Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Ucieczka Donalda Tuska

Posted by Marucha w dniu 2012-10-06 (Sobota)

Czy w Polsce powstaje nowy rząd? Najwyraźniej tak, bo na przyszły tydzień jest zapowiadane exposé Donalda Tuska. Exposé to szczególne wydarzenie w życiu publicznym. Według klasycznej europejskiej definicji to programowe przemówienie w parlamencie desygnowanego na premiera.

W świetle polskiej Konstytucji po exposé, pytaniach posłów, odpowiedziach i debacie sejmowej następuje głosowanie wniosku o wotum zaufania dla nowego gabinetu. Gdyby trzymać się zatem ducha i litery prawa konstytucyjnego, to należałoby się spodziewać na posiedzeniu Sejmu RP w przyszłym tygodniu głosowania nad nową Radą Ministrów. Jeżeli takiego wniosku nie będzie, to mamy do czynienia nie tyle z exposé, co z czysto propagandową i pijarowską zagrywką. W końcu nie przypadkiem Donald Tusk – po „podróży życia” do Peru – został okrzyczany mianem „słońce Peru, mistrz bajeru”. [Wyjaśnienie chyba jest prostsze: te kloaczne elity po prostu nie rozumieją znaczenia słowa „exposé” – admin]

Co powie Donald Tusk w swoim przemówieniu? To, co zwykle, będzie kij, będzie i marchewka. Pochwali Polaków, że tak dzielnie znoszą kryzys i rządy PO. Może nawet przeprosi za syna, za „układ gdański”, kolesiowanie się z sędzią „na telefon” Milewskim na meczach piłkarskich, za kłamstwa w sprawie Amber Gold.

Następnie powie, jak wspaniale jego rząd walczy o lepsze jutro dla nas wszystkich. Postraszy, że trzeba będzie robić cięcia bo – wiadomo – „kryzys” i choć jesteśmy „zieloną wyspą”, to musimy jednak drastycznie zaciskać pasa. Zapowie kolejne cięcia i podwyżki, ale też pomacha marchewką, że kiedyś to nawet może będzie lepiej.

Podobnie jak w czasach PRL, gdy przyznawano, że ceny podstawowych artykułów rosną, ale za to tanieją lokomotywy, a zatem statystycznie jest dobrze. Zaatakuje również opozycję, którą oskarży o to, że przez nią jest tak źle w Polsce pod rządami PO. Zrobi to z zacietrzewieniem Władysława Gomułki, który swego czasu całą winę za sytuację przerzucał na „niesłuszne siły”, rewizjonistów, intelektualistów, inteligencję, studentów, Kościół katolicki.

Słowem to groteskowe „exposé” jest pomyślane jako ucieczka do przodu, by uniknąć rozliczenia za niezrealizowane obietnice wygłoszone przy formowaniu rządu w 2007 i 2011 roku. Upadające firmy, dramatycznie rosnące bezrobocie, państwo zawłaszczane przez partyjną sitwę, praca do śmierci i wyższe podatki to są dziś problemy, z których Tusk powinien się wytłumaczyć Polakom.

Ze 125 obietnic wyborczych zostało zrealizowanych zaledwie kilka. Nie był między innymi przez złą politykę stymulowany wzrost gospodarczy. Za to rząd zafundował Polakom rosnący deficyt budżetowy i zadłużenie państwa na kolejne pokolenia, cięcia, rosnące bezrobocie, spadek eksportu, rosnącą inflację, drożyznę i spowolnienie gospodarcze.

Mamy wzrost podatków, które poprzedziła słynna wypowiedź Donalda Tuska: „przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony”.

Zamiast podniesienia płac dla budżetówki i zwiększenia rent i emerytur jest przymusowa praca prawie do śmierci. Z szumnie zapowiadanych 1700 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych zbudowano ledwie 600, i to niepełnowartościowych, a przy okazji doprowadzono do zapaści polskiego sektora budowlanego.

Zamiast likwidacji NFZ i naprawy służby zdrowia dokonano podziału na równych i równiejszych, dla „lepszych” jest dostęp do usług medycznych, dla „gorszych” wielomiesięczne kolejki i upokarzanie.

Zamiast zachęcania do powrotu do Ojczyny Polaków z emigracji zarobkowej jest prowadzona polityka, by jak najwięcej obywateli opuszczało swój kraj i szukało szczęścia na obcej ziemi.

Zamiast polepszenia edukacji trwa w najlepsze pełzająca reforma, która powoduje, że jest coraz niższy poziom wykształcenia Polaków.

Zamiast sprowadzenia wraku Tu-154 i wyjaśnienia okoliczności i przyczyn katastrofy smoleńskiej rząd wykazał się nieudolnością i niekompetencją oraz doprowadził do ośmieszenia Polski na arenie międzynarodowej. Zamiast taniego państwa mamy największy w historii wzrost biurokracji.

We wszystkich tych sprawach Donald Tusk i jego podwładni swoimi działaniami zaprzeczali swoim deklaracjom, oszukiwali Polaków, mijali się z prawdą, mataczyli, manipulowali faktami, odwracali kota ogonem. Tak też jest od ponad dwóch lat w wyjaśnianiu tragedii smoleńskiej.

Rząd został zamieniony w firmę reklamiarską, która generuje takie „eventy” jak żałosne gawędy i połajanki ministra Jacka Rostowskiego nieumiejącego policzyć podstawowych parametrów budżetu państwa. Mamy niekompetentnych ministrów, np. Bartosza Arłukowicza, Joannę Muchę, Sławomira Nowaka, Krystynę Szumilas. Mamy szefa kancelarii premiera odpowiedzialnego w dużej mierze za tragiczny lot do Smoleńska. Do tej pory Tomasz Arabski jest pod szczególna ochroną i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. [No bo jak kto się nazywa „Arabski”, „Nowojorski” czy „Amsterdamski”, to ma się rozumieć jest pod szczególną ochroną – admin]

Za rzecznikiem rządu już od kilku lat ciągnie się niewyjaśniona sprawa otrzymywania korzyści od zagranicznego przedsiębiorcy i niewpisania tego do oświadczenia majątkowego oraz rejestru korzyści, a także ciąży uprawdopodobniona sprawa załamania ustawy antykorupcyjnej.

Ferenc Gyurcsány, skompromitowany kłamstwami socjalistyczny premier Węgier, odszedł w 2009 roku w niesławie po 5 latach. Właśnie zbliża się piąta rocznica rządów socjalliberała Donalda Tuska…

Jan Maria Jackowski
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 40 do “Ucieczka Donalda Tuska”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. 166 bojkot TVN said

  Trzeba jeszcze dopisać koniecznie, że Tusk w swoim kolejnym ‚expose’, na samym wstępie WEŹMIE CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA SIEBIE.
  Po czym spokojnie udowodni, że ten stan państwa to wina Kaczyńskich: jednego, że POLECIAŁ DO SMOLEŃSKA, drugiego – ŻE NIE POLECIAŁ DO SMOLEŃSKA.
  Dorzuci trzeciego winnego – o. Rydzyka, który każe ludziom paradować po Warszawie i modlić się zamiast pracować.
  Oczywiście nie wpadnie na pomysł, żeby złożyć dymisję, bo przecież jest człowiekiem ODPOWIEDZIALNYM ZA TO CO ROBI

 3. AlexSailor said

  „[Wyjaśnienie chyba jest prostsze: te kloaczne elity po prostu nie rozumieją znaczenia słowa „exposé” – admin]” – genialne.
  „[No bo jak kto się nazywa „Arabski”, „Nowojorski” czy „Amsterdamski”, to ma się rozumieć jest pod szczególną ochroną – admin]” – kwintesencja.

  A co.
  Podliżę się gospodarzowi.
  Zasłużył na to.

 4. Pokręć said

  Wyje…nie Tuska do Brukseli to jedno (jestem bardzo za tym), ale jak widzicie możliwości posprzątania tego bałaganu przez techniczny rząd PiS-u? Bo ja się modle o cud. Co może zrobić choćby najprawdomówniejszy premier w obecnej sytuacji? Po prostu walnie prosto z mostu, że złotówka poleci o 50%, inflacja w najbliższym roku sięgnie 60%, emerytury będą wypłacane tylko częściowo a urzędy, uczelnie i szkoły dostają na fundusz wypłat połowę dotychczasowej sumy i niech sobie w ramach tych pieniędzy radzą. Mają wolna rękę, jeśli chodzi o politykę zatrudnienia a prawo zostaje z dnia na dzień w trybie natychmiastowym wyczyszczone z absurdów poprzez wprowadzenie nowego, 10-cioparagrafowego zrozumiałego dla 95% obywateli bez pomocy papugów. Podatek: na początek 20% VAT i ani jednego podatku więcej – żadnych PIT-ów, CIT-ów, akcyz ani obowiązkowych ubezpieczeń. VAT dlatego, bo jest go najłatwiej ściągać ze wszystkich podatków. Uwolnienie wszystkich zawodów – łącznie z lekarzami – znachorstwo jest dopuszczone, podobnie bimbrownictwo i handel narkotykami. Oczywiście – po zapłaceniu VAT.
  Wyobrażacie sobie, co by się stało na drugi dzień? Jaki będzie skowyt, wycie i wrzask nie tylko w Polsce, ale i w Europie?
  Na trzeci dzień z bratnią pomocą wpadną Niemcy i jak zwykle, zostawią po imprezie taki burdel, że będziemy go sprzątać przez 40 lat…

 5. Rysio said

  re 2. bojkotka – no przynaj się w końcu, że głosowałaś na żydowski PIS.

  PS. Przecież tak strasznie jedzie od ciebie kaczyzmem.

 6. jowram said

  Jerzy Buzek życiorys

  http://top1-1.com/jerzy-buzek-zyciorys

  Jerzy Buzek został zwerbowany przez Wywiad Wojskowy PRL w 1971 roku, przed wyjazdem na stypendium naukowe do Wielkiej Brytanii (1971-72r). Pierwszym zadaniem agenta było zdobycie dla Układu Warszawskiego najnowszych technologii utylizacji gazów bojowych. Po powrocie do kraju, w końcu 1972 roku, Jerzy Buzek złożył stosowny raport.

  Jerzy Buzek posiadał minimum 3 “teczki” , pierwszą, gdy był rozpracowywany – przymuszany do współpracy “Docent”, drugą założył Wywiad, trzecią Służba Bezpieczeństwa, nadając kryptonim Tajny Współpracownik (TW) “Karol”. Natomiast w ramach każdej z wymienionych, występowały m.in. teczka personalna oraz teczka pracy tzw. operacyjna.

  Ubek , Jerzy Buzek

  Po strajkach sierpniowych 1980 roku Jerzego Buzka skierowano do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność”. Najpoważniejszym sukcesem agenta TW “Karol” stały się działania manipulacyjne podczas I-szego Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ “Solidarność” w Gdańsku, gdzie jako współprowadzący obrady m.in. doprowadził do uchwalenia słynnej Odezwy do Narodów Europy Środkowo-Wschodniej.

  Charakterystyczną rolę Jerzy Buzek odgrywa w aresztowaniu przywódców Śląskiego podziemia solidarnościowego. Poznaje wyjątkowo lokal, w którym ukrywa się Tadeusz Jedynak. Wkrótce zostaje w nim aresztowany tenże lider władz regionalnych i krajowych. Następnie Jerzy Buzek poznaje mieszkanie, w którym ukrywa się następny szef regionalnych struktur “Solidarności”- Jan Andrzej Górny. Po kilku godzinach lokal okrąża ogromna liczba samochodów SB oraz cywilnych i mundurowych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL. Poszukiwanego przez 7 lat listem gończym Prokuratury Wojskowej czołowego działacza podziemnych struktur, w tym Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” aresztowano… bez rewizji lokalu !

  Jerzy Buzek niezauważony, z torbą pełną związkowych pieniędzy, bez kłopotu opuszcza po kwadransie “kocioł”. Nie znany jest w dziejach podziemia przypadek (a tym bardziej na “czerwonym” Śląsku), by przy tak ważnym aresztowaniu Służba Bezpieczeństwa nie dokonywała gruntownej rewizji i “zabezpieczenia” lokalu. Jedynym, który skorzystał na powyższych aresztowaniach był Jerzy Buzek, który jako „doradca” zaczął “nieformalnie” reprezentować Górny Śląsk w pracach krajowego kierownictwa (TKK) “Solidarności”

  Za powyższe zasługi oraz przekazanie dokumentów władz podziemnej “Solidarności” agent TW “Karol” otrzymał od Służby Bezpieczeństwa 7000 USD . Równowartość ówczesnych ok. 350 pensji !

  Jerzy Buzek nigdy nie został aresztowany, czy nawet internowany, choć już od roku 1981 z racji jawnej działalności w legalnej NSZZ “Solidarność”, był doskonale znany Służbie Bezpieczeństwa. Mało tego, 10 razy wyjeżdżał do krajów kapitalistycznych. Jest to również wypadek wśród działaczy opozycji bez precedensu. Tym bardziej, że na Śląsku szalał największy komunistyczny terror.

  Pozdrawiam Wszystkich

  Archiwum X

 7. Zbyszko said

  Jaki to socjal(liberał). Socjalizm, przynajmniej mnie zawsze kojarzył się ze zdobyczami socjalnymi jak np: 8-godzinny dzień pracy. przede wszystkim praca dla wszystkich, powszechnie dostepna, darmowa służba zdrowia (kiedys do specjalisty chodziło się tego samego dnia, po otrzymaniu skierowania od lekarza rejonowego), miejsca w szpitalu dostepne od ręki (bo szpitali było pod dostatkiem z wzrocową niemal opieką w porównaniu z dzisiejszą z zagonionymi na śmierc pojedyńczymi pielęgniarkami), powszechnie dostepna, bezpłatna na wszystkich szczeblach edukacja (na bardzo wysokim poziomie jak się dziaj okazuje), opieka socjalna w zakładach pracy (wczasy, kolonie dla dzieci itd, itd), tania komunikacja, itd, itd, itd, itd, itd… nie chce mi się już pisac bo moznaby jeszcze tak bardzo długo. Więc kto dzisiaj jest socjalistą!? NIE GRAJCIE LUDZIOM TYM SOCJALIZMEM, BO SOCJALIZM JUZ BYŁ I STRACILIŚMY GO!

 8. Zbyszko said

  Zaś zacietrzewienie Gomułki dało początek budowy potęgi gospodarczej Polski, gdzie niemal „wybuch” tego potencjału mogliśmy obserwoawac już za Gierka: 12- MIEJSCE NA ŚWIECIE! z którego całe zestawy prześmiewców-beneficjentów (jego obalenia) kpią sobie teraz. Nie dziwię się beneficjentom, natomiast pospólstwo które straciło to wszystko i nadal jest chórze tych prześmiewców, juz mnie zadziwia swoją tragiczna głupotą.

 9. Zbyszko said

  Zaś powoływanie się na te lokomotywy jest już jakimś tragicznym w sensie losu Polaków, nieporozumieniem. Przeciez te lokomotywy są tym symbolem szczytu aktywności tej całej grupy sabotażystów, którzy demontowali już wtedy tą gospodarkę, by wygłodzeni robotnicy obalili tą 12-tą potegę i by ona juz nie zagrażała interesom globalistów na światowych rynkach inwestycyjnych. Ale Polscy dali się nabrac

 10. Rysio said

  Bzdury piszecie Panowie!

  Nic tak nie tworzy bogactwa jak czysty wolnorynkowy Kapitalizm, w którym każdy nawet najmniejszy kapitalista sprzedający parówki na rogu ulicy ma za swój cel trafić jak najlepjej w potrzeby klientów.

  Zbić na tym jak największą kasę i ją ponownie zainwestować ponownie w zaspokojenie potrzeb – tym razem – jeszcze większej liczby klientów.

  Żaden rządowy biurokrata nigdy w tym nie dorówna kapitalistom, którzy było nie było inwestując, ryzykują, własnymi pieniędzmi.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Jednym stworzy bogactwo, innym biedę z nędzą, panie Rysiu.
  Jeszcze szybciej można się wzbogacić, gdy w ogóle nie ma żadnego państwa, żadnych praw, żadnych reguł.

 12. Zbyszko said

  @10 Panie Rysio, myli pan społeczna gospodarke rynkową z kapitalizmem. Kapitalizm nie zajmuje sie parówką na rogu. Jak sama nazwa wskazuje kapitalizm żywi się kapitałem i jak pokazała praltyka OGROMNYM. GLOBALNYM KAPITAŁEM. I wy wszyscy krytykanci socjalizmu, telewizyjni marzyciele o karierze Caringtona, zapomianie o tym że „za daleko gęba od potrawy”. Siedzicie przed tymi telewizorami, naoglądacie się tych brazylijskich seriali i piszecie głupoty. A większośc nie chce prowadzic własnego biznesu, chce zrozbic te 8 godzin, mieszkac w swoim mieszkaniu (nawet nie domku jednorodzinnym) by nikt z niego nie wyrzucił, chce wykształcic dzieci, wyjechac gdzie na urlop (niekoniecznie na jakieś tam wyspy kanadyjskie), miec jakieś hobby na które by było ich stac i to wszystko. Więc dajcie sobie spokój z tym wciskaniem ludziom na siłę tego krwiożerczego kapitalizmu (przeważnie korporacyjengo, niszczącego jak nigdy przedtem komuna, rodziny), bo chyba robicie tutaj na etacie nędznych naganiaczy wyborczych i mącicieli umysłów. Szumowiny jedne!

 13. tofemis said

  Kto wie, tak właściwie. Może się okazać, że nastąpi niespodziewany zwrot akcji, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że zostaną powtórzone wcześniej powiedziane ogólniki i tyle. Pozdrawiam i zapraszam też na mojego nowo powstałego bloga! https://tofemis.wordpress.com/

 14. Idziecie do wyborów!
  Wybierzcie PiS!
  PiS to pełna gwarancja – PO zresztą też!

  Polska stać będzie u boku Izraela!
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/polska-stac-bedzie-u-boku-izraela/

  „Prezydent Kaczyński w przemówieniu zaznaczył, że pochodzi z kraju, z którego pochodzi też bardzo znaczna część diaspory żydowskiej. W ocenie prezydenta to właśnie szczególnie łączy Polskę z Izraelem i dlatego chcemy jak najlepszych stosunków. – Osiągamy je – ocenił.
  Słowa prezydenta RP o polsko-żydowskiej przeszłości i bezprecedensowe deklaracje, że Polska stać będzie u boku Izraela, wywołały aplauz zebranych.”

 15. Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%e2%80%9erzeczypospolita-obojga-narodow%e2%80%9d/

  „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.

  Jarosław Kaczyński gwarantem – czego?
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/14/jaroslaw-kaczynski-gwarantem-%E2%80%93-czego/

  W tej strategii tkwi po uszy O. Tadeusz Rydzyk, RM, TV TRWAM, Nasz Dziennik.

 16. Ad.13
  „Może się okazać, że nastąpi niespodziewany zwrot akcji”

  Już samo zakładanie takiej ewentualności świadczy nie najlepiej o autorze tegoż.

  „Razem z nami są ministrowie obu rządów i będziemy dziś i jutro pracowali, by zaprojektować wspólną przyszłość” – Premier Izraela Beniamin Natanyahu, Jerozolima 23 luty 2011 r. – na powitanie premiera RP Donalda Tuska wraz z jego rządem.

  A tu pamiątkowe zdjęcie

 17. Rysio said

  re 11. To nie wolnorynkowy kapitalizm stworzył nędzę Panie Gajowy.

  Nędzę stworzył wstrzyknięty w kapitalizm: socjalizm, korporatyzm i redystrybucjonizm marksistów.

  PS. A Gajowy kiedy dotrzyma obietnicy i przeczyta Ludzkie Działanie Misesa?

 18. Rysio said

  re 12. „… A większośc nie chce prowadzic własnego biznesu, chce zrozbic te 8 godzin, mieszkac w swoim mieszkaniu (nawet nie domku jednorodzinnym) by nikt z niego nie wyrzucił, chce wykształcic dzieci, wyjechac gdzie na urlop (niekoniecznie na jakieś tam wyspy kanadyjskie), miec jakieś hobby na które by było ich stac i to wszystko..”

  Haaaaaaaaahahahaa!!! Co za bzdury!

  Potrzeby ( prawie ) każdego człowieka są nieograniczone.

  Może ty Zbyszko jesteś z natury pustelnikiem, który nie potrzebuje nic – ale ja na ten przykład chciałbym mieć:
  – kilka Roys Ryców (razem z szoferami 24/7) ,
  – potężny jaht pełnomorski z załogą,
  – kilka samolotów do własnej dyspozycji,
  – niedużą prywataną biblioteczkę a w niej parę książek….

  – a także kolekcję broni …

  – i mieszkać w takiej chałupie

  PS. Oczywiście to co podałem wyżej to skromny początek
  😉

  I właśnie dlatego cały ten kapitalizm NIGDY nie będzie działał. Dzięki ludziom, których potrzeby są „nieograniczone” a moralność i etyka na poziomie troglodyty. Cała reszta normalnych nigdy się na to nie zgodzi; jedynym wyjściem jest ich zabić, jak to proponują zwolennicy regulowania populacji świata. – admin

 19. Rysio said

  Oczywiście Zbyszko – absolutnie Ci nie zabraniam mieszkać w takiej chacie, jeżeli takie są twoje wymagania i chęci.

 20. Siewcawiatru said

  Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i jeżdzi starym trupem ?

 21. u said

  No i co z tego dobrego bedzie jak ryzego szlag trafi?
  Wcale mnie to nie cieszy, bo na dzien dzisiejszy nie ma alternatywy, zadnych perspektyw na pozytywna zmiane, ano, jest tylko pewnosc, ze nastepna menda zastapi ryzego poprzednika. Ten omen przesladuje nas caly czas od czasu transkantu.

 22. Zbyszko said

  Rysio @18, bardzo dobre zdjęcie, ale na poparcie mojej tezy że: Polacy za Gomółki i Gierka z takich właśnie lepianek, baraków powprowadzali się do komfortowych mieszkań z centralnym ogrzewaniem, ciepłą wodą, łazienką itd… A pan Rysio to niech sobie gdzie taka lepianke skombinuje, bo za niedługo ten Globalny Kapitał, poprzez swoje marionetki dobierze się do naszych majatków osobistych (bo ten państwowy już zrabował). Kolego czy nie widzisz że tym hasłem KAPITALIZM którym kupili takich jak ty (i kiedyś, niestety, ja), otworzyli furtke temu Imperializmowi który nas okradł i nadal okrada? Socjalizm dopuszczał oprócz własnosci państwowej własnosc prywatną, ale nie globalną. tą caringtonowską która jak widac jest tym źródłem całego ZŁA. Weźmy np takiego Billa Gatesa, cudownego czyścibuta, któremu system pozwolił rozrosnąc się do takich rozmierów że teraz mu bije do głowy i chce wymordowac 90% ludzi na… ZIEMI!!!… Chwałcie dalej ten kapitalizm…….. (skasowałem słowo DEBILE… z uwagi na moja jednak łagoną powierzchownośc!!!)

 23. Zbyszko said

  Panie Rysio @18 takich komfortowych mieszkań za tego opluwanego socjalizmu powstawało ok 200tyś rocznie!!! dla takich ludzi jak pan, ja itd, itd… nie budowało sie tak jak teraz, tylko i wyłacznie apartamentowce dla tych najbogatszych. Zaś ci z tych bloków (pogadliwie nazywanych blokowiskami) za niedługo wrócą do tych barków, lepianek itd, itd… za KAPITALIZMU JAKI TERAZ MAMY… bo nie wiem jakiego kapitalizmu pan oczekuje. Mamy juz kapitalizm i innego już nie będzie!!!

 24. Kar said

  re:19

  mysle, ze jest wciaz szansa na reanimacje JEGO duszy…fanty to nabytek

 25. Kar said

  przpraszam, to mialo byc do #20 (Siewcawiatru)

 26. Niedaleko said

  Tutaj kilka fotek jak Kapitalista rodu Rothschildowie chciał by by idealny robotnik mieszkał. To przykłady z Caracas Wenezuela gdzie Rodanski chce polepszyć sytuacje. Zostaje pytanie, Ale komu?


  Ta chatka pod #19 to Słowiański luksus bo jest świeże powietrze, woda ze strumyka, łąki i las. Te dodatki które przytoczyłem były by przez Kapitalistę sprywatyzowane.

 27. Zbyszko said

  Rysio @18, to jest grzech nieumiarkowania w piciu i jedzeniu. Dlatego kapitalizm nigdy nie będzie miał błogosławieństwa Pana Boga. Zaś powszechny błąd polega na myleniu społecznej gospodarki rynkowej z kapitalizmem. Społeczna gospodarka rynkowa własnie była już w Polsce za socjalizmu, tylko ludzie tego nie widzieli a to z tego powodu że ktoś im namieszał w tych mózgownicach tym kapitalizmem. Gdy w ówczesnym Dzienniku Telwizyjnym pokazywali strajki na Zachodzie, to podrzegacze mówili że to komunistyczna propaganda, po prostu tym robotnikom w tym kapitaliźmie miesza się juz w głowach od tego dobrobytu, jak mówili:-)… który namy teraz u siebie. Jak w tym kontekscie wydaje się ten ówczesny socjalizm humanistyczny, jakby zgodny z wolą Pana Boga…

 28. 25godzina said

  „(…)Czyż to nie nieomylny znak, że razwiedka powinna zwinąć parasol ochronny nad tą całą Platformą Obywatelską, bo w przeciwnym razie Bufetowa doszczętnie zrujnuje Warszawę? Jak dotąd woda wypłukała dziurę pod słynnym tunelem „Przekręt”, przeprowadzonym wzdłuż Wisły, no a teraz znowu ta nieszczęsna ulica Świętokrzyska. Naprawdę, pora kończyć ten eksperyment z Tuskiem i przeprowadzić podmiankę, niechby nawet w postaci „rządu pozaparlamentarnego”. W końcu czy nie lepiej, jak będą otwarcie rządzili bezpieczniacy, a nie jacyś osobnicy w rodzaju pana Tomasza Arabskiego? ”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2635

 29. olagordon said

  i po co się popisywac? własnie przed chwilą min. Kwiatkowski tak wypowiedział sie w kwestii sondaży:
  „gdyby Mojżesz przeprowadził sondaz wśród Żydów, to na pewno nie przeszliby przez MORZE MARTWE!!! biblista wszechczasow

 30. z bloga prof.M.Dakowskiego said

  Wpisał: korabita
  07.10.2012.

  Gazeta Polska! – BAŃKA SMOLEŃSKA PĘKA…

  korabita 7.10.2012 http://korabita.salon24.pl/453395,to-gazwybor-nie-gazeta-polska-banka-smolenska-peka

  NIEBYWAŁE…

  TO poniżej, to są cytaty ze strony www GazWyboru, a nie z Gazety Polskiej! Trudno uwierzyć… Całość wychodzi we „Wproście” na 7 X… cytaty są porażające…

  „Polaków Rosjanie nie dopuszczali”:
  Patomorfolodzy siedzieli przed prosektorium, Rosjanie do niczego nie dopuszczali.

  „Jeszcze wszystkich będą ekshumować”:
  Kilka dni po katastrofie smoleńskiej powiedziałem do żony <> – mówi Dymitr Książek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w rozmowie z <>. Książek był w Moskwie podczas identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

  „Umówiliśmy się, i przez dwa i pół roku nic nie mówiliśmy”:
  Nie, nie mówiliśmy nic przez dwa i pół roku. Tak się umówiliśmy między sobą, że nic. Nawet razem z kumplami, z ratownikami nie rozmawialiśmy o tym, co widzieliśmy tam, w Moskwie. To była taka… Ech, nie będę przeklinał…

  Za Frondą (nie abonuję internetowego Wprostu, tam pono całość już dostępna) podam jeszcze jeden fragment tegoż wywiadu:

  Skandalicznie wyglądało też traktowanie rodzin ofiar, a także zamykanie trumien. – Kiedy trumny lakowano, to w sali Rosjanie zrobili granicę polsko-rosyjską. To był kosmos. Po jednej stronie siedziała rosyjska celniczka, po drugiej byliśmy my. Wszyscy. Po zalutowaniu trumna trafiała na polską stronę. Ale rozpętała się kompletna awantura, bo rodziny chciały wkładać do trumien święte obrazki, modlitewniki i różańce. Rosjanie nie chcieli się na to zgodzić. To było straszne, oburzające. Politycy nasi wymogli na Rosjanach, by na to pozwolili. Niech pani pamięta, że to była ceremonia pogrzebowa, ale Rosjanka jakby tego nie rozumiała. A po naszej stronie wszyscy się modlili – uzupełnia.
  – – – – – – – –
  Nie mam złudzeń. W publikacji Wprostu nie chodzi pewno o prawdę. Po prostu idzie rewolucja pałacowa – i w jej ramach prawda zaczyna przesiąkać i wyciekać – w końcu kiedyś ktoś musiał zacząć sypać. I sypie się coraz bardziej, a dni Tuska zaczynają się kończyć. Odpowiedzialni najważniejsi – pozbędą się tych odpowiedzialnych, którzy są najbardziej widoczni na arenie, i staną się odpowiedzialnymi publicznie; aż do tej pory kryto ich gazwyborowo. Teraz „narracja” się zmienia – nowa jej wersja ich zmiecie. Taki scenariusz dawno już był głoszony (nawet i mnie się coś zdarzyło, w „kanapoprzepowiedni”…). Cóż. Kryzys idzie i coś, ba, cokolwiek lemingi na żer muszą dostać…
  – – – – – – – – –
  A kanapoprzepowiednię własną – spisaną 14 X 2010 – ośmielę się zacytować:

  [punkt 4.]
  …istnieje […] możliwość, że Rząd & Platforma, a przede wszystkim najważniejsi jego Przedstawiciele mogą […] z hukiem odpaść z gry, a cały obecny układ władzy przewróci się do góry nogami wskutek – pozornie – nacisku opinii publicznej.

  Bezpośrednią przyczyną (to znaczy pretekstem, ale nie przyczyną główną) takiego „przewrócenia się” mogłoby być celowe i nie budzące wątpliwości „ujawnienie” (przez… – potrzebne dopisać…) konkretnych szczegółów śledztwa smoleńskiego bądź nawet całego mechanizmu (prawdziwego? wykoncypowanego? – niepotrzebne skreślić) smoleńskiej katastrofy/zamachu (niepotrzebne skreślić).

  Ale uwaga: w żadnym razie nie będzie to (miało) oznaczać zwycięstwa obecnej opozycji.

  [paaaanie! ta „opozycja” też jest pozorna! MD]

 31. Fakty mówią said

  Leopold, 5 października, 2012

  Aby rozumieć rzeczywistość trzeba znać te fakty:

  Po inwazji na Czechosłowację (1968) ludzie KGB rządzący komunistycznym imperium zrozumieli, że bez gruntownych przeobrażeń nie da się sprostać konkurencji Zachodu.
  W tym celu zamierzano odrzucić zużyty wehikuł ideologiczny (marksizm) i zmienić niewydajny system gospodarczy przechodząc na gospodarkę rynkową.
  Polska została wytypowana na „laboratorium pierestrojki” i tu miał się rozpocząć proces „upadku komunizmu”.
  Na miejsce „obozu socjalistycznego” miały powstać formalnie „niepodległe państwa” pozostające jednak pod kontrolą „centrali”.
  Ogromna i ryzykowna operacja planowana była na lato 1980 r. (już na wiosnę tego roku ewakuowano archiwa KGB z krajów bałtyckich).
  Zaczęło sie obiecująco – zainicjowano (sprowokowano) strajki, potencjalni „przywódcy robotników” już byli przygotowani. Wałęsa, Jurczyk i Sienkiewicz, którzy podpisywali porozumienia w Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu byli ludźmi Kiszczaka.
  Do pomocy „prostym robotnikom” w rokowaniach z władzą zorganizowano też „ekspertów” (Geremek, Mazowiecki). Władza zapewniła im bilety lotnicze i zakwaterowanie w hotelu Heweliusz – tym samym, gdzie mieszkali negocjatorzy rządowi. (ABSOLUTNIE konieczne!–film „Sekrety transformacji”)
  Jednak błyskawiczny rozrost Solidarności kompletnie zaskoczył „reżyserów historii”. Mimo wysiłków agentury umiejscowionej w strukturach związku nie udało się opanować operacyjnie Solidarności. Nastąpiła seria nerwowych konsultacji warszawsko – moskiewskich w Białowieży i decyzja o siłowym rozwiązaniu związku.
  „Okrągły stół” – propagandowo „doniosłe wydarzenie w historii Polski” był inicjatywą moskiewską i przebiegał pod całkowita kontrolą MSW. (cytat z Kiszczaka: „Spokojnie, towarzysze, scenariusz okrągłego stołu napisała partia, a jego realizacja przebiega niezmiennie na warunkach przez nas dyktowanych”)
  Po starannej selekcji „negocjatorów opozycji” Kiszczak wiedział, że w „wolnej Polsce” będą mieć resorty siłowe, banki, sądy, uczelnie i przede wszystkim panowanie nad mediami („naszych przeciwników politycznych medialnie wdepczemy w ziemię” -wizerunek medialny o. Rydzyka czy Kaczyńskich świadczy, że nie były to puste słowa).
  Mimo wszystko społeczeństwo zdołało uzyskać znaczący stopień upodmiotowienia – dużo większy niż zakładali organizatorzy pierestrojki. Dlatego stale podejmowane były działania sprowadzające nas „do parteru” co ostatecznie udało się 10 IV 2010r, i tę datę można przyjąć jako zakończenie pierestrojki w Polsce.

  Na długo przed startem „transformacji” podjęto szereg działań.

  Aby zapewnić kadry menadżerskie do zarządzania nową gospodarką
  sterowany przez Moskwę amerykański senator Fulbright („przeciwnik wojny” w Wietnamie…) założył fundację mającą na celu „zbliżenie ludzi i narodów”.
  Na stypendia Fulbrighta wyjechała duża grupa młodych aparatczyków partyjnych (dzieci „utrwalaczy władzy ludowej”…), którzy stali się – jako światowcy – haroldami kapitalizmu i uczyli nas demokracji.

  Dylemat Kisielewskiego „jak budować kapitalizm bez kapitału” rozwiązano wykorzystując Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Wyprowadzone środki wracały do Poski przez tzw. „firmy polonijne” i podstawionych biznesmenów.
  Afera FOZZ stała się „matką wszystkich afer” i umożliwiła przejęcie majątku narodowego przez ludzi służb i nomenklaturę partyjną.
  (filmy „A.Gwiazda – kopalnia wiedzy”, „Jak rozkradziono stocznie”).

  Aby społeczeństwo przekonać o rozpadzie komunizmu potrzebna była „opozycja demokratyczna”, której zamierzano „przekazać władzę”.
  Dlatego z inicjatywy KGB zorganizowano Europejską Konferencję Bezpieczeństwa i Współpracy w Helsinkach (KBWE).
  Ratyfikowanie KBWE przez „kraje demokracji ludowej” z ZSRR na czele umożliwiło rozwój ruchów dysydenckich i powstanie opozycji.

  Podstawową metodą kontroli niezależnych (czy tajnych) organizacji jest umieszczenie w jej strukturach ludzi „zadaniowanych”. Rosjanie mają w tym długą tradycję – mistrzem fałszywej opozycji był Dzierżyński. Proces generowania i uwiarygodniania takich „działaczy opozycyjnych” jest długotrwały.
  Już w 1981r znana była ekipa „opozycyjna”, której zamierzano „przekazać władzę”.
  Czołowe postacie życia politycznego i społecznego III RP, „autorytety moralne” zostały internowane i „podlegały represjom” w luksusowym ośrodku na terenie poligonu drawskiego w Jaworzu (inni internowani przetrzymywani byli w regularnych wiezieniach). To tutaj budowano „piękne życiorysy opozycyjne” Geremka, Mazowieckiego, Komorowskiego, Niesiołowskiego, Bartoszewskiego, Celińskiego. Wśród internowanych w Jaworzu byli również konfidenci „z górnej półki” jak Maleszka, Karkosza, Szczypiorski, a także późniejszy prezes Radiokomitetu TW „Kowalski” – A. Drawicz, który wraz z wiceprezesami Rywinem i Dworakiem obsadził „właściwymi” ludźmi ośrodki regionalne radia i TV.

  Radio Wolna Europa było słuchane w Polsce przez miliony ludzi i zostało użyte do wylansowania „właściwych opozycjonistów”. Mechanizm był prosty – w mieszkaniu J. Kuronia znajdował się „magiczny” (nie do wyłączenia) telefon, z którego Kuroń przekazywał wiadomości „z życia opozycji” do E. Smolara. Ten „dysydent” wyjechał z kraju po czystkach antysemickich w 1968r i był znakomicie „rozstawiony” – pełnił funkcję kierownika sekcji polskiej BBC.
  Z wiadomości upowszechnianych przez RWE czy BBC polski słuchacz dowiedział się, że czołowi opozycjoniści to Kuroń i Michnik. Twórca KORu -Maciarewicz, a także inni (np. Naimski, Ziembiński) zostali „wyautowani”…

  Wałęsa miał kłopoty z prawem już jako nastolatek. W tym czasie zaczęła się jego kariera jako informatora milicji. Podczas służby wojskowej był donosicielem o pseudonimie „sierżant Kobrzyński”. Po ukończeniu służby „wojskówka” przekazała go „cywilom”, gdzie przybrał pseudonim „Bolek”.(film YT „Zyzak o Noblu Wałęsy”). Danuta Wałęsowa w swojej książce wspomina, że mąż – szczęściarz raz po raz wygrywał w totolotka. Rzeczywistość była inna – jego wynagrodzenie jako donosiciela dwukrotnie przewyższało pobory w stoczni.
  Oficjalnie przyjmuje się, że współpraca Wałęsy z SB ustała w 1976 r. Okres, gdy przestał już być drobnym kapusiem i zaczęto go kreować na „przywódcę robotniczego” jest gorzej udokumentowany (film„Wałęsa produkt służb”).
  „Człowiek, który obalił komunę”(przy pewnej pomocy H. Krzywonos) jest nieustannie „pompowany” jako „międzynarodowo uznany autorytet” gdyż stanowi filar oszustwa pierestrojki.
  Sowietolog C. Story nazwał „upadek komunizmu” największym oszustwem w dziejach ludzkości. Ludzie którzy rządzili imperium KGB rządzą nim nadal – teraz jako „liberalni demokraci”.
  Największe szkody sprawie Polski poczynił Wałęsa jako prezydent:
  Pod czujnym okiem swego nadzorcy z ramienia służb – Wachowskiego – obalił pierwszy demokratycznie wybrany polski rząd i uniemozliwił dekomunizację.
  W swojej destrukcyjnej działalności „Mędrzec Europy” miał oczywiście pomagierów.
  W filmie „Kim jest marszałek Borusewicz” zebranych jest kilka porażających relacji świadków jego działań. Na tle tych relacji nie dziwi, że w 1981r Borusewicz wysłał (wystawił) Annę Walentynowicz do Radomia, gdzie był przygotowywany na nią zamach. W przedsięwięcie zaangażowani byli TW ”Karol” – A. Soból (sekretarka Kuronia) oraz oficerowie Szczepanek, Karewicz i Grudniewski (w 2011r sąd uniewinnił ich od zarzutu „próby uszkodzenia ciała A. Walentynowicz”).
  Indukowanie zawału serca za pomocą niepozostawiającego śladów furosemidu jest ważnym narzedziem sowieckiej „polityki kadrowej”. (film „A. Walentynowicz – próba otrucia”).
  Gdy w 1991r. Jan Rokita – przewodniczący Sejmowej Komisji do Zbadania Działalności MSW pisał swoj raport, był zaszokowany nie tylko odkryciem, że blisko stu prokuratorów i sędziów aktywnie współdziałało z przestępcami zacierając ślady i niszcząc dowody (prawdopodobnie pracują w resorcie do dziś). Dostrzegł on, że ośrodek decyzyjny państwa nie znajduje się bynajmniej w KC PZPR (nie mówiąc już o administracji państwowej), lecz w slużbach specjalnych.
  Z lektury książki „Czekiści – organy bezpieczeństwa w krajach bloku sowieckiego” wynika, że nie istniały polskie, czeskie czy niemieckie tajne służby – wszystkie były lokalnymi filiami KGB czy wojskowej GRU.
  Zdaniem red. Jachowicza źródlem patologi naszej demokracji jest ogromny wpływ ludzi komunistycznych tajnych służb (ich powiązania z moskiewską centralą są oczywiste) na gospodarkę i politykę.
  Nie było możliwości pozbycia się tych upiorów komunizmu z powodu oporu ogromnego lobby antydekomunizacyjnego pod przewodnictwem A. Michnika (film „Debata”).Autorytet Michnika jest nie kwestionowany bo „siedział w wiezieniu”. Dla tych, którzy wątpili w to więzienie, emitowano w TVP w latach 90-tych różne scenki z „martyrologii” Michnika („Michnik walczący o Polskę”).
  Ponieważ mamy demokrację (t.j elektorat głosuje na ludzi którym chce powierzyć władzę), nie grozi nam, że jakiś generał tajnych służb zostanie prezydentem, czy premierem – co najwyżej otworzy on szampana gdy wygra miły mu polityk. Stąd duże zapotrzebowanie na takich właśnie miłych polityków.
  W filmie „Schetyna i układ wrocławski” G. Braun znakomicie opisuje proces (wieloletni) wytwarzania użytecznego polityka.
  J. Bezmienow (film „Jak zniszczyc państwo”) opowiada, że tajne służby w zasadzie nie potrzebują polityków lewicy, natomiast uwielbiają konserwatystów, wielodzietnych katolików, opozycjonistów, antykomunistów…

  W minionym dwudziestoleciu łapano agentów nawet w państwach o znacznych wpływach rosyjskich (Litwa, Słowacja, Bułgaria, Rumunia) – tylko nie w Polsce.
  Świadczy to, że u nas agentura zainstalowana jest na szczytach władzy.
  Ocenia się, że w administracji USA w latach 40-tych umieszczonych było ok. 400 sowieckich szpiegów (w tym dwóch najbliższych doradców prezydenta Roosvelta). Ilu ich może być w Polsce obecnie?
  O skuteczności agentury świadczy fakt, że Ameryka mając monopol na broń jądrową „odpuściła” połowę Europy stwarzając tym samym globalne supermocarstwo – ZSRR.
  Polska ze względu na swe kluczowe znaczenie jest ogromnie nasycona agenturą
  Według O. Gordijewskiego jest to czwarta – w liczbach bezwzglednych – agentura sowiecka po USA, Niemczech, Francji. Ponadto rozkazem z 1984r minister Kiszczak zezwolił na tworzenie Niemcom własnej siatki (pierwszy komendant policji we Wrocławiu –płk Anioła, a także jeden z szefów wrocławskiej TV po transformacji 1990r byli ludźmi Stasi).
  Po II Wojnie Światowej Stalin oddelegował do swej „najwiekszej zdobyczy” (jak mawiał) wielotysieczną rzeszę swoich agentów do pełnienia roli Polaków. Były to m.in. tysiace oficerów LWP, którzy mieli po 2 godz. dziennie lektoratów języka polskiego. Był wśród nich Siergiej Fiodorowicz Gorochow – kat Poznańskiego Czerwca 1956r wystepujący w Polsce jako gen. Stanisław Popławski.
  Obecnie dzieci i wnuki tych ludzi mówią już bez akcentu i zajmują istotne stanowiska w polityce, biznesie, kulturze, na uczelniach, w mediach (od Miecugowów czy Terentiewów groźniejsi są ci, którym nadano polskie nazwiska)

  W przyjętym 6.12 1961r III Programie KPZR zrezygnowano z brutalnych represji jako nieefektywnych środków kontroli populacji na rzecz rozwoju agentury i bezpośredniej manipulacji medialnej. Zamiast budować lotniskowce znacznie taniej jest założyć gazetę, stację TV czy zatrudnić życzliwego dziennikarza. Można później w TOK FM zacytować belgijski Le Soir: „Świat odetchnął z ulgą – skrajny nacjonalista J.Kaczyński nie został prezydentem”.
  75% światowych mediów jest lewicowych. To znacznie więcej niż ludzi o takich pogłądach .Kto finansuje nadwyżkę ?
  (film „Sowiecka manipulacja w BBC”)
  Ale ogłupianie i okłamywanie to tylko środki – celem jest okradzenie.
  Nie istnieje prostszy sposób na zniewolenie jednostek, rodzin, społeczeństw jak wyzucie ich z własności. Obecny względny dobrobyt zawdzięczamy kredytom zaciąganym na lichwiarski procent, które trzeba będzie spłacić.

  Gdy w 1987r w Helsinkach dziennikarze zapytali ministra spraw zagranicznych E. Szewardnadze czy ZSRR mógłby się zgodzić na zjednoczenie Niemiec, usłyszeli że tak, pod warunkiem istnienia strefy buforowej między Rosją a Niemcami. Taka strefa to kraj nie prowadzący samodzielnej polityki, bez armii i przemysłu.
  To tłumaczy dlaczego w naszej szczątkowej armii więcej jest dowódców niż szeregowców (nie mamy nawet wyszkolonych rezerwistów!), wywiad i kontrwywiad zajmują się inwigilacją opozycji i komunikują przez satelitę Gazpromu, Państwowa Komisja Wyborcza używa rosyjskich serwerów, a ludzie, którzy próbują ten stan zmienić giną smiercią gwałtowną.
  Płacimy cenę zjednoczenia Niemiec.

  Tylko znajomość faktów (wiedza) daje nam odporność na wyrafinowaną „obróbkę” medialną, której podlegamy. Prezentowany powyżej zestaw wiadomości może być pomocny do „prostowanie lemingów”, co ma sens, bo zmniejszamy w ten sposób ogólną pulę zalewającego nas zewsząd kłamstwa.

  http://niepoprawni.pl/blog/1055/aby-rozumiec-rzeczywistosc-trzeba-znac-te-fakty

 32. Ad.31
  W Polsce po 1988 r. wszystko poszło pod nadzorem Rotszyldów.
  Jeśli oni o Rosjanie to może być, że pod nadzorem Rosji.

  Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%e2%80%93-narodziny/

  PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

 33. Rysio said

  re 18. „……I właśnie dlatego cały ten kapitalizm NIGDY nie będzie działał………………………….”

  Ależ Panie Gajowy – niech pan popatrzy na alternatywę socjalistyczną.

  Dla każdego ziemianka i micha brukwiowej zupy.

  Czy nigdy Gajowy nie pomyślał, że każdy kto buduje sobie pałac musi na to wydać ciężkie pieniądze i zatrudnić robotników?

  Proszę tylko pomyśleć ile by było w Polsce roboty gdby tak każdy chciał ( i było go stać ) wybudować sobie kilkakrotnie większą chałupę.

 34. Rysio said

  re 27. Tylko ciekawe, że ci biedni robotnicy z zachodu jakoś nigdy nie chcieli emigrować do wspaniałej, mlekiem i miodem płynącej, Gierkowskej Polski.

  🙂

 35. 25godzina said

  Żona tego słupa od „Amber Gold” podobno wywiozła złoto i kase gdzieś na jakieś Kajmanny czy coś. Jeśłi to prawda to znaczy, że pierwsze szczury już spierd*lają, a Donald T. cały czas myśli, że kolejna kadencje jest celem tego rządu itd itp i że w ogóle to wszystko na serio.

  Myślę, że największym przekleństwem tej ekipy jest to, że nie ma komu oddać władzy a zatem odpowiedzialności z tą ruinę. Komorowski na 100% będzie siedział w pałacu do 2020 roku. PiS nigdy nie wróci do władzy, zostały tylko roszady między PO/SLD/PSL i RP z ławami pełnymi tępych kretynów co potrafią tylko kraść i kłamać. Zastanawiam się czy nie byłoby najlepszym rozwiązaniem głosowanie na PO. Serio.

 36. Marucha said

  Re 33, 34:
  Wolę Białoruś, gdzie KAŻDY ma zapewnione pewne minimum bytowe i nie musi drżeć z niepokoju o przyszłość, niż kraj kapitalizmu, gdzie 98% ludności cierpi biedę, 2% opływa w luksusie, a średnia zarobków (dzięki tym 2 procentom) jest wyższa.
  Nazwij Pan to socjalizmem.

  Co do emigracji do Polski… myślę, że jakieś 90% bezrobotnych z dzisiejszej miodem i mlekiem płynącej Europy Zachodniej z pocałowaniem ręki zgodziłoby się mieszkać w gierkowskim PRL-u.

 37. krzysztof1942 said

  ad 15
  Panie Józefie ma do Pana osobistą prośbę, aby nie używał Pan nazwy „Rzeczpospolita Obojga Narodów” do budowanej Żydopoloni. Nazwa „Obojga Narodów” odnosi się do pięknych kart naszej historii, Polski i Litwy. Bardzo mnie razi taka profanacja nazwy I Rzeczpospolitej !!!

 38. Zbyszko said

  Specjalnie dla pana Rysia, wielbiciela kapitalizmu: Niemcy niestety nie są juz państwem, są przedsiębiorstwem, biznesem, korporacją zarządzaną przez zarząd (naiwni myśleli że pieniądze Planu Marschala płyna do nich za darmo:-). W takim biznesie nie jest potrzebny parlament (bo juz wszystko zostało uchwalone tak jak w Polsce, ustawami po 1mln dolar:-). Ale oni naiwni nadal myślą że są dumnym, wolnym narodem:-)… pogańskim! BEZ BOGA ANI DO PROGA. I oni osmielają się nas Polaków poddanych Matki Boskiej Królowej Polski, pouczac!

 39. Zbyszko said

  Panie Rysio, polecam:
  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/76159,niemcy-to-spolka-z-o-o

 40. Kibic said

  Rekord Swiata Rzadu Tuska !!!

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Powszechnie krytykowany za rozmaie sprawy jak: problemy z opieka zdrowotna, nepotyzm,

  nieudolnosc wymiaru sprawiedliwosci, afera Amber Gold, « Smolensk » itp, itd, Rzad

  p.Premiera Donalda TUSKa ustanowil niezwykly REKORD SWIATA.

  Otoz, jak w miniona sobote poinformowal telewizyjny program TVP Biznes (zreszta juz

  wczesniej bylo o tym glosno) przy budowie autostrad zbankrutowalo lub zbankrutuje okolo

  700 (siedmset) malych polskich firm. Mechanizm banalnie prosty: glowne firmy realizujace

  zamowienie rzadowe wynajmowaly podwykonawcow, ktorym…nie placily za wykonana

  prace.

  Wiecej, wielu tych malych podwykonawcow po wykonaniu robot wystawilo faktury od

  ktorych Skarb Panstwa ( Ministerstwo Finansow za posrednictwem Urzedow Skarbowych)

  naliczyl VAT. Podwykonawcy nie majac zaplaty za wykonana i zafakturowana prace nie

  mieli z czego uregulowac podatkow. Wowczas wkraczal komornik…

  Ot, efektywnosc polskiego panstwa.

  W efekcie omal zupelna likwidacja malych firm budowlanych w Polsce. Rezultatem

  bezrobocie dla okolo stu tysiecy (!!!) naszych Rodakow.

  Podobna jest sytuacja wielu firm, ktore uczestniczyly w budowie stadionow na odbyte

  EURO-2012. O tym jednak cicho – jest ich mniej i mniejsza ich mozliwosc zamanifestowania

  problemu.

  Trzeba powiedziec, ze takiego wyczynu aby doprowadzic, na pracach publicznych, do

  ruiny wlasne firmy nie zanotowal dotychczas chyba zaden RZAD na swiecie.

  Zazwyczaj przy okazji takich prac kraje sie rozwijaly, likwidowano bezrobocie,

  stabilizowano sytuacje gospodarcza.

  Ba, w latach trzydziestych ubieglego stulecia, Hitler dzieki budowie autostrad wyciagnal

  Rzesze Niemiecka z zapasci gospodarczej i zyskal takie zaufanie spoleczne, ze mogl dopuscic

  sie pozniejszych zbrodni za przyzwoleniem przewazajacej wiekszosci swych wspolobywateli.

  W programie zaprezentowano takze fragmenty wystapienia ministra komunikacji

  p.Slawomira Nowaka.

  Co za buta i brak kompetencji: zdaniem p.ministra wina spada na wykonawcow.

  Podobnie, kilka dni wczesniej w Sejmie p.prokurator Seremet wine za bledy w identyfikacji

  ofiar katastrofy smolenskiej zrzucal na…rodziny ofiar.

  Ile jeszcze podobnych « rekordow » ustanowi ten rzad ?!?

  Formalnie w rzadzie sa ludzie nalezycie wyksztalceni. Gdy jednak ich sluchac i oceniac po

  czynach to – jesli odrzucic zla wole – trudno oprzec sie wrazeniu, ze o ile sa sprytni i cwani,

  zwlaszcza w zalatwianiu prywaty, to w sprawach panstwa, cechuje ich nikly poziom

  inteligencji i zwykle prostactwo.

  Krzysztof PYTEL

  z Reims, 8.10.2012

Sorry, the comment form is closed at this time.