Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Obalenie Asada w Syrii oznacza rzeź chrześcijan

Posted by Marucha w dniu 2012-09-16 (Niedziela)

Stanowisko Rosji w kwestii Syrii nie koniecznie musi być dla niej korzystne, lecz jest ono moralne. Wobec tego jest jedynie słuszne w tej sytuacji. Oświadczył to jeden z najbardziej szanowanych arabistów na świecie członek akademii nauk Jewgienij Primakow (na zdjęciu).

Jewgienij Primakow w różnym czasie kierował rządem Rosji, był szefem MSZ. Wspominał o tym w wywiadzie prasowym, podkreślając, że gdyby zajmował te stanowiska obecnie, poparłby właśnie linię Rosji wobec Syrii. Bardzo imponuje mu to, że Moskwa nie stawia sobie za cel ciągnięcia za wszelką cenę korzyści z tego konfliktu. Rosja wykazuje podejście moralne. U jego podstaw leży troska o życie i bezpieczeństwo milionów ludzi, troska o przyszłą stabilność w olbrzymim i ważnym regionie. Jest to jedyne możliwe podejście w tej sytuacji. Według Jewgienija Primakowa, wynik nie jest znany. Nikt nie wie, czy Rosja potrafi uczynić zadość sprawiedliwości. Zwrócił on uwagę na dwa czynniki, które realnie na to nie pozwalają.

Jeden to zakrojona na pełną skalę wojna domowa, jaka toczy się w Syrii. „Przy tym uczestniczą w niej siły z zewnątrz” – podkreślił Jewgienimj Primakow, i wymienił je: Arabia Saudyjska i Katar finansują wszelkiego autoramentu najemników i ochotników z innych krajów. Turcja udziela im w tym aktywnego poparcia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wydał bezpośrednie rozporządzenie CIA co do wspierania opozycji syryjskiej. „Stanowi to brutalną ingerencję w sprawy wewnętrzne suwerennej Syrii” – oświadczył Jewgienij Primakow. Syria w żaden sposób nie zagraża ani Stanom Zjednoczonym, ani komukolwiek innemu.

Drugim czynnikiem jest to, że stosunki Moskwy z szeregiem krajów arabskich są podważane. Znaczna część państw członkowskich Ligi Państw Arabskich popiera opozycję syryjską. Nie chcą oni zwycięstwa Baszara al-Asada w tym konflikcie, zakładając, że zapewni to warunki dla powstawania strefy szyickiej, do której należałyby Irak, Iran, Syria i Liban. Kraje arabskie boją się tego, wobec tego w ich działaniach wyraźnie widoczny jest aspekt sunnicki.

Jeśli opozycja zbrojna potrafi usunąć Asada, to zechce ugruntować w Damaszku reżim sunnicki, co automatycznie oznacza prześladowania alawitów, chrześcijan, aktywistów rządzącej partii BAAS – wszystkich, którzy nie podzielają przekonań religijnych opozycji. Skalę przyszłych represji w Syrii po obaleniu Baszara a-Assada pozwoli wyobrazić sobie wypowiedź Weniamina Popowa – dyrektora Centrum ds. Partnerstwa Cywilizacji Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych MGIMO:

„Co najmniej połowa mieszkańców Syrii popiera rząd. W przybliżeniu jedną trzecią ludności stanowią różne mniejszości. Alawici stanowią 12 procent, chrześcijanie o różnej orientacji – 12 procent. Są tam również Kurdowie, Druzowie. Jeszcze 30 procent zwolenników reżimu należy do innych warstw ludności”.

„Dlaczego Al-Kaida zaangażowała się w walce zbrojnej po stronie przeciwników Baszara Al-Assada?”. To pytanie zadaje Jewgienij Primakow i odpowiada: „Dlatego, że Al-Kaida także jest organizacją sunnicką”. „Wszystkie rozmowy o tym, że popierając opozycję Zachód dąży do ustanowienia demokracji i stabilności w Syrii, absolutnie nie zgadzają się z rzeczywistością” – wyraża przekonanie Jewgienij Primakow.

Za: Głos Rosji
http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarzy 12 do “Obalenie Asada w Syrii oznacza rzeź chrześcijan”

 1. nnka said

  Reblogged this on Mistyka Życia.

 2. 25godzina said

  >nie koniecznie musi być dla niej korzystne, lecz jest ono moralne….

  Wzruszyłem się.

 3. revers said

  cd. obaw o losy chrzescian nie tylko syryjskich ale egipskich
  http://www.bibula.com/?p=60907
  oraz inspiratorzy z mossadowskich osrodkach studiow dla bliskiego wschodu w NY

 4. Rudy said

  W Iraku tez oznaczalo rzez obywateli iraku roznych wwyznan. Mieszkalo wielu chrzescijan – katolikow- Polakow.
  Prof. St. Talalaj z Warszawy byl dlugie lata profesorem kontraktowym na Uniwersytecie w Bagdadzie. Napisal wiele ksiazek na temat roslin i leczniczych i trujacych. Wykladal wczesniej w Londynie i w Nairobi.
  W Libanie jest bardzo wielu chrzescijan i wiele grup chrzescijanskich.I w Libanie. Wielu zginelo w czasie bombardowania Bejrutu. I w Libii pracowalo bardzo wielu Polakow. W Gazie jest kosciol katolicki i mieszkaja Polacy. Wszedzie byli i nadal sa chrzescijanie. Nie wszyscy zdazyli wyjechac. A nikt zabitych nie liczy.
  W Afganistanie maja Amerykanie takie przenosne krematoria,, w ktorych pala zabitych (cos mi to prypomina – brrr) zeby nikt sie nie doliczyl ofiar bombardowania i strzelania.
  Do niedawna jeszcze niewiele osob chcialo uwierzyc, ze globalna wojna jest przeciwko chrzescijanom i muzulmanom. Hucpa robi wszystko, zeby ludziom namieszac w glowach.

  Szkalowanie religii, zwlaszcza katolickiej, opowiadanie niestworzonych rzeczy jest bardzo modne w Izraelu , i jest absolutnie nie do przyjecia, a jednak probujemy bagatelizowac wariackie wyglupy zydowskie na temat naszej religii. I pozwalamy szkalowac inne religie.

  Ja nigdy nie zrozumiem, dlaczego wykazujemy znieczulice gdy chodzi o mordowanie cudzych dzieci ( bo to nie nasze?) cudzych zon, matek i rodzicow, burzenie domow, wypedzanie ludzi z ich wlasnych domow, gdziekolwiek na kuli ziemskiej..

  Nietanjahu przebiera kopytami, zeby napasc na Iran, ukrasc Syrii rzeke Litanii , zatrzymac nie tylko wzgorza Golan – zapanowac niepodzielnie na Bliskim Wschodzie.
  Zmiekcza mozgi ludziom, ze to niby Bog im podarowal cudza ziemie. Nigdzie nie pisze w Starym Testamencie, ze zydzi to narod wybrany. Potomkowie Abrahama to przede wszystkim nie hebrajczycy. A zaden wspolczesny zyd nie pochodzi od hebrajskich plemion. A napewno sie nie przyznaja do jakiejkolwiek wspolnoty religijnej z wyznawcami Jezusa Chrystusa. Ich nie dotyczy zaden ekumenizm.

  Judeo-chrzescijanizm w wykonaniu pejsatych:

  ‚Judeochrzescijanizm’ w izraelskiej telewizji:

  http://www.bibula.com/?p=22460

  Oto jak wyglada szkola w Tel Aviv:

  http://www.metacafe.com/watch/4862890/ydzi_wychowuj_swoje_dzieci_na_fanatyk/

 5. 25godzina said

  Z resztą, taka moralizatorska „bajera” jest charakterystyczna dla współczesnej propagandy rosyjskiej i jest to w 100% spójne z tym co mówił niedawno w RM Stanisław Krajski opowiadając o masonerii i okultystach GRU. O ideologu Duginie itd itp.

  Audycja z jakiegoś powodu w Gajówce kompletnie nie zauważona, mimo że wrzuca się tu takie łzawe cacka dla naiwnych jak powyższe.

 6. RomanK said

  25 godzina,…tu sie nie pierze mozgow….Gajwka nie jest Propagandowym Maglem…to miejsce dla ludzi myslacych…myslacych o uzywajacych swojego wlasnego rozumu.
  Dlatego i leca pogadanki pana Krajskiego ( zauwazona oczywiacie zauwazona i potraktowana jak zasluguje:-))) i opinie Primakowa…. no i oczywiwscie nikt panu nie zakazuje palaszowania dan podawanych na dwoch talerzach…. jedno zolte drugie gantz zolte i wbierania pomiedzy jednym…. a drugim…
  Gajwka nazywa sie Gajowka….. nie Jaczejka…

 7. jowram said

  Już 11 września, w kolejną rocznicę 9/11, ukaże się najnowsza książka Sławomira M. Kozaka, zatytułowana PRZECHWYCENI.

  PRZECHWYCENI, to książka o przechwyconych i zablokowanych 11 września 2001 roku, w ramach celowych działań realizatorów amerykańskiej tragedii, żywotnych dla obronności kraju, informacjach. O przechwyconych i celowo zmienionych poleceniach dla załóg myśliwców … przechwytujących! O ogromnym, przerażającym kłamstwie 9/11.

  Ale jest to też rzecz o przechwyconych dowodach na zaprzaństwo komisji śledczej, zdradę administracji rządowej oraz niewydolność aparatu państwowego, którego podstawowym zadaniem była ochrona kraju i obywateli. O przechwyconych przez dociekliwych ludzi depeszach lotniczych, ukazujących z nieubłaganą precyzją, prawdę 9/11.

  Jest więc to książka o zwycięstwie prawdy nad kłamstwem. O tym, że wykorzystywane przez zamachowców najnowsze zdobycze techniki, z czasem obracają się przeciw nim samym.

  O tym, że fałszowanie danych radarowych, zapisów czarnych skrzynek i nagrań z kokpitów, w efekcie końcowym, w zderzeniu z determinacją ludzi szukających wyjaśnień i ich techniczną wiedzą, nie zdają się na nic.

  Z tego powodu, jest to więc książka o nadziei.

 8. albtps said

  Coraz ciekawiej w Syrii: Reuters donosi, ze Iran ma żolnierzy w Syrii, walczących po stronie Assada:
  http://www.reuters.com/article/2012/09/16/us-iran-syria-presence-idUSBRE88F04C20120916

 9. revers said

  co z tego ze jest ksiazka przechwyceni jak w lze mediach co chwila pojawia sie relacja ze to assad jest sprawca morderstw , jeszcze dzisiaj na antenie jedynki radiowej dyzurny wilelebny wyrazal niepokoj o los chrzescian majcych zginac nie z rak wasabi i ich najemnikow, ale z rak assada.

  podobne mentorki lze media glosily w dniu 9 wrzesnia o zamachowcach znikad i walki z terroryzmem, de facto stworzonymi przez sluzby ale niejawnym ich udzialem w mediach.

 10. RomanK said

  Where did the Towers fo? drm Judy Wood….
  http://www.drjudywood.com/

 11. Muka said

  Syryjscy chrześcijanie, tak jak wcześniej iraccy, są w całości przeznaczeni do likwidacji. Cały Bliski Wschód ma być sunnicki, syjonistyczny, prożydowski, antyszyicki, antyirański, antyrosyjski, antychiński. Następni w kolejności będą Polacy, bo właśnie na terenie Polski ma być „następny” Izrael (Polin), gdy Żydzi z Bliskiego Wschodu i USA znajdą schronienie przed kataklizmem III wojny światowej, którą właśnie wywołują. „Młodzi i wykształceni” Polacy spełnią funkcję żydowskich niewolników (jak Palestyńczycy), a niepokorni zostaną poddani masowej eksterminacji.

 12. revers said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: