Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ofiary mody

Posted by Marucha w dniu 2012-09-14 (Piątek)

Niezbędnymi elementami składającymi się na przyzwoitość odzienia jest: skromność, dopasowanie do okoliczności, na które ubiór jest przeznaczony oraz czystość. Stwierdzenie, czy nasz strój jest przyzwoity, nie powinno zatem nastręczać trudności. Z czego wynika więc fakt, że tak wiele kobiet notorycznie łamie uniwersalny wymóg przyzwoitości wybieranych strojów? Czy kobiety dziś stawiają sobie w ogóle pytanie o stosowność swego ubioru?

Wiele osób, tłumacząc się, odpowie – taka dziś moda! I będzie w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Promowana moda, szczególnie kobieca, zerwała z przyzwoitością już dawno temu. Najpierw modowe eksperymenty, propagowane przez jednostki znane ze swej ekstrawagancji, szokowały. Następnie zaczęto je promować wśród nastoletniej młodzieży, która z racji buntowniczego charakteru, przyjmowała każdą nowinkę, choćby najbardziej niedorzeczną. Z czasem zaś, nieprzyzwoita moda zdominowała rynek odzieżowy.

Smutną rzeczywistością jest, że piękna i godna moda nie jest w stanie się przebić przez lawinę bylejakości i dziadostwa zapełniającego sklepy odzieżowe. Wyróżnić bowiem można trzy główne rodzaje trendów odzieżowych. Istnieje moda ładna, estetyczna, nowoczesna i moralnie bez zarzutu. Nie jest oczywiście popularna, gdyż wymaga dobrego smaku i odrobiny samozaparcia w poszukiwaniu odpowiednich strojów. Dalej istnieje moda, która wprawdzie nie jest sprzeczna z moralnością, ale tchnie bylejakością, razi udziwnieniami lub niedostosowaniem (na przykład do pogody czy pory roku).

I ostatni rodzaj – moda niemoralna, zabójcza dla duszy. Jest to moda, która niszczy godność kobiety i rozbudza najniższe instynkty. Kobietę uprzedmiotawia, u mężczyzn wyzwala nieokiełznaną pożądliwość ciała, dzieci zaś odziera z przyrodzonej im wstydliwości i od najmłodszych lat wychowuje do próżności. Nie dziwią potem nikogo konkursy małych miss, podczas których wymalowane i ubrane w różowe plastiki trzyletnie dziewczynki biegają z wyuczonym uśmiechem po wybiegach.

Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie kobiety nieprzyzwoicie ubrane posądzać trzeba o wyrachowanie. Owszem, istnieją kobiety moralnie zepsute, świadomie wybierające stroje wyuzdane, ale wiele jest i takich, które za gorszącą modą podążają ślepo i bezrefleksyjnie. Tym wszystkim paniom warto zadedykować krótką bajkę, którą w swych kazaniach przytaczał biskup Tihamer Toth:

„Pewnego razu jakiś myśliwy od niechcenia strzelił do młodej, dzikiej gęsi lecz ustrzelił jej tylko garść piór z ogona. I to w dodatku tak brzydko, że biednemu ptakowi wszystkiego tylko dwa piórka zostały! Biedna gęś! Tak oszpecona nie może przecież wracać do domu! Wyśmiałby ją każdy! Poszła więc w świat. Po długiej podróży zabłąkała się daleko, w odległe sitowia, gdzie również mieszkały dzikie gęsi. Tutejsze młode gęsi, zobaczywszy nowego przybysza, zareagowały najpierw serdecznym wybuchem śmiechu: – Patrzcie, ten strach na wróble ma tylko dwa pióra w ogonie!

– Wybacz, moja droga! To wcale ciekawy okaz! – mówi druga tubylcza stara gęś. To z pewnością najnowsza moda! – A ja mówię wprost – powiada inna – że ta moda jest bardzo wygodna. Następnego dnia obudzili się mieszkańcy sitowia i zobaczyli, że wszystkie młode gęsi mają tylko po dwa pióra w ogonie. Serca dobrych matek – gęsi z początku krwawiły, że dla mody muszą wyrywać piórka swoim dzieciom, ale trzeciego dnia i sobie powyrywały niemodne pióra, według krzyku najnowszej mody.”

Czyżby powiedzenie „głupia gąska” miało swe źródło w przytoczonej wyżej bajce?

Justyna Stępkowska
http://www.pch24.pl

Komentarze 24 do “Ofiary mody”

 1. Tekla said

  Kłania się ,,Żona modna” I.Krasickiego..

  Kiedyś naśmiewano się z,, ruskich”,ze w trampkach chodzili do teatru,a jak u nas wyglądają śluby kościelne,panny młode są w sukniach z gołymi ramionami..

 2. olagordon said

  The Satanic Origin of Modern Cult-ure

  Szatańskie pochodzenie nowoczesnej kult-ury
  http://www.savethemales.ca/
  Dr Henry Makow – 10.08.2012 tłumaczenie Ola Gordon

  Życie naśladuje szatańską sztukę
  Nowoczesna kult-ura zaprojektowana jest po to, by wprowadzić społeczeństwo w szatański kult, iluminatyzm. Pod pozorem „sekularyzmu” jej celem jest odrzucenie boskiej duszy człowieka i zredukowanie go do udomowionego zwierzęcia. [Artykuł zamieszczony poniżej pochodzi z 2005 roku]
  Nad drzwiami uniwersytetów, kin i galerii sztuki powinien być znak TRUCIZNA. Podobne ostrzeżenia powinny być w naszej TV, muzyce i video.
  W latach 1920 liderzy Międzynarodówki Komunistycznej zdecydowali, że społeczeństwo zachodnie było zbyt silne do zdobycia. Konieczne było osłabienie go przez instytucje kulturowe – rodzinę, edukację, religię, sztukę, masmedia i rząd.
  I w duzym stopniu im się to udało. Zachowując te instytucje w znajomym kształcie, subtelnie zmieniali ich istotę. To jakby dodanie arszeniku do aspiriny. Celem tego jest stopniowe zatruwanie, paraliż, i w końcu zniszczenie.
  Dostrzegamy to, że nasi przywódcy polityczni i kulturowi to w większości tchórze, naiwniaki, zdrajcy, oszuści, oportuniści i hochsztaplerzy nagradzani zależnie od czynionych przez nich szkód.
  Nasz brak sukcesu w zwalczaniu komunizmu wynika z niezrozumienia jego charakteru. Komunizm jest dziełem szatańskiego kultu (kabaliści) wspieranego przez iluminackich międzynarodowych żydowskich bankierów. Jego celem jest przejęcie całego bogactwa świata, i w końcu redukcja i zniewolenie ludzkości. Pięcioramienna gwiazda komunizmu jest również symbolem kultu szatana. Demoniczny wirus, komunizm, zmieniał się w niezliczone formy (takie jak feminizm) i „prawa gejów”, otumaniające coraz więcej ludzi.
  Cywilizacja zachodnia zbudowana jest na chrześcijaństwie, przesłance że Bóg jest prawdziwą, faktycznie Najwyższą Rzeczywistością, która jest duchowa. Poprzez boską duszę człowieka, zwykła jednostka bez zbytnich rozważań może odróżnić boską wolę od woli ziemskiej. To dlatego bankierzy nienawidzą chrześcijaństwa.
  Bóg jest Prawdą, Miłością, Pięknem i Dobrem, do których aspirujemy. Ten ład moralny wyklucza małą klikę monopolizującą bogactwo świata. Dlatego bankierzy postanowili zniszczyć naszą wiarę w Porządek Boski, promując darwinizm, egzystencjalizm itp. Oni kreują wojny, depresje i terror, po to byśmy domagali się od nich „antidotum” – Nowego Porządku Świata.
  We wspaniałej pracy „The Frankfurt School and Political Correctness” [Szkoła frankfurcka i poprawność polityczna], Michael Minnichino opisuje jak większość modnych ruchów intelektualnych i artystycznych w XX wieku, nadal modnych teraz, zainspirowali myśliciele-agenci Kominternu (Międzynarodówka Komunistyczna) finansowani przez wiodących bankierów. Niektórzy z nich faktycznie pracowali dla sowieckiego wywiadu (NKWD) aż do lat 1960. [warto przeczytać: http://radtrap.wordpress.com/2011/11/24/nasza-banka-mydlana-zwana-rzeczywistoscia/%5D
  Minnichino pisze: „Zadaniem [Szkoły frankfurckiej] było najpierw obalenie dziedzictwa judeo-chrześcijańskiego poprzez „likwidację kultury”. . . a następnie ustalenie nowych form kulturowych, które zwiększyłyby alienację społeczeństwa, tworząc w ten sposób „nowy barbaryzm” . . . Celem nowoczesnej sztuki, literatury i muzyki musi być zniszczenie podnoszącego na duchu potencjału sztuki, literatury i muzyki. . .”
  Fundusze przyszły z „różnych niemieckich i amerykańskich uniwersytetów, Fundacji Rockefellera, Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, kilku służb wywiadowczych. . .”
  Ten ruch wywrotowy „przedstawia prawie całe podstawy teoretyczne wszystkich poprawnych politycznie estetyczne trendy trapiące teraz nasze uniwersytety”. One powiązane są z postmodernizmem, feminizmem, badaniami kulturowymi, dekonstrukcjonizmem, semiotyką itp.
  Ich skutkiem netto jest odseparowanie nas od prawdy, spójności społecznej i dziedzictwa kulturowego. Uważają, że rzeczywistość jest niepoznawalna, i że pisarze tylko przedstawiają siebie. Na przykład postmodernista Hayden White pisze: „narracje historyczne to fikcja werbalna, której treść jest bardziej wymyślona niż odkryta. . . prawda i rzeczywistość są głównie bronią autorytarną naszych czasów”. Inaczej mówiąc, nie możemy wiedzieć co wydarzyło się w przeszłości (i tego właśnie oni chcą).
  Postmodernizm jest częścią programu autorytarnego. W podobny sposób szkoła frankfurcka głosiła tezę, że „autorytarianizm” jest spowodowany przez religię, męskie przywództwo, małżeństwo i rodzinę, podczas gdy te rzeczy faktycznie podtrzymują społeczeństwo.
  W rezultacie uniwersytety są terytoriami wroga, a profesorowie zwykle są przeszkodami w prawdziwym nauczaniu.
  STAROŻYTNY SPISEK
  Komunizm to produkt starożytnego spisku przeciwko Bogu i człowiekowi. Żydowscy faryzeusze odrzucili Chrystusa gdyż nauczał, że Bóg jest Miłością i w oczach Boga wszyscy ludzie są równi.
  „Pojawienie się Chrystusa było katastrofą dla żydowskiego narodu, zwłaszcza jego liderów” – pisze Leon de Poncis. „Do tego czasu tylko oni byli dziećmi przymierza; oni byli jego jedynymi kapłanami i beneficjentami. . .”
  Kontynuuje: „Nieograniczony antagonizm z jakim przez 2000 lat judaizm odnosił się do chrześcijaństwa stanowi klucz i główny motyw nowoczesnych przewrotów. . . [Żyd] orędował za rozumem przeciwko mitycznemu światu ducha. . . był lekarzem niedowiarstwa; wszyscy ci którzy buntowali się psychicznie przychodzili do niego albo potajemnie, albo w świetle dnia. . . (De Poncis, Judaism and the Vatican [Judaizm i Watykan] s.111-113.)
  Podejrzewam, że żydowski mesjanizm może być instrumentem międzynarodowych bankierów, sposobem na konsolidację ich władzy. Ci bankierzy i ich sojusznicy tworzą NWO, który mało dba o zasady demokratyczne. To oni będą bogami.
  Nathan Rothschild (1777 -1836) jest autorem słynnych słów: „Nie dbam o to która z marionetek zasiada na angielskim tronie i rządzi imperium. Kto kontroluje podaż brytyjskiego pieniądza kontroluje Imperium Brytyjskie, i to ja kontroluję podaż brytyjskiego pieniądza”.
  Obok żydowskiego mesjanizmu, narzędziem bankierów była masoneria. Była kluczowa w zniszczeniu chrześcijańskich monarchii w Niemczech, Austrii i Rosji, oraz w upadku kościoła katolickiego. Ujawniła to także The Red Symphony [Czerwona symfonia].
  W encyklice Humanum Genus (1884) papież Leon XIII napisał, że ostatecznym celem masonerii jest „całkowite wykorzenienie wszelkiego ładu religijnego i moralnego świata, który powstał dzięki chrześcijaństwu. . . To oznacza, że fundamenty i prawa nowej struktury społecznej będą pochodzić od czystego naturalizmu”.
  Dalej papież Leon XIII powiedział: „Masoneria jest permanentną personifikacją rewolucji; stanowi rodzaj cofającego się w rozwoju społeczeństwa, którego celem jest praktykowanie okultystycznego panowania nad społeczeństwem jakie znamy, i którego raison d’etre składa się z prowadzeniem wojny z Bogiem i Jego kościołem”. (De Poncis, Masoneria i Watykan, s. 45)
  W wymienionej wyżej książce Leon de Poncis wykorzystuje źródła żydowskie by stwierdzić, że masoneria jest blisko powiązana z judaizmem. Na przykład rabin Elle Benamozegh napisał: „Teologia masońska dosyć dobrze odpowiada teologii kabały. . .” (Israel et L’Humanite [Izrael i ludzkość], s.73)
  De Poncins cytuje artykuł opublikowany w 1861 roku w wychodzącym w Paryżu żydowskim La Verite Israelite: „Ale duch masonerii jest duchem judaizmu w jego najbardziej fundamentalnych wierzeniach; jego idee są judejski, jego język jest judejski, jego organizacja jest judejska, jest niemal judejski. . .”
  De Poncis pisze, że celem masonerii i judaizmu jest zjednoczenie świata pod prawem żydowskim. [Masoneria i Watykan, s. 76]
  PODSUMOWANIE
  Tak samo jak potrzebujemy zdrowej żywności ćwiczeń fizycznych, nasz umysł i dusza potrzebują prawdy I piękna. Potrzebujemy postrzegać życie przedstawiane uczciwie, ze zidentyfikowanymi prawdziwymi siłami. Zamiast tego jesteśmy celowo oszukiwani i degradowani przez małą elitę finansową z jej szatańskim planem. Białe rumaki (nasze dusze) karmione są trocinami.
  Czy jest to szkoła czy media, jesteśmy bombardowani propagandą przeznaczoną do stworzenia elienacji i dysfunkcji. Musimy się bronić przed tą trucizną zanim będzie za późno.
  Dobrą wiadomością jest to, że nowoczesna kultura, oparta na przesłance iż nie ma nieodłącznego celu ani pozytywnego projektu w życiu człowieka, została zdemaskowana jako długofalowa iluminacka psy-op wymyślona po to by nas zdemoralizować. To się nie uda.

 3. olagordon said

  przepraszam, w ostatnim para powyżej literówka, winno być ‚alienacji’.

 4. Jones said

  A zaczelo sie od takich „artstow” futusystow z okresu Modernizmu.

  Namalowal taki kilka kresek , Zyd kupil za Fortune i tak juz poszlo, wszyscy zaczeli malowac kreski i to byle jak, przeszlo to na inne dziedziny i w tym stroj.

  Zsynchronizowane z wtlaczana ideologia Nazizmu, Komunizmu..kolegializmu doszlo do Serca Kosciola – Watykanu – Nowego Ekumenizmu.

  Papiez zdjal TIARE!!

 5. Jones said

  Kobieta juz podczas PRL w Polsce zaczela zatracac poczucie Granicy Wstydu Wrodzonego.

  Nasze Babcie ubieraly sie by Okrywac Cialo. Zatracaly Swiadomosc – CZEMU? , ale z Tradycji ubieraly sie by je okryc, to jeszcze jest stosowane na wschodzie wsrod Prawoslawnych Kobiete, pisze jeszcze , bo to juz zaczyna ginac…

  Dzis Kobieta wkroczyla w „sfere” prostytucji. Wzorujac sie na filmowych Gwiazdach grajacych „dobre prostytutki” lub Zle Posh Lady, gwiazdy dysco…

  dzis Kobieta ubiera sie tak jakby musiala przescignac inna kobiete w ubiorze podkreslajacym cialo w sposob taki by jak najbardziej zachecalo Mezczyzne do Kobiety Kopulacji.

  Kobiety wkroczyly w satanizm postepujac i przybierajac pozy i ubrania tak by je traktowac przedmiotowo.

  Sfera Podmiotu i Przedmioty, Ducha i Ciala Kobiety zostala ROZDZIELONA .

  poszlo to w tym samym czasie co rozdzielenie Prokreacji od Intymnego Konataktu fozycznego, juz pod nazwami – Produkcji Dzieci i Seksu, Kopulacji.

 6. Jones said

  Dzis Biala Kobieta mysli o ciazy jako „produkcji dziecka”,czyms co jest czym zlym anormalnym. Myslac o Produkcji juz nie mysli o Prokreacji w Sw Zw Malzenskim, Zakonie Mezczyzny i Kobiety, tak naturalnym i Blogoslawonym przez Boga

  a

  zostawila kobieta sobie jedynie uznawana przyjemnosc z Kopulacji, ciaglego Orgazmu.

  Przebywajac w roznych Hotelach …czesto jestem upokazany przymusem suchania Kopulacji Takich Nowoczesnych Par. Odglosy fizycznego uniesienia czesto slysze trwajace GODZINAMI!! i to dzien a raczej Noc w Noc!!!

  Wyobrazcie sobie maceracje ich narzadow plciowych po takm tygodniu! Mysle sobie wowczas jak biednymi, upodlonymi musza byc ci Mlodzi ludzie, ktorzy tak sie „jeb…ia..c” mowia , ze sie Kochaja.

 7. Jones said

  Byl taki czas, ze zrozumialem o co chodzi , ze Ci Mlodzi ludzie tak upadaja. Zrozumialem, ze Oni nie umieja opanowac Swojego Ciala.

  Cialo rozbudzane od mlodego przez Masonsko-Zydowskie Wychownaie w szkole , nauczanie w szkole i BOMBARDOWANE przez zdjecia, muzyje wspolczesna, ktora Imituje odglosy podczas kopulacji

  To ludzkie cialao jest tak wystymulowane, ze bez Swiadomosci co sie dzieje i Pomocy z Zewnatrz..Boskiej Pomocy Mlody czlowiek staje sie Maszyna Kopulacyjna, zreszta jak sadze nie tylko mlody czlowiek

 8. Jones said

  Pan Jezus Przyszedl na Swiat bysmy mogli pokonac Namietnosci Ciala.

  Kto Nie zna Pana Jezusa, Jego Nauki skazany jest na Religie Satanistyczna, ktorej bozkiem Jest penis. Ludzie ci zakopuluja sie na smierc. To dzieje sie na naszych oczach. Mnie, juz czlowiekowi patrzacemu z 2 polowy Zycia Serce Boli jak mlodzi Ludzie daja poniesc siebie Satanizmowi, jak Bez Walki poddaja sie, oddajac i Cialo Szatanowi i Dusze.

  Zbrodniazami sa ci co nie tylko wiedza ale i ci co robia beziwednie. Od kobiet , mezczyzn, ktorzy pozwalaja na kulture penisa i ja nawet bezwiednie promuja nalezy sie odwracac.
  ————-

  Szczerze mowiac, ja dziwie sie Panu Gajowemu, ze wciaz mowi i Przyjazni do Kobiety, ktora jest Zagubiona.

  Zaden zagubiony nie jest moim przyjacielem a jedynie siostra , bratem, ktorzy sa zagubieni…, od ktorych oddalam sie by chronic tych co Widza i Slysza, by chronic IZRAEL przez Utrata wiary.

  Przyjazn z Tymi co nie wierza w Boga – nie stosuja Jego Nauki, JEST Bluzierstwem przeciwko Panu Bogu.

  Pisane tu jest, ze mieszac sie z Bluzniercami Nam nie wolno. Nie wolno utrzymywac z nimi Kontaktow.

  Coz sie dziwic Panie Gajowy, skoro Watykan Przyjazni sie , to i Pan Moze. Jednak czym sa Pana Slowa, jezeli Postawa nie ta?

  Ja znalem Pani Age,pisalem prywatnie.. dzis Juz jej NIE ZNAM i juz nie pisze do niej prywatnie.

  Rozpoznam Ja tylko wowczas, gdy bedzie na Nowo Izraelem…

  ————–

  Tacy jak Aga… powoduja, ze Polskie Dzieci Kopuluja Na smierc…

  Precz z takimi Agami!

 9. Maciejaszu said

  Pod jakim kątem by nie patrzeć Jones ma rację.

 10. JamJestSceptyk said

  A czy Jones nie pamięta, jak Pan Jezus odnosił się do Marii Magdaleny?

 11. Jones said

  Ad.10. A co Ma pie rink do wiatraka? Czy Ja nawoluje by Pania Age Ukamienowac?

  Pan Jezus Powiedzial Magdalenie – idz I NIE GRZESZ wiecej, I ona Uslyszana, Zobaczyla BOGA I Uwierzyla.

  Pan Jezus Kazal Kazdemu tak Nauczac jak On Sam to Robil Wielokrotnie a w tym Kazal Oddalic sie od Kadego, kto Mimo Nauki, BOGA (slowa) nie widza, nie slysza…Kazal otrzepac Kurtz od iCh pylu I Oddalic sie od nich.

  ————

  Chce Napisac, ze dzis ludzie zatracili wiedze, swiadomosc, ze Czlowiek to NIE tylko Cialo ale przede wszstkim DUSZA ludzka I 3 osoba Boga – Duch Swiety, ktory wcia Do. Nas Mowi, otacza Dusze Opieka. To Najwazniejsze, Nasza Dusza Ma Wolna Wole I mozemy Ja Uswiecic lub Zatracic.

  Poznajemy Boga Rozumem- Wiara, Nadprzyrodzona Wiara przy Pomocy Ducha Swietego.

  Umiejetnosc Rozgraniczania tego co Pochodzi od Ciala, pozadan. ….od tego co Pochodzi od Ducha Swietego, Pana Jezusa, Boga Ojca JEST KLUCZEM, ktory wspolczesny czlowiek Zgubil.

  Zydo-Masoneria robi wszystko bysmy byli gorzej jak zwierzeta, bezwolni, bezrozumni, uwazali ze tylko z Ciala Jestesmy, bysmy wierzyli, ze pozadania Naszego Ciala sa CZLOWIEKA POTRZEBA ZYCIA I nam nalezy sie to co my niby Potrzebujemy NIE WIDZAC! ze to jest co my tylko CHCEMY-PORZADA CIALO reagujace na Klamstwo, chemie, dzwieki.

  Nie umiemy juz rozpoznawac POTRZEBE Jedyna czlowieka do Zycia Duszy I ludzkiego Ciala a jedynie czujemy to co Cialo PORZADA nie chcac wiedziec, ze zabija to Nasza Dusze.

  Ostatnio Rozmawialem z osoba, ktora przyznal a, ze ona wie, I mowi o tym co zle, ale jest Chipokrytka z Wygody Zycia bo Robi Przeciwnie.

  Tacy Ludzie beda sie smazyc w Piekle …Uwazam……

 12. JamJestSceptyk said

  Ad.11. Chodziło mi o to, aby nikogo nie skreślać. Nawet jeśli ktoś nie wierzy w Boga, „olewa” jego nauki, to nie znaczy, że tak samo będzie jutro, za rok czy dziesięć lat. A nigdy by mi nie przyszło do głowy porzucić przyjaciela czy kogoś z rodziny tylko dlatego, że się pogubił. Czasem udaje się zmienić czyjeś życie jedną rozmową, czasem nie. Ale zawsze warto próbować.

 13. Jones said

  ad.12. Coz, Milosc nie jest zawsze czyms Milym.
  Czy Pan proponuje, by osobe ktora obraza Boga traktowac tak samo jak wtedy, dy Z Bogiem Zyla? Na takich samych Prawach?

  Co u Pana oznacza „porzucic przyjaciela”? Jezeli Pan bedzie przyjacielem kogos (nie kobiety, bo przyjazni z Kobiete NIA MA..) i ten ktos bedzie bluznic Bogu, to z Przyjazni Pan bedzie akceptowal te Bluznierstwo? Bedzie Pan rozmaiwal tak samo? Bedzie Pan postepowal wzgledem tej osoby Tak samo?

  Nawet Matka jak dziecko zbroi, daje dziecku do Zrozumienia, ze tak nie wolno (matka Normalna a nie Modernistyczna..) a Pan co proponuje, powiedziec: „Droga Pani J, My May tylko Odmienne zdanie, kazdy moze Odmienne zdanie miec a przyjazn, przyjaznia pozostaje i my sie wciaz Lubimy”…

  Odpowiedz: „kocham Pana Panie Sulku :))”

  Tak Pan to widzi?

  To ja Panu mowie, ze nie dziwie sie, ze jest Jak jest Na tym Swiecie. I wysilek ponad 10 lat Gajowki przy takiej postawie..jest daremny.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Ani p. Aga nie jest Marią z Magdali, ani żaden z nas nie jest Jezusem, więc nic dziwnego, że nie potrafimy uzdrowić jej duszy jednym dobrym słowem.
  Ja wciąż nie tracę nadziei, że p. Aga oprzytomnieje, mimo fatalnego stanu jej katolickiej świadomości.

 15. Marucha said

  Re 13:
  Ależ oczywiście istnieje przyjaźń mężczyzny z kobietą, acz nie jest tym samym, co przyjaźń z mężczyzną. Mówię to, co wiem z własnych doświadczeń.

 16. Jones said

  ad.15. Moje doswiadczenia i wiedza pokazuja przeciwnie. NIE ma przyjazni pomiedzy Kobieta a mezczyzna a jedynie znajomosc. Przyjazm moze byc jedynie pomiedzy Mezczyzna a Mezczyzna.
  Nie ma Przyjazni pomiedzy Kobietami.

  Jak jest między kobietami – nie wiem, bom chłop… – admin

 17. Jones said

  ad.14. Do Kazdego i zawsze w takiej sytuacji trzeba miec nadzieje, do samego konca.

  I ja mam nadzieje , ze JP II przed Smiercia Nawrocil sie, tym bardziej, ze prosil o modlitwe za niego.

 18. Jones said

  ad.16. … a ja wiem, choc Kobieta nie jestem 🙂

 19. JamJestSceptyk said

  ad.18. A skąd Pan wie? Istnieje przyjaźń miedzy kobietami i między kobietą a mężczyzną też. Mówię z własnego doświadczenia.
  ad.13. Przez porzucenie przyjaciela rozumiem zerwanie wszelkich kontaktów, kompletny brak zainteresowania.
  Przyjaźń nie wyklucza napominania, dyskusji a nawet kłótni. Nie zerwę znajomości z osobą, która uważa, że Boga nie ma. Wierzę, że kiedyś uwierzy.

 20. Jones said

  ad.19. Kwestia definicji slowa Przyjazn…

  Nie ma przyjazni miedzy Kobietami. Sa tylko relacje dobre lub zle….

  Istnieje tylko przyjazn miedzy mezczyznami

 21. GW said

  Ad 15

  Panie Marucho, ales sie Pan byl wyslizgnal. I w …, i w temacie.
  Podziwiam, doprawdy. Nie znam(y) zdania Panskiej przyjacielskiej Przyjaciolki.
  Francesco Alberoni o przyjazni ladnie, i duzo napisal.
  ‚Moze tak, moze NIE…’?

  PS
  A… Panstwo ‚Mordka-R-plus’, ‚Srull-R-plus’? NormOlnie teskno mi.

 22. GW said

  Ad 19

  Oj,mozna by tak…dlugo i DUZO.
  Moze watek zalozyc by warto?
  I dlugi najpewnikiem?

  PS
  Mnie ‚to’ mierzi’ natenprzyklad.

  Pan RomanK nie ma, mial ‚przyjaciol(ek)’*?
  A tak chcialbym poznac Pana ‚opinie’. Znaczy o damskich przyjaciolkach… jesli to ma, mialo miejce.
  Pan tak duzo W I E, ze szkoda, aby malutcy to pomijali.

  *Kapelusz i od zarania.

 23. zagrypiona said

  @ Pan JOnes

  Pan nie wierzysz w przyjaźń miedzy kobieta i mężczyzna, ponieważ jak niektórzy z gajowkowiczow widzisz pan w kobiecie wroga, słabeusza któremu szatan podszeptuje. 😉 No to nie dziwne ze woli się pan z kobietami nie przyjaźnić z takim podejściem. No bo nie wiadomo do czego taka kobita pokusi? Strach myśleć! A kobieta to wiadomo ze od przyjaźni czy rozmów nie jest, ewentualnie do ‚znajomości’ (ciekawy eufemizm tak swoja droga wyszedł) i do obsługi gospodarstwa. Dyskusje i mądrości pozostawmy mężczyznom. Szkoda tylko ze tych w Polsce (rodowitych Polaków) brakuje, bo albo opuścili ten tonący statek, albo nie maja jaj by jakoś tu pomóc, powalczyć, tylko po forach wiecznie mądrościowe dyskusje prowadzą, parę z gwizdka spuszczają. ………… A wróg dalej nas okrada, orze i okłamuje, dzieci i kobiety deprawuje zupełnie bez męskiego sprzeciwu. Ba, czasem nawet z męskim przyklaskiem. 😉

 24. Zerohero said

  Re 23

  A ja uważam, że Pan Jones/JO balansuje po linii oddzielającej świętego męża od pana, który chce a nie może. Takie zdanie wyrobiłem sobie trafiając na jego opinie nt. płci. Wiem, że to ostre słowa, ale jak ktoś odmienia słowo „kopulacja” przez przypadki nadając mu bardzo odrażający wydzwięk, to…no…z jednej strony pornosy a z drugiej Pan Jones.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: