Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Listwa o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Społeczeństwo III RP na tle swych unijnych „partnerów”

Posted by Marucha w dniu 2012-10-10 (Środa)

Musimy ich powstrzymać, bo chcą zrujnować kraj! -pod takim hasłem organizowane są tej niedzieli marsze protestacyjne w całej Hiszpanii [i].

Rosnąca liczba zachodnich Europejczyków, i to nie tylko z ogarniętych kryzysem krajów południa, zaczyna odnosić się z wrogością w stosunku do swych przywódców wdrażających programy oszczędnościowe w gospodarce. Obywatele dostatniego zachodu najwyraźniej nie mają ochoty na ascezę. Postawa ta dotyczy już nie tylko zwykłych zjadaczy chleba, ale również rosnącej liczby członków elit.

Na początku października pismo Le Monde , należące do tzw. „głównego nurtu” (czytaj: służące interesom władców), opublikowało deklarację 120 francuskich ekonomistów [ii] przeciwstawiających się wspomnianym trendom w polityce gospodarczej Francji. Nastąpiło to na tydzień przed głosowaniem w parlamencie tego kraju tzw. European Treaty on Stability, Coordination and Governance, zwanego skrótowo “Traktatem permanentnego zaciskania pasa”. 

Dopóki społeczeństwa zachodu czerpały korzyści ze stworzonego przez siebie systemu międzynarodowego, jakim jest Imperium Euroatlantyckie (US&UE) w ogólności, a Unia Europejska w szczególności, dopóty popierały one ideę globalizmu. Teraz, kiedy również im zaczęto wystawiać rachunki za ten zbrodniczy projekt, przestaje im się ona podobać.

Niedawne badania opinii publicznej wykazały przewagę „eurosceptyków” nie tylko we Francji, ale nawet w ciągle jeszcze kwitnących gospodarczo Niemczech. Te same badania zanotowały wzrost nastrojów pro-europejskich w Polsce. Przy czym główną ich przyczyną była, według ankietowanych, możliwość swobodnego przemieszczania się na obszarze unijnym.

Taki wynik wskazuje jednoznacznie, że mieszkańcy III RP, pomimo dumy z powodu faktu „bycia Europejczykami”, różnią się w drastycznym stopniu mentalnością w stosunku do swych zachodnich „partnerów”. O ile ci ostatni kierują się w swych działaniach materialistycznym pragmatyzmem, o tyle post-narodowe społeczeństwo III RP przewyższa swym irracjonalnym zachowaniem murzynów z dziewiętnastowiecznych afrykańskich kolonii, którzy co prawda umożliwiali zachodnim rabusiom swą bezgraniczną eksploatację, ale już ich eksport w charakterze siły roboczej możliwy był jedynie dzięki regularnym polowaniom prowadzonym przez handlarzy niewolników.

Odczytany dziś [iii]w polskich kościołach List Episkopatu Polski na nadchodzące obchody dnia papieskiego z troską konstatuje katastrofalny stan polskich rodzin i będącą tego rezultatem zapaść demograficzną społeczeństwa, którego rozrodczość plasuje je na 209 miejscu spośród 222 państw świata. Biskupi twierdzą we wspomnianym dokumencie  między innymi:

Polska na naszych oczach starzeje się, a w młodych rodzinach często pojawia się tylko jedno dziecko albo rezygnuje się w ogóle z potomstwa. Polskie dzieci rodzą się natomiast w krajach Zachodu, ponieważ tam rodzice znajdują lepsze warunki materialne dla ich wychowania.

Czyżby warunki materialne były główną tego przyczyną? III RP będąca od ponad dwudziestu lat kolonią zachodu jest niewątpliwie jednym z najbiedniejszych krajów kontynentu, ale można na świecie znaleźć jeszcze wiele państw biedniejszych i na dodatek miotanych niejednokrotnie różnorakimi konfliktami, a przyrost naturalny jest w nich wysoki. Przykłady tego oferują Irak, Bangladesz, Syria, Palestyna, itd.. Mało tego, Polki nie tylko na zachodzie, ale również w tych krajach z ochotą płodzą dzieci swym nowym ojczyznom.

Gdyby dla przykładu przeanalizować jakąkolwiek inną sferę życia, to w każdym bez wyjątku przypadku III RP i jej obywatele  uplasowaliby się na szarym końcu pozytywnych globalnych  statystyk i na czołowym miejscu negatywnych. Sytuacja taka nie może być dziełem zwykłego przypadku i nim nie jest.

Czterdzieści pięć lat żydokomuny uwieńczone dodatkowo dwudziestoma latami żydoglobalizmu pozbawiło Polaków większości ludzkich atrybutów, uniemożliwiając im tym samym efektywne funkcjonowanie w społeczności narodów świata.

Aby można było marzyć o sanacji jakiejkolwiek dziedziny życia III RP, należałoby wprzódy odbudować formację psychologiczną każdego jej obywatela. W przeciwnym wypadku, wszelkie przestrogi, jak przykładowo te z dzisiejszego Listu Episkopatu, pozostaną jedynie wołaniem na puszczy.


[i] http://revolting-europe.com/2012/10/06/they-want-to-ruin-the-country-we-must-stop-them/
[ii] http://revolting-europe.com/2012/10/05/france-120-economists-say-no-to-the-european-budget-treaty/
[iii] http://esanok.pl/2012/list-episkopatu-polski-na-xxvii-niedziele-zwykla-zapowiadajacy-obchody-xii-dnia-papieskiego-14-pazdziernika-2012-roku.html

http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 6 do “Społeczeństwo III RP na tle swych unijnych „partnerów””

 1. Sowa said

  „kwitnących gospodarczo Niemczech”

  Ja widzę więdnięcie, a nie kwitnięcie. I wcale nie dlatego, że akurat mamy jesień.

 2. jozef said

  Myślę, że obarczanie winą za wszystko zło komunę jest zbyt łatwym uproszczeniem. Naród polski nie jest jednorodny. Róznice w pomiędzy Małopolską, Wielkopolską, Śląskiem a np kielecczyzną są bardzo duże. W znaczej mierze wynikają one z czasów zaborów. Najgorsza nasza część ukształtowana została w zaborze rosyjskim. W II wojnie Hitler robił z nas bohaterów, Stalin przerabiał nas na g…o. Carat czyli mongoły przerabiali nas przez 150 lat na szambo. Komuna to kontynuowała oraz wymieszała dobre składniki z gnojem i niestety smierdzi całość. JPII próbował nas nawracać ale zamiast słuchać co mówił woleliśmy klaskać. Kiedy na początku lat 90-tych JPII nas mocno upominał to nikt klaskał ale gotowi byli buczeć i gwizdać.

 3. Brat Dioskur said

  „Dopóki społeczeństwa zachodu czerpały korzyści ze stworzonego przez siebie systemu międzynarodowego, jakim jest Imperium Euroatlantyckie (US&UE) w ogólności, a Unia Europejska w szczególności….”

  A to nieprawda,bo rzeczywista prosperity panowala jeszcze za czasow EWG a w Unii tylko do momentu wprowadzenia euro!Potem byla juz tylko rownia pochyla.

 4. ojojoj said

  re 1
  Ale potem bedzie zima a potem wiosna. NATO zabroni latac po niemieckim niebie a turki spala Reichstag. Bedzie pieknie i demokratycznie. Wiosny zawsze sa takie piekne.

  re 2.
  Otworzylismy drzwi pejsom kilkaset lat temu i zaczelo sie szambo. Dzisiaj kazdy szambonurek nie tylko nie jest wkurzony ze plywa w gownie ale jeszcze sie chwali swoim kombinezonem innym szambonurkom. Ot taka przeszczepiona z pejsow mentalnosc.

 5. Brat Dioskur said

  Hiszpanie sa niczym grymasne panienki .Najsampierw obalili prawicowy rzad Aznara i oddali sie w rece iberyjskiego „palikota”.Z kolei przegnali Zapatero i wrocili z powrotem do punktu wyjscia…kto wiec ma ich zrujnowac? Wprawdzie kol. Fran SA wzial Hiszpanow w obrone posilkujac sie argumentem glupich Polakow ,ktorzy wybrali Walese ,ale zapominajac jednak o tym ,ze WTEDY nie glosowano na Bolka tylko na Walese! Ha… z nasza teraz wiedza nietrudno szermowac wyrokami.Sam glosowalem na Walese i pamietam upor sp.sp.Babci i Dziadka ,ktorzy stawiali na Tyminskiego ,ale to byl przedwojenny jeszcze material ,ktory dysponowal nieznanym nam,urodzonym w PRLu,politycznym instynktem.

 6. 166 bojkot TVN said

  Miał byc Nowaczyk, ale znowu cos YT przekombinowło. Może teraz

Sorry, the comment form is closed at this time.