Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Ale dlaczego? o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Długi cień Victorii Nulan…
  Lily o Długi cień Victorii Nulan…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Kąkol przerósł pszenicę!

Posted by Marucha w dniu 2012-10-04 (Czwartek)

The Tares Have Risen Above the Wheat!
http://www.anglo-saxonisrael.com/content/tares-have-risen-above-wheat
J Richard Niemela – 8.03.2012, tłumaczenie Ola Gordon [przypisy pod oryginałem]

Wydaje się, że historia doszła do tego przepowiedzianego przez proroków czasu, kiedy fałszywi pretendenci do przywileju, kiedy blokujący prawdziwy bieg chrześcijaskiego życia, są ujawniani – ci od Ezawa, posiadający teraz władzę! Doszła do czasu, gdy ci pretendenci do Królestwa są ujawnieni – kim i czym naprawdę są: “kąkolem”, chwastem rosnącym na pszenicznych polach chrześcijaństwa.

Letni chrześcijanie mogą być zaskoczeni, zawiedzeni i zaniepokojeni, gdy zrozumieja, że ci fałszywi współtowarzysze, wprowadzający pasterzy w błąd, są “obcymi”, których “zasiano” i teraz rosną pośród nich. Fałszywcy, zdecydowani na wyprowadzenie pszenicy ze zbiorów gromadzących boże owoce w Królestwie Pana.

Kiedy starożytny Siewca rzucał nasiona na pola pszeniczne tego świata, były one Słowem Bożym, rozsianym na Jego polach, pszenicznych polach Jego królestwa (1). Ale po tym wysiewie wróg rodzaju ludzkiego rozrzucił na te pola swoje nasiona, swój “kąkol”, gdy ludzie spali. Wielu śpi nadal, ślepi na te podstępne chwasty pośród nich.

Na przestrzeni dziejów roślinki Siewcy przeżywały odstępstwa od prawdy, zawsze wymagały troski, opieki, wody i słońca. Zasiany między nimi kąkol spiskował i rywalizował o dominację, blokował słońce i psuł Mu uprawy; ukrywał prawdziwe cele! Te sfałszowane nasiona zasiane w pszenicy wyrosły na roślinę zdolną naśladować pszenicę – delikatnie przeplatając korzenie z tymi sąsiadów, uniemożliwiając ich usuwanie, cały czas udając, że są legalne.

Ze starego słownika kościelnego pochodzi wyraźna definicja okreslenia “kąkol”:

KĄKOL: [Mt 13] łacińskie – zizanion, arabskie – zowan, hebrajskie – sonin: zan oznacza nudności. Nie szkocka wyka, ale “życica,” najpierw niemożliwa do odróżnienia od pszenicy lub jęczmienia, aż rozwinie się kłos pszenicy i gdy pojawi się cienki bezowocny kłos “kąkolu”. Jego korzenie także tak przeplatają się z korzeniami pszenicy, że rolnik nie może ich oddzielić bez wyrwania obu, aż “do chwili zbiorów”. Nasionko jest jak pszenica, ale mniejsze i czarne, a wymieszane z mąką pszenną powoduje zawroty głowy, zatrucie i paraliż; “lolium temulentum”, brodata życica, jedyna szkodliwe ziarno pośród wszystkich traw. Ivraie – po francusku “podchmielona trawa”, od której nazwana jest nasza nieszkodliwa “trawa żyto”. Fałszywi nauczyciele, bez prawdziwej pobożności, a nawet szkodliwi i źli [Iż 29:13. Mt 15:8, Mk 7:6, Ez 33:31]. Nikt oprócz Pana Żniw może odróżnić tego co się wydaje, od tego co realne. Próba uprzedzenia Jego osądu dla dobra zachowania czystego kocioła nigdy się nie udawała i prowadziła tylko do wspierania duchowej pychy i hipokryzji (2).

Kąkol – bezużyteczne, pasożytujące rośliny, które kiełkują i rosną w tłumie bogatej pszenicy – w rzeczywistości chwast, który rosnąc jest niemożliwy do odróżnienia od pszenicy czy jęczmienia. Dopiero kiedy jego sztywna łodyga wychodzi ponad pochylającą się pszenicę, machając swoim małym, ciemnym i szkodliwym owocem, można go odróżnić!

Kiedy pszenica jest gotowa do zbioru, pochyla się przed Panem, oferując Mu swój owoc, jakby w ofierze. Ale kąkol, o lżejszym nasieniu, w końcu się odsłania, sztywno stojąc ponad pszenicą – tuż przed zbiorem – niczym arogancka ofiara Kaina, ofiara niszcząca! Z pewnością, “dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego” (Mt 13:38)

W tym czasie tuż przed zbiorami, Pan poinformował swoich uczniów, a Jego Słowo dobrze nas informuje: potrzebni są Jego aniołowie [jak w trzeciej wizji Jerzego Waszyngtona] (4). Aniołowie, by wyrwać i spalić kąkol – przed rozpoczęciem żniw. Kąkol jest teraz tak zakorzeniony, że tylko Jego aniołowie mogą przywrócić człowiekowi sprawiedliwe królestwo.

Mijające stulecia widziały “chrześcijańską pszenicę” dojrzewającą na polach Pana, ale podrobione kąkole niepostrzeżenie także wyrosły, ich wzrost był równoległy, jak zwykle ma to miejsce z antagonistycznymi zasadami. Kąkol ukrywający swoje prawdziwe zamiary, asymilując się wśród giętkiej pszenicy. Z biegiem lat, napędzane coraz bardziej oszukańczymi promocjami, rozwijało się współistnienie, fałszywe podobieńswo między tymi dwu roślinami – miedzy chrześcijańską pszenicą i talmudycznym kąkolem.

Faryzejski talmudyzm babiloński istniał na dlugo przed czasami Jezusa, i trwa dzisiaj jako “krwioobieg judaizmu” – tak okreąlany przez ich rabinicznych liderów! Z subtelną, podstępną determinacją splatania swoich złych korzeni z chrześcijaństwem, przekierowuje chrześcijan na nowe toksyczne stowarzyszenie, religię, teraz zwaną “judeo-chrześcijaństwem”.

Judeo-chrześcijaństwo, stosunkowo nowe określenie używane w opisach chrzescijaństwa stowarzyszającego się z “judaizmem”, przyjmuje założenie, że judaizm był źródłem chrzescijaństwa – w ten sposób robiąc wrażenie, że chrzescijnie winni być lojalni wobec tzw. Żydów i ich religii talmudycznego judaizmu.

W rzeczywistości te dwie religie są swoją antytezą, są diametralnie inne. Talmud stworzono, kiedy Juda była w Babilonie, opracowano go w celu obejścia sztywnych ról i wskazówek Mojżesza zamieszczonych w Torze, w Prawie.

Starożytny Talmud babiloński, nazwany przez Pana „ustną tradycją starszych, która uczyniła Prawo nieskutecznym”, jest drukowany, ale wgląd w niego jest jak zawsze ograniczony. Jego slowa są zepsute, wywrotowe i ostro antychrzescijańskie. Luter chciał spalić wszystkie jego egzemplarze. Pluje takimi szkodliwymi wskazówkami, jak te zawarte w Manifestach Komunistycznym i Humanistycznym i w diabolicznych Protokołach mędrców Syjonu; często negowane, a  jego dyktat i tak był i nadal jest realizowany!

Opinie Jezusa Chrystusa na temat ówczesnego faryzejskiego talmudyzmu są takie same, jak na temat współczesnego syjonistycznego judaizmu. Ap 2:9 i 3:9 i inne wersety biblijne tak żywo i jasno potępiają go tak samo teraz, jak wtedy. Jak dobrze Pan znał to oszustwo, “poplątane” korzenie obu religii, fałszywie poprzeplatane, pod przewodnictwem źle poinformowanych, ślepych pasterzy, którzy promują pogmatwany proces wzrostu, chcąc usprawiedliwić “naturalne” przerośnięcie obu “roślin”.

Mieszanie się, splatanie korzeni doprowadziło do fałszywego założenia, że obie religie mają takie samo pochodzenie, że są i były równoznaczne – z czego rozwinęło się  “judeo-chrześcijaństwo”. Dwie religie fałszywie pomieszane i rzekomo wyrosłe w ciągu wieków na tym samym polu Pana.

Biblia pokazuje wręcz odwrotnie, i wydarzenia historyczne wykazują, iż te dwie wiary nie łączą się na platformie wiary w Chrystusa, jedynej drodze do Królestwa, jak mówi Słowo!

Na przestrzeni dziejów, naiwni, “częściowo ślepi”, wybaczający chrześcijanie, zaakceptowali wzrost wrogiego kąkolu, widzieli jak rośnie na ich polach – i po wpływem oszustwa często angażują się w chaos, w wielu przypadkach w wojny, aż do wypędzania „Żydów”. Wydarzenia historyczne, które były prekursorami sierpa żniwiarza – zwiastujące te tragiczne prorocze wydarzenia, które według obietnicy Pana mają się wydarzyć tuż przed końcowym “żniwem”.

W przypowieści o gospodarzu (Mt 13), lojalni słudzy doniesli o pokazaniu się kąkolu w pszenicy i jego utajnionym wzroście dla uniknięcia wykrycia, wykorzystującym położenie i otoczenie.

Jak On pokazał, mądry gospodarz poradził sługom by rósł i go nie usuwali, gdyż jego korzenie, tajemnie przeplecione z tymi pszenicy, utrudniały jego wyrwanie – podczas plewienia wyrwie się również pszenicę. Ale tuż przed czasem żniw, kiedy kąkol wyrósł ponad ustępliwą pszenicę, demonstracyjnie przytłaczając gospodarza, żeńcy, teraz aniołowie, mają instrukcję od Pana: ich misja – usuńcie kąkol – “zbierzcie w Jego królestwie wszystko, co obraża i to co czyni nieprawość”. “Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie” (Mt 13:30). Słowa te wydają się mówić, iż gospodarz (chrześcijanie) nie będą mogli rozwiązać tego problemu, gdyż kąkol jest tak zakorzeniony, że tylko Jego aniołowie mogą “go wyciąć, powiązać i spalić”.
“Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego” (Mt 13:43). Skarby ukryte na polach dają radość tym, którzy je znajdą.

Jak doskonały i skończony jest plan naszego Pana. Najmniejsza anotacja, najprostsze wskazówki biblijne tak współgrają ze sobą na tej ścieżce historii poprzez pokolenia, że Jego troska nawet o jaskółkę pasuje tu we wszystkim.
To zebranie kąkolu przez anioły Pana; palenie ich, zanim pszenica jest odstawiona do Królestwa, zakłada w dosłownym sensie, że pszenica “zobaczy” te wydarzenia. Psalm 91:8 obiecuje: ”Ty ujrzysz na własne oczy: będziesz widział odpłatę daną grzesznikom”. Dalsze potwierdzenie tego końcowego wydarzenia jest w Psalmie 37:34: “. . . ‘zobaczysz’ zagładę występnych”. Zwróćmy uwagę na słowa “będziesz widział” i “zobaczysz” – one potwierdzają słowa Jezusa w Mat 13.

Co mówi to “widzenie” tym, którzy promują “zachwyt” przed okresem ucisku? Ci zwiedzeni pasterze Kościoła musieliby odciągnąć chrześcijan, usiąść wygodnie w fotelach w chmurach i obserwować rozwój wydarzeń tu na Ziemi. Ale nie chrześcijanin! Będziesz świadkiem tych wydarzeń, a twoje “korzenie” przeszłości są ważne – Jakubie! Izraelito!

Oczywiste jest, że w czasie zbiorów, teraz już rozplątana pszenica, ci prawi, zajaśnieją jakby byli pod chmurami – czarnymi chmurami, tak jak w trzeciej wizji Ameryki gen. Waszyngtona; której doznał cierpiąc ze swoimi oddziałami w Valley Forge. Kąkol, bezbożni pretendenci, fałszywcy upominający się o obietnice przymierza, gorszyciele, blokujący, teraz wystający ponad pszenicę, zostaną pokazani niebieskim żeńcom, aniołom Pana.

Obecnie oczywiste jest, że kąkol przerósł pszenicę w krajach-polach Pana, tych narodach prawdziwego Izraela, już nie “zagubionych”, ale nadal przeżywających “częściową ślepotę”, o której św. Paweł mówi w Rzymianach, ślepi tylko “do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan” (Rz 11:25). Czas nadchodzi. Kąkol zdobył dominację (Rdz 27:40), wyrósł by przytłumić nasze chrześcijańskie dziedzictwo swoją szkodliwą obecnością; nałożono na ludzi talmudyczną antychrześcijańską amoralność i kontrolę. Jego obcy wpływ wzrasta w sądach, naszych szkołach i kościołach, wszystko teraz jest całkowicie zanurzone w doktrynalnym morzu Talmudu i jego komentarzy.

Ich toksyczna polityka przenika do instytucji finansowych i politycznych zdominowanych przez kąkol, czyniąc ten ongiś chrzecijański naród podporządkowanym humanistycznemu NWO łatwego do zidentyfikowania kąkolu. Wielu współczesnych chrześcijan, jak bierna pszenica, spokojnie poddaje się plątaniu korzeni – po “chrześcijańsku” – do czego jako chrześcijanie są naturalnie przyzwyczajeni, gotowi wybaczyć, niemal ulegli w swojej ślepocie na dzisiejsze mnożenie się kąkolu.

Ale nie wszyscy są “oślepieni”, wielu zaczyna zdawać sobie sprawę i widzieć, jak uczniowie kiedy poprosili Mistrza “Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście!. . .” Zaczynają rozpoznawać nadchodzące rozwiązanie tej starej, spornej sprawy. Nasz Pan, poprzez szczegółowe przedstawienie swojej przypowieści, był bardzo specyficzny w opisie, do kogo ona się odnosi i dlaczego, jak powinna być rozwiązana, kiedy ma się to wydarzyć  i jaki będzie rezultat końcowy [Mt 13:37-43].

Dzisiejsze mnożenie się talmudycznego kąkolu, już widocznego nad chrześcijańską pszenicą, stymuluje tę rosnącą świadomość – podczas gdy zanika ślepota i spadają z oczu łuski, pokazuje się prawda o Królestwie!
Wyraźna wskazówka na to, że zbliża się czas żniw.

Stare historycznie mieszanie się nasion dobrego i złego, poplątane korzenie, zamaskowany wzrost, różne ofiary z owoców także widziały to, że kąkol stał się przeszkodą dla pszenicy, że wielu odciągnięto od biblijnych prawd. Nawet przez ich zmylonych pasterzy!

W końcu to oszustwo doprowadzi do ostatecznego rozwiązania obiecanego przez Pana Jego uczniom, ale teraz także nam – oczekujących tego ogłoszenia, tego dźwieku siódmej traby, który ostrzega o oddzieleniu przez Jego aniołów kąkolu od pszenicy, zbliżającego się, kiedy to czytacie. Wydarzenie potwierdzone przez Pana Jego słowami do faryzeuszy: On zaś odrzekł: “Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana” [Mt 15:13-20].

Wielka historyczna wojna między dobrem i złem, między Ezawem i Jakubem, być może ostatecznie doszła do granic boskiego pobłażania. Dziś ta wojna z pewnością przybiera na intensywności i tak będzie do końca czasów – aż kąkol zła w końcu zostanie usunięty i odnowi się Królestwo.

Matthias Stomer – „Jakub i Ezaw”

Komentarze 3 do “Kąkol przerósł pszenicę!”

 1. 166 bojkot TVN said

  Trzeba jeszcze dodać, że kąkol ma piękne kwiaty i mocno trujące nasiona. http://www.google.com/search?q=k%C4%85kol&hl=pl&client=opera&hs=Mr0&rls=pl&channel=suggest&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=w2JuUMXvOMiAhQfHtYHQCA&ved=0CCwQsAQ&biw=1312&bih=711
  Tylko jak to w życiu bywa, trucizna czasem jest lekarstwem ….. Wszystko zależy od proporcji.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. […] Reblogged from Dziennik gajowego Maruchy: […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: