Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

O polskości, żydostwie, chamstwie i Holokauście

Posted by Marucha w dniu 2012-09-21 (Piątek)

Pozostaje tajemnicą, dlaczego udział innych społeczności Europy Wschodniej w zagładzie Żydów – tak ewidentny, porażający i masowy nie został aż dotąd rozliczony, ukazany, wytłumaczony na arenie świata. Pozostaje tajemnicą, dlaczego na tej światowej arenie wciąż winna jest Polska (bo Niemcy jakby coraz mniej), czyli ta, która powinna być raczej światowym wyrzutem sumienia – i która samotnie przeciwstawiała się Niemcom.

Motto: Mniej obawiałem się Niemców […] ile Ukraińców.


1. Kłótnia

Niedawno temu… rozmawiałem z kolegą, który wyznaje lewe zabobony. Ocenialiśmy polityków i publicystów. O jednym powiedziałem, że to klasyczny polski Żyd i że zapewne dlatego jego poglądy nie są mi bliskie (żeby było jasne, nie chodziło w żadnym razie o Bronisława Wildsteina).

Kolega się oburzył: „Przecież pochodzenie to rzecz nieważna!”. Ripostowałem: „Obrażasz tego człowieka, uważając jego żydowskie pochodzenie za nieistotne – to część jego tożsamości!” – „Ale dla mnie nieistotna!” – „Co? Chcesz głosować na niego i nie obchodzi cię jego świat wartości?” – „Co ty masz do jego świata wartości?! Popatrz na swój!”

Dotykamy paradoksu. Wedle lewych przesądów, jeśli mam uchodzić za „normalnego”, winienem pochwalać świat wartości dowolnego Żyda, zawsze krytykując własny. I wyciągać na wierzch Jedwabne. Inaczej będę antysemitą, skąd prosta droga do uznania mnie za współwinnego Holokaustu.

Co do ostatniego punktu – mam własny pogląd na sprawę Jedwabnego i tzw. polskiego antysemityzmu. Nie na tę konkretną, ale na opisanie tego, co zachodziło podczas ostatniej wojny pomiędzy Izraelitami a Polakami.

2. Polski antysemityzm?
Nie było w Polsce antysemityzmu „rasowego”, rasistowskiego. Były dwie różne społeczności, żyjące obok siebie i bardzo krzywo na siebie patrzące. Niemiłe sobie nie bez istotnych przyczyn.

Ale nadto – niezależnie – zawsze było i jest w Polsce dużo chamstwa. Tak jak dużo było i jest bohaterstwa i wzniosłości (żeby pisać konkretnie, na użytek tego tekstu zdefiniuję chamstwo jako podłość pozbawioną pozorów, działającą otwarcie i chlubiącą się sama sobą, która ulega zwielokrotnieniu w stadzie, czyli w motłochu).

Owocem tak pojętego chamstwa była między innymi galicyjska rabacja roku 1846 i mordowanie powstańców w roku 1863 w Kongresówce. W roku 1920 z niego też wynikły działania niektórych gmin wiejskich – które, aby ułagodzić nadchodzących bolszewików, postanowiły na wszelki wypadek publicznie powiesić jakiegoś przedstawiciela „klasy wyższej” (na przykład wiejską nauczycielkę – znam konkretny przypadek). I z tak rozumianego chamstwa wynikły rabunki dworów po roku 1945 (powszechne!). Dziś jego owocem są zarówno: radio wyjące w ogródku „na cały ryj” pod altaną sąsiada, jak i forma manifestacji Młodych Wykształconych z Dużych Miast pod Krzyżem Smoleńskim.

3. Skwieciński i Klukowski
Ostatnio Piotr Skwieciński opublikował – wpierw w „Plusie minusie”, a potem na Salonie24 – artykuł o wspomnieniach pewnego nieugiętego Polaka, Zygmunta Klukowskiego. Ów bohater – żołnierz AK, potem „żołnierz wyklęty”, wreszcie ofiara UB – był też ostrym obserwatorem czasów wojny. Swoje obserwacje spisał. Skwieciński uwypuklił to, co we wspomnieniach Klukowskiego boli najbardziej – m.in. udział Polaków w eksterminacji szczebrzeszyńskich Żydów. [odsyłam: http://p.skwiecinski.salon24.pl/%5D. Od razu podniosły się głosy, że prawicowiec Skwieciński przy pomocy Klukowskiego wspiera tezy Grossa. Otóż nie. Ale żebym wyłuszczył swoje, muszę dać parę anegdot, a dopiero potem komentarz.

4. Deklaracja użyteczna
Na początek zadeklaruję – choć pewnie zabrzmi to śmiesznie – że nie jestem Żydem, choć możliwe, że mam jakichś żydowskich przodków. Mój Dziadek, z dziada pradziada podpoznański mieszczanin i rolnik, fizjonomią przypominał ongi młodego Kafkę. Więc albo w którymś pokoleniu trafił się nam przechrzta, albo któraś z prababek służyła u Żyda.

Piszę o tym z przymrużeniem oka, ale nie bez powodu. Dziadek jako przedstawiciel przedwojennej władzy (poseł na sejm RP i wiceprezydent nadgranicznego miasta), a przede wszystkim „działacz antyniemiecki”, był już we wrześniu ‘39 poszukiwany listem gończym przez Gestapo. Kiedy pod Lwowem zaskoczyło go wejście sowietów, postanowił nie wracać do Wielkopolski i zakonspirować się na galicyjskiej prowincji, w Meziriczu. W 1941 roku przedostał się do Warszawy, gdzie został oficerem KG AK. Po roku 1945 był sądzony w Moskwie jako jeden z „16”.

Ważne, że od Meziricza począwszy – jego fizjonomia bywała „niebezpieczna”. Z tego tytułu mogłem wysłuchać szeregu opowieści rasowo-narodowych z pierwszej ręki.

5. Meziricz: ukraińskie likwidowanie Żydów i Polaków
W Meziriczu, gdy latem 1941 roku Niemcy zaczęli „opróżniać” żydowskie kamienice, sąsiedzi Ukraińcy zapodali Dziadka jako Żyda, choć doskonale wiedzieli, że jest Polakiem. Uratował go żołnierz-Austriak przekonany, że ma do czynienia z rodakiem ze Lwowa (Dziadek świetnie mówił po niemiecku). Trudno ocenić, ile w było w tych Ukraińcach nienawiści do Polaków, a ile do Żydów – fizjonomia Dziadka też mogła zrobić swoje. Ale jedno jest pewne: Dziadek widział, jak ukraińskie oddziały, wyposażone przez Niemców w broń palną, wywoziły i „likwidowały” Żydów, a w miarę możności dołączały do nich pojedynczych Polaków.

6. Warszawa: szmalcownicy pod pręgierzem
Od roku 1941 Dziadek mieszkał w Warszawie. Dostawszy fikcyjny etat „rewidenta” w zakładach miejskich, jeździł na pozorowane „kontrole” stołecznych sklepów. W istocie krążył po konspiracyjnych lokalach. W tych okolicznościach był kilkakroć nagabywany o rzekome żydostwo. Raz przez starszego kolegę z biura – w odpowiedzi publicznie a ostro zażądał dementi. Dzień potem Pan Bóg zadziałał i facet zmarł na serce (rodzina moja twierdzi, że „pomógł” mu ktoś z podziemia, ale to ledwo domysł). Potem pewien Polak-kolejarz do spółki z Niemcem-„Bahnschutzem” zaczepiali Dziadka na stacji kolejki podmiejskiej, żądając okupu. Zdarzył się też jakiś granatowy policjant. Tego ostatniego udało się zbyć, ale kolejarz i „Bahnschutz” okazali się uparci. Sprawa trafiła do podziemnego trybunału, a śledztwo wykazało, że owi panowie uczynili z szantażowania pasażerów o podejrzanym wyglądzie dochodowy proceder. Wykonano dwa wyroki śmierci.

7. Wsie pańszczyźniane
Moją ciocię-babcię w roku 1940 Niemcy wysiedlili z Wielkopolski (czyli z Reichu) do GG, na pańszczyźnianą wieś. Mimo, że zamieszkała we dworze, był to dla niej szok kulturowy (no cóż, miała przedelikacony charakter). Uderzyły ją nie tylko gorsze warunki sanitarne na wsi, ale i charakter części miejscowej populacji. Jaki? Chamski. Czyj dokładnie? Nie gospodarzy zamożnych, lecz prostej a ubogiej reszty. Żeby dokładniej: opowieść ciotki przypominała jako żywo „Rozdzióbią nas kruki, wrony” albo początek „Wiernej rzeki” Żeromskiego…

8. Ten obraz jest niepełny…
…ale i tak układa się w pewną panoramę. Tak więc ukrywający się na wschód od Lwowa Żyd chętnie prosił o pomoc Polaka, ale unikał jak ognia – Ukraińca. Z kolei mój Dziadek o pobycie w Meziriczu na Ukrainie w roku 1941 pisał tak:

Mniej obawiałem się Niemców […] ile Ukraińców. […] wiedzieli, że nie jestem żydowskiego pochodzenia, a […] nie mieliby nic przeciwko temu, by Niemcy mnie zlikwidowali wskazując na mnie, jako na Żyda.

Przypomnę niedawne słowa Bartoszewskiego – że jakoby w Warszawie podczas okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców. Akurat mój Dziadek po przedostaniu się z Meziricza do Warszawy – również jako człowiek podziemia – nie żywił takich obaw. W polskiej Warszawie zdarzały się incydenty, ale działało podziemie, które (czy to chętne Żydom, czy też niechętne, nie gra roli) za współudział w Holokauście karało. Rzekłbym: po szlachecku, tak jak za Sarmacji karało się pospólstwo za udział w tumultach, czy to antyżydowskich, czy antykatolickich. W Meziriczu natomiast panował klimat nieustannego zagrożenia, jedyną zaś organizacją ludzi miejscowych były ukraińskie oddziały do wykańczania Żydów. Dodam: podobnie, jak za powstania Chmielnickiego…

9. Państwo i chamstwo
Tym niemniej pamiętajmy, że prawdziwe, jawne polskie państwo zostało przez Niemców zlikwidowane. To pozwalało im wykonywać na terenie Polski wszystko, czego tylko zapragnęli (inaczej niż na przykład we Francji, gdzie ich dyrektywy zapośredniczał jednak rząd Pétaina). I choć działały podziemne trybunały i polscy Samarytanie, Niemcy panowali u nas szerzej, zastraszali skuteczniej i zabijali szybciej niż gdzie indziej. A Polska to – powtórzę – kraj, w którym i chamstwa, i szlachetności było i jest dużo. Pod ciśnieniem bezlitosnej okupacji chamstwo ludzkie, podobnie jak głupota, fałszywy pieniądz, gnojówka – miały tendencję do wylewania się dookoła.

Oczywiście inaczej działo się tam, gdzie chamstwo choć po części było dzierżone na smyczy państwa podziemnego, a inaczej tam, kędy nie miało już żadnych ograniczeń – jak na zapadłej wsi, w małym miasteczku, czy w ogóle w całej Europie Wschodniej poza Polską, gdzie ruchu oporu, takiego jak u nas – nie było.

To jasne, że polska społeczność Żydów nie lubiła. Nie miała powodu, aby lubić (nie wchodzę w znane szczegóły). To ani nie usprawiedliwia udziału jednostek i grup Polaków w eksterminacji Żydów – ani go nie wyjaśnia. Tłumaczenie go „polskim antysemityzmem” niewiele daje. Nie lubiący Żydów księża do mordowania Żydów nie nawoływali, ani nie brali w nim udziału; wielu z nich czynnie Żydom pomagało. Podobnie, jak ci sami księża nie nawoływali do udziału w rabacji w roku 1846, czy do chwytania i zabijania powstańców w 1863 roku (większość polskiego kleru sprzyjała powstaniu), ani do wieszania nauczycielek w roku 1920, czy rabowania dworów w roku 1945. Szczegóły i kalkulacje pozostawiam historykom. Ale tak czy siak widzę w tym wszystkim ekspozyturę polskiego chamstwa.

10. Ostatnie pytanie
Pozostaje tajemnicą, dlaczego udział innych społeczności Europy Wschodniej w zagładzie Żydów (i nie tylko Żydów!) – tak ewidentny, porażający i masowy oraz – jak się zdaje – pozbawiony reakcji ze strony jakiegoś miejscowego podziemia (którego brakło) – nie został aż dotąd rozliczony, ukazany, wytłumaczony na arenie świata. Pozostaje tajemnicą, dlaczego na tej światowej arenie wciąż winna jest Polska (bo Niemcy jakby coraz mniej), czyli ta, która powinna być raczej światowym wyrzutem sumienia – i która samotnie przeciwstawiała się Niemcom. Niezbadane są wyroki Boskie – i nieograniczona jest podłość ludzka . Ale może to wszystko kara za polskie chamstwo?

Jacek Kowalski
http://www.pch24.pl

Komentarzy 46 do “O polskości, żydostwie, chamstwie i Holokauście”

 1. Zerohero said

  Pani profesor Majewska polemizowała z proszczepionkowym artykułem w „Polityce”. „Polityka” zamieściła jej polemikę, okraszoną licznymi docinkami Marcina Rotkiewicza. Mniejsza teraz o temat szczpień. Końcówka polemiki była rozbrajająca:

  Ponadto tezy prof. Majewskiej najchętniej powielają takie strony, jak: http://astromaria.wordpress.com/2012/08/14/zastrzyki-kalectwa-racjonalny-strach/ http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/08/14/zastrzyki-kalectwa-racjonalny-strach-prof-dr-hab-maria-dorota-majewska/ ,na których pisze się o niej: „nasza Pani Profesor”. Jestem ciekaw, czy aby na pewno prof. Majewska chce mieć za sobą ludzi, w których głowach pseudonaukowe bzdury na każdy temat oraz teorie spiskowe mieszają się z chorobliwym antysemityzmem.

  Widzimy tu prymitywną sztuczkę erystyczną każącą adwersarzowi odpowiadać za fakt, że jego opinie zamieścił ktoś ogólnie uznany za „złego” (tak robią też Normanowi Finkelsteinowi, bo na „holocaust Industry” powołują się „neonaziści”). Ale ja nie o tym. Chodzi mi o ten „chorobliwy antysemityzm”. Żydzi nauczyli się, że sam zarzut antysemityzmu wystarcza, nie trzeba tłumaczyś o co konkretnie chodzi. Czemu? Wg. Talmudu nie-Żydzi to bydło, społeczeństwa to coś w rodzaju zwierzątek hodowlanych. Zwierzątka krnąbrne, nieposłuszne, stające na drodze – określane są mianem antysemitów. Dlatego nie trzeba się patyczkować i wnikać czy zwierzątko skłamało, manipulowało, podżegało, czy miało rację. Gdy ktoś poruszy temat dla Żydów niewygodny, zaraz zostaje obwołany antysemitą i po sprawie. Za chorego z nienawiści talmudystę należy uznać każdego kto walczy z niesprecyzowanym antysemityzmem (pomijam przypadki gojów idiotów).

  Druga rzecz…Temat szczepionek, a Rotkiewicza zabolało, że gdzieś w Internecie poparli Majewską ludzie u których dopatrzył się antysemityzmu. Skąd taka wrażliwość? Czy chora nienawiść do Majewskiej (liczne niegrzeczne sformułowania) to po prostu profesjonalizm agitatora (niszczenie psychiczne wrogów) czy nienawiść do gojki, która ośmieliła się zabrać głos?

 2. Zerohero said

  W drugim zdaniu Marcina Rotkiewicza powinno być na końcu zdania.

  Poprawiono – admin

 3. Zerohero said

  Autor niby broni Polaków, ale przemyca żydowską propagandę już na początku:

  Pozostaje tajemnicą, dlaczego udział innych społeczności Europy Wschodniej w zagładzie Żydów – tak ewidentny, porażający i masowy nie został aż dotąd rozliczony, ukazany, wytłumaczony na arenie świata.

  Masowy, porażający, ewidentny. No ładnie. Polak tak napisze o Czechu, Czech o Rumunie, Rumun o Francuzie, Francuz o Polaku. I każdy będzie się kajał i przepraszał. A o to przecież chodzi. W dalszej części tekstu autor wystawia Polakom certyfikat „dobrego Goja”. A ja mamgdzieś te jego certyfikaty, tłumaczenia, których i tak nie będzie słuchać nikt poza oskarżonymi. To jest walka na warunkach podyktowanych przez wroga.

  Ile ludzie jeszcze zamierzacie pisać tych bezmózgich petycji walczących z terminem „polskie obozy”? 1000 razy pożyteczniejsze jest uświadomienie mas kto pociąga za medialne sznurki. Chcecie ciągle koło wtaczać pod górkę?

 4. Zerohero said

  Re 2 Poprawiono – admin

  Dziękuję. Bardzo miło z Pana strony.

 5. niereligijna said

  gdzie i kiedy byly te zaglady zydow? bo wszyscy o nich pisza i gadaja, ale dowodow na to nigdzie nie mozna znalesc.
  i jakie ilosci zydow zostaly zgladzone? prosze o informacje.
  bo jak narazie to dla mnie historia podobna do tej ktora sama w tej chwili wymyslilam:
  wczoraj mialam walizke pieniedzy, w srodku 5 milionow dollarow, ale ktos zapruszyl ogien i wszystko sie spalilo, a popiol wiatr rozwial,
  Mam nadzieje, ze wszystkie mozliwe me(n)dia beda ta historie rozpowszechniac i wszyscy dowiedza sie o mojej tragedii.
  To prawdziwa tragedia, teraz jestem biedna!!!!

 6. Piotrx said

  „Holokaust po banderowsku” – prof. Edward Prus

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_117.html

  (…)
  „Wielu się zastanawia: czy Polacy, jako naród, zasłużyliśmy sobie na tyle upokorzeń doznanych od pewnych środowisk żydowskich? Naród, który z narażeniem życia własnego i całych rodzin, w sposób bezinteresowny, jedynie z ewangelicznego nakazu, ratował bliźnich, jest przez nich, nawet przez tych uratowanych, opluwany i znieważany? Ratowaliśmy ich przed zbrodniarzami spod znaku OUN-UPA, ale jakoś nie słychać aby tych, na których rękach jest krew 600 tys. Żydów, przynajmniej nazywano po imieniu. Już dawno Yad Vashem dowiódł, że w masakrze 600 tys. Żydów kresowych współdziałali wyjątkowo aktywnie ukraińscy nacjonaliści. Tymczasem dziś syjonistyczni opluwacze Polaków są znów w antypolskim aliansie z ukraińskimi nacjonalistami, jak wówczas w pamiętnym 1939 roku. Czy jednak tamto przykre doświadczenie niczego ich nie nauczyło? Wątpliwy sojusznik ich zdradził z chwilą wkroczenia na Kresy Niemców i właśnie im i ich sprawie zaprzedał się. Czy my Polacy, jako naród zasłużyliśmy na to, żeby w izraelskim Knesecie premier tego kraju obrażał Majestat Najjaśniejszej w osobie Jej Prezydenta, gwałcąc prawa gościnności właściwe wszystkim cywilizowanym narodom, rzucał w twarz Lechowi Wałęsie, że Polacy, jakoby, antysemityzm wysysają z mlekiem matki? Tymczasem Prezydent RP zachował się jak zwykły tchórz, żeby nie użyć mocniejszych słów ”
  (…)
  W ukrywaniu i ratowaniu Żydów brało rotacyjnie udział kilka milionów Polaków, to jest 20% dorosłego społeczeństwa. Inni, mniej odważni akceptowali tę akcję, wspomagając ją pieniędzmi, żywnością i odzieżą. Jeszcze raz brocząc bezcenną krwią, Polacy podjęli w skrajnie trudnych warunkach walkę za ich wolność waszą i naszą! Polacy uratowali przed śmiercią około 300 tys. Żydów, to jest znacznie więcej, niż cała reszta okupowanej Europy. Za ukrywanie Żydów Niemcy i ukraińscy nacjonaliści w ich służbie zamordowali 30-40 tys. Polaków. Nigdy dotąd żaden naród w historii, nie zrobił dla drugiego tyle, co Polacy zrobili dla Żydów w dobie hitlerowskiej okupacji. Jedynym państwem i narodem Europy, który zasłużył sobie na to, aby o nim powiedzieć, że w sposób rzeczywisty i programowy ratował Żydów w czasie II wojny światowej była Rzeczpospolita Polska i Naród Polski. I tej prawdy żadne kłamstwa i fałsze banderowskiej, czy syjonistycznej propagandy nie zmienią ani nie zagłuszą.

  Ostatnimi czasy propaganda banderowska operuje „argumentem”, że UPA ratowała Żydów przed zagładą zgotowaną im przez okupanta hitlerowskiego, „polskich volksdeutschów” oraz polskie podziemie zbrojne, głównie Armię Krajową. Ktoś kiedyś odkrył, że najlepszą obroną jest atak. W histerycznym wrzasku o prześladowaniu Żydów łatwiej jest ukryć własne nikczemności. Dla nas Polaków sprawa jest jasna, że przyczyną i celem antypolskiej kampanii powojennej OUN, jest chęć ukrycia przed światową opinią publiczną kainowych zbrodni OUN-UPA. Ułatwieniem dla nich w tej antylechickiej propagandzie, jest antypolska nagonka pewnych grup syjonistycznych na świecie i ich agend w Polsce. Idiotyczne, krzywdzące wręcz Polaków, a czasami nawet haniebne wypowiedzi spotykane na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej” czy wreszcie głosy na jerozolimskim sympozjum (1989 r.) z udziałem dwóch polskich historyków, a także jakaś niezrozumiała niechęć ze strony polskich politologów i publicystów do brania w obronę dobrego imienia polskiego, wydaje się być jakąś narodową chorobą. Ratowanie Żydów w Rzeczypospolitej, na obszarze będącym pod okupacją niemiecko-ukraińską było bohaterstwem największym, bo powtórzmy, grożącym wyższym wymiarem kary niż wiele innych działań konspiracyjnych. Bo w większym stopniu niż inne działania ruchu oporu wystawiały na uczestniczącego w tej konspiracji człowieka na śmierć. Kara śmierci za ukrywanie Żyda dotyczyła Polaków i tylko Polaków w całej okupowanej Europie – i to zarówno z rąk niemieckich, jak i ukraińskich. Czy trzeba o tym kogoś przekonywać? Tak, trzeba, a najwięcej nas samych, a przede wszystkim polski rząd i polskich parlamentarzystów! Bohaterowie ruchu oporu, członkowie wołyńskiej i wschodniomałopolskiej samoobrony. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, Polacy, którzy ratowali Żydów przed hitlerowcami, banderowcami, bulbowcami, melnykowcami, nie zostali do tej pory uznani za godnych miana kombatantów. Jakie prawo moralne mamy domagać się, by inni, cudzoziemcy, docenili wkład Polaków w ratowaniu Żydów przed ludobójcami niemieckimi, litewskimi, ukraińskimi, skoro my sami zasług Polaków w tej dziedzinie nie uznajemy? To jednak nie może przekreślać pamięci tych, co wmawiają Polakom „odwieczny antysemityzm”. Taką tezę głosić mogą tylko ci, którym natura poskąpiła obiektywizmu, historyczni ignoranci, umysły jałowe lub zwyczajni łajdacy – a takich przecież nie brakuje w żadnym narodzie. Polacy jako Naród wobec Żydów są moralnie czyści. (…)”

  *********

  „Szmalcownicy pod pręgierzem”

  szmalcownikami bywali nie tylko niektórzy Polacy czy inni goje ale takze zydzi.

  „Życie codzienne warszawskiego getta” Tadeusz Bednarczyk

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_8.html

  „W dystrykcie warszawskim, podczas okupacji samych tylko Volksdeutschów było co najmniej 70 tysięcy (dane liczbowe wg Mirosława Cygańskiego -Stolica nr 5/791 z dnia 3 II 1963 r.). Niemcy mogli więc zorganizować każdą hecę pod polskim szyldem, jak np. 24 marca 1940 r. na Nalewkach, o czym wspominałem, filmowanie pogromu sklepów żydowskich przez cywilów niewiadomego pochodzenia. Ta ich V kolumna pomagała wojskom niemieckim w czasie walk, potem pomagała niemieckiej administracji i gestapo. wg opracowanych wykazów, konfiskować towary i majątki żydowskie, aresztować polskich działaczy politycznych. społecznych czy twórców kultury. Jeśli mówimy o szmalcównictwie i szmalcownikach, to trzeba tu podkreślić. że najbardziej niebezpieczni dla ukrywających się Żydów byli szmalcownicy Żydzi a nie Polacy, bo znali dużo adresów Żydów ukrywających się i wymuszali od nich okup na spółkę z kripo, mętami z policji granatowej, czy też na spółkę z Niemcami. Wśród polskich szmalcowników rozróżnić można było zarówno przestępców przypadkowych, jednorazowych, jak też i zawodowych, będących często na służbie wroga. Nie wolno zapominać, że Polska Podziemna surowo karała szmalcownictwo. Sąd Specjalny Delegatury Rządu wydal 80 wyroków, a Wojskowy Sąd Specjalny prawie 300 wyroków na szmalcowników w Okręgu Warszawskim. Wykonanych zostało tylko 80 wyroków. Dlatego tak niewiele, że statystycznie rzecz biorąc za jednego łobuza- szmalcownika, ginął przy ich likwidacji również jeden doborowy żołnierz Armii Krajowej. Trudności przy wykonywaniu wyroków na szmalcownikach, którzy byli zazwyczaj agentami kripo, czy wręcz gestapo, sprawiały, że akcje te nie opłacały się, wobec zbyt wielkich strat. Likwidowani więc byli dla postrachu szmalcownicy najbardziej znani, w ramach prewencji generalnej, zaś wykonanie wyroku na reszcie, odkładano na potem.”
  (…)
  „Przy wyjaśnianiu i stwierdzeniu, że szmalcownicy rekrutowali się nie tylko spośród Polaków i do tego z mętów kryminalnych. ale także z volksdeutschów, z ukraińskich kolaborantów i w równej mierze z żydowskich zdrajców, przy stwierdzeniu, że nie było Polaków zresztą tak bardzo wielu, jak to chcieliby sugerować niektórzy historycy, to zagadnienie tak przedstawione miałoby formę obiektywną ! nie godzącą w nasz honor narodowy, nie poniżającą i nie umniejszającą przez to ogromnego naszego ogólnego wysiłku pomocy Żydom. Wskutek tego w samoobronie my Polacy zmuszeni zostaliśmy do ukazania prawdy tamtych czasów i dwu stron medalu, do pokazania naszych wysiłków i zakresu pomocy (co robimy z zażenowaniem, żeby nie być poczytanymi za samochwalców – bo nie do nas to powinno należeć), oraz pokazania niewłaściwych postaw Żydów, wpływających utrudniająco na niesienie tej pomocy. Należy jeszcze dodać, że szmalcownictwem oprócz ludzi dorosłych, zajmowali się także dorastający chłopcy z mętów społecznych, po prostu dzieci zawodowych kryminalistów. Trzeba jednak zawsze pamiętać o zachowaniu rzeczywistych proporcji i obiektywnych ilości.
  (….)

  „Kolaboracja i zdrada wśród Żydów osiągnęła w getcie warszawskim duże rozmiary. Były one procentowo znacznie wyższe niż ilość kolaborantów i zdrajców w narodzie polskim może i w innych narodach okupowanych. Od wiosny 1942r. kontaktowałem się bliżej z sekcją wywiadu ŻZW (Żydowski Związek Wojskowy). Stąd moja dobra znajomość tego zagadnienia. Policja żydowska i Zarząd Gminy, zasłużyli sobie na miano zdrajców. Nikt i nic ich nic może obronić ani wytłumaczyć ich postępowania. Istniało ponadto szereg żydowskich placówek gestapowskich, podległych bezpośrednio kierownikowi referatu żydowskiego w gestapo – Karlowi Brandtowi. mieściły się one m.in. przy ul. Leszno nr 13 i Leszno nr 14. Sprawy te były już częściowo omawiane w różnych pracach wydanych przez ŻIH choć np. as „13” i „Żagwi” kpt. Dawid Sternfeld nie doczekał się jeszcze miejsca w pisanej historii. Bardzo mało napisano dotychczas o kierownictwie żydowskim „szopów”, czy o kierownikach różnych oddziałów w „szopach” niemieckich. Nikt dotąd prawie nic wspomniał o takim – zdawałoby się – niewiarygodnym fakcie, że działała wewnątrz getta dość duża grupa żydowskich szmalcowników. Czyhali oni na Polaków nielegalnie przedostających się z pomocą do getta, aby wymusić od nich okup. Tymi szmalcownikami byli głównie żydowscy szmuglerzy, wśród których dominowali tragarze, oraz – działający z nimi w zmowie – niektórzy żydówscy policjanci. Obstawiali oni gmach Sądów, mury i różne przejścia do getta. Zdarzały się wypadki wydawania tych Polaków Niemcom, gdy nic mieli się oni czym wykupić”

 7. Piotrx said

  „Polacy, Żydzi i holokaust” Stefan Korboński

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_33.html

  Straty poniesione przez Polaków z powodu ratowania Żydów

  „Zgodnie z paragrafem 5 dekretu Fuhrera z 12 października 1939 roku, gubernator Hans Frank 15 października 1941 roku wydał rozporządzenie, które nakładało karę śmierci na Polaków, którzy dawaliby schronienie Żydom, przewozili ich, dawali lub sprzedawali żywność, nie zgłosili miejsca ukrywania się Żydów, dali im kromkę chleba lub szklankę wody, itp. Zazwyczaj wyrok wykonywano przez rozstrzelanie lub powieszenie. Inną formą kary było palenie domów, w których ukrywali się Żydzi, wraz z całą rodziną gospodarzy, dziećmi, gośćmi i dobytkiem. Wśród karanych w ten sposób znaleźli się chłopi, robotnicy, księża , profesorowie i lekarze. W wypadku małżeństw polsko-żydowskich, zabijano zarówno męża jak i żonę, a ciała palono gdziekolwiek lub na żydowskich cmentarzach. Można tu wymienić na przykład przypadek (l) listonosza Sernika, który znał niemiecki i w tym języku bronił żydowskiego małżeństwa; (2) Polaka, który protestował przeciw masowej egzekucji Żydów, do oglądania której został zmuszony; (3) innego Polaka, który podał wiadro wody Żydom jadącym pociągiem do obozu zagłady; (4) Polaka, który próbował przerzucić przez mur getta bochenek chleba; i (5) polskiego policjanta, Klisia, który pomagał Żydom uzyskać fałszywe dokumenty. Nie ma pełnych danych o liczbie Polaków zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów lub udzielanie im jakiejkolwiek pomocy. Istnieją jednak fragmentaryczne raporty dotyczące poszczególnych przypadków, na przykład ogłoszenie dowódcy SS i policji Galicji (28 stycznia 1944) podające nazwiska pięciu Polaków skazanych na śmierć za pomoc Żydom. Szeroko znany był przypadek ogrodnika Ludomira Marczaka i jego rodziny, którzy zginęli na Pawiaku 7 marca 1944 roku, za ukrywanie w ziemiance wykopanej w ogrodzie, około 30 Żydów, wśród nich Emanuela Ringelbluma, kronikarza Powstania w Getcie, który zginął wraz z innymi. Między 13 września 1942 a 25 maja 1944 na kielecczyźnie zastrzelono lub spalono żywcem za pomoc udzieloną Żydom około 200 chłopów. Taki sam los spotkał 17 osób w Krakowskiem. Na nowosądeckim cmentarzu, między 1939 a sierpniem 1942, zastrzelono 300 do 500 Żydów i Polaków, tych ostatnich za ukrywanie Żydów. Ten sam był powód egzekucji wykonanej na 40 Polakach w Lubelskiem, 47 w Rzeszowskiem i 19 w Warszawskiem. W województwie lwowskim prawie tysiąc mieszkańców Lwowa ukarano śmiercią w obozie w Bełżcu za udzielanie pomocy Żydom. W procesie Eichmanna przytoczono również kilka indywidualnych przypadków (np. drą Józefa Barzmińskiego). Raport naczelnika Kierownictwa Walki Cywilnej, Korbońskiego, ilustruje taki przypadek: 3 maja 1943. 22 marca w Mszanie Dolnej Volksdeutsch Gelb powiesił za nogi chłopa i torturował go na śmierć za sprzedanie ziemniaków Żydowi.”
  (…)
  Na początku rozdziału podano, że nie ma pełnego wykazu Polaków zabitych przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom. Najwięcej zrobił w tym kierunku Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie, który podaje nazwiska 343 Polaków zamordowanych za udzielanie pomocy Żydom. Od roku 1968 minęło 20 lat i nie dokonał się żaden postęp w tym kierunku. Istnieje powód, aby sądzić, że w Instytucie pracowali Żydzi wrogo nastawieni do Polaków, którzy woleli rolę oskarżycieli niż sędziów, stąd zaniedbanie w poszukiwaniu przypadków Żydów ocalonych przez Polaków. Jest też możliwe, że po opublikowaniu fragmentarycznych danych z 1968 roku, pewne wpływowe koła żydowskie wstrzymały dalszą działalność Instytutu w tym zakresie. Zadania tego podjęły się jednak dwie organizacje: Związek Byłych Więźniów Politycznych, głównie więźniów Oświęcimia, którzy liczbę Polaków zamordowanych za udzielanie pomocy Żydom szacują na 2 500; i Fundacja Maksymiliana Kolbego. Wydana przez nią publikacja Męczennicy miłosierdzia podaje nazwiska 2 300 Polaków, na których wykonano wyrok za pomoc Żydom. Autor opracowania, Wacław Zajączkowski, został uhonorowany odznaczeniem Yad Vashem, gdyż kilkoro członków jego rodziny zostało zamordowanych za pomoc Żydom.

  Jak karano za pomaganie Żydom w innych krajach? W Norwegii, która liczyła około 2 000 Żydów, nie zanotowano ani jednego przypadku. W Danii, jeden człowiek o nazwisku Heiteren został zabity, gdy pomagał Żydom dostać się na prom, którym mieli płynąć do Szwecji. Liczba Żydów w Danii wynosiła 6 000. W Holandii, w której zamieszkiwało 140 000 Żydów, osoby, które im pomagały, były wysyłane do obozów koncentracyjnych, a ich majątek był konfiskowany. W Belgii, która była domem dla 90 000 Żydów, kilka tysięcy ukryło się wśród gojów, ale w tym kraju nie było aresztowań za taki czyn. We Francji, liczącej 270 000 Żydów, Francuz pomagający Żydowi był internowany w obozie, a kilku księży z diecezji lyońskiej zostało aresztowanych za ukrywanie żydowskich dzieci. We Włoszech (kraju sprzymierzonym z Niemcami), gdzie mieszkało 50 000 Żydów, istniały przepisy antyżydowskie, lecz nie dopuszczały one ludobójstwa. Gdy rząd Mussoliniego został obalony 25 lipca 1943 roku i zastąpiony rządem marszałka Badoglio, Niemcy natychmiast rozpoczęli działania przeciw Żydom zamieszkującym na terenach przez nich kontrolowanych. Lecz wielu Żydów zdołało się ukryć, z tego 3 000 w Watykanie. Nie było przypadku skazania na śmierć Włocha, który ukrywał Żyda.
  Jak widać, nie można porównywać sytuacji w Polsce, gdzie 2 500 Polaków zginęło za pomaganie Żydom (faktycznie zginęło o wiele wiecej – Piotrx) , a Europą Zachodnią, gdzie na wszystkie kraje razem wzięte (Danię, Norwegię, Holandię, Francję i Włochy) miał miejsce jeden przypadek śmierci, Duńczyka, który pomagał Żydom wsiąść na prom do Szwecji. Ponadto, we Francji rząd Petaina-Lavala aktywnie pomagał w chwytaniu Żydów i wysyłaniu ich do obozów zagłady, a robił to z własnej inicjatywy, zanim otrzymał rozkazy niemieckie. A mimo to amerykańscy Żydzi oskarżają o antysemityzm Polaków, a nie Francuzów.

 8. HeS said

  Hmm, nie rozumiem dlaczego tak boicie się oskarżeń Polaków o antysemityzm (nawet tych przedwojennych). Możliwe, że większość Polaków była antysemitami i być może były ku temu powody. Tak jak i dzisiaj być może niektórzy mają powody by stronić od Żydów (Rosjan, Niemców, …). Stosunek do innych nacji to indywidualna sprawa każdego człowieka.

 9. TomUSAA+ said

  Szanowny Panie Gajowy! Najserdeczniejsze dzięki za umieszczanie takich, i innych artykułów!. Bóg zapłać.

 10. keram said

  Z uwagą przeczytałem artykuł i jestem niezmiernie szczęśliwy ,że pan Jacek Kowalski nie jest jakimś tam polskim chamem ,może to za sprawą typu urody jego rodzonego dziadka ,a może coś innego zadecydowało ,że tak właśnie jest.Być może jest również urodziwy,jak njego dziadek.Pan Kowalski szuka winnych zagłady żydów w całej Europie ,słusznie twierdzi ,że są tacy i zastanawia się ,dlaczego tylko Polaków się obwinia (chociaż ,słusznie-jego wniosek),jego wniosków jednak się nie doczytałem.Szanowny Panie Kowalski , a czy pan nie wie i nie słyszał o roli samych żydów?.-O roli żydowskich samorządów , żydowskich konfidentów w służbie w służbie niemieckiego okupanta?.-O roli żydów w dowództwie armii i w aparacie najwyższych władz hitlerowskich Niemiec?.-Zapytam za osobą p.5,, gdzie te dowody ,że tak wielu ich zginęło?.Pewien niedo-uczony profesor cudotwórca ,GROSS w mini stodółce w Jedwabnym zmieścił 1600-set żydów,drugi profesor przerwał ekshumację gdy okazało się ,że tylko cudem mogło się tam zmieścić, co najwyżej 250 -ciu żydów… .Nie ma wątpliwości ,że tak właśnie wyliczono ilość żydowskich ofiar.Jeśli tak wielu ich zginęło i rzekomo tak niewielu ich jest w Polsce ,to dlaczego aż gęsto ich w Sejmie , w Rządzie , a w telewizji ,nie zależnie od stacji rzadko kiedy można zobaczyć jednego z nas , czyli goja.

 11. Ad. 5

  „i jakie ilosci zydow zostaly zgladzone? prosze o informacje.”

  – Po kremacji zostają części kości, które się nie spopieliły. Więc w okolicach Auschwitz powinno być tych kości na tony. Ale, jak na razie, to żadnych wykopalisk nie było… I, jak znam życie – nie będzie. W Jedwabnem, jak zaczęli kopać, to zaraz szybciutko przestali. …

  Brak wiary w holocaust, to już antysemityzm. A co dopiero domaganie się dowodów! 🙂

 12. głupia zuzia said

  Dobre ,i tak można pytać dlaczego teraz my a nie oni.No bo to jest prawidłowość .Tylko w filmach porno wszyscy naraz i ze wszystkimi.A normalnie to jest kolejność i czas.Każden monry robi wszystko w pewnej kolejności nawet ten syfilityk hitler robił wszystko po kolei a jak zaczoł robić wszystko naras to skończył jako samobójca a potem drugi bandyta szczał przez dziurkę w jego czaszce bo zemsta jest rozkoszna.I przyjdzie czas na tych którym zazdrościcie że teraz nie oni i w swoim czasie oni będą zazdrościć następnym ale też i na następnych przyjdzie czas zapłaty bo zemsta jest rozkoszna.A wiadomo że nie można mścić się na wszystkich na raz bo jak się zorjętują o co chodzi to będzie pogrom.I ta prawidłowość obowiązuje wszystkoch a nie tylko wybranych.No i z drugiej strony każden jeden wie że żeby zrealizować swoje zboczenia to trzeba znaleźć pomocników a to kosztuje.No i teraz możemy przejść na nasz grunt.Te same prawa obowiązują na terenie judeopolonij.I podobnie rozgrywa się tubylców każden w swoim interesie.No i teraz dochodzimy do sedna.Każden chce przekonać tubylców do swojej racji i swojego interesu i chce żeby go prostacy, czyli tubylcy poparli w jego pretensjach i jego interesach ,oczywiście pod pozorem dogodzenia tubylcom.A ja jako tubylec to dobrze pamiętam czasy komuny kiedy to tyrając od świtu do zmroku oszczędzałam każdy grosz żeby tylko utrzymać się na powierzchni i oszczędzając na jedzeniu ,piciu i paleniu starałam się uskładać na malucha.I kiedy już miałam odpowiednią sumkę to cena była akurat wyższa i znowu oszczędzałam itd…itp…a potem inflacja i zarobki w milionach i kupiłam sobie za to maszynę do szycia marki łucznik i oprucz tego małżeństwo i dzieci i znowu odejmowała ja sobie ostatni kęs żeby tylko nakarmić dzieci i ubrać i wykształcić.No to komuna jest dla mnie gorsza od syfa.No ale przyszła przemiana i myślała ja że teraz to mój czas.No i bolek z kolegami się uwłaszczył i wzbogacił a ja miała dzieci jako tako wykształcone i dzięki Jarosławowi Wielkiemu Kaczyńskiemu mieszkanie na własność które według skur…łuch komunistów nie miało nigdy być spłacone a po mojej śmierci dzieci mieli go spłacać od nowa co i tak miało być wielkim wyróżnieniem bo mieli meldunek i mogli spłacać a inni i tego nie mieli .No i z tego powodu nigdy nie zagłosuje na komunistów bo pamiętam jak w sejmie komuna na czele z mnilllerem głosowała przeciw uwłaczszeniu spółdzielców.Narodowcom nic nie zawdzięczam bo oni pilnowali swoich interesów a dla tubylców to giertych wywalczył becikowe żeby się za 1000 złotych piepszyli jak wszy i głosowali na niego.Tusk to folxdojcz i pruska świnia i czniam jego i jego kominiarskie interesy.No i tak sobie myśle że tubylcy jednak są w większości.I każden chce ich obskubać bo czy to magister , profesur czy dochtur to żaden nie zarobi na siebie tylko właśnie tubylec musi zarobić na niego ,na ojczyzne dla niego i na żarcie dla wszystkich i dla tego nie po drodze mi z wami.Ten gertych to jak pamiętam,a pamiętam wszystkie posiedzenia sejmu dokąd ten świński prusak nie zlikwidował transmisji z sejmu i wszystkich komisji sledczych,był kulą u nogi Jarosława Wielkiego Kaczyńskiego i natychmiast po uzgodnieniach występował w byle jakiej telewizji z nowymi pretensjami pod adresem Kaczyńskiego i buntował głupiego leppera a teraz ubolewa nad swoją głupotą i krutkowzrocznością i przyłączył się do swojej narodowości prawniczej i żyje z symbiozie z tą sitwą.
  No i teraz Marucha.Albo Marucha na razie jest ok bo przecie nie można wszystkim mówić prawdy prosto w oczy jak nas pouczają mądrzy żydzi .To będzie na tyle s poważaniem głupia zuzka.

 13. głupia zuzia said

  No to może jeszcze dawa słowa względem żytkóf.Oni niczym się nie różnią od reszty przeżuwaczy i pilnują swojego interesu.I spodziewają się zyskać coś nie od Maruchi ani jemu podobnych tylko od tubylców czyli ode mnie.A ja nie spodziewam się obrony moich interesów ,czyli życia od takich mędrców jak Szanowny pan Marucha i jego kolegów bo oni myślą w imieniu Wielkiej Polski czyli swoim a nie moim.No i co mi z tego że Marucha będzie zarządzał terenami od morza do morza jak ja i moje dzieci będą ginąć za jego ambicje?.Ja chcę zgnić równomiernie w grobku z moimi rodzicami i chcę żeby moje dzieci dożyły tego wieku co ja.I żeby nie musiały wycierać dup..y niemcom ani im służyć ani innym drugim żytkom czy ruskim czy innym francuzom.A każden monry co kce skupić wokół siebie i swoich marzeń jakąś garstkę straceńców musi im się jakoś wypłacić.No i ten zdrajca tusek odpłaca czym może swoim kolegom ze sitwy a czym chcą płacić narodowcy???.No wiem że też nie śmierdzą groszem ani rozumem i dla tego nie spodziewam się żadnej zmiany, s poważaniem głupia zuzka.

  Niech Głupia Zuzia przestanie pitolić nie wiadomo o czym, bez ładu i składu, bo to się robi irytujące – admin

 14. Miet said

  Jednego Głupiej Zuzi zarzucić nie można – a to, że źle dobrała sobie zły pseudonim.
  Stwierdzam, że pseudonim ten jest w pełni adekwatny to tego co Zuzia ma pod włosami – tymi na głowie – oczywiście.

 15. marta1 said

  „..Steve Pieczenik: World War III starts 25 September 2012

  by Jim Fetzer

  Dr. Steve Pieczenik, former Deputy Assistant Secretary of State in three administrations, who earned his Ph.D. at MIT, has revealed that he has been told by a high-ranking general–whom I believe to have been Gen. Richard Myers–that 9/11 was a “false flag” attack, which was done by the government in order to arouse the American people to support wars of aggression in Afghanistan and Iraq. On Alex Jones, he has now asserted that Israel is going to attack Iran on Yom Kippur, which begins on Tuesday, 25 September 2011.

  More: http://www.veteranstoday.com/2012/09/20/steve-pieczenik-world-war-iii-starts-25-september-2012/

 16. Miet said

  Teraz trochę poważniej i na temat.
  Ten krótki felieton Kowalskiego przeczytałem z uwagą i mógłbym sie ze wszystkim zgodzić bez żadnego wyjątku ale niestety ten p. Kowalski powinien wiedzieć, że takie obiektywne aż do bólu, wynurzenia to mogą być robione w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu.
  Chodzi mi o to, że gdy ktoś mnie oczernia poprzez lawinę kłamstw i wmawia mojemu otoczeniu rzeczy, których ja się nie dopuściłem i wręcz atakuje mój dom mając na celu mi go odebranie, zawładnięcie – to moją reakcją nie powinno być bicie się w piersi i gadanie, że ten ktoś trochę ma racji, bo ja nie zawsze byłem cacy.
  W takiej sytuacji, gdy ktoś oczernia moją rodzinę, ja mam obowiązek stawania w jej obronie – obronie za wszelką cenę.
  Oczernianie Polaków poprzez wmawianie wszystkim do koła, że piliśmy antysemityzm z mlekiem matki, że mordowaliśmy Żydów i że to my jesteśmy winni najwięcej, jest realizacją dawno i misternie uknutego programu.
  Niestety, jesteśmy w bardzo kiepskiej sytuacji – nie mamy poskiego rządu, który potrafiłby zamknąć mordy choćby takim sk…synom jak Gross i wielu innym.
  Ta miernota zarządców Polskim Folwarkiem jest wielkim upokorzeniem Polaków.

  Dlatego uważam, że p. Kowalski powinien zachować ten felieton na inne czasy, których ja na pewno nie doczekam – czasy, kedy świat (a przynajmniej ludzie światli) uwolni się od szatańskiej propagandy i zacznie analizować czasy WWII w jakiej takiej, obiektywnej formie.

  Słuszna racja – admin

 17. Robić swoje – i niech sobie wrzeszczą.
  A wrzeszczą z myślą abyśmy nie robili swoje.

 18. Wandaluzja said

  David Irving negował Holokaust na podstawie BRAKU jurysdykcji antyżydowskiej, jako że Ustawy Norymberskie były ZŁAGODZENIEM szwajcarskiego prawa przeciw kapitałowi kryminalnemu. Dopiero ja wytłumaczyłem, że BYŁO hitlerowskie prawo antyżydowskie: Obciązenie Żydów podatkiem POLSKIM i Nakaz Pracy na rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy, Holokaust był zaś realizacją Des Antikomunistischbefehls Wehrmachtu, wydanym na podstawie znalezionej w Białymstoku podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem Karty Atlantyckiej (http://www.ahistoria.pl/index.php/2012/06/tajemnicza-mapa-rownie-tajemniczego-mauricea-gomberga/), rozciągajacej Folwark Żydowski od Renu do Morza Aranskiego i Atlantyku Japońskiego.
  Najlepsze dane mają Niemcy i Szwajcarzy, którzy liczę ofiar Holokaustu podawali na 300 tysięcy. Ponieważ Niemcy nikogo nie zamordowali bez zarejestrowania to podali, że największy mord był w Kijowie, gdzie zamordowano w Babim Jarze w ciągu 2 dni 31.772 Żydów.

 19. dr TS said

  Zuziu Wcaleniegłupia
  Nie pragnąć Tobie zrozumienia patriotyzmu i mądrości gminu przez bohemę intelektualną. Ty reprezentujesz mądrość ludu polskiego, prostą jak prosta jest jego wiara i szczerą jak szczere są jego serca. By Polska była polską i rządzili w niej wg Bożych zakonów. By chronili biednych i słabszych. Ale, mimo następstwa kar Bożych, raju na tej ziemi nigdy nie będzie. Każdy obiecuje, dopóki na stolcu nie zasiądzie. Ot takie polskie romantyzmy.
  Sprawiedliwość jest tylko w Niebie.

 20. Głupia Zuzia said

  DR TS
  Nareszcie ktoś zrozumiał o czym ja pitole.Ale to nie jest romantyzm.Popieram Kaczyńskiego bo od niego otrzymałam prawie już spłacone spółdzielcze mieszkanie ,którego nigdy bym nie spłaciła ani za SLD ani za PSL ani za innych dobrodziejów.I spłacali by go moje dzieci a potem wnuki i nigdy by nie było moje.No a co może mi zaproponować wielce Szanowny Pan Marucha , oprucz zniecierpliwienia i pogardy?Zaznaczam że nie mam zamiaru ginąć za friko albo za marzenia Pana Maruchi.Zrfesztą to jest podstawa jakiegokolwiek porozumienia a wszystko inne to jest właśnie romantyczne pitolenie.S poważaniem głupia zuzka.

  Pani Zuzia niech się raczy odstosunkować od Maruchy – i w ogóle po jaką cholerę tu przychodzi? Po to, żeby prowokować? Kto jej każe ginąć za jakieś marzenia Maruchy? Niech pilnuje swojej dupy i swojego mieszkania, jakie otrzymała od Kaczyńskiego – i na tym niech się zamknie jej świat. – admin

 21. dr TS said

  ad. 20
  Szanowna Zuziu. Na tej ziemi, to tylko jedno jest pewne: „Każdemu umrzeć, a potem sąd” (tak zwykł był mawiać kard. nominat Ignacy Jeż). PIS dał Ci mieszkanie, a jutro… możesz je stracić. Hedonizm – patrzenie tylko przez pryzmat swojej korzyści – daleko nie zaprowadzi. Co z tego, że masz coś dzisiaj? I tak urodziłaś się ze statusem niewolnika – ktokolwiek będzie rządził, będzie na Tobie zarabiał – przecież za PISu podatki też trzeba było płacić… A Gajowy Marucha nie administruje tutaj dla ścigania Ciebie. Jemu zależy na „potem sąd” i porządku dyskusji na forum. On dobrze wie, że na tamtym sądzie liczyć się będzie bogactwo – ale to rozdane, nie posiadane. I z urzędu pragnie, by prawdziwej wiary KK dochowało jak najwięcej ludzi, by na tym forum dyskutowano o Prawdzie i Prawie Bożym. Chyba głównie o to mu chodzi…

 22. Rysio said

  Takich wyrazów jak „hedonizm” to Zuzia nie rozmie.

  Zuzia to typowa socjalistka która popiera każdego żyda, marsjanina itp.. itd… który by spełniał tylko jeden jedyny warunek – odbierał innym i dawał jej.

  Taka typowa babska mentalność Kalego:
  „jak dla Zuzi ukraść to dobrze, jak okraść Zuzię to źle.

  🙂

  PS. Zuzia ma zdaje się o jeden zwój mózgu więcej od kury – i dzięki temu dodatkowemu zwojowi – nie chodzi i nie sra po podwórku gdzie popadnie.

 23. dr TS said

  Panie Rysiu
  Czytam tak sobie już ponad pół roku wpisy na tym forum i nie mogę wyjść z podziwu…
  Większość niby Chrześcijan, Tradycjonalistów, Katolików – a jakbym był wśród wrogów!
  Każdy się kłóci, wulgaryzuje, obraża innych, itd. Są oczywiście wyjątki (J)…
  I nie dziwota, że Kościół jest rozbity i podgryzany wilkami…
  Każdy tutaj jest autorytetem, niektórzy nawet Boski sąd chcą uzurpować i „skazują innych”…
  A gdzie przykład Chrystusa??? Którego swym Królem zwą?
  On się nie unosił (poza pognaniem kupców ze Świątyni)
  On nie ubliżał
  On służył
  On tłumaczył cierpliwie
  On nie bluźnił
  On pochylał się nad niedostatkiem
  On …
  Oj zadufani w swoją boską nieomylność, kto jest jeszcze jego świadkiem? A kto obłudnie gorszym od modernistów?
  Mądremu dość.

 24. Rysio said

  😉

 25. Ość said

  Jak o Polskości to o Polskości. Wspaniała homilia bpa Antoniego Dydycza. Palisiurki straszą procesem.

 26. Rysio said

  Przyznam, że wpis Dr TS nr. 23 – jest jednym z najbardziej kulturalnych na blogu Gajowego.

  Drogi Dr. TS – w ferworze dyskusji – często zdarza się nam wszystkim wyciągnąć z kieszeni noże.
  Proszę wiele wypowiedzi brać z przymrużeniem oka.

  I tak np. nasz Gajowy – uwielbia Misesa i Ekonomiczną Szkołę Austryjacką – ale prędzej sobie da rękę odciąć niźli się do tego przynać.

  🙂

 27. Spokojnie.
  to uwłaszczenie mieszkaniami to ochłap (dla zamknięcia gęby) w stosunku do zakoszonego majątku Narodowego Polaków i dokonanych zniszczeń powstałych w wyniku uruchomionych (również rękoma Kaczyńskich) w Polsce procesów.
  Nędzarze i tak utracą te mieszkania, bo nie stać ich będzie na opłaty, a tym bardziej po wprowadzeniu podatku katastralnego.

  Tu dopiero była zagrywka PiS – wyhamowana
  Ustawa o ostatecznym wywłaszczeniu Narodu Polskiego !!!
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/20/ustawa-o-ostatecznym-wywlaszczeniu-narodu-polskiego/

 28. Ad.23

  No, a to: wy plemię żmijowe!

 29. Tralala said

  nie na temat,ale…
  http://www.bibula.com/?p=61119

 30. Jezus Chrystus jako człowiek był człowiekiem walki, a nie ciapciusiem jakby to chcieli widzieć tęskniący za rozpuszczeniem w nicość chrześcijaństwa.
  Używał przeróżnych godziwych środków – łącznie z laniem powrozem.
  Nie było potrzeby 100 razy podawać, że pogonił siłą towarzystwo kupczące w świątyni.
  Wystarczyło podać to raz.

 31. RomanK said

  Panie Jozefie…są specjaliści od czytania Biblii i od cytowania..jedni cytuja samo dobro, inni zlo, i sa i tacy co najchetniej wsadziliby, surowo karzac morderstwo, ale wypuscili morderce :-)))
  Owszem Kowalski dobrze gada, jest wsrod Polakow niezwykle duzo chamow, ale glupio tlumaczy……uwazam ze spuscizna chamstwa to po parchatej sarmcji…nie ma wiekszych chamow od Zydow! Sa chamscy, plugawi i obzydliwi!
  Idzcie do dzielnicy zydowskiej i przygladnijcie sie..jedzcie na West Bank do osiedli Haredim albo ogladajcie TVPolonia:-)))
  Kowalski powinien sie poduczyc z… Rabacji…

 32. dr TS said

  Panie Bizoń
  „Kto mieczem walczy, od miecza ginie. Schowaj miecz do pochwy Piotrze.”
  No, Chrystus na pewno nie był ciapciusiem… Ja nie odważyłbym się tak iść na Krzyż jak On. A Pan? Wyobrażał sobie kiedyś męki na krzyżu?
  A po co mi te dobra ziemskie? Nie pozwalają tylko spokojnie umrzeć, skłócają spadkobierców, itp. Ja też kocham Polskę, ale Chrystusa stawiam ponad nią.
  A Polski nie będzie, póki zgody nie będzie Polaków.

 33. Ad.32

  Zgody na co?
  Zgody na okradanie?
  Zgody na oszukiwanie?
  Zgody na wykorzystywanie?
  Zgody na wypędzenie z ojczystej ziemi?

  A co do miecza – to trzeba spojrzeć jeszcze na okoliczności.

 34. RomanK said

  Jak sie z panem zgodzic panie DrTS?>???jak pan kocha… ale boi sie krzyza..idz pan, idz pan…cykorami brukuja Pieklo.
  Patrzcie na chamow”
  http://rt.com/news/catholics-christian-vandalism-hate-598/

 35. RomanK said

  Eeee [atrzec pan owiada..zeby jeszcze ujrzal???? Nie latwiej to, jak sie domysli co Pan Jezus mial na mysli mowiac…coscie uczynili jedemu z maluczkich…..

 36. dr TS said

  Panie Bizoń
  Ma Pan podejście zelotów do życia…
  Zgody nie „na”, tylko „między”. A zna Pan ważniejszą okoliczność niż obrona Mesjasza Chrystusa – Boga?????
  Panie RomanieK, gratuluję Panu odwagi 🙂 i braku cykorii 🙂 i wyobraźni…

  Mało jeszcze krwi Polaków przelano w obronie? Mało podjudzania Polaków przez inne nacje? Tak, wyjdźcie na ulicę… bijcie się…
  Gdzie dwóch (złodziei) się bije, tam trzeci… Może tak poczekać, aż się o łup za łby wezmą? Tak po żydowsku:) Trzeba się od „starszych..” uczyć:)

 37. albtps said

  Dwa cyniczne powiedzonka:
  Żaden dobry uczynek nie ujdzie bezkarnie.
  Dlaczego mnie tak nienawidzisz? Czy kiedykolwiek wyświadczyłem ci przysługę?

  Der Spiegel opublikował kiedyś (nie mogę znaleźć artykułu — zniknięty?) recenzję książki Snyder’a „Bloodlands…” i wyszło recenzentowi, że bez współpracy miejscowej populacji (na Kresach) Niemcy nie byliby w stanie zorganizować tam masowych mordów.

  Było trochę szumu wokół tej tezy, ale sprawę wyciszono. A artykulik powyższy wpisuje się w ten klimat, podobnie jak „Malowany ptak” lub „Sąsiedzi.” Ciekawe, że autor nie zadaje sobie pytania, jak to było możliwe, że te polskie chamy uratowały tylu żydów?

  Pętałem się kiedyś autostopem po całej Polsce: nigdy i nigdzie nie spotkałem się z owym „chamstwem,” podobno wszechobecnym. Może miałem szczęście.

 38. Marucha said

  Re 21:
  Jak widać – cwane indywiduum, pozujące na ludową prostotę, a w samej rzeczy kawał sk***syna (a może sk***córy? ), może zafascynować nawet intelektualistę, jakim jest p. dr TS.
  Proszę mi wierzyć na słowo, bo wiele wypowiedzi owej głupiej Zuzi zostało przeze mnie wywalonych, iż jest to postać nikczemna i niegodna Pańskiej uwagi.

  Re 23:
  Może ma Pan wiele racji… sporo tu niepotrzebnych ataków werbalnych… ale czasami trzeba chwycić za pejcz i przyłożyć szczególnie bezczelnym prowokatorom, a durniów pogonić, bo swoimi – generowanymi taśmowo – durnotami potrafią zamulić każdy temat.

  Re 31:
  Tak jest, panie Romanie… Żydzi podbili Polskę swoją spermą. Nie wiem, czy są gdzieś jeszcze w Polsce czystej krwi Polacy. Stąd też przejęli i żydowski sposób zachowania.

  Re 36:
  Owszem, przelew krwi to tragedia.
  Co Pan zatem proponuje Polakom dla odzyskania własnego kraju, własnej historii i własnej godności?
  Zgodę między owcą a wilkiem? Między bandytą i ofiarą?
  Bierne trwanie?
  Czy po prostu zrezygnowanie z Polski raz na zawsze, bo na przykład takiej Głupiej Zuzi nie jest ona do niczego potrzebna? Może to by było najlepsze wyjście, pozwalające oszczędzić wiele pracy, wysiłku, pieniędzy, krwi itd.

  Naprawdę pytam się bez żadnych podtekstów.

 39. Kar said

  Gdzie dwóch (złodziei) się bije, tam trzeci… Może tak poczekać, aż się o łup za łby wezmą? Tak po żydowsku:) Trzeba się od “starszych..” uczyć:)

  ..ano trzeba sie uczyc cierpliwie, to fakt..a my wciaz..wciaz nie posiadamy odpowiednich srodkow-gadzetow, zeby odparowac riposta na jaka sobie zasluzyli, panie doktorku..pan swiatly-plynny mozg i nas poprowadzi, prawda? (…..nie do Synagogi!)

 40. Re: 38 Gajowy

  Panie Gajowy, jedynie co mam do zaproponowania w chwili obecnej dla nas Polakow (mam na mysli stan swiadomosci, stan polozenia finansowego, stan edukacji, stan destablizacji, stan demoralizacji, stan laicyzacji…), to pozostala nam juz tylko modlitwa do Boga Najwyzszego…
  Jedyny jest problem: „Czy Bog i Jego Syn z Duchem Swietym nas wyslucha i przebaczy nasze narodowe przewinienia (przede wszystkim grzechy zaniedbania)????
  Ja juz nie widze innej mozliwosci, jak zwrocenie sie o Laski poprzez modlitwe…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 42. Ad 36 / Dr TS

  A skąd to wyczytał to moje podejście do życia?
  Pewnie z własnej głowy, czyli z niczego.
  I to ma być argument?
  Argument na co?

 43. Joe said

  Zuzka…w jakim miescie dali ci to mieszkanie?Moze to moje co Jaruzelski mi zabral a Kaczory potem rozdawali????.

 44. RomanK said

  ad 42…jak to skad wzial…z niczego – czyli z glowy :-))))

  Problem ?? Jaki problem..tak bylo jest i bedzie..ale ze zaczal sterczec wlasnie teraz… dlaczego???
  Ano dlatego, ze Polska nie jest suwerenym panstwem…. a Polacy nie sa suwerenem,na wlasnym terytorium…,tzn Narod Polski,,,
  Polska stala sie z dnia na dzien czescia super panstwa Unii Jewropejskiej..gdzie suwerenem sa Synarchisci, ktorych jedynym celem jest likwidacja narodow jako entity, jako pojecia i jako sily koordynujaco centralizujacej w interesie suwerena czyli Polakow..
  Powtarza sie sytuacja, jaka miala miejsce podczas zaborow… kiedy POlacy przestali byc suwerenem, a stali sie jedna z wielu mniejszosciowych grup etnicznych na terenie nowego panstwa..staneli w obliczu konkurencji z innymi. TYlko tyle…
  Kiedy Narod jest suwerenem i wlascicielem suwerennego panstwa…zachowujac pozycje uprzywilejowana gospodarza… mniejszosci uznaja ta pozycje i dopasowuja swoje dzialania do istniejacych mozliwosci i na miare mozliwosci…bo polityka to nic innego, tylko sztuka zalatwiania spraw do zalatwienia mozliwych..
  Pamietajcie, ze idea Euroregionow powstala w latach 70- 80 tych i zostala nachalnie i silowo przepychana przez Synarchistow i ich pacholkow i w ich sluzbie…potem to ucichlo ….ale nie znaczy wcale, ze dzialania nie ida w tym kierunku…
  Euroregion Karpaty ma za zadanie stworzenia enklawy o ponad narodowym statusie na terenach dawnego Kniaztwa Mitry czyli WielkoMoraw..to etniczny tygiel…Slowacy, Lemki, Polacy, Czechy, Cyganie, Madziarzy, Huculy, Bojki, Rosjanie, Rumuni i ..czego jeszcze dusza zapragnie….ktorzy na dodatek czuja sie jak w domu na calym terytorium, czy to Polska, czy Slowacja, czy Ukraina…
  I nie ma w tym zadnej tajemnicy..bo sa wszyscy autochtonami…poprostu autochtonami…
  Kiedy braknie osrodka centralizujacego, suwerena..zaczyna sie lokalizm…tak bylo jest i bedzie…
  To samo odnosi sie do kazdego regionu.

  Rzucanie sie z oslim porykiwaniem do obrony „naszego”, kiedy nie wiadomo co to MY….jest zalosnym dowodem zidiocenia tzw. polskich quasi elit politycznych, mieniacych sie narodowymi, Ktore nie rozumieja, badz wogole nie znaja podstawowych pojec i nie potrafia ich rozrozniac, ze nie wspomne o zdolnosci w ich stosowaniu.

 45. RomanK said

  Tak zaplamowano [pdzial Unii…http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Euroregions

  Ruroregion Karpaty ma miec 16 mln ludzi mniej wiecej 2 Polakow 2 Slowakow 3 Ukraincow 2 Ruminow, 2 Wegrow.. o 5 reszta….w tym ta najwazniejsza..skupiona w osrodkach naukowo administracyjnych, menadzerskich i medialnych oraz politycznego kierownicwa… w tym w Uzhorodzie juz od 20 lat nazywanym TelAviv na Bukovyni…

 46. […] Reblogged from Dziennik gajowego Maruchy: […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: