Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wirus Flame, stworzony przez rząd USA, może zniszczyć kluczową infrastrukturę.

Posted by Marucha w dniu 2012-09-29 (Sobota)

Naturalnews.com, tłumaczenie: Pleki
21.06.2012

Niektórzy naukowcy chcieliby, aby broń nuklearna nigdy nie została wynaleziona. Teraz, niektórzy mówią to samo o cyberbroni, o rozwijanej nowej formie “walki” nakierowanej na osłabienie bądź zniszczenie infrastruktury komputerowej.

Jednym z nich jest Eugene Kasperski, jego laboratorium komputerowe odkryło, najprawdopodobniej stworzony przez USA i Izrael, wirus Flame, który został użyty do zaatakowania komputerów w Iranie i w innych miejscach. Kasperski twierdzi, iż powinien zostać podjęty natychmiastowy światowy wysiłek w celu zatrzymania tego co nazywa “Cyber terroryzmem”.

“To nie jest cyber wojna, to cyber terroryzm i obawiam się, że to jest dopiero początek gry[…] Obawiam się, że będzie to koniec świata jaki znamy” powiedział ostatnio reporterom na konferencji cyber bezpieczeństwa w Tel Awiwie. “Uwierzcie mi, jestem przerażony.”

NaturalNews.com raportowało wcześniej, że laboratorium Kasperskiego wierzy, iż rozwój wirusa Flame jest połączony z wirusem Stuxnet, który także został użyty przeciwko Iranowi w ataku wycelowanym w rzekomą infrastrukturę nuklearną w 2010 roku.

“Jesteśmy pewni na 100%, że zespoły odpowiedzialne za rozwój Flame i Stuxnet pracują razem” powiedział Roel Schouwenberg, główny analityk w wywodzącym się z Rosji Kaspersky Lab, na konferencji prasowej. “Fakt, iż zespól pracujący nad wirusem Flame dzielił kod źródłowy z grupą odpowiedzialną za Stuxnet pokazuje, że zespoły przynajmniej raz ze sobą współpracowały.”

“Wierzyliśmy, że te dwa zespoły miały dostęp do wspólnych źródeł, co nie wskazuje na współpracę,” kontynuował Schouwenberg  w wywiadzie dla ABC News. “Jednak wszystko wskazuje na to, że zespół odpowiedzialny za Stuxnet używał początkowo kodu Flame, aby rozruszać projekt. To udowadnia współpracę i podnosi kooperację między tymi zespołami na całkowicie nowy poziom.”

Kilka narodów jest zdolnych do stworzenia niezwykle groźnych wirusów

Przez kilka ostatnich miesięcy amerykańscy oficjele stali się bardziej szczerzy nt. pracy wykonanej przez USA i Izrael przy projektowaniu Stuxnet’a, który, z wielkim powodzeniem został użyty przeciwko irańskim zakładom wzbogacania paliwa nuklearnego Natanz. Choć Teheran temu zaprzecza, Tel Awiw i Waszyngton twierdzą, iż islamska republika rozwija broń nuklearną.

Eksperci ds. bezpieczeństwa twierdzą, iż wirus Flame jest jednym z najbardziej wyrafinowanych złośliwym programem (malicious software – malware) jaki został do tej pory odkryty. Wiele firm do tej pory bada ten wirus, większość ekspertów wierzy, że został on zaprojetowany aby celowo infekować systemy komputerowe w Iranie i w konkurencyjnych reżimach na Bliskim Wschodzie.

USA, Wielka Brytania, Izrael, Rosja, Chiny i prawdopodobnie Indie, Rumunia i Japonia są to kraje zdolne do stworzenia tego rodzaju złożonego oprogramowania, twierdzi Kasperski. Jednak nie zdradza, który, jego zdaniem, stoi za stworzeniem wirusa Flame.

Kiedy został spytany, czy wierzy, że Izrael jest częścią rozwiązania albo czy stoi za problemem intensyfikacji cyber wojny, powiedział “Obydwa”.

“Flame jest ekstremalnie skomplikowany, ale myślę, że wiele krajów może zrobić taki sam lub bardzo podobny wirus, nawet kraje, które na razie nie mają wystarczająco dużo ekspertów. Mogą zatrudnić inżynierów, porwać ich, lub zatrudnić hakerów,” powiedział.

„Cyber wojna – cyber terroryzm – wzrasta”, dodał.

“Te pomysły rozprzestrzeniają się zbyt szybko. Ten cyber bumerang może wrócić do ciebie,” powiedział.

Ekspert ds. bezpieczeństwa zauważył, że rządy muszą współpracować aby zatrzymać ten rodzaj ataków, które wystąpiły w infrastrukturze komputerowej kilku krajów, tak samo jak współpracowały przeciwko rozprzestrzenianiu się broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej. Systemy operacyjne powinny zostać przeprojektowane, stwierdził.

Na świecie może być więcej niezwykle groźnych wirusów

“Oprogramowanie, które zarządza systemami przemysłowymi, transportem, sieciami energetycznymi lub ruchem powietrznym musi być oparte na bezpiecznych systemach operacyjnych. Zapomnij o Microsoft, Linux, Unix” – które są używane w USA i na Zachodzie do zarządzania elektrowniami, zakładami uzdatniania wody, itp., powiedział Kasperski.

Stwierdził, że to jedyny sposób na zabezpieczenie infrastruktury komputerowej przed atakami i sabotażami.

Ekspert powiedział, że najprawdopodobniej inne, bardziej niebezpieczne i niezwykle groźne wirusy, mogą być już stworzone, ponieważ programy malware takie jak Stuxnet i Flame mają określony żywot.

“To całkiem logiczne, że są już zaprojektowane nowe cyber bronie i może niektóre komputery są nimi zainfekowane,” powiedział, jak podaje Reuter.

Minister Obrony Narodowej Izraela Ehud Barak był także obecny na konferencji i zgodził się, że międzynarodowa kooperacja jest potrzebna aby zapobiegać cyber zagrożeniom.

Powiedział “Zniszczenia, przed jakimi możesz się obronić, przy podjęciu właściwej obrony, mogą być więcej warte niż te osiągnięte poprzez atak, niemniej istnieją obydwie możliwości”.

Na początku czerwca New York Times doniósł, iż Prezydent Obama rozkazał zintensyfikować atak na Iran po tym jak wirus przypadkowo wydostał się z zakładu Natanz, powołując się na operację cyber wojny zapoczątkowanej przez administrację George W. Bush’a o kodowej nazwie “Olympic Games”.

http://radtrap.wordpress.com

Komentarzy 5 do “Wirus Flame, stworzony przez rząd USA, może zniszczyć kluczową infrastrukturę.”

 1. zerohero said

  Zapomnij o Microsoft, Linux, Unix…

  Od razu pomyślałem, że to dobre rozwiązanie. Nawet w otwartoźródłowych unixach są luki, a część mogą świadomie zostawiać programiści „wolontariusze” na pensji służb. Ja bym zapomniał również o sprzęcie. Średnio rozwinięty i bogaty kraj z palcem w nosie może produkować procesory na poziomie sprzed 15 lat i napisać własny system operacyjny. Elektrownie atomowe działały 50 lat temu, Apollo latał, sondy kosmiczne działają często na 386. Da radę.

  Nie wszędzie potrzebne są potrzebne hipernowinki. Tylko do superkomputerów (bo jednak głupio używać superkomputera 1000 razy wolniejszego niż konkurent) i do zabawek – te wszystkie smartfony, konsole…zabawki. Przepustowe łącza, które transmitują głównie video…

 2. zerohero said

  …ale superkomputer w większości zastosowań można zamknąć w bunkrze i odciąć od sieci.

 3. Jolek said

  ““To nie jest cyber wojna, to cyber terroryzm i obawiam się, że to jest dopiero początek gry…..powiedział ostatnio reporterom na konferencji cyber bezpieczeństwa w Tel Awiwie. Uwierzcie mi, jestem przerażony.”
  “Minister Obrony Narodowej Izraela Ehud Barak był także obecny na konferencji i zgodził się…”

  To juz autentyczna parodia – konferencja bezpieczenstwa w Tel Aviv.
  To tak jakby urzadzac odczyty o uczciwosci w zlodziejskiej melinie : -)))

  Wszystkie wirusy jakie sie pojawiaja to robota wielkich fachowcow.
  Firmy sprzedajace tzw. programy antywirusowe robia fortuny identycznie jak wielka farmacja sprzedajaca szczepionki na wirusy z poprzednich sezonow ktore sie nigdy nie pojawia za naszego zycia.

  “Ekspert ds. bezpieczeństwa zauważył, że rządy muszą współpracować….”

  Przeciez usrael to produkuje i oplaca z podatkow obywateli.

  “…tak samo jak współpracowały przeciwko rozprzestrzenianiu się broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej….”

  To jest najlepszy przyklad. Trzeba tylko jeszcze dodac wojne z narkotykami i teroryzmem i bedzie komplet.

  “Na początku czerwca New York Times doniósł, iż Prezydent Obama rozkazał zintensyfikować atak na Iran po tym jak wirus przypadkowo wydostał się z zakładu Natanz….”

  Naturalnie. Za przypadkowe wydostanie sie wirusa, ktory zainstalowano Iranowi jako dywesje, odpowiedzialny jest sam Iran ktory nalezy zbombardowac.

  #2 …ale superkomputer w większości zastosowań można zamknąć w bunkrze i odciąć od sieci.”

  ..i ktorego nikt nie bedzie obslugiwac by nie stwarzac niebezpieczenstwa instalacji wirusa.
  Najlepiej taki superkomputer zabetonowac w bunkrze i nie tam sobie siedzi.

 4. zerohero said

  Re 2,3

  Mój post nr. 2 był powiązany z 1.

  Chodzi mi o to, że mimo doktryny samowystarczalności superkomputer można zbudować na komponentach dostarczonych przez wroga (tip top, krzyk techniki). Odcięcie od sieci spowoduje, że zaszyte w nim trojany stracą możliwość komunikowania się z centralą. Te małe cudenka potrafią niepostrzeżenie odbierać i nadawać słabe sygnały, więc bunkier jako siedziba jest wskazany. Brak działania online nie oznacza niemożności pracy z maszyną.

  i jesteś Pan urządzony. Kraj na własnym systemie, a tam gdzie nie dało się obejść bez importu, zabezpieczenia specjalne.

  I to można złamać, ale koszt włamu rośnie milion razy, bo oni tracą całą ofertę tajnych furtek z Windowsa itp.

 5. Kot Wasia said

  Jewish Officials meet Mahmoud Ahmadinejad in NYC Banned in USA,Israel on TV

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: