Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Skrót relacji z Sejm… o Minister zdrowia i statys…
  Bogdan o Na Dolnym Śląsku odnaleziono s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Żydzi wznoszą modlitwę o nadejście Antychrysta

Posted by Marucha w dniu 2012-09-22 (Sobota)

Według wielu żydowskich stron internetowych i osobliwej strony na Facebook „All Jews as One”, w niedzielę 23 września 2012 roku, punktualnie o godzinie 17:00 czasu paryskiego (11:00 Montreal; 8:00 Los Angeles) żydzi na całym świecie są wezwani do poparcia pokoju i wspólnego odmówienia następującej „modlitwy”:

„Władco Wszechświata, my, dzieci Izraela, prosimy cię o zesłanie nam Mashiaha, który nas teraz wybawi miłosiernie od wygnania i wszystkich cierpień i objawi twoje Imię światu i przyniesie pokój. Amen”.

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

Na filmie były naczelny rabin Francji, Sitruk, występuje na końcu wyjaśniając magię tej operacji i bluźnierczego „G.od” (czyli diabeł) oraz wzywa o nie przeciwstawianie się zbiorowej „modlitwie” żydów o to, o co oni proszą.

Wszechświatowa modlitwa żydów o Antychrysta. Można włączyć tłumaczenie w języku polskim.

Czy to jest zatem przypadek, że tego samego dnia, 23 września we Francji, świętuje się dzień poświęcony przebudzeniu się (raczej debilizacjo-satanizacji – tłum.) katolickich i protestanckich parafii na judaizm?

To jest oczywiste, że „modlitwa” o przyjście Mashiaha jest w rzeczywistości dla nas, katolickich niedobitków, i prawosławnych chrześcijan, wezwaniem do nadejścia Antychrysta. To jest powszechna opinia Ojców Kościoła i wielu uczonych, że żydzi będą czynić wszystko żeby przyśpieszyć nadejście Antychrysta jako ich Mashiaha.

Nie możemy siedzieć bezczynnie przyglądając się globalnej mobilizacji synagogi szatana. Musimy modlić się, modlitwą wielkopiątkową, nie tylko o nawrócenie się żydów, którzy odrzucili Nowe Przymierze:

„Módlmy się także za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego”.

Ale przede wszystkim musimy odmówić tej niedzieli, 23 września o godzinie 17:00, jeśli to możliwe, egzorcyzm przeciwko Szatanowi i jego zbuntowanym aniołom, egzorcyzm przekazany wiernym całego świata z nakazu papieża Leona III. Korzystajmy z broni, którą dal nam do ręki Kościół Święty!

Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Opracowanie: GREGORIUS

Patrz:

Info na podstawie:

Za: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 33 do “Żydzi wznoszą modlitwę o nadejście Antychrysta”

 1. filip piękny said

  No, ale to są starsi bracia w wierze – mówią ich młodsi bracia w niewierze.

 2. Owszem, sa to „straszni bracia w swej strasznej wierze” po ktorej od tysiecy lat pozostawiaja po sobie zgnilizne i plesn…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Marucha said

  Re 1:
  Panie Filipie… zwrócono mi na to uwagę, choć sam powinienem to zauważyć.
  Pseudonim jakiego Pan używa, dotyczy jednego z królów Francji, postaci dość nikczemnej, sprawcy śmierci papieża Bonifacego VIII.
  Czy robi to Pan celowo?

 4. filip piękny said

  Ad 3 Tego się nie spodziewałem po Panu – braki w historii, jeśli już musimy powoływać się przy nickach na historię.
  Każdy wybiera sobie nick, jaki mu się podoba i może być tu całkowita przypadkowość. Filipowi IV Pięknemu przypisali pseudohistorycy różne nikczemności. Powodem tego była jego rozprawa z ówczesnymi masonami czyli templariuszami, którzy zamienili cele szlachetne jakimi była obrona wiary Chrystusowej na cele stricte komercyjne i związane z tym odejście od wiary i herezję.Gdyby był takim nikczemnikiem, to nie zyskałby łask papieża Klemensa V i m.in. zgody od niego na procesy inkwizycyjne. Warto zaznaczyć, że Filip IV Piękny skonfiskował majątki bogatych Żydów. Również dorabiana historia, która nie może wybaczyć mu tych ” nikczemności” zmanipulowała jego stosunek do papieża Bonifacego VIII. Jedni przypisują mu jakoby miał wykopać jego zwłoki i spalić , inni, że go nawet zabił, a jeszcze inni, których wersja wydaje mi się najsłuszniejsza, że to wierutne kłamstwa. Skoro więc dzisiejsi pseudohistorycy i pseudoteolodzy potrafią tak zmanipulować dzisiejszą nawet rzeczywistość względnie teologię, to cóż są w stanie uczynić z interpretacją wydarzeń sprzed lat ? Tego Pan nie wie?.
  I daje się Pan wpuścić w kanał przez manipulatorów udających chrześcijan, którym jeśli brakuje argumentów to stosują chwyty poniżej pasa i tzw quasi retorykę, a to że ktoś popełnia błędy ortograficzne kiedy mówi np o wzniosłości swej duszy jak też przy innych tematach dla nich niewygodnych kiedy nie zgadzają się ze względów doktrynalnych ze swym oponentem.
  Braki w historii zarzucam jednak z innego powodu. Był bowiem w historii również inny Filip Piękny i to powinien być fakt znany interlokutorom.
  Filip I Piękny, także Filip I Kastylijski (ur. 22 lipca 1478 w Brugii, zm. 25 września 1506 w Burgos) – syn cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego Maksymiliana I Habsburga i jego pierwszej żony, Marii Burgundzkiej. Filip I był założycielem dynastii Habsburgów w Hiszpanii.

  Przypisywanie wad a także cech Filipa IV Pięknego Filipowi I Pięknemu i vice versa a także tych dwóch postaci historycznych – mi , osobie osadzonej w dzisiejszym świecie jest wielkim nadużyciem i małostkowością.
  Oczywiście adwersarze będą czynić cuda, żeby zbić moje argumenty paralelami metafizycznymi, bo do takich zaliczam przypisywanie mi cech i wad nieboszczyków tylko dlatego że mój nick jest zbieżny z ich nomenklaturą ale jest to zwykła konfabulacja.
  Również uroda nie łączy mnie z w.w. postaciami historycznymi. Jestem wyjątkowo ciężko przystojnym mężczyzną , chociaż nie utożsamiam urody lub jej braku na szczęście z powodzeniem u kobiet.
  A tak na marginesie., to nagonka judeochrześcijan i masonów zwłaszcza na postać Filipa IV Pięknego spowodowała u mnie wzrost zainteresowania jego dziejami, poglądami jak też wzrost zainteresowania jego Habsburskim imiennikiem.
  W związku z tym z chęcią widziałbym na Pańskim forum więcej obiektywnych tekstów poswięconych tym postaciom Pana wybraństwa a nie li tylko wybraństwa innowierców.

  Myślę , że tym wyjaśnieniem zakończyłem dywagacje jak też spekulacje dotyczące mojej skromnej osoby , bo nie chciałbym siłą rzeczy stać się postacią historyczną , na której skupia się myśli i uwagi forumowiczów w miejsce skupiania tychże na istotnych tematach historycznych, teologicznych czy społecznych.
  Ale skoro zadał Pan mi na forum to pytanie, to na forum zamieszczam na nie moją odpowiedź.

 5. Piotrx said

  Polecam zaintersowanym bardzo wartosciową książkę – na razie tom1

  Hoffman Michael
  Judaizm zdemaskowany w oparciu o jego własne święte księgi. Tom 1

  Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski

  http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016497-23010001__PZTA_2.html

  „Książka ta napisana została ku pożytkowi wszystkich, jednak ze względu na władzę sprawowaną przez zwolenników ideologii, którą demaskuje, może stać się ona przedmiotem potwarzy i prześladowań. Oksymoron „”judeochrześcijaństwo” akceptowany jest obecnie przez wielu chrześcijan, nawet wyznających poglądy konserwatywne. Ów obrzydliwy twór przypomina miksturę alchemiczną powstałą przez połączenie dwóch wzajemnie sprzecznych składników. Niemal powszechna aprobata i popularność tego absurdalnego terminu doskonale obrazują bezdenną ignorancję historyczną naszych czasów. Ojcowie Kościoła nie znali czegoś takiego jak tradycja „”judeochrześcijańska”, ponieważ judaizm nie istniał przed Chrystusem. Przed Jego przyjściem istniała wiara Izraelitów, stopniowo niszczejąca, podkopywana przez szkodliwe nauki przekazywane przez faryzeuszów i saduceuszów.

  Jak można mówić, że „judaizm (religia żydowska) jest fundamentem chrześcijaństwa, jeśli według św. Pawła jest to religia oparta na stworzonych przez ludzi tradycjach, a wedle Jezusa Chrystusa, tradycje te są „próżne (Mt 15,9). Jak można twierdzić, że „judaizm” stanowi rdzeń, z którego wyrasta chrześcijaństwo, kiedy Stary Testament nic nie wspomina o „judaizmie? Na darmo szukać w nim tego terminu, a jednak modernistyczni chrześcijanie niemal wyłącznie właśnie „judaizmem określają religię Starego Testamentu, Jahwe i Jego ludu.”

  Spis treści wszystkich tomów:

  Ostrzeżenie
  Wstęp
  Do czytelników w ogólności
  Do czytelników żydowskich
  Do czytelnika chrześcijańskiego
  Na początek kilka słów od rabina

  Główne źródła prawa Bożego ortodoksyjnego judaizmu
  Epoki rabiniczne
  Technika zwodzenia
  Mechanizmy obronne
  Nie ma czegoś takiego jak tradycja „judeochrześcijańska”
  Judaistyczna hermeneutyka zatajania
  Wpływ na sądownictwo
  Nie podlegający negocjacjom dogmat
  Złota Reguła Hillela

  Od Tory do Miszny: słowa ludzkie zastępują Słowo Boże
  Fałszowanie Pisma św. – gezara shava –
  „Mur wzniesiony wokół Prawa” –
  Kłamstwa i zatajenia
  Współczesny protestantyzm a judaizm
  Kult własnej rasy
  Jak tekst masorecki fałszuje Biblię
  Rabini nauczają: sens Biblii jest różny od literalnego
  Judaistyczna wersja opowieści o upadku pierwszych rodziców
  Tyrania i klerykalizm
  Literatura rabiniczna
  „Trzymajcie swe dzieci z dala od higayon”
  Kult fetysza: zwoje Tory
  Jeszcze raz o geraza shava
  Talmud – księga uczonych w prawie
  Od Kabały do hagady
  Magia seksualna cz. 1
  Pogański dogmat o reinkarnacji w ortodoksyjnym ju-daizmie
  Protestancka i katolicka synteza humanizmu oraz ma-gii
  Chasydzki poganizm
  Magia seksualna cz.2
  Kult bogini w judaizmie
  Kiddush Levanah: kult Księżyca
  Judaistyczny kod Biblii unieważnia Słowo Boże
  Kabalistyczny renesans

  Miszna – „W całkowitym oderwaniu od Pisma”
  Syndrom fałszywego Mesjasza
  Ewolucja tradycji: czy Darwin jest koszerny?
  Talmud (i Kabała) są najświętszymi księgami juda-izmu
  „Antysemityzm” jako broń w wojnie idei
  Treść Talmudu Babilońskiego
  Chrześcijańskie świadectwa o judaizmie
  Autorytet Talmudu
  Talmud w toalecie
  Talmudyczna interpretacja Pisma św.
  Mądrość Talmudu
  Wyższość Żydów
  Niższość gojów
  Goj nie są bratem ani bliźnim
  Żydzi mogą zabijać nie-Żydów
  Chwalenie gojów jest zabronione
  Gojom nie należy ufać
  Talmud i kobiety
  Chrześcijanie w Talmudzie
  Jezus w Talmudzie
  Aktualna taktyka: winni są Rzymianie, wszyscy, tylko nie faryzeusze
  Molestowanie dzieci w judaizmie
  Prawo Mesirah
  Stosunki seksualne z dziewczynkami są dozwolone
  Talmud zaleca ludobójstwo
  Masakra Goldsteina
  Rabini sekty Chabad Lubawicz
  Banalność zła
  Talmud naucza: wszelka opozycja wobec judaizmu stanowi odzwierciedlenie ślepej, irracjonalnej nienawiści Ezawa do Jakuba
  Prawa dotyczące zabójstwa: „wynoszenie i poniżanie”

  Mojżesz Majmonides: ulubiony rabin Zachodu
  Boży nakaz uśmiercenia Jezusa Chrystusa i chrześcijan
  Majmonides i islam
  Świat rabiniczny w epoce przednowożytnej
  Majmonides i islam cz.2
  Majmonides i chrześcijanie
  Noachicka mistyfikacja: Judaizm oczernia biblijnego Noego
  Majmonides: prekursor antymurzyńskiego rasizmu
  „New York Times” – legenda o Majmonidesie huma-niście
  Talmud jako źródło antymurzyńskiego rasizmu
  Majmonides i Kabała
  Kaparot
  Talmudysta który reinkarnował w mówiącą rybę
  Święte pogaństwo
  Kolejna mistyfikacja: motto Listy Schindlera

  Nie-Zydzi są „odrzuceni przez Boga”
  Profanacje krucyfiksów i spluwanie
  Przeklinanie domów i grobów gojów
  Obrazy i talizmany
  Katolicy, krzyż i judaizm
  Mordy rytualne
  Sprawa Ariela Toaffa
  Wyjątki z pierwszych rozdziałów książki Ariela To-affa Krwawa Pascha
  Nienawiść do chrześcijan
  Oszustwa i zatajanie cz. 2
  Przypadek Nicholasa Donina
  Przypadek Johannesa Pfefferkorna
  Marcin Luter
  Emmanuel Kant

  Krytycy judaizmu mordowani przez nazistów
  Opinia Reuchlina o kabale i rabinicznych „glossach” dotyczących Pisma św.
  Talmud i papieski Index Expurgatorius
  Rząd USA kładzie fundament pod sądownictwo talmudyczne
  Sodomia w synagodze
  Homoseksualne molestowanie dzieci w obrzędzie obrzezania (bris) w ortodoksyjnym judaizmie

  Ortodoksyjny judaizm – kultura homo-erotyczna
  Rabiniczna nienawiść do kobiet
  „Faryzeizm rodzi się we krwi menstruacyjnej”
  Rabiniczna nauka o menstruacji
  Talmud dla dorosłych
  Rabiniczne upodobanie w tworzeniu nieprawdopo-dobnych historii
  Judaizm i kabała: nierozerwalna jedność
  -Pulsa D ‚nura –

  Chrześcijańskie fascynacje judaistycznym tłumaczeniem Pisma-Golem z Pragi
  Rabbi Juda Loew i dr John Dee
  Wyzwanie rzucone chrześcijaństwu
  Tajemnica Purim
  Kim są współcześni Żydzi?
  Żydowska krytyka judaizmu
  Mojżesz Hess i tajne związki między judaizmem, sy-jonizmem i komunizmem
  „Wartości rodzinne” judaizmu – aborcja
  Prawdziwy i fałszywy chrześcijański syjonizm
  Żydzi nie są potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba
  Konwertyci i nawrócenia -Yom Tov:
  Dni święte i przepisy
  Manipulacja Hanukkah
  Kalendarz żydowski -Pascha
  Dziewiąty Av (Tisha B’Av)
  Obowiązek bezwzględnego posłuszeństwa wobec rabinów
  Rosh Hashanah -Sukkot (Święto Straganów)
  Strój faryzeusza
  Koszerne manipulacje
  Etyka w interesach
  Jom Kippur. unieważnienie ślubów Kol Nidrei
  Krytycy, krytyka i apologeci
  Zachodnia ściana świątyni – Not
  Krytyka badań prowadzonych przez Michaela Hoffmana
  Mentalność talmudyczna

 6. Kapsel said

  Re 4
  jedna mała uwaga

  Filip Kastylijski nie był nigdy zamieszany w konflikt z Papieżem ani palenie na stosie a pańskie wypowiedzi na temat Papieży nie pozostawiają absolutnie żadnych złudzeń co do pańskich intencji.Gdyby było inaczej nie odzywałbym się ani ja ani nikt inny.To tyle.

 7. Marucha said

  Re 4:
  Dziękuję Panu za wyczerpującą odpowiedź, acz mam pewne zastrzeżenia. Oto co pisze na temat Filipa Pięknego b. wiarygodny portal piusx.org.pl

  1. http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/611
  Sprawcy chaosu i destrukcji

  Winę za ten stan rzeczy ponosiło grono indyferentnych religijnie prawników uniwersyteckich z Zachodniej Europy. Pod ich przemożnym wpływem znajdowało się wielu panujących.

  Król Francji Filip Piękny (wnuk św. Ludwika IX) za namową jednego z nich, Wilhelma Nogaret z Montpellier (nienawidzącego papiestwa potomka heretyckiej sekty albigensów) rozpoczął walkę z papieżem Bonifacym VIII w celu utworzenia niezależnego od Rzymu kościoła narodowego (tzw. gallikanizm). Jej rezultat był tragiczny: papież zmarł (1303) w wyniku obrażeń, jakich doznał w zamachu zorganizowanym przez wspomnianego doradcę króla Francji. Filip Piękny natomiast uzależnił od siebie papiestwo doprowadzając do tzw. „niewoli awiniońskiej” (1309).

  2. http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/149
  W okresie rządów Bonifacego VIII, Filip Piękny, król Francji pragnął wejść w posiadanie niektórych dóbr i przywilejów kościelnych, aby powiększyć zakres swojej władzy i zyskać możliwość ściągania podatków. Filip posługiwał się niektórymi argumentami opartymi na tym, co Kościół aprobował we Francji, a co omówiono w dalszej części artykułu pod nazwą gallikanizmu. Bonifacy sprzeciwiał się poglądowi, według którego papież nie ma prawa rozstrzygania spraw państwa, gdyż dokonuje aktu koronacji królów. Bonifacy przygotowywał się do rzucenia ekskomuniki na Filipa.

  Uprzedzając wypadki, Filip powziął plany porwania papieża i postawienia go przed soborem powszechnym w celu osądzenia i pozbawienia urzędu. Wykorzystując gallikanizm Filip usprawiedliwiał popełnianie okrucieństw przeciwko Kościołowi. Posłał dwa tysiące najemników, którzy porwali papieża Bonifacego VIII i więzili go przez trzy dni. Po uwolnieniu, papież żył tylko następne pięć dni. Następny papież, który również sprzeciwiał się Filipowi Pięknemu zmarł nagle – uważa się, że na skutek otrucia. Później został kanonizowany. Powyższe wypadki poważnie osłabiły szacunek wobec papiestwa i stały się przyczyną rozkwitu gallikanizmu i sedewakantyzmu, które mogły przetrwać jedynie w atmosferze braku szacunku dla papieża i papiestwa.

  W okresie rządów kilku następnych papieży, Filip próbował zmusić ich do potępienia zmarłego Bonifacego, lecz bez skutku. Po śmierci osobistych wrogów Bonifacego, nawet Francja uznała prawowitość rządów tego papieża. W historii często spotykamy się z przypadkami, kiedy jakiś człowiek lub grupa ludzi tworzy zniekształcony obraz osoby lub sytuacji, który przez jakiś czas rzutuje na dalszy bieg wypadków.
  —————————–
  Jak Pan widzi, nie mylę ze sobą obu Filipów Pięknych.

 8. Kapsel said

  Re 7
  Panie Gajowy.

  A ja mam prośbę do Pana.Czy mógłby Pan poprosić dyskutantów o to żeby w czasie dyskusji w temacie wiary katolickiej zechcieli podawać nie tylko autorów wklejanych poglądów czy też wygłaszanych poglądów ale wskazywali na to jeszcze do jakiej grupy ów cytowany czy zapodany tekst się odnosi.Z rozmowy z Panem Inkwizytorem dowiedziałem się w Gajówce że ruch sedewakantystyczny nie jest jednolity i on sam bardzo wyraźnie wskazywał na te różnice a i ja zapodałem artykuł ….antypapieże modlą się za ….O ile Pan Inkwizytor bardzo wzorowo potrafi sie sam określić bo po nicku,jak i po zachowaniu się,to różnego rodzaju wypowiedzi tak naprawdę nie wiadomo z jakiej grupy pochodzą i w końcu dochodzi do tego że, według znawcy przedmiotu za jakiego uważam Pana Inkwizytora , to wciska nam się i teksty heretyków.Po za tym pozwoli to na jakiś pogląd faktyczny na temat tego ruchu czy tej postawy ale w faktycznym tego stanie.Ja sam korzystam z Jego nicka i wiem że to jest od ks.Trytka który tutaj czasami jest nawet cytowany i spokojnie przeglądam oraz czytam teksty z tej strony czego próbowałem też na innych stronach ale czegoś mi było brak i w końcu wycofywałem się z takiego czytania.

  Serdecznie pozdrawiam Pana Inkwizytora.

  Dołączam się do prośby – admin

 9. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 10. Kapsel said

  OBJAWIENIA MARYI LA SALETTE

  W sobotę 19 września 1846 r. Matka Najświętsza ukazała się dwojgu dzieciom pochodzącym z Corps w Alpach francuskich: jedenastoletniemu Maksyminowi Giraud i prawie piętnastoletniej Melanii Calvat, które pilnują swoich krów na hali należącej do La Salette, na górze Planeau, na wysokości 1800 metrów. W kotlinie strumyka spostrzegają nagle kulę ognia – „jakby tam spadło słońce”. W oślepiającej jasności rozpoznają siedzącą kobietę z łokciami opartymi na kolanach i z twarzą ukrytą w dłoniach. Piękna Pani podnosi się i mówi do nich po francusku: „Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie się, jestem tu po to, by wam opowiedzieć wielką nowinę”.

  Robi kilka kroków w ich kierunku. Nabrawszy pewności, Maksymin i Melania zbiegają ze zbocza na dół. Stają teraz tuż przy niej. Piękna Pani cały czas płacze. Jest wysoka i cała ze światła. Ubrana jak miejscowe kobiety w długą suknię, w wielki fartuch wokół bioder, w chustkę skrzyżowaną na piersiach i zawiązaną na węzeł na plecach, w czepek wieśniaczki. Szeroki, płaski łańcuch biegnie brzegiem jej chusty. Inny łańcuch podtrzymuje na jej piersi wielki krucyfiks. Pod ramionami krzyża, po prawej ręce Chrystusa znajdują się obcęgi, po lewej młotek. Z postaci Ukrzyżowanego wypływa cała światłość, z której jest utworzona zjawa, światłość, która tworzy iskrzący się diadem na czole Pięknej Pani. Róże otaczają wieńcem jej głowę, obrębiają jej chustę, zdobią obuwie.

  całość tutaj
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=356&podgrupa=542&doc=488

  ORĘDZIE MATKI BOŻEJ Z LA SALETTE

  Objawienie miało miejsce w francuskich Alpach, niedaleko wioski La Salette (wym. La Salet), w sobotę 19 września 1846 roku około godziny 15. Świadkami były dzieci: Melania i Maksymin, które zobaczyły piękną postać kobiety siedzącej wewnątrz promiennej kuli światła.

  Maryja zakrywała twarz dłońmi i płakała. Ubrana była w podobny sposób jak wszystkie kobiety tego regionu. Dodatkowym elementem stroju był krzyż z obcęgami i młotkiem, ciężki metalowy łańcuch na ramionach postaci, wielokolorowe róże zdobiące brzegi szat, oraz diadem światła okalający czepek na głowie.

  W pierwszej chwili dzieci przestraszyły się, widząc postać niewiasty. Śmiałości nabrały dopiero wtedy, gdy Piękna Pani przemówiła do nich pełnym słodyczy głosem:

  Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie się, przyszłam oznajmić wam wielką nowinę.
  Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię mojego Syna. Jest ono tak mocne i tak ciężkie, że nie zdołam go już dłużej podtrzymywać. Od jak dawna cierpię już za was! Chcąc, by mój Syn was nie opuścił, muszę Go nieustannie o to prosić, a wy sobie nic z tego nie robicie!
  Choćbyście nie wiem jak się modlili i nie wiem co czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić mi trudu, którego się dla was podjęłam. Dałam wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie, a nie chcą mi go przyznać. To właśnie czyni tak ciężkim ramię mojego Syna. Woźnice przeklinają mieszając z przekleństwami Imię mojego Syna. Te dwie rzeczy tak bardzo obciążają ramię mojego Syna.
  Jeżeli zbiory się psują, to tylko z waszej winy. Pokazałam wam to zeszłego roku przy zbiorze ziemniaków, ale nic sobie z tego nie robiliście. Przeciwnie, znajdując zepsute ziemniaki, przeklinaliście, wymawiając wśród przekleństw Imię mojego Syna. Będą się one psuły nadal, a tego roku na Boże Narodzenie nie będzie ich wcale.

  Aż do tej chwili Matka Boża mówiła po francusku, ale zauważając wahanie dzieci powiedziała:

  Ach, moje dzieci, wy nie rozumiecie po francusku, zaraz powiem wam to inaczej. Od tej chwili Piękna Pani mówiła w narzeczu z okolicy miejscowości Corps (wym. Kor):

  całość

  http://www.poslaniec.com/index.php?str=1

 11. Kapsel said

  Zapomniane orędzie z La Salette

  W zeszłym roku minęło równe 150 lat od pamiętnych wydarzeń w La Salette. 19 listopada 1846 r. dwoje dzieci – Melania Calvat i Maksymilian Giraud – usłyszało przesłanie Matki Bożej.

  Treść orędzia sama Najświętsza Panna podzieliła na dwie części. Pierwsza z nich, tzw. Sekret, miała zostać ujawniona po 1858 r.; druga natomiast, obejmująca ogólne napomnienia, zachętę do modllitwy i naprawy obyczajów, rozgłaszana przez dzieci, stała się powszechnie znana już po kilku tygodniach. Po pięciu latach drobiazgowego dochodzenia, 16 listopada 1851 r., za zgodą Rzymu bp de Bruillard ogłosił dokument uznający objawienie za prawdziwe. Sekret spisany przez dzieci i zapieczętowany, przesłany został Piusowi IX w tym samym roku. Zgodnie z wolą Matki Boskiej opublikowany został po raz pierwszy w 1873 r. z Imprimatur bpa Naples, a potem wkrótce z Imprimatur bpa Lecce, za osobistą aprobatą papieża. W 1879 r. Leon XIII wezwał Melanię Calvat do Rzymu aby usłyszeć treść przesłania z jej ust i otrzymać szczegółowe objaśnienia. Do końca ubiegłego wieku kierownik duchowy Melanii – ks. Rigaux naliczył 28 wydań Sekretu z Imprimatur biskupów i kardynałów. W 1915 r. w związku z nadużyciami interpretacji orędzia – Święte Oficjum wydało dekret zabraniający dodawania do niego jakichkolwiek komentarzy. Dekret ten nie został zniesiony i obowiązuje do dziś. Niestety w XX w. zainteresowanie orędziem znacznie osłabło, a brak wznowień sprawił, że jest ono dziś, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, prawie nieznane. Mając to na uwadze publikujemy treść Sekretu wg wydania francuskiego ks. Rigaux: „Sekret ten jest słowo w słowo podany przez naszą Czcigodną Matkę, w takiej postaci przekazałam go Jego świętobliwości Leonowi XIII w 1879 r.”. Kilka miesiecy później napisze:

  Protestuję stanowczo przeciwko innym tekstom, które ludzie będą mieli czelność publikować po mojej śmierci. Protestuję przeciwko fałszywym oświadczeniom tych wszystkich, którzy ośmielą się mówić: po pierwsze, że upiększyłam Sekret; po drugie przeciw tym, którzy oświadczają, że nasza Matka i Królowa nie powiedziała, aby przekazać Sekret całemu jej ludowi.

  Melania Calvat zmarła w tym samym roku przygotowując się do Mszy św., w której uczestniczyła codziennie.
  Sekret

  Melanio: to, co powiem ci teraz nie musi pozostawać sekretem na zawsze, możesz to opublikować w 1858 r.

  Kapłani – słudzy mojego Syna, kapłani – przez swoje złe życie, przez brak uszanowania i pobożności w celebrowaniu świętych tajemnic, przez miłość do pieniędzy, przez upodobanie w honorach i przyjemnościach; kapłani stali się naczyniami nieczystości.

  Tak, stan kapłański woła o pomstę i pomsta jest nad ich głowami. Biada kapłanom i osobom poświęconym Bogu, którzy przez swoją niewierność i złe życie krzyżują mego Syna po raz wtóry! Grzechy osób poświęconych Bogu wołają o pomstę do Nieba i teraz pomsta stoi już w ich drzwiach. Nie ma już nikogo proszącego o miłosierdzie i przebaczenie dla ludzi, nie ma już szczodrych dusz, nie ma już nikogo godnego składania nieskalanej Ofiary Przedwiecznemu w imieniu świata.

  Bóg uderzy w niespotykany sposób. Biada miszkańcom Ziemi. Bóg wyleje swój gniew i nikt nie będzie w stanie uciec od tylu nieszczęść jednocześnie.

  Kierownicy i przywódcy ludu Bożego zaniedbali modlitwę i pokutę, szatan zaćmił ich umysły; stali się oni tymi zbłąkanymi gwiazdami, które dawny diabeł pociągnie swoim ogonem na zagładę. Bóg pozwoli starożytnemu wężowi posiać rozłam pomiędzy władcami, we wszystkich społecznościach i rodzinach – będą cierpieć męki zarówno fizyczne, jak i moralne. Bóg pozostawi ludzi samymi sobie i będzie zsyłał kary jedną po drugiej przez ponad 35 lat. Ludzkość znajdzie się w przededniu najbardziej przerażających plag i wielkich wydarzeń; musi oczekiwać, że będzie rządzona rózgą żelazną i pić kielich Bożego gniewu.

  Niech Wikariusz mojego Syna, papież Pius IX, nie opuszcza Rzymu po 1859 r., niech będzie nieugięty i wielkoduszny, niech walczy bronią wiary i miłości – ja będę z nim. Niech strzeże się Napoleona, jego serce jest dwoiste -będzie chciał być papieżem i cesarzem równocześnie. Bóg wkrótce go usunie. On jest tym orłem, który chcąc zawsze się wznosić padnie wkrótce pod mieczem, którego chciał użyć, by zmusić ludzi do uwielbienia siebie.

  Włochy będą ukarane za swoją chęć zrzucenia jarzma Pana Panów i poddane wojnie, krew będzie płynąć ze wszystkich stron, kościoły będą zamknięte lub zbeszczeszczone, kapłani i duchowni będą wywiezieni lub mordowani -i to w sposób okrutny. Wielu porzuci Wiarę, liczba księży i duchownych, którzy odłączą się od prawdziwej religii będzie wielka, między nimi znajdą się nawet biskupi.

  Niech papież strzeże się cudotwórców, bo przyszedł czas na najbardziej zdumiewające cuda na ziemi i na niebie.

  W roku 1864 Lucyfer razem z wielką liczbą diabłów zostanie uwolniony z piekła. Stopniowo niszczyć będą Wiarę, nawet osoby poświęcone Bogu tak oślepną, że bez specjalnej łaski osoby te przyjmą ducha tych złych aniołów. Wiele domów duchownych straci Wiarę zupełnie i spowoduje potępienie wielu dusz.

  Złe książki będą rozprzestrzeniać się po Ziemi, a duchy ciemności będą wszędzie szerzyć rozprężenie w rzeczach dotyczących służby Bożej. Będą one miały wielką władzę nad naturą, będą też kościoły do służby tym duchom. Ludzie będą przenoszeni z miejsca na miejsce przez te złe duchy, nawet kapłani, ponieważ nie będą oni żyć zgodnie z duchem Ewangelii, który jest duchem pokory, miłosierdzia i gorliwości dla chwały Bożej. Zmarli i sprawiedliwi będa wskrzeszeni (to znaczy, że ciała te będą przybierać postać sprawiedliwych, którzy niedawno żyli na ziemi – aby łatwiej zwodzić ludzi. Ci tzw. zmartwychwstali zmarli, którzy nie będą niczym więcej niż diabłami pod ich postacią, będą głosić inną ewangelię, sprzeczną z prawem Jezusa Chrystusa, przecząc istnieniu Nieba; o ile nie będą oni de facto duszami potępionych. Wszystkie te dusze pojawią się łącząc się ze swymi ciałami – przyp. Melanii). Na każdym miejscu dziać się będą nadzwyczajne cuda, gdyż prawdziwa Wiara została stłumiona i fałszywa światłość oświetla świat.

  Biada książętom Kościoła, którzy zajmować się będą wyłącznie dodawaniem bogactw do bogactw, zabezpieczaniem władzy i obnoszeniem swojej pychy.

  Wikariusz mojego Syna będzie musiał wiele wycierpieć, bo przez pewien czas Kościół poddany będzie wielkim prześladowaniom; będzie to czas ciemności – Kościół będzie przechodził straszliwy kryzys.

  Zapominając o Wierze świętej każdy człowiek będzie chciał sam soba kierować i wynosić się ponad innych, równych sobie. Świeckie i kościelne władze będą obalone, wszelki porządek i sprawiedliwość będą zdeptane.Widać będzie jedynie morderstwa, nienawiść, zazdrość, kłamstwo i nieład, bez miłości ojczyzny i rodziny.

  Ojciec Święty będzie bardzo cierpiał. Będę z nim aż do dopełnienia się jego ofiary. Źli będą wielokrotnie nastawać na jego życie; nie będą oni w stanie skrócić jego dni, ale ani on, ani jego następca nie zobaczą tryumfu Bożego Kościoła.

  Wszystkie władze świeckie będą miały ten sam cel – obalić i doprowadzić do zaniku wszelkich zasad religijnych, torując drogę materializmowi, ateizmowi, spirytyzmowi i występkom wszelkiego rodzaju.

  W roku 1865 obrzydliwość widziana będzie w świętych miejscach, w klasztorach kwiaty Kościoła zginą i diabeł stanie się królem wszystkich serc. Niech ci, którzy są kierownikami wspólnot zakonnych mają się na baczności odnośnie osób, które przyjmują. Diabeł użyje całej swej złości, aby wprowadzić do zakonów osoby oddane grzechowi, by nieporządek i zamiłowanie do cielesnych przyjemności rozprzestrzeniały się po całej Ziemi.

  Francja, Włochy, Hiszpania i Anglia toczyć będą wojnę, krew płynąć będzie ulicami. Francuz będzie walczył z Francuzem, Włoch z Włochem, wybuchnie wojna powszechna, która będzie przerażająca. Przez pewien czas Bóg nie będzie pamietał o Francji ani Italii, bo Ewangelia Jezusa Chrystusa nie jest już (tam) znana. Niegodziwi spuszczą ze smyczy całą swoją złość, nawet po domach będą morderstwa i wzajemne masakry.

  Z pierwszym oślepiającym uderzeniem Bożego miecza z góry cała natura zadrży z przerażenia, gdyż zbrodnie i nieład ludzi przebiją sklepienie niebios. Paryż będzie zburzony i Marsylia pochłonięta, wiele dużych miast zostanie zburzonych i pochłoniętych przez trzęsienia ziemi, wszystkim będzie się zdawało, że to koniec, widać będzie jedynie morderstwa, starcia armii i bluźniercze serca. Prawi będą bardzo cierpieć – ich cierpienia, pokuty i łzy będą się wznosiły do Nieba. Cały lud Boży będzie prosił przebaczenia i miłosierdzia, będzie błagał o moją pomoc i wstawiennictwo. Potem Jezus Chrystus w swej sprawiedliwości i w swym wielkim miłosierdziu wobec wiernych, rozkaże swoim aniołom uśmiercić wszystkich swych wrogów. Od jednego uderzenia prześladowcy Kościoła Jezusa Chrystusa i wszyscy ludzie oddani grzechowi zginą i Ziemia stanie się jak pustynia.

  Potem nastanie pokój i pojednanie Boga z ludźmi. Jezus Chrystus będzie czczony i chwalony, ludzie będą Mu znowu służyć. Miłosierdzie będzie kwitło wszędzie, nowi królowie będą prawym ramieniem Kościoła Świętego, który będzie silny, pokorny, pobożny, ubogi, gorliwy i naśladujący cnoty Jezusa Chrystusa.

  Ewangelia będzie głoszona wszędzie i ludzie będą bardzo postępować w wierze, ponieważ będą stanowili jedność wokół pracowników Jezusa Chrystusa. Będą żyli w bojaźni Bożej.

  Pokój pomiędzy ludami nie będzie trwał długo. 25 lat obfitych zbiorów sprawi, że zapomną, iż grzechy ludzkie są powodem wszystkich klęsk, jakie spotykają Ziemię.

  Zwiastun Antychrysta ze swoim wojskiem zebranym z wielu narodów będzie prowadził wojnę z prawdziwym Chrystusem, jedynym Zbawicielem świata. Przeleje on wiele krwi i będzie chciał unicestwić kult Boga, aby sam został uznany bogiem. W Ziemię uderzą wszelkiego rodzaju plagi (poza zarazami i głodem, które będą się szerzyć – przyp. Melanii), będą wojny aż do wojny ostatniej, która będzie prowadzona przez 10 królów Antychrysta; królów, którzy będą mieli wspólny znak i będą jedynymi władcami świata. Zanim to nastapi, będzie panował na świecie rodzaj fałszywego pokoju. Ludzie będą myśleć jedynie o zabawie, źli będą oddawać się wszelkiego rodzaju grzechom; ale dzieci Kościoła Świętego, dzieci prawdziwej Wiary, moi prawdziwi naśladowcy -będą wzrastać w miłości Boga i w cnotach mi najdroższych. Szczęśliwe pokorne dusze prowadzone przez Ducha Świętego! Będę walczyła wraz z nimi aż osiągną pełną dojrzałość.

  Natura woła o pomstę ze względu na ludzi, wzdryga się z przerażeniem czekając na to, co musi stać się ze splamioną zbrodniami Ziemią.

  Drżyj Ziemio i wy, którzy głosicie się sługami Jezusa Chrystusa, podczas gdy w głębi duszy czcicie siebie. Drżyjcie, bo Bóg wyda was swoim wrogom, gdyż miejsca święte są miejscami zepsucia; wiele klasztorów nie jest już domami Boga, lecz pastwiskami Asmodeusza i jego własnością.

  Stanie się w tym czasie, że narodzi się Antychryst z hebrajskiej zakonnicy, fałszywej dziewicy, która będzie w łączności ze starodawnym wężem – panem nieczystości. Jego ojcem będzie biskup, w chwili narodzin będzie wyrzucał z siebie bluźnierstwa, będzie miał zęby, jednym słowem – będzie to wcielony diabeł. Będzie wydawał przerażające krzyki, będzie czynił cuda, będzie żył tylko nieczystością. Będzie miał braci, którzy – choć nie wcielone diabły jak on – będą dziećmi zła. W wieku 12 lat będą znani z wielkich zwycięstw, jakie odniosą, wkrótce każdy z nich stanie na czele armii wspomaganych przez legiony z piekła.

  Pory roku będą się zmieniać, a ziemia będzie wydawać tylko złe owoce. Ruch ciał niebieskich będzie tracił swoją regularność, Księżyc będzie odbijał tylko słabe czerwone światło. Woda i ogień spowodują konwulsje całej kuli ziemskiej, pochłaniając góry, miasta etc.

  Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta.

  Demony powietrza razem z Antychrystem będą czynić wielkie cuda na Ziemi i na Niebie, a ludzie staną się coraz bardziej zepsuci. Bóg będzie opiekował się swymi wiernymi sługami i ludźmi dobrej woli; Ewangelia będzie głoszona wszędzie, a wszelkie ludy będą miały znajomość prawdy.

  Zwracam się z usilnym wezwaniem do Ziemi; wzywam prawdziwych uczniów Boga żywego i królującego w Niebie; wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, który stał się człowiekiem – jedynego prawdziwego Zbawiciela ludzi; wzywam moje dzieci, moich prawdziwych czcicieli, którzy oddali Mi się, abym ich prowadziła do Mojego Boskiego Syna; tych których niejako nosiłam w Moich ramionach; tych, którzy żyli w Moim duchu. Wzywam w końcu Apostołów Czasów Ostatecznych, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa, którzy żyli z pogardą dla świata i siebie samych, w ubóstwie i skromności, w pogardzie i milczeniu, w modlitwie i umartwieniu, w czystości i zjednoczeniu z Bogiem, w cierpieniu; nieznanych światu. To jest ich czas, by wyszli z ukrycia i oswietlili Ziemię. Idźcie, okażcie, że jesteście Moimi drogimi dziećmi; jestem z wami i w was sprawiając, że wasza Wiara jest światłem oświetlającym was w tych złych czasach. Oby wasza gorliwość wywołała w was głód czci i chwały dla Jezusa Chrystusa. Toczcie walkę dzieci światłości; nieliczni, którzy widzicie, że czas czasu, koniec końców jest blisko.

  Kościół będzie zaćmiony, świat będzie przerażony. Ale Enoch i Eliasz napełnieni duchem Bożym będą nauczać z Bożą pomocą, a ludzie dobrej woli uwierzą w Boga, wielka liczba dusz dozna pocieszenia. Będą one czynić wielkie postępy w cnotach mocą Ducha Świętego i potępią diabelskie błędy Antychrysta.

  Biada mieszkańcom Ziemi. Będą krwawe wojny, głód, plagi i epidemie, będą przerażające deszcze zwierząt; pioruny, które niszczyć będą miasta, trzęsienia ziemi, które pochłoną całe państwa. Głosy słychać będzie w powietrzu; ludzie będą bić głowami o ściany, będą wzywać śmierci i śmierć dopełni ich cierpienia, krew będzie płynąć ze wszystkich stron. Kto miałby nie ulec, gdyby Bóg nie skrócił czasu próby? Łzy, krew i modlitwy prawych wzruszą Boga. Enoch i Eliasz umrą, pogański Rzym zniknie, ogień spadnie z nieba i pochłonie trzy miasta, cały świat pogrążony będzie w strachu i wielu pozwoli się uwieść, bo nie oddawali czci prawdziwemu Chrystusowi, żyjącemu na wieki. Oto czas; Słońce ciemnieje, tylko Wiara przetrwa. Czas się zbliża, otchłań jest otwarta. Tam jest król królów ciemności. Tam jest bestia nazywająca siebie zbawcą świata – ze swoimi poddanymi. W swej pysze sięgnie Nieba, a św. Michał Archanioł zdusi ją tchnieniem swych ust. Upadnie, a Ziemia, która przez 3 dni będzie w ciagłej zmianie – otworzy swoje gorące wnętrze. Bestia upadnie na zawsze i razem ze swymi zwolennikami pogrąży się w wiecznej odchłani piekła. Potem woda i ogień oczyszczą Ziemię, pochłoną dzieła ludzkiej pychy i wszystko będzie odnowione. Ω

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/30

 12. filip piękny said

  Ad 7 Być może nie myli Pan dwóch Filipów Pięknych , ale myli Pan ich ze mną. A to jest dla małostkowe i niezrozumiałe , a także manipulanckie.

 13. JOnes said

  ad.12. ..manipulanckie z Czyjej strony, Gajowego ?

 14. Marucha said

  Re 12:
  Manipulanckie?
  Zwykła ciekawość – dlaczego dobrał Pan sobie taki pseudonim.
  Podobnie zareagowałbym na pseudonim – bo ja wiem? – Danton.

 15. Fran SA said

  Ale glupia ta dyskusja: o niki. Rozumiem, jakby ktos sie nazywal Napoleonem, bo byl tylko jeden i do tego zyd.

 16. Piotrx said

  Żydzi znowu podjudzają przeciwko sobie chrześcijan i muzułmanów
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/22/zydzi-znowu-podjudzaja-przeciwko-sobie-chrzescijan-i-muzulmanow/

  Żydówka Sarah Silverman -”zabiłabym Jezusa jeszcze raz”
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/21/zydowka-sarah-silverman-zabilabym-jezusa-jeszcze-raz/

 17. Piotrx said

  Kolejne żydowskie „kity” o Naszym Panu Jezusie Chrystusie !

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/20/kolejne-zydowskie-kity-o-naszym-panu-jezusie-chrystusie/

 18. filip piękny said

  Ad 15
  Nareszcie jakiś mądry głos co do bezowocnej sprowokowanej dyskusji.

  Myślę, że Pana Maruchę stać na bardziej twórcze i konstruktywne dysputy z przesłaniem nawracania heretyków, w tym judeochrześcijan.

  A jak Pan sądzi, oceniając na podstawie treści zawartych w gajówce?
  Co do heretyków i błądzących – trzeba ich oczywiście nawracać, nie zwracając uwagi na porykiwania modernistów.
  Jest tylko jeden problem: abyśmy nie nawrócili heretyków z jednych herezji na inne. Ja osobiście się tego bardzo boję, bom tylko człowiek grzeszny. Nie kieruję tego do Pana, lecz do siebie.
  Admin

 19. Admin said

  Materiał z 1990 r., ale w j.pl nigdy wcześniej się nie ukazał.

  Satanistyczny żyd rabin Menachem Mendel Schneerson z sekty Chabad Lubawicz wydaje rozkazy marionetce Benjaminowi Netanyahu

 20. Dzięcioł said

  I znów, niby mimochodem, podrzuca jegomość fałszywe oskarżenie Templariuszy o związki z masonerią. W dzisiejszych czasach jest już tyle solidnych publikacji (nawet w języku polskim), że takie twierdzenie jak powyżej, świadczy o zwykłej ignorancji. Masoneria, aby dodać sobie splendoru, próbowała podszyć się pod związki z Templariuszami, którzy w świadomości wielu ludzi słynęli z wielkich osiągnięć cywilizacyjnych, stanowiąc też symbol skutecznej i ofiarnej służby w obronie Kościoła i wiernych. Polecam lekturę np. „Dzieje Templariuszy” autorstwa Marion Melville – jest to podobno jedno z najlepszych opracowań. Recenzja np. tu: http://www.bog.webd.pl/biblioteka/recenzje/polskie/dziejetemplariuszy.html

 21. Rysio said

 22. Zdziwiony said

  Mam problem z obchodzonymi co roku w Polsce dniami (w KK) judaizmu.

  Panie Marucha, Pan, a np. ja, czy… Pani Lusia Ogińska stoimy „niby” na przeciwnych stanowiskach wobec JPII.
  Nam tzn. Panu i mnie i wszystkim wierzącym jako „ludowi bożemu” przychodzi uznać co ponizej:

  Czy judaizm jest integralną częścią Kościoła?

  “Spotkanie katolików i żydów nie jest spotkaniem dwóch starożytnych religii, które idą swoją drogą i które w przeszłości doświadczyły poważnych i bolesnych konfliktów. To spotkanie «braci», to dialog – jak to powiedziałem 17 listopada 1980 r. do przedstawicieli niemieckiej społeczności żydowskiej w Moguncji – pomiędzy pierwszą i drugą częścią Biblii. I tak, jak dwie części Biblii są odrębne, ale bardzo szeroko ze sobą powiązane, tak samo naród żydowski jest powiązany z Kościołem katolickim” .Wszystko zostało więc przygotowane do sformułowania ostatecznego twierdzenia, które zostało wypowiedziane w 1986 r. w synagodze rzymskiej: “Kościół Chrystusowy, zagłębiając się we własną tajemnicę, odkrywa więź łączącą go z judaizmem. Religia żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym. Stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii” . Twierdzenie to było później często powtarzane w rozmaitych formach: “Powta­rzam to, co powiedziałem podczas wizyt}j jaką złożyłem rzymskiej wspólnocie żydowskiej, mianowicie, że my, chrześcijanie, uważamy żydowskie dziedzictwo religijne za nieodłączną część naszej własnej wiary: «jesteście naszymi starszymi braćmi»” .

  To przesunięcie znaczenia, dokonane ukradkiem, miało bardziej doktrynalny niż werbalny charakter. Wskazuje ono na wyraźną zmianę perspektywy. Podkreśla i ugruntowuje papieską decyzję, realizowaną już od chwili powierzenia stosunków żydowsko­chrześcijańskich Sekretariatowi ds. Jedności Chrześcijan, a nie Papieskiej Radzie ds. Dialogu Międzyreligijnego. Odtąd judaizm jest pojmowany jako nieuświadomione chrześcijaństwo, a nie jako postawa wyrażająca odrzucenie Chrystusa, które jest konsekwencją niedowiarstwa. Z tego względu modlitwa o nawrócenie żydów staje się bezprzedmiotowa. Należy się modlić tylko o to, aby wyznawcy judaizmu “odnaleźli się w Nowym Przymierzu”.

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/15/kosciol-a-nauka-mitologia-a-fakty-1/#comment-179405

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6688&Itemid=46

 23. Zdziwiony said

  Z artykułu:
  „Czy to jest zatem przypadek, że tego samego dnia, 23 września we Francji, świętuje się dzień poświęcony przebudzeniu się (raczej debilizacjo-satanizacji – tłum.) katolickich i protestanckich parafii na judaizm?”

  Rz 1 26-32:

  26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
  29 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe – pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

 24. Marucha said

  Re 22, 23:
  Z tym judaizmem to oczywiste bzdury.
  Współczesny judaizm oparty na Talmudzie to zupełnie inna religia, niż starożytny mozaizm. Z mozaizmem coś nas łączy. Judaizm zaś powstał w opozycji do chrześcijaństwa (a więc później, niż chrześcijaństwo, więc co to za „starsi bracia”?) i jest naszym wrogiem numer 1. Dziwi bardzo, że papież-intelektualista nie widział tej różnicy – być może z powodu sympatii, jaką wielokrotnie okazywał żydom.
  Rezygnacja z „bezprzedmiotowej” modlitwy za żydów to zdrada chrześcijaństwa, a zarazem wprowadzanie tylnymi drzwiami potępianej wielokrotnie herezji, iż rzekomo żydzi mają własną drogę do zbawienia.
  „Nieuświadomione chrześcijaństwo” jest po prostu śmieszne. Niestety, śmieszności tej już nie dostrzegają osoby zaczadzone swądem II Soboru Watykańskiego i ekumenizmem.

 25. bardzo said

  Jeszcze sie taki nie narodzil, coby wszystkim dogodzil, panie Piekny. Wez Pan, zmien sobie nicka, niech sie ludziska ciesza. Niech bedzie na przyklad Jan Bez Ziemi, albo Sucha Bez Kicka, albo cokolwiek. Mnie osobiscie wsio ryba, bo to nie imie, a osobowosc (dawniej:dusza) decyduje o wartosci czlowieka.

  Pozdr.

 26. Zdziwiony said

  Re. 24

  No tak, ks.prof. Czesław Bartnik, wielki czciciel prymasa Stefana Wyszyńskiego, stwierdził już dawno temu o Jego filosemityżmie.

 27. filip piękny said

  Ad 18

  Cieszy mnie taka postawa Pana Maruchy, jaka została zawarta w komentarzu.
  Ja też mocno biję się w piersi z podobnych powodów.

 28. lucypherek pryszczaty said

  Re: Filip Piękny
  Lucypherek Pryszczaty popiera wszystkie pomysły Filipa Pięknego

 29. Ignacy said

  KAŻDORAZOWE ODMÓWIENIE TEJ MODLITWY SPOWODUJE STRĄCENIE DO CZELUŚCI PIEKIELNYCH 50 TYSIĘCY ZŁYCH DUCHÓW. To wielka łaska, Pamiętajcie o tym, aby odmawiać tę modlitwę jak najczęściej. Za każdym razem, taka liczba złych duchów będzie strącona do czeluści piekielnych. Oto wielki dar od Boga przekazany przeze Mnie, Świętego Michała Archanioła w tym szczególnym dniu. Oto moce piekielne będą drżały na tę modlitwę, albowiem wielka rzesza złych duchów będzie musiała być strącona do czeluści piekielnych. To spowoduje wielkie uwolnienie w całym Polskim Narodzie i w wielu miejscach na całym świecie. /Święty Michał Archanioł w dniu 29.09.2011r./

  „Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cie i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiej ziemi i całym świecie. Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej za nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczas Męki i przez całe Życie Pana Naszego i Zbawcy. Prosimy Cię Jezu Chryste, wyślij Swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo. Aby łaska Boża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju. Nasza Pani i Królowo, błagamy Cię gorąco poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych, wszystkie te złe duchy, które mają być strącone. A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć. Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe moce zostały strącone do czeluści piekielnych. Użyj całej Swej mocy, aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy się sprzeciwili Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie. Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości abyśmy podążali za Chrystusem do Królestwa Niebieskiego. Amen.

  http://gloria.tv/?media=321624

  Zachęcam do codziennej modlitwy a w szczególności w święto św Michała Archanioła które będzie tradycyjnie obchodzone już za kilka dni 29 września

 30. Z GloriaTV said

  23/09/2012
  cz.36 MODERNIZM
  Rozsadzenie Kościoła od wewnątrz

  Kazanie ks.Piotra Natanka
  http://gloria.tv/?media=336660

 31. Jack Ravenno said

  Czy ktoś wątpi, że wymodla przyjście ich „mesjasza” a rzeczywistego antychrysta?

  Ja – nie 🙂 Bo to sie musi stać…

 32. Maria1 said

  Jak zauważyli bystrzy,’starsi’ ‚bracia’ w swych Protokołach, goje są bezkrytyczni, bezmyślnie powtarzają, jak papugi np. modlitwę do Archanioła Michała z błędami, wklejonymi może celowo.
  W łacińskiej wersji modl. ułożonej przez papieża Leona XIII brak wyrazu ‚ludzkich’ ( i słusznie, bo czy są inne niż ludzie stworzenia, którym Bóg dał duszę, Swój Obraz?) oraz zaimka ‚tym’.
  Tak więc wersja oryginalna (poprawna) w przekładzie na polski brzmi:
  Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz po świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 33. Teresa said

  Jezus osobiście ukazuje się muzułmanom, a oni się nawracają! (ZOBACZ WIDEO)

  http://chn24.pl/ze-wiata/news/2668-jezus-osobicie-ukazuje-si-muzumanom-a-oni-si-nawracaj-zobacz-wideo.html

Sorry, the comment form is closed at this time.