Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czechy: „Marsz Dumy Romskiej” w Pradze

Posted by Marucha w dniu 2012-10-08 (Poniedziałek)

Około stu osób wzięło udział w manifestacji nazwanej „Marszem Dumy Romskiej”, która odbyła się w niedzielę w Pradze. Manifestanci nieśli transparenty z napisami „Nienawiść nie jest rozwiązaniem”, „Romska duma” oraz odnoszące się do żądań zburzenia świńskiej farmy w pobliżu niemieckiego obozu koncentracyjnego dla Cyganów, w miejscowości Lety na południu Czech.

Celem manifestacji było „zwrócenie uwagi na sytuację Romów”. Jego organizatorzy przyznali, że integracja środowiska Cyganów z większością społeczeństwa nie udała się, co spowodowało, że Cyganie skupiają się w gettach, bez wykształcenia i pracy. W relacjach medialnych nie poruszono drażliwego tematu, jakim jest stosunek większości Romów do integracji.

Organizatorzy marszu zaznaczyli swój sprzeciw wobec istnienia farmy świń w pobliżu obozu w Lety, oraz protestowali przeciwko „antyromskim nastrojom w społeczeństwie”. Nastroje te, według organizatorów, obrazują m.in duże manifestacje przeciwko kryminalnej aktywności Cyganów w wielu miejscach Czech. Domagano się także zapewnienia lepszego zakwaterowania Cyganom, którzy mieszkają prowizorycznych domach. Poruszono także temat umieszczania cygańskich dzieci w specjalnych szkołach, choć organizatorzy przyznali, że na dzień dzisiejszy jest to rozwiązanie praktyczne.

„Romowie mieli swoją dumę przed rokiem 1989. Później stracili ją, a my postaramy się ją odbudować” – powidział wiceprzewodniczący Partii Równych Szans, Cenek Ruzicka.

Na manifestację przywieziono dzieci z miejscowości, gdzie odbywały się demonstracje Czechów przeciwko cygańskiej przestępczości (angażującej w bardzo wielu przypadkach także nieletnich), które krzyczały o swojej dumie z bycia Romami. Marszowi towarzyszyły śpiewy i tańce cygańskie, a zakończyła go ekumeniczna msza odprawiona przez cygańskich księży.

W liczących 10,5 miliona mieszkańców Czechach żyje oficjalnie ok. 250 tysięcy Cyganów. Duża cześć z nich żyje z zasiłków socjalnych, większość jest bezrobotna. W Czechach duży problem stanowi cygańska przestępczość, szerokim echem w Europie odbijały się manifestacje mieszkańców przeciwko temu zjawisku. Za każdym razem media przedstawiały je jako wyraz „rasizmu” i „nietolerancji” w stosunku do Cyganów.

Organizatorzy marszu Cyganów powiedzieli mediom, że podobne manifestacje mają zostać zorganizowane jeszcze w 14 europejskich miastach.

http://autonom.pl

Jak zwykle zapomniano o drugim plemieniu cygańskim, Sinti – admin.

Komentarzy 16 do “Czechy: „Marsz Dumy Romskiej” w Pradze”

 1. galaszek said

  Przy takim „nasyceniu” tym zlodziejskimi nierobami spoleczenstwa Czech … na manifestacje Dumy Romskiej przyszlo ok „stu osob”….?! Reszta ….czyli setki tysiecy nierobow … i bez marszu była dumna z tego ……ze nie przyszli … bo im sie pewnie nie chcialo! Zresztą ,po co tam przychodzic ,jak tam „oskubac” nie było kogo ?!…. zeby chocia jako z jedno dzika kuro przyszli ?!…. Same Romany!… Ciekawy ila by jech przyszedło ,jakby tak zorganizowaly wspolne marsz Cygansko-Drobiarskiej Dumy?….

 2. Boryna said

  Polsce Cygani są utrzymywani z naszych podatków a rząd Judasza skąpi na chorych i dzieci.

 3. @ Szanowny Obywatelu ! Jak spotkasz Cygana zwanego Romem trzymaj się mocno za portfel i portmonetke.

 4. Brat Dioskur said

  Ciekawe ,bo za komuny Cyganie nie sprawiali zadnego klopotu,no moze nie taka skale jak dzisiaj.

 5. Fran SA said

  Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego jest taki okrutny nalot na Cyganow. Przez gardlo mi te ‚Romy’ nie przechodza, bo nie umiem sobie wyobrazic jak beda zmieniac teksty ksiazek i operetek czy piosenek: „Graj Romie… graj’, czy ‚Baron romski’ -to jakies brednie. Cyganie nie koniecznie sie kojarza wylacznie z kradzieza.

  Od wiekow Cyganie byli czescia Europy i kawalka Azji.
  Kradna znacznie mniej niz Polacy w Niemczech
  Kradna o wiele mniej niz nasi bankierzy i rozni dzialacze.
  W porownaniu z Lechem Walesa, ktory nigdy sie nie rozliczyl z funduszu Solidarnosci – to takie cale tabory cyganskie to pikus.
  A w porownaniu z takim np. Funduszem Oswiecimskim to przeciez Cyganie to sa w powijakach!

  Kiedys, za dobrych czasow w Belgradzie w kawiarni slepy Cygan tak pieknie gral na skrzypcach!. W piwiarni Szegedzie (czyt. Seged) Cyganie na skrzypcach wyciagali wszystkie pieniadze z kieszeni i .. wyciskali lzy.
  A jeden taki Rom, co chodzil z moja siostra do jednej klasy jest teraz w Sejmie. Ale pewnie sie nie przyzna. I pewnie nie powinien. Bo w szkole nikt go nie traktowal jak ‚cygana’.
  Kocham Cyganow. Ale tych ‚Romow’ to ktos zdrowo ocyganil

  4 miliony euro dla KZ w Auschwitz:

  http://kontakt24.tvn.pl/temat,4-mln-euro-dla-muzeum-auschwitz-birkenau,19010.html?categoryld=495

  USA: 15 milionow dolarow:

  Francja: 5 milionow euro:
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-muzeum-auschwitz-birkenau-dostanie-od-francji-5-mln-euro,nld,423904

  200tysiecy euro od Belgijskiej Loterii Fantowej:

  http://niezalezna.pl/6912-belgia-wspomogla-muzeum-w-auschwitz

  Anglia: 2.5 miliona funtow:
  http://www.londyn.polemb.net/index.php?document=551

  Unia: 5.3 miliona euro (na zlote klamki)

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4161587,00.html

  Germany: 80 mln dolarow

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3999844,00.html

  Austria: 6 mln. euro:

  http://www.polskatimes.pl/artykul/480764,austria-wspomoze-muzeum-bylego-obozu-zaglady-w-auschwitz,id,t.html

  Fundacja Auschwitz-Birkenau- (zyla zlota)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Auschwitz-Birkenau

  No jeszcze jest Norwegia i pare innych panstw ale nie chce mi sie wyszukiwac.

  Cygany nigdy by na to nie wpadly..

 6. Marucha said

  Re 5:
  Ma Pan dużo racji. Wiadomo, nie ma się co oszukiwać, kradzieże są częścią kultury cygańskiej, ale – jak Pan słusznie zauważył – prawdziwych, wielkich złodziei, trzeba szukać gdzie indziej. I nie wiem, co komu przeszkadzało, że sobie jeździli taborami.
  Jednak prawda jest taka, że istnieje wiele problemów związanych z Cyganami, zwłaszcza w takich krajach, gdzie jest ich wielu, np. Czechy i Słowacja.

 7. Zerohero said

  Cyganie gardzą wykształceniem (np. lekarz to wg. nich zawód nieczysty) i mają trudności w dążeniu do wyżej postawionego celu – żyją dniem dzisiejszym. Nie kradną dużo, bo dużo ukraść nie potrafią, ale profesję złodzieja szanują.

  Cygańskie osiedla są obrzydliwe nie z powodu biedy, ale podejścia do estetyki i higieny. Nawet jak człowiek żyje w blaszanym slamsie, to nic nie stoi na przeszkodzie by wykopać dół i tam zasypywać śmieci. Oni tego nie robią.

  Facet siedzi w domu i wysyła żonę z dziećmi na żebry. To w wielu społecznościach jedyne źródło dochodu.

  Przypilnowanie cygańskiego dziecka by nie opuszczało zajęć w szkole i odrobiało lekcje graniczy z cudem. Z takim podejściem Cyganie nie zdobywają żadnego fachu, żadnego wykształcenia. A potem płacz, że nie mają pracy. Oczywiście nie mają, bo nienawistna biała dzicz ich prześladuje. Oczywiście w ich „domach” jest syf, bo bieda. A ja widziałem trochę biednych lecz schludnych domów. Znam ludzi biednych ale zaradnych. Nie dam sobie kitu wcisnąć, że jak ktoś biedny, to musi chodzić obesr…i tak przez 20 pokoleń.

  dokument 1

  dokument2

  Jak nazwać społeczność, która własne dzieci trzyma w klatkach, handluje nimi, zmusza do kradzieży i żebrania? Społeczność zdegenerowana, wymagjąca twardej pomocy, bo sama nie jest w stanie się podnieść.

  Palestyńczycy, którym rozwalono domy i odebrano ziemię uprawną radzą sobie lepiej niż Cyganie w tolerancyjnej Europie. Polacy za okupacji radzili sobie lepiej. Ech…

  Re 5

  Jak rozumiem wg. Pana do Cyganów nie można mieć żadnych zastrzeżeń, bo są przecież jeszcze bankierzy. Dziwne rozumowanie.

 8. Fran SA said

  Ad. 6 i 7
  Pan Marucha i p. Zerohero Skad sie bierze moje ‚dziwne’ rozumowanie:

  Mysmy chodzili do szkoly z Cyganami. Bylo kilka rodzin. Uczyli sie tak samo jak my – jedni lepiej, inni nie bardzo. Ale chodzili do szkol zawodowych i technikow. Dwoch pamietam ze studiow.
  Mnie sie rozchodzi glownie o to, ze w tzw. Polsce socjalistycznej byly programy dla roznych grup. Pamietam, ze przyjelismy po wojnie duza ilosc Grekow bardzo schorowanych i wykonczonych wojna. Podobno te dzieci to byly dzieci komunistow. Ale rodzice nas nie buntowali przeciwko nim; jak przychodzili do nas, mama smazyla nalesniki i robila kompot. Zdrowe dzieci chodzily razem do szkoly, domu kultury, do zespolu tancow ludowych i innych zajec. Jezdzili z nami na kolonie i obozy. Uczyli sie z nami bawic na boisku i spiewali polskie piosenki.

  Nie daje glowy, to sa tylko moje przypuszczenia, ale wydaje mi sie, ze w tzw. kapitalizmie i do tego zydowskim nie ma za bardzo miejsca i pieniedzy na programy asymilacyjne. Zreszta znajomi, ktorzy wrocili z coreczka do Polski narzekali, ze zarowno pani w szkole jak i dzieci dokuczaja dziewczynce, ze ‚zle mowi po polsku’. Wedlug mnie ani pani ani dzieci nie byly przygotowane na przyjazne zachowanie wobec ‚innego’ dziecka.(chocby i polskiego)
  Takie programy asymilacyjne maja Skandynawowie i Kanadyjczycy, maja w Nowej Zelandii i Australii. Dla jednych jest to obrzydliwa ‚wielokultura’ a dla innych koniecznosc harmonii spolecznej.
  Pamietam, ze pierwsi cyganie nie umieli mieszkac w blokach i wybijali szyby w oknach.
  Rozne nowe grupy, inne od zasiedlonych, przyjmuje sie do spolecznosci – nie czeka sie na laurach az oni sami cos ze soba zrobia i beda nas kochac, choc my ich nie chcemy.
  Tylko zydom nie wolno sie asymilowac bo im Talmud zabrania. Z wszystkich religii, ktore znam, a przyszlo mi uczyc bardzo wielu wyznawcow roznych religii, wszyscy bardzo chcieli i chca sie dostosowac do nowych warunkow i nie chca ‚odstawac’ – ale trzeba im dac szanse. U nas tez sie zaczela zydowska propaganda, ze muzulmanie, ze nowoprzybyli itd, itp. Policja natychmiast podala publicznie statystyki, ze ilosc przestepstw wsrod ‚nowych’ jest minimalna, i w zyciu nie dogonia stalych mieszkancow zasiedzianych od pokolen.Naturalnie, ze zaczelismy dostawac na e-mailach jakies idiotyczne informacje ile to uchodzcy i muzulmanie nie dostaja od rzadu. Byla to ocywiscie nieprawda i czlonkowie parlamentu i roznych grup, a takze wydzial emigracyjny podawali sprostowania i w gazetach, i innych mediach a takze organizowali rozne spotkania lokalnej ludnosci z nowoprzybylymi. Porobily sie przyjaznie. Zwlaszcza jak sie okazalo, ze przybyli sa po… wyzszych uczelniach i niekoniecznie leniwi do pracy.
  Bardzo w to wierze, ze zachowanie roznych grup bardzo zalezy od tego kto rzadzi krajem i jakie panstwo ma programy spoleczne.. Napuszczanie jednych na drugich nikomu nie przynosi korzysci.
  Rozumiem, ze w Polsce zamyka sie szkoly i wlasne dzieci wyrzuca na zarobek z kraju. Dla ‚cudzych’ dzieci tez nie ma sentymentow.
  Dlatego mnie wkurza, ze sa pieniadze na malowanie trupow w Oswiecimiu i urzadzaniu orgii finansowych na trupach pomordowanych – a dla zywych nie ma na kanapki do szkoly. To jest jakas socjopatia.

  Ja to sie nadziwic nie moge, ze w dobie globalizacji, tzw. wolnego handlu, unii europejskiej i radosnych efektow ekonomii kredytu – sa jeszcze tak niewinnie naiwni ludzie, ktorzy wierza, ze kazdy Chinczyk, Polak, czy Filipinczyk bedzie siedzial na dupie w swoim kraju i patrzyl jak mu dzieci zdychaja z glodu, albo jak mu Niemiec, czy Chinczyk wykupuje ziemie, a zyd fabryke.Globalizacja, wojny i nedza z nimi zwiazana wprowadzila ogromne przemieszczanie sie ludnosci. W Doha (Katar) na ulicach z daleka slychac Polakow, Filipinczycy sa w calej Afryce a nawet niektorzy moi klienci z Filipin, budowali klatki w Guantanamo i fortece kopalnianym magnatom w Czadzie.. Polacy w emiratach opowiadali mi, ze musza tam byc cudzoziemcy, bo Arabowie nie lubia pracowac. Bardzo to piekne stwierdzenie, ale Arabowie dobrze placa. Lepiej niz Tusk czy patriota Sikorski. Rowniez Polakom. W Europie zniesli granice. i okazuje sie, ze tylko Cyganom nie wolno wedrowac. A taki przybleda z Tesalonik pan Sarkozy wypedzal Romow z Francji. Tez widac ma zgrzane pod czaszka. Nakradl we Francji wiecej niz 4 armie najbardziej zawzietych Romow.
  I rzady, ktore zarzucily zupelnie odpowiedzialnosc za to za co biora pieniadze- za programy polityczno- spoleczne zachowuja sie jak zboje; kradna pieniadze podatnika a swoje bledy i zaniedbania zwalaja na ofiary zaniedban.

  I mnie trudno bylo to zrozumiec, dlatego mam zrozumienie dla innych. Kiedys we Wloszech bardzo mnie dziwilo, ze w srodku Rzymu nie ma swiatel na skrzyzowaniach, nie ma kamer ani ograniczenia predkosci; i nie ma nachalnej policji zbierajacej mandaty za parkowanie gdzie badz. A jest duzy ruch kolowy. I nie ma czerwonych swiatel. Ale jak ktos chce przejsc przez jezdnie, wystarczy, ze podniesie reke – i wszystkie samochody staja.
  Mnie jednak meczyly te parkingi i to, ze wlasciwie nie ma zakazu wjazdu nigdzie- nawet na starych antycznych kretych i waskich uliczkach z kocimi lbami.
  Zaprzyjazniony Rzymianin mi wytlumaczyl krotko:
  Rzym sie rozwija, miasto sie sie rozwija a i ruch kolowy coraz wiekszy.
  przeciez Wloch nie bedzie placil za zaniedbania Rady miejskiej, ktora nie byla w stanie dostosowac miasta do rozwoju technicznego. Dlaczego mamy placic za nieudolnosc rzadu?.
  Niby prawda. To bylo jeszcze niedawno. Teraz nasz przyjaciel Rysio nazywa Chaveza dyktatorem, kukla itp.
  A jak nazwie Mario Monti, ktory nigdy nie byl wybrany nawet do parlamentu? I juz daje w dupe Wlochom. Okrada wloski skarbiec ale Rysie rozne martwia sie tylko o tych co sie martwia zydzi.Tam gdzie nie ma biznesu dla spekulantow.

 9. Fran SA said

  Ad.7 Zerohero
  Moje dziwne rozumowanie wynika z przekonania, ze zlodziejstwo w rekawiczkachc czy bez – jest takim samym zlodziejstwem. W rekawiczkach sie bardziej oplaca. Mnie cygan niekoniecznie musi okrasc. Moge sie jakos uchowac, a nawet jak mi buchnie portmonentke, to mam wiecej pieniedzy w …. banku do okradania.
  Ja za kazda transakcje bankowa musze placic, choc to moje pieniadze, i bank z nich korzysta, i nie moge otrzymywac wlasnych zarobionych pieniedzy do reki. Bank kontroluje mnie w dzien i w nocy. I dokad mam jakikolwiek dochod, musze sie zgodzic na zlodziejstwo bankowe. Nie mam wyjscia. A jak sprobuje miec wyjscie – to sie okaze, ze jestem Romem, Cyganem, i trzeba mnie deportowac za … kradziez wlasnych pieniedzy.
  Rzeczywiscie cos mi sie z rozumowaniem popieprzylo. Bo mi wiara nie pozwala na popieranie lichwy. Za to tez mi grozi szafot.

  Stoi sobie brytan pod drzewem i ujada na kota.. A ten parszywy kotek bankster siedzi na drugim drzewie.
  Sprobujmy razem poszczekac na kota bankstera. Oba pojdziemy siedziec.
  Ale zawsze mozemy poszczekac na puste drzewo. Od tego jest hasbara, zeby nam na to pozwalala. Ba, zachecala.
  Ale gdyby tak nauczyc Romow hackerstwa… o, wtedy bylaby rzeczywiscie konkurencja.

  A na razie to jest guzik nie konkurencja. Sa lepsze zlodzieje. Cygan to pikus, ale nam sie nie podoba bo brzydko ubrany. I bez krawata.

 10. nieustraszona said

  ” Kowal zawinil , a …Cygana powiesili ” !

 11. Fran SA said

  ad. 10
  W samo oko.
  Serdeczne Bog zaplac

 12. Zerohero said

  oj ja wiem o złodziejstwie w rękawiczkach Panie Fran. Ale znowu powtarza Pan schemat jak pod artykułem o Arabii Saudyjskiej: nie krytykować tego, o tym nie pisać, bo gdzie indziej „las płonie”.

  50 lat wyrównującej internacjonalistycznej komuny szans Cyganom nie wyrównało. Oni jednak oporni są. Nie ma co chować głowy w piasek.

  Pan by z chęcią zamieszkał w ich sąsiedztwie? Nie mam na myśli kilku kolegów w szkole, ale prawdziwy hardcore jak w Czechach, Słowacji i Rumunii.

 13. Zerohero said

  Każdemu lekkoduchowi polecam przejść się w USA po dzielnicy zdominowanej przez Czarnych. Szczególnie lekkoduchom płci żeńskiej. Jak USSmani nie dadzą wizy, to wycieczka do RPA i tam wśród miejscowego ludu przekonać się jak to tylko Żydzi dzielą na swoich i nie swoich :). Uprzedzam. Okres między pozbyciem się złudzeń a zgonem może być bardzo krótki.

  Pan taki prędki do dobrotliwego machnięcia ręką. No tak, przyjemnie jest być miły człowiekiem, który kocha ludzi.

  A Czechów, którzy żyją obok skupisk cygańskich i mają z tego tytułu piekło Pan też kocha?

 14. Fran SA said

  Ad.13
  Akurat USA mnie nie za bardzo interesuje jako przyklad panstwa z ludzka twarza.
  Ani po Chicago, ani po granicy meksykanskiej ani po zydowskich dzielnicach Nowego Yorku nie mam ochoty spacerowac.
  Jestem katolikiem. Mnie moja rodzina, szkola, srodowisko i praca zawodowa wyuczyly, ze ludzi nalezy mierzyc rowna miarka; Dobry Bozia nas jednakowo stworzyl; nalezy potepiac zlo, ktokolwiek je popelnia. Usprawiedliwiane/tolerowanie zla u jednych a potepianie u drugich jest … tez zlem.
  No wiec nie rozumiem dlaczego prasa tak zawziecie naglasnia zlodziejstwo Romow i kocha niekonczace sie dyskusje na temat ich ‚nieprzystosowalnosci spolecznej’- a nie przywiazuje takiej wagi do duzo gorszych przestepstw popelnianych na dzieciach: zabijanie ludzi na handel nerkami, handel mlodymi dziewczetami do burdeli, mordowanie ludzi dla zysku, zalegalizowane okradanie ludzi z zarobionych ciezko oszczednosci. itp, itd.
  No wiec dla mnie Cyganie wyrzadzaja mniejsza szkode spoleczna, wcale ich nie bronie, ale wiem z doswiadczenia, ze wielu udalo sie zresocjalizowac; pracuja, wychowuja dzieci i maja nawet swoje czynne organizacje zarejestrowane przez urzedy panstwowe.
  Dlatego wierze, ze wielu Romow udalo sie przyjac do spoleczenstwa i zreformowac. Prosze sprobowac poprawic zachowanie np. bankierow, nielegalnych handlarzy nerek czy armii amerykanskiej! I nikt nawet nie smie ich ‚deportowac’.

  http://www.bibula.com/?p=11748

  http://www.bibula.com/?p=12975

  http://www.bibula.com/?p=16324

  http://www.albasrah.net/images/falluja/ (terror in Falluja)

  And… what about the level of culpability?

  A i czeskie aniolki niech sie troszke ockna – najwyzsza pora!

 15. Zerohero said

  Pan sobie zadał trud obejrzenia filmów, które podałem?

  W jednym z nich pokazano sytuację w Europie Zachodniej . Zaproponowano mieszkającym w slumsie Cyganom mieszkania socjalne. Z kilkuset rodzin zgodziła się jedna. taki mają pęd do przystosowania się do życia w społeczeństwie. O integracji to ja nawet nie wspominam. Pan pisze farmazony o tej ich chęci do integracji. Oni do mieszania mają taki stosunek jak Żydzi. Gdyby było inaczej, to Cyganie już kilka wieków temu rozpłyneliby się w Europie.

  Prosze sprobowac poprawic zachowanie np. bankierow, nielegalnych handlarzy nerek czy armii amerykanskiej! I nikt nawet nie smie ich ‘deportowac’.

  Jak Panu kran pęknie, to Pan też nic nie zrobi, bo pęknięta rura to nic w porównaniu z bankierami? Co to za maniera by pod tekstem o Arabii Saudyjsiej pouczać, że mam się zająć NWO-USA, że pod tekstem o Cyganach mam się zająć NWO-USA. Pan wie ile ja tu komentarzy o NWO-USA nasmarowałem do tej pory, ile pisałem o Falludzy? Troszkę szacunku dla innych dyskutantów. Nie można zakładać z góry, że jest się jedynym oświeconym a reszta to ciemna masa.

  No wiec nie rozumiem dlaczego prasa tak zawziecie naglasnia zlodziejstwo Romow i kocha niekonczace sie dyskusje na temat ich ‘nieprzystosowalnosci spolecznej’

  Pan nieźle manipuluje. Prasa z Cyganami się cacka, a jak gdzieś jest problem, to jeszcze z protestujących Czechów robią neonazistów. Bo ci dziennikarze oraz politycy, podobnie jak Pan, żyją sobie z daleka od problemu. Możecie być więc wspaniałomyślni cudzym kosztem.

  Człowieku. Jak Ci ktoś nasika każdego dnia na klatkę schodową, 5 razy buchnie rower, jak będziesz się bać, że dzieciaka pobiją, jak Ci w jedynym parku miejskim w miasteczku Cyganie rozbiją „obóz” bezpowrotnie dewastując park, to może coś poczujesz.

  A na razie to nie masz prawa sobie kpić z ludzi, którzy tego cygańskiego sąsiedztwa doświadczają na co dzień.

  Troszkę empatii!

 16. Zerohero said

  Co to za społeczność, która dewastuje własne otoczenie?

  U nas zdarzają się łebki rozbijające szyby na przystankach komunikacji miejskiej i dla mnie to zbyt wiele. łapy kazałbym ucinać bydłu. A ci nie mają nawet szyb we własnych oknach.

  i to jest powód do organizowania parad „dumy”? Bardzo to podobne do parad pederstów. Też są dumni, tylko nie wiadomo z czego.

  Niestety gdy Cyganów gdzieś jest wielu, to często dochodzi do takich nieprzyjemnych sytuacji.
  http://www.cda.pl/video/174925f/Polacy-vs-Cyganie-w-Limanowej

Sorry, the comment form is closed at this time.