Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  MatkaPolka o Pancerny kontratakuje
  jasiek z toronto o Z miłości do Żydów
  Delphi o Wolne tematy (64 – …
  Delphi o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Rafal Cz. o Stosunki Polska-Rosja – narodo…
  Sarmata o Stosunki Polska-Rosja – narodo…
  jasiek z toronto o Czas wprowadzić pełne równoupr…
  Sceptyk o Mrożek wszystko przewidział
  maasteer o Big Pharma wydaje rocznie 20 m…
  Krzysztof M o Amerykańscy koksowicze
  Krzysztof M o Czas wprowadzić pełne równoupr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 500 obserwujących.

Lekarzy kształci się w ideologii eugenicznej

Posted by Marucha w dniu 2012-09-25 (Wtorek)

Lekarz ma prawo do klauzuli sumienia a sumienie mówi jasno – nie zabijaj. Nie trzeba przecież być wierzącym aby wiedzieć, że każdy człowiek ma prawo do życia – mówi w rozmowie z PCh24.pl Malina Świć, studentka medycyny. – Mam Zespół Turnera i w związku z tym potępiam aborcję eugeniczną, gdyż to dotyczy także mnie. Poczuwam się do solidarności z nienarodzonymi dziećmi – dodaje.

Czy zainteresowania biologią i medycyną wynikają w jakimś stopniu z Twojej sytuacji życiowej?
W dużej mierze tak, ponieważ od dzieciństwa znam dobrze sytuację pacjenta i przebywam wśród lekarzy. W końcu przyszła mi myśl – a gdyby tak poznać to z drugiej strony i pomagać innym ludziom? Pacjent, który ma chorobę genetyczną, jest pacjentem przez całe swoje życie i tacy ludzie potrzebują opieki i pomocy. Tym bardziej, że bywają źle postrzegani przez otoczenie. Takich ludzi pokazuje się jako problem. W szkole i życiu zawodowym osoby te odsuwane są na dalszy plan i postrzegane jako dziwne czy nienormalne.

Profesor Mirosław Wielgoś powiedział w jednym z wywiadów prasowych, że aborcja jest częścią jego pracy. To „trochę” inna wizja zawodu lekarza od Twojej.
Lekarz ma prawo do klauzuli sumienia a sumienie mówi jasno – nie zabijaj. Nie trzeba przecież być wierzącym aby wiedzieć, że każdy człowiek ma prawo do życia. Druga rzecz to przysięga Hipokratesa – „nikomu, nawet na jego żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, nie dam też niewieście środka poronnego”. Zabijanie pacjentów jest sprzeczne z etyką lekarską i tego odmówić zawsze można.

Główny dyrektor szpitala prof. Wyzgał mówił, że cała placówka medyczna nie będzie zasłaniać się klauzulą sumienia bo przecież nie można odsyłać kobiety od szpitala do szpitala.
To jest właśnie robienie z pacjenta problemu. Dziecko z wadą genetyczną jest pacjentem nawet kiedy jest jeszcze nienarodzone. Zamiast powiedzieć, że kobieta ma w sobie drugiego człowieka o którego życiu nikt nie ma prawa decydować, mówi się, że kobieta ma problem. Dziecko ma prawo do życia tak samo jak matka.

Bywasz na pikietach antyaborcyjnych. Czy również w swoim codziennym życiu wspierasz jakoś walkę o prawa nienarodzonych?
Na uczelni rozmawiam z kolegami i koleżankami, dużo jest pozytywnych głosów ale niektórzy mówią „a ja gdybym była w niechcianej ciąży to bym usunęła”. Piszę również artykuły dla Fundacji Pro – prawo do życia. Jestem także w kontakcie z matkami, które mają małe córeczki, nawet nienarodzone. One pytają czego mogą się spodziewać i jak wygląda życie dziecka z zespołem genetycznym. Ja już 23 lata z tym żyję i wiem o tym sporo z autopsji.

Dajesz im ogromną dawkę nadziei i pozytywnych emocji.
O to chodzi – te osoby same mówią mi, że daję im nadzieję i dzięki temu to doświadczenie staje się dla nich łatwiejsze. Nawet na zajęciach na Uniwersytecie mówią nam, że bardzo ważną rzeczą jest wyprowadzenie rodziców z szoku. Często to wygląda niestety tak, że po rozpoznaniu choroby sugeruje się rodzicom pozbycie się „problemu”. A kiedy rodzice mają więcej informacji i wiedzą czego się spodziewać, to przychodzi spokojniejsza myśl. Dzięki temu wiedzą też jak mogą pomóc swojemu dziecku żeby się dobrze rozwijało.

Czego ciekawego na temat genetyki można jeszcze dowiedzieć się na studiach?
Wypożyczyłam z uczelnianej biblioteki podręcznik, w którego wstępie przeczytałam, że: „Ważnym krokiem naprzód na tym polu było wprowadzenie badań prenatalnych z możliwością selektywnego przerwania ciąży (…) Powinno to doprowadzić do zmniejszenia częstości występowania wielu chorób genetycznych i w konsekwencji przynieść korzyść zarówno indywidualnym rodzinom, jak i całemu społeczeństwu”. Byłam zszokowana, że coś takiego w ogóle jest wydawane i to jeszcze w autorytecie podręcznika naukowego. Myśl eugeniczna ciągle jest aktywna.

Z takich książek uczą się studenci medycyny?
Tak. Coś takiego wydaje się jako podręcznik i podaje studentom. Przyszłych lekarzy kształci się w ideologii eugenicznej. Kiedyś lekarz genetyk nie będzie już potrzebny, bo chorego pacjenta wyeliminuje się przed urodzeniem.

A czy wykładowcy bezmyślnie powielają tę eugeniczną ideologię czy starają się pokazać prawdę?
Są osoby, które prowadzą rzetelne badania i interesuje ich prawda. Mówią, że ludzie z wadami genetycznymi są wspaniali, wrażliwi emocjonalnie, potrafią być dobrymi rozmówcami i słuchaczami. Bywa, że nie osiągają super poziomu intelektualnego i niektóre zawody mogą być dla nich nie do opanowania. Ale są przecież ludźmi. Badania prenatalne są czymś dobrym ale nie w celu aborcji.

Dziękuję za rozmowę

Marcin Musiał
http://www.pch24.pl/

Komentarze 4 to “Lekarzy kształci się w ideologii eugenicznej”

 1. post z interi said

  Długie ale warto przeczytać: Projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach dla wszystkich w Polsce OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJKOSZTEM PODATNIKÓW!”Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie „decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne. Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw. (Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego tekstu w dowolnych mediach i miejscach pod warunkiem niedokonywania w nim żadnych zmian).

 2. post z interi said

  Pamiętajcie, że Kopacz nie wprowadziła szczepionek bo nie było kasy na to w budżecie i tyle. To jak to niby się obawiała o zdrowie rodaków to pic na wodę. Władze w Polsce cały czas sprzyjają wielkim koncernom farmaceutycznym. Nie wierzycie ? Poczytajcie o suplementach diety, jak bardzo restrykcyjnie to wygląda w Polsce. Dawki witamin dopuszczalnych do sprzedaży pod nazwą „suplement diety” są tak niskie, że w ogóle nie skuteczne. Dla porównania w USA w wolnym obrocie można kupować bez problemu dawki witamin o 1000-3000% !!!! większe niż u nas dopuszczalne !!! Jest to w pełni legalne, do kupienia w sklepie. A nam się wciska, że kilka mg danej witaminy to coś nam da. Podczas gdy wchłanialność organizmu nie wynosi 100% i te dawki u nas dopuszczone nie są nawet zauważalne dla organizmu, większość jest wydalana. A teraz kolejna rzecz, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że preparat z USA z zawartością witaminy 1000% większą niż w naszych aptekach, jest nadal tańszy ? Gdzie więc idzie kasa z preparatu, który kupuje u nas w aptece ? Cały czas nabijamy kasy firm farmaceutycznych, ponieważ u nas każdy preparat z dawką powyżej ministerialnych ograniczeń musi być rejestrowany jako „lek bez recepty”. Przestaje to już być suplement diety, podczas gdy w USA są to środki powszechnie dostępne jako suplement. Czy tam żyją inni ludzie niż my ? Nie. Po prostu taki jest plan Bilderbergów, tamci ludzie będą żyli, a trzeba wymordować kilka miliardów, depopulacja. Nasz rejon należy do straconych. Zabrania nam się przyjmować preparatów ziołowych i witamin. A w tym samym czasie w USA mają do nich obywatele pełen nieograniczony dostęp. U nas jest strefa dojenia kasy, za preparaty wyprodukowane ze grosze z niskimi śladowymi dawkami witamin żądają kokosów. Marży jest tam pewnie z 90%. Ludziom tak niskie dawki na nic nie pomagają, są coraz bardziej chorzy, wydają ostatnie grosze na leczenie. Szczepionki to tylko część większego planu. Owoce są pełne chemii, rolnicy nie zdają sobie sprawy co czynią. Roundap wypala pola po latach, plony coraz mniejsze. Owoce mają coraz mniej witamin, a samych witamin w tabletkach nie idzie kupić. Czyli na końcu, byle wirus nas zabije. Rodacy, uprawiajcie własne ekologiczne owoce by przetrwać ! Ja już mam bardzo dużo borówek, winorośli i malin a do lekarza w ogóle nie chodzę od 10 lat.

 3. Brat Dioskur said

  Niech te lapiduchy ucza sie od bisurmanoe. Ostatnio w Turcji ,niewatpliwie podsycana niewidzialna reka europejskich lucyferianow, podniosla sie wrzawa po tym jak premier Erdogan oswiadczyl ,ze aborcja jest jednoznaczna z morderstwem.Malo tego ,turecki Arlukowicz ze swojej strony uwaza ,ze gwalt nie jest zadnym argumentem dla zabicia poczetego w ten sposob dziecka ,ktore po urodzeniu powinno byc przejete przez panstwo.Odmowiono nawet kilku zgwalconym nastolatkom dokonania maordu.Oczywiscie inspirowane z Europy tureckie feministki podniosly gwalt i zadaja wycofania podanych wypowiedzi.Co prawda aborcja w Turcjioficjalnie jest dozwolona ,ale obarczona tyloma biurokratycznymi i medycznymi ( (sprytne bisurmany ,nie ma co!) obostrzeniami ,ze praktycznie niewykonalna i kwitnie aborcyjna „turystyka”,ale i na nia znaleziono sposob.Biura podrozy sa monitorowane a te ,ktore urzadzaja wycieczki do pobliskiej Bosniej ,gdzie powstala istna aborcyjna „dolina krzemowa”-traca licencje.
  Na koniec cos ze szczepionek. Juz media zach. sygnalizuja pojawienie sie jakiegos nowego wirusa ,podobnego do SARS. Bedzie znowu szczepionkowa nagonka.A w Polsce przy tych przymusowych szczepieniach lapowki beda chodzic w miliony. Sam chetnie dam do lapy ,zeby wylgac sie od podrozy do Abrachama,a co!

 4. stfu said

  A Gajowy Marucha wie, że po lewej poleca link do strony zwolennika aborcji i eugeniki?

  http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=671
  http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=252
  http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=247

  Nic mi nie wiadomo, aby red. Remuszko był zwolennikiem aborcji i eutanazji, przynajmniej nic takiego nie wyszło podczas naszych przyjacielskich spotkań. – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.