Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prof. Krasnodębski: “Wiarygodność Tuska, Kopacz i Arabskiego jest zerowa”

Posted by Marucha w dniu 2012-09-28 (Piątek)

wPolityce.pl: Panie profesorze, potwierdzony przez ekshumacje skandal z pomieszaniem ciał ofiar tragedii smoleńskiej w oczach wielu Polaków stanowi potwierdzenie tego jak niechlujnie i jak niepoważnie ta sprawa była od początku wyjaśniana, a właściwie motana. Ale władza wydaje się być nieporuszona w swojej pewności siebie.

Prof. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI, socjolog, Uniwersytet w Bremie: Władza od początku przyjęła najprostsza i najwygodniejszą dla siebie wersję o winie pilotów, ewentualnie naciskach na nich ze strony śp. prezydenta Kaczyńskiego. Przyjmowało to w ciągu tych dwóch lat różne formy i nazwy, od narzucanej już 10 kwietnia 2010 roku tezy o czterech podejściach do lądowania, przez  wydumane naciski po rzekomą obecność w kokpicie generała Błasika. Ale tak naprawdę od samego początku chodziło o to by zamknąć temat zanim zaczęto jego wyjaśnianie. Słynny esemes ministra Sikorskiego o winie pilotów czy słowa Bronisława Komorowskiego iż sprawa jest “arcyboleśnie prosta” niech będą tego przypomnieniem.

Polski rząd nie chciał tej sprawy wyjaśnić?

Tak to wygląda. Od samego początku robiono wszystko by nie wdrożyć prawdziwego śledztwa, widać było niechęć do podejmowania wysiłku uczciwego dochodzenia, które mogłoby tę wersję naruszyć.

A teraz Donald Tusk jednym półgębkiem mówi przepraszam, a drugim atakuje sugerując winę śp. prezydenta. I nikt nie wspomni, że lot odbywał się w trzecim roku rządów Platformy, a wszystkie narzędzia związane z jego bezpieczeństwem były w ręku tej partii. Można mieć nadzieję na słowo prawdy?

Niewielką. Coraz więcej nieprawd czy kłamstw jest ujawnianych, ale dochodzą nowe. Na przykład twierdzenia iż nikt nie zakazywał otwierania trumien, kiedy są świadkowie mówiący o takich wypowiedziach Tomasza Arabskiego.

Naprawdę, dla każdego człowieka, który nie był uprzedzony, miał dobra wolę, od pierwszych chwil 10 kwietnia 2010 działania rządu, polityka informacyjna, ten szmerek insynuacji tworzyły obraz niepokojący, dziwny, zmuszający do uważnego obserwowania tego co się dzieje wokół wyjaśniania tragedii. A potem to już były puste całkiem zapewnienia. Premiera o tym, że będzie to najbardziej przejrzyste śledztwo, minister Ewy Kopacz o przekopaniu miejsca tragedii metr w głąb, o zbadaniu każdego szczątka ludzkiego. Nikt jej przecież nie kazał tego mówić. Poważny polityk, mający świadomość iż reprezentuje państwo polskie, nie wypowiadałby takich słów bez mocnego udokumentowania. Wiarygodność tych postaci jest więc dzisiaj zerowa.

A jednak – wielu Polaków odwraca głowy. Możemy ich kiedyś przekonać? Dotrzeć do tych, którzy do dzisiaj nie chcą poznać prawdy?

Dzisiaj to już chyba nie jest kwestia wiedzy. Gdy czasami rozmawiam z ludźmi, którzy reprezentują drugą stronę to widzę, że oni nawet już nawet nie mają argumentów. I zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą, że niszczono wrak i nie mają odpowiedzi po co. Wiedzą, że raport MAK kłamał, słyszeli o ekspertyzach obalających nawet oficjalne stenogramy. A teraz obserwują te ekshumacje… Każdy fakt empiryczny, sprawdzalny, potwierdza moją tezę początkową, a  falsyfikuje tych, którzy tej władzy zaufali.

To dlaczego trwają w uporze przed przyjęciem prawdy?

Tak naprawdę w tych rozmowach zawsze dochodzimy do punktu w którym jest tylko strach, lęk, niechęć rezygnacji z własnego światopoglądu. Bo jeśli uznamy, że ten rząd zaniedbał swoje podstawowe obowiązki, to należy z tego wyciągnąć konsekwencje. Podobnie dowody na mataczenia Rosjan też zmuszają do poważnej refleksji.  Ale w tle jest lęk przed tymi wnioskami, przed koniecznością przybrania w związki z tym pewnej postawy obywatelskiej, odrzucenia pewnej wizji świata…

… i jakże wygodnej tezy, że historia się skończyła, a wszystko za nas załatwi miłująca się Unia i przyjazna Rosja.

Tak, nawet dwa dni temu rozmawiałem z kolegami niemieckimi. U nich też widziałem ten sam lęk gdy opowiadałem o potwierdzonych już wynikach ekshumacji. Także dla nich przyjęcie, że polski prezydent zginał w okolicznościach, których nikt nie chce wyjaśnić, a wiele wskazuje iż mogło chodzić o intencję jego śmierci, ewentualnie spowodowania wypadku, jest wyjątkowo trudne.  To podważa ich wizję Europy, Rosji, świata, niesie paniczny lęk przed konsekwencjami.

O tych więc lękach powinniśmy dziś mówić przede wszystkim, a mniej o argumentach. Bo król jest nagi, cesarz jest nagi. Kim jest Donald Tusk, kim jest pani Ewa Kopacz, kim jest Tomasz Arabski, kim jest minister Sikorski – wiemy. Jaki to jest rząd – też. I jest mi bardzo przykro kiedy widzę swojego kolegę pana ministra Jarosława Gowina, kiedy on próbuje resztką przyzwoitości, jak listkiem figowym, to przykrywać.

Rozm. gim

KOMENTARZ BIBUŁY: Dobrze, że znani profesorowie wreszcie odkrywają i zaczynają głośno wypowiadać tę prostą a znaną od co najmniej kilku lat prawdę, że wiarygodność wszelakich osobników piastujących obecnie najwyższe funkcje w państwie jest zerowa. I szkoda, że dojście do tego odkrycia niektórym zajęło tak dużo czasu.

Za: wPolityce.pl (27 wrz 2012) (” Nasz wywiad. Prof. Krasnodębski po debacie: król jest nagi, cesarz jest nagi. „Wiarygodność Tuska, Kopacz i Arabskiego jest zerowa””)
http://www.bibula.com
 
Zdaniem gajowego,  jeśli rządzący nie wykazują chęci wyjaśnienia przyczyn katastrofy, to oczywiście robią to we własnym interesie, czyli jak to się prostacko mówi – dla chronienia własnej d*py. Będą ostatnimi, którzy chcą, aby światło dzienne ujrzały  takie sprawy, jak skandaliczna organizacja lotu, ignorowanie ostrzeżeń odnośnie stanu lotniska itd. Natomiast rzekomy „lęk” niemieckich kolegów Pana Profesora obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Ich wizja Europy, Rosji i świata nie jest moją wizją i nigdy nie będzie. – admin. 

Komentarze 32 do “Prof. Krasnodębski: “Wiarygodność Tuska, Kopacz i Arabskiego jest zerowa””

 1. efka said

  Z niedowierzaniem słuchałam wczorajszych wypowiedzi. Kopacz zaskoczyła mnie swoją pokrętną wypowiedzią, gdyż to jej wypowiedzi tuż po katastrofie maskowały nieudolność Tuska i całkowite oddanie sprawy w ruskie ręce. Gdyby nie jej uspokajające słowa ludzie wygoniliby ten rząd, który był zajęty wyłącznie opanowywaniem ‚pałacu’, a nie zajmowaniem się katastrofą. Tym miała się zająć Rosja.
  Ujawnione fakty, że polski rząd okłamywał społeczeństwo w mojej ocenie są podstawą do żądania dymisji.

 2. Radosław37 said

  …martwi potraktowanie zwłok (celowa zamiana ciał?), brak różańca w trumnie Walentynowicz (kradzież jako forma rytuału), itp., Czyżby panowie w fartuszkach maczali w tym palce?

 3. Nemo said

  Już dawno mówiem,że to zdrada stanu.

 4. Greg said

  Zaraz, jak to? To Kopacz, Tusk i inni nie są wiarygodni? Na prawdę?? Oni mogliby ukrywać prawdę?

  Ale dobra zejdźmy na ziemię. Ciekawe jak długo będą się jeszcze bronić, bo teoria o wypadku lada dzień rozpadnie się jak domek z kart. Jedyne co ich teraz chroni, to jest to, że znaczna część społeczeństwa nie chce już tego słuchać, ma dość smoleńska, ma miękkie serca i boi się PiS-u. W każdym razie rządzący mają przesrane, bo powstrzymać ten domek kart przed wichurą to dość trudne zadanie, a przyznać się do tego też nie mogą, bo w ten sposób podpiszą wyrok na siebie (miękkie serca miękkimi sercami, ale kodeks karny nie przewiduje uniknięcia odpowiedzialności).
  Najbardziej to boję się tego, że w ten sposób sporo może ugrać nasza ulubiona partia, a Macierewiczowi już za życia postawią co 100 metrów pomniki.

 5. GM said

  O co chodzi z tym brakiem różańca w trumnie Ś.P. Anny Walentynowicz? Będzie ktoś uprzejmy mnie oświecić?

 6. Radosław37 said

  …okazało się, że w trumnie, w której miały się znajdować szczątki Walentynowicz, brakuje różańca, który został przekazany przez rodzinę, aby Rosjanie go tam umieścili.
  – Ta rzecz mnie zbulwersowała, został przekazany różaniec poświęcony przez Papieża, bardzo ładny – podkreśla wnuk Anny Walentynowicz. I dodaje, że jeżeli on został skradziony, to jest to godne pogardy. Mecenas Hambura uważa, że w obliczu takiej sytuacji, w której doszło do zamiany zwłok, powinno się przeprowadzić ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

  Czy różaniec, był w drugiej trumnie?

 7. Marucha said

  Re 6:
  Nie wiem, dlaczego polskojęzyczne merdia oraz Polacy z uporem mówią, iż „zamieniono ciała/zwłoki”, podczas gdy chodzi ewidentnie o zamianę trumien.

  Zamiana zwłok sugeruje działania intencjonalne. Zamiana już zalutowanych trumien mogła mieć miejsce po prostu skutkiem błędu (oczywiście absolutnie nie powinno to mieć miejsca). Nie bardzo rozumiem, jaki byłby cel podmiany zwłok, choć zwolennicy ataku Specnazu na Pałac Prezydencki w Warszawie podczas Euro 2012 na pewno mi to wyjaśnią.

  Skoro zamieniono trumny – no to jakim cudem można znaleźć różaniec w niewłaściwej trumnie? Czy może czegoś nie rozumiem?

 8. zerohero said

  @komentarz Gajowego

  Co za prozaiczne wytłumaczenie :). Przecież każdy prawomyślny pisowiec wie, że PO to pachołki Putina, Polska to kraj priwislanskij, a w Smoleńsku był zamach jako kara za obronę Gruzji. Dlatego POlszewiki kręcą. Nie chronią włąsnych d.. tylko współpracują z rosyjskim okupantem. To, że cała gospodarka należy do Zachodu, Polska jest składową państwa o nazwie Unia Europejska i systemu wojskowego NATO, mamy długi na zachodzie to tylko zmyłka – Rosjanie knują przewidując nasze ruchy 5000 lat do przodu, dlatego wymyślil Unię Europejską, Niemców i Żydów itd. by nas tak podstępnie podejść. Sami zaplanowali upadek Cara a potem upadek ZSRR.

  A tak na poważnie, to jeszcze mogę zrozumieć szeregową pisiurę, która ma za złe izraelskim, unijnym, masońskim i amerykańskim sojusznikom, że nabrali wody w usta. tzn. takim pisiórkom, które obraziły się na cały świat. Część z nich może nawet uważa, że zamachu dokonał Putin do spółki z Niemcami, Żydami i Obamą.

  Ale co się dzieje we łbie pisury, która jest przekonana, że:
  1. rosyjski zamach oczywisty,
  2. o zamachu wie rząd USA (i nic nie robi)
  3. zachód to jednak sojusznicy, a jak nie za dobrzy, to trzeba się z nimi jeszcze bardziej integrować.

  chodzi o połączenie punktu 3 z 1 i 2.

  A może PiSiury myślą, że armia inwazyjna Rosji zagraża wschodniemu wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ruskie banki mogą wstrzymać kredyty dla USA, a więc…

  Amerykańscy koledzy, tak jak niemieccy, też się boją? :O

 9. zerohero said

  PS. chodzi o komenatrz do tekstu, a nie ten wyżej

 10. Jaś Nieoświecony said

  … Dlaczego Walentynowicz tak późno się zorientował, że w grobie nie leży jego matka?

  Tutaj pojawia się sporo zarzutów. Że trumien nie wolno było otwierać, że były zaspawane i tak dalej. Otóż nie były zaspawane – nie da się zaspawać drewnianej trumny z cynkowaną wyściółką. I Prokuratura Wojskowa właśnie potwierdziła, że zakazu otwierania nie wydała. Idąc zatem tokiem retoryki zwolenników PiSu, którzy z niewiadomych powodów zawłaszczyli sobie Katastrofę Smoleńską, zakaz wydał ktoś, kto nie miał po temu żadnych prerogatyw. Gdyby to o mnie chodziło, otworzyłbym trumnę nawet pomimo widma kary. Tymczasem podobno przyszedł ktoś bez cienia jakiejkolwiek władzy, zabronił Walentynowiczowi otwierania trumny, a ten ochoczo na to przystał. Dla mnie to jest patologia. Zresztą, nie bardzo w nią wierzę. Informacje na temat braku zgody na otwarcie trumien podano post factum. Nie słychać było żadnych skarg i protestów. No i o sprawie napisała niezależna.pl, która wielokrotnie już uciekała się na swych łamach do kłamstw. Czytałem wywiad z Seremetem, w którym tłumaczy on, dlaczego po przywiezieniu trumien do Polski nie zostały one otwarte. Jednak nigdzie nie ma mowy o tym, że zabroniono to czynić rodzinom. Po prostu państwo nie podjęło czynności administracyjnych by potwierdzić słuszność działań rosyjskich. Dziś wiemy, że to był błąd. Ale tylko błąd.

  Podsumowując chciałbym, aby PiSowscy publicyści skonkretyzowali i uspójnili w końcu swoje zarzuty. Chciałbym wiedzieć, co dokładnie zarzucają Tuskowi, a co Kopacz. Chciałbym również się dowiedzieć, jak to dokładnie było z tymi zakazami otwierania trumien. Czy ktoś w ogóle chciał oglądać ciała? Czy bliscy protestowali? Kto i na jakiej podstawie wydał zakaz i w jaki sposób go wyegzekwowano?

 11. zerohero said

  aha. Jest jeszcze możliwość, że NSI, FBI, CIA, NASA, CSI itd. nie załapały takiej oczywistości jak zamach, więc trzeba im to bidakom wytłumaczyć. Czy to przypadkiem nie Antoni Macierewicz z Fotygą o to zabiegali?

  Czy wy pisowcy nie dostrzegacie groteskowośći waszych działań?

 12. Marucha said

  Re 8:
  Panie Zerohero, żeby Pan nie wiem jak ośmieszał wyznawców PiS – to oni tylko obetrą ślinę z twarzy…

 13. zerohero said

  Re 7

  Wobec Rosji toczy się propaganda wojenna. Propaganda wojenna charakterysuje się tym, że przestaje dbać o pozory jakiejkolwiek logiki. Może np. sugerować, że wrogiemu ludowi na czole rosną rogi itp.

  Zamach to od biedy jeszcze jakiś sens w morzu bezsensu. Ale po kiego czorta celowo zamieniać zwłoki, mieszać trumny? Odpowiedź jasna: Robią tak, bo są złośliwi, to „mongołowie”, nie szanują zwłok. Nie ma żadnej celowości w działaniach Rosjan.

  Tak samo np. Irak w 2003 planował zaatakować 1000000 razy silniejsze USA. Czemu? A czemu nie? Są źli, więc knują. Czemu Palestyńczycy atakują Żydów? Bo rodzą się z nienawiścią i jako nienawistne 5 latki idą i wysadzają się w powietrze. Tu nie ma żadnego motywu, żadnego kontekstu. Przecież już długo przed 10 kwietnia 2010 każdy PiSowiec wiedział o Rosji co trzeba. Jak oni mieli zinterpretować takie wydarzenie?

 14. Kibic said

  Witam,

  Widzieliscie wczoraj, podczas transmisji, gebe p.Premiera Donalda Tuska.
  Wyjatkowy zakapior – nieprawdaz?!?
  Czego oczekiwac po takim…?

 15. Kibic said

  Jeszcze raz…

  A pani dr Ewa Kopacz – marszalek Sejmu, byly minister zdrowia – co za ohyda!
  Brak jakiejkolwiek godnosci – jak pospolita „dziwka” – nie zeszla z przewodniczenia obradom, mimo takowych zyczen,gdy glownym watkiem dysputy byly jej bledy/zaniedbania/matactwa i klamstwa.
  Rodacy!
  Co za koszmar.
  Gdzie my zyjemy.
  Czemu zawdzieczamy takie upodlenie?
  Czemu…???

 16. zerohero said

  Re 10, Jaś

  Miałem dużo sympatii dla Walentynowicz, Wyszkowskiego, Gwiazdów itd. jako zapomnianej, zaszczutej autentycznej solidarności.

  Teraz zaczyna mnie zastanawiać:

  1. brak jakiegoś zażenowania, odrobiny refleksji, że dali się tak ładnie wyrolować 30 lat temu. TW Bolek, prostak, prymityw, zdradzał się wielokrotnie ze swoim charakterem. Przyznał to sam Wyszkowski. Bardziej się zalił na Bolka i komuchów niż na własną nieudolność.

  2. Kaczyńscy znani są ze swojej sympatii dla Bani Brith i podobnych zachowań. A mimo to legendy solidarności ciągneły do nich jak do miodu.

  Czyli notoryczna nieumiejętność oddzielenia ziarna od plew. To po kiego grzyba nam takie legendy? Ci ludzie są nieuleczalnie naiwni. To samo może dotyczyć ich rodzin.

 17. Kibic said

  Zacny Panie Gajowy,

  Dlaczego literke „u” zastepuje Pan gwiazdka „*” ?
  Dlaczego ???

 18. hawo said

  ad 16

  dobrze powiedziane

 19. Marucha said

  Re 17:
  Żeby mnie p. JO(nes) nie zabanował w gajówce 🙂

 20. Greg said

  Re 7:
  O ile nie jestem członkiem smoleńskiej sekty (choć byłem), to kurcze wydaje mi się, że nie ma też co na siłę bronić dobrych intencji Rosjan. Tak bardzo „lubili” ten proamerykański obóz przy prezydencje LK, że nie zdziwiłbym się, jak oni te ciała do trumien nakładali łopatą, tak żeby w każdej było mniej więcej po równo. Trochę szkoda, że tak wyszło… A to że był zamach, to ja nie mam wątpliwości, tylko że różnica pomiędzy mną, a sektą smoleńską jest taka, że oni uważają to za zamach na Polskę, a wg mnie było to ukręcenie głowy małemu NATO-wskiemu pieskowi, który zajadle szczekał na ruskich. Tak to czasem bywa – jak się wywołuje wojnę, to czasem trzeba się liczyć, że można ją również przegrać – a to nie Putin wypowiedział nam wojnę, tylko LK wypowiedział polityczną wojnę jemu. Jak jeden pan napuszcza małego pieska na drugiego pana, to ten drugi pan może się kiedyś wkurzyć, złapać tego pieska, urwać mu głowę i powiedzieć, że piesek był pijany i położył się na torach. A tym bardziej, że zobaczył, że temu pierwszemu panu już nie zależy na tym piesku aż tak mocno (Obierak Banana oświadczył 17 września, że wycofuje się z projektu tarczy). Faktem jest również to, że na jego biurku leżał aneks do raportu WSI, który był dwa razy grubszy, niż sam aneks – a wybory prezydenckie się zbliżały i trzeba było się zaopatrzyć w dobre argumenty… Pewne środowiska bały się, że LK może ich pogrążyć, więc trzeba to było jakoś rozegrać. A że Rosjanie może też widzieli w tym interes (może okazja, aby odbudować to, co kiedyś stracili), to skończyło się tak, jak skończyło. W sumie ja za tym nie płaczę, bo jak patrzę na Izrael i zachód, to 100 razy bardziej wolę być bliżej Rosji.

 21. Marucha said

  Re 16:
  To ciekawy punkt widzenia.
  Nie tak dawno zadałem pytanie, czy chcielibyśmy mieć w rządzie ludzi może i zacnych, ale naiwnych…

 22. 166 bojkot TVN said

  21/Maruha
  166 jednak woli mieć zacnych i naiwnych niż cwaną mafię morderców

 23. Greg said

  Bełkotka, dla Ciebie specjalnie sformułujemy inaczej pytanie:

  Czy bylibyśmy zadowoleni z rządzących, którzy są zacni, acz naiwni?

  A jak bym miał do wyboru tylko dżumę albo cholerę, to może tak jak sygnalizujesz – byłoby to warte przemyślenia.

 24. zerohero said

  Re 22

  A ja wolę mieć zacnych i mądrych. I po co takie przekomarzanki?

  Gdzieś widziałem taki argument: czemu jesteś przeciw emigracji do Polski obywateli narodowości X? Wolisz profesora X czy Polaka złodzieja i gwalciciela? No, wolę profesora. I co z tego?

  Z resztą zacni a naiwni nie są w stanie samodzielnie działać nawet przez 10 sekund, więc argument Bojkota166 jest abstrakcją jeszcze wyższego rzędu niż ci profesorowie nardowości X.

  Tak mówił prezydent Wilson jakiś czas po zgodzie na powstanie FED:

  „Niechcący zrujnowałem swój kraj (…) Nasz wielki przemysłowy naród jest kontrolowany przez swój system kredytu. System, spoczywający w prywatnych rękach (…) Rozwój narodu i cała nasza działalność, jest w rękach kilku osób (…) Staliśmy się jednym z najgorzej rządzonych, jednym z najbardziej kompletnie kontrolowanych i zdominowanych rządów w cywilizowanym świecie. Nie rządem, dysponującym wolnością słowa, nie rządem z przekonania i głosów większości. Za to rządem opinii i przymusu kilku dominujących ludzi.”

  Załóżmy, że zrobił to z głupoty (bierzmy poprawkę, że dużo od niego wymagamy i to jest głupiec wśród elity a nie idiota). Co to zmienia dla obywateli?

  PS.

  szukalem dokładniejszego cytatu w sieci, np. na wikiquotes. Interesująco opisano hasło w W.Wilson na wikipedii:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Woodrow_Wilson
  druga – Federal Reserve Act – pozwalała na bardziej elastyczne gospodarowanie skarbem państwa

  Albo to pisał młody wiki-idiota zindoktrynowany na studiach ekonomicznych albo agencja PR.

  Ciekawie też wygląda dyskujsa na wikiqute angielskiej: http://en.wikiquote.org/wiki/Talk:Woodrow_Wilson

  Nagminni usuwacze tekstu stwierdzą, że tekst jest zmyślony, nawet gdy poda im się dokładne źródło.

 25. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 26. Rysio said

  Nasza PISiura się odezwała..

  🙂

 27. MMwI said

  Marucha ma rację.pzdrawiam

 28. Alba said

  # 15
  „Co za koszmar. Gdzie my zyjemy. Czemu zawdzieczamy takie upodlenie? Czemu…???”

  To nie koszmar. To rzeczywistosc w judeopolonii i na swiecie ktora sami sobie zawdzieczamy bo jestesmy durnie.
  Ach czemu? – nie pojdziemy do lustra zobaczyc winnowajce i przekonac sie na wlasne oczy!

  Rodziny nie otwieraly trumien? Czy ktoras probowala? Teraz obarczaja wina innych. O ile byl zakaz to nalezalo go olac lub wytoczyc proces tym co wydali taki zakaz. Nikt tego nie zrobil? Dlaczego? Lenistwo czy strach?

 29. Mietek said

  Nie czytałem, ani artykułu, ani komentarzy. Bo nie jestem inteligentem, wolę postać Kiepskiego z serialu tv. Pomimo wszystko wiem czemu służy to uroczysko.

  Paplaninie.

  I dlatego w tym temacie jest najwięcej wpisów. Błędy. Cudze. To nas rajcuje. Nieprawdaż? Pochówki, pogrzeby – nekrofilia. I jakoś jeszcze, nie będę się wysilał.

  Polityczna głupota łykana jak ziarno owsa… przecież tuczy.

 30. Ad.21
  Czy może chodzi o takich zacnych? No i naiwnych?

  Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%E2%80%93-lekcja-5/

  Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/na-wawel-za-kladzenie-podwalin-pod-budowe-panstwa-zydowskiego-na-ziemiach-polskich/

  Naiwni to są ci co wierzą, że niby zacni i niby naiwni.

 31. 166 bojkot TVN said

  30/JB
  Dlaczego zacnych i naiwnych poszukuje pan w PiS? tam są cwani i zupełnie nie-naiwni.
  Mówiąc o naiwnych 166 miało na myśli ludzi, którzy wcześniej nie byli politykami, ani urzędnikami. Ot coś jak działacze LPR, albo Samoobrony

 32. A to nowość u 166.
  Czyli działają świadomie i celowo w interesie Izraela?
  I na takich 166 tu nam ludzi nagania?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: