Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Życzymy “przyjemnego” odbioru.

Posted by Marucha w dniu 2012-09-14 (Piątek)

08.30 TVN – Dzień dobry TVN – prowadzi Bartosz Węglarczyk – wnuk jednego z największych stalinowskich zbrodniarzy, osobiście torturującego bohaterów z NSZ, WIN i AK [chodzi o osławionego Józefa Światłę – admin]

18.00 TVP2 – Panorama – prowadzi Hanna Lis – córka kanalii z okresu stanu wojennego [Waldemar Kedaj – admin].

Czy wiele się zmieniło od tamtych czasów?

19.30 TVP1 – Wiadomości – prowadzi Piotr Kraśko – wnuk jednego z czołowych komunistycznych cenzorów [Wincentego Kraśki – admin], syn PRLowskiego ministra ds wyznań [Nie wiem, czy nie zaszła pomyłka: Tadeusz Kraśko, ojciec Piotra, jest dziennikarzem – admin].

20.00 TVN24 – Kropka nad i – prowadzi Monika Olejnik – córka funkcjonariusza SB [Tadeusza Olejnika – admin], konfident służb PRL, pseudonim “Stokrotka”.

21.30 TVN – Kuchenne rewolucje – prowadzi Magda Gessler – córka PRL-owskiego dziennikarza i agenta SB [Mirosława Ikonowicza – admin].

.21.40 TVP2 – Tomasz Lis na żywo – syn wysokiego OFICERA Ludowego Wojska Polskiego [Imię nieznane – admin].

22.00 TVN24 – Szkło kontaktowe – prowadzi Grzegorz Miecugow – syn stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania się pod “Apelem krakowskim” [Bruno Miecugow – admin]

22.30 TVN – Kuba Wojewódzki Show – syn funkcjonariusza SB i PRL-owskiego prokuratora [Bogusława Wojewódzkiego – admin]

Życzymy przyjemnego odbioru !

Zakładamy, że oni robią kariery we wszystkich miastach i miejscowościach. Komuchów i ubeków trochę jednak było i oni nie zniknęli, ale dzięki “okrągłemu stołowi” zmienili książeczki partyjne na czekowe. Dlatego zachęcamy:  piszmy o nich. My nie uważamy, że dzieci odpowiadają za czyny rodziców, ale jeżeli korzystali (a skorzystali) z tak niegodziwie zgromadzonych dóbr, to jest to już ich odpowiedzialność.

Autor: Matka Polka

Trudno chyba znaleźć potomków dawnej esbecji i podobnych służb, którzy by się nie ustawili w nowej rzeczywistości – jako wybitni dziennikarze, politycy, biznesmeni itd. Czy to tylko przypadek?
Lista nazwisk w artykule to tylko mała próbka z całej populacji.

Admin.

 

Komentarzy 79 do “Życzymy “przyjemnego” odbioru.”

 1. komuchy_do_piachu said

  No i widzi Pan Marucha,zgadzam się co do joty i z wpisem i z Pańskim dopiskami.
  Piszę to samo od lat.
  A gdyby się Pan zapoznał z faktami mniej medialnymi (dosłownie i w przenośni) np. składem osobowym spółek wykupujących centrum starej Warszawy to by Pan był w szoku.

  O tych faktach piszę od dawna i chyba nic mnie nie zaszokuje – admin

 2. Radosław37 said

  Media+ sądownictwo= władza nad Polakami. Wnuczki „Stalina” + chazarstwo = budowa nowej obiecanej ziemi o nazwie Judepolonia 2.

 3. najnowszy model terminatora said

  I te ch*** codziennie przez 365 dni w roku piorą Polakom mózgi w swoich telewizjach i radiach. To jest najgorsze. Plus jeszcze ci usadowieni w sądach.

 4. Niedaleko said

  Wszystko jasne 🙂

  Krok pierwszy to „Lodołamacz”,

  „Europa da się lubić – talk-show, emitowany na antenie TVP 2 w latach 2003-2008, prowadzony przez Monikę Richardson. Reżyserem i scenarzystą programu początkowo był Leszek Kumański (odc. 1 ÷ 89), następnie zaś reżyserował Konrad Smuga, a scenarzystą był Maciej Kraszewski.”

  koncowy cel to,

  „Dzień 1 maja 2004 roku na długo pozostanie w pamięci polskiego narodu.
  Tego dnia flaga Unii Europejskiej po raz pierwszy powiewała razem z flagą III RP.”

 5. 166 bojkot TVN said

  Jak widać najwięcej tego żydokomuszego gawna znalazło utrzymanie w TVN. Dlatego 166 propaguje bojkot tej stacji.

  Trzeba też uprzedzić naiwnych młodych Polaków, którzy jak ćmy do ognia lecą do TVN w poszukiwaniu pracy.
  Otóż młodzi ludzie są tam zatrudniani na następujących warunkach: masz jeździć po całym mieście, dzwonić i „robić materiał” na własny koszt, oczywiście zgłosić „działalność gospodarczą” do urzędu gminy/dzielnicy, za co stacja może zapłaci 1000 zł – tak, tak, brutto za cały miesiąc. No może 1200. Za to młody człowiek ma się utrzymać i zapłacić ZUS (975 zł, lub trochę mniejszy dla młodych) oraz pokryć koszty telefonów, podróży i wszystkie inne. Oczywiście z tego już nie będzie żadnego dochodu, więc podatek dochodowy odpada.
  Materiały na pewno będą gdzieś tam wykorzystane, przez szefów, którzy dostaną gażę odpowiednią do pozycji …..

  Dlatego dużo zdrowiej jest czytać i pisać gajówkę niż oglądać TVN,
  Jak widać z sondy wiarygodność gajówki jest dużo wyższa niż TVN

 6. Brat Dioskur said

  W koncu dynastii Oranskiej odebrano Holandie.Krolestwo Niderlandow powstale w 1830r praktycznie przestalo istniec a krolowa stala sie swojego rodzaju jarmarczna atrakcja dla turystow i oglupionych tubylcow .A przeprowadzono to cichcem i niezauwazalnie.Naturalnie ,inicjatorem zamachu jest jedyna formacja polityczna ,ktora sie w takich sprawach specjalizuje czyli …. udecja ,naturalnie odmiana holenderska ,reprezentowana przez partie o nazwie D66,gdzie trzecia „6” z przyczyn taktycznych na razie pominieto.W czym rzecz? Dotychczas to krolowa po odbytych wyborach byla glownym motorem w formowaniu rzadu i odbywalo sie to za zamknietymi drzwiami. Najwyrazniej Unym te resztki niezaleznosci sie nie spodobaly bo przeforsowali ustawe ,ktora odsuwa krolowa od uczestnictwa w formowaniu rzadu i powierza go parlamentowi,a tam juz siedza swojaki ,co zreszta znamy z polskiej rzeczywistosci .
  Nawiasem ostatnie wybory w Holandii i ich przebieg zasluguja na mala analize.Poraz pierwszy doprowadzono do marginalizacji(skad my to znamy?) mniejszych partii i za pomoca sprytnych socjotechnicznych sztuczek zmuszono wyborce do glosowania. …”strategicznego”.Podobnie bylo i u nas.Zeby nie dopuscic PO do wladzy elektorat LPR oddawal glosy na PIS!W Holandii zas partie podzielono na pro i anty europejskie po czym poprzez aktywna propagande wyizolowanoantyeurepjskie i stworzono wrazenie ,ze na placu boju pozostaly tylko dwie liczace sie partie : jedna liberalna a druga socjalistyczna (taka kawiorowa bo inni socjalisci byli antyeuropejscy).Prasa i TV walkowaly do upadlego ,albo jedni albo drudzy,tak wiec zwolennicy socjalistow antyeuropejskich nie chcac widziec u wladzy liberalow (prawicy) ,nolens volens glosowali na socjalistow …proeuropejskich.Powialo USA,gdzie tylko licza sie dwa obozy.Tak wiec socjalisci z liberalami zagarneli po rowno prawie polowa glosow spychajac reszte na przystawkowy margines.Co ciekawe partia wyjatkowo konserwatywnych protestantow ,ktorzy modla sie przed jedzeniem i nie dopuszczaja kobiet do stanowisk kierowniczych w patii oraz krytykuja eutanazje i aborcje -zyskala 1 glos ,co jest dla postepowej Holandii szokiem.Przerznal natomiast z kretesem polonofob Wilders ,praktycznie wydudkano go jak u nas Giertycha ,nawet praca w mlodosci w kibucu mu nie pomogla i nie ma widokow na to ,zeby kiedys odebral stracony teren.

 7. Kibic said

  ja mam coś dla Ciebie

  Będący mocno pod wpływem Bronek wraca do domu przez Plac Zamkowy w Warszawie. Nagle słyszy jak ktoś wysoko z góry woła:
  – Bronek! Bronek!…
  Podnosi wzrok do góry i widzi że to Zygmunt III Waza.
  – … Bronek! Załatw mi konia! Poniatowski ma konia, Sobieski ma konia a ja tu tyle lat stoję na nogach!
  Na drugi dzień Bronek wraca pod pomnik króla, ale tylko po jednym „głębszym” na odwagę! i znów słyszy:
  – Bronek! Załatw mi konia!…
  Utwierdziwszy się w przekonaniu, że to nie była pijacka zjawa pobiegł do swojego przyjaciela Donka, podzielić się tym co zobaczył.
  – No, Bronek! Bujać to my, a nie nas! Nigdy nie uwierzę, żeby pomnik przemówił do człowieka.
  – No to chodź ze mną i przekonaj się, że mówię prawdę.
  Jak postanowili tak i zrobili.
  Jeszcze nie doszli do placu Zamkowego a już słyszą głośne:
  – Bronek! Bronek! Co ty prowadzisz?!.. Przecież prosiłem o konia a nie osła!

 8. ojojoj said

  Dlaczego nie wywalicie tivi przez okno? A jak sie mieszka na 4-ym pietrze, to powinno to wygladac spektakularnie. Ludzie sami siebie oglupiaja majac w domach skrzynke oglupiajaca, a pejsy tylko to wykorzystuja – ta droga jest 2-u kierunkowa.
  Wiem wiem, ze jak nikt nie bedzie ogladal tv to taki Lis dostalby posadke w MSW albo zostalby doradzca innego pejsa. W takim wypadku trzeba isc do szopy i naostrzyc siekiere i widly. Innej opcji nie ma.

 9. Jones said

  Radze wszystkim isc do ADM (Administracji Domow Mieszkalnych) , by zobaczyc czasy Komuny. NIC sie nie zmienilo a wrecz gorzej. Kiedys Mogles pojsc do I KC PZPR i moze cos wkorales….
  Dzis Zmilowania zadnego nie ma. Liczy sie Kasa..nie tylko Ideologia, …chociaz za kase kiedys tez mogles cos zdzialac ,………. tylko ze dzis daleko wieksza..

 10. Jones said

  ad.8. Jak to NIe wywaliles…wlasnie juz dawno Wywalilem TV do Kosza, juz chyba 4 lata temu…

 11. AlexSailor said

  @Marucha
  Mimo, że nie cierpię Lisa, wręcz niedobrze mi się robi jak widzę go w TV, a nie zdarzyło mi się obejrzeć nigdy całego z nim programu, muszę zaprotestować.
  Przeciw wrzucaniu do jednego worka z wymienionymi oficerów LWP.
  Przypominam, że innego wojska nie było, a to było, przynajmniej od 1968r. Wojsko Polskie.
  Zależne, tak jak za Królestwa Kongresowego, ale Polskie i na dodatek całkiem silne i sprawne.
  Gdyby nie Polacy – oficerowie w armii pruskiej, ruskiej i austriackiej, to mielibyśmy g. a nie niepodległość w 1918r.
  Na dodatek jeden z nich w sztabie armii pruskiej zablokował projekt góral-polonii, a było już blisko.
  Wrzucając wszystkich do jednego kotła strzelamy sobie sami w piętę, wszak stara zasada mówi dziel i rządź.
  Dzielmy więc i tych ludzi z PRL-u, bo są ku temu powody, a poza tym ta zasada nie koniecznie do rządzenia się sprowadza.

 12. Jones said

  ad.11. jaka Armia? Co w satnie wojennym nic nie pomogla, co po 89 rozkradala wszystko?
  Gdzie ta niby Pana Armia, co dala sie rozbroic?

  Zbieranina ludzka , armatnie miesa jak i dzis nic wiecej. Gdtyby ktos w Armii Prawdziwej Polskiej Byl to wielu by starcilo z Unych Zycie…

 13. Siggi said

  Gajowka ,jest -niestety-przeladowana wpisami frustratow.Przykladow wiele,a podam jeden,ktory mija sie absolutnie z prawda. Dziesiatki lat znam mgr inz.zootechniki po WSR w Poznaniu Stefana Lisa z Zielonej Gory,ktory cale zycie przepracowal w hodowli zwierzat,wieloletni dyrektor Wojewodzkiej Stacji Hodowli Zwierzat w Zielonej Gorze,instytucja prowadzaca badania uzytkowsci gospodarczej zwierzat.Stefan jest jedynym ojcem Tomasza Lisa,kolegi mojego ziecia z czasow nauki w liceum ogolnoksztalcacym w Z.Gorze.Gdzies wyczytalem,ze matka T.Lisa to Zydowka,no bo tak pasowalo ,zeby dziennikarzowi obrobic dupe. Urodzona po wojnie w Zielonej Gorze matka jest taka Zydowka, jak ja Chinczykiem ze skosnymi… Zaznaczam,ze nie jestem fanem Tomasza Lisa,nie uwazam go za orla w branzy.Ma chlop wiele szczescia ,co nie zawsze idzie w parze z rozumem.Juz w liceum byla bardzo przebojowy,parl konsekwentnie do wyznaczonego celu.A kto komu broni takim byc?Czy to jest walor,czy wada?Rozdawanie latek typu;konfident,oficer,TW,ubek, niczego nie zalatwi. Tak bedziemy wiecznie tkwili w polskim gownie przeszlosci niczego nie zalatwiajac.Chcemy naprawy zycia w Polsce zacznijmy od siebie.Nie moze byc ciagle aktualne powiedzenie o Polsce…chory czlowiek Europy,ktory nierzadem stoi.

 14. RomanK said

  To sa bardzo wartosciowe wpisy…panie Siggi..prostpwanie plotek…
  Oczywiscie ze nie kazda szuja moze miec usprawiedliwienie za pochodzenie….
  Kto kaze gappic sie w TVN jak szpak w pi…aszczyste podloze”=____
  Gdzie dary rozumu i wolnej woli????

 15. Rysio said

  re 5. Jeżeli tak bojkotka – to dalczego stręczysz parchaty PIS gdzie przecież też pełno żydokomuszego gawna?

  Im wyżej tym go więcej.

 16. […] tylko przypadek? Lista nazwisk w artykule to tylko mała próbka z całej populacji.Admin.  Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-09-14) Dodaj doDodaj do ulubionych:LubięBe the first to like this. Komentarze (0) Trackbacki […]

 17. Ad. 8

  „Dlaczego nie wywalicie tivi przez okno?”

  – To apel do nas? Czy do lemingów?

 18. Ad. 13

  „Gdzies wyczytalem,ze matka T.Lisa to Zydowka,no bo tak pasowalo ,zeby dziennikarzowi obrobic dupe. Urodzona po wojnie w Zielonej Gorze matka jest taka Zydowka, jak ja Chinczykiem ze skosnymi…”

  – Kto najgłośniej krzyczy: „ŁAPAJ ZŁODZIEJA!”?

 19. Rysio said

  re 13. „…………..Urodzona po wojnie w Zielonej Gorze matka jest taka Zydowka, jak ja Chinczykiem ze skosnymi………….”

  Bo jak wszystkicm dobrze wiadomo żydzi po wojnie się w Polsce nie rodzili.

  🙂

  Poniżej zdjęcie Siggi – rzeczywiście chińczyka nie przypomina ni w ząb.

  😉

 20. Siggi said

  Rysio-to nie jest Chinczyk !!! To Kazach w malo-ruchliwym porcie lotniczym na poludniu Kazachstanu.A oni tam tez swoje kipy na glowe maja wg islamu ,jaki im tam zawlekli kilkaset lat temu Turcy.Zreszta co za kwestia,kiedy wszyscy zaczynamy od jednego wspolnego proroka-patryjarchy Abrahama.Znaczy sie ;… zyd – chrzescijanin – islamista bracmi we wspolnej ….itd.Shalom -Szczesc Boze-Allach jest wielki !!!

 21. 166 bojkot TVN said

  20/Siggi
  Słowianie nie pochodzą i nie będą pochodzić od Abra-hama
  To jest ten wielki problem, którego nie da się przekroczyć – zapisy w genach mamy słowiańskie.

 22. Rysio said

  😉 Dobry żart funta wart.

  bojkotka – a ten to co za chińczyk?

 23. RomanK said

  To nie Chinczyk panie Rysiu..to je Psijuch Papciaty..w kippah oni w taklich sie rodza, rchodza, spia i kapia……od czasu jak ich przywlekli Khazarzy w swoich torbach…ten z papciakow Pachatych co maja slowianskie geny…pol i sra eelitow- dokladnei 57%- ma te geny…

 24. Messer Polo said

  A dlaczego nic nie wspomnicie o tych ,,WZORACH BEZ SKAZY I ZMAZY BOHATERSKIEGO PATRIOTYZMU” :-))

  Opowiada Kazimierz Dierży Kraj Morawski, który mówi że prof. Maciej
  Giertych to Wielki Mistrz Masonerii!! Nie jakiś tam zwykły członek
  masonerii – ale mistrzunio!!!!!!! Wielki mistrzunio w dodatku.

  http://www.polskieradio.pl/7,Jedynka/975,Swiadkowie-historii

  Proszę kliknąć na tytuł tej audycji z tą datą

  Świadkowie historii 02-06-2012

  Od 5 minuty 42 sekundy

  O tatusiu Macieja Giertycha Jędrzeju lepiej już nie wspominać. Doradca Bieruta w okresie największych stalinowskich zbrodni, Maciuś jego syn mason Wielkiego Wschodu i najwierniejszy pretorianin Jaruzela, a synej Maciusia i wnusio Jędrusia Romuś, to dziś gwiazda Wyborczej i TVN, i jak sam to określił nie jest wcale wrogiem aborcji oraz wstydzi się dziś słów wypowiedzianych onegdaj przez siebie o Kwachu. No patrioci co się zowie! Koń padł by trupem ze śmiechu!

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/36336-wyborcza-spowiada-giertycha-nie-chce-calkowitego-zakazu-aborcji-rozumie-homoseksualistow-wstydzi-sie-za-slowa-o-kwasniewskim

  Wzory patriotów radia z Torunia

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/192/portret-jozefa-szaniawskiego

  http://lustracja.net/index.php/pozostali/154-jozef-szaniawski

  http://poloniada.salon24.pl/319989,lysiak-szaniawski-prawda

  http://daredevil.salon24.pl/282572,radio-maryja-i-gazeta-wyborcza-w-obronie-agentow-sb

  Prof. JERZY ROBERT NOWAK sypał nałogowo

  http://lustracja.net/index.php/pozostali/143-jerzy-robert-nowak

  Ha, ha, ha!

 25. AQQ said

  AD 5 -166 bojkot TVN
  Reklama jak ulał dla mł.w.z wlk.m -i lemingów!

 26. veri said

  Przeciez to logiczne – nie po to ich ojcowie i dziadkowie stali ( w wiekszosci z nich) na strazy SWOJEGO panstwa aby ich wnuki robily na zmywaku w Anglii czy przy szparagach i na budowach w Niemczech.

 27. Ad <b. Najnowszy model terminatora”I te ch*** codziennie przez 365 dni w roku piorą Polakom mózgi w swoich telewizjach i radiach. To jest najgorsze. Plus jeszcze ci usadowieni w sądach.”

  Mało tego, że siedza i pieprzą bzdury w telewizji, ale oni są bezgranicznie bezczelni. Taki np Powiatowy (Wojewódzki) dość, że ma nieciekawe dosieu, dość, że jest brzydki i pusty jak bęben, stary i głupi jak podlotek, to jesZcze bezczelnie się dziwi, dlaczego Polacy są tacy nadęci i mało się uśmiechają. A niby z czego mają się śmiać, szczególnie Ci, którzy używaja jeszcze prawej półkuli mózgu i maja świadomośc beznadziei? Niejednokrotnie posuwał się do takich debilnych stwierdzeń, że Polacy są zawistni jak kumuś się powiedzie, tylko sukinsyn nie powie głośno, z czego ten jego sukces się bierze i kim był jego tatuś. To jest dopiero tupet i bezczelność. Oburzeni, że się po nich jedzie. W zasadzie, to nawet nie oburzeni, a raczej udający oburzenie, bo oni sie kompletnie nie przejmuja tym, że sa szmatami, oby mogli ferrari sobie tyłek przewieść, pustaki obleśne.

 28. TomUSAA+ said

  Jak najbardziej na temat: http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/fabryka-kitu,1842446

 29. Wandaluzja said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Najwieksze-oszustwo-w-sprawie-WTC-Kobieta-ktorej-nie-bylo,wid,14915509,wiadomosc.html?smgajticaid=6f2e8Największe oszustwo w sprawie WTC.

  Kobieta, której nie było

  Niesamowita historia Hiszpanki Alicia Esteve Head, której wówczas nie było w USA nie jest możliwa bez Policji Politycznej, gdyż musiała być PRZESŁUCHIWANA a jej historia Uwiarygodniona przez Policję. Została ona użyta dla ZAGŁUSZENIA śledztwa Bundestagu w/s WTC.
  Śledztwo Bundestagu spowodowałem ja, nagłaśniając niemiecko-amerykańską konferencję w sopockim Neptunie 30 VI 1999 w/s MEGO silnika spalinowo-parowego VDTW. Konferencja ta była NAJJWYŻSZYM SZCZEBLU, gdyż Niemców reprezentował kanclerz Schroeder i mo SCHARPING a Amerykanów Bushowie – z czego wynika, że Decyzję o Prezydenturze Busha II podjęto wówczas w NEPTUNIE. Ważniejszym jednak była II. Decyzja, że ZA ODSTĄPIENIE NIEMCÓW OD VOLKSWAGENA-LUPO, który był pohyblem dla Amerykańskiego Tygrysa Benzynowego, NIEMCY UZYSKUJĄ PLACET NA DZIAŁALNOŚĆ SWEGO KAPITAŁU ASEKURACYJNEGO W USA, o czym Niemcy marzyli od wieku.
  Ponieważ holokauści-Bushowie zkryminalizowali amerykański kapitał asekuracyjny – a jest to kapitał rządzący, bo każdy glosuje na Swoje Pieniądze – to na wieść o pojawieniu się asekuracyjnego kapitału NIEKRYMINALNEGO Amerykanie zaczęli się pchać do niego Drzwiami i Oknami, nawet na 73 piętrze WTC. Ten niemiecki kapitał Niekryminalny ZAGROZIŁ więc USA, toteż JEDYNYM RATUNKIEM była Al-Kaida.
  Śledztwo Bundestagu wykazało, że Bin-Laden nie miał z Zamachem na WTC nic wspólnego, gdyż była ty robota Zarkawiego, który został zamordowany przez Bin-Laderna za URATOWANIE USA. Śledztwo Bundestagu, na 125 stronach, zostało ukryte w archiwum Folkloru, skąd trafiło do kobiecego magazynu politycznego CICERO w Poczdamie, gdzie zostało skonfiskowane przez Policję – bardziej brutalniej niż publikowane przez Der Spiegel Niezależne Śledztwo w sprawie Mordu w Poeckening, którym Franz J. Strauss zagarnął Skarb III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich, który poszedł na zamku Biskupim we Wrocławiu na ZAKATOWANIE księdza Popiełuszki – co było Wygraniem przez Niemcy I. WŚ.
  ***
  ROZMUCZACZ – żeby Koń nie umarl ze śmiechu za prześladowanie przez komunistów Józefa Światły.

 30. aga said

  Matka polka już dawno stracila wiarygodność,kiedy przed wyborami pomiędzy rzekomo „antychazarskimi”wersetami przemycala „mniejsze zło” czyli PiS.

  No a tutaj została całkowicie zdemaskowana przez drTS:

  https://marucha.wordpress.com/2012/09/08/racjonalne-pytania-w-czasach-zametu-powszechnego/#comment-198583

  Żaden z grasujących w gajowce znawców łaciny nie odniósł się do tego skompromitowanego wpisu?
  Nie przeprosila anie też nie wypowiedziala się rzucająca kalumnie na kościól matka nie-polka.

  Czy Panu Gajowemu tak chętnie bannującemu na życzenie w/w l”lacinnikow” nie daje to do myslenia?
  A czy nie jest dyskomfortem przebywanie w tej samej przestrzeni duchowo–myślowej z takimi ateuszami,antykleykałami i inn rozrabiaczami ,którzy nie mając pojęcia o Kościele , najwięcej mają do powiedzenia n.t. tzw ” żydomasońskiej rewolucji w kościele”?

  No to się dowiedziałem, że „chętnie banuję”. Czas zacząć mówić o szalejącej w gajówce cenzurze, a co się będziemy szczypać! – admin

 31. aga said

  Panie Gajowy dlaczego od paru dni każdy mój wpis ,nawet krotki podlega moderacji?
  Od kilku lat pisuję w gajowce i zdarzało się to bardzo rzadko i tylko wtedy ,gdy zamieszczałam kilka linków. Chociaz ostatnio nawet te system przepuszczał.
  A zatem,proszę mnie oświecić czy przypadkiem nie dał Pan posłuchu paru gajówkowym amiszom aby mnie częściowo zbannowac czyli moderować treści przed zwolnieniem?

  Pani Ago, z przykrością (prawdziwą i niekłamaną) informuję, iż jest Pani moderowana, przed czym ostrzegałem, wręcz prosząc Panią, aby zaprzestała swej teologicznej publicystyki.
  Powodem nie są podszepty „gajówkowych amiszów” – bo swój rozum mam – lecz lektura Pani wręcz fanatycznie modernistycznych komentarzy. Gajówka nie jest miejscem na szerzenie modernizmu.
  Admin

 32. Jones said

  ad.13. A kto Pracujac na Uczelni NIE byl umoczony w „sluzbie” 🙂 ?

  Panie Jones, niech Pan nie przesadza, sam pracowałem na PRL-owskiej uczelni (PW) przez osiem lat, w nic nie byłem umoczony, podobnie jak większość moich kolegów. A kto był umoczony, to się na ogół wiedziało i unikało opowiadania przy nim dowcipów.
  Admin

 33. Jones said

  ad.32. Nie wiem w jakim Pan jest Wieku Panie Gajowy. Ja wiem, ze na wiekszosci Uczelni TRZEBA bylo byc choc troche na „lewo” by tam pracowac. Mowie o Profesorach. NIE ma ( w moim mniemaniu ) Profesora powyzej 50-60 lat, ktory by nie wykazywal choc „klamanej ” sympatii do Socjalizmu i nie zwiazal by sie z PZPR chocby narodowym odlamem.

  Nie wiem gdzie i jak Pan pracowal i w ktorym czasie, moze Pan jest Mlodszy i nie zajmowal Stanowiska Glownego w Katedrze…?

  Oczywiście byłem tylko szeregowym asystentem – admin

 34. Jones said

  Srodowisko Akademickie pewnej Uczelni b dobrze poznalem. Znam mechanizmy i zaleznosci Uczelniane na przykladzie tej uczelni.

  Moj Dziadek chcial byc pracownikiem tej Uczelni , tym bardziej ze byl przedwojennym Nauczuycielem. Oczywiscie nie pozwolono mu pracowac. Pracowali tylko ci co byli Bierni, na uslugach lub tacy co Mieli miec Tytul Profesora. Jezeli Ktos byl Profesorem i nie byl zwiazany z Wierchuszka to byl po prostu geniuszem, ktory byl potrzebny IM.

  Swelekcja na Uczelniach byla i jest.
  Przyznaje, ze mozna bylo byc „wiecznym ” Doktorem bo kariera byla „zamrozona” przez „Profesorow” na Cale zycie :))

 35. aga said

  Wyłączył Pan możliwość oceny wiarygodności gajówki,więc tutaj zamieszczę swój wpis.
  Dałam Panu 9 ale chyba mimo wszystko na wyrost,bo naprawdę nie spodziewałam się ,że da Pan posłuch paru lefebrystom – w tym jednego biedaka o zaburzeniach emocjonalnych na tle seksualnym;nawołującym do nowego rozłamu w KK ale a także zabannowania czy tez moderowania mnie.A ,że sam podejmie Pan taką decyzję sie nie spodziewałam…Cóż jak widać cale zycie jest pielgrzymowaniem do prawdy i żegnaniem się z nowymi złudzeniami.
  Oczywiście, jako Gospodarz ma Pan do tego pełne prawo ale czy nie uważa Pan,że to dość sekciarskie…pojmowanie cenzury w ogóle a katolicyzmu w szczególności?

  Zawsze dopuszczam możliwość, ze …błądzę.A Pan???

  Czy naszą rolą, katolików (myślących) wiernych Kościołowi jest… kwestionowanie decyzji Papieża i świadczy to o samodzielności myślenia???
  I czy nie jest to właśnie jeden z zepsutych owoców owego tak krytykowanego SVII? 😉

  Czy nie odczuwa Pan dyskomfortu stając po tej samej stronie a niekiedy powielając często wypociny różnych ateuszy i antyklerykałów ,którzy nie mając wiary,najwięcej maja do powiedzenia o „żydowskiej rewolucji w Kościele”?

  Czy nie widzi Pan tu sprzeczności:

  – absolutne i niezachwiane niczym (i chwała) przekonanie, że KK jest jedynym dyspozytorem prawdy i…jednoczesne:

  – negowanie ustaleń, soborów, przeciwstawianie sobie słów Papieży, deprecjonowanie ich postaw i dorobku z drugiej!

  Widzę tu POTĘŻNĄ SPRZECZNOŚĆ LOGICZNĄ

  Kościół bowiem, to, o ile wiem, (w Jego ziemskiej części) właśnie owe pisma,kwestionowane słowa Papieży, cały pełen różnorodności dorobek, Tradycja i… novum w nią wplecione, dogmaty stare i nowe, nadbudowane nowymi treściami.

  Jeżeli, bowiem, kocha się kościół i…deprecjonuje część Jego i historii (nawet tej powstającej tu i teraz) a także obraża ludzi będących Jego członkami, autorytetami – to jak to się ma do przekonania,że, tylko w Kościele znajdziemy Prawdę ?Ja widzę tu niekonsekwencję myślową.A Pan?

  Między Kościołem Katolickim a Bractwem Kapłańskim Św. Piusa X nie ma pełnej jedności, i nie chodzi tu tylko o brak statusu kanonicznego. Problem ma charakter doktrynalny i dotyczy – jak zauważa w swoim cytowanym tu juz kiedys liście Benedykt XVI – nade wszystko akceptacji Soboru Watykańskiego II oraz posoborowego nauczania papieży: Nie można „zamrozić” władzy nauczycielskiej Kościoła w roku 1962.Czy to tak trudno zrozumieć?

  Wymowny jest fakt, że w cytowanym liście w sprawie lefebrystów, Papież wspomina także o dialogu międzyreligijnym. Być może czyni to, mając na uwadze częste TENDENCYJNE? mieszanie pojęć: dialog ekumeniczny nierzadko nazywa się międzyreligijnym, i odwrotnie.A to szczególnie Panu powinno byc łatwe do wychwycenia skoro bliskie jest Panu prawosławie…

  Celem dialogu międzyreligijnego nie jest bowiem jedność Kościoła. Benedykt XVI pisze tak:” Łączy się z tym (ekumenizmem) konieczność, aby wszyscy wierzący w Boga wspólnie szukali pokoju, próbowali się do siebie zbliżyć, aby wspólnie dążyć, pomimo różnych obrazów Boga, ku źródłu światła – tym właśnie jest dialog międzyreligijny.

  „Jedną społeczność stanowią wszystkie narody, jeden mają początek, ponieważ Bóg sprawił, że cały rodzaj ludzki zamieszkuje cały obszar ziemi, jeden także mają cel ostateczny, Boga, którego Opatrzność oraz świadectwo dobroci i zbawienne zamysły rozciągają się na wszystkich”
  Tak oto dialog jest ustawiony na podwójnym fundamencie: wspólnoty, która ma początek w Bogu przez stworzenie, i swojego przeznaczenia w Nim przez zbawienie w Jezusie Chrystusie. Nic nie powiedziano odnośnie do obecności i działania Ducha Bożego, czynnego we wszystkich ludziach i we wszystkich tradycjach religijnych.

  deklaracja Nostra Aetate Soboru Watykańskiego II

  A skoro FSSPX nie jest w pełnej jedności z Kościołem, to można nazwać dialog z nimi również W PEWNYM SENSIE ekumenicznym – kolejny owoc SVII, z którego w korzysta?

  Takim matronom jak Jo czy Tralala to już tylko światło Boże może pomoc,ale czy nie szkoda Panu takich młodzieńców jak Kudłaty, o którym napisała w dość dramatycznych słowach jego siostra a których ciągnie Pan w przepaść schizmy?Bo jak można być w Kościele a jednocześnie nie w pełnej jedności?

  Czy nie obawia się Pan,że odpowie za to przed Bogiem,tak jak księża cudacy odpowiedzą za swój liberalizm i dziwactwa a księża Bractwa za nowy CZYNNY rozłam Kościoła?

  Rozumiem,że Panu na tej odludnej szwedzkiej ziemi,gdzie nie ma kościołów jest wygodnie zostać w domu z Biblia i różańcem w ręku i być de facto sedewakantystą ale w KK a szczególnie w Polsce jest naprawdę jeszcze przytłaczająco dużo więcej Prawdy, Dobra i Piękna ponad te tak zawzięcie wyszukiwane i eksponowane w gajowce ekscesy liturgiczne.
  Nadużycia i grzeszni czy głupi księża istnieli w Kościele zawsze, również przedsoborowym.A wszystkie schizmy powstawały w łonie Kościoła pod hasłami naprawy go,obrony przed herezją i antypapieżem!!!czy nic to Panu nie mówi?

  O tych mniejszych sektach świat już dawno zapomniał ale wielkie jak Focjusza czy Lutra są żywą raną w ciele Kościoła Chrystusowego,o czym wspomina Matka Boża w La Salette -tak chętnie cytowana acz znowu wybiórczo i tendencyjnie przez lefebrystów w gajówce.
  O ile Focjusz nie miał w ogóle racji ani dobrych intencji w kwestii dobra Kościoła a zapoczątkował schizmę tylko i wyłącznie ze względów ambicjonalnych i karierowiczowskich ,o tyle Luter w tamtym czasie miał wiele racji w kwestii odpustów, demoralizacji i zepsucia kleru. Tak jak poniekąd mają ja dzisiaj lefebryści. Ale wybrali zła drogę.
  I gdzie go w końcu zaprowadziły owe racje?Kościół prowadzony przez Ducha Sw. naprawił swoje błędy a miliony ludzi zostały przez niego wyprowadzone z Kościoła i znajduja się poza nim.przez co ich droga zbawcza znacznie się wydłużyła..
  Luter co warto przypomnieć,też był bardzo antyżydowski,(jako,że mieszczanie niemieccy konkurowali z żydowskimi),ale to nie przeszkadzało mu wykorzystać te żydowskie pieniądze -pecunia 🙂 aby sfinansować swój „program naprawy Kościoła”.
  A czyje pieniądze finansują nowe schizmy,jak Pan myśli?Może niech Pan poskrobie trochę po tej politurze?
  Hrabiowie i diukowie francuscy czy szwajcarscy są tak samo sparchaceni jak i nasi…

  Miałam Pana za rozsądnego i wyważonego faceta ale – bez urazy – widzę ,że jeśli chodzi o sprawy wiary,jest Pan jak JKM i UPR w kwestiach ekonomii:)
  Niech Pan – na miłość Boga- sięga również do oficjalnych czy bezpośrednich źródeł a nie tylko opracowań lefebrystycznych i sedewakantystycznych..
  Korzystanie z jednego źródła lefebr.-sedewakant.w tych spornych kwestiach to tak naprawdę pierwszy krok w kierunku tzw.wyprania mózgu.

  Również nie może Pan nie zdawac sobie sprawy,że tak sporny pontyfikat naszego papieża był przecież osadzony w określonych realiach geopolitycznych i na wiele gestów i dokumentów musimy patrzeć poprzez chronologie tamtych czasów.Obawiam się, że do gajówkowych amiszów żadne argumenty dotrzeć nie mogą.a apel o Pokorę i Powściągliwość to rzucanie grochem o ścianę.

  Benedykt XVI,wspominał o Kościele jako „łodzi która nabiera wody” .Ale nie jest to wina rzekomej dziury którą miał spowodować pontyfikat JP2.Mamy sztorm na otwartym morzu i łódź ta musi być od czasu do czasu podtapiana przez wzburzone fale.Dzięki JP2 mamy dodatkowe żagle,mapy i godnego sternika!

  I czy to się lefebrystom podoba czy nie 🙂 „modernista” Jan Paweł II umarł w świętości i został beatyfikowany co potwierdził jego następca „modernista” Papież Benedykt XVI.
  Natomiast Abp. Lefebvre umarł ekskomunikowany w grzechu śmiertelnym i tylko Pan Bóg wie gdzie znajduje się jego dusza.Oczywiście uznał,że działał w warunkach wyższej konieczności ale czy te tłumaczenia dzisiaj wytrzymują próbę czasu?
  Kościół wbrew oczekiwaniom się nie zapadł a nawet ,odradza się,tylko trzeba chcieć to dojrzeć.

  Oczywiście ,że hipotetycznie możemy założyć ,ze Kościół się mylił i wciąż się myli – co byłoby zaprzeczeniem obietnicy Chrystusa z jednoczesnym uznaniem Go za kłamcę a nasza wiarę tak naprawdę za iluzję .
  Ale załóżmy ,że się myli. to parafrazując słowa Pascala : jeśli Kościół się myli – ja nic nie tracę ale jeśli Kościół się nie myli to Pan i inni lefebryści tracą wszystko!

  Wszyscy wielcy święci i Doktorzy KK zawsze powtarzali tak jak Sw. Teresa :jakim wielkim dobrem dla człowieka jest posłuszeństwo Rzymowi.
  A miarą katolicyzmu jest nie bunt i recenzowanie papieży ale Pokora,Powściągliwość i Cierpliwość,których to brakowało tym ,którzy zawierzyli też mającemu przecież na tamte czasy racje Lutrowi!!!.

  Katolik Nikogo i nigdzie nie obraża ani nie kwestionuje, żadnego dogmatu, żadnego Papieża,żadnej Tradycji. Tylko właściwie ją rozumie. Tradycja to nie niewzruszony, niezmienny zbiór tekstów, form i rytów. Bo tradycja jest żywa…

  Jako żywa, czyli ciągle zmienna w niezmienności tego, co stanowi jej centrum.

  Pamiętajmy,że to, co 100 lat temu było w Kościele Novum, teraz jest szacowną Tradycją!
  W każdej tradycji, rytuale, obrzędzie można odnaleźć trzon, rdzeń, najstarszy element wokół którego czas powoli nawija coraz to nowe nitki,spod tych nowych wyzierają starsze, ale ” kolumna ” pozostaje nienaruszona.

  Tradycja nie podlega żadnym manipulacjom, nie poddaje się żadnym próbom zachowania jej w niezmienionym kształcie. Staje się wtedy zabytkiem. Tradycja odzwierciedla stan ducha człowieka, jego uwikłanie w sprawy doczesne, nawet modę (bo skąd się wzięły takie a nie inne szaty liturgiczne, czy kształt naczyń mszalnych, jak są zmodyfikowane od pierwszych dni istnienie Kościoła, także architektura sakralna. Kiedyś tak samo narzekano na barokowy wystrój świątyń, jak dzisiaj na prostotę , zgrzebność wystroju. Jeżeli Duch jest żywy to i tradycja żywa 🙂 Jeżeli w Kościele jest Sanctum, to i pozostanie.

  ciekawie o tym pisze bloggerka Monia:
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/roznorodnosc_bogactwem_kosciola_katolickiego._38087 :

  „Już w Ewangeliach występuje różnorodność- przyjrzyjmy się otoczeniu Jezusa- jest tam i nadopiekuńcza mamusia (synów Zebedeusza) i machająca chochlą Marta obok zasłuchanej Marii (chyba najlepszy wzór różnorodności), nie zapominając o małomównym Łazarzu, który nie reagował na swary sióstr:))) i uczony Nikodem, który wolał chyłkiem pogadać w nocy i mnóstwo innych postaw. A Jezus wszystkich ich jednakowo akceptuje. Nigdzie nie powiedział „Tylko tak i tak”- właśnie gonił faryzeuszy za ich formalizm, który prowadził do obłudy.

  A tradycja Kościoła? Mamy tu mnóstwo postaw- od św. Aleksego (brr, osobiście zimno mi się robi na myśl o jego pomyśle na pojazd wiozący do zbawienia. Szymona Stylity aż do św. Gianny Beretty Molla przy całym nastawieniu na sprawy Wieczności uwielbiającej tańce ( z całą pewnością damsko-męskie), chodzącej po górach (w portkach) i sprowadzającej sukienki z Paryża.

  No i bogactwo obrządków… przyjrzyjmy się katolickim kościołom wschodnim… Albo różnorodność szat liturgicznych, muzyki czy bogactwo wspólnot.

  Oczywiście pewnie formuły budujące jedność są bardzo potrzebne. Przykładem i podstawą jest Mszał- jak powiedział jeden z moich ulubionych Transów- „Niezależnie od tego z jakiego Mszału ksiądz odprawia Mszę ma powiedzieć wszystko co jest na czarno i zrobić wszystko co jest na czerwono. I nic ponadto”. No i właśnie w tym rzecz. Podobnie sprawa wygląda z datami świąt (choć sama Wielkanoc się wymyka w obrządkach wschodnich… albo zachodnim, jak kto woli:)) czy obrzędami.

  Jak powiedział kiedyś jeden z moich ulubionych kaznodziei – droga do Nieba jest jedna ale można nią pójść w różnych butach albo pojechać rozmaitymi pojazdami.”

  …Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie. Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Komu bowiem ich brak, jest ślepym – krótkowidzem i zapomniał o oczyszczeniu z dawnych swoich grzechów. Dlatego bardziej jeszcze, bracia, starajcie się umocnić wasze powołanie i wybór! To bowiem czyniąc nie upadniecie nigdy. W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa.

  Przykro mi ale dzisiaj nie dałabym Panu już „9”, i to nie tylko dlatego,że mnie Pan moderuje , ale dlatego,że coraz trudniej dostrzec mi u Pana dobrą wolę w docieraniu do Prawdy ,której jedynym Depozytariuszem jest niezmiennie Kościół Katolicki

  Pana prawda jest prawdą Econe i okolic…

  Więc dla zbilansowania mojego zbytniego optymizmu co do wiarygodności gajówki pozwolę sobie wkleić tutaj taką gorzką ocenę pewnego stałego czytelnika gajówki, którą przysłał mi na maila a nie napisal bezposrednio ,bo też nie chce być moderowany 😉

  – za słowa o Novus
  – za kłamstwo o ekskomunice Tradycji (może być co najwyżej remis)
  – za podsycanie ubliżania przeciw Papieżowi ( niby nie winne artykuły)
  – za tępe rusofilstwo
  – za kłamstwo że sprofanowano kanonizowaną Mszę Trydencką
  – za częste poniżanie Polaków jako całości
  – popieranie wrednych ludzi jak Bizoń i Kafel
  – za to co nie pamiętam
  – za rzeczy przyszłe i nie przewidziane dzisiaj

  Zostaje jeden punkt a to za artykuły o prawdzie historycznej i politycznej.

  I z tym mało optymistycznym akcentem pozdrawiam i żegnam

 36. j said

  Ad.31- Aga

  Przyznam, ze jestem roche zszokowana reakcja Pana Gajowego! Dla mnie Pani Aga byla i jest tradycjonalistka w pelnym tego slowa znaczeniu.
  O wiele bardziej niz niektore karykatury tradycjonalistow pisujace na tym forum.
  A moze wreszcie pokusilibysmy sie tu o rzetelna definicje tradycjonalisty?
  Bo jak dotad to tylko Pan JO swoja agresywna retoryka mianuje lub degraduje kandydatow na tradycjonalistow 🙂
  Czy ktos kto oprocz uczestniczenia we Mszach Swietych tradycyjnych uczestniczy takze we Mszach Swieteych NOM (czyli np. ja sama) – powinien byc wykluczony ze wspolnoty tradycjonalistow???
  Albo ktos, kto nie toleruje bluznierstw na papiezy (czyli nieskromnie znowu ja) – natychmiast powinien zostac nazwany wojujacym modernista???
  A wracajac do meritum. Czy bardziej lub mniej zgrabne proby Pani Agi w interpretowaniu pewnych faktow historycznych odmienne od nakazanych przez Bractwo FSSPX moze byc poczytane jako odejscie od Tradycji???
  Czy niezgodzenie sie w jakims punkcie z wykladnia Bractwa FSSPX automatycznie przypisuje delikwenta do modernistow?

  Ja na przyklad bardzo ceniac dzialalnosc wszystkich organizmow broniacych Tradycji w KK w Polsce, w tym takze Bractwa FSSPX w – nie moge i nie chce akceptowac niecheci a czasem wrecz wrogosci Bractwa FSSPX do prawoslawia. Nie probuje sobie nawet wyjasniac z jakich powodow Bractwo FSSPX chcialoby odciac prawoslawie od katolicyzmu, bo niechcacy moglabym dojsc do niebezpiecznych wnioskow.
  Jak najbardziej, popierajmy i wspierajmy ze wszystkich sil te wszystkie zgrupowania tradycjonalistow, reprezentantow mysli i walki abp.Marcela Lefebvre’a o Tradycje w KK, w tym takze Bractwo FSSPX ale zachowajmy minimum instynktu samozachowawczego polskiego katolika.
  Polski katolik przez wieki zyl w harmonii z rosyjskim prawoslawnym. Nie zrozumie tego nigdy katolik niemiecki, ktory setki lat zyl w harmonii z niemieckim luteraninem.
  Pozdrawiam

 37. Jones said

  ad.35. Kto Pani Powiedzial, ze Bractwo chce „odciac Prawoslawie od Katolicyzmu” ?

  Ksiadz Bractwa Poswiecil Moj Dom …i zrobil to Widzac Unicki (Prawoslawny) Krzyz w Moim Domu przed Ktorym m.in sie Modlilismy. Modlilismy sie przed Domowymi- Prawoslawnymi – Unickimi Ikonami.

  Bractwo nikogo nie odcina …w tym nie odcina Prawoslawia Od Katolicyzmu a przeciwnie.

  Poza tym, Polak zyl z Prawoslawiem w Harmonii ale niekoniecznie z Rosyjskim czy „Ukrainskim” etc, ect…- nalezy powiedziec, ze Polak – Katolik Zyl w Harmonii z Prawoslawiem jako takim.. dopoki Prawoslawie jest Prawoslawiem, czyli – Katolickie, Ortodoksyjne.

  Mozna Powiedziec, ze Katolik zyje w Harmonii z Tradycja, bo Ona jest Istota Wiary, ale Polak przestaje godzic sie, gdy nastepuje zamach na Tradycje i to zarowno w K Katolickim jak to robi Watykan, czy w Prawoslawiu jak to bylo robione wielokrotnie przez te same czynniki w przeszlosci.

  Katolicyzm=Prawoslawie=Ortodoksja, roznica jest w Obrzedach..oraz Szczegolach, ktore powinny byc wyelimnowane poprzez Wspolne …z Duchem Swietym Sobory…, a conajmniej, poki co niektore z nich powinny byc Tolerowane dla Dobra Obu Zakonow

 38. Marucha said

  Re 35:
  Pani Ago, Pani nie pielgrzymuje do prawdy, Pani ją arogancko odrzuca.
  Tak, kwestionowanie decyzji papieży, gdy wyraźnie odbiegają od nauczania Kościoła, jest konieczne.
  Pani widzi w tradycjonalizmie „sprzeczność logiczną” – a nie widzi Pani sprzeczności między tym, co głoszą papieże posoborowi, a tym co głoszono zawsze.
  Tradycja rozwija się spontanicznie – Kościół ma ją tylko zatwierdzać – a nie TWORZYĆ jakieś pieprzone „nowe” tradycje w porozumieniu z heretykami-luteranami, masonami i żydami.

  Wzruszył mnie ten katolicznik, który ma mi za złe gorzkie słowa o nowusie – parodii Mszy skleconej przez masona Bugniniego. Dla katolika samo słowo „mason” spowodowałoby natychmiastowe odrzucenie wszystkiego, co głosi i tworzy. Katolicznik zaś powie „No i co z tego, że mason? Masoni mają swoją drogę do zbawienia!”.

  A blogerka Monia może mnie z całym uszanowaniem pocałować. Też mi się ałtorytet znalazł… Bogactwo Kościoła nie polega na bogactwie wszelkich herezji i rozmaitości wygłupów liturgicznych. Ale Monia tego nie zrozumie.

  Re 36:
  O tak, Pani Aga to tradycjonalistka całą gębą.
  Szczególnie, gdy głosi, że różne religie mają swoje własne drogi do zbawienia…

 39. j said

  Ad.37-Jones

  „W ostatnim okresie międzynarodowa Komisja mieszana uczyniła ważny krok naprzód w bardzo delikatnej debacie na temat metody, jaką należy stosować w dążeniu do pełnej komunii Kościoła katolickiego z Kościołem prawosławnym; kwestia ta często powodowała napięcia między katolikami i prawosławnymi. Komisja stworzyła doktrynalne podstawy dla pozytywnego rozstrzygnięcia problemu, które opiera się na doktrynie Kościołów siostrzanych (Ut unum sint, Pallottinum 1995, s. 69)”

  Kochany Panie JO! Prosze sobie dokladnie przeczytac co sadzi Bractwo FSSPX o siostrzanym pojednaniu sie Katolicyzmu z Prawoslawiem. Prosze sobie przeczytac ale nie ma gwarancji, ze Pan zrozumie.

  „…Teoria „Kościołów siostrzanych”, która stale znajduje swój wyraz w nauczaniu obecnego papieża, znajduje również swoje odzwierciedlenie w pracach Międzynarodowej Komisji Wspólnej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim a Kościołem Prawosławnym, która powstała w roku 1979. „Owocem” pracy tej Komisji jest m.in. Porozumienie z Balamand, które przedstawiciele Kościoła katolickiego zawarli w 1993 roku ze schizmatyckim prawosławiem. Ojciec Święty bardzo wysoko ocen…..

  (….).
  Za miesięcznikiem „The Angelus” przedstawiamy pełny tekst Deklaracji z Balamand wraz z listą sygnatariuszy. Deklaracja jest rzeczywiście wierną recepcją doktryny „Kościołów siostrzanych” wraz ze wszystkimi jej konsekwencjami praktycznymi. To bezprecedensowe porozumienie jest jednym wielkim aktem apostazji, zdradą Wiary katolickiej i całkowitym sparaliżowaniem Kościoła katolickiego we wszystkich aspektach Jego działalności. Należy z przykrością stwierdzić, że w tej bulwersującej sprawie nie zabrakło również polskiego akcentu – Deklarację z Balamand sygnował m.in. biskup opolski Alfons Nossol…..”

  Prawosławie i porozumienie z Balamand
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/137

 40. j said

  Ad.38-Marucha

  Szanowny Panie Gajowy! Mam takie glupie odczucie, ze wlasnie jest Pan w trakcie wylewania z kapiela zdrowego pieknego dziecka. Nawet Pan nie wie jak bardzo chcialabym sie mylic.
  Pozdrawiam.

  Myli się Pani. – admin

 41. Marucha said

  Re 39:
  To prawda, że wiele osób w Bractwie Św. Piusa X odrzuca doktrynę Kościołów Siostrzanych – zwłaszcza gdy za siostry uważa się luteran, jehowitów, mormonów czy diabeł tam wie, kogo jeszcze, kto zawiera „okruchy prawdy”.
  Ja wiem tylko tyle, że nie jestem kompetentny wyrokować, który Kościół – wschodni czy zachodni – ma więcej racji i ile to będzie w procentach. Mądrzejsi ode mnie mają tu wątpliwości i nie zgadzają się między sobą.
  Więc i ja nie będę wrzeszczał, że prawosławni to heretycy.
  Na czym mogę się oprzeć?
  Tylko na głosie wewnętrznym, pani J. To bardzo niewiele. A może dużo.

  PS. Być może – gdyby nie nachalne lansowanie teorii powszechnego zbawienia i coraz bezczelniejszy synkretyzm w KK – Bractwo nie stawiało by się na wszelki wypadek okoniem wobec doktryny Kościołów Siostrzanych.

 42. j said

  Ad.41-Marucha

  Szanowny Panoie Matucha! Moj post nr 39
  „Prawosławie i porozumienie z Balamand”
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/137
  pokazuje stosunek Bractwa FSSPX do prawoslawia. Ten stosunek do prawoslawia bardzo mi sie nie podoba. Czy moze mi Pan wyjasnic dlaczego Bractwo FSSPX tak nie znosi Wielkiej Swietego Prawoslawia?
  Pozdrawiam

  To nie jest tak, że nie znosi. Uważa ich, zgodnie z ortodoksją katolicką, za schizmatyków. Potrafi jednak, choćby na łamach „Zawsze Wierni”, ująć się za nim w razie prześladowań. – admin

 43. j said

  Przepraszam za literowki, to z emocji i zdenerwowania…
  Oczywiscie mialo byc:
  Szanowny Panie Marucha!

 44. Jones said

  ad.39. To NIE SA „SIOSTRZANE” Koscioly a JEDEN KOSCIOL o Dwoch Zakonach.

  Odrzuca tak Tradycja w Zakonie Zachodnim i Wschodnim Modernizm w tym Luteranizm, Kalwinizm, Liberalizm, Ekumenizm.

  Bractwo przede wszystkim niech Pilnuje Zakonu z Ktorego Pochodzi. A Naszym zadaniem jest jako Ortodoksow Dbac o czystosc Kosciola Prawoslawnego Wiary – Tradycji, w szczegolnosci, ktorzy sa Wiernymi Prawoslawia.

  Tak jak Bractwo Nie porzuca Judeokatolikow tak i My w tym Prawoslawni wierni Tradycji Nie mozemy Porzucac JudeoPrawoslawnych.

 45. Jones said

  Raz jeszcze napisze, ze Kazde Prawoslawne Dziecko wie, ze Rzym to Zakon Zachodni tego Samego Kosciola Swietego.

  Pani J, Pani przywolujac tekst..pokazuje jak WATYKAN DZIELI jeden Kosciol w Talmudyczny sposob, mowiac oczywiscie , ze chce Jednosci, Zgody, Calosci….i inne takie tam….

  Pani nie widzi Talmudu we Wlasnym Podworku, to i nie zobaczy Pani o miedze dalej…

  Radze Pani obrac sobie autorytet ale nie Zydowski, Nie Masonski ale taki , ktory jest Pani Najblizszy – Tradycje i tych co Tradycje Glosza bez skazy Pani J.

  Pani zna sie z Gajowym, czy nie moze Pani Jemu zaufac?

 46. j said

  Ad.45-Jones

  Szanowny Panie JO!
  Doceniam panskie dobre intencje gdy napisal Pan:
  „…Pani zna sie z Gajowym, czy nie moze Pani Jemu zaufac?”
  Dziekuje takze za te malenka czasteczke dobra, ktora usiluje Pan przeslac w moja strone…

  Ale ja napisza tu teraz rzecz straszna. Obrazoburcza wrecz.
  Panie JO! Wlasnie dlatego, ze Gajowy jest mi tak bardzo bliski i tak bardzo mi na nim zalezy – wolalabym by to raczej on posluchal tym razem glosu Agi. Nie odwrotnie.
  Zycze Panu spokojnego wieczoru

 47. Marucha said

  Re 46:
  Nie, Pani J – nie posłucham głosu Pani Agi i z oburzeniem odrzucam taką propozycję.
  Pani Aga jest nie tylko modernistką, ale i heretyczką, wierzącą, iż różne religie mają swoje własne drogi zbawienia (jak widzę, nie zrobiło to na Pani żadnego wrażenia).
  Nie po to przez wiele lat dochodziłem prawdy, żeby teraz lekkomyślnie ją porzucać dla przypodobania się komuś.
  Precz z II Soborem i jego „dobrymi owocami”.

 48. Jones said

  Zydomasoneria obalila Trony a wraz z nimi Namacalna Chierarchie i drabine Autorytetu gdzie ludzie nie rozumiejacy co sie dzieje nie byli ZAGUBIENI bo mogli Patrzec na tym Ktorym Slepo Ufali Jak Dzieci.

  Dzis kazdy niemalze uwaza sie za Boga i odnajduje autorytet w swoim rozumie, emocjach ….

  Dzis ludzie nie klekaja przed Krzyzem,
  Dzieci nie caluja rok Rodzicow,
  Dzis kazdy niemalze ma „swoj rozum i osobiste ciala odczucia” i jego uwaza za Boga

 49. j said

  Ad.47- Marucha

  Szanowny Panie Marucha! Dlaczego Pan podkresla, ze Pani Aga wierzy, ze rozne religie maja swoje wlasne drogi zbawienia i robi Pan z tego sztandar jej katolicyzmu? Jest to chyba lekkie mijanie sie z prawda.
  Prosze przytoczyc jej konkretna wypowiedz na ten temat. Jesli rzeczywiscie byla to chyba jakas marginalna wypowiedz bez wiekszego znaczenia, bo ja nie pamietam a wpisy Agi czytam starannie.
  Wielu teologow twierdzi na przyklad, ze Zydzi, ktorzy nigdy nie nawrocili sie na katolicyzm lecz w zyciu przestrzegali 10 przykazan – nie trafia do piekla lecz do czyscca.
  A co z duszami porzadnych ludzi, ktorzy zyli przed narodzeniem Jezusa Chrystusa?
  Czy do piekla z nimi czy do czyscca?
  To wszystko jest duzo duzo bardziej skomplikowane niz prezentuje nam to w swoim uproszczonym widzeniu swiata szanowny Pan JO, prawda?
  Uklony

 50. Inkwizytor said

  W jednej rzeczy pani Aga ma niewątpliwą rację. Nie można uznawać papieża i zarazem być mu nieposłusznym.

 51. Jones said

  …dzis Ludzie nie wiedza co oznacza Uklekniecie przez Krzyzem….nie wiedza jak to zrobic….nie wiedza jak oddac czesc Rodzicom….jak oddac CZESC PRAWDZIE…..

  …nie rozumieja, ze SA GRANICE nieprzekraczalne, ktore sa Granicami WOLNOSCI…..PRAWDY…ZYCIA….JEDYNEJ DROGI….po za ktora jest tylko Przepasc i Smierc.

  Modlic sie w Kosciele Kobiecie bez Nakrycia glowy…
  Brac Komunie Sw na reke…od jakiegos Baptysty…
  Mies kontakt fozyczny przed Malzenstwem…
  Byc nawet nieswiadomym Nudysta…a coz Swiadomym!!
  Byc Liberalem, Modernista widzacym w sektach czaski prawdy….i dla tych czastek trzymanie z sektami nawet jezeli sekty majaj 99 % sztanskich ideii…

  Dawanie Kazdemu ludzkiemu dzialaniu „szansy”, „wytlumaczenia” i doszukiwanie sie w kazdym ludzkim dzialaniu Prawdy, Milosci…

 52. Jones said

  ad.50. Pan wprowadza celowo w Blad? Pan wie, ze Papiez to nie jedynie postac dzis Benedykta XVI ale Wszyscy jego Swieci Poprzednicy!
  Jak mozna odrzucic Papieza Panie Inkwizytorze?
  Jak mozna odrzucic OJCA SWIETEGO na ziemi ustanowionego przez Samego BOGA OJCA, Boga Ojca Syna i Ducha Swietego?

  To co sie dzieje z Papiezem dzis…jest Dopuszczeniem Bozym, Laska dla Nas Katolikow, czy Pan tego nie widzi?

  Czy Pan wie czemu dzieci Pijaka sa dobrymi uczniami i b czesto dobrymi Rodzicami?

 53. Jones said

  ad.46. Pani J, gdyby Pani miala Katolicki, Ortodoksyjny Szacunek do Swojej Plci i Plci Przeciwnej, Pani by NIGDY tego nie napisala publicznie…

 54. Jones said

  ad.49. WIELOZNACZNE wypowiedzi Pani Agi w temacie Religii wystarcza by uznac Te Pania za Modernistke, wyznawczynie Modernizmu – Matke wszystkich herezjii….

  Poza tym, Religia Katolicka jest B prosta i nie wymaga Filozoficznych Interpretacjii. Moze moj Swiat jest b prosty, uproszczony…To Dzieci sa Przykladem Wiary Wskazanym Przez Boga….

  Pani zapatrzyla sie na Filozofa JPII…

 55. Marucha said

  Re 49:
  Pyta Pani, dlaczego „podkreslam, ze Pani Aga wierzy, ze rozne religie maja swoje wlasne drogi zbawienia i robi Pan z tego sztandar jej katolicyzmu? Jest to chyba lekkie mijanie sie z prawda.”

  Proszę – oto dlaczego:
  A co do żydów ; żydzi, innowiercy, poganie maja swoją drogę zbawczą.
  Dłuższą ale mają. Papież w swojej wrażliwości brał pod uwagę jak
  ciężkie zranienia a także i śmierć mogą powodować zerwania więzów
  rodzinnych i zmiana religii urodzenia.

  Za https://marucha.wordpress.com/2012/08/31/ks-kard-stanislaw-dziwisz-metropolita-krakowski-zakazal-koncelebry-na-pogrzebie-ks-tadeusza-kiersztyna/#comment-196671
  Komentarz nr 45.

  Poza tym nasze spekulacje, co dzieje się po śmierci z nie-katolikami są tylko spekulacjami. Wierzymy, iż Bóg jest sprawiedliwy i nie karze za grzechy niezawinione, jakim może być np. niezawiniona nieznajomość Ewangelii i ich przesłania.
  Podkreślam jednak – nie wiem, jak grubej kreski trzeba by użyć, aby to podkreślić:
  Jeśli niekatolik będzie zbawiony to nie dlatego, że wyznawał religię mającą jakąś inną drogę do zbawienia, lecz MIMO tego, iż ją wyznawał,. w nieświadomości błądząc.

 56. Marucha said

  Re 54:
  Ma Pan rację.
  Kościół w swych ważnych dokumentach zawsze wypowiadał się w sposób jednoznaczny, klarowny i jasny, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości.
  Dopiero II Sobór Watykański zapoczątkował epokę, w której dokumenty trzeba „interpretować”.

  Ostatnio modne stało się interpretowanie II Soboru „w świetle Tradycji”. Jasne – Interpretujmy herezje w świetle ortodoksji, modernizm w świetle tradycji, mieszajmy prawdę z fałszem, róbmy pasztet pół konia pół zająca…

  Polecam podstawowe artykuły:

  Syllabus Piusa IX:
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/07/papiez-pius-ix-syllabus-bledow/

  Zdrada przysięgi antymodernistycznej:
  https://marucha.wordpress.com/2011/12/19/zdrada-przysiegi-antymodernistycznej-cz-i/

 57. Jones said

  Przerazenie Bierze i Wielki Bol Serca sie czuje, gdy Czyta sie Osoby Tak inteligentne, o takiej duzej wiedzy ogolnej i szczegolnej a MIMO TO tak dajace sie Gleboko zwiesc jak tylko Ich Inteligencja jest Duza.

  Jak to Masoneria potrafi z szatana pomoca wykozystac Ludzka Inteligencje przeciwko Nim Samym!!

  Tak potrafia Oglupic, tak omotac…
  I ja tak dalem sie Kiedys Oglupic, omotac, uwierzyc , ze JA MOGE…i tylko Ja bez niczyjej Pomocy Moge…i tak zrobilem, ze az ZABILEM.

  Tak Panie Gajowy, Precz ze Smiertelnym Soborem V II i Tekstami jakimikolwiek Gloszacymi Modernizm. Gloszacych Modernizm – Nawracac a trzymac w bezpiecznej Odleglosci od IZRAELA.

  Ja Zabilem
  Ja zabilem
  Ja zabilem

  Bo nie bylo „Gajowego” w kolo mnie, bo posluchalem „Age”

 58. Jones said

  …bo Niesluchamem PRAWDY

 59. 166 bojkot TVN said

  55/Marucha
  Ale Marucha ma wielkie szczęście, że nie urodził się jako muzułmanin. I my też. bo po pierwsze nie byłoby gajówki, ani żadnych rozterek co do drogi zbawienia. Po drugie miałby Marucha 4 żony do obrobienia i kilkanaścioro dzieci, oraz 5x dziennie modły do Allaha.
  Ma Marucha szczęście, że nie urodził się jako Żyd i nie musi uczyć się talmudu, ani kiwać przed ścianą płaczu, czy u jakiego innego Eli Melecha. Nie musi używać małych dzieci, ani podsycać swojej adrenaliny nienawiścią do gojów. Nie musi wykonywać rytualnych mordów.
  Ma Marucha szczęście, ze nie urodził się w Indiach, bo sam nie wiedziałby w którego boga wierzyć
  Oj ma się to szczęście

 60. j said

  Ad.50- Inkwizytor

  Szanowny Panie Inkwizytorze! Napisal Pan fundamentalne zdanie, ktore zawsze okreslalo i bedzie okreslac tak wazny element Tradycji Kosciola Katolickiego – nasze posluszenstwo papiezowi, nastepcy apostola Piotra, pierwszego biskupa Rzymu. I Pani Aga tego przestrzega.

  „W jednej rzeczy pani Aga ma niewątpliwą rację. Nie można uznawać papieża i zarazem być mu nieposłusznym”

  Nie ukrywam, ze bylby to dla mnie piekny dzien gdyby bez zalu opusci Pan sedewakantystow i wrocil na lono KK, bo bardzo Pana lubie i szanuje.

 61. Marucha said

  Re 60:
  No cóż, znów wtrącę swoje trzy grosze…
  Można uznawać swego ojca za ojca, a wykazywać mu nieposłuszeństwo, gdy namawia nas do kłamstwa albo kradzieży.

  Pan Inkwizytor do KK wrócić nie może, bo przecież nigdy z niego nie wychodził. Jest wierny Kościołowi, mistycznemu ciału Chrystusa, a niekoniecznie jego ziemskim strukturom.

 62. j said

  Ad.55-Marucha

  Szanowny Panie Marucha ! Chocbysmy ubierali nasze racje w najmadrzejsze i najpiekniejsze slowa to i tak dojdziemy do wniosku, ktory Panu wlasnie wyszedl spod palcow:

  „…Poza tym nasze spekulacje, co dzieje się po śmierci z nie-katolikami są tylko spekulacjami. Wierzymy, iż Bóg jest sprawiedliwy i nie karze za grzechy niezawinione, jakim może być np. niezawiniona nieznajomość Ewangelii i ich przesłania”

  Prosze zauwazyc, ze zacytowane slowa Agi w niczym nie kloca sie z panskim wnioskiem.
  Uznala w swej ufnosci tak jak Pan zreszta tez, ze Bog jest sprawiedliwy i w swej dobroci przewidzial droge zbawcza, moze dluzsza ale jednak – dla zydow, innowiercow i pogan.
  To jedno.
  A drugie:
  czy uraga Tradycji KK powiedzenie, ze ” Papież w swojej wrażliwości brał pod uwagę jak
  ciężkie zranienia a także i śmierć mogą powodować zerwania więzów
  rodzinnych i zmiana religii urodzenia”?
  Przeciez to prawda. Wiadomo na przyklad ile dramatow rozgrywa sie nawet w rodzinach gdzie malzonkowie bardzo sie kochaja ale wyznaja rozne religie.

  Dlatego, przepraszam ale smiem sie domyslac, ze Pani Aga z zupelnie innych powodow jest zniechecana zeby tu pisac. Wielka szkoda.
  Dobranoc

  Pani Aga dała moim zdaniem popis modernizmu, co jest herezją poza wszelkimi wątpliwościami. To, że w jej komentarzach znajdowały się, jak mawiał JPII, „okruchy prawdy”, faktu tego nie zmieni. Okruchy prawdy znajdziemy również u luteran lub w sekcie „Słowo Życia” pastora Ekmana.
  Poglądy p. Agi były dla mnie osobistą porażką. – admin

 63. Jones said

  Ad.62. Pani wyrywa zadania z kontekstu w wyklada swoja prawde. Czymze innym wszakze jest Gajowego zdanie wychadzace z twierdzenia, ze poza KKatolickim nie Ma Zbawienna a Czymze innym jest to samo zdanie, ze kazdej Wiary ludzie maja swoja Droge Zbawienna….jak to Napisala Aga w Mysl Posoborowia.

  Pani J, Pani zadan czlowiek Nie pomoze. Prozno jest Rozmawiac z Pania I niebezpiecznie. Szkoda narazac poprzez Rozmowe z Pania Wiernych Tradycji. Od Pani nalezy sie otrzepywac I za nia modlic.

  Jest Pani Reprezentantem Klamstwa, zatwardzialej Slepoty, braku dobrej Woli. Nonsensy , ktore Sa w Pani Wywodach sa Przerazajace. Z glupoty sie nie dyskutuje a separuje od niej, pozbawia wladzy….

  Dozylismy czasow , w ktorych Zlo, Klamstwo, Glupota Rosci sobie prawo Wladania, ktore nalezy sie tylko Prawdzie I to Kazac nazywac Klamstwo Jedyna Droga, Prawda, Zyciem.

  Zaiste, dozylismy konca czasow, patrzymy Oniemiali …Nadzieja jest w tym, ze sa Tacy , ktorzy Patrza Oniemiali ale nie w Podziwie a z Obrzydzenia.

  Niech Pan tak nie dołuje Pani J… ona jeszcze do nas wróci… – admin

 64. j said

  Szanowny Panie Marucha! Jak juz mnie ten JO tak zdolowal mimo, ze ja caly czas w tych jego majtkach 0.5 cm nad kolano chodze – to juz chyba nic do stracenia nie mam. Skacze wiec w przepasc:
  wczesniej napisal Pan:
  „…Nie po to przez wiele lat dochodziłem prawdy, żeby teraz lekkomyślnie ją porzucać dla przypodobania się komuś….”
  Otoz mysle ja sobie tak niepoprawnie i wrecz samobojczo, ze obecnosc Pani Agi, sila jej wiary i jej jej argumentacja staly sie tu niebezpiecznym ewenementem. Moglaby ona na ten przyklad kogos z dawno obranej drogi moze nie tyle zawrocic co na chwile zatrzymac. Dla zaczerpniecia tlenu. Dla dla pelniejszej lub rzetelniejszej refleksji. Niekoniecznie mysle o Panu. Choc kto wie? 🙂
  Niewatpliwie bezpieczniejsza jest atrapa dialogu z JO czy monologu JO, ktorego ktorys z inteligentniejszych kolegow dosc dosadnie opisal ponizszymi slowami :

  „Zastanawiam się czy po prostu jesteś idiotą, czy judzisz z urzędu nieudolnie pozorując “zamiłowanie dla Tradycji”

  niz trudne polemiki na niebezpieczne tematy, trudne rozmowy z trudnym lecz rzeczowym i fachowym przeciwnikiem jakim byla Aga.
  Jeszce raz powtarzam. SZKODA.

  Ide z psem na spacer i tym razem juz ostatni raz w dniu dzisiejszym zycze Panu dobrej nocy 🙂

 65. Marucha said

  Re 64:
  Miła Pani J…
  To jest witryna starająca się reprezentować tradycyjny, katolicki punkt widzenia.
  Wpisy Pani Agi na tematy Kościoła tak tu pasowały, jak opinie właścicieli psów na forum dla miłośników kotów. Jest wiele witryn, gdzie można zachwycać się dobrymi owocami II Soboru, ględzić o innych religiach które mają własną drogę do zbawienia, tłumaczyć łamanie Pierwszego Przykazania uprzejmością dla pogan, a nawet wychwalać judaizm itd.

  Wpisy p. Agi nie stały się nijak niebezpiecznym ewenementem; dla mnie były raczej uciążliwe i wręcz przykre do czytania. Przykre podwójnie, gdyż pochodziły od osoby, której wkład w dyskusję ceniłem przez długi czas.

  Nie zauważyłem też, aby ktoś z tutejszych tradycjonalistów nagle się nawrócił na katolicyzm posoborowy.

 66. Kudlaty said

  Pani Ago,naprawde dziekuje za wykazanie troski o zbawienie mojej duszy,ale prosze zostawic to mnie.
  Uwazam,ze przecenia Pani wplyw Gajowego na kreowanie moich pogladow dotyczacych wiary.
  Owszem,Gajowka jako zrodlo wiedzy,bardzo pomaga w dzisiejszych czasach zametu odnalezc sciezke prawdy wiodaca do Boga,ale nie jest nieomylna wyrocznia.
  Pani zarzuty,o bycie klakierami Gajowego i o czytanie tylko „Zawsze Wierni” sa zenujace.
  Czy mozna kogos,kto nie angazuje sie zbytnio w dyskusje na forum i ogranicza sie do wklejenia od czasu do czasu jakiegos tekstu,bedacego w Pani oczach sedeko-lefebvryczna aberracja,uwazac za osobe podatna na manipulacje?
  Przyszlo nam zyc w strasznych czasach,gdy musimy wybierac,czy stanac po stronie tego czego nauczal Kosciol do SW II ,czy przyjac nauke modernistow bedaca w sprzecznosci ze Sw.Magisterium.
  Jest zbyt duzo materialow historycznych i teologicznych przedstawiajacych klarownie i ponad
  wszelka watpliwosc,ze SW II byl dzielem zydomasonerii,i zaprzeczanie temu jest smieszne.

  Biorac pod uwage zasob Pani wiadomosci,nalezy stwierdzic ,ze jest Pani modernistka formalna ,tkwiaca swiadomie w bledzie.
  Tak nielubiany przez Pania M.Lefebvr powiedzial ,ze Kosciol sam sie wyniszcza wewnetrznie poprzez slepe posluszenstwo tym,ktorzy weszli do Kosciola w owczych skorach i ktorym udalo sie przekonac naiwnych ,nic niewiedzacych lemingow ,ze tradycyjny katolik to heretyk i odstepca.
  Pani nie jest lemingiem,tym niestety wina jet wieksza.
  Pozdrawiam Pania

  Ja też nie pojmuję, jak można w obliczu faktów i argumentów, upierać się przy apoteozie II SW i jeszcze dziękować zań Duchowi Świętemu.
  W przypadku p. Agi nie chodzi zatem, moim zdaniem, o niewiedzę czy niezrozumienie – lecz o zatwardziałe trwanie w błędzie i złą wolę.
  Admin

 67. Zdziwiony said

  Re 65:

  To jest witryna starająca się reprezentować tradycyjny, katolicki punkt widzenia.

  Uwagi ks. Rafała Trytka względem FSSPX:

  1. Odrzucam jako przewrotne i niekatolickie twierdzenia FSSPX, że Kościół może głosić herezje, promulgować oraz wcielać w życie obowiązujące powszechne prawa liturgiczne (NOM i nowe ryty sakramentów) i dyscyplinarne (np. Kodeks prawa kanonicznego z 1983), które zawierają sprzeczności, błędy, herezje lub są całkowicie nieważne, są szkodliwe dla zbawienia dusz i prowadzą do protestantyzmu. Odrzucam także pogląd, że można poddawać w wątpliwość przeprowadzone przez Kościół kanonizacje świętych.

  2. Odrzucam fałszywą alternatywę proponowaną przez FSSPX – jedność albo wyznawanie nieskażonej wiary. Jedność Kościoła Katolickiego zasadza się na tej samej wierze, tych samych sakramentach i posłuszeństwie temu samemu Papieżowi. Nie ma prawdziwej jedności tam gdzie nie występuje choćby jeden z wyżej wymienionych elementów. Nie można zatem wyznawać prawdziwej wiary przeciw jedności Kościoła.

  3. Odrzucam system FSSPX, w którym uznawanie Papieża jest czysto iluzoryczne, w którym Papież posiada prymat li tylko honorowy; a jedynym zauważalnym wyrazem uznawania papieskiego prymatu jest okazjonalne zawieszanie podobizny aktualnego okupanta Stolicy Piotrowej, którego FSSPX błędnie uznaje za Papieża, w zakrystiach kaplic i kościołów Bractwa. Natomiast “właściwym i legalnym” autorytetem dla Bractwa, rozstrzygającym ostatecznie co katolik w nauczaniu “kościelnym” ma uznać, a co winien odrzucić, jest Przełożony Generalny FSSPX. Tym samym w Bractwie stawia się jego “autorytet” ponad “autorytetem” tego, którego błędnie uznaje się za prawdziwego Papieża.

  4. Odrzucam jako obłudną postawę FSSPX polegającą na prowadzeniu gry “na dwa fronty”, której jedynym realnym, a zarazem najszkodliwszym dla dusz wiernych efektem, jest osłanianie i legitymizowanie winowajców obecnego powszechnego odstępstwa poprzez przypisywanie im atrybutów legalności, a co za tym idzie, władzy jurysdykcyjnej nad katolikami. Postawa ta jest rezultatem sprzeniewierzenia się świętemu obowiązkowi przekazywania całego integralnego Depozytu Wiary Katolickiej.

  Moim obowiązkiem jako katolika, jest wyznawanie nieskażonej Wiary Katolickiej, tej samej jaka powszechnie była praktykowana do śmierci Ojca Świętego Piusa XII.

  Kraków, 2 lutego 2006

 68. Jones said

  Ks Trytka napisal nonsensy w stylu Inkwizytora.
  W punkcie pierwszym przykladowo, Bractwo Wyraznie wskazuje, ze Prywatne opinie….nawet heretyckie Papiezy….nie sa Wypowiedziami Kosciola…..

  ….punkt trzeci….Bractwo przeciwnie do Sugestii Ks Trytka uznaje Prymat Papieza I To Bynajmniej Nie Tylko Honorowy.Trzeba miec Brak dobrej Woli jak Aga Dzis, by nie zrozumiec , ze Papiez to nie tylko Zyjaca Osoba Na Stanowisku, ale Jego Wszyscy Swieci Poprzednicy…

  Ad.4. Tu bezczelnosc przekracza Granice przyzwoitosci.Bractwo jako pierwsze I Jedyne w zorganizowany sposob odslania Twarz Wrogow Kosciola I Wyucza, Wychowuje Armie przeciwko nim…..Ksiezy I Wiernych…
  ——-
  Po co Pan Panie Zdziwiony tu wkleja te teksty?

 69. Jones said

  Ad.66.Ja sadze, ze Adze ktos GROZI I robi to co robi juz jako „agent”….

 70. Inkwizytor said

  Jo, nic nie poradzę, ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Zresztą ty nawet nie wiesz czym jest opinia prywatna papieża a czym jego uroczyste nauczanie lub magisterium. Gdybyś to wiedział to nie pisałbyś głupot. Ryty sakramentów czy kodeks prawa kanonicznego to NIE SĄ prywatne opinie papieża. Zapamiętaj to sobie raz na zawsze

  Bractwo uznaje prymat papieża ale go nie słucha. Sprawuje sakrament spowiedzi i małżeństwa bez misji kanonicznej biskupa miejsca.

  W punkcie 4 nie o tym mowa ale jak zauważyłem nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jeżeli chodzi o to, kto pierwszy sprzeciwił się watykańskim modernistom to z pewnością nie było to FSSPX. Początki sprzeciwu to już czasy soboru i postaci ksieży sedewakantystów. Abp Lefebvre w tym czasie podpisywał wszystkie dokumenty soborowe

  Zdziwiony wkleja tu te teksty, żebyś się dokształcił.

  Bractwo nie słucha papieża w tych sprawach, w których odbiega od Magisterium. W pozostałych – nie tylko słucha, ale i broni przed napaściami. – admin

 71. Krzysztof said

  Pani Aga musi zmienić spowiednika i tyle!!
  Mam dość dowodów w swojej parafii na to jaki błędny kierunek wyznacza praca moich duszpasterzy względem owiec. Imprezki rozrywkowe pod murem świątyni, którą przodkowie własnymi krwawicami wznosili do całkiem innych celów to norma. Ogłaszanie występów satanistycznych tfurców z ambony, wyrzucanie klęczników spod ołtarzy, to już nie norma, ale nadgorliwość względem swoich pryncypałów usadowionych w diecezjalnych tronach, pobierających nagrody za rozwalanie Kościoła. Jedynym problemem w Polsce jest brak dostatecznej liczby kościołów i kaplic Bractwa odpowiadającemu potrzebom wiernych,

 72. Marucha said

  Re Zdziwiony i Inkwizytor (a także inni zainteresowani) w kwestii sedewakantyzmu vs. lefebryzmu:

  Warto zapoznać się również z analizą sedewakantyzmu dokonaną przez ks. Dominika Boulet z punktu widzenia Bractwa:
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/896
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/904
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/912

 73. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Zdanie Bractwa na temat sedewakantyzmu znam. Uważam jednak, ze nie macie racji. Podobnie wy, sądzicie, że to my sedewakantyści błądzimy. Po śmierci Bóg nas jakoś pogodzi a tymczasem róbmy swoje czyli przechowujmy nieskażoną Wiarę Kościoła.

  Wierzę, że Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny, a błądzącym w dobrej wierze wybaczy. I lefebrystom, i sedewakantystom – a nawet modernistom, którzy nie wiedzą, iż nimi są. Podobnie jak pewien pan, który nie wiedział, że mówi prozą… – admin

 74. Inkwizytor said

  Re: 60

  Szanowna Pani J

  Jak mam wrócić do Kościoła, którego od dnia Chrztu nie opuściłem ?

 75. Kapsel said

  Droga Pani J

  Zgadzam się z Panią, a to na jeden z dowodów…

  ….. Ten stosunek do prawoslawia bardzo mi sie nie podoba. ….

  Przyznać muszę że mnie też wprawia w prawdziwe zakłopotanie jak na przykład wypowiedzi i postawa ks.K.Stehlina o Fatimie.

  ks. Karol Stehlin FSSPX: Wzgardzone orędzie fatimskie: historia Trzeciej Tajemnicy

  Zakończenie Wielkiej Tajemnicy: tryumf Niepokalanego Serca nad szatanem

  Jest jednak jeszcze ważniejszy temat Wielkiej Tajemnicy: uroczysta obietnica ostatecznego tryumfu Niepokalanego Serca. Nigdy nie wolno zapominać o konkluzji Wielkiej Tajemnicy, która w najgorszych ciemnościach świeci jak słońce przed oczyma zakłopotanych i zdezorientowanych wiernych: „Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która Cię poprowadzi do Boga”.

  Dopóki jednak papież odmawia posłuszeństwa Niepokalanej i ignoruje Jej uroczyście przekazany wymóg ogłoszenia III Tajemnicy, Kościół dalej będzie się pogrążać w otchłań apostazji i ruiny.

  Dlatego prawdziwi czciciele Matki Bożej Fatimskiej mają przed sobą nieustanne zadanie, aby poprzez modlitwę, ofiary i wszelkie inne godziwe środki wyjednać u Boga łaskę, aby nareszcie papież razem ze wszystkimi biskupami świata poświęcił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu oraz ogłosił całość Tajemnicy Fatimskiej. Pan Jezus mówił do s. Łucji w sierpniu 1931 r.: „Nie chcieli słuchać Mojej prośby! Przekaż Moim sługom, że ponieważ postępują na wzór króla Francji odwlekając wykonanie Mojej prośby, będą towarzyszyć mu w nieszczęściu…Jak król Francji, będą tego żałować, będą to dokonywać, ale będzie za późno!” Jednak zakończył pocieszającymi słowami: „Nigdy nie będzie za późno uciekać się do Jezusa i do Maryi”.

  Wtedy całkowicie wypełni się pierwsze proroctwo: „Ona zetrze głowę twoją!” A każdy będzie musiał wyznać, że „wszystkie herezje Samaś zniszczyła na całym świecie!”

  Opracował ks. Karol Stehlin na podstawie: Frere Michel de la Sainte Trinite, Toute la Verite sur Fatima, III tomy, Saint Parres les Vaudes 1986-1987.

  Tekst za Zawsze Wierni Nr 3 (34) maj-czerwiec 2000

  http://apokalipsa2007.republika.pl/Fatima.htm

  co prawda powyższy tekst jest tylko opracowaniem tekstu innego autora przez ks.Karola ale też z Bractwa i jego aktualizowanie a także następne wypowiedzi świadczą o tym że ks.Stehlin jest przekonany o swoich racjach bo w następnym artykule mówi między innymi.

  ….Czy uświadamiamy sobie, co to w istocie oznacza? Pan Bóg dał nam poznać swoją wolę. Znamy plan, jaki Bóg przygotował dla swojego Kościoła i dla całej ludzkości. Nie osiągniemy pokoju na drodze dyplomacji, na drodze bratania się z heretykami, schizmatykami i upartymi, zatwardziałymi grzesznikami. Nastąpi on natomiast tylko wówczas, gdy Ojciec Święty wraz z biskupami całego świata poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi.
  Od chwili objawień w Fatimie minęło 95 lat, a Rosja wciąż nie została poświęcona Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Sam ten fakt mówi bardzo wiele o rozmiarach kryzysu Kościoła katolickiego…

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1680

  przyznać jednak należy że ks.Karol nie jest odosobniony w takich deklaracjach bo w podanym wyżej artykule opisuje swoje obserwacje z jak sam mówi……..W dniach 14—18 maja bieżącego roku miałem zaszczyt uczestniczyć w konferencji pod nazwą Fatima — ostatnia szansa. Zorganizował ją w Rzymie ks. Mikołaj Gruner, który poświęcił 25 lat swojego życia upowszechnianiu orędzia fatimskiego na całym świecie i pogłębianiu nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi…….

  Moje zakłopotanie polega na tym że:
  już w trzecim Objawieniu a było to w roku 1917 Matka Boża powiedziała wizjonerom że przyjdzie prosić o takie poświęcenie i przyszła do św.Łucji w roku 1929.O ile poprzednich Papieży nie można krytykować o to że nie ujawnili III Tajemnicy bo rozkaz był wyraźny aby zrobić to w roku 1960 to już o samej prośbie o poświęcenie Rosji , można się trochę zastanowić.Lata pontyfikatu Piusa XI to jest 1922 do 1939 są w przedziale lat gdzie miała miejsce prośba Matki Bożej (1929) i jak to się stało że najprawdopodobniej wiedział o wszystkim ale niestety nie uczynił wtedy tego.Chciałbym zapytać ks.Karola lub jego uczniów w Gajówce dlaczego słowem nie pisną na ten temat ? Tak samo następca w osobie Piusa XII nie uczynił tego a tylko list w 1952 roku który takim poświęceniem nie był.Następni Papieże nadal tego nie uczynili.Dochodzimy do roku 1982 gdzie JP II podejmuje taką próbę ale i to nie jest jeszcze To i ponawia w marcu 1985 roku gdzie w czasie tej uroczystości wyłączają Mu prąd na Placu św.Piotra.W mediach cisza a w gajówce jeszcze większa na ten temat.
  Oficjalnie Watykan twierdzi że to Poświecenie zostało przyjęte a Benedykt XVI odpowiada bardzo mądrze że prośba Matki Bożej mówiła o czasach już dzisiaj historycznych, dając tym samym do zrozumienia że nie podejmuje się krytykować Swoich Poprzedników w tym temacie a najbardziej tych przedsoborowych w których to czasach prośba Matki Bożej miała miejsce.Istotą wszystkich objawień prywatnych jest natomiast to że nie są dogmatami i każdy ma prawo do własnej interpretacji i dlatego każdemu wolno się wypowiadać.Problem w tym że czas nie stoi w miejscu i dzisiejsza Rosja jest jednak inna niż w roku 1929.

  Kochana Pani J
  A może Pani odpowie mi na pytanie dlaczego Pius XI wiedząc o wszystkim i mając 10 lat czasu nie dokonał Poświęcenia ani Jego następcy a za wszystko „zbierają bęcki” jak nie JP II to B XVI ?
  Chciałem jeszcze zapytać,jak Pani myśli ? jaki oficjalny stosunek do Prawosławia i Naszych Kochanych sąsiadów będzie obowiązywał w KK gdyby ks.Karol Stehlin został wybrany Papieżem ?

  Gorąco i serdecznie.

 76. j said

  Ad.74-Inkwizytor

  Szanowny Panie Inkwizytor! Ja nawet przez moment nie pomyslalam, ze Pan jest w KK. Ale co tam moje myslenie, prawda? 🙂 Dopiero po zapoznaniu sie z ponizszymi materialami zaczelam miec taki wielki mentlik w glowie i popelnilam te gafe, ze absolutnie musi Pan wrocic do KK 🙂 🙂

  Czy sedewakantyzm jest katolicki?
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/149

 77. j said

  Sedewakantyzm
  Analiza teologiczna i kanoniczna, cz. I
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/896

 78. j said

  Ad.75-Kapsel

  Drogi Panie Kapsel!
  Wnosek jest jeden. Nie ma najmniejszych watpliwosci, ze popelnia blad ten kto wierzy, ufa i opiera sie tylko na jednym autorytecie. Ludzkim. I tylko na jednym zrodle. Tez ludzkim.
  Slepo wierzyc i slepo ufac to my mozemy tylko i wylacznie naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi! Nikomu wiecej.
  Natomiast ludzkie autorytety, nawet najbardziej wiarygodne i szacowne, dla wlasnego egoistycznego bezpieczenstwa mamy obowiazek roznymi sposobami kontrolowac i weryfikowac. Bowiem po ludzku sa omylne.
  Z najmilszymi pozdrowieniami
  jahalinka

 79. j said

  Szanowny Panie Mariucha!

  W swoim cyklu kazan
  ” Tajemnica Czyśćca” ks.Piotr Natanek cierpliwie prowadzi po meandrach tej niezwyklej przestrzeni.
  Bardzo ciekawe jest dzisiejsze kazanie. Prosze posluchac:

  http://gloria.tv/?media=334311

  Nie ustaje w modlitwach za zdrowie i bezpieczenstwo ks.Piotra Natanka. ktorego sam Bog zeslal na Polska Ziemie. By ratowal i wprowadzal Tradycje w KK w Polsce. I on tego dokona. Tak mu dopomoz Bog!
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: