Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowe zarzuty wobec bp-a Williamsona

Posted by Marucha w dniu 2012-10-06 (Sobota)

New charges against Bishop Williamson
http://cathcon.blogspot.se/2012/10/new-charges-against-bishop-williamson.html
Christopher Gillbrand, 4.10.2012, tłum. gajowy Marucha

Jak się oczekuje, przypadek negatora Holocaustu, biskupa Richarda Williamsona, doprowadzi do nowej rozprawy sądowej. Sąd w Regensburgu przeformułował oskarżenia pod adresem członka SSPX. Obrońca biskupa stwierdził, iż zgłosi wobec nich sprzeciw.

Sąd w Regensburgu ponownie oskarżył ultrakonserwatywnego biskupa i negatora Holocaustu, Richarda Williamsona, o podżeganie do nienawiści rasowej. Według rzecznika sądu, biskup SSPX zbagatelizował skalę mordów na Żydach w czasach dyktatury nazistowskiej, za co grozi kara grzywny w wysokości 100 dniówek (w ten sposób wylicza się grzywny w Niemczech). Rzecznik nie wyjawił wysokości żądanej grzywny.

Adwokat Williamsona ogłosił, iż do sądu zostanie wniesiony protest przeciwko karze. A zatem proces 72-letniego biskupa będzie musiał być wznowiony. Ponieważ śledztwo nie wniosło nic nowego do sprawy, obrona złoży wniosek o uniewinnienie

Williamson, biskup ultrakonserwatywnego SSPX, w październiku 2008 udzielił wywiadu ekipie szwedzkiej telewizji w seminarium Bractwa w Regensburgu. Podczas wywiadu zanegował istnienie komór gazowych oraz zamordowanie milionów Żydów przez nazistów. Wywiad, który ukazał się na antenie w Szwecji, został również umieszczony na Internecie.

Sąd Okręgowy w Regensburgu domagał się dla Williamsona kary w wysokości 10 tys. euro. Biskup odmówił, co doprowadziło do pierwszego procesu, w którym sąd w 2010 podtrzymał swe żądanie. W roku 2011 sąd drugiej instancji zredukował grzywnę do 6500 euro, jednakże Williamson złożył odwołanie. W lutym [2012 r] Sąd Apelacyjny w Norymberdze unieważnił wyrok z powodu błędów proceduralnych – sędziowie poddali go krytyce na tej podstawie, iż w wywiadzie nie ujawniono, czy i w jaki sposób będzie publikowany [czym innym jest bowiem głoszenie poglądów w rozmowie prywatnej, a czym innym rozgłaszanie ich publicznie – admin].

Przypadek bp-a Williamsona wpędził Kościół Katolicki w poważny kryzys. Dokładnie w tym samym czasie, gdy wywiad został opublikowany [co za przypadek! – admin], Watykan ogłosił zniesienie ekskomuniki Williamsona i trzech innych biskupów SSPX. Papież Benedykt XVI stwierdził, iż w owym czasie nie wiedział nic o wywiadzie [czy gdyby wiedział, nie zniósł by ekskomuniki? – admin]

Źródło: http://www.spiegel.de

Jak widać, środowiska żydowskie wykazują niezwykłą determinację w ściganiu myślozbrodni. Z kosztami nie muszą się liczyć. W razie czego sami sobie wydrukują pieniądze. – admin.

Komentarzy 14 do “Nowe zarzuty wobec bp-a Williamsona”

 1. RomanK said

 2. Halina said

  Bp Williamson jest w zdecydowanej mniejszości w tym Bractwie Kapłańskim,jako nie-żyd. Pozostali to w większości żydostwo ukrywające swoje żydowskie pochodzenie. Zdradza ich genealogię – albo wygląd i zachowanie (Stehlin), albo imię (Dawid),itd. Powinni się dołączyć do żydów watykańskich; po co KK jeszcze jedna żydowska frakcja?

  Nie wiem, skąd Pani ma takie informacje i dlaczego Pani chce rzucić cień na Bractwo, które z dużym powodzeniem walczy o dochowanie Tradycji – admin

 3. Jones said

  Boze Chron Biskupa Wiliamsona

 4. Jones said

  Boze Chron Polske przez Duze P, chron Krolestwo Swojej Matki.

 5. antka kobity szwagra brat said

  ….dla przypomnienia – potomnym….

  _______Not a single Jew died in a gas chamber [Holocaust revisionism] The Tighe2001 vs MSM4U2POM Show________

  a i Czerwony Krzyż też ma swoje papjury – co pokazują…..nie wspomne o zródłach niemieckich – którzy byli/i są!/ bardzo pedantyczni we wszystkich ewidencjach….

  Wednesday, 6 June 2007
  OFFICIAL RECORDS FROM INTERNATIONAL RED CROSS PROVE „HOLOCAUST” WAS A FRAUD ________________

  http://just-another-inside-job.blogspot.co.uk/2007/06/official-records-from-international-red.html

 6. Tralala said

  Czy szefowie FSSPX zareaguja na te niesprawiedliwosc? Czy podadza reke biskupowi Williamsonowi ? Pytanie jest niestety retoryczne. Pomozmy mu modlitwa.

  Maurice Pinay tez sie dopowiedzial : http://mauricepinay.blogspot.ca/2012/10/popes-grand-inquisitor-denial-of.html
  Nie przetlumacze, bo nie znam angielskiego .

 7. Marucha said

  Re 6:
  Mówiąc skrótowo – abp. Gerhard Müller, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary (dawniejszy Wielki Inkwizytor) jest postacią, która nie dba o zbawienie dusz i dochowanie odwiecznej nauki Kościoła, lecz zajmuje się zwalczaniem „negatorów Holocaustu” i rozdziera szaty z oburzenia na tych, którzy ranią delikatne żydowskie uczucia.
  Takie są owoce dialogu z braćmi w wierze Papieża…

 8. 25godzina said

  @ Marucha
  >czy gdyby wiedział, nie zniósł by ekskomuniki? – admin
  Abp Williamson niech lepiej się zajmie tym co jest jego powołaniem. Nie wiem jak można było liczyć na to,że jakiś nieznany mu dziennikarzyna zachowa te kwestie w tajemnicy, a w najlepszym razie nie zrobi z tego afery. Jak zareaguje gang rabinów powinno być dla niego oczywiste, więc proste pytanie – po cholerę w ogóle na ten temat się wypowiada?

 9. Marucha said

  Bp. Williamson, zanim udzielił wywiadu szwedzkim (?) mendom, upewnił się, iż wywiad jest prywatny i nie będzie publikowany. W tych warunkach, według prawa niemieckiego, może sobie pozwolić na szczerość.
  Został oszukany. Mendy, wiedząc o planowanym zdjęciu ekskomuniki z biskupów Bractwa, właśnie wtedy zdecydowały się na ujawnienie wywiadu.
  Bp. Williamson wykazał się, być może, naiwnością – ale nie wiem, w którym momencie odstąpił od swego powołania.

 10. 25godzina said

  @Marucha
  Naiwnością i to skrają, a to nie najlepsza cecha kogoś kto chce prowadzić innych. Michalkiewicz kiedyś pisał/mówił o tym jak w pewnej przedwojennej gazecie ukazał się „list od czytelnika” mniej więcej tej treści: „Kiedy w końcu policja zajmie się domem schadzek, w kamienicy… przy ulicy… . Druga klatka, trzecie piętro ostatnie drzwi. Pukać trzy razy”.

  Trzeba myśleć i osiągać cele samemu (w tym przypadku również Bractwa, Papieża i generalne KK) nie wystawiając się na strzał.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Czasami różnica między naiwnością, a prawdomównością jest niewielka. Bp. Williamson nie jest politykiem, ale jest wspaniałym duszpasterzem.

 12. Tralala said

  Ludzie dobrzy i gleboko uczciwi, czesto sa naiwni, zbyt ufni i rozbrajajaco szczerzy.

  Bp Williamson jest faktycznie swietnym duszpasterzem. Anglojezyczni moga korzystac z jego kazan, z cotygodniowych, krotkich, a tresciwych „Kyrie elejson”, wysylanych do wszystkich chetnych poczta elektroniczna, a czesto tez tlumaczonych na polski jak np. „Sarto, Siri?”

 13. Marucha said

  Re 12:
  Warto zajrzeć np tu:

  Subskrypcja kazań emailem w jęz. angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim:
  http://www.dinoscopus.org/

  Kazania bp-a Williamsona po niemiecku i angielsku:
  http://eleisonkommentar.blogspot.se/

 14. Tralala said

  Ostatni komentarz „Kyrie elejson” bp Williamsona:

  lundi 8 octobre 2012WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI

  WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI!

  Mgr Williamson

  Numer CCLXXIII (273) 6 październik 2012

  [tłumaczenie zachowuje styl cytatów użytych przez autora]

  WYCIĄGNĄĆ KORZYŚCI

  Mocny wielką różnorodnością dobrych przyjaciół, strzelacych do mnie ze wszystkich stron, nie mogę znieść myśli, że braknie im amunicji i dlatego, oto wspaniały wybór kul i kartuszy jakie udało mi się znaleźć na polu bitwy. Komplementy pochodzą od kapłanów, wiernych i sióstr [zakonnych], szczególnie zatroskanych, że w szwedzkiej telewizji, w listopadzie 2008 roku, pewne wydarzenie ze współczesnej historii, zostało zanegowane. (I mimo wszystko, mimo wszystko ) Wesołej rozrywki !

  „Biskup Williamson jest hierarchą o zdecydowanym temperamencie, wielkim prestiżu i autorytecie, który nie mógł znieść nie być pierwszym w FSSPX, który chciał przejsć do historii i który w 68 roku życia, zrozumiawszy, że nigdy nie będzie następcą biskupa Fellaya, postanowił zdetonować „bombę” rewizjonizmu w celu zwrócenia na siebie uwagi i w ten sposób, ryzykując stworzenie „schizmy” w FSSPX, zdobyć pierwsze miejsce, aby uzyskać wpływy i zrobić szkołę. ”

  „Zdecydował się zachować się jak prowokator, aby wykoleić rozmowy między Bractwem a Rzymem, bo był wrogo nastawiony do tych rozmów, a jego drugorzędna rola w FSSPX nie pozwoliła mu, bez tego skandalu, zapobiec temu dialogowi i porozumieniu, które mogło z niego wyniknąć. ”

  „To prowokator, bo jest zinfiltrowany, były anglikanin, który w zasadzie zawsze pozostawał wrogo nastawiony do Kościoła katolickiego, a który chciał wykoleić porozumienia między Rzymem i FSSPX, ponieważ umowy te były zbyt korzystne dla FSSPX, to znaczy dla katolicyzmu. ”

  „To jest wizjoner, nadprzyrodzony, ma obsesję spisków i żydowskiego niebezpieczeństwa, który widzi Apokalipsę na jutro. On nie jest poważny, a zresztą rewizjonizm jest niepoważny. ”

  „On ma naturalne cechy, które czynią z niego światowego człowieka i jest ambitny, był przyzwyczajony, że wszyscy okazywali mu wiele szacunku, miał ogromny wpływ na wielu ludzi, uznawano go za „boga”, kiedy jeszcze podróżował. Ale, że z powodu swoich osobistych cech, jest dumny i zazdrosny o biskupa Fellay, to dlatego postanowił, z zazdrości i żalu, zadziałać w szwedzkiej telewizji jako wolny strzelec. ”

  „W zasadzie, dobrze przed szwedzką sprawą, był zbyt polityczny i niezależny od reszty FSSPX, którego ducha nie podzielał w pełni. W 2004 roku publicznie zaatakował hierarchie Bractwa, oskarżając ją o jansenizującego ducha i nadmierną nadprzyrodzoność. W rzeczywistości nie robił nic innego jak osobiste rozliczenia, jak to się dzieje między ludźmi kościoła „.

  „To oryginał nie mający żadnego poczucia odpowiedzialności, który publicznie oddawał się swoim hobby, nie zauważając, że ogromnie szkodził Tradycji ; w ​​rzeczywistości był manipulowany przez faszystów i neopogan, a przynajmniej został przez nich pozyskany. Nie żywił, robiąc to, w żadnym wypadku, osobistych intencji zdobycia władzy, ale to człowiek nieprzewidywalny i nie można mu ufać. ”

  W tym wszystkim mówi się o mnie ! Ach, uwielbiam być w centrum uwagi!

  Kyrie eleison.

  http://zniepokalana.blogspot.fr/

Sorry, the comment form is closed at this time.