Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Jach: Budowa tarczy to operacja propagandowa

Posted by Marucha w dniu 2012-09-25 (Wtorek)

Michał Jach, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej:

Ministerstwo Obrony Narodowej pilnie potrzebuje wsparcia od wszystkich sił, które mają jakikolwiek wpływ na finansowanie i rozwój Polski i Wojska Polskiego. Nasze wojsko potrzebuje sensownego, długoterminowego rozwoju systemu obronności i sposobu jego finansowania. Jednak sam projekt budowy przez Polskę tarczy antyrakietowej, zaproponowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a promowany przez ministra Stanisława Kozieja, wygląda na operację propagandową. W chwili obecnej nawet NATO nie buduje własnego systemu obrony antyrakietowej. Wspólny system NATO-wski jest budowany praktycznie przez Stany Zjednoczone.

Systemu antyrakietowego nie posiada armia francuska czy Bundeswehra. Co więcej, rządy tych krajów nie planują budowy takiego systemu ze względu na wysokie koszty. Tymczasem Polska, której budżet jest wielokrotnie mniejszy, ma porwać się na samodzielną budowę tak skomplikowanego projektu. Osobiście wysoko oceniam poziom wiedzy naszych naukowców, w tym również wojskowych, a także polski przemysł zbrojeniowy. Jednak to nie wystarczy. System antyrakietowy wymaga ogromnego dofinansowania środkami finansowymi, których my nie posiadamy. Koszt zakupu systemu przeciwlotniczego Patriot, w takiej konfiguracji, ażeby był skuteczny i „przykrył” swoją ochroną całe terytorium Polski, to wydatek rzędu 3-4 mld zł. Są to pieniądze tylko na zakup może nie najnowocześniejszego, ale sprawdzonego i zapewne najskuteczniejszego systemu na świecie. Tymczasem budowa systemu antyrakietowego to wydatkowanie o wiele więcej niż kilkunastu miliardów złotych w ciągu 10 lat. Nie mam pojęcia, kto i w jaki sposób wyliczył taką kwotę.

Jestem głęboko przekonany, że pan prezydent mógłby się naprawdę zasłużyć dla bezpieczeństwa zewnętrznego naszego państwa, gdyby swoim autorytetem doprowadził do sytuacji, w której MON każdego roku wykona swój budżet po stronie wydatków, czyli słynne 1,95 proc. budżetu państwa. Od pięciu lat budżet państwa planuje taką kwotę, jednak w ciągu roku jest ona redukowana. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy nasza obrona przeciwlotnicza praktycznie nie istnieje. Minister Tomasz Siemoniak niedawno na posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej przyznał, że Marynarka Wojenna w 2020 roku osiągnie wartość bojową równą 0 (zero). Doposażenie wojsk lądowych budzi wiele zastrzeżeń.

Porywanie się na budowę systemu tarczy antyrakietowej wydaje się być pobożnym życzeniem polityków z wysokiego szczebla. Ponadto ani razu nie usłyszeliśmy, przed czyimi rakietami mielibyśmy być chronieni – czy przed rosyjskimi? Bo przecież ani Iran, ani Syria czy Korea Płn. nie planują ataków na Polskę.

Polska powinna wykorzystać wszystkie swoje możliwości, abyśmy mogli aktywnie, politycznie i finansowo, uczestniczyć w budowie systemu tarczy antyrakietowej, tak abyśmy stali się ważnym ogniwem globalnego systemu tarczy antyrakietowej. Wówczas jako jedno z ogniw będziemy również podlegali globalnej ochronie tego systemu i wszyscy uczestnicy tego systemu będą zainteresowani także bezpieczeństwem Polski.

not. IK
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 5 to “Jach: Budowa tarczy to operacja propagandowa”

 1. 25godzina said

  Żadna „operacja propagandowa” tylko konkretna kasa do rozkradzenia.

 2. JerzyS said

  Mamy epokę wojny informacyjnej , a nie wojny energetycznej
  Koncerny o tym wiedzą!
  „Skundlona „elita polityczna” to kupa durni która własną córkę sprzeda do burdelu pod warunkiem że cena jest ok”

 3. JO said

  ad.2. Tak, to wojna informacyjna. To jest powodem, ze Prawda musi byc odsunieta…bo Wojne jest w Jej Blasku ciezko prowadzic.

  To wojna przeciwko Prawdzie.

  To wojna przeciwko Czlowiekowi.

  Przez Te informacyjna Wojne , gdzie prawda jest tam, gdzie silniejszy.., czlowiek uwaza sie za Bydle, Psa, kanarka… a kanarek, Suka i Bydle traktowane jest jak czlowiek, dziecko, pupilek…zajmujacy wyzej miejsce niz Bog

 4. błysk said

  Komentarze są głupie.Nasz |Dziennik optuje za przystąpieniem do amerykańskiej tarcz\y antyrakietowej czyli za zaatakowaniem nas przez Rosjan ,bo przecież Rosjanie nie będą się bezczynnie przyglądać montowaniu u nas tarczy. A dzieje się to w sytuacji gdy Rosjanie nam nie zagrażają i nie maja w stosunku do nas agresywnych zamiarów.Nasz Dziennik i RM powinni być przywołani do porządku przez Watykan.

 5. zerohero said

  Czyli PiS nie chce polskiej tarczy w Polsce, a amerykańską w Polsce.

  Polska powinna wykorzystać wszystkie swoje możliwości, abyśmy mogli aktywnie, politycznie i finansowo, uczestniczyć w budowie systemu tarczy antyrakietowej, tak abyśmy stali się ważnym ogniwem globalnego systemu tarczy antyrakietowej. Wówczas jako jedno z ogniw będziemy również podlegali globalnej ochronie tego systemu i wszyscy uczestnicy tego systemu będą zainteresowani także bezpieczeństwem Polski.

  czyli PiS dąży do hegemonii globalnej. Co się stanie z Polakami jak już całą ziemia znajdzie się pod kontrolą, tzn. nikt NATO nie fiknie? Zapanuje powszechna szczęśliwość?

Sorry, the comment form is closed at this time.