Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Grecja w kryzysie buduje tor Formuły 1 za 100 mln euro

Posted by Marucha w dniu 2012-10-03 (Środa)

Grecja planuje wydać 100 mln euro na budowę toru Formuły 1. Rząd właśnie odblokował 30 mln euro, by rozpocząć inwestycję, która ma zapewnić za kilka lat wpisanie wyścigu o Grand Prix Grecji do kalendarza F1.

Sprawa może odbić się szerokim echem w Europie, gdyż Grecja od sześciu lat pogrążona jest w kryzysie, a pozostałe państwa Unii Europejskiej pomagają jej finansowo wyjść z „dołka”. Udzielanie finansowego wsparcia ma trwać osiem lat. Poza tym przewiduje się, że PKB Grecji skurczy się nawet o 6,5 proc. Całkowity koszt toru F1 ma tymczasem wynieść 94,6 mln euro!

Pomimo wszystkich tych faktów, bardzo prawdopodobna wydaje się budowa toru. Rząd ma już nawet konkretne miejsce – jest to miasto Xalandritsa, znajdujące się w pobliżu Patras.

Jednocześnie premier Antonis Samaras zapowiedział cięcia w emeryturach, pakiecie socjalnym oraz w wynagrodzeniach służb cywilnych w dążeniu do odblokowania 31 mln euro, które Grecja ma dostać z Unii Europejskiej.

http://eurosport.onet.pl/

Dużo bliżej nas istnieje zadłużone po uszy średniej wielkości państwo, które na budowę tylko jednego stadionu w stolicy wydało 400 milionów euro – a zarazem podwyższyło wiek emerytalny, zredukowało nakłady na naukę do śmiesznej zgoła sumy, dobija resztki opieki zdrowotnej, nie posiada prawie wojska, a przy tym wszystkim obarcza obywateli ogromnymi podatkami. – Admin.

Komentarze 33 do “Grecja w kryzysie buduje tor Formuły 1 za 100 mln euro”

 1. Brat Dioskur said

  Okazuje sie ,ze Grecy wydaja 7% PKB na …uzbrojenie,dokladnie 3x wiecej niz srednia pozostalych czlonkow E-kolchozu.Przestaniemy sie temu dziwc po skonstatowaniu ,ze Helleni zakupuje bron w Niemczech i Francji.Teraz wiemy dokad poplynie 7 mld zl podarowane przez matola na rzecz Fuduszu Ratunkowego.W Holandii podniosly sie glosy protestu przeciwko pompowaniu gotowki w hiszpanskie banki a zwlaszcza jeden z nich ,ktory udziela pozyczek Realowi Madryt na iscie bajonskie transfery kolejnych gwiazd.Nawiasem Real ma ok. 400 MLN.€ dlugu!Poprzez wielkopanski gest Donaldinho beda go splacac rowniez polscy rencisci i emeryci…

 2. Niedaleko said

  Myślałem że to kawał 🙂

 3. AlexSailor said

  Puszczając wodze fantazji można sobie wyobrazić jak wyglądałaby Polska i nasze w niej życie, gdyby rząd pilnował polskich interesów.
  Nawet wdepnięcie w gówno zwane unią, nie byłoby takie straszne.
  Ba, czy wówczas w ogóle byśmy w nie wleźli.

  Niestety.
  Po zaborach, pierwszej, a przede wszystkim drugiej wojnie światowej zostały u nas takie ilości głęboko okopanej agentury, że tylko cud może nam pomóc.
  Dla porządku o agenturze poradzieckiej też wspomnę.

  Do tego jesteśmy obiektem agresji w wojnie psychologicznej, gdzie zupełnie padamy – czego dowodem jest współczynnik dzietności 1,30 oznaczający w zasadzie zagładę.

  Zdarzyło się nam mieć Gierka za przywódcę. Polska obiektywnie rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej.
  Niestety ogłupieni propagandą zewnętrzną i wewnętrzną, którą wspomagała – nie ma co owijać w bawełnę – dywersja, sami zniszczyliśmy swój kraj pozbywając się jak by nie było przywódcy.

  Teraz mamy za swoje.
  A wydawało się, wtedy, że działamy w interesie Polski i Polaków.

 4. ole said

  Nie za dramo tanczyli Grecy dla niemieckich turystow Sirtaki na ich powitanie .Teraz to nie wolne datki – to sa setki mld.Euro.Wszystko dobrze zaplanowane.

 5. marta1 said

 6. Pv said

  Grecja dysponuje obecnie armią o największym potencjale w Europie…
  niemieckie czołgi i łodzie podwodne, helikoptery Apache, rosyjskie wozy bojowe, F16 – więcej i nowsze niż nasze – to tylko część zabawek jakie nakupili sobie w dużej mierze na kredyt, kredyt, kredyt…. A przecież największy koszt to nie sam zakup ale utrzymywanie tego w sprawności bojowej.

 7. marta1 said

 8. marta1 said

  tu przyklad jak satanistka ,zwana lady gaga , reklamuje swoje perfumy z piekla rodem
  . Stada lemingow i lemingowek zaraz pewnie beda wysluplywac zaskorniaki aby koniecznie nabyc te piekiena trutke swojej idolki.
  http://vigilantcitizen.com/latestnews/lady-gagas-fragrance-fame-and-its-occult-meaning

 9. z internetu said

  Dość kłamstwa,obłudy,ratowania banków za wszelką cenę i bezkarności rządzących elit
  — 2012/09/30

  http://polonuska.wordpress.com/2012/09/30/dosc-klamstwaobludyratowania-bankow-za-wszelka-cene-i-bezkarnosci-rzadzacych-elit/

 10. Tak to jest, jak się głosuje z zamkniętymi oczami.

 11. Radoslaw37 said

  Oni budują tor do F1, my będziemy budować skocznie narciarskie na stadionach:):):):)

 12. Bogdanovic said

  ad 8 po obejrzeniu tejze reklamy moglbym sie pokusic o stwierdzenie ze przy choreografii pomagal Marilyn Manson – nastepny koleszka z poryta troszke czaszká

 13. Niedaleko said

  Ad 11 – Dobre 🙂

 14. Maria1 said

  Film – Polska 2011 ‚druga Japonia’ ? – porównaj Białoruś!: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N0KCyy_LYiY
  amerykańskiego producenta ( programów telewizyjnych w Chicago), reżysera i dokumentalisty filmowego polskiego pochodzenia Edwarda Maciejczyka, który jest spojrzeniem na współczesną Europę przez pryzmat ataków na Białoruś ze strony światowych globalistów.

  Konferencja po filmie ‚Druga Japonia’, zorganizowana przez Stow. Wierni Polsce Suwerennej. Jej uczestnikami byli polscy patrioci ze
  Zjednoczenia Patriotycznego ‚Grunwald’ 2011-06-17 i profesorowie wyższych uczelni:

 15. Tomuś said

  …”Grecja planuje wydać 100 mln euro na budowę toru Formuły 1.”…
  Spoko, spoko!!! Znając apetyty polityków, na koniec, będzie ok. 400 mln. Przynajmniej tak by było w Polsce. Greccy politycy chyba się niczym nie różnią.

 16. Tomuś said

  Re.3
  Gierek przywódca ?!!!
  Może po trzeciej wódce 🙂
  Zaciągnąć kredyty i żyć ponad stan, potrafi każdy cymbał.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Sam Pan jesteś cymbał.
  Gierek nie zaciągnął nawet ułamka tych kredytów, jakie zaciągnięto po wprowadzeniu d***kracji. A za to, co pożyczał, coś wybudował – to coś do dziś wyprzedaje rządząca banda złodziei mienia publicznego.
  Co, kurde, wybudowano za ten bilion złotych długu, jaki Polska ma obecnie?

 18. RomanK said

  Stanisław Tymiński: Polska bez szansy na premiera

  Prezydent Gabriel Narutowicz- zamordowany w kilka dni po wyborze na prezydenta.

  Reguła Parkinsona mówi nam, że w polityce jak i w administracji ludzie są promowani szczebel powyżej ich kompetencji. Donald Tusk, który ma stanowisko premiera RP jest tego najlepszym przykladem. Z wykształcenia historyk, przez osiem lat malował fabryczne kominy i grał w piłke nożną.

  Taka gimnastyka jest chwalebna dla fizycznej tężyzny ale kiedy mu się malowanie kominów nareszcie znudziło to wkręcił się do polityki. Pewnie na szczytach fabrycznych kominów ten fircyk zdobył specjalne predyspozycje bo szybko awansował aż do rangi Prezesa Rady Ministrów. Jednak jego wiecznie zmartwiona twarz oraz wytrzeszczone oczy i lekko pochylone plecy wskazuja na niebezpieczny poziom stresu, który z powodu samospalenia mózgu doprowadził go do nieuniknionej choroby psychicznej, co jest widoczne gołym okiem.

  W Polsce już nikogo nie dziwi, że chory na głowę człowiek jest premierem. A to dlatego, że przez pałace władzy przewinęła się cała chmara ludzi, którzy nie posiadali wymaganych kompetencji. Wielu z nich ma dzisiaj wysokie stanowiska w polityce i w administracji tylko dlatego, że się dostali do Sejmu nie na podstawie głosów, ale ponieważ lider partii umieścił ich na liście. Dlatego Tusk jest otoczony grupą zestresowanych ludzi bez podstawowych kwalifikacji do pracy dla dobra kraju, którzy lękają się nas obywateli, są bardzo płochliwi i z tego powodu skłonni do paniki przy najmniejszej okazji. Najlepszym tego przykładem jest nasłanie siedmiu uzbrojonych anyterrorystów z ABW na studenta w Tomaszowie Mazowieckim za śmieszną krytykę prezydenta RP. A to znaczy, że Polska nie ma premiera. Przez swoją nieudolnośc ludzie z jego otoczenia żyją w ciągłym strachu i nas się poprostu boją.

  Obecnie Jarosław Kaczyński, partner Tuska w inscenizowanych międzypartyjnych awanturach w celu monopolizacji sceny politycznej, zgłosił swego kandydata na premiera. Ten kandydat, profesor socjolog rodem z Unii Wolnosci, też znajduje się kilka szczebli powyżej swoich kompetencji, bo w Polsce pseudo elita nie ma ludzi o wysokich kwalifikacjach. Niezaradna prof. socjolog Jadwiga Staniszkis byłaby zdecydowanie lepszą kandydatką na premiera i ma do tego predyspozycję, bo jest sympatyczką PIS a jej mąż, jak żona Radka Sikorskiego, nie jest Polakiem.

  Przez 23 lata wroga nam pseudoelita już pokazała, co potrafi i udowodniła przez swoje niecne czyny, że to nie jest elita Polaków. Mówię to, bo jestem pod wrażeniem tekstu na temat elit, którego autorem jest mój znajomy Roman Kafel, rezydent Teksasu. Roman w swoim obszernym tekscie „Walka elit o Polskę” napisał tak: Członkiem elity musi sie urodzic! Cechą konieczną- bez jakiej nie można być członkiem elity jest altruizm i gleboko uświadamiana wewnętrzna potrzeba i poczucie obowiązku służby dla dobra swojej grupy! Świadoma i dobrowolna! Tego oczywiscie nie można oczekiwac od samozwańczej pseudoelity w Polsce, bo ci niekompetentni ludzie, którzy dzierżą dziedziczną władzę nami gardzą i nas nienawidzą. Są zwykłymi manipulantami, którzy tylko pozorują pracę dla Polski ale wszystkie ich decyzje są sprzeczne z naszą Racją Stanu.

  Przyczyną tego stanu rzeczy jest mafijna proporcjonalna ordynacja wyborcza, która nie pozwala Polakom uczyc się demokracji na swoich błędach. Przy takiej ordynacji nikt nie wie, na kogo głosuje, bo głosuje na partię, a nie na konkretnego człowieka, którego zna i który go potem będzie reprezentował w Sejmie. Listę kandydatów układa lider partii według swojego widzimisię. Są to ludzie mierni ale wierni i zawsze głosują według zaleceń ich lidera, bo inaczej nie będą na liście kandydatów w kolejnych wyborach. Ordynacja jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) pozwala ludziom na wybór konkretnych ludzi i ocenę ich pożyteczności oraz lokalne ich rozliczenie przez wybroców. To daje szanse na korektę błedów. Tak się powinna rodzic elita, która rzeczywiscie będzie dla Polski i Polaków opiekuńcza i pożyteczna.

  Niech teraz wodzowie układu POPIS, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński pokażą nam tajne listy swoich kandydatów preferencyjnych w ostatnich wyborach do Sejmu. Niech wyjdzie naga prawda na jaw, bo po ich nazwiskach rozpoznamy jaki to układ, który szybko po wyborach zapomina o ludziach, którzy na te partie bezwiednie głosowali.

  Oglądałem wyrywkowo u siebie w domu internetową transmisję pochodu „Obudż sie Polsko”. Przypadkowo zobaczyłem przemowę Jarosława Kaczyńskiego. Byłem w szoku, że ten pyszałkowaty, obcy nam kulturowo manipulant, który był naszym śmiertelnym wrogiem w czasie wyborów w 90, 91 i 93 roku bezczelnie przemawia teraz tak, jakby czytał mój program z wyborów na prezydenta, czy też program silnie zwalczanej przez układ Partii X. Jeśli ktoś ma kopie tych programów z pewnością się z tym zgodzi. Wiadomo, że nie ma kary za kradzież programów politycznych, ale ten wcielony diabeł, który nas bardzo nienawidzi ubrał się teraz w ornat i na mszę dzwoni. Propozycja technicznego rządu fachowców wyszła ode mnie już w 90 roku i przez lata była promowana przez Partię X. Jest to dobrze udokumentowane w obszernej broszurze „Polska potrzebuje gospodarza”, wydanej przez Partię X w 1991 roku i ogólnie dostępnej przy dużym nakładzie druku. Kaczyński, który teraz ten program sobie przywłaszczył, już nam pokazał, co potrafi, kiedy był premierem i jak wtedy brutalnie, chwytami poniżej pasa niszczył ruch narodowy w polityce, kiedy to nawet niemoralnie odsunął swoich koalicjantów: Samoobronę i LPR w nicośc, aby partnerstwie PO-PIS nikt nie przeszkadzał. Rodem ze znienawidzonego dziś KOR-u, Kaczyński nosi teraz „biały kapelusz” i krzyczy o sprawiedliwośc dla Polaków a przecież on sam tworzył 23-y lata temu podstawy dzisiejszej biedy, jako współpracownik KOR i uczestnik haniebnych porozumień „Okrągłego Stołu”. Najlepszy program polityczny jest nic nie wart bez dobrych ludzi, którzy zdecydowanie z pełna determinacją mogą go wprowdzic w zycie.

  Wracając do wyboru kandydata na premiera i jego kwalifikacji, to wiadomo, że nie ma uczelni, która by przygotowywała ludzi do takiego stanowiska. Jak już wspomnialem, mój znajomy twierdzi, że trzeba się do tego „dobrze”urodzic. Nie chodzi tu o pochodzenie z danej rodziny ale o dobry charakter: „Cechą konieczną – bez jakiej nie można być członkiem elity jest altruizm i glęboko uświadamiana wewnętrzna potrzeba poczucia obowiązku służby dla dobra Polaków.”

  Z tego powodu uważam, że Polska nie ma dziś premiera i co dalej oszukańcze partie PO i PIS, które usilnie starają sie zagospodarowac całą scenę polityczna dla siebie, nie są zdolne do wystawienia wysokiej jakości kandydata bo mają do dyspozycji tylko ludzi z samozwańczej elity, która jest nam wroga i dba tylko o swoje własne interesy w celu unicestwienia Polski. Polacy – jesteście w stanie cichej wojny domowej, a największym wrogiem jest wasz chory układ polityczny.

  Co do jakości kandydata na premiera, to uważam, że nie jest to tylko kwestia charakteru ale z również brak bardzo ważnych osobistych doświadczeń zyciowych. Inaczej znowu jakiś malarz fabrycznych kominów zostanie premierem, a ładowacz baterii w wózkach podnośnych zostanie prezydentem. Albo intelektualnie spowolniony, byc może z uszkodzonym mózgiem pezydent, co się często zdarza drugiemu bliżniakowi z powodu braku tlenu przy porodzie. Kiedyś podróżowałem po Amazonii aby poznac jak szczepy indiańskie mogly przetrwac w trudnych warunkach i zobaczyłem, że przygotowanie lidera, który będzie dbał o szczep wymaga kilkunastoletniego treningu, który jest mozolny i uciążliwy. Ale taki lider potrafi wyczuc wszelkie niebezpieczeństwa, wybrac najlepszą drogę rozwoju i nawet leczyc ludzi w potrzebie. Nie dziwota więc, że jest bardzo starannie przygowywany do tej pracy. W Polsce często partia polityczna wybiera sobie lidera po glośnej libacji ostro zakrapianej alkoholem. Najlepszym tego dowodem jest dzisiaj kapciuchowa miernota Bronisław Komorowski. Bierny, nedojda ale wierny ideałom niezapomnianej Unii Wolności.

  Kiedy kandydowałem na prezydenta RP w 90 roku, jeszcze nie byłem pewien, czy potrafię wykonac to zadanie na piątkę. Ale dwa lata pózniej już miałem pewnośc, że widzę las a nie pojedyńcze drzewa i czułem caly kraj tak jak pająk wyczuwa drgania pajęczyny. Tak jak to opisal Marszałek Józef Piłsudski w swojej książce „Rok 1920”, gdzie potrafił czuc linię 1000 kilometrowego frontu wojny z bolszewikami. Czułem nie tylko wasze bóle ale także pokażne możliwości rozwoju, bo rodzice mojego pokolenia bez kapitału odbudowali Polskę po wojnie i dali nam miejsca pracy i dobre szkoły. Obecna generacja też może znależc szczęście w podobnej pracy. Ale najpierw musicie uwolnic się od kulturowo obcej i wrogiej wam dziedzicznej władzy, która was się boi.

  Z moich osobistych doświadczen wiem, a mam juz prawie 65 lat, że jedyna droga warta wyboru, to droga serca. Sami się przekonacie w moim wieku, że każda inna droga jest błędna, nie daje poczucia wartości i satysfakcji. A wiadomo, że droga jest ważniejsza niz cel a cel czym trudniej osiągalny tym lepszy, bo wydłuża dobrą drogę. Czy droga wybrana przez pseudo premiera Donalda Tuska jest dla Polaków przyjemna?

  Już dwadzieścia dwa lata patrzę się z lotu ptaka na gehennę mojej Ojczyzny i cierpienia moich rodaków. Borykacie się ze strasznymi ograniczeniami i jesteście traktowani tak jak Palestyńczycy, którzy do dziś nie mają prawa do własnego państwa. Podobnie nie macie nawet pozwolenia na wybór swoich własnych reprezentantów do Sejmu według ordynacji JOW. Z rozpaczy chce mi się chodzic we włosiennicy i posypywac głowę popiołem. Ale muszę byc optymistą i wierzyc, że kiedyś obudzicie się z letargu i zaczniecie domagac się swoich praw, które maja ludzie wolni. Życzę sobie, żebym dożył tego dnia, a wam życzę pracy i rozwoju w wolnej Polsce..

  Aby Polska, moja Ojczyzna byla matką a nie okrutną macochą!

  Stanisław Tymiński

  http://www.rzeczpospolita.com

  Acton, Ontario, Kanada

  Pażdzernik 1, 2012

 19. AlexSailor said

  Ad.17 @Marucha

  Koniecznie trzeba jeszcze przypomnieć, że za Gierka utrzymywaliśmy jeszcze 450 tysięczną, dobrze uzbrojoną armię, a na dodatek wspieraliśmy haraczami ZSRR mając wszystkie granice bezpieczne.
  I co ciekawe, te haracze nie przeszkadzały nam się rozwijać, bo braki na rynku, analizując to dziś, były spowodowane dywersją informacyjną i zwykłą.
  Daliśmy się nabrać jak dzieci.

 20. Zerohero said

  Plan Gierka był taki, że z kredytów zbuduje się fabryki, a z eksportu spłaci dług.

  Długi zaciągano gdy stopy procentowe były niskie. Po kilku latach zachodnia finansjera podwyższyła stopy procentowe co poważnie pogorszyło warunki spłacania kredytów. Potem USA wprowadziły sankcje gospodarcze na PRL by „zaszkodzić komunistom”. No to im tak zaszkodzili, że szarzy Polacy ledwo wiążą koniec z końcem a sami „komuniści” nie narzekają delikatnie mówiąc…To zasługi Ronaldzika, któremu bezmózgie polskie prawactwo stawia ołtarzyki.

  Wg. mnie większość winy ponoszą władze PRL (wielkie marnotrawstwo, złe planowanie) i ustrój socjalistyczny ale jak widać to nie było aż takie proste.

 21. Zerohero said

  PRL był bardziej zaawansowany technologicznie niż III RP. Więksozść produktów wytwarzanych w PRL to własność intelektualna zachodnich koncernów.

  Przykłądowo, w latach 70 polskie przedsiębiorstwa grzebały bezpośrednio w półprzewodnikach i tworzyły systemy informatyczne od zera. Dziś to jest nie do pomyślenia. Jeśli coś się w Polsce składa, to scalaki są z importu.

  Podobnie ma się rzecz z silnikami. W PRL wytwarzano silniki odrzutowe, rakietowe, samochodowe, do czołgów, do śmigłowców…Teraz Polacy nie wytwarzają praktycznie nic, tylko goszczą montownie jak Meksyk.

  Wystarczyło bardzo niewiele by ten potencjał przestawić na modłę zachodnią i uczynić z Polski drugą koreę Południową (Kora Południowa zrównała się z PRL w 1986).

 22. Motyl said

  Grecy dobrze kombinują, bo jak się coś robi, to ktos ma robote, ktos zarabia, ktos wydaje i ktos placi podatki. A jak juz jest gotowe, to dodatkowy zysk z turystow, reklam, a przedewszystkim fanow sportu, ktorzy przyjezdzaja i wydaja na hotele, zarcie i inne uciechy. Ze tez o prawach transmisji nie wspomne….

 23. zagrypiona said

  @ Motyl

  No w Polsce tez tak myśleli ze się coś zrobi się wybuduje ktoś będzie miał prace a potem to już tylko kokosy zbierać. 😉 Otóż czas zrewidował oczekiwania i ani kokosów nie ma, niektórym za robotę nie zapłacono, a podatnik jeszcze długo będzie musiał zaciskać pasa by długi spłacić za stadiony.

  DOBRE KOMBINOWANIE to jest wtedy jeśli kraj inwestuje w naukę, w przemysł a wytwory myśli technologicznej i przemysłowej eksportuje. I wtedy to jest zysk. Ludzie maja prace, kraj się rozwija, podatki sa itd.

 24. […] prawie wojska, a przy tym wszystkim obarcza obywateli ogromnymi podatkami. – Admin. Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-10-03) Dodaj doDodaj do ulubionych:LubięBe the first to like this. Komentarze (0) Trackbacki […]

 25. Marucha said

  Re 22:
  Już widzę te „zyski” z polskich stadionów…

 26. Ad. 22 – Proszę popatrzeć jak zarabiają na stadionach we Włoszech teraz, gdzie piłka jest święta. Jeżeli kibic nie ma pracy nie idzie na mecz. Proste. Stadion nie zarabia.

  Nie wiem ale trudno mi sobie wyobrazić by to było lepiej z F-1. Ale może się mylę.

 27. Fran SA said

  Grecja buduje Tor Formuly…
  No, coz bogaci sie bawia , a biedni niech zdychaja z glodu.

  Z wszystkich miejsc jaki znam Formula 1 przynosila miastu straty .. i glupi halas.
  A pieniadze zbierali zawsze ci sami.

 28. Maria1 said

  Ad.18) ‚Ale dwa lata pózniej już miałem pewnośc, że widzę las a nie pojedyńcze drzewa i czułem caly kraj tak jak pająk wyczuwa drgania pajęczyny. Tak jak to opisal Marszałek Józef Piłsudski w swojej książce „Rok 1920”, gdzie potrafił czuc linię 1000 kilometrowego frontu wojny z bolszewikami.’ – I tu się wyłożyłeś p. Tymiński: jeśli tak ‚czułeś’ Kraj, jak Pił. front, to gratuluję ‚czucia’! MF

 29. Ad. 19

  Talka telekomunikacja, za Gierka, finansowała samą siebie, Pocztę, przekaźnikowe stacje radiowo-telewizyjne i jeszcze na dywidendę dla państwa starczało. Więc co uradziły rządy post-komunistyczne? SPRZEDAĆ!

 30. alexirin said

  polskę gdzieś w małym państewku na bliskim wschodzie zaplanowano zlikwidować i ten plan realizują tutaj gdzie mieszkam w czasie tzw komuny prl-u były dzisiątki fabryk dających miejsca pracy dzisiaj nie ma nic w te miejsce tylko markety zachodnie itp rzeczy obawiam się że tego już nie da się cofnąć polska przestaje powoli istnieć niebawem połowa stąd wyjedzie polacy dali się wykiwać czosnkowym agentom

 31. alexirin said

  mamy jeszcze szanse tylko trzeba zamknąć do pierdla lobbystów gazpromu i inych a pójść choćby w tym kierunku

 32. alexirin said

 33. Teresa said

  Zaginione 9 bilionów dolarów Banku Federalnego USA

Sorry, the comment form is closed at this time.