Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Marucha o Kościół w rękach predatora. Dr…
  podpis o Kościół w rękach predatora. Dr…
  bryś o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Sprawa Kima Dotcoma to farsa

Posted by Marucha w dniu 2012-10-04 (Czwartek)

Pomysłodawca i założyciel portalu Megaupload [zajmującego się gromadzeniem plików użytkowników – admin] został zatrzymany na podstawie nieważnego nakazu. Raport opublikowany przez władze Nowej Zelandii ujawnił dodatkowo, iż szpiegowano go z naruszeniem litery prawa.

Za niezgodne z prawem czynności wobec Kima Dotcoma odpowiedzialna jest agencja GCSB, stanowiąca element globalnej sieci wywiadu elektornicznego Echelon, zarządzanej przez amerykańską NSA. GCSB nie zweryfikowała statusu założyciela serwisu Megaupload. Będąc stałym rezydentem Nowej Zelandii nie mógł być on szpiegowany, gdyż posiadając tego typu wizę przysługuje mu zestaw praw identyczny, jak w przypadku normalnego obywatela.

Prawo Nowej Zelandii wyklucza bowiem szpiegowanie własnych obywateli. Tymczasem Kim Dotcom nie ustaje w pracy nad nowym serwisem internetowym, który miałby zastąpić Megaupload. Ma on nosić nazwę Megabox.

Na podstawie: Dziennik Internautów
http://autonom.pl

Ciekawe, czy rząd USA zwróci właścicielowi skradzioną domenę megaupload.com… – admin

Komentarzy 10 do “Sprawa Kima Dotcoma to farsa”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Ze trzy uwagi.

  To co robił megauplod.com było na granicy prawa. rapidshire.com i parę innych robią to samo. Trudno oceniać ich działalność jednoznacznie. Dzięki nim zdołałem ściągnąć z sieci wiele wartościowych książek naukowych, na które inaczej po prostu byłoby mnie nie stać. Tego rodzaju serwisy powinny istnieć, acz one zajmują się nie tylko rozprowadzaniem książek…

  Rządy, zamiast nasyłać policję i spec agentów, powinny raczej pojąć lepiej naturę internetu i przystosować się do sytuacji. Także prawnie. Ale tu dużo rozsądku i wizjonerstwa trzeba w przypadkach podobnych, tak złożonych.

  „czy rząd USA zwróci właścicielowi skradzioną domenę megaupload.com”
  – formalnie, to nie rząd USA kontroluje domeny internetowe z rozszerzeniem .com.

  Ale.. sam się gubię. Przede wszystkim – kto im zabrał domenę? Na jakiej podstawie? Od dołu patrząc, to organizacją która mogła byłaby to zrobić (DNS) mogło być Verisign, na przykład. Ale to nie jest organizacja rządowa. Tu jest więcej zapytań niż odpowiedzi. Główną organizacją odpowiedzialną za domeny jest IANA, formalnie organizacja pozarządowa. faktycznie to raczej podległa rządowi USA (bo zależy od ich funduszy; zresztą, najpewniej stworzona przez spec służby).

 2. Marucha said

  Re 1:
  Oczywiście, formalnie domeny internetowe nie są kontrolowane przez rząd USRaela, ale jest oczywiste, iż domenę skradł rząd.
  Jest właściwie dość przygnębiające, iż do tej pory Internet jest kontrolowany przez USRael…

 3. Zbigniew Kozioł said

  De facto tak, internet jest pod kontrolą USA. Z wyjątkiem, jeśli wierzyć, Iranu za jaki czas.. 😉 Ale wolałbym jednak aby do podobnego rozwarstwienia nie doszło. Zresztą, Iran sam sobie strzela w pięte.

 4. Zbigniew Kozioł said

  ale z trzeciej strony, to kto miałby właściwie kontrolować internet? Rząd światowy? Tego formalnie nie ma na razie. I żeby lepiej nie było. W USA zrobili internet pierwsi, no to i ciągną polityczne zyski.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Nie bardzo wiadomo, jak to zrobić, żeby jedno państwo nie kontrolowało Internetu – nie znam się na tym aż na tyle.
  Ktoś musi przydzielać adresy IP, ktoś nazwy domen…
  Ciężka sprawa.

 6. marta1 said

  a tu celem przypomnienia, ze te demony sa wszedzie
  . Wciskaja sie przez kazda szczeline ze swym trujacym , trupim, odrazajacym jadem ,dla niepoznaki podlanym sosem o nazwie moda, reklama , muzyka, film itd itp. „Cywilizacja” szatana przejela „gore” i na sile wciska swe diaboliczne idelogie pelne nienawisci, brutalnosci, strachu , bezecenstwa , nieprawosci , przewrotnosci tym u dolu piramidy.
  Ilu sie daje na to nabierac???
  .http://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-0912/

 7. Zbigniew Kozioł said

  Problem w wartościach.

  W zasadzie, to powiedzmy tak umownie „biała” cywilizacja (ale nie tylko biała) opiera się na wartościach bardzo bliskich, chrześcijańskich. One nie są identyczne. Są bliskie.

  Gdy jednak inni zaczną w tym mieszać, to robi się groch z kapustą. Bigos.

  Oczywiście, jak na razie, to tutaj nie ma wyjścia z problemu. Wolałbym, aby na razie ta częściowa kontrola internetu pozostała u USA, a nie u jakiegoś „rządu” światowego. Być może alternatywą jest powiedzmy ONZ.. ale też nie lubię takiej idei.

 8. HeS said

  @:”Przede wszystkim – kto im zabrał domenę? ”

  Może wyjaśnię. Rzeczywiście, to nie rząd zarządza domenami, ale firmy które zarządzają NIEKTÓRYMI domenami (np. .com, .org, .net, …) są zarejestrowane na terenie USA. Jak taka firma dostaje nakaz sądowy (czasami nie:), to blokuje. Nie grozi to takim domenom jak .eu, .pl, .., ponieważ firmy, które zarządzają tymi domenami są albo w Europie albo w poszczególnych krajach. Oczywiście takie domeny mogą być zamknięte na żądanie sądów w danym kraju. Chyba że tak jak to bywa czasami, są zamykane bezprawnie, albo prawo danego kraju pozwala zamknąć domenę na żądanie policji (bez sądu).

 9. ojojoj said

  Zwrocenie domeny to pikus w porownaniu z poniesionymi stratami w zwiazaniu zamkniecia strony. Podanie rzadu usa do sadu tez jest glupie, bo gdyby nawet wygrali, to kto zaplaci za straty ?, przecietny podatnik. Wiec kolo glupoty sie zamyka, jak zawsze zreszta.

 10. Romek said

  Reblogged this on Spiskowe teorie dziejów.

Sorry, the comment form is closed at this time.