Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Tak, związki fluoru robią z ciebie głupka

Posted by Marucha w dniu 2012-10-01 (Poniedziałek)

Yes, fluoride makes you stupid
http://www.naturalnews.com/036873_fluoride_lower_IQ_brain_damage.html
Ethan A. Huff 20.08.2012

(NaturalNews) Jeżeli następnym razem ktoś spróbuje powiedzieć wam, że nie ma naukowych dowodów wskazujących, że chemikalia oparte na związkach fluoru są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, po prostu pokaż mu nowe wyniki badań, jakie ostatnio zostały opublikowane w czasopiśmie Environmental Health Perspectives, publikowanym przez the Institute of Environmental Health Sciences, jakie pokazują po raz chyba 25-ty do tej pory, że związki fluoru uszkadzają mózg i prowadzą do znaczącego obniżenia poziomu IQ u istot ludzkich.

Badacze z dwóch uczelni: Harvard University’s School of Public health oraz China Medical University w Shenyang wspólnie zbadali skutki stosowania fluorków (fluoryzowanie) na dzieci, dokonując przeglądu 27 różnych opracowań doświadczalnych. Po dokonaniu przeglądu, zespół stwierdził istnienie „silnych wskazań”, że narażenie na działanie fluorków, szczególnie u dorastających dzieci, jest wysoce odpowiedzialne za problemy w zakresie właściwego rozwoju zdolności poznawczych i kształtowania się mózgu.

Dzieci mieszkające na terenach, gdzie dostawy wody są sztucznie fluoryzowane, miały niższy poziom IQ w skali porównań przeciętnej, w oparciu o liczby porównywane do dzieci mieszkających na obszarach, gdzie nie prowadzi się fluoryzowania. Potem, po wzięciu pod uwagę innych czynników zewnętrznych, jakie mogły mieć wpływ na rozwój zdolności poznawczych oraz ogólne zdrowie, zespół zasadniczo określił, że nie ma wykluczenia między narażeniem się na związki fluoru a redukcją indywidualnego IQ.

“Nasze wyniki dowodzą możliwości szkodliwego wpływu narażenia się na działanie związków fluoru w procesie rozwoju czynności nerwowych u dzieci”, napisała Anna Choi, naukowiec z Harvard, a podpisali się pod tym jej koledzy z zespołu. „Związki fluoru bez trudu przenikają do łożyska. Narażenie się na działanie związków fluoru prowadzi do zaburzenia rozwoju mózgu, i jest to w przypadku fluoru nawet bardziej podejrzane, że wywołuje szkody na tym etapie rozwojowym niż dla dorosłego mózgu, może również prowadzić do uszkodzeń trwałej natury”.

Inne badania opublikowane w tym samym czasopiśmie w 2010 r. odkryły podobną korelację między wystawieniem się na działanie związków fluoru a rozwojem zdolności poznawczych. Porównanie dzieci w wieku od 8 do 13 lat mieszkających w chińskich wioskach, jednej, gdzie fluoryzowanie miało miejsce, drugiej, gdzie go nie było, ujawniło wynik ok. 350 % wyższego IQ w wiosce, gdzie nie stosowano fluoru w stosunku do miejsca, gdzie go stosowano.  (http://www.naturalnews.com/030819_fluoride_brain_damage.html)

W Indiach, badacze dostrzegli, że chemikalia zawierające związki fluoru przenikają przez barierę, jaką tworzą naczynia krwionośne w mózu u dzieci i „zmieniają strukturę tkanki nerwowej”. Opublikowane w the Journal of Medical and Allied Sciences, to konkretne badanie daje czarno na białym obraz, jak przenikliwym związkiem są w rzeczywistości fluorki, jak te chemikalia gromadzą się w całym ciele ludzkim i jak się komasują, gdy idzie o skutki, w tym w sprawie mózgu.  (http://www.naturalnews.com)

„To kompletnie bez sensu dalsze poddawanie naszych dzieci temu obecnemu eksperymentowi z fluoryzowaniem dla zaspokojenia politycznej agendy specjalnych grup interesu” mówi Paul Beeber, adwokat i przwodniczący the New York State Coalition Opposed to Fluoridation (NYSCOF). “Jeśli nawet fluoryzowanie zmniejsza ryzyko próchnicy, to czy zdrowie zębów jest ważniejsze niż zdrowy mózg? Najwyższy czas, aby odłożyć na bok politykę i powstrzymać sztuczne fluoryzowanie w każdym miejscu”.

Źródła:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 8 do “Tak, związki fluoru robią z ciebie głupka”

 1. Biscoter said

  Pod tym linkiem:
  http://davidicke.pl/forum/alternatywa-dla-pasty-do-z-bow-t1285.html
  Można znaleźć sporo informacji na temat alternatywy dla past z fluorem, niestety większość z nich jest bardzo droga (20 zl za tubkę).

 2. Fran SA said

  Fluoride jest okropna trucizna. Czego artykul nie wspomina- to skad sie biora te fluorki. Otoz sa to odpady przemyslowe, z ktorymi nie wiadomo bylo co zrobic. A jak nie wiadomo, to naturalnie nalezy zrobic … biznes. No wiec wladze miejskie i panstwowe wykupuja te trucizny przemyslowe, wywalaja do wody i … podnosza cene za ‚wzbogacenie wody pitnej’.Wlasciwie, w rezerwuarach wodnych i w rzekach jest juz dostateczna ilosc zwiazkow fluoru, ktore dostaja sie przez wody podskorne z farm i gospodarstw rolnych, uzywajacych nawozow sztucznych.Mial ten fluoride zapobiegac prochnicy u dzieci ale coraz wiecej lekarzy skarzy sie, ze prochnica u dzieci nie maleje, a wprost przeciwnie – w tzw. wysoko rozwinetych krajach kilkakrotnie wzrosla ilosc dzieci z prochnica zebow.
  Kilkanascie panstw w Europie przeforsowalo calkowity zakaz fluorowania wody, a nawet pasty do zebow. Kilka stanow w USA rowniez oststnio wprowadzilo zakaz zatruwania wody pitnej odpadami z fabryk. podobno w czasie wojny Hitler trul jencow wojennych fluorkami w wodzie.

  http://fluoridationqueensland.com/blog/2010/08/16/fluoride-and-the-phosphate-connection/

  http://www.actnow.com.au/Opinion/Fluoride_in_Our_Water_Supply.aspx

  http://www.antibiotic-alternatives.com/drinking-water.htm

 3. jj said

  Cudze Chwalicie swego nie znacie.
  Gajowy zareagował z 30 letnim opóżnieniem.
  Bywa gorzej. Na niektóre informacje reaguję z 300-letnim opóźnieniem… 🙂 – admin

  W 1980 roku sp. pani prof Maria Gumińska udowodnila to na przykładzie Huty Aluminium

  W tym samy czasie prof. Machoy na przykładzie Zakładów Nawozów Fosforowych w Policach

  W latach 1990–tych Jaśkowski w badaniach nad działalnością Gdańskich Zakładow Nawozów Fosforowych. Dodatkowo udowodnił wzrost zachorowańna raka W ciągu 15 lat badań liczba chorych na raka w regionie wzrosła z ok 3500 w 1990 do 17500 w roku 2007. A liczba zgonów z ok. 1500 do 5500. natomiast fundusze przeznaczone przez NFZ na leczenie raka w regionie pozwalają na prawidłowe leczenie ok. 20 % ludzi.
  Czyli jest to prawna eutanazja.

  Głownym czynnikiem sprawczym jest fluor.

  Prace prof. Nabrzyskiego i Ganowiaka udowodniły, że dziecko myjac zęby pastą z fluorem może pochłonąć ok 5 mg fluoru a wydala tylko ok 1 mg. Reszta kumuluje się uszkadzając , kości, wątrobę trzustkę. Stad gwałtowny wzrost cukrzycy wśród młodociannych w regionie.

  Do zaspokojenia zapotrzebownia na fluor wystarczy 1- 2 szklanki herbaty lub kawy dziennie.

 4. AQQ said

  Do kompletu przymus nieodzownych szczepien i produkcja zombie gotowa!
  http://idb.nowyekran.pl/post/75515,szczepienia-pranie-mozgow-samorzadowcow

 5. Malgorzata said

  Nie uwierzycie panstwo, ale w Norwegii podaje sie malym dzieciom juz od drugiego roku zycia tabletki z fluorkiem sodu. Jest to t.z.w. „niewielka dawka” bo odpowiadajaca zaledwie 0,25 mg jonow fluoru. W starszym wieku, a wiec od czwartego roku zwieksza sie dawke do 0,5 mg jonow fluoru. Niemal wszyscy rodzice podaja swoim pociechom tabletki z fluorem wieczorem, jako nagrode za grzeczne i dokladne umycie zabkow oczywiscie pasta z fluorem.

  Zadne z moich dzieci nie otrzymuje tabletek z fluorem. Z tego tez powodu doszlo do niemilej konfrontacji w klinice dentystycznej dla dzieci, gdzie powiedzialam wprost higienistce dentystycznej, ze nie podaje fluoru moim dzieciom i ze mam do tego powody. Zostalam zbesztana, nakrzyczana i nawet pogrozila mi szczoteczka do zebow . Nie chcialam sie klocic z babsztylem, opuscilam gabinet i skontaktowalam sie z szefem kliniki. Kierownik kliniki po przeproszeniu za naganne zachowanie higienistki wyjasnil mi, ze tabletki z fluorkiem sodu stosuje sie w Norwegii, poniewaz tak zadecydowali… politycy. Zgrozo !!

  W domu nie uzywamy pasty do zebow z fluorem, ja i dzieci w ogole nie uzywamy juz zadnej pasty. I co ciekawe nie pojawia sie u mnie kamien nazebny. Zauwazylam, ze wystarczy wyszorowac zeby starannie, (powtarzam: starannie !) miekka szczoteczka i na koniec oczyscic jeszcze niteczka do zebow, a efekt uzyska sie lepszy niz przy uzyciu pasty do zebow. Po prostu pod koniec dnia stwierdzam ze zdziwieniem, ze na szkliwie odklada sie mniejsza ilosc nalotu niz przed siedmioma miesiacami gdy stosowalam jeszcze paste do zebow, oczywiscie bez fluoru.

  Poza tym zdrowe zeby to tez rezultat zdrowego odzywiania.

 6. marta1 said

  „i nawet pogrozila mi szczoteczka do zebow ” :)))

 7. marta1 said

  tu ciekawy artykul na temat szczepionek.
  „……Możemy zaobserwować na wykresie, że ten znany wszystkim lekarzom i specjalistom wirus był sobie takim przeciętnym szkodnikiem. Gdzie mu tam do epidemii z 1974/75.

  Mało tego, ujawniono w USA, że ichniejsza instytucja opłacana z podatków społeczeństwa, robi jeszcze większe przekręty aniżeli zmiana nazwy. Po słynnej grypie z Hong-Kongu w 1968 roku, przypominam; alarmistycznie podawano, że zmarło aż 34 000 Amerykanów. A obecnie, rzekomo normalnie, po zwyklej sezonowej grypie umiera 36000 Amerykanów. I nikt tego nie nagłaśnia. Co ciekawsze od 1976 roku do 1995 roku aż 80 % zachorowań powodował ten świński wirus – A/H1N1.

  Zaskakująca będzie dla Państwa informacja, że na skutek tej strasznej tzw. świńskiej grypy (ten sam wirus A/H1N1) zmarło tylko 18 Amerykanów. To się nazywa przekręt.
  No, ale Amerykanie zawsze lubili wszystko …..”

  http://idb.nowyekran.pl/post/75515,szczepienia-pranie-mozgow-samorzadowcow

 8. niereligijna said

  http://www.fluoridation.com/fluorosis.htm
  dental fluorosis

Sorry, the comment form is closed at this time.