Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Maszerują na zatratę

Posted by Marucha w dniu 2012-09-25 (Wtorek)

Za nami marsz ku czci NSZ, przed nami marsz ku czci Niepodległości.

Szczęśliwa podatniczka

Ciekawość: pod jakimi hasłami?

Nie ma realnego rozwoju bez dostępu do pracy, która w RP – niepraworządnym państwie zbrodniczego fiskalizmu – opodatkowana jest niczym dobro luksusowe.

Ruch narodowy dziś powinien być ruchem na rzecz wolności gospodarczej. Jest inaczej.

Podziwiam sprawność operacyjną tych którzy wyczuwając wiatr historii, zagospodarowują budzący się gniew młodzieży narodowej. Afiliowanie organizacji typu MW, NOP, ONR przy prometejskiej neopiłsudczyźnie, choćby wynikało z najszlachetniejszych pobudek, to kanalizowanie energii tych młodych ludzi w ślepej uliczce, na zatratę.

Marek Bednarz
http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarzy 25 to “Maszerują na zatratę”

 1. 25godzina said

  A tak konkretnie to o czym jest ten tekst?

 2. AlexSailor said

  Ad. 1.
  O kanalizowaniu energii młodego pokolenia przez neopiłudczyków.

 3. błysk said

  Szkoda ,że artykuł jest tak zwięzły. Warto wiec poinformować,że w niedzielę 22 września w Warszawie miały miejsce obchody rocznicy Narodowych Sil Zbrojnych. Uroczystość była nagłośniona prze Nasz Dziennik.Najpierw odbyła sie sesja naukowa w pobliskiej sali IPN przy ulicy Marszałkowskiej. Potem zaś pochód ,w sumie kilkusetosobowy,złożony głównie z Młodzieży Wszechpolskiej ,NOP-u,i niektórych brygad ONR /min.z Czętochowy,Mazowsza, była tez reprezentacja Klubu Lech z Poznania/.Młodzież ta krzyczała nieprzytomnie -” Raz sierpem ,raz młotem ,czerwona hołotę!” ,także ” A na drzewach zamiast liści beda wisieć komuniści !”, oraz co warte podkreślenia ” Ni czerwona,ni rożowa ,tylko Polska narodowa” oraz „Cześć i chwała bohaterom!”.Przed pomnikiem Dmowskiego ,gdzie zakończono pochód przemawiali ,gdzie zakończono pochód : działacz NSZ z Siedlec , Goławski, historyk, Krzysztof Kawęcki, wiceszef NSZ /nazwiska nie mogę sobie przypomnieć, ale jest to stosunkowo młody polityk ,odgrywający główną role w uroczystości /,także jakiś przedstawiciel Polskiego Klubu Inteligenecji ,który ocenił pochód … na kilka tysięcy. Padły słowa ,że Niemcy i Rosja ,związani są sojuszem ,którego ostrze jest antypolskie ,choć nie przytoczono żadnego na to dowodu.Wynikało z tego,że NSZ był antyrosyjski,choć w rzeczywistości był on antysowiecki . Acha ,wśród organizatorów znalazł się wyraźnie zadowolony p. Opara czy Obara , kierownik „Nowego Ekranu” ,który ostatnio wypowiedział się publicznie przeciwko antypolskiemu sojuszowi niemiecko-rosyjskiemu. A to wszystko ma miejsce po wspólnej deklaracji Episkopatu i Cerkwi.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Hasła – które były dobre w latach 80-tych („Raz sierpem,raz młotem ,czerwona hołotę!” czy „A na drzewach zamiast liści beda wisieć komuniści!”) są na chwilę obecną po prostu żenujące. Widać, że ktoś je naiwnej młodzieży podsuwa.

 5. Marucha said

  Re 1, 2:
  A także o wściekłym fiskalizmie, który pracę traktuje jak dobro luksusowe.

 6. 25godzina said

  @Marucha
  Ale czym to coś (pięć zdań) zasłużyło sobie na umieszczenie w Gajówce?

  Bo zawierają prawdę – admin

 7. 25godzina said

  Jaką prawdę? Jak w ogóle coś takiego można zamieścić w sieci i jeszcze podpisać. Dno. Dno kompletne.

 8. tekporo said

  ale w jakimś stopniu budzi to w młodych ludziach patriotyczny zew. A i może pedzia pogoni się. Wiadomo ze i tak w judomediach to beda znowu nazisci ael coz Bog to jeden wie jak zycie zakonczy sie.

 9. (do skandowania):

  „Mój ojciec jest emeryt!
  Moja matka rentę ma!
  Dobrobyt obiecali!
  A bieda trwa i trwa!

 10. Wandaluzja said

  Ja jestem z domu ONR-Szaniec Paderewskiego a Paderewski z Piłsudskim lubili się. Piłsudski mówił, że zdawał sobie sprawę z Obcych Wpływów w Polsce, ale dopiero po przejęciu władzy PRZESTRASZYŁ się ich.
  Ponieważ Niemcy i Sowieci rozbudowywali te Wpływy monstrualnie to w roku 1989 magli WSPÓLNIE zafundować Polsce rządy holokaustycznego haremu Boskiego Adolfa – bo Racją III RP jest to, czy Tadeusz Mazowiecki był czy nie był RUCHANY przez Boskiego Adolfa, co łatwo sprawdzić.
  II WŚ była o granicę żydowsko-niemiecką na Missisipi, w ramach czego Warszawiacy i Murzyni mieli iść do komór gazowych, inteligencja słowiańska do Kopalń zaś lud słowiański wysiedlony z miast do folwarków, gdzie miał pracować POD PISOLETEM. Nie jest więc prawdą, że Po Wygranej Wojnie Niemiec miał mieć prawo użycia broni wobec Slowianina NA ULICY, gdyż miasta miały być dla Żydów I Niemców, tak w Europie Wschodniej jak USA.
  W tej racji Stalin i Hitler wysłali do USA 10 czy 12 milionów ogierków żydowskich – żeby wszyscy Amerykanie byli Holokaustami. Niemcy wygrali jednak PIERWSZĄ wojnę światową dopiero w 1989 r. dzięki Satelitarnej Detekcji Złota, ale berlińskie POLKI nie dopełniły tuskowania Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej więc Niemcy zabrali im obiecany milion ton złota z satelitarnej detekcji i dali Amerykanom i Anglikom.

 11. RR said

  Nie wiem co jest nie tak w hasłach antykomunistycznych. Lewica się odradza oraz ma poparcie w mediach więc nastroje się coraz bardziej polaryzują. Młodzież nie ma styczności na co dzień z kwestiami gospodarczymi czy politycznymi, ale ma styczność z homopropagandą, antykatolicyzmem i ruchem anarchistycznym czyli tym co boli najbardziej – upadkiem ducha narodowego. Wg mnie te hasła były i są obecne na czasie.
  Neopiłsudczycy ktokolwiek to jest (PiSowcy?, GP?), może i próbują przejąc ten żywioł młodzieży ale czy im się uda? Są organizacje typu ONR, MW, NOP czy monarchiści i to często ich poglądy są tam bardziej słyszalne niż neopiłsudczyków, a że tamci próbują się podłączyć to może im na dobre wyjdzie (piszę tu o zwykłych ludziach a nie o pseudointelektualistach) kiedy zobaczą inną drogę może się opamiętają.

 12. zerohero said

  Re 11

  A to jest złego, że takie hasła 30 lat po okrągłym stole i upadku ZSRR, nie wymagają ani odwagi ani nie zwalczają realnego wroga (bo chyba nie chodzi o komunistyczną partię Chin). Wiele komunistycznych rodów odcieło się od komunizmu, bo komunizm był dla nich tylko narzędziem a nie celem. np. trockiści zamienili się w neokonserwatystów. Rewolucje bolszewicką wspierali żydowscy bankierzy:

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

  ci sami, co potem niby grali po dobrej stronie.

  Hasła stricte antykomunistczne są więc hasłami do bani, czymś w rodzaju masturbacji dla półgłowków pozujących na patriotów. Są to hasła tak samo powierzchowne jak „antyfaszym” znany z lewej strony sceny.

  Oczywiście ktoś może pomyśleć, że tym patriotom chodzi o maoistę Barosso, Kraśkę w TVP, bankierów itd. No cóż. Nie chodzi. Gdyby chodziło, to by hasła trochę doprecyzowali.

  Młodzież nie ma styczności na co dzień z kwestiami gospodarczymi czy politycznymi, ale ma styczność z homopropagandą, antykatolicyzmem i ruchem anarchistycznym czyli tym co boli najbardziej – upadkiem ducha narodowego.

  1) Finanse przesądzają kto ma realną władzę a więc np. kto trzyma ster propagandy, kto pisze ustawy itd. Natomiast stan gospodarki ostatecznie przesądza o być albo nie być narodu, np. emigracji, dzieciach itd.

  2) Wróg może uśpić czujność ofiary wciskając jej kit, mówiąc to co ona chce usłyszeć, i w tym samym czasie delikatnie urobić albo po prostu pilnować by ofiara była cały czas pod kontrolą.

 13. romanK said

  Uwaga wszyscy anonimowi Facebook’owicze……jak sie zalogujesz…… nie dziw sie niczemu”

  http://news.yahoo.com/blogs/trending-now/psa-uses-psychic-demonstrate-dangers-sharing-personal-online-174017116.html

 14. Siggi said

  (10)Wandaluzja grzebie w historii i grzebie.Biologii stosowanej nie obrabia a raczej omija szerokim lukiem.A nie powinien …Nie bylo by procesu historycznego ,bez rozwoju naturalego i przekazywaniu zycia w ramach tego samego gatunku.Pewne odkrycia i prawa w tej sprawie ustalili trzej panowie Karolowie.
  Karol Linneusz(Szwed) ustawil nas -ludzi-czlowieka-homo sapiens-klasyfikacji systematyki na samym szczycie-NACZELNE!!! Ale czy to sie WANDALUZJI podoba ,czy nie,-razem z malpa.I slusznie,bo jestesmy czlekoksztaltni.Tego nie da sie ni jak zanegowac i nie kwestia duzego podobienstwa.
  Inny Karol -Darwin(Anglik)widzial to wszystko w procesie rozwoju istot zywych,nas tez.Nazywaja to ewolucjonizmem,tj gatunki aktywne rozwijaja sie ,pasywne degeneruja sie.Dotyczy to takze organow; uzywane rozwijaja sie ,nie uzywane slabna a nawet zanikaja.
  Jeszcze inny Karol-Marks(Zyd niemiecki),te odkrycia rozwojowe w naturze przeniosl na grunt spoleczny.Np.Walke o byt w swiecie zwierzat ,u homo sapiens jest walka klas.No,to tak doslownie nie jest,ale teza latwo trafia do przekonania tym,ktorym trzeba „pomoc”w mysleniu.
  W ostatnich latach mamy az za nadto przykladow walki klas,metod,stylu.Ale kiedys to sie musi rypnac,bo jak dlugo…? Shalom!!! Siggi z CA.

 15. RR said

  @zerohero
  Chyba nie zrozumiałeś kontekstu mojego posta.
  Piszesz jakby lewicowi ideolodzy nie istnieli w mediach, nie hodowali sobie młodzieżówek lewicowo-liberalnych. Jakby potomkowie i spadkobiercy czerwonych nie siedzieli u władzy. Zmienił się system a czerwona hołota została, przepraszam postczerwona hołota. A co, myślałeś że te hasła są kierowane do komunizmu w Chinach?

 16. zerohero said

  RR, zanim zaczniesz doszukiwać się niezrozumienia u mnie, pięć razy zastanów się czy sam cokolwiek zrozumiałeś.

  cyt: Piszesz jakby (..) Jakby potomkowie i spadkobiercy czerwonych nie siedzieli u władzy

  To jeszcze raz przeczytaj moją wypowiedź i zastanów się czemu, jak i w jakim celu pisałem o Kraśce w TVP, czemu wypominam maoizm panu Barosso, czemu wspominam o trockistach przechrzczonych na neocons oraz bankierach finansujących rewolucję bolszewicką. Ty w ogóle wiesz o czym ja piszę? A jeśli nie wiesz, to czemu nie sprawdzisz, nie poszukasz, zanim odpowiesz?

  cyt: A co, myślałeś że te hasła są kierowane do komunizmu w Chinach?

  Sprawdź w słowniku hasło „ironia”.

  Człowieku! Z Twego pisania wynika, że albo jesteś trol-prowokator albo masz elementarne trudności w czytaniu ze zrozumieniem. W tym pierwszym przypadku kazałbym Ci spadać…, w tym drugim zalecam żmudny proces samokształcenia.

 17. RR said

  Wiem co to jest ironia i nie podobał mi się kontekst w jakim ta ironia została użyta, stąd moja taka a nie inna odpowiedź. Ale dlaczego nie chce pan zauważyć że ja piszę o młodzieży w wieku 15-22 i w zasadzie tylko o młodzieży?
  A młodzież nie wychodzi z hasłami o ogóle systemu ponad to co widzi w szkole, na ulicy. Krzycząc o czerwonych krzyczą o innych dzieciakach co się poddało lewackim bredniom.
  Nie musi mnie pan informować o Barosso, Kraśko itp bo są to tematy mi i większości wchodzących tutaj znane. Ale mi dalej nie przeszkadza nazywanie ich wszystkich komunistami, postkomunistami czy (mój ulubiony tekst) czerwoną hołotą, bo być może i nie są oni obecnie piewcami bezpośrednio czerwonego systemu, to dalej jak pan przecież wie i mi tu wcześniej napisał swoją pozycję zawdzięczają wysoko ustawionym rodzicom, nie zmienia to faktu że wciąż ideologicznie zaszczepiają takie a nie inne wartości. I jest tam przemycany również rozwodniony globalistyczny marksizm.
  Walterowi bardzo nie podobało się przypominanie że jego biznesy i wywodząca się od nich stacja są z pochodzenia czerwone (obecnie liberalne), Michnikowi wypomnienie jego brata i tatusia też się nie podobało. Kiedy ktoś śpiewa o czerwonej hołocie nie ma na myśli obecnych systemów komunistycznych, a właśnie te stare pryki co albo wywodzą swoje wpływy z agentury, albo są tymi co kamuflują obecne działanie owej agentury. I tu nie chodzi nikomu o zwalanie na dawny system, a na zwrócenie uwagi na czerwoną hołotę u koryta.
  Nie wiem czy może by Pana usatysfakcjonowało gdyby bezpośrednio jechali nazwiskami i cisnęli po żydowskich korzeniach owej czerwonej hałastry, a później zapewne poszli siedzieć (bo raczej nikt by ich nie wybronił przed sądem)i robić z siebie męczenników, czy o to było by dobre dla sprawy? Polska i Polacy ciągle śpią w marazmie, na stawianie sprawy bezpośrednio jeszcze przyjdzie czas.
  W skrócie o co mi chodzi, na drzewach komuniści = postkomuchy i ich szkodzące i ogłupiające naród dzieci; czerwona hołota = lewacy zmanipulowani bredniami o globalnym dobrobycie czy o powszechnej demokratycznej równości. Jak dla mnie na dzień dzisiejszy te hasła są na miejscu.

  Wie pan, nie lubię jak ktoś na koniec nie może powstrzymać się od złośliwego komentarza jakim było zrównanie mnie do roli trola internetowego lub kwestia o samokształceniu ze względu na to iż nie podzielam jego poglądów na co poniektóre sprawy. Bądźmy eleganccy.

 18. Marucha said

  Re 17:
  Pisze Pan sensownie, ale mam wrażenie, że te protesty są skierowane nie tylko przeciw byłym komuchom, ale i przeciw komunizmowi jako takiemu (którego nb. w PRL nigdy nie było, może z wyjątkiem lat powojennych).

 19. zerohero said

  Re 17

  No to teraz jest jasność. Mnie się po prostu nie podoba powierzchowność haseł. Jaki ma przekaz grupa ludzi skandujących „precz z komuną”? Co ludzie przez to rozumieją? A może pójdźmy dalej i głośmy hasło: „precz ze złem”? Każdy „zły” będzie się bał 🙂 .Co np. do komuny mają hipermarekty wyzyskujące polskich dostawców, co ma Goldman Sachs, co ma UE, upadek stoczni? Ja ten związek widzę, ale on jest tak subtelny, że normalnym ludziom umyka. Przypuszczam, że 99% słuchaczy uzna, że hasło „precz z komuną” to folklorowe zabawy młodych partyjniaków. Potomków komuchów Pan nie dotknie, bo to teraz politycy, dziennikarze, sędziowie, celebryci, biznesmeni, aktorzy…oni i komunizm? Komunizm to obciach. Ba! Wśród potomków żydokomuny są wybitni antykomuniści: Wildstein i Dorn. Pchają nas na wojny USraela. Oni też są odporni na hasło „precz z komuną”.

  Co do złośliwości…Widać wyszło nieporozumienie. Pan najpierw zasugerował, że nie zrozumiałem Pańskiego tekstu (co już nie nastawia pozytywnie), a w dalszej części wmówił, że piszę tak jakbym nie wiedział o potomkach czerwonych u władzy – a ja przecież o nich właśnie napisałem!!!! Co ja miałem sobie pomyśleć? Albo Pan nie przeczytał uważnie albo prowadzi jakąś cyniczną grę nastawioną na sprowokowanie drugiej osoby. W obu przypadkach poziom sympatii zmalał. Mimo wszytsko pozdrawiam. Nie kłóćmy się 🙂

 20. zerohero said

  Nie wiem czy może by Pana usatysfakcjonowało gdyby bezpośrednio jechali nazwiskami i cisnęli po żydowskich korzeniach owej czerwonej hałastry, a później zapewne poszli siedzieć (bo raczej nikt by ich nie wybronił przed sądem)i robić z siebie męczenników, czy o to było by dobre dla sprawy?

  Można wziąć zdjęcia ofiar S.Michnika, zapalić świeczki, a do tego zdjęcie S.Michnika z opisem jego zbrodni. Transparent: „pamiętamy mordy sądowe Szechtera-Michnika”.

  Nie musicie dawac haseł „żydy do gazu”. demo musi mieć formalne zezwolenie. nie będzi podstaw formalnych by wam coś zrobić.

  i wtedy hasło „precz z komuną” połączy przeszłość z teraźniejszością. Brata mordującego AKowców z bratem robiącym Polakom za moralnego guru. I WTEDY guru się zawstydzi.

 21. Wandaluzja said

  Ad 14. Siggi powiedział/a
  (10)Wandaluzja grzebie w historii i grzebie. Biologii stosowanej nie obrabia a raczej omija szerokim lukiem.
  ***
  Asz zastanawiał się: W JAKI sposób marksizm wygrał z bolszewizmem katolickim? i Tłumaczył: Marks nie wygrałby bez Darwina I Feuda a tych TRZECH zafundował Bismarck.
  Ja mam z Watykanem sprawę PROCESOWĄ. Watykan maltretuje Żydów CAPITOLINĄ, która była RZYMSKĄ dzielnicą Jerozolimy, które to G pokazuje się nam jako Jerozolimę Biblijną. Gdy chciałem sprzedać Świątynię Salomona Niemcom to Kanclerz Kohl zabrał tylko Pretorium (Wzgórze Świątynne, były PAŁAC Salomona) Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Gdy lancknechty Lutra zażądały zapłaty za wypędzenie Francuzów z Włoch to Karol V skierował ich do papieża, który odpowiedział, że wg prawa chrześcijańskiego CHŁOPI SŁUŻA BEZ ŻOŁDU, więc ci poszli na Rzym i zmienili go w Kupę Gnoju.

 22. Basmacz said

  „Hasła – które były dobre w latach 80-tych (“Raz sierpem,raz młotem ,czerwona hołotę!” czy “A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!”) są na chwilę obecną po prostu żenujące. Widać, że ktoś je naiwnej młodzieży podsuwa.”

  „Hasła- które były dobre w latach 80 –tych” stanowią element większej całości:

  http://www.nop.org.pl/2012/05/14/kapitalizm-to-socjalizm-stanowisko-nop-w-sprawach-gospodarczych/

  Kto zdaniem Pana Admina „żenujące” hasła „naiwnej młodzieży podsuwa”?

  „Pisze Pan sensownie, ale mam wrażenie, że te protesty są skierowane nie tylko przeciw byłym komuchom, ale i przeciw komunizmowi jako takiemu (którego nb. w PRL nigdy nie było, może z wyjątkiem lat powojennych).”

  Naturalnie, szanowny Pan Admin ma rację. –„te protesty są skierowane nie tylko przeciw byłym komuchom, ale i przeciw komunizmowi jako takiemu”. Wszelkie w tym przypadku „spory historyczne” o „nazwę” , jak i „okres” występowania „nazwy” dla identyfikacji adwersarza są bez większego znaczenia.

  „Można wziąć zdjęcia ofiar S.Michnika, zapalić świeczki, a do tego zdjęcie S.Michnika z opisem jego zbrodni. Transparent: “pamiętamy mordy sądowe Szechtera-Michnika”.

  Nie musicie dawac haseł “żydy do gazu”. demo musi mieć formalne zezwolenie. nie będzi podstaw formalnych by wam coś zrobić.
  i wtedy hasło “precz z komuną” połączy przeszłość z teraźniejszością. Brata mordującego AKowców z bratem robiącym Polakom za moralnego guru. I WTEDY guru się zawstydzi.”

  Na początek gwoli jasności, a zanim pan pouczy, wytchnie niedociągnięcia proszę ,aby to pan przedstawił czytelnikom pod jakimi hasłami , oraz w jakich manifestacjach uczestniczył?

 23. zerohero said

  A guzik pana Basmacza to obchodzi za przeproszeniem.

  Ja wiem, że można dostać wyrok za nic. Jednak można i głupio się podłożyć nieszczęśliwymi sformułowaniami. Natomiast robienie z siebie wielkiego demonstranta i opozycjonisty, który nawet delikatnej aluzji pod adressem wroga nie zrobi, jest…no takie sobie.

  Wielu fanów Leszka Balcerowicza też potępia komunizm. Petelicki, człowiek służb PRL już miał iść na marsz niepodległości. Dawid Wildsteon chciał organizować. Czym się od nich mają różnić nasi „patrioci”?

 24. Marucha said

  Re 22:
  Panie Basmacz, w obecnej sytuacji hasła antykomunistyczne (podobnie jak antynazistowskie) są śmieszne.

 25. Basmacz said

  „A guzik pana Basmacza to obchodzi za przeproszeniem.

  Ja wiem, że można dostać wyrok za nic. Jednak można i głupio się podłożyć nieszczęśliwymi sformułowaniami. Natomiast robienie z siebie wielkiego demonstranta i opozycjonisty, który nawet delikatnej aluzji pod adressem wroga nie zrobi, jest…no takie sobie.”

  Oczywiście pana prawo nie udzielić odpowiedzi na postawione pytanie, co też stawia w zupełnie innym świetle pana próby pouczania, wytykania niedociągnięć. Opowiadanie o : „ robieniu z siebie wielkiego demonstranta i opozycjonisty” abstrahując od zasadności tego „zarzutu”, a w momencie gdy odmówił pan udzielenia odpowiedzi na postawione pytanie jest delikatnie pisząc z pana strony nietaktowne.

  „Wielu fanów Leszka Balcerowicza też potępia komunizm. Petelicki, człowiek służb PRL już miał iść na marsz niepodległości. Dawid Wildsteon chciał organizować. Czym się od nich mają różnić nasi “patrioci”? ”

  Nie wiem o jakich to „naszych patriotach” pan myśli. Jeżeli zaś mowa o wspomnianej w tekście „prometejskiej neopiłsudczyżnie” to przynajmniej w części środowisk wymienionym przez autora z jakimi mam styczność takowe osoby nie występują.

  „Panie Basmacz, w obecnej sytuacji hasła antykomunistyczne (podobnie jak antynazistowskie) są śmieszne.”

  Zgadzam się z szanownym Panem Adminem co do haseł „antynazistowskich”. Klęska ideologii w jaką podobne hasła uderzają nastąpiła w 1945 roku. Jeżeli mowa o drugiej ideologii to reakcje na hasła „antykomunistyczne” w środowisku osób zainteresowanych nie budzą wrażenia „gwałtownego śmiechu”:

  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/19/relacja-z-antykomunistycznej-pikiety-we-wroclawiu/

  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/19/szczecin-nasza-droga-nacjonalizm/

  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/19/rafal-dutkiewicz-apeluje-o-delegalizacje-nop/

  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/23/sld-popiera-apel-o-delegalizacje-nop/

Sorry, the comment form is closed at this time.