Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kadafi mógł zginąć z rąk francuskiego agenta

Posted by Marucha w dniu 2012-10-05 (Piątek)

Ostatnie dni przynoszą interesujące przecieki w sprawie zamordowania Muhamara Kadafiego. Okazuje się, że może za tym stać francuski wywiad, który lokalizację libijskiego dyktatora ustalił dzięki pomocy samego Baszira al-Assada, prezydenta Syrii, który liczył w zamian na lepsze traktowanie w kontekście rysującego się już wtedy kryzysu w jego kraju.

Źródło: dreamstime.com

Według informacji, jakie można znaleźć Assad przekazał Francuzom numer telefonu satelitarnego Kadafiego pracującego w sieci Iridium. Gdy telefon został użyty ustalono pozycję konwoju i rozpoczęto obserwacje za pomocą francuskich satelitów wojskowych. Na drodze przejazdu zorganizowano zasadzkę, w trakcie, której schwytano dyktatora.

Następne zdarzenia to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Wśród uczestników zasadzki na Kadafiego znajdował się agent francuskiego wywiadu, który miał rozkaz zabicia satrapy. Kadafi został zastrzelony i potem jego ciało zostało sponiewierane. W mediach opowiadano, że padł ofiarą samosądu. Okazuje się, że francuski prezydent, Nicolas Sarkozy, mógł mieć motyw, aby uciszyć Kadafiego oraz był przez niego szantażowany. Wszystko, dlatego, że finansował rzekomo kampanię wyborczą Sarkozego i zamierzał to ujawnić.

Kadafi oczekiwał od Sarkozego wsparcia, a on był jednym z orędowników jego zniszczenia. Sarkozy ma zresztą wystarczająco dużo problemów prawnych w samej Francji i ten skandal może go ostatecznie pogrążyć. Aktualne władze Libii potwierdzają historię o francuskim agencie w oddziałach powstańczych i wprost sugerują, że Kadafi zginął w tajnej operacji wywiadu francuskiego.

Źródło: http://www.digitaljournal.com/article/334089
http://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 7 do “Kadafi mógł zginąć z rąk francuskiego agenta”

 1. Joanna said

  Tak to jest jak pomaga siię rzytkom. Uczmy siię na cudzych błędach.

 2. Wandaluzja said

  KADAFI ZGINĄŁ Z POWODU NEAPOLITAŃSKIEJ SZKOŁY KOPULACYJNEJ, której udzialowcem mógł być Sarkozy.
  W tej sprawie pisałem 23 razy do Ziobry i Kaczyńskich – żeby im dać nazwiska aktywistów NSzK – ale po raz XXIV pisac nie mogłem, bo Mężydło ZDETONOWAŁ KACZORÓW. Kaczyńscy anulowali wprawdzie bony PODATKOWE na odbudowę JAKIEGOŚ Zamku Przemysława, ale nie podziękowali mi. Wg mnie był to Skarbiec Henryka I, który z Filipem II Augustem zniszczył Cesarstwo Niemieckie – że ostała się Rzesza.

 3. robertgrunholz said

  Nie wiem czy tym kogoś zawiodę, lecz Muammar Kaddafi żyje, ma się dobrze i rekrutował ludzi do zielonej armii w Bani Walid, po czym przemówił już po raz kolejny do swoich rodaków. Ponad 90% Libii jest pod kontrolą jego armii, wypędzenie szczurów to kwestia tygodni, bądź kilku miesięcy.

 4. Brat Dioskur said

  Prosze zauwazyc w jaki sposob Sarky podaje reke Kaddafiemu.Wyglada tak jakby go trzymal za palec albo…przyrodzenie.Homos jakis ,czy co?

 5. HeS said

  Kadaffi musiał zginąć, bo to jest na rękę złodziejom. Pamiętacie jak rozpisywano się ile to ukradzionych miliardów ma Kadaffi i jego synowie (~70 mld US$ o ile pamiętam). Gdzie ta forsa? Po obaleniu okazało się, że kraj „jest biedny” i musi korzystać z pomocy międzynarodowej (oczywiście kredyty:).

 6. Halina said

  Wojna informacyjna przeciwko Mr Assadowi i Syrii – trwa! Pomówienie mądrego Mr Assada o donosicielstwo przeciwko śp. Muammarowi Kadaffiemu – to szczyt bezmyślności, arogancji i zwyczajnej głupoty. Wymienione cechy wskazują na pochodzenie żydowskie tych bredni.

 7. Siggi said

  Aktualnie w Libii nie ma panstwa.To sa slowa jakich uzyl libijski minister spraw zagranicznych w rozmowie z panem Siergiejem Lawrowem,szefem MSZ Rosyjskiej Federacji podczas spotkania na sesji ONZ w NJorku.W Libii trwa wojna i wybijanie rebeliantow,,zagranicznych najemnikow.Czesc najemnikow przeniosla sie do Mali i tam sieje smierc.W Grecji wyrzucono na ulice rannych,bedacych na leczeniu rebeliantow, bo nowe „wladze”Libii nie maja albo nie chca zaplacic za opieke i leczenie.
  Muamar zyje i jest gleboko zakonspirowany ,aby nie dac sie wytropic.Zamordowano sobowtora.Plemienne klany wziely sprawy na swoich terenach w swoje rece,wybijaja interwentow,rebeliantow i wszelka swolocz. O Libii jeszcze bedzie glosno i poznamy cala prawde o tym eksporcie „wolnosci i dem.”

Sorry, the comment form is closed at this time.