Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Emilian58 o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  Emilian58 o Cała para w gwizdek
  Emilian58 o Podłość nad podłościami
  Listwa o Wolne tematy (59 – …
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Kojak o Money, money, money…!
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Jak Szaniawski z Rosją wojował

Posted by Marucha w dniu 2012-10-04 (Czwartek)

szujskiZamiast działać na rzecz solidarności Słowian i pojednania z Rosją, dr Józef Szaniawski pracował w zupełnie odwrotnym kierunku, wykorzystując w tym celu temat polskich zwycięstw nad Rosjanami w pierwszych dekadach XVII w., a wcześniej jeszcze propagując kontrowersyjną tezę o słuszności antyrosyjskiej polityki Piłsudskiego i o jego rzekomo decydującym wkładzie w bitwę warszawską 1920 roku, albo też wydając wspomnianą wyżej pozycję, reklamowaną, na domiar złego, jako „książka, która powinna się znaleźć w każdym domu”. Lecz po co nam dzisiaj książka z taką tezą (Rosja = zło)?

Wyjaśnił to chyba sam autor, publikując w 2011 r. w „Naszym Dzienniku” dziwny artykuł pt. „Hołd ruski”, rozgrywający się wokół takiej kluczowej sceny:
„Czterysta lat temu, 29 października 1611 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie miał miejsce hołd ruski – największy triumf w dziejach Polski. (…) 29 października 1611 roku wielki wódz i mąż stanu hetman Stanisław Żółkiewski, zdobywca Moskwy, przywiódł do Warszawy wziętych do niewoli wrogów Polski. Byli to car Rosji Wasyl IV, dowódca armii rosyjskiej wielki kniaź Dymitr oraz następca moskiewskiego tronu wielki książę Iwan. (…) Car Rosji schylił się nisko do samej ziemi, tak że musiał prawą dłonią dotknąć podłogi, a następnie sam pocałował środek własnej dłoni. Następnie Wasyl IV złożył przysięgę i ukorzył się przed majestatem Rzeczypospolitej, uznał się za pokonanego i obiecał, że Rosja już nigdy więcej na Polskę nie napadnie. Dopiero po tej ceremonii król Polski Zygmunt III Waza podał klęczącemu przed nim rosyjskiemu carowi rękę do pocałowania. Z kolei wielki kniaź Dymitr, dowódca pobitej przez wojsko polskie pod Kłuszynem armii rosyjskiej, upadł na twarz i uderzył czołem przed polskim królem i Rzeczpospolitą, a następnie złożył taką samą przysięgę jak car. Wielki kniaź Iwan też upadł na twarz i trzy razy bił czołem o posadzkę Zamku Królewskiego, po czym złożył przysięgę, a na koniec rozpłakał się na oczach wszystkich obecnych” [1].

Rosjanie zauważyli ten artykuł Józefa Szaniawskiego i poddali go, rzecz jasna, bezlitosnej krytyce. Warto przeczytać poniższe tłumaczenie jednego z tych głosów autorstwa Olega Nazarova, zastanawiających się nie tylko nad uczciwością publicystyczną autora „Hołdu ruskiego”, lecz przede wszystkim nad sensem i celem takich, pożal się Boże, publikacji. Oto tekst:

„Pseudorocznica jako pretekst do rozpalania wrogości pomiędzy Słowianami.

„Hołd ruski” – ten artykuł dziennikarza Józefa Szaniawskiego w polskiej gazecie „Nasz Dziennik” wywołał gorącą dyskusję w Internecie. Tym razem autor dokonał takiego „epokowego odkrycia”: „Czterysta lat temu, 29 października 1611 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie miał miejsce hołd ruski – największy triumf w dziejach Polski. Ze względu na okoliczności tego epokowego wydarzenia zostało ono całkowicie wymazane z naszej historii jeszcze przez cenzurę carską w XIX wieku, a komunistyczna cenzura PRL podtrzymała tamten rosyjski zapis. Hołd ruski i data 29 października 1611 roku nie istnieją nie tylko w podręcznikach, encyklopediach, książkach, ale zostały celowo usunięte ze świadomości i pamięci narodowej Polaków. To najdłużej istniejąca biała plama w dziejach Polski, nadal skutecznie utrzymywana przez agenturę rosyjską w Polsce, historyków złej woli oraz przez polityczną poprawność!”

Jakież to epokowe wydarzenie miało miejsce cztery wieki temu? „29 października 1611 roku wielki wódz i mąż stanu hetman Stanisław Żółkiewski, zdobywca Moskwy, przywiódł do Warszawy wziętych do niewoli wrogów Polski. Byli to car Rosji Wasyl IV, dowódca armii rosyjskiej wielki kniaź Dymitr oraz następca moskiewskiego tronu wielki książę Iwan. (…) Następnie Wasyl IV złożył przysięgę i ukorzył się przed majestatem Rzeczypospolitej, uznał się za pokonanego i obiecał, że Rosja już nigdy więcej na Polskę nie napadnie. Dopiero po tej ceremonii król Polski Zygmunt III Waza podał klęczącemu przed nim rosyjskiemu carowi rękę do pocałowania” – z entuzjazmem pisze Szaniawski.

Przypomnijmy, że wojska Zygmunta III [Wazy] wtargnęły do Rosji już we wrześniu 1609 roku. Ziemie rosyjskie zamierzano rozdać polsko-litewskiej szlachcie. I niestety, jak to często w takich okazjach bywa, interwenci kradli, zabijali, gwałcili… Pretensja Szaniawskiego do roli dziejowego odkrywcy jest śmieszna. Życie Wasyla Szujskiego i jego tragiczny finał wiele razy zostało opisane przez rosyjskich dorewolucyjnych i radzieckich historyków. W 2007 roku ukazała się w serii „Życie wspaniałych ludzi” genialna książka Więcesława Mikołajewicza  Koźlakowa pt. „Wasyl Szujski”.

Rozkoszując się obrazem upokorzenia Wasyla Szujskiego i jego braci, Szaniawski „zapomina” poinformować czytelnika o tym, co najważniejsze: w opisywanym przez Szaniawskiego momencie Szujski już dawno utracił swą władzę. W lipcu 1610 roku zrzucili go z tronu spiskowcy z Prokopem Liapunowem na czele, po czym Szujski rozpoczął życie mnicha. Hetman Żółkiewski przywiózł Szujskich pod Smoleńsk do obozu Zygmunta III już jesienią 1610 roku, a do chwili zaprezentowania ich w sejmie, przez cały rok trzymano ich w odosobnieniu. Postawiony przed obliczem polskiego króla w październiku 1611 roku, Wasyl Szujski reprezentował sobą tylko wyczerpanego i pozbawionego chęci do życia starca.

Szaniawski przemilczał i to, że we wrześniu 1612 roku, kiedy okrążeni w Moskwie Polacy zjadali ostatnie koty, szczury i psy – nagle, w ciągu zaledwie sześciu dni, w polskiej niewoli zmarli – jeden po  drugim – Wasyl Szujski, jego brat Dymitr i żona Dymitra, Katarzyna (córka Maluty Skuratowa). W przypadkowość takiego zbiegu okoliczności trudno jest uwierzyć. W każdym razie, natychmiast rozeszły się plotki o gwałtownej śmierci rosyjskich jeńców.

Oczywiście, Szujski nie był najlepszym rosyjskim carem. Wątpliwości budzi również  sposób jego wstąpienia na carski tron (Sobór Ziemski nie został zwołany). Lecz wszystko to odkupił on tym, co przeżył w polskiej niewoli. Ciało byłego cara długo nie mogło powrócić do Ojczyzny. Dopiero w czerwcu 1635 roku Wasyl Szujski został uroczyście pochowany w Soborze Archangielskim  moskiewskiego Kremla. Taki był finał tej smutnej historii.

I oto teraz Szaniawski maniakalnie i usilnie wzywa prezydenta Polski, szefa rządu, ministrów, posłów, senatorów, wojskowych, duchownych i dziennikarzy, aby wspólnie i uroczyście zauważyli nadchodzącą rocznicę.

Nie zdziwię się, jeśli ten autor zaproponuje zauważenie również innego 400-lecia: 17 lutego 1612 roku zginął męczeńską śmiercią w polskiej niewoli patriarcha Hermogen. Polacy zamorzyli go głodem. Nie zdziwię się, jeśli w 2018 roku zaproponują zauważenie tysiąclecia (rocznica wszystkich rocznic!) zdobycia przez króla polskiego Bolesława I Chrobrego stolicy Staroruskiego państwa – Kijowa. Nie zdziwię się, bo autor okazał się wojującym rusofobem.

Zaś opinię polskiego kierownictwa chciałoby się poznać. Czyżby w Warszawie uważano, że promocja takich historyjek przyczyni się do wzmocnienia wzajemnego zrozumienia i przyjaźni pomiędzy naszymi narodami, których sąsiedztwo bywało i powinno być dobre? Czyżby autorzy w rodzaju Szaniawskiego mieli nadal pozostawać w gronie ulubieńców polskiej prasy?

A przecież w Polsce istnieje także inny sposób patrzenia na Rosję. Tylko, niestety, już od dawna jest on jeśli nie zabroniony (oficjalnie), to z pewnością niemile widziany”. Oleg Nazarow, doktor nauk historycznych” [2].

Opracowanie i tłumaczenie – Grzegorz Grabowski

[1] – J. Szaniawski, Hołd ruski, „Nasz Dziennik” z dn. 21.09.2011 r.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20110921&id=main
Adres alternatywny:
http://www.siedleckie.pl/wsieci.htm

Podobny w antyrosyjskiej wymowie artykuł opublikował Szaniawski już w 2010 r. Zob.: Kłuszyn, Moskwa, hołd ruski, „Nasz Dziennik” z dn. 30.06.2010
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100630&typ=dd&id=dd12.txt
Adres alternatywny:
http://www.traditia.fora.pl/historia,41/4-lipca-2010-400-rocznica-zwyciestwa-pod-kluszynem,4415.html (30.06.2010)

[2] – Źródło: http://file-rf.ru/analitics/309 (28.09.2011)

http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 29 do “Jak Szaniawski z Rosją wojował”

 1. Maria1 said

  Jak słusznie zuważył ktoś ze Stow. Wierni Polsce Suwerennej: ‚Od Michnika do Rydzyka wszystkie media w Polsce są niezależne, więc sprawy naszych stosunków z sąsiadami wschodnimi traktują j e d n a k o w o na nie i be,’
  należy więc stosunki dobrosąsiedzkie budować na własną rękę:
  Konferencja po filmie „Druga Japonia”, której uczestnikami byli polscy patrioci ze
  Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”. 2011-06-17 i profesorowie wyższych uczelni:

  Media niezależne:
  TV Grodno: http://www.youtube.com/watch?v=otrZg_511Vw

 2. Maria1 said

  Pani prof. Raźny odkryła, że nasze elyty elity nie są w stanie samodzielnie myśleć.
  http://suwerennosc.blogspot.com/2012/05/prof-anna-razny-o-kryzysie-myslenia-o_9684.html

  ‚Jest kryzys myślenia niesamowity, ponieważ z kolei uczestnicy – ja już wezmę ten przykład manifestacji w Polsce – myślą stereotypami. I szalenie trudno jest rozbić stereotyp. To jest stereotyp, który jest umacniany w interesie nie naszym: „dobra Ameryka” […] można krytykować, już można, trochę, i oczywiście „bardzo zła Rosja” i jeszcze inne tego typu przykłady.’
  ‚[…] sytuacja zmienia się, jeśli chodzi o chrześcijaństwo w Rosji. Proszę Państwa, myślę, że dlatego tak Putin jest znienawidzony, że jest właśnie bardzo błogosławiony przez prawosławnych i przez patriarchę Kiryła. Zmienił się patriarcha, Rosja jest zupełnie inna. Z miesiąca na miesiąc staje się inna. W tym momencie jest to tak nieprawdopodobny – to znaczy, nieprzewidywany w tak krótkim czasie – powrót do chrześcijaństwa. Stąd taka walka z Putinem, walka z Rosją.’
  ‚I… czy jesteśmy w stanie samodzielnie – ja myślę, że w ramach Błękitnej Polski tak – otworzyć się na wiedzę. Tylko tyle, a to już jest bardzo dużo. Na wiedzę o tym, która nie będzie nam dyktowana zza oceanu, z Brukseli, o tym, jak naprawdę jest, abyśmy umieli wyciągnąć wnioski, zbudować jakąś koncepcję. Bo w tym momencie Rosja, która w parlamencie – mówiłam tutaj przed rozpoczęciem naszego spotkania – Rosja ma już taką grupę międzyfrakcyjną i Zjuganow, komunista, mówi: tak, my to też będziemy popierać. dla obrony wartości chrześcijańskich. Na czele stoi taki parlamentarzysta Gawriłow. I oni już nawiązują, z pominięciem Polski, kontakty z parlamentem Europejskim, w celu obrony wartości chrześcijańskich w Europie. Więc myśmy coś przespali, bo w zasadzie – powiedzmy sobie szczerze – nie powiem, że wszystko, tak wiele nas różni, jeśli o Rosję, że bardzo trudno jest ustalić tutaj jakieś priorytety – ale to jest priorytet.

  Rosjanie mówią – sama byłam świadkiem, uczestnikiem konferencji we wrześniu 2011 na najbardziej prestiżowym uniwersytecie w Moskwie – mówią tak: wszystko nas dzieli, jak na razie z tego, co tu mówicie, ale łączą nas wartości chrześcijańskie.’
  ‚Jest mowa o tym, że może z Polski wyjdzie i nadzieja iskra. Bierzmy pod uwagę to, czy my rzeczywiście jesteśmy przygotowani na to, żeby z kimś wspólnie, takim jak Rosja, bronić krzyża i chrześcijaństwa. To nie Ameryka broni chrześcijaństwa teraz na forum ONZ-tu. To zastępca Ławrowa broni na posiedzeniu komisji praw człowieka , chrześcijan. I zobowiązał przewodniczącego tej komisji do raportu na ten temat. To właśnie przedstawiciel Rosji mówi o chrystofobii w świecie. I zmusza komisję praw człowieka. Rosjanin.

  Ja nie jestem mecenasem Rosji – proszę Państwa, absolutnie, ale jestem zmuszona, przez moją profesję, ale nie tylko, służyć prawdzie. W związku z tym ja muszę o tym tylko, jako przykład, powiedzieć.

  I to właśnie Rosja ma odwagę na G-8, czy też przed G-8, na tym wstępnym posiedzeniu, przeciwstawić się pani Hilary Clinton. Bo Stany Zjednoczone porzuciły tę niegdysiejszą swoją misję obrony chrześcijan w świecie i bronią mniejszości seksualnych. Stąd też te ataki, między innymi, na [niezr.] itd. I ona zaatakowała Rosję, że u nich są prześladowane mniejszości seksualne. Znakomite było wystąpienie, była niesamowita taka próba właśnie opamiętania tych G-8 ze strony Rosji.’

 3. Marucha said

  Re 2:
  No proszę, a to fanatyczna rusofilka – nic to jej nie da, że się wypiera: „Ja nie jestem mecenasem Rosji – proszę Państwa, absolutnie, ale jestem zmuszona, przez moją profesję, ale nie tylko, służyć prawdzie.”.
  Znamy, znamy takich kryptoagentów ruskiej razwiedki, opłacanych krwawymi rublami, płaczem sierot i bólem matek!

 4. Marucha said

  Add 3:
  A tak na serio: czyj, do diabła głos w obronie chrześcijaństwa jest lepiej slyszalny?
  Polski czy rosyjski???

 5. Maciej said

  W ramach świetnie realizowanej swojej profesji, jeszcze raz niech zabrzmi w Gajówce prof. Anna Raźny:

 6. Ad.3
  Z takimi poglądami prof. Anna Raźny nie mieściła się (i się nie mieści) w linii propagandowej RM. Dlatego też już dość dawno zniknęła z anteny RM, a i przestała być wykładowcą w WSKSiM w Toruniu.

 7. Maciej said

  6

  Panie Józefie i jak tutaj interpretować taką eliminację ludzi nauki przez ludzi bądź co bądź w habitach ? Gdzie ta prawda na którą się wielokrotnie powołują w Radiu M prowadzący audycje lub Ojciec Dyrektor ?

 8. MATRIX 1 – Mechanizmy władzy kolonialnej nad Polską – PDF

  Click to access matrix_1_mechanizmy_wladzy_kolonialnej_nad_polska.pdf

  Między innymi również do pobrania ze strony
  http://jozefbizon.wordpress.com/opracowania-matrix-ue-2002/

 9. Add.8
  A tu w jaki sposób przepchnięto przez Sejm Układ Europejski z 16.12.1991 r. (zwany Układem Stowarzyszeniowym)

  Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%e2%80%93-czy-nocna-zdrada/

  To się nic nie zdezaktualizowało – to ciągle trwa.

 10. Tzw. wymiar sprawiedliwości musiał to wszystko osłaniać.
  Więc nie mogło być mowy o jakichkolwiek tam zmianach.
  Dołożono do tego udziały i akcje w spółkach.
  I przy tym obecnym w sosie własnym boczku żadnych zmian tam nie będzie.

 11. Maciej said

  Panie Józefie, pisząc, że wykonuje pan wielkie dzieło dla narodu polskiego będę się powtarzał, ale myślę, że warto w tym przypadku po raz wtóry to podkreślić. Tylko jak mają się do tego ci ludzie w habitach w Radiu M i telewizji Trwam ? Czy można sobie wyobrazić bardziej podłe oszustwo, tak monstrualnych rozmiarów ? Taka kanalizacja polskiego ducha narodowego jest jak najbardziej logiczna i to nie ulega wątpliwości, ale ile to moralnej zgnilizny wymaga, dla mnie to nie pojęte.

 12. Ad.11
  Nie, nie można sobie wyobrazić, ale dlatego ludzie w to nie uwierzą.
  i tu jest największa tragedia.

 13. Wandaluzja said

  Wersja o GWAŁCENIU przez Polaków pochodzi od Rosjanek TOPIONYCH za kolaborację z Polakami. To była wojna Monastyrów przeciw Postoprycznej, której celem było obdarzenie każdego Rosjanina spermą jezuicką z haremu sultańskiego, zaś upadek polskiej okupacji był równie fikuśny jak to tłumacznie Rosjanek z kolaboracji, gdyż patriarcha wydał ZAKAZ sprzedwania Polakom żywności a polskie prawo NIE ZNAŁO REKWIZYCJI, toteż Polacy wykopywali trupy na cmentarzach i jedli je, co ze zgrozą opowiadali Rosjanie w XIX wieku.
  Szaniawscy byli piłsudczykami a Piłsudski nienawidził Rosjan jako ŻMUDZIN. Kuzyn Józefa – najbardziej przesladowany w PRL-u pisarz Jerzy Szaniawski – zamordował ze swym świekrem a mym dziadkiem Józefa Stalina przez OSKALPOWANIE GO – bo to mógł wymyslić tylko pisarz i sowietolog piłsudczykowski.
  Ja osobiście nie lubię, jak zwierzęcy wielkoruski szowinizm zarzuca Polakom rusofobię. Pan Leszkek Zdek – czeskie nazwisko feudalne z XII wieku – mówil mi, że jego ojciec, rusofil, zjeździł Rosję i mówił, że język polski był II językiem Imperium.

 14. RomanK said

  Ludzie w habitach…ech…habit nie swiadczy o tym, ze noszacy jest swiety///Np dzis najwieksze keqy paraduja w habitach..i nawet pokazuja golizne spod habitow…..a wieli ksiezy siedzi tylko za habit..tzn ze spod habitow pokazywali brzyda ministrantom….dlatego ciezko rozroznic…

  Panie Wandaluzja ..ten Szaniawski nie byl z tych Szaniawskich…ale z tamtych,,,,

  Ile dziadek, ze zieciem wyrznerli siwychy, ze mieli tak makabryczne i barbarzynskie zwidy???
  Samo oskalpowanie nie powoduje zgonu,,leb sie goi wolno , ale goi …i nie ma duzego ubytku krwi…chyba, ze w zwidzie pomylili lby…i urzneli ten drugi..co i owszem konczy sie calkowitym wykrwawieniem i w to -jestem gotow uwierzyc!

 15. RomanK said

  Z tymi gwaltami to byo tak jak u nas w Texasie nad Trinity River,,, spotyka zaba zabe i , powiada…
  – Slyszalas????..ponoc tam w szuwarach gwalca…tyle co wleziesz zaraz cie zgwalca…
  , O ja cieeeee..nie gadaj…skad wiesz???
  – O….. bo ja tam bylam wczoraj…i dzisiaj….i jutro…… tez pojde…..

 16. Wandaluzja said

  Ad. 14: Piszę w mej książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001), że chodziło o obejście rozkazu ZASTRZELNIA INCYDENCJONALISTÓW, gdyż oskalpowany zachowuje się Godnie, toteż po założniu Generalissimusowi czapki marszałkowskiej INCYDENTU NIE BYŁO. Piszę, że po zdjęciu przez Bułganina eskorty Żukowa INCYDENTU NIE BYŁO. Po zdjęciu eskorty frondowcy wrócili do daczy Stalina i BILI GO.
  Truman kazał dla IRA zamordować Stalina, gdyż ten wymógł na pentowiracie przyznanie olbrzymich środków na lotnictwo strategiczne, gdy przestrzeń powietrzna USA została opanowana przez HITLEROWSKIE latające spodki – a poza tym prosze o nie robienie ignoranckich uwag.

 17. dres said

  Czy autor tego bloga zgadza się z tymi pseudohistorycznymi wywodami? Naprawdę dawno już nie czytałem większego steku bzdur.. Czy tak trudno sięgnąć do źródeł historycznych??? Rozumiem, że w dzisiejszej Polsce historia tego hołdu nie jest powszechnie znana ale nie jest aż tak tragiczni żeby liczyć iż ktoś da się nabrać na rosyjskie wymysły.. Otóż drodzy państwo Car Szujski nie był tylko anonimowym mnichem, to kłamstwo, najlepiej obrazuje to fakt, iż bojarzy rosyjscy nie mogli wybrać nowego cara zgodnie z prawem dopóki Szujski żył. Dlatego właśnie rosyjscy agenci dopadli jego rodzinę i jego samego w Polsce gdzie ich poi prostu zamordowali. Bojarzy oddali go wcześniej w polskie ręce ponieważ zgodnie uznali kazdydaturę polskiego królewicza Władysława Wazy! Kolejnym kłamstwem jest opis polskiej niewoli. Car z rodziną zamieszkał w pałacu w Mokotowie a później w Gostyninie gdzie mimo dozoru miał kontakt ze światem zewnętrznym, przyjmował gości i był traktowany z szacunkiem! On sam i jego rodzina byli przekonani że zostaną straceni jak to było na porządku dziennym w Rosji. W Polsce mieli do dyspozycji cały Pałac! Jak wielki to kontrast cywilizacyjny! Po śmierci cara i jego rodzinę pochowano w specjalnie wybudowanym na Krakowskim Przedmieściu mauzoleum tzw Kaplicy Moskiewskiej. To są fakty historyczne, jak widać nieznane sporej części wyznawców rosyjskich kłamstw.

 18. RomanK said

  ad 16
  Oskalpowany zachowuje sie godnie….pisze pan Wandaluzja…. moze i godnie.
  NIgdy nie mialem do czynienia z oskalpowanymi. Tylko z lysymi….To moze i dlatego jestem ignorantem.Czytalem jednak opisy tych co takowych widzieli i zazwyczaj zachowywali sie… jak ranni…i pobici…w zdecydowanej wiekszosci rezygnowali z czapek, ze wzgledu na bol wybierali bandaze.

  Jakim cudem Dziadek z zieciem Szaniawskim dostali sie do daczy Stalina?
  Obchodzac i Berie i Zukowa… a zwlaszcza ich siepaczy???
  Musieli byc razem z nimi i czescia spisku/

  faktycznie nikt nie daje zadnego dokladnego opisu, jak to sie stalo…podawane opisy przedstawiaja, ze Stalina znaleziono na podlodze, nieprzytomnego.i rzezacego….ale to wszystko jest malo wiarygodne..
  Zdjecia niebszczyka nie sa zadnym dowodem, bo mogl byc umalowanym upudrowany wasy pociagniete henna i uczesany z peruka- jak amerykanski nieboszczyk w zakladzie pogrzebowym.
  Trockiemu tez rozrabali leb..a nie oskalpowali na ten przyklad….

 19. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 20. Joanna said

  ad/ Roman K
  -::))) dzięki za wpisy. Poprawiają bardzo samopoczucie w stresującej bylejakości. Pozdrawiam i życze dużo zdrowia i powodzenia w ogóle.

 21. Wandaluzja said

  Ad. 18: Beria był frondowcem a powinien Pan wiedzieć, że NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM PRL BYŁA UCIECZKA JÓZEFA ŚWIATŁY, gdyż przez przekazanie Rekomendacji Światły do KC Stalin likwidował frondę, toteż frondowcy musieli prosić mego dziadka NA KOLANACH, żeby pozwolił im Oskalpować Stalina.
  Odpłacili jednak tak paskudnie jak Broz-Tito, który nie zapłacił memu stryjowi za zastrzelenie Berii, a teraz
  chcą mnie pozbawić PRZYJEMNOŚCI – jak to Marszałek Żukow krzyknął STOP i kazał 2 generałom nakarmić Bieruta kołdunami litewskimi, który Wykitował.
  Profesor Józef Szaniawski uznal to za przejaw Ruskiego Trucicielstwa.

 22. Siggi said

  (13)do opinii Wandaluzji,pozwole sobie -od siebie dodac cos w zwiazku z ostatnim zdaniem,:”Pan Leszek Zdek-czeskie nazwisko feudalnez XIIw-mowil mi,ze jego ojciec,rusofil zjezdzil Rosje i mowil,ze jezyk polski byl II jezykiem Imperium”.
  Faktycznie j.polski byl II ,podobnie jak pod koniec XIXw w wielu stanach wschodnich USA niemiecki ,nawet zanosilo sie ,ze bedzie I-ym.
  Prof.Antoni Czubinski (swiec Panie nad jego dusza!),jeden z wybitniejszych polskich historykow z Poznania w swojej okolicznosciowej pracy z okazji 50-lecia powolania ZSRR pt.”Lata zmagan i sukcesow” opisuje przyjecie w Wielkim Palacu Grigoriewskim na Kremlu z okazji 20 rocz.rewol.bolszewickiej ,na ktorym byl akredytowany w Moskwie korespondent sanacyjnej gazet”Kurier codzienny”.Ten dziennikarz nie mogl wyjsc z podziwu,ze wsrod obecnych na tym”priomie”bardzo wielu radzieckich notabli, tak bardzo slychac mowe polska.Mozna by tu wymieniac dlugi spis nazwisk;Radek,Wyszynski,Rokossowski,Jagoda itd.
  Dziennikarz wysylajac faksem korespondencje z tych uroczystych chwil ,skwitowal odpowiednio slowami;…chyba ta cala bolszewicka rewolucja -jest polska intryga”.I poszlo w swiat.
  Kiedy prof.Antoni Czubinski(znalem sie osobiscie)umiescil w swojej ksiazce te slowa korespodenta gazety sanacyjnej i ksiazka pojawila sie w sprzedazy , zaraz za dwa dni wycofano.
  Co sie stalo?Ano bialy wywiad przeczytal ,pokazal Michailowi Suslowowi-gl.ideolog KC w MOskwie,ten tak sie wqrvil,ze zadzwonil do Gierka,czy Szydlaka z poleceniem wycofania”bialego kruka”.Wycofali na tydzien po to, aby sie jeszcze lepiej sprzedala.
  Posiadam egzemplarz tej pracy prof.A.Czubinskiego,z dedykacja Autora,a jaka wyszargana,bo moze 150 osob pozyczalo.Prof.cos tam gadali z polskiego KC przez tel.na ten temat,ale ogolnie olali Suslowa.
  Ta sprawa ukazuje tez inny aspekt lat 70-tych w Polsce Ludowej,jakim jest niezaprzeczalnym fakt,ze bylismy suwerenni,o lekko ograniczonej niepodleglosci,bardziej bezpieczni niz teraz.Na Kremlu mogli se pomruczec na naszych towarzyszy ,a my robilismy swoje. A teraz …?
  Pozdrawiam-Siggi.

 23. Kar said

  …Kremlu mogli se pomruczec na naszych towarzyszy ,a my robilismy swoje. A teraz …?
  Pozdrawiam-Siggi…

  panie Siggi, przestan pan uderzac w fantazje i zejdz pan na ziemie..

 24. John said

  Tak zwane żydowskie lobby, reprezentujące interesy Izraela w polityce światowej, usilnie dązy do wywołania konfliktu na szeroką skalę pomiędzy Zachodem lub szerzej chrześcijaństwem a światem islamu. W tym celu posługuje się nie tylko antymuzułmańską propagandą w zdominowanych przez siebie mediach głównego nurtu, ale rownież prowokacją. Ostatnio, na stacjach metra w Nowym Jorku rozklejono afisze o następującej treści: „W każdej wojnie pomiędzy człowiekiem cywilizowanym a dzikusem popieraj człowieka cywilizowanego. Wspieraj Izrael, zwalczaj Jihad”.

  Niedawno byliśmy świadkami gwałtownych rozruchów w krajach muzułmańskich, gdzie w odróżnieniu od chrześcijan w krajach zachodnich, wierni ciągle ostro protestują przeciwko bezczeszczeniu symboli religijnych i ośmieszaniu ich religii. Szczególnie niebezpieczne w takich prowokacjach jest posługiwanie się chrześcijanami, na których można zwalić calą winę za zaistniałą sytuację, równocześnie samemu pozostawając w cieniu.

  https://marucha.wordpress.com/2012/09/14/atak-na-amerykanskich-dyplomatow-w-egipcie-operacja-falszywej-flagi/

  Warto przypomnieć, że we wrześniu minęla tragiczna 30-a rocznica masakry uchodźców palestyńkich w Libanie przez oddziały chrześcijańskiej Falangi, które zachęcone przez stronę izraelską wymordowały kilkuset Palestyńczykow (głównie kobiety, starców i dzieci). Taki byl rezultat współpracy chrześcijan z Zydami.

  http://www.nytimes.com/2012/09/17/opinion/a-preventable-massacre.html?pagewanted=all

  Tym bardziej szokujący może być fakt, że w Polsce przedstawiciel wspomnianej opcji mógł glosić swoje poglądy w katolickich mediach ojca Rydzyka. Mowa tutaj o niedawno tragicznie zmarłym prof. Szaniawskim, ktory odgrywał dużą rolę w narzucaniu antyrosyjskich i antymuzulmańskich pogladow polskim odbiorcom.

  http://adamkuz.blogspot.com/2012/09/ysiak-o-jozefie-szaniawskim.html?spref=bl
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/09/29/prawdziwe-oblicze-jozefa-szaniawskiego-ulubienca-radia-maryja/

  Propagowaniem ideologii prof. Szaniawskiego wśrod Polonii amerykanskiej zajmowała się m.iu..witryna internetowa http://www.wirtualnapolonia.com
  http://wirtualnapolonia.com/2012/09/26/artur-zukow-98/
  http://wirtualnapolonia.com/2012/09/12/globalny-dzihad-prof-jozef-szaniawski/

 25. p.e.1984 said

  Ad. 11
  Pan Józef Bizoń nie odkrywa niestety całości problemu. Pokazuje warstwę partyjną. Niestety konieczne jest również mówienie o tym, że Polakom wciśnięto wzorce postaw „patriotycznych” i „narodowych”, które muszą – w razie narodowego buntu – prowadzić do klęski i konserwacji systemu III RP.
  Dlaczego tak się dzieje?
  Nieco światła rzucają te teksty:
  Jak dyżurni pseudopatrioci szczują na narodowców. Ślepa uliczka hagiografii Powstania Warszawskiego.
  Jeszcze raz o antypolskim pseudopatriotyzmie i jego piewcach
  Zamiast żydo-komuny mamy żydo-prawicę?
  Stanisław Michalkiewicz- niebezpieczny kłamca, manipulator i oszczerca
  Istota zagrożenia dla narodu ze strony libertarian, neoliberałów oraz innych pseudonarodowych sympatyków Mikkego i Michalkiewicza
  Rosja obrońcą wolnego świata, czy krajem trzeciego świata? Modele geopolityczne dla Polski.

 26. RomanK said

  Pomalutku..panie Wandaluzjua…
  BYlo ze dziadek z zieciem Szaniawskim oskalpowali Stalina…wac pana wlasne slowa….Tera.z ze prosili go frondowcy…. zeby pozwolil go oskalpowac…TO znaczy…. ze dziadek byl szefem Frondy?? czyli Dinem Glownego Kahalu???
  Czy Swiatlo uciekl- czy nie…..raz zupelnie inna broszka…..drugie tez na to nie ma zadnego dowodu..moze tak uciekl- jak Kuklinski , ktorego laufrem byl.. nazwijmy to z grzecznosci dla nieboszczykow- profesor Szaniawski…
  WG takiej chronologii w ornitoilogii musimy uznac TAK…..ze KROWA to piekny PTAK!
  TU nie chodzi, czy Beria byl frondowcem,i prosil dziadka..tylko czy tanczono, czy nie w tym bandyckim tango…Pytam o bandytow…..bandyci sa bandytami bez roznicy przynaleznosci zwlaszcza ci co za mordowanie biora pieniadze, jak stryjku odTity… TO sa zawodowi mordercy i jedyna ich lojalnoscia, celem, motywem i usprawiedliwieniem sa PIENIADZE. Jak wzial pieniadze a nie puknal..to zwyczajowo zostaje pukniety dosc szybko, jak nei przez oszukanego inwestora, to przez pukanego,,,, a najczesciej przez koles-i bo psuje interes.
  To co pan pisze pasuje- jak ulal ,,,to byla dintojra i dziala nadal jako dintojra…chodzi tylko o szczegoly/..z kazdej lekcji musi cos wynikac..Nie prawdaz???Bo sie nam inaczej zabawki pomieszaja…a klockami nie da sie zagrac tanga…musi byc przynajmniej jeden puzon.

  PO polsku gadalo tez w I sra”elu na posiadzenaich rzadu do polowy lat 60 tych ,bo po hebrajsku nie umieli…odwrotnie niz na Plebanii w Wyszkowie:-))) POlacy miedzy soba gadali po lacinie, potem po francusku.,.. a teraz po angielsku:-)) zwlaszcza tzw…elity To od kogo mieli sie ruskie muzyki nauczyc gadac???? w cerkwi??? w polu???

  Oczywiscie panie Siggi..to jest ten trop….

 27. Wandaluzja said

  Ad. 22, 26: Dziękuję za informację, że na Najwyższym Politycznym Forum Moskiewskim rozmawiano po polsku, a matka mego kolegi mówiła, że Żydzi odescy PŁAKALI, gdy Polacy ewakuowali Odessę przed Chińczykami i Japończykami. Na wschodnich stanach język niemiecki mógł być faktycznie powszechniejszy do angielskiego, bo królowie angielscy osiedali tam niemieckich najemników a Żydzi polscy terż mówili po niemiecku.
  Panie Romanie, Fronda antystalinowska była ubocznym skutkiem ZŁAMANIA na stalingradziej radzie wojennej Samowładzwa, co z żydostwem nie miało nic wspólnego. Nadrabin ZSRS Kaganowicz był zwolennikiem Pokoju z Niemcami i przystąpienia z nimi do Rozbioru USA – zwłaszcza, że Współrządcą III Rzeszy był jego rodzony brat Bormann.
  Gdy mój dziadek dowiedział się od Jerzego Szaniawskieg, ze Światło był agentem Dwójki to postanowił na tym grać. Rokossowski o tym nie widział, ale BIŁ ŚWIATŁĘ za Mossad, gdyż Światło reformował komunizm MOSSADYSTYCZNIE, co było ideą Goldy Meir i Menachema Begina.
  Na skutek tej Reformy stystem po prostu nie mógł istnieć beż Światły jako FILARA WŁADZY, toteż po jego Ucieczce frondowcy MUSIELI zamordować Stalina. Stalin, po przekazaniu Rekomendacji Światły do KC, LIKWIDOWAŁ FRONDĘ – więc albo Stalina zamordowała ŚWIATŁĄ Golda Meir, albo mój dziadek z Szaniawskim i Rokossowskim ZMUSZAJĄC frondowców do działania techniką PIŁSUDCZYKA Szaniawskiego?
  NIECH PAN WYBIERA, bo ja III możliwości nie widzę – chyba że Pan wierzy w łgarstwa Światły w Wolnej Europie?

 28. RomanK said

  O..ja nie chce wybierac…mialem nadzieje dowiedziec sie, jak naprawde bylo..a tu nadal albo- albo.
  I oczywiscie byla to i nadal jest,- jak pan doskonale wie -rozgrywka wewnetrzna Wielkiej Dintojry..wg zasady teza=antyteza= synteza..a ta byla jest i bedzie domena zydowska, Bo bez nich- poprostu przestala by nia byc.
  Oczywiscie nie wierze w opowiesci Swiatly…dokladnie- jak w jego powielenie w podobnej sytuacji kryzysu Dintojry- Kuklinskiemu.
  Oczywiscie Dintojra juz z owym czasie przeksztalcala sie w Dinotijre Synarchistyczna…stad pojawienie sie gojow…ale ci zawsze byli uzywani tylko jako funkcyjni i do dzis takimi pozostaja. DIn jest zawsze swoj.,,i Tojra tez.
  Noi ja pan widzi zmossadyzowano nam dokladnie wszystko…czeka nas juz chyba tylko ostatni Kryzys..teraz bedzie to prawdopodonie Wijna i bedziemy mieli .. ZLOTE MIASTO NA WZGORZU,.

 29. Wandaluzja said

  Panie Romanie, to nie była dintojra tylko fronda, która rządzi się innymi prawami. Zgodził się Pan ze mną, że Stalin likwidował frondę PRZEKAZANIEM rekomendacji Światły do KC więc frondowcy musieli zamordować Stalina przed Onym.
  Jest pytanie, dlaczego Truman nie zlecił zamordowania ANTYSEMITY-Stalina Mossadowi tylko IRA? Na to można odpowiedzieć, że Mossad był wówczas na to za słaby. Mossadystyczna reforma komunizmu dopiero zaczynała się, co polegało głównie na przechodzeniu Postkominternu z tajnych kont szwajcarskich na tajne konta izraelskie, a w Izraelu Stalin był słabszy niż w Szwajcarii – i stąd może jego Antysemityzm.
  Wg mnie Stalin chciał wywołać rewolucję antysemicką, żeby ODZYSKAĆ na jej fali Samowładztwo – skąd spisek lekarzy kremlowskich. Rewolucja ta mogła się powieść – jak Rewolucja Kulturalna w Chinach – ale ZAJĄC-Światło, który NIE WYTRZYMAŁ bicia przez Rokossowskiego z Mossad, zagroził ŚMIERTELNIE frondzie. Bicie Światły za Mossad było zaś intrygą IRA, która miała dane CIA.
  Skoro zgodził się Pan ze mną, że Światło był tak bity za Mossad, że NIE WYTRZYMAŁ to powinien się Pan zgodzić z moją babcią, że Bierut był szantażowany przez Bermana i bardzo bał się Światły. Był to system Beria-Berman-Światło, toteż Bierut pilnował Światłę JAK OKA W GŁOWIE i na żadną podróż do Berlina, który był centrum szpiegostwa światowego, by się nie zgodził. Światło – z 2 neseserami Najważniejszych Dokumentów Państwowych, które są tak ważne jak RUCHANIE Premiera Mazowieckiego przez Boskiego Adolfa – musiał więc znaleźć INNĄ drogę do Izraela, którą oferował II agent Dwójki, dowódca lotnictwa LWP Frey-Bielecki – jak to mówiono na zebraniu SD.
  Pan mistyfikuje żydostwo, którego omnipotencja wynika z BICIA NIMI polaczków przez Niemcy i Rosję. Anglosasi zaś – śmiertelnie zagrożeni granicą hitlerowsko-holokaustyczną na Missisipi – musieli przekupić Żydów ofertą rządów w USA, co Ben Gurion i Adenauer przerobili na Przemysł Holokaustyczny. Najstraszniejszą bronią żydowską jest zaś sperma MASOŃSKA od kopulatora Jezusa Chrystusa – i dlatego trykają w mur RZYMSKIEJ Capitoliny.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: