Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Faza fermentacji
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Modelki w wyzywających pozach w habitach i ubrany w bokserki mężczyzna pozowali do zdjęć na cmentarzu Orląt

Posted by Marucha w dniu 2012-09-25 (Wtorek)

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, modelki w wyzywających pozach w przypominających habity sukienkach i ubrany jedynie w bokserki młody mężczyzna pozowali do zdjęć na kwaterze Orląt Lwowskich cmentarza Łyczakowskiego. Wystawa była prezentowana w miejscowym Muzeum Idei.

Autorzy fotografii tłumaczyli, że była to akcja artystyczna, ale po interwencji polskiego konsulatu generalnego ekspozycja została zamknięta…

„Z uwagi na charakter i symbolikę miejsca służby konsularne we Lwowie zwróciły się do władz muzeum z uwagą o niestosowności tego rodzaju wystawy. Władze muzeum ze zrozumieniem odniosły się do stanowiska placówki i wystawa została zdjęta” – poinformował konsulat na swojej stronie internetowej.

Decyzję o usunięciu kontrowersyjnych zdjęć podjęła szefowa programów kulturalnych Muzeum Idei Iryna Magdysz w następstwie protestów publiczności i dyplomatów.

– Te fotografie były częścią większej wystawy. Zostały usunięte, gdyż raziły uczucia mieszkańców miasta i naszych partnerów – powiedziała Magdysz w rozmowie telefonicznej z PAP i dodała, że muzeum nie było organizatorem tej ekspozycji, ale jedynie użyczyło na jej potrzeby swego lokalu. Zapewniła też, że podobną decyzję podjęłaby także w sytuacji „gdyby sesja została wykonana na cmentarzu żołnierzy radzieckich”.

– W naszej kulturze cmentarze są miejscem kultu zmarłych, więc informacja o dość odważnych zdjęciach na Cmentarzu Orląt wywołała moje zainteresowanie. Sądzę, że autorzy fotografii nie byli do końca świadomi, na jakim cmentarzu to robią i w jakim kontekście miejsce to postrzegane jest we Lwowie i w Polsce  –  powiedział PAP konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd.

Jeden z autorów zdjęć, Ihor Liaszenko, tłumaczy ze swej strony, że zamysłem twórców sesji zdjęciowej nie było obrażanie niczyich uczuć.

– To była akcja artystyczna, do której wybraliśmy ładne lokalizacje, związane z symboliką chrześcijańską. Proszę zauważyć, że na zdjęciach nie ma obiektów z napisami, które wskazywałyby, że jest to Cmentarz Orląt. Hałas wokół takiej sprawy mógł powstać tylko we Lwowie. W Kijowie, czy w innych miastach Ukrainy nikt nie zwróciłby na to uwagi – powiedział PAP.

Jak widać, ludzie mają różną wrażliwość moralną oraz historyczną. Dobrze, że w tym wypadku właściwie i bardzo szybko zareagowali polscy dyplomaci, a także dyrektorka lwowskiego Muzeum Idei.

PAP/Ans
http://wpolityce.pl

Komentarzy 15 to “Modelki w wyzywających pozach w habitach i ubrany w bokserki mężczyzna pozowali do zdjęć na cmentarzu Orląt”

 1. bardzo said

  Sztuka sluzy do przekazywania idei, a nie wylacznie do demonstrowania warsztatu, o czym zawodowi artysci zdaja sie zapominac. Tak i tym razem przekazano idee. Habity, bokserki, miejsca uswiecone. Nie dajmy sie oglupic wykretami organizatorow. To kontynuacja odpolaczania cywilizacji, preludium dalszego ciagu banderyzmu. Ciag dalszy niestety nastapi.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. Brat Dioskur said

  „tłumaczy ze swej strony, że zamysłem twórców sesji zdjęciowej nie było obrażanie niczyich uczuć….”

  Zauwazylem ,ze jest zawsze powtarzajacy sie zelazny argument kazdego sprawcy swietokradztwa…od Nieznalskiej po Cippoline a skonczywszy na wojewodzkim kabotynie.Zdaje sie ,ze i Nerdal podobnie sie tlumaczyl..Przydaloby sie takiemu dac w morde a potem zapewniac ,ze nie mialo sie zamiaru naruszac jego cielesnej integralnosci…..

 4. JOnes said

  Coby nie bylo, lata 90 ubieglego stulecia, to byl Wybuch Wolnosci, Patriotyzm, Kreatywnosci Zbrodniczo Przygaszonego, Zepchnietego…na rzecz pedalstwa.

  Dzis odbudowa Cmentarza Orlat Lwowoskich nie mogla by sie zyscic…

 5. Tryzub Bandery said

  Warto niekiedy wiedzieć, co się komentuje:
  http://niklife.com.ua/obc/32281

  Pomysł na sesję zdjęciową wysoce niestosowny. Tym bardziej razi, że nie uszanowano polskiego cmentarza wojskowego na ziemi ukraińskiej. Czyli sprawa to nie tylko skandal obyczajowy, ale i dyplomatyczny.

  Bardzo wątpię, by fotograf miał intencje wywołania skandalu dyplomatycznego czy kryzysu polsko-ukraińskiego. Prędzej przyświecające Dodzie czy Nergalowi. Albo nawet nie to, tylko żerowanie na jakichś wampirycznych/gotyckich modach. Co nie znaczy, że Polska nie powinna spróbować, by ukraiński wymiar sprawiedliwości wyegzekwował wszelkie kary przewidziane ukraińskim prawem. Cmentarz wojskowy to świętość narodowa.

  Przy okazji: jedno z tych zdjęć jest technicznie całkiem udane (kompozycja i światło). Ale wszystkie są w fatalnym smaku.

 6. Inkwizytor said

  Re: 5

  Ten nick to wyraz sympatii dla Bandery oraz idei które głosił ?

 7. Piotrx said

  Na marginesie – własciwa i prawidłowa nazwa cmentarza to Cmentarz Obrońców Lwowa , Cmentarz Orląt to nazwa popularna.

  To mięzdy innymi stąd w 1925 roku zabrano bezimienne zwłoki żołnierza i uroczyście przewieziono do Warszawy gdzie spoczęły na Placu Saskim jako zwłoki „Nieznanego Żołnierza”

  O historii cmentarza
  http://www.lwow.home.pl/orleta/orleta39.

  http://www.lwowiak.republika.pl/cmentarz.html

  Warto tez pamiętać o polskich „Orlętach” na cmentarzu Janowskim
  http://www.gazetapolska.pl/10443-zapomniane-orleta

 8. Piotrx said

  Dzieje budowy i unicestwienie cmentarza Obrońców Lwowa

  http://www.lwow.home.pl/semper/nicieja1.html
  http://www.lwow.home.pl/semper/nicieja2.html

 9. Piotrx said

  Cmentarz Obrońców Lwowa dewastacja po 1945 roku i czasy obecne

 10. marta1 said

  a czemu nie zrobili na cmentarzu zydowskim z modelkami ubranymi w peruki, dlugasne suknie , z mlodziencem odzianym tylko w pejsy i jarmulke??

 11. marta1 said

  „..
  Jak zawsze oprowadziłem grupę po kościele opowiadając o historii świątyni i obrazie Miłosierdzia Bożego,, który tu właśnie się znajduje. Potem grupa miała kilka minut na modlitwę indywidualną. W tym czasie w kościele trwały przygotowania do ślubu, ale ani gości ani państwa młodych jeszcze nie było. Zresztą modlący się nikomu nie przeszkadzali. Czekając aż skończą modlitwę stałem przy wyjściu z kościoła. Nagle usłyszałem głośne pstrykniecie palcami i zobaczyłem machającego ręką księdza. Zobaczyłem też, że turyści wstają i w pośpiechu opuszczają świątynię. Już na zewnątrz dowiedziałem się o tym, co ich spotkało – powiedział Wirtualnej Polsce Jan Górski, wileński przewodnik turystów z Polski.

  – Nie mogliśmy tak zostawić tej sprawy, więc wróciłem do kościoła na zakrystię, gdzie oprócz księdza były jeszcze inne osoby, w tym siostra zakonna. Zwróciłem uwagę na zachowanie księdza i powiedziałem, że jako osoba duchowna nie może wyganiać modlących się ze świątyni. Ksiądz, jednak nawet nie próbował przepraszać, czy tłumaczyć się ze swego zachowania. Wskazał mi na drzwi i jedyne, co powiedział: „won do Polski!” – opowiedział pilot grupy turystycznej. – Jedyne, co w tamtej chwili mogłem mu odpowiedzieć to, że po prostu nie jest osobą duchowną – dodał pilot…”
  http://polonia.wp.pl/kat,1010249,title,Proboszcz-do-modlacych-sie-turystow-won-do-Polski,wid,14952611,wiadomosc.html?ticaid=1f3bf#czytajdalej

 12. romanK said

  Dlatego….. ze maja sie zrec Polacy z Ukraincami ..a nie z Zydami.

 13. […] Reblogged from Dziennik gajowego Maruchy: […]

 14. GM said

  To jedyny katolicki cmentarz „z klimatem”, jaki mieli do dyspozycji, na nekropoliach przynależnych do innych „wyznań” by się nie odważyli, ale KK można dowalać bez konsekwencji.

 15. Kapsel said

  Skandal na Ukrainie! (fotki)

  http://www.sfora.pl/Skandal-na-Ukrainie-Erotyczna-sesja-na-polskich-grobach-g47786-51394

Sorry, the comment form is closed at this time.