Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Nowy Ruch Narodowy?

Posted by Marucha w dniu 2012-10-01 (Poniedziałek)

nszPrzed blisko rokiem w reakcji na wydarzenia Marszu Niepodległości A. D. 2011 „Gazeta Wyborcza” w (tradycyjnie) alarmistycznym tonie na pierwszej stronie swojego wydania z 16. 11. pisała: „Powstaje wspólna formacja skrajnej prawicy Ruch Narodowy” (co prawda na 16 stronie tego samego wydania, co należy uczciwie odnotować, Paweł Wroński w polemice z Piotrem Pacewiczem pisał m.in.:

„Czy Pacewiczowi podoba się, czy nie, 11 listopada za niepodległość Polski trzeba dziękować również Romanowi Dmowskiemu, liderowi Narodowej Demokracji. Bez niego Polska nie liczyłaby się w Wersalu, bo dla Zachodu Piłsudski był niebezpiecznym socjalistą i germanofilem”).

Informacje o planach jej powołania „GW” miała pozyskać od utajnionego informatora penetrującego jedną z organizacji. Według dziennika: „liderzy MW i ONR liczą, że Ruch wchłonie całą prawą ścianę, od skrajnych bojówek, nacjonalistycznych organizacji do monarchistów, resztek LPR, konserwatystów, mniejszych grup, jak np. Solidarni 2010”. Cała formacja ma być wzorowana na węgierskim Jobbiku.

Co jednak informacje sprzed blisko roku mają wspólnego z dniem dzisiejszym, wszak kolejny Marsz Niepodległości dopiero przed nami? Otóż przed paroma dniami miało miejsce wydarzenie, które na nowo każe zadać pytanie o przyszłość ewolucji opisywanych powyżej środowisk. 20 września br. minęła 70. rocznica utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych. Z tej okazji środowiska odwołujące się do tradycji obozu narodowego (MW, ONR, NOP, Niklot) zorganizowały w Warszawie 22.09. br. przemarsz aleją Armii Ludowej (przemianowaną na czas przemarszu na aleję NSZ, przypomniano tym samym dawny pomysł warszawskich radnych LPR) pod Centrum edukacji IPN. Do tradycji organizacji powstałej z połączenia Związku Jaszczurczego z częścią Stronnictwa Narodowego (która nie chciała podporządkować się akcji scaleniowej) nawiązywał m.in. w swoim wystąpieniu podczas pochodu Krzysztof Kawęcki, mówiąc: „Gdybyśmy żyli wtedy, bylibyśmy nimi. Bylibyśmy w NSZ”. Robert Winnicki zaś w imieniu MW miał zadeklarować: „Melduję, że młode pokolenie Polaków jest w gotowości” (wszystkie wypowiedzi cytuję za tekstem Grzegorza Szymanika „Wszechpolacy w gotowości bojowej”, „GW” z 24. 09. 2012). Wśród obecnych liderów nowo projektowanej formacji był także Artur Zawisza. Szczytny skądinąd cel, jakim jest uczczenie narodowej formacji, stał się zatem kolejną okazją dla ukazania kierunku, w jakim zmierzać ma planowana integracja wymienionych środowisk.

Na przykładzie powyższego widać jak na dłoni, jak wielką klęską okazała się być inicjatywa pod nazwą LPR. To bowiem ta formacja w swoich założeniach miała być zaczynem, nową odsłoną ruchu narodowego w Polsce. Miała to być jednak organizacja o solidnych podstawach, odwołująca się do przebogatej spuścizny intelektualnej Narodowej Demokracji. Mówiono o „grupie profesorskiej”, podnoszono dorobek Romana Rybarskiego i innych ideologów parlamentarnego skrzydła obozu. Liga miała być trwałym elementem polskiej (i europejskiej) sceny politycznej, proces formacyjny zaś dokonywany w dużej mierze w ramach uznanej w pewnym momencie za ligową młodzieżówkę MW, miał polegać na urabianiu działaczy radykalnych, często rekrutujących się z ruchów subkulturowych, w odpowiedzialnych, poważnych polityków. Nie musiało to oznaczać bynajmniej „zdrady” wyznawanych wcześniej ideałów. Chodziło o stworzenie siły politycznej na miarę „czasów nowych”, aby zacytować klasyka, która działa i komunikuje się ze społeczeństwem za pomocą metod na miarę wieku XXI, a nie drugiej połowy lat 30. wieku ubiegłego. Inne czasy, inne metody, inne też postrzeganie pewnych zachowań przez ogół, z którym poważna formacja liczyć się musi.

Niestety, cały powyższy plan legł w gruzach. Dawny lider zajął się pieczołowitym wykuwaniem własnej pozycji w partii władzy, zaś jego dawni wychowankowie zdają się wracać do korzeni, z których bez wątpienia większość z sympatyków obozu narodowego wyrosła i od których rozpoczynała swoją ideowo – polityczną edukację. Oznacza to jednak zdecydowany regres, chociażby w porównaniu z sytuacją sprzed paru lat, o przejawach zaś tak krytykowanej przez R. Dmowskiego „militaryzacji polityki” nawet nie wspominając. Główna aktywność przejawia się zaś w kolejnych akcjach zewnętrznych – od przemarszu do przemarszu.

O ile jednak obecny „ferment młodzieżowy” wśród narodowców traktować można jako punkt wyjścia dla dalszej ewolucji organizacyjno-ideowej, to tylko z niepokojem oczekiwać należy na dalsze jej etapy. Oto bowiem na horyzoncie majaczy już nowa praca red. Rafała Ziemkiewicza, zatytułowana, a jakże „Myśli nowoczesnego endeka”, która  z dużą dozą prawdopodobieństwa zapłodni umysły wielu spośród tych, którzy maszerowali i 11 listopada i w rocznicę powstania NSZ (nie wykluczałbym także częściowej akceptacji dla tez zawartych w ostatniej książce Piotra Zychowicza). W pracy Ziemkiewicza, to odpowiednio przykrawana idea narodowa ma stać się sygnałem „złotego rogu”, który przebudzi Polskę (zastanawiająca zbieżność haseł z innymi „budzicielami” Polski).

Jak myśl Dmowskiego i Popławskiego ma wyglądać po „drobnych” cięciach i retuszach dokonanych przez redaktora „Uważam Rze” nie trzeba chyba nikogo z czytelników przekonywać (proamerykanizm walczący o lepsze z rusofobią oraz oczywiście nawet cienia zarzutu o antysemityzm).

Pojawia się tylko pytanie, czy podobny Ruch Narodowy spełni jakiekolwiek z pokładanych w nim przez niektórych oczekiwań, czy będzie jedynie efektownym meteorytem politycznym, który równie szybko zaistnieje, co zniknie, marnotrawiąc przy okazji zapał i poświęcenie kolejnego pokolenia oraz grzebiąc na kolejną dekadę szansę na faktyczne odrodzenie wielkiej idei.

Maciej Motas
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 14 do “Nowy Ruch Narodowy?”

 1. Biscoter said

  Z zeszłego roku pamiętam, że wypociny GW odnośnie Ruchu Narodowego były wyssane z palca. Czy Pan Maciej Motas o tym nie wie?

 2. Józef said

  Artur Zawisza i Rafał Ziemkiewicz w endeckim ruchu? To może jeszcze jąkałę Michnika weźcie.

 3. zerohero said

  Polski ruch narodowy jest dobry pod warunkiem, że jest kontrolowany przez nie-Polaków. Otępionych narodowców można spokojnie okradać, można im demontować państwo i szczuć na wybrane cele, np. Palestyńczyków (ile to Ziemkiewicz naszczuł się na wrogów Izraela…).

  Znam przykłady takich pseudo-endeków, co upadku zbrojeniówki doszukują się w knowaniach Putina. To, że polskie zakłady kupiły firmy z USA i Europy Zachodniej, że służby RFN i USA na początku lat 90 urządziły polowanie na dyrektorów polskiej zbrojeniówki, offset za F16 – nie ma znaczenia. i o to tylko chodzi. Jak izraelska firma przejmie polskie wodociągi, to nasz „narodowiec” z Uwarzam Rze ani się zająknie.

  Ruch Occupy Wall Street sponsorował sam Soros – człowiek Wall Street. No to neoendekiem może być np. David Wildstein.

  Co nie?

 4. Brat Dioskur said

  Wciaz „nowe”, a jak „nowe” padnie to znowu nowe „nowe”… a nie lepiej kupic sobie kanape i siedzac na niej pomachac sobie wesolo nozkami w oczekiwaniu na laske jakiejs centralnej komisji wyborczej na …zarejestrowanie? Jest juz jedna sprawdzona w boju struktura z doswiadczonymi dzialaczami i charyzmatycznym przywodca a nazywa sie LPR.

 5. Józef said

  Żydostwo jest wszędobylskie co nie znaczy wszechmogące.
  Panom Zawiszom, Czarneckim, Sakiewiczom z GP i innym przybłędom o Pisowszczylkach nie wspominając, my Polacy dziękujemy.

 6. 25godzina said

  @Zerohero
  Po co szukać tak daleko, wystarczy wziąć przykład Romana G. który jest jak pęk pakuł. Można go wcisnąć w każdą dziurę. Przy nim taki JK to może słaby, ale jednak hydraulik.

  To „jak jest” to już zostało tysiąc razy powiedziane, tylko co wobec tego?

 7. Kibic said

  Szkoda…
  poniedziałek, 01 października 2012 16:19

  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 8. zerohero said

  Re 6

  Tak, Giertych sobie z ludzi zrobił niezłe jaja.

  Re 5

  Żydostwo jest wszędobylskie co nie znaczy wszechmogące.

  słuszna uwaga. Poza tym wchodzeniem im w d nic się nie ugra. Marine Le Pen bardzo uważała na słowa, odwiedziła Izrael, ale kilku słów na temat bankierów Żydzi jej nie wybaczą do śmierci, np. kabalistka „madonna” na swych koncertach opluwała Le Pen jako nazistkę. To jest nauczka.

 9. Wandaluzja said

  Grzegorz Niedzielski (politolog, religioznawca, autor książek o wierzeniach Słowian, wpółpr. portali Bogowie Polscy i Taraka), WZGÓRZA LECHA – Czy najświętsze zabytki GNIEZNA stoją dokładnie w miejscu pogańskich świątyń? Focus HISTORIA, Październik, 2012, s. 54-57.

  Kanclerz Kohl chciał być Nikodemem Dyzmą a został HANNIBALEM. Pojechałem do RFN, żeby rewindykować mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej pod groźbą OTRUCIA Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale Dyzma ze Lwowa dał POLKOM milion ton złota z satelitarnej detekcji za tuskowanie FChAN. To skończyło się TRAGICZNIE, bo polki nie zdzierżyły tuskowania więc Kanclerz Merkel oddała 750 tys ton Amerykanom i 250 tys ton Anglikom, żeby ich otruć jak Szczury, ale Amerykanie – ze strachu przede mną – nie przyjęli tego złota na tajnych kontach izraelskich a ZAREJESTROWALI w Fed, co trafiło na wokandę Izby Lordów. Niemcy chcieli więc otruć USA i WBr, jak otruli pruskimi fekaliami Rosję i Francję.
  Ogłoszenie przez Anglików odkrytej w Dreźnie Europejskiej Atlantydy, którą badano wcześniej w Austrii i Słowacji, zostało Przebite ogłoszeniem przez Niemców Gęstej Sieci NEOLITYCZNYCH tuneli pod Europą, od Szkocji po Armenią. Fachowe badanie tych TUNELI zaczęło się kilkanaście lat temu w Austrii, co ja zinterpretowałem jako Zamki Gruzińskie. Niemcy są krajem 10 Tysięcy Zamków, ale zdecydowana większość z nich nie istnieje – że większość lochów zaczyna się i kończy w POLU.
  Niemcy pytali mnie, Co zrobić ze spalonymi przez Francuzów zamkami nadreńskimi? na co odpowiadałem ODBUDOWAĆ. Teraz bilet na zamek halbersztacki, gdzie Henryk IV Probus zafundował Udzielność Palatynatu, kosztuje ponoć 400 E (???), ale to Śmieć wobec zamków płockich, z których większość zachowała się. Tu wchodzi w paradę Grzegorz Niedzielski z historiografią BUŁGARSKĄ.
  Żeby bronić się przed Bułgarami, którzy zafundowali nam takie Giganty Stalinowskie, jako APPLE Steva Jobsa i MICROSOFT Billa Gatesa, trzeba zacząć od opisanego złośliwie w anglosaskim Beowulfie MILENIJNEGO Zjazdu Gnieźnieńskiego, który był na Wałach Chrobrego w Szczecinie-Gnieźnie, bo GNIEZNO znaczyło Stolicę. Na Zjazd przybył królewicz francuski Robert Złodziej, wobec czego cesarz „schował się”. Nie mógł Uciec, gdyż przybył z Rzymu do GNIEZNA, żeby uderzyć z Polakami na Kolonię – stolicę Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńsiiego.
  Ze Złodziejem przybył król Norwegii Olaf Tryggvasen, którego do Szczecina nie wpuszczono i uderzyły na niego floty szwedzka, duńska i polska, wobec czego skoczył w pełnej zbroi do morza k. Rugii.
  Po tym cesarz dał się przeprosić Chrobremu za najście Złodzieja i obaj wyruszyli do KOLONII, gdzie rządził ten z hermy Karola Wlk, któremu też przypisuje się portret Karola Wlk przedstawiający Karola Luksemburga.
  GNIEZNO znaczyło STOLICĘ, toteż po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 ewakuowano Stolicę do Giecza wielkopolskiego, gdzie Chrobry zbudował w l. 992-995 kościół dla Handlarzy Bydłem, który jest obecnie ARCHIKATEDRĄ, a dla LEGALIZACJI tego aktu stworzono legendę o Wzgórzu Lecha, zaś handlarzy bydłem z nazwą GIECZ wysiedlono do Giecza obecnego. Było to stolicą tymczasowa, gdyż stolicą wojenną został Wrocław a Państwową Kruszwica.
  GN nie wie nawet o JAKIEGO tu Lecha chodzi, bo było ich kilku. I. historycznym Leszkiem był Złotnik, który w czasie bitwy pod Maratonem zdobył – ponoć z PARTYZANTAMI – skarbiec scytyjski w Płocku, inicjując tym kulturę wschodniopomorską. II. Leszkiem był Chytry, świekier Juliusza Cezara, którego ten opisał jako Ariowista z Hannoweru, asekurującego Helwetów w Lyonie. Cezar wykupił jednak Lyon od Helwetów, stając się tym Najbardziej Zadłużonym Mężem Stanu w Historii, i dopomógł Leszkowi obalić Polskich Ptolemeuszy. III. Leszkiem był ponoć najstarszy syn króla Wandalów Afrykańskich Moskwy Lech, który w r. 550 przybył z Czechem na Śląsk, żeby prosić Wandalów Śląskich o pomoc przy oblężeniu przez Moskwę i Rusa Konstantynopola, a IV. Leszek Wyścigowy, kawalerzysta czeski, który ożenił się z córką Przemysława, którego synowie polegli w wojnach z Arabami.
  Tradycja Wzgórz Lecha pochodzi wyraźnie od Leszka Wyścigowego, którego Przemysław wysłał z Tyflisu na Kaukazie do Poznania, gdzie ten przyjął na zamku Królewskim na Cytadeli poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wlk na czele, który obiecał zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów. Wtedy zostało ustanowione Godło Polski, gdyż przybyło poselstwo hołdownicze z Rygi z BIAŁOZOREM – będącego na zachodzie symbolem luksusu – którego Leszek podarował Rolandowi Wlk. Dziś na białozory rosyjskie stać tylko szejków naftowych.
  Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, z informacją, że Mapa Polski, z głównymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM i datą ROK 565 miała być wydana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000, ale nie zgodzili się na to Niemcy, gdyż ziemie nas południe od górnej Odry i Wisły były wówczas okupowane przez Awarów, którzy wyprawiali się na Paryż. Odpowiedziałem że była to Okupacja a nie Aneksja, w związku z czym Wojenną Stolicą stał się KALISZ – jak na Mapie 565. Podjąłem się również opublikowania tej mapy we Wrocławiu, ale otrzymałem tylko pismo, że Prezes MICSł został pobity na ulicy i czeka na II operację – co jest POWTÓRKĄ z USA – a rzeczony list ukradła mi policja polityczna.
  Wolałbym, żeby Gnój Bułgarski nie odgrażał się Stevem Jobsem i Billem Gatesem.

 10. Bredzenia lenia. To cały komentarz do tekstu.

 11. Basmacz said

  „Według dziennika: „liderzy MW i ONR liczą, że Ruch wchłonie całą prawą ścianę, od skrajnych bojówek, nacjonalistycznych organizacji do monarchistów, resztek LPR, konserwatystów, mniejszych grup, jak np. Solidarni 2010”. Cała formacja ma być wzorowana na węgierskim Jobbiku.” : W krótkim odstępie czasu opis tegoż „nowego Babilonu” zyska renomę – opowiadanej podczas biesiad anegdotki.

 12. RomanK said

  Jak to to zagospodarowac ,zeyb we wyborach nie bylo wiecej niz 5o% olewajacych:-))))
  Ni e ma jak to opozyja zorganizowana m glosujaca na swoich, namaszczonych sprawdzonych i niezawodnych..takich Kaczynskich, Giertychow, i innych psichjuchow….cala tajemnica skamlenia lenia….
  BO jak nei daj Boze ci wykluczeni zorganizuja sie sami..bez pochodow..bez radcow jedynie slusznych,,,za swojep ieniadze na dodatek ojj tego sie bal juz swirtej pamieci,,i kiwal sie w Fundacji Bnai Brith,,ze co to bendzie jak goje zaglosuje na swoje:-))))
  Na psa urok…

 13. błysk said

  Pan Motas podaje mało konkretów. Tymczasem trzeba zwrócić uwagę na 2-3 osoby i jedna pozostająca w cieniu. Są to Artur Zawisza, Obara czy Opara,Robert Winnicki i kryjący się w cieniu Roman Giertych. Pan Zawisza produkuje się w piśmie „Dobry Znak” ,wydawanym w Wołominie przez niejakiego Gazdę.Pismo ma charakter piłsudczykowski i jest prawd dofinansowywane przez SKOK , bo go propaguje,nadto pisuje w nim Korwin -Mikke. Pan Zawisza uzyskał zaufanie szefa NSZ w Lublinie,bo sam jest z Lublina i został wiceprezesem organizacji.W NSZ poza garstka wymierających faktycznych NSZ-etów wladzę zdobywają ludzie młodzi ,nadto jest tam grupa młodzieży z okolic Mińska Mazowieckiego ,która deklaruje ,że Rosja jest wrogiem Polski.Tak więc ta formacja ,de facto kryptopiłsudczykowska ,chce wykorzystać dawny antysowietyzm /nie antyrosyjskość / NSZ do swoich celów.Pan Opara /czy Obara/ lekarz z Polski ,który był od kilkunastu lat z Australii ,utworzył telewizje „Nowy Ekran”, gdzie propaguje tezę o spisku antypolskim niemiecko- rosyjskim .Jak słyszałem ma być u niego zatrudniony Robert Winnicki,szef MW .mianowany na tę funkcje jesz\cze za Romana Giertycha. Zaś RM spiskuje z PO i GW .Oto „ruch narodowy” prezentowany przez w/w panów.

 14. Brat Dioskur said

  Re.132@Blysk
  Jak w to wszystko jest zaangazowany Giertych to mozna byc spokojnym o rozwoj wypadkow!Tylko ze jak juz odsloni przylbice ,to znowu hordy ubeckiego pomiotu beda wrzeszczec „do wora i do jeziora”….

Sorry, the comment form is closed at this time.