Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bez tematu (5 – 10.2012)

Posted by Marucha w dniu 2012-10-01 (poniedziałek)

Tutaj wpisujemy komentarze, jakie nie pasują nigdzie indziej.

Poprzednio ukazywały się tu:
https://marucha.wordpress.com/2012/09/13/bez-tematu-4-09-2012/

Gajowy Marucha

Odpowiedzi: 225 to “Bez tematu (5 – 10.2012)”

 1. Marucha said

  Z pewnym zaskoczeniem oznajmiam, iż po zaledwie kilku dniach od umieszczenia gajówki na witrynie Strony Patriotyczne, znalazła się ona na trzecim miejscu pod względem liczby wejść.
  http://patriotyczna.listastron.pl/

 2. Radosław37 said

  Gajówka zyskuje coraz więcej czytelników, tylko gratulować!!! Ludzie są zmęczeni medialną papką serwowaną przez peowsko-pisowską grandę.

 3. dtzkyyy said

  Gratulację!

 4. 166 bojkot TVN said

  1/
  Ho Ho! le sie staramy!

  Proszę skorygować oznaczenie – mamy od dziś październik czyli 5-10.2012

 5. 166 bojkot TVN said

  Od rana w TVP-Info trwa akcja dyskredytowania wczorajszego marszu przez takie tuzy intelektu jak Palikot, który z radością stwierdził, ze marsz wygrał o.Rydzyk, a przegrali Kaczyński i Ziobro. Cieszył się też że to nie Rydzyk będzie kandydatem na premiera.
  Panie Palikocie! A jak będzie?
  A poza tym to dlaczego dr Tadeusz Rydzyk nie może być premierem? Przecież ma polskie obywatelstwo i prawa większe niż JV Rostowski, kiedy prawem kaduka obejmował urząd ministra finansów w twoim rządzie w 2007 roku!

  Za pół godziny J.Kaczyński przedstawi kandydata na premiera.. Diana Rudnik zastanawia sie jaki to ma sens. A jaki sens miało utworzenie rządu cieni przez PO w 2005 roku?

  Nie zastanawia się dlaczego Kaczyński sam nie chce być premierem? Bo to jest pytanie.

 6. 166 bojkot TVN said

  Prof.Galiński, kandydat PiS na premiera wygłasza właśnie expose

 7. Radosław37 said

  Prof.Galiński w 1997 roku bez powodzenia brał udział w wyborach parlamentarnych z ramienia Unii Wolności. W ubiegłym roku został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Swój człowiek na swoim miejscu:):):)

 8. biscoter said

  Panie Gajowy polecam artykuł:
  http://www.bibula.com/?p=36852
  Pana profesora Bartyzela o patriotyzmie.

  Też zwróciłem na niego uwagę – admin

 9. Inkwizytor said

  Re: 7

  PO i PiSdzielce krzywdzy sobie nawzajem zrobic nie dadza :) BelkotkaTVN lata po Gajowce jak kot z pecherzem streczac patryotuf z PiS a to jak sie okazuje ta sama koszerbanda z Magdalenki uwiarygadniana przez Radio Miriam

 10. Brat Dioskur said

  Udek na premiera?Zajmijmy sie czyms rownie, a moze mniej -smiesznym….w Hongkongu pewien byznesmen zaoferowal 50 mln. euro smialkowi ,ktory odwazy sie odbic jego corke …. jej nowoposlubionej zonie(mezowi?) Nie podano ,ktora strona jest dominantna.

 11. 25godzina said

  @10
  Ty też przecież stręczysz „patryotuf”. Wystarczy, że ma dres z numerem 1916.

 12. Brat Dioskur said

  @11,
  Ewidentnie mylisz tafle z dnem ….tylko tak dalej a Gajowy otworzy dla ciebie „Kacik Bobasa”….

 13. 166 bojkot TVN said

  9/Inkwizytor
  Jak widać Arschloch Inkwizytor zawsze czujny, dba o obniżenie poziomu gajówki. Może napisz coś odkrywczego, bo powtarzasz się jak stara sklerotyczna papuga.

 14. Inkwizytor said

  Boomchacha, dyskopolowcu jaki masz dresik, rok zalozenia waszego lewackiego klubiku 2008 ? bo o chodzenie do pracy w garniaturze ciebie nie podejrzewam konfituro :)

 15. Inkwizytor said

  Belkotka a ja ciebie nazwe z rosyjska Mudak :)

 16. Maciej said

  Odnośnie budzenia Polski:

  Przyznam, że jestem poruszony wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego z chwilą gdy usłyszałem z ust byłego premiera, że Polacy są eksploatowani nie mogę wyjść z podziwu dla genialnej i celnej analizy tego wielkiego politycznego umysłu. Pozostaje spytać co takiego zmieniło się w spojrzeniu na polską rzeczywistość u Jarosława, że dostrzegł po 23 latach ten drobny, acz zasadny fakt. Jarosław z pewnością zajęty słuchaniem starszych i mądrzejszych nie miał czasu na realną ocenę sytuacji gospodarczej i społecznej po 1989 roku, teraz w wolnej chwili oceniając i swoje osiągnięcia polityczne ( bo przecież był u władzy ) mógł dojść do tego wnioski o eksploatacji polskiego narodu. Panie Jarosławie winszuje trafnej analizy … Jestem pełen podziwu ! Gratuluje i życzę kolejny postępów w informowaniu swojego elektoratu o stanie państwa i społeczeństwa polskiego.

 17. 166 bojkot TVN said

  http://blogmedia24.pl/node/60223

  Kredyt & Podatek: niewidzialne kajdany Niewolnictwa

  StefanDetko, pon., 01/10/2012 – 08:47

  Czy wiesz, że w starożytności Niewolnik miał zapewnione locum, odzienie, wyżywienie, opiekę lekarską, dzienną rację wina, a nawet sex i mógł się wykupić, gdyż posiadał Własność? A czy Ty możesz się wykupić instytucjom finansowym (o winie i seksie, za Twoją pracę Niewolnika 80%-go przymusu podatkowego, całkiem już zapominając)? Co naprawdę możesz nazwać swoją Własnością? Czy chcesz żyć w państwie, gdzie z jednej pensji możesz nie tylko utrzymać Rodzinę, ale i jeszcze posiadać Oszczędności, bez konieczności emigracji?
  (….)

 18. RomanK said

  Macieju,…piatka z sarkazmu:-)))) tak trzymac…..
  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

 19. Rysio said

  re 13. bojkotka – twoje największe „odkrywcze pisanie” to wrzeszczenie aby głosować na żydowski PIS.
  :(

 20. 166 bojkot TVN said

  19/Rysio
  Ty Arschlochu – podaj link gdzie 166 wrzeszczało, żeby głosować na żydowski PiS!

 21. Inkwizytor said

  Belkotka Mudaku, nie wypieraj sie. Streczylas i streczysz koszerPIS od rana do nocy.

 22. 166 bojkot TVN said

  Inkwizytor Arschlochu-Mudaku napisz wreszcie coś nie do 166

 23. Teresa said

  ks. Stanisław Małkowski – Wezwanie z Nieba – Krucjata Różancowa

 24. Inkwizytor said

  Belkotka na okreslenie ciebie jako Mudaka to ja mam copy right, nie kradnij pisiacka streczycielko :)

 25. Brat Dioskur said

  Moze cos ze swiata filmu.Kolejny przyklad pedadogicznej i edukacyjnej roli Hollywoodu.Nowa wersja Robin Hooda(Russel Crowe) jest oczywiscie do bolu poprawna ….i tak krzyzowiec Ryszard Lwie Serce jest wielkie beee natomiast jego brat Jan bez Ziemi przeszdl do obozu naszych „sk…synow”. Ni stad ni zowad Robin Hood zwraca uwage Ryszardowi ,ze opuscil Boga kiedy rozkazal wyrzanac wszystkich i wszystko po zdobyciu Akki.W rzeczywistosci krzyzowcy nie mogac rozroznic muzulmanow od zydow i …chrzescijan (wszyscy byli jednakowo ubrani) wycieli wszystkich,bez wyjatku.Na Dzialach Nawarony chyba pierwsze pojednanie z Niemcami a jest to rok 61’!Niemiecki oficer Wehrmachtu obiecuje Peckowi ,ze bedzie dobrze obchodzil sie z jencami ,bo ….nie wszyscy sa jak kapitanSS….Pozniej tenze kapitan torturuje rannego jenca ,patrzac z sadystycznym usmieszkiem na jego meki i w tym momencie w polu widzenia pojawia sie general Wehrmachtu,ktory wyzywa go od swin i kaze podac jencowi skopolamine.Jacy wiec tam nazisci ,tych bylo tyle co kot naplakal…

 26. Greg said

  Re 1. Panie Marucha, nie jestem pewien, ale te wejścia to są chyba wejścia w ciągu ostatniego tygodnia. Może wynikało to stąd, że wszyscy zobaczyli coś nowego na Pańskim blogu i zaczęli w to klikać, żeby zobaczyć, co to jest. Więc mam propozycję! Zaapelować do wszystkich gajówkowiczów, aby jeśli to możliwe – klikać w ten link codziennie, dzięki temu będziemy zawsze na górze i więcej nowych użytkowników pozyskamy dzięki nim.

 27. Greg said

  Proszę wejść sobie na stronę niepoprawnych, to sami zobaczycie jacy oni są cwani – pierwsze co rzuca się w oczy, to właśnie ten baner z wyciągniętą ręką wołający „no kliknij mnie proszę”…

 28. 166 bojkot TVN said

 29. Greg said

  Warto zobaczyć:
  http://argo.nowyekran.pl/post/75590,jeszcze-raz

  Ponoć powstało 2.5 tys. lat temu, a sprawdza się idealnie…

 30. Maria1 said

  Ad Teresa 23)

  Ks. Małkowski stał się guru sekty smoleńskiej, nazywa tragedię smoleńską drugim Katyniem, co jest historycznym nadużyciem (kłamstwem) i wyraźnym polityczny stręczycielstwem na rzecz tych samych układów, które wepchnęły Polskę pod walec globalistów:
  Solidarni 2010 -Smoleńsk to drugi Katyń – Ks. Stanisław Małkowski: http://www.youtube.com/watch?v=iV0tSHJ9HwM

  Ks. Stanisław Małkowski zachęca do podpisywania petycji do Białego Domu.
  Smoleńsk w Białym Domu: http://www.youtube.com/watch?v=q–tvVwwIXw&feature=relmfu

  Wnioski Reeda z rozdz. o „protokołach” są przerażające:
  „Protokóły są jeszcze jednym ogniwem wydłużającego się łańcucha dowodów. Konspiracja w celu zdominowania świata przez utworzenie zniewolonych państw jest faktem, którego nie można powstrzymać, ani usunąć; siłą bezwładności musi się posuwać ku spełnieniu lub ku fiasku. Okres, w którym nastąpi rozwiązanie, w obu wypadkach będzie równie katastrofalny dla jego świadków.”

  Zupełnie jak w „Ostrzeżeniu” i u ks. Skwarczyńskiego! Jestem załamana, na nic nasze modły: „gdy Hiszpanie modlili się w swych kościołach o oddalenie nawały muzułmańskiej, żydzi mieszkający w Hiszpanii otworzyli arabskim najeźdźcom bramy miast!
  Zawsze tak robili, u nas z radością witali moskiewskich „wybawicieli”. Ciekawe kogo teraz na nas napuszczą, żeby nas zniszczyć cudzymi rękami? A może naszymi, naszych partyjnych narodowców , wyprowadzających naród na ulice (marsze, protesty, manifestacje, strajki) Maria Flis

 31. Marucha said

  Re 30:
  Ks. Stanisław Małkowski zachęca do podpisywania petycji do Białego Domu.

  Nasz dobry ksiądz Małkowski wydaje się nie mieć żadnego kontaktu ani z rzeczywistością, ani z rozsądkiem. Żenada.

 32. z bloga prof.M.Dakowskiego said

  Lista 1706 Agentów SB na stanowiskach publicznych Drukuj Email
  Wpisał: Nowak
  02.10.2012.

  Lista 1706 Agentów SB na stanowiskach publicznych

  [dla porządku, może ktoś znajdzie znajomego. MD]

  (Tu kolejna lista – druga) http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=170:lista&catid=34:zrdowie&Itemid=56

  Raportnowaka.pl przekazał w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej wykaz 1706 osób wykonujących obecnie funkcje publiczne, które zgodnie z ustawą z dnia 18 października 2006 roku, o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990, złożyły za pośrednictwem różnych organów do Biura Lustracyjnego IPN „pozytywne” oświadczenia lustracyjne.
  Kolejno: Nazwisko, imię, rok urodzenia, imię ojca, punkt art. 4 ww ustawy, nazwa organu, który nadesłał oświadczenie lustracyjne, funkcja z tytułu której albo ubiegania się o którą zostało złożone oświadczenie lustracyjne

  1. ADAMCZYK ANDRZEJ MAREK; Bogdan; 1959; 24a; Komenda Główna Straży Granicznej; zastępca dyrektora
  2. ADAMCZYK KRZYSZTOF; Stefan; 1950; 17; Mazowiecki Urząd Wojewódzki; wójt
  3. ADAMCZYK RYSZARD; Marian; 1957; 37; Mazowiecki Urząd Wojewódzki; zarządca państwowych magazynów usługowych
  4. ADAMCZYK DARIUSZ; Józef; 1960; 45; Mazowiecki Kurator Oświaty; dyrektor szkoły
  5. ADAMCZYK BOGUSŁAW; Kazimierz; 1957; 54,47; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy, radca prawny
  6. ADAMCZYK ROMAN; Władysław; 1949; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  7. ADAMEK EDWARD; Bogdan; 1967; 17; Śląski Urząd Wojewódzki; radny
  8. ADAMIEC LESZEK, Henryk; 1956; 11; MSZ; członek służby zagranicznej
  9. ADAMIEC BAZYL, Paweł; 1950; 17; Warmińsko-Mazurski Urząd Woj.; radny
  10. AKSAMIT HENRYK, Jan; 1955; 26; Urząd Komisji Nadzoru finansowego; naczelnik
  11. ALEKSANDROWICZ STANISŁAWA; Bolesław, 1937; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  12. ALEKSIUK MIKOŁAJ, Wiktor; 1946; 17; Podlaski Urząd Wojewódzki; radny
  13. AMBROZIAK ANDRZEJ, Kazimierz; 1961; 46; Mazowiecki Kurator Oświaty; dyrektor szkoły
  14. ANDERS PRZEMYSŁAW, Brunon; 1941; 47; OIRP Gdańsk; radca prawny
  15. ANDLER ZBIGNIEW, Zbigniew; 1959; 47; OIRP Poznań; radca prawny
  16. ANDRZEJEWSKI BOLESŁAW, Kazimierz; 1946; 44c; Politechnika Koszalińska; dyrektor instytutu
  17. ANTECKI JANUSZ, Mieczysław; 1959; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  18. ANTONIEWICZ PRZEMYSŁAW; Jerzy; 1951; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  19. ARABSKI JANUSZ; Zygmunt; 1939; 44c; Uniwersytet Śląski; dyrektor instytutu
  20. ARMKNEITCHT WOJCIECH JERZY; Józef; 1951; 47; OIRP Gdańsk; radca prawny
  21. AUGUST DOROTA; Adam; 1962; 45; Mazowiecki Kurator Oświaty; dyrektor szkoły
  22. AUGUSTOWSKA MAŁGORZATA, Henryk; 1961; 45; Mazowiecki Kurator Oświaty; dyrektor szkoły
  23. AUSTEN PIOTR; Gerhard; 1940; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  24. AZAREWICZ STANISŁAW; Władysław; 1949; 17; Dolnośląski Urząd Woj.; radny
  25. BABIARZ STEFAN, Ludwik; 1951; 14; Krajowa Rada Sądownictwa; sędzia
  26. BADEJA KRZYSZTOF, Marian; 1960; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  27. BADOWSKI SŁAWOMIR, Józef; 1946; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  28. BAGIŃSKI WALDEMAR, Eugeniusz; 1948; 47; OIRP Kraków; radca prawny
  29. BAGIŃSKI LESZEK, Eugeniusz; 1953; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  30. BAJ ZDZISŁAW, Kazimierz; 1955; 17; Lubelski Urząd Wojewódzki; radny
  31. BALAS JAN GRZEGORZ, Franciszek; 1954; 47; OIRP Wałbrzych; radca prawny
  32. BALCERAK JERZY, Stanisław; 1935; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  33. BALCERZAK HENRYKA, Czesław; 1960; 40; Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  34. BALCERZAK IRENEUSZ, Józef; 1952; 47; OIRP Łódź; radca prawny
  35. BANACH KRZYSZTOF, Edward; 1924; 40; Pomorski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  36. BANACHOWICZ RYSZARD, Karol; 1949; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  37. BANASIAK BOLESŁAW, Władysław, 1932; 47; OIRP Poznań; radca prawny
  38. BANAŚ WŁADYSŁAW, Michał; 1927; 17; Podkarpacki Urząd Wojewódzki; radny
  39. BANAŚ ZDZISŁAW, Czesław; 1957; 17; Śląski Urząd Wojewódzki; burmistrz
  40. BANIAK JAN, Kazimierz; 1958; 17; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; radny
  41. BARA ARTUR, Bronisław; 1961; 17; Lubelski Urząd Wojewódzki; radny
  42. BARABASZ EUGENIUSZ, Henryk; 1955; 17; Wielkopolski Urząd Woj.; radny
  43. BARANOWSKI WALDEMAR, Bronisław; 1957; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  44. BARANOWSKI MAREK, Eugeniusz; 1950; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  45. BARANOWSKI MAREK, Zacheusz; 1955; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  46. BARAŃSKI HENRYK STEFAN, Stefan; 1944; 17; Wojewoda Świętokrzyski; wójt
  47. BARCZAK ANDRZEJ, Franciszek; 1946; 44c; Politechnika Poznańska; dyrektor instytutu
  48. BARCZYŃSKI JÓZEF, Stanisław; 1957; 17; Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki; radny
  49. BARTKOWIAK RYSZARD, Stanisław; 1948; 40; Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  50. BARTŁOMIEJUS MAREK, Jerzy; 1967; 17; Kujawsko – Pomorski Urząd wojewódzki; radny
  51. BARTMAN MIECZYSŁAW, Stanisław; 1958; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  52. BARTODZIEJ GERHARD, Franciszek; 1941; 40; Opolski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  53. BARTOSIK ROBERT, Józef; 1949; 22; NIK; kontroler NIK
  54. BARUCKI TADEUSZ, Mieczysław; 1951; 17; Łódzki Urząd Wojewódzki; radny
  55. BARYLAK JERZY, Jan; 1956; 17; Łódzki Urząd Wojewódzki; radny
  56. BAZAN KRZYSZTOF, Eugeniusz; 1958; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  57. BAZYDŁO AGNIESZKA; Zbigniew; 1970; 45; Mazowiecki Kurator Oświaty; dyrektor szkoły
  58. BAZYLAK BOGUSŁAW, Karol; 1955; 24b; Lubuski Urząd Wojewódzki; komendant placówki straży granicznej
  59. BAZYLCZAK BOGDAN, Jan; 1953; 47; OIRP Wałbrzych; radca prawny
  60. BĄK KRZYSZTOF, Stanisław; 1955; 24b; Świętokrzyski Urząd Wojewódzki; powiatowy lekarz weterynarii
  61. BĄK EDWARD, Antoni; 1939; 47; OIRP Wałbrzych; radca prawny
  62. BĄK ANDRZEJ, Czesław; 1952; 17; Urząd Gminy Wapno; wójt
  63. BEBAK MARIA JADWIGA; Wojciech; 1938; 47; OIRP Zielona Góra; adwokat
  64. BECKER ALBERT, Bronisław; 1941; 47; OIRP Bydgoszcz; radca prawny
  65. BEDKA KRZYSTOF, Marian; ur. 1960; 47; OIRP Opole; radca prawny
  66. BEDNAREK JERZY ZYGMUNT, Adam; 1956; 17; Pomorski Urząd Woj.; radny
  67. BEDNARSKA, JOLANTA, Jerzy, 1949, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  68. BEDNARZ, ARKADIUSZ, Bolesław, 1961, 47, OIPR Wrocław, radca prawny
  69. BEFINGER, RYSZARD, Kazimierz, 1951, 17, Mazowiecki Urząd Woj., radny
  70. BEGIERSKI, LECH, Stanisław, 1952, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  71. BEGOL, JAROSŁAW, Gabriel, 1955, 24b, Lubuski Urząd Wojewódzki, zastępca wojewódzkiego inspektora
  72. BEHR, KAZIMIERA, Leon, 1942, 40, Pomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  73. BEJTAN, WACŁAW, Mieczysław, 1958, 30, Prezes Rady Ministrów, wicedyrektor departamentu ZUS
  74. BEKSIŃSKI, JAN, Czesław, 1948, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, protektor
  75. BELI, JACEK, Leonard, 1967, 47, OIPR Warszawa, radca prawny
  76. BELKA, LESZEK, Leon, 1960, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  77. BEREDA, TADEUSZ, Stanisław, 1956, 24a, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta stołecznego policji
  78. BERNYŚ, MAREK, Józef, 1952, 45, Kuratorium Oświaty Kielce, dyrektor szkoły
  79. BETCHER, ANDRZEJ, Bronisław, 1948, 47, ORA Łódź, adwokat
  80. BETLEJEWSKI, MAREK, Jacek, 1966, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  81. BIAŁAS, KAZIMIERZ, Wincenty, 1944, 40, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  82. BIAŁKOWSKI, EDWARD, Stefan, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  83. BIAŁOKOZOWICZ, MIROSŁAW, Grzegorz, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  84. BIAŁOPIOTROWICZ, LEOKADIA, Jan, 1922, 47, ORA Warszawa, adwokat
  85. BIEDECKI, KAROL, Karol, 1943, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  86. BIEGAŃSKI, ZBIGNIEW, Kazimierz, 1958, 45, Kuratorium Oświaty Olsztyn, dyrektor szkoły
  87. BIELAN, HENRYK, Wiktor, 1951, 40, Pomorski Urząd Wojewódzki, art. 4 pkt 40
  88. BIELAŃSKI, RYSZARD, Eugeniusz, 1945, 40, Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  89. BIELAWSKI, KRZYSZTOF, Alfred, 1963, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  90. BIELECKI, ZYGMUNT, Józef, 1954, 47, OIPR Warszawa, radca prawny
  91. BIENIEK, IRENEUSZ, Zbigniew, 1963, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  92. BIENIEK, MIROSŁAW, Zenon, 1964, 24B, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta
  93. BIEREG, JERZY, Borys, 1951, 40, Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  94. BIERNACKI, ROMAN, Stefan, 1961, 24b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, komendant straży granicznej
  95. BIGDA-PISAREK, ELŻBIETA, Bolesław, 1956, 47, OIPR Opole, radca prawny
  96. BIK, ARTUR, Antoni, 1965, 24b, Straż Graniczna, naczelnik
  97. BINIAŚ, ANNA, Stanisław, 1954, 24b, Pomorski Urząd Woj., zastępca naczelnika
  98. BIŃCZYCKI, JERZY, Tadeusz, 1932, 17, ORA Łódź, adwokat
  99. BIŃKOWSKI, ADAM, Jan, 1950, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  100. BIS, HENRYK, Lucjan, 1961, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  101. BISKUPSKA, GRAŻYNA, Józef, 1956, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  102. BISKUPSKI, KRZYSZTOF, Zbigniew, 1945, 40, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, prezes spółki
  103. BIZIEWSKI, JERZY, Henryk, 1955, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  104. BLECH, JAROSŁAW, Julian, 1961, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  105. BŁACHNIO, ROMAN, Stanisław, 1964, 54, Min. Obrony Narod., żołnierz zawod.

  106. BŁACHOWIAK, ADAM, Stanisław, 1955, 17, Wielkopolski Urząd Woj., radny
  107, BŁASZCZĘĆ, JÓZEF, Stanisław, 1946, 24b, Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju Wsi, naczelnik
  108. BŁASZCZYK, RYSZARD, Jan, 1950, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  109. BŁASZCZYK, JERZY, Edward, 1956, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  110. BŁASZCZYK, GRZEGORZ, Stefan, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  111. BŁASZKIEWICZ, STANISŁAW, Stanisław, 1947, 40, Śląski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  112. BOBROWICZ, ROBERT, Benedykt, 1968, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  113. BOCHENEK, ZBIGNIEW, Stanisław, 1968, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  114. BOCHNIAK, DARIUSZ, Stanisław, 1965, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  115. BOĆ, WIESŁAW, Józef, 1947, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  116. BODASZEWSKI, ANDRZEJ, Ignacy, 1961, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  117. BODZIONY, TADEUSZ, Józef, 1953, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  118. BOGACKI, DARIUSZ, Władysław, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  119. BOGDANOWICZ, FELIKS, Piotr, 1953, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  120. BOGUSZ, WŁADYSŁAW, Piotr, 1948, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  121. BOHDANOWICZ, JAN, Czesław, 1949, 24B, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, zastępca naczelnika
  122. BOJANOWICZ, JERZY, Wacław, 1959, 17, Świętokrzyski Urząd Woj., radny
  123. BOJANOWICZ, BOGUSŁAW, Ryszard, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  124. BOJANOWSKI, LONGIN, Bogdan, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  125. BOJARSKI, JANUSZ, Tadeusz, 1956, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  126. BONA, PIOTR, Zenon, 1965, 24b, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta oddziału straży granicznej
  127. BONI, MICHAŁ, Władysław, 1954, 3, Prezes Rady Ministrów, sekretarz stanu
  128. BONIKOWSKI, MARK, Stanisław, 1948, 47, ORA Olsztyn, adwokat
  129. BONIKOWSKA, DANUTA, Józef, 1954, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  130. BORECKI, BOGDAN, Henryk, 1962, 30, Prezes Rady Ministrów, zastępca dyrektora oddziału wojewódzkiego ZUS
  131. BOREK, STANISŁAW, Edward, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  132. BORKUSZ, STANISŁAW, Mikołaj, 1933, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  133. BOROŃ, HENRYK, Michał, 1952, 24b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, powiatowy lekarz weterynarii
  134. BOROWICZ, ZBIGNIEW, Marian, 1946, 17, Mazowiecki Urząd Woj., radny
  135. BOROWICZ, JOLANTA, Wincenty, 1948, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  136. BOROWIK, ZYGMUNT, Zenon, 1947, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  137. BOROWSKI, ZBIGNIEW, Józef, 1954, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  138. BOROWSKI, ZBIGNIEW, Henryk, 1962, 24b, Podlaski Urząd Wojewódzki, powiatowy lekarz weterynarii
  139. BORÓWKA, RYSZARD, Teodor, 1949, 44b, Uniwersytet Szczeciński, dziekan
  140. BORYSEWICZ, ZBIGNIEW, Stanisław, 1956, 54, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, żołnierz zawodowy
  141. BORZEWSKI, JERZY, Stanisław, 1935, 17, Mazowiecki Urząd Woj. radny
  142. BORZOŁ, TADEUSZ, Stanisław, 1956, 44c, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, zastępca dyrektora instytutu
  143. BOSIACKI, ZYGJMUNT, Zdzisław, 1946, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  144. BRACHFOGIEL, PIOTR, Bogdan, 1958, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  145. BRAITER, ANDRZEJ, Bronisław, 1962, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  146. BRANDYS, GABRIELA, Władysław, 1932, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  147. BRANNY URBAŃSKA, EWA, Paweł, 1930, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  148. BRAŃSKI, JERZY, Stefan, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  149. BREDLOWSKI, ZDZISŁAW, Adam, 1950, 17, Mazowiecki Urząd Woj., wójt
  150. BRENDA, AGNIESZKA, Jan, 1954, 34, Regionalna Izba Obrachunkowa Warszawa, inspektor do spraw kontroli
  151. BREWCZYŃSKI, ZBIGNIEW, Janusz, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  152. BRODOWSKI, TADEUSZ, Henryk, 1961, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  153. BRODZKI, WOJCIECH, Artur, 1960, 45, Kurat. Oświaty Katowice, dyr. szkoły
  154. BROMEK, LECH, Stanisław, 1954, 39, Min.Skarbu Państwa, członek zarządu
  155. BRONISZEWSKI, ANDRZEJ, Ignacy, 1955, 17, Lubuski Urząd Woj., radny
  156. BRYSKA, MIROSŁAW, Kazimierz, 1957, 39, Min. Skarbu Państwa, członek zarz.
  157. BRZEZIŃSKI, HENRYK, Józef, 1949, 47, OIRP Zielona Góra, radca prawny
  158. BRZEZAŃSKI, MARIUSZ, Józef, 1963, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  159. BRZOZOWSKI, JAN, Antoni, 1945, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  160. BRZOZOWSKI, STEFAN, Tadeusz, 1947, 32, Rada Gm. Świdnica, sekr. gminy
  161. BUBAK, MARIAN, Franciszek, 1949, 47, OIRP Opole, adwokat
  162. BUBNOWSKI, MAREK, Franciszek, 1963, 17, Dolnośląski Urząd Woj., radny
  163. BUCHOLSKI, MAREK, Andrzej, 1948, 47, OIRP Zielona Góra, radca prawny
  164. BUCZAK , LECHOSŁAW, Bogusław, 1963, 40, Śląski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  165. BUCZAK , EDWRAD, Jan, 1962, 45, Podkarpacki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  166. BUCZEK, IRENEUSZ, Stanisław, 1961, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  167. BUCZKOWSKI, GRZEGORZ, Teofil, 1942, 40, Podlaski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  168. BUDKOWSKI, MIROSŁAW, Maciej, 1965, 24a, Komenda Główna Straży Granicznej, naczelnik
  169. BUDYN, ROMAN, Władysław, 1926, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  170. BUDZIAK, BOGUSŁAW, Tadeusz, 1966, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  171. BUDZYŃSKI, LESZEK, Władysław, 1955, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  172. BUGALSKI, ANDRZEJ, Tadeusz, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  173. BUGLA, MAREK, Paweł, 1965, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  174. BUJACZ, TADEUSZ, Stanisław, 1944, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  175. BUJAKIEWICZ, JERZY, Wacław, 1949, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  176. BUKŁACHA, LUIZA KAZIMIERA, Czesław, 1956, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radna
  177. BUKOWSKI, WIKTOR, Edward, 1964, 44b, Politechnika Rzeszowska, prodziekan
  178. BURAK, MIROSŁAW, Władysław, 1956, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, burmistrz
  179. BURDA, ROMAN, Mieczysław, 1953, 40, Małopolski Urząd Wojewódzki, prezes spółki
  180. BURKIEWICZ, WIESŁAW, Bolesław, 1957, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  181. BURZYŃSKI, JÓZEF, Antoni, 1950, 48,47, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy, radca prawny
  182. BUSZ, ARTUR, Henryk, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  183. BUŚKO, JULIUSZ, Czesław, 1946, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  184. BUTKIEWICZ, HENRYK, Michał, 1941, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  185. BYKOWSKI, MAREK, Henryk, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  186. BYRT, ANDRZEJ JAN, Jan, 1949, 39, Min. Skarbu Państwa, członek zarządu
  187. BYTNIEWSKI, ADAM, Władysław, 1960, 17, Mazowiecki Urząd Woj., radny
  188. BŻDZIUCH, MIROSŁAW, Józef, 1960, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  189. CAŁUS, ANDRZEJ, Edmund, 1929, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  190. CHABROS, STANISŁAW, Jan, 1948, 39, Min. Skarbu Państwa, członek zarządu
  191. CHAŁACZKIEWICZ, ROMAN, Lubomir, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  192. CHEĆKO, MARCEL MARIAN, Edward, 1952, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  193. CHEŁSTOWSKI, ZYGMUNT, Edward, 1949, 12, Prezes Rady Ministrów, członek Komisji Nadzoru Finansowego
  194. CHMARA, BOLESŁAW, Wacław, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  195. CHMIELOWIEC, GRZEGORZ, Jan, 1962, 45, Podkarpacki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  196. CHMIELOWSKI, ZDZISŁAW, Teodor, 1930, 47, OIRP Kraków, radca prawny
  197. CHMURA, JÓZEF, Tadeusz, 1951, 17, Podkarpacki Kurator Oświaty, burmistrz
  198. CHMURA, WŁADYSŁAW, Jan, 1933, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  199. CHMURA, ADAM, Stanisław, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek zarządu
  200. CHOIŃSKI, IRENEUSZ, Jan, 1946, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  201. CHOJNACKI, JAN, Józef, 1948, 45, Kuratorium Oświaty Szczecin, dyr. szkoły
  202. CHOJNACKI, LECH, Tadeusz, 1948, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  203. CHOJNOWSKI, JAN MICHAŁ, Jan, 1961, 44C, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, kanclerz
  204. CHOMA, ROBERT, Adolf, 1963, 17, Podkarpacki Urząd Woj., prezydent miasta
  205. CHOMIŃSKI, ANDRZEJ, Józef, 1938, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  206. CHONIAWKO, TADEUSZ, Antoni, 1939, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  207. CHOSZCZYK, BONIFACY, Czesław, 1946, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  208. CHRÓL, ANDRZEJ, Jan, 1958, 47, Narodowy Bank Polski, główny specjalista
  209. CHRZANOWSKI, WIESŁAW, Zdzisław, 1968, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  210. CHWASTEK, ZBIGNIEW, Karol, 1956, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  211. CHYLIŃSKI, EUGENIUSZ, Stanisław, 1950, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  212. CIAPAŁA, JERZY, Jan, 1962, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  213. CIAPKA, ZDZISŁAW, Jan, 1956, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  214. CIAŚ-WAŻNY, KALIRTA, Henryk, 1961, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  215. CIBULLA, JAN, Klemens, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  216. CICHALEWSKI, ROBERT, Henryk, 1961, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  217. CIECHANOWSKA, WIESŁAW, Zygmunt, 1963, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  218. CIECIERSKA, KATARZYNA, Andrzej, 1968, 40, Podlaski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  219. CIELESZYŃSKA, URSZULA, Jan, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  220. CIEPIELEWSKI, BOGUSŁAW, Stanisław, 1949, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  221. CIEPLAK, ANDRZEJ, Józef, 1962, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  222. CIESIELCZYK, LEONARDA, Bronisław, 1947, 17, Wojewoda Wielkopolski, radna
  223. CIESIELSKI, EDWARD, Leon, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  224. CIESIELSKI, ZBIGNIEW, Władysław, 1932, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  225. CIEŚLA, ZBIGNIEW, Henryk, 1948, 34, Regionalna Izba Obrachunkowa, inspektor
  226. CIEŚLAK, EUGENIUSZ, Henryk, 1966, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  227. CIEŚLAK, RYSZARD, Karol, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  228. CIEŚLAK, JANUSZ, Tadeusz, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  229. CIEŚLIŃSKI, BOGUSŁAW, Stefan, 1939, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  230. CIRKOS, BOGDAN, Józef, 1962, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  231. CIUK, ANDRZEJ, Jan, 1949, 44c, Uniwersytet Opolski, dyrektor instytutu
  232. CIULA, KRZYSZTOF, Andrzej, 1962, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  233. CUPIAŁ, KAROL, Edward, 1941, 17, Śląski Urząd Woj., dyrektor instytutu
  234. CYBULSKI, KRZYSZTOF, Władysław, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  235. CZAJKA, MAREK, Kazimierz, 1948, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  236. CZAJKOWSKI, DARIUSZ, Antoni, 1964, 24a, Kom. Główna Policji, naczelnik
  237. CZAPLICKI, KRZYSZTOF, Grzegorz, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  238. CZAPLIŃSKI, MAREK, Władysław, 1940, 44c, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie , dyrektor instytutu
  239. CZAPOR, FRANCISZEK, Roman, 1964, 24b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, kierownik
  240. CZARKOWSKI, ZBIGNIEW, Jan, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  241. CZARNECKI, JACEK, Jerzy, 1958, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Woj., wójt
  242. CZARNECKI, WOJCIECH, Jan, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  243. CZARNECKI, JAN, Józef, 1940, 47, OIRP Zielona Góra, adwokat
  244. CZĄSTKIEWICZ, JAN, Wincenty, 1925, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  245. CZERWIŃSKA, DANUTA, Stanisław, 1951, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  246. CZERWIŃSKI, WITOLD, Wiesław, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  247. CZESZEJKO-SOCHACKI, MICHAŁ, Michał, 1961, 24a, Komenda Główna Policji, dyrektor
  248. CZUBAK, MIROSŁAW, Stanisław, 1958, 17, Mazowiecki Urząd Woj., radny
  249. CZYŻ, JÓZEF, Władysław, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  250. ĆWIEK, ZENON, Zenon, 1963, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  251. ĆWIK, JAN, Kazimierz, 1934, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  252. ĆWIKLIŃSKI, WALDEMAR, Kazimierz, 1954, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  253. ĆWIKOWSKA, BOŻENA, Henryk, 1950, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  254. DALKA, JERZY, Kazimierz, 1956, 30, Prezes Rady Ministrów, dyrektor oddziału ZUS
  255. DAMULEWICZ, JAN, Czesław, 1958, 47, Ministerstwo Spraw., notariusz
  256. DANIELAK, JERZY, Stanisław, 1959, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  257. DANIELCZYK, TADEUSZ, Stanisław, 1957, 45, Kuratorium Oświaty Olsztyn, dyrektor szkoły
  258. DANILUK, MAREK, Stanisław, 1952, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  259. DAŃDA, ZYGMUNT, Franciszek, 1951, 32, Rada Miejska Świątniki, skarbnik
  260. DAUTER, JACEK, Krzysztof, 1959, 46, Ministerstwo . komornik sądowy
  261. DAWIDOWICZ, JANUSZ, Edward, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  262. DĄBROWSKI, ANDRZEJ, Arkadiusz, 1946, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  263. DEC, JAROSŁAW, Andrzej, 1968, 40, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  264. DECHNIK, ZYGMUNT, Andrzej, 1950, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  265. DEĆ, WIESŁAW, Ludwik, 1949, 40, Lubelski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  266. DEMIRSKA, ELEONORA, Alfons, 1947, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  267. DERKOWSKI, BOGDAN, Klemens, 1956, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  268. DERWICH, PIOTR, Marian, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  269. DEYLE, UWE, Werner, 1960, 40, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, przewodniczący rady nadzorczej
  270. DĘBICKI, JERZY, Stanisław, 1949, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  271. DĘBSKI, ZBIGNIEW, Jerzy, 1963, 54, Ministerstwo Obr. Nar., żołnierz zawod.
  272. DĘBSKI, JANUSZ, Jan, 1956, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  273. DIDUCH, STANISŁAW, Władysław, 1947, 2,47, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na senatora radca prawny
  274. DMOCHOWSKI, WŁADYSŁAW, Julian, 1926, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  275. DOBIESZEWSKI, RYSZRAD, Władysław, 1952, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, burmistrz
  276. DOBOSZ, GRZEGORZ, Władysław, 1952, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  277. DOBROSIELSKI, ADAM, Edward, 1957, 22, NIK, pracownik NIK
  278. DOBROWOLSKA, HALINA, Stanisław, 1951, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  279. DOBOWOLSKA, GRAŻYNA, Janusz, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  280. DOBROWOLSKI, RYSZARD, Marian, 1934, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  281. DOBROWOLSKI, HENRYK, Ryszard, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  282. DOLATA, TADEUSZ, Bolesław, 1950, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  283. DOLIŃSKA, BARBARA, Kazimierz, 1942, 22, NIK, doradca techniczny
  284. DOMAGALSKI, JÓZEF, Jan, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  285. DOMAGAŁA, ZDZISŁAW, Józef, 1968, 17, Wielkopolski Urząd Woj., radny
  286. DOMAGAŁA, STANISŁAW, Józef, 1943, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  287. DOMAŃSKI, GRZEGORZ EDWARD, Edward, 1942, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  288. DOMAŃSKI, LECH, Sylwin, 1961, 24B, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta placówki straży granicznej
  289. DOMARADZKI, WIKTOR, Stanisław, 1950, 40, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  290. DOROPOWICZ, MAREK, Marian, 1962, 47, OIRP Kraków, radca prawny
  291. DOROSZKIEWICZ, JERZY, Włodzimierz, 1948, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  292. DRABARCZYK, ANDRZEJ, Marian, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  293. DRABCZYK, ZOFIA, Ryszard, 1966, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  294. DRABEK, ADAM, Gabriel, 1944, 44b, Instytut Chemii Przemysłowej, kierownik
  295. DRAPACZ, ANDRZEJ, Stanisław, 1948, 17, Małopolski Urząd Woj., radny
  296. DRĄŻYK, IRENEUSZ, Marian, 1961, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  297. DREWEK, TADEUSZ, Józef, 1952, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Woj., radny
  298. DROZD, RYSZRD, Andrzej, 1929, 47, ORA Lublin, adwokat
  299. DROZD, JAROSŁAW, Stanisław, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  300. DROZD, STANISŁAW, Władysław, 1933, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  301. DRZYMALIK, KRZYSZTOF, Jan, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  302. DUBIENIECKI, MAREK, Marceli, 1954, 47, ORA Gdańsk, adwokat
  303. DUBIŃSKI, JERZY, Tadeusz, 1930, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  304. DUCHNOWSKI, JAROSŁAW, Stanisław, 1958, 40, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  305. DUDA, WIESŁAW, Mieczysław, 1958, 40, Opolski Urząd Wojewódzki, przewodniczący rady nadzorczej
  306. DUDA, JANUSZ, Józef, 1959, 40, Małopolski Urząd Woj., członek rady nadz.
  307. DUDEK, KRZYSZTOF, Tadeusz, 1955, 17, Dolnośląski Urząd Woj., radny
  308. DUJCZYŃSKI, ADAM, Albin, 1946, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  309. DULEWICZ, JÓZEF, Józef, 1945, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  310. DYBCIO, DARIUSZ, Jerzy, 1959, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  311. DYCH, KRZYSZTOF, Lech, 1961, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  312. DYDYK, BOLESŁAW, Franciszek, 1959, 17,40,45, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny, członek rady nadzorczej, dyrektor szkoły
  313. DYKIERT, RYSZARD, Aleksy, 1952, 17, Gminna Komisja Wyb. w Filipowie, wójt
  314. DYL, CZESŁAW MACIEJ, Jan, 1950, 17, Świętokrzyski Urząd Woj., radny
  315. DYLIK, MAREK, Czesław, 1958, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  316. DYMIŃSKI, ZBIGNIEW, Jan, 1961, 17, Zachodniopomorski Urząd Woj., radny
  317. DYNGOSZ, LUCJAN, Paweł, 1951, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  318. DYŚKO, WIESŁAW, Kazimierz, 1953, 24b, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, komendant palcówki straży granicznej
  319. DZBIK, JOANNA, Jan, 1961, 24a, Straż Graniczna, naczelnik
  320. DZIAMARA, STEFAN, Stefan, 1957, 2,17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, kandydat na posła, radny
  321. DZIATKO, APOLINARY, Józef, 1953, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  322. DZIECHCIARZ, JÓZEF, Michał, 1950, 44b, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, dziekan
  323. DZIUBICH, ROBERT, Klaudiusz, 1961, 40, Kujawsko Pomorski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  324. EILMES, MAREK, Leon, 1941, 47, ORA Kraków, adwokat
  325. EKLER, JAN, Michał, 1939, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  326. ERNST, ANNA, Jan, 1947, 24a, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, naczelnik
  327. FABISIAK, KAZIMIERZ, Stanisław, 1951, 44c, Uniwersytet Kazimierza Wielskiego Bydgoszcz, dyrektor instytutu
  328. FALANA, MARIAN, Witold, 1957, 47, ORA Częstochowa, adwokat
  329. FALKIEWICZ, MAREK, Władysław, 1959, 24a, Komenda Główna Policji, nacz.
  330. FALSZEWSKA, BARBARA, Tadeusz, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  331. FEDORUK, TADEUSZ, Stanisław, 1957, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, wójt
  332. FEDYCZAK, ZBIGNIEW, Roman, 1952, 44c, Uniwersytet Zielonogórski, dyrektor instytutu
  333. FEDYK, WOJCIECH, Zbigniew, 1957, 24a, Prokurator Generalny, dyrektor
  334. FELS, MARIA, Wiktor, 1942, 47, ORA Bydgoszcz, adwokat
  335. FIBINGIER, IRENEUSZ, Stanisław, 1953, 24a, Urząd Lotnictwa Cywilnego, dyrektor
  336. FICOŃ, ANDRZEJ, Jan, 1961, 17, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  337. FIEDOROWICZ, STANISŁAW, Stanisław, 1957, 17, Podlaski Urząd Woj., wójt
  338. FIGAT, ZBIGNIEW, Eugeniusz, 1964, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  339. FIGLARZ, ZBIGNIEW, Antoni, 1953, 17, Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura Nowy Sącz, radny
  340. FILIP, SŁAWOMIR, Eugeniusz, 1963, 32, Rada miejska Nowe, sekretarz
  341. FILIPIAK, ZYGFRYD, Walenty, 1940, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  342. FILIPOWICZ, ANDRZEJ, Franciszek, 1952, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  343. FINDEISEN, WŁADYSŁAW, Stanisław, 1926, 12, Prezes Rady Ministrów, członek Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
  344. FINKOWSKI, MAREK, Zbigniew, 1952, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  345. FIRKOWSKI, KRZYSZTOF, Ryszard, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  346. FISZER, JANUSZ, Witold, 1957, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  347. FIUK, GRZEGORZ, Władysław, 1958, 40, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  348. FLOREK, RYSZRAD, Grzegorz, 1949, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  349. FORCZEK, GRZEGORZ, Rafał, 1963, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  350. FORDON, KAZIMIERZ, Bronisław, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  351. FRANCZYK, TADEUSZ, Stanisław, 1941, 17, Podkarpacki Urząd radny
  352. FRASK, STANISŁAW, Jan, 1930, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  353. FRASUNEK, LESZEK, Bogdan, 1954, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, wójt
  354. FRĄCKOWIAK, BRONISŁAW, Leon, 1952, 17, Wielkopolski Urząd Woj., radny
  355. FRELAK, JADWIGA, Marian, 1955, 32, Rada Miasta Mińsk Mazowiecki, sekretarz
  356. FURMAŃSKI, WŁODIMIERZ, Zdzisław, 1950, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  357. GACA, JACEK, Stanisław, 1951, 24a, Ministerstwo Gospodarki, naczelnik
  358. GAJKCZYK, ZBIGNIEW KAZIMIERZ, Ryszard, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  359. GAJDA, WALDEMAR, Karol, 1964, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  360. GAJDZICA, KAROL, Rudolf, 1945, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  361. GAJECKI, MAREK, Andrzej, 1956, 47, OIRP Opole, radca prawny
  362. GAJEK, ANDRZEJ, Edward, 1955, 24a, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, naczelnik
  363. GAJOWNIK, JERZY, Bolesław, 1959, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  364. GALICKI, ZDZISŁAW, Eugeniusz, 1943, 44c, Uniwersytet Warszawski, zastępca dyrektora instytutu
  365. GALIŃSKI, ZDZISŁAW, Adam, 1931, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  366. GALOS, ZYGMUNT, Jan, 1932, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  367. GALWAS, BOGDAN, Stanisław, 1938, 44b, Politechnika Warszawska, dziekan
  368. GAŁĄZKA, ROBERT, Zygmunt, 1970, 47, OIRP Toruń, radca prawny
  369. GAŁĘZIA, JERZY, Józef, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  370. GAPSKI, JAN, Edmund, 1955, 40, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  371. GARBOŚ-JĘDRAL, GRAŻYNA, Andrzej, 1952, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  372. GARNYS, KAZIMIERZ, Marian, 1930, 47, ORA Warszawa, adwokat
  373. GARTOWSKI, TOMASZ, Michał, 1960, 24a, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, dyrektor biura
  374. GASEK, ZENON, Henryk, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  375. GAWEŁEK, ZBIGNIEW, Roman, 1962, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  376. GAWĘDA, KRYSZTOF, Stefan, 1956, 24a, Ministerstwo Skarbu Państwa, naczelnik
  377. GAWLICZEK, PIOTR, Herbert, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  378. GAWRYLAK, MAREK, Franciszek, 1964, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  379. GĄSIOR, ANIELA, Roman, 1957, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  380. GĄSIOR, MARZANNA , Czesław, 1960, 45, Kuratorium Oświaty Szczecin, dyrektor szkoły
  381. GĄSIOR, JACEK, Andrzej, 1960, 24A, Główny Inspektor Pracy, zastępca dyrektora
  382. GĄSIOROWSKI, WALDEMAR, Stefan, 1953, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  383. GECEWICZ, RYSZARD, Mieczysław, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  384. GEMBARA, STANISŁAW, Jan, 1960, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  385. GEORGE, TADEUSZ, Adam, 1962, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  386. GERMAN, KONSTANTY, Włodzimierz, 1965, 24B, Podlaski Urząd Wojewódzki, komendant
  387. GETKA, RYSZRD, Aleksander, 1946, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, protektor
  388. GĘBSKI, JACEK, Bogusław, 1963, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  389. GĘSICH, JAN, Stanisław, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  390. GIGOŃ, LESZEK, Tadeusz, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  391. GIL, JANUSZ, Teodor, 1951, 44c, Uniwersytet Zielonogórski, dyrektor instytutu
  392. GILEJKO, LESZEK KAZIMIERZ, Bronisław, 1932, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  393. GIWER, EUGENIUSZ, Leopold, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  394. GIŻOWSKI, SYLWIN, Michał, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  395. GLACEL, JAN, Donald, 1934, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  396. GŁADKOWSKI, KRZYSZTOF, Stanisław, 1962, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  397. GŁĘBOCKI, TEOFIL, Stefan, 1949, 47, ORA Rzeszów, radca prawny
  398. GŁEBOCKI, KAROL, Andrzej, 1966, 24A, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, art. 4 pkt 24A
  399. GŁOWA, ALBIN, Andrzej, 1960, 19, Ministerstwo Skarbu Państwa, autor audycji publicystycznej
  400. GŁOWACKI, ANDRZEJ, Stanisław, 1948, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  401. GŁOWACKI, MAREK, Marian, 1953, 45, Kuratorium Oświaty Bydgoszcz, dyrektor szkoły
  402. GŁUSZKOWSKI, STANISŁAW, Stefan, 1962, 45, Kuratorium Oświaty Bydgoszcz, dyrektor szkoły
  403. GNYSZKA, EDWRAD, Mieczysław, 1952, 47, Izba Adwokacka Wrocław, adwokat
  404. GOCAŁ, EDWARD, Władysław, 1960, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  405. GODYN, JANUSZ, Józef, 1949, 12, Kancelaria Prezydenta RP, prezes sądu najwyższego
  406. GOGOLA, JAN, Feliks, 1959, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  407. GOJNY, ROBERT, Witold, 1957, 47, ORA Bielsko Biała, adwokat
  408. GOLA, EDWARD, Władysław, 1955, 17, Gminna Komisja Wyborcza w Pyrzycach Pyrzyce, radny
  409. GOLACHOWSKI, JAN, Kazimierz, 1952, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  410. GOLCZAK, GRZEGORZ, Marian, 1961, 40, Lubuski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  411. GOLDMAN, KRZYSZTOF, Wiesław, 1954, 24a, Główny Inspektor Pracy, inspektor pracy
  412. GOLUCH, MAREK, Bolesław, 1967, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  413. GOŁASZEWSKI, WOJCIECH, Zdzisław, 1954, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  414. GOŁEBIAK, MIROSŁAW, Wiesław, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  415. GOŁEBIOWSKI, RYSZARD, Michał, 1952, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  416. GOSTORNSKI, MAREK, Bernard, 1951, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  417. GÓRAL, URSZULA, Antoni, 1940, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radna
  418. GÓRECKI, WACŁAW, Kazimierz, 1953, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  419. GÓRKA, JERZY, Józef, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  420. GÓRNY, KAZIMIERZ, Stanisław, 1956, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  421. GÓRSKI, MACIEJ, Jan, 1944, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  422. GÓRSKI, KRZYSZTOF, Jerzy, 1956, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  423. GÓRSKI, PIOTR, Mieczysław, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  424. GÓRSKI, BOGDAN, Mikołaj, 1965, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  425. GÓRSKI, DARIUSZ, Stanisław, 1944, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  426. GÓRSKI, ANDRZEJ, Władysław, 1953, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  427. GÓRZYŃSKI, ANDRZEJ, Władysław, 1945, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  428. GRABAREK, WIESŁAW, Józef, 1956, 47, Ministerstwo Sprawiedliwości, notariusz
  429. GRAJKOWSKI, WŁODZIEMIERZ, Stefan, 1954, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  430. GRĄDZIEL, JERZY, Zdzisław, 1956, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  431. GREFKIEWICZ, MARIAN, Aleksy, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  432. GREGORSKI, JANUSZ, Bolesław, 1964, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  433. GREIFENBERG, JÓZEF, Augustyn, 1950, 32, Rada Gminy Gietrzwałd, skarbnik gminy
  434. GRĘDZIŃSKI, WIESŁAW, Aleksander, 1949, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, wójt
  435. GRIEB, PAWEŁ, Franciszek, 1951, 44c, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, zastępca dyrektora
  436. GROCHOLEWSKI, BOHDAN, Stanisław, 1947, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  437. GRON, TOMASZ, Aleksy, 1961, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  438. GRONOWICZ, LESZEK, Jan, 1953, 17, Miejska Komisja Wyborcza Skoki, radny
  439. GROSZ, ZBIGNIEW, Józef, 1947, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  440. GRUCHAŁA, WIESŁAW, Stefan, 1947, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  441. GRUDZIEŃ, WŁODZIEMIERZ, Józef, 1958, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  442. GRUSZKO, WŁODZIEMIERZ, Zbigniew, 1958, 45, Kuratorium Oświaty Kielce, dyrektor miejskiego szkolnego ośrodka sportowego
  443. GRYC, WŁODZIEMIERZ, Włodzimierz, 1956, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  444. GRYCKO, JANUSZ, Mikołaj, 1953, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  445. GRYGIEŁ, ZBIGNIEW, Józef, 1929, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  446. GRYGORUK, JAN, Bartłomiej, 1937, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  447. GRYS, IWON, Tadeusz, 1948, 44c, Państwowa Wyższa Szkoła w Nowym Sączu, dyrektor instytutu
  448. GRYZ, JERZY, Zygmunt, 1949, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  449. GRZEGORCZYK, WALDEMAR, Marian, 1957, 22, NIK, pracownik NIK
  450. GRZELAK, MIROSŁAW, Jan, 1959, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  451. GRZELKA, JERZY, Edward, 1945, 47,40, OIRP Bydgoszcz, radca prawny, członek rady nadzorczej
  452. GRZESIK, WŁADYSŁAW, nn, 1942, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  453. GRZESZCZYK, JACEK, Tadeusz, 1964, 44c, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, z-ca dyrektora instytutu
  454. GRZEŚKOWIAK, IRENEUSZ, Józef, 1960, 24b, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta placówki straży granicznej
  455. GRZYB, IRENEUSZ, Mieczysław, 1963, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  456. GRZYWACZ, ANDRZEJ, Wiesław, 1951, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  457. GULIŃSKA-ALEKSIEJUK, DOROTA LUCYNA, Konstanty, 1968, 47, ORA Warszawa, adwokat
  458. GUMIŃSKI, ADAM, Józef, 153, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  459. GURA, RYSZRAD ROMAN, Roman, 1939, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  460. GURBIERZ, TADEUSZ, Józef, 1946, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  461. GUTOWSKI, MAREK, Zdzisław, 1945, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  462. GUZ, TADEUSZ, Jan, 1944, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  463. GUZIAŁ, ANDRZEJ, Edmund, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  464. HAJKOWICZ, GRZEGORZ, Ireneusz, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  465. HAKIEL, MIROSŁAW, Wiktor, 1961, 24a, Komenda Główna Straży granicznej, dyrektor
  466. HALBER, ARNOLD JAN, Maurycy, 1929, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  467. HALIŻAK, MARIAN, Tadeusz, 1950, 44c, Uniwersytet Warszawski, dyrektor instytutu
  468. HANKE, WOJCIECH, Janusz, 1954, 44c, Instytut Medycyny Pracy w Łodzi, zastępca dyrektora
  469. HARAŃCZYK, ALEKSANDER, Józef, 1950, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  470. HARASIMOWICZ, SŁAWOMIR, Zygmunt, 1961, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  471. HARASIMOWICZ, HUBERT, Augustyn, 1963, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  472. HARDEJ, WALENTY, Jan, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  473. HARDYBAŁA, BOGDAN, Bazyli, 1957, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Mazowiecki, burmistrz
  474. HARKO, WALDEMAR, Czesław, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  475. HATŁAS, STANISŁAW, Władysław, 1941, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  476. HEJDUK, MACIEJ, Zygmunt, 1948, 24a, Ministerstwo Gospodarki, dyrektor
  477. HENINBORCH, WOJCIECH, Franciszek, 1964, 24b, Pomorski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta straży granicznej
  478. HERBASZ, RYSZARD, Alfons, 1958, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  479. HERMAN, MICHAŁ, Tadeusz, 11931, 47, ORA Warszawa, adwokat
  480. HETAK, REGINA, Jan, 1954, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  481. HŁĄD, ZBIGNIEW, Stanisław, 1960, 45, Kuratorium Oświaty Szczecin, dyrektor szkoły
  482. HOC, STANISŁAW, Bronisław, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  483. HODUN, MIROSŁAW, Stanisław, 1956, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  484. HOFFMAN, ANNA, Jan, 1942, 47, ORA Bydgoszcz, adwokat
  485. HOLKA, HENRYK, Alojzy, 1942, 44b, Uniwersytet Technlogiczno-Przyrodniczy Bydgoszcz, dziekan
  486. HOMSKI, JAN, Jan, 1958, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  487. HONIEK, WOJCIECH MAREK, Władysław, 1937, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  488. HOŃCZAK, MECZYSŁAW, Jan, 1963, 17, Wojewoda Opolski, radny
  489. HORAK, JAROSŁAW, Aleksy, 1957, 17, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  490. HOROWITZ, BOGDAN, Mieczysław, 1968, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, asesor
  491. HOZER, JÓZEF, Czesław, 1948, 40, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  492. HULISZ, PIOTR, Józef, 1944, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  493. IGNASIAK, JAN, Zenon, 1955, 17, Gminna Komisja Wyborcza Nowa Brzeźnica, radny
  494. IMIERSKI, JERZY, Stefan, 1948, 40, Waramińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  495. IMIOŁEK, MIECZYSŁAW, Mieczysław, 1942, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  496. INEROWICZ, PIOTR, Jerzy, 1948, 44c, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, zastępca dyrektora instytutu
  497. IWANEK, JAN, Paweł, 1952, 44c, Uniwersytet Śląski, dyrektor instytutu
  498. IZYDORSKI, DARIUSZ, Leonard, 1956, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  499. IŻYCKI, WITOLD, Jacek, 1965, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, kierownik szkolnego punktu konsultacyjnego przy ambasadzie RP
  500. JABŁOŃSKA, ELŻBIETA, Konstanty, 1955, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  501. JABŁOŃSKI, ZYGMUNT, Wacław, 1946, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  502. JACEWICZ, ANDRZEJ, Czesław, 1947, 47, Ministerstwo Sprawiedliwości, notariusz
  503. JAKUBCZAK, JERZY, Władysław, 1942, 24a, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, naczelnik
  504. JAKUBCZYK, MAGDA MARIA, Stanisław, 1969, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  505. JAKUBOWSKI, ANDRZEJ, Jan, 1957, 40, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  506. JAKUBOWSKI, LESZEK, Marian, 1958, 24b, Warmińsko Mazurski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  507. JAMKA, JERZY, Julian, 1940, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  508. JANIAK, JANUSZ, Zenon, 1954, 45, Kuratorium Oświaty Lublin, dyrektor szkoły
  509. JANIAK, MAREK, Józef, 1938, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  510. JANICKA, DOROTA JANINA, Juliusz, 1958, 30, Prezes Rady Ministrów, zastępca dyrektora oddziału wojewódzkiego ZUS
  511. JANICZAK, ALFRED, Michał, 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  512. JANKOWSKI, JERZY BOGDAN, Wacław, 1945, 23, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, członek samorządowego kolegium odwoławczego
  513. JANKOWSKI, JERZY, Stanisław, 1953, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  514. JANKOWSKI, TADEUSZ, Feliks, 1957, 40, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, prezes zarządu spółki
  515. JANKOWSKI, WIKTOR, Bronisław, 1951, 40, Pomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  516. JANUSZEWSKI, GRZEGORZ, Zdzisław, 1952, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  517. JANUSZYK, PIOTR, Stefan, 1960, 45, Kuratorium Oświaty Kraków, dyrektor szkoły
  518. JAŃCZAK, JAN, Jan, 1945, 47, ORA Warszawa, adwokat
  519. JARCZYK, LUCYNA, Zbigniew, 1968, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  520. JAROMSKI, SYLWESTER, Adam, 1927, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  521. JAROS, ADAM, Zdzisław, 1964, 45, Kuratorium Oświaty Katowice, dyrektor szkoły
  522. JAROSŁAWSKA, ANNA, Antoni, 1955, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  523. JAROSZEWICZ, LESZEK, Edward, 1959, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, protektor
  524. JAROSZEWICZ, WALDEMAR, Leon, 1948, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  525. JARZĄBEK, TADEUSZ, Feliks, 1948, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  526. JASEK, KRZYSZTOF, Bogumił, 1964, 44c, Wojskowa Akademia Techniczna, zastępca dyrektora instytutu
  527. JASIŃSKI, JANUSZ, Adam, 1955, 24b, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, wicedyrektor
  528. JASIŃSKI, JANUSZ, Witold, 1951, 44, Instytut Biotechnolog i Antybiotyków w Warszawie, kierownik
  529. JASZCZUK, DOROTA, Zygmunt, 1971, 45, Kuratorium Oświaty Lublin, dyrektor szkoły
  530. JASZCZYK, BERNADETTA MARIA, Henryk, 1954, 45, Kuratorium Oświaty Poznań, dyrektor szkoły
  531. JAŚKIEWICZ, RAJMUND, Jerzy, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  532. JEDYK, ANDRZEJ, Józef, 1948, 24a, Krajowe Biuro Wyborcze, dyrektor delegatury
  533. JELENIOWSKI, MAREK, Alfons, 1957, 17, Kujawsko Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  534. JELONEK, PIOTR, Stefan, 1958, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  535. JERZAK, MIROSŁAW, Stanisław, 1953, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  536. JERZMAŃSKA, ELŻBIETA, Kazimierz , 1951, 34, Regionalna Izba Obrachunkowa Wrocław, naczelnik
  537. JERZYKOWSKI, STANISŁAW, Walerian, 1946, 47, OIRP Zielona Góra, radca prawny
  538. JESIONEK, JANUSZ, Tadeusz, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  539. JEZIORSKI, MAREK, Henryk, 1959, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  540. JĘDRZEJCZYK, JÓZEF, Stanisław, 1932, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  541. JĘDRZEJEWSKI, ANDRZEJ, Stanisław, 1953, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  542. JOŃCA, KRZYSZTOF, Roman, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  543. JÓŹWIAK, TERESA, Bronisław , 1934, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  544. JÓŹWIAK, WOJCIECH, Mieczysław, 1938, 44c, Instytut Ekonomii Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, kierownik
  545. JÓŹWIAK, ZBIGNIEW, Witold, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  546. JÓŹWIAK, ZDZISŁAW, Kryspian, 1952, 47, OIRP Toruń, radca prawny
  547. JÓŹWIK, SŁAWOMIR, Franciszek , 1960, 19, Ministerstwo Skarbu Państwa, dyrektor agencji filmowej telewizji
  548. JUDEK, KRZYSZTOF, Edward, 1953, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  549. JURA, GRZEGORZ, Ludwik, 1948, 47, ORA Bielsko Biała , adwokat
  550. JURKIEWICZ, MAREK, Andrzej, 1965, 24b, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta placówki straży granicznej
  551. KABACIŃSKI, TADEUSZ, Kazimierz, 1965, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby granicznej
  552. KACALAK, SYLWESTER, Jerzy, 1954, 51, Izba Skarbowa Szczecin, audytor wewnętrzny
  553. KACZANOWICZ, MIKOŁAJ, Kazimierz, 1961, 24b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  554. KACZMARCZYK, STANISŁAW, Kazimierz, 1958, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  555. KACZMAREK, JERZY, Edgar, 1961, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  556. KACZMAREK, MARIAN, Paweł, 1950, 37, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, likwidator przedsiębiorstwa państwowego
  557. KACZOR, GRZEGORZ, Józef, 1948, 45, Kuratorium Oświaty Łódź, dyrektor szkoły
  558. KACZOROWSKI, ANDRZEJ, Marian, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  559. KACZYŃSKI, JAN KRZYSZTOF, Kazimierz, 1952, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  560. KACZYŃSKI, TOMASZ, Stanisław, 1961, 22, NIK, pracownik NIK
  561. KACZYŃSKI, BOLESŁAW, Leon, 1945, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  562. KALANDYK, WACŁAW, Jan, 1950, 47, ORA Rzeszów, radca prawny
  563. KALETA, ZBIGNIEW, Aleksander, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  564. KALINOWSKI, ANATOL, Anatol, 1964, 24b, Podlaski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta
  565. KALIŃSKI, JÓZEF, Jan, 1929, 47, ORA Poznań, adwokat
  566. KALIŃSKI, MAREK, Stanisław, 1959, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  567. KALISZ, WIESŁAW, Ignacy, 1936, 47, OIRP Warszawa, radca prawy
  568. KALMARCZYK, HENRYK, Franciszek, 1924, 47, ORA Zielona Góra, adwokat
  569. KALSKI, ANDRZEJ, Marian, 1955, 24a, Biuro ds. Substancji Preparatów Chemicznych, dyrektor
  570. KALWAS, BOGUSŁAW, Jan, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  571. KAMIŃSKA, MRIOLA, Eugeniusz, 1962, 44c, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, kwestor
  572. KAMIŃSKI, KAZIMIERZ, Edward, 1959, 40, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  573. KAMIŃSKI, ANDRZEJ, Jan, 1963, 24b, Opolski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  574. KAMIŃSKI, WIESŁAW, Jan, 1962, 47, OIRP Białystok, radca prawny
  575. KAMIŃSKI, ZDZISŁAW BENEDYKT, Zdzisław, 1931, 47, ORA Warszawa, adwokat
  576. KAMYK, MACIEJ, Stefan, 1941, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  577. KANAWKA, MAREK, Stanisław, 1948, 47, ORA Gdańsk, adwokat
  578. KANIEWSKI, WALDEMRA, Henryk, 1955, 22, NIK, główny specjalista NIK
  579. KAPUSTA, STANISŁAW, Jan, 1949, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  580. KAPUSTA, TADEUSZ, Stanisław, 1949, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  581. KAPUŚCIK, MAŁGORZTA, Roman, 1960, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  582. KARAŚ, ANDRZEJ, Jan, 1948, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  583. KARAŚ, BOHDAN, Mieczysław, 1965, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  584. KARBOWNIK, ANNA, Jan, 1962, 45, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, dyrektor szkoły
  585. KARCZEWSKI, ZBIGNIEW, Eugeniusz, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  586. KARCZYŃSKI, FRANCISZEK, Władysław, 1953, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  587. KRDASZYŃSKI, LESZEK, Henryk, 1959, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  588. KARGUL, JAN, Piotr, 1953, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  589. KARPACZ, JERZY, Piotr, 1946, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  590. KARPIEŃKO, JERZY, Czesław, 1950, 24b, Podlaski Urząd Wojewódzki, komendant
  591. KARPIŃSKI, MIROSŁAW, Antoni, 1927, 47, OIRP Opole, radca prawny
  592. KARPIŃSKI, PIOTR, Włodzimierz, 1966, 24b, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki straży granicznej
  593. KARPISZEN, WŁODZIEMIERZ, Stanisław, 1947, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  594. KARPOWICZ, BOLESŁAW, Feliks, 1942, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  595. KASIŃSKI, JAROSŁAW, Stanisław, 1947, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  596. KASPERKIEWICZ, ROMAN, Kazimierz, 1958, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  597. KASPRZAK, JERZY, Tadeusz, 1954, 44b, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, prodziekan
  598. KASPRZYCKI, DAMIAN, Julian, 1946, 40, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  599. KASPRZYK, MAREK LUCJAN, Władysław, 1944, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  600. KASTELIK, STANISŁAW, Franciszek, 1959, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  601, KASZA, HUBERT, Augustyn, 1949, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  602, KASZAK, PIOTR EDWRAD, Jan, 1966, 40, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  603. KASZCZYC, TADEUSZ, Adolf, 1946, 40, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  604. KASZUBSKI, BOGDAN, Józef, 1955, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  605. KASZYŃSKI, TOMASZ, Adam, 1963, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  606. KAWA, TADEUSZ, Antoni, 19742, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  607. KAWECKI, KRZYSZTOF, Franciszek, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  608. KAWECKI, STEFAN, Jan, 1932, 17, OIRP Kraków, radca prawny
  609. KAWECKI, WIESŁAW, Józef, 1953, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  610. KAWKA, ADAM, Janusz, 1964, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  611. KAZIMIERCZAK, WALDEMRA, Zenon, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  612. KAŹMIERCZAK, PRZEMYSŁAW, Zbigniew, 1956, 17, Urząd Gminy Przygrodzie, wójt
  613. KAŹMIERCZAK, JERZY, Władysław, 1946, 40, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  614. KEGEL, ANDRZEJ, Antoni, 1961, 45, Ministerstwo Sprawiedliwości, dyrektor zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich
  615. KEJNA, JERZY, Karol, 1935, 47, ORA Płock, adwokat
  616. KĘDRA, EUGENIUSZ, Ignacy, 1937, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  617. KĘDZIEREWICZ, BOLESŁAW, Franciszek, 1950, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, wójt
  618. KĘDZIOR, KRZYSZTOF, Józef, 1940, 24b, Politechnika Warszawska, dziekan
  619. KĘPIŃSKA, STANISŁAWA, Władysław, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  620. KĘPKA, ANDRZEJ, Jan, 1953, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  621. KIEŁBASA, WŁODZIMIERZ, Adam, 1938, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  622. KIEŁBOWICZ, BARBARA, Paweł, 1951, 47, Ministerstwo Sprawiedliwości, notariusz
  623. KIJEK, ANDRZEJ, Stanisław, 1954, 40, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  624. KILIAŃSKI, MAREK, Władysław, 1945, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  625. KILIAŃSKI, STANISŁAW, Franciszek, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  626. KLASZTORNY, WIESŁAW, Roman, 1960, 45, Kuratorium Oświaty Łódź, dyrektor szkoły
  627. KLEIN, STEFAN, Władysław, 1956, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  628. KLIMAS, KRZYSZTOF, Henryk, 1961, 45, Kuratorium Oświaty Łódź, dyrektor szkoły
  629. KLIMCZAK, MARIAN, Paulin, 1958, 45, Kuratorium Oświaty Lublin, dyrektor szkoły
  630. KLIMKIEWICZ, MAREK, Władysław, 1953, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek rady nadzorczej
  631. KLONOWSKI, KRZYSZTOF, Jan, 1959, 45, Kuratorium Oświaty Olsztyn, dyrektor szkoły
  632. KLUJ, BOGUSŁAW, Henryk, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  633. KLUPCZYŃSKI, MIECZYSŁAW, Dionizy, 1956, 34, Prezes Rady Ministrów, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej
  634. KŁOCZKO-PIENIĄŻEK, ZOFIA BARBARA, Jan, 1956, 24a, Ministerstwo Gospodarki, naczelnik
  635. KŁOSIEWICZ, KRZYSZTOF, Stanisław, 1953, 47, OIRP, radca prawny
  636. KŁOSIŃSKI, JERZY, Stanisław, 1934, 47, OIRP, radca prawny, adwokat
  637. KŁOSOWSKI, ANDRZEJ, Władysław, 1954, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  638. KŁYSZ, JAN, Józef, 1958, 47, OIRP, radca prawny
  639. KNAPIK, ANDRZEJ, Władysław, 1947, 47, OIRP, radca prawny
  640. KNAPP, MARCIN, Zbigniew, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  641. KNIAŻ, JAN, Jan, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  642. KNOROWSKA, MARIA , Tadeusz, 1954, 17, Przewod. Rady Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, radna
  643. KNYZIAK, ANDRZEJ, Stanisław, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  644. KOBIEROWSKI, HENRYK, Anastazy, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  645. KOBUSIŃSKI, GRZEGORZ, Zdzisław, 1956, 54, Ministerstwo Obrony Narodowe, żołnierz zawodowy
  646. KOBYŁKA, IWONA, Henryk, 1972, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, asesor
  647. KOCAJ, KRZYSZTOF, Jan, 1962, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  648. KOCEL-KREKORA, ZOFIA, Witold, 1954, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  649. KOCERKA, KRZYSZTOF, Edward, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowe, żołnierz zawodowy
  650. KOCHANOWICZ, EDWARD, Zygmunt, 1948, 17, Wielkop. Urząd Woj., radny
  651. KOCHANOWSKI, FRANCISZEK, Franciszek, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowe, żołnierz zawodowy
  652. KOCOT, HENRYK, Henryk, 1956, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  653. KOKSZTYS, IRENEUSZ, Eugeniusz, 1959, 47, Izba Adwokacka Wrocław, adwokat
  654. KOLANO, ZBIGNIEW, Bolesław, 1957, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  655. KOLASIŃSKI, CEZARY, Błażej, 1963, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  656. KOLEŚNIK, WACŁAW, Jan, 1925, 47, ORA Olsztyn,
  657. KOLESNIK, ZYGMUNT, Czesław, 1940, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  658. KOLOSA, CZESŁAW JULIAN, Stefan, 1957, 17, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, radny
  659. KOŁAKOWSKI, BOGDAN, Piotr, 1946, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  660. KOŁCZ, JÓZEF, Józef, 1954, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, burmistrz
  661. KOŁODZIEJ, WALDEMAR, Alfred, 1963, 47, OIRP Wałbrzych, radca prawny
  662. KOŁODZIEJCZYK, IRENEUSZ, Zygmunt, 1953, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  663. KOŁODZIEJSKI, MICHAŁ, Tomasz, 1931, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  664. KOŁTOŃSKI, JULIAN, Jan, 1945, 40, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, dyrektor spółki
  665. KOMISARCZYK, EDMUND, Stanisław, 1957, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  666. KONCZEWSKI, GRZEGORZ, Franciszek, 1956, 27, Narodowy Bank Polski, pracownik Narodowego Banku Polskiego
  667. KONDEJA, KRYSTYNA, Józef, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  668. KONIOR, HENRYK, Franciszek, 1954, 27, Narodowy Bank Polski, kierownik
  669. KONKIEL, MAREK, Pantaleon, 1962, 24b, Pomorski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  670. KONON, TADEUSZ, Wincenty, 1925, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  671. KONOPACKI, BOGDAN, Józef, 1954, 24b, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, naczelnik
  672. KONOPKA, JAN, Jan, 1945, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  673. KOŃCZAŁ, GRAŻYNA, Feliks, 1954, 44b, Politechnika Wrocławska, zastępca dyrektora
  674. KOPASZEWSKI, JERZY, Sylwester, 1957, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  675. KOPCZYŃSKI, DARIUSZ, Janusz, 1965, 40, Śląski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  676. KOPEĆ, ANDRZEJ, Franciszek, 1944, 42, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek rady nadzorczej
  677. KOPIJ, JAROSŁAW, Karol, 1959, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radny
  678. KOPCIŃSKI, WIESŁAW, Władysław, 1959, 45, Kuratorium Oświaty Poznań, dyrektor szkoły
  679. KOPYT, WŁADYSŁAW, Stanisław, 1958, 47, OIRP Opole, radca prawny
  680. KORABIK, WIESŁAW, Kazimierz, 1959, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  681. KORAJDA, JÓZEF, Stanisław, 1944, 47, OIRP Kraków, radca prawny
  682. KORCZAK, LESZEK, Stanisław, 1958, 22, NIK, kontroler NIK
  683. KORNELSKI, KRZYSZTOF, Wiktor, 1959, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  684. KORNOBIS, RYSZARD, Feliks, 1946, 47, ORA Opole, adwokat
  685. KORPYŚ, BRONISŁAW, Jan, 1941, 47, OIRP Opole, radca prawny
  686. KORZENIECKI, JAROSŁAW STANISŁAW, Stanisław, 1958, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  687. KORZENIOWSKI, EMIL WŁADYSŁAW, Karol, 1945, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  688. KOSELA, MIROSŁAW, Henryk, 1940, 17, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, likwidator związku międzygminnego
  689. KOSIADA, CZESŁAW WALDEMAR, Wacław, 1953, 18, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  690. KOSICKI, FRANCISZEK, Mieczysław, 1953, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  691. KOSIŃSKI, KRZYSZTOF, Mieczysław, 1950, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  692. KOSTECKI, ZBIGNIEW, Władysław, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  693. KOSTKA, STANISŁAW, Stanisław, 1959, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  694. KOSTOWSKI, MARIAN, Kazimierz, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  695. KOT, MARIAN, Józef, 1932, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  696. KOWAL, ANDRZEJ, Stanisław, 1949, 40, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  697. KOWALCZEWSKI, MARIUSZ, Zygmunt, 1962, 24a, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, naczelnik wydziału
  698. KOWALCZYK, KRZYSZTOF, Franciszek, 1956, 24b, Lubuski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta wojewódzki policji
  699. KOWALCZYK, HENRYK, Edward, 1958, 33, Prezes Rady Ministrów, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego
  700. KOWALCZYK, ZBIGNIEW, Czesław, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  701. KOWALCZYK, JANUSZ EDWARD, Mieczysław, 1949, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  702. KOWALCZYK, ELŻBIETA, Roman, 1962, 45, Kuratorium Oświaty Szczecin, dyrektor szkoły
  703. KOWALEWSKI, KAZIMIERZ LEON, Leon, 1950, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  704. KOWALEWSKI, DARIUSZ JULIUSZ, Józef, 1961, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  705. KOWALIK, GRAŻYNA, Jan, 1966, 45, Kuratorium Oświaty Kielce, dyrektor szkoły
  706. KOWALSKA, GRAŻYNA, Włodzimierz, 1963, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  707. KOWALSKI, MAREK, Michał, 1949, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  708. KOWALSKI, ANDRZEJ, Antoni, 1963, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  709. KOWALSKI, MARIAN, Kazimierz, 1947, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  710. KOWALSKI, EUGENIUSZ, Stanisław, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  711. KOWALSKI, WALDEMAR, Wacław, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  712. KOZAK, ZBIGNIEW JERZY, Piotr, 1960, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  713. KOZAK, KAZIMIERA, Edward, 1955, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  714. KOZAKIEWICZ, KAZIMIERZ, Kazimierz, 1948, 47, OIPR Opole, radca prawny
  715. KOZIARA, MAREK, Stanisław, 1956, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  716. KOZIK, MARIAN, Józef, 1959, 45, Kuratorium Oświaty Kraków, dyrektor szkoły
  717. KOZŁOWSKI, RYSZARD, Jan, 1960, 40, Lubelski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  718. KOZŁOWSKI, MAREK, Edward, 1956, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  719. KOZŁOWSKI, EDMUND, Feliks, 1938, 40, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, członek radny nadzorczej
  720. KOZŁOWSKI, TOMASZ, Henryk, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  721. KOZŁOWSKI, STANISŁAW, Józef, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  722. KOZYRA, JAN, Władysław, 1926, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  723. KOZYRA, WIESŁAW, Stanisław, 1958, 40, Lubelski Urząd Wojewódzki, członek radny nadzorczej
  724. KRAHEL, STANISŁAW, Witold, 1956, 24b, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, komendant
  725. KRAJ, WOJCIECH, Eugeniusz, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  726. KRAJEWSKI, ZBIGNIEW, Zdzisław, 1959, 47, ORA Katowice, adwokat
  727. KARKOWCZYK, HENRYK, Franciszek, 1931, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  728. KRASNOWIECKI, MIROSŁAW, Jan, 1954, 29, Ministerstwo Zdrowia,
  729. KRASOWSKI, JERZY, Mikonor, 1947, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  730. KRASZEWSKI, STANISŁAW, Adam, 1946, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  731. KRASZEWSKI, CZESŁAW, Bronisław, 1962, 24b, Pomorski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta placówki straży granicznej
  732. KRAŚNIAŃSKI, LECH, Zdzisław, 1957, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  733. KRAUZE, ANDRZEJ, Henryk, 1942, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, wicestarosta
  734. KRAWCZYK, ANDRZEJ, Czesław, 1946, 1

 33. z bloga prof.M.Dakowskiego said

  734. KRAWCZYK, ANDRZEJ, Czesław, 1946, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  735. KRAWCZYK, ARTUR, Jerzy, 1964, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  736. KRAWCZYK, ANDRZEJ, Stefan, 1953, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  737. KRAWCZYK, ANDRZEJ, Władysław, 1958, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radna
  738. KRECZMER, BARBARA, Mieczysław, 1962, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radna
  739. KREFT, ROMAN, Leon, 1957, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  740. KRETKKOWSKA, MAŁGORZTA, Józef, 1954, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  741. KRĘCISZ, STEFAN, Stanisław, 1956, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  742. KRĘPSKI, JERZY, Władysław, 1956, 32, Rada Gminy w Dębowej Kłodzie, sekretarz
  743. KRĘTOWSKI, ANDRZEJ, Kazimierz, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  744. KROWICKI, KAZIMIERZ, Franciszek , 1923, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  745. KRÓL, LEON, Piotr, 1949, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  746. KRÓLAK, WOJCIECH, Tadeusz, 1958, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  747. KRÓLIKOWSKI, KRZYSZTOF, Tadeusz, 1947, 47, ORA Kielce, adwokat
  748. KRÓLIKOWSKI, ANDRZEJ, Zygfryd, 1957, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  749. KRÓLIKOWSKI, RYSZRAD, Stefan, 1950, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  750. KRUCZKOWSKI, ZBIGNIEW, Marian, 1945, 24b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, powiatowy inspektor sanitarny
  751. KRUK, JANUSZ, Tadeusz, 1965, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  752. KRUKOWSKI, STEFAN, Ryszard, 1957, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  753. KRUKOWSKI, JÓZEF, Antoni, 1944, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  754. KRUSZYŃSKI, ANDRZEJ, Jan, 1958, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  755. KRYNICKA, AURELIA, Bronisław, 157, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  756. KRYŃSKI, MAREK, Jan, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  757. KRYSIAK, ZDIZSŁAW, Alfons, 159, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  758. KRYSTECKI, WŁADYSŁAW, Szczepan, 1945, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  759. KRYSZTOFIAK, SYLWESTER, Stanisław, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  760. KRYSZTOFOWICZ, KRZYSZTOF, Franciszek, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  761. KRZASTEK, RYSZARD, Jan, 1951, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  762. KRZERMIEŃ, WŁODZIMIERZ, Zenon, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  763. KRZEMIŃSKA, JÓZEF, Stanisław, 1956, 17, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, radny
  764. KRZYWDA, JAN, Eugeniusz, 1951, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  765. KRZYŻOSTANIAK, MAREK, Stanisław, 1954, 45, Kuratorium Oświaty Poznań, dyrektor młodzieżowego ośrodka wychowawczego
  766. KSIĄŻEK, EDWARD, Kazimierz, 1957, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  767. KUBERSKI, ALEKSANDER, Włodzimierz, 1962, 45, Kuratorium Oświaty Olsztyn, dyrektor szkoły
  768. KUBIAK, STANISŁAW, Antoni, 1950, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  769. KUBIAK, GRZEGORZ, Marian, 1954, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  770. KUBŚ, MARIUSZ, Antoni, 1962, 17,45, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny, dyrektor szkoły
  771. KUCHARSKI, KRZYSZTOF, Józef, 1949, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  772. KUDRELEK, JAN, Czesław, 1963, 44c, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, zastępca dyrektora instytutu
  773. KUFEL, TADEUSZ, Stanisław, 1948, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  774. KUFFEL, JACEK, Andrzej, 1950, 24a, Przewod Rady Radiofonii i Telewizji, dyrektor
  775. KUKUŁA, ANDRZEJ, Leon, 1954, 54b, Łódzki Urząd Wojewódzki, z-ca naczelnika urzędu skarbowego
  776. KUKRBA, ALEKSANDER, Jan, 1939, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  777. KULESZA, CZESŁAW, Czesław, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  778. KULIKOWSKA, URSZULA, Urszula, 1968, 24a, Rzecznik Praw Obywatelskich, zastępca dyrektora
  779. KULIŃSKI, ROBERT, Robert, 1963, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  780. KULUS, ROBERT, Robert, 1968, 24b, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta
  781. KUMISZCZO, STANISŁAW, Stanisław, 1960, 24a, Straż Graniczna, zastępca dyrektora
  782. KURCZEWSKI, MARIAN, Marian, 1953, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  783. KURDA, HENRYK, Henryk, 1956, 41, Śląski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  784. KUREK, MIECZYSŁAW, Mieczysław, 1962, 24b, Małopolski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  785. KUREK, ANDRZEJ, Eugeniusz, 1958, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  786. KUREK, ANDRZEJ, Ryszard, 1958, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  787. KUROWSKI, JORDAN, Zenon, 1966, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  788. KUROWSKI, MIECZYSŁAW, Julian, 1941, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  789. KURSTAK, MIROSŁAW, Wacław, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  790. KURTO, JÓZEF, Mieczysław, 1954, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  791. KUŚMIERCZAK, JÓZEF, Roman, 1951, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  792. KUŚMIERZAK, WACŁAW JÓZEF, Józef, 1942, 47, OIRP Opole, radca prawny
  793. KUTEN, MIROSŁAW, Michał, 1957, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  794. KUŹMA, JAN, Wacław, 1954, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  795. KUŹMA, ANDRZEJ, Zenon, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  796. KUŹMICKI, ZENON, Stanisław, 1960, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  797. KWAK, ANDRZEJ, Jan, 1956, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  798. KWASEK, MAREK, Leszek, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  799. KWAŚNIEWSKI, MARIUSZ, Leszek, 1945, 32, Rada Gminy w Zabrzu, sekretarz
  800. KWAŚNIAK, ANDRZEJ, Paweł, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  801. KWIATKOWSKI, ADAM, Józef, 1957, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  802. KWIEK, WACŁAW, Józef, 1946, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  803. KYRCZ, ADAM, Wit, 1964, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  804. LACH, WŁODIMIERZ, Władysław, 1937, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  805. LAKOTA, JERZY, Wilhelm, 1937, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radny
  806. LAMKOWSKA, JOANNA, Stanisław, 1962, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  807. LASEK, STANISŁAW, Piotr, 1959, 40, Śląski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  808. LASKOWSKI, KRZYSZTOF, Bronisław, 1954, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  809. LECH, WACŁAW STANISŁAW, Eustachy, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  810. LENARD, WIESŁAW, Paweł, 1956, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  811. LENDZIAN-STRUGAŁA, KRYSTYNA, Jerzy, 1948, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  812. LEŚNIEWSKI, RYSZARD, Tadeusz, 1954, 24b, Śląski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta wojewódzkiego policji
  813. LEŚNIEWSKI, JAN, Stanisław, 1950, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  814. LEWANDOWSKI, PIOTR, Władysław, 1956, 45, Kuratorium Oświaty Kielce, dyrektor szkoły
  815. LEWANDOWSKI, MACIEJ, Benedykt, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  816. LEWANDOWSKI, WALDEMAR, Kazimierz, 1942, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  817. LEWANDOWSKI, KRZYSZTOF, Klemens, 1947, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radny
  818. LEWANDOWSKI, WALDEMAR, Zenon, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  819. LEWCZUK, BOGDAN, Edward, 1955, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  820. LICHOŚ, MARIAN, Tadeusz, 1946, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  821. LICZNERSKI, BENEDYKT, Witold, 1936, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członek centralnej komisji
  822. LIPERT, MAREK, Jan, 1957, 24a, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji , zastępca szefa BOR
  823. LIPIEC, FRANCISZEK, Jan, 1957, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  824. LIPIŃSKA, TERESA, Kazimierz, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  825. LIPNIOWIECKI, MAREK, Ryszard, 1951, 30, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, wicedyrektor departamentu
  826. LIPSKI, MAREK, Jan, 1926, 47, ORA Warszawa, adwokat
  827. LIPSKI, TADEUSZ, Józef, 1949, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  828. LIS, MAREK, Romuald, 1959, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  829. LISIAK, RYSZARD, Lucjan, 1946, 45, Kuratorium Oświaty Poznań, dyrektor szkoły
  830. LISIECKI, MAREK, Stanisław, 1950, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członek komisji akredytacyjnej
  831. LISIEWICZ, ZENON, Józef, 1966, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  832. LISOWSKI, MAREK, Jan, 1955, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  833. LISOWSKI, ZENON, Władysław, 1938, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  834. LISTOWSKI, ZYGMUNT, Antoni, 1947, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  835. LISZCZ, LESZEK, Jan, 1946, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  836. LODOWSKI, EDWARD, Jan, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  837. LOREK, ANDRZEJ, Henryk, 1961, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  838. LUKS, KRZYSZTOF, Julian, 1946, 40, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, członek radny nadzorczej
  839. LUŚTYK, ANDRZEJ, Józef, 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  840. LUTRZYKOWSKI, JAN, Władysław, 1949, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  841. ŁABUŚ, MAREK, Adam, 1952, 47, OIRP Opole, radca prawny
  842. ŁADA, WŁADYSŁAW, Jan, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  843. ŁADOSZ, TADEUSZ, Feliks, 1964, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  844. ŁAJDECKI, CZESŁAW, Aleksander, 1932, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  845. ŁASECKI, BOGDAN, Franciszek, 1947, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  846. ŁASKA, DARIUSZ, Bogusław, 1963, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  847. ŁĄCKI, MILENIUSZ, Mieczysław, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  848. ŁĄK, JAN, Stanisław, 1950, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  849. ŁĘCKI, ZDZISŁAW, Tadeusz, 1950, 28, Instytut Pamięci Narodowej, pracownik
  850. ŁĘSZCZAK , LUCYNA, Władysław, 1953, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  851. ŁOBOCKI, KAZIMIERZ, Julian, 1949, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  852. ŁOCHOWICZ, ALINA, Bolesław, 1961, 740, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  853. ŁOSIK, JACEK, Jerzy, 1961, 24a, Ministerstwo Infrastruktury, dyrektor
  854. ŁUBIŃSKI WIESŁAW; Stanisław; 1959; 40; Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  855. ŁUCZAK ROMAN; Henryk, 1959, 24 a; Komenda Główna Policji; naczelnik
  856. ŁUCZKIEWICZ LESZEK; Konrad; 1957; 17; Mazowiecki Urząd Wojewódzki; radny
  857. ŁUGOWSKI LECHOSŁAW; Władysław; 1944; 14; Krajowa Rada Sądownictwa; sędzia
  858. ŁUKASIEWICZ ROMAN; Kazimierz, 1957; 17; Wojewoda Lubelski; radny
  859. ŁUKASIK FERDYNAND WIESŁAW; Władysław, 1941; 17; Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki; radny
  860. ŁUKASIK LUCJAN; Jan; 1943; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  861. ŁUKASIUK TADEUSZ; Stanisław; 1950; 47; OIRP Katowice; radca prawny
  862. ŁUKASZEWICZ MAREK; Jerzy; 1954; 47; ORA Katowice; adwokat
  863. ŁUKASZEWSKI ALFRED; Kazimierz; 1960; 45; Kuratorium Oświaty Gdańsk
  864. ŁUKAWIECKI KAZIMIERZ; Jan; 1950; 29; Ministerstwo Zdrowia; dyrektor oddziału NFZ
  865. MACHALICA MARIAN; Wilhelm; 1948; 17; Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  866. MACHERZYŃSKI EDWARD; Teofil; 1926; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  867. MACHOWSKI EDWARD; Franciszek; 1948; 17; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; radny
  868. MACIEJEWSKI WALDEMAR; Wiesław; 1947; 17; Mazowiecki Urząd Wojewódzki; radny
  869. MACKIEWICZANDRZEJ; Ludwik; 1948; 24 a; Straż Graniczna; zastępca dyrektora
  870. MAĆKOWIAK ZBIGNIEW; Roman; 1955; 17; Wielkopolski Urząd Wojewódzki; radny
  871. MAĆKOWIAK JERZY; Jan, 1959; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  872. MADEJ MAREK; Mieczysław; 1956; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  873. MADEJCZYK ANDRZEJ; Zbigniew; 1950; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  874. MAGDA CEZARY; Tadeusz; 1960; 24 b; Śląski Urząd Wojewódzki; zastępca komendanta placówki straży granicznej
  875. MAGNUSZEWSKI ARTUR; Andrzej; 1957; 44 c; Uniwersytet Warszawski; dyrektor instytutu
  876. MAJER WOJCIECH; Jan; 1965; 24 a; Komenda Główna Policji; naczelnik
  877. MAJEWSKI TADEUSZ; Józef; 1947; 17; Pomorski Urząd Wojewódzki; radny
  878. MAJEWSKI WŁODZIMIERZ; Henryk; 1956; 40; Wielkopolski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  879. MAJKA JERZY; Władysław; 1948; 3; Ministerstwo Zdrowia; inspektor do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych
  880. MAJSTEREK WŁODZIMIERZ; Franciszek; 1956; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  881. MAJSTROWICZ SŁAWOMIR; Włodzimierz; 1964; 24 b; Pomorski Urząd Wojewódzki; komendant straży granicznej
  882. MAKAREWICZ JANINA; Tadeusz; 1931; 47; OIRP Poznań; radca prawny
  883. MAKIEŁA ADAM; Mieczysław; 1947; 40; Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki; członek zarządu
  884. MAKOWSKI MAREK; Stanisław; 1949; 22; NIK; pracownik NIK
  885. MAKOWSKI WIESŁAW, Czesław; 1953; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  886. MAKUŁA JAROSŁAW, Kazimierz; 1962; 27; Narodowy Bank Polski; szef ochrony
  887. MALAK ZBIGNIEW, Edmund; 1955; 47; OIRP Toruń; radca prawny
  888. MALCZEWSKI EDMUND; Stefan; 1951; 17; Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  889. MALEC JAN; Michał; 1942; 17; Lubelski Urząd Wojewódzki; radny
  890. MALIK WACŁAW; Adam; 1949; 47; ORA Kraków; radca prawny
  891. MALINOWSKI TADEUSZ; Jan; 1951; 48; Ministerstwo Sprawiedliwości; komornik sądowy
  892. MALINOIWSKI PIOTR; Jerzy; 1951; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  893. MALITKA BARBARA; Adam; 1952; 47; Ministerstwo Sprawiedliwości; notariusz
  894. MALKA KRZYSZTOF; Aleksander; 1956; 47; OIRP Łódź; radca prawny
  895. MALUCHNIK KRZYSZTOF; Czesław; 1964; 24 b; Pomorski Urząd Wojewódzki; komendant placówki służby granicznej
  896. MAŁECKI FRANCISZEK; Walenty; 1947; 27; Narodowy Bank Polski; główny specjalista
  897. MAŁKOWSKI ZBIGNIEW; Stefan; 1948; 17; Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki; wójt
  898. MANDECKI MAREK; Jerzy; 1950; 40; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  899. MANDRAK LESŁAW; Lesław; 1954; 24, 4; Główny Inspektor Pracy; kierownik działu
  900. MANTYKIEWICZ JANUSZ; Józef; 1950; 11, 47; Ministerstwo Spraw Zagranicznych i OIRP Warszawa; członek służby zagranicznej, radca prawny
  901. MAŃCZYK DARIUSZ; Czesław; 1951; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  902. MAŃTURZYK WAWRZYNIEC; Adam; 1941; 47; OIRP Lublin; radca prawny
  903. MARAS JERZY; Edward; 1955; 47; OIRP Rzeszów; radca prawny
  904. MARCINEK JERZY; Roman; 1953; 17; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; radny
  905. MARCINIAK HENRYK; Ignacy; 1952; 45; Kuratorium Oświaty Gdańsk; dyrektor szkoły
  906. MARCINIAK GRZEGORZ; Stanisław; 1966; 47; OIRP Poznań; radca prawny
  907. MARCINKOWSKI MAREK; Czesław; 1946; 45; Kuratorium Oświaty Katowice; dyrektor szkoły
  908. MARCOLA WOJCIECH; Roman; 1965; 24 b; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; zastępca komendanta placówki straży granicznej
  909. MARCZAK JACEK; Władysław; 1942; 47; ORP Bydgoszcz; radca prawny
  910.MAREK ANDRZEJ; Piotr, 1955; 45; Kuratorium Oświaty Kraków, dyrektor szkoły
  911. MARKIEWICZ EDWARD; Aleksander; 1949; 17; Lubuski Urząd Wojewódzki; radny
  912. MARKIEWICZ LESZEK; Zygmunt; 1955; 17; Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  913. MARKOWICZ ANDRZEJ; Alojzy; 1947; 17; Podkarpacki Urząd Wojewódzki; radny
  914. MARKOWICZ ANDRZEJ; Bolesław, 1958; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  915. MARKOWSKI MARIAN; Jan; 1934; 47; ORA Bydgoszcz; adwokat
  916. MARKOWSKI WALDEMAR; Stanisław; 1958; 2; Państwowa Komisja Wyborcza; kandydat na posła
  917. MARTYNOWSKI WIESŁAW STEFAN; Jan; 1947; 47; OIRP Olsztyn; radca prawny
  918. MARZEC SŁAWOMIR; Zdzisław; 1961; 47; ORA Toruń; adwokat
  919. MASŁOWSKI KRZYSZTOF; Czesław; 1954; 34; Regionalna Izba Obrachunkowa Warszawa; inspektor do spraw kontroli
  920. MASŁOWSKI WIESŁAW; Czesław; 1953; 48; Ministerstwo Sprawiedliwości; komornik sądowy
  921. MASTALERZ LECH; Władysław; 1950; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  922. MAŚLANKA WŁADYSŁAW; Jan; 1954; 47; OIRP Wałbrzych; radca prawny
  923. MATCZAK KRZYSZTOF; Józef; 1963; 24 b; Wielkopolski Urząd Wojewódzki; zastępca komendanta WKU
  924. MATERNY EWA; Kazimierz; 1947; 47; OIRP Wrocław; radca prawny
  925. MATRYBA MIECZYSŁAW; Jan; 1946; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  926. MATULEWICZ JAN; Zefiryn; 1950, 24 A; Główny Inspektor Pracy; zastępca okręgowego inspektora pracy
  927. MATUSIAK ANDRZEJ; Jan; 1951; 24 a; Komenda Główna Straży Granicznej; naczelnik
  928. MATUSZAK STANISŁAW; Stanisław; 1952; 17; Wielkopolski Urząd Wojewódzki; radny
  929. MATUSZAK ROMAN; Teodor; 1962; 17; Wielkopolski Urząd Wojewódzki; radny
  930. MATUSZEWSKI LUCJAN; Franciszek; 1951; 22; NIK; główny specjalista kontroli państwowej
  931. MATUSZEWSKI LECH; Jan; 1968; 47; Śląski Urząd Wojewódzki; radca prawny
  932. MATUSZEWSKI ZBIGNIEW; Stefan; 1946. 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  933. MATYJA ZBIGNIEW; Tadeusz; 1949; 47; OIRP Opole; radca prawny
  934. MATYJA STANISŁAW; Jan; 1951; 47; OIRP Katowice; radca prawny
  935. MATYSIAK KRZYSZTOF; Jan; 1963; 17; Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  936. MATYSIAK TERESA; Jan; 1963; 45; Mazowiecki Kurator Oświatowy; dyrektor szkoły
  937. MAZAJŁO URSZULA; Antoni; 1960; 45; Kuratorium Oświaty Gdańsk; dyrektor szkoły
  938. MAZUR MIROSŁAW; Ireneusz; 1959; 24 b; Łódzki Urząd Wojewódzki; z-ca komendanta placówki straży granicznej
  939. MAZUR STANISŁAW; Henryk; 1955; 44 b; Uniwersytet Rolniczy w Krakowie; prodziekan
  940. MAZUR RYSZARD; Józef; 1955; 34; Regionalna Izba Obrachunkowa Kielce; inspektor
  941. MAZUR ZYGMUNT; Stanisław; 1945; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  942. MAZURKIEWICZ JAN; Jan; 1954; 17; Podkarpacki Urząd Wojewódzki; radny
  943. MERKISZ JERZY; Leonard; 1947; 44 c; Politechnika Poznańska; dyrektor instytutu
  944. MIAŚKIEWICZ ZBIGNIEW; Władysław; 1950; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  945. MICHALAK CZESŁAW; Jan; 1947; 47; OIRP opole; radca prawny
  946. MICHALAK KAZIMIERZ; Romuald; 1935; 47; ORA Poznań; adwokat
  947. MICHALAK TOMASZ; Stanisław; 1963; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  948. MICHALSKI WOJCIECH; Stanisław; 1960; 45; Kuratorium Oświaty Szczecin; dyrektor szkoły
  949. MICHALSKI GRZEGORZ; Franciszek; 1960; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  950. MICHALSKI MAREK; Józef; 1953; 47; Izba Adwokacka Wrocław; adwokat
  951. MICHAŁOWSKI JAN; Kazimierz; 1946; 47; OIRP Warszawa; radca prawny
  952. MICHNOWSKI ZBIGNIEW; Stanisław; 1965; 51; Krajowe Biuro Wyborcze; audytor wewnętrzny
  953. MIECHOWICZ WALDEMAR; Jan; 1958; 24 b; Lubelski Urząd Wojewódzki; naczelnik
  954. MIECZKOWSKI JANUSZ; Tadeusz; 1926; 47; ORA, OIRP w Warszawie; adwokat, radca prawny
  955. MIELCZAREK JAN; Wacław; 1951; 17; Łódzki Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  956. MIELNIK KRYSTYNA; Mieczysław; 1954; 40; Pomorski Urząd Wojewódzki; radna
  957. MIERZWA MICHAŁ; Michał; 1954; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  958. MIGAS JERZY; Wacław; 1959; 17; Pomorski Urząd Wojewódzki; radny
  959. MIGASIŃSKI JACEK, Bolesław; 1946; 44 b; Uniwersytet Warszawski; prodziekan
  960. MIKIETYŃSKI KRZYSZTOF JAN; Jan; ur 1965; 17; Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki; radny
  961. MIKOŁAJCZYK JAN; Kazimierz; 1948; 17; Wojewoda Wielkopolski; radny
  962. MIKUŁA BOGUSZ; Czesław; 1966; 44 b; Akademia Ekonomiczna w Katowicach; prodziekan
  963. MILAK MIROSŁAW; Józef; 1961; 24 a; Komenda Główna Policji; naczelnik
  964. MILEWSKI TADEUSZ; Stanisław; 1951; 47; OIRP warszawa; radca prawny
  965. MILEWSKI LEONARG; Antoni; 1928; 17; ORA Warszawa; adwokat
  966. MILLER MIROSŁAW; Antoni; 1953; 40; Dolnośląski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  967. MILKOWSKI STANISŁAW; Józef; 1955; 17; Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki; radny
  968. MIODUSZEWSKI JERZY; Adam; 1947; 40; Podlaski Urząd Wojewódzki; członek rady nadzorczej
  969. MIREK MARIAN; Bronisław; 1945; 47; ORA Kraków; adwokat
  970. MIRONIK JAN; Czesław; 1950; 47; OIRP Zielona Góra; radca prawny
  971. MIROSŁAWSKA ELIZA; Henryk; 1953; 11; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; członek służby zagranicznej
  972. MISIAK ANDRZEJ; Bolesław; 1953; 47; ORA Toruń; adwokat
  973. MISIEK GRZEGORZ; Edward; 1955; 54; Ministerstwo Obrony Narodowej; żołnierz zawodowy
  974. MISIĄG WOJCIECH; Marian; 1951; 22; NIK; doradca prezesa NIK
  975. MISIUK, ANDRZEJ, Anatol, 1958, 44 b, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, prodziekan
  976. MISZCZYK, PAWEŁ, Stanisław, 1960, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  977. MIŚKIEWICZ , ROMAN, Henryk, 1954, 24a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  978. MITRĘGA, STANISŁAW, Władysław, 1956, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  979. MIZERA, GRZEGORZ KRZYSZTOF, Marian, 1956, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  980. MŁYNARKIEWICZ, DARIUSZ, Zygmunt, 1959, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  981. MŁYNARSKI, JANUSZ, Stanisław , 1947, 27, Narodowy Bank Polski, kierownik
  982. MOCEK, ADAM, Jacek, 1950, 17, Gminna Komisja Wyborcza w Jeleśni, radny
  983. MOLĘGA, MIROSŁAW, Eugeniusz, 1958, 24 B, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, komendant
  984. MOŁDAWA, TADEUSZ, Jan, 1943, 44 b, Uniwersytet Warszawski, dziekan
  985. MORAWIEC , KRYSTYNA, Stanisław, 1957, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radna
  986. MORGA, MARIA, Edward, 1956, 45, Kuratorium Oświaty Katowice, dyrektor szkoły
  987. MOROZOWSKI, STANISLAW, Leszek, 1950, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  988. MOSAKOWSKI, WITOLD, Stanisław, 1949, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  989. MOŚCICKI, JACEK, Henryk, 1948, 41, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek rady nadzorczej
  990. MROCZYŃSKI, EDMUND, Henryk, 1953, 40, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  991. MRÓWCZYŃSKI, RYSZARD, Antoni, 1933, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  992. MUCHA, KRZYSZTOF, Wacław, 1957, 24 b, Śląski Urząd Wojewódzki, zastępca naczelnika
  993. MUCHA, DAMIAN, Jan, 1964, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  994. MURANOWSKI, WŁODZIMIERZ, Teofil, 1934, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  995. MURAWSKI, STANISLAW, Tadeusz, 1944, 17, Gminna Komisja Wyborcza w Wagańcu, radny
  996. MURKOWSKA, ANNA, Franciszek, 1944, 44 c, Uniwersytet Warszawski, dyrektor
  997. MUSIELOK, JÓZEF, Franciszek, 1946, 44 c, Uniwersytet Opolski, dyrektor instytutu
  998. MUSZYŃSKA, MAGDALENA, Zdzisław , 1957, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  999. MYSZKOWSKI, MICHAŁ, Alfons, 1937, 45, Kuratorium Oświaty Bydgoszcz, dyrektor szkoły
  1000. NACZAS, WITOLD , Zygmunt, 1946, 47, ORA Toruń, adwokat
  1001. NALBERT, KRZYSZTOF, Wacław, 1951, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1002. NAPORA, TOMASZ, Kazimierz, 1959, 24 a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  1003. NARKIEWICZ, ANDRZEJ, Kazimierz, 1952, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu spółki
  1004. NASARZEWSKI, KRZYSZTOF, Jan, 1958, 47, OIRP Toruń, radca prawny
  1005. NAWACKI, LESŁAW, Kazimierz, 1948, 24 a, Rzecznik Praw Obywatelskich, dyrektor
  1006. NAWARA-KAMIŃSKA, ELŻBIETA, Jan , 1946, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1007. NAWROCKI, LESŁAW STEFAN, Zdzisław, 1958, 35, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1008. NEHREBECKA-De LATOUR, IWONA, Kazimierz, 1942, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1009. NEHYBA, WALDEMAR STEFAN, Michał, 1952, 27, Narodowy Bank Polski, kierownik
  1010. NICZYPORUK, JAN, Jan, 1963, 24 B, Podlaski Urząd Wojewódzki, komendant
  1011. NIECKARZ, STANISŁAW , Jan, 1941, 4, Kancelaria Prezydenta RP, członek rady polityki pieniężnej
  1012. NIEDBAŁA, PIOTR, Stanisław, 1961, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, wójt
  1013. NIEMCZYK, KAZIMIERZ, Antoni, 1962, 44 b, Akademia Medyczna w Warszawie, prodziekan
  1014. NIEMYJSKA, MAŁGORZATA, Zdzisław, 1970, 45, Mazowiecki Kurator Oświatowy, dyrektor szkoły
  1015. NIENARTOWICZ, BOGDAN, Władysław, 1944, 44 c, Akademia Morska w Szczecinie, zastępca dyrektora instytutu
  1016. NIESYTO, JANUSZ, Paweł, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1017. NIEWCZAS, JULIAN, Mieczysław, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1018. NIESZCZOTA, TADEUSZ, Henryk, 1956, 37, Ministerstwo Skarbu Państwa, dyrektor
  1019. NITECKA, ANNA, Tadeusz, 1952, 47, OIRP Białystok, radca prawny
  1020. NIZIOŁEK, WOJCIECH, Józef, 1948, 17, OIRP Warszawa, radca prawny
  1021. NOWACKI, ANDRZEJ, Janusz, 1964, 45, Kuratorium Oświaty Bydgoszcz, dyrektor szkoły
  1022. NOWACKI, RADOSŁAW ZYGMUNT, Zbigniew, 1967, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  1023. NOWACZYK, MIROSŁAW, Wacław, 1958, 24 a, Komenda Główna Straży Granicznej, dyrektor
  1024. NOWAK, FRANCISZEK, Franciszek, 1947, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1025. NOWAK, WOJCIECH, Józef, 1954, 44 b, Politechnika Świętokrzyska, dziekan
  1026. NOWAK, PIOTR, Stanisław, 1968, 24 b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  1027. NOWAK, ZBIGNIEW, Czesław, 1950, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1028. NOWAK, KRZYSZTOF, Kazimierz, 1963, 27, Narodowy Bank Polski, główny specjalista
  1029. NOWAK, BOGUSŁAW, Leszek, 1965, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1030. NOWAK, JÓZEF, Tadeusz, 1957, 47, ORP Warszawa, radca prawny
  1031. NOWAK, ZBIGNIEW, Władysław, 1955, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1032. NOWAKOWSKA-SZANIAWSKA, EWA, Zdzisław, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1033. NOWAKOWSKI, JERZY, Stefan, 1929, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1034. NOWAKOWSKI, BOGUSŁAW , Bogusław, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1035. NOWICKI, WIESŁAW, Ludwik, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1036. NOWODWORSKI, ARKADIUSZ, Stanisław, 1962, 47, OIRP Toruń, radca prawny
  1037. NOWOSADZKI, RYSZARD, Bronisław, 1944, 40, Lubelski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  1038. NURCZYK, KAZIMIERZ, Franciszek, 1952, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  1039. NYKIEL, PAWEŁ, Kazimierz, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1040. OBIDOWSKI, ZBIGNIEW, Konstanty, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1041. OBŁUCKI, FRANCISZEK ANDRZEJ, Ryszard , 1951, 27, Narodowy Bank Polski, główny specjalista
  1042. OCHODEK, BOGUSŁAW, Teofil, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1043. OGÓREK, MARIAM, Czesław, 1950, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1044. OGRODOWICZ, ANDRZEJ, Mieczysław, 1955, 32, Rada Gminy w Pyrzycach, sekretarz
  1045. OKOŃ, EDMUND, Józef, 1930, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  1046. OLBRYCHT, MAREK, Jerzy, 1952, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1047. OLCZAK, EUGENIUSZ, Władysław, 1946, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek rady nadzorczej
  1048. OLECHNOWICZ, LESZEK, Jan, 1953, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1049. OLEJNICKI, IRENEUSZ, Władysław, 1960, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1050. OLEJNICZAK, ROMAN, Ireneusz, 1964, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1051. OLEKSY, BOGUSŁAW, Wojciech, 1961, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1052. OLENDEREK, RYSZARD, Wacław, 1945, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  1053. OLĘCKI, ANDRZEJ, Waldemar, 1956, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  1054. OLKOWICZ, KRZYSZTOF, Edmund, 1954, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  1055. OLSZAŃSKI, WIESŁAW , Emil, 1950, 40, Lubuski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  1056. OLSZEWNIK, ANTONI, Wacław, 1950, 47, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1057. OLSZEWSKA, TERESA, Stanisław, 1959, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radna
  1058. OLSZEWSKI, MARIUSZ, Henryk, 1964, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1059. OLSZEWSKI, IRENEUSZ, Kazimierz, 1959, 47, ORA Bydgoszcz, adwokat
  1060. OLSZOWY , SŁAWOMIR, Bronisław, 1947, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1061. OLZAK , STANISLAW, Stanisław, 1955, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1062. OŁTUSZEWSKI, MIROSŁAW, Ksawery, 1948, 44 b, Narodowy Instytut Leków, kierownik
  1063. OPALA, ZDZISŁAW, Teodor, 1947, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  1064. OPUCHLIK, EWALD, Jerzy, 1943, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1065. ORAWIEC, JAN, Jan, 1946, 17, Wojewoda Świętokrzyski, członek zgromadzenia gmin
  1066. ORDON, HALINA, Bolesław, 1924, 47, ORA Warszawa, adwokat
  1067. ORŁOWSKI, ZBIGNIEW, Paweł, 1954, 40, Lubuski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  1068. ORŁOWSKI, ANDRZEJ, Eugeniusz, 1949, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1069. ORZECHOWSKI, ZBIGNIEW, Marian, 1955, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1070. OSAJDA, ZBIGNIEW, Stefan, 1957, 45, Kuratorium Oświaty Poznań, dyrektor szkoły
  1071. OSIADACZ, BOŻENA , Roman, 1959, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1072. OSIEJ, CEZARY, Zygmunt, 1958, 47, OIRP Opole, radca prawny
  1073. OSTAFIL, STANISŁAW, Roman, 1936, 47, ORA Rzeszów, adwokat
  1074. OSTROWSKA, EWA, Józef, 1953, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  1075. OSTROWSKI, WOJCIECH, Henryk, 1961, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1076. OSTROWSKI, LESZEK, Roman, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1077. OTKO, EWA, Tadeusz, 1964, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1078. OWCZAREK, BOGDAN, Józef, 1943, 44 c, Uniwersytet Warszawski, zastępca dyrektora instytutu
  1079. OWCZAREK, JAN, Stanisław, 1946, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wójt
  1080. OŻGO, JERZY, Tadeusz, 1951, 24 a, Ministerstwo Sprawiedliwości, naczelnik
  1081. PACEK, BOGUSŁAW, Jan, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1082. PACHNIEWSKA, ELŻBIETA, Leon, 1936, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1083. PACHOWICZ, STANISŁAW, Jan, 1947, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, wójt
  1084. PACHUTA, TADEUSZ, Franciszek, 1953, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1085. PACHUTA, RYSZARD, Jan, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1086. PAJĄK, ANDRZEJ, Michał, 1947, 24 a, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zastępca dyrektora
  1087. PAJĘCKA, JOLANTA, Julian, 1956, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radna
  1088. PAJÓREK, LESZEK, Jerzy, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1089. PAKIESER, MARIUSZ, Tadeusz, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1090. PAKUŁA, ZDZISLAW, Józef, 1961, 24 B, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, komendant
  1091. PAŁCZYŃSKI, ZYGMUNT, Adam, 1958, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, burmistrz
  1092. PAŁUBICKI, JANUSZ, Franciszek, 1939, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1093. PAMPUCH, ZYGMUNT, Aleksander, 1957, 17, Warmiński-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1094. PANKOWSKI, ANDRZEJ, Jerzy, 1950, 22, NIK, kontroler NIK
  1095. PAŃKO, JANUSZ, Marian, 1960, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  1096. PAŃTA, WOJCIECH, Kazimierz, 1958, 24 a, Ministerstwo Infrastruktury, naczelnik
  1097. PAPAJ, LESŁAW, Kazimierz, 1958, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1098. PARDUS, JERZY, Stanisław, 1945, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1099. PARYS, ANDRZEJ, Jerzy, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1100. PASTUSZAK, STANISŁAW, Jan, 1947, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  1101. PAŚNIK, JERZY, Adolf, 1949, 47, ORA Warszawa, adwokat
  1102. PATORSKI, KRZYSZTOF, Kazimierz, 1946, 44 c, Politechnika Warszawska, dyrektor instytutu
  1103. PATYCKI, SŁAWOMIR JANUSZ, Szczepan, 1959, 40, Wojewoda Wielkopolski, członek zarządu
  1104. PAULUS, MARIAN, Antoni, 1932, 47, ORA Toruń, adwokat
  1105. PAWELEC, RYSZARD, Antoni, 1948, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  1106. PAWLACZYK, MARIA, Henryk, 1946, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1107. PAWLAK, FRANCISZEK, Stanisław, 1938, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1108. PAWLAK, JERZY, Władysław, 1950, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  1109. PAWLIK, TADEUSZ, Jerzy, 1953, 47, OIRP Opole, radca prawny
  1110. PAWLONKA, WIESŁAW, Władysław, 1943, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  1111. PAWŁOWSKI, ZENON, Franciszek, 1937, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1112. PAWŁOWSKI, ROBERT, Stanisław, 1942, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1113. PAŹDZIORKO, EDWARD, Franciszek, 1955, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1114. PĄGOWSKI, ALBERT, Zdzisław, 1967, 24 a, Komenda Główna Straży Granicznej, naczelnik
  1115. PEPŁOŃSKI, ANDRZEJ, Józef, 1944, 44 b, Akademia Pomorska w Słupsku, dziekan
  1116. PEPŁOWSKI, IRENEUSZ, Bolesław, 1959, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1117. PERON, ANDRZEJ, Stefan, 1951, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1118. PERZANOWSKI, ANDRZEJ, Jerzy, 1954, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  1119. PEUKERT, JACEK, Stanisław, 1958, 17, ORA Kraków, radca prawny
  1120. PĘKSA, MICHAŁ SŁAWOMIR, Adolf, 1964, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1121. PFONT, KAZIMIERZ, Kazimierz, 1946, 44 c, Ministerstwo Gospodarki, dyrektor
  1122. PIĄTKOWSKI, ZDZISŁAW, Jan, 1960, 24 a, Straż Graniczna, naczelnik
  1123. PIECHNA, KRZYSZTOF, Tadeusz, 1952, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1124. PIECHOWIAK, ANDRZEJ, Florian, 1947, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1125. PIEGAT, ANDRZEJ, Eugeniusz, 1947, 44 c, Politechnika Szczecińska, dyrektor instytutu
  1126. PIENIĄŻEK, ANDRZEJ, Stanisław, 1954, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1127. PIENIĄŻEK, ANTONI, Tadeusz, 1940, 44 b, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublin, dziekan
  1128. PIENKOS, ELŻBIETA, Ryszard, 1955, 24 a, Urząd ds/ Cudzoziemców, zastępca dyrektora
  1129. PIEŃKO, MAREK, Jan, 1963, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  1130. PIESZKO, MIROSŁAW, Stanisław, 1965, 17, Warmiński-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1131. PIETRAS, JANUSZ, Władysław, 1954, 47.54, OIRP Zielona Góra, radca prawny, żołnierz zawodowy
  1132. PIETRAS, ZBIGNIEW, Stanisław, 1953, 11, Ministerstwo Spraw
  Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1133. PIETRASZ, DYMITR, Jan, 1952, 17, Warmiński-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1134. PIETRASZEK, ZBIGNIEW, Józef, 1944, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  1135. PIETROCZUK, WŁODZIMIERZ, Jan, 1947, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, starosta
  1136. PIĘTKA, MARIUSZ, Arkadiusz, 1959, 24 b, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, komendant oddziału straży granicznej
  1137. PIKAŁŁO, PIOTR, Janusz, 1966, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1138. PIKOR, JAN, Wojciech, 1939, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radny
  1139. PIKULSKI, STANISŁAW, Stefan, 1945, 44 b, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, dziekan
  1140. POILAS, ANDRZEJ, Stanisław, 1952, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1141. PILCH, ZBIGNIEW, Władysław, 1952, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1142. PILECKI , PIOTR, Henryk , 1947, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  1143. PIŁKA, TADEUSZ, Jan, 1956, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1144. PINDUR, EDWARD, Andrzej, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1145. PIOTROWICZ, JÓZEF , Józef, 1927, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1146. PIOTROWSKI, STANISŁAW, Andrzej, 1954, 24 a, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zastępca dyrektora
  1147. PIOTROWSKI, TADEUSZ, Jan, 1950, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, wójt
  1148. PIOTROWSKI, JÓZEF, Jan, 1944, 47, ORA Gdańsk, adwokat
  1149. PIÓROWSKI, JERZY, Stefan, 1947, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1150. PISARSKI, KRZYSZTOF, Stefan, 1947, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1151. PISKORSKI, BOGDAN, Kazimierz, 1950, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  1152. PISULA, HENRYK, Wacław, 1932, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1153. PITOŃ, BOGDAN, Józef, 1953, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, wójt
  1154. PIWOŃSKI, ZBIGNIEW, Zygmunt, 1950, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1155. PIZOŃ, TADEUSZ, Józef, 1959, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  1156. PLEWA, WOJCIECH, Stanisław, 1964, 24 b, Małopolski Urząd Wojewódzki, zastępca komendanta placówki straży granicznej
  1157. PLEWNIA, KRZYSZTOF, Marian , 1961, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1158. PLIS, ZBIGNIEW, Edward, 1953, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1159. POLCH, JERZY, Władysław, 1945, 27, Narodowy Bank Polski, główny specjalista
  1160. PLUTA, LUDWIK, Józef, 1945, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1161. PŁATEK, HENRYK, Władysław, 1955, 45, Kuratorium Oświaty Opole, dyrektor szkoły
  1162. PŁATKOWSKI, STANISŁAW WALDEMAR, Stanisław, 1957, 17, Gminna Komisja Wyborcza, radny
  1163. PŁAWSKI, JAN, Józef, 1946, 17, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, radny
  1164. PŁOSZAJSKI, PIOTR, Jerzy, 1946, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prorektor
  1165. PŁUSA, PAWEŁ, Wacław, 1943, 44 c, Akademia im. Jana Długosza Częstochowa, zastępca dyrektora
  1166. PODDĘBNIAK, TADEUSZ, Leon, 1952, 22, NIK, dyrektor
  1167. PODGÓRECZNY, MARIAN, Józef, 1927, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1168. PODLASIŃSKI, CEZARY, Henryk, 1961, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1169. PODLECKI, ZBIGNIEW, Włodzimierz, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1170. PODLEJSKI, DARIUSZ, Marian, 1966, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1171. PODSTAWSKI, KRZYSZTOF, Adam , 1943, 47, ORA Bydgoszcz, adwokat
  1172. PODULKA-WIERZBIŃSKI, MAREK, Rudolf, 1945, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  1173. POGODA, WACŁAW, Jan, 1951, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  1174. POGODA, MARIAN, Czesław, 1961, 24 B, Podlaski Urząd Wojewódzki, komendant
  1175. POGORZELSKI, MAREK, Józef, 1961, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1176. POLAK, ZOFIA, Władysław, 1954, 47, ORA Kraków, adwokat
  1177. POLIKSZA, DARIUSZ, Wiktor , 1963, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1178. POLKOWSKI, ANTONI, Zbigniew, 1953, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, wójt
  1179. POŁOMSKI, JÓZEF, Józef, 1934, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1180. POPCZYK, JACEK, Feliks, 1953, 44 b, Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, kierownik
  1181. POPŁAWSKI, DARIUSZ , Henryk , 1954, 44 b, Uniwersytet Warszawski, prodziekan
  1182. PORDES, ADAM, Tadeusz, 1930, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1183. PORĘBSKI, KAZIMIERZ, Józef, 1955, 17, Małopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1184. POSIEJ, GRAŻYNA, Józef, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1185. POSŁUSZNY, JANUSZ, Stanisław, 1954, 40, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  1186. POSŁUSZNY, JANUSZ, Stefan, 1962, 47, Ministerstwo Sprawiedliwości, notariusz
  1187. POTOCKA, KATARZYNA, Czesław, 1947, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  1188. POTOCKI, RYSZARD, Antoni, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1189. POZNAŃSKI, JANUSZ, Franciszek, 1950, 48, Ministerstwo Sprawiedliwości, komornik sądowy
  1190. PRAGŁOWSKI, JACEK, Wiesław, 1958, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  1191. PRĘDKOPOWICZ, JANUSZ, Antoni, 1960, 24 a, Straż Graniczna, naczelnik
  1192. PROCKI, MAREK, Stanisław, 1960, 40, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, przewodniczący rady nadzorczej
  1193. PROĆ-PADEREWSKA, RÓŻA, Antoni, 1943, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  1194. PROKOPOWICZ, BOGUMIŁ, Adolf, 1948, 47, ORA Kraków, radca prawny
  1195. PRUCHNIAK, ZBIGNIEW, Bolesław, 1954, 24 a, Urząd ds. Cudzoziemców, dyrektor
  1196. PRUSAK, FELIKS, Stanisław, 1939, 47, ORA Warszawa, adwokat
  1197. PRUSAK, MIROSŁAW, Zdzisław, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1198. PRZANOWSKI, STANISŁAW, Stefan, 1934, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1199. PRZĄDKO, ALFRED, Jan, 1933, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1200. PRZYBYLIŃSKI, PIOTR, Franciszek, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy

  Współpracownicy SB pełniący funkcje Publiczne! Cz.3
  Wykaz 1706 osób wykonujących obecnie funkcje publiczne, które przyznały się do współpracy z SB i złożyły w IPN „pozytywne” oświadczenia lustracyjne Raportnowaka.pl pzekazał w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej wykaz 1706 osób wykonujących obecnie funkcje publiczne, które zgodnie z ustawą z dnia 18 października 2006 roku, o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczenstwa państwa z lat 1944 – 1990, złożyły za pośrednictwem różnych organów do Biura Lustracyjnego IPN „pozytywne” oświadczenia lustracyjne. Kolejno: Nazwisko, imię, rok urodzenia, imię ojca, punkt art. 4 ww ustawy, nazwa organu, który nadesłał oświadczenie lustracyjne, funkcja z tytułu której albo ubiegania się o którą zostało złożone oświadczenie lustracyjne …

  1201. PRZYBYLSKA-CHRIF, KINGA, Zygfryd, 1951, 47, OIRP Szczecin, radca prawny
  1202. PRZYBYŁA, ROBERT, Zbigniew, 1964, 24 B, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, komendant
  1203. PRZYBYSZ, MAREK, Tadeusz, 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1204. PRZYBYSZ, KRZYSZTOF, Jerzy, 1957, 45, Kuratorium Oświaty Olsztyn, dyrektor szkoły
  1205. PRZYBYSZEWSKI, WŁODZIMIERZ, Czesław, 1933, 47, OIRP Opole, radca prawny
  1206. PRZYGODA, ELŻBIETA, Kazimierz, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1207. PRZYGODA, TOMASZ, Tomasz, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1208. PSKIET, ANDRZEJ, Tadeusz, 1957, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1209. PTAK, EDWARD, Stefan, 1947, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1210. PUROWSKI, MAREK, Henryk, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1211. PURZYCKI, ANDRZEJ, Aleksander, 1929, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  1212. PYŁKA, ANNA, Zdzisław, 1957, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1213. PYZIK, JAJ, Eugeniusz, 1948, 14 B, Przemysłowy Instytut Telekomunikacyjny S. A. kierowniki
  1214. RABA, JAN, Jakub, 1944, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  1215. RACKI, GRZEGORZ, Stanisław, 1952, 44 c, Polska Akademia Nauk, dyrektor instytutu
  1216. RACŁAW, RYSZARD, Eugeniusz, 1963, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  1217. TRADEK, TADEUSZ, Jędrzej, 1950, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1218. RADOCHOŃSKI, MIECZYSŁAW, Edward, 1945, 44 b, Uniwersytet Rzeszowski, dziekan
  1219. RADOMSKA, IWONA, Jan, 1972, 45, Kuratorium Oświaty Gdańsk, dyrektor szkoły
  1220. RAJ, STANISŁAW, Jan, 1933, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1221. RAJZEL, DARIUSZ, Ludwik, 1963, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1222. RAMONOWSKI, JERZY, Edward, 1955, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1223. RASAWA, MARIA, Jan, 1951, 24 a, Ministerstwo Gospodarki, dyrektor
  1224. RASZKA, WŁADYSŁAW, Andrzej, 1944, 47, OIRP Opole, radca prawny
  1225. RATAJCZYK, LESZEK IRENEUSZ, Henryk, 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1226. RATAJCZYK, JOANNA, Zbigniew, 1968, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1227. RAWSKI, TADEUSZ, Wincenty, 1924, 12, Prezes Rady Ministrów, członek Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
  1228. REGINIEWICZ, WALDEMAR, Stanisław, 1943, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1229. REGULSKI, ZBIGNIEW, Jan , 1951, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  1230. REICHER, PAWEŁ, Andrzej, 1963, 24 a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  1231. REJMANIAK-BEJMA, JANINA, Feliks , 1947, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  1232. REMBALSKI, WIESŁAW, Kazimierz, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1233. REMIN, ANDRZEJ, Stanisław, 1954, 47, ORA Kraków, adwokat
  1234. RESZCZYŃSKI, IRENEUSZ, Konstanty, 1959, 41, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1235. RODZIM, RENATA, Zbigniew, 1956, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1236. ROGOWSKI, WIESŁAW, Antoni, 1938, 47, ORA Bielsko-Biała, adwokat
  1237. ROJEWSKI, KAZIMIERZ, Franciszek, 1933, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  1238. ROKICKI, BOGDAN, Wojciech, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1239. ROLA, KRZYSZTOF, Bronisław, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1240. ROMANOWICZ, EUGENIUSZ, Józef, 1951, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  1241. ROMANOWSKA, EWA, Czesław, 1957, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1242. ROMANOWSKI, ZBIGNIEW, Edmund, 1955, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1243. ROMAŃSKI, TADEUSZ, Stanisław, 1963, 17, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1244. ROMAŃSKI, KAZIMIERZ, Władysław, 1957, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1245. ROSTAFIŃSKI, JAN, Jerzy, 1948, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1246. ROSZCZYNA, MICHAŁ, Mikołaj, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1247. ROŚ, WOJCIECH , Stefan, 1942, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  1248. ROZMUS, DANUTA, Henryk, 1954, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  1249. ROZWADOWSKA, ANNA, Janusz, 1932, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1250. ROZWAŁKA, JANUSZ, Jan, 1953, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1251. ROZWORA, IRENA, Stanisław, 1964, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radna
  1252. RÓŻAŃSKA, MARIA, Jan, 1953, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radna
  1253. RUBAJ, JAROSŁAW, Stanisław, 1957, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1254. RUBASZEWSKI, MARIUSZ, Stanisław, 1964, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1255. RUCIŃSKI, ZBIGNIEW, Tadeusz, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1256. RUMANEK, ADAM, Mieczysław, 1961, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  1257. RUMSZEK, HENRYK, Antoni, 1940, 47, ORA Gdańsk, adwokat
  1258. RUPEK, KAROL, Stefan, 1937, 47, OIRP Koszalin, radca prawny
  1259. RUREK, STANISŁAW, Florian, 1960, 47, ORA Poznań, adwokat
  1260. RUSECKI, PIOTR MARIAN, Jerzy, 1947, 24 B, Opolski Urząd Wojewódzki, państwowy powiatowy inspektor sanitarny
  1261. RUSINIAK, ELŻBIETA, Władysław, 1955, 24 a, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Administracji, naczelnik
  1262. RUSIŃSKI, MICHAŁ, Władysław, 1948, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1263. RUSZKIEWICZ, WŁODZIMIERZ, Florian, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1264. RUTKOWSKA, JOLANTA, Czesław, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1265. RUTKOWSKI, JERZY OLGIERD, Bolesław, 1946, 44 b, Politechnika Śląska, dziekan
  1266. RUTZ von GERVEN, EWA, Stanisław, 1954, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1267. RYBACKI, ERIUSZ, Mieczysław, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1268. RYBAK, WALDEMAR, Konstanty, 1944, 24 a, Rzecznik Praw Obywatelskich, p. o. dyrektora
  1269. RYBCZYŃSKI, JAN, Jan , 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1270. RYBIŃSKA, JADWIGA, Józef, 1966, 45, Mazowiecki Kurator Oświaty, dyrektor szkoły
  1271. RYCHLIK, LUDWIKA, Piotr, 1956, 47, ORA Białystok, adwokat
  1272. RYDZ, JANUSZ, Edmund, 1946, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1273. RYDZKOWSKI, JANUSZ, Mieczysław, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1274. RYMER, STEFAN, Franciszek, 1946, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1275. RYNKIEWICZ, MAREK, Zygmunt, 1959, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  1276. RYNKOWSKI, BOGUMIŁ, Tadeusz, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1277. RYPIA, JERZY, Stanisław, 1948, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  1278. RYZNER, ADOLF, Kazimierz, 1956, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  1279. RZADKOWSKA, MARIA, Bazyli, 1944, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1280. RZECZKOWSKA-KOWALCZYK, HANNA, Marian, 1927, 47, ORA Warszawa, adwokat
  1281. RZEPKA, MAŁGORZATA, Stanisław, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1282. RZESZUCIŃSKI, STANISŁAW, Jan, 1965, 32, Rada Gminy Branice, skarbnik
  1283. RZESZUTO, JACEK, Zygmunt, 1958, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  1284. RZEŹNIEWSKI, IRENEUSZ JERZY, Łucjan, 1962, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, burmistrz
  1285. SADOWSKI, MICHAŁ, Bolesław, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1286. SADZIK, WŁODZIMIERZ, Michał, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1287. SAGAN, STANISŁAW, Jan, 1951, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prorektor
  1288. SAJKIEWICZ, ANDRZEJ, Jan , 1949, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1289. SAŁATA, ZDZISŁAW, Mieczysław, 1949, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  1290. SAŁYGA, ZBIGNIEW, Tadeusz, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1291. SANOCKI, ZBIGNIEW, Edward, 1964, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, burmistrz
  1292. SANTOREK, SŁAWOMIR, Edward, 1959, 14, Ministerstwo Sprawiedliwości, prokurator
  1293. SAWCZUK, AGATA, Józef, 1945, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  1294. SAWICKI, STEFAN, Zygmunt, 1937, 44 c, Uniwersytet Warszawski, dyrektor instytutu
  1295. SAWICKI, ADAM, Gerard, 1965, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1296. SCHEFFLER, JANUSZ, Antoni, 1931, 47, ORA Poznań, adwokat
  1297. SCHNEIDER, MACIEJ, Jan , 1964, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1298. SCHWOCHERT, DOROTA, Tadeusz, 1964, 32, Urząd Gminy w Ujściu, skarbnik
  1299. SEJ, JERZY, Ignacy, 1941, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1300. SELERSKI, ZBIGNIEW, Stanisław, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1301. SEMENIUK, HENRYK, Franciszek, 1963, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  1302. SERAFIN, JERZY, Bronisław, 1953, 17, Lubelski Urząd Wojewódzki, radny
  1303. SERAFIN, JULIAN, Franciszek, 1943, 17, Opolski Urząd Wojewódzki, radny
  1304. SERWA, ANDRZEJ, Władysław, 1950, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  1305. SETLA, ZDZISŁAW, Edward, 1956, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1306. SĘDZIWY, STANISŁAW, Longin, 1947, 24 a, Ministerstwo Sprawiedliwości, naczelnik
  1307. SIDOR, MAREK FELIKS, Feliks, 1951, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1308. SIDOR, MAREK, Henryk, 1960, 17, Pomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1309. SIDORKIEWICZ, KRZYSZTOF, Emanuel, 1952, 47, OIRP Bydgoszcz, radca prawny
  1310. SIEKIELEWSKI, MACIEJ, Sabin, 1923, 47, OIRP Lublin, radca prawny
  1311. SIEMIENIUK, ALEKSANDER, Aleksander, 1948, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  1312. SIERADZKA, ELŻBIETA, Feliks , 1954, 14, Krajowa Rada Sądownictwa, sędzia
  1313. SIKORA, ZBIGNIEW, Alfred, 1955, 17, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, radny
  1314. SIKORA, WOJCIECH, Stanisław, 1952, 24 B, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, zastępca powiatowego lekarza weterynarii
  1315. SIKORSKI, ZBIGNIEW, Jan, 1948, 2, Państwowa Komisja Wyborcza, kandydat na posła
  1316. SITEWSKI, JAN, Jan, 1960, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1317. SIWICKI, RYSZARD, Władysław, 1944, 24 b, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, dyrektor państwowej stacji sanitarno-epidemiologicznej
  1318. SIWICKI, PIOTR, Olgierd, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1319. SIWIŃSKI, PAWEŁ, Kazimierz, 1949, 47, ORA Łódź, adwokat
  1320. SKALNIAK, LESŁAW, Henryk , 1965, 24 b, Małopolski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  1321. SKAŁECKI, ADAM, Jan, 1946, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1322. SKAWINA, STEFAN, Antoni, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1323. SKOCZYŃSKI, LESŁAW MARIUSZ, Stanisław, 1960, 24 a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  1324. SKOLIMOWSKI, JANUSZ, Franciszek, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1325. SKORUPA, STANISŁAW, Andrzej, 1948, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  1326. SKORŻA, ZDZISŁAW, Tadeusz, 1958, 3, Prezes Rady Ministrów, z-ca szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  1327. SKOWROŃSKI, ANDRZEJ , Kazimierz, 19498, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1328. SKRYBANT, ADAM, Antoni, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1329. SKRZYDLEWSKI, WITOLD, Henryk, 1953, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1330. SKRZYPCZAK, LESZEK, Błażej, 1956, 24 b, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, zastępca naczelnika urzędu skarbowego
  1331. SKRZYPCZYK, WOJCIECH, Hipolit, 1955, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1332. SKRZYPEK, GRZEGORZ, Michał, 1964, 24 b, Małopolski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki granicznej
  1333. SŁAWIK, KAROL, Ferdynand, 1937, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1334. SŁOMIANY, JAN, Feliks, 1952, 22, NIK, pracownik NIK
  1335. SŁONINA, RYSZARD ZBIGNIEW, Zygfryd, 1955, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  1336. SŁOWIK, JAN, Władysław, 1963, 24 b, Wojewoda Śląski, komendant placówki straży granicznej
  1337. SŁOWIŃSKA, TERESA, Stanisław, 1949, 17, Wojewoda Dolnośląski, radna
  1338. SŁOWIŃSKI, JERZY, Jan, 1946, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  1339. SMALCERZ, CZESŁAW, Władysław, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1340. SMOLEŃ, STANISŁAW, Jakub, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1341. SMOLNIK, ANICETA, Wojciech, 1932, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1342. SMRECZYŃSKI, JAN, Józef, 1946, 32, Rada Powiatu Lubań, sekretarz
  1343. SMUGA, ZBIGNIEW, Czesław, 1957, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1344. SMUGOWSKI, GRZEGORZ, Marian, 1961, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, wójt
  1345. SOBCZAK, ARKADIUSZ, Stanisław, 1955, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  1346. SOBCZAK, IRENEUSZ, Kazimierz, 1955, 17, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  1347. SOBCZAK, BOGDAN, Mieczysław, 1961, 24 b, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, komendant placówki straży granicznej
  1348. SOBCZAK, ANDRZEJ, Bogusław, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1349. SOBECKA, BARBARA, Stefan, 1949, 32, Rada Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, sekretarz
  1350. SOBOL, JAN, Janusz, 1951, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1351. SOBOLEWSKI, MIROSŁAW ANTONI, Antoni, 1959, 24 a, Komenda Główna Policji, naczelnik
  1352. SOBOLEWSKI, STANISŁAW, Aleksander, 1953, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  1353. SOCHACKI, KRZYSZTOF, Zygmunt, 1961, 24 a, Komenda Główna Straży Granicznej, naczelnik
  1354. SOCHACKI, WOJCIECH, Józef, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1355. SOĆKO, DANUTA, Franciszek, 1965, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1356. SOKALSKI, JAN, Władysław, 1948, 47, ORA Kraków, radca prawny
  1357. SOKOŁOWSKI, WIESŁAW, Antoni, 1963, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1358. SOLAREWICZ, BOGUSŁAW ZBIGNIEW, Józef, 1955, 17, OIRP Wrocław, radca prawny
  1359. SOROKA, ROMUALD, Adolf, 1947, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  1360. SOSIŃSKI, RYSZARD, Franciszek, 1946, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1361. SOSNOWSKI, RYSZARD, Tadeusz, 1949, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1362. SOŚNICKI, ZDZISŁAW, Jan, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1363. SOŚNICKI, MARIUSZ, Wacław, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1364. SOWA, JANUSZ, Władysław, 1966, 24 b, Małopolski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki straży granicznej
  1365. SPERBER, WALDEMAR, Zygmunt , 1959, 24 b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki straży granicznej
  1366. SPYCHAJ, ZBIGNIEW MAREK, Witold, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1367. SRACHELSKI, TADEUSZ, Jan, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1368. STACHOŃ, STANISŁAW, Kazimierz, 1941, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1369. STACHURA, ELŻBIETA, Mieczysław, 1964, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1370. STANASZEK, MARIUSZ, Jerzy, 1961, 47, ORA Kraków, radca prawny
  1371. STANIAK, BOGDAN, Józef, 1953, 17, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, radny
  1372. STANISŁAWSKI, ROBERT, Bogusław, 1960, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1373. STANKIEWICZ, ZBIGNIEW, Jan, 1956, 45, Kuratorium Oświaty Szczecin, dyrektor szkoły
  1374. STANKIEWICZ, WOJCIECH, Romuald, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1375. STANKOWSKI, WŁODZIMIERZ, Włodzimierz, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1376. STAROSTA, TADEUSZ, Tadeusz, 1929, 47, OIRP Opole, radca prawny
  1377. STARUCH, BOGUSŁAW, Mikołaj, 1952, 17, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, radny
  1378. STARZ, ROMAN, Jan, 1957, 44 c, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Kielce, zastępca dyrektora instytutu
  1379. STARZAK, EDWARD, Michał, 1930, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1380. STARZYŃSKI, PIOTR, Józef, 1955, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1381. STASZCZYK, JERZY, Antoni, 1945, 29, Ministerstwo Zdrowia, zastępca dyrektora
  1382. STASZEWSKI, MARIAN, Józef, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1383. STAWCZYK, ADAM, Jan, 1947, 17, Lubuski Urząd Wojewódzki, radny
  1384. STAWIARCZYK, MARIUSZ, Stanisław, 1959, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1385. STEBELSKI, STANISŁAW, Antoni, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1386. STEC, JÓZEF, Franciszek, 1949, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, prezes zarządu spółki
  1387. STELMASZCZYK, HENRYK, Władysław, 1929, 47, OIRP Olsztyn, radca prawny
  1388. STEMPSKI, GRZEGORZ, Wojciech, 1958, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1389. STĘPCZYŃSKA-GORTAT, ELŻBIETA, Zygfryd, 1956, 24 b, Łódzki Urząd Wojewódzki, zastępca dyrektora wydziału
  1390. STADOLAK, KAZIMIERZ, Józef, 1955, 22, NIK, pracownik NIK
  1391. STRAWA, KRZYSZTOF, Bronisław, 1961, 24 B, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, zastępca powiatowego lekarza weterynarii
  1392. STRAWA, KAZIMIERZ, Stanisław, 1954, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1393. STREJCZEK, JAROSŁAW, Janusz, 1959, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1394. STRONCZYŃSKI, KRZYSZTOF, Stanisław, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1395. STRYCZYŃSKI, MICHAŁ, Teodor, 1945, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1396. STREZĘPKA, STANISŁAW, Stanisław, 1951, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1397. STUDZIŃSKI, EUGENIUSZ, Szymon, 1929, 47, ORA Kraków, adwokat
  1398. STUPAK, BRONISŁAW, Józef, 1937, 47, OIRP Wrocław, radca prawny
  1399. STYŚ, ELŻBIETA, Eugeniusz, 1958, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1400. SUCHOŁBIAK, LUCYNA, Władysław, 1959, 33, Prezes Rady Ministrów, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego
  1401. SUDA, ANDRZEJ, Stefan, 1945, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1402. SUJAK, JACEK, Zygmunt, 1965, 24 a, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, naczelnik
  1403. SULARZ, HENRYK, Bolesław, 1949, 17, Śląski Urząd Wojewódzki, radny
  1404. SULOWSKI, STANISŁAW , Józef, 1952, 44 c, Uniwersytet Warszawski, dyrektor instytutu
  1405. SULŻYCKI, JERZY, Jan, 1949, 24 b, Pomorski Urząd Wojewódzki, zastępca dyrektora
  1406. SUŁKOWSKI, BOLESŁAW WOJCIECH, Maciej, 1927, 47, OIRP Kielce, radca prawny
  1407. SUMERA, JACEK, Jan, 1959, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1408. SUPEŁ, ANDRZEJ, Jan, 1954, 174, Łódzki Urząd Wojewódzki, radny
  1409. SURAWSKI, TOMASZ, Zygmunt, 1943, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1410. SWATOŃ, JERZY, Józef, 1947, 40, Śląski Urząd Wojewódzki, członek rady nadzorczej
  1411. SWOBODA, GRZEGORZ, Karol, 1954, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1412. SYLWESTER, JANUSZ, Jerzy, 1954, 24 b, Pomorski Urząd Wojewódzki, szef wojewódzkiego sztabu wojskowego
  1413. SYPNIEWSKI, DARIUSZ, Włodzimierz, 1964, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1414. SYRYCA, MAREK, Marian, 1954, 47, OIRP Gdańsk, radca prawny
  1415. SZABLEWSKI, RYSZARD, Piotr, 1953, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek zarządu
  1416. SZADKOWSKI, GRZEGORZ, Zbigniew, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1417. SZAFRAŃSKI, ANDRZEJ, Mieczysław, 1955, 46, Kuratorium Oświaty Kraków, dyrektor szkoły
  1418. SZAJER, JACEK, Jerzy, 1961, 47, OIRP Rzeszów, radca prawny
  1419. SZAŁATA, TOMASZ, Franciszek, 1965, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1420. SZAMBELAŃCZYK, RYSZARD, Jan, 1954, 40, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, prezes zarządu
  1421. SZANDECKI, KRZYSZTOF, Józef, 1960, 24 a, Ministerstwo Finansów, naczelnik
  1422. SZADKOWSKI, DANIEL MIROSŁAW, Edmund, 1957, 40, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, członek zarządu
  1423. SZCZENIOWSKI, JACEK, Edmund, 1951, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1424. SZCZEPANIK, KRZYSZTOF, Wacław, 1950, 22, NIK, pracownik NIK
  1425. SZCZEPKOWSKI, DARIUSZ, Henryk, 1967, 24 b, Opolski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki straży granicznej
  1426. SZCZEPKOWSKI, STANISŁAW, Władysław, 1950, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1427. SZCZĘSNY, STANISŁAW, Erazm, 1940, 17, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, radny
  1428. SZCZUREK, MIECZYSŁAW, Józef, 1931, 47, OIRP Kraków, radca prawny
  1429. SZCZYGIELSKI, WIESŁAW, Józef, 1962, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1430. SZCZYGIEŁ, WOJCIECH, Wojciech, 1956, 24 b, Małopolski Urząd Wojewódzki, art. 4 pkt. 24 b
  1431. SZCZYPKA, ARKADIUSZ, Jerzy, 1967, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1432. SZEWCZYK, JACEK, Tadeusz, 1941, 44 b, Akademia Górniczo-Hutnicza, prodziekan
  1433. SZEWCZYK, PAWEŁ, Paweł, 1942, 44 b, Politechnika Śląska, prodziekan
  1434. SZEWCZYK, MARIAN, Józef, 1940, 47, OIRP Łódź, radca prawny
  1435. SZKLANY, RYSZARD, Ryszard, 1953, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1436. SZKODZIŃSKI, JERZY, Tadeusz, 1956, 47, ORA Kraków, radca prawny
  1437. SZLĘK, ZBIGNIEW, Stanisław, 1956, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1438. SZMUNIEWSKI, ZBIGNIEW, Zenon, 1949, 39, Ministerstwo Skarbu Państwa, członek rady nadzorczej
  1439. SZNICER, ANDRZEJ, Bronisław, 1950, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1440. SZOKA, ROMUALD, Józef, 1964, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1441. SZOSTAK, SYLWESTER, Jan, 1947, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1442. SZTORC, RYSZARD, Zdzisław, 1953, 17, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, radny
  1443. SZTURGULEWSKI, ANDRZEJ, Piotr, 1965, 17, Podlaski Urząd Wojewódzki, radny
  1444. SZUKSZTA, PIOTR, Witold, 1942, 27, Narodowy Bank Polski, główny specjalista
  1445. SZULC, KRYSTIAN, Bronisław, 1959, 47, OIRP Katowice, radca prawny
  1446. SZUSTKIEWICZ, JAN, Stanisław, 1945, 24 a, Ministerstwo Gospodarki, naczelnik
  1447. SZWAJCOWSKI, KAZIMIERZ, Tadeusz, 1951, 18, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rektor
  1448. SZWADERSKI, MARIAN, Tadeusz, 1926, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1449. SZYDŁOESKI, HENRYK, Ryszard, 1948, 47, ORA Kraków, radca prawny
  1450. SZYK, ZDZISŁAW, Mieczysław, 1958, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1451. SZYMAŃSKI, JAN, Feliks, 1958, 17, Wojewoda Zachodniopomorski, radny
  1452. SZYMAŃSKI, JAN, Józef, 1952, 11, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, członek służby zagranicznej
  1453. SZYMCZAK, DARIUSZ, Marian, 1965, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1454. SZYMANDERA, JÓZEF, Jan, 1947, 17, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, radny
  1455. SZYMKOWIAK, MAREK, Jan, 1959, 47, OIRP Poznań, radca prawny
  1456. SZYMONDERA, ANNA, Aleksander , 1952, 44 c, Akademia Wychowania Fizycznego, kwestor
  1457. SZYNALIK, JAN, Stefan, 1959, 54, Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierz zawodowy
  1458. SZYSZKO, DIONIZY, Zygmunt, 1929, 47, OIRP Warszawa, radca prawny
  1459. SZYSZKO, DARIUSZ, Tadeusz, 1965, 24 b, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, z-ca komendanta placówki straży granicznej
  1460. ŚLAZYK, BOGUSŁAW, Tomasz, 1957, 24 B, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, komendant
  1461. ŚL

 34. z bloga prof.M.Dakowskiego said

  Lista 1706 Agentów SB na stanowiskach publicznych
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=7309&Itemid=100

 35. 166 bojkot TVN said

  Kolejny q. odznaczony;
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zdrojewski-odznaczony-orderem-zaslugi-wolnego-kraj,1,5266212,wiadomosc.html
  Zdrojewski odznaczony Orderem Zasługi Wolnego Kraju Saksonii
  dzisiaj, 00:11
  Minister kultury Bogdan Zdrojewski został odznaczony Orderem Zasługi Wolnego Kraju Saksonii. Zdrojewskiego, za działalność na rzecz dobrych stosunków niemiecko-polskich, odznaczył premier Saksonii Stanislaw Tillich.

  Uroczystość odbyła się w Ambasadzie Niemiec w Warszawie.

  Premier Saksonii Stanislaw Tillich uzasadniał, że Zdrojewski zasłużył się dla stosunków niemiecko-polskich jako minister kultury, ale też wcześniej, jako prezydent Wrocławia. Jak mówił Tillich, będąc prezydentem Wrocławia Zdrojewski przyczynił się do ponownego ożywienia współpracy między Saksonią a Dolnym Śląskiem; a jako minister kultury, współpracując ze swoim niemieckim odpowiednikiem, angażuje się na rzecz współpracy i zachowania wspólnego dziedzictwa kulturowego (…)

 36. Greg said

  http://fkultuze.nowyekran.pl/post/75643,wolne-media

  […]
  Podczas sobotniej demonstracji podszedłem do ekipy Młodzieży Wszechpolskiej, […]. Wszechpolacy rozdawali ulotki Marszu Niepodległości. Zamieniliśmy parę słów, w międzyczasie podeszła do nas dziewczyna rozdająca Nasz Dziennik. Reakcja szefa grupy:
  – Nie dziękujemy. Nasz Dziennik wysłał nas na drzewo, my nie chcemy Naszego Dziennika.
  Dziewczyna odeszła zdziwiona, a ja nie mniej zdziwiony pytam – o co chodzi?
  – Chcieliśmy zamieścić reklamę Marszu Niepodległości w sobotnim wydaniu ND, tym rozdawanym tutaj. Oczywiście za pieniądze, a nie za Bóg zapłać. Najpierw rozmowa telefoniczna – ok, miejsce jest, proszę przysłać reklamę. Wysyłamy reklamę, przychodzi mail, że redakcja nie zgodziła się na jej umieszczenie. Wysyłamy kolejnego maila z pytaniem: ale o co chodzi? Grafika się nie podoba? Czy może nie wolno reklamować w ND Marszu Niepodległości? Czy w przyszłości będziemy mogli zamieścić reklamę? Na tego maila już nam nie odpowiedziano.
  […]

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/75389,100-tysiecy-osob-na-marszu-w-obronie-telewizji-trwam
  […]
  Niestety musimy się odniejść jeszcze do jednego nieprzyjemnego wydarzenia. Podczas realizacji materiału o Marszu poświęconego obronie wolnych mediów nasza reporterka Carcinka została arogancko wyproszona przez ochroniarza: „Dla Nowego Ekranu nie ma tu miejsca”. Dopiero po interwencji Posła Andrzeja Jaworskiego z PiS pozwolono jej zostać. Redakcja NE chciałaby wiedzieć skąd się rekrutował ten członek „służby porządkowej” [b]tak osobliwie traktujący wolne media w imię wolnych mediów. Uważamy, że takie zachowanie jest nie tylko niedopuszczalne i mogące być źródlem prowokacji przeciwko TV TRWAM ale także obraźliwe dla wszystkich Internautów czytajacych Nowy Ekran.
  […]

  Ot wywalczyliśmy se w końcu wolne i niezależne media.

 37. Brat Dioskur said

  A w Pakistanie zapanowal ogromny popyt na flagi …amerykanskie!Zaklady je produkujace pracuja na 3 zmiany z potrojonymi zalogami .”Stars and Stripes” jak widac sa lubiane….

 38. Brat Dioskur said

  Jak juz pisalem,mimo przestrog pewnego ksiedza a tutaj na forum kol.Jozefa, jednak odrabiam zaleglosci w odsluchiwaniu kazan ks.Natanka.Atrakcyjnosc tematow nie jest ich jedynym atutem okazuje sie nim takze niezwykle barwny jezyk ksiedza. W kazaniu z 29.09,ktore trwa 42 min (bo sa dwa kazania pod ta data) ks.Natanek mowi cos takiego: „…a przeciez mogli zolnierze rzymscy
  wziasc mlot i polamac Panu Jezusowi golenie ,udusil by sie chlop….itd” koniec cytaty.Wcale nie czulem sie zgorszony ,powiem wiecej : gdyby powiedzial to czajkowski albio boniecki odebralbym to jako swietokradztwo!Wkracza tez ks.Natanek na grzaski teren zapowiadajac zalozenie Banku Zapomogi Kaplanskiej.Jeszcze swieza jest pamiec afery Szaber Gold bedacej jak wiadomo wstepem do skoku na SKOKi,bo jak sie mial wyrazic,najwyrazniej zdegustowany istnieniem SKOKow , pewien PZPR-owski bonza:”przeciez uzgodniono (w Magdalence ,przy podziale sukna Rzeczypospolitej-przyp.BD.),ze my bierzemy bankowosc”. Teraz wiec przybywa komuchom nowy konkurent ,ks. Natanek ,a bedzie jego bank mial wziecie ,bo sam jestem gotowy przelac na jego konto pokazna kwote i wcale nie oczekuje jakiejs renty! Wydaje sie jednak ,ze uprzedzjac atak Imperium nalezy zarzucic idee banku i przejsc na Fundacje.Wtedy bedzie mozna odpisywac kwoty z podatkow.Niezwykle pozyteczne przedsiewziecie ,bo pomoc „buntowniczym” kaplanom jest dzisiaj potrzeba chwili w obliczu ekonomicznego szantazu chierarchii koscielnej zmuszajacej ksiezy do nie zawsze czystych kompromisow.Pod koniec jak zwykle cikawostka ,jakkolwiek niezbyt smaczna.Wiadomo ,ze w Holandii puste koscioly zagospodarowauje sie na rozny sposob ,ale ostatnim krzykiem przedsiebiorczosci jest przystosowywanie wiez koscielnych do …wspinaczki!Bedzie sie placilo za wejscie na wieze ,tylko po jej zewnetrznych scianach.Ponoc Vincent szuka pieniedzy a przeciez wysokich wiez koscielnych mamy w Polsce bez liku ,moze by tak na pierwszy ogien poszla Jasna Gora?

 39. Teresa said

  Podpisz protest

  http://ratujdzieci.pl/

 40. versus666 said

  “How is it,” the archbishop questioned, “that in spite of universal acceptance of the UN charter and fundamental treaties, we cannot establish a real and equitable system of world government?” Arcybiskup Dominque Mamberti na posiedzeniu ONZ 1 pazdziernika

  http://www.catholicculture.org/news/headlines/index.cfm?storyid=15781

 41. Z monitorapolskiego said

  monitorpolski
  2 października 2012 at 21:20

  Przypomnę wam raz jeszcze historię, którą słyszałem na temat usunięcia zwłok ś.p. Janusza Kurtyki, mojego licealnego przyjaciela, z kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej.
  Informację tę przekazał mojemu znajomemu ś.p. ks. Tadeusz Kiersztyn.
  Powiedział on, że na pochowanie ś.p. Janusza Kurtyki w tym kościele nie zgodził się naczelny rabin Krakowa.
  Jeśli będzie potrzeba to ten człowiek może być świadkiem, zresztą nie był jedynym, któremu ks. Kiersztyn to powiedział.

 42. Teresa said

  re: 41
  To Stanislaw Dziwisz jest rabinem Krakowa?

 43. 25godzina said

  „(…)W środę urząd dzielnicy Bemowo nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem „Zieloni Kanonierzy”. Jej celem jest przywrócenie świetności koszykarskiemu zespołowi Legii Warszawa.(…)
  http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,661311_-Odrodzenie-potegi-.html

  A jak już się „potęga” odrodzi, to miasto wybuduje je nową halę za jakąś sumę (taką, żeby nakradli się wszyscy z bandy po-cwks). Jeb*ne czerwone ku*wy.

 44. 25godzina said

  A tu kto to będzie sfinansować: http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,661302_ZTM-tlumaczy-podwyzke-cen-biletow.html

 45. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/37647-dr-barbara-fedyszak-radziejowska-barbarzynstwo-czy-metoda-bardzo-wazny-tekst-o-tym-co-jest-nas-wszystkich-obowiazkiem

 46. Joanna said

  ad/38
  Ksiądz Natanek określił ten fundusz jako bank, ale faktycznie charakter proponowanego f-szu wskazuje na fundację (jak ją zwał tak zwał)Ks.dr nie musi się znać na wszystkim..Przy zakładaniu tego funduszu musiałby korzystać z pomocy jakiegoś prawnika- a wówczas wszystko byłoby według pańskiego życzenia-:))

 47. Brat Dioskur said

  Dobre wiadomosci z pola walki z propagowaniem pedalstwa,Bruksela juz sie wscieka!Mianowicie Ukraina oglosila ustawe penalizujaca promocje pedalstwa w kazdej formie. Media sa zoobowiazane do calkowietego przemilczania tej tematyki.W St.Petersburgu juz 6 parek pedalow ,spacerujacych „za raczke” zostalo aresztowanych i ukaranych grzywnami.Nareszcie Serbia przestala sie migdalic do UE i postawila tame pochodom pedalow. W tym roku takowy jest zabroniony a tylko na otarcie lez i udobruchanie Brukseli pozwolono na wystawe Ecco Homo .

 48. Joanna said

  Chcę napisać o ingwilacji słuzb osób prywatnych m.i. mnie. Wczoraj mama miała imieniny, więc zadzwoniłam z życzeniami, rozmawiałyśmy dość długo, kiedy w telefonie usłyszałam jakieś głuche echo -jakby ktoś się do rozmowy dołączył. Wtedy rozmowę przerwałam i zadzwoniłam po raz drugi ja kończąc. To nie był pierwszy przypadek. Kaczyńscy natworzyli służb ścigania (m.in.ABW) , urzędnicy których biorą grube pieniądze, działaja w interesie władzy i podsłuchują obywateli.

 49. Joanna said

  Jak mnie Gajowy moderuje, to kończę pisanie- moim osobistym zdaniem pożyteczniejsze dla ludazi niz sono vel maran vel Marta 1. Z wyrazami szacunku.

 50. AQQ said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/19/nowe-niemcy

  Zapraszam do wysłuchania audycji Zagórskiego od 13ej minuty nie tylko o nowym państwie niemieckim, ale również o konstytucjonalności i zaleznosciach państw.

  Z koloru paszporu wynika np. że podczas tzw.komuny byliśmy suwerennym państwem!

  Proszę się przekonać i zastanowić jak można odwrócić kota ogonem…

 51. Marucha said

  Re 49:
  Pani Joanno, nikt Pani nie moderuje, ale system czasami zatrzymuje niektóre wpisy z sobie znanych powodów.
  Zob. https://marucha.wordpress.com/cenzura/

 52. Kibic said

  From: Francois Bayrou
  czwartek, 04 października 2012 13:59
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Ma proposition pour un rassemblement du centre

 53. Fran SA said

  Panie Marucha
  Nie bardzo wiem gdzie to wsadzic ale mi sie spodobalo; zwiazane troche z kampania wyborcza w USA:

  http://www.veteransnewsnow.com/2012/10/03/putin-thanks-romney-for-reckless-remarks/

 54. strzał w dziesiątkę said

  https://marucha.wordpress.com/2012/10/02/nauka-ledwie-dyszy/#more-25670

  11. Fran SA powiedział

  Nie ma pieniedzy na edukacje?? A na wojenki sa pieniadze?.
  Na Fundusz oswiecimski rzad ostatnio przeznaczyl 34 miliony zlotych. Komu to potrzebne? Pytali sie kogos o zgode??
  Po jakie gowno rozbudowuje sie wielki kurort dochodowy i wielka (przymusowa) atrakcje turystyczna na trupach ofiar pomordowanych w Auschwitz?
  Czyj to chorobliwy pomysl?
  Nastepna inwestycja bedzie pewnie Mac Donald’s przy muzeum.
  Hotel sie juz buduje. Odrestauruja basen..

  A dzieciom w szkole podstawowej zabrali szkolne posilki.
  Gomulka budowal tysiac szkol na tysiaclecie – a my zamykamy dwa tysiace!
  Bo pewnie zaoszczedzone w ten sposob pieniadze przeznaczymy na odrestaurowanie Majdanka i Treblinki.
  Bo byc moze takie odpucowane obozy moga sie kiedys przydac..

 55. Kibic said

  NOUVELLE SAISON DE L’ASSOCIATION CULTURELLE CHAMPAGNE POLOGNE
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 56. Kibic said

  R-54

  http://szachimat.bloog.pl/id,332069993,title,A-dzieciomzabrali-szkolne-posilki,index.html#komentarze

 57. luxjacek said

  Inscenizacja była SUPER,szczególnie przedstawienie oddziałów RONA
  http://akkampinos.pl/relacja-3.html
  Zapraszam do obejrzenia.
  RZECZPOSPOLITA KAMPINOSKA 2012 Inscenizacja Historyczna Lipków

 58. 166 bojkot TVN said

  No nie! Szanowne Proszę Państwo! Gajówka spadła o jedna pozycje w dół: http://patriotyczna.listastron.pl/

 59. 166 bojkot TVN said

 60. 25godzina said

  Donaldowi złocą rogi, znaczy się podmianka z grubsza gotowa.

 61. Maciej said

  odp: 60

  Naciągany ten filmik do granic absurdu i teza o jakiejś zażyłości tych członków administracji niemieckiej na terenach Polski. Jeśli ktoś choć raz był na zawodach piłkarskich tego formatu to winien znać specyfikę funkcjonowania na stadionie. Donald T. do końca roku pozostanie brutalnym wspomnieniem dla Polaków, początkiem był akt oskarżenia dla Gromosława C, odtąd zielona wyspa pokrywa się szarą mgłą za którą zniknie ten rząd.

 62. 25godzina said

  @61
  Co jest naciągane? O jakiej specyfice pierd… mówisz? Nie potrafisz konkretne to po ch*j w ogóle klepiesz w klawisze?

 63. niepoprawni.pl said

  Nasz przyjaciel Piotr Bielawski nie żyje.

  Piotr Bielawski urodził się 8 września 1951 we Wrocławiu. Jego Ojciec jest znanym profesorem ortopedą. W latach 1969-1973 Piotr studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim a od 1973 do 1977 ekonomię na Wydz. Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

  Po studiach był dziennikarzem radia i telewizji, aktywnie wspierającym Solidarność.

  W sierpniu 1980 kolportował ulotki wzywające do poparcia protestu robotników na Wybrzeżu. Po wybuchu strajku we Wrocławiu, od 26 sierpnia 1980 był doradcą Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego we Wrocławiu a później też doradcą Komitetów Założycielskich NSZZ „Solidarność”. Od jesieni 1980 sprawował też funkcję doradcy Krajowej Komisji Koordynacyjnej Kolejarzy „S”. Od października 1980 był członkiem redakcji niezależnego pisma „Solidarność Dolnośląska”, a od 1981r. w Zarządzie Regionu Dolny Śląsk.

  13 grudnia 1981r. został internowany w Ośrodku Odosobnienia we Wrocławiu. W wigilię, 24 grudnia 1981r. osadzono go w Grodkowie, następnie od 25 stycznia 1982r. był więziony w Strzelcach Opolskich, od marca 1982 przebywał w Nowym Łupkowie, a od maja 1982 trzymano go w Załężu k. Rzeszowa.

  Grupa Internowanych, w której był Piotr Bielawski, powzięła decyzję o zorganizowaniu ucieczki. Rozpoczęli głodówkę, w której uczestniczył też Piotr. Po 21 dniach głodówki został z kolegami przewieziony do szpitala, skąd

  8 lipca 1982r uciekli we trójkę. Piotr opowiadał po latach o stanie emocjonalnym po tak długiej głodówce. Jest pełna euforia, ale z „decyzyjnością” pewne kłopoty. Nie wiedzieli, dokąd się w Rzeszowie udać. Wsiedli do autobusu miejskiego, który zawiózł ich do pobliskiej wioski. Tam bez pieniędzy i dokumentów skierowali się do jedynego miejsca, gdzie mogli być bezpieczni. Poszli do księdza proboszcza szukać ratunku. Gdy usłyszał o co chodzi, przyjął ich chłodno, ale zaprosił na herbatę i grysik. W tym czasie wikary sprawdził, czy rzeczywiście była w Rzeszowie ucieczka. Gdy wszedł do pokoju, w którym ks. proboszcz z wielką rezerwą rozmawiał z gośćmi, kiwnął głową i uśmiechnął się znacząco. Proboszcz uściskał uciekinierów, gosposia ugotowała chudy rosół. Kilka dni przechodzili na plebanii rekonwalescencję. Kupiono im bilet do Krakowa, a ksiądz dał jeszcze pieniądze na ewentualną dalszą podróż. Dostali też potrzebną odzież. W Krakowie zatrzymali się u przyjaciół. Tak Piotr Bielawski i Jan Seń trafili do rodziny Tarnawskich. Ukrywali się też u małżeństwa Łazarów. Od razu Bielawski związał się z podziemną strukturą w Nowej Hucie. Latem 1982 współorganizował z Marianem Stachniukiem Porozumienie Prasowe „Solidarność Zwycięży” (PP”SZ”). Nawiązał współpracę PP”SZ” z tworzącą się we Wrocławiu „Solidarnością Walczącą”. Był dziennikarzem pism podziemnych. Później z Krakowa wyjechał do Wrocławia i tam, nadal ukrywając się, kontynuował walkę o wolną Polskę. Pisał między innymi teksty do „Solidarności Dolnośląskiej”. Najbliższymi jego współpracownikami byli Jan Morawiecki i Romuald Lazarowicz. W trójkę redagowali przegląd wiadomości dla sieci redakcji pism „Solidarności Walczącej”. Była to podziemna niezależna agencja prasowa. W 1988 współtworzył a następnie, do 1990 – był szefem „Serwisu Informacyjnego Solidarności Walczącej” (pierwsze podziemne wydawnictwo kolportowane na nośnikach elektronicznych). W 1988 r. przestał się ukrywać.

  Na początku lat 1990-tych był między innymi rzecznikiem prasowym KGHM Polska Miedź i Telefonii „Dialog”. W 1994 został absolwentem Polsko-Amerykańskiego Studium Komunikacji Społecznej w Organizacji i Zarządzaniu. Wybitny znawca teorii i praktyki public relations. Jako doktor nauk ekonomicznych od 2000 był adiunktem i kierownikiem Katedry Public Relations w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, a także wykładowcą Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego. Od 2008r. pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Programowej TVP Wrocław. Nie dawno zakończył prace nad swoja rozprawą habilitacyjną. Był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

  Zawsze żył na serio. Nie szedł na łatwiznę. Nie godził się na bycie figurantem. Miał z tego powodu wiele problemów. Zwalniano go z pracy, gdyż nie w cenie są ludzie niezależni – mający własne zdanie. Niestety nie udało się przyjaciołom znaleźć pracy dla Piotra Bielawskiego. Okazało się, że w III RP tacy ludzie są niepotrzebni. To był na prawdę twardy facet. Nie dał się komunie, wykończyła go III RP.

  Cześć Jego Pamięci!

  Jadwiga Chmielowska

 64. 166 bojkot TVN said

  http://www.prawica.net/31602

 65. 166 bojkot TVN said

  Dla nowych gajówkowiczów

  Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza
  © Henryk Skwarczyński © Wydawnictwo ARCANA 2009
  http://jakzabilempiotrajaroszewicza.wordpress.com/
  (…)
  Pamięta pan Jaroszewicza? Należy pan do pokolenia, które musi go pamiętać – mówi gospodarz wręczając mi szklaneczkę whisky.
  Potwierdzam skinieniem. Jak mógłbym nie pamiętać? Tyle wyrwanych z życia lat. Postój pociągu na trasie z Łodzi Fabrycznej do Warszawy. Tyle godzin. Dopiero później miałem się dowiedzieć, że w Radomiu i Ursusie były starcia z milicją. I potem ta obcierająca pot z czoła chusteczka, twarz Piotra Jaroszewicza spoglądająca z telewizora. Jakże mógłbym o tym zapomnieć?

  No, więc ja pozbawiłem go życia. Jego i tę jego Alicję. O tym chcę opowiedzieć.
  (…)
  Alicję załatwiłem strzałem z karabinu. Ze sztucera, żeby być dokładnym. Piotra przydusiłem. Paseczkiem. Dlaczego to zrobiłem? Dlaczego w ten sposób? Za Fieldorfa! Wie pan, o kim mówię? Ale tak naprawdę, to za ojca. Był pan kiedyś w Aninie?

  Kiepsko znam tereny po wschodniej stronie Wisły, choć mam przyjaciół w Józefowie.
  -Jak nie chce pan jechać samochodem, to jest kolejka. Zresztą tylko miejscowi wiedzieli, gdzie wysiadać, bo nazwy były tak zadrapane, że z pociągu nic nie widać. Żeby dojść do willi Jaroszewiczów trzeba się przespacerować. Mieszkali przy ulicy Zorzy. Taka sobie uliczka. Spokojna. Od czasu do czasu ktoś wychodzi na spacer z psem. Tak jak robił to Jaroszewicz. Numer domu 19. Mieszkał tam Tuwim. A przed nim Światło. Ten sam Józef Światło, który osobiście torturował ludzi podziemia.
  (….)
  Sama willa Jaroszewiczów, to nic specjalnego. Taki celdhauz. Wewnątrz przyjemniej. I miły ogród. Ala lubiła kwiaty. Ze Światło tam poprzednio mieszkał, jej nie przeszkadzało. Sypiała dobrze.
  – Zabił pan Jaroszewiczów z własnej woli?

  Zrobiłem to z polecenia agenta rosyjskiego wywiadu, generała Jaruzelskiego.
  – Agenta?

  Nie zdziwiło pana, że rodzice zginęli na Syberii, a on w taki sposób wysługiwał się najeźdźcom? I nie zdziwił pana ten medal od Putina? Teraz, po latach?

  Ludzie się zmieniają.

  W przyrodzie wszystko jest możliwe, ale to nie jego przypadek.

  Jaroszewicz wiedział o powiązaniach z Rosjanami?

  Posiadał dokumenty na temat Informacji Wojskowej i matrioszek. Materiały dotyczące ludzi, tworzących swego czasu warunki do rządzenia krajem.
  – Matrioszki to ci podstawieni?

  Rosjanie wpadli na to, jak żył jeszcze Stalin. Podmieniano ludzi. W Rosji łatwo było rozejrzeć się za takimi, którzy nie mieli nic do stracenia i palili się do współpracy. Taki wybraniec miał do wyboru. Niebyt albo przygoda.

  Skąd Jaruzelski wiedział, że Jaroszewicz ma dostęp do informacji o matrioszkach?
  -Musiał wiedzieć. Przynajmniej się domyślać. Kiedy Jaroszewicza internowano w stanie wojennym w jego domu przeprowadzono rewizję. Nic nie znaleziono. Albo inaczej. Znaleziono drobiazgi wskazujące, że gdzieś ukryty jest jego dziennik. Nie mówię o tym, czego używał w rozmowach z dziennikarzem, który opublikował na ten temat książkę. Tam też były tylko wzmianki. Kotlet znajdował się gdzie indziej. I nie był przeznaczony dla publiczności. Przynajmniej za życia.

  Skąd pan to wie?

  Bo stałem się jego posiadaczem.
  (…)

 66. Inkwizytor said

  Re: 58

  „No nie! Szanowne Proszę Państwo! Gajówka spadła o jedna pozycje w dół: http://patriotyczna.listastron.pl/

  BelkotkaTVN, czy mozna spasc w gore ? :)

  Re: 61

  Masz racje Macieju, a na Boomchacha nie zwracaj uwagi. On nigdy na stadionie nie byl.

 67. Marucha said

  Re 66:
  Gajówka jest oczywiście wyprzedzana przez strony pro-PiSowskie i smoleńskie.

 68. GM said

  http://news.fsspx.pl/?p=1852

  My tu gadu gadu, a przyszły papież ( nie daj Boże) wali lewym prostym.

 69. Inkwizytor said

  Re:67

  W czym znaczaco pomaga radio O. Tadeuszam bicz na wszelkich rusofilow i wrogow sekty smolenskiej

 70. Kibic said

  O „opozycji”…

  http://szachimat.bloog.pl/id,332086463,title,NIESTETY-Ryszard-Czarnecki-ma-racje-,index.html#komentarze

 71. dochtór said

  dr.ojboli:
  Podczas Powstania Warszawskiego, w ciągu 2 miesięcy zginęło 200 000 Polaków.
  Do dzisiaj za przyczyną „starszych i mądrzejszych”, Powstanie Warszawskie celowo myli się z bohaterskim powstaniem w getcie żydowskim, gdzie zginęło 16 osób .

 72. Brat Dioskur said

  W poscie 47 zasygnalizowalem kilka wydarzen ,ktore rozegraly sie na polu walki z pedalstwem.Ukraina zamierza sadzac za kraty na conjamniej 5 lat tych ,ktorzy propaguja pedalstwo.Z furia zareagowal PE ,ktory odbyl w z wiazku z tym specjalna sesje!Postawion wniosek o oblozenia sankacjami Ukrainy i restrykcje wizowe dla politykow i poslow ,ktorzy stoja za ta antypedalska ustawa.Wycwiczyli to na Bialorusi(ach ,jak sie wily w zach. TV pismaki ,zeby wytlumaczyc baty jakie dostal Bayern od (nomen omen)Bate Borysow). Co ciekawe niezwykla ostrosc reakcji PE wzbudzila zdumienie holenderskich forumowiczow na kilku portalach spolecznosciowych zapytuja oni kimze sa pedaly….w koncu malo znaczaca mniejszosc!Nawet posypaly sie komentarze ,ktore moglyby byc ozdoba naszego forum!Zdumiewajace ,jak jednak rozsadek ,mimo dziesiatkow lat prania mozgow-pozostal nienaruszony.Przy okazji skrytykowano(sic!) poczynania holenderskich „aborcjonistek”,ktore wybraly sie swoim Zwiastunem Smierci czyli jachtem pelnomorskim do ….Maroka.Zaalarmowane wladze wyslaly jednostki marynarki wojennej zeby uniemozliwic zawiniecie lajby tych morderczyn do jakiegokolwiek portu ,ale te mendy zawinely juz tam wczesniej jako rejs prywatny i dopiero po zacumowaniu wywiesily swoje brudne transparenty.Wobec grozby ataku kilkutysiecznego tlumu daly noge ,chwalac sie ,ze ich „(demon)stracja” odniosla skutek ,bo prasa o nic pisala.Pamietamy jak cieplo powitaly te czarownice wladze portu (bodajze) we Wladyslawowie ,zamiast je wziasc na hol i wyprowadzic na otwarte morze!Niegodziwosciom z tego podworka niekoniec. Wlasnie hol. adwokatka jest przesluchiwana w Kongresie St.Zj. na okolicznosc molestowania maloletnich przez wysokiego urzednika hol. ministerstwa sprawiedl.Zadziwiajace ,bo co im do tego?Gdize Holandia a gdzie USA? W kazdym razie sam minister mocno sie plul zaklinajac sie ,ze sprawe zbadano do dna i rzeczony urzednik jest niewinny.W Syrii chyba gorace kasztany z ognia (wiadomo komu) bedzie wyciagac Turcja.Wziela ona onegdaj 10 mld. zielonych za udostepnienie terytorium dla otwarcia II front przeciwko Saddamowi i pewnie chce powtorzyc ten interes.Parlament turecki zapalil juz zielone swiatlo dla dzialan wojennych ,naturalnie na ograniczona skale i tylko w pasie przygranicznym ,ale diabel jak wiadomo ,kryje sie w szczegolach i nie nalezy sie dziwic jak tureckie zagony pancerne rusza na Damaszek.Tureckie spoleczenstwo to wyczulo bo przez Istambul przewalily sie wielotysieczne antywojenne demonstracje.Na koniec refleksje z debaty Bambo -Mitt.Byc moze koledzy z amer. terytorium pospiesza ze szczegolami ,ja tylko chcialem zasygnalizowac wrecz podejrzana biernosc Bambo i powolnosc wobec atakujacego go konkurenta!Czyzby Bambo,podobnie jak u nas Donek ,dowiedzial sie,ze dobrowolnie rezygnuje z ubiegania sie o fotel prezydencki?Podejrzane sa te „sportowe” reakcje z jego obozu przyznajace Mittowi wygrana w I pyskowce.Rownolegle z tym wszystkim chwieje sie wladza Achmadinedzada a na ulicach Teheranu rozruchy z powodu upadku riala ,iranksiej waluty .Pogarsza sie tez sytucja na rynku spowodowana sankacjami ,ha …nie kijem go to pala.Bombki Persowie sobie nie wybuduja ,nie dla psa kielbasa….

 73. Maciej said

  odp: 62

  Odpowiedź na pytanie 1:

  Filmik i cała ta burza mendialna wokół tych scen.

  Odpowiedź na pytanie 2:

  Specyfika funkcjonowania kibiców na trybunach i ich przeżywania widowiska sportowego.

  Odpowiedź na pytanie 3:

  Po ch.j to się stoi we wodzie.

 74. Kronikarz said

  Jak NE na psy schodzi :

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/75907,syryjskie-powstanie-i-swiat

 75. Kibic said

  WYWIAD
  Borys Spasski
  piątek, 05 października 2012 21:11

  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 76. ciekawy01 said

  http://kossobor.nowyekran.pl/post/75968,nasz-kolega-komentator-kula-lis-ma-klopoty-jest-scigany-przez-prokurature
  Blogger ścigany przez prokuraturę za antysemityzm – co prawda miał bardzo niewyparzony język, ale sam fakt, że zabierają się za to :(

 77. Zbigniew Kozioł said

  @74

  Hm… Czy ktoś wierzy, że odgórnie można? NE to taka niby spontaniczna działalność od dołu? Komentarze są jednak w miarę strawne.

  @76 No różnie to się robi. Czasem trzeba pocierpieć. Aby stać sie bohatyrem.

 78. Siggi said

  76/ Odsluchalem wywiad Borysa Spasski’ego i wyglada na to ,ze jak nie wiadomo o co chodzi ,tzn chodzi o pieniadze. Yes?

 79. 25godzina said

  „(…) 04.07.2012

  Pojawiał się pierwszy bilans Euro 2012 w Polsce, tyle tylko że w prasie niemieckiej. Dziennik „Die Tageszeitung” napisał, że była to najdroższa impreza jaką kiedykolwiek w Polsce świętowano. Wydano na nią aż 25 mld euro (a więc ponad 100 mld zł) czyli aż 6,5 % polskiego PKB, co oznacza że na każdego Polaka przypadł wydatek około 650 euro. (…)”
  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/pierwszy-bilans-euro-2012

 80. Brta Dioskur said

  Sprawa antypedalskiej ustawy Ukrainy weszla juz na swiatowa wokande.Zdaje sie ,ze jak sie ma sumieniu 250 tys,albo nawet i wiecej wymordowanych niewinnych Polakow i na dodatek swietuje sie to otwarcie do dzisiaj ,to zadna instancja warujaca przy „prawach czlowieka” tego nie widzi tymczasem wystarczy homosiom polozyc zdzblo na ich spedalonej drodze a caly „cywilizowany”swiat staje deba!Wlasnie ONZ potepila srogo rzeczona ustawe ,ktora zabrania („so called”-bo tak sie podaje)propagowania pedalstwa.Ano zobaczymy czy rezuny wytrzymaja nacisk ,zwlaszcza jak sie im odbierze do unijnego „raju”.

 81. Zbyszko said

  Afera z szynakami prokuratury wobec komentatora Nowego ekranu
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/75968,nasz-kolega-komentator-kula-lis-ma-klopoty-jest-scigany-przez-prokurature

 82. 25godzina said

  O jednej z przyczyn upadku państwa polskiego

 83. Zbigniew Kozioł said

  25 godzina.. patrzeć na wypasioną gębę nie bardzo mi się chcę. Ja kiedyś spałem na ulicach dużego miasta.

 84. Rysio said

  Kozioł – to popatrz sobie na moją, wychudzoną gębę.

  :)

 85. Zbigniew Kozioł said

  Przepraszam, ale ja ja z trudem wynoszę komentarze Rysia. Z wielkim trudem.

  Marucha, … pan to sobie igra po swojemu.. ale ja tego ni znoszę.

  Ale wie Pan co? Ja też nieraz jego komentarzy nie mogę strawić, ale cenię w nich jedno: szczerość. – admin

 86. Zerohero said

  http://www.bibula.com/?p=61687

  Jerzy Szygiel o Żydach z Monsanto i cenzurze w GW

 87. Rysio said

  re 85. Kozioł – zraniłeś moje serce.

  Tak bardzo bym chciałbym abyś mnie polubił.

  :(

  PS. Kozioł – bardzo lubię oglądać rosyjskie filmy, które polecasz, nie masz jakiegoś nowego?

 88. Rysio said

  Kozioł zapewne by chciał aby wszyscy byli mizerni i chudzi jak on.
  ;)

 89. 25godzina said

  @ 83
  Chodzi Panu o to, żebym się zapytał co ma wspólnego Michalkiewicz z wypasioną gębą i spaniem na ulicach dużego miasta? :/

 90. 166 bojkot TVN said

  Właśnie 166 wróciło z wieczornej przejażdżki po Warszawie.
  Po Warszawie o tej porze można jeździć w miarę płynnie. Jeździć tak, wysiąść z samochodu już nie bardzo. Dzisiejszego wieczoru wszyscy zmotoryzowani klienci warszawskiego Teatru Wielkiego musieli przeżyć nie lada niespodziankę. Otóż zazwyczaj dość pojemny parking dla widzów TW został zupełnie zablokowany przez 2-3 małe konstrukcje (które o 19.00 dopiero co ktoś powoli montował), przygotowywane na jutrzejsze ŚWIĘTO CHLEBA.
  Ponad 1700 widzów zostało pozbawionych dojazdu do Teatru Wielkiego i okolicznych lokali, które świeciły martwą pustką o tej porze. Za to wszystkie okoliczne uliczki, chodniki, trawniki i martwe pasy na jezdniach zostały zastawione samochodami.
  Ciekawe co za DEBIL udostępnił parking teatralny na jakąś jutrzejszą imprezę o tej porze zamiast po zakończeniu spektaklu? Przecież ekipa mogła zacząć składać namioty-stoiska po godz.23.00. Co za debil organizuje taką imprezę na Placu Teatralnym zamiast np na Agrykoli, na Polu Mokotowskim, Placu Defilad?
  Czy ten debil pochodzi z Urzędu miasta od HGW, czy parkingiem teatralnym włada dyrektor TW i chce dorobić do pensji?

  Ludzie rządzący obecnie Warszawą to jedna wielka katastrofa w każdej dziedzinie za jaką się wezmą. Katastrofa w dzień i katastrofa w nocy. Pogarda do ludzi z Warszawy i setek przyjeżdżających do stolicy raz w roku na wymarzony spektakl to główna cecha rządzących polityków z PO, związanych z HGW i całym układem warszawskim.
  Pogarda dla ciężko pracujących, którzy muszą stać w korkach, bo nikomu nie chce się zorganizować ruchu, ani ręcznie kierować ruchem.
  Wszystkie katastrofy budowlane związane z budową metra to nie przypadek, tylko wynik, rezultat fachowości urzędasów HGW

 91. 166 bojkot TVN said

  dopisek do 90
  Jeśli parking teatralny został wynajęty przez urząd miasta i HGW, to znaczy, że urząd popełnił przestępstwo, bo pozwolił na użytkowanie budowli jaką jest parking niezgodnie z przeznaczeniem i pozwoleniem budowlanym. Przeciwko imprezie Święto Chleba na parkingu powinien zareagować Sanepid, bo przecież tam będzie żywność, a przecież to jest brudne miejsce, bez wody bieżącej, odprowadzenia ścieków, zaworów antyskażeniowych i wszystkich tych bajerów, które są zazwyczaj wymagane w sklepach spożywczych.
  Parking jest tam od dziesięcioleci wy tumany porąbane i tylko wówczas można go zająć, jeśli nie ma chętnych do parkowania, durnie skończone!

 92. Rysio said

  Gdybyś głosowała na parchaty PIS, bojkotka, to nigdy by do tego nie doszło.

  Buuuuuuuuuuuuuhahahaaaaaaaa!!!

  :)

 93. Zbigniew Kozioł said

  @85 Jeśli szczerość, to i moje być może pan ceni. Więc ja szczerze żałuję, że Agę wcięło. Może jej pisanie całkiem nie było po linii, ale z myślami.

  Być może udzieliła się mnie jej złośliwość.. ;)

 94. Siggi said

  WANDALUZJA w innym miejscu Gajowki wrzucil – od nie chcenia- zdanie:”Pan Leszek Zdek-czeskie nazwisko feudalne z XIIw.-mowil mi,ze jego ojciec,rusofil,zjezdzil Rosje i mowil,ze jezyk polski byl II jezykiem Imperium”.Wrzucil i naukowo nie rozwinal tematu a temat rzeka jak Nil albo Lena na Syberii.Wielka szkoda,wiec ja postaram sie jakos nadrobic to jego zaniechanie a sprawa jest fascynujaca. Na fali obecnie obowiazujacej rusofobii tracimy chyba bezpowrotnie okazje do pokazania jak Polacy i Ich jezyk ksztaltowaly obecne oblicze Rosji i Rosjan.I jakie moglibysmy czerpac z tego faktu korzysci,napewno i gaz bylby tanszy.Szlag mnie trafia jak widze w TV rozmowy oficjalne polsko-rosyjskich notabli-politykow z udzialem tlumaczy.
  Kiedy w wyniku ratyfikacji przez sejm i senat I Rzeczpospolitej rozbioru krolestwa Polskiego i Litwy najwiecej terytorialnie przylaczono ziem polskich do Imperium Carskiego pod rzadami Niemki ze Szczecina Katarzyny II,ktora se w Rosji nazwali Wielka,bo rzeczywiscie ta wstretna ,wyuzdana,nienasycona seksualnie baba zdzialala dla Imperium bardzo wiele,nie ponoszac zbytnich kosztow na wojny zaborcze ,tylko droga przekupstw,lapowek,korupcji jak to mialo miejsce w przypadku Polski.Do dzis w archiwach zaborcow sa pokwitowania odbioru zlotych monet carskich na przekupienie polskich senatorow,aby pozytywnie odniosli sie do „aktu” podzialu i przejscia pod zwierzchnictwo wladzy cesarzy i glosowali za ratyfikacja rozbiorow Polski.Sam elekcyjny krol Poniatowski S.A. slal peany do Katarzyny,wyrazajac radosc,ze:’…wez nas wielka pani pod swoje opiekuncze skrzydla ,obdarz szczesliwoscia itd…..cos tam jeszcze bredzil.Potem sam musial do niej uciekac,bo niechybnie czekal go los na szubienicy.Jego brat prymas Poniatowski wolal sie otruc,niz zawisnac na szubienicy,ktora mu szykowali pod oknem palacu.
  Jednak ta „integracja” cos w stylu UE miala dobre strony.Masa mlodziezy patriotycznej jako poddani tych monarchow mogli korzystac z takich dobrodziejstw jak dostep do uniwersytetow,politechnik,sluzby urzedniczej,wojskowej itd.Setki tysiace najwartosciowszego elementu polskiego zywiolu bylo widac w najwiekszych miastach Imperiow nie jako zeslancow,a jako studentow,kadetow,wysoko postawionych urzednikow itd.Wbrew falszywemu mniemaniu ,nasi Rodacy szybko sie asymilowali dbajac jednak o zachowanie swojej tozsamosci,jezyka,religi,kultury. To byl ten ruch,czynnik,ktory sprawial,ze jezyk polski blyskawicznie rozprzestrzenial sie w Rosji.Znany wszystkim jest przyklad przyjazni Adama Mickiewicza i Aleksandra Siergiejewicza Puszkina(potomek jakiegos Hanibala z Afryki,z mocno przyciemnona skora,krecone wlosy,wg obecnej terminologii-mieszaniec).Polacy znani byli z solidnosci ,uczciwosci,wyjatkowo cenieni jako urzednicy panstwowi tj carscy.Tysiace mlodych ,patriotycznych Polakow wybieralo szkoly wojskowe,a nastepnie zasilalo kadry dowodcze armii carskiej.Osiagali najwyzsze stopnie do generala wlacznie i pelnili wysokie stanowiska dowodcze.W wojnach jakie prowadzila Rosja wykazywali sie mestwem,odwaga ,bohaterstwem zwlaszcza z Turkami.Nawet mowi sie ,ze gen.Mikolaj Przewalski-Polak,naukowiec,podroznik byl biologicznym ojcem Jozefa Wissarionowicza Dzugaszwil’ego.A inni robia z niego Zyda-po co?Miast byc mu wdziecznym za granice na Odrze i Nysie ze Szczecinem wlacznie,to my rozprawiamy o tym jaka to byla kanalia,swolocz,zbrodniarz.
  Wladyslaw Anders carski lejtnat,co w IPN uznali by to za zdrade.Fakt,ze skladal przysiege na wiernosc carowi i Imperium,kiedy otrzymywal pagony oficerskie uchronilo go przed kula w Katyniu,poniewaz ci z Kremla mieli inna opcje z takimi uznajac jakies zaslugi wobec Rosji.Ciekawy watek do rozwiniecia.
  Mielismy naszych Rodakow tysiacami w Armii Czerwonej,a takie znane nazwiska ;Konstanty Ksawerewicz Rokossowski,Jerzy Mieczyslawowicz Bordzilowski czy Stanislaw Hilarowicz Poplawski,to wierchuszka,ktora po wojnie sluzyla w LWP.
  Korzenie rodowe marszalka Rokossowskiego siegaja do miejscowosci Rokosowo k/Kosciana ,gdzie jego ojciec urodzil sie w rodzinie szlacheckiej.General Bordzilowski(znalismy sie osobiscie w pocz.l.70 przy okazji zakupow w sklepiku Baltony w Ambasadzie PRL w Moskwie) urodzony w Ostrowi Mazowieckiej ,syn lekarza w armii carskiej.
  General Poplawski syn polskiego chlopa z pod Mohylowa,zonty z Polka Maja z Terpilowskich,mieli jedyna corke Izabele.
  Wszyscy w/w Polacy ,wybitni wojskowi mowili nienagana polszczyzna,rozkochani w polskiej literaturze,kulturze.
  Szokiem bylo dla mnie ,kiedy bylem w pocz.l.70-tych w Moskwie spotkanie z pracownica Ksiegarnii „Druzba”przy ul M.Gorkiego(obecnie Twierskaja) w Moskwie,ktora pracowala przy duzym stoisku z polskimi ksiazkami.Dwudziestoparoletnia niebrzydka dziewczyna mowila elegancko po polsku.Pytamy;…gdzie Pani mieszka w Polsce?Odpowiedz;…ja nigdy nie bylam w Polsce.Wywiazala sie dluzsza rozmowa,z ktorej dowiedzielismy sie,ze w Moskwie jest diaspora polska od wielu pokolen,liczaca okolo 150tys.osob,ktora zyje wlasnym zyciem a jednoczesnie spelnia wszystkie kryteria sprawnych pracownikow roznych dziedzin miasta.Pracuja w wielu instytucjach,sa cenionymi,lojalnymi pracownikami,zajmuja wysokie stanowiska.Ta grupa naszych Rodakow nie chce,zeby nazywac ich Polonia,czuja sie obywatelami tego panstwa itd.O Polsce duzo wiedza.Podobna sytuacja jest w Petersburgu i w innych wiekszych miastach.To sa potomkowie Polakow,ktorzy robili kariery w XIX wieku na terenie Imperum Rosyjskiego,no bo gdzie mieli robic?Dzieki mi wlasnie ekspansja naszego ,pieknego jezyka miala miejsce na terytorium Imperium.Druga liczna grupa ,ktora rozpowszechniala jezyk to byli zeslancy,ale oni byli bardziej ograniczeni w poruszaniu sie.
  Jezyk polski na terenie Federacji Rosyjskiej jest atutem w rekach polskich politykow,ale nie z planami rozsadzania ich od wewnatrz!!!

 95. Marucha said

  Re 93
  Naprawdę nie chciałem wcinać p. Agi. Kilka razy prosiłem ją, aby zrezygnowała z dość agresywnego szerzenia tu poglądów, jakie są obce nie tylko mnie, ale i każdemu myślącemu katolikowi. Miała pole do popisu w tylu innych tematach…

 96. Tuptusia said

  DZISIAJ ZOSTAJE DOKTOREM KOŚCIOŁA
  ŚW.HILDEGARDA Z BINGEN WIELKA ŚREDNIOWIECZNA MISTYCZKA.

  Fragment ze strony http://WWW.hildegarda.pl:
  ”…17 września 1179 roku, o czwartej nad ranem, w okolicach Bingen, na wygwieżdżonym niebie pojawił się znak świetlny. Na ciemnym firmamencie nieba rozbłysły dwie promienne tęcze, krzyżujące się w najwyższym punkcie pod kątem prostym. W miejscu ich przecięcia pojawił się okrąg i wpisany w niego krzyż, który rósł stopniowo, by w końcu sięgnąć ramionami aż po horyzont. Wokół ogromnego krzyża pojawiły się mniejsze okręgi z krzyżami. Mimo wczesnej pory kilka osób zobaczyło to zjawisko, określając je jako cud.
  Ich okrzyki pełne zdumienia i lęku obudziły mieszkańców Bingen i okolicznych wiosek. Zgromadził się tłum obserwatorów tego dziwnego wydarzenie. Olbrzymi, jaśniejący krzyż długo świecił na ciemnym niebie, a następnie zaczął stopniowo maleć by wreszcie stać się świetlnym punktem na wschodnim krańcu nieba. Miejsce, nad którym zawisł to klasztor benedyktynek w Rupertsbergu. Właśnie wtedy, około godziny piątej rano umarła przeorysza, Matka Hildegarda. „

  ***********************************
  ALFREDA WALKOWSKA – jedyna w Polsce dyplomowana terapeutka medycyny św. Hildegardy.
  „Przed laty – mieszkałam wtedy w Niemczech – poważnie chorowałam. Moje dzieci były jeszcze małe, więc szukałam jakiegoś ratunku. Ktoś powiedział mi o diecie św. Hildegardy. Najpierw zastosowałam post i poczułam wyraźną poprawę. Pojechałam do jej sanktuarium w Eibingen i zaczęłam zgłębiać pisma Świętej. Ukończyłam szkolenie w ośrodku medycyny św. Hildegardy w Allensbach nad Jeziorem Bodeńskim i uzyskałam certyfikat oraz tytuł terapeuty. Utrzymuję stały kontakt z siostrami benedyktynkami, które opiekują się relikwiami św. Hildegardy, oraz z ośrodkami jej medycyny w Niemczech.
  Przed powrotem do kraju zorientowałam się, że orkisz w Polsce jest w ogóle nieznany. Przywiozłam go więc i przed 16 laty został wysiany w polskiej ziemi, na rodzinnym polu. Nasza rodzina doświadczyła wspaniałego wpływu orkiszu i innych hildegardowych dobroci w bardzo widoczny sposób. Inni, którzy to obserwowali, też prosili o wskazanie, jak może im pomóc hildegardowa medycyna. Przeziębienia u dzieci przyjaciół szybko i skutecznie były wyleczane za pomocą ziół św. Hildegardy; dolegliwości pokarmowe znikały po zastosowaniu dobrych przypraw, kuzynka miała problemy z krążeniem – poradziłam jej więc kurację Hildegardy, m.in. napój pietruszkowy – i tak się to zaczęło.
  Należy jednak pamiętać, że dieta jest tylko częścią wielkiej myśli św. Hildegardy. I nie można jej traktować wybiórczo. Musi zostać uporządkowany obszar duchowy, bo związek duszy i ciała jest absolutnie ścisły. Potrzebna jest modlitwa, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu – rozeznawanie woli Bożej względem nas. „
  Cały wywiad: http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd200818&nr=48

  Więcej na temat diety orkiszowej i programu zdrowia według św. Hildegardy można dowiedzieć się na stronie http://WWW.hildegarda.pl i z książki Alfredy Walkowskiej „POWRÓT DO HARMONII”
  Ta książka podaje ogólny, ale pełny opis programu zdrowotnego według św. Hildegardy, wskazówki, jak czerpać z bogactwa ofiarowanego nam przez Stwórcę, bogactwa, znajdującego się wokół nas i w nas samych.

  ********************************************
  Mój komentaż:
  Na naszym rynku księgarskim istnieje wiele pozycji dotyczących terapii wg. św.Hildegardy ale ja polecam tylko tę jedną książkę napisaną przez panią Walkowską gdyż tylko ona w Polsce ma odpowiednie kwalifikacje.
  Kiedyś przeglądałam w księgarni katolickiej książkę z przepisami zdrowotnymi św.Hildegardy i o zgrozo; pomiędzy całkiem fajnymi ziołowymi poradami znalazłam takiego rodzaju przepisy: w bochenku chleba zrobić nożem otwór w kształcie krzyża, umieścić tam odpowiednie ziele i odmówić pewną formułkę – a to są czary!

 97. Fran SA said

  Ad.41
  Z Monitorapolskiego

  Czy moze mi Pan/Pani przeslac ten artykul z Monitora Polskiego? Losy Janusza Kurtyki bardzo mi leza na sercu. Bardzo wierze, ze nie tylko rabin decydowal gdzie i kogo pochowac.

 98. Zbigniew Kozioł said

  @95 Czasem miewam przepiękne sny (kolorowe!). Ze snami to jest tak, że rankiem od razu zapomina się. Ale gdy wśród nocy przebudzić się i choćby nieco opowiedzieć żonie, to one zostają w pamięci.

  Rozmawianie tutaj to trochę też jak sen.

  A Pan nie mnie będzie się tłumaczyć. Serdecznie.

 99. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/37884-general-stanislaw-maczek-genialny-strateg-ojciec-polskiej-kawalerii-pancernej-zycie-ciekawsze-od-filmu-czterej-pancerni-i-sobaka

 100. Zbigniew Kozioł said

  Moja pierwsza dziewczyna, gdy mnie było jakieś 19 a jej 16, a i nie dała, (teraz lekarka) miała rodzinę pod Sanokiem. Tam spotkałem się z człowiekiem, który służył bardzo wysoko w brygadzie Maczka (nie mogę pamiętać, 30 lat; był bardzo wysoko w szarzach, ale w Polsce PRL to był nikiem, jednako najwyraźniej chciał Polski, aby tam swoje kości złożyć). Najpewniej już nie zyje, ze starości.

 101. 166 bojkot TVN said

  KTO MOŻE NIECH OGLĄDNIE „Alija – przez MOST do kraju przodków” o akcji przerzucenia przez Polskę konkretnie lotnisko Okęcie 20-40 tysięcy Żydów z Rosji do Izraela – to do tej akcji stworzony został „Grom” a całość działa się za rządów Mazowieckiego.
  Krzysztof Kozłowski swierdził rozkosznie, że nie wystawiliśmy rachunku za tę akcję –w rozliczeniu jest BUDOWA WZAJEMNEGO ZAUFANIA

  Nie wiem skąd ci nieodpowiedzialni ludzie wzięli się na Polskiej Ziemi.

  To są najwięksi malwersanci, którzy nasze ciężkie pieniądze wydają lekką ręką na bardzo niebezpieczną dla Polaków akcję, największą tajną akcję przerzutowa na świecie.Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy ci ludzie staną przed polskim Trybunałem Stanu i zostaną skazani. Nie za pomoc humanitarną – za wielkie wydatki, jakie musiał ponieść polski podatnik bez zgody sejmu.
  Walutą „budowa wzajemnego zaufania’ powinien ZUS płacić panom Mazowieckiemu, Kozłowskiemu, Kwaśniewskiemu, i innym decydującym o wydatkach na ten cel z naszych pieniędzy, comiesięczne emerytury, diety, oraz wszelkie świadczenia z budżetu.

  Od dawna brakuje pieniędzy na polskie szpitale, na lekarzy, lekarstwa, na pomoc dla biednych, na inwestycje socjalne przez takie właśnie „wydatki”

 102. zofia said

  Dobra wiadomosc!
  Chavez wygral wybory

 103. Maciej said

  Mam prośbę do zainteresowanych, piszę pracę na przedmiot cywilizację światowe. Wybrałem sobie temat: Masoneria w walce z cywilizacją chrześcijańską.

  Chce przedstawić masonerię jako tą która działa zza kulis realizując swój plan zniszczenia wielu wartości które reprezentuje Kościół. Omówię powstanie Zakonu Iluminatów, Rewolucje Francuską, zjednoczenie Włoch, Rewolucje Październikową, zrzucenie bomb jądrowych na Japonię i Sobór Watykański II. Moją prośbą do czytelników Gajówki jest podawanie źródeł do tej pracy, ponieważ chce ją dobrze udokumentować. Mam wszystkie książki pana Henryka Pająka, ale nie chce powoływać się tylko na jego pracę. Dodatkowo mam:

  Czarną Księgę Masonerii, Państwo w okowach Masonerii, Paradoksy Historii, Masoneria – zarys dziejów, Co to jest Masoneria ?

  Jeśli ktoś może wrzucić jakieś fragmentu książek traktujące przydatne w temacie, lub ma jakiś pomysł co do formy tej pracy to będę wdzięczny za pomoc. Nie chodzi mi oto by się kimś wyręczać, chodzi mi o rzetelność tej pracy i mnogość źródeł.

  Na początek może Pan przeszukać gajówkę pod kątem słowa „masoneria” – admin

 104. Zbigniew Kozioł said

  @103 (Pan Maciej)

  Ale co to za praca? Coś ze szkołą związane? Jeśli tak, niech pan będzie ostrożny, bo temat jest niebezpieczny. Acz zależy od nauczycieli.

  Wpisuje Pan w google taką frazę:
  masoneria site:marucha.wordpress.com

 105. Maciej said

  Tak, to praca do szkoły, ale nie boję się … Mam ten przedmiot z nie strachliwym wykładowcą, i jest bardzo otwarty na tzw. teorię spiskową. Sam mi doradzał bym napisał coś o masonerii jeśli się tym interesuje. Tylko zdziwił go sam temat, i fakt zagrożeń płynący dla Kościoła. Stąd moja prośba o źródła, by zrobić wszystko jak najlepiej. Dodam, bo zapomniałem, chciałbym napisać jeszcze o Rewolucjach w Meksyku, Portugalii i Hiszpanii lub choćby o dwóch z nich.

 106. Maciej said

  Dziękuje panie Zbigniewie, jak wrócę z pracy to zawalę przy tym noc.

 107. Zbigniew Kozioł said

  Niechaj pan męczy temat w takim razie. Ukłony dla odważnego nauczyciela.

  Google panu pomoże, tylko trzeba umieć używać. Tutaj na sajcie Maruchy bywały artykuły i wypowiedzi o Meksyku i Hiszpanii, filmy były też. O Portugalii chyba nie, nie przypominam sobie.

  To jest w pana rękach. Zależy to od Pana jak to zrobi. Też uczę troszkę w szkole (rosyjskiej) i powtarzam uczniom: to od was zależy.

  Jestem fizykiem, panie Maciej, tylko tak mi się pokręciło w myśleniu, że sam już nie wiem, kim jestem. Wszystko mnie ciekawe.

  Niechaj pan liczy na siebie nade wszystko.

  A.. potem niech Pan przyśle swój tekst do Gajówki.

 108. Brat Dioskur said

  Re102 .Mam Pani szczescie ,ze w USA jeszcze noc i element antysocjalistyczny slodko sobie chrapie .ale jak sie obudzi….

 109. Marucha said

  Dla kogo by to mogło być interesujące – statystyki wizyt w gajówce za ostatnie 30 dni.

 110. Zbigniew Kozioł said

  Element się obudzi.

  Pan Brat, mnie trzeba pojechać do Holandii. Chyba to zdarzy się w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy pomógłby Pan?

 111. Zbigniew Kozioł said

  jednak Polska.

 112. niereligijna said

  czym sie zajmuja „polscy dyplomaci ” w Wenezueli?

  transportowaniem zyda, przeciwnika Chavesa,
  z telewizji wenezuelskiej…
  Carro de la Embajada de Polonia escolta a Capriles Radonski

 113. Brat Dioskur said

  A ktoz tam siedzi na Wyspach Dziewiczych?Pewnie jakis benficjant Magdalenki.Tymczasem zaczyna sie walka o budzet Eurokolchozu.Cameron zapowiedzial,ze ani centa podwyzki.Jezeli kraje czlonkowskie tna po wszystkim to Bruksela nie bedzie sobie nabijac kasy.Cameron nie jest odosobniony ,rowniez inni namiestnicy ostrzegli za zawetuja podwyzki .Stawiam wszystkie pieniadze jakie w zyciu zarobilem ,ze wsrod tych opornych na pewno nie ma naszego dryblera…niekonwecjonalnego nawiasem.Swoiste meandry „poprawnosci”
  mozna zaobserwowac nawet na boisku pilkarskim.Oto w meczu ligi hol. sedzia wlepia czerwona kartke za kopniecie bez pilki i tradycyjnie koledzy ukaranego rzucaja sie protestowac.Nic szczegolnego ,ale jeden z nich ,Murzyn jest wyjatkowo agresywny.Na nic ostrzezenia ,czarny jest w ataku.Sedzia daje mu zolta i probuje sie odwrocic ,ale Murzyn jest uparty ,teraz smieje sie mu szyderczo w twarz.Nastepuje druga zolta i Murzyn widzi czerwien.Najciekawsze dopiero nastapi.Po meczu sedzia indagowany jest przez dziennikarzy TV i widac ,ze jest przerazony.Tlumaczy ,ze kartki nie dal za brak okazania mu szacunku, tylko… w zasadzie kluczy i zalewa pytajacego potokiem slow przy czym w co drugim zdaniu zaklina sie ,ze powodem nie jest „brak szacunku”….Facet sie boi ,bo oczekiwanie szacunku ze strony czarnego podpada pod …rasizm!A w Holandii lepiej uchodzic za gwalciciela niemowlat niz rasiste.Gdyby jednak sytuacja byla odwrotna to wszystko byloby zrozumiale.W filmach czarni wyrazaja sie o bialych mowiac „bialy wypierdek” natomiast nie ma mowy ,zeby bialy mogl uzyc slowa „czarnuch” ,juz samo slowo „Murzyn” jest na cenzurowanym!
  Cos francuscy lacznicy milcza wiec ja musze to zadenuncjowac.Spolecznosc zydowska we Francji jest sparalizowana strachem.Po ostatnim napadzie na sklep koszerny w Paryzu ostrzelani synangoge.Zydzi boja sie pokazywac na ulicy w jarmulkach a pod ich szkolami i instytucjami stoja po zeby uzbrojeni antyterrorysci.Wlosy staja deba na glowie,jakby malo bylo Vichy ,gdzie nawet b.prezydent Mitterand byl wysokim urzednikiem a wiec winnym!Jakze przykladna jest Polska gdzie spoecznosc zydowska zyje w dostatku i spokoju.Tylko przyklasnac!
  Panie Koziol.Wprawdzie nie wypada odmawiac rodakowi ,ale sytuacja jest bardziej skomplikowana niz sie Panu wydaje. Postaram sie w nastepnych postach to nieco wyjasnic.Wstepnie dodam ,ze zyczliwi mi ludzie ,ktorych nazywam Straznikami Trzeciego Kregu ostrzegli mnie ,ze tutaj na tym forum jestem obiektem,nazwijmy to akcji operacyjnej ze strony na razie nie wymienionych z nazwy sluzb.To nie jest zart ,bo sa na to dowody. Nie bede wymienial szczegolow,zeby nie ulatwic im „pracy”…ale do przyszlego roku wszystko moze sie zmienic.Poczekajmy zatem.

 114. Zbigniew Kozioł said

  @113 (Brat Dioskur)

  W podobnych razach dwa razy się nie zapytowywuje. Wie pan w czym jest problem, spec służb? Nie tylko w tym, iż istnieją. Bardziej nawet w tym, że rzucają się na rozum… Serdecznie.

 115. 166 bojkot TVN said

  Grecy się tam nie cyndolą i powitali Angelę odpowiednio do zasług:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/tysiace-grekow-protestowalo-przeciwko-wizycie-merkel,1850668
  Niektórzy demonstranci nieśli plakaty i transparenty z obraźliwymi wobec Merkel napisami – podaje agencja dpa, przytaczając dwa przykłady: „Córko Hitlera, won z Grecji, nie chcemy IV Rzeszy” i „Precz z naszego kraju, zdziro”.

 116. Maciej said

  odp: 109

  Panie Gajowy interesująco to będzie jak się pojawi Izrael na tej liście …

 117. Maciej said

  Już jest … Mój błąd … Nie było tematu …

 118. najnowszy model terminatora said

  Nie wiem, czy to już było w gajówce:
  http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/307220,postawmy-w-koncu-pomnik-rosyjskim-obroncom-polski

 119. 25godzina said

  7 października 2012 r. w Lublinie. Aula parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Lublinie, ul. Nałkowskich 80 b. Wykład „Teoria spiskowa”.


  http://www.youtube.com/user/mndystrybucja

 120. Kronikarz said

  109/ Wzruszajace i Zabawne

 121. Brat Dioskur said

  re114@(Z.Koziol)
  „Wie pan w czym jest problem, spec służb? Nie tylko w tym, iż istnieją. Bardziej nawet w tym, że rzucają się na rozum… Serdecznie”

  Problem spec sluzb, jak kazdy medal ma dwie strony, bywa tez ,ze „rzucajac sie” natrafia na pustke….. ,vacum!
  Temu ze 119 najwyrazniej to nie grozi…… Niemniej serdecznie

 122. Brat Dioskur said

  Imperatorowa Eurokolchozu witana w Atenach w asyscie 7 tys. policjantow!Takiej obstawy nie mial nawet feldm.Keitel wizytujac w czasie II WS okupowana Grecje.Prasa u Grekow nie musi jak u nas udawac…. Greka ,ze jest grecka,bo nie jest (jeszcze) niemiecka.Dowodem cover czasopisma na ktorym Ange pozuje w koszuli SA-mana z czerwona opaska na ramieniu na z bialym kolem na ktorym zamiast sawstyki widnieje symbol „euro”.Oficjalnie demonstracje sa zabronione,nie wolno sie juz rzucac nawet przeciwko oscieniowi…Grecy nagabywani na ulicy przez reportera z kamera jak jeden maz i zona domagaja sie odszkodowan za IIWS…od Niemiec ma sie rozumniec.

 123. Polon said

  Panie Gajowy, czy może pan zrobić ankietę z wieku czytelników i forumowiczów gajówki? A może już było coś takiego, to proszę o linka. Pozdrawiam.

 124. Marucha said

  Re 123:
  Nie, takiej ankiety nie było.
  Pytam się gajówkowiczów: warto ją zrobić?

 125. AniaK said

 126. AniaK said

  Teraz jest OK!

 127. AniaK said

  Zapomniałam podziękować :)

  DZIĘKUJĘ !!!

 128. Brat Dioskur said

  „NATO jest zdecydowane bronic Turcji przed Syria” kluja oczy czolowki gazet Eurokolchozu.Rozumiemy wiec ,ze Turcja wprzody napadnie na Syrie a opor napadnietego zostanie zinterpretowany w sztabach NATO jako agresja przeciwko czlonkowi Sojuszu i ….dalej juz wiadomo.No ale rekordy dobrego humoru pobil niejaki Ban „kimono”.To taki figurant stojacy na czele ONZ.Mianowicie zlozyl on Assadowi propozycje nie do odrzucenia a polega ona na ogloszeniu przez Assada jednostronnego zawieszenia broni.Damaszek calkiem przytomnie zapytal co wtedy zrobia „rebelianci”?Tymczasem Mitt rzuca do walki wyborczej nowa bron…bron dla „rebeliantow”,ktora obiecuje w w ielkich ilosciach i jakosciach po tym jak obejmie urzad prezydenta.Zapewnia jednoczesnie bezwarunkowe poparcie dla Izraela.Oczywiscie godne pochwaly ,ale jaki zwiazek ma dozbrojenie FSA z bezpieczenstwem Izraela, przeciez Syrii nawet w glowie napadac na Izrael.Dopiero wtedy runelaby na nia cala potega NATO z naszym poteznym kontygentem na czele.
  Walki na ulicach Aten na calego ,przy czym Angee niefortunnie wybrala date swojego przybycia bowiem wlasnie 10(ale nie wrzesnia)Luftwaffe zrabala Ateny!Na blogach holenderskich o dziwo b.trafne uwagi n.t Grecji.Kogos ,kto napisal ,ze Grecy sobie sami winni zrugano ze wszystkich stron wskazujac na winnego…. bank Goldman&Sachs!Niebywale,przez moment myslalem ,ze nasza gajowke ktos cichcem przeklada na niderlandzki.No wlasnie ,w miesiacu ponad 2000 odwiedzin z Kraju Tulipanow a nikt na forum oficjalnie sie do tego nie przyznaje!No bo ilez w koncu moze byc w tej liczbie rezydentow bezpieki?Na koniec cos ze swiata kultury ,zeby „wyksztalceni znajacy jezyki…itd”z nas nie pokpiwali.A wiec Kim Kardashian zmienila kolor wlosow a ktos wyniuchal ,ze w przeszlosci Schwarzenegger wyrazal podziw dla oratorskich talentow swojego wasatego rodaka…..czywiscie zastrzegal sie ,ze jego podziw nie udzielal sie bron Boze ,nastepstwom jakie towarzyszyly tym oracjom.Bull shit,juz za to powinien zostac sciety rowno z trawa.

 129. Oskarżenie Henryka Jezierskiego przez L.Bubla. Wiadomość otrzymana z Sądu said

  Wiadomość otrzymana z Sądu.
  W najbliższy czwartek 11 października dobiegnie prawdopodobnie końca (włącznie z wyrokiem) rozprawa z oskarżenia L. Bubla. Na poprzedniej, 25 września br., L.B. zjawił się ze swoimi trzema sympatykami i sąd nie miał nic przeciwko. Jestem ciekawy, czy podobnie postąpiłby w kwestii obecności przeciwników L.B. Na wszelki wypadek podaję dokładne namiary:
  Numer sprawy:
  VIII K 279/10
  Miejsce:
  Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe, VIII Wydział Karny, 80-803 Gdańsk, ul. Długie Ogrody 30/34, sala nr 314
  Termin:
  11 października 2012 (czwartek), godz. 12.00.
  Informacje na temat ewentualnej korekty miejsca rozprawy: w sekretariacie, pok. nr 16.
  http://jezierski.pl/
  MOTO, 80-032 Gdańsk, ul. Gościnna 8b, tel./fax (+48 58) 303 29 35, GSM (+48) 601 611 727, e-mail: moto@moto.gda.pl

 130. 166 bojkot TVN said

  129/HJ
  CZy mógłby Pan przypomnieć o co chodzi w tym oskarżeniu?

 131. piecia said

  Bardzo ciekawy i warty uwagi news pt. ‚Rosja: Koniec tęczowej propagandy?’ -> http://xportal.pl/?p=6534

 132. Marucha said

  Witryna „Pogromców” mitów medycznych (http://pogromcymitowmedycznych.pl/) istnieje od niedawna, a już pojawiła się w państwowej telewizji.
  Jest najprawdopodobniej sponsorowana i lansowana przez wiadomo kogo i nosi charakter hasbary.

  Dla uwiarygodnienia się „zwalcza” ewidentne bzdury, w które i tak nikt nie wierzy i których nie trzeba zwalczać. A zarazem bez żadnych zahamowań rajfurzy np. szczepienia i żywność GMO.

 133. 166 bojkot TVN said

  http://polish.ruvr.ru/2012_10_08/90577735/

  Otwarcie drugiej linii Gazociągu Północnego prowadzącego z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego stało się kolejnym ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla całej Europy.

  Prezydent Rosji Wadimir Putin podkreślił wysokie znaczenie całego projektu dla Unii Europejskiej oraz dla rozwoju jej stosunków z Rosją:

  „Gazociąg Północny jest zdolny zaspokoić rosnące potrzeby Europy w zakresie surowców energetycznych. Gaz będzie dostarczany bezpośrednio, najkrótszą trasą łączącą największe rosyjskie gazowe złoża z rynkami Europy bez ryzyka transportowego – stabilnie i bez zakłóceń. To gwarantujemy. Rosja zawsze wypełniała i będzie wypełniać swoje zobowiązania wiarygodnego i przewidywalnego dostawcy paliwa na rynki Europy. Liczymy na to, że także Unia Europejska będzie współdziałać efektywnemu wykorzystaniu potencjału Gazociągu Północnego”.

  Chodzi o gazociąg, pozwalający obniżyć praktycznie do zera ryzyko tranzytowe. Zapewnia on także stabilną dostawę surowców do Niemiec, państwa odgrywającego kluczową rolę w gospodarce całej Unii Europejskiej. Pierwsza linia gazociągu została uruchomiona w listopadzie 2011 roku. Teraz, wraz z uruchomieniem drugiej linii gazociągu i osiągnięcia projektowej mocy, uda się realizować dostawy o rozmiarze 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.
  (…)
  A na zakończenie niewielki cytat z gazety, ukazującej się tysiące kilometrów od Gazociągu Północnego, ale także zainteresowanej tym projektem, a jednocześnie dokładnie rozkładającej akcenty geopolityczne. To meksykańskie wydanie La Jornada. Nadbałtyckie republiki oraz Polska, popychane przez USA „…zaszły zbyt daleko w swojej atawistycznej kłótni z Rosją”. Nic dodać, nic ująć.

 134. 166 bojkot TVN said

  http://vod.gazetapolska.pl/2524-skandaliczne-dzialanie-organow-panstwa

 135. Odp. dla:166 bojkot TVN. Oskarżenie Henryka Jezierskiego przez L.Bubla. said

  Szanowny Panie, 166 Bojkot TVN, #130
  Henryk Jezierski został oskarżony za przerzucenie listy koczowników z jednej ze stron internetowych na swoją i na niej znalazło się jego (LB) nazwisko. To było powodem oskarżenia, jeszcze taką listę można znaleźć:
  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=170:lista&catid=34:zrdowie&Itemid=56
  W poniższym tekście na prośbę o przedstawieniu swej metryki zostały bez odpowiedzi, byċ może, że gdzieś się zawieruszyła, albo kościół podczas okupacji spłonął.
  http://jezierski.pl/strona.htm?id=608

 136. Zerohero said

 137. 166 bojkot TVN said

  135/HJ
  Dzięki. To nie pierwsze doniesienia o pochodzeniu L.Bubla, chociaż on sam bardzo zaprzecza posiłkując się rodzinnym biskupem, jakby posiadanie biskupa w rodzie wykluczało żydowskie pochodzenie. Niedługo może wyjść na jaw, że większość biskupów ma handlowy rodowód, więc argument z biskupem będzie bardziej demaskujący biskupa niż służył Bublowi jako powodowi w sądzie.
  Ciekawe jak są do tego podejdzie? Może dadzą na rozprawę jakąś skretyniała Żydówkę, która orzeknie, że Żydów w Polsce nie ma tak jak tych diabłów co to ich ma nie być i już. Ale wówczas będzie musiała skazać HJ na leczenie w psychiatryku za antysemickie omamy. Ciekawe jak z tego wybrną.
  Może jednak okaże się, że Żydzi jedna w Polsce istnieją w niespotykanej liczbie i wpływach, tworząc tajną mafię we wszystkich dziedzinach życia w Polsce, takie tajne bezczelne żydowskie państwo w Państwie Polskim

 138. Ja mam cos takze dla 166 Bojkot TVN. said

  166 Bojkot TVN. #137, Moj znajomy kilka lat temu przeprowadzil z nim rozmowe, stwierdzil jednoznacznie, ze tego osobnika trzeba mijac i nie wchodzic z nim w zadne kontakty. Jasno powiedzial, ze trzeba zastosowac jakies leczenie, bo to jest chore, i jest to przedmiot handlowy, chwalac sie ze wydaje tyle gazet, sprzedaje precjoza (?) „narodowe”, a korzysta z obrony z urzedu to jest jawne oszustwo i wyciaganie spolecznych pieniedzy. Powiedzial mi takze, ze ta grupa z Chicago jego pogonionla.
  Te wszystkie wiadomosci opowiedzial mi czlowiek, ktory prowadzil program radiowy w Illinois.
  Dobrze by bylo, aby ktos z rejonu Gdanska przybyl na ta sprawe.

 139. Tadeusz said

  Witam witam
  Oto nowa stronka
  http://rense.com/
  bye bye

 140. Fran SA said

  Bez tematu ale jest temat: Iran
  Za popieranie Iranu ktos Rosjanom wysadzil znow arsenal w powietrze:

  http://rt.com/news/weapons-depot-fire-orenburg-982/

  Sabotaz??

  Putin tells McCain FU#% off you war criminal

  http:whatreallyhappened.com/fr/node/194687

  I bardzo dobrze powiedzial. Nam by sie przydal taki przywodca z jajami.
  Podejrzewam, ze Putin doskonale wie co ten tetryk McCain robil w Wietnamie w czasie wojny wietnamskiej. Zaraz na poczatku wojny stracil amerykanski samolot, ktory byl pod jego komenda; po czym szybko poddal sie komunistom ‚w plen’ i przesiedzial cala wojne mniej wiecej w takich warunkach jak nasz dupek Walesa w czasie internowania. Zdaje sie, ze McCain do tej pory nie wie, po ktorej stronie walczyl. Wielu Amerykanow nie wie. W 1975 roku oddali Sajgon komunistom.
  Ten sam sklerotyk powiedzial, ze Ameryka popiera Gruzje przeciwko Rosji bo Gruzini sa… chrzescijanami.
  Ten sam duren kazal mordowac Serbow i wyzwolic … Kosowo.

 141. Fran SA said

  Ad. 141: FranSa
  Przepraszam, wszystko z tych nerwow

  http://whatreallyhappened.com/fr/node/194687

 142. Zerohero said

  Re 141

  Jest kij i jest marchewka: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8772

  choć słaba ta marchewka. Ja bym powiedział tak: Dobra, to za Iran. A ile dacie za straty moralne?

 143. Kibic said

  Rekord Swiata Rzadu Tuska !!!

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 144. 25godzina said

  10 października 2012: http://tiny.cc/MichalkiewiczOderegulacji

 145. Brat Dioskur said

  Re140@Fran SA,

  ” Zaraz na poczatku wojny stracil amerykanski samolot, ktory byl pod jego komenda; po czym szybko poddal sie komunistom ‘w plen’ i przesiedzial cala wojne mniej wiecej w takich warunkach jak nasz dupek Walesa w czasie internowania”

  Czy ma byc „strącil” czy „stracil”? Bo powstaje male niedomowienie.Kilka lat temu jedna z zach.stacji TV nadala film dokumentalny o McCainie i jego przygodach w Wietnamie.Odmalowano go w nim jako bohatera ,ktory z lotu koszacego bombardowal cele w Pn.Wietnamie,dzieki mistrzowskim manewrom uniknal 2 rakiet pod rzad ,ale 3 -cia go skosila.Do niewoli mial sie dostac ze zlamana noga.Przesiedzial rzeczywiscie cos 5 lat w tzw. „Hilton Hanoi” gdzie szczury mialy ganiac w nocy po spiacych na golym betonie POW .Sajgon w 75′ oddal komuchom z polnocy (posrednio i nam ,bosmy – jak wszystkie demoludy -na ta wojne lozyli) Ford.Po to przeciez zainscenizowano ( a kto ,to nietrudno sie domyslic)Watergate,bo Nixon nigdy by do upadku Sajgonu nie dopuscil.Upokorzona i moralnie zlamana Ameryka lezala jak naga branka przed zdobywca!No i ja przeleciano ….na wszystkie strony, z tragicznymi i odczuwalnymi do dzisiaj dla swiata skutkami.Dzisiejszy McCain jest tego przykladem.

 146. 166 bojkot TVN said

 147. 166 bojkot TVN said

 148. 166 bojkot TVN said

  Proszę złe usunąć. Ten link może jest wreszcie dobry:

 149. Siggi said

  Na katastrofe w Smolensku 10.IV.2010r patrze jak na wielka tragedie narodowa.Zrodzila ona we mnie natychmiastowe uczucie bolu i wspolczucia.Z wieloma ofiarami dzielily mnie roznice w zapatrywaniach politycznych czy ideowych.Co nie znaczy abym nie okazywal im szacunku dla ich nieodzalowanej pamieci.W polskiej rzeczywistosci mamy do czynienia z odrazajacymi przypadkami nie szanowania pamieci zmarlych tragicznie w katastrofie zwlaszcza w wypowiedziach medialnych centralnych notabli z roznych srodowisk.
  Antoni Maciarewicz nigdy nie byl i nie jest bohaterem bajek ,ktore czytam.Czasem,kiedy slucham informacji o czym ,mowia na tym zespole poselskim d/s przyczyn katastrofy,nachodza mnie i takie mysli;…czy jednak cala ta tragedia nie byla skutkiem porachunkow polsko-polskich.
  Co ma na mysli? Kiedy PiS wzial wladze w 2005r ostro potraktowal ludzi ze woj.sluzb i zrobili to b.brutalnie ,upokarzajac b.wielu.Jestem daleki aby uwazac wszystkich funk.sluzb za zloczyncow.Tu mozna by i nalezy uczciwie ich pokazac,a nie na zasadzie zbiorowej odp. Charakter sluzby jest specyficzny ,zwiazany z tematem ,ktoremu sluza.
  Dla mnie dziwnym jest,ze samolot sie tak rozsypal w”drobny mak”i resztki sie palily.W sytuacji balaganu,braku nalezytego nadzoru nad bezpieczenstwem itd.mogla miec miejsce zmowa,aby „odwzajemnic sie” ,glownie szefowi panstwa i owczesnemu ministrowi ,ktory weryfikowal te sluzby.Co zrobic w samolocie to takie osoby wiedza….
  Tak sie zlozylo,ze w ostatniej chwili A.Macierewicz ustapil miejsca jakies pani i pojechal pociagiem do Katynia.
  Mecza mnie takie mysli …

 150. Zbigniew Kozioł said

  Pan Siggi (z uszanowaniem i… pamiętam)

  Pan pomni historię Apollo 13?

  Jakby jakieś demoniczne moce związane z tą magiczną cyfrą 13.

  A potem, dokładnie już nie pamiętam, była podróż któraś z kolei astronautów amerykańskich, też na Apollo. Z nauczycielką na pokładzie. Ileż było rozgłosu. Wszystkie media na świecie. To chyba był Reagan. Pier*dolneło wszystko w powietrzu tuż po starcie.

  Podejrzewam, że może istnieć takie prawo fizyki: im więcej media mówią, im bardziej wszyscy wiedzą, im bardziej nie lubią i wątpią w sens i ludziom coś się nie podoba, tym prawdopodobniejsze że wszystko się rozleci. Rosjanie (Putin w szczególności) mogą mieć tu jakieś clue, pojęcie. Zapewne tylko czekają na podobne sytuacje.

  Prywatnie to jestem prywatnie, tylko że ja nie jestem całkiem prywatnie. Bo podawałem wiele razy nawet adres na swoją stronę uniwersytecką w Rosji:

  http://nanolab.gu-unpk.ru/

  Napiszę Panu więcej, rzeczywiście prywatnie. Ale jutro. Serdecznie bardzo.

 151. Zbigniew Kozioł said

  Ah, jeszcze, odnośnie tej statystyki @109

  Marucha o ile wiem nigdy nie wyjaśnił dokładnie, ściśle, co oznaczają liczby. Zaś przygodni webmajsterzy robią sobie interpretacje z nich.

  Zobaczcie na YouTube, weźcie sobie jakis film albo klip do obejrzenia. Ile tam odnotowanych wejść? Powiedzmy 100,000. Ile łapek w górę? No tak z góre w górę ze sto. W dół ze 20. Znaczy, na 100 tysięcy wizyt tylko sto pojaców zapragęło było oddać głos w górę (no i 20 w dół). Te proporcje, tak bardzo z grubsza, są powszechne. Na tysiąc (1,000) wizytujących strony jeden łaskawie łapke poda w górę albo a w dól. A jeszcze spośród nich jeden na 100 napisze komentarz. Oczywiście nie liczę tych, którzy swą pracę wykonują choćby pół zawodowo.

  Tak żę gdy powiedzmy na Rosję w tej pokazanej statystyce przypada 2500 odsłonięć, to zakładam się z Maruchą który być może wie lepiej ode mnie, że tak z 500 to są odsłonięcia ode mnie.

  Póki nic konkretnie nie jest wiadome (a powtarzam, Marucha nam nie wyjaśnił, co oznaczają ściśle liczby) tak długo możemy sobie spekulować, Panie Bracie Dioskur, o spec służbach powiedzmy.

  Ja jednakowoż z całym szacunkiem do Maruchy i naprawdę, absolutnie nie wątpię, że sajt jest widzialny szeroko.

 152. Marucha said

  Re 151:
  Liczby oznaczają liczbę wejść. Nie jest istotne, czy ktoś rzeczywiście przeczytał bodaj jeden artykuł, czy też natychmiast witrynę z obrzydzeniem opuścił.
  Nie wiem, jak liczone są wejścia z tego samego adresu IP – co godzina, co dzień?
  Wiele dziwnych adresów IP to zapewne proxy.
  Statystyki zamieściłem jedynie gwoli rozrywki

 153. Siggi said

  Panie Zbigniewie,ja pierwszy …czapke(nie kipe) z glowy,jak zobaczylem strone ,ktora Pan polecil. Miasto Orzel z rosyj.Ariol,to „rzut beretem” z Moskwy ,tak mi sie przedstawia,tzn 300-500km. Powinnismy na skype porozmawiac. Pozdrawiam-Siggi.

 154. 25godzina said

  W Mielcu zrekonstruowano bombowiec Łoś w skali 1:1. Niedawno w Uważam Rze Historia był spory materiał o nim. W Polsce nie ma dzisiaj żadnych jego oryginalnych części, za to wiadomo Sowieci zaje*bali w czasie wojny kilka maszyn, zerżnęli (ukradli) rożne rozwiązania i stosowali je w swoim sowieckim szrocie.

 155. Fan said

  Teoria spiskowa… – wykład Stanisława Michalkiewicza w Warszawie

 156. MatkaPolka said

  Rozpoczynamy dyskusję o przyszłym ustroju Wielkiej Polski

  http://blekitnapolska.com/index.htm

  „Polska potrzebuje wielowątkowej akcji odkłamującej definicyjnie istotę i przywracającej funkcjonalność takiego organizmu państwowego, którego suwerenem jest naród żywy, świadomy wspólnotowych wartości i celów, zdolny reagować zgodnie z własnym interesem na zmienność otaczającej go – często wrogiej – rzeczywistości”.

  Instynkt państwowy dzisiaj

  Głosząc bezprzedmiotowość istnienia organizmów państwowych początek XXI wieku przyniósł Europie mistrzowską manipulację. Wiele narodów wpadło w misternie zastawioną pułapkę i stanęło u progu dziejowych katastrof. Celowo osłabiany instynkt państwowy mas nie jest w stanie przeciwstawić się elitom realizującym samobójcze – z punktu widzenia narodowych interesów – cele polityczne, a globalny kryzys gospodarczy wymusić ma ostateczne przyzwolenie na zaprowadzenie nowego europejskiego ładu.

  Zanik instynktu państwowego u Polaków stał się faktem. Jeszcze do niedawna –siłą rozpędu wrodzonych przeświadczeń nie do końca przekreślonych przez system rządów tzw. demokracji socjalistycznej – myślenie wspólnotowe rozlane było na szerokie masy społeczne i stanowiło podstawę, co prawda siermiężną, do postrzegania oraz prób ocen rzeczywistości politycznej pod kątem ponadczasowych interesów państwa. To powszechnie werbalizowane przywiązanie do poszukiwania dobra wspólnego stało się – obok walorów ekonomicznych i nauczania Kościoła katolickiego – podwaliną do tego sukcesu pierwszej „Solidarności”, którym bez wątpienia była jego masowość. Przystąpienie w krótkim czasie do nowego ruchu dziesięciu milionów Polaków w dużej mierze było reakcją na wynaturzenia w funkcjonowaniu instytucji państwowych oraz przeświadczenie o ich pełnej zależności od niepolskich centrów dyspozycyjnych.

  Ten nieuświadomiony instynkt odziedziczony „z krwią” przodków, mimowolnie skażony sowiecką wizją świata, oderwany od teorii i praktyki wielkiej polityki, nie był jednak zdolny do takiego wysiłku intelektualnego i organizacyjnego, który pozwoliłby na kontrolę nad nowo powstałym ruchem społecznym, na sformułowanie programu rzeczywistego uzdrowienia państwa i wymuszenie jego realizacji. Niedojrzałość politycznego myślenia w parze z nieodwzajemnioną, sztubacką miłością do tzw. wolnego świata, musiały ponieść porażkę w konfrontacji z międzynarodowym scenariuszem wszechstronnego „zagospodarowania” społeczeństw postkomunistycznych. W krótkim czasie okazało się, że powszechnie wyśmiewany internacjonalizm znalazł nową, znacznie groźniejszą realizację.„Europejskość” stała się normą wśród elit i warunkiem każdej nobilitacji. Wyszła poza swój pierwotny matecznik i w stopniu alarmującym rozprzestrzeniła się na obszary o szczególnym znaczeniu dla życia narodu: kulturę i edukację. Bardzo szybko zdegradowała paradygmat myślenia zbiorowego oraz ośmieszyła – posługując się przy tym pejoratywnym „homo sovieticus” – wszelką niekoncesjonowaną aktywność społeczną. Indywidualizm i anarchia zaczęły dominować wśród stylu życia młodego pokolenia.

  System totalnej propagandy kulturowo-medialnej, przekraczający rozmachem i przebiegłością parcianą agitację okresu realnego socjalizmu, skrupulatnie wykorzystał dziewiczą naiwność polskiego odbiorcy wobec wszystkiego, co nosiło zachodnią etykietkę. Hasła„ walki z komuną” i debolszewizacji okazały się najskuteczniejszą metodą rozkładu państwa polskiego.

  Nastąpiła paniczna ucieczka od własności państwowej i społecznej. Teoria szklanych domów i praktyka szklanych paciorków zniewoliły Polaków tak bardzo, że dali oni przyzwolenie na grabież majątku narodowego, a także na atomizację i gwałtowną – moralną oraz materialną – degradację społeczeństwa. Jednak najważniejszym skutkiem przemiany systemowej po 1989 roku stało się stopniowe eliminowanie atrybutów państwowości polskiej na ziemiach leżących między Odrą a Bugiem.

  Celowo pogłębiany kryzys gospodarczy może rychło okazać się katalizatorem zmian politycznych przewyższających rangą i rozmachem upadek ZSSR i zjednoczenie państw niemieckich.

  Wspólną –jak dotąd – drogą zmierzają dwie finalnie sprzeczne ze sobą, wrogie Polsce, koncepcje. Pierwsza buduje antynarodowe Stany Zjednoczone Europy, a druga – niemiecką Mitteleurop ę . Nieuchronne pogłębienie już dostrzegalnych różnic strategicznych musi zostaćskutecznie wykorzystane przez politykę polską. Szansa jest tym bardziej realna, że świat szykuje się do gigantycznej transformacji dotychczasowego porządku.

  Jednakże autopsja odbywających się dziś w Polsce publicznych debat toczonych pod dyktando patologicznego establishmentu nie pozostawia złudzeń. Nie znajdzie się w nich niczego, co pogłębiałoby społeczny poziom politycznego myślenia bądź przyuczało do konieczności kierowania się instynktem państwowym. Dominujące dwa trendy będące gwarantami ustaleń zawartych przy Okrągłym Stole nie dopuszczajądo wykrystalizowania się niekontrolowanego z zewnątrz środowiska politycznego zdolnego do sformułowania i realizacji polskiej racji stanu. Z kolei aktywność rozdrobnionych grup patriotyczno-niepodległościowych (krajowych i polonijnych), często będących emanacją interesów establishmentu, nieprzypadkowo ogranicza się do obszarów o drugo- bądź trzeciorzędnym znaczeniu.

  Zwichnięcie instynktu państwowego silnie przejawia się dziś u kontestujących elitę władzy w hołdowaniu przez nich filozofii: „im gorzej, tym lepiej”. Ma to pewne uzasadnienie historyczne wynikające z długiego okresu zaborów, potem z okupacji niemieckiej i sowieckiej, wreszcie z okresu PRL-u. Pokutuje tu brak zrozumienia dla tezy, że istotą państwa nie są podlegające zmianom organizacyjnym i personalnym jego instytucje, ale obiektywne dobro suwerena, którym jest naród (nawet wówczas, gdy nie dane jest mu wykorzystywanie przynależnych suwerenowi atrybutów). Skutkuje to przedkładaniem destrukcyjnej satysfakcji ze szkodliwych działań instytucji państwa nad troskę o konsekwencje tychże działań. Całkowitym za ś zaprzeczeniem idei instynktu państwowego jest cały kontekst tzw. społeczeństwa obywatelskiego, pozbawionego moralnych związków z narodem i przygotowywanego na przyjęcie nowego porządku europejskiego deformującego wszystkie normy wynikające z doświadczeń kolejnych pokoleń.

  Polska potrzebuje wielowątkowej akcji odkłamującej definicyjnie istotę i przywracającej funkcjonalność takiego organizmu państwowego, którego suwerenem jest naród żywy, świadomy wspólnotowych wartości i celów, zdolny reagować zgodnie z własnym interesem na zmienność otaczającej go – często wrogiej –rzeczywistości. Konieczny jest, zatem wspólny front aktywności wszystkich rozumiejących, że to nie państwo „ex definitione” jest stanem chorobowym, lecz sprzeniewierzenie podstawowych jego atrybutów i funkcji. Dlatego samozachowawczy instynkt państwowy musi wyprowadzić Polskę poza struktury Unii Europejskiej i znaleźć dla niej nową geopolityczną konfigurację, która respektując pełną suwerenność umożliwi kompleksową sanację podstawowych obszarów życia zbiorowego i indywidualnego oraz sprzyjać będzie bezpieczeństwu narodowemu. Całkowita niezależność konstytucyjnych organów państwa od dyspozycji zewnętrznych jest warunkiem sine qua non efektywności jakichkolwiek działań ratunkowych, a sformułowana na nowo polityka polska nie może opierać się na zasadzie „contra aliquem” i geopolityce romantycznej, ale na ustawicznym szukaniu rozwiązań służących osiąganiu celów własnych.

  To odkłamanie relacji państwo-naród-człowiek musi w pełnej rozciągłości objąć przestrzeń życia gospodarczego. Wiodące importowane teorie ekonomiczne okazały się narzędziami służącymi kolonizacji kraju. Skompromitowane liberalne utopie trzeba zastąpić pragmatyzmem i afirmacją kapitału narodowego, niezależnie od jego form własności. Rozsądek nakazuje aktywność gospodarczą państwa w sektorach strategicznych i kapitałochłonnych, z których poziom niezbędnego zaangażowania finansowego eliminuje dziś prywatnych polskich przedsiębiorców. Ci z kolei dopiero wówczas staną się siłą napędową gospodarki, gdy w dotychczasowym nierównym konkurowaniu z kapitałem obcym wspomogą ich w kraju instrumenty prakseologicznej polityki gospodarczej, np. ulgi podatkowe i cła. Jeśli mamy w krótkim czasie odrobić to, co straciliśmy w ostatnich dwudziestu latach, instynkt państwowy musi intelektualnie i decyzyjnie zmiażdżyć epigonów zarówno liberalizmu, jak i wszelkich odmian anarchizującego indywidualizmu.

  Ogólnonarodowy trud twórczy i równoległe z nim przezwyciężanie szkodliwych przemian kulturowych, społecznych i obyczajowych, wymaga oparcia się na moralności katolickiej jako na historycznie zweryfikowanym źródle siły duchowej oraz jednym z fundamentów polskiej państwowości. Skoro na przestrzeni dziejów przeciwnicy naszego narodu i państwa uderzali w ten fundament, instynkt samozachowawczy nakazuje nam go wzmacniać. Konieczność ustawowej ochrony katolicyzmu w Polsce jest więc uzasadniona nie tylko wewnętrzną tożsamością narodu, ale i stricte praktycznym interesem politycznym. Aksjologia katolicka, mniej lub bardziej świadomie afirmowana przez zdecydowaną większość narodu (a także społeczeństwa), daje również gwarancję właściwych relacji międzyludzkich i osobistej wolności każdego człowieka w organizmie państwowym.

  Instynkt państwowy musi stać się jedną z podstawowych determinant przy budowie ustroju społeczno-politycznego i gospodarczego Polski.

  Tylko on zdolny jest do uposażenia narodu w kompendium narzędzi dających rękojmię bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz do wypracowania warunków sprzyjających jego rozwojowi. Najwyższy czas przezwyciężyć kryzys państwa i zacząć stawiać je ponad wynaturzoną samorządność i abstrakcyjną europejskość. W poczuciu najwyższej odpowiedzialności za dobro wspólne rozpocznijmy dyskusję nad reformą ustrojową, nad miejscem Polski w Europie.
  Czyńmy to szybko, ale i mądrze, bo wbrew pozorom mamy jeszcze wiele do stracenia.
  Krzysztof Zagozda
  Pobierz (pdf.)

 157. Zerohero said

  Re 154

  Zajumali Łosie również Niemcy. Sowieci nie takie rzeczy kradli. np. reversengeneerowali B 29. Sowieckich samolotów nie nazwałbym szrotem. To były dobre maszyny. Dobre były w czasie II Wojny, dobre były po – np. Mig 15 chyba lekko przewyższał F-86.

  Ciekawe, że silnik do Miga 15 sowietom przekazał w 1947 Rolce Royce. Taka to była zimna wojna :).

  Bardzo dobre maszyny robili po wojnie Kanadyczycy. Tak dobre, że big brotjer z południa wypierdzielił im do kosza całą dokumnetację a prototypy kazał spalić. To samo mieli później Anglicy.

  …tak na marginesie.

 158. Zerohero said

  a np. MIG 31 z 1977 miał wiel unikalnych możliwości jak na tamte czasy.

  Co by nie mówić o ZSRR to w dziedzinie maszyn do zabijania doszedł daleko. Chinczycy do tej pory nie potrafią budować silników na takim poziomie jak Rosjanie i nawet jak ukradli plany suchojów, to silniki zamawiali w Rosji.

 159. Siggi said

  aD.-156 -MatkaPolka zaprezentowala stek banalow z gatunku Jadzki Staniszkis,ktora jak gada do kamery to robi wrazenie ,ze sama niewiele z tego rozumie.A co robic?Tu juz za wiele madrych nie ma. Nie podobal sie PRL,bo „okupacja”,no to jest …wolnosc i demokracja. I co…reka w nocniku?To teraz nie miec pretensji do…garbatego ,ze ma proste dzieci.W 1989 roku ponad 90% chcialo odmiany ,no to maja.A przewidywanie-co bedzie, jest wielka sztuka?.Niestety… W 1989 roku namolnie wszedzie gadali ,ze majatek narodowy,gospodarka po PRL-u to ruina.Teraz gadaja o rozkradaniu majatku narodowego po 1989r. Naiwnosc w polityce jest wystepkiem.

 160. Szanowni państwo.
  Chciałbym tu przypomnieć sprawę naszych polskich stoczni na przykładzie Stoczni Gdańskiej.
  Pamiętamy, jak to nie dawno związkowcy z Solidarności dzielnie walczyli o nazwę Stoczni Gdańskiej.
  Przypomnę, że chodziło o historyczną nazwę Stoczni, gdzie przywrócono jej nazwę „im. Lenina”.
  Panowie związkowcy zdemontowali ponownie nazwę „im. Lenina“, no i wszystko zostało po nowemu.
  Ale, czy panowie związkowcy z „Solidarności” w tym samym czasie jak demontowali napis,
  popatrzyli z tej wysokości na stocznie, co się dzieje za tą bramą ze stocznią???!!!
  Chyba musieli zauważyć, że tej stoczni to już nie ma, po prostu znikła w oczach!!!
  Miesiąc temu rozebrano zabytkowe biura konstrukcyjne przy ulicy Jana z Kolna.
  Pal licho te biura, ale konstruktorzy, stoczniowcy i wszyscy pracownicy firm kooperujących ze stocznią to była nasza wartość!!!
  Idąc ulicą Jana z Kolna widać jak na dłoni postępujący demontaż, po prostu jest coraz więcej placu,
  na którym stoją już bezużytecznie tylko dźwigi, pamiętające pracę Polskich Stoczniowców.
  Tak też jest i z całą Polską!
  Smutne, ale prawdziwe!
  Obok pomnika Trzech Krzyży przy bramie powstaje wielki taki dziwoląg jak Europejskie Centrum Solidarności,
  jako mauzoleum, bunkier albo grobowiec dla kogoś chyba …?!
  Co będą tam pokazywać i uczyć, chyba najlepiej nasze zniewolenie?
  Panie i panowie z PiS albo Związkowcy, dlaczego zaprzestano walki o odzyskanie stoczni i uruchomienia produkcji?
  Gdyby odzyskano Stocznie Gdańską, to nie trzeba by było walczyć o napisy na niej!
  Może będą mieli odwagę i wypowiedzą się ci, którzy sprawowali władzę przez pamiętne tylko 2 lata?
  Teraz znowu dużo obiecują…no, tak.
  Pozdrawiam wszystkich.

 161. Zbigniew Kozioł said

  @152
  Zrozumiałem, Panie Marucha. Liczba odsłonięć (sama w sobie też tak na 100% nie zdefiniowana) i Pan też nie wie dokładnie co to znaczy. Cóż. Bynajmniej, nie czepiam się, a pokazuję problem interpretacyjny.

  @ nie wiem co, bo wiele.
  Gdy czasem patrzę na pyszczek Michałkiewicza tutaj (moj kotek ma ładniejszy, szczególnie gdy z zainteresowaniem dla moich eksperymentów domowych z fizyki wystawi w rozdziawieniu język), w tych jutubowych wydaniach, to mnie się zdaje, że on tam śpiewa. Nie bardzo lubię czytać pana Michałkiewicza, a dlaczego miałbym słuchać jego śpiewającego? Dlatego też zwykle już nawet nie otwieram filmików z nim. To jeszcze może było dobre 10-20 lat temu, ale teraz?

 162. Marucha said

  Re 161:
  Pewnie mógłbym się dowiedzieć więcej, np. na forum WordPress, ale szczerze mówiąc nie widzę wielkiej potrzeby. Nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi do tych liczb.
  Najważniejsi są ci, co przychodzą tu i piszą.

 163. Zbigniew Kozioł said

  ok @162. Pan jest zbyt uprzejmy.

 164. ten od kursu i sciezki said

  uwazam to za wazne
  ???
  US sends secret task force to Jordan to help deal with Syria crisis
  More than 150 personnel are focused on flood of refugees from war-torn country, but are also in place in case conflict spreads, officials tell newspaper

  Below:
  video
  photos
  x
  Jump to discuss 232 total comments
  discuss
  related

  134
  Image: Jordanian soldiers watch over Syrian refugees fleeing violence in their country after they crossed into Jordanian territory on Sept. 15.
  Muhammad Hamed / Reuters, file
  Jordanian soldiers watch over Syrian refugees fleeing violence in their country after they crossed into Jordanian territory on Sept. 15.
  By MICHAEL R. GORDON and ELISABETH BUMILLER
  updated 10/10/2012 5:11:34 AM ET

  Print
  Font:

  WASHINGTON — The United States military has secretly sent a task force of more than 150 planners and other specialists to Jordan to help the armed forces there handle a flood of Syrian refugees, prepare for the possibility that Syria will lose control of its chemical weapons and be positioned should the turmoil in Syria expand into a wider conflict.

  The task force, which has been led by a senior American officer, is based at a Jordanian military training center built into an old rock quarry north of Amman. It is now largely focused on helping Jordanians handle the estimated 180,000 Syrian refugees who have crossed the border and are severely straining the country’s resources.

  American officials familiar with the operation said the mission also includes drawing up plans to try to insulate Jordan, an important American ally in the region, from the upheaval in Syria and to avoid the kind of clashes now occurring along the border of Syria and Turkey.

  The officials said the idea of establishing a buffer zone between Syria and Jordan — which would be enforced by Jordanian forces on the Syrian side of the border and supported politically and perhaps logistically by the United States — had been discussed. But at this point the buffer is only a contingency.

  The Obama administration has declined to intervene in the Syrian conflict beyond providing communications equipment and other nonlethal assistance to the rebels opposing the government of President Bashar al-Assad. But the outpost near Amman could play a broader role should American policy change. It is less than 35 miles from the Syrian border and is the closest American military presence to the conflict.
  Image: A woman who fled the restive Syrian border town of Daraa in July wipes her eyes as she speaks during an interview at the Zaatari Refugee Camp in Mafraq, Jordan on Sept. 11.
  Mohammad Hannon / AP, file
  A woman who fled the restive Syrian border town of Daraa in July wipes her eyes as she speaks during an interview at the Zaatari Refugee Camp in Mafraq, Jordan on Sept. 11.

  Mounting concern of wider conflict
  Officials from the Pentagon and Central Command, which oversees American military operations in the Middle East, declined to comment on the task force or its mission. A spokesman for the Jordanian Embassy in Washington would also not comment on Tuesday.

  As the crisis in Syria has deepened, there has been mounting concern in Washington that the violence could spread through the region. Over the past week, Syria and Turkey have exchanged artillery and mortar fire across Syria’s northern border, which has been a crossing point for rebel fighters.

  More weapons in Syria could trigger ‚all-out war’

  In western Syria, intense fighting recently broke out in villages near the border crossing that leads to the Bekaa Valley in Lebanon. To the east, the Syrian government has lost control of some border crossings, including the one near Al Qaim in Iraq.

  Jordan has also been touched by the fighting. Recent skirmishes have broken out between the Syrian military and Jordanians guarding the country’s northern border, where many families have ties to Syria. In August, a 4-year-old girl in a Jordanian border town was injured when a Syrian shell struck her house, and there are concerns in Jordan that a sharp upsurge in the fighting in Syria might lead to an even greater influx of refugees.

 165. 25godzina said

  @Zerohero
  Być może, tylko ile z tych sowieckich cudów techniki powstało w Sowietach a ile dostali lub ukradli?

  Co do „jumania”… jumać mogą tylko Polacy i tylko Niemcom. :) No i juma to nie kradzież.

 166. Fan said

  Radzio Sikorski w pełnym rozkwicie swej męskiej urody :)

  http://film.onet.pl/fotoreportaze/gwiazdy-na-premierze-bitwy-pod-wiedniem,5271908,12899361,fotoreportaz-maly.html#photo12899368

 167. Zbigniew Kozioł said

  @165

  Ależ nic. Ze jest pan denny 25 to raczej wiadome.

  Jakieś ponad 20 lat jestem poza polską, więc chyba mam prawo nie rozumieć?

  Kurestwo.

 168. z blogów said

  Z frontu walki z rodziną

  Felieton • Radio Maryja • 11 października 2012

  Szanowni Państwo!

  Przed przypadającym 14 października tegorocznym Dniem Papieskim, biskupi zwrócili uwagę na zagrożenia dla rodziny. Rzeczywiście, zagrożenia te przybierają postać zorganizowanego ataku. Jakże jednak mówić o zorganizowanym ataku, skoro zatrąca to o teorię spiskową, która – jak wiadomo – jest potępiona przez wszystkich ludzi przyzwoitych, co to rozpoznają się nawzajem po zapachu? Jednak potępiona, czy nie – warto przyjrzeć się zagrożeniom dla rodziny z uwzględnieniem również teorii spiskowej. Co nam szkodzi, jeśli spojrzymy na to zjawisko również z tego punktu widzenia?

  „Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata” – śpiewali jeszcze niedawno marksiści-leniniści w swojej obrzędowej pieśni pod tytułem „Międzynarodówka”. O co im chodziło, jakiż to „ślad przeszłości” miała zmieść dłoń marksistów-leninistów? Tym „śladem przeszłości” była oczywiście łacińska cywilizacja, której marksiści-leniniści nienawidzili – jedni z racji socjalistycznych poglądów, a znowu inni – z racji etnicznego pochodzenia. Groteskowy charakter tej pogróżki potęgowała dodatkowo okoliczność, że znaczna część marksistów-leninistów z cywilizacją łacińską i w ogóle – z cywilizacją miała słaby kontakt, co znakomicie przedstawił Sergiusz Piasecki w zapomnianej dzisiaj książce pod tytułem „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Słaby, nie słaby – ale postanowili cywilizację łacińską zniszczyć.

  Warto w związku z tym przypomnieć, że cywilizacja łacińska opiera się na trzech filarach: greckim stosunku do prawdy, zasadach prawa rzymskiego i etyce chrześcijańskiej, jako podstawie systemu prawnego. To wszystko jest przez marksistów-leninistów otoczone nienawiścią i pogardą. Nie uznają oni obiektywnej prawdy – bo prawdą jest według nich to, co akurat podaje swoim mikrocefalom do wierzenia partia. Nie uznają zasad prawa rzymskiego – bo ograniczają one możliwości rabunku współobywateli. Wreszcie – nienawidzą etyki chrześcijańskiej, bo odwołuje się ona do autorytetu Boga, który jest ponad wszystkimi partiami komunistycznymi i ich sekretarzami.

  Kiedyś marksiści-leniniści wykorzeniali cywilizację łacińską metoda brutalnego terroru. Kiedy jednak okazało się, że terror wywołuje wrogość wobec marksistów-leninistów i szyderstwa wobec ich rewolucyjnych zamiarów – zmienili taktykę. Strategia się nie zmieniła; nadal chodzi o zniszczenie cywilizacji łacińskiej, ale przy pomocy innej taktyki, gdzie na plan pierwszy wysuwa się nie terror, tylko demoralizacja.

  Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w cywilizacji – w tym również w cywilizacji łacińskiej – odegrała i odgrywa rodzina. To właśnie dzięki niej powstało pojęcie własności prywatnej – kiedy pojawiła się potrzeba przekazania dorobku następnemu pokoleniu. Marksiści-leniniści, jak wiadomo, walczą z własnością prywatną, zwłaszcza u innych, a ponieważ są sprytni, to zauważyli, że znakomitym sposobem zniszczenia własności prywatnej , a więc – pozbawienia ludzi władzy nad bogactwem, jakie wytwarzają swoją pracą, jest likwidacja rodziny.

  Rodzina bowiem pełni ważną funkcję ekonomiczną. W rodzinie z pokolenia na pokolenie gromadzony jest majątek. W rodzinie też rodzą się dzieci, traktowane od strony ekonomicznej jako inwestycja. Los ludzi starszych zależy bowiem – po pierwsze – od tego, czy mieli dzieci, po drugie – jak te dzieci zostały przygotowane do życia w społeczeństwie i po trzecie – jak zostały wychowane; czy w duchu odpowiedzialności, czy nie. Dlatego ludzie szanowali rodzinę, starali się mieć dzieci, dbali o ich edukację i osobiście czuwali nad ich wychowaniem.

  Zagrożenie przyszło z nieoczekiwanej strony – ze strony powszechnych, przymusowych ubezpieczeń społecznych. Rozerwały one tamten poprzedni związek. Los ludzi starszych przestał zależeć od dzieci, a został uzależniony od wysokości składki, którą przechwytuje państwo. Zatem – posiadanie dzieci przestało się opłacać tym bardziej, że wydatki na ich wychowanie i wykształcenie kolidują z wysokością składki. Państwo, zainteresowane przechwyceniem jak największej części dochodów obywateli, rozwinęło cały system zachęt do rezygnacji z dzieci – z legalizacją aborcji włącznie. Rozwinęło też antyrodzinną propagandę, która przez rozmaitych łajdaków i zwykłych durniów, została utożsamiona z postępem. W rezultacie, po 50 latach tej polityki, społeczeństwa jej poddane, zaczynają się starzeć. Gwałtownie rośnie odsetek starców – wampirów, których utrzymanie w coraz większym stopniu obciąża dochody ludzi młodych akurat wtedy, gdy zakładają rodziny i chcieliby mieć dzieci. Toteż zaczynają się przeciwko temu buntować, a usłużne państwo wychodzi im naprzeciw z pomysłem legalizacji eutanazji. Aborcja i eutanazja to dwie strony tego samego medalu.

  W ten sposób rodzina, odarta ze swojej podstawowej funkcji, jest przedstawiana jako anachronizm. Całe narody przestają myśleć o przyszłości, żyjąc na kosz przyszłych pokoleń, beztrosko zadłużanych w lichwiarskiej międzynarodówce, która – jako jedyna istniejąca międzynarodówka – dąży do zapanowania nad swoimi niewolnikami.

  Mówił Stanisław Michalkiewicz

  Stanisław Michalkiewicz

  Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50 i powtarzany w czwartek. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

 169. z bloga prof.M.Dakowskiego said

  Wpisał: Joanna Carignan, Izabela Litwin
  11.10.2012.

  Pieniądz lokalny – postrach banksterów

  Z książki: Rozmowy o ekonomii Joanna Carignan, Izabela Litwin

  lektura dla stolarza i lekarza, rolnika i ucznia , str. 34

  KUPUJ !

  Wyd: GŁOS ULICY; redakcja@glosulicy.pl

  Wydawca: TEK Direct & Media, Zielonki, ul. Piaskowa 6

  05-082 Stare Babice http://www.glosulicy.pl http://www.jestesmyzmiana.pl

  M. Wyobraź sobie, że wybuchła wojna. Pieniądz utracił waż­ność, banki są pozamykane. A żyć trzeba. W miasteczku jest piekarnia. Piekarz ciągle ma zapas mąki i wypieka chleb. Gdy jego córka zapada na zdrowiu, piekarz musi kilka razy wezwać lekarza. Przy pierwszej wizycie daje lekarzowi bochenek chle­ba. Ale przy następnych lekarz chleba już nie chce. Jak piekarz może mu zapłacić?

  Otóż daje on lekarzowi kwit, na którym napisał: „Właści­ciel tego kwitu może w każdej chwili zamienić go na bochenek chleba w mojej piekarni. Piekarz”. Lekarz przyjmuje za swoją pracę kilka takich kwitów. Następnie idzie do rzeźnika i ku­puje pół kurczaka, płacąc dwoma kwitami od piekarza. Rzeź­nik chętnie je bierze.

  Kwity na chleb krążą z rąk do rąk. Od piekarza do lekarza, rzeźnika, rolnika, szewca, itd. Kolejni posiadacze nie wymie­niają swoich kwitów na chleb, lecz zaspokajają dzięki nim ja­kąś inną potrzebę.

  Czym jest ten kwit? Pieniądzem lokalnym. W tym wy­padku jednostka monetarna to nie „złoty”, a bochenek chle­ba. Kwit na chleb stał się symbolem dowolnego, dostępnego dobra. A piekarz został emitentem pieniądza. Czy taki niewydawany przez bank pieniądz może procen­tować? Nie może. Nie może więc też wpędzić nikogo w pułap­kę spirali zadłużenia.

  C: Czy ten pieniądz ma jakieś zabezpieczenie?

  M: Zabezpieczeniem pieniądza jest zaufanie do emitenta. To jest ogólna zasada. Dotyczy każdego pieniądza. Udzielny książę bi­jąc monetę lub wypuszczając banknoty gwarantował ich wy­mienialność na złoto. Zatem kupiec ufał nie tyle księciu, co gwarancjom przez niego udzielonym. Jeśli emitentem jest pań­stwo, obywatele wierzą, że krążące banknoty mogą być zawsze wymieniane na dobra. Dowodem zaufania jest przyjmowanie wynagrodzenia w pieniądzu oraz akceptowanie tego pienią­dza w gospodarce. Z utratą zaufania mamy do czynienia wte­dy, gdy sprzedawca chleba odmawia przyjęcia banknotu.

  C: W jakich przypadkach następuje utrata zaufania do pieniądza?

  M: W sytuacjach powszechnej niepewności. W okresie wojen, rewolucji lub wielkich katastrof naturalnych. Podczas okupa­cji w Polsce złoty natychmiast stracił wartość. Zaraz po prze­granej wojnie Niemcy zamiast pieniądza posługiwali się papie­rosami. W takich sytuacjach pieniądz zastępowany jest przez towar najchętniej nabywany.

  C: No ale przecież złoty polski przed wojną miał pokrycie w złocie.

  M: Właśnie, i co z tego?

  C: Czy pieniądz lokalny można kreować w każdych okoliczno­ściach?

  M: Nie, nie w każdych. Muszą być spełnione podstawowe warun­ki dotyczące samowystarczalności. Niektóre próby wprowa­dzenia pieniądza lokalnego nie powiodły się tylko dlatego, że objęły zbyt małą liczbę uczestników rynku, za mało zróżnico­wanych.

  C: Ale czy historia odnotowała próby kończące się pełnym sukce­sem?

  M: Tak. Sztandarowym przykładem wielkiego sukcesu pieniądza lokalnego jest historia burmistrza małego austriackiego mia­steczka działającego w okresie Wielkiego Kryzysu.

  C: Czy możesz mi opowiedzieć tę historię?

  M: W 1932 roku w Europie, a więc i w Austrii, szalał Wielki Kryzys. Bieda, bezrobocie sięgnęły dna. Zrozpaczony burmistrz małego austriackiego miasteczka Wőrgl, Michael Untergug­genberger, postanawia zrealizować zapomniane idee niemiec­kiego ekonomisty Silvio Gesella. Miasto WargI zostało emitentem lokalnego pieniądza, na­zwanego Wőrgl Schiling.

  Całą zabawę burmistrz rozpoczął od rozmowy z właści­cielem nieczynnej, z powodu kryzysu, kopalni. Zapropono­wał mu, by wznowił wydobycie, zatrudnił robotników i zapła­cił im z góry lokalnymi pieniędzmi, które burmistrz przeka­że mu w formie zaliczki. Robotnicy otrzymali wypłaty. Kupili za nie węgiel i żywność w miejscowych sklepach. Właściciel kopalni uregulował zaległe podatki. Burmistrz wypłacił za­ległe wynagrodzenia swoim pracownikom. Urzędnicy kupi­li towary w sklepach. Sklepy nabyły towary od rolników. Rol­nicy zaczęli korzystać z usług rzemieślników. Gospodarka za­częła się kręcić.

  Burmistrz wiedział, że jeśli ludzie zaczną chować te pie­niądze do skarpety na czarną godzinę, to ich obieg ustanie. Aby pieniądz „parzył”, musiał wraz z upływem czasu tra­cić na wartości. I tak też było. Za dłuższe niż miesiąc prze­trzymywanie pieniądza właściciel musiał wnosić opłatę do gminnej kasy. To znaczy po miesiącu od emisji pieniądz trącił ważność. Za przedłużenie ważności banknotu trze­ba było zapłacić 1% nominału. Dokumentowała je piecząt­ka na banknocie.

  Nastąpił nieprawdopodobny rozkwit gospodarki, przerwa­ny delegalizacją pieniądza i postawieniem burmistrza przed sądem za nielegalne wejście w prawa banku emisyjnego. Pół­toraroczny okres „panowania” waluty Wőrgl Schiling zaowo­cował nie tylko całkowitą likwidacją bezrobocia, dobrobytem mieszkańców, ale także licznymi inwestycjami. W tym okresie wybudowano nową szkołę, most, nowe drogi i nawet skocznię narciarską. Po procesie wróciła dawna bieda. Dziś burmistrz ma w swoim mieście pomnik.

  C: Jakim cudem niewielka ilość pieniądza (podobno 5000 Wőrgl Schilingów) mogła doprowadzić miasto do takiego rozkwitu?

  M: To efekt „parzącego” pieniądza. W ciągu jednego miesiąca każ­dy Wőrgl Schiling 13 razy zmieniał właściciela.

  C: Szczęka opada. W Wőrgl pieniądz lokalny funkcjonował rów­nolegle z narodowym. Czy jednak może być samodzielny, czyli niewymienialny?

  M: Tak, pieniądz lokalny może krążyć samodzielnie, lub równole­gle z pieniądzem narodowym. Polskie pieniądze lokalne, wpro­wadzone w czasie I Wojny Światowej na Śląsku i w okresie tuż po I Wojnie Światowej w Poznaniu, były jedynym środkiem płatniczym w tych okręgach. Jednak w Austrii oba pieniądze były obecne na rynku równolegle.

  C: Czy współcześnie emitowany jest gdzieś pieniądz lokalny?

  M: W Stanach Zjednoczonych. Np. stan Montana podjął próbę emisji Montana Dolar. Podobnie dzieje się w Kalifornii, Wi­sconsin, Oregonie, Pensylwanii, Michigan i Massachusetts. Próbuje się także przywrócić pesety w miastach hiszpańskich.

 170. Zbigniew Kozioł said

  Przy jechałem do Rosji żyć. Jabada duba duba ch*j.

  Do żony przyjechałem, tym bardziej więc mnie to wszystko.

  Ale przyjechałem za fizyką.

  Jestem tu i pracuję czwarty rok na uniwersytecie. Uciekłem z Kanady, bo zdawało mi się, że w Rosji będę mieć swobodę pracy naukowej (Kanada to chuje)

  A tymczasem okazuje się, że ruskie to takie same chuje jak i nieobżezane kanadcy. Nie mam w pieprzonej Rosji prawa do do robienia poważnych badań naukowych. No nie mam. To dla mnie tragedia. Mimo, ze te wszystkie Miedwiediedvy pieprzą, a to jeszcze jak, jak wiele, o politycy przy qUrwa blade priglaszania uczonych do Rosji.

 171. Zbigniew Kozioł said

  Barzdzo, ale naprawdę mnie to bardzo. Dziwne. „Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2012-10-11 (czwartek) @ 18:18:16 ”

  No, były ku temu powody, system tym razem wiedział, co robi ;-) – admin

 172. GW said

  Ad 124
  Tak!

  Ja mam piecdziesiatke. I glupim dalibog.

  PS
  Nijak obca mi glopota (innych). Staram sie.

 173. Marucha said

  W ramach zabawy w statystyki, oto 10 najpopularniejszych najpopularniejszych artykułów gajówki od początku jej istnienia.

  Szesnaście rzeczy, których Libia już nigdy nie doświadczy…  55 553
  O Marusze                          42 214
  Polski holocaust                       40 429
  List prof. Marii Doroty Majewskiej w sprawie szczepionek   40 217
  Pytania, na które “profesor” Bartoszewski nie odpowie    37 752
  Neokatechumenat czyli Kościół Św. Kiko            36 730
  Poglądy Maruchy                       36 034
  Dziwne fakty ze Smoleńska                  35 618
  Humor                            32 250
  Waldemar Łysiak o min. Giertychu               28 943
 174. 166 bojkot TVN said

  Po ok 2 min wystepuje Marian Kowalski ONR

 175. Joanna said

  Skoro bez tematu, to opowiem dzisiejszy przypadek. Przyszła kobieta młoda dobrze ubrana z małą rezolutną dziewczynką. Powiedziała mi, że opieka społeczna chce zabrać jej dzieci dlatego, że nie przyjęła mieszkania od gminy wymagającego napraw. Wzamian kupili działkę i wyrychtowali sobie domek ze wszystkimi mediami- prócz centralnego ogrzewania. Teraz kierownik pomocy społecznej chce zabrać jej dzieci (pięcioro). Przyznam, że mnie szlag jaśnisty trafił.

 176. 166 bojkot TVN said

  http://www.blogpress.pl/node/14617

 177. 166 bojkot TVN said

  http://hekatonchejres.salon24.pl/454652,channel-4-plane-crash

 178. 166 bojkot TVN said

  „Mackiewicz miał za złe Piłsudskiemu, że poparł Lenina”

 179. 166 bojkot TVN said

  Jeśli było, to nic,
  Przypadek Malmy toczy się tu i teraz, a szef mafii bankowej w Polsce nazywa się Jan Krzysztof Bielecki, były premier, doradca Donalda Tuska. Jak wielkie są teraz robione interesy i przewały, że to towarzycho trzyma sie stołków mocniej niż kiedyś komuchy. To mafia w czystej postaci.
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/75928,orzniety-przez-kanciarzy-ex-krol-makaronow-nie-odpuszcza

 180. antka kobity szwagra brat said

  …Panie Gajowy!…ostatni szlagier…skundlonego knessejmu….

  Tego nawet by w PRL-u nie wymyślili… – admin

 181. libro77 said

  Jako nowy rozglądam się po gajówce. Mam kolejną uwagę-pytanie;
  wśród polecanych stron jest tu między innymi Monitor. Jego strona dziwi mnie troszkę, jako polecana tutaj.
  Dlaczego Gajowy poleca Monitora?

 182. 169.
  Jeśli to prawda to jednak jest wyjście nawet w najtrudniejszej sytuacji.Liczą się ludzie i ich praca no i współpraca.Bardzo pozytywny artykuł.

 183. Marucha said

  Re 181:
  Bo można tam znaleźć ciekawe artykuły.

 184. 166 bojkot TVN said

  COŚ NIEBYWAŁEGO! JEŚLI PRAWDĄ JEST TO CO PISZE ARTUR ŁOBODA ….
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=31990
  Informacja, że festiwal muzyki Marka Grechuty nie odbędzie się z powodu braku funduszy pojawiła się niedawno, ale nikt nie analizował dlaczego. Ot po prostu – nie odbędzie się. Nikt nie podał czy był już zorganizowany i ktoś się wycofał, czy może dopiero był planowany, ale nie udało się zebrać funduszy.

  Jeśli pieniądze podatników idą na porno-wystawę jakiegoś psychola, to nic dziwnego, że kasa pusta. Trzeba by jednak sprawdzić, czy porno-wystawa nie była zwykłym przekrętem, takim wymiennikiem publicznych pieniędzy na prywatne konkretnych urzędników. Zdjęciom nie trzeba płacić gaży, a jeśli ich właściciel jest psycholem, narkomanem, albo jakimś innym dewiantem, to można go załatwić tanim kosztem i sobie wypłacić konkretne pieniądze. To śmierdzi przekrętem z daleka.

 185. Kar said

  re: 170

  Top-Down.. Top-Down, dude!!

  Bottom-Up or Top-Down? How We Generate … – Mental Health Net
  http://www.mentalhelp.net/poc/view_doc.php?type=doc&id=48044…14 Aug 2012 – Are you a bottom-up or top-down type of person? No, I’m not asking about your drinking habits or your sunbathing techniques. I’m wondering …

 186. Siggi said

  Ad/180. Ta prezentacja w groteskowym stylu pokazuje relacje panstwo a obywatel w kwestii bardzo istotnej dla zycia calej spolecznosci jakim jest kontrola panstwowych sluzb sanitarnych nad stanem sanitarnym i zdrowotnym.Szkoda,ze panowie sobie kpia i sprowadzaja sprawe do inwigilacji obywateli.To jest pokraczne pojmowanie swobod obywatelskich,traktowanie w kategoriach naruszen praw jednostki.
  Mam tyle lat,ze w mlodym wieku widziale sporo osob ,ktore zmagaly sie i umieraly na grozlice.W okresie terroru Polski Ludowej wprowadzone przymus szczepien ochronnych BCG-przeciw gruzlicznych.Jako chlopak bylem temu poddany i w przypadku ,gdyby moi sp.rodzice uchylili sie od tego obowiazku,odpowiadali by prawnie za naruszenie prawa.Terror,dyktatura,przemoc itd.W polowie lat 60-tych wprowadzono terrorystycznym aktem prawnym ustawowy przymus wymiany bydla mlecznego tj sztuki dojne,u ktorych proba tuberkulinowa wykazyala pradki gruzlicy szly na rzez,a gospod.chlopskie otrzymywaly w to miejsce wysokocielna jalowice wolne od gruzlicy wyhodowane w duzych oborach PGR.To wlasciciela kosztowalo,ale mleczarnie odbieraly zchlodzone mleko z tych gospodarstw.Pilem mleko od krow gruzlicznych ,ale po przegotowaniu.
  Pochodze z regionu ,gdzie jest sporo cmentarzy poniemieckich,na ktorych sa liczne kwatery mlodych ludzi 12-15-20 lat,z poczatkow XXwieku,ktorzy tam spoczywaja,bo gruzlica skrocila im zycie , nie bylo na nia wtedy sposobu.W Wolsztynie mieszkal i pracowal jako lekarz powiatowy dr Robert Koch w latach1872-1880,ktory wykryl bakterie-pradka gruzlicy ,co przyczynilo sie ,ze otrzymal Nagrode Nobla.Wynalezienie mikroskopu,jego udoskonalenie od 1825r ,zrewolucjonizowalo podejscie do kwestii chorob zakaznych do tego stopnia,ze dzis nie jestesmy swiadkami milionowych ofiar roznych epidemnii.Lekarze,personel pomocniczy od tego czasu myje rece swiadomy,ze rece przenosza te czynniki biologiczne na druga osoba,uzywaja rekawic itd.A czynniki biologoczne chorob zakaznych ,o ktorych mowa w ustawie to:bakterie,wirusy,grzyby.Najwiekszy problem dla wspolczesnosci to rozpoznaie do konca swiata wirusow i grzybow.Za czasow Bismarka ludzie zyli przecietnie 47lat a dzis…?Co do tego sie przyczynilo?
  Zycie spoleczne,jest dzis tak aktywne,podrozowanie,spotkania,ze pozostawienie spraw sanitarnych swojemu biegowi przez panstwo byloby narazeniem obywateli na duze niebezpieczenstwa.Dla dobra spolecznego jestem zwolennikiem terorru w tym zakresie.

  Licze ,ze moj poglad na sprawe tej ustawy nie posluzy innym do uzywania nieelegackich,niekulturalnych odzywek,wszak kazdy z nas ma prawo do wlasnych pogladow.I Gajowka zyska na prestizu…

 187. 166 bojkot TVN said

  O szczepionkach jeszcze raz – dr Jaśkowski o kongresie wakcynologów
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/kongres_wakcynologow_czy,p343439364

 188. Siggi said

  ad.187. Ten tekst – art.jest denny,nie ma o czy dyskutowac.Szczepienia ochronne polozyly kres masowym ,na skale epidemii plagom jak ;gruzlica,polio,grypa ,ospa.Takze u zwierzat gospodarskich nie wystepuja np.bruceloza,gruzlica ,pomor.Ludzie zdecydowanie i w Polsce ,Europie dluzej zyja,poniewaz medycyna i jej odkrycia znalazly sposoby wykrywania i zapobiegania bardzo wielu chorobom,ktore jeszcze przed wieloma laty dziesiadkowaly.

 189. 166 bojkot TVN said

  188/Siggi
  Co jest denne? Załączone statystyki?
  Czy Siggi słyszał o sepsie w koszarach parę lat temu? Kiedy było kilka śmiertelnych przypadków wśród żołnierzy poborowych? Otóż nikt nie podawał, że byli ofiarami szczepień przeprowadzonych na nich jak na królikach. Dostali nie wiadomo co w bardzo krótkich odstępach czasu. I zmarli. Przy okazji media sugerowały, że to jakaś nieznana choroba zakaźna, szpitale były postawione w stan najwyższej gotowości. NIKT DO TEJ PORY nie drążył tematu. Zapadła głucha cisza. Już wówczas niektórzy medycy musieli znać prawdę. Tylko obawa przed odpowiedzialnością karną i finansową lekarzy wojskowych dowódców i ogólnie wojska spowodowała, że temat został zatuszowany, a niektóre rodziny zaspokojone marnym odszkodowaniem, albo i nie.
  Na zanik ciężkich chorób dużo większy wpływ może mieć wzrost higieny, szczególnie przygotowania posiłków, wzrost jakości wody do picia, poprawa jakości życia – komfortu mieszkań. A przede wszystkim antybiotyki i inne leki.
  I to właśnie widać na wykresach zachorowalności i umieralności.
  166 nie chyba nie było szczepione na koklusz, przechorowało koklusz jako dziecko, trochę się pomęczyło i żyje. Nikt z rówieśników z przedszkola ani wczesnej podstawówki nie umarł na koklusz, różyczkę, ani szkarlatynę, choć na różyczkę chorowała chyba cała szkoła 1000-latka
  Zaczęło mieć kłopoty zdrowotne po wymuszonych przez szpital 2 szczepionkach na wirusa zapalenia wątroby typu B (od BRUDU SZPITALNEGO).
  Nasi dziadkowie bez szczepień dożyli, jeśli przeżyli 2 wojny światowe, 80, 90 i ponad 100 lat w dobrym zdrowiu.
  Więc może Siggi przestanie bredzić o plagach, którym położyły kres szczepionki?

 190. Miet said

  Ad 188.
  Uważam, że ma Pan rację. Jest mnóstwo groźnych chorób, które zostały zwalczone dzięki szczepionkom.
  To że politycy próbują wykorzystywać wszystko aby realizować swoje niecne cele – nie znaczy żeby ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że dzięki właściwym szczepieniom unika się tak strasznych pomorów jakich ludzkość doświadczała w niedawnej przeszłości.
  Należy natomiast dbać o to, aby politykierzy nie przeginali pały w żadnym kierunku – od tego trzeba ich powstrzymywać – nie pozwalać im na to.

 191. Fran SA said

  Ad.170
  Zbigniew Koziol
  Zdaje sie , ze dla niektorych osob nie ma szerokosci geograficznej. Troche sie nie dziwie. Z takim zasobem ‚naukowych’ zwrotow.
  Mnie nie razi lacina kuchenna. Ale nie wtedy jak sie pisze o pracach naukowych i wielkich aspiracja zawodowych.. Kazdy zargon ma swoj kontekst.

  A odpowiedzialnosc grupowa zostala w Norymberdze uznana za zbrodnie przeciwko ludzkosci.
  Dlatego chyba niedobrze jest obwiniac caly narod kanadyjski z rosyjskim wlacznie za niemoznosc pana Kozla (czy Koziola) do przystosowania sie do nowego srodowiska. Podobno ma to cos wspolnego z definicja inteligencji.
  Radze wrocic do Polski.

 192. za i przeciw said

  re:188
  A to ciekawe co pan pisze. W innych krajach juz od dawna nie szczepi sie dzieci na gruzlice, a w Polsce dzieci sa szczepione na gruzlice natychmiast po urodzeniu. Z ostatnich badan wynika, ze znakomita wiekszosc zachorowan na gruzlice w Europie dotyczy wlasnie naszych rodakow. Dziwne, prawda?
  Daje do myslenia.

 193. 166 bojkot TVN said

  192/
  W dodatku wśród bezdomnych zdarzają się przypadki gruźlicy lekoopornej, w przypadku wyniszczonych i niedożywionych – śmiertelne Nie wiadomo skąd. O tym nie mówią media. Bo rządzi PO.

 194. Psiemislavius said

  Chciałem poinformować, że pewnego dnia pozwoliłem sobie stąd „zapożyczyć” artykuł o herezjach Santo Subito. Po zamieszczeniu tego na Glorii.tv stado gawiedzi wojtyliańskiej było oburzone, po czym złożyło tyle skarg, iż skończyło się zablokowaniem mojego konta i kasacją owego „zapożyczonego” artykułu. Widać, że prawda w oczy kole. Jestem ciekaw, kiedy katolicy sobie uświadomią, że Wojtyła nie był żadnym św. Piotrem naszych czasów, tylko szkodnikiem i heretykiem, który naraził Kościół na utratę wiele wiele dusz?

 195. matoł said

  Problem badania przyczyn i przebiegu „katastrofy smoleńskiej” – dr Paweł Przywara

  W dniach 11-12 marca 2010, a więc na miesiąc przed tragedią polskiej delegacji prezydenckiej, odbyła się w Wiśle ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii pod hasłem Katastrofy jako problem medyczno-sądowy i interdyscyplinarny. Jak możemy przeczytać na stronie PTKSiK, tematyka konferencji obejmowała: współpracę służb na miejscu katastrofy, zagadnienia prawno-kryminalistyczne, rolę i zakres badań medyczno-sądowych, identyfikację osobniczą ofiar śmiertelnych oraz badania toksykologiczne i histopatologiczne w sytuacji katastrofy…

  http://www.bibula.com/?p=61924

 196. Zbigniew Kozioł said

  @191 (Fran SA)

  Już wolę rozmawiać o życiu w Kanadzie lub Rosji, zamiast o katastrofie smoleńskiej.

  Co pan właściwie może wiedzieć o mnie dając mi porady życiowe gdy jestem sfrustrowany poznawaniem tego świata? Niektórzy z dłuższym uczestników rozmów w Gajówce wiedzą więcej, a nie wychylają się z tym. Cóż za impertynencja. Ja o panu wiem tylko tyle, że cenie wiele pana wypowiedzi. Nic więcej. Pana o rady prywatne nikt nie prosi. Ewentualnie może mi pan pisać prywatnie: mój adres email był tu przeze mnie podawany wielokrotnie i nie mam nic przeciwko pisaniu do siebie prywatnie, ale ponieważ zbyt pan roztropny nie jest tym razem a przy tym mnie rozeźlił to nie podam znowu.

  Wogóle to robię teraz konfitury z jarzębiny (dziwne, w Rosji gdzie ich pełno nie zwykli robić; mnie zaś zapałało się chęcią wykorzystania wszystkiego co tylko da się z parków miejskich i pobliskich lasów na przetwory). Na przyszły rok mam pełny kalendarz zaplanowany: gdzie, jak i kiedy zbierać sok z brzozy, witki sosnowe, poziomki, kwiaty głogu i dzikiej róży, dereń, czeremchę, dziki bez (kwiaty i owoce), berberys i rokitnik, szyszki z olchy, no i lipa, dzikie jabłka i gruszki ulęgałki. Zainteresowani?

 197. 166 bojkot TVN said

  Jest temat:
  http://blogmedia24.pl/node/60451

  Ciotka Matylda. Genealogia pół żartem, pół serio. Komorowscy

  Mamy niedziele,
  O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny
  I pluszcze jednaki, miarowy, niezmienny,

  Wiec pora odpowiedzieć na Pani pytanie o rodzinne powiązania ciotek Matyld, bronka z ruskich bud z pisarzem, bojownkiem o wolną Polskę panem Józefem Ignacym Kraszewskim herbu Jastrzębiec

  W informacji medialnej PAP, jedno jest pewne, że pan Józef Ignacy Kraszewski miał braci, między innymi Kajetana Kraszewskiego.
  Resztę, patykiem na wodzie pisane.
  Bronisław z ruskich bud, psich kiszek czy kowaliszek już raz oszukał Polskę i Polaków, będąc prezydentem, przypisując sobie tytuł hrabiowski i herb szlachecki Korczak.

  Zataił pochodzenie swoich bliskich, żony Anny.

  Rodzice Anny Komorowskiej byli oficerami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, pierwotnie noszącymi nazwisko Dziadzia. Ojciec Anny Komorowskiej był pułkownikiem Ministerstwa Bezpieczństwa Publicznego, instytucji niosącej terror wobec Polaków, patriotów walczących z Niemcami, ludobójcami Polaków

  Najwybitniejszy polski genealog, doktor Marek Jerzy Minakowski,napiszę:

  Nie mogę się dłużej opierać i muszę to potwierdzić: przodkowie Bronisława Komorowskiego wyłudzili od zaborców tytuł hrabiowski na podstawie sfałszowanych dokumentów.
  Więcej:
  Jak Komorowscy „załatwili sobie” tytuł hrabiowski i herb Korczak
  http://blogmedia24.pl/node/39780

  (…)

 198. Ad. 196

  „Zainteresowani?”

  – Oczywiście, że zainteresowani!

 199. 166 bojkot TVN said

  http://klopotowski.salon24.pl/455156,niepodleglosc-bez-blokady
  No łaskawcy ci tutejsi Żydzi. Łaskawie nie będą blokować pochodu Polaków. Pewnie ta krzykliwa i obrzydliwa garstka jaką widzieliśmy rok temu w sektorze z Antifą to pryszcz na dópie, który jedyne co może, to wrzeszczeć po mediach, i pusząc się jak indyk udawać że jest 3 większy niż jest bez piór.

 200. 25godzina said

  „(…)- Inicjatywa zorganizowania takiego meczu zrodziła się zespołowo, gdy przedstawiciele Polonii Wilno zwrócili się o jakąś pomoc. Puchar im. Tadeusza Gebethnera chciałem ufundować już dawno, szukałem tylko odpowiedniej formuły. Z uwagi na wielorakie związki Tadeusza, mojego stryja, z Wilnem, uznałem, że rozgrywki o puchar można zacząć właśnie między tymi dwiema drużynami. Nie wykluczając, że w przyszłości włączy się do tego Polonię Grodno, czy nawet Pogoń Lwów i Polonię Bytom. Formuła będzie się zmieniała, ale chodzi mi o próbę upamiętnienia Tadeusza Gebethnera jako założyciela, prezesa i kapitana Polonii Warszawa – powiedział Stanisław Gebethner.(…)”

  Mecz towarzyski, Polonia Wilno to drużyna amatorska. Skrót:

 201. 25godzina said

  http://ksppolonia.pl/news,7907-100-z-polonia-wilno.html

 202. Inkwizytor said

  Boomchacha znowu klamiesz. Gracie na licencji Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Polonia Warszawa gra w IV lidze a ty paziu na meczu zapewne nigdy nie byles :)

 203. 25godzina said

  Kolejny raz udowadniasz że z tym cały sedewanaktyzmem to taka egzaltowana szajbka dla sytych pięknoduchów, to prostszych spraw nie jesteś w stanie zrozumieć. A już intelektualną pornografią w wersji ultrahard jest ciskanie gromów na prawo i lewo z punktu widzenia kogoś kto się utożsamia z kinicami i klubem którego historia jest chyba bardziej załgana niż etos „ludu wybranego”, a propaganda tej załganej historii z koszerną parszywą manią porównywalna.

  Odpowiedz na proste pytanie: kto i w którym roku założył w Warszawie klub o nazwie Legia?

 204. Zbigniew Kozioł said

  @198

  W czym zainteresowany? :) W kalendarzu czy w skosztowaniu pyszności? Te są dostępne tylko lokalnie. Ale ja zapraszam ;) Kalendarz, bardziej szerszy, będzie wkrótce. Chciałbym, aby mi się odwzajemniono przepisami z dzikich, jakie w internecie mniej znane. W internecie dużo jest.

 205. 25godzina said

  Co do faktów to jedyny z nimi kontakt nasz jak włączysz wasz klibocwski kanał TVN. Swoja drogą kiedyś myliłem, ze większego kretyna niż tzw Foks nie spotkam (swoją drogą nie ma chyba forum którego by nie moderował), potem jednak okazało się że jest większy. Wtedy też myślałem, ze takich kretynów wymyślali tylko scenarzyści Barei, ale też nie, bo wdepnąłem w twoją cudaczną personę, która tym chętnej się wypowiadam im mnie nt temat wie.

  Z resztą, nie mieszkasz w Polsce to ch*j cie to wszystko obchodzi pajacu.

 206. Ad. 204

  Pan był za długo poza Polską.

 207. promyk said

  Jak to jest? większość z was nazywa sie PATRYJOTAMI a większośc Polaków uwarza że religie,portale które są anty wszystko(żyd,pedał,niemiec,arab….) śą anty Polskie,potraficie dzielić a nie jednoczyć,i to jest najciekawsze czy to jest świadome działanie na szkodę Polski czy nie? wytykacie wszystko i wszystkich,nazywac jak wam się podoba z imieniem Boga na ustach,a gdzie MIŁOŚC DO BLIZNIEGO,gdzie JEDNOŚĆ NARODOWA? i CO tak naprawdę ktoś z was patryjotów zrobił aby obudzić rodaków z ze snu,co na Boga macie w sercach TYLKO JEDNOŚC I MIŁOŚĆ może coś zmienić.
  Proszę was o rozwagę,bo zabawa idzi ku końcowi i za czymś trzeba bedzie się opowiedzieć i mieć z kim,pamietajcie że w kupie siła pozdrawiam was wszystkich serdecznie:) z Bogiem

 208. Zbigniew Kozioł said

  @206

  Za długo poza Polską? Że nie wiem, że Pana nie stać na przyjechanie?

  A mnie nie stać na zaproszenie.

  Gryźmy trawę.

  Ale… to nie całkiem tak.

 209. Marucha said

  Re 207:
  Panie Promyk, niech Pan nas nie namawia do jakieś „jedności i miłości” z wrogami Polski, z wrogami Kościoła, z wrogami naszego narodu.

 210. Zbigniew Kozioł said

  Nie mogę się oprzeć przed podaniem tego filmu, do obejrzenia swobodnie, po hamerykańsku, przy czipsach w fotelu. Z tym, że film zasługuje na więcej uwag i pogłówkowania.

  Film jest silną ironią (której jednak w Polsce raczej nie wychwycicie). Mam z tego wiele za sobą. Ale nie tak dokładnie jak w filmie, jednak idee tam są.

  Niestety w częściach. Ale po polsku. Część pierwsza (ale też film i do Fran SA ! ):

 211. promyk said

  Szanowany panie Marucha,to od takich ludzi jak pan my Polacy drobni,nic nie znaczący pragniemy czuc że naszsi rodacy wykształceni,z psają będą strzec naszego kraju i naszej kultóry,ale nasza kultóra jest wielonarodowa i to jest droga którą trzeba iść(rozsądnie i z miłością).A jedyną droga jest MIŁOŚC I JEDNOŚĆ,akceptacja jest lekarstwem na wszystko:)

 212. Marucha said

  Re 211:
  A jakie to narody, oprócz polskiego, tworzyły polską kulturę? Jakie religie nadały kształt Polsce?
  Poza tym – powtarzam – jedność za wszelką cenę, zwłaszcza jedność z wrogami polskości, zupełnie mnie nie interesuje. Może mi być po drodze np. z muzułmanen, który jest dobrym Polakiem. Nigdy nie będzie mi po drodze z tym, dla kogo Polska nie reprezentuje żadnej wartości i którego nie obchodzi, czy istnieje, czy nie.

 213. Ad. 20

  Nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać. Ani na zaproszenie, ani bez niego. Jedyne, o co mi chodziło, to przepisy. Ale niech tam…

 214. 25godzina said

  @ 202

  Odpowiedź na pytanie kto i w którym roku założył w Warszawie klub o nazwie Legia brzmi – NIKT i NIGDY takiego klubu tutaj nie założył.

  Przed I Wojną w drużynie o takiej nazwie w wolnym czasie kopali w gałę zawodnicy takich klubów jak Czarni Lwów, Cracovia czy Pogoń. Po pierwsze byli zawodnikami istniejących i zrzeszonych w austriackim związku klubów, wiec z żadnym innym klubie nie mogli grac jednocześnie, a po drugie Wołyń gdzie oni sobie kopali to był jak może wiesz zabór austriacki, a Warszawa rosyjski. Dwa ROŻNE państwa i żadem z nich mia mógł występować w jakichkolwiek rozgrywkach na terenie innego zaboru/państwa w tym w Warszawie.

  Po I Wojnie w Warszawie powstał legionowy Wojskowy Klub Sportowy, który zmienił nazwę DODAJĄC do już istniejącej człon „Legia”, Dlaczego? Dlatego że tak jak Legia Krosno, Legia Kraków, Lwów czy Wieluń oddawały w ten sposób hołd Legionom. I tyle. W 1938 roku ten klub został ROZWIĄZANY.

  Po II Wojnie, w 1945 powstał w Warszawie Wojskowy Klub Sportowy Ludowego Wojska Polskiego Warszawa i wystąpił do Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i zgodę o zmianę nazwy i dodanie członu „Legia” i zgodny NIE UZYSKAŁ, bo – tak odmowa był uzasadniana – to sa dwa RÓŻNE kluby a taka zmiana nazwy byłaby UZURPACJĄ. I co? I oczywiście nazwę bez zgody WOZPN zmieniono i powstał stalinowski (stalinowska reforma sportu) CWKS, który z międzywojennym WKS i drużyną sprzed I Wojny NIE MA, NIE MIAŁ I NIGDY NIC WSPÓLNEGO MIEĆ NIE BĘDZIE.

  To co dzisiaj sprzedaje się frajerom jako „Legi” (właść. KP Legia Warszawa http://pl.wikipedia.org/wiki/KP_Legia_Warszawa ) to spółka, cześć holdingu Grupa ITI (która wydaja również NASZĄ LEGIĄ), która powstała w 2003 roku.

  Tradycje stalinowskiego CWKS (barwy, herb) kontynuuje inny klub, CWKS Legia Warszawa: http://pl.wikipedia.org/wiki/CWKS_Legia_Warszawa

  W przypadku Polonii jedyna wątpliwość dotyczy „awansu” z II do I ligi przy pomocy kupna licencji drużyny z Grodziska Wielkopolskiego. I tyle.

 215. Zbigniew Kozioł said

  Ja nie wiem.

  Z kimś, kto chce „strzec kultóra”, nie piszę się po drodze. Ciarki mroźne przechodzą mi po plecach.

 216. Zbigniew Kozioł said

  @213 Przepisy ma pan w internecie. A ode mnie prywatnie, jeśli Pan zechce napisać, własne doświadczenia.

 217. promyk said

  Re:211
  Nie wiem czy można obwniac kogoś,kto dał się skusić i popełnił błąd(bo tak do konca to nikt nie wie,czy ten błąd popełnił),nie(albo) stety było wiele narodowości, wkazdym razie idzie nowy dział w histori świata,i potrzeba nam jedności i rozwagi.

  Do:) Zbigniew Kozioł popełniłem błąd,ja uzywam serca do napisania czego kolwiek,a pan umysłu,ja jestem wolną istotą a pan więzniem swojego umysłu.

 218. Zbigniew Kozioł said

  @217 ch*j. Przecie ja nawet nie wiem kto pan i o czym mówi. Używaj pan nerki a nie serca a lepiej zrozumiem, jeśli będzie podpisana. Kretyn. Ja nie wiem, kto pan. Durak niemożliwy.

 219. Zbigniew Kozioł said

  do ch*ja bladego podpisujcie się k*rva jednoznacznie.

  A dla nie pisujących imieniem i nazwiskiem to i tak wiecie jaki mam szacunek.

 220. 166 bojkot TVN said

  http://fakty.interia.pl/nauka/news/eksperci-to-wielkie-wydarzenie-w-podbijaniu-kosmosu,1852655,14

 221. — Do Pana Zbigniewa Koziol na 219 i wczesniej — Zeby komukolwiek zalezalo na panskiej opinii i szacunku , wpierw musi Pan szacunek miec do samego siebie . Ja przez wiele lat wozilem blondynki (swinie) do Zakladow Miesnych w Toruniu . One , tzn. te swinki tak jak ja nieksztalcone , ale w swoim Rodzaju , bardzo inteligentne , zaslugiwaly na szacunek , czego nie mozna powiedziec o wielu egzemplarzach Rodzaju Ludzkiego .Mimo tego , w formie kredytu , szacunek dla panskiej Osoby i pozdrawiam .

 222. Rysio said

  Kozioł znowu uderza w sentymentalizm.
  ;)

  PS. Za bardzo się rozczulasz nad sobą Kozioł – i to cię dołuje chłopie.

 223. Zerohero said

  Np. w ubiegłym roku nagrodę w dziedzinie medycyny dostała …rodzina żydowskiego immunologa z Kanady Ralpha Marvina Steinmana, bo sam badacz już nie żył. Regulamin zabrania dawania nagród pośmiertnie, ale Komitet wolał udać, że o jego śmierci nie wiedział – w XXI wieku nie mogli się dodzwonić, nie było internetu itp.

  http://jeznach.nowyekran.pl/post/76875,nobla-dla-nato

  a potem Żydzi mówią, że są bardzo inteligentni, bo mają Noble, Pulitzery, Oscary…

 224. Marucha said

  Re 223:
  Od dawna już nagroda Nobla nie jest nagrodą Nobla, ale – bodajże – Rotschildów. Fundusz noblowski się wyczerpał.
  Dlatego też nie ma roku, żeby przynajmniej kilku Żydów jej nie dostało, większość nie wiadomo za co.

 225. […] Email […]

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.