, że koniec końców tego wiedzieć nie będziemy. Nie wiedzą też tego posłowie – szczególnie ci z tzw. opozycji, bo i po co im to wiedzieć, wszak, jeśli nie dziś, to na pewno jutro będzie prawo i sprawiedliwość – jak tylko dorwą się do władzy. Zresztą i oni się tego nie dowiedzą, bo prawo – które sami uchwalają – tego nie przewiduje.
  Możliwym też jest, że i sam pan minister sprawiedliwości ma tu duże luki w zakresie tej wiedzy.
  .
  A może jest tak, że sędziowie, prokuratorzy, policjanci – pomimo pozwolenia prawnego (wyrażonego w ustawach) na posiadanie przez nich udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego – nie skorzystali z tych ustawowych możliwości wiedząc, że nie za bardzo się da być dobrym stróżem prawa tam, gdzie się ma swoje udziały, czy akcje. Może z tych możliwości skorzystał tylko bardzo wąski margines tu wymienionych.
  .
  Z drugiej zaś strony dlaczego mieliby z tego nie skorzystać skoro to wszystko legalne?
  Do tego 11 lat opierać się pokusie? Polska przecież spółkami stoi. Dla niejednej spółki też nie lada pokusa mieć u siebie udziałowca (lub akcjonariusza) w postaci sędziego, prokuratora, policjanta. Spółka przecież musi dbać o swoje interesy i interesy udziałowców, akcjonariuszy. Do tego nie jedna spółka ma akcje na okaziciela.

  A wszystko z tymi procentami dla sędziów i prokuratorów odbyło się tak.
  …….
  (więcej w artykule z 26.08.2012 pod podanym wyżej linkiem)

 76. 166 bojkot TVN said

  JB
  Ale człowieku pitolisz….

 77. RomanK said

  Pitoli to pani ..pani Bojkot…jak potluczona walkiem…drogowym zreszta…
  Pai przyklad z daniami jest chybiony…tu nie serwuja zdnego jedzenia…tu podaja na talerzy smierdzace gooowno….a pani ma do wyboru to zolte czy togant zolte…
  Morzy ludzie powiadaja ,,,nie jadam goowien…gownojady glosuja za jednym z…… serwowanych…

 78. RomanK said

  Madrzy ludzie powiadaja nie jadam gowien..odmawiam..bojkotuje zaproszenie…tylko gowojadyu glosuja i wybieraja raz jeden ..raz drugi talerz..krzywiac ryje…ze te…. tam,,gupie nie chca jesc ino bojkotuja:-))))

 79. kowal said

  niesamowite , w gajówce zniknńął mój komentar z . z pod numery 39

  Co Panu znowu zginęło? – admin

 80. kowal said

  ledwie dałem wypowiedź na temat odpowiedzi z ad 39 a znikło pytanie i odpowiedź .

  marucha masz u mnie minus 1 . za takie akcje .

  oceniam wiarygodnośc gajówki na 6 , a to dlatego ,że od kilku lat nie mogę doprosić się umieszczenia w stronach polecanych strony o Demokracji Bezpośredniej , za to polecane tu jest policyjne forum prawda2.info

  Jak dla mnie to dziwna postawa gajowego .

  Już Pan o tym pisał. Poza tym nie jestem z Panem na „ty” i przypominam, że nazwiska, nawet przybrane, w języku polskim piszemy dużą literą. – admin

 81. kowal said

  Uwaga techniczna admina: tagi typu [quote] czy [img] nie działają na WordPress. Używamy standardowych tagów HTML.

  A ja nie uważam aby w śmierci Andrzeja Leppera było cokolwiek dziwnego.

  Ostatnio gdy go oglądałem to wyglądał jak zwłoki człowieka; miał słabą psychikę, został zaszczuty, jego imperium legło w gruzach – ludzie zabijają się z o wiele bardziej błahych powodów.

  Z drugiej strony wątpię by ktokolwiek miał interes w tym by zabijać Leppera – politycznie ten człowiek i tak był już chodzącym trupem, nic więcej nie mógł już robić. Jeśli do tego dodać, że stracił rodzinę (seksafera) i jeszcze pogrążył się w długach, samobójstwo jest o wiele bardziej prawdopodobne niż zabójstwo.

  Nie szukajcie spisków tam gdzie ich nie ma…

  Wypisz ,wymaluj ,,wieloosobowa administracja o ksywie Bimi ” po raz kolejny wciska nam medialną wersję ,,wydarzeń ” jata w jotę za tefałenem i innymi sprzedajnymi ścierwami .

  Demaskujcie się ,,administracjo Bimi ” dalej ,wielu przejrzy na oczy w co pogrywacie .

  Samoobrona miała realną szansę wysiudać z sejmu usłużną i sprzedajną PSL ,o czym zapewne POlitruki wiedzieli ,a to już jest wystarczający powód dla nich, aby zamordować człowieka , więc nie udawaj bimi durnia większego niż jesteś .

  Po za tym w nadchodzących czasach ,po wyborach wzrośnie niezadowolenie społeczne ,wzrosną podatki ,ceny itp. więc taki Andrzej Lepper byłby potrójnie niepożądany i niebezpieczny dla bandy czworga ,bo nie bał się mówić głośno -co jest grane- .

  Powiesić to się może pijaczyna w pijackim amoku ,a nie człowiek ,który następnego dnia miał spotkanie z liderami regionów i ustalanie list wyborczych partii.

  [quote=”Bimi”]acha.
  skoro tak szczekan, to na twoim miejscu czym prędzej pobiegł bym na policję z donosem, że administracja strony prawda2.info jest w zmowie z mordercami leppera

  a ty sie nie boisz, że i ciebie sprzątniemy?[/quote]

  reakcja typowa -wyszkolona .
  widoczny brak argumentów .[/quote]

  [b]Nie tylko w Polsce grasuje masowy samobójca[/b] :

  [quote]rabarbarek
  14 września 2012 at 20:02 · Odpowiedz

  Ostatnia niedziele ogloszono Miedzynarodowym Dniem Zapobiegania Samobojstwom.

  W poniedzialek glowny regulator finansowy , minister urzrdu finansowego Japonii , popelnil samobojstwo.

  W niedziele uczestniczyl w pikniku w swoim miescie , nie wykazywal objawow depresji , na poniedzialek rano umowiony byl na wazne spotkanie w zwiazku z prowadzonym sledztwem w sprawie przekretow na gieldzie japonskiej i nielegalnych transakcji finansowych.

  W poniedzialek znaleziono go w jego pokoju. Biorac pod uwage , ze minister mial bodyguarda , ktory w czasie ” targniecia sie” ministra na swoje zycie byl niewiadomogdzie i robil niewiadomoco , sprawa jest smierdzaca [ podobienstwo do smierci sp A. Leppera] .

  Prawdopodobnie ” ktos” wyraznie dal znak , ” Wara od naszych przekretow , pieniedzy …”

  Jak widac samobojtwa bez powodu to nowa pandemia swiatowa .

  http://www.theaustralian.com.au/news/world/japanese-minister-found-dead-at-home/story-e6frg6so-1226471428141%5B/quote%5D

  [quote]Peryskop
  14 września 2012 at 20:33 · Odpowiedz

  Dzięki Rabarbarek za znamienne podobieństwa.

  Np policja już – po 4 dniach – zakończyła śledztwo uznając, że Tadahiro Matsushita popełnił samobójstwo. Ale niejasności jest więcej i nie wiadomo kto pierwszy znalazł ciało – żona czy ochroniarz. Wykrycie przez TM przekrętów w Nomura Holdings pociągnęło za sobą odejście dwóch big bossów i afera była rozwojowa. Krążą też pogłoski, że TM się powiesił, a przedtem odwołał umówione spotkanie z dziennikarzami gdy zapowiedziano ujawnienie romansu 73-latka.

  A więc mamy coś w rodzaju „drugiej Japonii”.

  http://www.heraldsun.com.au/news/world/japan-mp-tadahiro-matsushita-found-hanging-days-before-affair-claim-exposed-in-tabloid-magazine/story-fnd134gw-1226471920816
  Rating: +4 (from 6 votes)

  ALFA
  14 września 2012 at 20:45 · Odpowiedz

  NIEMIECKO BLOG DONOSI
  Japoński minister finansów Tadahiro Matsushita, był w poniedziałek, próbując wycisnąć pieniądze Cabal z Japonii, został zamordowany. Co więcej, przyszły przywódca Chin, Xi Jinping, zniknął ze sceny, bo w zeszłym tygodniu odwołał spotkanie z Hillary Clinton i odmówił sfinansowania ich cabal kontynuować.
  http://www.politaia.org/englische-reporte/fulford/fulford-update-vom-1-09-2012-japans-finanzminister-ermordet-chinas-neuer-fuhrer-vermisst/%5B/quote%5D

  ze strony

  http://www.monitor-polski.pl/czy-andrzej-szubert-stanie-przed-nazistowskim-sadem-kapturowym/#more-4230

 82. kowal said

  ale pan wyciął ???

  Co znów Panu wyciąłem? Chory Pan, czy co? – admin

 83. kowal said

  wycioł …. minus 2

  Musiałem się Szanownemu Panu pomylić z lekarzem, który Panu wyciął zupełnie coś innego – admin

 84. kowal said

  hej gajowy spoko z nikogo nie robię nic . ale widzę znikające komentarze , szczególnie te ,który tłumaczył policyjną działalność prawda2.info

  Słuchaj człowieku, powtarzam, nic nie wyciąłem, a minusy, jakie mi dajesz, mam w dupie na samym dnie. I proszę mi nie zaśmiecać forum, bo naprawdę zacznę wywalać… – admin

 85. kowal said

  przepraszam pomyliłem strony ….

  No tak… – admin

 86. kowal said

  Polska , to ja i ty , i wy …. ale napewno nie oni .

 87. 166 tak namieszał, że aż Kowal pomylił strony.

 88. Add.87
  A wszystko przez ten smrodek unoszący się z restauracji – z daniami wspomnianymi przez p. Romana – w której za kelnera pracuje 166.

 89. 166 bojkot TVN said

  Tu http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/tylko-co-trzeci-zdaje-egzamin-na-prawo-jazdy,1842592,3461
  jest zawarta niejako mimochodem wyjątkowa informacja:
  Z zeszłorocznego raportu NIK (Informacja o wynikach kontroli bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce 2011) wynika, że wadliwość systemu szkolenia i dokształcania kierowców jest jedną z dwóch najczęstszych przyczyn wypadków samochodowych, zaraz po złym stanie infrastruktury drogowej.
  Więc nie stan techniczny samochodów, nie wiek kierowców, nie PIJAŃSTWO, tylko stan dróg i złe wyszkolenie kierowców są najczęstszymi przyczynami wypadków.
  Pytanie za 100 zł – na co idzie akcyza i podatek drogowy zawarty w kosmicznej cenie paliwa?

 90. Rysio said

  re 77. Panie Romanie i Panie Józefie – nasza bojkotka połyka wszystko.

  😉

 91. 166 bojkot TVN said

  O cysorzu http://monsieurb.nowyekran.pl/post/74131,cysorz-obrazony
  W komentarzach dowody na poziom umysłowy cysorza – jego olśniewające wypowiedzi

 92. 166 bojkot TVN said

  Rysio
  Twoje i podobne zaczepki latają mi koło ogonka

 93. 166 bojkot TVN said

 94. niereligijna said

  Słowianie – Technologia Rozpijania Ludzi Wódką

  My Słowianie z alkoholem mamy tyle wspólnego, co trzeźwy z pijanym 😉 Ten film opowiada o tym jak przez ostatnie wieki robiono z nas niewolników. Słowianie stawali się niewolnikami poprzez choćby taki alkohol, ponieważ alkohol, jak to alkohol przyćmiewa umysł. A jak ktoś już ma całkiem przećmiony umysł, to nie potrafi racjonalnie myśleć i analizować rzeczywistości. Wpada w gówno jak śliwka w kompot i rzadko kiedy potrafi z tego gówna się wykaraskać. Alkohol przeżera mózg, ale i nie tylko – cały organizm powoli gnije. Film opowiada, jak to się stało, że SŁOWIANIE są dzisiaj na kolanach. Pora abyśmy się otrząsnęli i zobaczyli prawdę. Jeszcze „staniemy na nogi” i pokażemy kto to jest SŁOWIANIN !

 95. Siggi said

  „Gratuluje” Janowi Kasprzykowi prezesowi Zwiazku Pilsudczykow patrona,samozwanczego marszalka,sprawce wielu nieszczesc i tragedii Polakow,faktycznego dyktatora II RP po maju’26,kiedy brutalnie zdeptal Konstytucje Polski.Ponura postac o jeszcze bardziej ponurej historii.Wielu milionom Polakow zaczadzono umysly Pilsudskim,a obecnie zasmiecono tysiace ulic,placow miast jego imieniem.Faktyczny szef junty wojskowej,ktora fizycznie rozprawila(pozbawiajac zycia) z generalami ;Rozwadowskim,Zagorskim,Malczewskim,Frankiem,Hamplem i innymi za wiernosc Konstytucji RP.W kraju panowal terror,cenzura,strzelano do ludzi jak do kaczek.Kazdego roku ginelo kilkanascie osob ,a podczas strajkow chlopskich w 1936r zginelo tylko w Malopolsce 96 chlopow.Gardzil Polakami wypowiadajac glupawe,ironiczne zwroty slowne,ktore czasem media obecnie bezmyslnie powtarzaja jako”zlote mysli”tego typa z pod ciemnej gwiady.Sobie przypisal zwyciestwo w wojnie 1920r z bolszewikami,a wcale go tam,pod Radzyminem nie bylo.Proces Brzeski i Bereza Kartuska to wrzod pilsudczyzny na historii miedzywojnia w IIRP.Kto nadal tego nie wie ,nie rozumie i nie jest w stanie zrozumiec,niech nie liczy,ze Polska bedzie mocna,z perspektywa dynamicznego rozwoju.Historia Polski jest jedna z najbardziej zaklamanych,taka refleksja podzielil sie kiedys J.Giedrojc,ktory nie jest bohaterem moich bajek,ktore czytam,ale w tej sprawie nie odmowie mu racji. Pozdrawiam cieplo z Kalifornii(+45stop.C)-Siggi.

 96. Szanowny Panie MARUCHO!

  Odsylam do Pana kolejna tysiaczke pozycji z Indeksu Gajowki, ktory popelniam codziennie.

  Nadzieje sie, ze Panu tu jakos przyda.

  Serdecznie pozdrawiam!

  WD

 97. 25godzina said

 98. 25godzina said

  Lityński naucza

 99. 166 bojkot TVN said

  98/
  Ciekawe zjawisko WYKLASKANIA w katedrze przedstawiciela prezydenta.
  Czy obecny bul oznaczył swego poprzednika jakimś odznaczeniem, czy to byłoby już szczyt kpiny?

 100. Rysio said

  re 98. Doczego to doszło. Czyżby elektorat PIS, przestał się słuchać nawet kleru katolickiego?

 101. Zbigniew Kozioł said

  Marucha.

  Jeśli tu 166 i Rysio będą dominować, to ja stąd wypiszę się. A nawet więcej powiem. Nie jeśli. Ja ich tu więcej widzieć nie chcę.

  Ale to jest koniec i kropka.

  Koniec. Przyjmij pan do wiadomości.

  Mnie wprawdzie nie dokąd iść. Ale to bez znaczenia.

  Przecież nie dominują – admin

 102. Wosiu said

  Re 98

  Nieboszczyk Szaniawski za życia był zawsze jakiś taki niepewny dla mnie. Teraz patrzę na jego – synów chyba – i te panie w ciemnych okularach i jakieś to wszystko takie żydkowate. Tymczasem przypadkiem natrafiam przed chwilą na informację, że tatuś Szaniawskiego to był ubek i żyd. Mamusia pewnie też. I wszystko jasne, znowu ta sama historia…

 103. Rysio said

  Bardzo ciekaw jestem co Gajowy sądzi o tym wideo.

 104. Zbigniew Kozioł said

  Wam się coś pojebało.

 105. Zbigniew Kozioł said

  Wosiou, ty qrwa, co ty chujku wiesz o Szaniawskim? Skazi? Uh..

 106. ad said

  101.
  Panie Zbigniewie,
  do Pana postu całkiem nieźle pasuje opowiastka, na którą powołuje się czasami p. St. Michalkiewicz. a mianowicie:

  „…To bardzo ciekawy pomysł ( a propos oświadczenia p. Zbigniewa), przypominający trochę pogróżki meksykańskiej cesarzowej Charlotty, że jeśli Napoleon III nie udzieli jej mężowi Maksymilianowi natychmiastowej pomocy wojskowej, to oni natychmiast abdykują. – „Ależ abdykujcie jak najprędzej!” – wyrwało się Napoleonowi, a wtedy Charlotta zaczęła wyrzucać mu niepewne pochodzenie, później dostała spazmów, wreszcie – zwariowała.”

  Taki był finał jej pogróżek. Może nie warto było. 😉

 107. Zbigniew Kozioł said

  Ad pocaluj mnie. W dwie. Kretynie

 108. 166 bojkot TVN said

  104/Ad
  Świetna ta abdykacja.
  Tu w wykonaniu ZK pojawiła się po raz n-ty. Pewnie znowu po „stolicznej” albo innej „sybirskiej” Ruscy mają bardzo dobre wódki, Przecież paskudztwem nie da się rozpić milionów ludzi.
  No i wówczas ZK zaczyna podskakiwać, jakby ktokolwiek się tym przejmował.
  To jest jeszcze śmieszniejsze od tekstu napisanego przez 166 takiego niby:
  Marucha!
  Jeśli tu Zbigniew Kozioł i Rysio będą dominować, to ja stąd wypiszę się. A nawet więcej powiem. Nie jeśli. Ja ich tu więcej widzieć nie chcę.
  Ale to jest koniec i kropka.
  Koniec. Przyjmij pan do wiadomości.
  Mnie wprawdzie nie dokąd iść. Ale to bez znaczenia.

  166 samo pokłada się z powodu ataku głupiego śmiechu, i to bez wzmacniacza alkoholowego.

 109. ad said

  105.
  Aż w dwie? Nie, to jakiś zbytek łaski.

 110. Rysio said

  re 101. Kozioł – przyznam, że nie wiem co cię tak tym razem wkurzyło?

  😦

  Coraz bardziej też widzę, że z ciebie to taki bardzo typowy *sentymentalista.

  * sentymentalista – to taki gość, który nawet jak du…..pczy to płacze.

 111. MatkaPolka said

  Wrzesień miesiącem pamięci narodowej –rocznica agresji Niemiec na Polskę – początek II wojny światowej

  No to przypominajmy tą zapominaną i dziś tak niechcianą rocznice. Odkłamujmy współczesną historie Polski.

  Uzupełniając komentarz p.e.1984 powiedział/a
  Piotr Zychowicz: Pakt Ribbentrop-Beck. Ofensywa propagandowa agentury niemieckiej czy niewinne fantazjowanie?

  Mam swój punkt widzenia mój komentarz na ten temat, chyba warty opublikowania.

  https://marucha.wordpress.com/2012/09/14/z-hitlerem-w-obronie-ludzkosci/#comment-199229

  Na marginesie książki Zychowicza – „Pakt Ribbentrop –Beck”

  Wydawałoby się, że głupszej tezy o pakcie Polski z Hitlerem nie można już wymyśleć.
  Bo przecież Prusy/Niemcy to największy wróg Polski odpowiedzialny za rozbiory i likwidacje Polski, za eksterminację i plany ludobójstwa na Narodzie Polskim – dodajmy plany zrealizowane.

  Polska upadla dzięki Prusom, Prusy wyrosły na trupie Polski.
  Odrodzona po I wojnie światowej Polska powstała dzięki przegranej przez Prusy wojny i decyzji zwycięskich Aliantów – Anglii, Francji, Rosji (carskiej), czego wynikiem był Traktat Wersalski i dzięki któremu Polska powróciła na mapy Europy.

  Hitler po dojściu do władzy odbudował Militaryzm Pruski wspomagany przez żydowski kapitał.
  Hitler rzucał się na całą Europe –

  W tej sytuacji jakikolwiek pakt wojskowy z Hitlerem nie miał sensu ani militarnego, ani politycznego, ani moralnego. Był nie do przyjęcia przez Polaków i inne narody Europy. Dla Polski byłby to szczyt głupoty i nierozwagi – zważywszy na wielowiekową historię agresji Prus na Polskę i doświadczenia z łamaniem jakichkolwiek paktów przez Prusy. Nie można było się sprzymierzać z największym oprawcą Polski – tak zaszłym , jak i przyszłym.

 112. Rysio said

  Panie Gajowy – bardzo proszę aby Pan nie wywalał z gajówki ani Zbigniewa Kozioła, ani naszej PISiury (ksywa 166 Bojkot TVN).

  Kozioł to ma chyba jakiś głęboki, psychiczny problem.

  PS. Koziołowi jak był bardzo mały – to chyba inne dzieci – zabierały zabawki w piaskownicy – i tak mu ten uraz pozostał do dziś.

  🙂

 113. MatkaPolka said

  Wrzesień miesiącem pamięci narodowej –rocznica agresji Niemiec na Polskę – początek II wojny światowej

  No to przypominajmy tą zapominaną i dziś tak niechcianą rocznice. Odkłamujmy współczesną historie Polski.

  Uzupełniając komentarz p.e.1984 powiedział/a
  Piotr Zychowicz: Pakt Ribbentrop-Beck. Ofensywa propagandowa agentury niemieckiej czy niewinne fantazjowanie?

  Mam swój punkt widzenia mój komentarz na ten temat, chyba warty opublikowania.

  https://marucha.wordpress.com/2012/09/14/z-hitlerem-w-obronie-ludzkosci/#comment-199229

  Na marginesie książki Zychowicza – „Pakt Ribbentrop –Beck”

  Wydawałoby się, że głupszej tezy o pakcie Polski z Hitlerem nie można już wymyśleć.
  Bo przecież Prusy/Niemcy to największy wróg Polski odpowiedzialny za rozbiory i likwidacje Polski, za eksterminację i plany ludobójstwa na Narodzie Polskim – dodajmy plany zrealizowane.

  Polska upadla dzięki Prusom, Prusy wyrosły na trupie Polski.
  Odrodzona po I wojnie światowej Polska powstała dzięki przegranej przez Prusy wojny i decyzji zwycięskich Aliantów – Anglii, Francji, Rosji (carskiej), czego wynikiem był Traktat Wersalski i dzięki któremu Polska powróciła na mapy Europy.

  Hitler po dojściu do władzy odbudował Militaryzm Pruski wspomagany przez żydowski kapitał.
  Hitler rzucał się na całą Europe –

  W tej sytuacji jakikolwiek pakt wojskowy z Hitlerem nie miał sensu ani militarnego, ani politycznego, ani moralnego. Był nie do przyjęcia przez Polaków i inne narody Europy. Dla Polski byłby to szczyt głupoty i nierozwagi – zważywszy na wielowiekową historię agresji Prus na Polskę i doświadczenia z łamaniem jakichkolwiek paktów przez Prusy. Nie można było się sprzymierzać z największym oprawcą Polski – tak zaszłym , jak i przyszłym.

  Przewrotność Zychowicza jest jednak znacznie większa.

  Problem polega na tym, że rządy w Polsce nie były rządami polskimi, były agenturalnymi rządami niemieckimi.
  Piłsudski był agentem niemieckim i wysokiej rangi masonem, tak samo jak wszyscy członkowie zainstalowanego przez Piłsudskiego masońskiego rządu. Przewrót majowy finansowała masoneria brytyjska.

  Agenturalny rząd zwany „rządem polskim” wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi nie powinien nie powinien być sprzymierzony, a jednak sprzymierzony był dokładnie, tak jak chciałby tego Zychowicz. (który nam wmawia, że nie był)

  To już nie tylko ekwilibrystyka, jak pisze Jan Engelgard, żeby przekonać czytelnika, że w 1939 rokiem trzeba było przyjąć żądania Hitlera, zawrzeć z nim sojusz militarny i pójść z nim na Moskwę, to już potrójne Salto Mortale.
  Zychowicz gdyba – co by było gdyby było i na tym polega jego oszustwo.

  To było bardzo dziwne przymierze. Polegało na tym, aby zostawić Polskę bezbronną, jako łatwy łup dla Hitlera.
  Warto zapoznać się z raportem gen. Izydora Modelskiego na zlecenie gen. Sikorskiego „ O przyczynach klęski Wrześniowej” , kłamstwa Prusactwa, lewactwa , neo-nazistów i neo-komunistów wobec faktów historycznych pękną jak banka mydlana.

  W Polsce masońskie „rządy polskie” nie miały najmniejszego zamiaru jednoczyć się z Niemcami przeciw bolszewickiej Rosji

  Mniejszość niemiecka na terenie Polski organizowała się wojskowo, o czym nasze władze doskonale wiedziały, a i ludność polska z artykułów prasy opozycyjnej.

  Głupi tylko albo zły Polak mógł nie widzieć bezpośredniego niebezpieczeństwa niemieckiego.

  https://marucha.wordpress.com/2012/08/30/bez-tematu-2-08-2012/#comment-196575
  (Obszerne fragmenty Raportu gen. Modelskiego o Przyczynach Klęski Wrześniowe)j

  Hitler w swej mowie w Gdańsku szyderczo podsumował zasługi naczelnego wodza marszałka Rydza –Śmigłego, spadkobiercę testamentu politycznego Piłsudskiego:

  „Naczelny wódz Polaków zostawił kobiety i dzieci, by Warszawy broniły, a sam uciekł do Rumunii”

  Masońskie rządy dokonały wspólnie z Hitlerem inwazji na Czechosłowacje wtedy, kiedy cała Europa z zapartym tchem obserwowała poczynania Hitlera.

  MSOŃSKIE RZĄDY W POLSCE BYŁY PRO – NIEMIECKIE. A OD NIEMCA CIERPIAŁ NARÓD.

  Po zajęciu Krakowa w 1939 r. Niemcy wystawili przy grobie Piłsudskiego warte honorową.

  Dziś agentem niemieckim jest Donald Tusk

  Ludowy Niemiec folksdojcz Tusk(Żyd niemiecki) ( wszyscy dziadkowie ze strony matki i ojca Tuska podpisali ‘ Volksliste’) reprezentuje interes niemiecki. Może to nieładnie wypominać komuś czyny dziadków, ale fundacje niemieckie Schumana czy Adenauera, finansowała kampanię wyborczą Tuska na premiera w celu osiągnięcia celów gospodarczych i politycznych odradzającego się Militaryzmu Niemieckiego.

  Donald Tusk za zasługi bankructwa Polski i oddanie za darmo Polskiego przemysłu i Ziem Zachodnich oraz za „dobre sprawowanie” dostał od Niemców nagrodę Karola Wielkiego, a 31 maja 2012 w Berlinie niemiecką nagrodę im. Walthera Rathenaua za “zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas przewodnictwa Polski w UE” w ub. roku. Laudację na cześć Tuska wygłosi kanclerz Niemiec Angela Merkel (polska żydówka z domu Kesner)

  Krzyżactwo JEST SCHOWANE i o wiele lepiej zakonspirowane niż żydzizm.
  Podpuszcza się Polaków a to na Rosję, a to na Żydów, a tymczasem największe korzyści odnoszą zawsze Prusy.

  Te dwa żywioły z pozoru różne w istocie są jednym i tym samym żywiołem.
  Co rusz zderzam się z tym problemem.

  Tożsamość żywiołu pruskiego i żydowskiego to wielki i ważny temat do tej pory przez nikogo nieporuszany.
  Na pewno na parę prac doktorskich z historii.
  Trzeba sięgnąć aż do średniowiecza do czasów formowania się i skodyfikowania żydostwa przez Mojżesza Majmonidesa, formowania się zakonów militarnych po wyprawach krzyżowych – Templariuszy i Krzyżaków.

  I dziś kontynuacja zakonu krzyżackiego jak najbardziej istnieje Jest Skull and Bones to wcześniejszy niemieckie Totenkopf und Knochens.

  Pisząc o domniemanym sojuszu z Niemcami pan historyk Zychowicz, chce najwyraźniej podtruć publikę swoim gdybaniem.

  Ale idźmy dalej.

  Czy pakt antykominternowski miał sens. Teoretycznie, jak najbardziej „Tak”

  Trzeba było bić Żyda i bolszewika, tępić krwiożerczą żydokomunę zagrażającą nie tylko odrodzonemu państwu polskiemu, ale i całemu światu.

  Jednak i tu słyszymy chichot historii

  Prusy mimo przegranej I wojnie światowej do Rosji wysłali Trockiego i Lenina, aby robili rewolucje bolszewicką, a w Polsce osadziły swojego agenta Józefa Piłsudskiego, aby kontrolował sytuacje i realizował tajną politykę pruską. (tworzenia państw buforowych, rozbrajanie Polski)

  Polska odzyskała niepodległość. I ten fakt – niepodległa Polska dla Niemców, Żydów i masonów jest po dzień dzisiejszy nie do zniesienia.
  Rewolucja bolszewicka, upadek Rosji carskiej (zwycięskiego alianta w I wś) to dzieło Niemiec i żydowskiej Międzynarodówki Finansowej. Tak samo jak powstanie Ukrainy na ziemiach byłej Rzeczpospolitej.

  Pruska i masońska ekipa Piłsudskiego w sposób oczywisty reprezentowała w całości interes pruski, w sposób oczywisty nie zamierzała się sprzymierzać z Hitlerem przeciw Rosji bolszewickiej.

  I o tym jest książka Jana Engelgarda „Klątwa generała Denikina”,

  Piłsudski jest w jednym „niedoceniany” – to on uchronił rewolucje żydobolszewicka od klęski !!!

  Powinien być wymieniany jako ten który uratował żydokomunę – obok Lenina , Trockiego, Stalina , Tuchaczewskiego …

  Przez tajne pakty z bolszewikami
  Przez nic nierobienie –zachowanie neutralności zgodnie z układami z bolszewikami.

  Tak pisze gen. Denikin:

  Podejmując natarcie w stronę Kijowa, miałem na uwadze ogromne znaczenie – dla obu stron – połączenie Armii Ochotniczej z Armią Polską.
  Proponowałem dowództwu Polskiemu, aby przesunęło wojska jedynie do Dniepru górnego – Kierunek generalny Mozyrz.
  Ten jeden ruch, jak widać nie stanowiłby dla Polaków żadnej trudności, nie wymagałby żadnych nadzwyczajnych ofiar, kosztowałby nieporównanie mniej krwi i spustoszeń niż podjęty ostatecznie „Marsz na Kijów” i wtargniecie po nim armii bolszewickiej, które za nim nastąpiło.

  Bojowa akcja jesienią 1919 r. Armii Polskiej i Ochotniczej groziła Sowietom pogromem i upadkiem.

  (dodam swój komentarz – Biała Rosja była Aliantem dzięki, którym w Wersalu Polska powróciła na mapy świata po pruskich rozbiorach, była formalnym sprzymierzeńcem, było powinnością Polski pomóc Białej Rosji – ale przecież Piłsudski był agentem niemieckim i bolszewickim)

  Z taka oceną sytuacji zgadzają się trzy strony. (polska, ukraińska, sowiecka).

  A tymczasem Naczelnik Państwa Polskiego zawarł jesienią 1919 r. tajne porozumienie z sowietami na mocy, którego działania wojenne zostały okresowo przerwane.
  (mój komentarz- tj.front zachodni bolszewików zabezpieczony)

  Karol Radek Sobelson – przywódca żydobolszewicki

  „Jacy ci biało -Polacy głupi – mogli nas, czerwonych rozgnieść jeszcze osiem miesięcy wcześniej , gdyby pomogli białym Rosjanom; teraz sami leżą u naszych stop”.

  Tuchaczewski – sowiecki general

  „Gdyby rząd polski umiał porozumieć się z Denikinem przed jego klęska – wówczas uderzenie Denikina na Moskwę, posiłkowane przez ofensywę polską z zachodu, mogłaby skończyć się dla nas znacznie gorzej i trudno nawet zdać sobie sprawę z ostatecznych wyników”.

  To Hitler miał zająć Polskę z jednej strony, a żydobolszewia z drugiej – takie najwyraźniej były tajne porozumienia, tajnych gremiów masońskich i niemieckich

  Pisząc o domniemanym sojuszu z Niemcami pan historyk Zychowicz, chce najwyraźniej podtruć publikę swoim gdybaniem.

  Następnym etapem miał być atak Hitlera na żydobolszewie i oddanie części Rosji Prusom

  Wojna światowa była obliczona również na biologiczne wyniszczenie i wykrwawienie substancji narodowej polskiej i rosyjskiej i spełnienie roszczeń terytorialnych Prus od Polski.

  Zresztą bolszewicy część Rosji już wcześniej dla Prus udostępnili.
  Przedsięwzięcie II wś finansowała masoneria brytyjska i żydowskie banki – tak samo jak i Rewolucję bolszewicką.

  O tym jednak Zychowicz nie wspomina.
  Przewrotność, zakłamanie, przebiegłość żydowsko pruska i żydowsko bolszewicka jawi się w książce Zychowicza w pełnej krasie.

  Książka obliczona na akceptację przez Polaków historycznej polityki niemieckiej wobec Polski i usprawiedliwienie współczesnej agresji Niemiec na Polskę i kraje Europy Wschodniej przez neonazistowska IV Rzeszę niemiecką pod płaszczykiem Unii Europejskiej.

  Historyczne doświadczenie antyniemieckie jest na całe szczęście dobrze zakorzenione w świadomości narodowej Polaków.

  I na nic się nie zdadzą zabiegi propagandy neonazistowskiej w stylu Zychowicza.

  Bo przecież w Rocie śpiewamy:
  „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, nie damy polskiej ziemi”

  Albo w porzekadle:
  „Jak świat światem Niemiec Polakowi nigdy nie był bratem”

  To przecież Bismarck powiedział:
  „Bić Polaków tak, aby odechciało się im żyć”

  I bili.
  Późniejsze wydarzenia i druga wojna światowa w pełni to potwierdziła.

  Polacy byli mordowani, bezkarnie bombardowani, bo przecież żydo – niemiecko- faszystowska ekipa sanacyjna Piłsudskiego zostawiła bezbronne polskie niebo, a Polaków wystawiła na pastwę Luftwaffen, katowani w Gestapo, wysyłani do obozów pracy i na roboty przymusowe do Niemiec, wyłapywani w ulicznych łapankach, rozstrzeliwani na ulicach.
  Niech sobie Zychowicz poogląda tablice uświęcające pamięć rozstrzelanych, zdjęcia z zamienionej w kupę gruzów Warszawy ….

  Książka i teza Zychowicza mieści się w kategorii neo -Goebbelsowskiej agitki, bo przecież 85% prasy i mediów w Polsce jest w rękach niemieckich , które to „langsam aber sicher” miażdżą świadomość Polaków

  KTO JEST WŁAŚCICIELEM prasy i mediów w Polsce, kto MIAŻDŻY ŚWIADOMOŚCI Polaków świadomość
  marucha.wordpress.com/2012/05/20/kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza

  A Zychowicz zapewne chciałby, aby Polacy pisali tak jak kiedyś:
  „ Jesteśmy w obozie pracy, jest nam tu bardzo dobrze”

  Lub tak jak teraz

  Kochana mamusiu,
  Jesteśmy w Unii Europejskiej i jest nam tu bardzo dobrze

  W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 5zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł.
  Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina . Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). … czytaj dalej http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/12/kochana-mamusiu

  Kpina z doświadczeń historycznych, z martyrologii Polaków, pogarda dla ofiar II wojny światowej wywołanej przez zbrodniczą , nazistowską Trzecią Rzeszę niemiecką – Trwa mać i ma się dobrze.

  Bo oto mamy książkę Zychowicza o tym, że gdybyśmy sprzymierzyli się z Hitlerem, to byłoby nam bardzo dobrze.

  Od Krzyżaków do Hitlera z Niemcami jest nam bardzo dobrze, bo oto na czołowych stanowiskach politycznych w kraju mamy wnuków volksduetchy i kolaborantów zbrodniczej III Rzeszy – Tuska, którego wybory sponsorowały państwowe fundacje niemieckie Adenauera i Schumana, a na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych kolejnego wnuka volksdeutschy z Bydgoszczy…

  Już mamy na dawnych Kresach Wschodnich byłej Rzeczpospolitej pomnik Stefana Bandery – agenta Gestapo i NKWD, a na zachodniej granicy już mamy na razie podwójne nazwy miejscowości polskie i niemieckie,
  a pRezydenci Polski na wyścigi popierają pomarańczową Ukrainę i pomagają w kolonizacji Polski przez IV Rzeszę niemiecką.

  (Prezydenci Polscy )

  Kwaśniewski – Stoltzman (syn oprawcy z NKWD)

  Chrabia Komorowski (Dziadek NKWD-zista), Pierwsza Dama Dembowska córka SB-eka,
  PRAWDA O RODZIE KOMOROWSKICH… Zygmunt Jan Prusiński
  aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=codziennosc&id=3537
  Na swojej stronie internetowej Bronisław Komorowski pisze brednie o swoich hrabiowskich korzeniach, Prawdziwy dziadek Bronisława Komorowskiego to rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborczych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim – prawdziwy dziadek Bronisława Komorowskiego, miał wytatuowany na grzbiecie znak przypominający polski herb szlachecki Korczak.

  Lech Kaczyński – Płk Wilhelm Świątkowski, STALINOWSKI ZBRODNIARZ, PREZES NAJWYŻSZEGO SĄDU WOJSKOWEGO PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem ciotecznym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym *kibucu*.
  Za Raportem Nowaka – raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=427 Kim są Kaczyńscy

  Lech Wałęsa („bede palować”) – agent zbrodniczej SB.

  Bezczelność i perfidia niemiecka zawsze miała niezwykłą siłę ogłupiania: dziś pisana hucpiarskim piórem Żyda ma naprawdę „Über-grenze moglichkeiten”

  Poczekajmy jeszcze kilka lat
  Uroczystości państwowe będą się odbywać już nie na Placu Zwycięstwa, nazwy zmienionej na plac (agenta niemieckiego) Piłsudskiego, a w przyszłości pewnie na Placu Hitlera, nie pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, a pod pomnikiem Bohaterów Wehrmacht-u….

  I będzie się nam wszystkim żyło dostatnio i miło, pomarańczowo i tęczowo w cieniu pomników Fryderyka Wielkiego, Hitlera i Piłsudskiego, Bandery i Katarzyny II (Sofia Augusta Anhalt – Zerbst Prusaczka rodem ze Szczecina), zakochanej pary agentów niemieckich Lenina i Trockiego.

  I będzie nam się dobrze żyło na głodowych emeryturach ( niebawem od 75 r. życia) i zasiłkach dla bezrobotnych, bo miejsca pracy, bo środki utrzymania już zostały rozprzedane, a wszystkie profity z kolonizowanej Polski płyną na zachód do niemieckich banków.

  I cytując premiera Tuska i będzie się nam żyło „powiem krótko”.

 114. Carlos said

  http://rebelya.pl/forum/watek/53657/ ad.105 Panu Zbyszkowi sie mocno p……o .

 115. greg said

  O „polskiej” tarczy antyrakietowej – przedstawienie problemu na tle rosyjskiej bomby nuklearnej o nazwie „car”:

  http://grzesiekz.nowyekran.pl/post/74234,zbudujemy-sobie-tarcze

 116. 166 bojkot TVN said

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/74267,uklad

 117. j said

  Jak Żydzi Wychowują Swoje Dzieci Na FANATYKÓW

  http://www.metacafe.com/watch/4862890/ydzi_wychowuj_swoje_dzieci_na_fanatyk_w/

 118. j said

  PS. Panu Rudy’emu z postu
  https://marucha.wordpress.com/2012/09/16/obalenie-asada-w-syrii-oznacza-rzez-chrzescijan/#comments
  dziekuje za podrzucenie powyzszego interesujacego linkao wychowaniu mlodych Zydow na ekstremistow.

 119. 166 bojkot TVN said

  Kościół wreszcie BOMBARDUJE RZĄDZĄCYCH SŁOWEM

 120. 166 bojkot TVN said

  W piątek i sobotę w Sali Kongresowej w Warszawie, a jakże, odbył się sabat czarownic,
  Tu takie proste pytania zadaje człowiek z boku
  http://niepoprawni.pl/blog/6353/pytania-zwiazane-z-kongresem-kobiet
  do pań z wierchuszki.
  Szczególnie ciekawe są te do pani Bochniarz, która jest nie wiadomo teraz kim, i co robi teraz w Polsce, bo ona jakoś tak jest pół roku w Polsce i pół w USA, też nie wiadomo po co. Czy pełni jakieś funkcje w antypolskich organizacjach finansowych, czy lata na samoloto-miotłach sużbowo, kto jej za to płaci i pytanie podstawowe skąd są pieniądze na ten zjazd? Bo może uczestniczki same opłaciły wynajęcie sali i przyjechały z całej Polski i Warszawy na własny koszt, żeby posłuchać co mają do powiedzenia takie pinknoty jak Warakomska, takie dziumdzie jak malwersantka Bochniarz od Dochnala, czy zobaczyć w jakim tempie postępuje zdrurnienie profesorki Środziny.

  Może to komplet masonek, które postanowiły wypromować się po raz kolejny za publiczne pieniądze.
  Toż płatne dziwki są w swej profesji dużo uczciwsze, bo biorą tylko od klientów, którym świadczą usługi, i nie ruszają publicznych pieniędzy.
  Aha! Kongres był pod hasłem równouprawnienia i kwot na listach wyborczych. Może pani Bochniarz przyleciała z instrukcjami i pieniędzmi na nowe wybory?
  Kolejna żenua, kolejne pieniądze w błoto. Ciekawe jaki jest koszt takiego kongresu, ile poszło pieniędzy z podatków, ilu mężczyzn popełni samobójstwo, bo nie będzie miał na rodzinę, ilu trafi pod most, bo po zapłaceniu podatków nie będzie miął na czynsz i opłaty, ile dzieci trafi na śmietnik, albo zostanie zabite?

  To wszystko przy skocznym „Koko koko euro spoko”. Fiuuuu!

 121. onecik said

  Przekora:
  Podczas rozmowy ustalono o wiele więcej i pytanie, dlaczego to dziennikarz ma mieć problemy, a nie pan sędzia ?

  ” proszę się nie martwić, będzie dobrze, mam tam swoich zaufanych trzech sędziów ”

  Mogłem coś przekręcić, ale sens pozostaje !!!
  Gdzie nasza gorliwa prokuratura, która tak ochoczo i wybiórczo działa z mocy prawa ? 😉
  *****
  ABW sprawdza Pawła Mitera. Będzie miał kłopoty?

  Paweł Miter, który przyznał, że stoi za prowokacją dziennikarską w gdańskim sądzie i nagrał kompromitującą sędziego Ryszarda Milewskiego rozmowę, może mieć kłopoty. Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, sprawę bada dokładnie ABW i już dziś może zawiadomić prokuraturę.

  Miter zasłynął w mediach już tym, że „dostał” pracę w TVP powołując się na znajomość z prezydentem, a teraz dokonał kolejnej prowokacji i podając się za asystenta Tomasza Arabskiego próbował wpłynać na decyzję sędziego Milewskiego.

  Według „Gazety Polskiej Codziennie”, która opublikowała kulisy całej akcji, w rozmowie prezesa Sądu Okręgowego z Miterem przedstawiającym się jako asystent szefa kancelarii premiera, miał m.in. być ustalany termin posiedzenia sądu ws. zażalenia obrońcy Marcina P. na areszt szefa Amber Gold; Milewski miał mówić, że może „posiedzenie wyznaczyć w zależności albo 17, albo 12 czy 13, nie ma żadnego problemu”. Podczas rozmowy miało też zostać umówione spotkanie sędziego Milewskiego z premierem Donaldem Tuskiem.

  To właśnie w związku z podawaniem się za urzędnika państwowego i fałszowaniem rządowych dokumentów (chodzi o maila, którego wysłał w imieniu ministra Tomasza Arabskiego – przyp. red.) całą sprawę bada ABW i być może jeszcze dziś skieruje odpowiedni wniosek do prokuratury.

  Co ciekawe, nie jest to pierwsza tego typu sprawa prowadzona przez ABW.
  W poprzedniej Agencja badała sprawę „fałszywki”, na którą powoływał się Marcin P., kiedy na konferencji tłumaczył, że służby specjalne chciały „zniszczyć jego firmę”. Miter potwierdził, że przekazał tę notatkę, jednak to nie on stoi za fałszowaniem dokumentu.

  Prokuratura wszczęła śledztwo w całej sprawie

  Gdańska prokuratura okręgowa wszczęła już śledztwo ws. rozmowy telefonicznej, w której osoba podająca się za urzędnika z Kancelarii Premiera miała ustalać z prezesem gdańskiego Sądu Okręgowego szczegóły związane m.in. ze sprawami sądowymi dot. Amber Gold.

  O wszczęciu śledztwa poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa gdańskiej prokuratury okręgowej Grażyna Wawryniuk. Postępowanie zostało wszczęte 11 września na skutek zawiadomienia, które dzień wcześniej złożył prezes gdańskiego sądu okręgowego. Szef sądu złożył już zeznania w tej sprawie.

  („Gazeta Wyborcza”/PAP,GK)
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abw-sprawdza-pawla-mitera-bedzie-mial-klopoty,1,5248304,wiadomosc.html

 122. Jones said

  ad.119. „Bombarduje slowem” :))) Dobre Zarty.

  Judeoepiskopat Gra a Gra profesjonalnie i to na wielu Frontach.

  Gra z Takim efektem jaki widzimy na Przykladzie Pani Agi i milionow Polakow i Polek, co „wierza” i tatuuja cialo, Co „wierza” i stosuja NUDYZM w Zyciu…i niby Modla sie i Modla sie jak JPII Pokazal mowiac, ze BOG Jeden jest Wszedzie i NAS Kocha…on Ten Jeden Wspolny Bog.

  Haslo takich jest „Bog ciebie Kocha”…z mysla cokolwiek bys zrobil.

  Taka jest ta Epidemia Modernizmu.

 123. 166 bojkot TVN said

  122/Jones
  Czy Jones aby na pewno wysłuchał spokojnie całej homilii od początku do końca, czy tak sobie komentuje po odsłuchaniu paru zdań, bo nie musi słuchać, bo sam wie wszystko najlepiej, lepiej nawet od Dydycza, co on tam mówił.

  Bo komentarz robi wrażenie nieadekwatnego do filmu, taki postsynchron.

 124. Ad.121

  Ciekawe czy i jaki cel (przestępczy) działania zostanie przypisany redaktorowi.

  No i czy w tej sprawie nie ma zastosowania stan wyższej konieczności opisany w art.26 Kodeksu Karnego.
  Ciekawe jak w tym przypadku zostanie ustawiona hierarchia dóbr chronionych prawem, bo tego raczej nie da się uniknąć.

  Art. 26. Kodeksu karnego.

  § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.

  § 2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.

  § 3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

  § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli sprawca poświęca dobro, które ma szczególny
  obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste.

 125. TomUSAA+ said

  Tutaj coś fantastycznego!!! Profesor Pasierbiewicz o Platformie Oszustów. http://www.klubygp.pl/arch/pasierbiewicz/2012_03_20.php

 126. 166 bojkot TVN said

  http://blogmedia24.pl/node/59966

 127. Igor said

  Popieram wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu RP!

  Na początek należy odtworzyć listę 750 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod petycją w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Paradoksalnie, listę przygotowała Platforma Obywatelska ale po wygranych wyborach bardzo szybko zapomniała o tym postulacie. Dlaczego listę trzeba odtworzyć ? Bo została zmielona !!! Odtwórzmy więc tę listę i złóżmy do Sejmu. Założyłem więc stronę zmieleni.pl gdzie wszyscy, którym bliska jest idea okręgów jednomandatowych mogą się wpisywać pod akcją poparcia
  Paweł Kukiz

  źródło- http://www.zmieleni.pl/

  Wygnać tę Tuskolemingową hołotę z życia publicznego raz na zawsze.

  Pozdrawiam Igor

 128. Jones said

  ad.127. JOW sa w Angli i Co? …i nic!

  Jest tylko Jedna droga WYGRANIA z Nimi. Jest NIA KATOLICYZM, odrodzona Ortodoksja w Zyciu Czlowieka. Gdyby Kazdy Polak patrzyl jak Patrzy Gajowy, nie bylo by zadnej mozliwosci na to by Uni znalzli miejsce w Polsce, Europie, na Ziemi…

  Uni kozystaja z naszej slaboci „glupoty” , ktora w nas Uprawiaja, Wrabiaja, Ubieraja zabierajac BOGA Trojce Jedyna.

  Kto chce Wygrac Polske – Musi isc do Tradycyjnego Ksiedza i Tam szukac Rozkazow plynacych od Samego Krola Krolow!
  Naklanianie Polakow do Partii etc, etc jest podstepem, glupota..

 129. Ad.127

  Wiara w gusła.
  To tak jak z tym kawale z maścią na szczury.

  Odpowiednikiem tego pomysłu są wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
  No i np. kto wygrał wybory na Prezydenta Warszawy.
  A w Rzeszowie kto został Prezydentem Miasta Rzeszów?

  Na wybory trzeba mieć kasę, a kto ma kasę i skąd ją ma?

  Umeblować prawidłowo wpierw głowy, a jak się tego nie da zrobić to nie pomogą żadne zaklęcia.

 130. Jones said

  Ad.129. Tak wlasnie! Umeblowac Glowy Moze tylko Laska Boza a Droga Do Niej jest tylko Jedna…..prosba, modlitwa, blaganie….dobraWola…gotowosc na Przyjecie Laski….

 131. Dziki said

  Tak dla rozbawienia mych miłych gości – jeden z wpisów. Z takim oto poziomem wypowiedzi przychodzi mi dość często się stykać. Ten jest dość typowy, acz nie zawiera wulgaryzmów. Dobre i to. – admin

  Marucha nie jest gajowym tylko księdzem. A ta strona nie jest gajówką tylko kościołem katolickim.
  „Myślisz, że wszystko co dobre to zasługa Boga, a wszystko co złe to zasługa Szatana? Tak mówią tylko heretyccy luteranie i koty! Wszystko co złe to wina Żydów, masonów, komunistów i ateistów, a Kościół i strona „gajowego maruchy” jako jedyna, właściwa instytucja walczy z tymi !!!”

 132. Carlos said

  Rzeczywiscie „dziki”! On nie wychodzi z lasu bo mysli ze 2-WSwiatowa jeszcze trwa..

 133. Jones said

  ad. 131. Coz, ja to odczytuje jako komplement. Tylko pogratulowac Gajowemu.

 134. 166 bojkot TVN said

  131/MARUCHA
  Wobec tego wpisu Rysio ze swoimi austriackimi ekonomami to pikuś …

 135. Siggi said

  Jak rozebrac na czynniki pierwsze wpisy wielu stalych bywalcow „…ü Gajowego”,to refleksja Dziki’ego nie jest pozbawiona trafnosci i logiki.Jak Boga -szczerze kocham!Wiecej trudu intelektualnego,bez emocji,uczciwie,zgodnie z faktami -doda duzo uroku wpisom i podniesie range-autorytet Gajowki i samego dypl.Gajowego.Nie ma sensu obrona przegranej sprawy,w kwestii jaka by ona nie byla. Musimy pogodzic sie,ze po 1600-tnym roku zaczyna sie upadek panstwa-krolestwa Polakow.I dzis tylko pomarzyc o znaczeniu i potedze Polski z czasow Jagiellonow. To nas -Polakow trawi,frustruje,ze w pewnym momencie dziejowym zawalilo sie panstwo,a zdrada byla na porzadku dziennym.Obcy z tego skorzystali,a wielu zdrajcow zasmieca krypty na Wawelu. Przypomnijmy nazwiska …tych skurwysynow,bez wzgledu na szaty w jakie ich ubrali do trumny i zlozyli na Wawelu.Przez takich Wawel nie jest wcale tak honorowym miejscem-Panteonem Narodu!!!Jezeli ja mam dla siebie wybierac;Wawel,czy wiejski cmentarz w Zawadzie ,wybieram Zawade. Pozdrawiam cieplo z Kalifornii(…juz jest 36stop.C)-Siggi.

 136. Marucha said

  Re 135:
  W tym, co Pan napisał, jest wiele racji… ale jaki to ma związek z bełkotem „Dzikiego”????

 137. Teresa said

  INFORMACJA PRASOWA
  INWESTYTURA W ZAKONIE RYCERSKIM TEMPLARIUSZY

  28 wrześniaa 2012 r. w sobotę w Bazylice OO. Franciszkanów pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, ul. Panewnicka 76, podczas Eucharystii o godzinie 18.30 do Zakonu Rycerskiego Templariuszy zostanie przyjętych 3 braci-rycerzy, 1 dama oraz kapelan.

  Będzie to pierwszy w Polsce od przeszło 700 lat kapłan przyjęty do Zakonu Rycerskiego Templariuszy.

  Ceremonia odbywa się według ceremoniału, mającego XIII-wieczny rodowód.

  Rycerze templariusze zapraszają do wspólnej modlitwy.

  Ogólnopolska siedziba Zakonu Rycerskiego Templariuszy mieści się w Katowicach.
  Zakon działa za zgodą władzy kościelnej. Zakon prowadzi charytatywne dzieła pomocy najuboższym i chorym. Rycerze peregrynują z posiadanymi przez Zakon Relikwiami po wybranych parafiach, pełniąc w ten sposób posługę ewangelizacji i świadcząc o prawdzie świętych obcowania.

  Więcej o Zakonie: http://www.nonnobis.eu

  Arcybiskupem metropolitą katowickim Benedykt XVI mianowal w pazdzierniku 2011 roku dotychczasowego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.
  Skworc znany jest z tego ze bedac arcybiskupem tarnowskim, „samobojstwo” popoelnilo tam 9 kaplanow. M.in jeden kaplan nie majacy zamiarow samobojczych, powiesil sie na stule.
  Zakon Rycerski Templariuszy wspiera ks. Dziwisz.

 138. 166 bojkot TVN said

  KOLEJNE PRZESTĘPSTWO SĄDOWE ZAREJESTROWANE PRZEZ KAMERĘ NASZEGO EKRANU:
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/74345,powiedz-nie-bandytom-w-togach-odmawiam-wykonania-tego-polecenia-jeszcze-polska-nie-zginela

 139. 166 bojkot TVN said

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/74327,gawronski-o-szaniawskim

 140. 166 bojkot TVN said

  Definicja leminga
  http://macgregor.nowyekran.pl/post/74426,socjologiczny-opis-leminga-z-netu
  “Zachłystuje się laicką europejskością i z pogardą patrzy na swoich krewnych na wsi, którzy jeszcze chodzą do Kościoła i mają tradycyjne polskie wartości. Ale nie przeszkadza mu to jeździć do nich po słoiki na weekend”.

 141. Rysio said

  re 134 – bojkotka, czyżbyś się stęskiniła za mną?

 142. 166 bojkot TVN said

 143. 166 bojkot TVN said

  Kolejna afera medialna http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/hold-kotow-kleczacych-przed-ksiedzem,1,5250613,wiadomosc.html
  Oczywiście to nie były kolana Tuska, ani Komorowskiego.
  Co robią w świecie afer obaj ci panowie zatrudnieni jako przywódcy państwa NIE WIADOMO, JAKBY ZAPADLI SIE POD ZIEMIĘ.

 144. 166 bojkot TVN said

  142
  Film z Wojciechem Sumlińskiem;

 145. j21 said

  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/09/19/zyd-ekumenista-dokonal-prowokacyjnej-profanacji/#more-4925

 146. z Monitorapolskiego said

  Rosja zamyka biuro amerykańskiej agencji USAID

  Rząd rosyjski zarządał od Amerykanów zamknięcia biura USAID, Agency for International Development (Agencji d.s. Międzynarodowego Rozwoju). Amerykanie wyrażają obawy, że niektórzy z beneficjentów pomocy biura nie przetrwają. Żądanie zamknięcia agencji zostało wystosowane do Hillary Clinton, podczas jej wizyty we Władywostoku na szczycie APEC i zostało potwierdzone 12 września w nocie dyplomatycznej.
  Amerykanie oświadczyli, że będą szukać innych sposóbów na „krzewienie demokracji”, szczególnie w sferze zdrowia, ochrony środowiska oraz „cywilizowanego społeczeństwa”.

  Te ostre działania Kremla mają niewątpliwie związek z wielkimi protestami klasy średniej, które odbywają się od wyborów do Dumy. Pozarządowa organizacja Golos, sponsorowana własnie przez USAID, ujawniła oszustwa wyborcze. Dyrektor Golosa Lilia Shibanova, potwierdziła, że zamknięcie USAID jest ciężkim ciosem dla tej i innych organizacji, a nawet mogą przestać działać. Lev Ponomaryov, dyrektor „Dla Praw Człowieka”, uważa, że zamknięcie USAID jest „niebezpiecznym trendem”, którego inicjatorem jest Putin, mający obsesję otoczenia Rosji przez wrogów.

  Na „krzewienie demokracji” USAID wydał podczas ostatnich 20 lat ponad 2,6 miliardów dolarów. Wspomagał reformy ekonomiczne i demokratyczne, wspierał inicjatywy prozdrowotne i środowiskowe, oraz zabezpieczył stabilność Kaukazu. Zatrudniał 13 Amerykanów i 60 Rosjan, współpracował z 57 rosyjskimi partnerami.

  Na podst. Russia Closes USAID Office
  http://www.themoscowtimes.com/news/article/russia-closes-usaid-office/468408.html

  Komentarz Monitor-polski:
  Kolejne potwierdzenie, że Putin jest świadomy zagrożenia i że będzie robił wszystko by ocalić Rosję przed NWO. Demokracja i innych krajach zachodnich w USA jest fikcją, co niedługo w pełni się okaże, gdy dojdzie do wielkich zamieszek lub nawet wojny domowej. Cały zachód jest zainfekowany przez lichwiarską dżumę, która musi przynieść ofiary. Rosja musi się zabezpieczyć na wypadek inwazji militarnej, która od dawna jest planowana przez rotszyldowski NWO. ONZ, USA wraz z NATO, cała Unia Europejska oraz wiele inych krajów jest we władaniu bankierskiej sitwy, która od dawna realizuje plan przejęcia kontroli nad całym globem i wymordowania więszości ludzkości. Depopulacja realizowana jest już teraz – to nie Rosja i nie Putin zatruwa nas żywnością GMO i dodatkami do żywności, szczepionkami, chemtrailsami, skażoną wodą, aspartamem czy kosmetykami. Putin jest świadomy zagrożenia i nie będzie się patyczkował z agentami ludobójczej sitwy. Zamknięcie USAID jest tego wyraźnym dowodem.

 147. Greg said

  http://grzesiekz.nowyekran.pl/post/74487,wskrzesmy-sobie-hitlera

  O książce Zychowicza, w nawiązaniu do Bohdana Piętki, trochę do Smoleńska.

 148. Piotrx said

  Ekshumacja Anny Walentynowicz. Rodzina nie rozpoznała ciała?
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/404745,ekshumacja-anny-walentynowicz-rodzina-nie-rozpoznala-ciala.html

  W trumnie, w której miała być pochowana śp. Anna Walentynowicz, znajdowało się ciało innej osoby – twierdzi portal Niezależna.pl i cytuje wypowiedzi członków rodziny bohaterki Solidarności.
  (….)

  Z informacji portalu Niezależna.pl wynika, że podejrzenia prokuratury były słuszne. – Nie rozpoznałem, aby to było ciało mojej babci – oświadczył Piotr Walentynowicz. W podobnym tonie wypowiada się też syn Walentynowicz.

  – Ciało, które zostało wyjęte z grobu, a które znajduje się na stole sekcyjnym, nie jest ciałem mojej mamy, śp. Anny Walentynowicz, które rozpoznałem w Moskwie – cytuje portal Janusza Walentynowicza

 149. Marucha said

  Re 148:
  Jednego nie rozumiem… jak można rozpoznać czy nie rozpoznać zwłoki po przeszło dwu latach od śmierci? Czy była zabalsamowana?
  Nieraz tuż po wypadku nie można rozpoznać ofiary…

 150. Ad.149
  Panie Marucha – kto by się takim drobiazgami zajmował, że 2 lata po śmierci.
  Nie rozpoznali i już.

 151. Piotrx said

  Akurat o oto trzebaby zapytac rodzinę p.Walentynowicz. Mozna chyba wykonać jednoznaczne badania DNA – czy je wykonają nie wiem ?

 152. Marucha said

  Re 151:
  Oczywiście, że można (i trzeba). Ale przecież rodzina rozpoznawała ciała wyłącznie oczami.

 153. 25godzina said

  http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/roman_dmowski/mysli/VII.php

  Powierzchnia ziemi nie jest muzeum do przechowywania okazów etnograficznych w porządku, całości, każdego na swoim miejscu. Ludzkość idzie szybko naprzód, a w wyścigu narodów każdy z nich powinien jak najwięcej zrobić dla postępu, cywilizacji, dla podniesienia wartości człowieka. Narody, w dążeniu do wydobycia z siebie największej energii, do wytworzenia największej sumy życia swego typu, napotykając na drodze szczepy bez indywidualności, bez zdolności twórczych – twórczych jako ludy a nie jednostki – bez danych do wzięcia udziału na swój rachunek w życiu dziejowym, wchłaniają je, wciągają w życie swojego typu, zużytkowując jako materiał dla swojej siły twórczej.

  Tak jest i tak być powinno. Gdyby istniały jakieś prawa międzynarodowe ochraniające każdy szczep na zajmowanym przezeń terytorium, zabezpieczające mu możność urządzenia się jak mu się podoba, bez względu na to, czy postępuje, czy stoi w miejscu, czy się wreszcie cofa w kulturze, moglibyśmy dojść do posiadania w środku Europy zatrzymanych w rozwoju, półbarbarzyńskich ludów, stanowiących tamę dla cywilizacji. Boć przecie ciągłe doskonalenie się i postępowanie nie jest właściwością przyrodzoną człowieka – większość dzisiejszego zaludnienia ziemi stoi w miejscu, nie posuwając się naprzód wcale. I najważniejszym bodaj czynnikiem postępu jest współzawodnictwo, potrzeba ciągłego doskonalenia broni, służącej do ochrony własnego bytu.

  W miarę wzajemnego zbliżania się ludów, w miarę zacieśniania się stosunków międzynarodowych, nacisk jednych ludów na drugie nie zmniejsza się, ale przeciwnie zwiększa, bo im więcej jeden naród ma z drugim stosunków, tym bardziej musi mu zależeć na tym, żeby tamten w organizacji życia, jego środków, komunikacji, bezpieczeństwa publicznego itd. dosięgał pewnego poziomu. Ludy więc muszą albo same tworzyć cywilizację, albo są do pracy cywilizacyjnej zaprzęgane przez inne, i wtedy budują według cudzego planu. A ponieważ dla ludów nie ma egzaminów z postępów w kulturze i nie ma trybunałów, mogących wyrokować o ich cywilizacyjnej wartości, przeto jedynym, jakkolwiek – trzeba to przyznać – bardzo niedoskonałym kryterium przydatności ludu do pracy dla powszechnego postępu, jego zdolności do samoistnego tworzenia wyższych form życia pozostaje współzawodnictwo, pozostaje to – czy naród umie w walce z innymi zdobyć i utrzymać samoistny byt polityczny i kulturalny.

  Jest to filozofia narodowej walki i ucisku … Może. Ale cóż, jeżeli ta walka i ten ucisk są rzeczywistością, a powszechny pokój i powszechna wolność fikcją? … Trzeba mieć odwagę spojrzeć prawdzie w oczy.

  Więc Niemcy i Moskale są w prawie robienia tego, czego się względem nas dopuszczają? Więc nie jesteśmy ofiarami niesprawiedliwości i gwałtu? … I cóż z tego, że my się mamy za ofiary, jeżeli ani nasi wrogowie, ani ci, co się z boku przyglądają naszej walce, nic sobie z naszej opinii nie robią. A jeżeli nawet zgodzimy się na wyraz, jeżeli się uznamy za ofiary, to przecie wszędzie, gdzie jest życie, są ofiary i nigdy się bez nich nie obejdzie.

  Przyznam się, że mam wstręt do oskarżania Niemców i Moskali. Powiem więcej: jeżeli się nie łudzę, to przestałem ich nawet nienawidzieć. Inna rzecz, że nie lubię Niemców, że wstrętny lub śmieszny mi jest pod wielu względami ich samolubny typ życia, ich sposób czucia i myślenia, że budzi we mnie częstokroć politowanie ich brutalna naiwność, ale z drugiej strony mam ogromny szacunek dla ich energii, karności, zdolności organizacyjnych, a przede wszystkim dla ich konsekwencji, która jest głównym przymiotem prawdziwie dojrzałego, męskiego umysłu, a która u nas jest białym krukiem. Mam pogardę dla Moskali za ich azjatycką skłonność niszczycielską, za tę bezceremonialność, z jaką tratują po niwach wiekowej pracy cywilizacyjnej, za tę wschodnią nieodpowiedzialność przed własnym sumieniem, która w każdej sprawie pozwala mieć dwa oblicza, ale czasem mi się zdaje, że nawet oni mają więcej odwagi, gdy idzie o uznanie bolesnej prawdy i wyciągnięcie z niej bezpośrednich wniosków. Poza tym jedni i drudzy są mi obojętni: ich czyny o tyle tylko mię interesują, o ile są w jakimkolwiek związku z losami naszego narodu, o ile nam wyrządzają szkodę lub zapowiadają korzyść przez osłabianie ich samych.

  Nie chcę przez to powiedzieć, że nie jestem zdolny do nienawiści lub nie uważam ją za niskie uczucie. Ten, kto naprawdę umie kochać, umie i nienawidzieć.

  Nienawidzę ludzi nikczemnych, bez względu na to, czy są Niemcami, Moskalami, czy moimi własnymi rodakami, a może najwięcej w ostatnim wypadku. Nienawidzę nauczycieli, którzy, mając z powołania swego obowiązek uczyć i wychowywać młodzież, znęcają się nad nią, zabijając jej siły fizyczne w zarodku, znieprawiają ją moralnie, powstrzymują lub wypaczają jej rozwój umysłowy. Nienawidzę sędziów, którzy miast czynić sprawiedliwość, nadużywają prawa do obrony tych lub innych interesów, do prześladowania politycznych przeciwników. Nienawidzę urzędników, którzy, będąc organami machiny państwowej, powinni ułatwiać organizację życia i przyczyniać się do jego postępu, a tymczasem pracują nad unicestwieniem najlepszych wysiłków, nad powstrzymywaniem a nawet cofnięciem życia w jego rozwoju. Nienawidzę duchownych, którzy postawieni dla podnoszenia ludu moralnie i zaopatrzeni w tym celu w tak potężne środki, jak konfesjonał i kazalnica, używają ich na rzecz bieżących interesów politycznych. Postępowanie ich wszystkich poczytuję w większej lub mniejszej mierze za taką samą zbrodnię, jaką byłby czyn lekarza, który wezwany do chorego, znalazłby w nim osobistego lub politycznego przeciwnika, daje mu zamiast lekarstwa – truciznę. Gdybym na Rusi galicyjskiej spotkał nauczyciela Polaka, prześladującego dziecko za to, że jest ono dzieckiem ruskim, że po rusku mówi, czułbym do niego nie mniejszy wstręt od tego, jaki budzi we mnie moskiewska i pruska kanalia pedagogiczna…

  Ale od zbrodniarzy – od katów młodzieży, od agentów polityczno-policyjnych w togach sędziowskich lub sutannach, od niszczycieli pracy ludzkiej i burzycieli moralności – odróżniam ludzi, którzy tylko tyle mi zawinili, że walczą z moim narodem w imieniu swego. Niemiec, który widząc, że w interesie państwa pruskiego trzeba podbić dla kultury niemieckiej Poznańskie, osiądzie tam i całą swą energię obróci na umacnianie w naszym kraju niemczyzny, który będzie przygarniał dzieci polskie i uczył je po niemiecku, który w posiadłości swej zorganizuje zarząd niemiecki i wpływem kulturalnym otoczenie swe będzie przerabiał na Niemców, który będzie zakładał niemieckie instytucje filantropijne – tylko szacunek we mnie wzbudzi, jakkolwiek będę go uważał za niebezpieczniejszego wroga od tamtych i będę starał się walczyć z jego usiłowaniami. Moskal, który by kupił majątek na Litwie i osiadł tam jedynie po to, żeby szerzyć wpływ rosyjski, żeby w chłopach białoruskich budzić pociąg do moskiewszczyzny, równie może być pewny mego szacunku, jako człowiek idei, umiejący pracować dla swego narodu, ale i tego, że go się będę bał więcej, niż jego braci czynowników…

  Uważam to za dowód upadku moralności obywatelskiej i słabizny umysłowej u tych kierowników naszej opinii, którzy nie widzą różnicy między uczciwą walką narodową a zwykłą zbrodnią, którzy nie mają poczucia sprawiedliwości, pozwalającego im czuć pogardę i nienawiść dla nikczemnika lub barbarzyńskiego niszczyciela pracy cywilizacyjnej, a jednocześnie zdobyć się na szacunek dla szlachetnego, choćby najniebezpieczniejszego przeciwnika; którzy nie rozumieją, że bez nienawiści, ale z szacunkiem dla przeciwnika można najzawzięciej z nim walczyć. Ludzi takich mamy zarówno między szermierzami sprawy narodowej – u tych wszyscy Niemcy lub Moskale są zbrodniarzami, jak i między kosmopolitycznymi humanitarystami – u tych zbrodnią jest wszelka narodowa walka. Jedni i drudzy obniżają moralnie swe społeczeństwo.

  W moim przekonaniu nauczyciel, sędzia, urzędnik, duchowny nie ma prawa zaniedbywać swych obowiązków względem kogokolwiek, nie ma prawa przy pełnieniu swych czynności robić różnicy między ludźmi ze względu na ich przekonania polityczne, narodowość itp., a jeżeli nadużywa swej władzy do celów ubocznych, jest zwykłym przestępcą. Tyle wieków, ileśmy przeżyli w cywilizacji, wystarcza do wyrobienia poczucia moralnego, umiejącego ocenić całą niskość podobnych przestępstw, i nie potrzeba do tego żadnych kodeksów fikcyjnych, „ogólnoludzkich”, „międzynarodowych” lub tym podobnych. Ale w przekonaniu moim żadnemu Niemcowi ani Moskalowi nie ubliża to, że używa on w sposób uczciwy swych sił na szerzenie swej narodowej kultury, na podbijanie dla swego narodu nowych obszarów, na asymilowanie żywiołów obco-plemiennych, przeciwnie, podnosi go to jako dzielnego obywatela. Nie ubliża to mężom stanu, kierownikom rządów, że prowadzą politykę takim systemem, który zapewnia ich narodom jak największe zdobycze; przeciwnie, jest to ich obowiązkiem. Toteż widząc całą szkodliwość dla nas polityki pruskiej i rosyjskiej, odczuwając ponoszone stąd straty, nie uważam się za ofiarę bezprawia, ale mam upokarzające poczucie, żem zwyciężony.

  I to właśnie poczucie, że ofiarą nie jestem, że nie mam prawa skarżyć się na swój los przed nikim, sprawia, że muszę walczyć. Ci panowie, co mówią o sprawiedliwości międzynarodowej, mają to moralne zadowolenie, że nie krzywdzą nikogo, tylko są krzywdzeni; oni mogą spoczywać biernie w pięknej według nich pozie ofiar gwałtu … Dla mnie i tych, co tak jak ja myślą, to zadowolenie nie istnieje, dla nas pozostaje jedyna pociecha: jeżeli sile wrogów nie przeciwstawiamy równej, a właściwie, jakby należało, większej siły, to przynajmniej mamy poczucie jej potrzeby i usiłujemy ją z narodu stopniowo wydobyć. My musimy walczyć i musimy pracować nad pomnożeniem naszych sił w walce, bo inaczej, zamiast moralnego zadowolenia tamtych panów, mielibyśmy dla siebie pogardę, a nie każdy zdolny jest żyć, gardząc samym sobą …

  Nie wiem, może mi brak jakiejś zdolności szczególnej, którą obdarzeni są inni ludzie, ale ja bym nie umiał zająć w żadnej sprawie stanowiska z punktu widzenia nietykalności terytoriów narodowych. Anglicy dopuścili się gwałtu na Boerach, zagarniając dwie konserwatywne, odznaczające się silną holenderską wyłącznością republiki, zagradzając im drogę do stworzenia olbrzymiego imperium afrykańskiego. Dobrze, ale Boerowie przed 60 laty dopuścili się gwałtu na najzdolniejszym z ludów afrykańskich, Kafrach, w których posiadaniu była ta ziemia i którzy przez przybyszów zostali zamienieni w pozbawione wszelkich praw, a za to rozpijane bydlęta robocze. Ale i Kafrowie przyszli tam z północy dopiero przed 200 laty, zabierając ziemię odwiecznym jej dziedzicom Hotentotom, którzy dziś stanowią tam najbardziej upodloną warstwę ludności, zjadaną przez alkoholizm i syfilizm – dwa dary holenderskich osadników. Ci więc, którzy gwałty angielskie w Afryce piętnują, jak to widzieliśmy z równą namiętnością a nawet większą, niż niemieckie lub moskiewskie w Polsce, powinni byli wołać o rewindykację „praw narodowych” Hotentotów. I to by dopiero była konsekwencja. Niech w Afryce Południowej siedzą niepodzielnie Hotentoci, w Ameryce – Indianie, w Australii – te półmałpy, co czepiają się po drzewach, żyją surowymi owocami i porozumiewają się przy pomocy prawie nieartykułowanych dźwięków, a tymczasem rasy naszego, wyższego typu co tworzą cywilizację, co przekształcają powierzchnię ziemi w ten sposób, iż może ona sto razy tyle ludzi pomieścić, niech te rasy duszą się w przeludnionej Europie, nie rozszerzając poza jej granice swego panowania i swej cywilizacji i czekając, aż się zbliży „żółte niebezpieczeństwo”, aż przyjdą ze wschodu barbarzyńcy, którzy nasz typ życia zniszczą. To będzie pięknie, sprawiedliwie i humanitarnie.

  Anglicy zabrali Boerom ziemię i niewątpliwie lepszy z niej użytek zrobią niż dotychczasowi gospodarze, przede wszystkim zaś to sprawią, że dla większej liczby ludzi będzie tam miejsce. Ale i oni niezawodnie nie będą tam wiecznie siedzieli. Kiedyś przyjdzie lud młodszy, zdolniejszy, żywotniejszy, obdarzony większą przedsiębiorczością i bardziej twórczy, i w myśl tego samego prawa, w imię którego oni usunęli Boerów, ich panowanie, a potem ich kultura ustąpi miejsca innej. Ale dziś jest ich czas, dziś oni tam najwięcej zrobić mogą i mają obowiązek robić.

  Myśmy niegdyś zagarnęli olbrzymie obszary poza Dniepr i Dźwinę, obszary zajęte przez ludy bierne cywilizacyjnie, a łatwość, z jaką nam to rozszerzenie się przyszło, była najlepszym ich bierności potwierdzeniem. Zaprzęgliśmy je do swego wozu, i dając im światło, kulturę, powołali je do pracy w naszej cywilizacji. Ale wyszedłszy sami ze swej kolei rozwojowej, przestaliśmy i ich za sobą ciągnąć po drodze postępu. Kto wie nawet, czy ich bierność w znacznej mierze nam się nie udzieliła. Straciliśmy te obszary razem z bytem państwowym; od stu dziesięciu a w większej części od stu trzydziestu lat mają je Moskale w swych rękach. I cóż? nie stworzyli na nich nic prawie swego, a nawet zanim tych ziem nic przygnietli systemem niebywałych praw wyjątkowych, myśmy pod ich panowaniem tworzyli tam szybko życie cywilizacyjne polskie; od tego zaś czasu kraje te stanęły, a pod pewnymi względami daleko się cofnęły w cywilizacji. Czyż to nie nakazuje nam myśleć o rozwinięciu tam pracy cywilizacyjnej swojego typu, o ile to tylko będzie możliwe? …

  My, jeżeli jako naród chcemy żyć, jeżeli chcemy spełnić swój obowiązek względem ludzkości i nie pozostawić po sobie marnego wspomnienia na kartach dziejowych, musimy iść naprzód, tworzyć, organizować według swego typu wszystko, co jest zdolne ulec naszemu wpływowi. Gdybyśmy nigdy nie odzyskali bytu państwowego, a co zatem idzie i cywilizacyjnie z czasem zginęli, bylibyśmy przykładem narodu, który zmarniał, nie doszedłszy do dojrzałości – jednym z najmniej zaszczytnych przykładów w historii. Bo świetne czyny ojców naszych, w młodzieńczym okresie naszego narodowego bytu, nie okupią dobrego imienia Polski w historii, jeżeli my je zhańbimy swym lenistwem i marnotrawstwem. Musimy żyć, rozrastać się, rozwijać działalność na wszystkich polach, musimy dążyć do tego, by zostać silnym, niezwyciężonym narodem. Tam, gdzie możemy pomnożyć swe siły i swą pracę cywilizacyjną, wchłaniając inne żywioły, żadne prawo nie zabrania nam tego, ale czynić to mamy nawet obowiązek. Bo mamy obowiązek żyć i wydobyć się na wierzch.

  Jeżeli między żywiołami, do których pójdziemy ze swoim wpływem, ze swą kulturą, są zdolne do zdobycia samoistnego bytu, do stworzenia własnej cywilizacji, to zdolność ta jedynie może się okazać w wytężonym współzawodnictwie, w każdym razie względem nich zasłużymy się, czy to dając im cywilizację i wciągając ich w życie wyższego typu, czy dając im sposobność do uwydatnienia własnej indywidualności i do zahartowania jej w boju.

  Nie znaczy to, żebyśmy mieli chętnie wchłaniać wszelkie żywioły, które znajdujemy na drodze. Organizm narodowy powinien dążyć do wchłaniania tylko tego, co może przyswoić i obrócić na powiększenie wzrostu i siły zbiorowego ciała.

  Takim żywiołem nie są Żydzi. Mają oni zbyt wyraźną, zbyt skrystalizowaną przez dziesiątki wieków życia cywilizowanego indywidualność, ażeby dali się w większej liczbie przyswoić tak młodemu jak nasz, formującemu dopiero swój charakter narodowi, i raczej oni byliby zdolni naszą większość duchowo, a w części i fizycznie zasymilować. Z drugiej strony w charakterze tej rasy, która nigdy nie żyła życiem społeczeństw naszego typu, tyle się nagromadziło i ustaliło właściwości odrębnych, obcych naszemu ustrojowi moralnemu, wreszcie w naszym życiu szkodliwych, że zlanie się z większą ilością tego żywiołu zgubiłoby nas, zastępując elementami rozkładowymi te młode, twórcze pierwiastki, na których budujemy swą przyszłość. Pewną, niewielką ilość żywiołu żydowskiego musimy i możemy wchłonąć i przerobić bez wielkiej szkody dla siebie, zwłaszcza że biorąc niewielką ilość, wybierzemy z niego to, co się silniej do nas garnie, co jest nam najbliższe, do nas najpodobniejsze. Tam, gdzie przyswajanie żywiołu żydowskiego odbywało się w większej liczbie i nie pod wpływem wyboru, społeczeństwa europejskie odczuwają dziś boleśnie skutki tego. Coraz częściej np. wśród Hiszpanów słyszy się dziś opinię, że ich indolencja narodowa i słaba organizacja życia publicznego ma swe źródło w silnej domieszce elementu żydowskiego, który w czasie strasznych prześladowań Żydów, mając do wyboru między śmiercią a chrztem, przyjmował był ostatni.

  Nie chcąc brać tego, do czego prawo może by nam chętnie ze wszystkich stron przyznano, musimy brać, czego nam odmawiają. Miarą słuszności, moralności naszych czynów nie może być dla nas opinia obcych, ale nasz własny zmysł moralny i nasz zdrowy instynkt narodowy, poczucie własnych potrzeb i własnych zadań dziejowych.

  Niezdrowy rozwój naszego życia politycznego i społecznego w przeszłości oraz nagromadzenie nieprzyjaznych warunków zewnętrznych nałożyły nam takie pęta, jakich żaden naród nie nosi. Nie powstrzymają nas one jednak od wkroczenia na powrót na arenę dziejową, jeżeli nie będziemy ich zwiększali innymi, cięższymi stokroć, pochodzącymi z naszej własnej bierności. Bierność ta gubi nas jednakowo, bez względu na to czy występuje w postaci surowej, jako zwykłe lenistwo, czy też ubiera się w szaty czczych formułek, podnoszonych przez nas do godności wysokich zasad moralnych.

  Gubi nas ona nie tylko jako naród, ale i jako jednostki. Jej to przede wszystkim zawdzięczamy, że wśród nas tak częstym jest zjawiskiem pesymizm, beznadziejność, brak wiary w siebie i w możność życia na lepszy sposób. Trzeba świat znać i rozumieć, a życie samemu urabiać według własnych wymagań. Świat wtedy nie będzie tak brzydki, a życie na nim tak złe, jak to nam się często zdaje. Jest ono tylko twarde dla zniewieściałych próżniaków i bezlitosne dla nie rozumiejących ducha czasu.

 154. Zdziwiony said

  Jan Emil Skiwski [Jan Rogalski] w kwietniu roku 1943, podobnie jak inni literaci: Ferdynand Goetel i Józef Mackiewicz przebywał w Katyniu, gdzie był świadkiem ekshumacji polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Emil_Skiwski

  Skiwski do CAT`a z Józefem Mackiewiczem w tle…

  List Jana Emila Skiwskiego do Stanisława Cat-Mackiewicza

  Publikacja za: „Stańczyk. Pismo postkonserwatywne”.

  Caracas, czerwiec 1955.

  Panie Premierze,

  Niedawno temu wysłałem Panu Premierowi za pośrednictwem redakcji “Wiadomości” mój szkic polityczny. Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się odpowiedzi, rozumiejąc wszystkie dessous des cartes , które korespondenta zwłaszcza zajmującego tak odpowiedzialne stanowisko skłaniają do powściągliwości, to zn.[aczy] mówiąc po prostu do milczenia. Podążając już z własnej inicjatywy tą samą drogą ostrożności zmieniam na kopercie nadawcę, aby nie dać choćby pozoru jakiegokolwiek między nami kontaktu.

  Sytuacja, w której znalazła się Polska i bezdeń głupoty naszej polityki “szczerze demokratycznej” skłaniają mnie do przeanalizowania sytuacji i naszkicowania planu działania. List ten jest dopełnieniem mojego szkicu, zawierającym plan akcji prasowej. Naturalnie co innego pisać po prostu to, co się myśli, co innego projektować kampanię prasową, która musi omijać niezliczone zasadzki, koordynować swoje posunięcia z chwilą, koniunkturą, nastrojami itd. To sprawa taktyki, realizacji.

  Teza neutralności Polski w drugiej wojnie światowej broniona przez Pana nie wytrzymuje krytyki. Przedarcie się Niemców do Rosji, które było dogmatem polityki hitlerowskiej (Lebensraum) mogło się zrealizować albo z Polską albo przeciw Polsce. Przyjęcie żądań korytarzowych Hitlera byłoby już formą neutralności przychylnej. Ale nie sposób przypuszczać, by Hitler miał wciąż chodzić na palcach przez korytarz, omijając Polskę. Polska była mu potrzebna i strategicznie i jako najbliższa baza zaopatrzenia. Godząc się na pierwsze żądania niemieckie, Polska stała by się sprzymierzeńcem Niemiec.

  Do tezy neutralności powracał Pan jeszcze później. Pamiętam artykuł z r. 1946-47 (nie wiem już w jakim piśmie), w którym doradzał Pan Polsce neutralność w razie wybuchu trzeciej wojny światowej. Istny kompleks! Jak gdyby Polska, którą władają Sowiety miała wolność wyboru, jakby nie było jasne, że naród polski zostanie uzbrojony i siłą pchnięty do wojny.

  -Czytając te wywody ani na chwilę nie brałem ich dosłownie. Nie mogłem bowiem uwierzyć, by tak inteligentny publicysta i wytrawny polityk mógł bronić tak absurdalnej tezy. “Neutralność” mogła być tylko pokrywką innej myśli politycznej – porozumienia z Niemcami. Jednak i na tym taktycznym terenie trudno mi za Panem Premierem podążać. Obrał Pan taktykę ojca rodziny, którego czeka poważna operacja; zdecydował się już na nią, ale nie chcąc martwić swoich najbliższych, zataja sprawę. Z drugiej jednak strony, żeby uwolnić się od wyrzutu ukrywania tak ważnej decyzji, postanawia “przyznać się” do lekkiej grypy. Ponieważ nie można mówić “porozumienie z Niemcami”, będę mówił “neutralność”. Nie, ta droga nie prowadzi do nikąd. Neutralność jest pokrywką tekturową, niczego nie zabezpieczającą. Albo się ją bierze dosłownie, – i wzrusza ramionami. Albo interpretuje się ją jako tezę porozumienia z Niemcami. Wtedy wrażenie streszcza się w zdaniu: autor rozumie, że teza porozumienia jest nie do przyjęcia i musi ją maskować neutralnością. Efekt przeciwny zamierzeniu.

  Dlatego twierdzę, że należało się porozumieć z Niemcami w r. 1939, nie bacząc na wszystkie nawet uzasadnione antypatie i do Niemców i do hitleryzmu? – Z przyczyny łatwo zrozumiałej. Był to ostatni moment, kiedy można jeszcze było zapobiec organizowaniu Azji przez Sowiety. Sprawa zasadniczej wagi dla cywilizacji europejskiej. Zwycięstwo Niemiec wydarłoby Azję Moskwie. Idąc z aliantami, otworzyliśmy Rosji drogę do Azji i Azji do Europy. Rosja po klęsce Niemiec wylizała się nadzwyczaj szybko z ran i dziś niemal włada Azją.

  Poruszenie tego tematu w prasie nastręcza duże trudności. Polacy nie mają zrozumienia dla tematów cywilizacyjnych. Wszystko, co wykracza poza krąg obserwacji sprzedawcy gazet, jest bujanie.

  Jak Pan doskonale wie, polska hrabina i polska pomywaczka, polski profesor uniwersytetu i polski tramwajarz oceniają procesy historyczne pod kątem wydarzeń rynkowych. Historiozofia pomywaczki i tramwajarza obowiązują wszystkich. Jeżeli fryzjer z przeciwka dostał kopniaka od “esmana”, to jest [to] nie tylko nieludzkie i ohydne (czemu nikt nie przeczy), ale to jest równocześnie wydarzenie regulujące orientację polityczną. Jeśli jednak kto powie, że niezmiernie szybko postępujący proces sowietyzacji Azji ma wiele analogii z okresem wędrówek ludów, że z chwilą wybuchu wojny ten okres powrócił by z tą różnicą, że przesuwanie się wielkich mas ludności ze wschodu na zachód miałoby nieznaną wczesnemu średniowieczu planowość i oparcie w technice i potwornym aparacie propagandy politycznej, że to będzie wędrówka ludów zmotoryzowana o niesłychanie skróconych etapach – wywoła to tylko reakcję lekceważenia. – Jednak te rzeczy trzeba mówić. Równocześnie trzeba uświadomić ludzi, że stworzenie solidarnego frontu europejskiego jest ostatnią próbą ratunku mającą dziś jeszcze szansę powodzenia. I że stworzenie tego frontu implikuje porozumienie polsko-niemieckie.

  Porozumienie z Niemcami jest pod pewnym względem łatwiejsze niż porozumienie z jakimkolwiek innym narodem. Wystarczy porozumieć [się] z jednym człowiekiem. Niemcy zawsze mają jakiegoś jawnego czy ukrytego führera i porozumienie sie z nim jest porozumieniem się z narodem niemieckim. Adenauer jest w tym samym stopniu reprezentatywny dla Niemiec dzisiejszych, co Wilhelm dla Niemiec przełomu XIX i XX wieku, co Hitler dla Niemiec powersalskich. Projekty międzymorza są m.in. dlatego nierealne, że otwierają epokę niekończących się dyskusji, które w każdej chwili mogą przejść w kłótnię. Nie dają żadnych punktów oparcia z jakimi takimi szansami trwałości.

  Zastanawiam się nad tym, czy Polacy są czy nie są ostatecznie wyjałowieni i niedostępni argumentacji politycznej. Jakże łatwo znaleźć argumenty za tą ponurą tezą. Mimo wszystko nie wątpię, że gdyby jakaś grupa pisarzy i publicystów zdecydowała się mówić prawdę, miała by olbrzymi posłuch. Polacy są zaczadzeni idiotyczną frazeologią, którą rozpylają “demokraci” Mikołajczykowo-komorowscy (z polską szlachtą polski lud), ale też po cichu womitujący z tego oczadzenia. Gdyby ktoś zdecydował się otworzyć okno, jakże mile byłby widziany.

  Czy nie sądzi Pan Premier, że przytoczone motywy przy odpowiednim dozowaniu mogłyby służyć za punkty wyjścia kampanii prasowej? Przypuśćmy, że odpowie Pan “nie”. Czyli zachowanie taktyki półsłówków i niedomówień, nie budzących niczego poza nieufnością.

  Póki trwa pokój, wszystko jakoś zejdzie. Proces tonięcia w bagnie jest straszny tylko przy szybkim pogrążaniu się. Jednak wojna, jeśli nie konieczna, jest w każdym razie prawdopodobna. Polacy wstąpią w tę wojnę rozbici na dwie grupy. Polaków prosowieckich, których wcale nie jest tak mało. Inna rzecz, że hasło uwolnienia się spod łapy moskiewskiej podziała silnie i w decydującej chwili przewiduję konwersje. Druga grupa to Polacy proalianccy i “szczerze demokratyczni”. Ale jak będzie wyglądała ta proalianckość? Wstąpimy w wojnę jako sprzymierzeńcy Ameryki i wrogowie Niemiec podporządkowanych Ameryce. Ameryka gwiżdże na antynomie. Ale dla nas to będzie znaczyło równocześnie ściągnięcie na Polskę ciosu niemieckiego i rosyjskiego. Trzeba wszystko robić, żeby temu zapobiec.

  Bardzo ważną rzeczą jest wybić rodakom z głowy manię sięgania do wczesnego średniowiecza i czerpania z tych wycieczek argumentów politycznych. To jest chyba zadanie najtrudniejsze. Mobilizuje przeciw piszącemu wszystkie hrabiny, wszystkich profesorów i wszystkie kucharki (zresztą ściśle to samo po stronie niemieckiej). – Tu występuje kompleks Roty. A jak Rota, to trzeba od razu się poddać. Pamiętają o tym i sowieciarze i Anglicy. Niedawno oglądałem naukowe czasopismo wydawane we Wrocławiu, gdzie walczy się o odwieczną polskość spornych dzielnic Śląska zupełnie w stylu Korfantego. Teza odwrotna jest naturalnie reakcyjna. Prawdopodobnie teza polska jest reakcyjna w demokratycznej Republice Niemieckiej. Dopóki kurs nienawiści polsko-niemieckiej trzyma się mocno, Europa jest otwarta na uderzenie Azji. – Anglicy też kochają Rotę. Anglikom się zdaje, że uda im się prowadzić dalej starą grę, która od trzech wieków tak ładnie się udaje. Że Sowietami i Azją będą mogli manewrować z tą samą zręcznością, z jaką manewrowali Austrią, Belgią, Polską. A gdzież angielska trzeźwość, kto[ś] zapyta. Ale wiara we własne siły, gwiazdę, metody oraz argument wieków powodzenia – to są siły potężne o długim działaniu. Irracjonalna wiara w siebie jest podstawą sukcesów brytyjskich w równym stopniu, co trzeźwość, realizm, kalkulacja. Ta wiara dziś wobec rosnącej zsowietyzowanej Azji jest bezsensowna, tak. Ale stąd wcale nie wynika, że Anglia będzie prowadziła politykę czystej kalkulacji. Kanalia ma też swój romantyzm. I ten romantyzm brytyjski doprowadzi do ruiny Europę, cywilizację. Nauczmy się nareszcie rozumieć, że jest tylko jedna cywilizacja, cywilizacja tout court zachodnia, europejska. Upadek tej cywilizacji jest upadkiem ludzkości. Bo co jest poza nią? Haszysz wschodni i yankesowskie pomyje. I to też trzeba mówić wyraźnie en toutes lettres łopatą w głowę.

  Niech się nikomu nie zdaje, że runięcie Azji na Europę ma za warunek wojnę. Wtedy naturalnie lawina potoczy się z siłą żywiołową, niszcząc wszystko po drodze. Długotrwały pokój nie zażegnywa niebezpieczeństwa, tylko je odwleka. Tak jak był okres preponderancji azjatyckiej. Czyli preponderancji antycywilizacji nad cywilizacją. Proces tym niebezpieczniejszy, że będzie się odbywał pod narkozą pokoju. Mało kto w to wierzy i na każdą uwagę na ten temat czyha już kretyńsko uśmiechnięta gęba, która jednym słowem “żółte niebezpieczeństwo” z tym wszystkim, co jest wytartego, mdło banalnego, wyświechtanego w tym wyrażeniu paraliżuje “strachajłowskie” obawy. Rodacy celują w takich niby inteligentnych sceptycyzmach, które są najautentyczniejszą głupotą. Tu dołącza się jeszcze jeden czynnik, jesteśmy wszyscy ululani tradycyjnie wolnym tempem przemian dziejowych. Proszę pomyśleć, że feudalizm w formie ścisłej utrzymał się 700 lat. A spadek po nim zlikwidowała dopiero rewolucja bolszewicka. Święta Inkwizycja działała od Albigensów aż po początek XIX wieku. Ostatniego heretyka spalono w Peru w roku 1813. Wcale nieźle. Mamy czas panowie, mamy czas. Tere fere Azja Chińczyki. Tu fryzjer dostał po pysku -zrozumiano? O tym nam gadajcie. Taki kretyn jest nieczuły na najprostsze lecące w oczy obserwacje. Pokolenie, które dziś dobiega sześćdziesiątki było świadkiem przemian tak wielkich, na które “za dawnych czasów” trzeba było wieków. Wiele się na to składa przyczyn, m.in. technika, to znaczy szybki obieg idej, reform, prądów. Przesuwalność i fizyczna i duchowa. Co dawniej ciurkało wolną strużką, to dziś wali wodospadem. Najbliższe sto lat (kto wie, czy nie dodaję grubo) zadecydują o losie Europy, o tym, czy się ostanie, czy ją wchłonie azjatyzm zmieszany [z] kretyńskim yankesizmem. Naturalnie każdy kto by te sprawy śmiało poruszył jest narażony na: 1. Atak kretyństwa międzynarodowego. 2. Atak kretyństwa narodowego. 3. Na atak wygodnictwa, które okropnie się nie lubi martwić, zwłaszcza jak przyczyna zmartwienia jeszcze dzisiaj nie depce po odciskach. Czyli ma się przeciw sobie całą demokrację. Ale właśnie przeciw niej trzeba iść.

  Polakom trzeba tłumaczyć, że statut Europy przyszłości nie będzie brał za punkt wyjścia tego, kto w 4 wieku po Chr.[ystusie] stał nad jaką rzeką i czy w jakim wybranym punkcie wypasały się germańskie czy słowiańskie krowy i barany. Kryteria będą znacznie bardziej praktyczne i racjonalne. Straszenie markgrafem Gero jest tylko potrzebne tym, którzy szykując się do najbliższej rozgrywki usiłują przez rozbicie paraliżować wrogów. Ich wrogiem prawdziwym jest spoistość europejska, która – pozorny paradoks – sprzeciwia się równocześnie planom sowieckim i brytyjskim. Trzeba mocno podkreślić, że porozumienie polsko-niemieckie jest nakazem rozumu politycznego, a nie jakąś liryczną konsekwencją różnych “braterstw ludów”. Aby to ostatnie mogło się zrealizować, na to właśnie potrzebna jest dobra polityka.

  Sytuacja Polski dzisiaj – w tej chwili dowiaduję się o projektowanej podróży Adenauera do Moskwy – jest powtórzeniem sytuacji z okresu po trzecim rozbiorze. Konkurencje i sojusze wielkich potencyj ponad Polską, która przestała być podmiotem politycznym. My zaś wciąż łapiemy za rękaw przechodniów, zaklinając ich, by nam wrócili “niepodległość”. Ale odczuwa się zastraszający brak przechodniów. Wygląda na to, że jedyną osobą, która nas może wyratować jest Konrad Adenauer. Walka o pozyskanie Niemiec weszła w okres decydujący. Karty wyłożono na stół. Niemcy Ad.[enauera] mają zupełną swobodę w wyborze sojusznika, to zn.[aczy] konstelacji politycznej, do której będą chciały przystąpić. Jest to równoznaczne z podniesieniem do maximum szansy spełnienia postulatów niemieckich, również granicznych. Polska zupełnie jak w okresie porozbiorowym stała się obiektem przetargów. Obiektem bez głosu. Jedyne na co możemy liczyć, to na rozum polityczny Adenauera, który powinien go ostrzec przed polityką antypolską jako kryjącą duże niebezpieczeństwo dla Niemiec. Bo wątpliwości nie ulega, że i Sow.(ieci) i Zach.[ód] rezerwują sobie antagonizm polsko-niemiecki jako pretekst do wystąpienia przeciw Niemcom (rok. 1939), kiedy to będzie potrzebne. Okazja może przyjść prędko, bo Niemcy szybko rosną. Żeby to wszystko zrozumieć, trzeba mieć pewną dozę zdrowego sceptycyzmu politycznego, na którym co prawda Niemcom zawsze zbywało. Ad.[enauer] podobny do Stresemanna, zdaje się należeć do tych nielicznych Niemców, którym ten zdrowy sceptycyzm nie jest obcy. Durni rodacy będą się naturalnie trzymali jak pijany płotu tej szansy przyszłego skłócenia sow[iecko]-niem[ieckiego] i niemi[iecko]-alianckiego. Rola zapałki w ręku Chruszczowa czy Churchilla jest dla nich szczytem kariery politycznej.

  Ale co możemy zrobić? Nie możemy ani zapobiec zbliżeniu sow[iecko]-niem[ieckiemu], ani sprawić, by Ameryka, która bez Niemców nie może się obyć, dbała więcej o spełnienie naszych niż niemieckich postulatów. Mamy jednak wolny wybór pomiędzy zachowaniem postawy, która nawet trzeźwemu Adenauerowi obrzydzi wszelką myśl o zbliżeniu z Polską, a postawą, która mu to porozumienie ukaże jako pożądane nie tylko dla Polski, ale przede wszystkim dla Niemiec. Rola prasy jest tu bardzo ważna.

  Dobra polityka polska musi bronić Polski przeciw: jej wrogom zewnętrznym i przeciw polskiej głupocie, bodaj groźniejszej od tamtych. – Pewne sprawy tłumaczy się w memoriałach, w artykułach wstępnych, w broszurach i książkach. Inne – w felietonach. Odcinek felietonowy jest w Polsce szczególnie ważny. Nasza mentalność jest felietonowa. Felieton prowadził u nas politykę przez cały okres niepodległości. Jedyny człowiek, który myślał serio, Piłsudski, był albo nienawidzony albo przynajmniej nierozumiany. A teraz przyszedł czas, aby użyć felietonu jako narzędzia dobrej polityki. Tematy nasuwa chwila i nie można mówić o ich “wyczerpaniu”. Są tematy ogólne, inne związane z wydarzeniami. Dwa wydają mi się szczególnie ważne. Wytłumaczyć Polakom cierpiącym dyzenterię snobizmu anglofilskiego, że stąd, iż w Anglii są ładne parki, stąd, że można w Londynie zgubić książkę w autobusie później ją odnaleźć w biurze rzeczy zgubionych, stąd, że lordowie angielscy są jedynymi w ogóle lordami na świecie itd. itd., wcale nie wynika, że powinniśmy politycznie sprzymierzyć się z Anglią. Rozłączyć politykę i snobizm. Bardzo trudne, ale bardzo ważne zadanie. Ośmieszać ten kompleks bez litości. – Drugi temat wiąże się z rocznicą powstania. Regularnie w sierpniu ukazuje się powódź kretyńskich artykulików, w których dowodzi się, że powstanie, które pochłonęło pół miliona żyć i ograbiło Polskę cywilizacyjnie niemal ze wszystkiego, co posiadała w sensie zabytków przeszłości, że powstanie się nie udało z winy Sowietów!!! Ten suwerennie głupi argument należy pokazać pod światło. Bo widać z tego, że elita kretynów odpowiedzialna za ten zbrodniczy idiotyzm naprawdę liczyła na sowieckie poparcie akcji podjętej z myślą o osadzeniu w Warszawie antysowieckiego rządu. I po tym wszystkim pan Komorowski spaceruje w obłoczku świętości. Dopóty tą drogą idzie nasza “myśl polityczna”, nie może być naturalnie mowy o żadnej w ogóle polityce.

  A teraz, Panie Premierze, sprawa osobista. – Najpierw jednak muszą wytłumaczyć, dlaczego zdecydowałem się pisać o niej do Pana Premiera.

  Jest prawem każdego człowieka bronić się przed niesłusznymi zarzutami i oświetlać fakty i okoliczności, które posłużyły za punkt wyjścia do podobnych zarzutów. Pan Premier, który sam był nieraz przedmiotem ataków prasowych, a w swej publicystyce tak duże wykazuje zrozumienie osób atakowanych za swe przekonania polityczne, na pewno doskonale mnie zrozumie. Nawet dowiadując się, że osobą, która mnie zaatakowała jest brat Pana Premiera, Pan Józef Mackiewicz.

  W zwykłych warunkach odpowiedziałbym na atak w prasie. Chyba nie potrzebuję tłumaczyć, dlaczego tego zrobić nie mogę. Ponieważ z drugiej strony nie chcę zwracać się do autora, który dopuścił się ataku pozbawionego uzasadnienia, a dla mnie ogromnie krzywdzącego – nie pozostaje mi nic innego, jak złożyć poniższe oświadczenie na ręce Osoby tak godnej zaufania jak Pan Premier. Jako dowód tego zaufania niech posłuży okoliczność, iż bliski związek rodzinny pomiędzy Osobą Pańską a autorem artykułu nie tylko nie uważam za przeszkodę, ale raczej za gwarancję najbardziej bezstronnej oceny.

  W roku 1946/7 (daty nie pamiętam) ukazał się w “Wiadomościach” artykuł [1] Pana Józefa Mackiewicza zawierający dziwną relację z mojej rozmowy z Aleksandrem Bocheńskim, która odbyła się w Krakowie w kawiarni i której przysłuchiwał się Pan Mackiewicz [2]. Tę relację dlatego nazywam “dziwną”, że Pan Mackiewicz prosił nas to zn.[aczy] Bocheńskiego i mnie o zgodę na asystowanie przy rozmowie. Czyli uważał ją sam za dyskrecjonalną. Rzecz prosta, ani Bocheńskiemu, ani mnie nie przychodziło na myśl odpowiedzieć odmownie na prośbę brata Cata-Mackiewicza. Jeśli o mnie chodzi, dałem zgodę niechętnie, nie z braku zaufania, ale po prostu dlatego, że taki niemy świadek, który siedzi po to, żeby słuchać stwarza atmosferę niesympatyczną i krępującą. Toteż rozmowa nie kleiła się. – Jest rzeczą zrozumiałą, przynajmniej dla ludzi pewnego środowiska, że rozmów podsłuchanych (choćby jawnie i za zgodą rozmawiających) nie podaje się w druku. Nie posądzałem Pana Józefa Mackiewicza o tak słabą orientację w dziedzinie, która nie powinna mu być obca.

  W dalszym ciągu przytoczonego artykułu Pan Józef Mackiewicz zajmuje się inną jeszcze rozmową, która odbyła się wcześniej pomiędzy z jednej strony Panem Józefem Mackiewiczem, z drugiej mną i inną jeszcze osobą, której nazwiska nie wymieniam ze zrozumiałych względów ostrożności [3]. W tej drugiej relacji Pan Józef Mackiewicz podał szereg szczegółów niezgodnych z prawdą. Rozpisał się mianowicie na temat jakichś operetkowych ostrożności, które miały poprzedzać wyznaczone spotkanie [4]. Nie posądzam autora, by miał te szczegóły wyssać z palca. Zapewne oparł się na czyichś informacjach. Mam jednak wrażenie, że ów informator zełgał te wszystkie szczegóły od początku do końca, piszę “mam wrażenie” przez najdalej posuniętą skrupulatność, jest bowiem praktycznie nieprawdopodobne, bym miał nic nie wiedzieć o owych nadzwyczajnych ostrożnościach, ja, którego one – gdyby istniały – dotyczyłyby bezpośrednio. Odpowiedzialny publicysta nie daje wiary pierwszemu spotkanemu tchórzowi.

  To rozpisanie się na temat histerycznie tchórzowskich ostrożności było tym dziwniejsze, że Pan Józef Mackiewicz doskonale wiedział, że nie tylko nie ukrywałem się, ale że spotykałem się z różnymi osobami, znanymi również panu J. Mackiewiczowi, a już rozmowa z Bocheńskim odbyta w kawiarni na tematy polityczne w duchu jak najbardziej sprzecznym z poglądami “obowiązującymi” świadczy, że byłem daleki od ukrywania się. W ciągu tych dwóch czy też trzech dni mojego pobytu w Krakowie, w którym to czasie spotkałem się kilka razy z Panem J. Mackiewiczem, rozmawiałem z szeregiem osób, wśród których byli ludzie z RGO [5], kilku literatów (bynajmniej nie przyjaciół politycznych), wreszcie paru zwykłych śmiertelników. Wszystko, z małymi wyjątkami, ludzie, którzy z dnia na dzień czekali “wyzwolenia”. Pan J. Mackiewicz wiedział o tych rozmowach, gdyż wśród spacerów i odwiedzin na terenie małego Krakowa spotykaliśmy się przelotnie i rozmawiali na tematy bieżące. M.in. opowiadał mi P. J. Mackiewicz o uczcie, w której uczestniczył w gronie bardzo dobranym i wcale nie proalianckim… [6]. Gdzież więc to jakieś ukrywanie się moje, tajemniczość nadostrożności? Nazwisk wspomnianych tu ogólnikowo osób nie wymieniam, gdyż nie wiem, kto, gdzie i w jakich żyje warunkach. Nie wszyscy schronili się w Londynie. Zawsze jest możliwe jakieś niespodziewane wylądowanie listu, które mogło by na te osoby ściągnąć bardzo przykre konsekwencje. Z tymi względami muszę się liczyć. Z tymi względami nie liczył się jednak wcale Pan Józef Mackiewicz, umieszczając swój artykuł w czasie, kiedy władze warszawskie gorliwie wyłuskiwały z obozów ludzi, których radzi byliby ściągnąć do Polski, gdzie bynajmniej nie czekała na nich kawusia z pianką i maślanymi rogalikami. To szperanie po obozach odbywało się przy biernym, a nieraz tolerancyjnym stosunku władz obozowych i trzeba było być bardzo ostrożnym. Wiem coś o tym. W tym czasie taki artykuł był – biorąc praktycznie – zwykłą denuncjacją. Nie wątpię, że taka nie była intencja Pana J. Mackiewicza, nie mogę się jednak nadziwić jego zdumiewającej lekkomyślności. Trzeba dodać, że atak był skierowany przeciw osobie całkowicie bezbronnej, gdyż jakakolwiek odpowiedź czy polemika były nie do pomyślenia.

  Trudno mi pominąć kontrast, jaki łatwo spostrzec pomiędzy patetycznymi oskarżeniami Pana J. Mackiewicza, a jego postawą w czasie okupacji [7]. Rzecz prosta nie czynię mu z tej postawy zarzutu. Pragnę jedynie podkreślić brak wszelkich danych subiektywnych, które tłumaczyły by niesmaczną mentorską pozę, którą przybrał ten publicysta.

  Pan Józef Mackiewicz raczył pominąć, formułując swój sąd o mnie, okoliczność najważniejszą, że mianowicie moja działalność publicystyczna przypadła na czas, kiedy klęska niemiecka nie budziła już w nikim wątpliwości. T.[o] j.[est] na drugą połowę 1944 i początek 1945 roku. Ludzie “trzeźwo myślący” (o sobie) w tym okresie, jeśli nawet przed tym opierali [się] działaniu bakcyla proalianckiego, zabiegali teraz gorliwie o “dobrą opinię”. Mnie chodziło co innego. Chodziło mi o to, aby w tym krytycznym okresie postawić przed oczy ludziom konieczność szukania porozumienia z Niemcami mimo, a nawet właśnie wobec zbliżającej się ich klęski; wobec perspektywy rozciągnięcia się władzy sowieckiej na nas i na nich. Jak wiadomo nasze społeczeństwo zajęło przeciwną i fatalną postawę. Zaczęła się zabawa w zwycięzców, furia wysiedleń a la Hitler. Czyli gra, która szła na rękę naszym wrogom, Anglii i Sowietom. Taki obrót spraw był łatwy do przewidzenia. Nie miałem złudzeń. Uważam jednak, że myśl słuszną trzeba wypowiedzieć zawsze i że jej wypowiedzenie nie pozostaje nigdy bez skutków, choć nieraz trudno je wyśledzić. Jest to naturalnie kwestia usposobienia, metody, wiary. Nikomu ich nie narzucam. Mam jednak prawo żądać od krytyków, aby nie pomijali milczeniem okoliczności, która wskazuje wyraźnie na moje właściwe intencje.

  Pan Józef Mackiewicz w tym krytycznym dla nas okresie wypowiadał najbardziej wytarte komunały proalianckie. Pamiętam jego wyrażenie: “Tak długo będziemy machać rękami, aż alianci (może powiedział Zachód) nie zdecydują się przyjść nam z pomocą”. Takie było jego ówczesne credo odpowiadające wszystkim wymaganiom obowiązującego impresjonizmu i iluzjonizmu politycznego. Tego iluzjonizmu, z którym walczyłem wówczas i z którym walczę dzisiaj.

  Rzecz prosta, to moje oświadczenie ma charakter czysto osobisty. Moich słusznych roszczeń nie przenoszę na teren społeczny i gdyby cudem powstała możliwość współpracy w ramach racjonalnego programu politycznego, na pewno szukał bym porozumienia z każdym, kto byłby gotów ją podjąć.

  Proszę przyjąć Panie Premierze, wyrazy wysokiego szacunku:

  [Jan Rogalski]

  Przypisy

  [1] Por. J. Mackiewicz, Ludzie z głębszego podziemia, “Wiadomości” 1947 nr 26. Przedruk w: J. Mackiewicz, Fakty, przyroda, ludzie, Kontra, Londyn 1993, s. 114-120.

  [2] Aleksander Bocheński (ur. 1904) – polityk, publicysta, autor m.in. Z dziejów głupoty w Polsce; Rzeczy o psychice narodu polskiego . W archiwum Skiwskiego znajduje się kartka pocztowa od A. Bocheńskiego następującej treści:

  Nadzów p. Proszowice. 19/5. 44 Szanowny Panie,

  Jako dawny Pański polemista, pozwalam sobie prosić Pana o umożliwienie mi wymiany ustnej uwag na temat artykułów Pańskich w “Przełomie”. Jadę pewnie jutro wieczór do Warszawy, i tam pozostanę tydzień. Nie wiem jeszcze na pewno, gdzie będę mieszkał, ale mój adres będzie wiedział Podoski Janusz, malarz, ul. Wilcza (Ma nr. w książce telefonicznej). W Krakowie mieszkam w “Hotelu Europejskim”, a stałym miejscem pobytu mego jest majątek Nadzów, poczta Proszowice k/Krakowa, gdzie proszę o listowną wiadomość, jak Pana szukać, – w razie gdyby mnie Pan nie mógł złapać telefonicznie.

  Łączę wyrazy wys.[okiego] szacunku i poważania:

  (Aleksander Bocheński]

  Według Mackiewicza rozmowa Skiwskiego z Bocheńskim odbyła się w listopadzie 1944 roku w krakowskiej kawiarni “Pani” przy ulicy św. Jana, por.: J. Mackiewicz, Fakty, przyroda…, s. 119).

  [3] Chodzi o Feliksa Burdeckiego, z którym Skiwski redagował “Przełom”.

  [4] We wspomnianym artykule Mackiewicz pisał m.in.: “Oczywiście, spotkanie nie odbyło się wyznaczonego popołudnia. Ci ludzie bali się terminów zawczasu wyznaczonych. Minęły dwa dni. Wreszcie czas nadszedł. Wkładając palto, zapytałem bezwiednie: – Dokąd pójdziemy? Tajemniczy pośrednik zaczął się jąkać i zmienił temat. Nie nalegałem. Szliśmy Plantami. Kasztany były zielone i niebo niebieskie. Przed zejściem w Długą towarzysz mój przystanął na rogu, zapalił papierosa i obejrzał się dokoła. W połowie Długiej skręcił raptownie w lewo, ja za nim i znaleźliśmy się w obszernym hallu stołówki dla… urzędników niemieckich”. (cyt. za: J. Mackiewicz, Fakty, przyroda,.., s. 117-118)

  [5] RGO – Rada Główna Opiekuńcza, polska organizacja charytatywna działająca legalnie w latach 1940-1945 na terenach okupowanych przez Niemców. Na jej czele stali hr. A. Ronikier i K. Tchórznicki. Zob. B. Kroll, Rada Główna Opiekuńcza 1939-1945, Warszawa 1985.

  [6] Jedyne spotkanie Józefa Mackiewicza z Niemcami, o którym wiemy, odbyło się w Krakowie w czasie trwania powstania warszawskiego. Dowódca policji i służby bezpieczeństwa GG SS-Brigadefiihrer Walther Bierkamp zaprosił wówczas na rozmowę o sytuacji w kraju hrabiego Adama Ronikiera, któremu towarzyszył m.in. Józef Mackiewicz. Zob. B. Kroll, Rada Główna Opiekuńcza 1939-1945, s. 414.

  [7] W czasie wojny i wiele lat po niej oskarżano Mackiewicza o kolaborację z Niemcami, czego głównym dowodem miało być kilka antysowieckich artykułów opublikowanych przez Mackiewicza w wydawanym przez okupanta “Gońcu Wileńskim”. Na ten temat por. J. Malewski (W. Bolecki), Ptasznik z Wilna. O Józefie Mackiewiczu, Wydawnictwo Arka, Kraków 1991; J. Trznadel, Józef Mackiewicz, [w:] tegoż, Ocalenie tragizmu, Wydawnictwo Skokowski, Lublin 1993.

  opracował: Maciej Urbanowski

  Pierwodruk: „Stańczyk. Pismo postkonserwatywne”, nr 36/37, 2002.

  http://khavira.salon24.pl/448005,skiwski-do-cat-a-z-jozefem-mackiewiczem-w-tle

 155. 166 bojkot TVN said

  Z pogrzebu J.Szaniawskiego – wystąpienia bardzo różne i nowa religijna tradycja klaskanie (ojcu Rydzykowi) i wyklaskiwanie (Jana Lityńskiego z medalem od Bula) oficjeli w kościele nawet w katedrze

 156. ad said

  Re: 149, 150
  Nie mogę się powstrzymać, żeby nie napisać, że oba komentarze są wyjątkowo obrzydliwe, cyniczne i całkowicie zbędne.

 157. Marucha said

  Re 156:
  Aj waj… Proste pytanie, jak można rozpoznać zwłoki po dwu latach od śmierci, to cholerny „cynizm”. PIS-uary przecież to potrafią zrobić na pierwszy rzut oka. A kto by powątpiewał, ten jest ruski agent.

  (Komentarze są wstrętne, bo ośmieszające)

 158. ad said

  To nie PIS-uary, tylko syn świętej pamięci Anny Walentynowicz. Ani syn, ani p. Anna nigdy nie należeli do PIS-u.

  Sformułowanie „świętej pamięci” chyba jednak do czegoś zobowiązuje, zwłaszcza chrześcijanina, jak sądzę. Ale może jednak nie wszystkich. „Aj waj…” – jak to wyartykułowano pod 157.

 159. 166 bojkot TVN said

  W związku z licznymi aferami w sądach i prokuraturach PREMIER TUSK ODWOŁAŁ PREZESA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA Tomasza Kołodzieja.

  No i w ten sposób nie ma już afery Michała Tuska, Amber Gold, korupcji z udziałem ośrodków pomocy rodzinie w postaci korupcji i malwersacji w przyznawaniu dzieci NIE SIEROT tzw rodzinom zastępczym, które na 1 wyżywienie i ubranie dziecka dostają z budżetu 1000 zł i 2000 zł z opiekę, razem 3000 zł. Czyli za piątkę rodzeństwa w Pucku rodzina dostawała 15 000 zł miesięcznie. Gdyby naturalni rodzice dostali tylko połowę tej pomocy, nie doszło by do zamordowania dwójki z 5 dzieci.

  Premier Donald Tusk vel stary Bąk JEST GENIUSZEM, bo nikt inny nie wymyśliłby takiego posunięcia. Ciekawe, czy przed podjęciem tej decyzji premier konsultował sie z preziem bulem od zyrandoli?

 160. 166 bojkot TVN said

  … na wyżywienie 1 dziecka – oczywiście

 161. ad said

  Dochodzi do takich sytuacji i wielu innych, tragicznie szkodliwych dla Polski i Polaków, ponieważ niektórzy z nienawiści do PIS-u są gotowi „spalić Polskę” (zwrot p. Maruchy) – oddając władze w każde, nawet najgorsze ręce, byle by to nie był PIS, który oczywiście nie jest pozbawiony poważnych wad, jednak nie obserwuje się tam takiego zdemoralizowanie, jak gdzie indziej.
  Jak widać określenie „ślepa nienawiść” od zawsze znajduje swoje uzasadnienie.

 162. MIZIAFORUM said

  czy kosciuł katolicki w Polsce jest zainteresowany konfliktem Z POLSKIMI MUZUŁMANAMI ???

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/09/20/polscy-muzulmanie-tatarzy-prowokowanie-do-agresji-przeciw-k-r-k/

 163. Marucha said

  Re 156:
  Proszę nie mieszać w to śp. Anny Walentynowicz. Poza tym co ma „świętej pamięci” do tego, czy człowiek potrafi rozpoznać zwłoki po dwu latach od śmierci? Może Pan odpowie, zamiast uderzać w fałszywą nutę świętego oburzenia?

  Re 161:
  Ten wpis potwierdza tylko, że się Pan Szanowny z kimś na rozumy pozamieniał, a nie był to człowiek mądry. Pisze Pan bezpodstawne brednie. Gdzie Pan znalazł, że ktoś tu „woli” oddać władzę w bodaj najgorsze ręce, byle nie pisowskie?
  Nigdzie Pan tego nie wyczytał, tylko wziął – jak zwykle – z głowy, a nie jest to w Pana przypadku źródło godne zaufania.

 164. ad said

  Nie będę odpowiadać na 162, ponieważ nie chce mi się z kimkolwiek na własne życzenie użerać, bo o wymianie zdań na pewnym poziomie nie może być tu mowy.

 165. Brat Dioskur said

  Ad 140,@ 166 Bojkot.

  Od siebie do definicji dodam : „i pije koktajle przez slomke od buta,(wlasnego)”

 166. Brat Dioskur said

  W kosciele nie powinno sie klaskac a Litynskiego mozna bylo zagluszyc intonujac np. „Boze cos Polske ” konczac slowami „ojczyzne wolna racz nam zwrocic Panie…”.Wtedy nawet ksiadz nie mogl by tego przerwac. W razie potrzeby piesn mozna bylo odspiewac kilka razy.

 167. Marucha said

  Re 164:
  Wypisuje Pan brednie, a przyłapany nie ma cywilnej odwagi przyznać się do błędu. Jak choćby to: gdzie Pan wyczytał, że wolimy oddać władzę w byle jakie ręce, nawet najgorsze, żeby tylko PiS nie doszedł do władzy? No gdzie, pytam się?
  Pan nie odpowie, jak zwykle – więc zrobię to za Pana: wyczytał Pan to w swojej głowie.

  Czy jest Pan w stanie zrozumieć, że wszystkie aktualne partie są zagrożeniem dla Polski?
  Czy może Pan pojąć, że jeśli chodzi o osoby o nastawieniu patriotyczno-prawicowym, to właśnie PiS jest największym zagrożeniem, bo udaje prawicę, udaje patriotyzm i w ten sposób przyciąga do siebie osoby naiwne, acz może i poczciwe. Nie PO, nie Palikot, nie SLD – bo na te partie prawicowiec nawet nie spojrzy – ale właśnie PiS.

  Ale wie Pan co? Najlepiej niech się Pan obrazi z powodu „poziomu kultury”. Kulturalny człowiek, Pańskim zdaniem, winien tolerować bełkot i kłamstwa,

 168. ad said

  RE: 167
  Podzielam Pańskie zdanie co do PIS-u, co znalazło wyraz w jednym z moich poprzednich postów ( https://marucha.wordpress.com/2012/09/01/bez-tematu-3-09-2012/#comment-198935) , natomiast nie podzielam Pańskiego zamiłowania do obrażania swoich, jak by nie było gości.

 169. Sław. said

  Po trzech latach działalności Pan Pastuszka jest coraz bardziej doceniany. Jest mentorem jednym z niewielu wyróżniających i przebijających się. Mówi mądrze i prawdę.” Żydostwo już jedzie resztką sił, nie są w stanie kontrolować naszego życia…”: filozofia pijanego zdzisia, http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm.

 170. 166 bojkot TVN said

  167/Marucha
  Ad ma rację.
  Skoro mamy tak system wyborczy jaki mamy – już niedługo – to jeśli nie PiS,to która z pozostałych partii o realnym ponad 5% progu wyborczym wg Maruchy nadaje się do rządów?
  Zaraz Marucha odpowie jak JB i wielu innych bojkotników – ŻADNA!!!!! No racja niby.
  Tylko, że realia są takie jak są: do zarządania państwem, naszymi wspólnymi OLBRZYMIMI pieniędzmi z podatków KTOŚ MUSI ZARZĄDZAĆ!!!! Do q..nędzy!!!
  Kto wg Maruchy narobi w państwie najmniej szkód?

  Komu w ostateczności powierzyłby Marucha swoje podatki do zarządzania: SLD?! PO??!! PSL???? Zbokom Palikota??!!! Czy PiS???!!!!
  Innego nikogo do wyboru MARUCHA NIE MA!!!!!

  Uprzejmie proszę o uczciwą odpowiedź. Musi Marucha przy tej symulacji wyobrazić sobie, że żyje i pracuje w POLSCE.

 171. Marucha said

  Re 168:
  Ja z kolei nie dzielę Pańskiego zamiłowania do bezpodstawnego przypisywania mi poglądów, jakich nie posiadam,

  Re 170:
  Aaaa, no to jesteśmy w domu… PiS jako najmniejsze zło.
  I tak trzeba było mówić od początku, a nie wypierać się go, jak żaba błota.

  A to, że innych partii do wyboru nie ma – to prawda. Jest tak m.in. dzięki rozumnemu elektoratowi, który porzucił LPR i Samoobronę na rzecz partii mniejszego zła.

  Komu powierzyć zarządzanie państwem? Co to ma właściwie za znaczenie w sytuacji, gdy i tak zarządza nim ktoś spoza Polski?
  Wynająć firmę konsultingową z Izraela.

  Tylko bojkot uzmysłowi tym szumowinom, że Polacy widzą, co jest grane, a nie idą jak barany, by spełnić swój „obywatelski obowiązek”. Tylko bojkot może ich wystraszyć.

 172. Maciej said

  170/171

  Sednem sprawy jest frekwencja ( pisałem o tym gdy rozpoczęła się dyskusja na tym portalu o tym co lepsze dla Polski podczas wyborów – bojkot czy głosowanie ). Frekwencja w granicach procent ponad 40 jest utrzymaniem status quo okupacji politycznej, ekonomicznej, gospodarczej oraz ideologicznej Polski i wybraniem do władzy którejś z partii antypolskich wedle reguł prawa. Zachwiane tego systemu niską frekwencją może być momentem przełomowym dla pobudzenia świadomości Polaków. Z zadowoleniem upajał bym się sytuacją w której reżimowe media ustami którejś z dziennikarek musiały by przekazać wiadomość o np: 18 % frekwencji. Wszelkiej maści kampanie przedwyborcze wykorzystujące znane twarze nakłaniające do pójścia na wybory czyli oddania głosu na to co jest po 1989 roku w Polsce służą podbijaniu jednego słupka – właśnie frekwencji. To granie wszystkich partii do jednej bramki tak na prawdę ! Partia PiS która wyrugowała ostatnie partie o charakterze pro – polskim w swych programach nie zasługuje na miano uznania jako mniejsze zło, to jest większe zło choćby z tego powodu !

  Bardzo słusznie i celnie – admin

 173. ad said

  Re: 171
  Oni nie tacy strachliwi, bojkotu się nie boją. Wręcz przeciwnie, dzięki bojkotowi, być może nawet sprytnie podsycanemu, wygrali wybory i robią to, co widzimy i to czego nie widzimy, bo nie wyszło na jaw.

  Jak zwykle – kulą w płot. Gdzie „ad” widział ten „sprytnie podsycany bojkot”? Chyba znów w swojej wyobraźni, której nie potrafi utrzymać pod kontrolą.
  Wszystkie, absolutnie wszystkie media polskojęzyczne (a nawet Matysiakowie i mieszkańcy Jezioran), nachalnie, niczym w PRL, propagowały udział w wyborach jako obywatelski obowiązek.
  Admin

 174. Maciej said

  Ad: 173

  Wedle logiki którą pani/ pan serwuje 100 % frekwencja dała by wolne i niezależne rządy ? Jak może do tego dojść skoro to 100 % obywateli głosowało by na podstawione partie z ośrodkami sprawczymi po za naszą Ojczyzną i sercami które dla niej nie biją ? Może mi pani/pan to przybliżyć ? Ja upatruje wolną Polskę w świadomości Polaków którzy nie chodzą głosować, są słupkiem który obliczam – 100% uprawnionych do głosowania minus frekwencja, rzecz jasna wynik trzeba dzielić na tych którzy mają przeszłość, teraźniejszość i przyszłość głęboko w poważaniu żyją tylko pełną michą i tandetną rozrywką ( wśród wybierających jest także cała masa takich ludzi – pewnie podobna wynikiem ). Dla mnie aktywizacja tych którzy mają Ojczyznę w sercu, uczciwość jako cnotę i olej w głowie jest podstawą, a to jest duża część którą rzucono na margines i tych władza się boi ! Nie idiotów przy urnach, z tych przy urnach się śmieją i dzięki nim trwają !

 175. Kapsel said

  Warszawa 10 października 2009
  (Udostępniamy film bez cięć i korekt z uwagi na wagę zdarzeń i ich historyczny charakter)
  Zarejestrowano wydarzenia, które bezpośrednio doprowadziły do katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w szóstą miesięcznicę tych zdarzeń. Nie wiemy ale przypuszczamy, że wypadek Józefa Szaniawskiego mógł być także tego pokłosiem.

 176. Re 172 Maciej – bardzo dobrze napisane.
  Re Józef Bizoń – Pan Józef Bizoń ma w pełni rację.
  Polecam również książki Henryka Pająka do czytania.
  Nie dajmy się zaszufladkować do żadnej partyji, o tym wspominała już Służebnica Boża Wanda Malczewska.
  Nie bądźmy naiwni do bólu.
  Ich programy w „Cyrku dla nas” nadal są puszczane w naszą przestrzeń życiową.
  Pozdrawiam

 177. Oczywiście popieram również to co Pan Marucha napisał.
  Pozdrawiam Pana Maruchę i wszystkich podobnie myślących,
  jak widać już nie jesteśmy sami !
  A to jest już coś, np nadzieja na lepsze dni dla nas.

 178. 166 bojkot TVN said

  171/MARUCHA
  NIE ODPOWIEDZIAŁ PAN NA ZADANE PYTANIE I NIE WYKONAŁ PROSTEJ SYMULACJI
  O PiS jako wyborze mniejszego zła 166 pisze od początku, chociaż nigdy nie głosowało na PiS.

  Gdyby nie bojkot poprzednich wyborów, LPR i SO byłyby w grze.

  166 wówczas głosowało na LPR pomimo wezwań takich tuzów politycznych jak JB, żeby bojkotować wybory. Niestety inni dali się omamić bzdurami o bojkocie przez ludzi, którzy niczego innego nie są w stanie zaproponować i jest im wszystko jedno kto położy łapę na ich pieniądzach, czyli czy zostaną w Polsce czy zostaną wywiezione do Europy, czy ustawy i konstytucja będą chronić Polaków, czy promować obcy kapitał, czy bandyci będą mieli większe prawa niż ofiary, czy nie.
  166 nie jest wszystko jedna, dlatego uważa bojkotników za niespełna rozumu.

  172/maciej
  No dobrze, załóżmy, że Stokrotka powiadomi o 18 % frekwencji.
  No i co? Czy jej głupia mina ma jakiekolwiek znaczenie prawne?????
  PKW ogłosi frekwencję, ilość głosów ważnych i uznają WAZNOŚĆ WYBORÓW!!!!
  Przy tej frekwencji, gdyby w Polsce była np PARTIA IZRAELITÓW POLSKI, i poszli do wyborów tylko ludzie z nią związani wie pan co by było????
  Otóż ta partia miałaby całkowitą konstytucyjną większość w sejmie i zgodnie z PRAWEM mogłaby zapisać w konstytucji, że Polska i Izrael to jedno państwo. Potem pojawiłaby sie ustawa, która dofinasowywałaby przesiedlenia Żydów z Izraela do Polski i finansowała ich domy/mieszkania.
  Więc Pańskie rozumowanie o frekwencji wyborczej jest bezdennie głupie ……
  Na Węgrzech dzięki masowemu głosowaniu zmieniło się prawie WSZYSTKO.

 179. Maciej said

  odp: 178

  Bojkot po przednich wyborów ? Samoobrona została zniszczona przez rzekome samobójstwo jej lidera, a LPR ustami Giertycha oddał głosy na PSL więc niech pan/ pani nie bredzi. Co by to dało … ? Odpowiadam z wielką chęcią. Świadomość Polaków o tym, że znajdują się wstanie okupacji ! Okupacji powtarzam, nie ma wolności, nie ma demokracji, nie ma prawdy, nie ma sprawiedliwości, nie ma suwerenności, nie ma przyszłego dobrobytu tak jak i kryzys jej fikcją jest tylko okupacja czynników zewnętrznych po 89 roku. To by to dało, niska frekwencja urodziła by świadomość była by konsekwencją świadomości, świadomości z której mogła by zrodzić się wolność ! Węgry mają Orbana, nie Kaczyńskiego z elektoratem choć po części prawym i szczerym to prowadzony na rzeź ! Trzeba uświadomić naród polski, że nie ma swojego państwa. Jest to wynikiem systemu skonstruowanego przez okupanta, a o którym pisze pan Bizoń … Czy Bojkotka ma tendencje masochostyczne, całowania rąk które ją biją ?

 180. Ad.178

  W poprzednich wyborach – to znaczy w których wyborach?
  Bo jeśli chodzi o wybory w 2007 r. (kiedy PiS oddał w połowie kadencji władzę PO po wcześniejszym wykończeniu SO i LPR wg doktryny wygłoszonej u Sorosa

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/ )

  to niby skąd 166 wie jak głosowałem?
  Według logiki (i racjonalnego myślenia tu nam długi już czas prezentowanego przez 166) to 166 głosowało wówczas na PiS – miało ono wówczas największe szanse.

  W poprzednich wyborach 2011 r. byli do wyboru już sami swoi.
  166 oczywiście głosowało też na PiS – chyba, że na Palikota.

  Teraz znowu 166 wyłazi ze skóry, aby tylko PiS, pod demonstrację organizowaną w Warszawie 29.09.2012. No i też pod to odgrzano teraz Smoleńsk w innym wariancie – tu też 166 się mocno uaktywniło.

  PiS wykona wariant węgierski?
  W takie baje (po udokumentowanych „zasługach” PiS) uwierzy jedynie umysłowo upośledzony.

 181. 166 bojkot TVN said

  179/Maciej
  Maciej nie rozróżnia „poprzednich wyborów” od „ostatnich wyborów”, wiec dyskusja nie ma sensu – to jak rozmawiać w dwóch różnych językach. o logice nie warto nawet wspominać, bo to zapewne pojecie zupełnie Maciejowi nieznane.
  Jednym słowem pisze pan kolejne słowa oderwane od rzeczywistości. Gdybanie, pitolenie.

 182. Marucha said

  Re 178:
  166 Bojkot cóś bredzi.
  Gdy można było głosować na LPR albo Samoobronę – czyli w roku 2007 – nikt tu do bojkotowania wyborów nie nawoływał, a p. Bizonia w ogóle tu jeszcze nie było. Więc po co te konfabulacje?

 183. 166 bojkot TVN said

  180/JB
  pan chyba używa jakichś wspomagaczy, albo na skutek przedawkowania nikotyny ma zaburzony tok zapamiętywania i wniooskowania. ale 166 nie ma czasu na ględzenie po nocach.

  Panie 166, sam Pan bredzi i zmyśla. Powtarzam:
  1. NIKT NIE NAWOŁYWAŁ DO BOJKOTU w 2007, gdy jeszcze można było głosować na LPR lub SO.
  2. Pana Bizonia TU JESZCZE NIE BYŁO w 2007 – więc jak, do diabła, mógł nawoływać do bojkotu?!
  Jak Panu nie wstyd pleść bzdury, a potem nawet się z nich nie wycofać? Czy Pan ma jakiś honor?

 184. 166 bojkot TVN said

  182/Marucha
  Nie wiem czy Pan nie przegapił innych stron, na których i owszem bardzo wielu „narodowców” wzywało do bojkotu. Teraz te strony mogą nie istnieć, ale i sam JB wzywał wówczas do bojkotu. To nic dziwnego, kiedy politycy kompromitowali się sami, a media tylko niektórym kompromitacje wzmacniali do granic wytrzymałości.

  „Kompromitacje” Giertycha to pchełka przy słoniowych kompromitacjach takich ludzi jak Kwaśniewski, Miller, Kalisz, Buzek, Balcerowicz, JK Bielecki, Borowski, posłanka Sawicka, Pitera, a teraz Komorowski, Tusk Schetyna, Kopaczowa,
  Tylko,żeby to ocenić, trzeba mieć dostęp do prawdziwych informacji. Przeciętny człowiek nie ma.

  Ot chociażby wystarczy porównać jak media przedstawiały takie zdarzenia jak słynną stłuczkę M. Orzechowskiego, ponoć po pijaku, z takimi zdarzeniami innych posłów jak wypadek B.Geremka, jak piramidalne kłamstwa Ewy Kopacz nt przesiewania ziemi (bagna!!!!) w miejscu katastrofy smoleńskiej do 1 m wgłąb.

  Po takim zalewie kłamstw pojawiają się jak grzyby po deszczu ludzie o poglądach Macieja.
  Dlatego każdemu tłumaczę jak chłop krowie na miedzy, żeby NIE WYRZUCAĆ TELEWIZORA, ALE OGLĄDAĆ TYLKO RELACJE I PROGRAMY NA ŻYWO. I CZYTAĆ TO CO JEST DOSTĘPNE W INTERNECIE.
  Potem dopiero trzeba oceniać z daleko idącą podejrzliwością prawdziwość informacji.

  Taką dobrą zabawą dla młodych jest słuchanie transmisji sejmowych i senackich oraz Rozmowy Niedokończone z udziałem posłów i różnych profesorów. To konieczne przynajmniej na początek, żeby zorientować się w życiu politycznym.
  Na programy kabaretowe typu NeoNówka, czy szuje pokroju Wojewódzkiego ,Majewskiego, czy Figurskiego – SZKODA ŻYCIA

 185. A o kompromitacji Kaczyńskich to co? Zapomniało 166?
  Mało tego jest tu
  http://jozefbizon.wordpress.com/

  i tu
  http://jozefbizon.wordpress.com/wpisy-blog/

  A co do reszty – to radzę 166 nałożyć sobie kapustę na głowę, ponoć pomaga w takich chronicznych przypadkach, albo zjeść dużo czosnku (dodatkowo będzie swojsko).

 186. 166 bojkot TVN said

  185/JB
  Proste pytanie kiedyś tu zadanie nie doczekało się jednoznacznej odpowiedzi, nawet żadnej odpowiedzi się nie doczekało więc dla 166 wszystko jest jasne.
  Pytanie do JB brzmiało:
  „Czy w 2007 roku przez wyborami też namawiał Pan do bojkotu wyborów?”

  166 używa diety białkowej nie kapuściano-czosnkowej, więc niech Pan ją pan wypróbuje na sobie!
  Czy już Pan spróbował i prezentuje tu jej efekty?

 187. Ad.186
  Słuchaj pajacu!
  Ciężar dowodu spoczywa na tym, który z danym twierdzeniem wychodzi.
  Czekam na dowód.

 188. 166 bojkot TVN said

  185?JB
  tak – ma pan rację – i kompromitacji Kaczyńskich obu, nie tylko w fundacji Sorosa, ale i tych publicznych na żywo.

  Przy czym 166 ma zdolność i niejako z automatu ocenia to wszystko wg jednej i tej samej miary: skuteczności i znaczenia dla Polski, zysku, czy szkodliwości.
  Wnioski każdy może sobie wyciągnąć sam – albo jak JB – nie wyciągać i kolejne 4 lata bojkotować w zaciszu domowym otaczający świt. Nie powiem z czym mi się to kojarzy.
  Czasem trzeba wyjść i coś uczynić, jeśli nie mieczem, czy kałachem, to chociaż kartą wyborczą – skreśloną nieważną, a najlepiej oddaną na kogoś godnego zaufania.
  Mam nadzieję, że następne wybory będa już jako JOW-y.
  Ten rząd, który obiecał JOW-y, wobec kompromitacji partyjnych wyborów może wprowadzić JOW na rozkaz Angeli. Albo jeśli ktoś zagra z premierem w nogę o JOW-y a płemieł przegra. Przecież cuda się zdarzają …

  Warto sobie zdać sprawę jałowości dyskusji o znaczeniu żyjącego Kaczyńskiego, bo jaki jest teraz wpływ Kaczyńskiego na to co sie dzieje w polityce – żaden albo znikomy. cały PiS jest wyautowany, a podrygi żałosne. Wybory się odbyły i wskutek bojkotu udział PiS i PSL jest znacznie mniejszy niż poprzednio, a do sejmu weszła nadreprezentacja zboczeńców Palikota, którzy zastąpili „prostaków” Leppera (obaj weszli do sejmu dzięki manipulacjom Tymochowicza). Anna Grodzka zastąpiła kurwiki w oczach.
  166 wolało jednak normalne kurwiki w oczach lubiące seks jak koń owies, niż posłanko Grodzką.

 189. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2012-09-21 (piątek) @ 00:01:22

  185?JB
  tak – ma pan rację – i kompromitacji Kaczyńskich obu, nie tylko w fundacji Sorosa, ale i tych publicznych na żywo

  Co do odpowiedzi na 187/JB

  To tak samo 166 oczekuje na linki/cytaty gdzie to namawiało do głosowania na PiS. Na razie nikt nie podał.
  Tymczasem odpowiedź na zadane pytanie jest prosta.
  166 nie ma jak udowodnić jaką Pan napisze odpowiedź!
  Sam Pan wie najlepiej czy namawiał do bojkotu w 2007, więc wystarczy napisać oświadczenie, które nie wymaga żadnego dowodu. No chyba, ze zapląta się tu jakiś Pański znajomy, który potwierdzi/zaprzeczy pańskim słowom.

 190. 166 bojkot TVN said

  Jak Się Robi Rewolucje PL (Polski Lektor)

  To mniej więcej taka sama „wiedza” jak się robi bank, Amber-Gold i inne machloje.

 191. Rysio said

  Bojkotka oczywiście wie na którego parcha powinniśmy byli głosować – ale nam nie powie.

  🙂

 192. 166 bojkot TVN said

  191/Rysio
  Arschlochu ty znowu o parchach? O niczym innym nie myślisz? Tylko parchy masz w głowie/

 193. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Przyjdzie do Gajówki taka pisiacka stręczycielka Belkotka, menda bez honoru i bezczelnie kłamie, że Pan Bizoń w 2007 namawiał do niegłosowania na LPR czy Samoobronę. Skąd o tym wiesz pejsaty obojnaku ? 🙂 Siedzi takie coś jak Belkotka po nocach i wyłazi ze skóry żeby tylko sprzedać cuchnący PiS, na który sama glosowała bo przecież to „patryotka” na SLD nie oddała głosu, no chyba że na równą jej intelektem Grodzkiego 🙂

  Teraz jeszcze bardziej ta pisiacka rajfura ucieka się do kłamstw aby tylko Polacy nie zorganizowali się a jak barany szli za koszerPISem. Za takie insynuacje jak ta poniżej pod adresem Pana Bizonia to wypada mu tylko nałożyć rękawiczkę, żeby się nie pobrudzić i walnąć cię w twój obleśny pysk chazarska ladacznico 🙂

  166 bojkot TVN powiedział/a
  2012-09-20 (czwartek) @ 23:11:42

  182/Marucha
  Nie wiem czy Pan nie przegapił innych stron, na których i owszem bardzo wielu “narodowców” wzywało do bojkotu. Teraz te strony mogą nie istnieć, ale i sam JB wzywał wówczas do bojkotu.

  I jeszcze rajfura kłamie, że nie ma czasu na „ględzenie po nocach” podczas gdy to ona najczęściej pisze posty właśnie nocami i wyrabia stachanowskie normy. Dwa dni przycichła gdy jej to wypomniałem ale długo nie wytrzymała 😉

 194. Marucha said

  Re 178:
  Wspaniałe!
  O PiS jako wyborze mniejszego zła 166 pisze od początku, chociaż nigdy nie głosowało na PiS.
  W takim razie głosowało na PO, Palikota, SLD etc. No niechże się 166 przyzna, na kogo…

  Re 184:
  Mówimy o gajówce.
  Powtarzam: kto i kiedy nawoływał tu do bojkotu wyborów 2007 r, gdy jeszcze istniały polskie partie, LPR i SO?

  Re 189:
  166 nawoływało do głosowania w ogóle. Zatem głosuj lemingu na byle kogo, abyś tylko spełnił swój obowiązek w stosunku do rządzących Polską jurgieltników.
  A że sympatie 166 do PIS są oczywiste, co wynika z treści jego wielu wpisów, wnioski nasuwają się same.

  Re 193:
  Właśnie. Jak się komuś stawia zarzuty, to wypada je udowodnić, a nie zrzucać ciężar dowodu na osobę, której się je stawia.

 195. ad said

  Ale prostactwo tzw. „polskich” „patriotów” na tym blogu.
  Kto ich wychowywał?
  Polskiej Kultury i zwykłego dobrego wychowania, to tu nie uświadczysz.

  Tu wiodą prym postępacy, którym bardziej pasują nowe wzorce „kulturowe” (promowane przez osoby typu Wojewódzkiego, Niesiołowskiego, Palikota, itp.) bardziej, niż te tradycyjne.

  Usuwam ten blog ze swoich zakładek, bo nie zasługuje na uwagę.

  Z ulgą żegnamy – admin

 196. Maciej said

  odp: 181:

  Bojkotka właśnie rozróżniam wybory ! Dlatego to napisałem przewrotna obślizgła żmijo ! Wara od pana Bizonia kreaturo ! … Nawołujesz do oddania pustego głosu ? Czy Ciebie kompletnie powaliło ? W sumie to mnie powaliło, że z Tobą dyskutuje znów stręczycielko wygrałaś wciągając nas w dyskusje która nic nie wnosi z Twojej strony ! Jeszcze ludziom proponujesz oglądanie tel-awizji ? Dobre sobie …

  Nawoływanie do oddania pustego/nieważnego głosu jest nie tylko idiotyczne, ale i nabija frekwencję, z czego cieszą się namiestnicy rządzący Polską – admin

 197. Brat Dioskur said

  „Z zadowoleniem upajał bym się sytuacją w której reżimowe media ustami którejś z dziennikarek musiały by przekazać wiadomość o np: 18 % frekwencji. Wszelkiej maści kampanie przedwyborcze wykorzystujące ….”

  Zebysmy tylko zdrowi byli!…. „musialy by przekazac”?
  A kto by im nakazal ? Sumienie? Kiedy frekwencja I dnia referendum akcesyjnego wyniosla 13% to na drugi dzien najwyrazniej wiatr entuzjazmu powial w narodzie ,bo stawilo sie do urn 75% glosujacych.Zeby przeprowadzic skuteczny bojkot to najpierw trzeba obsadzic swoimi ludzmi wszystkie lokale wyborcze z pracujacymi non stop kamerami filmowymi .

 198. ad said

  I jeszcze do 166,

  Tym panom potrzebny jest kubeł na pomyje, a nie osoba do dyskusji.

  Pozdrawiam 166 i mam nadzieję – do zobaczenia na innym blogu 🙂

 199. Kibic said

  Niemieckie barbarzynstwa i klamstwa
  piątek, 21 września 2012 10:42

  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 200. 166 bojkot TVN said

  194/Marucha
  166 napisało swoje stwierdzenie na podstawie dyskusji z JB.
  JB nigdzie nie napisał wprost, że nie nawoływał do bojkotu wyborów 2007 i że nawoływał do głosowania na LPR albo SO. To że wówczas nie było gajówki, nic nie znaczy, przecież gajówka to nie cały świat, to nawet nie cały świat wirtualny, To nawet nie Rzeszów, z Boguchwałą włącznie.

  Wystarczy że JB – jako przecież realny dyskutant, bardzo wiarygodny, nie to co jakieś tam 166, Maruchy, Inkwizytory, Agi, Rysie i inne skróty, albo podszewki ukrywające własną tożsamość, po prostu napisze, że nie nawoływał wówczas do bojkotu wyborów. Bo jak na razie tego prostego stwierdzenia nie napisał.
  Takie tajne 166 może jawnie napisać, że nawołuje do głosowania w każdych wyborach na najuczciwszych ludzi jacy są na listach, pozostawiając każdemu wysiłek znalezienia tych ludzi.
  JB tez może. Nie chcę wiedzieć, czy sam głosował, ani na kogo głosował.
  Powinien tylko napisać proste stwierdzenie: NIE NAWOŁYWAŁEM DO BOJKOTU WYBORÓW W 2007 ROKU.

  Bo nie może przecież napisać jak bezczelne 166, że nie nawoływał do bojkotu żadnych wyborów. Proste. Nie ma co się dąsać

 201. 166 bojkot TVN said

  198/Ad
  Oj nieładnie! Ad zostawia 166 samo na placu boju!

  Towarzystwo przyzwyczaiło się walić w jeden cel o podejrzanej nazwie 166 bojkot TVN, a tu zjawił się cel drugi, czyli szala średniej statystycznej przechyliła się w stronę realniejszej logiki i polityki faktów, a nie bojkotu.

  Wobec wycofania się Ad, chamstwo takiego jakiegoś Arschlocha 2 czyli Inkwizytora zdominuje rozrywkową cześć dyskusji, a 166 będzie musiało wysilać intelekt, żeby dać mu odpór i odzwyczaić go od chamstwa, środkami, które mu w pięty pójdą.

 202. Sław. said

  Daremna i niegodna dyskusja z bojkockim żydo-zwierzem.

 203. 166 bojkot TVN said

  202/Sław
  Zamiast jakichś argumentów stać Sława tylko na rzygowiny?
  Może jednak Sław rzuci jakiś konkret?

 204. Sław. said

  203 z wrogami Polski nie dyskutuję !

 205. 166 bojkot TVN said

  204/Sław
  Żenujący Sław będzie łaskaw określić w którym miejscu 166 jest wrogiem Polski? Żydo-Polski – to tak, ale Polski?

 206. Sław. said

  205 Po zapoznaniu się z bardzo dobrymi felietonami Pana Pastuszki np: kolczaste bractwo, okiełznać szczura i wiele innych będzie odpowiedź, http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm.

 207. Sław. said

  dodam jeszcze komentarze do felietonów.

 208. GM said

  Władysław Pasikowski postanowił wstąpić w szeregi „odkłamywaczy polskiej historii”, przybywa nam tych Grossów z każdym dniem:
  http://tvp.info/informacje/kultura/poklosie-podgrzewa-atmosfere/7337910

  Kolejna bladź… – admin

 209. Marucha said

  A propos niczego…
  Znalazłem to na sieci:

  Nie reaguj na rzeczy na które nie masz wpływu. Nie próbuj zmieniać na siłę i przekonywać do swoich racji ludzi określanych mianem „emocjonalnych wampirów”. Nie próbuj nauczyć świń spiewać. Stracisz czas, a tylko rozdrażnisz świnie!”.

 210. Ad.197 / B.D.

  W sprawie referendum akcesyjnego do UE nie ma co dorabiać teorii
  – okłamując w ten sposób siebie i innych.
  Na końcu powiał wiatr z Watykanu i ruszyła z wiatrem trzcina.
  Wiele u nas komisji mieliśmy obstawionych i niestety wyniki były takie jak podano.

 211. Maciej said

  103/ Rysio

  Ja nie pan Gajowy, ale jako lekki sceptyk teorii śp. prof. szczególnie tyczących się kontaktów rosyjsko – polskich po roku 89r oraz kontaktów polsko- amerykańskich jako zbawiennych oceniam ten wykład jak bardzo ciekawy. Kilka uwag chętnie bym wyciął, szczególnie tą z porównaniem Rosjanina do wilka który musi zabijać – głupie po prostu. Całość ciekawa i wciągająca nie raziła mnie tak jak wykład śp. prof. na spotkaniu na którym byłem. Żeby opowiedzieć historię sowietów sprawiedliwie trza lepszych źródeł i głębszego wglądu w historię Europy, by rozmawiać o tragedii Polaków trza rozmawiać o tragedii Rosjan – pod tymi samymi rządami … Choć postać płk. Kuklińskiego sama w sobie finalnie tragiczna choć bijąca heroizmem … Działał z pobudek narodowych, w teoretycznie wolnej Polsce po roku 89 w mojej opinii powinien piastować wysoką funkcję w resortach siłowych …

 212. Carlos said

  Panie Kapsel,Glupia zuzia to przy panu geniusz intelektu.

 213. Marucha said

  Re 212:
  Panie Carlos, o co Panu chodzi?
  Widzę tu tylko jeden komentarz p. Kapsla – a są to wklejki z innych publikacji.
  A propos, czy Pańska ksywka ma coś wspólnego ze znanym terrorystą?

 214. Carlos said

  Jesli te zdarzenia(na 2-ch filmikach ad.175)doprowadzily do katastrofy smolenskiej-a taki jest komentarz p.Kapsla -to ja jestem z rodziny tego Carlosa o ktorym PanMarucha wspomnial. N/m ksywka jest od C.Santany-gram na gitarze a to byl i jest moj ulubiony gitarzysta.Pozdrawiam…

  Przepraszam za brzydkie podejrzenie. Co prawda moim ulubionym gitarzystą był (nieżyjący już) Chet Atkins, ale szanuję bardzo i Santanę. – admin

 215. Carlos said

  oczywiscie powinno byc: ulubiony

 216. Carlos said

  Jesli zas komentarz nad filmami (ad.175) nie jest P.Kapsla to powinien to jakos zaznaczyc-a ja napewno jestem w stanie przeprosic w/w.

 217. Teresa said

  Mariaż chamów i żydów w Kościele Katolickim w Polsce

  http://gazetawarszawska.com/2012/09/23/mariaz-chamow-i-zydow-w-kosciele/

 218. Z onetu said

  Rewolucja w Rosji. Będzie dymisja Miedwiediewa?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rewolucja-w-rosji-bedzie-dymisja-miedwiediewa,1,5254905,wiadomosc.html

  ~observator:
  No i słusznie. Nie nadaje się na przywdce. Miewdiediev to taki Jelcyn II. Bez charyzmy, naiwny, ogolnie mozna rzec bezpłciowy. Nie posunał Rosji o krok do przodu, a wręcz zepsuł to co Putin przed nim osiągnąl. Jego naiwność i brak politycznego wyczucia pokazała sprawa Libii, wtedy jak dał się Zachodowi wyprowadzic w pole. To był jego dzieło i osobiste polecenia dla ambasadora w ONZ, wbrew Putinowi, który mówil wtedy co innego. Zycie pokazało, że to Putin miał racje. Teraz Miedviediew jako premier i jego doradcy żydowscy (Dworkowicz) psuje tę stabilizację w gospodarce, którą osiągnął Putin jako premier. Prawdopodobnie chodziło o to, żeby zabrać pieniądze na modernizację rosyjskiej armii.

 219. Z youtube said

  Pobudka dla Polaków i Polek!!!!!
  http://gloria.tv/?media=336578

 220. Ad.219

  To raczej podjudka – pod trwanie układu,
  pod trwanie polskiego trójkąta bermudzkiego.

  Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%e2%80%93-narodziny/

  Jeżeli Radio Maryja i Nasz Dziennik nie wiedziały kogo i co popierają, to teraz już wiedzą
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/10/jezeli-radio-maryja-i-nasz-dziennik-nie-wiedzialy-kogo-i-co-popieraja-to-teraz-juz-wiedza/

  I co?
  I nic.

 221. 25godzina said

  Policja w czasie zamieszek przed meczem Polska – Rosja: http://s18.postimage.org/a4v9i0lq1/policja_euro.png

  film: http://tiny.cc/policjaEuro

 222. Brat Dioskur said

  Nie kupuj Twingo,bo Renault promuje pedalstwo ,przynajmniej w Holandii.Spot reklamowy zaczyna sie obrazem ceremonii slubnej .Tatus prowadzi corke posrod szpaleru gosci w kierunku podium ,gdzie oczekuje urzednik i pan mlody .Po dojsciu do schodkow corka caluje ojca i ….zyczy mu szczescia na nowej drodze po czym stary wstepuje na podium i patrzac czule podaje obie rece oczekujacemu tam mlodemu facetowi…..
  „Twingo pokazuje kim jestes „-glosi motto tego spotu.
  Pisalem juz o tym,ze pozbawiono krolowa Holandii ostatnich atrybutow wladzy.Mianowicie nie ma jhuz wplywu na formowanie rzadow ,robia to za nia masoni.Wydaje sie ,ze przylapano ja na ,jak to sie to na |zachodzie okresla ,eurosceptycyzmie.W ostatnio wygloszonej mowie tronowej podkreslila podwyzszajac ton glosu ,ze Holandia potrzebuje stabilnej waluty.Chyba nie miala na mysli euro,.A zbliza sie jakis kataklizm ,bo nawet dotad zatwardziali fanatycy wspolnej waluty zaczynaja watpic w ten dream .Grecja zbankrutowala ,iberyjczycy na rowni pochylej,Wlochy chyla sie ku upadkowia Niemcow prawie batem trzeba zmuszac do lozenia na ratowanie europejskiego snu.W jednej z finasowych gazet juz pokazaly sie artykuly pokazujace jak przezyc upadek euro.Chyba trzeba uciekac w …zlotego.
  Ankieta powaznego prawicowego dziennika DeTelegraff wykazala ,ze 43% Holendrow uwaza ,ze w ramach praw czlowieka mozna sobie pozwolic na nieograniczone obrzucanie kogos wyzwiskami! Natomiast 47% jest przeciw.Ankieta jest przeprowadzana w atmosferze ostatnich skandali z antyislamskim filmem i zapewnie ankietowani tym sie posrednio kierowali.Znaczy sie : religie mozna obrzucac blotem.Naturalnie nie kazda ,ale o to sie juz nie pytano.
  Gromy sie sypia na Facebook ,bo 16 letnia smarkula,mieszkanka malej pipidowki Haren zaprosila przezen kilku znajomych na swoje urodziny.Ci zas puscili to dalej i powstal efekt „kuli snieznej” co doprowadzilo do najazdu na to miasteczko kilku tysiecy chetnych na spedzenie imprezy typu „ProjektX”(cos takiego bylo w USA).Poniewaz solenizantka z cala rodzina dala noge to rozwscieczeni brakiem rozrywki najezdzcy rozpoczeli demolowanie miasta.”Liberalna Cywilizacja Zachodu” pokazala sie w calej krasie,a przeciez Wilders na swojej stronce tak chetnie biczowal „polskich barbarzyncow” ,ktorzy nie umieja sie zachowac w kulturalnym kraju.
  Na koniec ciekawostka dla kiboli Legii.Na ostatnim meczu Ado Haga-Ajax,na trybunie widac bylo ogromna czerwono-zielona flage z napisem „Legia”.Zapewne wywiesili ja kibice z Hagi.

 223. Inkwizytor said

  Re: 222

  To rzeczywiście obrzydliwe z tym promowaniem pedalstwa w Holandii. Ostatni bastion normalności w tym kraju to kibice, miedzy innymi z Hagi, którym legioniści przekazują wzorce patriotycznej postawy

 224. 166bojkottvn said

  Teraz w TVP-Info „Katyń – Ludobójstwo i propaganda” cz.1

 225. 166bojkottvn said

  “Katyń – Ludobójstwo i propaganda”

 226. onecik said

  Polscy dyplomaci interweniowali ws. kontrowersyjnych zdjęć
  PAP dzisiaj, 19:09

  Cmentarz Orląt Lwowskich, fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

  Po interwencji polskich dyplomatów we Lwowie zamknięto wystawę fotografii wykonanych m.in. na tle grobów na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Na zdjęciach występowały modelki w przypominających habity sukienkach i ubrany jedynie w bokserki młody mężczyzna.

  Wystawa była prezentowana w lwowskim Muzeum Idei. Decyzję o usunięciu kontrowersyjnych zdjęć podjęła szefowa programów kulturalnych tej instytucji Iryna Magdysz w następstwie protestów publiczności i dyplomatów.

  – Z uwagi na charakter i symbolikę miejsca służby konsularne we Lwowie zwróciły się do władz muzeum z uwagą o niestosowności tego rodzaju wystawy. Władze muzeum ze zrozumieniem odniosły się do stanowiska placówki i wystawa została zdjęta – poinformował polski konsulat generalny we Lwowie na swojej stronie internetowej.

  – Te fotografie były częścią większej wystawy. Zostały usunięte, gdyż raziły uczucia mieszkańców miasta i naszych partnerów – powiedziała Magdysz w rozmowie telefonicznej z PAP w poniedziałek.

  Magdysz oświadczyła, że Muzeum Idei nie było organizatorem tej wystawy, lecz jedynie użyczyło na jej potrzeby swego lokalu. Zapewniła też, że podobną decyzję podjęłaby także w sytuacji „gdyby sesja została wykonana na cmentarzu żołnierzy radzieckich”.

  – W naszej kulturze cmentarze są miejscem kultu zmarłych, więc informacja o dość odważnych zdjęciach na Cmentarzu Orląt wywołała moje zainteresowanie. Sądzę, że autorzy fotografii nie byli do końca świadomi, na jakim cmentarzu to robią i w jakim kontekście miejsce to postrzegane jest we Lwowie i w Polsce – powiedział konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd.

  Jeden z autorów zdjęć, Ihor Liaszenko, tłumaczy ze swej strony, że zamysłem twórców sesji zdjęciowej nie było obrażanie niczyich uczuć.

  – To była akcja artystyczna, do której wybraliśmy ładne lokalizacje, związane z symboliką chrześcijańską. Proszę zauważyć, że na zdjęciach nie ma obiektów z napisami, które wskazywałyby, że jest to Cmentarz Orląt. Hałas wokół takiej sprawy mógł powstać tylko we Lwowie. W Kijowie, czy w innych miastach Ukrainy nikt nie zwróciłby na to uwagi – powiedział Liaszenko.

  Na Cmentarzu Obrońców Lwowa, znanym jako Cmentarz Orląt, spoczywają Polacy polegli w walkach z Ukraińcami w latach 1918-1919 i w czasie wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. Pochowanych jest tam blisko 3 tys. żołnierzy, głównie chłopców – stąd nazwa Cmentarz Orląt. Po II wojnie światowej, z przyzwolenia ówczesnych władz sowieckich, cmentarz został zdewastowany. Prace porządkowe na nekropolii strona polska rozpoczęła w 1989 r. Cmentarz Orląt został otwarty w 2005 r.

 227. 166bojkottvn said

  Bardzo ważne wydarzenie polityczno-medialne:
  http://www.blogpress.pl/node/14389

 228. 166bojkottvn said

  W debacie (śledzonej z doskoku, ale na żywo) zwołanej przez J. Kaczyńskiego 166 zauważyło takich tuzów jak Witold Modzelewski, Adam Glapiński, prof. Gomułka, panie profesorki z SGH ..
  http://www.popler.tv/PrawoiSprawiedliwosc#49834
  http://www.popler.tv/PrawoiSprawiedliwosc#49838

  Krótko moje wrażenia:
  Trzeba było obejrzeć, uważnie, żeby sie przekonać kto nami rządził, rządzi i ma zamiar rządzić.
  Ci wszyscy ludzie drepczą w miejscu. kiszą się we własnych poronionych pomysłach. Jedyna zaleta ich obecności to to że pokazują swoje twarze i „pomysły”.
  Ani przez moment NIKT Z TYCH LUDZI NIE ZAJĄKNĄŁ SIĘ, ŻE OBECNY STAN PAŃSTWA, DŁUGI, OFE, SYSTEM EMERYTA;NY I STAN SŁUŻBY ZDROWIA TO TEŻ WYNIK ICH DZIAŁALNOŚCI I PORONIONYCH POMYSŁÓW „EKONOMICZNYCH”. W tej chwili zaś polskie finanse znajdują się w rękach angielskiego Żyda, potomka jakiegoś lwowskiego polskojęzycznego Żyda. W chwili obejmowania stanowiska Jan Vincent Rostowski nie miał obywatelstwa, ani polskich dokumentów, w tym podstawowego obozowego numeru PESEL Jest w tym urzędzie tak samo „kompetentny”, czyli beznadziejny jak dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej” Zamek Ujazdowski, Włoch, który obejmując stanowisko nie znał żadnego polskiego słowa, i od tamtej pory niewiele sie nauczył, a musi podpisywać faktury, umowy, listy płac – TO SĄ EFEKTY RZĄDU TUSKA.

  Bardzo dużą cześć debaty zajmowały wypowiedzi dotyczące podatków, co jak opodatkować, czy pracę, czy inwestycje, czy dochody, czy przychody.
  ŻADEN Z UCZESTNIKÓW NIE WSPOMINAŁ O UPROSZCZENIU PODATKÓW DOCHODOWYCH, WPROWADZENIU KWOTY WOLNEJ OD PODATKU W WYSOKOŚCI CO NAJMNIEJ 1500 – 2000 ZŁ MIESIĘCZNIE, chociaż wielu zauważało łaskawie olbrzymie zubożenie Polaków, zadłużenie budżetu.
  Powaliła mnie wypowiedź jakiejś pani profesor, z czarnymi ,krótkimi włosami, które nie stawały dęba (blondynkom stawały!).
  Otóż owa czarna blondynka z SGH stwierdziła, że pomimo wielkiego zadłużenia rozwijaliśmy sie (państwo).- II cz. ok 3′.
  Czy pani profesor – ekonomi – nie pojmuje tego prostego zjawiska, że jak się w jakąś gospodarkę pompuje pieniądze , nie ważne skąd, czy z pożyczek, czy z dodrukowania, to gospodarka sie rozwija, a jak pieniądze są wycofywane (oddawane, wyprowadzanie jak np. przez generalnych wykonawców autostrad), albo dodrukowywane bez pamięci , to zaczyna być KRYZYS, SAMOBÓJSTWA, GŁÓD I WOJNA?????
  Czy w SGH sa sami idioci ja Balcerowicz i idiotki jak owa czarnula?

  Gdzie my żyjemy? Gdzie oni żyją? Ci wszyscy politycy i profesorowie? Co robi nierób rząd i bul prezydent?
  To jakieś dwa światy równoległe – jeden władców i nierobów, drugi niewolników, którzy mają ten pierwszy utrzymywać. Właśnie brakuje niewolników i trzeba coś zrobić, bo młodsi w wieku rozrodczym uciekli tam skąd przyleciał JV Rostowski i tam płacą podatki, rozmnażają się i tworzą dobrobyt królowej.

 229. 166bojkottvn said

  166 sprawdziło właśnie jak to pan JB odpowiedział na proste pytanie z wpisu 200, czy wzywał do bojkotu wyborów w 2007 roku.
  Otóż NIE UDZIELIŁ ODPOWIEDZI.
  Po prostu nie pamięta, albo uważa, że lepiej to niewygodne pytanie pominąć milczeniem, zamiast kłamać.
  To piszę ku uwadze Gajowego.
  Bo na odpowiedź JB nie ma co liczyć. On bojkotuje wszystkie wybory, bo w żadne nie spełniają jego kryteriów. Niby ma racje. tylko z tej jego racji nic nie wynika.

 230. Rysio said

  „……..Bo na odpowiedź JB nie ma co liczyć. On bojkotuje wszystkie wybory, bo w żadne nie spełniają jego kryteriów………”

  Pan Józef Bizoń bojkotuje indentycznie jak i Rysio – wszystkie wybory, wszystkich parchów.

  To odwrotnie niż nasza parchatka – bojkotka, która nie bojkotuje żadnych wyborów, doskonale zdając sobie sprawe, że obojętnie kogo skreśli to i tak na 100% trafi na parcha.

  PS. Nie wstyd ci bojkotka – ty arscholu tak bezczelnie Polakom rajfurzyć i stręczyć żydów?!

  😦

 231. Kapsel said

  Mistrz logistyki (Chiny)

 232. Kapsel said

  Szczęśliwa i radosna panna młoda

 233. 166bojkottvn said

  230/Rysio
  Ty tępy Arschlochu! Arscloch to określenie tylko rodzaju męskiego ….

 234. 166bojkottvn said

  Ze strony prof.Dakowskiego

 235. p.e.1984 said

  Nie wiem, czy udziela się tu jeszcze niejaki Zapinio, ale polecam uwadze wszystkich czytelników wątek, który pokazuje ładnie, kim są zausznicy Michalkiewicza. Wątek autorstwa Zapinio:
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=24188&start=0

  Na marginesie – Gadający Grzyb, na którego powołuje się Zapinio to jeden ze sztandarowych mossadowskich agentów piorących mózgi goim wedle PiSyjonistycznego obrządku na syjoNiePOprawność, autor szmatławych tekstów zbliżonych do tego:
  http://niepoprawni.pl/blog/287/prywislanska-prawica

  Polecam lekturę mojej repliki do tej syjonistycznej agitki:
  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/09/25/antypolskie-i-antynarodowe-madrosci-dyzurnych-pseudopatriotow/

  Może niech p. Zapinio opowie o cenzurze, jaką wprowadził na blogu St. Michalkiewicza, o czym kiedyś sam napisał? – admin

 236. p.e.1984 said

  Panie Gajowy – cenzura jest potrzebna, jeśli się nie ma 1000 godzin czasu na odkłamywanie każdej bredni. Dodatkowo – czytelnik tez czyta po łebkach i nie do końca. Osoby obrzucające błotem i manipulujące dobrze wiedzą o tym, dlatego starają się atakować stadami („społeczny dowód słuszności”) i pisać spore objętościowo teksty. Poddany takiej obróbce, chcąc chronić własny przekaz przed rozmyciem lub wymieszaniem z fałszem w proporcjach dezorientujących czytelnika ma pan do wyboru albo wynająć katedrę historyków-narodowców i drugą ekonomistów-narodowców do obsługi dementowania i odkłamywania – albo wprowadzić cenzurę.
  Dlatego np. u siebie i na Myśli Narodowej nie dopuszczam do głosu dyletantów ekonomicznych spod znaku Misesa. Powód jest trywialny – ich są setki i mają opracowaną przez dziesiątki lat paletę sofizmatów, na które naiwny lub niewykształcony ekonomicznie Polak się nabierze (o zgrozo, przy współczesnym poziomie „edukacji” ekonomicznej na uczelniach wyższych – nabierze się na te sofizmaty 70-90% studentów i 60% profesury [a 35% skłamie dla własnych korzyści] – dlatego np. w dyskusji o OFE i wieku emerytalnym słychać było tylko panią profesor Leokadię Oręziak, a Polacy nie mieli pojęcia, co się dzieje).

  Trudno zasadniczo odmówić Panu racji. Cenzura czasami jest konieczna. Jedynym problemem jest, gdzie postawić granicę. – admin

 237. ś-miszne said

  Czegóż to ci ohydni zachodni antysemici nie wymyślą

 238. Brat Dioskur said

  ad.236
  „…dyletantów ekonomicznych spod znaku Misesa”

  W Ameryce wkrotce wzejdzie slonce i ….rozpeta sie straszna burza ,ja juz zmykam.

 239. Piotrx said

  Re 149:
  ” Jednego nie rozumiem… jak można rozpoznać czy nie rozpoznać zwłoki po przeszło dwu latach od śmierci? Czy była zabalsamowana?
  Nieraz tuż po wypadku nie można rozpoznać ofiary…”

  A jednak rodzina miała rację….

  http://www.rp.pl/artykul/10,936440-Cialo-Walentynowicz-zostalo-podmienione.html

  Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdziła obawy rodziny Anny Walentynowicz. Z badań genetycznych, które otrzymała wynika jednoznacznie, że ekshumowane w zeszłym tygodniu ciała dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej „zostały ze sobą wzajemnie zamienione”
  (…)
  Wniosek o przeprowadzenie autopsji w Polsce zgłosiła rodzina legendy „Solidarności” po przeczytaniu dokumentacji sekcyjnej z Rosji. Prokuratorzy przychylili się do niego i podjęli czynności z urzędu. Badania genetyczne ekshumowanych ciał były przeprowadzane w dwóch ośrodkach w Bydgoszczy i we Wrocławiu; niezależnie od siebie. Potwierdziły to, co syn i wnuk Walentynowicz oraz ich pełnomocnik Stefan Hambura mówili mediom po przeprowadzeniu sekcji pierwszych zwłok. Już wtedy zastrzegali, że w trumnie, która znajdowała się w rodzinnym grobowcu w Gdańsku, nie rozpoznali ciała Anny Walentynowicz.

  **********

  Jak powiedział mecenas Hambura:

  „Dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej są pogrzebane w polskiej ziemi. Ciała te są w bardzo dobrym stanie. Zwłoki znajdowały się w trumnach metalowych, ciała nie miały kontaktu z tlenem. Prokuratura powinna ruszyć z jak najszybszymi ekshumacjami z urzędu. ”

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/36715-ostre-starcie-u-pospieszalskiego-w-sprawie-ekshumacji-ofiar-100410-karnowski-to-dowod-na-klamstwo-na-klamstwie-smilowicz-coz-mamy-takie-panstwo-jakie-mamy

  Dziękuję za wyjaśnienie – dużo to lepsze, niż święte oburzenie, że gajowy śmie o to pytać. – admin

 240. JOnes said

  ad.239. Nie umniejszajac Tragedii , ale czy to nie bylo wplanowane w scenariusz, by Polakow zajmowac i odciagac od Prawdziwego dramatu i Srodka… jak z dramatu wyjsc?

 241. Kapsel said

  Re 216
  @Carlos

  Jesli zas komentarz nad filmami (ad.175) nie jest P.Kapsla to powinien to jakos zaznaczyc-a ja napewno jestem w stanie przeprosic w/w.

  Pan Gajowy już wyjaśnił ze to jest wklejka.Fakt , mogłem zaznaczyć że cytuje ale Pan Carlos też mógłby jednym kliknięciem to sprawdzić.Ja zawsze tak robię ,kliknięciem na znaczek firmy otwieram w nowym oknie i wprzódy czytam opis a jak mam taką potrzebę to dopiero wtedy się wypowiadam.

 242. 25godzina said

  „Polska ma dziś taką wizję bezpieczeństwa, jakby się wzorowała na maleńkiej Danii. Tymczasem powinna się wzorować na Izraelu – mówi amerykański politolog George Friedman w rozmowie z Rafałem Mierzejewskim (…)”
  http://www.rp.pl/artykul/9160,936594-George-Friedman–Polska-musi-bronic-sie-sama.html

  Dokładnie!

 243. z youtube said

  A.Walentynowicz-ZAMACHOWIEC JEST PREMIEREM! TO JEST WOLNA POLSKA?!

 244. 25godzina said

  Tak będzie u nas 11 listopada

  http://rt.com/news/spain-protests-parliament-crisis-942/

 245. Maciej said

  odp: 240/ JOnes

  Jedno jest pewne, tak katastrofalnie ( nie profesjonalnie, szybko, chaotycznie, kłamliwie ) prowadzone śledztwo przez władze w Rosji przy pełnej aprobacie władzy w Polsce nie może być przypadkowe musi czemuś służyć. Można tylko się zastanawiać czemu i komu ? Czy służy odciążeniu opinii publicznej od sytuacji w kraju ? Nie sądzę, wydaje mi się to zbyt banalne – to można robić w prostszy sposób. Błędy w śledztwie w mojej opinii od początku do końca obliczone są na rozmycie prawdy na temat zdarzenia w Smoleńsku – pewnie rozmycia na stulecia. Kwestią równie otwartą pozostaje co się stanie kiedy wszystkie mankamenty śledztwa ujrzą światło dzienne i zostaną udowodnione – co staje się z dnia na dzień co raz bardziej widocznym …

 246. Carlos said

  Panie Kapsel prosze mi wybaczyc moja niekompetencje.Wielkie SORRY…

 247. Kapsel said

  Nie ma sprawy , Panie Carlos.
  Co było a nie jest nie piszemy w rejestr.

  p.s. a swoją drogą to zacznę dopisywać że cytat.

 248. JOnes said

  ad.245. I ja mysle, ze na jednej pieczeni sa rozne sosy…

  Nie zdziwlbym sie, gdyby Kaczynski i Jego Zona wciaz gdzies sobie Zyli, zmieniwszy personalia, tzn w Izraelu…a cala ta Smolenska Wyprawa byla kolejna Talmudyczna Ofiara zlozona Molochowi w Rocznice tamtej Katynskij z nielicznych Polakow znajdujacych sie w Samolocie..

 249. Maciej said

  odp: 248

  Nie przeceniał bym znaczenia Kaczyńskiego dla syjonistów by stworzyć takie kłamstwo … To nie realne. Poświęcenie swoich w imię wyższych celów dla syjonistów nie stanowi problemu co pokazała historia. Pytaniem otwartym pozostaje w imię jakich celów ? Wywiady czuwały nad przebiegiem tego lotu od początku do końca, łącznie z wiedzą o możliwości porwania samolotu z jednego krajów unii europejskiej …

 250. Brat Dioskur said

  Rzeczywiscie Iran musi byc bliski zbudowania Bomby,bo ruszyla nowa,antysyryjska kampania i to na wielka skale .Najwyrazniej repertuar sie konczy bo teraz zaprzezono do propagandowego rydwanu dzieci !Reportaze pokazuje je zazwyczaj zaplakane i zastraszone po czym stawia sie PYTANIE : „na co jeszcze swiat czeka?”Oczywiscie nikt nie sugeruje ,zeby rozbroic najemnicze bandy a wtedy porzadek zapanuje automatycznie tylko zaatakowac Assada.. Kiedy ten popuscil Kurdom to do akcji przystapila od razu Turcja ,skwapliwie wspomagana przez milujace pokoj zachodnie demokracje.Iranska bomba wysuwa sie na czolo swiatowego problemu ,bo media glosza ,ze Iran zagraza calemu swiatu!Symptomatyczne bylo ujecie ze spotkania Obamy z Netanjahu.Ten pierwszy nie patrzac na goscia cos perorowal a ten drugi patrzyl na niego z wyraznie wsciekla mina na twarzy. Bylem zdumiony, ,jednak Obama ma jakis „nabial”.Co prawda Obama nie wyklucza wyznaczenia jakiejs dead line po przekroczeniu ktorej nastapi atak ,ale na razie stawia na dyplomacje.Nethanjahu sie zzyma ,ze podczas gdy tu sie dyskutuje to tam bomba nabiera realnych ksztaltow,jednakze wiadomo ,ze bez zaprowadzenia demokracjiw Syrii i udzialu USA nic nie mozna zrobic.

 251. Maciej said

  Źródło nie najwyższych lotów, ale retoryka prezydenta Iranu jak najbardziej godna uwagi:

  http://wiadomosci.onet.pl/cnn/prezydent-iranu-w-usa-to-co-sie-wydarzylo-jest-pod,1,5259274,wiadomosc.html

 252. głupia zuzia said

  Coś do śmiechu. Szczególnie zdanie podkreślone przeze mnie. Autor – „Głupia Zuzia” wielu imion.
  Дозволено цензурую
  Admin

  Gajówka czy chce się do tego przyznać czy nie, reprezentuje opcje rosyjskiego zaborcy.Bo jak każde dziecko wie ,byliśmy rozebrani przez trzech zaborców to jest rosje, prusy i austrie.Wpływy tych trzech zaborców w postaci siatki ,szpiegowskiej i wpływu gospodarczego ,działają do dziś i są systematycznie wzmacniane.Oczywiście teraz rządzi opcja prusko-niemiecko,rosyjska bo austriacy są przez nich zdominowani ale weszła strona trzecia czyli USA. No i oczywiście USA zawdzięczamy wolność ale sitwa rządzonca uważa że USA to Zydzi i stara się nam przedstawić wyzwolicieli jako Parchatych Zytków. No i nie dziwi że trzech zaborców pracuje wespół zespół nad utrąceniem wyzwolicieli.Mają pewne argumenty ale fakty są oczywiste.PIS wydaje się być oparty na opcji Amerykańskiej więc jest przez opcje zaborców eliminowany.Najlepiej widać to na przykładzie katastrofy smoleńskiej i każdy kto obserwuje tą sprawe czuje blusa.No i sprawa okazywa się być prosta.USA w przymierzu z Izraelem jest rozgrywane przeciw USA w przymierzu z Polską.No sprawe komplikuje fakt roszczeń Izraela względem Polski.Ale jeśli jesteśmy coś winni komuś to powinniśmy oddać, jeśli są podstawy, a jeśli ktoś jest nam coś winien to też powinien oddać bez dwu zdań.I na tym można oprzeć porozumienie.No ale oczywiście wiadomo że to nigdy nie nastąpi bo stronnictwa trzech zaborców są większe niż stronnictwo Amerykańsko-Izraelskie.Prawdopodobnie pogodzi nas 3 wojna światowa.No ma się rozumieć że za to wszystko zapłaci prosty i najbiedniejszy lud czyli ja i mnie podobni.S poważaniem czas już na mnie tylko szkoda dzieci.Jedyna pociecha w tym że i innym się dostanie w d…pe.

 253. Kapsel said

  Seks tradycyjny

  Według tradycji seks jest po to, aby przedłużyć gatunek, zaś przyjemność z tego wynikająca jest zła, niepotrzebna, wstydliwa, grzeszna. Aby przedłużyć gatunek należy wykonać stosunek płciowy polegający na działaniu mającym na celu połączenie komórek męskich i damskich w ciele kobiety (zapłodnienie). Aby uniknąć przyjemności z tym związanej tradycje tworzą przepisy na stosunek płciowy – który chociaż skuteczny, bo dochodzi do zapłodnienia – jest pozbawiony przyjemności, a nawet więcej: zawiera element nieprzyjemności. Pozycje seksualne są opracowywane przez specjalistów i swoją trudnością przypominają figury tańca na łyżwach. Ważną rolę odgrywają jądra męskie, które powinny przy zderzeniu ze sobą podczas stosunku płciowego wydawać specyficzny dźwięk, podobny do dźwięku, jaki wydaje zabawka nazywana klik-klak. Spotniałe męskie jądra wydają taki dźwięk; mąż może wtedy liczyć ilość kliknięć i być zadowolonym z właściwie i wzorowo wypełnionych obowiązków . Żona w tym czasie myśli o przyszłym dziecku i o pieniądzach potrzebnych do życia. Po stosunku płciowym – aby życie obrzydzić sobie już do końca – maż i żona demonstracyjnie i głośno zawodzą i lamentują.

  Po spełnionym obowiązku prokreacyjnym mąż winien jest udać się do poradni małżeńskiej – aby tam przedstawić doświadczonemu w sprawach prokreacyjnych kierownikowi raport z ostatniego miesiąca życia prokreacyjnego. Głównie chodzi o ilość kliknięć męskich jąder. Zaakceptowaniu raportu przez kierownika w poradni jest równoznaczne z pozwoleniem na prowadzenie dalszego życia prokreacyjnego.

  Żona nie ma obowiązku udawania się do wyżej wymienionej poradni. Do jej obowiązków należy zaś: mycie garów, pranie ubrań, praca zawodowa wykonywana poza mieszkaniem. W trosce o przyszłe potomstwo żonie zaleca się ograniczyć ilość spożywanego alkoholu do niezbędnego minimum, co może prowadzić do trzeźwości.

  Z poradni małżeńskiej mąż przynosi do mieszkania cenne porady, które przekazuje także żonie, na przykład:

  Sposób na zlikwidowanie odoru potu utrzymującego się w mieszkaniu po odbyciu stosunku płciowego – częste otwieranie okien w celu przewietrzenia mieszkania;
  Sposób na odebranie ochoty na stosunek płciowy – jedzenie dużej ilości kokosów ze skorupką.

  Jako bardzo ważny element służący podtrzymaniu więzi pomiędzy partnerami traktowane jest wspólne czytanie broszury otrzymanej przez męża w poradni małżeńskiej p. t. „Przyjąć dar życia – Co? Jak? Dlaczego? Po co?”

  Książka życzeń i zażaleń znajduje się u proboszcza.
  Jeśli proboszcz jest modernista,książka znajduje się u najbliższego lekarza weterynarii

  Opracował
  lekarz weterynarz tradycjonalista.

 254. Siggi said

  253-Kapsel w kwestii zachowania gatunku(…przedluzenie,to malo zgrabne.)bardziej zagmatwal i zaciemnil niz wyjasnil.
  Najsamprzod ja,jako niewierzacy vatykanczyk praktykujacy uznaje za fakt bezporny,niewatpliwy,ze; …zarowno plemnik jak i jajeczko jako komorki plciowe maja…dusze.Dlatego wszelkie wysilki antyabortowe powinny dot.ochrony wszystkich komorek rozrodczych.Kwestia wystepowania dwu stron w boskim akcie poczecia tj…jajeczko -plemnik ma krotka historie-niecale 200lat. Do czasu wynalezienia mikroskopu (1825-30r)panowalo powszechne przekonanie,ze chlop jest…dawca zycia.To durne przekonanie od czasow Adama i Evy polozylo sie strasznym cieniem na pozycji i roli kobiety jako II kategorii ludzi.To w nieco zmienionej formie trwa do dzis.Ze kobieta jest od rodzenia itd.itd.itd.
  Kapsel co by nie pisal,to i tak nie obrzydzi ludziom przyjemnosci z kopulowania,bez ktorej nie byloby dynamiki demograficznej.To jego stanowisko,z tym zaduchem,potem pokopulacyjnym w sypialnii jest z gruntu antynarodowe i niepatriotyczne,co w przypadku demografii w III RP jest pilne i kluczowe.Pozdrawiam z CA-Siggi.

 255. Marucha said

  Coś mi dyskusja wkracza na obszar okołopornograficzny.
  O pewnych sprawach dżentelmeni nie mówią publicznie.

 256. Kapsel said

  Re 254

  proszę poczytać tutaj,wszystko będzie jasne

  https://marucha.wordpress.com/2012/09/24/katolickie-enklawy-powrot-do-normalnosci/#comment-201008

  Pozdrawiam również.

 257. Kapsel said

  Panie Gajowy

  O pewnych sprawach dżentelmeni nie mówią publicznie.

  Tak bardzo się cieszę że Pan wreszcie to powiedział i zauważył.Trzymam Pana za słowo.

 258. z sieci said

  Czy Amber Gold jest przykrywką dla miliardowej afery związanej z informatyzacją kraju

  http://cyklista.wordpress.com/2012/08/23/czy-amber-gold-jest-przykrywka-dla-miliardowej-afery-zwiazanej-z-informatyzacja-kraju/

 259. 166 bojkot tvn said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/37140-jak-skuto-i-wrzucono-do-celi-narzeczona-piotra-staruchowicza-za-co-naprawde-skazano-autora-strony-antykomor-nasz-wywiad-z-red-pawlem-nowackim-z-blizej
  ………
  Jak ujawnił w rozmowie z wPolityce.pl Jan Pospieszalski, w programie pojawi się nowy wątek w głośnej sprawie Piotra Staruchowicza „Starucha” – nieformalnego lidera kibiców warszawskiej Legii, od wielu miesięcy przetrzymywanego w areszcie, wcześniej autora hasła „Donald matole, twój rząd obalą kibole”:
  ……..

 260. 166 bojkot tvn said

  Ciekawe, czy i kiedy JV Rostowski sprzeda swój urząd ministra i ewakuuje się do londyńskiego City?
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13355&Itemid=1

 261. maria said

  czy to prawda http://zenobiusz.wordpress.com/2012/09/26/waznewazne-usa-mowia-nie-izraelowi/

  Ot, pogadają i przestaną i nic się nie zmieni. – admin

 262. GloriaTV said

  Robert Teodor Kudła o Żydach w Polsce – Słowianie i Stowarzyszenie Ofiar Wojny w Katowicach
  http://gloria.tv/?media=228698

 263. Teresa said

  Dr Marek Ciesielczyk ujawnia polonijnych esbeków w Chicago

 264. Kapsel said

  A. Walentynowicz – nieznany wywiad 4/4

  http://www.youtube.com/results?search_query=A.+Walentynowicz+-+nieznany+wywiad+4%2F4+&oq=A.+Walentynowicz+-+nieznany+wywiad+4%2F4+&gs_l=youtube-reduced.12…43343.43343.0.44908.1.1.0.0.0.0.27.27.1.1.0…0.0…1ac.2.0qUSHluWOTk

 265. 166 bojkot tvn said

  http://obradysejmu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=45

 266. 166 bojkot tvn said

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/75236,katyn-przed-wielka-izba-trybunalu-w-strasburgu

  Katyń w Wielkiej Izbie w Strasburgu

  Dziś (27.09.2012 r.) Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Rodziny Katyńskie otrzymały informację, że odwołanie,

  które krewni ofiar złożyli 3 lipca przed
  Trybunałem Praw Człowieka, dotyczące pkt. 2 mówiącego
  o nie uznaniu zbrodni katyńskiej za ludobójstwo,

  zostało przyjęte.

  Sprawa będzie rozpatrywana przez Wielką Izbę Trybunału Europejskiego w składzie 17 sędziów, z wykluczeniem sędziów reprezentujących
  Rosję, Ukrainę oraz Czechy, które to zawiązały koalicję
  by zablokować złożoną skargę.

 267. 166 bojkot tvn said

  http://macgregor.nowyekran.pl/post/75244,tusk-klamco-wyp-laj
  Tusk, klamco, wyp*****laj!
  Krotko, bo szkoda slow: takiego lajdaka na takim stanowisku wspolczesny swiat w naszej czesci Europy jeszcze nie widzial.
  Klamca i zaprzaniec wyszedl w koncu z szafy i powiedzial dzis w Sejmie:
  “Ta sprawa zasługuje na więcej niż na polityczną młóckę, dlatego być może to jest ten dzień, kiedy powinniśmy sobie wyraźnie powiedzieć: pracujemy, pracujemy w skupieniu, nie musimy ustępować własnym argumentom, ale kończymy wojnę w sprawie katastrofy”
  Sluchaj, matole, klamco i sprzedawczyku: nigdy nie bylo zadnej wojny polsko-polskiej, nie bylo zadnej politycznej mlocki ( pomijam tu slownictwo na poziomie rozmowy ze szwagrem przy wodce i grillu ).
  Byly tylko dwie postawy: twoja i twojego rzadu, postawa klamstwa, klamstwa, klamstwa, uciszania, zastraszania, zamiatania pod dywan i jeszcze raz klamstwa.
  Druga postawa, to ludzi o roznych pogladach politycznych, chcacych poznac prawde.
  I tylko tyle.
  ……….

 268. VS said

  Usraelski lobbysta – potrzebujemy operacji falszywej flagi aby zaczac wojne z Iranem

 269. 166 bojkot tvn said

 270. 166 bojkot tvn said

 271. 166 bojkot tvn said

  Znowu cuda z linkami
  Miął być wykład G.Brauna: Wiadomości jawne – Pan Grzegorz Braun – 23 września 2012; a pokazuje sie zupełnie coś innego

 272. z sieci said

  A. Walentynowicz – nieznany wywiad 1,2,3,4

 273. z sieci said

  Czyzby prawda o ks.Zaleskim-Isakowiczu?????

 274. Maciej said

  Słuchając Radia M przed chwilą usłyszałem, że jest szansa na powołanie komisji obywatelskiej w sprawie zbrodni smoleńskiej … Smutne, że w Radiu M już przesądzono sprawę i używana jest taka retoryka przez prowadzących audycje …

 275. Marucha said

  Re 274:
  Duch prof. Szaniawskiego wciąż unosi się w pomieszczeniach redakcji.

 276. osoba prywatna said

  Coś dla jarających szlugi:
  Co pozostaje po spaleniu 400 papierosów ( napisy pl )

 277. najnowszy model terminatora said

  Polecam te 2 artykuły o systemowym niszczeniu tradycyjnego społeczeństwa w Polsce przez aparat III Rzeczy:
  http://nczas.com/publicystyka/szymowski-tresowanie-rodziny/
  http://nczas.com/publicystyka/sommer-jak-panstwo-morduje-dzieci/

 278. 166 bojkot tvn said

  Po wczorajszej burzy w sejmie i przeprosinach Tuska archiwalny filmik jakże aktualny:

 279. Marucha said

  Re 278:
  Smoleńsk, Katyń, rusofobia.
  Na tym kończy się polska patriotyczność.
  Polskiego patrydiotę g…o obchodzi, że Polska została rozgrabiona, podbita politycznie i gospodarczo, że jest celowo demoralizowana, że w sądzie nie wiadomo, kto jest bandytą, a kto sędzią.
  Polski patrydiota umie tylko „walczyć z komunizmem”, z „sowietami” i odmieniać Katyń-Smoleńsk przez wszystkie przypadki.
  Smoleńska to Polska winna się WSTYDZIĆ!
  Kto pakuje tylko ludzi z rządu do jednego samolotu?

 280. 166 bojkot tvn said

  279/Marucha
  Otóż tu nie chodzi o Katyń, ani nawet Smoleńsk
  Tu chodzi o WIELKIE KŁAMSTWO I OSZUSTWO, którego emanacją jest Tusk Komorowski Kopacz, Schetyna, najwięksi zbrodniarze i złodzieje w najnowszej historii Polski.

 281. p.e.1984 said

  Ad. 280
  Nie, tu nie chodzi o wielkie kłamstwo. Jakie ma znaczenie, czy powodów do eliminacji PO z zycia politycznego jest 1000 czy 1001?
  O co tu chodzi? O to, żeby na dobijaniu PO mogła się tuczyć tylko z góry wyznaczona przez „grupę trzymającą władzę” po 1989 partia – żydosyjonistyczna atrapa polskiego ruchu patriotycznego pod kryptonimem PiS.

 282. 25godzina said

  @Bojkot… (278)

  Skąd w ogóle ten koleś się nagle wziął od razu na „pierwszej linii”? Kim on jest? Kto go zna? Co sobą reprezentuje? Krótko mówiąc… kto go tam postawił i po co?

 283. Greg said

  Hmm, co się dzieje? Zniknął mój komentarz artykułu „Pomorski Katyń”…

 284. Marucha said

  RE 280:
  To kłamstwo nie jest ani pierwszym, ani jedynym, ani nawet największym kłamstwem tego rządu. Cały ten rząd to jedno wielkie kłamstwo, oszustwo i po prostu zbrodnia zdrady stanu.
  Jak słusznie zauważył Pe1984 (#281) chodzi o to, aby wypromować PIS, jadąc nieustannie na jednym temacie – smoleńskim.

  Re 283:
  Nic nie ma w kolejce do moderacji.

 285. 166 bojkot TVN said

  Pełe zapis wczorajszej debaty sejmowej, czyli jak PO promowało PiS
  http://vod.gazetapolska.pl/2462-pelny-zapis-debaty-sejmowej

 286. Siggi said

  Cos troche po zydowsku;
  W GW zwalniaja,to znaczy,ze co beda przyjmowac?

  Od afery Rywina GW „kladzie sie”.Kto przyzwoity nie bierze tego do rak. A za co siedzial Rywin?Moze mi ktos pomoze pojac-zrozumiec.

 287. najnowszy model terminatora said

  Hiszpanie używają czasu jako waluty:
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpanie;tworza;alternatywne;pieniadze;poza;obiegiem;euro,139,0,1148811.html

 288. Rysio said

  Czas to pieniądz – dlatego też mamy oprocentowane pożyczki.

 289. 166 bojkot TVN said

  Z PRYWATNEJ POCZTY OSTRZEŻENIE PRZED GMO:

  Przeklad w czesci z angielskiego.
  „Jedzenie genetycznie zmodyfikowanej (GM) kukurydzy oraz sladowa ilosc sztucznego nawozu/chwastobojczego „Roundup” Monsanto spowodowalo u szczurow /myszy przerazajace nowotwory, rozlegle szkody narzdow i przedwczesna smierc. Jest to szokujaca konkluzja nowych badan wnikajacych z dlugoterminowego badania efektow spozywania genetycznie zmodyfikowanej prze Monsanto kukurydzy.

  Oto niektóre z szokujacych ustalen z badania:

  50% samcow i 70% samic spotkala przedwczesnej smierc.

  Szczury, które pily sladowe ilosci Roundup (na poziomach prawnie dozwolonych w sieci wodociagowej) mialy 200% do 300% wzrostu duzych guzów.

  Szczury karmione kukurydza GM i sladowa iloscia Roundup doznaly powaznych obrazen w tym organicznego uszkodzenia watroby i uszkodzenia nerek.

  Badano szczury karmione NK603, odmiany kukurydzy GM Monsanto, która jest uprawiana w Ameryce Pólnocnej i powszechnie uzywana w zywieniu zwierzat i ludzi. Jest to ta sama kukurydza uzywana w bazie platków sniadaniowych, tortilla kukurydziana i frytki i przekaski kukurydziane.

  „To badanie pokazuje nadzwyczajna liczbe guzow rozwijajacych sie wczesnie i bardzo agresywnie szczegolnie u samic. Jestem wstrzasniety skrajnie negatywnymi skutkami zdrowotnymi.” – Dr Michael Antoniou, biolog molekularny, Królewski College London.

  „Mozemy spodziewac sie, ze spozycie kukurydzy GM i Roundup herbicyd (chwastobojczy) jest istotnym naruszaniem zdrowia ludzkiego.” – Dr Antoniou.

  „Po raz pierwszy przetestowano dlugoterminowo karmenie zwierzat GM kukurydza i przetestowano chwastobojczy nawoz Monsanto. Wyniki sa niezmiernie powazne.
  U samców szczurów stwierdzono zaburzenia watroby i nerek w tym nowotwory i co gorsze, u samic szczurów byly guzy sutek a co bylo jeszcze bardziej zatrwazajace to to, ze pod koniec obserwacji 80% mialo guzy sutek.” – Patrick Holden, dyrektor Sustainable Food Trust.”

  Calosc w oryginale lacznie ze zdjeciami fotograficznymi.
  http://www.naturalnews.com/037249_GMO_study_cancer_tumors_organ_damage.html

  Przypis tlumacza. Umierajacemu niewielka to roznica umierac w nieswiadomosci czy z powodu nieswiadomosci. Dla zyjacych jeszcze, wyglada na to, ze tez nie ma roznicy.
  Juz newiele jest pozywienie nie zmodyfikowano genetycznie lub zatrutego „osiagnieciami” przemyslu spozywczego czy farmaceutycznego firmy Monsanto i innych.
  Nawozy sztuczne, chwastobojcze, owadobojcze i inne chemikalia to od ogromnych pol do trawnikow przydomowych.
  Niewiele jest juz pozywienia jeszcze nie zatrutego albo owocow roslin nie zmodyfikowanych genetycznie. Proces trwa. Lekarze milcza zadowoleni z przyplywu pacjentow ktorych nie potrafia wyleczyc ale lecza. Swiat medyczny prosperuje bardzo dobrze w takim stanie.
  Organizmy odpornosciowe ( immunologiczne) zamiast uodporniac niszcza komorki ktore maja chronic, najlepiej nerwowe ukladu centralnego. Zapewnia to sukces zwolnionego niszczenia calego organizmu. Swiat medyczny mowi ze nie zna przyczyny tego i leczenia tego ale leczy wiedzac ze nie wyleczy a ze to chroniczne to tym lepszy byznes.

  Wietnam to dosyc stara rzecz jak na jedno pokolenie. Irak, Jugoslawia, Afganistan i wiele innych ludobojstw to tysiace mil do Ameryki. Zginely w tym takze tysiace Amerykanow z powodu niewiedzy ale czekaja jeszcze trumny dla Amerykanow na terenie Ameryki. ( j.angielski )
  http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/fusion-centers-fema-camps-and-martial-law-conspiracy-fact-or-theory_12042010

  Technologia zamieniania w pyl stali, betonu, skal jest gotowa a wiec „trumny” beda potrzebne tylko w szesci. (wiezowce 9/11 WTC takze Fukuszima.)
  Ameryka ma zniszczyc sie samobojczo. Nawet obecny jej stan kierowany przez „Eskimiojczykow” jest wadliwy. Potrwa to jedk troche bo tych „Eskimojczykow” jeszcze musi Ameryka finansowac, zywic koszernie i ochraniac.

  WW

 290. greg said

  Widzę, że wszyscy poszli na demonstrację, to ja przez chwilkę popilnuję gajówki 🙂 Tylko dziwi mnie, że bełkotka nie jest tam już od 5 rano (chyba że pisze z urządzenia mobilnego)

 291. Radoslaw37 said

  …w poniedziałek nowy kandydat na premiera, Jarek już ogłosił jak zwykle w swoim żywiole (przemówienie mocne i zdecydowane:):))

 292. 166 bojkot TVN said

  290/Greg
  Musisz się żałosny dupku dowartościować? Inaczej nie masz szans?

 293. 166 bojkot TVN said

  http://195.94.205.211/trwam

 294. 166 bojkot TVN said

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=4
  Cwaniactwo Żydów i głupota Polaków (raczej qrestwo Żydów i kościelna naiwność Polaków)
  Bo jak inaczej można nazwać ich sposób na życie, to dzięki temu żyją jak panowie i świetnie sobie radzą. Grabią, plądrują w majestacie prawa, które tworzą dla nich ich marionetki, mają swoje, od wieków dopracowane sposoby na wszelkiej maści przeciwników, no może na nie wszystkich. Problemy mieli od dawna z Polakami, i nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.

  Polska, dawna Polska to był naród inteligentny, naród osobowości w pełnym tego słowa znaczeniu i tutaj był problem, bo człowiek – osobowość to taka istota, której trudno jest cokolwiek wmówić, oszukać, „wymarketingować”, czyli w prostej mowie wykantować. A cały „biznes” żydowski polega na kantowaniu.

  Nie żebym nie lubił żydów jako takich, narodowość jest mi obojętna, ja patrzę na człowieka i oceniam jego czyny. I po czynach oceniam. A oceniać jest co, bo pewna grupa tej narodowości stworzyła swój własny świat i ten ich świat stara się zapanować nad światem innych. Było to dawno i trwa nadal, ulegali im wszyscy, nawet Hitler, ale nie ulegali im Polacy – naród, który ich przygarnął, gdy inni się ich wyzbywali.

  Ale stało się coś dla żydostwa dobrego, sprzyjającym dla nich zdarzeniem w dziejach naszego narodu było przejęcie władzy nad naszym krajem przez chwasty. Aby do tego doszło, i chwasty mogły „przerosnąć” drzewa, musiały pierwej te drzewa wykarczować. I stało się, „wykarczowano” cała polska inteligencję.

  Żydzi poczuli się w Polsce jak w puchu, oczywiście nie przyznawali się do swego pochodzenia, bo, po co? Rżnąc polaka jest lepiej, „zarabia” się na tym dwójnasób. Przykładem niech tutaj będzie wielmożny Geremek. Ani mu przez myśl nie przeszło by „pochwalić” się swoim pochodzeniem, a tym bardziej ogłosić, że to Geremkowie narażając swoje życie chronili go, wychowywali, uczyli chcąc by stał się dobrym patriotą. I co się stało, miast patrioty mamy sprzedawczyka szkalującego na każdym kroku Polskę i polaków.

  To tacy ludzie jak Geremek wymyślili cwany chwyt na dorastające nowe młode polskie elity. Antysemityzm – to dzięki niemu, dzięki zwykłemu głoszeniu tego twierdzenia, że Polacy są antysemitami, żydkom dzisiaj żyje się świetnie w naszym kraju. Bo niechby ktoś powiedział, że żydów należy traktować jak wszystkie mniejszości, i w wyborach do sejmu niech startują jak mniejszość niemiecka, zaraz sprawy znalazłyby się w sądach, a oskarżenie brzmiałoby – antysemita. No dla uwiarygodnienia podawali sobie polskie paszporty, od wieków noszą nie swoje a spolszczone nazwiska, czasami znane nazwiska.

  Tak to jest moi mili, dobrą broń, a raczej tarczę wymyślili sobie ci cwaniacy po to by żyć w naszym kraju jak u Pana Boga za piecem. A nas zmuszają tym sposobem miast do obrony przed ich szwindlami i machlojkami do walki o dobre imię polaków, do udowadniania czegoś, czego nigdy udowodnić nie będziemy mogli, bo czym bardzie się będziemy starać tym im przybywać będzie argumentów za tym że jesteśmy antysemitami.

  Opamiętajmy się więc i przestańmy zajmować tym ich pluciem, bo czym bardziej się tym zajmujemy tym bardziej w to przygotowane przez żydów bagno się zagłębiamy. Po prostu pluńmy na te ich kalumnie, ale za to szczegółowo i dokładnie patrzmy im na ręce i gromadźmy solidne dowody na łamane przez nich prawo, wówczas plucie antysemityzmem im nie pomoże.

  Teraz jest jak jest, jasność widzenia ich przekrętów przysłania nam honor walki ze szkalowaniem i nazywaniem nas antysemitami. Gdy potraktujemy to, jako dziecinadę znowu przejrzymy na oczy, a zdziwicie się wówczas, co się wam ukarze bardzo jasno i wyraźnie. Teraz żydzi pozostawiając nas we mgle antysemityzmu tak się rozbestwili, że przejmują władzę nad naszym narodem, rządzą nami, grabią nasze majątki a żeby było jeszcze ciemniej coraz częściej i silnie plują na nas nazywając nas antysemitami.

 295. 166 bojkot TVN said

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=4
  Cwaniactwo Żydów i głupota Polaków (raczej ‚Qrestwo Żydów i kościelna naiwność Polaków” – 166)

  Bo jak inaczej można nazwać ich sposób na życie, to dzięki temu żyją jak panowie i świetnie sobie radzą. Grabią, plądrują w majestacie prawa, które tworzą dla nich ich marionetki, mają swoje, od wieków dopracowane sposoby na wszelkiej maści przeciwników, no może na nie wszystkich. Problemy mieli od dawna z Polakami, i nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.

  Polska, dawna Polska to był naród inteligentny, naród osobowości w pełnym tego słowa znaczeniu i tutaj był problem, bo człowiek – osobowość to taka istota, której trudno jest cokolwiek wmówić, oszukać, „wymarketingować”, czyli w prostej mowie wykantować. A cały „biznes” żydowski polega na kantowaniu.

  Nie żebym nie lubił żydów jako takich, narodowość jest mi obojętna, ja patrzę na człowieka i oceniam jego czyny. I po czynach oceniam. A oceniać jest co, bo pewna grupa tej narodowości stworzyła swój własny świat i ten ich świat stara się zapanować nad światem innych. Było to dawno i trwa nadal, ulegali im wszyscy, nawet Hitler, ale nie ulegali im Polacy – naród, który ich przygarnął, gdy inni się ich wyzbywali.

  Ale stało się coś dla żydostwa dobrego, sprzyjającym dla nich zdarzeniem w dziejach naszego narodu było przejęcie władzy nad naszym krajem przez chwasty. Aby do tego doszło, i chwasty mogły „przerosnąć” drzewa, musiały pierwej te drzewa wykarczować. I stało się, „wykarczowano” cała polska inteligencję.

  Żydzi poczuli się w Polsce jak w puchu, oczywiście nie przyznawali się do swego pochodzenia, bo, po co? Rżnąc polaka jest lepiej, „zarabia” się na tym dwójnasób. Przykładem niech tutaj będzie wielmożny Geremek. Ani mu przez myśl nie przeszło by „pochwalić” się swoim pochodzeniem, a tym bardziej ogłosić, że to Geremkowie narażając swoje życie chronili go, wychowywali, uczyli chcąc by stał się dobrym patriotą. I co się stało, miast patrioty mamy sprzedawczyka szkalującego na każdym kroku Polskę i polaków.

  To tacy ludzie jak Geremek wymyślili cwany chwyt na dorastające nowe młode polskie elity. Antysemityzm – to dzięki niemu, dzięki zwykłemu głoszeniu tego twierdzenia, że Polacy są antysemitami, żydkom dzisiaj żyje się świetnie w naszym kraju. Bo niechby ktoś powiedział, że żydów należy traktować jak wszystkie mniejszości, i w wyborach do sejmu niech startują jak mniejszość niemiecka, zaraz sprawy znalazłyby się w sądach, a oskarżenie brzmiałoby – antysemita. No dla uwiarygodnienia podawali sobie polskie paszporty, od wieków noszą nie swoje a spolszczone nazwiska, czasami znane nazwiska.

  Tak to jest moi mili, dobrą broń, a raczej tarczę wymyślili sobie ci cwaniacy po to by żyć w naszym kraju jak u Pana Boga za piecem. A nas zmuszają tym sposobem miast do obrony przed ich szwindlami i machlojkami do walki o dobre imię polaków, do udowadniania czegoś, czego nigdy udowodnić nie będziemy mogli, bo czym bardzie się będziemy starać tym im przybywać będzie argumentów za tym że jesteśmy antysemitami.

  Opamiętajmy się więc i przestańmy zajmować tym ich pluciem, bo czym bardziej się tym zajmujemy tym bardziej w to przygotowane przez żydów bagno się zagłębiamy. Po prostu pluńmy na te ich kalumnie, ale za to szczegółowo i dokładnie patrzmy im na ręce i gromadźmy solidne dowody na łamane przez nich prawo, wówczas plucie antysemityzmem im nie pomoże.

  Teraz jest jak jest, jasność widzenia ich przekrętów przysłania nam honor walki ze szkalowaniem i nazywaniem nas antysemitami. Gdy potraktujemy to, jako dziecinadę znowu przejrzymy na oczy, a zdziwicie się wówczas, co się wam ukarze bardzo jasno i wyraźnie. Teraz żydzi pozostawiając nas we mgle antysemityzmu tak się rozbestwili, że przejmują władzę nad naszym narodem, rządzą nami, grabią nasze majątki a żeby było jeszcze ciemniej coraz częściej i silnie plują na nas nazywając nas antysemitami.

  A aby było jeszcze śmieszniej wykorzystują nas i naszych sojuszników w walce ze swoim wrogiem, który ich ośmieszył wywalając Sorosa z Białorusi. To przecież zwycięzcy ostatnich wyborów otrzymali jeszcze zanim powstał oficjalnie rząd, prikaz by w pierwszym rzędzie zająć się Białorusią. Stąd pierwsza podróż premiera na Litwę i powstanie BielSat-u.

  Przejrzyjcie na oczy, nie dajcie się oślepiać cwaniakom dążącym do powalenia narodu polskiego na kolana, wpędzenia nas do szamba. Przypomnijcie sobie naszych rodaków, którzy ginęli za naszą Wolność, Boga, Honor i Ojczyznę. Przypomnijcie sobie ilu polaków zostało zamordowanych tylko, dlatego że chronili żydów, że opiekowali się ich dziećmi ukrywając przed Niemcami. Przecież wiecie dobrze, ale oni tego nie chcą pamiętać, nie pamięta tego nawet Geremek, a powinien bo jest jednym z, wielu którym życie uratowali właśnie Polacy.

  Rozwagi Polacy, rozwagi nie dawajcie sie wpędzać w maliny.
  Przemysław Kudliński

 296. Inkwizytor said

  No wlasnie Belkotka, nie badz taka cwana 🙂

 297. 25godzina said

  @ 296

  Słyszałeś o tym: http://tiny.cc/ABWkibice

  To teraz powiedz, jaka jest szansa że w Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa, czy w OZSK nie ma konfidentów? Jeśli są gdzieś na prowincji to czy ABW mogłaby sobie pozwolić, żeby nie mieć swoich ludzi w stolicy?

  Oczywiście, że nie i to by tłumaczyło, dlaczego w Warszawie z jakiegoś niezrozumiałego powodu ma być tylko jeden klub, jedna krysza pod która zagania się kibiców przekonanych, że to klub założony w Warszawie w roku 1916, że jest to środowisko patriotyczne i w ogóle obdarzone wszelkimi możliwymi cnotami.

 298. Inkwizytor said

  Boomchacha odkup zniszczine wience i znicze zniszczone przez kryptobolszewickie bydlo z K6

 299. 25godzina said

  Sowiecki CWKS ma z Warszawą tyle wspólnego co Chazarowie z Palestyną. Z tymi wieńcami to śmieszniejszy jesteś od parchów i ich holokaustu. Sami je składają i sami kradną a potem przygłupy obnoszą swoje aj-waj po różnych forach.

 300. Rysio said

  re 292. Nasza PISiura (bełkotka ) o żydowskim PISie zapomina tylko gdy mamy gruppen-sex.

 301. greg said

  OK, bojkotka, przepraszam!!! Ja za to byłem z aparatem i zdjęcia zrobiłem 🙂 Jak je wgram, co coś może tutaj wstawię, żeby każdy mógł sobie looknąć.

 302. greg said


  Nie… to tylko obrona telewizji trwam…


  jak tam by się chcieli zaczaić na rządzących, to oni mogą spać spokojnie.


  hmm, takich transparentów się nie spodziewałem


  Patronko UE módl się za nami


  Był tam nawet jeden pan, co Pająki sprzedawał. Nie widziałem dwóch znanych mi tytułów – „Ostatni transport do Katynia” z Lechem Kaczyńskim w jarmułce na okładce i „Dwa pogrzeby, jeden wstyd”. Przypuszczam, że te rozeszły się najszybciej.


  Miałeś chamie złoty róg!


  Zobaczcie kogo sfotografowałem. Niestety tylko zdjęcie – nie udało mi się dotknąć szat jego 😦


  Patrzcie, patrzcie, kto tam był! Co prawda tylko trzech, żeby było komu nieść ten transparent (czyżby kompania karna?), ale zawsze…


  O dziwo widziałem tylko dwa transparenty ze smoleńskiem!!! Gdzieś jeszcze dostrzegłem „Żądamy prawdy”. Wszystko na to wskazuje, że ci ludzie już znają prawdę i już jej nie żądają.


  Było nawet trochę patriotycznie…


  A tutaj logiczna zagadka… Może w powiększeniu:


  który z tych panów nie pasuje do dwóch pozostałych?

 303. greg said

  hmm, wstawiłem linki do kilku fotek. Czy ten cms odrzuca tego typu wiadomości?

 304. greg said

  spróbuję jeszcze raz, tym razem w porcjach po 3 sztuki:


  Nie… to tylko obrona telewizji trwam…


  jak tam by się chcieli zaczaić na rządzących, to oni mogą spać spokojnie.


  hmm, takich transparentów się nie spodziewałem

 305. greg said


  Patronko UE módl się za nami


  Był tam nawet jeden pan, co Pająki sprzedawał. Nie widziałem dwóch znanych mi tytułów – „Ostatni transport do Katynia” z Lechem Kaczyńskim w jarmułce na okładce i „Dwa pogrzeby, jeden wstyd”. Przypuszczam, że te rozeszły się najszybciej.


  Miałeś chamie złoty róg!

 306. greg said


  Zobaczcie kogo sfotografowałem. Niestety tylko zdjęcie – nie udało mi się dotknąć szat jego 😦


  Patrzcie, patrzcie, kto tam był! Co prawda tylko trzech, żeby było komu nieść ten transparent (czyżby kompania karna?), ale zawsze…


  O dziwo widziałem tylko dwa transparenty ze smoleńskiem!!! Gdzieś jeszcze dostrzegłem „Żądamy prawdy”. Wszystko na to wskazuje, że ci ludzie już znają prawdę i już jej nie żądają.

 307. greg said


  Było nawet trochę patriotycznie…


  A a na koniec logiczna zagadka… który z tych panów nie pasuje do dwóch pozostałych?

 308. 166 bojkot TVN said

  http://niepoprawni.pl/blog/208/napieta-sytuacja-pod-tvp-idzcie-tam
  http://solidarni2010.pl/11080-miasteczko-namiotowe-solidarnych-2010-plac-powstancow-warszawy.html

 309. 166 bojkot TVN said

  Ciekawe KTO Z IMIENIA I NAZWISKA PRZEKAZAŁ DO AFGANISTANU NASZE PIENIĄDZE?
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/okragla-suma-od-polski-dla-wschodnich-sasiadow-i-afganistanu,1847728

  Okrągła suma od Polski dla wschodnich sąsiadów i Afganistanu
  Sobota, 29 września (16:36)

  W minionym roku Polska przeznaczyła na pomoc rozwojową 1,2 mld zł, z czego na pomoc dwustronną – 261 mln zł. Naszymi priorytetami w dziedzinie pomocy rozwojowej są kraje Partnerstwa Wschodniego, Afganistan oraz kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Ważny element naszej pomocy to wsparcie dla demokratyzacji tych państw.
  Raport o polskiej pomocy rozwojowej w 2011 r. przedstawiła w sobotę podczas V Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie wiceszefowa MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  Jak podkreślała, pomoc rozwojowa to szczególna dziedzina m.in. z tego względu, że Polska sama nadal boryka się z biedą, a jednocześnie przeznacza środki, by pomagać innym. Jej zdaniem, prezentacja efektów działań w 2011 roku pokazuje, że jednak warto pomagać.

  Z raportu wynika, że Polska przekazała w 2011 r. na pomoc rozwojową 1,24 mld zł. Zdecydowaną większość tej sumy, bo 978 mln zł wydano w ramach współpracy wielostronnej. Pieniądze te trafiły m.in. do budżetu ogólnego UE i zostały przeznaczone na pomoc rozwojową realizowaną przez Komisję Europejską (803 mln zł).

  Niemal 24 mln zł przeznaczono na dofinansowanie systemu Narodów Zjednoczonych, w tym takich instytucji jak m.in. Światowa Organizacja Zdrowia, czy Międzynarodowa Organizacja Pracy

  W 2011 r. Polska po raz pierwszy przekazała środki (130,6 mln zł) na Europejski Fundusz Rozwoju (ang. EDF).

  Na pomoc w wymiarze dwustronnym przeznaczono w ub.r. 261 mln zł. Wsparciem zostały objęte w szczególności kraje Partnerstwa Wschodniego, Afganistan oraz kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

  Najważniejsze dla MSZ jest wsparcie krajów Partnerstwa Wschodniego.

  Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz argumentowała, że dobrze rozumiemy potrzeby rozwojowe tych państw. – Nie ma możliwości trwałego rozwoju w tym regionie bez demokracji – mówiła Pełczyńska-Nałęcz. Dlatego – dodała – chcemy nadawać impuls demokratyczny bądź wspierać procesy demokratyzacyjne, oferując m.in. polskie wzorce.

  Kraje Partnerstwa Wschodniego to: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina. Program PW został opracowany przez Polskę i Szwecję. Jego głównym celem jest zbliżenie tych państw do UE m.in. poprzez ustanowienie politycznego stowarzyszenia oraz pogłębionych i kompleksowych stref wolnego handlu.

  Jak mówiła Pełczyńska-Nałęcz, poza krajami PW, Polska stosunkowo dużo środków – 30 mln zł – przeznaczyła na projekty rozwojowe w Afganistanie. Działania w tym kraju – dodała – skierowane są na budowanie potencjału administracji afgańskiej, odbudowanie infrastruktury i wsparcie przedsiębiorczości.

  – Wszędzie tam, gdzie jest deficyt demokracji, proponujemy tę naszą opowieść; jeśli jesteśmy zapraszani, przyjeżdżamy. Tak się dzieje wśród opozycji białoruskiej, w Afryce Północnej, w Libii, Egipcie, w Tunezji, Birmie, ale też w Gruzji, Mołdawii, czy nawet na Ukrainie – wyliczał wiceminister Jerzy Pomianowski . Zaznaczył jednak, że priorytetem jest nasze najbliższe sąsiedztwo.
  ******************************************************
  CZY KTOŚ JEST W STANIE WYTŁUMACZYĆ O CO CHODZI W TEJ INFORMACJI????
  Czy pani żona Nałęczowa uważa, że rozwój „tych państw” jest ważniejszy od fizycznej egzystencji setek tysięcy , milionów Polaków?????? Bo przez wyprowadzenie tych i innych pieniędzy wielu z nas znajdzie się pod mostem, na bruku, bez środków do życia i bez jedzenia. Czy ten rząd składa się z takich idiotek i idiotów?????
  ?
  Czy to jest główny kierunek polityki tego q-rządu

 310. 166 bojkot TVN said

  PRZEMÓWIENIE OJCA DRA T.RYDZYKA NA MARSZU W WARSZAWIE
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/75400,przemowienie-o-tadeusza-rydzyka

 311. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2012-09-29 (sobota) @ 23:26:26

 312. 166 bojkot TVN said

 313. 166 bojkot TVN said

  do 309 Ilustracja w przemówieniu red. W.Reszczyńskiego

 314. Kibic said

  Platforma Obywatelska klamstwem stoi !
  niedziela, 30 września 2012 15:06

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 315. 166 bojkot TVN said

  http://antykomor.pl/komorowski-gdybym-mial-forse-w-kieszeni/
  (….)
  Wystarczy przypomnieć, że utrzymanie dworu hrabiego „Bula” w 2011 roku kosztowało ponad 170 milionów złotych (utrzymanie królowej Elżbiety II – 140 mln złotych) czyli prawie tyle ile zakup nowego Boeinga 737 (180 mln złotych)! Komorowski pieniądze ma tylko nie potrafi się nimi rządzić.

  Nie wspomnę już słowem o tym, że mimo zapowiedzi walki z biurokracją, w latach 2008-2012 zatrudnienie w administracji rządowej za rządów PO wzrosło niemal o 20 tysięcy urzędników! To mniej więcej tyle ile mieszkańców liczą Pułtusk, Strzelce Opolskie, Tomaszów Lubelski, Trzebinia, czy Wieliczka.

  Rozrost biurokracji pociąga za sobą podniesienie kosztów jej utrzymania. Wydatki na administrację rządową w latach 2008-2012 wzrosły o 10,6 mld zł. Przeciętny podatnik płaci na administrację rządową średnio 1034 zł rocznie! Gdyby partia obecnego prezydenta nie trwoniła pieniędzy podatników w tak bezmyślny sposób to na nowy samolot pieniądze by były – i to nie jeden – za 10 miliardów złotych można sobie sprawić całą flotę!

  Bronisław Komorowski woli jednak mamić ludziom oczy mówiąc, że on „forsy nie ma” niż powiedzieć prawdę o sposobie sprawowania władzy przez „jego” kolegów z partii.

 316. greg said

  „Który inteligentny człowiek walczyłby jedną bombą z 5 tys. bomb USA?”

  – Nie wierzymy w broń nuklearną. Jesteśmy jej przeciwni – zapewnił w rozmowie z amerykańską telewizją CBS Mahmud Ahmadineżad, prezydent Iranu – podaje tvn24.pl

  Pytany przez dziennikarkę o to, dlaczego nie zaprzeczył, że Iran buduje broń jądrową, Ahmadineżad był wyraźnie poirytowany. – A ile razy ja mam to powtarzać? – spytał retorycznie.

  Naciskany przez Amerykanów prezydent nie miał ochoty odpowiadać na pytanie, czy jego kraj buduje bomby atomowe. Odpowiedział pytaniem. – Ale co byśmy z nimi zrobili? Wyobraźmy sobie, że mamy tę broń nuklearną. I co wtedy byśmy z nią zrobili? – mówił Ahmadineżad. – Który inteligentny człowiek walczyłby jedną bombą z pięcioma tysiącami bomb amerykańskich?

  Więcej:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ktory-inteligentny-czlowiek-walczylby-jedna-bomba-z-5-tys-bomb-usa,278836.html

 317. Obudź się Polsko said

  Ponad 100 tys. uczestników marszu „Obudź się Polsko”, a w tle audycja Skowrońskiego w Radiu Wnet

 318. Ad.317

  Obudź się Polsko, bo zagrożone jest dokończenie realizacji misternego planu …

  Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%e2%80%9erzeczypospolita-obojga-narodow%e2%80%9d/

  „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.
  .
  „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość” – Premier Izraela Beniamin Natanyahu, Jerozolima 23 luty 2011 r. – na powitanie premiera RP Donalda Tuska wraz z jego rządem.

  Niebotyczny rozrost biurokracji jest wynikiem wepchnięcia Polski do UE.
  Wszystkim zaś powinno być wiadomym, że m.in. PiS wszelkimi sposobami pchał Polskę do UE.

 319. najnowszy model terminatora said

  @318
  „Niebotyczny rozrost biurokracji jest wynikiem wepchnięcia Polski do UE.
  Wszystkim zaś powinno być wiadomym, że m.in. PiS wszelkimi sposobami pchał Polskę do UE.”

  Dokładnie. Polecam ten filmik z Cejrowskim:

 320. najnowszy model terminatora said

  Urban zaczął wrzucać filmiki na You Tube z własnym pyskiem. Oto przykład (nie wiadomo, czy się śmiać, czy wyrzygać)

  PS. Urban opowiada „GW” o swoim dzieciństwie:
  http://wyborcza.pl/1,75475,12569027,Jerzy_Urban_opowiada_o_swoim_dziecinstwie_w_Lodzi.html

 321. […] “Islam jest inte…Wandaluzja on Pomorski Katyńnajnowszy model term… on Bez tematu (4-09.2012)najnowszy model term… on Bez tematu (4-09.2012)najnowszy model term… on Merkel: […]

 322. Marucha said

  Z powodu dużej liczby komentarzy wyłączamy możliwość ich dodawania.
  Dyskusję przenosimy tu:
  https://marucha.wordpress.com/2012/10/01/bez-tematu-5-09-2012/

Sorry, the comment form is closed at this time.