Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  novick o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Obywatele w obronie radcy praw…
  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Syria – Iran

Posted by Marucha w dniu 2012-10-07 (Niedziela)

Zagęszcza się sytuacja wokół Syrii i Iranu. Na naszych oczach toczy się rozgrywka pomiędzy Zachodem i jego dalece autonomicznym pupilem Izraelem, a Rosją. Wynik tej rozgrywki ma ogromne znaczenie dla układu światowego. Jest to pierwszy przypadek w ostatnich z górą 20 latach, w którym Rosja skutecznie, jak do tej pory, blokuje działania pragnących ustanowić New World Order.

Klęską i ośmieszeniem Rosji było zniszczenie Jugosławii a później upokarzanie Serbii. Rosja, będąc traktowaną jak przedmiot, bezsilnie obserwowała bandyckie operacje Zachodu w Iraku, Afganistanie, a nawet ostatnio w północnej Afryce, gdzie mieliśmy do czynienia ze swego rodzaju wykiwaniem Rosji, mającej już status podmiotu na scenie międzynarodowej. Ale z Syrią trafiła kosa na kamień. Powtórzę – jak do tej pory. Podobnie jest z Iranem.

Jakie są perspektywy rozwoju sytuacji? Jak długo wytrwa Rosja, a jak długo Zachód będzie napierał i nie odpuszczał? Tego nie wiemy. Zachód dysponuje wciąż daleko szerszym arsenałem środków niż Rosja. Obecnie (4.10.12) dochodzą wieści o ataku tureckim na Syrię, Iran mówi o nasilających się cyberatakach na jego system informatyczny, w Teheranie wybuchają zamieszki (których wybuch niedawno – zapewne zupełnie przypadkowo – zapowiadał minister SZ Izraela Avigdor Lieberman).

O co tu w ogóle chodzi? Generalnie – siły judeookcydentu próbują zniszczyć niewygodne im rządy krajów arabskich, ustanowić państwa/rządy marionetkowe, zapewnić hegemonię Izraela w skali mikro oraz hegemonię USA w skali makro – basenu Morza Śródziemnego, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Półwyspu Arabskiego, Morza Czerwonego oraz wyjścia na Kaukaz. Wszystkie te elementy układanki rozbijają się o program jądrowy Iranu, który stanowi clou problemu.

Syria jest etapem, Iran celem właściwym. Ewentualne zbudowanie przez ten kraj bomby atomowej oznaczać będzie koniec bezkarnej supremacji Izraela w regionie. I to nie – co trzeba z całą mocą podkreślić – w sensie zagrożenia atakiem atomowym Iranu (agresja tego typu oznaczałaby spopielenie Iranu przez USA), lecz w sensie realnej siły defensywnej. Nadal droga do tego daleka, Izrael posiada niewspółmiernie większe możliwości ofensywne, tak polityczno-militarne, jak i sabotażowe, zaś przed Iranem, na drodze do uzyskania bomby atomowej, praktycznie same przeszkody z czasem włącznie. Jednak nawet takie, potencjalne jedynie, zagrożenie dla Izraela, jest wystarczającym powodem dla krajów judeookcydentu, aby grzebać w bliskowschodnim kotle, utrzymując permanentny stan chaosu i wojny wszystkich ze wszystkimi.

Przy okazji, okoliczności obecnej awantury dowodzą beznadziejnej słabości argumentu – używanego na Zachodzie, by porwać dla pomysłu pacyfikacji Bliskiego Wschodu ludzi żyjących przeszłością krucjat i generalnie mitem chrześcijańskiej Europy – mówiącego o zagrożeniu arabskim/islamskim dla Europy. Oczywiście, takie zagrożenie istnieje, ale na zupełnie innych płaszczyznach. W sensie zagrożenia militarnego, jakiejś świętej wojny wychodzącej z krajów islamskich, jest to czysty nonsens.

Oto, na naszych oczach, Turcja daje się sprowokować jak dziecko we mgle na atak rakietowy z terytorium Syrii. Może się to skończyć otwartą wojną. I czyni to Turcja, zachowująca na innych odcinkach polityki zagranicznej (np. stosunki z UE, NATO) podziwu godne umiarkowanie i spryt! Siejący burzę na Bliskim Wschodzie doskonale o tym wiedzą, co naturalnie nie przeszkadza im w najmniejszym stopniu oszukiwać dalej swoje społeczeństwa, co przychodzi im zresztą z łatwością wprost proporcjonalną do tempa kurczenia się jakiegokolwiek myślenia politycznego wśród narodów Zachodu. To, że konflikt o Syrię i Iran nie rozgorzał jeszcze na dobre, zawdzięczamy dwóm czynnikom – wspomnianej, twardej polityce Rosji, oraz umiarkowaniu administracji Baracka Obamy w tym względzie. Pamiętajmy o tym, analizując sytuację nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i w Rosji oraz, w perspektywie wyborów, w USA.

A w Polsce? Linia rządu wydaje się podążać za linią Obamy, co jest w danym momencie korzystne. Już jednak tembr propagandy, tak rządowej (media publiczne) jak i opozycyjnej, świadczy o daleko posuniętym procesie degeneracji zrozumienia, czym jest polityka w każdym wydaniu i jak przekłada się ona na interes Polski. Nieformalna agentura neokonserwatywnych jastrzębi z USA, czyli Gazeta Polska, w takich czy innych mutacjach, z całym niby-bogoojczyźnianym towarzystwem smoleńskim, głosi obłąkańczą nienawiść do Rosji, poparcie dla neokonserwatystów oraz hasła w rodzaju „Ahmadineżad podpali świat” (przy czym prezydent Iranu przedstawiany jest w karykaturze jako Hitler). Kto ma oczy, niechaj czyta… ze zrozumieniem.

Najnowsza awantura na Bliskim Wschodzie dowodzi jeszcze jednej rzeczy – eksperyment pod tytułem „państwo Izrael” nie udał się, zakończył się klęską, wywołał cierpienia, śmierć, upodlenie milionów ludzi. W sposób stały państwo Izrael stanowi zagrożenie dla normalnego życia nie tylko setek milionów ludzi na Bliskim Wschodzie, ale uderza także w bezpieczeństwo i ekonomię światową. Może już czas pomyśleć o przeniesieniu tego państwa na gościnną ziemię amerykańską?

http://www.jednodniowka.pl

Komentarzy 37 do “Syria – Iran”

 1. olagordon said

  Jak pisze Paul Joseph Watson, Turcja okłamała ONZ twierdząc, że Syria przeprosiła i przyjęła odpowiedzialność za atak moździerzowy, który de facto jest deklaracją wojny, zwiększając prawdopodobieństwo, że ostrzelania faktycznie dokonali wspierani przez Turcję rebelianci FSA.
  Oskarżając Syrię i prezydenta Assada, Turcja zażądała by Ameryka natychmiast ustanowiła strefę zakazu lotów.
  Kiedy syryjski przedstawiciel przy ONZ, Bashar al-Jaafari, wyraził kondolencje, Syria odmówiła przejęcia na siebie winę za ten atak. Oświadczył, że władze syryjskie wszczęły śledztwo w tej sprawie i powiedział: „To nie były żadne przeprosiny, tylko wyrażenie solidarności z ludnością cywilną”. Powiedział także, że Turcja powinna przeprowadzić własne śledztwo.
  To znowu pokazuje jak NATO i służalcze kraje Zatoki chcą stworzyć pretekst do zmiany syryjskiego rządu, i nie poprzestaną na fabrykowaniu incydentu, a później wymyślą o nim kłamstwa, żeby dokonać na nią ataku wojskowego.
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=57776

 2. Pokręć said

  „…rozgrywka pomiędzy Zachodem i jego dalece autonomicznym pupilem Izraelem…”
  Znaczy – „pomiędzy Izraelem i jego dalece autonomicznym pupilem Zachodem” miało być.

 3. wi42 said

  Rakietowy „sil dobra” lub inny atak na cudze terytorium (Pakistan, Palestyna, Liban) jest czesta praktyka (jak wszyscy wiedza) i jest naogol komentowane jako „niszczenie terorystow” (lub przemilczane). Gdy ewidentnie gina dziesiatki cywili, najwiecej czego mozna oczekiwac to ogloszenie – „Incident will be investigated” …. i wszystko idzie w niepamiec.
  Jezeli „rezim” zrobi cos podobnego w duzo, duzo mniejszej skali, jest to pretekst do rozpoczecia wojny.
  Taka jest roznica miedzy „silami dobra” i „rezimem”….

 4. Jerzy Lica said

  to mnie sie najbardziej podoba – do Polski wybiera sie ich 3 mln, Ameryka spokojnie zmieści 30. Tak że mogą tam sie udac wszyscy „prześladowani” na całym boży świecie przez okropnych antysemitów.

 5. Halina said

  Tylko BIROBIDŻAN jest dla żydów z całego świata. Ameryki szkoda; tam jest trochę nie-żydów od wielu pokoleń.
  Roomney nie jest żydem. Jak wygra wybory – będzie mądrze rządził.
  Nie-żydzi muszą się ze sobą dogadać i pokojowo zorganizować hołocie żydowskiej pilny wyjazd do Birobidżan. Pilnować wyborów – hołota żydowska zawsze oszukuje z diabelskim sprytem, nieomal że niezauważalnie dla nie-żydów.
  Tylko BIROBIDŻAN jest dla żydów.
  Tam trawa, stepy, duże przestrzenie bez ludzi. Tam jest miejsce dla żydziochów.

 6. Fran SA said

  Re:4
  Jerzy Lica
  Zastanawiam sie, ile sie wybiera do autonomicznej Republiki Zydowskiej w Birobidzanie. Kraj wielkosci Szwajcarii, zalesiony z dwoma wielkimi rzekami (Birobidjan znaczy ‚Dwurzecze’) do wylacznej wlasnosci zydow. Posiada parlament zydowski i uniwersytet i jest zupelnie niezalezny. I czemu tak malo sie o tym opowiada?

 7. Marucha said

  Re 5:
  Pani Halino, kto by nie wygrał wyborów w USA (a jest to zawsze jeden z góry ustawionych kandydatów) – będzie rządził tak, jak mu nakażą banksterzy. Albo spotka go los Johna Kennedy’ego.

 8. wi42 said

  @6

  Nie tylko wielkosci Szwajcarii, ale tak sie sklada, ze miasto Birobidjan zaprojektowal szwajcarski architekt:
  „It was planned by the Swiss architect Hannes Meyer and was granted urban-type settlement status in 1928 and town status in 1937”.

 9. Halina said

  Roomney nie ma żadnego poparcia od Izraela. Żydziochy stawiają na czarnego bandytę. Roomney stoi po Bożej stronie spraw i rzeczy. Bo ma trochę „oleum” czyli rozumu.

 10. Rysio said

  re 5. Pani Halino – wiara w krasnoludki i w to, że Roomeny nie jest żydem to jedno i to samo.

  🙂

 11. Centuria said

  A tymczasem Bibi zrobil z siebie blazna w UN i pojawil sie z rysunkiem bomby jak dla 6-latkow.

  Warto poczytac komentarze pod tymi filmikami. Coraz wiecej ludzi orientuje sie w sytuacji.

 12. Zerohero said

  Re 10
  http://www.nacjonalista.pl/2012/09/29/premier-netanjahu-ujawnia-swoje-drugie-powolanie/

 13. Psiemislavius said

  Re 7.
  Dokładnie! Wszyscy prezydenci USA od Waszyngtona poczynając, kończąc na Obamie, pomijając JFK, są marionetkami wolnomularskimi.

 14. Ad. 5

  „Tam trawa, stepy, duże przestrzenie bez ludzi.”

  – A kto tam będzie pracował?

 15. jowram said

 16. Zerohero said

  Re 13, Psiemislavius

  Nie, nie.

  Lincoln zginął tak samo i za to samo co Kennedy. A jeszcze innego, nie pomnę teraz nazwiska, banksterzy otruli.

 17. Maciej said

  odp: 16

  Chodzi chyba o Warrena Hardinga … Otrutego podczas podróży pociągiem …

 18. I najsmieszniejsze jest to, ze zydzi wciaz sa przekonani o tym, ze ujdzie im to wszystko na sucho…
  Nie mosci zydzi…Nic nie ujdzie wam na „sucho” i dojdzie do tego, ze „Ktos” wystawi wam rachunek za wasza krwia ociekajaca historie…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. bardzo. said

  Wszystko im ujdzie na sucho, panie Jasku, albowiem oni sa prokuratorem, sedzia i katem.
  I tworca definicji pojecia prawdy.

 20. Siggi said

  ad-15,sprawil mi szczegolna przyjemnosc”Podmoskowskimi wieczerami”.Vladimir Troszyn ,ktory pierwszy rozslawil ta nostalgiczna,uczuciowa w slowach i melodii piosenke,spiewa przepieknie.Pierwszy raz to chyba bylo w 1952r,kiedy zaspiewal V.Troszyn.
  Prezetacja roznych miejsc ,zaulkow Moskwy dodatkowo wzbudza moje wspomnienie z czasow studenckich,kiedy „szlifowalem „bruk” Pl.Czerwonego ,Starego Arbatu.Wspominam wielka, swiatowa swiatynie kultury Teatr Wielki,w ktorym bylem moze z 40-ci razy.Jest Teatr Wielki po wielkim kapitalnym remoncie,pierwszym po jego wybudowaniu w I polowie XIX wieku,kosztem 2mld$.W listopadzie 2011 roku wznowil dzialalnosc po kilku latach remontu.Kocham bez opamietania opere ,balet,sprzedam ostatnie portki,zeby miec pieniadze na bilet do opery.24marca br bylem na koncercie w San Diego wielkiej spiewaczki amerykanskiej,uwazana za krolowa sceny operowej USA- Renee Fleming.Sopran liryczny,koloratura,kontralt , dar niebios ,objawienie na scenie operowej swiata,przepiekny glos.Elegancka pani o ujmujacej aparycji.Mam wspolne foto z pania Renee Fleming po tym koncercie.Bdb znana w Rosji,gdzie trzykrotnie byla na kontrakcie i spiewala partie Tatiany w „Eugeniuszu Onieginie”Piotra Czajkowskiego.
  W prezentacji foto Moskwy jest tez Grob Nieznanego Zolnierza z wiecznym ogniem.Sama koncepcja zawiera silna wymowe zwlaszacza slowa tam umieszczone:

  Imie twajo nieizwiestnoje
  Poddwig twoj biezsmiercien !

  Imie twoje nie znane
  Czyn twoj niesmiertelny!

  Miejsce wyjatkowo czczone przez mieszkancow i gosci Moskwy.

 21. Miet said

  Bardzo ładnie napisane, Panie Siggi. Widzę, że mamy podobne zainteresowania w kulturze.
  Moje Modesto to nie San Diego ale mamy tutaj dzięki rodzinie Julio Gallo (potentaci wina) piękny teatr, gdzie miałem wielką przyjemność przeżywać i podziwiać występy Baletu Bolszoj, Moskiewskiej Orkiestry Symfonicznej i Zespołu Mojsjejewa.
  Rosjanie ładują ogromne pieniądze w rozsławianie ich kultury w świecie – tylko można im zazdrościć.

  A odnośnie San Diego – właśnie wróciłem stamtąd wczoraj. Byliśmy z żoną na „cruise” do Mexican Rivera i po drodze zahaczyliśmy o San Diego.

  Przy okazji pochwalę się, że ten wypad to w związku z celebracją naszego z moją Panią 50-lecia małżeństwa!!! Zaczynaliśmy wcześnie – mieliśmy wtedy po dwadzieścia lat.

 22. Z Bibuły said

  W Iranie uczczą 70. rocznicę przyjęcia ponad 120 tys. ewakuowanych z ZSRR

  W dniach 5-7 października 2012 r. w Iranie odbędą się uroczystości związane z 70. rocznicą przyjęcia przez to państwo ponad 120 tys. polskich uchodźców wojskowych (ponad 77 tys.) i cywilnych (ponad 43 tys., w tym 20 tys. dzieci), ewakuowanych drogą morską i lądową ze Związku Sowieckiego.

  W uroczystościach wezmą udział m.in. przedstawiciele władz państwowych RP, kombatanci Armii gen. Andersa oraz Sybiracy, którzy w czasie II wojny światowej znaleźli się w Iranie.

  Polscy uchodźcy zostali w Iranie przyjęci bardzo życzliwie, co znajduje potwierdzenie w licznych źródłach historycznych. Obchody będą więc kolejną okazją do wyrażenia podziękowania narodowi irańskiemu za pomoc humanitarną udzieloną 70 lat temu.

  Obchody odbędą się na Polskim Cmentarzu Wojennym Dulab w Teheranie (1937 polskich mogił) oraz na polskich kwaterach cmentarzy ormiańskich w Isfahanie, w czasie wojny „mieście polskich dzieci”, (18 mogił) oraz Bandar-e Anzali (dawniej: Pahlevi, 639 mogił).

  Podczas II wojny światowej w Iranie zmarło ponad 2,9 tys. Polaków, w zdecydowanej większości z wycieńczenia, chorób i epidemii spowodowanych pobytem w sowieckich łagrach. Zostali pochowani na cmentarzu Dulab oraz w siedmiu kwaterach stanowiących część innych cmentarzy.

  Wśród jadących do Teheranu są osoby, które przyjechały do Persji gdy były dziećmi. W ubiegłym tygodniu kilkadziesiąt z nich spotkało się w Juracie. Filmowy reportaż, w którym po 70. latach opowiadają swoje wstrząsające przeżycia do zobaczenia na youtube.com/MuzHPtv.

  Organizatorami uroczystości są: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Ambasada RP w Teheranie przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  Źródło: http://historia.org.pl

  http://www.bibula.com/?p=61727

 23. NC said

  # 9: Obawiam się, że nie wie Pani o czym Pani pisze.

  Romney zadeklarował bezgraniczne poparcie dla Izraela, a jego ekipa od polityki zagranicznej to starzy znajomi – neokonserwatyści z ekipy G. W. Busha, którzy przestępują z nogi na nogę nie mogąc dozcekac sie wciągnięcia USA w kiopejne 2 wojny – z Syria i Iranem.

  Sami zaś mormoni sa przekonani,że sa potomkami zaginionego plemienia Izraela – tak zwanego „domu Józefa”, czyli plemion Ephraima i Manasseha, które w nieznany sposóp wylądowały w Ameryce.

 24. NC said

  kolejne 2 wojny, nie „kiopejne”, przepraszam za literówkę.

 25. Fran SA said

  Ad. 16
  jeszcze byl McKinley

  Zdaje sie, ze jedyny powod dla ktorego narod sie wybral jako narod wybrany, do podboju Bliskiego Wschodu byla ropa i to wielkie przymierze wielkiego biznesu z gangsterstwem zcementowane slicznym lepikiem pt. commercial dishonesty.
  Byl sobie taki bogaty fabrykant butow w Czechach co sie nazywal Bata. Robil bardzo dobre buty. Ale byl pobozny na judajska modle. Wykupil ten bogaty zyd czeski kawal ziemi w Patagonii w Argentynie i tam mu sie marzylo wielkie panstwo zydowskie gdzieby mogli zmeczone historia cyganska wybrancy plemiennego Boga przytulic zmeczone glowy.
  Alisci Stalin dal zydom ziemie obiecana w Birobidzanie, zeby mogli sobie tam ‚gospodarowac’i odczepili sie od Rosji.
  W miedzyczasie powstal pomysl Madagaskaru i jak pieknie opisuje to Arkady Fiedler, ktory byl w panstwowej komisji do zbadania warunkow zycia dla umeczonych cyganska podroza i opowiadaniami wyznwcow mojzeszowych. O Malgaszach nikt nie pomyslal, bo tubylcami sie na ogol nikt nie przejmuje. Alisci Francuzi sie ockneli, ze to przeciez ich kolonia i polozyli klamke na Madagaskar.
  No to szukali wedrowcy szczescia w Ugandzie…
  Zmordowani wedrowkami i roznymi opowiadaniami pejsaci wedrowcy wydumali, ze najlepiej byloby im w ….Kimberley (Australia) . Przyniesli zebrana od gojow kase i namawiali rzad australijski na ‚taki drobny handelek’ aborygenska ziemia.
  Rzad Australii podumal i wydumal, ze nie moze byc panstwo w panstwie bo juz byli tubylcy coby tez chcieli pansto w panstwie.

  Zebrala sie wiec rada pejsatych z workiem pieniedzy i pomysleli, ze ‚krakowskim targiem’ na Madagaskarze to woda dookola i brak sasiedztwa do molestowania.. ale w innych miejscach mozna sie po troszeczke zasiedlac. No i jest awantura w Patagonii, bo tam zydzi cos dziwnego buduja i sie zbrojnie szkola; w Birobidzanie pilnuja jakby tu dokopac Putinowi i wiecznie cos knuja, bo tam do Kaukazu niedaleko, w Australii powolutku zaczynaja kopac i to tam gdzie tubylcy nie bardzo lubia, no i wystarczylo tylko zaczac opowiadac, ze pochodza od cezarow z Cezarei i samego Mojzesza -Egipcjanina i usadowic sie na palestynskiej ziemi. Bardzo bliskie sasiedztwo… ropy i starozytnej kultury i w ogole taki troszke zaropialy pepek swiata

 26. Gazda said

  Ad 5, 9, 23: Zgadzam sie z NC. Mitt Romney to zadeklarowany syjonista, ktory nie tylko zlozyl juz wizyte w Izraelu i kiwal sie przed Sciana
  Placzu

  ale otwarcie oznajmil, ze jesli zostanie wybrany prezydentem, dokona agresji na Iran. Wszystko to stanie sie bardziej zrozumiale, jesli zwazyc, ze Netanyahu i Romney to starzy znajomi z czasu kiedy studiowali na Harvardzie, a nastepnie przez kilka lat razem prowadzili w Bostonie firme konsultingowa „Boston Consultants” (lub „Boston Consulting” – dobrze nie pamietam). Dlatego – chociaz Amerykanie stoja obecnie przed niegodnym pozazdroszczenia wyborem dzumy (Obama) lub cholery (Romney), uwazam, ze dzuma spowoduje mimo wszystko mniej ofiar wsrod nich i innych narodow wplatanych w bliskowschodni konflikt.

 27. Siggi said

  aD-21 Miet, bylbym rad,gdybysmy nawiazali kontakt internetowy.Jestem nadal w Kalifornii( Corona)czasowo a do kraju tak szybko nie wroce.Moze maj-czerwiec’13.
  Pozdrawiam cieplo – Siggi.

 28. Fran SA said

  Cos mi sie jeszcze przypomnialo z ‚wedrowki ludow’

  http://www.jpost.com/Magazine/Features/Article.aspx?id=132616

 29. Fran SA said

  Ad.9
  Pani Halina
  Mysle, ze bardzo sobie szuka poparcia pan Romney obiecujac Izraelowi wbrew prawu miedzynarodowemu i amerykanskiemu, ze przeniesie ambasade amerykanska do Jerozolimy.
  Wedlug istniejacego prawa i rezolucji ONZ, Jerozolima jest stolica Palestyny, dlatego nie moga sie tam miescic obce ambasady bez zgody Palestynczykow.
  Obama sie nie zgodzil ani na przeniesienie ambasady z Tel Awiwu, ani nie zgodzil sie na wypuszczenie z wiezienia zydowskiego super -drania szpiega Pollarda.(Dzieki Pollardowi kupe amerykanskich szpiegow zostalo zdemaskowanych i ‚unieszkodliwionych’. Jak dotad zaden prezydent USA nie mial odwagi wypuscic Pollarda.
  A idiota, zlodziej i oszust podatkowy, pan Romney obiecal Bibi Nutty-yahoo i przeniesienie ambasady i uwolnienie Pollarda.
  Naturalnie, ze niby to wszystko jedno, kto zostaje prezydentem w USA.
  Ale jeszcze sa relikty takie jak armia amerykanska, ktora zaczyna byc kaprysna.
  Wybor miedzy Obama i Romnejem jest jak miedzy dzuma i cholera.

  Ale ponad 60 % amerykanskich zydow popiera Obame. Popiera i … wybiera.
  Wiec Hollywood tak wymyslil, ze postawia naprzeciwko murzynka caly zastep idiotow, na tle ktorych Obama zablysnie i rozumem i westchnieniem.

  Debata, naturalnie byla do dupy i o to wlasciwie chodzilo. Zeby nie wygladalo tak, ze ten Mormon nie ma zadnej szansy, bo ludzie pomysleliby sobie rozne glupactwa i mieliby podejrzenie, ze cos tu nie gra..
  No wiec Obama nawet nie sprobowal sie wyrwac z jakims niewyrezyserowanym pytaniem na temat deficytu, zlodziejskich bankow, wojenek … i posmiertnego chrzczenia zydow przez Mormonow. Bo maja to Mormoni w zwyczaju i religii, ze jak zyd umrze to trzeba go ochrzcic, zeby sie po smierci znalazl na tym samym lonie Abrahama co Mormoni.
  No wiec nikt na razie nie pyta Mormona czy jako prezydent bedzie uprawiac dalej ‚posthumous baptism of Jews’ czy moze zmieni sekte religijna.

 30. Niedaleko said

  Ad. 11 – Bo sobie myśli „Wy Goya nic nie rozumiecie, no to patrzcie na „rysunkiem bomby jak dla 6-latkow” bo to jest wasz poziom intelektualny”.

  Jego ruchy ciała mnie to przekazują. Ale psychopata.

 31. Zielony Mosteczek said

  Wreszcie ktoś „z góry” mówi głośno, że NATO jest zagrożeniem dla idei ONZ.

  http://www.veteranstoday.com/2012/10/07/nato-undermining-the-un-and-should-be-abolished-former-assistant-un-secretary-general-halliday-says/

  W Polsce to, niestety, wciąż nieoczywiste. Sądząc po wpisach na różnych forach (OK, wiem, że część z nich to hasbara), sporo ludzi nadal żyje w przekonaniu, że Polska w NATO to największe osiągnięcie geopolityczne Polski po 1989 r. Patrzą, a nie widzą. Słuchają, a nie słyszą, co NATO zrobiło w Jugosławii, w Iraku, w Afganistanie, w Libii, a teraz w Syrii. Mało tego, większość tych pokrzykujących nie wie nawet, że spora część Palestyńczyków to chrześcijanie…

 32. bv said

  Pani Halino, chyba za dużo pani czyta Gazetę Polską i Niezależną, czyli media polskich błaznów pro-syjonistycznych delegowanych na przejecie elektoratu patriotycznego w Polsce.PIS i media pisowskie manipulują ludzmi głosząc, że wszystkiemu winna jest Rosja, a rząd jest rosyjski.Tym czasem sami zaszczepiają w ludziach propagandę pro-syjonistyczną i wizje świata syjonistów z Izraela i USA.

 33. TomUSAA+ said

  ad 26. Gazdo -Bingo!

 34. Miet said

  Ad.27
  Panie Siggi, u nas dla miłych gości dźwierza zawsze szeroko otwarte.
  Miło będzie się spotkać i pogadać.
  A wina kalifornijskiego nie zabraknie!.:-)))
  Daję pełną wolność Panu Marusze aby udostępnił Panu mój adres internetowy.

 35. Miet said

  Moi drodzy, jak już nie raz tutaj stwierdzono, Hameryką zarządzają ci sami co i Izraelem.
  Prezydent Obama niczym specjalnym sie nie wyróżnił i ja na niego nie głosowałem ale teraz ostatnio zrobił jedną rzecz, która mi się bardzo spodobała.
  Za tą rzecz będzie musiał niestety odpokutować.
  On miał czelność ostatnio nie spotkać się z bosem Nathanyahu, a tylko rozmawiał przez telefon – grzech nie do wybaczenia!!!

  Według mojego dumania Romni jest tym, którego kreują na fotel. Obamę za jego „arogancję” krytykują już nawet wszystkie media bez wyjątku – i demokrackie i republikańskie.
  A powodem niby jest słabe wystąpienie Obamy w pierwszym zderzeniu z Romnim – czyli pierwsza debata.

  Mnie już takie zabawy nie rajcują – jak to się teraz w Polsce gada.:-)))

 36. Marucha said

  Re 27, 34:
  Adres emailowy p. Mieta wysłałem do p. Siggy. B. proszę o potwierdzenie…

 37. Siggi said

  Dziekuje bardzo Panie Gajowy i napewno kiedys zglosze Pana do wyroznienia w Generalnej Dyrekcji LP.Kontakt zostal podjety,z czego bardzo sie ciesze i pozdrawiam serdecznie-Siggi.

Sorry, the comment form is closed at this time.